Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 11-12 marca

Za oknem pogodowy galimatias, ale w Weekendowej Zajawce zawsze świeci słońce! Jest pięknie, bogato i różnorodnie – każdy znajdzie coś dla siebie. Korzystajcie więc i bawcie się wspaniale!

Spis treści:

SOBOTA, 11 marca

Największy w Polsce targ roślin doniczkowych w atrakcyjnych cenach tym razem na PGE Narodowym!

Zapraszamy Was na wyjątkowy Street Food!
Dymiące tajskie stragany, świeże japońskie sushi czy indyjska aromatyczna pakora? A może gruzińskie chaczapuri czy libański tabbouleh?
W Warszawie zapachnie trawą cytrynową, imbirem i ostrym chilli. Będzie marynowana rzepa i czarny sezam, domowe curry z chrupiącymi warzywami i świeżą kolendrą, zupa pho i wietnamskie kanapki bahn mi.
Nie zabraknie również dań kuchni koreańskiej oraz malezyjskiej jak i naturalnych azjatyckich kosmetyków.

Zapraszamy na wystawę zdjęć Chrisa Niedenthala – tworzą ją zdjęcia zarówno mniej znane, jak i te ikoniczne, bez których nie da się opowiedzieć o tym fotografie legendzie.

🐣🐥🐰🐏🐑🐇
Zapraszam DZIECI na warsztaty o tematyce wielkanocnej.
🐣🐏🐑🐇🐥🐰
Na warsztatach będziecie wycinać z plastra gliny zajączki, jajka, kurki, baranki… Potem udekorujecie je stempelkami i pomalujecie farbkami do ceramiki.
Po ulepieniu i pomalowaniu wasze prace zostaną w pracowni do wyschnięcia i wypalenia w piecu ceramicznym.
👍 Szczegóły spotkania:
Data warsztatów: 11.03 sobota
Godzina:. 11.30 do 12.30
Koszt 40 pln/osobę/4szt
Cena obejmuje: glinę potrzebną do wycięcia 4 ozdób, stempelki, farby, 1 wypał pracy.
W przypadku chęci wykonania więcej prac, będzie taka możliwość za dopłatą
👍 Miejsce: MadeByYou
Sam pomaluj ceramikę
ul. Wojciecha Górskiego 6 w Śródmieściu
👍 Uwaga: Warsztaty prowadzimy tylko dla zapisanych wcześniej osób. Musimy wiedzieć dla ilu osób przygotować stanowisko pracy 😊
Zapisy do dnia 10.03 lub do wyczerpania miejsc: joanna@madebyyou.pl lub telefonicznie 531 935 135
👍 Wymagana jest przedpłata 40 pln na konto:
MadeByYou Sam pomaluj ceramikę Joanna Jagusiak
06 1140 2017 0000 4002 0662 9523
w tytule proszę podaj datę warsztatu
W przypadku rezygnacji udziału w warsztatach, jednak nie później niż do 07.03 kwota jest zwracana. Po tym terminie, wpłaty nie
podlegają zwrotowi.
Warsztaty przeznaczone dla dzieci (rodzice pomagają dzieciom :))

👧🧒Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 4-10 lat na wystawę Fikaj z Koziołkiem Matołkiem. Jest ona z wielu powodów specjalna i ważna. Jednym z nich są tegoroczne 90. urodziny Koziołka Matołka. Drugim – niemniej ważnym – fakt, że jest to pierwsza wystawa dla dzieci w Muzeum Karykatury w Warszawie!

Premiery najlepszych światowych marek, spotkania z zawodnikami motorsportu i znanymi pasjonatami jednośladów, prezentacje klubów i stowarzyszeń motocyklowych z całego kraju, pokazy stuntu oraz freestyle, a także Mistrzostwa Polski w Customizacji Motocykli. To wszystko czeka na odwiedzających na największych motocyklowych targach w Europie Środkowo-Wschodniej!

Zapraszamy dzieci z opiekunem do udziału w cyklu czterech warsztatów kulinarnych, które odbędą się w marcowe i kwietniowe soboty w pracowni Domu Kultury Stare Babice. Warsztaty poprowadzą edukatorzy z Miasta Smaków.
Warsztaty sensoryczno-kulinarne dedykowane są dzieciom od 6 miesiąca życia do 4 lat.
​​
Będziemy eksplorować ze smakiem i zapachem- zaangażujemy wszystkie zmysły, będziemy tworzyć wartościowe potrawy i odkrywać radość z działań około-kulinarnych. Pobudzimy węch, smak, słuch, dotyk, wzrok, czucie głębokie…
Dzieci staną się pełnoprawnymi uczestnikami zajęć, będą mogły przesiewać mąkę, przelewać wodę, lepić, zagniatać ciasto, wąchać goździki, smakować własnoręcznie przygotowanych potraw.
Odkryjemy świat nowych zapachów, smaków i konsystencji. Porozmawiamy o właściwościach zdrowotnych warzyw i owoców, przyrządzimy potrawy na słodko i słono.
W programie:
I zajęcia (11.03.2023 r.) sok warzywno- owocowy,
II zajęcia (25.03.2023 r.) frytki warzywne (batat, dynia, burak),
III zajęcia (15.04.2023 r.) kopytka warzywne,
IV zajęcia( 22.04.2023 r. kulki mocy.

Praktyczne zajęcia mają na celu promowanie zdrowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Dzieci odkrywają radość z działań około-kulinarnych. Tematem zajęć są warzywa i owoce, z których dzieci przygotowują potrawy.
Wspólnie przygotowane dania lepiej smakują!

Czas trwania 1 warsztatów – 60min.
Koszt cyklu 4 warsztatów: 300 zł (dziecko+ opiekun)
Zapisu prosimy dokonywać na dane dziecka.
Warsztaty odbędą się kiedy zapisze się min.10 uczestników.
Zapisy wyłącznie online pod linkiem: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/44247

Dodatkowe informacje na temat zajęć po numerem telefonu +48 792 183 191

W wirze codziennych obowiązków i godzinach spędzanych w korkach czasem rodzicom trudno wygospodarować czas dla dzieci. Dlatego warto wybrać się w sobotę do DOROŻKARNI na rodzinne warsztaty ceramiczne.
Tutaj w myśl przysłowia – nie święci garnki lepią – gliniane dzieła tworzyć może każdy. Nawet ci, którzy myślą , że nie potrafią. Niewtajemniczonym w arkana sztuki ceramicznej prowadzący pokazuje techniki ręcznego modelowania najprostszych form, służy radą i pomaga przy drobnych niepowodzeniach. Nie narzuca jednak tematu pracy.
Warsztaty dla dzieci od lat 6 i rodziców.
Prowadzi: Janusz Żabowski.
Cena: 35 zł/osoba.
ZAPISY 👉https://www.strefazajec.pl/course/view/id/44470

🌿🐦 Nadchodzącą wiosnę powoli widać, czuć i… słychać! To już ostatni dzwonek na zawieszenie budek lęgowych dla ptaków!
Już niedługo popularne sikorki, wróble i mazurki będą poszukiwały miejsc lęgowych. Niewłaściwie zbudowana bądź powieszona budka może stać się śmiertelną pułapką dla piskląt. Bez obaw! Na spotkaniu dowiemy się jak powinna wyglądać odpowiednia budka, a także w jakich miejscach ją zawiesić. Uruchomimy też lokalny warsztat i spróbujemy swoich sił w budowaniu domków dla ptaków. Powstałe budki zawiesimy w ogrodzie sąsiedzkim i jego okolicach.
Warsztat bezpłatny, skierowany jest do dorosłych, młodzieży i dzieci od 10 roku życia.
Obowiązują zapisy: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/44662
Prowadzenie: Klaudia Gawrysiak – licencjonowany ornitolog-obrączkarz i Tobiasz Pęczuła – pasjonat majsterkowania.

‼Wyruszamy w około 20-kilometrową nocną trasę, przez lasy dawnej Puszczy Osieckiej. Towarzyszyć nam będzie księżyc, sowy i „duchy z przeszłości”. O sowach, wilkach (i nie tylko), ich zwyczajach opowie nasz przewodnik Jakub Błędowski (przyrodnik, fotograf, leśnik, znawca lasów garwolińskich). Kuba nauczy nas nawoływać sowy! Poza przyrodą czeka nas na trasie opowieść o sowach w kulturze ludowej mazowieckiej wsi. Łacińska nazwa sowy – strix i demoniczna strzyga, strzygoń nie są bez związku ze sobą. Sowa to w kulturze antycznej symbol mądrości, a w tradycji ludowej zwiastun śmierci. Dlaczego tak jest? O tym opowiemy również w czasie naszej wędrówki.

Zapraszam na spacer po Ogrodzie Krasińskich, podczas którego poznamy historię parku i zmiany jakie zachodziły w jego okolicy na przestrzeni wieków.
Spotykamy się w sobotę, 11 marca 2023 r. o godz. 12:00 przed bramą do Ogrodu Krasińskich od strony gen. Andersa. Spacer przewidziany jest na około 90min. 🙂
Podczas spaceru dowiemy się;
Skąd ruszył i dokąd pojechał pierwszy tramwaj elektryczny?
Gdzie stał Pałac Badenich i co miał ciekawego do zaoferowania?
Gdzie przebiegała granica “dwóch światów”?
Gdzie znajdował się schron prezydenta Stefana Starzyńskiego?
Gdzie można było napić się mleka prosto od krowy?
Dlaczego Parasolka znalazła się na Pałacu Krasińskich?
Gdzie stała drewniana wartownia i do czego służyła?
Gdzie znajdował się azyl dla przestępców?
Gdzie była fabryka armat?
W którym miejscu stał dom samobójców?
Co zostało z Pasażu Simonsa?
i wiele innych…
Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, natomiast jeśli uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek (…)
Spacer poprowadzi przewodnik miejski Warszawskiego Zaułka. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia. 😉

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na warsztaty konstruktorsko – architektoniczne Było sobie miasto, które będą odbywały się w sezonie 2022/2023 raz w miesiącu w soboty w godz. 10.00-11.30 w poniżej wymienionych terminach.
„Było sobie miasto” warsztaty konstruktorsko-architektoniczne – zajęcia mają na celu rozwijać świadomość przestrzenną oraz (za pomocą praktycznych zadań) zapoznawać z podstawami wiedzy nt. architektury, urbanistyki, głównymi zasadami działania miasta. Chcemy wzbudzać w uczestnikach zainteresowanie przestrzenią, w której się poruszają i którą zamieszkują, kształtować zrozumienie procesu projektowania i realizacji budowli. Pomagać poznawać tradycje architektoniczne oraz rozwijać świadomość społeczną. Podczas zajęć dzieci wykonują modele mostów, makiety domów i miast, akwedukty, wieże ciśnień, różne rodzaje dachów itp. Pracujemy przy pomocy specjalnych klocków konstrukcyjnych, materiałów modelarskich, artykułów papierniczych, w budowie wieży ciśnień pomogą nam akcesoria akwarystyczne. Cześć stworzonych konstrukcji dzieci będą mogły zabrać ze sobą do domu.

👨‍👩‍👦 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na integracyjne warsztaty rodzinne z artystką Martą Nadolle oraz edukatorką Aleksandrą Górecką. Warsztaty odbędą się na aktualnej wystawie „Anka Ptaszkowska. Przypadkiem”.
👨‍👩‍👦 Na warsztaty zapraszamy dzieci wraz z rodzicami/opiekunami w wieku 5-12 lat, w tym również dzieci w spektrum autyzmu.
🎈Zapisy: weronika.regosz@komunikacja.artmuseum.pl
🏙 Spotkanie zaczniemy w przestrzeni wystawowej. Spędzimy tam około 45 minut oglądając prace artystów i artystek. Będziemy poruszać się kluczem miejsc i miast, które zainspirują nas później do stworzenia kolaży. Zwiedzaniu towarzyszyć będą małe aktywności plastyczne, ruchowe i sensoryczne.
🏙 Po obejrzeniu wystawy przeniesiemy się do salki edukacyjnej. Z pomocą artystki, spróbujemy zrobić wyklejane kolaże. Będą one inspirowane fotografiami Eustachego Kossakowskiego „6 metrów przed Paryżem”.
⌛️ Opis dostępności:
Elastyczny scenariusz pozwala zaangażować się dzieciom o różnych potrzebach.
Przed warsztatami wysyłamy ilustrowany plan zajęć.
Na początku spotkania omawiamy plan i czas trwania.
Ograniczamy rozpraszające bodźce.
Trudne pojęcia tłumaczymy na konkretnych przykładach.
Korzystamy z ilustracji i piktogramów.
Pracujemy w kameralnej grupie.
Wstęp: 1 zł
Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Kultura bez barier”.

W samym centrum Warszawy, w pobliżu Łazienek Królewskich, na tyłach Parku Ujazdowskiego znajdują się zabytkowe domki fińskie. W jednym z domków o numerze 8/2 swoje centrum dowodzenia umieściła Pracownia Nauki i Przygody*. A czym dokładnie się ona zajmuje? Jakie działania oferuje społeczności lokalnej?
O tym pragniemy opowiedzieć na dniu otwartym, który odbędzie się 11 marca w godz. 12:00-17:00.
Z okazji urodzin domku zapraszamy was w nasze progi. Atrakcji nie zabraknie dla małych i dużych.
W programie:

 • zmiana nazwy Osiem Przez Dwa, odsłonięcie nowego logo
 • gra terenowa dla dorosłych oraz rodzin z dziećmi, zapisy https://forms.gle/fpjnZbJmxGjrJAxr5
 • ognisko
 • prezentacje uczestników Erasmus+
 • warsztaty makramy
  Dokładny plan przedstawimy wkrótce, ale już dziś rezerwujcie termin!
  Zapraszamy wszystkich chcących przeżyć prawdziwą przygodę, spędzić trochę czasu na łonie natury, odpocząć od zgiełku miasta, wygrzać się przy ognisku, poznać nowe osoby, spędzić miło czas z rodziną, znajomymi lub obcymi! Mile widziane rodziny z dziećmi, dorośli, młodzież, seniorzy, dawni wolontariusze (przyszli wolontariusze też), współpracownicy, sąsiedzi, zwierzęta, przyjaciele i wszyscy inni pozytywnie nastawieni na naukę i przygodę.
  Wydarzenie jest bezpłatne.

* Domek prowadzony jest wspólnie z Okręgiem Mazowieckim ZHR.

Na teren Osiedla Jazdów obowiązuje zakaz wjazdu samochodów. Na spotkanie z nami zachęcamy przybyć komunikacją miejską lub rowerem.

Domek OsiemPrzezDwa jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne dzięki udostępnieniu przez Dzielnicę Śródmieście Miasta Stołecznego Warszawy.

Piękna tęcza nasycona kolorami i fakturami 🙂 Czy znajdziemy złoto na jej końcu? 🙂
Sensoplastyka® to kolorowa, zapachowa, polisensoryczna przestrzeń nieograniczonych możliwości. Metoda zajęć dla dzieci opiera się na wykorzystaniu tylko i wyłącznie materiałów spożywczych, w 100% bezpiecznych.
Zajęcia niosą ze sobą szereg korzyści m.in. rozwój zmysłów, mowy, wychodzenie poza schematy, uwalnianie twórczej ekspresji, współdziałanie, wspieranie samodzielności.
Koniecznie zabierzcie ubranie na zmianę oraz ręcznik lub/i mokre chusteczki.
Cennik zajęć:
☀️ 60 zł /1 spotkanie – przedpłata

PROJEKT TUWIM
„Projekt Tuwim” to pełen energii, muzyczny spektakl edukacyjny dla dzieci i młodzieży, oparty na twórczości Juliana Tuwima, w reżyserii Olafa Lubaszenki. Powszechnie znana i uwielbiana przez pokolenia klasyka polskiej literatury dziecięcej, została osadzona przez reżysera w kontekście współczesnej szkoły i obecnych czasów. Tym samym płynące ze sceny treści są bardzo uniwersalne, łatwe w odbiorze i niezwykle atrakcyjne dla najmłodszych Widzów. A to wszystko w bogatej oprawie muzycznej, scenograficznej oraz choreograficznej, z udziałem znanych i lubianych przez najmłodszych Aktorów.
Przenieście się razem z nami do „The Capitol School of Warsaw” i weźcie udział w najweselszej oraz najbardziej roztańczonej i rozśpiewanej plenerowej lekcji języka polskiego na jakiej kiedykolwiek byliście!
Dzięki wesołej atmosferze i wspólnej zabawie czas w naszej capitalnej szkole minie Wam niezwykle szybko, a wspomnienia pozostaną z Wami na bardzo długo 🙂
Jakie kwiaty możemy podziwiać w ogrodzie botanicznym?
Jak wygląda „kosmos”?
Czy „Pan Maluśkiewicz” jest rzeczywiście tak malutki?
Który z uczniów okaże się „Dyziem Marzycielem” lub „Zosią Samosią”?
Odpowiedzi między innymi na te pytania znajdziecie, biorąc udział w tym pełnym humoru i nieco zwariowanym przedstawieniu „Projekt Tuwim” o przyjaźni, kwiatach, ptakach oraz przywarach ludzkiego charakteru 🙂 Serdecznie zapraszamy!
Spektakl oparty na twórczości Juliana Tuwima.
Scenariusz i reżyseria: Olaf Lubaszenko
Opracowanie muzyczne: Jerzy Mączyński
Scenografia: Katarzyna Dębska & Honorata Paprot
Kostiumy i projekt plakatu: Honorata Paprot
Obsada:
Wychowawczyni: Halina Bednarz / Iwona Rulewicz
Nauczyciel: Stanisław Banasiuk / Hiroaki Murakami
Uczennica Hania: Delfina Wilkońska / Joanna Balasz
Uczennica Mania: Marta Bryła / Agata Puterko
Uczeń Janek: Michał Lupa / Filip Urbanke
Uczeń Franek: Michał Kucharski / Krzysztof Chodorowski
Spektakl jest rekomendowany dla dzieci i młodzieży w wieku 4-12 lat.
Produkcja spektaklu została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

🇵🇱 PRZYSTAŃ: ARTETERAPIA DLA DZIECI 6–12 LAT
Sztuka animacji piasku i sensoryczne warsztaty. Zajęcia poprowadzą Julia Sanina i Natalia Iszczuk, które pochodzą z Charkowa. Przed wojną prowadziły wiele projektów teatralnych i warsztatów plastycznych dla dzieci i dorosłych. Terapeutyczną moc sztuki wykorzystują w codziennej pracy. Na warsztatach w DSH wesprą w rozwoju najmłodszych uchodźców, tworząc bezpieczną przestrzeń integracji i spotkania, pomogą przełamać komunikacyjne bariery i wyrazić emocje poprzez sztukę i zabawę.
🔹 Zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 12:00 do 13:30.
Wstęp wolny!
🇺🇦 ГАВАНЬ: АРТТЕРАПІЯ ДЛЯ ДІТЕЙ 6–12 РОКІВ
Запрошуємо українських і польських дітей на заняття з пісочної анімації та сенсорного розвитку. Ці заняття ведуть Юлія Саніна та Наталія Ющук, які приїхали з Харкова. До війни вони займалися різноманітними театральними проєктами і вели заняття з малювання для дітей та дорослих. Терапевтичну силу мистецтва використовують і в щоденній роботі. Заняття у Будинку зустрічей з історією стануть безпечним простором для інтеграції та зустрічей, що допоможуть подолати мовний бар’єр і висловити свої почуття за допомогою мистецтва та ігор.
🔹 Щовихідних (субота і неділя) з 12:00 до 13:30 у Залі зустрічей в Будинку зустрічей з історією. Вхід вільний!

Przed nami Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn, ale czy grzecznie te dwa święta obchodzić oddzielnie? Chyba nie! Dlatego zapraszamy wszystkich, bez względu na płeć i wiek, do wspólnego czasu w Forcie Sokolnickiego w ramach „Grzecznej Soboty”. Poprzez działania artystyczne przekonacie się, dlaczego warto być grzecznym dla siebie, dla innych i dla otoczenia 🥰

O godzinie 16:00 zapraszamy na warsztaty rękodzielnicze:
🔵 Elegancki woreczek zero waste na zakupy – podczas warsztatu własnoręcznie uszyjesz woreczki za zakupy. Mile widziana podstawowa umiejętność obsługi maszyny do szycia.
🔵Przyzwoity linoryt – techniką graficzną druku wypukłego wykonasz niepowtarzalne dzieło sztuki.
🔵Ułożona mozaika – warsztat dla dzieci, podczas którego w technice opus lapilli, czyli kamyków morskich i innych kamieni, wykonamy kolorowe kompozycje.
Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy: zapisy@zoliborskidomkultury.pl

Takiego wydarzenia jeszcze u nas nie było. 🧐 Tym razem zabieramy Was na wyjątkowe spotkanie ze sztuką i najwybitniejszymi artystami, których prace pobijają aukcyjne rekordy. 👩‍🎨👨‍🎨
Już od 16 stycznia w Północnej będziecie mogli odwiedzić niezwykłą galerię, którą wypełnią światowej klasy arcydzieła warte łącznie… aż 2 600 000 0000 dolarów! 😳🤑
Tak, dokładnie za tyle sprzedano na licytacjach spektakularne obrazy, których wierne reprodukcje pojawią się na organizowanej przez nas wystawie. 🖼
Odwiedzając Północną macie więc unikalną szansę zobaczenia dzieł, które na co dzień znajdują się w największych światowych muzeach od Paryża po Nowy Jork, a także – i tu ciekawostka – w prywatnych oraz niedostępnych kolekcjach. 👀
Da Vinci, Van Gogh, Picasso, Rubens, Cézanne, Bacon, de Kooning, Klimt, Renoir, Rothko… to tylko część z nazwisk artystów wszechczasów, których dzieła możecie podziwiać z bliska w Północnej. 🎨
W sumie naszą galerię wypełnia aż 20 niepowtarzalnych dzieł! Każde z nich zostało pieczołowicie odtworzone. Możecie więc przyjrzeć się fakturze obrazu, wprawnym ruchom pędzla artysty czy wyjątkowym kolorom użytych farb. 🖌
Przy każdym obrazie znajdziecie także garść informacji o jego historii, wykorzystanej technice, życiu artysty, a także… astronomicznej kwocie, za jaką został sprzedany na licytacji. Te liczby zwalają z nóg! 🤯
Tak jak lista nazwisk i obrazów, które możecie podziwiać do 12 marca.
Zresztą zobaczcie sami:

 1. „Zbawiciel świata” – Leonardo da Vinci
 2. „Gracze w karty” – Paul Cezanne
 3. „Sen” – Pablo Picasso
 4. „Madonna dei fusi” – Leonardo da Vinci
 5. “Trzy studia do portretu Luciana Freuda” – Francis Bacon
 6. „No 5” – Jackson Pollock
 7. „Kobieta III” – Willem de Kooning
 8. „Portret Adele Bloch-Bauer” I – Gustav Klimt
 9. „Krzyk” – Edvard Munch
 10. “Flaga” – Jasper Johns
 11. “Naga, Zielone liście i biust” – Pablo Picasso
 12. „Chłopiec z fajką” – Pablo Picasso
 13. „Kiedy wyjdziesz za mąż – Paul Gauguin
 14. „Portret Adele Bloch-Bauer II” – Gustav Klimt
 15. „Portret doktora Gacheta” – Vincent van Gogh
 16. „Falstart” – Jasper Johns
 17. „Turkusowa Marilyn” – Andy Warhol
 18. „Tańce w Moulin de la Galette” – Pierre Auguste Renoir
 19. „Rzeź niewiniątek” – Peter Paul Rubens
 20. „Pomarańczowy, czerwony, żółty” – Mark Rothko
  Wystawa „Najdroższe obrazy świata” w Galerii Północnej
  Termin: 16 stycznia – 12 marca
  Godziny otwarcia wystawy: 10:00-20:00
  Miejsce: 1 piętro, w pobliżu sklepu Dealz
  Zwiedzanie z przewodnikiem dla grup zorganizowanych w dni powszednie od 10.00 do 13.00. Zapisy pod numerem telefonu: 22 812 84 84. 📞
  Bilety do nabycia w Punkcie Informacji Galerii Północnej (parter, obok drogerii Rossmann), w niedziele niehandlowe w Szatni. ℹ
  Ceny biletów:
  Bilet normalny: 9 zł
  Bilet ulgowy: 7 zł (dzieci, studenci, emeryci itd.)
  Dzieci do 100 cm wzrostu bezpłatnie
  Grupy zorganizowane: 5 zł za osobę (opiekunowie wchodzą bezpłatnie)
  Brak możliwości rezerwacji biletów oraz zakupu online.

Zapraszamy na IV edycję programu rozwojowego dla dzieci i młodzieży w Konstancinie – Jeziornie.
Program ten poprzez dzięki połączeniu jogi i treningu uważności rozwija u dzieci świadomość ciała, myśli, emocji, a jednocześnie wyposaża je strategie radzenia sobie z trudnymi i stresującymi sytuacjami.
START PROGRAMU: 11/03/2023
KONIEC: 20/05/2023
CZAS TRWANIA: 10 TYGODNI
Grupa 9-12 lat od godz. 11:15 do 13:15.
Grupa 6-8 lat lat od godz. 13:30 do 15.30
Program stworzyły i od 2 lat prowadzą wspólnie: Aurelia Szokal-Egierd i Magdalena Sobczyk.
Aurelia Szokal-Egierd – Certyfikowana Trenerka Mindfulness (ukończyła kursy nauczycielskie w Holandii u Eline Snel oraz w Stanach Zjednoczonych w Mindful Schools oraz u dr. Christophera Willarda).
Magdalena Sobczyk – Certyfikowana Instruktorka Jogi Integralnej, Aerial jogi oraz terapeutka integracji sensorycznej, pedagog specjalny.
Jakie korzyści mogą dać dziecku takiej zajęcia?
🐸 umiejętność radzenia sobie ze stresem, trudnymi emocjami, frustracjami, bólem fizycznym i psychicznym, napięciami w ciele
🐸 zauważalny wzrost zdolności do uspokajania umysłu i ciała
🐸 więcej energii życiowej, równowagi, przyjemności z życia
🐸 ogólny wzrost sprawności fizycznej i świadomości ciała
🐸wzrost koncentracji i polepszenie pamięci
🐸zwiększenie empatii i życzliwości wobec siebie i innych
🐸 więcej wewnętrznego spokoju
🐸 polepszenie relacji z otoczeniem
DLA KOGO:
Program jest przeznaczony dla wszystkich dzieci i nastolatków jako element harmonijnego rozwoju fizycznego i emocjonalnego.

Zapraszamy na naszą kolejną wyprawę z cyklu Dzikie Miasto, która rozpocznie się 11 marca o godzinie 10.00.
W marcu, tak jak i w lutym zapraszamy do opowieści o wodzie w lesie, które snuć będzie nasz przewodnik Marcin w imponująco pięknym i unikatowym zakątku Warszawy: Zakolu Wawerskim. Jest to powtórzenie spaceru z lutego, wiosenna edycja. Zatem, kto nie mógł w lutym ma szansę uczestniczyć w tym niezwykłym spacerze w Marcu.
Wiemy, że woda w lesie decyduje o wszystkim, a sam las decyduje o stosunkach wodnych w całej jego okolicy. Ba, brak lasu często decyduje o powodziach setki kilometrów dalej.
W czasie spaceru po tym dzikim i pięknym obszarze przyjrzymy się tym zależnościom. Jak również zobaczymy na własne oczy, jaką dewastującą siłę może mieć działalność człowieka i jak bardzo niektórzy nie szanują tego, co mają najcenniejszego w zasięgu ręki.
Uwaga!
Wyprawa w marcu może być trudna.
Zakole Wawerskie to teren bagnisty. Nie zapomnijcie o odpowiednim ubraniu. Spacer będzie trwał około dwóch godzin, temperatury nadal mogą być niskie. Nie poruszamy się alejkami, ale mniej uczęszczanymi ścieżkami, często na skróty.
Polecamy zabrać ciepłe i nieprzemakalne buty oraz odpowiednie ubranie wierzchnie. Gorąca herbata w termosie na pewno się nie zmarnuje!

Zapraszamy dzieci i rodziców na warsztaty ceramiczne! W soboty w g. 12-14 dzieci lub całe rodziny mogą lepić co tylko dusza zapragnie. Każdy może zrealizować swoje autorskie pomysły! Używamy do tego wyjątkowe materiały:

 • gliny hiszpańskie oraz dzikie polskie
 • przyjazne dla środowiska i skóry angoby, slipy
 • nietypowe szkliwa spożywcze
 • floaty i tlenki do tworzenia własnych szkliw
 • szkiełka ceramiczne
  +ozdobne wałki, stemple, zioła….
  Wypalanie gliny i szklanych form wliczone w cenę.
  Cena za pojedyncze zajęcia: 60 zł dorośli i 50 zł dzieci/os.
  Zapisy i informacje: m.ble@o2.pl
  Prowadzenie: Michał Błędziński
  Zajęcia z ceramiki są dwustopniowe; 1 zajęcia – lepienie, 2 zajęcia – malowanie i szkliwienie wstępnie wypalonych prac.

Zapraszamy do wspólnej zabawy dzieci i dorosłych, będziemy dla Was wykonywać piosenki ze znanych bajek – te fajne, ponadczasowe i piękne : Gumisie, Smerfy, Muminki, Akademia Pana Kleksa, Pszczółka Maja i wiele innych w ciekawej aranżacji gitarowej ( dwie gitary ) z regularnym, wyraźnym wokalem i animatorką taneczną ( profesjonalna tancerka) która pomoże pląsającym dzieciom nadać kształt ich ekspresji.
Nasze wykonania są wyjątkowe bo pracujemy z dziećmi na co dzień, kochamy ich radość i spontaniczność a także rozumiemy ich percepcję, zatem te koncerty są dla maluchów ale któż z dorosłych nie przyzna, że będzie się równie dobrze bawił gdy przypomną mu się własne dzieciństwo i beztroska. Jesteśmy przekonani, drodzy Państwo, że wspólna zabawa z własnymi pociechami, poświęcenie im czasu tak, iż Wasze dzieci zobaczą autentyczną niewymuszoną radość również z Państwa strony, to najlepszy sposób budowania więzi i umacniania relacji. Chcemy Wam w tym dopomóc a więc dajemy z siebie wszystko bo nie ma nic ważniejszego niż rodzina.
Przyjdźcie i zostawcie swoje troski w domach, koncerty trwają po 40 min w Sali Widowiskowej Ośrodka kultury Stokłosy w Warszawie.
Będzie aż 5 koncertów co 45min.

Zapraszamy na wyjątkowy teatr marionetkowy w wykonaniu fantastycznego Teatru Barnaby!
To historia dziewczynki, która dostaje misję, odwiedzenia swojej chorej babci. Niestety dziewczynka nie słucha dobrych rad swojej mamy i na swojej drodze spotyka złego wilka. Na szczęście zjawia się dzielny i grzeczny gajowy, dzięki któremu historia ma swoje szczęśliwe zakończenie. Piękne piosenki, zawrotna akcja i doskonała oprawa muzyczna skomponowana przez Michała Makulskiego sprawią, że dzieci w czasie spektaklu będą bawić się doskonale.
Teatr Barnaby – teatr marionetkowy założony w 2014 roku w Gdańsku. Obecnie posiada cztery sceny lalkowe prezentujące jedenaście spektakli, w tym m.in.: “Baśń o rycerzu bez konia”, “Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa”, “O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce”, “Calineczka”. Założycielem i twórcą scen jest Marcin Marzec, aktor, reżyser i scenograf marionetkowy. Teatr Barnaby regularnie współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi w całej Polsce i Europie. Przedstawienia teatru lalkowego zaprezentowane przez Teatr Barnaby można zobaczyć także na licznych festiwalach, takich jak Feta Gdańsk, Frytka OFF Częstochowa, GO Augustów, Oblężenie Malborka, Ulicznicy Gliwice i wiele innych.
Grzeczna Sobota
11.03 // 15:00
Fort Sokolnickiego
Wstęp wolny
Czas trwania: ok. 50 min

Zajęcia dla dzieci, młodzieży i rodzin zainteresowanych łącznością.

✨ Dźwiękoterapia / Звукотерапія
dla dzieci z opiekunami / для дітей з вихователями
Tym razem zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 14 lat lub dzieci z opiekunami do wspólnej relaksującej podróży dźwiękowej. Podczas zajęć prowadzący grają na różnych harmonizujących instrumentach muzycznych, a dzieci relaksują się, wyciszają, a także poznają nowe dźwięki i ciekawe instrumenty muzyczne, zaczynają pracować z uwagą, czują i poznają siebie.
Prowadzenie: Alona Kayuczko i zespół. Alona to joginka z Czernihowa, prowadząca kręgi kobiece, extatic dance, zajęcia z jogi.
bilety po 30 na biletyna.pl
✨ Друзі, запрошуємо ваших милих діток для нас на звукотерапію!
Звукотерапія для дітей – це сеанс, в якому приймають участь діти від 6 до 14 років, або діти з опікунами, максимальною тривалістю 40 хвилин. Під час сеансу провідник грає на різних гармонізуючих музичних інструментах, а дітки слухають.
Проводять практику : Альона Каючко і компанія.
Альона – педагог за освітою, йогиня з міста Чернігів, провідниця жіночих кіл, екстатік-денс, організаторка розвиваючих оздоровчих заходів.
ЗАПИС через сайт Biletyne. Запич потрібний, кількість учасників обмежена простором.

Przyroda to przygoda: „Tajemniczy leśny zorro” – warsztaty dla dzieci w wieku 5-9 lat
Filia CKW na Zawadach, plac Vogla
Godz. 11:30-13:00
Kolejna przyrodnicza przygoda zapowiada się niezwykle! Jej bohaterem będzie borsuk, tajemniczy drapieżnik, którego bardzo trudno spotkać w lesie. W czasie naszej wspólnej wyprawy poznamy jego wygląd i odkryjemy, dlaczego niektórym przypomina Zorro. Zamienimy się w architektów, zbudujemy borsucze apartamenty i dowiemy się, kto jest chętny, by w nich zamieszkać. Zajrzymy również do borsuczej rodziny, odkryjemy, co borsuki robią zimą oraz czego warto się od nich nauczyć. To będzie bardzo radosna przygoda, która na długo pozostanie w Waszej pamięci.
Koszt: 50 zł od uczestnika (płatność do 8 lutego). Zapisy w placówkach CKW i na: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/44255.

W obecnych czasach, w których dominuje szybkie tempo życia, stres, natłok informacji, choroby cywilizacyjne, bardzo ważna jest równowaga emocjonalna, psychiczna i fizyczna.
Z badań psychologów społecznych i socjologów wynika, że w wieku szkolnym i dalej jako dorośli, nie radzimy sobie ze stresem i emocjami. Ostatni trudny czas pandemii, izolacji społecznej tylko nasilił problemy. Przeprowadzone badania z udziałem dzieci potwierdzają korzyści płynące z praktyki medytacji w szkołach dla czynników dobrostanu psychospołecznego, które dotyczyły takich kwestii jak: kontrola gniewu, samokontrola stanu nastroju, problemy społeczne, depresja, samoregulacja, zmęczenie, lęk, zaburzenia nastroju. Opisano też korzystne efekty cenione przez nauczycieli takie jak: umiejętności społeczno-emocjonalne, zdolności do działania pod presją czasu, zachowanie w klasie, nadpobudliwość, uwaga, umiejętności adaptacyjne.
Wywiady jakościowe przeprowadzone nad medytacją w programach w szkołach stwierdziły poprawę zdolności koncentracji, poczucia własnej wartości, poczucia spokoju, umiejętności kontrolowania zachowania pod wpływem stresu.
U dzieci i młodzieży istnieje duże zapotrzebowanie na strategie behawioralne, dzięki którym radziłby sobie ze stresującymi wyzwaniami życia codziennego. Dlatego serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat. Korzyści, jakie będą miały z prowadzonych zajęć to nauczenie prostych technik pracy z ciałem, oddechem i umysłem ułatwiającym radzenie sobie ze stresem, wyzwaniami szkolnymi jak i życiowymi.
DLA KOGO?:
Dzieci w wieku 7-12 lat

Niezwykłe połączenie sztuki, rozrywki i zakupów! 🛍🖼
11 marca zaprosimy Was na wyjątkową Noc Muzeów towarzyszącą Nocy Zakupów. Nie będzie to zwiedzanie cichych sal, a wciągająca zabawa dla całej rodziny! 👪
Noc Muzeów nie obędzie się bez… muzeów właśnie. W sobotę Północną odwiedzą przedstawiciele warszawskich instytucji związanych z kulturą. 👩‍🎨👨‍🎨 Na naszym pasażu zaprezentują się m.in.:
• Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek,
• Stacja Muzeum,
• Muzeum Życia w PRL,
• Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie,
• Muzeum Niepodległości,
• Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego.
Będziecie mogli zobaczyć ciekawe prezentacje, eksponaty i zanurzyć się w historii. 🏺🎨
Miłośnicy sportu (i nie tylko) obejrzą z bliska motocykl mistrza świata Bartosza Zmarzlika, a nawet jego kombinezon startowy. 🏍
Z kolei fani historii odbędą sentymentalną podróż do czasów PRL-u, a to za sprawą pokoju dopracowanego w najdrobniejszym detalu, w którym czas jakby się zatrzymał. 🕰
Noc Zakupów w Północnej

NIEDZIELA, 12 marca

Wiosenny Turniej Szachowy dla Dzieci

Zapraszamy na Turniej Szachowy dla Dzieci. Spotykamy się w sali przy ul. Porucznika Łagody 4C/1A w niedzielę 12 marca. Pierwsza runda g. 13.30. Gramy 5 rund systemem szwajcarskim tempem 10 min +5 s na ruch. Dla wszystkich uczestników upominki, dla najlepszych nagrody rzeczowe. Wpisowe do turnieju 30 zł dla podopiecznych Akademii, 60 zł dla pozostałych zawodników. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy. W turnieju mogą brać udział przedszkolacy i uczniowie szkół podstawowych. Zapraszamy.
Zgłoszenia tel. 692 448 296

🏡 Park Dolinka Służewska, zbiórka przy amfiteatrze SDK
🤗 wstęp wolny

Puszczyk 🦉 to jedna z nocnych sów o bardzo rozpoznawalnym głosie, wykorzystywanym często w horrorach. Występuje w dwóch odmianach: szarej i brązowej. Do lęgów przystępuje już zimą. Krajowa populacja tego gatunku szacowana jest na 65-75 tys. par. W samej Warszawie może żyć ok. 100 par. Gniazda puszczyków znajdują się na terenie miejskich lasów i parków, najczęściej w dziuplach starych drzew, choć zdarza się, że puszczyki zajmują także budki lęgowe. Taka budka (typu E) wisi w Dolince Służewskiej. Terenową opowieść o warszawskich puszczykach, przeplataną obserwowaniem przyrody Dolinki, poprzedzi krótkie wprowadzenie o różnych gatunkach sów spotykanych w naszym kraju.
Prowadzenie: Sławomir Kasjaniuk, członek Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, przewodnik kampinoski, od ponad 15 lat mieszkaniec Służewa. Organizator spotkań i spacerów przyrodniczych w Warszawie, Kampinoskim Parku Narodowym oraz nad Bzurą. Uczestnik ornitologicznych programów badawczych i monitoringowych.
Współpraca: Warszawska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków

12 marca 2023 (niedziela)
godz. 12.00
bilety: 10 zł dostępne w biletomacie oraz pod adresem https://bilety.io/eAMXI
Spektakl dla dzieci „KRESKA i KROPKA”
Wierszowana sztuka, napisana w komediowym tonie, zawiera zabawne dialogi i komizm sytuacyjny. Pomimo żartobliwego tonu spektakl opowiada o ważnych sprawach takich jak: przyjaźń, lojalność, wiara w siebie, akceptacja i otwartość na drugiego człowieka. Pokazuje jak rozwiązywać problemy, nie poddawać się i optymistycznie patrzeć na życie. Świat Kropki i Kreski pełen jest plastyczny, barwny, pełen muzyki (wprowadzamy różne elementy muzyki nie wyłączając klasycznej). Spektakl zawiera elementy interaktywne. Na scenie zobaczyć możemy znakomite aktorki znane między innymi z serialu „Rodzinny interes”: Martę Zgutczyńską i Katarzynę Taracińską-Badurę (Klan, Domisie, Rodzinny interes).
Czas trwania ok 45 min.
Sugerowany przedział wiekowy 4 do 8 lat.

W każdą niedzielę zapraszamy rodziców z dziećmi do otwartej pracowni plastycznej, gdzie pod okiem instruktora można tworzyć w luźnej atmosferze. Dostępne są różne materiały plastyczne, można przyjść i wyjść w dowolnym momencie.
Instruktor: Paweł Sochacki

Chytra Lisica ma pomysł na szybkie wzbogacenie się. Swój plan przedstawia koledze w złodziejskim fachu – Wilkowi. Muszą razem ukraść babci i dziadkowi jajko, z którego potem wykluje się kura znosząca złote jajka.
W tym spektaklu nie zabraknie dobrej muzyki, autorskich piosenek śpiewanych na żywo, wspaniałej gry aktorskiej i – co najważniejsze – uśmiechu na twarzach małych widzów.
Spektakl dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Bilety: 15 zł/osoba.
Kup bilet 👉 https://bilety.io/GKdS7

Zapraszamy na Spektakl teatralny dla dzieci „W 7 dni dookoła bajek” w wykonaniu Teatru TAK.
12 marca 2023 godz. 13.00
Bilety: 25 zł
Bilety dostępne w kasie DK ŚWIT oraz online.
KUP BILET https://biletyna.pl/event/sector/id/746998
Cześć! Nazywam się Smok Smokowski. Stworzył mnie sam Jan Brzechwa i mieszkam w swoim wierszyku. Niestraszny ze mnie zwierzak, choć straszny niejadek. Pewnego dnia nie chciałem zjeść obiadku i moja rozgniewana smocza mama wysłała mnie za karę w podróż po świecie bajek. Wędrówka trwała 7 dni, a każdego dnia lądowałem w innej bajce Pana Brzechwy. Trafiłem do Czerwonego Kapturka, który pomylił mnie z wilkiem. Tańcowałem z Igłą (tej od Nitki). Kaczka Dziwaczka nauczyła mnie zabawnego zaklęcia, dzięki któremu mogłem skakać z bajki do bajki. Niewiele brakowało, a ożeniłbym się z Biedronką, która czekała na Żuka. Kiedy chciałem się zdrzemnąć wołano na mnie Leń. Od tego wszystkiego dostałem Kataru. Narobiłem niemałego bałaganu, ale wiele też się nauczyłem. Jeśli nie chcecie zabłądzić w świecie bajek to mówię Wam – jedzcie obiadki!
Interaktywny spektakl z elementami języka angielskiego.

Zapraszam na spacer śladami „Lalki” Bolesława Prusa. Podczas spaceru przeniesiemy się w czasie, do XIX-wiecznej Warszawy oglądając zdjęcia z tamtego czasu.
Spotykamy się w niedzielę 12 marca 2023 r. o godz. 16.00 przy pomniku Jana Kilińskiego (Podwale). Spacer przewidziany jest na 1,5h.
Podczas spaceru dowiemy się m.in.;
-Gdzie Wokulski pierwszy raz zobaczył Izabelę?
-Gdzie Rzecki spotkał modlących się o sukces licytacji kamienicy Łęckich?
-Gdzie znajdował się sklep starego Mincla?
-Gdzie Wokulski wydał bankiet?
-Co Prus pominął w powieści?
-W jaki sposób Bolesław Prus proponował uczcić Mickiewicza?
-Dlaczego pomnik Bolesława Prusa stoi na niskim cokole?
-Gdzie mieściło się wydawnictwo Gebethner i Wolff?
-Gdzie Wokulski spotkał dwie kobiety, którym wkrótce pomógł w trudnościach życiowych?
-W którym gmachu studiował Wokulski ?
-Gdzie znajdował się sklep Wokulskiego?
-W którym kościele baronowa zamówiła 3 msze?
-Gdzie znajdowało się mieszkanie Wokulskiego i co widział z okna?
Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, natomiast jeśli uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek (…)
Spacer poprowadzi przewodnik miejski Warszawskiego Zaułka. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia.
Ten i inne spacery możemy zorganizować dla grup szkolnych jak i osób prywatnych w dogodnym dla Państwa terminie.

Interaktywny koncert afrykański (dla dzieci od lat 3)
występują: Agnieszka Zdziech i Piotr Brymas
Koncert Afrykański to przede wszystkim duża dawka pozytywnej afrykańskiej, słonecznej energii. Podczas koncertu będziemy: tańczyć jak słonie, śpiewać, skakać, tupać, i – jak przystało na afrykański zwyczaj – grać na bębnach. Koncert jest połączony z warsztatami gry na djembe, kalimbie, balafonie i korze, czyli afrykańskiej harfie.
W trakcie koncertu uczymy dzieci śpiewać afrykańskie melodie „Simamma ka”, „Tue Tue”, ale przede wszystkim śpiewamy nasze autorskie piosenki, np. „Tańczy tańczy słoń”, lub „Kto zamieszkał w Baobabie”, uczymy się afrykańskiego tańca „Sinte”, czytamy afrykańskie wiersze, opowiadamy o Senegalu, Gwinei… A na koniec wspólnie gramy na jajeczkach i ukulele piosenkę „Moja Afryka to zegar”… o afrykańskim czasie.
Bilety: 20 zł

Jerozolima to miasto na styku trzech kultur, której kuchnia reprezentuję połączenie tego, co najlepsze z całego świata. Na warsztatach dowiecie się: skąd pochodzi szakszuka, gdzie zostały wymyślone bajgle, oraz czym jest harissa, labneh, zatar oraz sumak.
Na warsztatach przygotujecie:
-Tradycyjną szakszukę z papryką, pomidorami, harissą z dodatkiem zataru
-oraz jerozolimskie bajgle z sezamem
Uwaga!
-Są to zajęcia dla dzieci w wieku 11+.
-Zapisy na warsztaty przyjmujemy do piątku.

Zapraszamy na rodzinne sesje do Normobarii Wilanów 🙂🌱
🌞 12 marca, niedziela, godz.13:00
Podczas gdy rodzice oddają się odprężeniu w doskonale zbilansowanej atmosferze komory normobarycznej, dzieci w tej samej przestrzeni są zaopiekowane przez animatorkę. To doskonałe połączenie relaksu dla rodziców, zabawy dla dzieci oraz regeneracji, głębokiego dotlenienia, filtracji ze smogu i wspierania odporności dla wszystkich ☺💚 Danusia, która będzie opiekowała się Waszymi dziećmi to wspaniała, pełna ciepła i pomysłów Kobieta.

Rozmowy to stały element naszej codzienności. Wymieniamy informacje, podajemy argumenty, mówimy czule albo się spieramy. Czy wiecie, że w muzycznym świecie też ciągle trwają dyskusje? Czasem FeNek nie ma nawet kiedy wtrącić choćby słówka! Instrumenty dialogują, wymieniając muzyczne zdania – pytają i odpowiadają, a to wszystko beż użycia słów… Chyba że do akcji wkroczy głos – wtedy słowa płyną na fali dźwięków. Przyjdźcie na koncert do Filharmonii i zabierzcie ze sobą… dwie papierowe rurki.
Przynieś na koncert… dwie papierowe rurki

Świat Głuchych najlepiej opisać znakami. Jeden znak to często jedno słowo. Nawet małe dzieci, które nie znają jeszcze polskiego języka fonicznego są w stanie w prosty i szybki sposób nauczyć się znaków. Do zakomunikowania treści potrzebne są im wówczas tylko dwie ręce i oczy patrzącego.
😀👍
Zapraszamy rodziny z małymi dziećmi (w wieku 3-6 lat) do zabawy inspirowanej słowem i komunikacji inspirowanej ruchem. Nauczymy się nowych rymowanek do obrazów z kolekcji króla Stanisława Augusta i pobawimy znakami z Polskiego Języka Migowego.
🖼🖼
W spotkaniu będzie uczestniczyć tłumaczka PJM. Dowiemy się, czy komunikacja w PJM jako języku obcym, jest rzeczywiście prosta. Spróbujemy zrymować znaki i sprawdzimy, jak ułożyć rym do układu dłoni.
🎶 Rymowanki do obrazów “Wnętrze szopy”, “Gra w karty”, “Ślizgawka”, “Wesołe towarzystwo przy stole”, “Wnętrze wartowni z trębaczem” napisała Lidia Iwanowska-Szymańska.
🔹INFORMACJE GŁÓWNE🔹
Zabawy z nauką znaków z PJM dla rodzin z dziećmi w wieku 3-6 lat
🗓 Termin: środa 12 kwietnia 2023 r., w godz. 11.00-12.00
📍 Miejsce: Stara Kordegarda
🎫 Wstęp: bezpłatny, w ramach programu “Bliżej sztuk”
🖋 Obowiązują zapisy: rezerwacje@lazienki-krolewskie.pl
👥 Limit uczestników: 15 osób
💁 Tłumaczenie na PJM: Anna Borycka
🙋 Prowadzenie: Lidia Iwanowska-Szymańska
Zapraszamy!

Zapraszamy na pyszny słodki, niedzielny warsztat podczas którego przygotujemy pyszne cytrynowe ciasteczka z popękanym wierzchem i cynamonowy odrywany chlebek.
Na warsztacie przygotujecie:
-cytrynowe crinkle cookies
-oraz moneky bread
Uwaga!
-Są to zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat.
-Zapisy na warsztaty przyjmujemy do piątku.

Serdecznie zapraszamy 12 marca o godzinie 16:30 do Izby Muzealnej Wodiczków w Wołominie na Podwieczorek muzyczny dla dzieci pod tytułem „Idziemy do zoo”.
W programie znajdą się utwory Romualda Twardowskiego, Anity Lehmann, Anny Marii Huszczy oraz Henry Manciniego.
W koncercie wystąpią: Anna Kornacka – fortepian, Beata Kierzkowska – flet . Spotkanie poprowadzi Małgorzata Chmielewska.
Podwieczorki muzyczne to niedzielne popołudniowe spotkania dla młodszych dzieci. Ich celem jest rozbudzanie wrażliwości muzycznej i zamiłowania do muzyki klasycznej. Podczas koncertu dzieci poznają utwory polskich i światowych klasyków muzyki poważnej, zapoznają się z dźwiękami różnych instrumentów muzycznych. Spotkaniu towarzyszą zabawy muzyczne prowadzone przez animatorkę. Każdy Podwieczorek muzyczny kończy się słodkim poczęstunkiem.
Wydarzenie jest częścią projektu dofinansowanego przez Gminę Wołomin pod tytułem „Prowadzenie działań wspierających edukację kulturalną oraz popularyzację dziedzictwa historycznego Wołomina”
Uczestnictwo w koncercie jest bezpłatne dla dzieci i opiekunów.

Zapraszamy dzieci polskie i ukraińskie z rodzicami.
Wolne wejście.
11.00 – Muzyczne przygody dla dzieci w wieku 3-6 lat
12.00 – Program zabawowy “8 cudów świata” dla dzieci w wieku 7-11 lat
13.00 – Warsztaty “Śpiewające koło rodzinne”
14.00 – Koncert uczniów szkół muzycznych “Niespodzianka dla mam”
15.00 – Warsztaty “Bitwa chórów: Ukraina – Polska”
17.00 – Koncert charytatywny „Witaj Wiosno” – wspierający edukację ukraińskich dzieci w Polsce.
Запрошуємо польських та українських дітей з батьками.
Вхід вільний.
11.00 – Музичні пригоди для дітей 3-6 років
12.00 – Ігрова програма «8 чудес світу» для дітей 7-11 років
13.00 – Майстер-клас «Співоче родинне коло» для дітей і батьків.
14.00 – Концерт учнів музичних шкіл «Сюрприз для мам»
15.00 – Воркшоп «Битва хорів: Україна – Польща»
17.00 – Благодійний концерт «Привіт, Весна» – на підтримку навчання українських дітей у Польщі.

Zapraszamy wszystkie dzieci powyżej 5 roku życia na niezwykłe wydarzenie – „Giga bal purimowy dla dzieci” w klubie dziecięcym Moadon! Już w niedzielę, 12 marca o godzinie 12:00 rozpoczniemy fantastyczne purimowe zajęcia, na które wstęp jest całkowicie darmowy!
Czeka na Was mnóstwo atrakcji, które zapewnią wspaniałą zabawę. W programie przewidziane są różne gry, zabawy i hulanki!
Nie możecie przegapić tego wspaniałego wydarzenia! Dajcie nam znać czy będziecie: moadon@jccwarszawa.pl.
Do zobaczenia na miejscu!

sala: Broadway
wstęp: 25 zł, kup bilet online lub w DK Kadr
„Nikt nic nie wie” to wyjątkowe wydarzenie teatralne dla dzieci.
Improwizatorzy grają komediowy spektakl, podczas którego wspólnie z widownią wymyślają i nadają bieg zabawnym, wzruszającym i przygodowym historiom. Dzieci pomagają aktorom w stworzeniu świata i bohaterów. Wszystko jest improwizowane na żywo, przez co każda historia jest niepowtarzalna i wydarza się tylko raz. Zdarza się również, że młodzi widzowie są angażowani również na scenie!
Spektakl przeznaczony jest dla widzów w wieku od 4 do 10 lat. Ale gwarantujemy, że dorosła widownia również będzie bawić się wyśmienicie.
Jak to działa?
• Najpierw się rozgrzewamy! – Razem z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć we wspólnym towarzystwie.
• Następnie wyruszamy do świata bajek! – Czerpiąc z inspiracji od publiczności na bieżąco, tworzymy improwizowane opowieści. Każda z nich jest wyjątkowa, ponieważ wydarza się tylko raz i nigdy więcej się nie powtórzy!
Serdecznie zapraszamy!
Występujemy w składzie: Norbert Bajan, Piotr Gasik, Ewa Gryczon, Marta Iwaszkiewicz, Agnieszka Matan, Aleksandra Markowska, Joanna Pawluśkiewicz, Marta Podobas, Agata Rozbicka, Jan Wasilewski
Spektakl z akompaniamentem. Na pianinie improwizować będzie Paweł Lipka.
Czas trwania: około 60 minut

12 marca, godz. 15.00
sala widowiskowa w ratuszu, Legionowo, ul. Piłsudskiego 41
Moja tajemnica
czyli jak się bawić muzyką i słowem
koncert i warsztaty dla dzieci
bilety – 20 zł – dostępne w MOK Legionowo, ul. Norwida 10
Zapraszamy na koncert interaktywny dla dzieci. Piosenki śmieszne i dziwne, liryczne i fantastyczne, bajeczne i o wietrze. Wiersze i muzyka dla smyka w towarzystwie cymbałów, pianina, magicznych dzwonków i liry korbowej.
Ania Broda to jeden z najoryginalniejszych głosów na polskiej scenie. Posługuje się techniką śpiewu “białego”. Tworzy bardzo różnorodną w formie, absolutnie unikalną muzykę marzeń i wrażeń. Świetnie bawi się głębokim brzmieniem swojego głosu, siłą słowa, magią nieoczywistej melodii.

niedzielne animacje dla dzieci

Zapraszamy wszystkie dzieci na niedzielne animacje, czyli zajęcia artystyczne, na których wykonamy prace plastyczne inspirowane sztuką, kulturą, zwyczajami związanymi ze krajami skandynawskimi. Zajęcia odbywają się w atmosferze swobody i kreatywności – powstaną oryginalne i różnorodne prace, które można zabrać do domu lub współtworzyć naszą galerię młodych artystów i artystek w Przestrzeni Edukacyjnej.
📅 w każdą niedzielę w godzinach 12.00 – 16.00 / można dołączać w każdym momencie trwania animacji.
📍 przestrzeń edukacyjna na 1 piętrze
🧒dzieci z rodzicami (sugerowany wiek 4–12 lat)
🎟 udział w animacjach jest możliwy w ramach biletu wstępu do MNW
🦽🦻 brak barier architektonicznych
Dodatkowe informacje:
• przed podjęciem decyzji o udziale w animacjach bardzo prosimy o zapoznanie się z regulaminem Przestrzeni Edukacyjnej. Udział w animacjach jest równoznaczny z jego akceptacją;
• obecność opiekuna jest obowiązkowa.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments