Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 6-7 lutego

Jak dobrze wrócić o tworzenia Weekendowych Zajawek! Coraz więcej się dzieje w Warszawie, powoli otwierają się nowe miejsca, ruszają zajęcia dla dzieci i warsztaty. Trzymam kciuki, aby lista z każdym tygodniem się wydłużała! A tymczasem przedstawiam Wam prawie 30 pomysłów jak świetnie spędzić z dziećmi zbliżający się weekend!

.

Co robić z dzieckiem w weekend w stolicy?

Be Happy Museum w Atrium Reduta już otwarte

Wyjątkowe miejsce dla fanów Instagrama i selfie – Be Happy Museum – jest już otwarte w Atrium Reduta.  Jest to jedyna w Warszawie, a czwarta w Polsce lokalizacja tego muzeum. Wielbiciele social mediów mogą w nim zrobić niezliczoną ilość zdjęć na tle barwnych autorskich scenografii. Karuzela z jednorożcami, oryginalny Harley Davidson czy wanna z kwiatową scenografią działają na wyobraźnię i inspirują. W tej kreatywnej przestrzeni można nie tylko organizować sesje fotograficzne, ale również kręcić teledyski czy też po prostu miło spędzić czas w sposób twórczy i niestandardowy. 

To gratka dla fanów mediów społecznościowych, profesjonalnych twórców, a także rodzin z dziećmi czy grup znajomych. Niepowtarzalne scenografie z kultowymi donatami, ogromnymi słodyczami czy bajkowymi jednorożcami zachęcają do wykonania serii ujęć, a następnie udostępnienia ich w social media. W Be Happy Museum można także spędzić czas w pokojach iluzji, odrywając się od rzeczywistości na dłuższą chwilę. 

Be Happy Museum w Atrium Reduta jest czynne od poniedziałku do soboty od 10.00 do 21.00, a także w niedziele od 10.00 do 20.00. Wystawę można zwiedzać po wcześniejszej rezerwacji, dzięki czemu zachowane są zasady reżimu sanitarnego. Odwiedzający zobowiązani są do dezynfekcji rąk przed wejściem oraz zasłaniania nosa i ust w trakcie wizyty. Maseczkę można zdjąć do zdjęcia, jeśli w pobliżu nie znajdują się inne osoby. Eksponaty oraz elementy narażone na dotykanie są na bieżąco czyszczone i dezynfekowane zgodnie z wewnętrznym harmonogramem. Na terenie Be Happy Museum może przebywać jednocześnie 45 osób. Lokal znajduje się na 1. piętrze.

Planer idealny – kalendarz. Zeszyt dobrych myśli. Pamiętnik

Czasem nudę naprawdę trudno przegonić z domu. Jak sobie z nią poradzić? Co zrobić, by było i miło, i pożytecznie? ? Najlepsze pomysły ma niezastąpiona Fundacja Jestem MAMĄ!
Zespół ekspertów od miłego i kreatywnego spędzania wolnego czasu zaprasza na cykl wyjątkowych warsztatów online „Czas na wspólną zabawę – Młociny inspirują”. ?Już w sobotę 6 lutego o godzinie 11:00 odbędzie się drugie spotkanie z cyklu. Tym razem temat przewodni to: „Planer idealny – kalendarz. Zeszyt dobrych myśli. Pamiętnik”. ? Podczas warsztatów wspólnie nauczymy się, czym jest planer i jak go zaprojektować. Dowiemy się też, jak planować i realizować swoje marzenia. ❤️Podstawą warsztatów są odpowiednie rekwizyty. Nie wiecie, czego potrzebujecie? To nic. My wiemy❗ Wraz z Fundacją pomożemy Wam w przygotowaniach. W piątek 5 lutego w naszym Punkcie Info będzie na Was czekać aż 50 pakietów niezbędnych do wspólnej zabawy. ? W środku znajdziecie naklejki, zakładki, karty pracy i… nie tylko. Jak je zdobyć? Zasady są proste! ?Jeśli jesteście chętni, by wraz z pociechami wziąć udział w sobotnim wirtualnym spotkaniu, zarezerwujcie swój pakiet w komentarzu pod tym wydarzeniem. Pakiety będą do odebrania w godzinach 12:00-18:00 w Punkcie Info na nazwisko osoby rezerwującej. ?

Targ Śniadaniowy Tymczasowy

Wracamy dla Was z ogrodową wersją zakupową produktów dostępnych na targu.
Próżno szukać cierpliwości na aktualny stan naszego życia, dlatego choć w mini wersji chcemy zaproponować Wam spotkania w ogrodzie do kwietnia, do czasu gdy wrócimy na nasze targowe place.
Chcemy abyście choć częściowo mogli skorzystać z opcji zakupów sprawdzonych i ulubionych produktów. Wierzymy że zakupy na powietrzu to dużo przyjemniejsza forma.
Będzie pyszne pieczywo i wypieki na słodko, sery, wędliny, garmaż tradycyjny i wegański, przetwory, ryby, warzywa, owoce, kwiaty oraz wiele więcej. Nie zabraknie też kawy na spacer! (wszelkie sugestię i życzenia postaramy się spełnić w miarę możliwości)
– będzie również grzaniec !
– przygotujemy bezpiecznie miejsce do robienia zakupów
– mamy dla Was ekologiczne papierowe torby
– będą na miejscu dostępne środki do dezynfekcji
Plan działania zakłada spotkania zakupowe w soboty
soboty 10.00 – 16.00
startujemy 6 lutego
UWAGA – terminy, albo czas trwania tego projektu może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub kolejnych wiadomości z MZ
Zapraszamy!

Mała Akademia Chopinowska. Zajęcia dla dzieci w wieku 7-11 lat

Mała Akademia Chopinowska. Zajęcia dla dzieci w wieku 7-11 latIstnieją takie przyjaźnie, które trwają przez całe życie. Jest wśród nich jeden szczególny rodzaj przyjaźni. To relacja, którą nawiązujemy z kompozytorami minionych wieków. Takie przyjaźnie dobrze jest nawiązać w młodym wieku, dlatego do spotkań z muzyką Chopina i jego duchowych przyjaciół zapraszamy już dzieci w wieku wczesnoszkolnym.Kiedy: soboty, 23.01, 6.02, 20.02, 6.03, 20.03, 3.04
godz. 12.30-13.30

Opłata: 15 zł za dziecko
Bilety: www.bilety.nifc.pl (bilety będą dostępne od 18.01.2020 r.)
Gdzie: za pośrednictwem platformy ZOOM lub w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie (w zależności od obostrzeń związanych z epidemią) UWAGA! Zajęcia w styczniu i w lutym odbędą się online na platformie ZOOM

Spacer – „Najmniejsza Puszcza Polski” – Rezerwat Łosiowe Błota i Rezerwat Kaliniowa Łąka

MyAdventure – aktywne weekendy zaprasza na spacer po „najmniejszej puszczy Polski” – Lesie Bemowskim – Rezerwat Łosiowe Błota i Rezerwat Kalinowa Łąka.Las Bemowski w zimowej scenerii prezentuje się zjawiskowo! Rezerwat Łosiowe Błota i Kalinowa Łąka to najpiękniejsze tereny w „najmniejszej puszczy Polski”Zbiórka- 6 lutego (sobota) o godzinie 10:00 – pętla autobusowa Stare Bemowo. Bardzo dobry dojazd z Placu Bankowego tramwajem nr 20 a także autobusami :122,154,220,320,523.
Spacer potrwa około 4 godzin – w zależności od tempa grupy. Dystans do przejścia to około 14 km. Spacer zaczyna się i kończy na pętli autobusowej Stare Bemowo.Osoby w 100% zdecydowane na wzięcie udziału w spacerze proszone są o wysłanie zgłoszenia w postaci wiadomości msg.Liczba miejsc w spacerze jest ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Zwiedzanie z przewodnikiem willi Żabińskich

Willa Żabińskich w warszawskim ogrodzie zoologicznym to jedno z najmłodszych, najmniejszych i najmniej znanych w Warszawie muzeów. Ale bije pozostałe na głowę jedną zaletą – autentycznością. Mało jest w stolicy, niemal całkowicie zniszczonej podczas ostatniej wojny, miejsc tak autentycznych, zachowanych niemal bez zmian, w których można dotknąć historii.
Wchodząc do wnętrza czujemy się nie jak w muzeum, ale jak w domu. To tworzy atmosferę willi. Mamy wrażenie, że za chwilę zjawi się w progu Antonina Żabińska i zaprosi nas na kawę. Pokój jadalny ze stołem pośrodku, jak wtedy. Gabinet pracy Jana, gdzie na stoliku wciąż stoi jego popielniczka. Salon z fortepianem, którego dźwięki były alarmem ostrzegającym wszystkie “nielegalne” osoby przed nadciągającym zagrożeniem.
Podczas wycieczki zejdziemy do piwnic, w których ukrywali się Żydzi uratowani z warszawskiego getta. Zobaczymy warsztat rzeźbiarki Magdaleny Gross, gdzie wciąż w nieładzie leżą jej narzędzia i niedokończone modele. Tak jakby przerwała pracę, wyszła na papierosa i miała za chwilę wrócić. Znajdziemy też podziemny tunel, którym ukrywający się uciekali w chwili zagrożenia z piwnicy do ogrodu.
Szacuje się, że w latach okupacji niemieckiej Jan i Antonina Żabińscy dali schronienie w willi oraz na terenie zoo ponad 100 osobom, których życie było w niebezpieczeństwie. Przede wszystkim członkom polskiego podziemia i Żydom.Po zwiedzaniu można do woli korzystać z atrakcji zoo.WAŻNE INFORMACJE:
? Spotykamy się w sobotę o godz. 11:00 za bramą do Zoo od strony ul. Ratuszowej, po przejściu przez kontrolę biletów
? Liczba miejsc jest ograniczona i wynosi 5
? Dlatego proszę o wcześniejsze wykupienie miejsca na wycieczce
? Cena biletu: 30 zł
W cenę wliczony jest bilet do Zoo, w którym można zostać dłużej
? Czas trwania: 1-1.5 godz.
? Wybierzcie z garderoby najbardziej stylową maseczkę i… nie spóźnijcie się!DODATKOWE INFORMACJE, PYTANIA:
tel. 501 393 130
lub email: paweltours@gmail.com

Warsztaty Karnawałowe

?Kochani❤️ Ci co znają nasze warsztaty wiedzą, że takie zabawy to tylko u nas?
?Tym razem zapraszamy Was na Warsztaty Karnawałowe ??
Będzie pysznie?, kolorowo?, tanecznie? zagadkowo, poprostu zabawowo ???Zapraszamy dzieci w wieku:
3-4 lata na godzinę 10:00
5-7 lat na godzinę 13:00?Warsztaty będą trwały 1,5h + 30 min zabawy swobodnej.?Koszt udziału: 60 zł /przedpłata/
Zapisy : 536300320
?Ilość miejsc ograniczona

Warsztaty ceramiczne

Zapraszamy na warsztaty ceramiczne! Można przyjść samemu lub z dzieckiem albo całą rodziną i lepić wspólnie. Podczas zajęć wykorzystywane są lokalne gliny, a oprócz szkliwa przyjazne dla środowiska i skóry angoby. Zajęcia z ceramiki są dwustopniowe; 1 zajęcia – lepienie, 2 zajęcia – malowanie i szkliwienie wstępnie wypalonych prac. Potem można odebrać prace wypalone ostateczne w wyższej temperaturze. Cena za jedne zajęcia: 35 zł osoba, która obejmuje także wszystkie materiały (gliny, angoby, szkliwa, zioła, szkiełka, formy i inne) oraz wypalanie w piecu. Każdy może zrealizować swoje autorskie pomysły!
Z uwagi na pandemię pamiętajcie:
– przychodzimy obowiązkowo w maseczkach;
– dezynfekujemy dłonie (środki zapewniamy);
– nie przychodzimy jeśli źle się czujemy;
– OBOWIĄZUJĄ ZAPISY POD ADRESEM: m.ble@o2.pl (WSZELKIE INFORMACJE TAKŻE POD TYM ADRESEM)

Zamkowa Akademia Młodego Eksploratora

Najbliższe spotkania (godz. 10.00, 11.00, 12.00):6 lutego 2021 r. – „Pod znakiem Marsa. Dawne wojsko i uzbrojenie w zbiorach Zamku Królewskiego w Warszawie”6 marca 2021 r. – „W co się bawić? Dawne gry i zabawy w zamkowych wnętrzach”10 kwietnia 2021 r. – „Król kolekcjoner. Stanisław August i jego zbiory”8 maja 2021 r. – „W co się bawić? Królewskie zabawy ogrodowe”Bilety w cenie 10 zł dostępne w kasie Zamku.

Sensofigle z Kicią Kocią

6.02, w sobotę o godz. 11 zapraszamy na sensoryczne zajęcia plastyczne dla dzieci 2-6 lat. Dowiemy się, jak Kicia Kocia spędziła czas na plaży, a potem będziemy szukać muszli w ciepłym piasku i rączkami i stópkami łowić meduzy z galarety. Przygotujemy też kolorowe lody „na niby” i istnieje duże prawdopodobieństwo, że ubrudzimy się od stóp do głów. Wskazany łatwy dostęp do stópek i ubrania na zmianę oraz ręcznik. Z uwagi na epidemijne obostrzenia sanitarne przewidujemy zabawę w bardzo małej grupie. Wstęp w przedsprzedaży do piątki 5.02 włącznie: 35 zł (za parę: dziecko + opiekun), w dniu zajęć: 40 zł, konieczne zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17. 

Sensoplastyka na Saskiej Kępie

Zajęcia zabawowe pełne wrażeń zmysłowych… Wykorzystujemy różne faktury, materiały, produkty spożywcze, masy plastyczne oraz zapachy.Sensoplastyka to zajęcia ogólnorozwojowe, podczas których stymulowane są wszystkie zmysły dzieci, a ich głównym celem jest wsparcie rozwoju dziecka. Scenariusze do zajęć są oparte na zasadach Montessori, integracji i współdziałania. Dzieci uwalniają swoją kreatywność, twórczą energię i naturalną ekspresję. Maluchy tworzą przestrzeń wg własnej koncepcji, bezkarnie się brudzą i nawiązują interakcję z innymi uczestnikami zabawy. Dzieci poznają świat kolorów, smaków, nowych faktur, zapachów czy dźwięków. Wspólnie uczymy się zasad segregacji, przeciwieństw, kontrastów i różnych praw fizyki i chemii. Podczas zajęć wplatane są też elementy terapii ręki i logopedii; dbamy o ogólny rozwój fizyczny i ćwiczymy koordynację ruchową.Do zajęć wykorzystywane są wyłącznie artykuły spożywcze oraz dodatkowo sprzęty użytku codziennego oraz specjalistyczny sprzęt do zajęć sensorycznych. Dzieci zdobywają umiejętności społeczne tj. współdziałanie, dzielenie się, integrują się razem. Rozwijają się sensorycznie, pobudzają zmysły, ćwiczą koordynację ruchową, ćwiczą sprawność rąk i nóg. Poznają zasady segregacji, prawa fizyki i chemii, uczą się rozpoznawać smaki, kolory, zapachy, konsystencje i inne.Koszt zajęć: 35 zł
Karnet na 4 zajęcia: 130 zł
Czas: 45 minut
Zapraszamy dzieci do lat 3.Obowiązuje rezerwacja miejsc!
kontakt@dzieciecaakademiatworczosci.pl
tel. 536 264 100

Mały Książę – Rodzinny Spektakl Teatru Piasku Online – Transmisja

Teatr Piasku Online zaprasza na niezwykły spektakl „Mały Książę” – show dla całej rodziny, transmitowane na żywo w Twoim domu.
Ta pełna ciepła opowieść pokaże nam wszystkim ponadczasowe wartości i przypomni o potędze prawdziwej przyjaźni.
Przeżyj niezapomniane emocje razem z nami.
Podczas spektaklu zobaczysz pokaz malowania piaskiem i na wodzie w wykonaniu Tetiany Galitsyny, zwyciężczyni programu „Mam Talent”, połączony z grą aktorów i muzyką.
Zanurz się wygodnie w fotelu, zaparz swoją ulubioną herbatę i wraz z rodziną obejrzyj wzruszającą opowieść online 6 lutego 2021r., o godz. 17:00.
Jedynie 27 zł dla całej rodziny!

Bajkowe poranki w CLŻ

Zapraszamy dzieci z rodzicami na cotygodniowe, sobotnie bajkowe poranki.
Będziemy wszyscy wspólnie czytać klasyczną, ciekawą, zaskakującą i po prostu dobrą literaturę dziecięcą.
Zachęcamy rodziców do aktywnego uczestnictwa. ?Nie jesteś rodzicem, ale chcesz czytać?
Odezwij się do nas na priv!Na wydarzenie OBOWIĄZUJĄ ZAPISY.
Jednocześnie w CLŻ może przebywać maksymalnie 10 osób. Zapisać na wydarzenie można się osobiście w CLŻ najpóźniej dzień przed wydarzeniem lub poprzez wysłanie wiadomości na FB.
Pamiętajcie o maseczkach oraz zachowaniu dystansu.

Podróż na tajemniczą wyspę – cykl RPG

Od 13 lutego, co sobotę, powracają do Badeta stacjonarne sesje RPG. O godz. 12 Mistrz Gry Jerry poprowadzi „Podróż na tajemniczą wyspę”. Opis przygody:
Sto lat temu świat był jeszcze groźny i tajemniczy. No, może nie cały świat, ale były na nim takie miejsca. Niezbadane, budzące grozę i rozpalające wyobraźnię podróżników. Dołącz do drużyny śmiałków! Wsiądź z nami na statek, przeżyj przygodę i odkryj tajemnicę!Mistrz Gry zapewnia karty postaci, kości do gry oraz niezwykłą opowieść, a Ty będziesz jej częścią.
Wstęp w karnecie na 4 kolejne zajęcia: 100 zł, jednorazowe wejście: 30 zł.
Czas trwania: 1,5 godziny. Zajęcia dla dzieci od ok. 8 do 12 lat.
Informacje i zapisy: badet@badet.pl.

Sobotnie zajęcia dla dzieci

Więcej informacji TUTAJ.

Zabawa w Jungle Academy

Zeszłej zimy w Warszawie powstała dla dzieci najprawdziwsza dżungla. Taki szalony pomysł mógł się zrodzić tylko w głowach artystów. Zuzia i Aleksy, pomysłodawcy i twórcy Jungle Academy chcieli stworzyć miejsce dla dzieci, jakiego w stolicy dotychczas nie było. Oboje są aktorami, których zawodowe ścieżki poprowadziły przez szkoły w różnych miejscach na świecie. Przekonali się tam, jak ważna jest edukacja artystyczna dzieci. I że warto ją rozpocząć już z maluchami. Wymarzyli sobie las tropikalny w Warszawie, połączenie sali zabaw i centrum edukacji artystycznej. A później… krok po kroku to marzenie zrealizowali.

TUTAJ przeczytasz więcej o sali zabaw Jungle Academy.

?Już 6 lutego drzwi do świata artystycznej dżungli będą ponownie otwarte ????.
??Zapraszamy wszystkich naszych przyjaciół na zabawę połączoną z warsztatami artystycznymi z zachowaniem reżimu sanitarnego ??.

Wielkie otwarcie!7 lutego 2021!Dzień Otwartych Drzwi w szkole programowania KIBERon

Wielkie otwarcie 7 lutego 2021?Oficjalnie ogłaszamy, że zapisy do nowej szkoły są już otwarte. Oficjalnie ogłaszamy start zapisów do szkoły programowania i nauk IT KIBERone na nowy semestr!5 najważniejszych powodów, dla których warto wybrać KIBERone: ⠀
? KIBERone to prawdziwa szkoła, a nie kursy krótkoterminowe;
?Najszersza oferta modułów szkoleniowych, która jest na bieżąco aktualizowana;
? Do tworzenia programu dołączyli programiści z Doliny Krzemowej;
? Tutorzy to prawdziwi specjaliści IT, którzy z chęcią przekazują swoją wiedzę nowemu pokoleniu;
? Odzwyczajamy dzieci od zwykłego grania, a zdobytą wiedzę przekształcamy w umiejętności.

Ukochane obiady – warsztaty kulinarne dla dzieci 7-10 lat

Kolejne warsztaty z ulubionego cyklu Waszych dzieci! Na zajęciach tych uczymy jak przygotowywać potrawy, które z talerzy dzieci znikają najszybciej ?Tym razem w studiu wspólnie przygotujemy:- pierogi ruskie zawijane na 2 sposoby
– pyszne ciasto marchewkoweWażne:
Są to zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat.
Warsztaty trwają 2 godziny (uwaga! zmiana czasu trwania zajęć)Warsztaty odbywają się w reżimie sanitarnym, zgodnie z aktualnymi wytycznymi.Jeśli chcecie zabrać swoje potrawy do domu, prosimy, zabierzcie ze sobą opakowania wielorazowego użytku, zadbajmy wspólnie o planetęKto chce zaskoczyć babcię umiejętnością robienia falbanek na pierogach? Poćwiczymy razem!

SoMusic Baby

„Obcowanie z muzyką jest dla małego dziecka tak samo ważne jak mówienie, pisanie czy rysowanie. W dzisiejszym wychowaniu muzyka odgrywa jednak dużo mniejszą rolę. Stąd inspiracja do stworzenia autorskich zajęć muzycznych łączących różne rodzaje aktywności.“ – Adam SztabaSoMusic to zajęcia umuzykalniające w formie sensoryki muzycznej z elementami improwizacji całościowo angażujące ciało i umysł dzieci. Podczas zajęć pracujemy bazując wyłącznie na autorskich, zarówno pod względem muzycznym jak i tekstowym, utworach, będących bezpośrednim odniesieniem do muzyki klasycznej i ludowej, o bogatej warstwie kompozycyjnej, rytmicznej i aranżacyjnej. Piosenki przeplatane są rytmiczankami i efektami dźwiękowymi, pochodzącymi z różnych dziedzin życia, kojarzącymi się z przeróżnymi miejscami i aktywnościami.
Na zajęciach:
-wprowadzamy dziecko w magiczny świat muzyki,
-bazujemy na autorskim programie kompozytora Adama Sztaby,
-aktywnie słuchamy, improwizujemy, wspólnie tworzymy muzykę.
Zajęcia współtworzy i prowadzi Izabela Skorupka – pisarka, aktorka oraz autorka tekstów.Termin: niedziela 11:00
Czas trwania: 45-50 min
Wiek uczestników:od niemowląt do 6 roku życia.
Cena: 50 zł wejście jednorazowe
180 zł karnet na 4 wejściaIlość miejsc ograniczona.
Bardzo prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chęci uczestnictwa w zajęciach:
osobiście: ul. Skalnicowa 76
telefonicznie: 511 410 600

Spacer po Łazienkach Królewskich

Zapraszam na spacer do Łazienek Królewskich.Spotykamy się w niedzielę, 7 lutego 2021 r., o godz. 13:00 pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Spacer przewidziany jest na ok 1.5h.Podczas spaceru dowiemy się m.in.;
Gdzie w Łazienkach znajdowała się kiedyś cerkiew?
Co miał na zadzie koń królewski?
Gdzie wybiła godzina zemsty?
Gdzie były największe kuchnie w kraju?
Gdzie znajdował się mostek Chiński?
Na czyje życie w Łazienkach dokonano zamachu?
Jakie wydarzenie upamiętnia kolumna z orłem?
Gdzie znajduje się głaz czasu?
Na czym polegała gra w Trou-Madame?
Dlaczego Niemcy nie wysadzili w powietrze Teatru na Wyspie?
Który budynek upodobniono do grobowca rzymskiego Cecylii Metelli przy Via Appia pod Rzymem?
Co robi pies w łazienkach?
Gdzie miała stanąć Świątynia Najwyższej Opatrzności?
i wiele innych…Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, natomiast jeśli uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek (…)Spacer poprowadzi przewodnik miejski Hubert Smoczyk, twórca Warszawskiego Zaułka. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia. ?

Na wykopaliskach – warsztaty dla małych archeologów

Niedziela o 16:00.

Warsztaty iluzji bańki mydlanej – bubble show

Woooow!Mamy przyjemność zaprosić Was na kolejną edycję naszych Warsztatów iluzji bańki mydlanej – Bubble Show! ???Pokaz został stworzony wraz z finalistami Mam Talent z Polski i z Włoch. ?Warsztaty odbywają się na specjalnych matach. Podłoga jest odseparowana od płynu. Towarzyszy nam muzyka, a pokaz integruje wszystkie zmysły. ??Show pokazuje jak magicznym wytworem jest bańka.W programie:
– człowiek w bańce i w tęczy z bańki,
– bańki dymne i ogniowe (całkowicie bezpieczne),
– klejenie baniek,
– bańkowe stwory,
– tresura baniek,
– specjalne rekwizyty do pokazów chmury baniek,
– człowiek w chmurze baniek.Na koniec dzieci otrzymają magiczną recepturę płynu, aby już nigdy nie musiały go kupować. ??Wiek: dla każdego Bąbelka, dużego i małego;
Czas: 45 minut;
Ilość dzieci: 15 dzieci. W dniu imprezy cena: 45 zł/dziecko, 10 zł/opiekun. Zapraszamy do zapisów.
Po rezerwacji miejsca czekamy dwa dni robocze na opłatę pokazu.

IDZIE SIĘ…!!! czyli spacer po średniowiecznym mieście

UWAGA!
SPACER BILETOWANY, Z LIMITEM UCZESTNIKÓW.
OBOWIĄZUJĄ ZGŁOSZENIA.

Idzie się!!! Idzie się…!!!
Tak trzeba było wołać, gdy wieczorową porą przechodząc pomiędzy kamienicami, chciało się przejść nie tyle suchą nogą, co suchą głową…
Życie w średniowiecznym mieście rządziło się innymi regułami, niż te, które znamy w dniu dzisiejszym. Współczesnemu warszawiakowi z wielkim trudem przyszłoby przetrwać w ówczesnych realiach.
Zapraszamy na spacer po Starym Mieście. Przejdziemy znanymi uliczkami, ale spojrzymy na nie oczami mieszkańców średniowiecznej Warszawy. Spróbujemy wyobrazić sobie, jak to drzewiej bywało, jak toczyło się życie, gdy nocą miasto spowijały ciemności i dymy, nie było brukowanych ulic, a na Rynku stały stragany i pręgierz…
Podczas przechadzki dowiemy się:
– czym pachniała średniowieczna Warszawa?
– kto był najbardziej kolorowym mieszkańcem miasta?
– jak zarabiał na życie kat, gdy nie wykonywał egzekucji?
– do czego służyły szpitale ?
– gdzie chodziło się „do lekarza”?
– jak pilnowano porządku w mieście?
– czy picie wody mogło zaszkodzić i jak temu zaradzano?
– jakiego „bazyliszka” można było spotkać w piwnicach kamienic?
– i inne ciekawostki…

Spotkanie z przewodnikiem:
7.02.2021, niedziela, godz.12.00, Podwale, przy pomniku Jana Kilińskiego.

Czas trwania spaceru: ok. 1,5 godz.

Spacer prowadzi Jolanta Senator, przewodniczka warszawska, przewodniczka po Zamku Królewskim.

W związku z aktualnymi przepisami epidemicznymi spacer odbędzie w małym gronie. Wobec powyższego obowiązują zgłoszenia.

WYDARZENIA ONLINE

Bal karnawałowy dla wszystkich dzieci

?Zapraszam wszystkie dzieci na BAL KARNAWAŁOWY w sobotę (6 luty) o godz. 16:00. ??
?Bądźcie z nami na żywo! Na wszystkie dzieci czeka mnóstwo tańca i zabawy.
?‍♀️?‍♀️Mile widziane przebrania!
?Każdy uczestnik balu otrzyma DYPLOM KRÓLA I KRÓLOWEJ BALU.

Warsztaty plastyczne z Bożeną Wiśniewską

Jak zrobić domek dla ulubionej maskotki lub postaci z bajki?Do warsztatu potrzebne będą:- pudełko kartonowe
– tekturki, papiery kolorowe i ozdobne (mogą być po opakowaniach od prezentów)
– zakrętki, kapsle, sznureczki, patyczki- klej, nożyczkiDomek wykonamy ze wszystkimi szczegółami. Pojawią się tapety, lamperie, lampy, podłoga, obrazy… A potem się zmniejszymy i w nim zamieszkamy ?Zapraszamy na transmisję online FB/tupraga oraz youtube/domkulturypraga

Bajka o szczęściu – online

Przedstawienie teatralne dla dzieci online. Oto uniwersalna przypowieść o szczęściu i przyjaźni. O szczęściu nieustannie przez nas poszukiwanym, ale niedostrzeganym w zwykłym, codziennym życiu. O przyjaźni, bez której czujemy się samotni i niepotrzebni. Ubogie, proste, ale szczęśliwe życie wiodą Staruszek z trójką zwierząt: Myszką, Kogucikiem i Świnką. Pewnego dnia pojawia się Handlarz, oferując różnorodne towary. Staruszek — początkowo niezainteresowany i nieufny — ulega złudnemu urokowi kolorowych przedmiotów. Po kolei wymienia zwierzątka na fajkę, nożyk i zegarek. Czy Dziadek zrozumie swój błąd i uda mu się odzyskać przyjaciół?Nagranie i udostępnienie spektaklu dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Brzydkie kaczątko. Spektakl dla dzieci ONLINE

Przed nami w lutym DWA SPEKTAKLE BAJKOWE ???Zaczynamy spektaklem dla dzieci pt. „Brzydkie kaczątko”w wykonaniu Teatru Wariacja.??„Brzydkie kaczątko” to bajka o odmienności. Różni jesteśmy z różnych powodów, może być to wzrost, kolor włosów, czy charakter. Ale inny nie znaczy gorszy! I to właśnie jest najważniejsza myśl tego spektaklu. Będą oczywiście wesołe sytuacje i dialogi, które są charakterystyczne dla Teatru Wariacja. Będą też lalki z ogromnych pomponów i dekoracje jak z obrazów Chełmońskiego. Ale jak zwykle, najważniejsza będzie muzyka.?Bajka interaktywna z muzyką z „Jeziora Łabędziego”

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments