Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 13-14 sierpnia

Nadchodzący weekend będzie gorący! Na ochłodę polecamy lody, a wspaniałych pomysłów na spędzenie rodzinnych chwil dostarczy Wam Zajawka!

Spis treści:

PIĄTEK, 12 sierpnia

Noc Spadających Gwiazd z Centrum Nauki Kopernik

Spójrz w niebo! Nadlatują Perseidy! ⭐
W nocy z 12 na 13 sierpnia Ziemię otoczy chmura drobin materii pozostawionych przez kometę Swift-Tuttle. Wówczas rozpocznie się wielki astronomiczny spektakl – na niebie rozszaleje się rój Perseidów, czyli meteorów, zwanych potocznie spadającymi gwiazdami.
Tej nocy zapraszamy wszystkich do parku przy Centrum Nauki Kopernik. Będziemy tam w piątek 12 sierpnia od godz. 21.00.
Przygotujemy teleskopy, rozstawimy leżaki i, co najważniejsze, wygasimy część okolicznych iluminacji i jaśniejszych świateł, by stworzyć jak najlepsze warunki obserwacyjne w Warszawie.
Zarząd Dróg Miejskich wyłączy dla nas iluminację mostu Świętokrzyskiego. Zgaśnie również iluminacja Skweru Kahla znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie Kopernika oraz na Skwerze Skibniewskiego, będącego w gestii Zarządu Zieleni m.st. Warszawy. Ten ostatni przygasi również światła na Bulwarach Generała George’a Smith’a Pattona na wysokości Centrum Nauki Kopernik. Zarządca Tunelu Wisłostrady wygasi oświetlenie w szklanych wyjściach z tunelu znajdujących się na terenie naszego Parku. PGE Narodowy wyłączy na tę noc iluminacje stadionu. Zarząd Metra Warszawskiego na naszą prośbę wyłączy też kilka lamp w wyjściach ze stacji Centrum Nauki Kopernik. Zgasną również kominy Elektrowni Powiśle.

Jak oglądać Perseidy? To bardzo proste! Wystarczy się położyć i wpatrywać się w niebo. Warto wziąć ze sobą kocyk, żeby nie leżeć na gołej ziemi.
Razem z nami Perseidy będą też oglądać specjalnie zaproszeni goście i gościnie. Porozmawiamy z nimi o najnowszych wieściach z kosmosu. Szczegóły poznacie już niebawem. Będzie muzyka 🎶 i foodtrucki 🚛.
Przyjdźcie koniecznie! Spadające gwiazdy najlepiej ogląda się razem.

🌠 Piątek 12 sierpnia, godz. 21.00
🌿 Teren zielony przy Centrum Nauki Kopernik
🔸 WSTĘP WOLNY

Otwarcie salonu Empik – Warszawa, ul. Powązkowska 40

Zapraszamy na otwarcie salonu Empik w Warszawie na ul. Powązkowskiej 40! 🥳 Odwiedźcie nas i skorzystajcie z wyjątkowych promocji! 🔥
W naszym nowym salonie czekają na Was nowości wydawnicze, bestsellery książkowe, muzyczne i filmowe od teraz na wyciągnięcie ręki! Na półkach znajdziecie też szereg inspiracji kulturalnych i rozrywkowych oraz propozycji na ciekawe zorganizowanie czasu wolnego czy rozwój zainteresowań! Nie brakuje również materiałów kreatywnych, artykułów papierniczych i plastycznych.

SOBOTA, 13 sierpnia

Zamek i perseidy, czyli jedyna taka impreza w Polsce. Zapraszamy na piątą edycję Nocy Spadających Gwiazd! ⭐ 🌠
Zamek i perseidy, czyli jedyna taka impreza w Polsce
13 sierpnia zapraszamy na wspólne oglądanie spadających gwiazd w niezwykłej scenerii Zamku w Czersk
Jak co roku nie zabraknie wielu atrakcji. Zachęcamy Was do stworzenia własnych kostiumów – za najlepsze przebranie czekają nagrody. Dziedziniec zamkowy zapełni się również stanowiskami edukacyjnymi, między innymi znajdziecie tam stanowisko Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, a na najmłodszych zaś czekać będą galaktyczne animacje.
W tym roku planujemy również upamiętnienie niezwykłego kompozytora, autora muzyki do hitu science-fiction „Łowcy Androidów” – Vangelisa.

HARMONOGRAM
18.00 – rozpoczęcie imprezy
18.30 – Fantastyka w komiksach – Kamil Śmiałkowski
19.00 – koncert marsjańskiej muzyki elektronicznej – Artur Telakowiec
20.00 – Jedi i inni obcy – konkurs na przebranie
21.00 – opowieści Państwowego Towarzystwa Miłośników Astronomii o spadających gwiazdach
21.30 – muzyczny pokaz laserowy
22.00 – koncert wśród gwiazd – Aleksandra Stencka
animacje 18.00 – 21.30

W sobotę 13 sierpnia mieszkańcy Warszawy będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym lotniczym pikniku rodzinnym. Wydarzenie pod nazwą Królewski Spektakl Balonowy to preludium do obchodów przypadającego
tym roku 95-lecia Aeroklubu Warszawskiego. Goście będą mogli zobaczyć różnorodne statki powietrzne, którymi na co dzień lata się w Aeroklubie, będą mogli poznać historię warszawskiej awiacji oraz wznieść się na uwięzi balonem na ogrzane powietrze.
Szykujemy wiele wyjątkowych atrakcji.
· Pierwszy raz w Warszawie zagości 35-metrowy balon Żaba, który pokochają wszyscy najmłodsi
· Odbędzie się prezentacja śmigłowca.
· Po zmroku, około godziny 21, zostanie zaprezentowany widowiskowy mapping na balonie, połączony z przestrzennym pokazem laserowym.
Specjalnie dla wszystkich zebranych powstanie strefa gastronomiczna, by każdy w komfortowych warunkach mógł spędzić to lotnicze popołudnie.
Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie
miejsce wydarzenia: Wybrzeże Gdyńskie, teren przy Polskim Komitecie Olimpijskim

W ramach sekcji Arkady Dzieciom 13. Festiwalu Królewskie Arkady Sztuki zapraszamy na spektakl Teatru Scena 96:
👧 🎭 “Czerwony Kapturek”
13 sierpnia
godz. 12.00
Arkady Kubickiego
(spektakl dla widzów od lat 4)
scenariusz i Reżyseria – zespół
scenografia – Janek Zieliński
muzyka – Marek Żurawski
występują: Małgorzata Wolańska – Babcia, Grzybki, Zajączek; Maciej Dużyński – Wilk, Grzybki, Kapturek; Dariusz Jarosiński – Gajowy, Grzybki, Zajączek
📜 🐺 Któż nie zna historii Czerwonego Kapturka? Wydana po raz pierwszy drukiem przez Charles’a Perraulta w 1697 r., doczekała się ona kanonicznej dziś wersji braci Grimm, a w Polsce m.in. popularnej rymowanej bajki Jana Brzechwy.
Postać Czerwonego Kapturka pojawiła się w niezliczonych powieściach, filmach, opowiadaniach dla dzieci czy skeczach, dzięki czemu jest powszechnie znana na całym świecie.

Nowatorski “Czerwony Kapturek” Teatru Scena 96 to zupełnie inne, polemiczne spojrzenie na znaną baśń. Jej bohaterowie pojawiają się w nieprzewidywalnych miejscach, zachowują się również dość nietypowo… Tradycyjna scenografia i lalki łączą się tu z oryginalną formą spektaklu oraz wyjątkowym humorem, który trafia zarówno do młodszego, jak i starszego widza.

🏛️ Teatr Scena 96 to formacja artystyczna działająca w strukturach Stowarzyszenia Scena 96, które jest wspólnotą artystów, animatorów i menedżerów kultury. Jego repertuar przeznaczony jest dla całych rodzin, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb młodzieży i dzieci już od 4. roku życia.
Teatr realizuje projekty edukacyjne i animacyjne w oparciu o fabułę popularnych baśni oraz opowieści, często z wykorzystaniem technik teatru lalkowego. Źródłem inspiracji bywa tu pantomima, teatr ruchu, nieme kino. Spektakle pełne są kolorów, muzyki i humoru. Widz w każdym wieku odnajdzie w nich coś dla siebie.
W 2010 r. Stowarzyszenie Scena 96 wraz z Warszawskim Towarzystwem Muzycznym oraz Zamkiem Królewskim w Warszawie zainicjowało nowy projekt Królewskie Arkady Sztuki.
🆓 Wstęp wolny
Liczba miejsc ograniczona
Czas trwania wydarzenia: ok. 60 minut
Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w zaproponowanym repertuarze
Informacje: tel. (22) 35 55 170, e-mail: ttaraszkiewicz@zamek-krolewski.pl
Projekt powstał przy wsparciu finansowym Urzędu m.st. Warszawy

Kolejna sobotnia propozycja dla najmłodszych to Warsztaty gimnastyczne z KSGA Legion Warszawa.
Warsztaty będą odbywać się regularnie w każdą Sobotę o godz 13:30 na Plażówce Saska
Zapraszamy
KSGA Stowarzyszenie Gimnastyczne “Legion” Warszawa – SGLegion/SG Legion– Klub Sportowy Gimnastyki Artystycznej LEGION Warszawa specjalizuje się w szkoleniu zawodniczek gimnastyki artystycznej. Jest jednym z największych klubów gimnastycznych w Polsce, zrzeszając ponad 500 uczestników zajęć w 10 lokalizacjach na terenie Warszawy.
Gimnastyka artystyczna to forma ćwiczeń dla dziewcząt i jest jedną z najpiękniejszych i jednocześnie jedną z trudniejszych olimpijskich dyscyplin sportowych. Jest sportem pełnym wdzięku i piękna, ale też wymagającym zaangażowania i poświęcenia od zawodniczek. Kształtuje piękną sylwetkę, uczy gracji, wyrabia kondycję i siłę charakteru.
W ramach warsztatów w formie zabawy dostosowanej do wieku dzieci będzie można nauczyć się podstawowych elementów gimnastycznych oraz spróbować swoich sił z przyborami gimnastycznymi pod okiem naszej profesjonalnej i wykwalifikowanej kadry.

Polski Związek Tenisa Stołowego zaprasza wszystkich na Cykl Pikników “Pingpong na Trawie” w Warszawie ❗
🏓🌳🏓🌳🏓🌳🏓🌳🏓🌳🏓🌳🏓🌳🏓🌳🏓🌳🏓🌳🏓
W czasie pikników, pod okiem profesjonalistów rozwiniecie umiejętności sportowe, weźmiecie udział w turniejach i konkursach z nagrodami, spędzicie aktywnie czas ze swoimi bliskimi i zakochacie się w tenisie stołowym w cudownej scenerii Parku Agrykola ❤️
W Warszawie będziemy wspólnie bawić się w pięć wakacyjnych weekendów: 2-3 lipca, 16-17 lipca, 13-14 sierpnia, 20-21 sierpnia oraz 27-28 sierpnia 🏆
W godzinach od 10:00 do 19:00 czekać będą na Was następujące atrakcje:
🔹 nauka gry w tenisa stołowego pod okiem instruktorów;
🔸 amatorskie mini turnieje tenisa stołowego z nagrodami (rozgrywane o 13:00, 15:00 i 17:00);
🔹 gry, zabawy i konkursy sprawnościowe;
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW AKTYWNEGO WYPOCZYNKU NA ŚWIEŻYM POWIETRZU❗
Udział w piknikach jest bezpłatny.

🎪 Wiele spośród dzieł prezentowanych na wystawie „Cyrk” powstało jako pokłosie zachwytu barwnymi widowiskami, które choć zasadniczo zmieniły się od XIX- czy początku XX wieku, nadal wywierają duże wrażenie.
💥 Zaprosiliśmy dwóch artystów cyrkowych, by – tym razem odwracając kolejność – inspirując się pracami obecnymi na wystawie, stworzyli autorskie etiudy, łączące ich kunszt i twórczą wrażliwość z dialogiem rozpiętym ponad czasem i artystycznymi mediami.
📍 Park Rzeźby w Królikarni
🆓 wstęp wolny 🆓
🗓 sobota 23.07, godz. 18:00 ⏰ ok. 40 minut
Wydarzenie odwołane, wkrótce podamy nowy termin!⚡️🎪
💥 występuje Marcin “Ex” Styczyński
Marcin “Ex” Styczyński – artysta cyrkowy specjalizujący się w fire show z dwunastoletnim doświadczeniem jako performer. Posiada rzadką umiejętność wydmuchiwania płomieni w sposób ciągły. Od 2015 roku jest pełnoetatowym artystą ulicznym. Wystawia swoje przedstawienia ponad 200 razy w roku. Występował na festiwalach ulicznych w ponad dziesięciu krajach, a ze swoją sztuką zwiedził już 25 państw.
🗓 sobota 13.08, godz. 18:00 ⏰ ok. 40 minut
💥 występuje Tomasz Piotrowski
Tomasz Piotrowski – wielokrotnie nagradzany w kraju i zagranicą artysta cyrkowy, reżyser widowisk, współtwórca Europejskiego Festiwalu Klaunady „Inwazja Klaunów”. Zręczność dopracował do hipnotycznej perfekcji. Wykonując manipulacje rekwizytami potrafi prowadzić widownię w trans. Jego autorski spektakl “Ciii…” zwyciężył w konkursie “Incydent Polski” w Lublinie

Wraz z powrotem Plażówki Ursus powróciły GORDONKI ❤ ❤ ❤
☀️☀️☀️W czerwcowe, lipcowe i sierpniowe soboty ponownie poprowadzimy cykl z Gordonkami w Plażówce Ursus
🎵🎵🎵Gordonki – zajęcia umuzykalniające oparte o teorię prof. E. E. Gordona. Ich głównym elementem są śpiew i ruch oraz nastawienie na kontakt z młodym odbiorcą i jego rodzicem.
🥁Urozmaiceniem zajęć są barwne akcesoria jak np.: bańki mydlane, chustki, szarfy,piórka czy piłki perkusjonalia. Wspaniała zabawa, rodzinnie spędzony czas i muzyczny rozwój dzieci i niemowląt.

13.08 godz 11:00 – Park Kombatantów (start przy placu zabaw od ul. Obrońców Pokoju)
WSTĘP WOLNY
Spotkaliście kiedyś Bzionka?
Bzionki to leśne duszki, które wedle dawnych, słowiańskich wierzeń żyją pod krzewami czarnego bzu i pomagają ludziom chroniąc ich gospodarstwa przed złymi mocami.
W dzisiejszych czasach, gdy w polu ludzie do pomocy mają maszyny, nikt już nie pamięta o Bzionkach, Polewikach, Rusałkach i innych duszkach związanych z przydrodą, o których przychylność dbali nasi przodkowie. Ale one nadal tu są, tęsknią za czasami, gdy człowiek szanował naturę i potrafił żyć z nią w zgodzie respektując porządek wyznaczany przez pory roku.
Gdy Bzionkom zdarzy się spotkać ludzi, gotowych ich posłuchać, próbują przypomnieć im dokąd sięgają nasze korzenie, snując opowieści o prastarych drzewach, leśnych bóstwach, zwierzętach i roślinach.
Zapraszamy mieszkańców Dzielnicy Włochy (i nie tylko) do wspólnego bajania. Spotkania mają charakter performatywny, towarzyszą im warsztaty muzyczne, teatralne i plastyczne oraz muzyka na żywo grana tradycyjnym polskim instrumencie – suce biłgorajskiej.
WSTĘP WOLNY
projekt współfinansuje m.st. Warszawa Dzielnica Włochy
Wydarzenie dostępne dla osób poruszających się na wózkach oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Możliwość wejścia z psem asystującym.
W razie pytań dotyczących szczegółów wydarzeń oraz ich dostosowania dla osób ze specjalnymi potrzebami prosimy o kontakt: niebanalnikontakt@gmail.com

W soboty do Plażówki Saska ponownie zawitał nasz cykl nauki z zabawą dla najmłodszych ANGIELSKI Z CIOCIĄ PEGĄ-otwarte zajęcia nauki języka angielskiego.
Co Sobotę na Plażówka Saska będą odbywać się otwarte zajęcia j.angielskiego.
12:00-12:45 – zajęcia z języka angielskiego dla grupy 1-3 lata;
12:45-13:30 – grupa 4-6 lat
Przez cały sezon będziemy prowadzić bezpłatne zajęcia dla najmłodszych z języka angielskiego z Ciocią Pegą – nauczycielką języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym
Program obejmuje naukę przez zabawę:
-aktywizująca metoda nauczania z użyciem kart obrazkowych (Flashcards)
-zabawy ruchowe
-piosenki
-czytanie i opowiadanie, wspieranie gestem

  • gry językowe
    Każde zajęcia będą indywidualną lekcją

Spacerujecie po Łazienkach Królewskich? Warto w tym czasie poznawać bliżej łazienkowskie zwierzęta i rośliny. Dowiedzieć się na przykład, które drzewo jest najstarsze, kto udaje, że ma kolorowe pióra, czyją sprawką są “szyszki z koroną”, a także którego ssaka boją się tutejsze ptaki.
🌳🦆
Na wszystkie Wasze pytania o rośliny, zwierzęta i wodę w Łazienkach Królewskich będą odpowiadać nasi przyrodnicy 💁. Będzie można ich spotkać na trawniku naprzeciwko kawiarni Trou Madame (mapka 👉https://goo.gl/maps/qZRVpZSAGJCS6KdB9) lub przy Mostku Kaskadowym (mapka 👉https://goo.gl/maps/zdc9UBfaqde6KX7WA).

TEATR OGRÓDKOWY PRZY MOSTOWEJ ZAPRASZA!
Panna Och-Chmurka jest duszą towarzystwa. Uwielbia poznawać świat, podróżować oraz czytać ciekawe książki.
Z kolei Pan Obłoczek jest zwolennikiem spędzania czasu przy komputerze, grania w różne gry na konsoli oraz przesiadywania w Internecie.
Bohaterowie wspólnie zauważają, że świat staje się mniej kolorowy, a wypłowiałe boiska, podwórka i huśtawki zarastają betonem.
Dlaczego większość czasu spędzamy przy telefonie lub komputerze?
Czy możemy jeszcze uniknąć sieciowej eksplozji?
Kim jest Sieciowy Wirus który czai się za internetową witryną?
Dzieci na własne oczy zaobserwują jak wygląda świat, kiedy nadużywa się nowych technologii, a zapomina o relacjach z rodziną, przyjaciółmi, czy o zabawie na świeżym powietrzu! Zobaczymy dlaczego warto dziś rozwijać swoją wyobraźnię oraz w jakiej rzeczywistości lepiej przebywać: wirtualnej czy realnej?

Spektakl rodzinny dla dzieci od 3 roku życia, czas trwania: 60 minut.
13 sierpnia, godz. 16.00
Altana przy Hugonówce, wstęp wolny.
W przypadku niepogody wydarzenie odbędzie się w Sali Widowiskowej.

Zapraszamy na wspólne oglądanie wyjątkowego spektaklu spadających perseidów!
Połóż się na golędzinowskiej łące, odpręż przy relaksacyjnej muzyce i zanurz się w głębi rozgwieżdżonego nieba. Seans poprzedzimy prelekcją nagraną głosem Bartosza Wejmana na temat tego co dzieje na naszym niebie i gdzie się znajdujemy.
W razie niesprzyjającej pogody zapraszamy na pokaz filmowy we wnętrzu pawilonu.

Zabierajcie pociechy, dziadków i wspólnie dowiedzmy się jak możemy działać na rzecz przyszłych lat życia na naszej planecie.
Co będzie się działo:
Inauguracja wystawy, celebrującej rok tygrysa, należącej do WWF Polska, przedstawiającej jego życie w warunkach naturalnych.
Przepiękne zdjęcia wykonane z ukrycia, które pozwolą na chwilę przenieść się w klimat odległej Azji.

  • eko zajęcia plastyczne, możecie przynieść rzeczy z domu pozorne śmietki, a z naszymi animatorami nadamy im drugie życie
  • taniec w bańkach mydlanych
  • Dzikie kolorowanki z informacjami o życiu dzikich zwierząt
  • baloniki na eko patyczkach dla każdego uczestnika i inne niespodzianki
  • Konkurs plastyczny MSC Polska – chroń morza i oceany- do wygrania nagrody rzeczowe oraz bilet do morskiej foto budki, która specjalnie przyjedzie do naszego klubu
  • Foundriserzy WWF Polska którzy opowiedzą o tym jak można wspierać fundacje działające na rzecz zwierząt, będą również Waszymi przewodnikami po wystawie i ciekawostkach z życia tygrysów
  • filmy o zwierzątkach
  • darmowe edukacyjne zeszyty morskie z zadaniami i rybne gry do wspólnej zabawy którą możecie kontynuować w domu
    Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy dla Was kolorową lemoniadę 🙂
    Wydarzenia nad Wisłą wspiera Dzielnica Wisła.
    Do zobaczenia!

🌿Stwórz roślinną zakładkę do książki techniką Hapa zome.
Uczestnicy przeniosą na papier wzory letnich kwiatów i liści, a jako farba drukarska posłuży ukryty w nich barwnik.
🌿HAPA ZOME
Hapa zome to japońska technika naturalnego druku, gdzie farbę zastępuje barwnik zawarty w świeżych kwiatach i liściach. Polega na ułożeniu roślinnej kompozycji, a następnie, przy użyciu młotka, wbiciu pigmentu w materiał – papier lub tkaninę.
Metoda ta pozwala na stworzenie wyjątkowych i niepowtarzalnych wzorów, wyzwala twórczość i kreatywność. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia!
🌿INFORMACJE PRAKTYCZNE🌿
🌿Warsztaty mają charakter otwarty, możesz przyłączyć się do zajęć między 11:00 a 14:00 (lub do wyczerpania materiałów).
📍Lokalizacja: Muzeum Drukarstwa, ul. Ząbkowska 23/25
🌿Dla kogo: dzieci, młodzież i dorośli
🎟️Bilety: w ramach biletu wstępu na wystawę stałą (bilety do kupienia online lub w kasie Muzeum Drukarstwa)

Popularność form cyrkowych nierozłącznie wiąże się z potrzebami odczuwania zachwytu oraz wzbudzania zachwytu. Ta harmonijna wymiana energii między widzem a artystą cyrkowym pozwala na uwolnienie się od wszystkich trosk i trudności w chwili cyrkowego d z i a n i a s i ę. Kluczem do tego błogiego poddania się cyrkowemu TERAZ jest koncentracja na ciele, które porusza siebie i materię w sposób fantazyjny – nierealny z perspektywy widza. Ponadczasowość języka kreowanego na scenie, arenie, czy ulicy przez artystów cyrkowych zasadza się na doświadczaniu precyzji i perfekcyjnej zręczności. Oto przed widzem jawi się postać cyrkowa w niepowtarzalnym, ekscentrycznym, przerysowanym kostiumie, która włada rekwizytem, dowcipem, swoim własnym ciałem, czy też ciałem partnera scenicznego w sposób nieprzenikniony. Magiczny? Ów zachwyt i owa zręczność są z sobą nierozerwalnie związane. Idąc ramię w ramię, ręka w rękę, gest w gest wzbudzają – zapewne iluzyjne – poczucie przekroczenia granicy wyobraźni. Właśnie w tym punkcie, gdy wyobraźnia widza zostanie czymś zadziwiona, wybita ze znanego rytmu, rodzi się nowa przestrzeń gotowa do wypełnienia przez kreatywność.
Do współtworzenia tej właśnie przestrzeni zapraszamy widzów sobotnich pokazów w Centrum Praskim Koneser. Przez sześć wieczorów, na Scenie pod Kominem, najbardziej zręczni artyści cyrkowi stolicy zachwycą uczestników spotkań podczas pokazów cyrkowych. Po każdym występie, Ci sami mistrzowie zręczność kształcić będą wszystkich chętnych w opanowanych przez siebie do perfekcji technikach cyrkowych.
Zapraszamy do wspólnego przekraczania granic wyobraźni.

Centrum Praskie Koneser (Scena pod Kominem)
17:30 Pokaz zręczności i spektakularności Juliana Waglewskiego
Cyrkowy inkubator innowacyjności w postaci człowieka wykonującego akrobacje na wielkim kole. Julian Waglewski rozwija tradycyjne techniki cyrkowe, które opanował do perfekcji w Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej. Jest zdobywcą II miejsca oraz nagrody publiczności na I Ogólnopolskim Konkursie Etiud Nowocyrkowych Cyrkulacje. Współpracował z Teatrem Akt m.in. przy spektaklu “Poza Czasem”, występuje także w Teatrze Palladium w spektaklu “Czarodziej”. Współtwórca i artysta II Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów. Uczestniczył w projektach Warszawskiej Sceny Variete i CyrkOnu. Wspólnie z Marią Gawlik zajmują się dziedziną, którą określają jako akrobacje ikaryjskie.
18:00-19:15 – Warsztaty zręczności Juliana Waglewskiego

Wstęp wolny.
Liczba miejsc (na warsztaty) ograniczona

Urząd Dzielnicy Targówek m. st Warszawy, Stowarzyszenie “Konkluzja”, Teatr Rampa na Targówku zapraszają wszystkich mieszkańców Targówka i okolic do spędzania letnich weekendów ze sztuką cyrkową.
Przed nami osiem sobót przepełnionych magią pielęgnowaną i rozwijaną przez akrobatów, żonglerów, iluzjonistów, multiinstrumentalistów cyrkowych.
Język cyrku, to ruch wpleciony w maszynę iluzji oraz potrzeby zachwytu- a ważniejsze może i zadziwienia – nad akrobatycznym dorobkiem artystów. Jednak cyrk w swoim dobrodziejstwie dostępny jest dla każdego, rozszerzając obszary kreatywności amatorów żonglerki, rodzin spędzających radośnie i rozwojowo czas, również całych dzielnic i społeczeństw.

Park Wiecha (Schody przed Teatrem)
11:00-13:30 warsztaty cyrkowe:
14:00-14:30 pokaz cyrkowy Tomka Piotrowskiego
14:45-15:30 pokaz cyrkowy Juliana Waglewskiego
Cyrkowy inkubator innowacyjności w postaci człowieka wykonującego akrobacje na wielkim kole. Julian Waglewski rozwija tradycyjne techniki cyrkowe, które opanował do perfekcji w Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej. Jest zdobywcą II miejsca oraz nagrody publiczności na I Ogólnopolskim Konkursie Etiud Nowocyrkowych Cyrkulacje. Współpracował z Teatrem Akt m.in. przy spektaklu “Poza Czasem”, występuje także w Teatrze Palladium w spektaklu “Czarodziej”. Współtwórca i artysta II Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów. Uczestniczył w projektach Warszawskiej Sceny Variete i CyrkOnu. Wspólnie z Marią Gawlik zajmują się dziedziną, którą określają jako akrobacje ikaryjskie.
Imprezę prowadzi: Kristina Veliczko

Wstęp wolny!
liczba miejsc ograniczona
Projekt współfinansowany jest przez m. st. Warszawa

Cudowna muzyka Koncertu na flet i harfę Wolfganga Amadeusza Mozarta zagrała jedną z piękniejszych scen w filmie „Amadeusz” Milosza Formana i zabrzmi w wersji dla maluszków w najbliższej Smykofoniii. Dwie artystki – flecistka Elżbieta Drozdowska i harfistka Zuzanna Elster przedstawią wybrane fragmenty tego dzieła z towarzyszeniem wiolonczeli i fortepianu. Usłyszymy także wietrzyki i strumyki, miniatury muzyczne zapisane i improwizowane. Oczywiście poznamy się lepiej z harfą, która niezbyt często występuje w Smykofonii.
Wykonawcy:
Viola Łabanow – fortepian i prowadzenie koncertu
Elżbieta Drozdowska – flet
Zuzanna Elster – harfa
Izabela Buchowska – wiolonczela

Szachy wracają nad Wisłę!
https://goo.gl/maps/9weSdgBadXziBiVu7
Co sobotę, dopóki będzie ciepło i pięknie, rozkładamy się z szachami na bulwarze Patton’a. Wstęp wolny dla każdego, niezależnie od poziomu szachowego – na miejscu są instruktorzy szachowi, którzy nauczą od podstaw tajników królewskiej gry.
Do zobaczenia przy szachownicy!

Nieważne czy wygrasz, czy zatriumfujesz „następnym razem”. Ważne, że gry planszowe bawią i integrują z przyjaciółmi lepiej niż niejedno wspólne wyjście. A najlepiej integrują planszówkowe rozgrywki podczas wyjścia z przyjaciółmi. I my tym Waszym wyjściom z przyjaciółmi wychodzimy naprzeciw i udostępniamy Wam w Ogrodzie Centralnym w soboty i w niedziele tyle planszówek, ile dusza zapragnie!
Wpadajcie do nas całymi rodzinami i niech wygra lepszy! Zapraszamy do gry!


🔸sobota, niedziela
🔸10:00 – 15:00
🔸 Browary Warszawskie | Ogród Centralny
🔸 Wstęp wolny!

Zapraszamy na gordonki na Plaży 🎶🎼
Wstęp bezpłatny
Gordonki to zajęcia umuzykalniające, wg. teorii E.E. Gordona (amerykański muzyk, pedagog i psycholog muzyki).
Zajęcia polegają na budowaniu wyobraźni muzycznej. Wykorzystujemy wrodzone zdolności muzyczne, które dla każdego nowo narodzonego człowieka są podobne.
Na zajęciach prowadzący zachęca do wspólnej zabawy, improwizacji, naśladowania. Dzieci osłuchują się z muzyką, dźwiękiem, rytmem. Jest to także okazja do szybszego rozwoju motoryki dużej, koordynacji ciała, oddechu i rozwoju mowy.
Przede wszystkim będzie dużo śpiewania i słuchania melodii. Nie ma presji. Dziecko samo decyduje czy i kiedy dołączy do zabawy.
Istotne jest aktywne wsparcie rodzica/ opiekuna.
Zajęcia dla dzieci od 3 miesięcy do 3 lat, wraz z opiekunem.
Czas trwania:
ok. 30 minut, wykorzystuję maksymalny czas skupienia dzieci.
Ilość uczestników ograniczona (uczestnik to dziecko plus jeden opiekun).
Prowadzący: Piotr Łukasik, Pan PamPam, nauczyciel przedszkolny, KZ i muzyki, w tym nauczania gordonowskiego, muzyk, basista.
Tata Kuby. Łączy życie rodzinne z pasją do muzyki.


Wydarzenie jest w całości finansowane przez Plażę Wesoła i KT Perun Wesoła będącą częścią przedsiębiorstwa Kacper Borucki Tennis Solutions

NIEDZIELA, 14 sierpnia

Zapraszamy na cykl spacerów varsavianistycznych.
Spacery odbędą się w czterech dzielnicach Warszawy na Pradze-Południe, Pradze-Północ, Mokotowie i Śródmieściu.
Przewodnikami wycieczek będą:

w dniach 14.08, 28.08, 04.08 Elżbieta Kunowska

14.08 GODZ. 11:00
Trzy religie, trzy kultury na Pradze
ZBIÓRKA: przy pomniku ks. Skorupki, przed katedrą na Pradze
14.08 GODZ. 14:00
Ciekawostki Parku Praskiego i okolic
ZBIÓRKA: ul. Floriańska 14 przy barze Rusałka

UWAGA!
Podczas spacerów będziemy nagrywać wydarzenie na żywo (streaming live).
Pod koniec wycieczki poprosimy uczestników o wspólne, grupowe zdjęcie 🙂
Wydarzenia bezpłatne!
Projekt dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025.
Organizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Kinematografii z siedzibą w Warszawie

🇺🇦 Українська мова 👇
🇵🇱: Serdecznie zapraszamy na cykl niedzielnych warsztatów integracyjnych dla rodzin ukraińskich i polskich do Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie!
W niedziele zachęcamy do odwiedzenia Muzeum Chopina i uczestnictwa w warsztatach muzycznych, plastycznych, zajęciach arteterapeutycznych, rękodzielniczych lub fotograficznych. Bogaty program został przygotowany z myślą o stworzeniu przestrzeni integrującej rodziny ukraińskie i polskie. Na zajęciach będzie obecny tłumacz, zaś wstęp jest bezpłatny.
Zapisy na zajęcia:
👉 mail: bilety.muzeum@nifc.pl;
👉 telefon: 22 44 16 251/252;
👉 Kasy Muzeum Chopina.
Przy zapisach należy zgłosić liczbę uczestników zajęć (nie należy rezerwować miejsc dla opiekunów uczestników, np. rodziców). Liczba miejsc jest ograniczona.
Szczegółowy harmonogram zajęć znajduje się poniżej. Do zobaczenia w Muzeum Fryderyka Chopina!
Realizacja programu edukacyjnego nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego Fundacji Orlen.
📅 Harmonogram
SIERPIEŃ
🔸 14.08 – Kraina Dźwięków dla dzieci w wieku 4-6 lat. Z Fryckiem w świat muzyki
Zabawy muzyczno-rytmiczne z etiudami Fryderyka Chopina
godz. 11:30-12:30
Czy ruchem i gestem można przedstawić nastrój melodii? Dowiemy się tego na naszych kolejnych zajęciach muzyczno-rytmicznych. Motywem przewodnim będą etiudy Fryderyka Chopina. Zajęcia z tłumaczeniem na język ukraiński.
🔸 14.08 – Kraina Dźwięków dla dzieci w wieku 7-9 lat. Z Fryckiem w świat muzyki
Zabawy muzyczno-rytmiczne z etiudami Fryderyka Chopina
godz. 13:30-14:30
Czy ruchem i gestem można przedstawić nastrój melodii? Dowiemy się tego na naszych kolejnych zajęciach muzyczno-rytmicznych. Motywem przewodnim będą etiudy Fryderyka Chopina. Zajęcia z tłumaczeniem na język ukraiński.
🔸 21.08 – Warsztaty ucierania akwareli
godz. 11:30-13:00
Technika akwareli była znana już w starożytnym Egipcie, jednak największą popularność zdobyła w XIX wieku. Mistrzowsko posługiwał się nią między innymi przyjaciel Fryderyka Chopina, znakomity francuski malarz, Eugène Delacroix. Podczas warsztatów przyjrzymy się procesowi tworzenia farb wodnych i wykonamy je własnoręcznie pod okiem specjalisty. Zapraszamy na zajęcia rodziny z dziećmi. Zajęcia z tłumaczeniem na język ukraiński.
🔸 28.08 – Akwarelą na jedwabiu. Warsztaty wieńczące wystawę czasową „Chopin. Potęga znaku”
godz. 11:30
Zainspirowani wystawą czasową „Chopin. Potęga znaku” przyozdobimy jedwabne chusty motywami chopinowskimi. Na rozpiętej na ramce tkaninie stworzymy kontur, wypełnimy go kolorami i na koniec utrwalimy termicznie. Stworzymy tym samym wyjątkowe i niepowtarzalne pamiątki idealne dla każdego melomana.


🇺🇦: Запрошуємо Вас, на серію недільних інтеграційних майстер-класів для українських та польських родин, до музею Фредеріка Шопена у Варшаві!
У неділю вранці пропонуємо Вам відвідати музей Шопена і взяти участь в музичних, художніх майстер-класах, а також арт-терапевтичних, рукодільних або фотографічних заняттях. Ця насичена програма підготовлена з метою створення безпечного простору, та для об’єднання українських і польських родин. На заняттях буде присутній перекладач.
Вхід безкоштовний.
Реєстрація на заняття
👉 bilety.muzeum@nifc.pl;
👉 22 44 16 251/252;
👉 в касах музею Шопена
При записі потрібно вказати кількість учасників (не бронюйте місця для опікунів, наприклад батьків). Кількість місць обмежена.
Графік занять знайдете нижче. До зустрічі в Музеї Фредеріка Шопена!
Реалізація розвиваючої програми була б неможлива без фінансової підтримки Фонду Орлен.
📅 Графік:
СЕРПЕНЬ
🔸 14.08 – Країна звуків для дітей 4-6 років. З Фрицкем у світ музики.
Музично-ритмічні ігри з етюдами Фридерика Шопена
11:30-12:30
Чи можна рухом і жестом зобразити настрій мелодії? Ми дізнаємося це на наших наступних музично-ритмічних заняттях. Лейтмотивом стануть етюди Фридерика Шопена. Заняття з перекладом на українську мову.
🔸 14.08 – Країна звуків для дітей 7-9 років. З Фрицкем у світ музики.
Музично-ритмічні ігри з етюдами Фридерика Шопена
13:30-14:30
Чи можна рухом і жестом зобразити настрій мелодії? Ми дізнаємося це на наших наступних музично-ритмічних заняттях. Лейтмотивом стануть етюди Фридерика Шопена. Заняття з перекладом на українську мову.
🔸 21.08 – Майстер-клас з розтирання акварелі
11:30-13:00
Техніка акварелі була відома ще в Стародавньому Єгипті, проте найбільшу популярність вона придбала в XIX столітті. Майстерно нею користувався, між іншим, друг Фридерика Шопена, видатний французький художник Ежен Делакруа. Під час майстер-класу ми розглянемо процес створення водних фарб і зробимо їх своїми руками під керівництвом фахівця. Запрошуємо на заняття сім’ї з дітьми. Заняття з перекладом на українську мову.
🔸 28.08 – Акварель на шовку. Майстер-клас, який увінчує тимчасову виставку „Шопен. Сила знака”
11:30
Надихнувшись тимчасовою виставою ” Шопен. Сила знака ” ми прикрасимо шовкові шарфи шопенськими мотивами. На натягнутій на рамі тканині ми створимо контур, наповнимо його квітами і, на кінець, закріпимо термічно. Таким чином, ми створимо унікальні та непоавторювальні сувеніри, які ідеально підходять для будь-якого любителя музики.

Rodzinne warsztaty krajoznawcze! 🗺
W niedzielę o 11.00 dzieci wraz z rodzicami i opiekunami zapraszamy na niezwykłą wędrówkę po Mazowszu. Uczestnicy posłuchają opowieści o pachnących jabłkami sadach, barwnych skansenach czy ruinach zamków. 🌅 Poznają też kulturę Kurpiów, tradycje i codzienność staropolskiej wsi, ideę miasta-ogrodu i wyjątkowy styl architektoniczny zwany świdermajerem. Dowiedzą się jaka roślinność jest typowa dla Mazowsza oraz zbiorą całą masę prostych pomysłów na rodzinne spędzanie czasu na łonie natury. 🐾🌱
W czasie plastycznej części spotkania, używając sensorycznych elementów, stworzymy wspólną makietę zielonego Mazowsza. Na każdego uczestnika czeka niespodzianka – NIEMAPA Mazowsze. 🎁
Informacje praktyczne:
🔹 wszystkie materiały dostępne są na miejscu,
🔹 zapisy nie obowiązują.
Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

🎺 W lipcu rozpoczynamy cykl letnich koncertów plenerowych muzyki klasycznej i folkowej. 🪗🥁🎷
Podczas tych ostatnich zapewnione będzie też miejsce do tańca. 💃🕺
Cztery wydarzenia odbędą się w lipcu i cztery w sierpniu.
Koncerty muzyki klasycznej poprowadzi znana aktorka LAURA ŁĄCZ, a koncerty muzyki folkowej dziennikarz radiowy ADAM DOBRZYŃSKI.
Planowane koncerty:
🎵 14 sierpnia, godz. 18.00, Park im. Jana Pawła II – Drogi Polskiego Oręża w Muzyce Filmowej – MILENA LANGE i WARSAW IMPRESSIONE ORCHESTRA
🎵 21 sierpnia, godz. 18.00, Park Przy Bażantarni – Żywiołowa muzyka folklory żydowskiego – zespół KLEZMAFOUR /dechy do tańca/
🎵 28 sierpnia, godz. 18.00, Park im. Jana Pawła II – Światowe Przeboje Srebrnego Ekranu – VINYL STRING QUARTET.
Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.
Serdecznie zapraszamy!

Mamy Śpiewamy – wyjątkowy koncert dla rodzin z dziećmi!
Przyjdź z dzieckiem i pośpiewaj z nami!
Weź sąsiada i sąsiadkę do Letniska!
Podobno nad Wisłą dźwięki muzyki roznoszą się najlepiej 😉
Chcesz wprowadzić dziecko w świat prawdziwej, żywej muzyki?
Chcesz zanurzyć dziecko w muzyce, posłuchać i pośpiewać piosenki, które wpadają w ucho – które nucisz i nucisz bez końca?
A może chcesz zabrać dziecko na pierwszy koncert w życiu?
A być może już dobrze nas znasz i po prostu chętnie nas posłuchasz i się z nami spotkasz?

Wspaniała okazja ku temu pojawi się już 21-go sierpnia!
Będzie: swing z basem, blues i country na gitarze, J.S.Bach na wiolonczeli, ukulele, śpiew na głosy!
Będzie wyjątkowo – jak zawsze na koncertach Mamy Śpiewamy!!!

Zagrają:
Anna Szafraniec – śpiew, dzwonki
Zofia Moląg-Kopeć – śpiew, wiolonczela
Jacek Szafraniec – bas, ukulele
Michał Olesiński – gitara/bęben

Wstęp bezpłatny
Wybrzeże Gdyńskie 2
Letnisko Żoliborz
16.08 godz 16:00
Współorganizatorem wydarzenia jest TU MI WOLNO, kawiarnia zaangażowana kulinarnie, społecznie i kulturalnie. Stworzona z miłością w sercu warszawskiej Pragi ( a teraz także i w Letnisku!)
TU MI WOLNO jest miejscem przyjaznym i tolerancyjnym, stworzonym z myślą o wypoczynku i rozrywce. W księgarni znajdziesz pozycje z obszaru sztuki, terapii i rozwoju przez sztukę. Na scenie występy z Polski i zza granicy, warsztaty oraz spektakle z udziałem widowni. A w menu pyszną kawę, starannie przygotowane posiłki i dobry napitek.
TU MI WOLNO jest pod opieką Fundacji Międzynarodowych Inicjatyw Artystycznych Arena.

Zapraszamy serdecznie na Dzień Otwarty w wikińskiej Warowni Jomsborg!
Brama standardowo otwarta w godzinach 12:00 – 18:00.
Współczesne maszyny nie współgrają z nami i niestety płatność TYLKO gotówką. Najbliższy bankomat jest w Centrum Olimpijskim.
Koszt wstępu: dobrowolny datek na michę dla piesków grodowych, Thora i Lokiego oraz na wsparcie Warowni w ciężkich czasach.
Oferujemy: piwo, miód pitny JomsViking, napoje bezalkoholowe, kawę i herbatę oraz kiełbaski do upieczenia nad ogniskiem.
Atrakcje: strzelanie z łuku oraz rzuty toporem płatne po 1 zł.
Będą także dostępne dyby oraz monidła, przy których można zrobić sobie zdjęcia.
O 12:00 wojownicy z Jomsborg Vikings Hird rozpoczynają swoje szkolenie w walce mieczem i toporem. Będzie można ich podejrzeć jak trenują przed wyprawami 🙂
Do zobaczenia!

Zapraszamy na cykl koncertów plenerowych w Parku Wilanowskim, organizowanych przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i Centrum Kultury Wilanów.
Wspaniałych wystąpień będzie można posłuchać w niedziele 24 i 31 lipca oraz 7 i 14 sierpnia 2022 r. na polanie w pobliżu Pompowni (w razie niepogody koncerty odbędą się w sali kameralnej Centrum Kultury Wilanów, przy ul. Kolegiackiej 3).
Wstęp: na podstawie biletu do parku.
Uwaga: warto zabrać koce, by wygodnie usiąść na trawie.

Zapraszamy na spacer po wystawie czasowej “Od kuchni”, w trakcie degustacji w muzealnej restauracji “Warsze” spróbujemy tradycyjnych smaków żydowskich oraz poznamy izraelskie przystawki mezze, które podbiły serca smakoszy i znawców kuchni.
26 marca (sobota), godz. 12.00
bilety: 80 zł normalny, 70 zł ulgowy,
https://bilety.polin.pl/nienumerowane.html?id=123851
liczba miejsc ograniczona: 15 osób
prowadzenie: Katarzyna Jankowska, w jęz. polskim
terminy kolejnych oprowadzeń:
14 sierpnia (niedziela)
18 września (niedziela)
23 października (niedziela)
Dowiemy się, czym różnią się od siebie kuchnie Żydów mieszkających w różnych częściach świata, poznamy słynną szefową kuchni z okresu międzywojennego, Fanię Lewando, i popularną autorkę książek kucharskich, Rebekę Wolf. Porozmawiamy o tym, skąd wzięły się zasady koszerności i czy trudno jest prowadzić koszerną kuchnię. Na koniec razem z przewodnikiem udamy się do muzealnej restauracji “Warsze” na wspólną degustację kilku potraw.

🎈🎈🎈KREATYWKI
TO WARSZTATY KREATYWNEGO ROZOWOJU,
PODCZAS KTÓRYCH DZIECI WYZWALAJĄ
NATURALNĄ EKSPRESJĘ TWÓRCZĄ!🎈🎈🎈
Używamy materiałów plastycznych, sensorycznych,
”recyklingowych” i oczywiście całą gamę zasobów natury.
Co robimy?
🎀-artystyczne wykorzystanie odpadów (tworzymyz nich obrazy, lampiony, dzwonki wiatrowe itp.)
🎀-tworzenie instrumentów muzycznych
🎀-mata ”węchowa” dla psiaków i kociaków
🎀-malowanie kamyków czy wyrobów drewnianych farbą akrylową, barwikami spożywczymi
🎀-malowanie na płótnie malarskim z wykorzystaniem nietypowych narzędzi – grzebień, folia bąbelkowa, pałeczki, owoce itp.
🎀-tworzenie dzieł z wykorzystaniem zasobów naturalnych (drewno, ziarna, tkanina, muszle itp.)
👶KREATYWKI MALARSKO-RĘKODZIELNICZE
👶KREATYWKI RECYKLINGOWE
👶KREATYWKI SENSORYCZNE
Stymulowanie zmysłów (wzroku, węchu, dotyku,słuchu, smaku) podczas swobodnej zabawy znaturalnymi materiałami typu: glina, ziarna, woda,
szyszki, patyki itp.
nasze motto to:
🧚‍♂️KAŻDE DZIECKO MA TALENT
wstęp wolny
Niedziele
Plażówka Ursus
Dzieci warszawy 24

Wraz z powrotem Plażówka Saska wróciły GORDONKI ❤ ❤ ❤
☀️☀️☀️W majowe, czerwcowe, lipcowe i sierpniowe niedziele ponownie poprowadzimy cykl z Gordonkami w Plażówka Saska
🎵🎵🎵Gordonki – zajęcia umuzykalniające oparte o teorię prof. E. E. Gordona. Ich głównym elementem są śpiew i ruch oraz nastawienie na kontakt z młodym odbiorcą i jego rodzicem.
🥁Urozmaiceniem zajęć są barwne akcesoria jak np.: bańki mydlane, chustki, szarfy, piórka czy piłki perkusjonalia. Wspaniała zabawa, rodzinnie spędzony czas i muzyczny rozwój dzieci i niemowląt.

Zapraszam na spacer do Łazienek Królewskich.
Spotykamy się w niedzielę, 14 sierpnia 2022 r., o godz 13:00 pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Spacer przewidziany jest na ok 1.5h.
Podczas spaceru dowiemy się m.in.;
Gdzie w Łazienkach znajdowała się kiedyś cerkiew?
Co miał na zadzie koń królewski?
Gdzie wybiła godzina zemsty?
Gdzie były największe kuchnie w kraju?
Gdzie znajdował się mostek Chiński?
Na czyje życie w Łazienkach dokonano zamachu?
Jakie wydarzenie upamiętnia kolumna z orłem?
Gdzie znajduje się głaz czasu?
Na czym polegała gra w Trou-Madame?
Dlaczego Niemcy nie wysadzili w powietrze Teatru na Wyspie?
Który budynek upodobniono do grobowca rzymskiego Cecylii Metelli przy Via Appia pod Rzymem?
Co robi pies w łazienkach?
Gdzie miała stanąć Świątynia Najwyższej Opatrzności?
i wiele innych…
Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, natomiast jeśli uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek (…)
Spacer poprowadzi przewodnik miejski Warszawskiego Zaułka. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia. 😉

Już 14 sierpnia widzimy się na najbardziej kolorowej imprezie w mieście!
❤🧡💛💚💙💜🤎🖤
16:00 Start wydarzenia
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny 😁
Czym jest Święto Kolorów? 🤔
To po prostu okazja do dobrej zabawy i wspólnego kolorowego szaleństwa. Przyjemność tym większa, jeśli na imprezę wybierzecie się ze znajomymi i przyjaciółmi, aby wspólnie porozmawiać, powygłupiać się i potańczyć… 💃🕺
Co dla Was przygotowaliśmy?🤔
❤Wyrzutnie proszków holi
🧡Dmuchane zamki
💛Kolorowe łakocie
💚Przepyszne granity
💙Konkursy z nagrodami
💜Mnóstwo dobrej zabawy
Dlatego zapisz datę w kalendarzu i zaproś swoich najbliższych🕠📔📅
Proszki holi dostępne są na naszym stoisku w 8 kolorach🌈
Zakaz wstępu z własnymi proszkami na teren imprezy⛔
Dlaczego⁉
Nasze proszki mają odpowiednie certyfikaty, atesty, są całkowicie bezpieczne i łatwo spierają się z odzieży😊
Do zobaczenia😘🥰

🎵 KLASYKA NA LEŻAKACH – KONCERTY PROMENADOWE W MUZEUM WNĘTRZ to szósta edycja cyklu koncertów kameralnych z atrakcyjnym repertuarem muzyki klasycznej, musicalowej i filmowej organizowana przez Fundację Promocji Kultury OtwArte.
🌳🌳🌳
Wykonawcami tegorocznych koncertów będą zarówno wybitni, uznani Artyści tacy jak Katarzyna Bojaryn-South – perkusja, Agnieszka Rogowiecka – flet, Dawid Lubowicz – skrzypce, Jakub Lubowicz – fortepian, Mariusz Rutkowski – fortepian, Jacek Małachowski – akordeon, Woch&Guzik Duo, Grott String Trio, jak i młodzi, niezwykle utalentowani wirtuozi.
🎟 WSTĘP WOLNY
📍 koncerty na tarasie pałacu we wszystkie niedzielne popołudnia lipca i sierpnia. W razie niepogody koncerty odbędą się w Sali Balowej.

Dzień Dziecka w każdą niedzielę? 🤩 Tylko w Munji! 💁‍♀️
Zapraszamy rodziców wraz z najmłodszymi na wyjątkowe warsztaty plastyczne i zabawy na świeżym powietrzu, które od teraz będą odbywać się w każdą niedzielę w godz. 14:00-18:00. 🤸‍♀️
Nie obędzie się bez tworzenia królewskich gadżetów, modelowania balonów, Waszych ulubionych brokatowych tatuaży i wielu innych zabaw. 😸
Zapowiada się ciekawie? Zarezerwuj stolik i spotkajmy się w Munji! 👇
📞 509 069 440
📩 browarywarszawskie@munja.pl
Vidimo se!

Nie trzeba wyjeżdżać z miasta żeby spędzić fajny dzień! My Wam to udowodnimy!
Zapraszamy na dzień pełen atrakcji!

14 sierpnia 2022, niedziela, godz. 11.00-14.00
Miejsce: stoisko DK Zacisze, Klub Rejs, ul. Piotra Bardowskiego 2A, Warszawa
Udział bezpłatny
Dom Kultury Zacisze zaprasza na warsztaty twórcze w plenerze.
W programie:
Miniplener malarski na sztalugach – pejzaż z natury, godz. 11.00-14.00
Wachlarze z papieru, godz. 11.00-12.30
Papierowe czapki PIRATA, godz. 12.30-14.00

Wakacje w mieście mogą być fantastyczne! 🌈
Chcemy, aby wszyscy goście bawili się u nas dobrze, dlatego we współpracy z Akademią Harmoniką i Domoteką przygotowaliśmy weekendowe animacje dla najmłodszych ⛱
W każdą wakacyjną niedzielę (w godzinach 11-13) na nadwiślańskiej łące zaplanowaliśmy następujące atrakcje:
🎪
14.08. Cyrk
Zapraszamy na arenę! Nauczymy się wspaniałych cyrkowych sztuczek. Będziemy ćwiczyć równowagę i zwinność. Pomożemy w tresurze dzikich zwierząt i stworzymy oryginalne maski klaunów.

Zapraszamy dzieci i rodziców na teatralne lato z Centrum Kultury Wilanów.
W niedziele sierpnia przy pomniku króla Jana III Sobieskiego na Osi Królewskiej (Miasteczko Wilanów) obejrzycie przedstawienie:

  • 2022-08-14 / niedziela, godz. 16:00 – Legendy warszawskie, Teatr Baza;
  • 2022-08-21 / niedziela, godz. 16:00 – Bajka o grającym drzewie, Teatr Dur-Moll
    Wstęp wolny!
    W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych spektakl odbędzie się w filii Centrum Kultury Wilanów przy al. Rzeczypospolitej 14 (Alto Wilanów).

Koncerty Chopinowskie powracają pod Pomnik Chopina! 🗿🎶
Już od 15 maja do 25 września w każdą niedzielę o godz. 12.00 i 16.00 będziemy na żywo i “pod chmurką” 😊 słuchać muzyki Chopina, wykonywanej przez znakomitych polskich i zagranicznych pianistów.
🔸63. sezon Koncertów Chopinowskich – inauguracyjne recitale🔸
🎹 Inauguracja tegorocznych koncertów odbędzie się 15 maja 2022 r. W samo południe pod Pomnikiem Chopina wystąpi Marc Laforêt, francuski pianista o międzynarodowej sławie, z bogatym dorobkiem artystycznym, laureat wielu nagród.
🎹 Drugi koncert w dniu inauguracji Koncertów Chopinowski (godz. 16.00) zagra hiszpański pianista Martín García García. Jest absolwentem szkoły muzycznej Reina Sofía, którą ukończył otrzymując z rąk królowej Zofii nagrodę dla najlepszego ucznia katedry, oraz mistrzem fortepianu w Szkole Muzycznej Mannesa w Nowym Jorku. Zdobywał liczne nagrody w międzynarodowych konkursach.

🇵🇱🧺😊☀🎼🌻🍭
Mnóstwo atrakcji czeka na wszystkich mieszkańców Warszawy, którzy zechcą celebrować z nami Święto Wojska Polskiego.
Scena „Pikniku Rodzinnego 1920” będzie bardzo oblegana. 14 sierpnia zagrają:
14:00 Zespół Muzyczny dla Dzieci KOSMOKWAKI
‼ 17:30 SKOLIM
‼ 20:45 BOBI
W Święto Wojska Polskiego 15 sierpnia zabrzmią bardziej patriotyczne tony:
15:00 Norbert „Smoła” Smoliński
17:00 Karat NM
19:30 Ferajna z Hoovera
Uczestnicy imprezy będą mogli skorzystać z wielu atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W trakcie zabawy odbędą się również występy artystyczne, a także wiele gier i zabaw dla najmłodszych uczestników wydarzenia, m. in:
🔸POKAZY REKONSTRUKCJI HISTORYCZNEJ
🔸DMUCHAŃCE DLA DZIECI
🔸GRILL I KUCHNIA POLOWA
🔸WIELKI JARMARK
🔸STRZELNICA PNEUMATYCZNA
🔸NAMIOT EDUKACYJNY
🔸ZAWODY RODZINNE
Weź ze sobą znajomych, przyjaciół i rodzinę i baw się razem z nami!
WSTĘP WOLNY!

Niedziela to czas dla rodziny. Muzeum zaś to świetne miejsce, w którym można ciekawie i rodzinnie spędzić czas: podziwiać dzieła sztuki, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi, a nawet trochę się pobawić. Zapraszamy na wspólne odkrywanie muzeum w każdą niedzielę o godzinie 12.00 lub 14.00!
👧 Dla kogo: dzieci w wieku 5–12 lat
⌚ Czas trwania: ok. 80 minut
📌 Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW: Hol Główny
🎟 Zasady udziału: bilet wstępu dla dziecka 15 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet dla opiekuna 15 zł
🗓 Termin: niedziela / I grupa – 12.00; II grupa – 14.00

Jedne z Waszych ulubionych warsztatów wracają w nowym roku do Zajezdni. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników bajek i artystycznych aktywności na pierwszą w 2022 roku odsłonę „Bajkowych Poranków”.
Program:
10:30 – seans bajkowy
11:00 – warsztaty artystyczne
Bilety w cencie 10 zł – do nabycia w kasie Centrum Historii Zajezdnia (bilety obowiązują zarówno dzieci, jak i opiekunów). Liczba miejsc jest ograniczona.
Obowiązują wcześniejsze rezerwacje, które można składać mailowo: wystawa@zajezdnia.org
Rezerwacje należy potwierdzić w kasie min. 15 minut przed seansem.
Każde dziecko uczestniczące w „Bajkowych Porankach” musi przebywać pod opieką rodzica lub opiekuna (nie ma możliwości udziału samego dziecka).
*Przypominamy o konieczności noszenia maseczek przez wszystkie osoby przebywające w budynku Centrum Historii Zajezdnia.

W myśl zasady, że zła muzyka boli całe życia, a ta dobra może je uratować, mówimy stanowcze nieeeeeeee złym i wszędobylskim hitom dla dzieci. Jako młodzi rodzice, kochający swoje dzieci, postanowiliśmy organizować imprezy, na których muzyka będzie lekka, ale nie głupia, łatwa, ale nie banalna, zwiewna, ale dobra, a przede wszystkim fajna zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Za selekcję starych i nowych hitów odpowiadają zawsze doświadczeni warszawscy Dje, którzy w najbliższym otoczeniu mają mnóstwo rozbawionych dzieci, a o rozrywkę dla ich rodziców dbają od lat. Za zabawy wokół muzyki odpowiadają doświadczone animatorki, do tej pory opiekujące się punktami gastronomicznymi dla dzieci, kącikami dziecięcymi w kinach, przedszkolami i gromadką własnych zadowolonych pociech.
godzina 14:00-17:00
wstęp wolny
Plażówka Ursus
Dzieci Warszawy 24

Ten wpis został opublikowany w dzieci.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments