Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 13-14 listopada

Skoro weekend dłuższy, to i atrakcji więcej! Zaplanuj wolne dni z Weekendową Zajawką i baw się razem z dziećmi!

.

Spis treści:

SOBOTA, 13 listopada

PSZCZÓŁKA MAJA W ATRIUM PROMENADA – 12 i 13 listopada

Już 12 i 13 listopada centrum handlowe Atrium Promenada zaprasza najmłodszych wraz z opiekunami na spotkanie z Pszczółką Mają. W ciągu 2 dni eventu wszystkim odwiedzającym zapewnimy moc atrakcji i rozrywki i zaprosimy na premierę nowego filmu: „Pszczółka Maja. Mały wielki skarb”.

W strefie zabaw i gier mali uczestnicy znajdą mnóstwo okazji do beztroskiego spędzenia czasu. Pojawią się wielkoformatowe gry planszowe oraz zabawa sprawnościowa pt. „Las pajęczyn”. Wiele emocji wzbudzi też ta, podczas której będzie można wcielić się w filmowych bohaterów o przygodach Pszczółki Mai i poćwiczyć rzut do celu pyłkiem przypominającym do złudzenia ten kwiatowy!

Z kolei w strefie warsztatów kreatywnych z dostępnych na miejscu materiałów będzie można wykonać prosty domek dla pszczół lub owadów zapylających. Z tym zadaniem bez trudu poradzą sobie mali uczestnicy spotkania, ponieważ konstrukcja nie wymaga użycia skomplikowanych narzędzi. Dodatkowo maluchy będą mogły stworzyć zabawkę – wesołą pszczółkę.

Wiele radości małym uczestnikom sobotniego spotkania sprawią również kolorowanki z bohaterami filmu pt. „Pszczółka Maja. Mały, wielki skarb”, które będą dostępne na multimedialnych stanowiskach oraz spotkanie z główną bohaterką filmu.

A to nie wszystko! Na odwiedzających czeka pamiątkowa ścianka foto, gigantyczne kwiaty i wiele, wiele innych!

Wszystkich fanów Pszczółki Mai zapraszamy do Atrium Promenada 12-13 listopada. Strefy otwarte w godzinach 11.00-19.00

Znaki gościnności. Warsztaty solidarnościowe dla dzieci – Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza rodziny z dziećmi na warsztaty w ramach inicjatywy „Marsz Gościnności”.
🎈 🎈
Spotkanie poświęcone będzie zagadnieniu solidarności z migrantami i migrantkami. Na warsztatach przeczytamy wspólnie książki, które opowiadają o losach migrujących bohaterów i bohaterek. Zainspirowani ich historiami porozmawiamy o tym, czym może być dzisiaj gościnność oraz jak ją praktykować. Wyobrazimy sobie Polskę jako dom otwarty dla różnych ludzi. W ramach aktywności twórczej będziemy projektować nowe znaki i symbole gościnności! Wykorzystamy je do zrobienia vlepek, plakatów lub flag, których będzie można używać w codziennych deklaracjach sprzeciwu wobec tego, co dzieje się na granicy.
🎈 🎈
Więcej o inicjatywie: https://marszgoscinnosci.pl/

Grafika autorstwa Karoliny Kotowskiej.

vintage day w kinie Luna

Zapraszamy Was na zimową ⛄️🧥🌲 edycję Targów Mody Vintage w Kinie Luna. Spotkacie tu najlepszych wystawców z całej Polski, którzy zadbają o to, aby Twoja szafa była bogatsza w szlachetne materiały i wyjątkowe fasony, których nie znajdziesz w dzisiejszych sieciówkach. Wszystko niezmiennie w atmosferze kina 🎬 lat 60-tych czyli Kino Luna
Zapraszamy Serdecznie !!
W Sobotę 13 listopada
Od 11.00 do 18.00
Do Kino Luna

międzynarodowa giełda terrarystyczno-akwarystyczna

Podczas naszej giełdy będzie można podziwiać niezwykłe okazy zwierząt z odległych zakątków świata!
Zapraszamy do warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w dzielnicy Ochota miłośników ptaszników, jaszczurek, mięczaków, żółwi, pajęczaków, węży, skorpionów, gekonów, kameleonów, modliszek czy chrząszczy!
Zapraszamy zaciekawionych bogactwem natury, lubiących dreszczyk emocji – lub po prostu – wszystkich tych, którzy od sierści wolą łuski!:)
Podczas imprezy możliwy będzie zakup akcesoriów zarówno z zakresu terrarystyki jak i akwarystyki!
Ps. W tym samym terminie odbywać się będzie KIERMASZ ROŚLIN, DONIC i AKCESORIÓW – JUNGLE BAZAAR 🙂Zapraszamy do podziwiania nie tylko FAUNY ale i FLORY 🙂

ZAPRASZAMY
Wstęp w godzinach 10-17
Bilety do kupienia na miejscu lub ONLINE poprzez stronę:
https://ticketexpo.online
Normalny – 15 zł
Ulgowy – 10 zł (emeryci, renciści, młodzież do 18-tego roku życia)
Bezpłatnie – dzieci do 5 lat

Karmnik dla zwierząt – kreatywne warsztaty

🍀 Serdecznie zapraszamy na kreatywne warsztaty – karmnik dla zwierząt. 🐦🦉🍃🍁🍂❄

🍀 Każdy uczestnik dostanie swój własny, drewniany karmnik, wszystkie potrzebne rzeczy do stworzenia własnego, wymarzonego domku na jedzenie dla zwierząt.

🍀 Samodzielne wykonanie karmnika, na pewno, przyniesie dużo satysfakcji i będzie piękną ozdobą na podwórku. Będzie również super inicjatywą do tego, by podziwiać ptaki, uczyć się o nich, jak również je dokarmiać w trakcie chłodnego okresu. 🍂🍁❄

🍀 Nasze warsztaty będą bardzo kreatywne i pozwolą każdemu na sięgniecie głęboko do swojej wyobraźni, poznanie nowych technik, oraz stworzenie własnego rękodzieła. 💪

🍀Szczegóły:

🍀 godzina 11:00

🍀 czas do 90 minut

🍀 Koszt 75 zł/dziecko plus opiekun

🍀 Numer konta do wpłat: 64 1140 2004 0000 3602 8136 3422

W tytule przelewu prosimy wpisać nazwę warsztatu.

🍀 Gwarantujemy fajną i kreatywną zabawę. 😍

🍀 Zapraszamy do zapisów. 🦉🍃

🍀 Do zobaczenia. 🐦🌿

Szachy w ”Kamieniu”

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania szachowe w Pawilonie Edukacyjnym ”Kamień”.
Wybrzeże Puckie 1
Dobre wieści! Mamy parking pod samym obiektem, jak i stojaki na rowery.
Zasady są proste: przychodzisz i grasz w szachy. Można jeszcze przypadkowo poznać nowe osoby, kto wie ? Należy tylko wziąć ze sobą kulturę i otwartość, każdy poziom szachowy mile widziany.
Niemile widziany za to alkohol i jakiekolwiek używki, więc tego nie bierzcie.
Docelowo spotykamy się w każdą sobotę ❤
Zapraszamy też do wspierania finansowo naszych działań na zrzutce:
https://zrzutka.pl/t3z6e5

*Uczestnictwo w spotkaniu równoznaczne jest ze zgodą na wykorzystywanie wizerunku do promocji wydarzenia oraz działań fundacji.
*Stosujemy się do obowiązujących norm sanitarnych.

Rodzinne warsztaty artystyczne w Łomiankach

RODZINNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE – cykl comiesięczny

Jeżeli pragniesz spędzić kreatywnie czas ze swoimi dziećmi, ciesząc się z możliwości wykonania wspólnego projektu to Rodzinne Warsztaty Artystyczne są dla Ciebie! Powstały one właśnie po to, by stworzyć okazję do przeżywania radości ze wspólnej rodzinnej twórczości w atmosferze relaksu i zabawy. Dzięki różnorodnym technikom plastycznym i materiałom, dzieci wraz z rodzicami wykonają własnymi dłońmi kreatywne zabawki, ozdoby świąteczne i przedmioty codziennego użytku.

Na najbliższych warsztatach wykonamy PRZESTRZENNY KALENDARZ ADWENTOWY!
W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia wykonamy kalendarz adwentowy w kształcie choinki. W radosnej atmosferze wyczekiwania będzie kolorowo i świątecznie – w ruch pójdą wstążki, pianki, naklejki, kolorowy papier, włóczka. Przewidujemy dużo dobrej zabawy!

Warsztaty przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku 3 – 10 lat lub starszych, jeżeli jest zainteresowanie i ochota ze strony dziecka :)
Prowadząca: Beata Czaplejewicz – pedagog i architekt wnętrz.

!!!! WAŻNE !!!
W ramach jednego biletu wchodzi 1 dziecko + 1 opiekun.


UWAGA!
Wszyscy uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do zachowania aktualnie obowiązujących zasad zawartych w procedurach bezpieczeństwa (dostępnych pod adresem: http://www.kultura.lomianki.pl/strona-142-procedury_covid…) oraz aktualnych zaleceń GIS.


Klauzula zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy organizowanej przez Centrum Kultury w Łomiankach:
Każdy uczestnik biorący udział w imprezach organizowanych przez Centrum Kultury w Łomiankach / CK wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji CK, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik imprezy organizowanej przez CK informuje organizatora przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.

JAZZ DLA DZIECI #5 – Jazzowe korzenie | banjo

Zapraszamy na piąte rodzinne spotkanie z jazzem! 🎼🎤🎼🎤

Cykl muzycznych spotkań, poprzez zabawę pokaże, że jazz “nie gryzie”. Nauczy także najmłodszych (i ich rodziców!) jak rozumieć i czerpać przyjemność ze słuchania muzyki jazzowej.

‼️ Wydarzenie przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

13 listopada, godz. 12.00
Magdalena Gołębiowska – wokal 🎤
Łukasz Kłeczek – banjo

Podczas każdego spotkania dzieci poznają kolejne instrumenty muzyczne, m.in. trąbkę, fortepian, perkusję.
Poznanie jazzowych tajników ułatwi dzieciom (i ich rodzicom też!) zaprzyjaźnienie się z muzyką jazzową i poznanie jej kolorów. Nie zabraknie miejsca na wspólne muzykowanie; powtarzanie krótkich motywów melodycznych, wykonywania rytmów w różny sposób – klaskaniem, krokami, stukaniem, czy innych muzycznych zabaw.

Magdalena Gołębiowska – wokalistka, pianistka, kompozytorka, trener emisji głosu. Ceni niezwykłą zdolność muzyki do zbliżania ludzi i lubi dzielić się z innymi swoją pasją i miłością do muzyki. Największym jej sukcesem w edukacji jest objęcie katedry śpiewu na Uniwersytecie Vijaybhoomi w Indiach. Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi, w tym prowadzone warsztaty muzyczne i udział w przedstawieniach teatralnych dla dzieci, prowadziła także zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i szkołach podstawowych.

🎫 Bilety rodzinne w cenie 15 zł do nabycia przed koncertem, ale zachęcamy do skorzystania z systemu https://ewejsciowki.pl/
😷 Podczas koncertu obowiązują zasady bezpieczeństwa zgodne z wytycznymi MKiDN w sprawie organizacji imprez kulturalnych (maseczka, dezynfekcja dłoni, utrzymywanie dystansu).
Ilość miejsc ograniczona!

bilety: www.ewejsciowki.pl

📱📧 Informacji udziela:
WARSZAWSKIE TOWARZYSTWO MUZYCZNE im. Stanisława Moniuszki
22 849 56 51, 509 019 934
🌎 www.wtm.org.pl
e-mail: wtm@wtm.org.pl
warszawskietowarzystwomuzyczne@gmail.com
🔷 Współfinansowanie: m.st. Warszawa
🔷 Organizator: Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki, Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ

Misiowe Poranki w Iluzjonie!

Misiowe Poranki powracają do Iluzjonu! Już 13 listopada o godz. 12:00 zapraszamy do wspólnej rodzinnej zabawy na kolejnym z cyklu spotkaniu pt. „Misiowe zagadki – kolorowe zajęcia z wyobraźnią”.

Tym razem pobawimy się kolorami. Każdy będzie mógł się zmierzyć z zadaniami rozwijającymi wyobraźnię i pracę dłoni. Tradycyjnie nie zabraknie roztańczonych zabaw i rodzinnej zabawy z Misiem.

🎥🎥🎥🎥🎥🎥🎥🎥🎥🎥

🔴 „Mysie Troski”
🔴 „Pyza”

🎫🎫🎫🎫🎫🎫🎫🎫🎫🎫
BILETY: http://bityl.pl/4ENS4
🎫🎫🎫🎫🎫🎫🎫🎫🎫🎫

🐻🐻🐻🐻🐻🐻🐻🐻🐻🐻

Misiowe Poranki mają już 18 lat! Cykl bajek i animacji dla dzieci to niepowtarzalna okazja do rodzinnych spotkań w kinie Iluzjon. Na początku naszej zabawy przenosimy się w świat klasyki animacji – na ekranie można zobaczyć takie bajki, jak: „Bolek i Lolek”, „Miś Coralgol”, „Reksio”, czy „Muminki”. Po projekcji Misiowi Przyjaciele zapraszają dzieci i rodziców do aktywnej zabawy z wielkim, pluszowym Misiem. Różnorodność zajęć i dodatkowe atrakcje takie jak koncerty, pokazy baniek mydlanych, doświadczenia chemiczne, czy wizyta św. Mikołaja, pozwalają spędzić weekendowe przedpołudnie w miłej, rodzinnej atmosferze.

Więcej informacji i program znajdziecie na stronie: http://bityl.pl/7tGrO

Zrób sobie selfie z małpą, czyli zwierzęce kalambury

Inspirująca 🍁Jesień🍁 Konesera 2021 trwa❗
Tym razem zapraszamy dorosłych i dzieci na pełne humoru😆 warsztaty komiksowe💬 z rysownikiem✏️ Robertem Trojanowskim.

👉Opis:
Podczas warsztatów Robert Trojanowski – autor komiksów: “Minek i Minka”, “Gogol, Pik i Robi”, “Kinia i Fafik” zaprasza na rysowane✏️ na żywo, humorystyczne😆 kalambury. Każdy rysunek to zagadka lub ciekawostka ze świata zwierząt i komiksu. Komiks można czytać, komiks można rysować, komiksem można się bawić!

🗓️ 13 listopada
⌚ 12:00
📍 Pasaż Konesera
🎟️ Wstęp bezpłatny – wejściówki: https://app.evenea.pl/event/841569-60/
Liczba miejsc jest ograniczona!
🅿️ – pierwsza godzina parkingu gratis

Dwudniowa Giełda Retrogamingowa

Warszawska Giełda Retrogamingowa!
Edycja dwudniowa!
Sobota oraz niedziela!

TERMIN: Każda Pierwsza sobota oraz niedziela po dziesiątym od godziny 10.00 do 14.00
13-14.XI.2021
AL. NIEPODLEGŁOŚCI 208A

Ostatnio było świetnie więc to powtórzmy!

Chcesz kupić lub sprzedać Commodore 64, Amigę 600, czy monitor 1084S? Chcesz porozmawiać i pohandlować kartridżami na Nintendo? Kochasz Segę nie tylko za ich gry ale pamiętasz również jak to było grać na ich konsolach? Wyrosłeś na konsolowych wojnach? Pokaż/sprzedaj/kup/ to co gra w twoim sercu!

A może chcesz zreorganizować kolekcję gier? Zapraszamy serdecznie do nas!
W podziemnych pawilonach Warszawskiej Giełdy Elektronicznej zbudujemy giełdę poświęconą tematyce retro konsol, komputerów oraz wszelkich sprzętów które chcielibyście ze sobą przynieść! Jesteśmy elastyczni!
Jeśli macie na sprzedaż sprzęty nowszych generacji (PS3,PS4, Switch, DS, 3DS, PSP, PSV) również serdecznie zapraszamy.

Ostatnia edycja sprowadziła do nas pasjonatów z różnych stron Polski, dyskutowaliśmy godzinami wymieniając wspólne growe doświadczenia! Dołącz do nas tworząc nową społeczność graczy chcących rozmawiać ze sobą nie tylko za pośrednictwem internetu!

Wstęp dla odwiedzających – wolny.

Prosimy o przychodzenie w maseczkach, na miejscu jest dostęp do łazienki.
Będą również dostępne odpowiednie środki dezynfekujące.
Nawet w wypadku wystąpienia czerwonej strefy jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwo i spełnić wymogi BHP. Korytarz jest długi :)

Ścieżkami Chopina – spacery z przewodnikiem po parku w Żelazowej Woli

W każdą sobotę i niedzielę o godzinie 10.00 zapraszamy rodziny z dziećmi, małe grupy oraz indywidualnych zwiedzających do wzięcia udziału w historyczno-przyrodniczych oprowadzaniach po parku.

Podczas spaceru sprawdzimy wspólnie ile kształtów, detali i kolorów kryje w sobie park w Żelazowej Woli. Poznamy fascynującą historię tego miejsca oraz ludzi z nim związanych, dowiemy się jak ten wyjątkowy ogród powstawał i czy w czasie gdy przebywali tu Chopinowie wyglądał podobnie. Zobaczymy XIX-wieczne drzewa, kwiaty z różnych części świata i roślinność piętrową, zakomponowane w nowoczesnym stylu.

Przyjrzymy się ukrytym w parku wizerunkom Fryderyka i poznamy tzw. małą architekturę, pergole z pnącymi roślinami czy altany pod którymi można się schronić. Geometryczna przestrzeń niczym muzyka posiada swój rytm, co odkryjemy spacerując parkowymi alejkami sąsiadującymi z Morskim Okiem czy Estradą nad Stawem. Po drugiej stronie Starego mostu na rzece Utracie, odkryjemy krajobrazową część parku.

Informacje praktyczne:

Koszt: 10 zł + biletu wstępu do parku

Limit osób: 35

Rezerwacje: http://bilety.nifc.pl

Zbiórka przy Pawilonie recepcyjnym

Turniej Tańca Sportowego o Mistrzostwo Mokotowa

Turniej Tańca Sportowego o Mistrzostwo Mokotowa 2021 to turniej tańca przeznaczony dla tancerzy początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Obowiązują podziały na poziomy zaawansowania i według roku urodzenia.
Kategorie taneczne to:
DISCO, HIP HOP, JAZZ, MODERN, SHOW DANCE solo/duety/grupy/formacje
DISCO DANCE FREESTYLE solo
PERFORMING ART IMPROVISATION solo
(prezentacje indywidualne do muzyki organizatora w oparciu o technikę tańca jazzowego, klasycznego lub modern. Podstawą oceny pokazu jest interpretacja muzyki, poziom techniczny prezentacji oraz wyraz artystyczny).
INNE FORMY grupy/formacje
Projekt jest współfinansowany ze środków m. st. Warszawy, Dzielnicy Mokotów
Regulaminy, karty zgłoszeń znajdziecie na naszej stronie:
https://bit.ly/3Bk2M9V

Poranek z Teatrem – Szewc Kopytko i Kaczor Kwak

Zapraszamy na spektakl Teatru Scena 96
pt. „Szewc Kopytko i kaczor Kwak”
Spektakl lalkowy nawiązujący do tradycji teatru wędrownego oparty na motywach opowiadania Kornela Makuszyńskiego. Trójka aktorów ze swym wozem pełnym lalek, dociera do młodych widzów, aby bawić ich opowieścią o psotnym szewczyku, który zamiast robić buty, robił nowe wciąż psikusy. Szewc Kopytko w poszukiwaniu przygód wyruszył w świat. Poznał Kaczora Kwaka i odtąd psocili razem. Spotkali na swej drodze Staruszka, który nauczył ich, że żartować można mądrze i nieść tym samym radość i uśmiech. Jeśli chcecie dowiedzieć się jak to się stało, że Szewc Kopytko ożenił się z Królewną i otrzymał pół królestwa, koniecznie musicie obejrzeć ten spektakl!

Nowodworski Ośrodek Kultury, ul. I.Paderewskiego 1A
13.11.2021 r., godz. 10.00
Karty Wstępu w cenie 10 zł do nabycia w kasie ośrodka kultury i na www.biletyna.pl
ZAPARASZAMY

• Karty wstępu ze zniżką na Nowodworską Kartę Familijną do nabycia tylko w kasie ośrodka kultury za okazaniem karty;
• Zakupiona karta wstępu nie podlega zwrotowi.
Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania wytycznych przeciwepidemicznych

Wystawa plenerowa Papcia Chmiela: Tytus, Romek i A`Tomek

Inspirująca 🍁Jesień🍁 Konesera 2021 trwa❗

Tytus, Romek i A’Tomek to bohaterowie komiksów, którzy skradli serca kilku pokoleniom Polaków. Właśnie mija 55 lat od ukazania się pierwszej książki o przygodach tej trójki. Z tej okazji zapraszamy Was serdecznie na plac Konesera, gdzie pojawiła się bezpłatna🆓, plenerowa wystawa twórczości Papcia Chmiela, czyli Henryka Jerzego Chmielewskiego.
Wydarzeniu towarzyszyć będą pokazy filmowe z Tytusem, Romkiem i A’Tomkiem oraz warsztaty rysunku. Wstęp wolny!

🗒️ 5.10-14.11
Wernisaż 🗒️ 7.10
📌 plac Konesera
🎟️ wstęp bezpłatny

chocolate festival & cacao celebration – pkin

🔥CHOCOLATE FESTIVAL & CACAO CELEBRATION🍫 to targi poświęcone magicznej i uzdrawiającej roślinie kakaowca, dawniej nazywanej „pokarmem bogów”, z której zrodziły się CZEKOLADA i CACAO 🍫🙏🧡
🔥13-14 listopada 2021 w PKiN- KRÓLOWE nieziemskich doznań staną się obiektem zainteresowania tysiąca zwiedzających festiwal osób.
🔥Zapraszamy w wyjątkową podróż przez najciekawsze przystanki w historii czekolady i kakao, gdzie magia przeplata się z mistycyzmem, a nad całością czuwa DUCH KAKOWCA 🔥🧡
Kilkadziesiąt czekoladowych stoisk z Polski i Europy, setki wyjątkowych i niepowtarzalnych produktów, pełen wachlarz smaków oraz magiczne receptury tworzone wyłącznie przez ludzi z pasją.
🔥CHOCOLATE FESTIVAL & Cacao Celebration 🍫 to nie tylko targi.🧡
To spotkanie z ludźmi, dla których praca z czekoladą jest czymś w rodzaju rytuału. Finalne produkty powstają w UWAŻNOŚCI, dzięki której każda tabliczka jest niepowtarzalna, pełna nowych odkryć i doznań.
🔥Festiwal, to również spotkania branżowe, wykłady o procesie tworzenia czekoladowego afrodyzjaku, o magii kakao, historii i filozofii kakaowca .
To także przestrzeń do dyskusji o współczesnym czekoladowym biznesie z udziałem małych manufaktur i producentów czekolady.
W programie także pokazy kulinarne, degustacje oraz różnorodne warsztaty pracy z czekoladą, angażujące dorosłych i najmłodszych.
🔥W strefie Celebracji Cacao🙏🧡🧘‍♂️🍫przez dwa dni trwania ceremonii , pod opieką marki Cacao Alchemica ” w alchemii sztuki z duchem natury” doświadczycie głębokiej i mistycznej mocy kakao, podawanego w tradycyjnej formie, połączonej z wibracją mis i gongów, medytacją i praktyką wdzięczności.
Bilety na ceremonię uprawniające do udziału w targach, można kupić pod tym linkiem : KUP BILET-CEREMONIA & ESTATIC DANCE https://www.biletomat.pl/…/cacao-celebration-festiwal…/
🔥„DUCH KAKOWCA W CUKIERNICTWIE”🍰 to temat festiwalowego KONKURSU TORTÓW. Stworzyliśmy przestrzeń dla sugarcrafterów – uzdolnionych dekoratorów i artystów, których parce przeniosą Was w świat ekspresji i magii czekolady z kakao, dostarczając artystycznych doznań i wzruszeń.
🍫 🧡W STREFIE DZIECKA 🍫CZEKOLADA będzie podstawowym narzędziem do samodzielnej pracy przy tworzeniu tabliczek, pralin oraz jadalnych czekoladowych obrazów.

Spacer po Parku Skaryszewskim

Zapraszam na spacer po jednym z największych warszawskich parków – Parku Skaryszewskim, na którego terenie ponad sto lat temu wypasały się beztrosko krowy. Park, który w 2009 roku otrzymał tytuł Najpiękniejszego Parku w Polsce i został uznany za trzeci najpiękniejszy park w Europie. O Parku Skaryszewskim pisał znany varsavianista Jerzy Kasprzycki: odczuwa się tu niekłamaną naturalną warszawskość, której nie ma Ogród Saski ani nawet Łazienki (…) gdy dziś wybieram się nad Jeziorko Kamionkowskie, zapowiadam znajomym: Idę do prawdziwego parku.

Spotykamy się w sobotę, 13 listopada 2021 r. o godz. 15:00 przed wejściem do Parku od strony ronda Waszyngtona, obok popiersia Ignacego Jana Paderewskiego. Spacer przewidziany jest na około 1.5h.

W trakcie spaceru dowiemy się:
Co ma wspólnego Ignacy Paderewski z Księgą Rekordów Guinnessa?
Skąd się wzięła nazwa parku?
Czy w parku można poczuć rytm?
Jaki amerykański dyplomata został uhonorowany w parku pomnikiem?
Gdzie się podział Faun na Delfinie?
Dlaczego w parku organizowano polowanie na zające ?
W jaki sposób w parku bobry zawiązały układ ze złodziejami ?
Jaki konkurs piękności odbył się w Skaryszaku?
Gdzie w parku organizowano kiedyś dancingi i kto tańczy wśród róż?
Która parkowa rzeźba znajdowała się wcześniej w Paryżu?
Gdzie spadł “Liberator”?
Co Margaret Thatcher i Elżbieta II robiły w Skaryszaku?
Gdzie znajdziemy połączenie tradycji z nowoczesnością?
Do czego służyła kapliczka podczas II wojny Światowej?
Gdzie stoi Dąb Wolności?
i wiele innych…

Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, natomiast jeśli uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek (…).

Spacer poprowadzi przewodnik miejski Hubert Smoczyk, twórca Warszawskiego Zaułka. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia. ;)

Zajęcia dzieci 6-9 lat 

Profesjonalne zajęcia gimnastyki korekcyjnej dzieci 6-9 lat.
Kameralna grupa max 6 dzieci.

Ćwiczenia ogólnorozwojowe dziecka, wdrażanie podstawowych wzorców ruchowych, przygotowanie do dalszej kariery sportowej lub samodzielnej aktywności fizycznej w dorosłym wieku. Profilaktyka wad postawy oraz ukierunkowanie prawidłowego rozwoju motorycznego.
Wyspecjalizowana i profesjonalna kadra trenerów ze specjalizacją fizjoterapii dziecięcej.

Mityczne zwierzaki – popłudnie literackie dla dzieci od 6 lat

13 listopada, w sobotę o godz. 15 kluboksięgarnia dziecięca Badet w Wilanowie zaprasza na spotkanie z książką „Dzicy przewodnicy. Zwierzęta w mitach, baśniach i legendach”. Porozmawiamy o dzikich zwierzętach, które pojawiają się w pradawnych mitach i legendach. Poznamy stworzenia, o których być może nigdy nie słyszeliśmy. Stworzymy własne dziwne zwierzę, oraz wymyślimy legendę wokół niego. Poszukamy też ośmiornicy, która przekaże nam opowieść o sobie, ale – żeby ją znaleźć – trzeba będzie rozwiązać szereg niełatwych, baśniowych zagadek. Spotkanie dla dzieci w wieku 6 +. Wstęp wolny, zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

Jak to zbudować? Warsztaty dla dzieci

Jak to zbudować? to cykl warsztatów architektoniczno-konstrukcyjnych dla dzieci w wieku 7-10 lat. Pretekstem do ich organizacji stało się wydanie przez wydawnictwo Słowne Młode książki pod tym samym tytułem.

Podczas warsztatów, które odbędą się w Elektrowni Powiśle, dzieci dowiedzą się, jak zbudować coś nad naszymi głowami.

Czy zbudowanie domu, kiedy zaczynamy od góry jest w ogóle możliwe?
Budowanie zaczyna się od podstaw, aby potem zamknąć przestrzeń od góry. Jak się buduje różne sklepienia i na jakich zasadach? Podczas warsztatów przyjrzymy się dachom, kopułom, sklepieniom. Nauczymy się konstrukcji pozwalających zamknąć przestrzeń od góry. Poznamy różne “czubki” budynków i sięgniemy szczytów architektury.

Zajęcia poprowadzi Hanna Zwierzchowska – artystka i edukatorka. Obroniła dyplom z wyróżnieniem na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i ukończyła Studium Pedagogiczne przy tej uczelni. Studiowała w Accademia di Belle Arti w Bolonii.

Warsztaty organizowane są przez Wydawnictwo Słowne. Udział w nich jest bezpłatny. Zapewniamy wszystkie materiały niezbędne do udziału w zajęciach.

Chęć udziału w warsztatach prosimy zgłaszać mailowo: ksiazki@slowne.pl, podając imię i nazwisko dziecka i jego wiek. Temat wiadomości: JAK TO ZBUDOWAĆ?
W mailu potwierdzającym przyjęcie zgłoszenia podamy informacje ułatwiające dotarcie na warsztaty.

PRZYGODY DZIKICH DZIECI. “NA WSKROŚ” | FILM I WARSZTATY | 12+

Zapraszamy na nowy cykl filmowy połączony z warsztatami rodzinnymi: PRZYGODY DZIKICH DZIECI. Podzieliliśmy go na 3 części: „DZIKOŚĆ”, „PRZYGODY” i „DZIECI”.

🤝 W trzeciej, ostatniej części bardzo ważne są dzieci i bohaterowie filmów w wieku naszych widzów. Jak doświadczacie świata? Jak zawiązujecie przyjaźnie? Jak układają się Wasze relacje ze starszymi? Bycie w świeci z innymi ludźmi to nie lada wyzwania, ale też fascynująca przygoda.

Zapraszamy na jedenastą z piętnastu projekcji.

🎬 Opis filmu “Na wskroś”

Z powodu śmiertelnej choroby ojca i depresji matki nastoletnia Manon i jej młodszy brat Mimi mają być umieszczeni w rodzinach zastępczych… W tym samym czasie Montreal lat 70-tych kipi od rewolucyjnej energii. Ludzie biorą sprawy w swoje ręce. Dokonują desperackich czynów. Manon razem z bratem i dwoma kuzynami postanawiają zawalczyć o swoje szczęście, rodzinę i miejsce na ziemi. Czy porwanie starszej pani, by była ich babcią, jest zbyt radykalnym posunięciem?

(Kanada 2017, Reż.: Luc Picard, 104 min, film aktorski przeznaczony dla dzieci 12+)

🎤 Po projekcji dyskusja, którą poprowadzi Karolina Śmigiel.

Karolina Śmigiel – producentka filmowa, menedżerka projektów kulturalnych, współzałożycielka Stowarzyszenia Filmowego Dziki Bez i dyrektorka artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino w Trampkach, pomysłodawczyni programu Skok w Dok. Laboratorium pomysłów dokumentalnych.

Od początku istnienia Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy współpracuje z Międzynarodowym Festiwalem dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach. Najmłodszych widzów od września zapraszamy na specjalny cykl filmowy połączony z pracą warsztatową i dyskusjami. „Przygody dzikich dzieci” to cykl 15 projekcji filmowych odbywających się w soboty w siedzibie CKF w Al. Ujazdowskich 20. Pokazujemy w nich filmy krótkometrażowe i pełnometrażowe, które podbiły serca kinotrampkowej publiczności.

📌 Cena biletu: 15 zł. Bilety dostępne na: https://ckf.interticket.pl/

📌 Godz. 12:00. Czas trwania: 120 minut

📌 Uczestnictwo w warsztatach oznacza akceptację Regulaminu.

📌 MIEJSCE: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, Al. Ujazdowskie 20, Warszawa

Wydarzenie jest realizowane w ramach programu TRAMPOLINA DO KINA – FILM JAKO NARZĘDZIE EDUKACJI, który finansuje Urząd m.st. Warszawy

Współorganizator: Festiwal Kino w Trampkach

👋 Program wszystkich warsztatów rodzinnych znajdziecie na http://ckf.waw.pl/warsztaty-rodzinne

Patronat: Fundacja Rodzic w mieście

Słodki stół. Warsztat kulinarny dla dzieci 7-10 lat

Stół pełen słodyczy to marzenie każdego amatora słodkości. Podczas warsztatu przygotujemy dwa desery, które będą wstępem do stworzenia słodkiego stołu na dowolną okazję.

Tym razem przygotujemy:

-budyń chałwowy
-cytrynowe bułeczki drożdżowe

Ważne:
-Jest to warsztat dla dzieci w wiek 7-10 lat.
-Warsztat trwają 2 godziny

Tashkowe warsztaty dla dzieci na BioBazarze

CZY WIECIE, ŻE TEJ JESIENI NA BIOBAZARZE EKOLOGIA Z ZABAWĄ IDĄ W PARZE?
Zapraszamy wszystkich na cykl cotygodniowych warsztatów prowadzonych przez zielonego Tashka – brandmenedżera kawiarni Triki Tashka.
Będzie zielono, ekoLOGICZNIE i kreatywnie!
Podczas spotkań z animatorami pojawią się:
✅ elementy projektowania
✅ działania przestrzenne
✅ aktywności kształtujące
postawę proekologiczną
Nie zabraknie oczywiście bohaterów książek wydawnictwa Tashka.

Zajęcia sportowe dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat

Zapraszamy na zajęcia sportowe💪🏻
Zajęcia sportowe dedykowane dla dzieci w wieku od 3 do 6 r.ż. w każdą sobotę o godz. 15:00⏰

🔥 Sport to zdrowie, a żeby znaleźć ulubioną dyscyplinę trzeba przecież spróbować wszystkiego!

⚔️ szermierka
⚽️ piłka nożna
🏀 koszykówka
🎾 tenis
🏐 siatkówka
🤸 gimnastyka, tory przeszkód i świecące kostki sensoryczne ćwiczące czas reakcji🤩

Zajęcia odbywają się u nas co tydzień w każdą sobotę❗️

Trenujemy na świeżym powietrzu 💪🏻☀️ lub pod dachem🏡 w zależności od pogody💦🌧

⏰zajęcia trwają 45-60 min
💰koszt zajęć 80zł / dziecko

Zajęcia prowadzą:
✔️Krystian Leszko
✔️Katarzyna Tomczuk

Zapraszamy do zapisów na zajęcia sportowe‼️

Ostatnie dwa wolne miejsca🤗
📞 575 700 712
📧 biuro@positive-therapy.pl

Pracownia małego archeologa – warsztaty dla dzieci

🏺🔎🏺Kim jest archeolog i czym zajmuje się archeologia? Skąd archeolog wie gdzie ma kopać i jakich narzędzi używa?⚒🔎⚒

Podczas zajęć zrozumiemy czym jest stratygrafia i co jest w ziemi starsze, a co młodsze. Będziemy oglądać przykładowe zabytki, a po ich rozpoznaniu będzie zadanie:

  • oczyszczenia przedmiotu,
  • odgadnięcia z czego jest wykonany i do czego służył,
  • narysowania,
  • zmierzenia,
  • zapisania wszystkich danych w “karcie zabytku”, tak jak prawdziwy archeolog.

ℹ️Zapraszamy 13 listopada, o godz. 11.00. Wstęp wolny, zapisy on-line. Link do zapisu: https://tiny.pl/9wz19

Wydarzenie finansowane jest ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego 2021 w ramach projektu „Biblioteka z ogrodem zamiast betonu, otwarta w weekendy, rozkWita na Tynieckiej – bezpłatne koncerty, filmy, nowości wydawnicze, warsztaty, kawa, hamaki i źródełko wśród kwiatów”.

Treningi Krav Maga dla Dzieci w Warszawie

Zajęcia Krav Maga dla dzieci prowadzimy już od 3 roku życia, ucząc dzieci procedur bezpieczeństwa i samoobrony Krav Maga Global.
W trakcie zajęć dzieci uczą się poprzez zabawę. Pokazujemy im, w jaki sposób mogą zwiększać pewność siebie – jest to łatwiejsze dzięki odpowiednim oraz nowatorskim grom i zabawom, które wykorzystujemy w trakcie treningu.
Podczas zajęć dbamy o prawidłowy rozwój cech motorycznych dzieci takich jak siła, szybkość i wytrzymałość. Ponadto dbamy o prawidłową postawę ciała dzieci, poprzez wprowadzanie elementów zajęć korygujących wady postawy.

Największym atutem dzieci jest spryt i to właśnie sprytu uczymy ich wykorzystywać w każdej możliwej sytuacji zagrażającej im lub ich bliskim. W treningu mentalnym dzieci kładziemy nacisk na to aby dziecko odczuwało pewność siebie, wiedziało jak się poruszać i rozmawiać, aby nie były postrzegane jako ofiara. Treningi dla dzieci prowadzimy grupach wiekowych:
Kids 5-7 lat oraz Junior 8-12 lat – jest to trening łączony!

Teatr Scena 96

Drodzy widzowie, witamy w listopadzie! Nowy miesiąc oznacza nowy repertuar weekendowy! Polska złota jesień chwilowo postanowiła nas opuścić, dlatego polecamy schronić przed zawieruchą w naszej przytulnej sali teatralnej. W dodatku w najbliższy weekend prezentujemy nasz chyba najbardziej kolorowy spektakl “Cmok.Smok”. Na listopadową szarugę jak znalazł! Zapraszamy do Pałacu Szustra :)

🍁Bilety dostępne na www.ewejciowki.pl
☔Szczegóły odnośnie repertuaru na naszej stronie internetowej www.scena96.pl

NIEDZIELA, 14 listopada

„Tkaczka Chmur” w Domu Sztuki

„Tkaczka Chmur” to opowieść o niezwykłych przygodach dwójki rodzeństwa. O miłości, bliskości i zaufaniu. O radzeniu sobie z tym, co przynosi nam życie. O wielkich marzeniach i wielkich wyzwaniach. Baśń opowiedziana słowami i muzyką, w której widzowie będą mieli swój udział i pomogą bohaterom – zaśpiewają zaklęcia, zatańczą.

Wystąpią:
🪗 Katarzyna Jackowska-Enemuo – opowieść, śpiew, akordeon;
🪘 Ola Rózga – baraban, perkusjonalia, śpiew;
🎻 Iwona Sojka – skrzypce; Mateusz Szemraj – cymbały, saz;
🎤 Kaja Prusinowska – śpiew, kankle.

Po koncercie zapraszamy na warsztaty plastyczne, które poprowadzi Kaja Prusinowska i Katarzyna Jackowska-Enemuo.

Wstęp wolny.

BajkoBach

BajkoBach – interaktywny, rodzinny koncert z cyklu Klasyka Dzieciom, stworzony przez grupę Muzyka Łączy.

Ten projekt powstał z miłości do muzyki Jana Sebastiana Bacha oraz do opowiadania bajek i ilustrowania ich muzycznie.

Tym razem opowiemy Wam historię Ivanushki… jak potoczą się losy chłopca?

Wysłuchajmy wspólnie tej historii i zachwyćmy się muzyką Bacha. Tylko z nami bajkoopowiadanie i muzyka zlewają się w cudowną całość 🙂

KIEDY: 14 listopada 2021, niedziela
godzina 11.00

GDZIE: Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21

BILETY: 30 zł od osoby, do kupienia w Centrum „Łowicka” lub przelewem (z kilkudniowym wyprzedzeniem) na konto :
57 1240 5918 1111 0000 4909 2927
W treści przelewu: imię i nazwisko, nazwa wydarzenia, data wydarzenia.
Dzieci do 1 r.ż. wstęp wolny.

WYSTĄPIĄ:

Mirosław Romejko – saksofon, klarnet, flet

oraz grupa MUZYKA ŁĄCZY w składzie:

Eva Piłat – fortepian, dzwonki chromatyczne
Anna Martyniuk – Tofiluk – prowadzenie, fortepian, dzwonki chromatyczne

Podczas koncertu wysłuchamy muzyki Jana Sebastiana Bacha w ciekawych aranżacjach instrumentalnych. Poza muzyką barokową usłyszycie również parę standardów muzyki rozrywkowej.

Zostanie opowiedziana ludowa bajka o Ivanushce. Będziemy tańczyć, śpiewać i grać na instrumentach.

Nasz gość specjalny Mirosław Romejko to wyjątkowy artysta, multiinstrumentalista, na codzień współpracujący z różnymi teatrami w Polsce, m.in. Teatr Roma, naszą bajkę artysta zilustruje dźwiękami saksofonu, klarnetu i fletu.
Mirosław Romejko to Absolwent gdańskiej Akademii
Muzycznej, laureat kilku ogólnopolskich konkursów instrumentalnych oraz kameralnych, na stałe związany z warszawskim teatrem ROMA, brał udział w wielu produkcjach filmowych oraz serialowych – nagrania muzyczne m.in. do Czas Honoru, Wojenne Dziewczyny, Bodo, Stulecie Winnych. W dorobku artystycznym współpraca z takimi gigantami jak Jerzy Satanowski, Krystyna Janda, Hanna Banaszak, Krystyna Tkacz, teatrami Polskim, Dramatycznym, Powszechnym, Komedia, Rampa w Warszawie, Muzycznym w Gdyni, Dramatycznym w Płocku, Powszechnym w Radomiu.

Zapraszamy!

Niedzielne Bajeczki – Prawdziwy skarb

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi na barwny spektakl Teatru Eden, pt. „Prawdziwy skarb” z cyklu Niedzielne Bajeczki. Przedstawienie dedykowane dzieciom w przedziale wiekowym 3-10 lat.

OPIS: “Pełen humoru spektakl teatralny oparty na znanej wszystkim przypowieści o Synu Marnotrawnym. Pewnego dnia młodszy syn postanawia wyruszyć w pełną przygód podróż do miasta, by odnaleźć prawdziwy skarb. Okazuje się, że jest nim rodzina, miłość i przyjaźń.

Spektakl uczy posłuszeństwa wobec rodziców, tłumaczy małym widzom, że nie szata zdobi człowieka oraz wyjaśnia kim jest prawdziwy przyjaciel. Humorystyczne sceny, improwizowane dialogi aktorów z publicznością tworzą wspaniałe przedstawienie, które na długo pozostanie w pamięci.”

14 listopada 2021r. godz.: 12:30.

Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B.

Bilety: bezpłatne wejściówki, dostępne od 08.11 godz. 08:00 na stronie https://dobremiejsce.org/

„Szkoła marzeń, czyli Akademia Pana Kleksa” – przedstawienie Teatru Baj w „Alternatywach”

Uwaga! Uwaga! Ambroży Kleks – doktor filozofii i medycyny, magister spraw zmyślonych i wiedzy niepojętej, sławny mędrzec, dziwak i podróżnik, uczeń wielkiego doktora PajChiWo – ogłasza nabór do słynnej Akademii. Zapraszamy wszystkie dzieci od lat 7.

Kandydat idealny powinien posiadać: głowę w chmurach, dziurawe ręce, niechęć do marchewki z groszkiem, kłopoty w nauce oraz imię (prawdziwe lub zmyślone) zaczynające się od litery A.

Poszukujemy: nicponi, urwisów, łobuziaków i gałganów. Mile widziani: dziwacy, marzyciele i odludki. Oferujemy znakomite metody nauczania polegające na otwieraniu pustych głów i napełnianiu ich olejem. Pamięć naszych uczniów wzmacniamy sokiem malinowym i nalewką na piegach. Wszystkich chętnych, pragnących przekazać zdobytą wiedzę następnym pokoleniom, zapraszamy do Szkoły Marzeń czyli „Akademii Pana Kleksa”!

Przedstawienie odbędzie się 14 listopada dwukrotnie: o 12:00 i 16:00.

Bilety w cenie 20 zł (ulgowy) i 30 zł (normalny) do nabycia w recepcji „Alternatyw” i online: https://bit.ly/3pzWuje.

Rodzinne niedziele w Muzeum Narodowe w Warszawie

Niedziela to czas dla rodziny. Muzeum zaś to świetne miejsce, w którym można ciekawie i rodzinnie spędzić czas: podziwiać dzieła sztuki, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi, a nawet trochę się pobawić. Zapraszamy na wspólne odkrywanie muzeum w każdą niedzielę o godzinie 12.00!

👧 Dla kogo: dzieci w wieku 5–12 lat
⌚ Czas trwania: ok. 80 minut
📌 Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW: Hol Główny
🎟 Zasady udziału: bilet wstępu dla dziecka 15 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet dla opiekuna 15 zł

Dodatkowe informacje:

✔przed podjęciem decyzji o udziale w zajęciach edukacyjnych bardzo prosimy o zapoznanie się z regulaminem zajęć i obowiązującymi zasadami sanitarnymi. W razie zmiany sytuacji sanitarnej w związku z pandemią zajęcia mogą zostać odwołane;
✔bilety dostępne są na naszej stronie internetowej oraz w kasie MNW od wtorku poprzedzającego wydarzenie;
✔warsztaty odbywają się w galeriach stałych, na wystawach czasowych oraz w sali edukacyjnej;
✔obecność opiekuna obowiązkowa;
✔liczba miejsc ograniczona.

Oprowadzania po Osiedlu Jazdów

Zapraszamy na spacery po najbardziej malowniczej warszawskiej wiosce, która jest jednocześnie największym społecznym domem kultury w Polsce. Oprowadzać będą aktywiści i wolontariusze Partnerstwa Otwarty Jazdów.

Osiedle Jazdów to dobro wspólne wszystkich mieszkańców Warszawy i naszym celem jest przybliżenie go dla Was i otwarcie go jeszcze bardziej.

Na spacerach będziemy opowiadać o historii tego miejsca, aktualnych działaniach, o tym czym jest Partnerstwo Otwarty Jazdów oraz jak udało się nam ocalić domki przed zniszczeniem. Będziemy wchodzić do tajemniczych ogrodów i do samych domków, przybliżymy Wam działalność poszczególnych organizacji. Spojrzymy na tę przestrzeń z różnych perspektyw i spróbujemy wytłumaczyć Wam różne formalne zawiłości funkcjonowania Osiedla. Odpowiemy na nurtujące Was pytania i podpowiemy jak możecie współtworzyć to miejsce i jego program.

Udział w spacerach jest bezpłatny, ale na miejscu będziecie mogli przekazać datek na rzecz Partnerstwa Otwarty Jazdów, które na co dzień dba o sprawne funkcjonowanie całego Osiedla Jazdów i zrzesza jego organizacje i mieszkańców.

Zbiórka pod domkiem Partnerstwa (Sołectwem) – ul. Jazdów 10/5.

Na Osiedlu Jazdów obowiązuje zakaz wjazdu, prosimy o przybywanie rowerami lub pieszo!

Wydarzenie odbywa się na Osiedlu Jazdów, największym oddolnym centrum kultury i edukacji w Polsce, zielonej enklawie w sercu Warszawy. Mieszkańcy osiedla i miejscy aktywiści obronili je przed rozbiórką, a od 2015 roku zrzeszeni są w Partnerstwie Otwarty Jazdów, które nadaje nowe funkcje publiczne temu miejscu. Partnerstwo prowadzi dialog na rzecz rozwoju osiedla z urzędnikami m.st. Warszawy.

W 2021 roku Partnerstwo otrzymało wyróżnienie Komisji Europejskiej za wyjątkowe zaangażowanie w ochronę i rozwój wspólnego europejskiego dziedzictwa w konkursie European Heritage Awards.

Możecie wesprzeć działania Partnerstwa Otwarty Jazdów (jazdow.pl/wesprzyj/) więcej info pod jazdow.pl oraz facebook.com/jazdow, kontakt: otwarty@jazdow.pl

Yamanba i trzy talizmany. Dźwiękobajka

Posłuchajcie, posłuchajcie!
Pewien młody mnich (jap. kozō-san) przychodzi w odwiedziny do straszliwej Yamanby, która czyha na jego życie. Czy naszemu bohaterowi uda się uciec? Może pomogą mu w tym trzy magiczne talizmany?
A tak z innej beczki… czy wiecie, że japońskie demony urządzają imprezy taneczne? Zdradzimy Wam nawet gdzie! Podążymy za losami poczciwego drwala, którego pewnej nocy spotkała naprawdę dziwna przygoda.
Posłuchajcie, posłuchajcie…⛩🗾🇯🇵🎶

🗣️👥Zawodowi opowiadacze baśni: Katarzyna Płocińska i Jerzy Szufa zabiorą nas w dźwiękową podróż tym razem do Japonii.

🔖 Bilety: 10 złotych
Dostępne tutaj: https://biletyna.pl/Warszawa/Dom-Kultury-Wlochy
oraz na miejscu 30 minut przed rozpoczęciem.
Liczba miejsc ograniczona.

Roślinne Śniadanie z Otwartymi Klatkami

UWAGA – nowa data wydarzenia!

Zapraszamy na Roślinne Śniadanie z Otwartymi Klatkami w Domu Kultury Śródmieście na Smolnej 9 – pysznie zjesz i pomożesz zwierzętom!

Zasady są proste:
▶️ Wrzucasz 30 zł do puszki Otwartych Klatek i…
▶️ jesz do woli jedzenie z najlepszych wege knajp z Warszawy, które znajduje się na stołach 😋

🌿Kiedy? 14.11 (niedziela) 11:00-14:00
🌿Gdzie? Dom Kultury Śródmieście (Smolna 9, wejście od Alei Jerozolimskich)
🌿Dla kogo? Każdego, kto lubi smacznie zjeść i jest osobą zaszczepioną

Obserwujcie wydarzenie – niedługo zdradzimy, jakie pyszności będą na Was czekać 🤫 Kawusię czy herbatę również będziecie mogli nabyć na miejscu ☕

Gorąco zachęcamy do przyjścia z własnymi sztućcami i naczyniami lub pojemnikami – wtedy wyprodukujemy mniej śmieci #lesswaste 💚

Zapraszajcie znajomych i łączcie przyjemne z pożytecznym! ☕🥧
Darowizny zebrane za wstęp na wydarzenie wesprą działania Otwarte Klatki na rzecz poprawy losu zwierząt hodowanych na fermach przemysłowych 🐷🦊🐮🐥🐟

Konstancin, jakiego nie znacie

Nasz kolejny konstanciński spacer z przewodnikiem, podobnie jak poprzednie, nie będzie klasycznym krótkim miejskim spacerkiem, a bardziej pieszą wycieczką po rozległych terenach Konstancina. Zaplanowaliśmy ją tak, by pełniej pokazać historię i współczesność tego miasta.
Dlatego też ponownie spędzimy w Konstancinie kilka godzin.
Współczesna nazwa nie oddaje w pełni realiów obecnych i historycznych. W praktyce bowiem dzisiejszy Konstancin to pięć miejscowości: Jeziorna, Konstancin, Skolimów, Chylice i Obory.
Tym razem spacer zaczniemy w zachodnich rejonach miasta, które istniały już wtedy, gdy uzdrowiska nie było jeszcze nawet w planach. To tu nad Jeziorką, już w XVIII w. istniał młyn wodny, którego budynek przetrwał do czasów współczesnych. Tu w ostatnich latach XIX wieku, zanim jeszcze powstały w centrum Konstancina pierwsze pensjonaty, Wacław Preker rozpoczął parcelację gruntów dla letniska Skolimów. Tu, na pograniczu dwóch oddzielnych wówczas osad, równolegle z budową w centrum słynnej Hugonowki i Szwajcarki, powstawały malownicze rezydencje “Zagłobin” i “Złudzenie”. Obydwie istnieją nadal.
Od nich już tylko kilka minut spaceru wystarczy, by dotrzeć w okolice Parku Zdrojowego, do części Konstancina, uznawanej za najbardziej elegancką i ekskluzywną.
To w rejonie Parku prężnie rozwinęło się uzdrowisko i powstawały słynne konstancińskie rezydencje, projektowane przez najlepszych polskich architektów dla warszawskiej śmietanki towarzyskiej. Obecnie z tymi willami nierzadko łączy się nazwiska z pierwszych stron gazet.
Sprawdzimy, czy rzeczywiście Konstancin wszędzie jest taki ekskluzywny, jak się o nim mówi.
Spotkamy się także ze Stefanem Żeromskim, nie tylko gawędząc z nim na ławeczce w Parku, ale też w jego domu.

Wędrówkę po Konstancinie zakończymy w rejonie Parku Zdrojowego, ok. 17.00.

UWAGA. Spacer listopadowy nie będzie powtórzeniem trasy październikowej. Niektóre fragmenty się powtórzą, ale będzie to inna trasa.

Spacer poprowadzą: Liliana Kołłątaj – blogerka, przewodniczka warszawska i mazowiecka oraz Andrzej Malik – mieszkaniec i pasjonat Konstancina.

UWAGA! Dojazd do Konstancina przewidujemy autobusem miejskim. Posiadacze Karty Miejskiej mogą się nie martwić o bilety, gdyż cały rejon spaceru wchodzi w zakres I strefy. Osobom bez Karty Miejskiej sugerujemy zakup biletu dobowego.

Ze względu planowane przejazdy miejską komunikacją i Państwa wygodę spacerować będziemy w grupie maksymalnie 20-osobowej.
Wobec tego na wycieczkę po Skolimowie obowiązują zgłoszenia.


Zgłoszenie wysłać można tradycyjnie na adres mailowy: klubglobtrotera@gmail.com lub poprzez formularz zgłoszeniowy pod poniższym linkiem. ⏬⤵️

klubglobtroterawarszawa.com/2021/11/08/konstancin-jakiego-nie-znacie-z-biegiem-jeziorki/

Termin: 14.11., niedziela

Spotkanie: godz.10.30

przystanek autobusowy 710, przy Metro Kabaty, ul. Wąwozowa (kierunek Konstancin – Chylice – Skolimów)

Koszt: 25 zł

Z Kartą Globtrotera lub kuponem rabatowym: 15 zł

Płatność możliwa gotówką na starcie spaceru lub przelewem na konto bankowe Klubu Globtrotera.

Kudłate Targi

Psiarze i kociarze, przybywajcie!

Najbardziej kudłate targi we wszechświecie, dzięki którym jeszcze bardziej zaprzyjaźnisz się ze swoją bestią 🐕🐈‍⬛🐩🐈
Znajdziecie u nas świetne produkty od rodzimych wystawców, ekspertów od psio-ludzkich spraw i wiele innych atrakcji.

Chcemy robić coś więcej, niż tylko targi – ważne są dla nas wszystkie zwierzęta, zarówno te posiadające kochających opiekunów, jak i te czekające na swój dom, potrzebujące wsparcia i pomocy. Chcemy, aby targi oprócz swojej podstawowej roli sprawiły, że zadzieje się coś naprawdę dobrego, dlatego na każdym naszym wydarzeniu planujemy pomoc dla jednej wybranej organizacji wspierającej zwierzęta.

Zapraszamy z psami, które dobrze znoszą przebywanie w tłumie, hałasie oraz towarzystwie innych zwierząt.

Robisz fajne rzeczy dla psów lub kotów?
Zapraszamy – pokaż się na naszym wydarzeniu!

Spacer po Łazienkach Królewskich

Zapraszam na spacer do Łazienek Królewskich.
Spotykamy się w niedzielę, 14 listopada 2021 r., o godz 12.30 i 15:00 pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Spacer przewidziany jest na ok 1.5h.
I tura godz. 12.30
II tura godz. 15.00
Podczas spaceru dowiemy się m.in.;
Gdzie w Łazienkach znajdowała się kiedyś cerkiew?
Co miał na zadzie koń królewski?
Gdzie wybiła godzina zemsty?
Gdzie były największe kuchnie w kraju?
Gdzie znajdował się mostek Chiński?
Na czyje życie w Łazienkach dokonano zamachu?
Jakie wydarzenie upamiętnia kolumna z orłem?
Gdzie znajduje się głaz czasu?
Na czym polegała gra w Trou-Madame?
Dlaczego Niemcy nie wysadzili w powietrze Teatru na Wyspie?
Który budynek upodobniono do grobowca rzymskiego Cecylii Metelli przy Via Appia pod Rzymem?
Co robi pies w łazienkach?
Gdzie miała stanąć Świątynia Najwyższej Opatrzności?
i wiele innych…
Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, natomiast jeśli uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek (…)
Spacer poprowadzi przewodnik miejski Hubert Smoczyk, twórca Warszawskiego Zaułka. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia. 😉

animacje dla dzieci

Ahoj kocury! 🐱 Zapraszamy na niedziele z rodziną w Banjaluce! 👪 Istny relaks dla dorosłych, a super zabawa dla najmłodszych 👫🎊 To wszystko za sprawą cudownego animatora, który zajmie się Waszymi pociechami w godz.14:00 -17:00 🕰 W organizacji zabawy pomoże również Lusia 🐶 Na najmłodszych czeka magia 🔮, zabawa z balonami 🎈, bańki mydlane 🧼, akademia cyrkowa 🎪🤹‍♂️ i wiele, wiele innych. Wiemy, że kochacie bałkański klimat i południowe jedzenie 🍽, dlatego korzystajcie z uroku wolnego dnia 🌴 Gwarantujemy Wam wspaniale spędzony czas z rodziną i przyjaciółmi 💑 Czekamy na Was już od 12, na Szkolnej 2/4 ❤️

Filmowe poranki dla dzieci w Koneserze

🎥 Dziwne przygody Koziołka Matołka
🗒️ 7.11
⌚ 11:00
📌 Pasaż Konesera
🎟️ wstęp bezpłatny
❗ Pobierz bilet: https://app.evenea.pl/event/841569-33kopia1kopia1kopia1/

🎥 Reksio
🗒️ 14.11
⌚ 11:00
📌 Pasaż Konesera
🎟️ wstęp bezpłatny
❗ Pobierz bilet: https://app.evenea.pl/event/841569-33kopia1kopia1kopia1kopia1/

Wstęp wolny🆓!

Mini Turniej Niepodległości dla dzieci w wieku 5-6 lat i 7-9 lat

14.11.2021 Mini Turniej Niepodległości dla dzieci w wieku 5-6 lat, 7-9 lat

Odbiorcami mini Turnieju Niepodległości będą dzieci w wieku

5-6 lat w godz. 14-16
7-9 lat w godz. 16-18

Mini Turniej odbędzie się pod balonami na Remiszewskiej.
Wszystkie dzieci otrzymają medale i pamiątkowe koszulki.

Turniej będzie całkowicie darmowy, będzie miał charakter tzw. turnieju holenderskiego, mogą w nim brać udział pojedyncze dzieci, nie trzeba zgłaszać całych drużyn.

Mini Turniej Niepodległości jest częścią dużego projektu na 1200 dzieci pn. XVIII Turniej Niepodległości pod patronatem PZPN, IPN współfinansowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Sportu, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Biuro Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy.

Wstęp wolny z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Projekt będzie realizowany w 4 dzielnicach Warszawy między innymi na obiektach Hutnik Aktywna Warszawa, Warszawianka.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments