Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 13-14 lutego

Nawet nie wiesz, jak się cieszę, że z tygodnia na tydzień Weekendowa Zajawka się wydłuża. Coraz więcej dzieje się w Warszawie dla dzieci i całych rodzin. Zebrałam najlepsze 30 propozycji na walentynkowy weekend. Bawcie się najlepiej!

.

Spis treści:

Wyspa Pacynek / Teatr pod Orzełkiem. Spektakl online

Zapraszamy na spektakl Teatru pod Orzełkiem „Wyspa Pacynek”.
Profesor Wyobraźni Hilary Szczebrzeszyński zaprasza w magiczną podróż na Archipelag Wysp Lalkowych.
Uczestnicy zabawy przenoszą się na Wyspę Pacynek, gdzie zapoznają się z budową i sposobem animacji tego typu lalki.
W spektaklu aktorzy odgrywają scenki z „Czerwonego Kapturka” Jana Brzechwy, historię przyjaźni pacynek Kropki i Kreski, uczestniczą w lalkowej klaunadzie.
Przedstawienie ma charakter interaktywnej teatralnej zabawy.

Link do spektaklu pojawi się w wydarzeniu oraz na naszej stronie www.wck-wola.pl 12 lutego o godz. 9:00 i będzie aktywny do 14 lutego do godz. 22:00

Targ Śniadaniowy Tymczasowy


Cześć !
Wracamy dla Was z ogrodową wersją zakupową produktów dostępnych na targu.
Próżno szukać cierpliwości na aktualny stan naszego życia, dlatego choć w mini wersji chcemy zaproponować Wam spotkania w ogrodzie do kwietnia, do czasu gdy wrócimy na nasze targowe place.
Chcemy abyście choć częściowo mogli skorzystać z opcji zakupów sprawdzonych i ulubionych produktów. Wierzymy że zakupy na powietrzu to dużo przyjemniejsza forma.
Będzie pyszne pieczywo i wypieki na słodko, sery, wędliny, garmaż tradycyjny i wegański, przetwory, ryby, warzywa, owoce, kwiaty oraz wiele więcej. Nie zabraknie też kawy na spacer! (wszelkie sugestię i życzenia postaramy się spełnić w miarę możliwości)
będzie również grzaniec !
przygotujemy bezpiecznie miejsce do robienia zakupów
mamy dla Was ekologiczne papierowe torby
będą na miejscu dostępne środki do dezynfekcji
Plan działania zakłada spotkania zakupowe w soboty
soboty 10.00 – 16.00
startujemy 6 lutego
UWAGA – terminy, albo czas trwania tego projektu może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub kolejnych wiadomości z MZ
Zapraszamy !!

Ognisko – Puszcza Kampinoska


Ognisko w Puszczy Kampinoskiej to cykl wydarzeń powiązanych z aktywnościami w plenerze i ogniskiem na naszym terenie Tipi Kamp (30 km od Warszawy). Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza rodziny, które nie boją się zimowej aury i tęsknią za normalnością. Oferujemy bezpieczne miejsce, ciepło ogniska, kijki, odpowiednie odległości (każdy znajdzie swoje „2m2”), jedzenie na wynos. Mieścimy się w Parku Narodowym, gdzie zaprosimy Was na wędrówkę. Zorganizujemy też odkrywcze leśne zajęcia. Bądźcie z nami tej zimy!
Wstęp na samo ognisko z własnym prowiantem to cena -> 10 zł/os lub 15 zł/para lub 20 zł/rodzina (w cenie jest parking, miejsce przy ognisku bez ograniczenia czasowego, kijki do kiełbasek)
Można też zakupić pakiet ogniskowy w cenie 30 zł zawierający:
👉
kiełbasa wędzona 1 sztuka + kij do smażenia kiełbaski
👉
2 pajdy chleba + smalec + ogórek kiszony
👉
musztarda / ketchup
👉
piwo grzane
lub
herbata zimowa
👉
talerzyk i sztućce jednorazowe
👉
parking i miejsce przy ognisku wliczone w pakiet
W każdy weekend planujemy dodatkowe wydarzenia – bądźcie z nami, śledźcie nasze publikacje.
6.02 –
Leśne Charaktery – zajęcia plenerowe dla dzieci – 1 godzinna wyprawa do lasu pod przewodnictwem leśnego instruktora. Uczestnicy podzieleni w grupach wiekowych (od 4 do 11 lat) – udział tylko przy wcześniejszych zapisach.
godz. 14:30
20 zł/os lub 30 zł/rodzeństwo (w tej samej grupie wiekowej)
13.02
Leśne Charaktery – zajęcia plenerowe dla dzieci 1,5h godz. 12:00
20.02
Leśne Charaktery – zajęcia plenerowe dla dzieci 1,5h godz. 12:00

Artystyczny Klub Malucha online „Zabawa w cienie”

Zapraszamy do wspólnej muzycznej zabawy.
Przez dwa ostatnie lata spotykaliśmy się w Konsulacie Kultury. W obecnej sytuacji nie jest to możliwe, ale… nie ma rzeczy niemożliwych. Przenosimy Artystyczny Klub Malucha do sieci. W styczniu i lutym będziemy spotykać się na naszym kanale YouTube.
Artystyczny Klub Malucha to zajęcia muzyczne przeznaczone dla rodziców/opiekunów z dziećmi w wieku 0-2 lata. W trakcie zajęć dzieci poznają wiele piosenek, wierszyków, masażyków i tańców. Uczą się także grać na instrumentach perkusyjnych, rozwijają poczucie rytmu, wrażliwość muzyczną oraz – poprzez zabawę w grupie rówieśniczej – umiejętności społeczne.
Nowe zajęcia co dwa tygodnie. Każdy odcinek będzie dostępny bezpłatnie przez tydzień.
Zajęcia prowadzi: Wasza ulubiona Pani Kasia, czyli Katarzyna Laszkowska.
🎥 „Zabawa w cienie”: premiera 11 lutego, czwartek, godz. 9:30​
LINK DO ZAJĘĆ: niebawem
CZAS TRWANIA ZAJĘĆ: ok. 40 minut
Zapraszamy nasze maluchy do zabawy w cienie. Na zajęciach zrobimy własne kukiełki i zaczynamy! Ciekawe kto zagra w naszym cieniowym teatrzyku? Gotowi? Kto bawi się razem z nami?
Co potrzebujemy?
🔸 nożyczki,
🔸 wydrukowane wzory,
🔸 taśma,
🔸 patyczki / słomki /długie wykałaczki,
🔸 prześcieradło / jednolita ściana,
🔸 lampka / latarka.
Zajęcia prowadzi Katarzyna Laszkowska, absolwentka Pedagogiki na Uniwersytecie Gdańskim oraz Wokalistyki Jazzowej na Gdańskiej Akademii Muzycznej. Od 8 lat umuzykalnia dzieci i młodzież. Autorka projektu „Jazz dla ucha malucha”.
Dostajemy od Was wiele zapytań o możliwość wsparcia finansowego naszej działalności. Jeżeli macie ochotę kupić bilet online na nasze wydarzenie – podajemy dane:
GDYŃSKIE CENTRUM KULTURY
ul. Jana z Kolna 25
81-354 Gdynia
Nr konta: 64 1440 1084 0000 0000 0079 6301
W tytule przelewu: darowizna na cele statutowe Gdyńskiego Centrum Kultury.
Bardzo dziękujemy!

Kopciuszek – Rodzinny Spektakl. Teatr Piasku Online

Kup Dostęp Online 👉 teatrpiasku.pl/online 😍
Znasz historię o Kopciuszku?🤩
📍Zapraszamy na rodzinny spektakl online, w którym gra aktorów przeplata się ze sztuką malowania piaskiem.
Wykup dostęp na transmisję Teatru Piasku Online
👉 online.teatrpiasku.pl/ 😍
Teatr Piasku Online zaprasza na rodzinny spektakl pt.: „Kopciuszek”.
Poczuj razem z nami ogromne emocje. Nadzieję i miłość.
Uwierz w cuda, które mogą zmienić życie każdego z nas.
Podczas transmisji na żywo zobaczysz baśń przedstawioną za pomocą malowania piaskiem w wykonaniu Tetiany Galitsyny – zwyciężczyni programu „Mam Talent”.
Artystce na scenie towarzyszyć będą aktorzy.
Przekonaj się, że wiara czyni cuda i daje nadzieję na lepszy los.
Zanurz się wygodnie w fotelu, zaparz swoją ulubioną herbatę i wraz z rodziną oglądaj wzruszającą historię online już 16 stycznia 2021r., o godz. 17:00.
Jedynie 27 zł dla całej rodziny! 👨‍👨‍👧‍👦

Salon Chopinowski. Spotkania przyjaciół i miłośników Chopina

Salon Chopinowski to spotkania w Muzeum Fryderyka Chopina, podczas których zgłębimy tematy poruszone na wystawie. Zaproszeni goście podzielą się z nami swoją wiedzą, ale ponieważ salon to przede wszystkim miejsce spotkania, każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w rozmowie. Nie zabraknie też muzyki wykonywanej na żywo lub odtwarzanej na wysokiej klasy sprzęcie grającym. Podczas kolejnych spotkań poznamy koncepcję i kulisy wystawy, przysłuchamy się płycie pozwalającej przenieść się do jednego z paryskich mieszkań Chopina, odbędziemy wizytę we Lwowie u Karola Mikulego, odkryjemy ukryte znaczenia dedykacji utworów w XIX wieku, o Preludiach op. 28 i o metafizycznym wymiarze słuchania porozmawiamy z Katarzyną Popową-Zydroń i Anną Chęćką, odkryjemy także na nowo sztambuch Chopina, który może stać się kluczem do odczytania znaczenia przyjaźni w jego życiu.
Kiedy: soboty, 13.02, 27.02, 13.03, 27.03, 10.04
godz. 16.00
Gdzie: oficjalna strona Muzeum Fryderyka Chopina na Facebooku
13.02 Przy domowym pianinie Chopina
W towarzystwie dra Pawła Siechowicza posłuchamy wyjątkowej płyty zdolnej przenieść słuchacza wprost do jednego z paryskich mieszkań Chopina. O pianinie, na którym płyta została nagrana, o repertuarze utworów, wśród których Chopin mógł czuć się najlepiej, o oryginalnej pianistycznej interpretacji Aleksieja Lubimowa, która daje poczucie osobistego spotkania mimo zapośredniczenia w medium płyty – zapraszamy do rozmowy o tych i innych kwestiach w towarzystwie duchowych przyjaciół polskiego kompozytora: Bacha, Mozarta i Beethovena.
Prof. Marek Troszyński zaprasza nas do spotkania tymi słowami: „W cieniu mocno przereklamowanej, mającej od zawsze mocny PR romantycznej miłości można odkryć niemniej silne, z oddaniem pielęgnowane uczucie… przyjaźń. Odziedziczony po poprzedniej epoce sentymentalny obyczaj i jej nader czuły język bardzo zresztą upodobniły, niemal wymieszały ze sobą, ekspresje tych dwóch, przecież odrębnych stanów emocjonalnych – miłości i przyjaźni. Okoliczności życiowe, ale też indywidualne cechy osobowości, a poza tym przypadek, liczne podróże i w końcu emigracja wpływały mocno na możliwość zawierania przyjaźni i jej pielęgnowanie, czasem tylko na odległość, w listach…”. Mickiewicz, Słowacki, Krasiński, a wśród nich Chopin – kto z nich wykazał się największym talentem w dziedzinie przyjaźni? I kto tak naprawdę okazał się najwierniejszym przyjacielem Chopina?

Walentynki w wilanowskim pałacu

Rezydencja najsłynniejszej zakochanej pary królewskiej to wymarzone miejsce do spędzenia Dnia Świętego Walentego! W tym roku spotykamy się online.
Razem z nami:
❤️ Dowiecie się, jak zaimponować ukochanej osobie, wyznając jej miłość w barokowym stylu
✍️ Poznacie tajniki pisania listów miłosnych, a Waszym przewodnikiem będzie niekwestionowany mistrz sztuki uwodzenia słowem, sam król Jan III!
❄ Chętni mogą wziąć udział w wyjątkowym konkursie Królewskiego Ogrodu Światła…
💝 …A także poszukać idealnego prezentu walentynkowego dla najbliższych wśród wilanowskich pamiątek!
📅 Terminy: 13 lutego, 14 lutego
🧑 Dla kogo: dla dorosłych o romantycznym usposobieniu
❓ Gdzie? platforma MS Teams
ℹ Rezerwacja: niewymagana
📣 Szczegóły wydarzenia: 👉bit.ly/2MMbZDf 👈 Sprawdźcie je koniecznie!
Zapraszamy szczególnie na spotkania online:
👉 13 lutego (sobota), o godzinie 17: warsztaty „Jak się pisze ?” przygotowała Katarzyna Pietrzak.
Link do spotkania: http://bityl.pl/PkEAb
Tajniki pisania listu miłosnego zgłębimy z niekwestionowanym mistrzem sztuki uwodzenia słowem, królem Janem III, którego listy pisane do ukochanej Marysieńki wciąż stanowią ponadczasową inspirację do wyrażania uczuć w niebanalnej formie.
👉 14 lutego (niedziela) o godzinie 19: wykład „Miłosne listy króla” poprowadzi dr Anna Ziemlewska (tylko dla osób pełnoletnich).
Link do spotkania: http://bityl.pl/aIBeO
„Żoneczko moja najśliczniejsza, największa duszy i serca mego pociecho”. Jeszcze raz o tym, jak Jan Sobieski listy pisał i milion milionów razy swoją Marysieńkę całował.
ℹ Spotkania odbywają się na platformie MS Teams – wystarczy wejść w link podany przy danym wydarzeniu (zapraszamy kilka minut przed podaną godziną – zaczynamy punktualnie)
💕 Do zobaczenia!

Walentynkowa Sensoplastyka®

Love is in the air 🙂 Wyjątkowe walentynkowe zajęcia pełne różu i czerwieni, wielu faktur i struktur. Zapraszamy na sensoryczne, jadalne i bezpieczne zajęcia 🙂
Sensoplastyka® to kolorowa, zapachowa, polisensoryczna przestrzeń nieograniczonych możliwości. Metoda zajęć dla dzieci opiera się na wykorzystaniu tylko i wyłącznie materiałów spożywczych, w 100% bezpiecznych.
Zajęcia niosą ze sobą szereg korzyści m.in. rozwój zmysłów, mowy, wychodzenie poza schematy, uwalnianie twórczej ekspresji, współdziałanie, wspieranie samodzielności.
Koniecznie zabierzcie ubranie na zmianę oraz ręcznik lub/i mokre chusteczki.
☀️ 40 zł /1 spotkanie – przedpłata
☀️ 50 zł /1 spotkanie – płatne w dniu zajęć
☀️ 140 zł/4 spotkania

Warsztaty rękodzieła dla dzieci: praca z drewnem 3D

Witajcie,
Mam dla Was extra propozycję na twórcze warsztaty w drewnie.
Wykonamy pracę przestrzenną – z drewna: gałęzi, konarów i desek.
Będzie dużo pracy twórczej – własne projekty, Wykorzystamy: wkrętarkę, piłę, młotek, gwoździe, nożyczki, papier ścierny itp.
koszt 35zł/dziecko
obowiązują zapisy: 507083997
serdecznie zapraszamy!!!

Bajkowe Nutki na Saskiej Kępie

👉 Zajęcia oparte są w głównej mierze na teorii E. E. Gordona, C. Orffa, a także własnej inwencji prowadzącej 🙂
👉Dzieci osłuchują się z różnymi tonalnościami i rytmami, różnorodnym metrum, głównie za pośrednictwem głosu ludzkiego, a także różnych instrumentów, takich jak skrzypce, altówka czy też pianino, kalimba i okaryna.
👉Dzieci na początku z ciekawością i uwagą obserwują instruktora, reagując spontanicznie ruchem na muzykę.
👉Instruktor wprowadza metrum i tonalności zarówno werbalnie jak i poprzez ruch, co jest bardzo istotne, ponieważ świetnie kształtuje poczucie rytmu u dzieci.
♥️Wszystkie te aktywności i muzyczne „zabiegi” mają pozytywny wpływ na rozwój psychofizyczny dziecka.
♥️Ogromną radością jest patrzeć jak Maluchy się rozwijają, jak po jakimś czasie zaczynają wchodzić w dialog z instruktorem, odbierać ruch i dźwięki.
♥️Kontakt z muzyką jest niezwykle istotny, a dzięki zajęciom opartym m.in. na teorii Gordona dzieci uczą się języka muzycznego tak jak języka ojczystego- początkowo osłuchując się z nim, budując w ten sposób pierwszy muzyczny słownik.
Zapraszamy!!!
O prowadzącej🙋
Justyna Górska
jest podwójnym magistrem sztuki. Studiowala na Wydziale instrumentalno- pedagogicznym Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, a także rok na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu.
Gra m.in. na skrzypcach, altówce, fortepianie.
Od 10 lat prowadzi zajęcia indywidualne gry na instrumencie, a także zajęcia umuzykalniające.
Jest również czynnym muzykiem, współpracującym z artystami solowymi oraz zespołami.
Koszt zajęć jednorazowych 35 zł, a w karnecie 140 zł.
W karnecie znajdują się 4 spotkania 🙂
Zajęcia odbywają się w każdą sobotę o godz. 11:15 w żłobku Stokrotka przy ul. Meksykańskiej 6 w Warszawie.
Obowiązuje rezerwacja miejsc!

Kreatywne Warsztaty Walentynkowe dla dzieci

Witajcie! ❤🥰😘😍
Już niebawem Walentynki!
❤❤❤
Walentynki to nie tylko święto dla zakochanych par. Dla nas to święto miłości wszelakiej i serdecznej przyjaźni.
Rodzice zakochani w swoich dzieciach od pierwszego wejrzenia i usłyszenia. Najdroższa przyjaciółka z przedszkola, z którą dzieli się sekrety i bransoletki przyjaźni . Oraz przede wszystkim miłość własna, która jest bardzo ważna juz od najmłodszych lat. Żeby dziecko mogło do siebie powiedzieć – Jestem super! Jestem kochana/y!
❤❤❤
Zatem zapraszamy Was na Kreatywne Warsztaty Walentynkowe w Akademii Sztuk Małych!
❤ W programie malowanie na podobraziach płóciennych w kształcie serca!
Dodatkowo można stworzyć serduszkowe zawieszki, rożdzki oraz kartki walentynkowe 🤗❤🤗
❤ 13 luty 2021 – sobota
💗2 godziny warsztatów – 65 zł
🎀Grupa 3.5/4 latków
Są to kameralne grupy, gdzie dziecko przychodzi na zajęcia ze swoim rodzicem, który w razie potrzeby pomaga w tworzeniu, a często tworzą razem 🙂
1.5 godziny – 55 zł
11.30 – 13.00
🎀Grupa 5/6/7 latków
14.00 -16.00
🎀Grupa mieszana. Rodzeństwa 5-11 lat lub grupa 8-11 latki /zależy od zapisów
17.00 – 19.00
💖Każda grupa powstanie przy odpowiedniej ilości zapisów. W związku z tym, godziny mogą ulec lekkiej zmianie.
💗jeżeli jesteś jedną paczką i macie ochotę sami tworzyć grupę, dajcie nam również znać 🤗
💜ZAPISY poprzez wiadomość prywatną lub mailowo
❤Obowiązuje przedpłata za bilet, jest to gwarancją rezerwacji miejsca na dane warsztaty. Zwrot za bilet jest możliwy tylko w przypadku odwołania warsztatu.
Zapraszamy! 😍😘🥰

Nysą po Pradze – cykliczne wycieczki z przewodnikiem

Czy są w Warszawie miejsca, w których czas się zatrzymał? Oczywiście i z całą pewnością należy do nich warszawska Praga. Nie ma drugiego takiego miejsca, gdzie przez chwilę możemy się poczuć jak w przedwojennej stolicy.
Stare kamienice, ciemne i odrapane podwórka, studnie, kapliczki, brukowane ulice – to wszystko składa się na niezwykły klimat tego miejsca. Praga to także prawdziwy filmowy plener. Miejsce chętnie wybierane przez filmowców dlatego, że nadal możemy tam poczuć ducha dawnej Warszawy. „Pianista” Romana Polańskiego, „Miasto 44” Janka Komasy, czy serial „Czas honoru” to tylko niektóre pozycje filmowe, które powstawały na Pradze.
Niektórzy uważają, że Praga to dzielnica owiana złą sławą, jednak podczas naszej wycieczki spojrzycie na ten fragment miasta zupełnie inaczej. Dowiecie się miedzy innymi, gdzie Roman Polański kręcił film „Pianista” i kto w zaledwie kilka minut upił mieszkańców Szmulowizny. A także jaki związek ma słynny bazar Różyckiego z nie mniej legendarnym niebieskim syfonem. Wszystko podamy na wesoło, a o naszą energię do działania zadba Pijalnia Wedla Rogatka, częstując wszystkim kubkiem pysznej gorącej czekolady.
Podczas wycieczki z przewodnikiem zobaczycie między innymi słynną fabrykę wódki „Koneser”, legendarny bazar Różyckiego, piękne praskie kościoły. Poznacie też ulice Nowej Pragi i tajemnicze podwórka.
Wycieczka odbywa się w każdą sobotę o godzinie 11. Nasza Nyska będzie czekała na gości przed głównym wejściem do Pałacu Kultury i Nauki od strony ulicy Marszałkowskiej.
Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.

Mała Klasyka na Koszykach Online

Mała Klasyka na Koszykach Online to nowe wydanie cyklu umuzykalniających zajęć dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat w formie serii filmów edukacyjnych.
Wspólnie z prowadzącą, Martą Plasotą, autorką kanału Spotkanie Melomana, poznamy historię muzyki klasycznej od czasów prehistorycznych po współczesność.
Co sobotę o godzinie 11:00 na profilu Facebookowym Hali Koszyki i Julian Cochran Foundation oraz kanale YouTube Julian Cochran Foundation pojawiać się będą nowe odcinki serii.
Serdecznie zapraszamy!
Organizatorami projektu są:
Julian Cochran Foundation i Hala Koszyki
Partnerem serii jest Sklep Muzyczny Pasja.
„Projekt współfinansowany jest przez m. st. Warszawa”.
Wszelkie pytania dotyczące “Małej Klasyki na Koszykach Online” prosimy kierować pod adres mknk@juliancochranfoundation.com..
Harmonogram:
LUTY
13.02
20.02
27.02
MARZEC
6.03
13.03
20.03
27.03
Zajęcia poprowadzi wielokrotnie nagradzana pianistka i animatorka kultury – Marta Plasota.
Marta Plasota – prowadząca letniej edycji Małej Klasyki, autorka edukacyjnego kanału YouTube “Spotkanie Melomana”, studentka w klasie fortepianu w Akademii Muzycznej w Katowicach. Występowała w wielu salach koncertowych w Polsce i w Europie m.in. w Ambasadzie Niemieckiej w Warszawie, Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, w sali koncertowej „Florianka” w Krakowie, w Salach Redutowych Teatru Wielkiego, w Warszawie, a także we Włoszech, na Malcie i w Zell an der Pram w Austrii. Jest stypendystką Julian Cochran Foundation.
Od 2019 wchodzi w skład Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademia Operowa. Swój warsztat pianistyczny kształtowała pod kierunkiem pedagogów z całego świata: Diny Yoffe, Ewy Pobłockiej, Anny Malikovej, Nazareno Ferruggio, czy Daniele Petralia. Na swoim koncie ma udział w zarejestrowanym projekcie „Wyśpiewane ptaki” organizowanym na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina pod opieką prof. Jadwigi Rappé.

Warsztaty Walentynkowe w Zizi Cafe

Zapraszamy na fantastyczne warsztaty walentynkowe. Dzieci zaprojektują i samodzielnie wykonają swoje własne, unikatowe świece, które przyozdobią kolorowym piaskiem i przeróżnymi dodatkami. Będą kwiatki, motylki, koraliki no i oczywiście serca 🙂 Nasze małe dzieła sztuki pięknie zapakujemy i przygotujemy liściki z życzeniami dla kochanej osoby. Ciekawe dla kogo będzie ten wyjątkowy prezent…
Na zajęcia obowiązują zapisy:
tel. 513 464 040
e-mail: zizicafe@o2.pl
Ilość miejsc ściśle ograniczona.
Wiek dzieci: 4+
Czas trwania zajęć: 60 min.
Koszt kolejnych zajęć: 45zł/przedpłata

Szachy w Grotece.

Zapraszamy do Groteki na turnieje klasyfikacyjne na kategorie szachowe.
Zapisy i regulamin na stronie chessarbiter.
13 lutego (sobota) godz. 9:30
Turniej na V i IV kategorię.
Turniej na III i II kategorię. (turniej dwudniowy, sobota i niedziela)
14 lutego (niedziela) godz. 9:30
Turniej na V i IV kategorię

Walentynkowy Bal Karnawałowy

Walentynkowy Bal Karnawałowy 💃❤❤❤
Przeniesiemy się do magicznej krainy ⭐️, gdzie będziemy bawić się światłem, bankami mydlanymi, chustą animacyjną.
Nie zabraknie balonów oraz kolorowego śniegu😱
Będzie to sensoryczna przygoda dla dzieci! 😁
🥳 zatańczymy w rytmie karnawałowej muzyki.
Karnawałowe stroje mile widziane👸
Zapraszamy do zapisów!

Mali Einsteini: Gęstość cieczy

13 lutego 2021, sobota
I grupa – godz. 10.00 (dzieci 6-9 lat), II grupa – godz. 11.00 (dzieci 4-5 lat)
Opłata: karnet 75 zł (3 zajęcia – 6, 13, 27.02). Obowiązują zapisy. Pakiet materiałów niezbędnych do zrealizowania eksperymentów do odbioru w DK Zacisze 5.02.2021 w godzinach 9.00-19.00. W przypadku otwarcia instytucji kultury warsztaty będą realizowane stacjonarnie w DK Zacisze bez konieczności odbioru materiałów.
Czy to możliwe, żeby ciecze układały się w szklance w paski jak kolorowe galaretki? Ma z tym związek gęstość i ciężar cieczy – podczas warsztatu dowiecie się, co to jest gęstość oraz jak może wpływać na zachowanie cieczy. Wspólnie stworzymy wieżę gęstości.
Mali Einsteini to doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat. Warsztaty realizowane w ramach cyklu „Sobota dla Małych i Dużych”.
ZAPRASZAMY!

Moje Miasto Warszawa – rodzinne warsztaty architektoniczne

Kontynuujemy serię bezpłatnych warsztatów dla dzieci i rodziców w ramach piątej edycji cyklu „Moje Miasto Warszawa”. W wiosennej części uczestników czeka m.in. spotkanie z warszawskimi wieżowcami, konfrontacja z tematem ekologicznych mieszkań, projektowanie miasta przyjaznego dzieciom i wycieczka na mokradła. Na pierwszą połowę roku przygotowaliśmy 15 spotkań. Zapraszamy do zapisów i wspólnego poznawania Warszawy 🙂
🟣 Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat i ich rodziców (na zajęciach pracują wspólnie).
🟣 Zajęcia tymczasowo odbywają się online, na bezpłatnej platformie Zoom
🟣 Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale każdorazowo wymaga zapisów: https://bit.ly/mmw5zapisy
⚠️Liczba osób mogących wziąć udział w zajęciach jest ściśle ograniczona.
Najbliższe warsztaty online:
13.02 godz. 11.00 | Mieszkam eko
20.02 godz. 11.00 | Najstarsze zabytki – wizytówka Warszawy
27.02 godz. 11.00 | Najwyższe w mieście – drapacze chmur
Kolejne terminy wkrótce.
🔴 Zapisy: https://bit.ly/mmw5zapisy
Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa.
Partnerem cyklu jest Dom Spotkań z Historią.

Warsztaty dla dzieci Miniatures

Zapraszamy dzieci w wieku 7-9 lat na warsztaty z tworzenia miniaturowych konstrukcji ! Chcesz zaprojektować swój własny pokój, a może stworzyć własny domek dla lalki? Zapraszamy do zapisu poprzez wysłanie wiadomości.
Uwaga limit miejsc to tylko 6 !!
cena 90 minutowego warsztatu wraz z materiałami to 60 zł

Mydełka na Walentynki

Kochani,
zapraszamy na warsztaty tworzenia mydełek.
Każdy uczestnik będzie mógł wykonać samodzielnie 3 mydła.
Dopasować nutę zapachowe oraz kolor.
koszt 50 zł
dla dzieci 3+
max liczba osób 6
rezerwacja sms lub telefoniczna 662069241

Poranki filozoficzne w Polskim

PORANKI FILOZOFICZNE W POLSKIM >>>ONLINE<<<
to cykl spotkań edukacyjnych realizowanych od 2014 roku wspólnie z Pracownią Filozoficzną EUREKA mający na celu zachęcenie dziecka do samodzielnego myślenia oraz dodawanie mu odwagi w zadawaniu trudnych pytań i w domaganiu się odpowiedzi na nie od nas – dorosłych. Uczestnicy warsztatów dyskutują na zadane tematy ucząc się werbalizowania myśli, argumentowania swojego zdania czy reagowania na wypowiedź rozmówcy. Prowadzącym zajęcia filozofkom towarzyszą aktorzy Teatru Polskiego, którzy prezentują fragmenty książek stanowiące przyczynek do dyskusji.
Dzięki rozbudzonej podczas zajęć potrzebie filozofowania dzieci otrzymują narzędzia, które pozwalają im lepiej nazwać i zrozumieć otaczający świat, a tym samym budować swoje poczucie bezpieczeństwa w rodzinie, w kontaktach z dorosłymi, a także w grupie rówieśniczej.
Krytyczne, twórcze myślenie należy rozwijać i wspierać od najmłodszych lat.
Podczas Poranków Filozoficznych w Polskim jak zawsze będziemy filozofować, dyskutować i spierać się, odnosząc się bezpośrednio do okoliczności, w których przyszło nam żyć, w tym roku szczególnie ważne będą: pandemia, doświadczenie inności, kultura masowa.
Będziemy wyrażać własne opinie i słuchać swych rozmówców w atmosferze szacunku i próby wzajemnego zrozumienia.
Warsztaty odbywają się w trzech grupach:
o godz. 10:00 grupa 6–8 lat
o godz. 11:00 grupa 9–10 lat
o godz. 12:00 grupa 11–15 lat
Cena biletu: 12 zł
Wystarczy kupić bilet online na stronie www.teatrpolski.waw.pl i wysłać go na adres maila na adres: edukacja@teatrpolski.waw.pl
W odpowiedzi otrzymają Państwo instrukcję, jak dołączyć do sobotniego spotkania online na platformie ZOOM.
TERMINY SPOTKAŃ W SEZONIE 2020/2021:
13.02. Przyjaźń czy miłość? Dlaczego?
20.02. Ja śnię o świecie, czy świat śni o mnie?
06.03. Wychowanie ogranicza naszą wolność.
13.03. Państwa mają prawa ograniczać wolność obywateli.
20.03. Jak uratować świat?
10.04. Świat najlepszy z możliwych.
24.04. Dlaczego nie można wejść dwa razy do tej samej rzeki?
08.05. Co jest piękne?
12.06. Zakończenie roku
Bilety w kasie Teatru Polskiego w Warszawie: ul. Krakowskie Przedmieście 6, a wkrótce również online na stronie www.teatrpolski.waw.pl
Informacje i pytania: edukacja@teatrpolski.waw.pl

Warsztaty walentynkowe – tworzymy z sercem

Czasem nudę naprawdę trudno przegonić z domu. Jak sobie z nią poradzić? 🤔 Co zrobić, by było i miło, i pożytecznie? Najlepsze pomysły ma niezastąpiona Fundacja Jestem MAMĄ!
Zespół ekspertów od miłego i kreatywnego spędzania wolnego czasu zaprasza na cykl wyjątkowych warsztatów online „Czas na wspólną zabawę – Młociny inspirują”. 🤗 Już w sobotę 13 lutego o godzinie 11:00 odbędzie się trzecie spotkanie z cyklu. Tym razem temat przewodni to: „Warsztaty walentynkowe – tworzymy z sercem”. ❤️
Podczas warsztatów wspólnie nauczymy się, jak samemu stworzyć piękne walentynkowe prezenty, w których każdy się zakocha! 😍 Wykorzystamy metodę decoupage’u i mnóstwo kolorowych elementów. ️🎨
Podstawą warsztatów są odpowiednie rekwizyty. Nie wiecie, czego potrzebujecie? To nic. My wiemy❗ Wraz z Fundacją pomożemy Wam w przygotowaniach. Od czwartku 11 lutego w naszym Punkcie Info będzie na Was czekać aż 50 pakietów niezbędnych do wspólnej zabawy. 📦
Jeśli jesteście chętni, by wraz z pociechami wziąć udział w sobotnim wirtualnym spotkaniu, zarezerwujcie swój pakiet w komentarzu pod tym wydarzeniem. Pakiety będą do odebrania w Punkcie Info na nazwisko osoby rezerwującej, w czwartek i piątek 11-12.02 w godzinach 12:00-22:00. ℹ️
Pamiętajcie, podczas rezerwacji pakietów liczy się kolejność zgłoszeń, ale udział w warsztatach mogą wziąć wszyscy. 🤗
Czekamy na Was przed ekranami! Do zobaczenia. 👋

Rodzinna kąpiel leśna na Choszczówce – zimowe shinrin-yoku

Kochani,
zapraszamy Was na styczniowe rodzinne wykąpanie się w lesie.
GDZIE: spotykamy się w lesie na Choszczówce (dokładna lokalizacja będzie wkrótce podana). Proszę przybyć chwilkę wcześniej, żebyśmy w spokoju i punktualnie mogli zacząć spacer.
JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ:
*załóżcie ciepłe ubranie, weźcie coś przeciwdeszczowego
*załóżcie wygodne, nieprzemakalne buty
*zabierzcie ze sobą coś do picia, jeśli chcecie możecie zabrać również przekąski
*przyda się coś do siedzenia na ziemi (podkładka, poduszka powleczona folią)
*jeśli przyjmujecie leki, zabierzcie je ze sobą
*może Wam się przydać notatnik wraz z ołówkiem/długopisem/kredkami
*spakujcie do plecaków swoje ulubione kubki i PRZYBYWAJCIE! 🙂
Będziemy przebywać w bezpiecznej i kojącej przestrzeni lasu, gdzie zakrywanie ust nie jest konieczne, ale w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną, proszę zabrać ze sobą maseczki lub coś do okrycia ust i nosa.
TEN SPACER PRZEWIDZIANY JEST DLA RODZIN Z DZIEĆMI🙂
KLIKNIĘCIE NA WYDARZENIU „WEZMĘ UDZIAŁ” NIE ZAPEWNIA MIEJSCA NA SPACERZE, PROSIMY O WIADOMOŚCI PRYWATNE LUB KONTAKT MAILOWY POD ADRESEM: moclasu.kontakt@gmail.com, ALBO TEŻ TEL: 730 928 173
Inwestycja w rodzinę za kąpiel leśną (około 2,5-3 godziny):
-rodzic (1) plus dziecko (1) 80 zł
-rodzic plus dzieci, oboje rodziców plus dziecko/dzieci 100 zł za całą rodzinę
Już nie możemy doczekać się spotkania z Wami!!! ♥

Druk 3D

Podczas warsztatów z druku 3D dzięki pomocy drukarek 3D będziemy uczyli się drukować nasze projekty robione w prostym środowisku Tinkercad. Zaczynając od podstaw myślenia o obiektach i ich prototypowaniu rozwijają świadomość przestrzenną i wyobraźnię dotyczącą przedmiotów i ich funkcji w świecie. Przygotowane tutaj projekty będziemy wykorzystywać do maszyn robionych na zajęciach z Arduino i programowania.
Grupa wiekowa: 11-18 lat.
Prowadzenie: Olga Kozłowska

Poranne lepienie po swojemu

◾ CO TO ZA WARSZTAT?
Swobodnie wybieracie w które soboty chcecie przyjść. Proces ceramiczny wymaga dwóch wypałów, na jednych zajęciach lepicie, na kolejnych lepicie dalej, lub szkliwicie (jeśli w trakcie tego tygodnia uda się zapełnić piec) Jeśli docelowo chcecie tylko spróbować ceramiki, proponuje zapisać się na dwie soboty w odstępie DWÓCH tygodni. Wtedy na pewno prace będą wypalone i gotowe do szkliwienia. Jeśli czujecie, że ceramika na jesień jest świetnym pomysłem, zachęcam do wykupienia kilku kolejnych terminów.
⁠⠀⁠
◾ PROGRAM WARSZTATU
Poznajemy pracownię, rozmawiamy o potrzebach, pomysłach, inspiracjach.
Lepimy i szkliwimy, każdy w indywidualnym trybie.
Koło garncarskie – istnieje możliwość spróbowania toczenia, znajdujemy na to dobry moment, tak bym mogła poświęcić osobie toczącej 100 % uwagi. Czas przy kole dzielimy między zainteresowane tym cudem osoby. Każda grupa ma inne potrzeby i dynamikę, działamy swobodnie i elastycznie.
⁠⠀⁠
◾ CZAS TRWANIA
Warsztaty trwają 2,5 godziny od 10:00 do 12:30.
⁠⠀
◾ WIELKOŚĆ GRUPY
Od 1 do 5 osób.
⁠⠀⁠
◾ CENA
150 zł/osoba⁠⠀⁠
⁠⠀⁠
◾ WIĘCEJ INFORMACJI
https://feblik.pl/4xa2

Warsztaty: Walentynka z elementami florystycznymi

13 lutego 2021, sobota, godz. 11.00
Zajęcia bezpłatne – obowiązują zapisy od 3.02.2021. Odbiór materiałów w piątek 12.02.2021 w godz. 9.00-19.00 w DK Zacisze.
Zapraszamy dorosłych i młodzież 13+ na warsztaty ONLINE z elementami florystycznymi.
Powraca moda na dekoracje z wykorzystaniem suszonych roślin. Podczas warsztatów będziecie mogli wykonać subtelną kompozycję. W materiał florystyczny wpleciecie swoje uczucia. Powstaną niepowtarzalne upominki walentynkowe.
Otrzymacie link do nagranego filmu. Wspólnie z instruktorką przejdziecie krok po kroku etapy tworzenia florystycznej kompozycji.
Warsztaty prowadzi Bożena Wiśniewska w ramach cyklu „Sobota dla Małych i Dużych”.

Jacek Hugo-Bader w Najlepszej Księgarni!

Już 13 lutego, jak zwykle w sobotę o 18:00, zaprosimy Was na kolejne spotkanie z wyjątkowym autorem. Jacka Hugo-Badera raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, ale gdyby ktoś taki się znalazł, to chodzi o autora takich głośnych książek reportażowych jak „Dzienniki kołymskie” czy „Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak”. Spotkamy się, żeby porozmawiać o jego nowej książce „Szamańska choroba”. A spotkanie poprowadzi inny doskonały reporter Tomasz Kwaśniewski, związany z „Dużym Formatem” oraz autor takich książek jak „Czasem czuły, czasem barbarzyńca” (Agora) czy „W co wierzą Polacy? Śledztwo w sprawie wróżek, jasnowidzów, szeptuch…” (Znak).
O autorze „Szamańskiej choroby”:
„Od trzydziestu lat opisuje upadek imperium sowieckiego. Bierze się tylko za to, co sobie sam wymyśli i zorganizuje, i zawsze jakoś udaje mu się, żeby jego marzenia nie pozostały marzeniami.”
„Od trzynastu lat marzył o szamańskim temacie – ale się go bał. Przeczytajcie, a dowiecie się czego było się bać. To najbardziej niezwykła podróż w jego życiu. A żeby niezwykła była do samego końca, książkę tę wydał zupełnie sam. Nie licząc błogosławieństwa szamanki Ałtany, szamanów Ondara, Kułana i Andrieja Pawłowa.”
Opisy pochodzą od wydawcy.
Książkę możecie dostać w naszej księgarni, zapraszamy!

Walki na miecze świetlne – wznowienie spotkań!

zapisy i więcej szczegółów pod saberarts.pl !
Zapraszamy do Akademii SaberArts na kolejną serię treningów mieczami świetlnymi!
Najważniejsze informacje:
https://goo.gl/E4YbN1
Zajęcia w plenerze są bezpłatne dla posiadaczy swoich mieczy świetlnych.
Składka na udział w zajęciach na sali to 20 zł
Wypożyczenie miecza to również 20zł.
Liczba uczestników i klubowych mieczy ograniczona.
Zapisy dla nowych członków przez formularz
http://goo.gl/forms/uLPUC4YitT

Warsztaty Sportowe Z Zabawą Dla DZIECI

Drodzy rodzice!
Mamy ogromną przyjemność zaprosić dzieci w wieku od 5 do 9 lat na super wydarzenie jakim są „Nasze warsztaty sportowe” 😊☺️
Będą to 2 godzinne zajęcia sportowe (kurs) pod czujnym okiem Naszych Instruktorek.
Na początku poskaczemy na trampolinach, pofruwamy na szarfach oraz potańczymy (przygotowujemy się do czerwcowego wydarzenia), a na koniec zrelaksujemy się przy wybranej bajce.
🦩Koszt uczestnictwa wynosi 30zł
⚠️ Ze względu na obostrzeżnia liczba osób przebywających w klubie jest ograniczona.
Obowiązują zapisy 😊

NIEDZIELA – 14 LUTEGO 2021

Balet „Don Kichot”

Balet klasyczny w prologu i czterech aktach.
„Don Kichot” to jeden z najsłynniejszych baletów klasycznych przepełniony humorem, niesamowitą energią i hiszpańskim temperamentem. Ekspresyjna muzyka, niecodzienne kostiumy, różnorodność scen oraz tańców, mnóstwo ciekawych charakterów i wiele emocji – zapraszamy zarówno tych najmłodszych widzów jak i troszkę starszych!
Choreografia oparta na oryginalnej wersji Mariusa Petipy
Muzyka: L. Minkus
Kostiumy i scenografia: N. Żuk
Premiera: 7 kwietnia 2019, Warszawa
Czas trwania: 85 minut
Wiek widza: od 4 do 100 lat
Prolog
Don Kichot czyta księgę opowiadającą o rycerzach i ich wielkich zwycięstwach. Decyduje się wyruszyć w daleką podróż, która i jemu przyniesie sławę. Na swojego towarzysza wybiera ciekawskiego świata choć niewielkiego Sancho Panza.
Akt I
Ruchliwa ulica w Barcelonie. Kitri (córka karczmarza) wraz z przyjaciółmi oraz jej ukochanym Basilio tańczą i bawią się na ulicach miasta. Ojciec Kitri – Lorenzo nie jest zachwycony wybrankiem swojej córki. Wygania Basilio. Zamiast fryzjera, pragnie by poślubiła ona bogatego (choć niezdarnego i bardzo specyficznego) Gamache. Kitri jednak nie zamierza wypełnić woli ojca, odmawia jakiegokolwiek kontaktu z bogatym młodzieńcem
W momencie gdy Lorenzo planuje zaślubiny swojej córki z Gamache zjawia się Don Kichot w towarzystwie Sancho Panza. Lorenzo gości Don Kichota w swojej karczmie. Gdy Sancho zostaje na ulicy sam ludzie zaczynają go zaczepiać i wyśmiewać za niski wzrost oraz specyficzny wygląd. Don Kichot ratuje swojego towarzysza z opresji.
Kiedy weszcie Don Kichot dostrzega Kitri myśli, że jest ona piękną Dulcyneą, którą widział we śnie jako wybrankę swojego życia. Ale Kitri znika. Wraz z Basilio oraz przyjaciółmi ucieka przed ojcem. Don Kichot, Lorenzo i Gamache rozpoczynają poszukiwania dziewczyny.
Akt II
Basilio wraz z Kitri i przyjaciółmi ukrywają się w tawernie, gdzie doskonale się bawią. Ich radość nie trwa jednak długo, ponieważ zostają nakryci przez ojca, który chce żeby Kitri natychmiast poślubiła Gamache. Basilio jednak próbuje oszukać ojca. W zmowie z Kitri udaje, że z powodu nieszczęśliwej miłości odbiera sobie życie, a Kitri rozpacza nad ciałem ukochanego. Don Kichot posądza Lorenzo o śmierć chłopaka, nieustępliwość i serce z kamienia wobec zakochanych. Zastraszając ojca mieczem zmusza go aby zgodził się na ślub Kitri z fryzjerem. Basilio nie musi już udawać martwego, wstaje na nogi i wraz z Kitri dziękują rycerzowi za okazaną pomoc.
Akt III
Don Kichot i Sancho Panza wyruszają w dalszą podróż. Dostrzegają oni wiatraki, które dla Don Kichota wydają się być potworami ogromnych rozmiarów. Zaczyna z nimi walczyć, ale na próżno. Rycerz upada na ziemię i ze zmęczenia zasypia
We śnie widzi Dulcyneę – wybrankę swojego życia w otoczeniu driad i wróżek.
W tym samym czasie Sancho Panza wyrusza do zamku prosić Króla i Królową aby przyjęli Don Kichota. Udaje mu się przekonać Królewską parę, która zaprasza śniącego rycerza na swój dwór.
Akt IV
Zamek. Wszystko jest już gotowe na powitanie Don Kichota. Król i królowa słysząc o szczęśliwej historii miłości Kitri i Basilio od Sancho Panza postanowili wyprawić im wesele w murach ich zamku. Don Kichot widząc Kitri ponownie jest przekonany, że jest ona wybranką jego życia. Parze królewskiej udaje się jednak wytłumaczyć, że jest to tylko córka karczmarza, ta sama, której pomógł poślubić miłość jej życia – Basilio. Wszyscy świętują szczęście pary młodych.
A wszystko dzięki śniącemu rycerzowi oraz jego przyjacielowi.
Bilety 50 zł, dostępne w kasie biletowej lub
Rezerwacje pod numerem telefonu: 22 811 01 05 lub online
Wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo.
Prosimy o zakrycie ust i nosa, zachowywanie bezpiecznego dystansu i dezynfekcję dłoni.

Brzydkie kaczątko | SPEKTAKL DLA DZIECI

Marysia, urocza dziewczynka doświadcza trudnego czasu dorastania. Myśli, że nikt jej nie kocha. Gdy ma wszystkiego dość, niespodziewanie zjawia się bajkopisarz Andersen. Chcąc pomóc podłamanej dziewczynce, opowiada jej bajkę o Brzydkim Kaczątku, które wykluwa się z jaja w rodzinie kaczek.
Kaczątko nie jest akceptowane nawet przez matkę, ojca i braci. Różni się od swojego rodzeństwa i jest inne, może bardziej wrażliwe? Cierpi z powodu swojego wyglądu i zrozpaczone wyrusza w świat. Ale świat jest okrutny i groźny, a na malca czyha wiele niebezpieczeństw.
Mimo że historia jest smutna, to Igor Bojović, autor z Belgradu, zawarł w niej mnóstwo humoru sytuacyjnego i zaskakujących zwrotów akcji. Warto to wszystko zobaczyć, bo przecież jest to jedna z najpiękniejszych historii w literaturze dziecięcej.
Autor: Igor Bojović
Przekład i reżyseria: Jarosław Antoniuk
Scenografia: Eva Farkašová
Teksty piosenek: Jarosław Antoniuk
Muzyka: Bogdan E. Szczepański
Projekcje wideo: Vladimir Slaninka
Obsada:
Beata Antoniuk
Marzanna Gawrych
Daria Głowacka
Marek Janik
Tomasz Bogdan Rynkowski
Głosy: Beata Antoniuk, Jakub Ciwoniuk, Paweł Gawrych, Michalina Górnik, Julia Karwowska

Walentynki w KJ Szafran

Wspólnie z Pod Rozbrykanym Kucykiem i Bajkowe Alpaki zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Walentynki w KJ Szafran. Wykorzystując zimową scenerię zapraszamy na kulig za ciągnikiem po którym będzie można rozgrzać się przy ognisku. Dodatkową atrakcją będą oprowadzanki dla najmłodszych na kucyku oraz karmienie Alpak.
Serdecznie zapraszamy.
Wstęp i udział w atrakcjach 60zl za osobę. Dzieci do 2 lat wstęp 30zł. Poczęstunek we własnym zakresie.

Klasyka na Koszykach Online

Wiemy, że bez Was Klasyka na Koszykach nie może istnieć. Jesteście najwspanialszą i najwierniejszą publicznością, jaką moglibyśmy sobie wymarzyć. Jednak w trosce o Wasze bezpieczeństwo i komfort, będziemy w najbliższym czasie organizować Klasykę na Koszykach online.
Dzięki temu zarówno Wy jak i zaproszeni artyści, będziecie mogli uczestniczyć w koncertach bez obaw o własne zdrowie, koncentrując swoją uwagę jedynie na pięknych interpretacjach wybitnych utworów.
Koncerty będą transmitowane z Hali Koszyki live – tradycyjnie w niedzielę o godzinie 15. Mamy nadzieję, że w tej formie wspólnie stworzymy unikalną atmosferę, która wyróżniała Klasykę przez wszystkie lata jej obecności w Koszykach.
Obecność obowiązkowa.
Niedziela, godz.15:00
Transmisja live będzie dostępna na Facebooku Julian Cochran Foundation i FB Hala Koszyki.
„Klasyka na Koszykach” powstała we współpracy Julian Cochran Foundation z Halą Koszyki.
Mecenasem wydarzenia jest firma Symphar
Honorowym Partnerem Projektu jest Filharmonia Narodowa w Warszawie
Partnerem jest firma VANK
Zapraszamy. 🙂

Walentynkowe warsztaty stolarskie

Walentynkowe warsztaty stolarskie to spotkanie, na którym każdy przygotuje dębową deskę do krojenia.
Warsztaty trwają 2 godziny. Nauczycie się na nich zasad BHP i obsługi podstawowych narzędzi stolarskich.
Spotkamy się w centrum, przy ul. Grzybowskiej 4 w godz. 11-13, w kameralnej grupie (min. 4, max. 6 osób).
Zachęcam do zrobienia prezentu dla ukochanej osovy własnoręcznie. Można też podarować voucher na te warsztaty.
Zajęcia prowadzi Dama z wiertarką.
Cena za osobę: 100 złotych
Zapisy: damazwiertarka@gmail.com lub przez messenger

Praskie kapliczki – spacer z przewodnikiem!

Czy wiesz:
• Kiedy zaczęły pojawiać się masowo podwórkowe kapliczki?
• Gdzie stoi Praska Madonna?
• Ile kapliczek pozostało na Pradze?
• Czy przy „podwórkowych kościołach” nadal modlą się wierni?
• Jak z dwóch figurek powstała jedna?
Przyjdź i dowiedz się jeszcze więcej!
Zapraszamy na kolejny spacer! W trakcie tej wycieczki, w niedzielę 14 lutego, uczestnicy zagłębią się w świat praskich podwórek, a głównym celem tego zwiedzania będą kapliczki, prawdziwy symbol dzielnicy.
Wycieczka rozpocznie się o godzinie 13:00. Grupa spotyka się przed Cerkwią św. Marii Magdaleny (Al. Solidarności 52). Zachęcamy wszystkich do przyjścia z aparatami fotograficznymi.
MIEJSCE ZBIÓRKI:
Niedziela, 14 lutego: przed Cerkwią św. Marii Magdaleny (Al. Solidarności 52), godz. 13:00
Przewodnik: Marcin Strachota
CENA BILETÓW:
Normalny – 20 zł
Młodzież do 18 lat – 10 zł
Dzieci do 10 lat – BEZPŁATNIE
Na spacer nie są prowadzone zapisy – wystarczy przyjść na miejsce zbiórki.
UWAGA! Według obowiązującej ustawy, w trakcie wycieczki nadal konieczne jest zakrywanie ust i nosa. Bardzo prosimy, by o tym pamiętać.
Wszystkich serdecznie zapraszamy! Odkryj z nami Skarby Warszawy!
=================
Ten i wszystkie inne spacery możemy przeprowadzić również dla grup zorganizowanych (np. szkolnych) i osób prywatnych w dowolnym pasującym Państwu terminie. W przypadku zainteresowania, prosimy o kontakt:
Nasze dane kontaktowe:
www.skarbywarszawy.pl
info@skarbywarszawy.pl
facebook.com/SkarbyWarszawy
instagram.com/SkarbyWarszawy
Marcin Strachota, tel. 661 920 027
Rafał Zelman, tel. 603 911 451

Mydełka na Walentynki

Kochani,
zapraszamy na warsztaty tworzenia mydełek.
Każdy uczestnik będzie mógł wykonać samodzielnie 3 mydła.
Dopasować nutę zapachowe oraz kolor.
koszt 50 zl
dla dzieci 3+
max liczba osób 6
rezerwacja sms lub telefoniczna 662069241
zapaszamy

Warszawska Liga Biegowa 2021

Zabierz dziecko (6-13 lat), niech zmierzy się z najszybszymi dziećmi w swoim roczniku na Mazowszu na dystansach 60m, 300m lub 600m na profesjonalnym stadionie i w hali!
Więcej informacji, regulaminy i zgłoszenia znajdziecie na oficjalnej stronie www.warszawskaligabiegowa.pl
Pamiętajcie – każdy może dołączyć w dowolnej chwili do naszej rywalizacji!
Zgłoszenia na stronie https://www.warszawskaligabiegowa.pl/zapisz-sie
Regulamin na stronie
https://www.warszawskaligabiegowa.pl/regulamin
W związku z obowiązującymi ograniczeniami wszyscy zawodnicy muszą posiadać licencję zawodniczą PZLA.
Informacje jak je uzyskać znajdziecie na naszej stronie.

Walentynkowe Warsztaty pieczenia PIZZY

Zapraszamy na WALENTYNKOWE warsztaty z pieczenia PIZZY.
Podczas warsztatów dowiecie się jak przygotOwać pizzę neapolitańską oraz jak taką pizzę najlepiej upiec w domu przy użyciu dostępnych piekarników.
Nauka z ukochaną osobą przy butelce wina od Ingrid Groiss jest dobrą zabawą wczasach kiedy restauracje są zamknięte.
Dostaniecie od nas pakiet ze wszystkimi potrzebnymi składnikami do przygotowania 2 pizz.
Do wyboru macie pizze Margherite, Diavole, Burrate i Funghi.
Zakupy zrobisz przez naszą aplikację i stronę www.
Cena 2 dwóch osób – 230zł.
Zamówienia złożone do 9 lutego możemy wysłać na całą Polskę. A do 12 lutego do 22:00 realizujemy tylko na terenie Warszawy.
P.S. Zamówcie z odbiorem osobistym a w komentarzu podajcie adres dostawy.

SoMusic Baby

„Obcowanie z muzyką jest dla małego dziecka tak samo ważne jak mówienie, pisanie czy rysowanie. W dzisiejszym wychowaniu muzyka odgrywa jednak dużo mniejszą rolę. Stąd inspiracja do stworzenia autorskich zajęć muzycznych łączących różne rodzaje aktywności.“ – Adam Sztaba
SoMusic to zajęcia umuzykalniające w formie sensoryki muzycznej z elementami improwizacji całościowo angażujące ciało i umysł dzieci. Podczas zajęć pracujemy bazując wyłącznie na autorskich, zarówno pod względem muzycznym jak i tekstowym, utworach, będących bezpośrednim odniesieniem do muzyki klasycznej i ludowej, o bogatej warstwie kompozycyjnej, rytmicznej i aranżacyjnej. Piosenki przeplatane są rytmiczankami i efektami dźwiękowymi, pochodzącymi z różnych dziedzin życia, kojarzącymi się z przeróżnymi miejscami i aktywnościami.
Na zajęciach:
-wprowadzamy dziecko w magiczny świat muzyki,
-bazujemy na autorskim programie kompozytora Adama Sztaby,
-aktywnie słuchamy, improwizujemy, wspólnie tworzymy muzykę.
Zajęcia współtworzy i prowadzi Izabela Skorupka – pisarka, aktorka oraz autorka tekstów.
Termin: niedziela 11:00
Czas trwania: 45-50 min
Wiek uczestników:od niemowląt do 6 roku życia.
Cena: 50 zł wejście jednorazowe
180 zł karnet na 4 wejścia
Ilość miejsc ograniczona.
Bardzo prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chęci uczestnictwa w zajęciach:
osobiście: ul. Skalnicowa 76
telefonicznie: 511 410 600
mailem lub messengerem

Warsztaty dla dzieci – szycie i rękodzieło (grupa początkująca)

Na warsztatach szycia i rękodzieła dzieci (w zależności od grupy, do której uczęszczają):
➡️ poznają szycie od podstaw, zaczynają od ćwiczeń małej motoryki poprzez zapoznanie się z igłą i nitką a następnie maszyną do szycia,
➡️ ćwiczą koordynację oko-ręka, uczymy dzieci samodzielnego nawlekania, wiązania supełków, wykonywania ściegów ręcznych.
➡️ poznają maszynę do szycia: jej budowę, działanie i obsługę. Z pomocą instruktora zszywają swoje pierwsze projekty,
➡️ wykonują kreatywne projekty rozwijające umiejętności manualne.
Zapewniamy dzieciom cierpliwe wsparcie prowadząc krok po kroku przez proces powstawania małych dzieł sztuki.
Zajęcia trwają jednorazowo 2,5 godziny. Zapraszamy dzieci w wieku 8-13 lat:
Zapisy zbieramy na 4 spotkania.
Zapewniamy:
➡️ maszyny do szycia,
➡️ wszystkie materiały niezbędne do wykonania projektów,
nici, akcesoria, wszystko, co potrzebne w trakcie pracy,
➡️ kameralne grupy do 6 osób,
➡️ drobny poczęstunek, ciepłe i zimne napoje,
➡️ profesjonalny instruktaż,
➡️ świetnie wyposażoną pracownię,
➡️ niepowtarzalną, domową atmosferę 🙂

BAJKOWA NIEDZIELA

Teatr Żelazny – „Różowy Kapturek”
14 lutego (niedziela)
godz. 17.00
Dom Kultury, ul. Kościuszki 49, Piaseczno
Transmisja – FB Centrum Kultury
Kapturek na hulajnodze i Babcia pokonująca Wilka w walce!
Historia „Czerwonego Kapturka” zostanie przedstawiona w niebanalny sposób, gdyż opowiedzą ją trzy krasnale, które przypadkiem znalazły się w teatrze.
A ponieważ są bardzo kreatywni, niebanalni i zawsze wychodzą z opresji cało, znana opowieść stanie się jedynie punktem wyjścia. Poznamy nowych bohaterów i nieznane wcześniej przygody Czerwonego… to znaczy Różowego Kapturka. Będziemy świadkami castingu na Kapturka, pokonania Wilka przez Babcię, wypuszczenia zwierząt z ZOO i pogoni za Wilkiem.
Na oczach widzów powstanie zakręcony spektakl pełen zarówno zabawnych gagów jak i pouczających historii. Mali widzowie będą mieli okazję zaobserwować, jak powstaje spektakl teatralny „od kuchni”! Przedstawienie z interakcją z publicznością.

Spektakl dla dzieci ONLINE „Gerda i Kaj” Teatru Mer

Klasyczna historia zostaje opowiedziana w nowy, dużo łagodniejszy
i zdecydowanie bardziej dowcipny sposób, wzbogacona oryginalnymi piosenkami.
Scenariusz oparty na baśni Andersena „Królowa Śniegu”.
Jest to spektakl teatralny o niezwyciężonej sile miłości, wiary i poświęcenia. Kiedy Kaja porywa zła Królowa Śniegu, jego siostrzyczka Gerda nie waha się opuścić rodzinny dom i przemierzyć cały świat, aby go odnaleźć. Podczas wędrówki spotyka wiele postaci – czasem miłych i chętnych do pomocy, jak Kruk czy Renifer, czasem dziwnych – Wrona, a czasem nawet groźnych – Mała Rozbójniczka. Czy Gerdzie uda się odnaleźć i odczarować Kaja? Jak sobie poradzi z Królową Śniegu? I co z tym wszystkim ma wspólnego Św. Mikołaj? O tym dowiecie się z naszego przedstawienia.
źródło: teatrmer.pl
Spektakl dla dzieci od 4 r.ż.
Czas trwania 50 minut
Transmisja online na żywo na kanale YouTube Okęckiej Sali Widowiskowej
Link do transmisji https://youtu.be/mgc4AS08QLk

Szkoła karnawału – interaktywne warsztaty dla dzieci

Karnawał czas zacząć!
Najwyższa pora przygotować się do tego. Zatem czekają Was najbardziej szalone tańce, które koniecznie każdy maluch powinien znać. Czy wiecie jak tańczy się „Kaczuchy”? A „Kankana”? „Macarenę”? „Greka Zorbę”? A może wymyślimy swój własny, najfajniejszy taniec na świecie?
Poza tym nasi klauni przywiozą ze sobą wielki worek pełen zabaw i konkursów.
Warsztaty dobrekj zabawy 🙂
Nawet dorośli będą bawić się z nami!
Zapraszamy na wyjątkową przygodę, którą poprowadzą zawodowi aktorzy – pedagodzy teatru dziecięcego.
Uzupełnieniem będzie wspaniała karnawałowa scenografia i ukochane brokatowe tatuaże.
Bilety na show w cenie – przedpłata: 60 zł/dziecko
W dniu wydarzenia – o ile bilety będą dostępne – 70 zł
Ilość miejsc ograniczona.
Zapraszamy dzieci w wieku 3,5+
Show trwa ok 1 godziny
łączny czas imprezy 16-18
Zapraszamy do zapisów.

Rodzinne Kreatywne Warsztaty Walentynkowe

❤️❤️❤️Walentynki – święto miłości, okazywania pozytywnych uczuć i radości bycia razem! ❤️❤️❤️
Serdecznie zapraszamy na nasze Walentynkowe Warsztaty.
Podczas nich stworzycie piękny obraz ze sznurka (technika string art) – wspólnie wykonany, będzie idealną rodzinną pamiątką 😘
Razem na pewno uda Wam się przejść walentynkowy tor przeszkód z tematycznymi zadaniami 🥰
Na zakończenie wykonacie POM MONSTERS – my już się zakochaliśmy w tych słodziakach i jesteśmy pewni, że też chcielibyście takiego zabrać do domu.
Cena 2 godzinnych warsztatów (w tym prace artystyczne) : 55 zł/dziecko.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 15

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
AromaBeauty
AromaBeauty
6 dni temu

Super wpis 🙂

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

 

Zostaw swój adres e-mail i otrzymaj bezpłatnego e-booka "100 pomysłów na zabawę w domu".

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.