Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 4-5 marca

Przyszedł marzec, a wraz z nim obietnica wiosennej aury. Słoneczko jest, zbliża się Dzień Kobiet, a Weekendowa Zajawka wręcz kipi bogactwem inspiracji! Bawcie się wspaniale i nie zapomnijcie podzielić się tym dobrem z innymi!

Spis treści:

SOBOTA, 4 marca

Oto kolejna odsłona cyklu „Tradycyjne gry i sporty Azji”. Zabierzemy uczestników warsztatów w fascynujący świat mongolskich gier przy użyciu kości nazywanych szagajami.
Poznamy ich historię, a przede wszystkim zagramy w takie gry jak cztery figury, stawianie żółwia, czy wyścigi konne. Sprawdzimy spostrzegawczość i zręczność, nie zapominając przy tym o dobrej zabawie. Na koniec wszyscy chętni będą mogli nauczyć się strzelać specjalnymi „strzałami” przy użyciu drewnianej deseczki (khashlaga), bądź kuszy (chavkh), które są wykorzystywane do gry szagaj charwaa.
Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-12 lat i ich opiekunów.
Wstęp: 20 zł od osoby.
Rezerwacja od 20 lutego na mail: tomaszmadej@muzeumazji.pl

Fundacja EuroJAZZ i Warszawskie Towarzystwo Muzyczne zapraszają na kolejne spotkanie #jazzdladzieci, dedykowane dzieciom w wieku przedszkolnym!
Magdalena Este – prowadzenie spotkania, śpiew
Mateusz Kaszuba – fortepian
Bilet rodzinny: 20 zł
ilość miejsc ograniczona!
25 dzieci (w wieku przedszkolnym) + opiekunowie
Bilety: https://kicket.com
Jeden z najważniejszych instrumentów w historii jazzu. Nazwa “fortepian” wywodząca się od słów forte (głośno) i piano (cicho). Dzięki swojej konstrukcji pozwalającej na jednoczesne granie melodii (prawa ręka) i akompaniamentu (lewa ręka) przez pianistów jazzowych wykorzystywany także do koncertów solowych.
Magdalena Este – wokalistka, pianistka, kompozytorka, trener emisji głosu. Ceni niezwykłą zdolność muzyki do zbliżania ludzi i lubi dzielić się z innymi swoją pasją i miłością do muzyki. Największym jej sukcesem w edukacji jest objęcie katedry śpiewu na Uniwersytecie Vijaybhoomi w Indiach. Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi, w tym prowadzone warsztaty muzyczne i udział w przedstawieniach teatralnych dla dzieci, prowadziła także zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i szkołach podstawowych.
Mateusz Kaszuba – pianista, laureat wielu prestiżowych konkursów rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej (m.in. I. miejsce na 22. i 23. Bielskiej Zadymce Jazzowej, II. miejsce na Krokus Jazz Festival, nagrody specjalne na Jazz Juniors, I. miejsce na Tarnów Jazz Contest, II. miejsce na Młoda Nadzieja Jazzu Novum Jazz Festival, Grand Prix School Jazz Festival).
🎫 Bilety rodzinne w cenie 20 zł do nabycia przed koncertem, ale zachęcamy do skorzystania z systemu https://kicket.com/…/warszawskie-towarzystwo-muzyczne,879
📱📧 Informacji udziela:
WARSZAWSKIE TOWARZYSTWO MUZYCZNE im. Stanisława Moniuszki tel. 22 849 56 51, 509 019 934
🌎 www.wtm.org.pl, e-mail: wtm@wtm.org.pl
warszawskietowarzystwomuzyczne@gmail.com
🔷 Współfinansowanie: m.st. Warszawa
🔷 Organizator: Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki, Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ

Choć za oknem wciąż zimowa aura, ogrodnicy i ogrodniczki dobrze wiedzą, że to już czas!
Czas na przygotowanie się do nowego sezonu – ten moment w roku, kiedy parapety, podłogi i półki zostają zaanektowane przez niezliczone doniczki i kubki po jogurcie, w których szykują się do nowego życia nasiona i cebulki… To także dobra pora na przejrzenie zbiorów i sprawdzenie jakich nasion nam brakuje, a jakie mamy w nadmiarze.
Jak już to sprawdzicie – zapraszamy na Wiosenną Wymianę Nasion! Przynieście nasiona, którymi możecie się podzielić z innymi i zabierzcie ze sobą nowe*. Zaplanujmy wspólnie wiosnę w ogrodzie, polecimy sobie smaczne odmiany warzyw, podzielmy się dobrymi radami nt. upraw 🙂
Spotkanie organizowane jest przez Stołeczną Grupę Nasienną – zainicjowany przez Stowarzyszenie Zasiej nieformalny kolektyw ogrodniczek, aktywistek i artystek, które połączyła miłość do ziemi i zdrowej żywności.
Spotkanie odbędzie się w Miejscu Aktywności Lokalnej w DK ŚWIT.
*Mile widziane nasiona z własnego zbioru lub z upraw ekologicznych. Staramy się nie stosować nasion F1 i modyfikowanych genetycznie.

👧🧒Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 4-10 lat na wystawę Fikaj z Koziołkiem Matołkiem. Jest ona z wielu powodów specjalna i ważna. Jednym z nich są tegoroczne 90. urodziny Koziołka Matołka. Drugim – niemniej ważnym – fakt, że jest to pierwsza wystawa dla dzieci w Muzeum Karykatury w Warszawie!

🎉 Świętujcie z nami 213. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina!
Zapraszamy serdecznie na rodzinny koncert edukacyjny skierowany do dzieci od 4 do 13 lat, pt. „Poznaj Frycka i jego Warszawę”.
Na kanwie dziecięcej publikacji Anny Czerwińskiej-Rydel pt. „Jaśnie Pan Pichon. Rzecz o Fryderyku Chopinie” powstało muzyczne przedstawienie o życiu, dzieciństwie i pracy twórczej Fryderyka Chopina. Ta muzyczna opowieść przeniesie nas do Warszawy czasów Chopina i pozwoli nam nie tylko odkryć historię dzieciństwa Chopina, ale także poznać otaczających młodego kompozytora ludzi, którzy mieli ogromny wpływ na rozwój jego talentu.
W drugiej części naszego świętowania będziecie mieli okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach muzycznych.
Na urodzinach Frycka nie zabraknie również słodkiego poczęstunku.
Do zobaczenia!

Wymiany Książek od kilku lat cieszą się dużą popularnością mieszkańców Bemowa i stały się cokwartalną tradycją Bemowa, przyciągając mieszkańców z całej Warszawy.
W roku 2023 kontynuujemy projekt dzięki Wam – mieszkańcom, w ramach Budżetu Obywatelskiego Dzielnicy Bemowo.
Przez cały czas trwania wydarzenia organizatorzy będą pomagać przy wymianie książek oraz informować o innych bemowskich inicjatywach bookcrossingowych.

🌊 Wisła to doskonałe miejsce życia dla wielu gatunków zwierząt, w tym przede wszystkim ptaków. Ta wyjątkowa ptasia ostoja to dom dla rzadkich i zagrożonych wyginięciem gatunków, które objęte są szczególną ochroną w ramach sieci Natura 2000.
Zapraszamy na cykl ornitologicznych spacerów, w trakcie których poznamy skrzydlatych mieszkańców Dzielnicy Wisła. Spacery odbywać się będą w każdą pierwszą sobotę miesiąca i startować spod Pawilonu Edukacyjnego Kamień.
🦆 Kolejny spacer „Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale tysiąc gęsi już tak” 🦆
Gęsi znane są ze swoich migracji, a ich klucze są jednym z pierwszych zwiastunów wiosny. Od połowy lutego do końca marca, a nawet jeszcze w kwietniu możemy obserwować tysiące gęsi przelatujących przez nasz kraj z zimowisk w zachodniej Europie do dalekiej tundry, na rozległe obszary Syberii. Wisła jako ważny korytarz migracyjny pomaga w pokonywaniu również tej trasy, choć nie jest to główny przystanek. Rozpoczął się dobry moment na gęsie obserwacje #nadWisłą.
📆 Zapraszamy 4 marca o 12.00 na spacer z ornitologiem Zarządu Zieleni Hubertem Mateuszczykiem. Zbiórka pod Pawilonem Edukacyjnym Kamień (ul. Wybrzeże Puckie 1). WSTĘP WOLNY.
Hubert będzie miał lunetę, Was poprosimy o zabranie lornetek – jeśli ktoś nie ma, to #DrużynaKamienia chętnie wypożyczy.

💰Cena 450 zł
📍Na szkoleniu poznają Państwo przyczyny zaburzeń koncentracji uwagi u dzieci, czynniki wywołujące stres oraz zachowania trudne. Zostaną Państwo zapoznani z podstawowymi pozycjami w jodze, zabawami “jogowymi”, a także ćwiczeniami oddechowymi i relaksacyjnymi. Prowadząca opisze i zaproponuje przybory, które można wykorzystać na zajęciach.

W obecnych czasach, w których dominuje szybkie tempo życia, stres, natłok informacji, choroby cywilizacyjne, bardzo ważna jest równowaga emocjonalna, psychiczna i fizyczna.
Z badań psychologów społecznych i socjologów wynika, że w wieku szkolnym i dalej jako dorośli, nie radzimy sobie ze stresem i emocjami. Ostatni trudny czas pandemii, izolacji społecznej tylko nasilił problemy. Przeprowadzone badania z udziałem dzieci potwierdzają korzyści płynące z praktyki medytacji w szkołach dla czynników dobrostanu psychospołecznego, które dotyczyły takich kwestii jak: kontrola gniewu, samokontrola stanu nastroju, problemy społeczne, depresja, samoregulacja, zmęczenie, lęk, zaburzenia nastroju. Opisano też korzystne efekty cenione przez nauczycieli takie jak: umiejętności społeczno-emocjonalne, zdolności do działania pod presją czasu, zachowanie w klasie, nadpobudliwość, uwaga, umiejętności adaptacyjne.
Wywiady jakościowe przeprowadzone nad medytacją w programach w szkołach stwierdziły poprawę zdolności koncentracji, poczucia własnej wartości, poczucia spokoju, umiejętności kontrolowania zachowania pod wpływem stresu.
U dzieci i młodzieży istnieje duże zapotrzebowanie na strategie behawioralne, dzięki którym radziłby sobie ze stresującymi wyzwaniami życia codziennego. Dlatego serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat. Korzyści, jakie będą miały z prowadzonych zajęć to nauczenie prostych technik pracy z ciałem, oddechem i umysłem ułatwiającym radzenie sobie ze stresem, wyzwaniami szkolnymi jak i życiowymi.
DLA KOGO?:
Dzieci w wieku 7-12 lat

Zapraszamy dzieci i rodziców na warsztaty ceramiczne! W soboty w g. 12-14 dzieci lub całe rodziny mogą lepić co tylko dusza zapragnie. Każdy może zrealizować swoje autorskie pomysły! Używamy do tego wyjątkowe materiały:

 • gliny hiszpańskie oraz dzikie polskie
 • przyjazne dla środowiska i skóry angoby, slipy
 • nietypowe szkliwa spożywcze
 • floaty i tlenki do tworzenia własnych szkliw
 • szkiełka ceramiczne
  +ozdobne wałki, stemple, zioła….
  Wypalanie gliny i szklanych form wliczone w cenę.
  Cena za pojedyncze zajęcia: 60 zł dorośli i 50 zł dzieci/os.
  Zapisy i informacje: m.ble@o2.pl
  Prowadzenie: Michał Błędziński
  Zajęcia z ceramiki są dwustopniowe; 1 zajęcia – lepienie, 2 zajęcia – malowanie i szkliwienie wstępnie wypalonych prac.

4 marca 2023, sobota, I grupa – godz. 10.00-11.30, II grupa – godz. 12.30-14.00
Opłata 40 zł.
Zapisy od 27.02.2023, godz. 10.00.
Czy wiedzieliście, że bambus jest trawą i kwitnie tylko raz w swoim życiu? Motyw bambusa jest często wykorzystywany w malarstwie japońskim czy chińskim. W kulturze Wschodu symbolizuje witalność, bogactwo i szczęście. Na warsztatach będziemy malować źdźbła bambusowe czarnym tuszem na cienkim ryżowym papierze, przy użyciu oryginalnych pędzli z naturalnego włosia obsadzonych w bambusowych obsadkach.
Zapraszamy na warsztaty dzieci 7-12 lat.
Instruktor Teresa Ewa Ledzińska.
Warsztaty z cyklu Sobota dla Małych i Dużych.

godz. 10.00 – 10.45 (dzieci 1,5 r.- 2 lata)
godz. 11.00 – 11.45 (dzieci 2-4 lat)
instruktorka: Izabela Targaszewska
wstęp: 15 zł, zapisz i zapłać online
sala: Tupot Małych Stóp, 305, III piętro
Zapraszamy najmłodsze dzieci na warsztaty wypełnione muzyką, tańcem i zabawą o tematyce zmieniającej się przyrody i pory roku. Oprócz zabaw nawiązujących do pożegnania zimy, będą aktywności, w których będziemy poszukiwać oznak nadchodzącej wiosny. Na przykład wsłuchiwanie się w jej odgłosy podczas zabaw dźwiękowych oraz wskazywanie zwierząt, które budzą się z zimowego snu. Powąchamy i zatańczymy z kolorowymi kwiatami i chusteczkami. Na koniec ułożymy wspaniały tor przeszkód z wielostrukturowych ścieżek sensorycznych, ławeczek, drabinek, zjeżdżalni, woreczków i tego co nam podpowie wyobraźnia.
Prowadząca: Izabela Targaszewska – mgr pedagogiki, doświadczony nauczyciel wychowania przedszkolnego, pedagog specjalny, animator kultury, wolontariusz pomagający osobom niepełnosprawnym, certyfikowany instruktor zajęć Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, instruktor zajęć logorytmicznych, sensomotorycznych i muzycznych. Szczęśliwa mama, założycielka” BLIŻEJ DZIECKA” – KREATYWNA EDUKACJA I WSPARCIE PEDAGOGICZNE, działalności oferującej atrakcyjne zajęcia dla dzieci oraz doradztwo pedagogiczne.

sala: Akapit, 115, I piętro
wstęp: 15 zł, zapisz się i zapłać
Warsztaty mydlarskie to szczególna okazja, aby samodzielnie wykonać pachnące i idealne do kąpieli mydełko. Zajęcia pozwolą przenieść się uczestnikom w świat pełen zapachów i kolorów. Dzieci samodzielnie wybiorą kształty, udekorują, nadadzą mydełkom niepowtarzalny aromat.
Dzieci wykonają mydełka, które następnie pięknie zapakują. W ten sposób samodzielnie stworzą wyjątkowy prezent na Dzień Kobiet.
Nasze spotkanie będzie również okazją by zapoznać się z genezą Dnia Kobiet. Dowiemy się jaka była historia związana z początkami obchodów tego święta. Poznamy postacie kilku znanych kobiet, które dzięki swoim niezwykłym osiągnięciom na stałe zapisały się w naszej historii.
Przebieg warsztatów

 1. Wprowadzenie dotyczące tradycji związanych z Dniem Kobiet.
 2. Zapoznanie z metodami, narzędziami i materiałami do samodzielnego wykonania mydełka.
 3. Własnoręczne wykonanie przez uczestników prezentu na Dzień Kobiet. Barwienie i dekoracja.
 4. Krótki film edukacyjny poświęcony Dniu Kobiet.
 5. Ozdobne pakowanie mydełek.
[ OPIS PO POLSKU PONIŻEJ ]Запрошуємо дітей та підлітків разом з батьками та опікунами на БЕЗКОШТОВНУ серію прогулянок Варшавою!
Гід проведе вас по столиці, познайомить вас з її історією та історією Польщі, заведе в найцікавіші закутки, які часто залишаються поза увагою в щоденній метушні! Для того, щоб зацікавити дітей пізнавати навколишнє, організовано пішохідні маршрути
Прогулянки українською мовою вестиме сама гід.
Для прогулянок реєстрація не потрібна, тому ви можете приєднатися до нас у будь-який час!
Також буде присутній волонтер Фонду, який буде вести прямі трансляції з поїздок.
Дати та тематика прогулянок:

4.03. 14:00
Kolumna Zygmunta
Тема: Старе Місто

11.03 14:00
Pomnik Kopernika
Тема: Незвичайні жінки Варшави

18.03. 11:00
Pl. Wileński, біля церкви, біля входу в метро
Тема: Мультикультурна Прага

25.03. 14:00
Pomnik Kopernika
Тема: Марії Склодовської-Кюрі у Варшаві

26.03. 14:00
Pl. Starynkiewicza, ul. Lindleya
Тема: Оxота район

Прогулянки триватимуть близько 2 годин.
До зустрічі!

PL
Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami i opiekunami na BEZPŁATNY cykl spacerów po Warszawie!
Przewodniczka oprowadzi Was po stolicy, przybliżając jej historię oraz historię Polski, zabierając przy tym w najciekawsze zakamarki, często pomijane w codziennym biegu! Trasy spacerów zostały ułożone w celu zainteresowania dzieci poznawaniem własnych okolic
Sama przewodniczka poprowadzi spacery w języku ukraińskim.
Na spacery nie są wymagane zapisy, więc możecie dołączyć do nas w każdej chwili!
Obecny będzie również wolontariusz Fundacji, który poprowadzi transmisje live z wycieczek.
Terminy oraz tematy spacerów:

4.03. 14:00
Kolumna Zygmunta
Temat: Stare Miasto (Старе Місто)

11.03 14:00
Pomnik Kopernika
Temat:Niezwykle kobiety Warszawy (Незвичайні жінки Варшави)

18.03. 11:00
Pl. Wileński, przy Cerkwi- obok wejścia do Metra
Temat: Praga wielokulturowa

25.03. 14:00
Pomnik Kopernika
Temat: Maria Skłodowska-Curie w Warszawie
26.03. 14:00
Pl. Starynkiewicza, ul. Lindleya
Temat: Ochota, okolice Filtrów.

Spacery potrwają ok. 2 godzin.
Do zobaczenia już niedługo!

4.03.2023 (sobota)
Myślimy i programujemy – warsztaty lego robotyki dla dzieci w wieku 5-6 lat
Filia CKW na Zawadach, plac Vogla
Godz. 11:30-13:00
Program realizowany jest w oparciu o uwielbiane przez dzieci klocki LEGO i komputery z dostosowanym do wieku oprogramowaniem, wprowadzając dzieci w niezwykły świat robotyki i programowania.
Budując i programując coraz bardziej skomplikowane roboty, uczymy kreatywności i samodzielnego myślenia. Poprzez zabawę dzieci poznają tajniki fizyki, mechaniki, matematyki i informatyki. Na zajęciach wykorzystujemy też roboty edukacyjne DOC i MIND z tabletami, dzieci eksperymentują, poznają nowe środowiska programistyczne. Na zajęciach pracują w parach, co sprzyja kształceniu umiejętności komunikacyjnych i społecznych, niezwykle ważnych w przygotowaniu do szkoły.
Koszt: 50 zł od osoby (płatność do 1 marca). Ze względu na program zajęć prosimy, by dzieci miały ukończone 5 lat!!!

Chcesz, by Twoje dziecko rozwinęło słuch muzyczny i koordynację ruchową, a przy okazji cudownie bawiło się z rówieśnikami i wystąpiło na scenie Teatru Muzycznego Roma?

NABORY:
Teatralna Akademia Musicalu zaprasza dzieci w wieku 3-6 lat na bezpłatne próbne zajęcia baletowe w terminie:
4 lub 5 marca w godzinach 9:00 – 12:00
(szczegółowe podziały na grupy, dni i godziny przesłane będą w mailu potwierdzającym zgłoszenie).

ZAJĘCIA:
Nasze regularne zajęcia łączą w sobie elementy tańca klasycznego z rytmiką i zabawami teatralnymi. To 45–minutowe lekcje prowadzone przez tancerki z doświadczeniem pedagogicznym i wspaniałym podejściem do najmłodszych dzieci.Dlaczego balet to idealne zajęcia dla najmłodszych dzieci?
• wyrabiają nawyk prawidłowej postawy
• polepszają koncentrację
• rozwijają wrażliwość artystyczną
• oswajają z kanonem muzyki klasycznej
• uczą nawiązywania relacji społecznych i pracy w grupie
• wyrabiają samodyscyplinę

KOSZT:
Koszt miesięcznych zajęć (nie naborów) wynosi 190 zł.
Regularne zajęcia odbywają się w weekendy – w sobotę lub niedzielę w godzinach porannych.
Przydział grupy zależny jest od wieku uczestnika i stopnia zaawansowania grupy.

MIEJSCE:
Sobota – Millenium Plaza, Aleje Jerozolimskie 123a
Niedziela – ul. Sienkiewicza, pomiędzy Metro Centrum a Metro Świętokrzyska

Warsztaty adresowane są do pasjonatów komiksu pragnących samodzielnie pisać i ilustrować historie obrazkowe. Podczas zajęć dokonamy razem przeglądu najważniejszych zagadnień związanych z tworzeniem komiksu takich jak:
🔶 struktura opowieści
🔶 tworzenie postaci
🔶 projektowanie wyglądu postaci
🔶 kompozycja planszy
🔶 ilustrowanie ruchu
🔶 ilustrowanie upływu czasu
Zapraszamy zarówno tych, którzy już pracują nad swoimi komiksami jak i tych, którym wydaje się, że nie potrafią rysować lub nie wiedzą, od czego zacząć.
prowadzi: Adam Jastrzębski – artysta wizualny, twórca komiksów
Zajęcia odbywają w 3 grupach wiekowych:
🔷 dzieci 7-10 lat – g. 12.00
🔷 młodzież od lat 11 – g. 13.00
🔷 dorośli – g. 15.00
ZAPISY:
🟥 dzieci 👉 https://www.strefazajec.pl/course/view/id/44568
🟥 młodzież 👉 https://www.strefazajec.pl/course/view/id/41933
🟥 dorośli – wstęp wolny.

Rodzinne warsztaty ceramiczne to kameralne wydarzenie, w którym uczestniczyć mogą zarówno dzieci jak i rodzice czy dziadkowie.
Półtorej godziny kreatywnej zabawy w rodzinnym gronie!
Wejście dla 2 osób ( ze względu na czas trwania zapraszamy dzieci od lat 5 ).
Warsztaty prowadzone są w 2 formach :

 • Lepienie – Po zajęciach prace uczestników zostaną w pracowni, gdzie po wysuszeniu będą wypalone.
 • Szkliwienie- na tych spotkaniach dekorujecie prace ulepione na wcześniejszych zajęciach. Udział w szkliwieniu nie jest obowiązkowy.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w terenowej, rodzinnej grze miejskiej “Odkryj Historię Olszynki Grochowskiej”.
Uczestnicy gry na terenie Osiedla Kawęczyn-Wygoda, poznają miejsca i ciekawostki związane z bitwą pod Olszynką Grochowską.
Ta forma zwiedzania, to wspaniała okazja do nauki historii poprzez zabawę na świeżym powietrzu, w rodzinnym gronie. Na śmiałków wyprawy będzie czekać wiele ciekawych i zaskakujących zadań do wykonania.
Rozpoczęcie gry: 4 marca 2023 r. (sobota), o godz. 10.00 przy pomniku Olszynki Grochowskiej
Zakończenie gry: Dom Kultury “Wygoda”, ul. Koniecpolska 14.
Czas trwania gry: ok. 3 godz.
Drużyny powinny liczyć od 2 do 6 osób.
Wstęp i udział w grze jest bezpłatny.
Gra odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.
Dla Uczestników przewidziano upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

Kiedy Józef Piłsudski obchodził imieniny? Kto u niego gościł i z jakich prezentów Marszałek najbardziej się cieszył? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas najbliższych warsztatów rodzinnych z cyklu „Wytwórnia zabawy – o historii inaczej”.
Sprawdzimy, co dawniej działo się w marcu w dworku „Milusin” i dowiemy się, dlaczego dla rodziny Piłsudskich był to szczególny miesiąc. Odkryjemy także, że mieszkańcami dworku i otaczającego go ogrodu byli nie tylko ludzie, ale i liczne zwierzęta – małe i duże. Skąd się tam brały? Przeczytamy wspólnie fragment „Wspomnień” Aleksandry Piłsudskiej i spróbujemy rozwikłać tę zagadkę. Udamy się także na wystawę, by obejrzeć prezenty i laurki, które Józef Piłsudski dostawał co roku z okazji hucznie obchodzonych imienin. W drugiej części warsztatów zainspirowani podarkami, które otrzymywał Marszałek, uczestnicy będą mieli okazję stworzyć własne breloczki z wizerunkami zwierzątek. Przygotowane wcześniej filcowe wykroje każda rodzina będzie mogła własnoręcznie szyć i wykańczać, doklejając wybrane elementy. Wykonane zwierzaki będą niepowtarzalne dzięki doborowi różnych kolorów nici, tasiemek oraz detali wyciętych z filcu. Każda rodzina będzie mogła zabrać swój breloczek do domu. Być może on także stanie się podarunkiem dla kogoś bliskiego…
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat. Aby wziąć udział w warsztatach niezbędne jest zakupienie biletu poprzez stronę internetową bądź bezpośrednio w muzealnej kasie. Warsztaty z cyklu „Wytwórnia zabawy – o historii inaczej” odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Podczas tych zajęć rodziny mogą korzystać z zasobów muzealnej warsztatowni. Jest to kontynuacja projektu realizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Robisz.to.
Warsztaty poprowadzi Julia Janowska – pracowniczka Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

W czasie warsztatów możecie puścić wodze fantazji i stworzyć bajkę jedyną w swoim rodzaju. Spotkania mają charakter teatralno-dramowy, poznacie więc różne techniki, dzięki którym Wasza opowieść nabierze barw, a dzieci mając wsparcie rodziców przełamią lęk przed wystąpieniami. Nasza twórczość będzie opierała się głównie na improwizacji – dzieci rozbudzą swoją wyobraźnię, a dorośli… któż z nas nie musiał improwizować będąc rodzicem?
Zarówno mali jak i duzi uczestnicy będą mogli odnaleźć się w nowych rolach odkryć uśpione dotąd talenty czy też odnaleźć formy wyrażania siebie przez sztukę. Podróż, w którą Was zapraszam to nowe doświadczenie i wspaniała zabawa. Wspólnie stworzymy małe dzieła sztuki!
Prowadzenie: Agata Nowak.
Zapisy do 2 marca: a.parzych-bucka@mokjozefow.pl.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka

📷Zapraszamy na warsztaty artystyczne inspirowane cyklem fotograficznym Rafała Milacha pt. „Ba Lan”. Jest to wizualna opowieść przybliżająca życie mniejszości wietnamskiej w Warszawie – pisze Karolina Puchała-Rojek w serwisie „Muzeum Warszawy_kolekcje”, gdzie zobaczyć można cały cykl. „Ba Lan”, to po wietnamsku „Polska”. MIeszka tu obecnie, według różnych szacunków, 40 000, lub 60 000 Wietnamczyków. Dwa proponowane warsztaty to spotkania z kulturą wietnamską oraz wybitnymi fotografiami Rafała Milacha.

Zapraszamy na marcowe rodzinne warsztaty malowania na deskach (1 dziecko od 7 r.ż. + 1 opiekun).
Zajęcia odbędą się w Wypożyczalni dla Dorosłych, Dzieci i Młodzieży nr 142 przy ul. Powstańców Śląskich 126 w Galerii Bemowo w dniu 4 marca 2023 r. w godz. 14:00-15:00. Zapisy są przyjmowane (od 27 lutego) pod nr. tel.: 605 859 946 (od pn-pt w godz. 14-18). Liczba miejsc jest ograniczona.
Zajęcia przeznaczone są tylko dla osób ze szczególnymi potrzebami w tym również dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ze spektrum autyzmu.
Realizowane przedsięwzięcie jest częścią projektu „Kultura bez barier”. Jego celem jest ułatwienie dostępu do bogatej oferty kulturalnej szerokiemu gronu odbiorców przy jednoczesnych działaniach sprzyjających integracji społecznej. Chcemy stworzyć na Bemowie odpowiednią przestrzeń, bliską użytkownikom, bezpłatną, a przede wszystkim przyjazną osobom ze szczególnymi potrzebami.
Wartość grantu: 64 328,90 PLN.
Nasza biblioteka kontynuuje realizację przedsięwzięcia grantowego pt. „Dostosowanie oferty kulturalnej do potrzeb użytkowników ze szczególnymi potrzebami w tym do potrzeb osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ze spectrum autyzmu”, finansowane w ramach projektu „Kultura bez barier”.

W Warszawie, na EXPO XXI powstanie ogromne, magiczne miasto! Kiedy do niego wejdziesz, nie będziesz mógł uwierzyć własnym oczom. To tutaj niemożliwe stanie się możliwe, a Ty już nie będziesz wiedział, co jest prawdą, a co iluzją! Na własnej skórze poczujesz, czym są czary i wreszcie odkryjesz nieznany świat pełen nadzwyczajnych możliwości!
🐲 MagicShock to oszołamiające, wielowymiarowe show, które rozbudza wyobraźnię do granic możliwości. Zaskakuje, inspiruje, a przede wszystkim dostarcza wspaniałą rozrywkę dla całej rodziny.

Comiesięczne teatrzyki dla dzieci 👦👧
Barwny świat teatru wypełniony baśniowymi postaciami po raz kolejny zagości w naszej galerii handlowej! Każdego miesiąca mali widzowie i ich rodzice poznają niezwykłe historie i ich bohaterów. Cykl bezpłatnych spotkań teatralnych otworzy spektakl pt. „O Bałwanku, który miał gorące serce”. Przedstawienie będzie można obejrzeć w sobotę 14 stycznia o godzinie 13.00 i 16.00.
‼ Wstęp wolny ‼
Po raz kolejny zapraszamy

NIEDZIELA, 5 marca

Co dla jednych zbędnym balastem, dla innych poszukiwanym rarytasem. Przyjdź i sprzedaj co Ci zalega! Przyjdź i kup co Ci potrzeba!
Zapraszamy na wyprzedaż garażową. Gwarantujemy miejsce, nie pobieramy żadnych opłat. W przypadku niepogody wyprzedaż odbędzie się w budynku Centrum ŁOWICKA.
wstęp wolny dla kupujących
liczba miejsc dla wystawców ograniczona – zapisy radek@lowicka.pl
Grafika: Centrum ŁOWICKA

5 marca 2023, niedziela, godz. 17.00
Bilet 20 zł. Ilość miejsc ograniczona. Sprzedaż od dnia 3.02.2023, godz. 10.00.
Scenariusz, reżyseria, wykonanie – Krzysztof Falkowski
Co byś pomyślał, gdyby przywitał Cię jegomość w eleganckim fraku, w którego wszelkie możliwe kieszenie powtykane są kolorowe sznurki? Może: Ale cyrk!!! I trafiłbyś! Jednak w tym Cyrku nie spotkasz lwów skaczących przez obręcze ani tresowanych fok. Jego najjaśniejszą gwiazdą jest… rachityczna postać spleciona na oczach widzów ze zwykłego sznurka! Tak! W tak prostej formie tkwią zaskakujące możliwości. Jako widz tego spektaklu możesz stać się jego aktorem – druciki władzy nad lalką ze sznurka sprawnie przechodzą z rąk do rąk.
W tym spektaklu odkrywamy, że sznurek może posłużyć do zbudowania nietuzinkowej lalki – ludzika sznurkowego. Poznaje on otaczający go świat za pomocą nicianych zmysłów, konfrontuje się z czasem i przestrzenią! Komunikuje się z widzami i swoim twórcą w charakterystyczny dla siebie sposób, a nawet… hola hola… próbuje przejęć kontrolę nad przedstawieniem!! Jesteście ciekawi?
Przedstawienie dla dzieci w wieku 3+ w wykonaniu Teatru Animacji FalkoShow z Lanckorony.
Czas: 40 minut

Spektakl dla dzieci od lat 3
wyst: Adam Krotofil i Michał Supcziński
Bilety: 20 zł
Ulubieniec dzieci i legendarna już postać – Profesorek Wodorek – tym razem wyruszy w pełną przygód podróż po nieznanych zakątkach wszechświata. Wyprawa w kosmos pokaże dzieciom, jak wygląda życie na innych planetach, gdzie nie przestrzega się istotnych reguł. Dzieci same będą mogły ocenić, które postępowanie jest właściwe, a które należy potępić. Przedstawienie edukuje poprzez zabawę. Aktorzy cały czas prowadzą dialog z młodymi widzami, którzy pomagają rozwiązywać napotkane problemy. Zobaczymy liczne skecze, żarty, autorskie piosenki i kosmicznych bohaterów. Spotkamy mieszkańców Planety Śmieciuchów, Robota Śrubota oraz Księcia Ruperta z Planety Kumkurumkum. W spektaklu występuje dwójka aktorów oraz kukiełki i pacynki. Całość okraszona jest – jak zwykle – olbrzymią dawką dobrego humoru i pozytywnej energii. Zatem… prosimy zapiąć pasy i wsiadać do naszej rakiety!

Układamy puzzle „Przekroju” na czas!
Chcesz się wyciszyć, poćwiczyć spostrzegawczość i pamięć wzrokową? A może masz w sobie ducha konkurencji? 🧐
Zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju Wielki Turniej Układania Puzzli „Przekroju” na ⏱ !
W naszych puzzlach wykorzystaliśmy ilustracje kultowych rysowników dawnego „Przekroju”: Daniela Mroza i Zbigniewa Lengrena. Każdy zestaw składa się z 440 tekturowych elementów zapakowanych w stylowy woreczek z organzy.
Na zwycięzców czekają nagrody 🏆: roczna prenumerata „Przekroju”, bony do wykorzystania w księgarniach, w których odbywa się turniej, a także „Przekrojowe” upominki.
W zawodach można wziąć udział samodzielnie albo w zespole składającym się z dwóch lub trzech osób. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy przyjść na miejsce turnieju o godz. 15.30 👈

Termin:
🕓 5 marca 2023 r., godz. 16.00–20.00 (przyjdź o 15.30)
Miejsce:
👉 Big Book Cafe, ul. Jarosława Dąbrowskiego 81
👉 Księgarnia Korekty, al. Wyzwolenia 14

🌱⚘️☘️Czy tak jak my nie możecie się doczekać wiosny? Jeśli tak zapraszamy na wspólne przeganianie zimy w najbliższą niedzielę!
CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO?
➡️ wykonamy ekologiczne marzanny, których nie trzeba wrzucać do rzeki,
➡️ pogadamy o przedwiośniu w świecie przyrody,
➡️ zrobimy kilka zabaw ruchowych?
➡️ i jak zawsze posilimy się zdrowymi przekąskami,
KTO MOŻE PRZYJŚĆ?
👩‍👦👨‍👦dzieci w wieku 3-13 lat z opiekunami
💥 !!UWAGA!! Wydarzenie jest darmowe. Obowiązują zapisy. Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.
PL https://forms.gle/Wxe3m7CMdm97x9Pw7
UA https://forms.gle/GQTR3FSyJH7ToKQ27
❤ CHCESZ POMÓC?
Wspomóżcie naszą zbiórkę choćby niewielką kwotą (https://zrzutka.pl/fbc9vu)
🥧🍰🍒lub przygotujcie/przynieście jakieś pyszności na nasz sąsiedzki stół z przekąskami!
💰Wszystkie wydarzenia w ramach inicjatywy Gocław Bez Granic/Goclaw without Borders są bezpłatne i mogą odbywać się dzięki naszym i Waszym dobrowolnym datkom – za każdą złotówkę serdecznie dziękujemy! ❤
Dziękujemy za Wasze wsparcie i obecność!
Do zobaczenia! 🤸‍
………………………………………………………
🌱⚘️☘️Ви теж не можете дочекатися весни? Якщо так, то запрошуємо на спільне прощання з зимою у найближчу неділю!
ЩО БУДЕ ВІДБУВАТИСЯ?
➡️ зробимо екологічні Мажанни (Марени), яких не треба викидати в річку
➡️ поговоримо про прихід весни у світі природи
➡️ виконаємо руханки
➡️ і як завжди з’їмо здорові перекуси
Хто може прийти?
👩‍👦👨‍👦Діти з опікунами у віці 3-13 років
!!Увага!! Подія є безкоштовною! Обов’язковим є запис на подію. Просимо заповнити анкету, подану нижче:
PL https://forms.gle/Wxe3m7CMdm97x9Pw7
UA https://forms.gle/GQTR3FSyJH7ToKQ27
• ХОЧЕШ ДОПОМОГТИ?
Підтримайте нашу збірку хоча би невеликою сумою (https://zrzutka.pl/fbc9vu)�

Або приготуйте/ принесіть якісь смаколики на наш сусідський стіл з перекусами

Усі події у рамках Гоцлав Без Кордонів/ Gocław Bez Granic/Goclaw without Borders є безкоштовними і можуть відбуватися завдяки нашій і вашій добровільній допомозі – за кожну злотувку дуже дякуємо!

Дякуємо за вашу підтримку і присутність. До побачення! 🤸‍

„Projekt Tuwim” to pełen energii, muzyczny spektakl edukacyjny dla dzieci i młodzieży, oparty na twórczości Juliana Tuwima, w reżyserii Olafa Lubaszenki. Powszechnie znana i uwielbiana przez pokolenia klasyka polskiej literatury dziecięcej, została osadzona przez reżysera w kontekście współczesnej szkoły i obecnych czasów. Tym samym płynące ze sceny treści są bardzo uniwersalne, łatwe w odbiorze i niezwykle atrakcyjne dla najmłodszych Widzów. A to wszystko w bogatej oprawie muzycznej, scenograficznej oraz choreograficznej, z udziałem znanych i lubianych przez najmłodszych Aktorów.
Przenieście się razem z nami do „The Capitol School of Warsaw” i weźcie udział w najweselszej oraz najbardziej roztańczonej i rozśpiewanej plenerowej lekcji języka polskiego na jakiej kiedykolwiek byliście!
Dzięki wesołej atmosferze i wspólnej zabawie czas w naszej capitalnej szkole minie Wam niezwykle szybko, a wspomnienia pozostaną z Wami na bardzo długo 🙂
Jakie kwiaty możemy podziwiać w ogrodzie botanicznym?
Jak wygląda „kosmos”?
Czy „Pan Maluśkiewicz” jest rzeczywiście tak malutki?
Który z uczniów okaże się „Dyziem Marzycielem” lub „Zosią Samosią”?
Odpowiedzi między innymi na te pytania znajdziecie, biorąc udział w tym pełnym humoru i nieco zwariowanym przedstawieniu „Projekt Tuwim” o przyjaźni, kwiatach, ptakach oraz przywarach ludzkiego charakteru 🙂 Serdecznie zapraszamy!
Spektakl oparty na twórczości Juliana Tuwima.
Scenariusz i reżyseria: Olaf Lubaszenko
Opracowanie muzyczne: Jerzy Mączyński
Scenografia: Katarzyna Dębska & Honorata Paprot
Kostiumy i projekt plakatu: Honorata Paprot
Obsada:
Wychowawczyni: Halina Bednarz / Iwona Rulewicz
Nauczyciel: Stanisław Banasiuk / Hiroaki Murakami
Uczennica Hania: Delfina Wilkońska / Joanna Balasz
Uczennica Mania: Marta Bryła / Agata Puterko
Uczeń Janek: Michał Lupa / Filip Urbanke
Uczeń Franek: Michał Kucharski / Krzysztof Chodorowski
Spektakl jest rekomendowany dla dzieci i młodzieży w wieku 4-12 lat.

Dzieci w wieku szkolnym (6-10 lat) zapraszamy do udziału w małej akademii medycznej!
Najbliższe warsztaty – lekcja anatomii Pana Kostka
Na zajęciach Młodzi Ortopedzi oglądają model szkieletu człowieka
i poznają ciekawostki związane z budową kości. Mają okazję nauczyć się, jak poprawnie usztywnić złamaną rękę. Dowiadują się do czego służą mięśnie, ścięgna i stawy, oraz jakie produkty spożywcze są ważne dla zdrowych i silnych kości.

Zapraszamy na RODZINNĄ NIEDZIELĘ w Muzeum Niepodległości!
8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Z tej okazji porozmawiamy o patriotkach, które na różne sposoby walczyły o swój kraj. Opowieści o mniej czy bardziej znanych Polkach zainspirują nas do dyskusji, co my możemy zrobić dla ojczyzny. Przyjrzymy się noszonej w XIX wieku biżuterii patriotycznej, aby później zaprojektować własne ozdoby z filcu.
👫 Zajęcia są przeznaczone dla rodzin z dziećmi powyżej 7 roku życia. Obecność opiekuna obowiązkowa.
⏳ Zajęcia trwają ok. 75 minut.
🎫 Koszt zajęć: 20 PLN – bilet normalny, 10 PLN – bilet ulgowy
Wszystkie spotkania odbywają się w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów.
Zachęcamy do rezerwacji miejsc drogą mailową lub pod numerem telefonu:
☎️ 22 827 96 43

Teatrzyk dla dzieci.
Teatr Wariacja “Kopciuszek” (3+)
niedziela, 05.03.2023, godz. 12:30
bilety: 20 zł
przedsprzedaż: biletyna.pl
lub w placówce w dniu wydarzenia w miarę wolnych miejsc (płatność gotówką)
Wszystko dobre co się dobrze kończy. W tej bajce właśnie tak się dzieje. Samotna i zaniedbana dziewczynka przemienia się w piękną , szczęśliwą dziewczynę. G. Rossini skomponował operę “Kopciuszek”, aktorzy teatru przygotowali teatralną wariację, aby zachęcić dzieci do słuchania przepięknej klasycznej muzyki i śpiewu.
O Teatrze: Teatr Wariacja istnieje od 2006 roku. W tym czasie powstało ponad 30 przedstawień dla dzieci i 10 spektakli dla dorosłych. Twórcą teatru jest Lidia Sycz, absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Pracowała w Warszawskiej Operze Kameralnej jako tancerka; jako choreograf realizowała przedstawienia w Toruniu i Płocku; grała w serialach: Plebania, Klan, Ekstradycja; aktorka dubbingowa i instruktor teatralny. W swoim teatrze Wariacja jest scenarzystą, reżyserem, scenografem i aktorką. Ma trójkę dzieci. Teatr Wariacja to przede wszystkim połączenie teatru i muzyki klasycznej, np.: Brzydkie kaczątko z muz. Z jeziora Łabędziego, Kopciuszek z muz. z opery G.Rossiniego, Dziadek do orzechów z muz. z baletu. Klasyczną formę teatralną łączą z improwizacją i muzyką nietuzinkowi, profesjonalni aktorzy.

Zapraszamy wszystkich miłośników kuchni włoskiej!
Na warsztatach nauczymy Was jak przygotowywać:
-Pizza bianca
-oraz zalletti- ciasteczka z polenty z rodzynkami
Ważne:
-Są to zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat.
-Warsztaty trwają 2 godziny

Spektakl z muzyką na żywo inspirowany światem czarnych płyt.

 • Co to?
 • Kółko.
 • Do czego służy?
  Poszukamy rozwiązania tej zagadki. Naokoło.
  Spektakl powstał z dziecięcej fascynacji formą czarnej płyty i z dorosłego zachwytu przedwojenną warszawską wytwórnią Syrena Record.
  Trwa ok. 30 minut + ok. 15 minut zabawy sensorycznej przy akompaniamencie płyt szelakowych
  Występują: Anna Ługowska, Bartosz Ługowski (muzyka na żywo)
  Konsultacja reżyserska – Izabela Zachowicz
  Spektakl odbywa się w ramach projektu “Latający Teatr Sztuki Ciała” i jest współfinansowany przez m.st. Warszawa

Spotkania KONTAKTUJ Z DZIECKIEM to czas i przestrzeń stworzona na wzajemne porozumienie dzieci i dorosłych. To wspólne działania ruchowe oparte na spontanicznej zabawie, improwizacji z elementami kontakt improwizacji.
Będziemy wspólnie skakać, turlać się i upadać, ale i praktykować skupienie, koncentracje, swobodny przepływ oddechu i działać kreatywnie.
Podczas zajęć jest duża swoboda ćwiczeń i ich formy, podejmowana przez uczestników w zależności od ich gotowości. Tworzymy przestrzeń na wzajemne porozumienie przez ruch.
Dzięki zabawie i zadaniom będziemy odkrywać różne sposoby kreowania otaczającej nas przestrzeni oraz możliwości wpływania na nią.
Dzieci i rodzice działając razem, mają możliwość rozwinięcia nowej formy komunikacji niewerbalnej poprzez pracę z ciałem i kontaktem fizycznym. To przestrzeń dla Was do budowania i pogłębienia więzi rodzinnej za pomocą naszego ciała.
Miejsce na rozwijanie samodzielności i niezależnego ducha u młodych, a rodzice uczą się z nimi współpracować na równi. W ten sposób można budować u dzieci fundamentalne poczucie własnej wartości oraz wzajemnego zaufania do siebie.

Komando Foki to program zajęć nurkowych opracowany specjalnie dla dzieci. Na pierwszych zajęciach (PADI Bubblemaker) dzieci poznają sprzęt nurkowy i podstawy nurkowania. Kolejne spotkania podzielone są na bloki, zaliczenie każdego z nich wiąże się ze zdobyciem odznaki Seal Team, a potem Master Seal Team.
Dzieci mogą wziąć udział w całym programie, lub tylko w wybranych blokach. Zaczynamy od PADI Bubblemaker.
Uczestnicząc w zajęciach dzieci uczą się nurkować wykonując angażujące ćwiczenia. To nauka przez zabawę i aktywność dostarczająca pozytywnych wrażeń. Podczas zajęć dzieci zapoznają się również ze sprzętem nurkowym i z najważniejszymi zasadami bezpiecznego nurkowania.
Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych instruktorów i divemasterów. Dbamy o przyjazną atmosferę i o wysoki poziom bezpieczeństwa. Mamy duże doświadczenie w pracy z dziećmi i w nauce nurkowania. Ponadto, woda w naszym basenie jest bardzo ciepła (29–32 stopnie Celsjusza), co dodatkowo wpływa na komfort nurkowania.

5 marca, godz. 12.30
Centrum Kultury Wilanów – Filia przy Pl. Vogla
Karolina Beimcik – prowadzenie spotkania, wokal
Jerzy Szczerbakow – gitara basowa
Bilety w cenie 10 zł (dzieci) i 15 zł (dorośli) do nabycia w placówkach Centrum Kultury Wilanów od 27 lutego. Prosimy o wcześniejszy zakup biletów i punktualne przybycie!
Gitara basowa powstała, żeby ułatwić życie basistom. Pierwsza skonstruowana przez genialnego Leo Fendera nosiła nazwę Precision (Precyzja), ponieważ posiadała progi i dzięki temu muzyk nie miał kłopotów z intonacją. Z biegiem lat gitara basowa stała się równorzędnym instrumentem w jazzie, zwłaszcza w jazzie nowoczesnym i fusion.
Karolina Beimcik – klasycznie wykształcona skrzypaczka i wokalistka jazzowa, która w swej twórczości czerpie inspiracje z kultury Środkowo-Wschodniej Europy. Otrzymała II nagrodę na festiwalu Drugiego Programu Polskiego Radia Nowa Tradycja wraz z projektem Babooshki, Grand Prix na festiwalu Niemen Non Stop, Nagrodę Specjalną Telewizji TVP Kultura oraz wiele innych. Jest absolwentką wydziału jazzu Queens College University w Nowym Jorku, a także magistrem kulturoznawstwa na poznańskim Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.
Jerzy Szczerbakow – gitarzysta basowy. Przez 3 lata student Piotra Żaczka oraz w latach 2015-2021 uczestnik Międzynarodowych Leszczyńskich Warsztatów Jazzowych. W latach 2013-2019 lider Drake Ramoray Band. Obecnie członek istniejącej od 2018 roku Bunch of Chairs Orchestra.
Projekt “Jazz dla dzieci” prowadzony jest przez Fundację EuroJAZZ od 2021 roku w kilu domach kultury w Warszawie.

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 5-10 lat na warsztaty pt. Mój przyjaciel koń!
Zajęcia skierowane są do dzieci początkujących lub takich, które chcą rozpocząć przygodę z końmi!
Podczas zajęć poznamy wszystkich mieszkańców naszej stajni, dowiemy się wiele rzeczy na temat ich codziennego życia i potrzeb, nauczymy się czyścić i siodłać, a na koniec każdego z uczestników czeka niezapomniana przejażdżka na kucyku!
Koszt uczestnictwa – 100 zł
zapisy w wiadomości prywatnej:)

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym na spektakl kukiełkowy.
Bohaterem przedstawienia jest Misiaczek, który nie może zapaść w zimowy sen, więc dzieci próbują pomóc mu zasnąć i zobaczymy co z tego wyniknie.
Bilety w cenie 10 zł do kupienia na stronie biletyna.pl lub 15 minut przed spektaklem o ile nie zostaną wcześniej wykupione.

sala: Broadway
wstęp: 15/20 zł, kup bilet online lub w DK Kadr
Najsłynniejszy pies świata powraca na duże ekrany. „Lassie, wróć!” to chwytająca za serce historia nierozerwalnej przyjaźni chłopca i jego wiernego owczarka Collie, oparta na bestsellerowej książce Erica Knighta, do dziś uchodzącej za najpiękniejszą tego typu opowieść, jaką kiedykolwiek napisano. Jej najnowsza, czarująca humorem ekranizacja powstała przy udziale studia Warner Bros i oferuje „ekscytującą, zabawną i poruszającą przygodę dla całej rodziny” (Outnow). To kino familijne i bohater, którego z miejsca pokochają wszystkie pokolenia.
Historia najwierniejszego psa świata i jego niezwykłej podróży w poszukiwaniu domu i najlepszego kumpla. Dwunastolatek Flo i suczka Lassie są parą nierozłącznych przyjaciół. Niestety tata chłopca traci pracę i cała rodzina musi przenieść się do małego mieszkania, gdzie psy nie są akceptowane. Zrozpaczony Flo, chcąc nie chcąc, musi rozstać się z Lassie. Pies zostaje oddany w ręce rozpieszczonej dziewczynki – Priscilli, która zawozi go do swojego domu nad morzem. Jednak, gdy tylko nadarza się okazja, Lassie wykorzystuje szansę i ucieka. Dając popis niezwykłego sprytu i mądrości, przemierza cały kraj, by odnaleźć Flo. Ale nie tylko ona wpada na podobny pomysł. Również Flo, nie mogąc znieść samotności, zaczyna szukać suczki. Chociaż dwójkę przyjaciół dzielą setki kilometrów, chłopiec i zwierzę zrobią wszystko, żeby znów być razem.
Reżyseria: Hanno Olderdissen
Scenariusz: Jane Ainscough
Gatunek: Familijny, Przygodowy
Produkcja: Niemcy
Premiera: 20 sierpnia 2021
Czas: 96 minut

Zapraszamy wszystkich ciekawskich świata do tajemniczego, podziemnego laboratorium Doktorka Wątróbki, gdzie wspólnymi siłami uruchomimy Maszynę Parową!
Przeprowadzimy razem niesamowite doświadczenia i eksperymenty oraz zbadamy wpływ różnych substancji na nasze zdrowie i życie. Pomocny nam okaże się głos Robota Andronetki skonstruowanego przez Doktorka, która określi nam nasze ludzkie słabości, ale też wskaże kierunek zdrowego stylu życia! Z jakiego powodu jesteśmy podatnI na różne substancje? I skąd się one biorą?
Przezabawne Szalone Mózgi – Pacynki pomogą nam wspólnie rozwiązać zagadki i łamigłówki oraz pokażą jak mieć wokół siebie wielu przyjaciół!
Przed nami swoista Burza Mózgów!
POSTACIE: Doktorek Wątróbka, Robot Andronetka, Harold, Szalone Mózgi – Majordomus i Milejdi
Czas trwania 60 min.

👪 Niedziela to czas dla rodziny. A Muzeum to świetne miejsce, w którym można ciekawie i rodzinnie spędzić czas: podziwiać dzieła sztuki, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi, a nawet trochę się pobawić. Zapraszamy na wspólne odkrywanie muzeum w każdą niedzielę! Zajęcia zaczynają się o 10:15 i o 12:15.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
9 miesięcy temu

W jakim muzeum odbywają się rodzinne niedziele?