Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 6-7 sierpnia

Pierwszy sierpniowy weekend zapowiada się wspaniale. A moc inspiracji i niezapomnianych wrażeń dostarczy Wam, jak zwykle, Weekendowa Zajawka!

Spis treści:

SOBOTA, 6 sierpnia

Strefa “Maluję” 🎨 to miejsce w Starej Kordegardzie stworzone do wspólnego doświadczania sztuki – poznawania, pobudzania wyobraźni, sensorycznego odczuwania malarskości świata, a także po prostu do zabawy!
Pretekstem do powstania rodzinnej strefy malarskiej jest słynny obraz Rembrandta “Jeździec polski” 🏇🖼 ze zbiorów The Frick Collection w Nowym Jorku, który prezentujemy w Muzeum Łazienki Królewskie, w Pałacu na Wyspie.
W strefie “Maluję” przygotowaliśmy m.in. miejsce do zabawy dla najmłodszych, ściany z kolekcjonerskimi przedmiotami do podziwiania i dotykania, zaułek dla poszukujących odpoczynku i relaksu z poezją, muzyką i sztuką, ekspozytor do wystawiania własnej twórczości, warsztat malarza oraz przestrzeń do swobodnego malowania na dużych powierzchniach.
🖊 Zarezerwuj termin, przyjdź i wspólnie z dzieckiem doświadcz zabawy poprzez sztukę. Maluj pędzlem, słowem, myślą.
Zapraszamy od 10 maja do 7 sierpnia 2022.
🔹”Maluję” – program edukacyjny🔹
Od maja do sierpnia w strefie “Maluję” odbywać się będą akcje, animacje i warsztaty dla dzieci i opiekunów, zajęcia dla dzieci słabosłyszących oraz warsztaty artystyczne dla dorosłych.
🔹”Maluję” – udogodnienia w strefie🔹
Rodzinna strefa malarska przystosowana jest dla osób z zaburzeniami sensorycznymi. Dostępne udogodnienia: podjazd dla wózków, elementy strefy do poznawania przez dotyk, słuchawki wyciszające dla dzieci i dorosłych, książka sensoryczna z alfabetem Braille’a, zaproszenie do strefy w Polskim Języku Migowym (PJM), tyflografiki dla najmłodszych.
🔹PROGRAM WYDARZEŃ🔹 w strefie “Maluję” znajdziecie na stronie Muzeum Łazienki Królewskie 👉https://www.lazienki-krolewskie.pl/…/maluje-rodzinna…
🔸INFORMACJE GŁÓWNE🔸
📆 Termin: 10 maja – 7 sierpnia 2022 r., od środy do niedzieli w godz. 11.00-12.45 (I wejście), 13.00-14.45 (II wejście), 15.00-16.45 (III wejście)
📍 Miejsce: Stara Kordegarda
🎫 Wstęp: 5 zł / rodzina; bilety do nabycia od wtorku do piątku w Starej Kordegardzie, w weekend w kasie w Podchorążówce (sobota w godz.10.00-16.00, niedziela w godz. 10.00-15.00); w piątki – wstęp bezpłatny
Grafik na lipiec: https://www.lazienki-krolewskie.pl/…/Grafik_lipiec_2022…


Kuratorki strefy edukacyjnej i programu towarzyszącego: Zofia Zaccaria, Lidia Iwanowska-Szymańska, Monika Kawecka
Patroni medialni: Warsaw Insider, Mówią Wieki, PAP, Kultura wokół Nas, Wernisażeria, TVP Kultura, TVP Historia, RDC, Niezła Sztuka, Karmione Kulturą
Współpraca: Anna Puchalska, Xavier Salomon, Monika Skorupska
Dostępność: Zuzanna Angelosanto (Mamma Yody), Anna Milczanowska
Realizacja: Lidia Iwanowska-Szymańska, Monika Kawecka, Zofia Zaccaria, Ewa Zagawa, Jola Żubrowska
Wsparcie merytoryczne: Dorota Juszczak, Izabela Zychowicz
Wsparcie techniczne: Andrzej Chomczyk, Marek Grębosz, Sylwester Karbownik, Jakub Kehl, Mariusz Kotlarski, Tadeusz Przepiórkowski, Artur Tarka, Marek Wiejek
Konsultacje: Olga Michalik, Anna Zajda
Autorka wierszy: Lidia Iwanowska-Szymańska
Tłumaczenia: Agata Staszewska (jęz. angielski), Oleksandra Balla (jęz. ukraiński), Anna Borycka (PJM)
Fotografie / film: Paweł Czarnecki
Specjalne podziękowanie dla Michała, Matteo, Hani, Tereski, Zuzi i Ireny za podzielenie się swoim przepisem na łazienkowski kolor.
Przedmiotów do kolekcji użyczyli pracownicy Muzeum Łazienki Królewskie, w tym: Lidia Iwanowska-Szymańska, Monika Kawecka, Zofia Zaccaria, Paweł Mełgieś, Paulina Organiściak-Kwiatkowska, Olga Michalik.
Sponsorem farb, materiałów plastycznych i artystycznych w strefie “Maluję” i na warsztatach jest firma Royal Talens, partner wystawy “Królewski Rembrandt.
Jeździec polski ze zbiorów The Frick Collection w Nowym Jorku”.

Zapraszamy Was na rodzinny piknik do otuliny Kampinoskiego Parku Narodowego.
Tym razem zaplanowaliśmy atrakcje dla dzieci i dorosłych. Dla dzieci rano będzie błotne szaleństwo, a popołudniu zabawy indiańskie. Dla pań planujemy praktykę jogi, a dla panów mini trening survivalowy z Łukaszem Tulejem.
Dzieciom zaanimujemy czas w błotku na Łące Rozwoju: stworzymy błotną galerię sztuki, potaplamy się w błotnym korytku, pobawimy w błotnej kuchni tworząc wyjątkowe dania, a także poćwiczymy naszą celność podczas rzutów do celu błotnymi kulami. Po zabawie będzie można się umyć pod prysznicem plenerowym.
W tym czasie panie będą mogły skorzystać z zajęć jogi na polanie w leśnej scenerii, a panowie aktywnie spędzą czas, ucząc się podstawowych wydawałoby się, czynności bardzo przydatnych w działaniach outdoor.
Popołudniu wszyscy przeniesiemy się do Leśnej Bazy Survivalowej Łukasza Tuleja, gdzie zrobimy nocowankę w namiotach. Będzie też możliwość wykupienia noclegu w Wiosce na Drzewach zbudowanej przez Łukasza. Gdy założymy obóz, rozpalimy ognisko i wstawimy kolację na ogień planujemy zabawy w klimacie indiańskim.
🌱 CO ZAPEWNIAMY:

 • pobyt na Łące Rozwoju lub/i w Leśnej Bazie Survivalowej
 • błotne szaleństwo dla dzieci
 • praktykę jogi dla pań
 • mini szkolenie survivalowe dla panów
 • kuchnię błotną
 • ognisko
 • pobyt w leśnej bazie survivalowej pełnej atrakcji
 • kramik z przysmakami dzikiej kuchni i nie tylko, gdzie będzie można kupić przekąski przygotowane przez nas
 • parking
 • dostęp do wody, toalety
  Przygotowane atrakcje są odpowiednie dla dzieci w wieku 3-10 lat.
  Taki aktywny poranek w lesie pozwoli się zrelaksować po długim tygodniu, a dzieciom zapewni mnóstwo frajdy i uśmiechu.
  🌲LOKALIZACJA:
  Leśna Baza Survivalowa Łukasza Tuleja ul Trenów, Warszawa
  nieopodal przystanku “Trenów las 01” linii 110 i 250
  Szczegóły położenia podamy osobom zapisanym w potwierdzającym e-mailu.
  ✅ CENA:
 • 50 zł/ osoba (w tym dzieci od 3 rż)
 • dzieci poniżej 3 roku życia bezpłatnie
  Nocowanka w lesie płatna dodatkowo:
 • 30 zł/os – pobyt w leśnej bazie, z kolacją i noclegiem we własnym namiocie
 • 50 zł/os – pobyt w leśnej bazie, z kolacją i noclegiem w Wiosce na drzewie – dwuosobowa platforma zamocowana na drzewie

📧 ZAPISY przyjmujemy do 04.08 do końca dnia. Zapisać się można wysyłając e-maila na adres: kontakt@polaczenilasem.pl wraz z uzupełnionym poniższym formularzem:

 • nazwa rodziny;
 • nr telefonu kontaktowy;
 • liczba osób dorosłych;
 • liczba i wiek dzieci.
  Oprócz wysłania e-mail prosimy również wpłacić zaliczkę w wysokości 30zł na konto: 21 1140 2004 0000 3502 8122 6505, w tytule przelewu proszę wpisać „zaliczka, nazwa rodziny (podana w formularzu), 06.08 rodzinny piknik”
  Pozostała kwota płatna na miejscu gotówką w dniu wydarzenia. Prosimy przygotować w miarę możliwości odliczone kwoty. Rezerwacja miejsca zostanie potwierdzona poprzez e-mail od przesłania formularza. W e-mailu zwrotnym zostaną przekazane szczegóły wydarzenia.
  ‼️ Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Wykonaj praktyczne pudełka do przechowywania prywatnych zbiorów lub wakacyjnych pamiątek 📦👌. Poznaj sposoby na oznaczanie domowej kolekcji ✍️.
Warsztaty stanowią nawiązanie do kolekcjonerskich pasji Rembrandta van Rijna i króla Stanisława Augusta, o których opowiemy podczas spotkania.
Wielu z nas również zbiera różne przedmioty lub przywozi pamiątki z wakacji. Muszle, kamienie, pocztówki, magnesy, kubki, szklane kule często stają się początkiem prywatnych kolekcji. 🐚🪶🪨🧲🥤🔵
Podczas warsztatów przygotujemy praktyczne pudełka na nasze skarby 💎. Podzielimy się też sposobami oznaczania kolekcji i metodami ich układania.

🌕 🌔 🌙 Przed nami druga, księżycowa odsłona cyklu „Patrzę w niebo”. Na sobotę 6 sierpnia 2022 r. przygotowaliśmy moc atrakcji dla młodzieży i osób dorosłych. Tym razem pod osłoną nocy!
🌕 Zapraszamy miłośników kosmosu i gwiazd – początkujących entuzjastów oraz osoby bardziej zaawansowane. To wyjątkowa okazja, by poznać tajniki obserwacji astronomicznych i posłuchać wybitnych specjalistów.
W programie:
⭐️ prelekcje
⭐️ wieczorne obserwacje nieba
⭐️ warsztaty
🌙 godz. 18.00, Oficyna Kuchenna: prelekcje specjalistów ze świata nauki nt. Księżyca i gwiazdozbiorów, dyskusja z uczestnikami 🌙
Dwóch Janów, czyli związki Heweliusza z jego królewskim imiennikiem z Wilanowa. Dorobek gdańskiego uczonego w zakresie badań astronomicznych (Przemysław Rudź, Polska Agencja Kosmiczna)
Tajemnice księżyców Układu Słonecznego (dr Milena Ratajczak, Obserwatorium Astronomiczne UW)
Co spada z nieba? Pokaz kolekcji meteorytów (dr hab. Szymon Kozłowski, Uniwersytet Warszawski)

🌙 godz. 19.45, dziedziniec główny: plenerowe warsztaty „Konstelacje. Tarcza Sobieskiego” 🌙
Jak to jest być gwiazdą? Przekonają się o tym uczestnicy warsztatów. Wspólnie stworzymy na pałacowym dziedzińcu żywą mapę nieba i odwzorujemy układ najpopularniejszych konstelacji. Całość na żywo zarejestruje dron, dzięki czemu uczestnicy będą mogli zobaczyć, jak wygląda formowany przez nich gwiazdozbiór. Na pamiątkę każdy chętny otrzyma wyjątkowe zdjęcie z lotu ptaka (w formie elektronicznej). Życzmy sobie czystego nieba!

🌙 godz. 20.30, dziedziniec główny: obserwacje wieczornego nieba pod opieką astronomów 🌙
Na zakończenie kosmicznego wieczoru zapraszamy na pokaz z użyciem teleskopów. Co możemy zaobserwować na niebie kilka dni przed Nocą Perseidów?
⭐️ Dla kogo: dorośli, młodzież 15+
Kiedy: sobota 6 sierpnia 2022 r., godz. 18.00–22.00
Miejsce: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Oficyna Kuchenna i dziedziniec główny
Koszt: 35 zł bilet normalny, 20 zł bilet ulgowy
Limit: liczba miejsc ograniczona
⭐️ Dodatkowo: bilet na wydarzenie ważny od godz. 17.00, umożliwia obejrzenie części wystawy „Księżyc i Tarcza Sobieskiego” w Oranżerii (godz. 17.00–18.00) oraz zwiedzanie historycznych ogrodów wilanowskich
⭐️ Więcej informacji o wydarzeniu, prowadzących i link do biletów online: 👉 https://bit.ly/PatrzęWNiebo
Wydarzenie towarzyszy wystawie „Księżyc i Tarcza Sobieskiego. Heveliana dawne i sztuka współczesna”.
🌖 Współpraca:
Polska Agencja Kosmiczna
Polskie Towarzystwo Astronomiczne
New Space Fundation

Wielkie otwarcie sklepu Świat Dziecka w Warszawie w nowej lokalizacji w Wola Park w Warszawie 🎉
Z tej okazji w dniach 3-6 sierpnia przygotowaliśmy wiele atrakcji:
• zabawy edukacyjne – organizatorem jest jest marka Dumel producent zabawek interaktywnych 🎈
• konkurs z atrakcyjnymi nagrodami,
• warsztaty ze specjalistami w ramach programu Świadoma Mama (4 sierpnia, więcej: https://bit.ly/warsztaty_SwiadomaMama) 👩‍⚕
• super rabaty nawet do 40% przez całe 4 dni 🛍
• Wybujaj sobie rabat! – zabawa z marką Nuna 💸
• Do zgarnięcia voucher 40 zł na kolejne zakupy 💰
• Konsultacje z Ekspertami wybranych marek produktu ⬇
W naszym sklepie zakupisz pełną wyprawkę dla swojego dziecka: foteliki, wózki, meble, pościele, leżaczki, akcesoria do karmienia piersią i butelką, ubranka, kosmetyki i mnóstwo zabawek oraz wiele innych.
Świat Dziecka, Warszawa Wola Park, Górczewska 124, poziom 1, przy drewnianym placu zabaw.

Kolejna sobotnia propozycja dla najmłodszych to Warsztaty gimnastyczne z KSGA Legion Warszawa.
Warsztaty będą odbywać się regularnie w każdą Sobotę o godz 13:30 na Plażówce Saska
Zapraszamy
KSGA Stowarzyszenie Gimnastyczne “Legion” Warszawa – SGLegion/SG Legion– Klub Sportowy Gimnastyki Artystycznej LEGION Warszawa specjalizuje się w szkoleniu zawodniczek gimnastyki artystycznej. Jest jednym z największych klubów gimnastycznych w Polsce, zrzeszając ponad 500 uczestników zajęć w 10 lokalizacjach na terenie Warszawy.
Gimnastyka artystyczna to forma ćwiczeń dla dziewcząt i jest jedną z najpiękniejszych i jednocześnie jedną z trudniejszych olimpijskich dyscyplin sportowych. Jest sportem pełnym wdzięku i piękna, ale też wymagającym zaangażowania i poświęcenia od zawodniczek. Kształtuje piękną sylwetkę, uczy gracji, wyrabia kondycję i siłę charakteru.
W ramach warsztatów w formie zabawy dostosowanej do wieku dzieci będzie można nauczyć się podstawowych elementów gimnastycznych oraz spróbować swoich sił z przyborami gimnastycznymi pod okiem naszej profesjonalnej i wykwalifikowanej kadry.

W ramach sekcji Arkady Dzieciom 13. Festiwalu Królewskie Arkady Sztuki zapraszamy na warsztaty muzyczne dla najmłodszych:
🧒 🥁 “Dzień dobry, Muzyko”
6 i 27 sierpnia 2022 r.
godz. 12.00
Arkady Kubickiego
prowadzenie: Paweł Kos-Nowicki / Monika Kos-Nowicka
wykonawcy: orkiestra Warsaw Camerata
🎵 Jedno z “Pięciu muzycznych praw człowieka”, sformułowanych przez Międzynarodową Radę Muzyki, mówi, że “(…) każde dziecko ma prawo do dostępu do muzyki poprzez aktywne uczestnictwo, słuchanie, twórczość i przekaz informacji”. W odpowiedzi na ten postulat w 2001 r. orkiestra Warsaw Camerata zainicjowała program Filharmonia Przedszkolaka, pozwalający najmłodszym słuchaczom na kontakt z muzyką graną na żywo.
Istotą tych działań jest uwrażliwienie dzieci na muzykę oraz jej obecność w życiu codziennym, a przez to – kształtowanie świadomości estetycznej w tej dziedzinie. Każdy z koncertów wzbogacono również o elementy muzykoterapii i logopedii oraz, co najważniejsze, wspólne śpiewanie i zabawy. Pozwala to małym słuchaczom na realizację kolejnego muzycznego prawa człowieka, czyli swobodę wyrażania siebie poprzez muzykę.
Filharmonia Przedszkolaka jest kompletnym, autorskim programem umuzykalniającym, uwzględniającym najnowsze światowe trendy edukacyjne oraz potrzeby dzieci. W edukacji kulturalnej najlepsze efekty uzyskuje się bowiem dzięki współuczestnictwu w wydarzeniu, fizycznemu kontaktowi z instrumentami i samodzielnemu odkrywaniu ich możliwości brzmieniowych.

Dwa festiwalowe spotkania są zatem atrakcyjnym połączeniem koncertu i zajęć muzycznych z aktywnym udziałem najmłodszych.

🆓 Wstęp wolny
Liczba miejsc ograniczona
Czas trwania wydarzenia: ok. 60 minut
Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w zaproponowanym repertuarze
Informacje: tel. (22) 35 55 170, e-mail: ttaraszkiewicz@zamek-krolewski.pl
Projekt powstał przy wsparciu finansowym Urzędu m.st. Warszawy
Partnerem 13. edycji Festiwalu Królewskie Arkady Sztuki jest E.ON Polska

“ROKOLA – Festiwal na trawie” to jednodniowy kameralny festiwal muzyczny, którego gospodarzem jest Grott Orkiestra. Festiwal odbędzie się w sobotnie, letnie popołudnie na terenie parku Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim, który okala tytułowe jezioro Rokola.
Jezioro Rokola jest akwenem szerzej nieznanym lecz bardzo popularnym wśród lokalnej społeczności. Koncerty odbędą się w wyznaczonej przestrzeni na trawie, blisko natury, z niezbędnym nagłośnieniem i oświetleniem, nieznacznie ingerując w otoczenie. Postaramy się o iście rodzinną i beztroską atmosferę. Grott Orkiestra to zespół, który tworzy znana otwocka, wielopokoleniowa rodzina muzyczna.
Podczas festiwalu oprócz Grott Orkiestry ze Stanisławem Soyką wystąpią zaproszone zespoły: Tęskno i PISKORZE. Wspólnym mianownikiem zespołów jest akustyczne granie w różnych stylach muzycznych od elektroakustycznych kompozycji Joanny Longić – liderki Tęskno przez filmowe kompozycje Grott Orkiestry aż po energetyczne, folkowe dźwięki zespołu PISKORZE.
Poprzez realizację festiwalu pragniemy promować uczestnictwo w kulturze na poziomie regionalnym a także upamiętniać polskie dziedzictwo historyczne, zwiększając obecność kultury w życiu społecznym mieszkańców Otwocka, Karczewa i powiatu otwockiego. Różnorodność stylów muzycznych i wielka charyzma wykonawców mają na celu ukazanie uniwersalności przekazu międzypokoleniowego.

🎈🎈🎈KREATYWKI
TO WARSZTATY KREATYWNEGO ROZOWOJU,
PODCZAS KTÓRYCH DZIECI WYZWALAJĄ
NATURALNĄ EKSPRESJĘ TWÓRCZĄ!🎈🎈🎈
Używamy materiałów plastycznych, sensorycznych,
”recyklingowych” i oczywiście całą gamę zasobów natury.
Co robimy?
🎀-artystyczne wykorzystanie odpadów (tworzymyz nich obrazy, lampiony, dzwonki wiatrowe itp.)
🎀-tworzenie instrumentów muzycznych
🎀-mata ”węchowa” dla psiaków i kociaków
🎀-malowanie kamyków czy wyrobów drewnianych farbą akrylową, barwikami spożywczymi
🎀-malowanie na płótnie malarskim z wykorzystaniem nietypowych narzędzi – grzebień, folia bąbelkowa, pałeczki, owoce itp.
🎀-tworzenie dzieł z wykorzystaniem zasobów naturalnych (drewno, ziarna, tkanina, muszle itp.)
👶KREATYWKI MALARSKO-RĘKODZIELNICZE
👶KREATYWKI RECYKLINGOWE
👶KREATYWKI SENSORYCZNE
Stymulowanie zmysłów (wzroku, węchu, dotyku,słuchu, smaku) podczas swobodnej zabawy znaturalnymi materiałami typu: glina, ziarna, woda,
szyszki, patyki itp.
nasze motto to:
🧚‍♂️KAŻDE DZIECKO MA TALENT
wstęp wolny
Plażówka Saska
Wał Miedzeszyński 389

Szanowni Państwo,
Zapraszamy na popołudniowy sobotni piknik rodzinny w strażackim klimacie. Piknik odbędzie się 06.08.2022r. od godziny 15 przy strażnicy OSP Kawęczynek. Na pikniku będą m.in dmuchańce, monster truck, zabawy strażackie dla dzieci, prezentacja sprzętu strażackiego oraz pokazy, stoisko gastronomiczne z grillem oraz od godziny 18 zabawa taneczna. Zebrane środki zostaną przeznaczone na działalność statutową jednostki m.in zakup nowego sprzętu ratowniczo-gaśniczego.

Spragnieni doznań muzycznych w najlepszym wydaniu? ❤️
W trzy kolejne soboty na terenach zielonych Westfield Arkadia popłyną dźwięki popularnych przebojów z polskich filmów i seriali, a także klasyków muzyki popularnej i jazzowej. 🎷
🗓 Zapraszamy na koncerty JSP Ensemble:
6 sierpnia, godzina 18:00
13 sierpnia, godzina 18:00
20 sierpnia, godzina 18:00
Styl zespołu łączy w sobie płynnie: jazz, rock, funk, groovy beats, blues i pop. Taka kombinacja oznacza, że muzycy nie zamykają się w określonym gatunku muzyki, tylko śmiało eksperymentują i improwizują.
❗️Wstęp bezpłatny.

W soboty do Plażówki Saska ponownie zawitał nasz cykl nauki z zabawą dla najmłodszych ANGIELSKI Z CIOCIĄ PEGĄ-otwarte zajęcia nauki języka angielskiego.
Co Sobotę na Plażówka Saska będą odbywać się otwarte zajęcia j.angielskiego.
12:00-12:45 – zajęcia z języka angielskiego dla grupy 1-3 lata;
12:45-13:30 – grupa 4-6 lat
Przez cały sezon będziemy prowadzić bezpłatne zajęcia dla najmłodszych z języka angielskiego z Ciocią Pegą – nauczycielką języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym
Program obejmuje naukę przez zabawę:
-aktywizująca metoda nauczania z użyciem kart obrazkowych (Flashcards)
-zabawy ruchowe
-piosenki
-czytanie i opowiadanie, wspieranie gestem

 • gry językowe
  Każde zajęcia będą indywidualną lekcją

GDZIE?
Al. Wojska Polskiego, róg ulicy Śmiałej
KIEDY?
Soboty od 16 kwietnia do września/ października (o ile pozwoli pogoda)
GODZINY?
9:00-16:00

Zapraszamy na Koncerty dla Najmłodszych z cyklu Spotkanie przy fortepianie.
Im wcześniej rozpocznie się przygodę z muzyką tym lepiej. Prowadzimy cykliczne zajęcia dla dzieci od 1 miesiąca życia, a teraz zapraszamy na wyjątkowe Koncerty.
Wystąpią znakomici artyści, grający na różnych instrumentach. Każdy weekend to okazja by poznać nowe dźwięki i nowe instrumenty. Muzyka jest magiczna, a podczas koncertu zaplanowaliśmy dodatkowe atrakcje. Dzieci wraz z rodzicami poczują dźwięki, wibracje i moc instrumentu.
Ideą koncertu jest rozwój bliskości rodzic-dziecko oraz kontakt z prawdziwą muzyką i muzykami. Utwory klasyczne, ale nie tylko – zróżnicowane by utrzymać uwagę najmłodszych słuchaczy. Podczas koncertu dzieci mogą pełzać, raczkować lub tańczyć do muzyki. Świadomi rodzice wiedzą jak ważna jest możliwość posłuchania muzyki na wysokim poziomie.
Koncerty pozwalają dzieciom zrozumieć muzykę i doświadczyć sztuki tworzenia melodii. Konwersatorium Muzyczne to miejsce gdzie czas się zatrzymuje, można przyjść, usiąść, podczas gdy artyści tworzą na scenie magię. Muzyka to emocje, to uniwersalny język.
Co daje muzyka klasyczna?

 • Stymuluje mózg i tworzone są nowych połączenia między neuronami
 • Uspokaja dzieci
 • Wspiera rozwój mowy i języka
  Koncerty są dla dzieci wielką inspiracją. Być może w przyszłości dziecko zainteresuje się wzięciem instrumentu we własne ręce i rozpocznie naukę gry.
  Koncerty są bardzo kameralne max. 20 dzieci, z podziałem na wiek:
 • noworodki 1-4mc
 • niemowlęta 5-11mc
 • dzieci 1-3 lata
 • grupa OPEN 0-3lata – dla rodzeństw
 • dzieci 3-5 lat
  Cena: Bilety rozpoczynają się od 49zł.
  LICZBA MIEJSC OGRANICZONA
  Rezerwacja i szczegóły:
  zapisy@konwersatoriummuzyczne.pl
  792 668 323

A co, jeśli powiemy, że przygoda czeka tuż za rogiem? 🍃 I aby ją przeżyć, wystarczy ruszyć się tylko kawałek za Warszawę? 😎
Jeżeli tęsknisz za beztroskimi chwilami na łonie przyrody, za niezapomnianymi przeżyciami w gronie fajnych ludzi, za pluskiem rzeki, za błyskiem słońca w jej falach i za magicznymi chwilami przy ognisku – zapraszamy do udziału w Akcji Lato! 💖
Warszawski Akademicki Klub Kajakowy „Habazie” zaprasza na wakacyjne (i nie tylko!) spływy kajakowe. Wspólnie oderwiemy się od cywilizacji i będziemy pływać po najciekawszych i najdzikszych rzekach okolicy. Przekonaj się razem z nami, że dla pełnego zresetowania i odpoczynku wystarczy weekend na kajaku – i pod namiotem! ⛺️

W ramach “Rodzinnych Sobót” na Festiwalu Otwarty Jazdów chcielibyśmy zaprosić na cykl “Bliżej siebie”.
Co proponujemy?
Dwugodzinne spotkania dla rodzin, gdzie dzieci i rodzice zajmują się osobnymi, “swoimi sprawami”.
Na dzieci czekają warsztaty kreatywne z elementami majsterki oraz pedagogiki przygodowej prowadzone przez pedagogów, majsterkowiczów i warsztatowców z Fundacji Odjazdów. Będziemy ćwiczyć swoje poczucie sprawczości, umiejętność pracy projektowej i pracy zespołowej, a także rozbudzać wyobraźnię i po prostu się dobrze bawić.
Natomiast w tym samym czasie rodzice będą mogli się “umądrzać” na spotkaniu z pedagogami, psychologami praktykami, rozmawiać o tym, jak lepiej dogadywać się ze swoimi dziećmi, żeby się Wam wszystkim lepiej żyło.
Spotykamy się całymi rodzinami na polanie przed Domkiem Filmowym, przy ul. Jazdów 8/1 o godz. 14.00. A potem rozdzielamy się na swoje zajęcia – dzieci na swoje do domku 8/1, a rodzice do domku Jazdów 10/5.
Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 5-8 lat.
Spotkania mają ograniczoną liczbę miejsc do 12 osób w grupie dorosłych, są całkowicie bezpłatne, ale obowiązują zapisy, decyduje kolejność zgłoszeń:
https://forms.gle/1sMDecSzMYtyLRHG9
Jeżeli zapisałeś się, a nie możesz skorzystać, to odwołaj, proszę, dzięki temu skorzysta ktoś z listy rezerwowej.
Osoby, które nie zgłoszą nieobecności/rezygnacji do czwartku 04.08, nie będą przyjmowane ,na kolejne warsztaty z cyklu “Bliżej siebie”


W kolejną sobotę 06.08.2022 będziemy zajmować się:
Dzieci:
“Uff, jak gorąco! Czyli tworzymy wiatraki i wiatraczki”
Dorośli:
“Nie ma niegrzecznych dzieci. – jak radzić sobie, gdy emocje biorą górę”
Podczas spotkania porozmawiamy o sposobach na radzenie sobie z trudnymi emocjami zarówno przez dzieci, jak i ich rodziców. Przekażemy garść konkretnych pomysłów na wyciszenie oraz spróbujemy zrozumieć mechanizm oddziaływania stresorów, które prowadzą do nadmiernego napięcia u dzieci.

Poznaj prowadzących:

 • https://odjazdow.pl/#odjazdowa_ekipa
 • https://raczkujemy.pl/o-nas/
  https://www.facebook.com/osrodekszczesliwedziec

Projekt współfinansowany ze środków m. st. Warszawy.
Partnerem projektu jest Patagonia.
Wydarzenie odbywa się na Osiedlu Jazdów, największym oddolnym centrum kultury i edukacji w Polsce, zielonej enklawie w sercu Warszawy. Mieszkańcy osiedla i miejscy aktywiści obronili je przed rozbiórką, a od 2015 roku zrzeszeni są w Partnerstwie Otwarty Jazdów, które nadaje nowe funkcje publiczne temu miejscu. W 2021 roku Partnerstwo otrzymało wyróżnienie Komisji Europejskiej za wyjątkowe zaangażowanie w ochronę i rozwój wspólnego europejskiego dziedzictwa w konkursie European Heritage Awards.
Możecie wesprzeć działania Partnerstwa Otwarty Jazdów (jazdow.pl/wesprzyj/) więcej info pod jazdow.pl oraz facebook.com/jazdow, kontakt: otwarty@jazdow.pl
Na Osiedlu Jazdów obowiązuje zakaz wjazdu samochodów. Prosimy o przybywanie rowerami lub pieszo! Samochody bez identyfikatorów mogą zostać odholowane przez Straż Miejską!

Każda sobota i niedziela wakacji w Browarach należy do dzieciaków! 💙👧👶

🌸 Przeróbmy: Warsztaty z upcyclingu 🌸

Troski o środowisko warto się uczyć od najmłodszych lat. Wyrazem tej troski jest m.in. upcycling, czyli dawanie drugiego życia starym przedmiotom. Dzięki temu zamiast trafić na śmietnik, ponownie stają się potrzebne. A już nic nie cieszy bardziej niż dawać takie drugie życie przedmiotom samemu. No, tylko tego się trzeba nauczyć. A gdzie niby się nauczyć tego całego upcyclingu? I najlepiej, żeby to była przyjemna nauka? Ano, uznaliśmy, że “Lato w Browarach” to najlepszy czas i miejsce, by to zrobić.

Wszystkie dzieci zapraszamy na bezpłatne warsztaty prze-twórcze organizowane we współpracy z ekipą Przerób-My, która pod hasłem “RE-FASHION, czyli nowa moda na stare rzeczy” pozwoli najmłodszym (i tym ciut starszym) odkryć, jaki potencjał tkwi w starych ubraniach i dodatkach i pokaże, jak dać im drugie życie w projektach dekoracyjnych, użytkowych czy
modowych.

xZapraszamy na rodzinne sesje do Normobarii Wilanów 🙂🌱 Podczas gdy rodzice oddają się odprężeniu w doskonale zbilansowanej atmosferze komory normobarycznej, dzieci w tej samej przestrzeni są zaopiekowanie przez animatorkę. Podczas dwóch godzin pobytu możecie spodziewać się
SCENARIUASZ ZAJĘĆ W NORMOBARII:
✔️ Mindfulness dla dzieci.
Współczesne dzieci są często zestresowane, rozkojarzone, mają trudności ze skupieniem uwagi. Bardzo pomocne może okazać się mindfulness czyli uważność na chwilę obecną, przyjmowanie i akceptowanie emocji, myśli i wrażeń zmysłowych. Oferujemy Wam ćwiczenia pomagające w osiąganiu takiego stanu oraz pracę z oddechem.
✔️ Zajęcia muzyczno – ruchowe.
Poznawanie własnego ciała poprzez dotyk, muskanie poszczególnych części ciała, ćwiczenia ruchowe, taniec.
✔️ Dla chętnych jest możliwość skorzystania po zajęciach, w trakcie swobodnej zabawy, z masażu dla dzieci Dotyk Motyla (po wcześniejszym zgłoszeniu takiej chęci).
Masaż Dotyk Motyla to krótka, piękna technika, która łagodzi napięcia, objawy stresu, przywraca przepływ sił witalnych, wspiera proces uzdrawiania. Polega na delikatnym muskaniu całego ciała opuszkami palców dłoni. Wykonuje się go poprzez ubranie, nie wymaga wcześniejszego przygotowania, można go zastosować praktycznie w dowolnym miejscu. Wspiera zarówno dzieci jak i dorosłych, pomagając radzić sobie z lękiem, napięciem.
Czas trwania: około 15 min.
DLA KOGO:
Zajęcia przeznaczone dla dzieci 3 – 10 lat.
ZAJĘCIA POPROWADZI: Danusia.
“Mam na imię Danusia. Po kilkuletniej pracy w korporacji postanowiłam odejść i zająć się wychowywaniem córeczki, która wówczas chodziła do przedszkola. W wypadku różnych zdarzeń skierowałam swoją uwagę w stronę zdrowego odżywiania oraz większej uważności w codziennym życiu i byciu w kontakcie ze sobą i z dzieckiem. W pewnym momencie zapragnęłam dzielić się z innymi, zdobytą w tym czasie wiedzą. Los skierował mnie na pracę z dziećmi, również z tymi które wymagają większej uwagi.
Ćwiczenia uważności, poznawanie własnego ciała poprzez dotyk, skupienie na oddechu czy masaż Dotyk Motyla to metody, które stosuję codziennie podczas swojej pracy z dziećmi. To taka higiena dnia codziennego, którą staram się pozytywnie zarażać.”
CZYM JEST NORMOBARIA:
Normobaria to przełomowa metoda stymulacji organizmu polegająca na przebywaniu w atmosferze o podwyższonym ciśnieniu (1500 hPa) przy zoptymalizowaniu zawartości tlenu i dwutlenku węgla oraz w obecności najdoskonalszego znanego przeciwutleniacza – wodoru cząsteczkowego.
W komorze normobarycznej:
✔️ przywrócisz zdrowie,
✔️ a tym samym zadbasz o jakość życia,
✔️ uzyskasz więcej energii oraz wzrost wydajności fizycznej i umysłowej,
✔️ pozbędziesz się schorzeń.
Wyższe ciśnienie i skład powietrza normobarii działają wspierająco na procesy zachodzące w ciele w trakcie różnych zabiegów i masaży oferowanych przez naszych terapeutów.
DODATKOWE INFORMACJE:
🟢 Zajęcia odbywają się w trakcie pobytu w normobarii.
🟢 Czas trwania: 2 godziny.
🟢 Uczestnictwo dzieci w zajęciach: 25 zł.
Dodatkowo dla chętnych: masaż Dotyk Motyla – 35 zł.
Do tego należy doliczyć opłatę za pobyt w normobarii według cennika:

 • Junior do 6 r.ż za darmo
 • Junior 7-18 lat 90 zł
 • Senior 65+ 90 zł
 • dorosły 120 zł
  lub sesja z karnetu.
  ZAPISY:
  Zapisy przyjmujemy telefonicznie, bądź mailowo. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu:
  📧 biuro@normobaria-wilanow.pl
  ☎️ 509 139 302

Załóż wygodny strój, weź matę i przyjdź nad Wisłę, żeby aktywnie spędzić czas.
Zapraszamy na bezpłatne treningi, które odbywać się będą w każdą sobotę sierpnia na skwerze Kahla (skwer przy Syrence i Metrze Centrum Nauki Kopernik)
Czekają na Was zajęcia Zumby, Pilatesu, Jogi oraz Trening funkcjonalny na świeżym powietrzu.
Niezależnie od tego czy jesteś typem kanapowca czy ćwiczysz regularnie, na pewno spędzisz z nami fantastyczny czas. Przyjdź z dzieckiem, przyjaciółką, kolegą. Zabierz mamę, tatę czy choćby dziadków.

Zapraszamy pełnoletnich mieszkańców Warszawy i gości udziału w bezpłatnych spływach kajakowych warszawskim odcinkiem Wisły. Podczas wszystkich wycieczek będzie nam towarzyszył ornitolog.
Dysponujemy kajakami dwuosobowymi, dlatego zapisujemy pary kajakowe.
Prosimy o zgłoszenia w godzinach 9-18.
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Czy wiecie że..🧐🧐
👉🏼 W trakcie trwania Powstania Warszawskiego, Elektrownia dostarczała prąd do szpitali, punktów strategicznych i dzielnic kontrolowanych przez powstańców.
👉🏼 To na terenie Elektrowni został zbudowany pojazd pancerny „Kubuś”, który wziął udział w szturmie na Uniwersytet Warszawski.
Więcej ciekawostek dowiecie się podczas najbliższego oprowadzania po Elektrowni Powiśle w sobotę 6 sierpnia oraz w niedzielę 7 sierpnia! Gwarantujemy, że po spacerze już nigdy nie spojrzycie na Elektrownię w ten sam sposób!😍😍


Harmonogram spacerów ⬇⬇

 • sobota 6.08 godzina 14:00
 • niedziela 7.08 godzina 12:30

📍 Miejsce: Spacery rozpoczną się przy fasadzie Elektrowni od strony ul. Dobrej.
Poprowadzi je przewodniczka i tłumaczka p. Agnieszka Kuś
Wstęp wolny!😍

Poznaj z nami niesamowity świat przygód Bolka i Lolka💭.
Parę najbardziej znanych bohaterów w historii polskiej animacji spotkacie w Koneserze.
Zapraszamy serdecznie w każdą sobotę sierpnia na “Poranki filmowe🎥 z Bolkiem i Lolkiem”.

TEATR OGRÓDKOWY PRZY MOSTOWEJ ZAPRASZA na pokaz iluzji w wykonaniu Konrada Modzelewskiego!

Konradowe magiczne show to oczy wytrzeszczone ze zdziwienia i brzuchy obolałe ze śmiechu! Będzie się działo!
Będzie sznurek, co gubi końce, kula – co udaje, że lata, a także metalowe koła, co łączyć się potrafią. A to tylko część niespodzianek! Mało tego – razem z Konradem czarować będzie cała publiczność!
Zapraszamy dzieci i rodziców, babcie, dziadków, a nawet i teściową. Konrad naprawdę zna się na rzeczy, w ciągu 12 lat wykonał ponad 3000 występów! Świetna zabawa – gwarantowana! 🙂
06 sierpnia, godz. 16.00
Altana przy Hugonówce, wstęp wolny.
W przypadku niepogody wydarzenie odbędzie się w Sali Widowiskowej.

Nieważne czy wygrasz, czy zatriumfujesz „następnym razem”. Ważne, że gry planszowe bawią i integrują z przyjaciółmi lepiej niż niejedno wspólne wyjście. A najlepiej integrują planszówkowe rozgrywki podczas wyjścia z przyjaciółmi. I my tym Waszym wyjściom z przyjaciółmi wychodzimy naprzeciw i udostępniamy Wam w Ogrodzie Centralnym w soboty i w niedziele tyle planszówek, ile dusza zapragnie!
Wpadajcie do nas całymi rodzinami i niech wygra lepszy! Zapraszamy do gry!


🔸sobota, niedziela
🔸10:00 – 15:00
🔸 Browary Warszawskie | Ogród Centralny
🔸 Wstęp wolny!

NIEDZIELA, 7 sierpnia

W czasie wakacji zapraszamy na spacery z mapą KARYKATOUR.
🏠Do Lengrenówki prowadzi wiele dróg – Stare Miasto daje sporo możliwości. Z tego powodu przygotowaliśmy mapę z kilkoma szlakami prowadzącymi z Muzeum Karykatury do Lengrenówki.
🗺Można wybrać trasę turystyczną, przyspieszoną, przyrodniczą lub zupełnie naokoło. Wybieramy zależnie od humoru, pogody czy długości trasy. Spacer z mapą można odbyć w dowolnej konfiguracji towarzyskiej – samotny, rodzinny, nawet romantyczny.
✒7 sierpnia odbędzie się spacer literacki z Dorotą Ryst.
👩‍🦰Dorota Ryst – absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Mieszka w Warszawie na Saskiej Kępie.
Publikowała w almanachach pokonkursowych, prasie literackiej (m.in. “Akant”, “Radostowa”, “Metamorfoza”, “Łabuź”) oraz w “Świerszczyku” (wiersze dla dzieci). W październiku 1999 r ukazał się jej debiutancki tomik “Odmiana przez przypadki” (Wydawnictwo “Magazyn Literacki”), w którym znalazły się wiersze z lat 1987 – 1999. W 2005 roku ukazał się tom erotyków “widoczki. wiersze bezwstydne”. Prowadzi Spacery Literackie po Warszawie i nie tylko.
✍️Mapa daje też szansę interesującej lektury – na jej odwrocie znajdziecie świetny tekst Marii Lengren o jej dziadku, Zbigniewie.
👉Mapę narysował Marcin Surma. Szlaki wymyślił Michał Rzecznik.
Dla wszystkich.
🎟Wstęp wolny, nie trzeba się zapisywać.
‼Spotykamy się przy głównym wejściu do Muzeum Karykatury ul. Kozia 11 i spacerujemy na Brzozową 6/8a do Lengrenówki.

Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych oraz Gmina Konstancin-Jeziorna serdecznie zapraszają na terenowe rodzinne warsztaty o motylach typu BioBlitz, które odbędą się w niedzielę, 7 sierpnia 2022, w Konstancinie-Jeziornie.
Podczas warsztatów będziemy spacerować po okolicznych łąkach w Konstancinie-Jeziornie oraz pod okiem specjalisty lepidopterologa rozpoznawać motyle dzienne i nie tylko!
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Warsztaty potrwają około 3h, mogą w nich uczestniczyć dzieci od lat 7 pod opieką dorosłych.
Spotykamy się o godzinie 10:00 na przystanku CH Stara Papiernia 02 w Konstancinie-Jeziornie, nieopodal oczka wodnego. Za budynkiem Poczty Polskiej przy ul. Wilanowskiej 1 jest możliwość zaparkowania samochodu.
Prosimy pamiętać, że chodzenie po łące może być trudne: nierówny teren, wysokie trawy, pokrzywy, owady i kleszcze. Na warsztaty należy zabrać obuwie terenowe, zalecamy także długie spodnie oraz repelenty na komary i kleszcze. Prosimy zaopatrzyć się w wodę, prowiant, kremy z filtrem i nakrycia głowy.
Zgłoszenia na warsztaty zbieramy mailowo pod adresem edukacjachpk@parkiotwock.pl Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!
Pod artykułem można pobrać plakat oraz regulamin wydarzenia. Udział w wydarzeniu jest możliwy po wpisaniu się na listę obecności oraz zaakceptowaniu regulaminu i klauzuli informacyjnej RODO.

Wyprzedaż Garażowa, czyli raj dla poszukiwaczy skarbów, pchli targ pod chmurką, kiermasz staroci oraz szansa na drugie życie dla Waszych ubrań, zabawek, książek, bibelotów i innych szpargałów. Dajemy też duże pole do popisu dla rękodzieła i wszelkiej maści twórczości własnej! 🙂 Zapraszamy Was na kolejną edycję największej Wyprzedaży Garażowej na Bielanach! 🙌🏻
📍 Gdzie?
Teren rekreacyjny przy Urzędzie Dzielnicy Bielany,
ul. S. Żeromskiego 29
📅 Kiedy?
07.08.2022, niedziela, 12:00 do 16:00.
🌱 Dlaczego?
Przede wszystkim zależy Nam na wspólnym spędzeniu czasu, a przy okazji możecie coś sprzedać lub kupić i pomóc naszej planecie. Działamy w duchu zero waste i ratujemy przed śmietnikiem tysiące rzeczy. Dajemy im drugie życie! 💚
📥 Jak zgłosić stoisko?
Wyślij maila na adres: bielany@wyprzedazgarazowa.org
W treści maila prosimy o krótką informację, z jakimi rzeczami się pojawisz, w jakiej dzielnicy mieszkasz oraz dlaczego chcesz wziąć udział w wydarzeniu.
❗️Uwaga Wystawcy – prosimy o cierpliwość.❗️
Zgłoszenia przyjmujemy do niedzieli 31 lipca do 23:59:59. 😊
Na Wasze maile zgłoszeniowe będziemy odpisywać od poniedziałku 1 sierpnia do czwartku 4 sierpnia. Każdy otrzyma od nas odpowiedź w sprawie udziału w Garażówce do piątku 5 sierpnia.
ℹ️ Liczba miejsc jest ograniczona. Wystawców wybieramy na podstawie treści przesłanych wiadomości, a nie tego kto był pierwszy.
❗️Pamiętajcie, żeby na wydarzenie zabrać maila potwierdzającego akceptację regulaminu, którego otrzymacie po zakwalifikowaniu się jako Wystawca (może być na telefonie). 📱

Organizator wydarzenia Urząd Dzielnicy Bielany 💚

Zapraszam na spacer po Saskiej Kępie- zielonej wyspie w centrum Warszawy. Przejdziemy się po urokliwych uliczkach Kępy, obejrzymy miejsca z niezwykłą historią, przystaniemy przed przedwojennymi willami tonącymi w starodrzewiu aby poznać kryjące się za pięknymi fasadami tajemnice.
Podczas spaceru dowiemy się m.in.:

dlaczego Saską Kępę nazywano Holandią

gdzie mieszkał Lodowy Wojownik

kto wiercił partyjniakom dziurę w brzuchu

kto w rubryce “zawód” wpisywał “szlachcic”

kto zwyciężył Melchiora Wańkowicza

gdzie była furtka ku wolności

kto ma pomnik w Genewie

czyja matka była damą dworu na carskim dworze

gdzie jest okręt

kto udawał urzędnika-dezynfektora

kto pił z mistrzem Picasso

jak najlepiej sfotografować rybę

co zrobiono w nocy na Zakopiańskiej

oraz wiele innych barwnych historii o ludziach i miejscach związanych z Saską Kępą
Start: 7.08 (NIEDZIELA), godz. 17:00 ul. Francuska 49 (przy Rondzie Waszyngtona)
Zakończenie: Zwycięzców 7/9 (LO im Bolesława Prusa)
Spacer poprowadzi KASIA – blogerka i licencjonowana przewodniczka warszawska
Tel. 505 023 782
Udział w spacerze jest bezpłatny, natomiast po spacerze będzie mile widziany napiwek 🙂
Nieśmiało przypominamy, że w przygotowanie spaceru wkładamy ogrom pracy merytorycznej i dokumentacyjnej, aby był on dla Państwa jak najatrakcyjniejszy.

Zapraszamy serdecznie na Dzień Otwarty w wikińskiej Warowni Jomsborg!
Brama standardowo otwarta w godzinach 12:00 – 18:00.
Współczesne maszyny nie współgrają z nami i niestety płatność TYLKO gotówką. Najbliższy bankomat jest w Centrum Olimpijskim.
Koszt wstępu: dobrowolny datek na michę dla piesków grodowych, Thora i Lokiego oraz na wsparcie Warowni w ciężkich czasach.
Oferujemy: piwo, miód pitny JomsViking, napoje bezalkoholowe, kawę i herbatę oraz kiełbaski do upieczenia nad ogniskiem.
Atrakcje: strzelanie z łuku oraz rzuty toporem płatne po 1 zł.
Będą także dostępne dyby oraz monidła, przy których można zrobić sobie zdjęcia.
O 12:30 wojownicy z Jomsborg Vikings Hird rozpoczynają swoje szkolenie. Będzie można ich podejrzeć jak trenują przed wyprawami 🙂
Do zobaczenia!

W związku z niekorzystną prognozą pogody, opadami i niską temperaturą zmuszeni jesteśmy przełożyć wydarzenie.
Zapraszamy w kolejną niedzielę 07.08 a rekompensatą dla Was będą nasze nowe zwierzaki: Oreo, Thelma & Louise 🙂

Zapraszamy na urodziny naszych Alpak na Ranczo Wólka Kosowska.

 • w programie muzyka na żywo, stoiska, ognisko, animaloterapia z naszymi zwierzętami.
  Tort urodzinowy 🙂
  Zapraszamy! Wstęp wolny.

Poznamy zmysł WĘCHU 🙂 👃
🎭Teatr
g. 12.30 – @Teatr Barnaby Barnaby’s Puppet Theatre „Piecuch najwspanialszy na świecie”
Spektakl „O najwspanialszym Piecuchu” to historia jednego z trzech synów starego króla, który chce udowodnić́ ojcu, że jest wartościowym człowiekiem i „coś z niego będzie”. Wyrusza więc na podbój świata na czarodziejskim koniu. Przy swoim boku ma zaczarowaną szablę, która pokona każdego potwora. Na swojej drodze napotyka wiele przygód. Mierzy się̨ z niejednym smokiem, rozwiązuje także liczne zagadki.
Spektakl jest odgrywany w formie teatru figur drewnianych.
Czas trwania: 45min
🌞 Spotkania i warsztaty
👣g. 10.00 – @Kampinoskie Przygody – Uważność na co dzień dla dzieci i dorosłych „Zapachy i ich znaczenie w przyrodzie”
Uważność na co dzień dla dzieci i dorosłych to podejście, które wpisuje się w coraz bardziej popularny trend bycia #tuiteraz
Praktyka uważności sprzyja wyciszeniu, jesteśmy spokojniejsi, łatwiej koncentrujemy się i lepiej zarządzamy swoimi emocjami.
Warsztaty poprowadzi Magda Włoszycka.
Przewodniczka PTTK po Kampinoskim Parku Narodowym, Instruktorka Sportu, Członkini PTTK oraz z zamiłowania Edukatorka Przyrody.
Wierzy, że kontakt z naturą jest bardzo ważny dla współczesnego człowieka. Korzyści płynące z obcowania z przyrodą mają zarówno dorośli, jak i dzieci. Nawet ćwiczenia fizyczne w otoczeniu zieleni dają lepszy efekt, zwłaszcza jeśli chodzi o kondycję psychiczną i redukcję stresu.
Spotkanie przeznaczone jest dla rodzin z dziećmi w wieku 5-10 lat
🌺 g.13.30 – warsztat prowadzony przez @Pracownia Nauki i Przygody
Kwiaty pachną, to wiadomo, ale po co? Czy one to robią tylko po to by sprawić przyjemność ludziom? A co czują zwierzęta? Podczas naszego spaceru sprawdzimy co i jak pachnie w przyrodzie. Dowiecie się dlaczego niektóre kwiaty śmierdzą, a inne pachną. Opowiemy o tym jak powstają perfumy i może uda nam się stworzyć własne…
🍃g.13.30 – warsztaty z Mead Ladies – „Świat zapachów”.
Odbędziemy krótki spacer botaniczny z uwzględnieniem zmysłu węchu, a następnie wykonamy kadzidło plecione albo sznurowe (z pachnących rodzimych roślin) i aromaterapeutyczny wisiorek drewniany.
📧 Na warsztaty obowiązują zapisy: zapisy@dkwlochy.pl
Zapisy od 29.07
🏡Miejsce: ogród Domu Kultury „Włochy” ul. B. Chrobrego 27
🧜‍♀ Projekt finansowany ze środków m. st. Warszawy

Zaproponowane poniżej wycieczki są realizacją projektu jednego z mieszkańców Warszawy. W zamyśle dają szansę warszawiakom, którzy nie wyjeżdżają na wakacje i pracują, by w letnie weekendy, bezpłatnie odwiedzić wybrane warszawskie muzea.
Liczba uczestników ograniczona.
By zarezerwować udział w wycieczce prosimy o telefon – nr 693-107-700.
Rezerwacji dokonujemy nie wcześniej niż 10 dni przed terminem wycieczki.
Program wycieczek:
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
23 lipca 2022 g. 10.00 (wycieczka 1)
23 lipca 2022 g. 11.00 (wycieczka 2)
Po półtoragodzinnym zwiedzaniu muzeum będzie możliwość wzięcia udziału w spacerze z przewodnikiem od Muzeum POLIN przez Stare Nalewki i Ogród Krasińskich.
Muzeum Warszawy
31 lipca 2022 g. 11.00 (wycieczka 1)
31 lipca 2022 g. 11.30 (wycieczka 2)
Po zwiedzaniu muzeum zapraszamy na spacer z przewodnikiem „Stare Miasto i jego ciekawostki”
Muzeum Powstania Warszawskiego
7 sierpnia 2022 g. 15.00 (wycieczka 1)
7 sierpnia 2022 g. 15.30 (wycieczka 2)
7 sierpnia 2022 g. 16.00 (wycieczka 3)
Po zwiedzaniu muzeum zapraszamy na spacer z przewodnikiem wśród nowoczesnych wieżowców i starych fabryk.
Muzeum Karykatury
20 sierpnia 2022 g. 15.00 (wycieczka 1)
20 sierpnia 2022 g. 16.00 (wycieczka 2)
20 sierpnia 2022 g. 17.00 (wycieczka 3)
Po zwiedzaniu muzeum zapraszamy na spacer z przewodnikiem Traktem Królewskim do pomnika Mikołaja Kopernika.
Muzeum Pragi
21 sierpnia 2022 g. 15.00 (Wycieczka 1)
21 sierpnia 2022 g. 15.30 (Wycieczka 2)
21 sierpnia 2022 g. 16.30 (wycieczka 3)
Po zwiedzaniu muzeum zapraszamy na spacer z przewodnikiem od Bazaru Różyckiego do Centrum Koneser.
Realizatorem projektu jest Staromiejski Dom Kultury na zlecenia Biura Kultury Urzędu m.st. Warszawy.
Zrealizowano ze środków finansowych m.st. Warszawy w ramach Budżetu Obywatelskiego

Z okazji Dnia Pszczół zapraszamy na spacer połączony z warsztatem, dotyczący zapylaczy ze szczególnym uwzględnieniem pszczół. Podczas części warsztatowej poznamy biologię i fizjologię tych niezwykłych owadów. Przyjrzymy się bliżej ich budowie dzięki obserwacjom prowadzonym za pomocą sprzętów optycznych takich jak lupy, binokulary czy mikroskopy. Następnie udamy się na spacer w poszukiwaniu pszczół, trzmieli i motyli na ukwieconych rabatach zabytkowych ogrodów łazienkowskich. Postaramy się też rozpoznać napotkane gatunki i przyjrzeć im bliżej.

🔸INFORMACJE GŁÓWNE🔸
Warsztaty dla dorosłych i młodzieży (+15)
📆 Termin: 7 sierpnia 2022 r., godz. 12.00 (całość potrwa 1,5-2h)
📍 Miejsce: Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni
🎫 Wstęp: bezpłatny w ramach programu MKiDN “Kultura Dostępna”
Nie obowiązują zapisy.


Warsztaty odbywają się w cyklu “Łazienkowski Kalendarz Ekologiczny”, który obejmuje 12 wybranych wydarzeń.

Koncerty Chopinowskie powracają pod Pomnik Chopina! 🗿🎶
Już od 15 maja do 25 września w każdą niedzielę o godz. 12.00 i 16.00 będziemy na żywo i “pod chmurką” 😊 słuchać muzyki Chopina, wykonywanej przez znakomitych polskich i zagranicznych pianistów.
🔸63. sezon Koncertów Chopinowskich – inauguracyjne recitale🔸
🎹 Inauguracja tegorocznych koncertów odbędzie się 15 maja 2022 r. W samo południe pod Pomnikiem Chopina wystąpi Marc Laforêt, francuski pianista o międzynarodowej sławie, z bogatym dorobkiem artystycznym, laureat wielu nagród.
🎹 Drugi koncert w dniu inauguracji Koncertów Chopinowski (godz. 16.00) zagra hiszpański pianista Martín García García. Jest absolwentem szkoły muzycznej Reina Sofía, którą ukończył otrzymując z rąk królowej Zofii nagrodę dla najlepszego ucznia katedry, oraz mistrzem fortepianu w Szkole Muzycznej Mannesa w Nowym Jorku. Zdobywał liczne nagrody w międzynarodowych konkursach.

Mamy ogromną przyjemność zaprosić wszystkich na
Wyprzedaż Garażową na Bazarze Różyckiego!
Słuchajcie,
podejmujemy inicjatywę
aby z pomocą „wyprzedaży garażowej”
odczarować odnowioną część
Bazaru Różyckiego i pomoc jej zaistnieć w świadomości mieszkańców.
Wstęp na garażowkę zarówno dla sprzedających jak i kupujących jest DARMOWY 🙂!
Koniecznie wpadajcie się wystawić oraz przyjdźcie się obkupić!
Otwieramy wolne pawilony i będą one dostępne dla sprzedających, będzie też mnóstwo miejsca na zewnątrz.
Garażówka odbędzie się 7 sierpnia 2022 r. i będzie trwać od godziny 11.00 do godziny 17.00
Aby wziąć udział należy wypełnić kartę rejestracyjną i przesłać ją na adres:
sekretariat.zptp@um.warszawa.pl
lub dostarczyć ją osobiście do siedziby Zarządu Praskich Terenów Publicznych m.st. Warszawy przy ul. Burdzińskiego 7, (w dni powszednie w godz. 8.00-15.00).
Zapraszamy wejściem na Bazar od ulicy
Targowej 54, obok Muzeum Warszawskiej Pragi.

🎵 KLASYKA NA LEŻAKACH – KONCERTY PROMENADOWE W MUZEUM WNĘTRZ to szósta edycja cyklu koncertów kameralnych z atrakcyjnym repertuarem muzyki klasycznej, musicalowej i filmowej organizowana przez Fundację Promocji Kultury OtwArte.
🌳🌳🌳
Wykonawcami tegorocznych koncertów będą zarówno wybitni, uznani Artyści tacy jak Katarzyna Bojaryn-South – perkusja, Agnieszka Rogowiecka – flet, Dawid Lubowicz – skrzypce, Jakub Lubowicz – fortepian, Mariusz Rutkowski – fortepian, Jacek Małachowski – akordeon, Woch&Guzik Duo, Grott String Trio, jak i młodzi, niezwykle utalentowani wirtuozi.
🎟 WSTĘP WOLNY
📍 koncerty na tarasie pałacu we wszystkie niedzielne popołudnia lipca i sierpnia. W razie niepogody koncerty odbędą się w Sali Balowej.

📅 HARMONOGRAM 📅
3.07 W małym kinie
Kama Grott-Tomaszek – obój, Dawid Lubowicz – skrzypce, Jakub Lubowicz – fortepian, Michał Grott – gitara basowa
10.07 Historia tańca – historia tanga
Jakub Grott – skrzypce, Hubert Gruchała – saksofon, Mariusz Rutkowski – fortepian
17.07 Woch & Guzik Duo
Adam Woch – gitara, Robert Guzik – gitara
24.07 Muzyczny kalejdoskop
Mikołaj Grott – waltornia, Jan Dudkiewicz – wiolonczela, Łukasz Lawrence – fagot, Stefan Próchnicki – fortepian, Magdalena Bobowik – kompozycja
31.07 Grott String Trio
Jakub Grott – skrzypce, Paweł Czarny – altówka


KLASYKA NA LEŻAKACH ma za zadanie popularyzację kultury wysokiej w nowej, bardziej przystępnej formie. Jest to niepowtarzalna okazja spędzenia letniego popołudnia w mniej formalnych warunkach, gdzie na leżakach i kocach piknikowych, w luźnej atmosferze można obcować z kulturą wysoką. Koncerty promenadowe mają bogatą tradycję na świecie, odbywają się na świeżym powietrzu w okresie letnim w weekendowe popołudnia. Ze względu na szeroką ofertę kulturalną, różnorodność gatunków muzycznych i uniwersalność przekazu wydarzenie skierowane jest do wszystkich grup wiekowych. Szczególnie zachęcamy do udziału całe rodziny!
👤 dyrektor artystyczna – Kama Grott-Tomaszek
👤 honorowy patronat – Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak

🇺🇦 Українська мова 👇
🇵🇱: Serdecznie zapraszamy na cykl bezpłatnych niedzielnych warsztatów integracyjnych dla rodzin ukraińskich i polskich do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli!
Program zajęć został przygotowany z myślą o stworzeniu przestrzeni integrującej rodziny ukraińskie i polskie.
Na zajęciach będzie obecny tłumacz, zaś wstęp jest bezpłatny. Szczegółowy harmonogram zajęć znajduje się poniżej.
Bezpłatne wejściówki na zajęcia można rezerwować za pośrednictwem strony https://bilety.nifc.pl/, lub bezpośrednio przed rozpoczęciem zajęć w kasach muzeum. Przy zapisach należy podać liczbę dzieci mających uczestniczyć w zajęciach, miejsc dla opiekunów nie trzeba rezerwować.

UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona.

Realizacja programu edukacyjnego jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Orlen.

📅 Harmonogram
🔹 7 sierpnia, niedziela, 11:30-13:00
Kraina Dźwięków dla dzieci. Z Fryckiem w świat muzyki – zabawy muzyczno-plastyczne z Nokturnami F. Chopina dla dzieci w wieku 5-8 lat.
Zapraszamy na nasze kolejne zajęcia, których tematem przewodnim będą tym razem Nokturny Fryderyka Chopina. Skorzystamy z farb, pędzli i plasteliny, aby zilustrować charakter i nastrój tych utworów.
PROWADZĄCA: Marta Urbanowicz

MIEJSCE: Sala edukacyjna na terenie kompleksu muzealnego w Żelazowej Woli

🔹 21 sierpnia, niedziela, 11:30-13:00
Kraina Dźwięków dla dzieci. Z Fryckiem w świat muzyki – zabawy muzyczno-rytmiczne z Walcami Fryderyka Chopina dla dzieci w wieku 5-8 lat.
Zapraszamy na zajęcia muzyczne, podczas których poznamy rytm, krok i charakter walca. Dowiemy się też dlaczego jeden z walców Fryderyka Chopina nazywany jest walcem „małego psa”.
PROWADZĄCA: Marta Urbanowicz

MIEJSCE: Sala edukacyjna na terenie kompleksu muzealnego w Żelazowej Woli

🔹 28 sierpnia, niedziela, 16:00-17:30
Międzypokoleniowe warsztaty ręcznego malowania filiżanek
Ręcznie malowane porcelanowe filiżanki od stuleci wzbudzają zachwyt swoim nienachalnym, delikatnym pięknem. Szczególnie popularne zarówno kiedyś, jak i dziś pozostają wzory roślinne. Zainspirowani wystawą czasową „Ogród mój botaniczny” własnoręcznie ozdobimy filiżanki kwiatowymi wzorami.
PROWADZĄCA: Diana Długosz-Jasińska, Patrycja Rymar
MIEJSCE: Sala edukacyjna na terenie kompleksu muzealnego w Żelazowej Woli


🇺🇦: Запрошуємо Вас на серію безкоштовних недільних, інтеграційних майстер-класів для українських та польських родин у будинок, де народився Фредерік Шопен, та парк у Żelazowej Woli.
Програма занять була підготовлена з метою створення простору, що об’єднує українські та польські родини. На заняттях буде присутній перекладач. Вхід безкоштовний. Графік знайдете нижче.
Безкоштовні квитки на заняття можна забронювати на сайті https://bilety.nifc.pl/, або безпосередньо перед початком занять у касах музею. При записі необхідно вказати кількість дітей, які будуть брати участь в заняттях, місця для опікунів не потрібно резервувати.
Увага! Кількість місць обмежена.

Реалізація розвиваючої програми можлива за фінансової підтримки Фонду Орлен.

📅 Графік
🔹 7 серпня, неділя, 11:30-13:00
Країна звуків для дітей. З Фрицкем у світ музики – Музично-пластичні ігри з ноктюрнами Ф. Шопена для дітей у віці 5-8 років.
Запрошуємо на наші наступні заняття, темою яких цього разу будуть ноктюрни Фридерика Шопена. Ми будемо використовувати фарби, пензлі і пластилін, щоб проілюструвати характер і настрій цих творів.
Ведуча: Марта Урбанович

Місце проведення: Розвиваючий зал на території музейного комплексу в Желязовій-Волі

🔹 21 серпня, неділя, 11:30-13:00
Країна звуків для дітей. З Фрицкем у світ музики.
Запрошуємо Вас на музичні заняття, де пізнаємо ритм, крок і характер вальсу. Також дізнаємося, чому один з вальсів Фридерика Шопена називається вальсом “маленька собака”.
Ведуча: Марта Урбанович

Місце проведення: Розвиваючий зал на території музейного комплексу в Желязовій-Волі

🔹 28 серпня, неділя, 16:00-17:30
Майстер-класи між поколіннями з ручного фарбування чашок.
Розписані вручну порцелянові чашки протягом століть вражали своєю неохватною, делікатною красою. Особливою популярністю як колись, так і сьогодні залишаються рослинні візерунки. Натхненні тимчасовою виставкою “Сад мій Ботанічний”, ми своїми руками прикрасимо чашки квітковими візерунками.
Ведуча: Діана Длугош-Ясинська, Патриція Римар
Місце проведення: Розвиваючий зал на території музейного комплексу в Желязовій-Волі

Podejmij wyzwanie i weź do ręki pędzel, by – niczym Rembrandt – namalować portret🎨🖌. Wyraź emocje w utrwalonych rysach, własnych lub swoich najbliższych 👨‍👩‍👦‍👦.
Uczestnicy warsztatów spróbują swoich sił w malowaniu autoportretów lub portretów członków swojej rodziny. En face, z profilu, z twarzą zwróconą w bok, w kapeluszu, w berecie czy w toczku… 🎩👒🧢🎓⛑
Każdy portret jest inny, każdy wywołuje jakieś uczucia, wrażenia i wspomnienia 🥰. Weź do ręki farby i utrwal różne twarze w fantazyjnych nakryciach głowy.
🎟 10 zł / osoba; bilety do nabycia od wtorku do piątku w Starej Kordegardzie, w weekend w kasie w Podchorążówce (sobota w godz.10.00-16.00, niedziela w godz. 10.00-15.00)
⌚ ok. 90 minut
📍 Stara Kordegarda
🧑 dla dzieci od 7 r.ż i opiekunów
🦽🦻 Dostępność wydarzenia: brak barier architektonicznych; słuchawki wyciszające dla dzieci i dorosłych
Warsztaty poprowadzi:
📍 Zofia Zaccaria – malarka, graficzka, ilustratorka, muzealnik. Absolwentka grafiki i studiów pedagogicznych Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, malarstwa na Accademia di Belle Arti di Perugia i muzeologii na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuje w Dziale Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie z dziećmi i dla dzieci, współtworząc warsztaty rodzinne i strefy edukacyjne do wystaw czasowych, w tym strefę “Maluję”.
Sponsorem farb, materiałów plastycznych i artystycznych w strefie “Maluję” i na warsztatach jest firma Royal Talens, partner wystawy “Królewski Rembrandt. Jeździec polski ze zbiorów The Frick Collection w Nowym Jorku”.

To smaczna opowieść o tym co warto jeść, a czego się wystrzegać. Pod szatą dowcipnej fabuły ukryliśmy wiele ważnych zasad dotyczących prawidłowego żywienia. Posiłkując się najnowszą piramidą żywienia w prosty i przyjemny sposób przekonujemy dzieci dlaczego cukier jest zły, czy podjadanie jest zdrowe, jakie moce mają warzywa i owoce i dlaczego tak ważny jest ruch. Spektakl bardzo zdrowy, lekkostrawny, pełen witamin i endorfin.
bilety 20 zł – wstęp wolny dla dzieci do 1.roku
Prosimy o zakup biletów przelewem na konto (z kilkudniowym wyprzedzeniem):
57 1240 5918 1111 0000 4909 2927
W treści przelewu: imię i nazwisko, nazwa wydarzenia, data wydarzenia oraz rodzaj biletu

Rodzinne warsztaty krajoznawcze! 🗺
Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami zapraszamy na niezwykłą wędrówkę po Mazowszu. Uczestnicy posłuchają opowieści o pachnących jabłkami sadach, barwnych skansenach czy ruinach zamków. 🌅 Poznają też kulturę Kurpiów, tradycje i codzienność staropolskiej wsi, ideę miasta-ogrodu i wyjątkowy styl architektoniczny zwany świdermajerem. Dowiedzą się jaka roślinność jest typowa dla Mazowsza oraz zbiorą całą masę prostych pomysłów na rodzinne spędzanie czasu na łonie natury. 🐾🌱
Podczas plastycznej części spotkania dzieci stworzą zielone oazy. Każdy z uczestników otrzyma po zajęciach NIEMAPA Mazowsze. 🎁
📆 Kolejne warsztaty odbędą się 7 i 14 sierpnia.
Informacje praktyczne:
🔹 wszystkie materiały dostępne są na miejscu,
🔹 zapisy nie obowiązują.

Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).


Mecenasem Niepodległa. Miejsce Spotkań są Lasy Państwowe.Wydarzenia organizowane w pawilonie Niepodległa. Miejsce spotkań odbywają się dzięki współpracy Biura Programu „Niepodległa” oraz Muzeum Łazienki Królewskie.Warsztaty organizowane są w Niepodległa. Miejsce spotkań – kawiarnianej przestrzeni w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w niezobowiązujących, licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Niepodległa z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowywania polskiej państwowości.

Najwyższy budynek w Polsce. Symbol i wizytówka stolicy. Jedni nie wyobrażają sobie bez niego Warszawy, inni chcieliby go zrównać z ziemią, a w jego miejsce zasiać trawę i posadzić drzewa. Kolos, o którym pisano wiersze i który stanowił tło dla wielu produkcji filmowych. Przede wszystkim jednak legendarny zabytek kryjący w swoich murach niejedną fantastyczną historię.
Rafał Dąbrowiecki licencjonowany przewodnik warszawski, twórca portalu „Butem po Wawie”, współtwórca projektu “Ogórkiem po Warszawie” i zdobywca tytułu “Warszawiak Roku 2018” zaprasza na spacer wokół popularnego „patyka”.
Podczas wycieczki dowiecie się m.in.:

 • dlaczego PKiN podoba się amerykańskim turystom,
 • gdzie miał stanąć 15-metrowy pomnik Stalina i dlaczego tak się nie stało,
 • gdzie pracował Władysław Szpilman,
 • gdzie Daniel Olbrychski uczył się szermierki, a Wojciech Mann śpiewu,
 • pod ciężarem którego teatru uginał się grzbiet wielbłąda,
 • która stołeczna ławka jest zakręcona tak jak losy zakochanych,
 • kto sprowadził Rolling Stonesów do Warszawy i co się stało z tą ich całą wódką,
 • jak pałacowa iglica dezorganizowała życie pewnej pani ze Ściany Wschodniej.
  Odpowiedzi na te i całą masę innych pytań dotyczących Pałacu Kultury poznacie już w niedzielę 7 sierpnia.
  Zbiórka przed głównym wejściem do PKiN od strony ul. Marszałkowskiej (na schodach).
  Spacer zaczyna się o godzinie 15:00 i nie powinien potrwać dłużej niż dwie godziny. Wycieczka jest darmowa, ale gdyby ktoś chciał podziękować przewodnikowi tradycyjnym napiwkiem, ten z pewnością się nie obrazi.

Chcesz się nauczyć tworzyć podstawki z gipsu polimerowego? 🙂 Zachwycają Cię malutkie podstawki, miseczki, świeczniki w pięknych kolorach z modnym efektem lastryko lub marmurka? 🙂 Mamy coś dla Ciebie!
Serdecznie zapraszamy na warsztaty tworzenia podstawek z gipsu, na których zapoznamy Cię z tą wyjątkową techniką!
Zaczniemy od tego:
– czym jest wosk polimerowy i jak można go wykorzystać
– jak odmierzyć odpowiednią ilość proszku i płynu, by stworzyć idealną konstystencję
– kiedy i jak łączyć ze sobą odpowiednie substancje
– jak dodać barwnik
Następnie:
– stworzymy małe elementy do lastryko
– połączymy ze sobą składniki i stworzymy gips
– zalejemy nasze podstawki (każdy 2 sztuki w wybranych kształtach)
– poczekamy aż zastygną i w tym czasie napijemy się kawy, zjemy coś słodkiego 😉
– zaczniemy polerowanie
Na koniec:
– zabezpieczymy nasze dzieła i będziemy się zachwycać swoimi podstawkami! 🙂

Czas trwania: ok. 2 godziny
Miejsce: Pracownia Zaradne, ul. Rydygiera 8, bud. 20b/222

Już z wyprzedzeniem zapraszamy Was na dzień pełen atrakcji i edukacji we współpracy z WWF Polska i MSC Polska – chroń morza i oceany. Wyjątkowe spotkanie z dziką przyrodą w Dzikim Brzegu już 7.08. ! 🙂

Zabierajcie pociechy, dziadków i wspólnie dowiedzmy się jak możemy działać na rzecz przyszłych lat życia na naszej planecie.

Co będzie się działo:

Inauguracja wystawy, celebrującej rok tygrysa, należącej do WWF Polska, przedstawiającej jego życie w warunkach naturalnych.
Przepiękne zdjęcia wykonane z ukrycia, które pozwolą na chwilę przenieść się w klimat odległej Azji.
– eko zajęcia plastyczne, możecie przynieść rzeczy z domu pozorne śmietki, a z naszymi animatorami nadamy im drugie życie
– taniec w bańkach mydlanych
– Dzikie kolorowanki z informacjami o życiu dzikich zwierząt
– baloniki na eko patyczkach dla każdego uczestnika i inne niespodzianki
– Konkurs plastyczny MSC Polska – chroń morza i oceany- do wygrania nagrody rzeczowe oraz bilet do morskiej foto budki, która specjalnie przyjedzie do naszego klubu
– Foundriserzy WWF Polska którzy opowiedzą o tym jak można wspierać fundacje działające na rzecz zwierząt, będą również Waszymi przewodnikami po wystawie i ciekawostkach z życia tygrysów
– filmy o zwierzątkach
– darmowe edukacyjne zeszyty morskie z zadaniami i rybne gry do wspólnej zabawy którą możecie kontynuować w domu

Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy dla Was kolorową lemoniadę 🙂

Wydarzenia nad Wisłą wspiera Dzielnica Wisła.

Wakacje w mieście mogą być fantastyczne! 🌈
Chcemy, aby wszyscy goście bawili się u nas dobrze, dlatego we współpracy z Akademią Harmoniką i Domoteką przygotowaliśmy weekendowe animacje dla najmłodszych ⛱
W każdą wakacyjną niedzielę (w godzinach 11-13) na nadwiślańskiej łące zaplanowaliśmy następujące atrakcje:
⚔️👑
7.08 Rycerze i księżniczki
Zapraszamy na nasz zamek gdzie zamienimy się w prawdziwe księżniczki i dzielnych rycerzy. Wspólnie stworzymy piękne korony i magiczne miecze. Księżniczki wezmą udział w królewskim balu, a odważni rycerze stoczą walkę z ziejącym ogniem smokiem.
🎪
14.08. Cyrk
Zapraszamy na arenę! Nauczymy się wspaniałych cyrkowych sztuczek. Będziemy ćwiczyć równowagę i zwinność. Pomożemy w tresurze dzikich zwierząt i stworzymy oryginalne maski klaunów.

21.08 Szkoła Magii
Hokus Pokus! Zapraszamy do naszej szkoły magii. Nasza dobra wróżka wprowadzi Was w fascynujący świat magii. Poznamy zaklęcia, które będziemy ćwiczyć przy pomocy własnoręcznie wykonanych różdżek. Wypróbujemy tajemne receptury na czarodziejskie eliksiry.
🌌
28.08. Gwiezdne wojny
Iście kosmiczna przygoda dla fanów Star Wars. Pod okiem mistrza Obi – Wana weźmiemy udział w treningu na prawdziwych rycerzy Jedi. Nauczymy się kontroli nad naszym ciałem i mocą, która posiądziemy. Stoczymy walkę z ciemną stroną mocy!

Warsztaty Muzyczne w Parku Górczewska

Zapraszamy Serdecznie na Warsztaty Muzyczne, które będą się odbywały w “ogródku piwnym” w Parku Górczewska obok amfiteatru.
Zatem
Dzieci, młodzież i osoby dorosłe, które nigdy nie grały na instrumentach a chcą się czegoś dowiedzieć, wziąć do ręki np gitarę i spróbować coś zagrać -gorąco zapraszamy!!!
Tak samo
Uczniów naszej i nie tylko naszej szkoły, wszystkich tych , którzy już coś potrafią i chcą poszerzyć swoją wiedzę, umiejętności, spróbować występu na żywo przed publicznością – gorąco zapraszamy!!!
Planujemy
Występy kameralnych zespołów, duetów, solistów, improwizacje w różnym stylu, zajęcia tematyczne, wykłady, etc.
Tak więc jak jesteś muzykiem i chcesz wystąpić na naszej małej scenie w parku to przybywaj śmiało i zagraj piękne dźwięki.
Warsztaty będę się odbywały prawie w każdą niedzielę do końca wakacji.
Warsztaty mają charakter otwarty, można brać w nich udział zarówno występując jak i proponując różne zabawy muzyczne.
Zapraszamy !!!

kreatywka- rękodzieło dla najmłodszych ursus

🎈🎈🎈KREATYWKI
TO WARSZTATY KREATYWNEGO ROZOWOJU,
PODCZAS KTÓRYCH DZIECI WYZWALAJĄ
NATURALNĄ EKSPRESJĘ TWÓRCZĄ!🎈🎈🎈
Używamy materiałów plastycznych, sensorycznych,
”recyklingowych” i oczywiście całą gamę zasobów natury.
Co robimy?
🎀-artystyczne wykorzystanie odpadów (tworzymyz nich obrazy, lampiony, dzwonki wiatrowe itp.)
🎀-tworzenie instrumentów muzycznych
🎀-mata ”węchowa” dla psiaków i kociaków
🎀-malowanie kamyków czy wyrobów drewnianych farbą akrylową, barwikami spożywczymi
🎀-malowanie na płótnie malarskim z wykorzystaniem nietypowych narzędzi – grzebień, folia bąbelkowa, pałeczki, owoce itp.
🎀-tworzenie dzieł z wykorzystaniem zasobów naturalnych (drewno, ziarna, tkanina, muszle itp.)
👶KREATYWKI MALARSKO-RĘKODZIELNICZE
👶KREATYWKI RECYKLINGOWE
👶KREATYWKI SENSORYCZNE
Stymulowanie zmysłów (wzroku, węchu, dotyku,słuchu, smaku) podczas swobodnej zabawy znaturalnymi materiałami typu: glina, ziarna, woda,
szyszki, patyki itp.
nasze motto to:
🧚‍♂️KAŻDE DZIECKO MA TALENT
wstęp wolny
Niedziele
Plażówka Ursus

Magiczne sztuczki w Plażówce Ursus

Wszystkie dzieciaki duże i małe zapraszamy niedzielne spotkanie z Fabryką zabaw
Widzimy się o godzinie 13:00
10 lipca: Temat : MOLEKUŁY
Na tych warsztatach dzieci stworzą zjadane molekuły z których zbudujemy ciekawe przedmioty. Dzieci również stworzą własnoręcznie rakietę napędzaną siłą płuc. Urządzimy konkurs która rakieta poleci dalej, wyżej.
Zbuduje i odpalimy rakietę napędzana siłą ciepłego powietrza. Ciepłe powietrze poniesie ją do góry wysoko. Dowiemy się podstaw działania silników i początków powstania urządzeń. Dowiemy się kto wymyślił rzeczy bez których nie wyobrażamy sobie teraz życia. Oraz inne ciekawostki.

7 sierpnia – temat : TRZY NAJWAŻNIEJSZE KOLORY
Zajęcia będą pełne kolorów. Zobaczymy rozczepienie światła. Zmienimy kolory w inne kolory jednym dotknięciem. Dzieci będą same tworzyć kolory. Czy komuś uda się stworzyć czarny…lub biały? Zobaczymy jak światło zmienia kolory i zakrzywia je poprzez wodę w naczyniach. Zbadamy właściwości barw oraz poznamy podstawy teorii tęczy. Czemu powstaje i dlaczego ma tak fajne kolory.

21 sierpnia – temat – BUDOWLE 3D
Co to jest Origami 3D, jak wygląda? Dowiemy się na Plażówce. Wykonamy własnoręcznie i zabierzemy do domu. Wykonamy i dowiemy się co to są budowle. Jak budować by były trwałe. Wykonamy modele budynków oraz innych obiektów w 3D.
Spróbujemy razem stworzyć wielkie piramidy oraz znane budynki w 3D. Będzie kolorowo i wysoko!

Plażówka Ursus
Dzieci Warszawy 24

pan teatrzyk x warsztaty kulinarne

Przeniesiemy się na chwilę do Ameryki Południowej by zasmakować w pysznych, wegetariańskich taco – potrawie, która jest znakiem rozpoznawczym kuchni Tex – Mex.

balonowe show | rodzinna niedziela w hulakula

7 sierpnia zapraszamy na 🎈BALONOWE SHOW🎈 w wykonaniu Patrycji Lipińskiej!❤
Przed występem zapraszamy na taneczną zabawę z grą JUST DANCE!🤸‍♀️
Duża dawka ruchu gwarantowana!😃
O 14:00 widzimy się pod sceną główną na 🎈BALONOWYM SHOW🎈 Patrycji Lipińskiej – uczestniczki programu ⭐Mam Talent⭐.
Patrycja jako pierwsza w Polsce zaczęła tworzyć balonowe lekcje na YouTube. Jest autorką programu „Balonowy Świat”, do którego stworzyła również motyw muzyczny🎶
🎬Po show zapraszamy na BAJKĘ NIESPODZIANKĘ, na naszym WIELKIM KINOWYM EKRANIE😁
🔶KIEDY: 07.08.2022 godz. 12:00
🔶GRA JUST DANCE!: 12:00
🔶BALONOWE SHOW: 14:00
🔶BAJKA: 15:00
🔶WSTĘP: BEZPŁATNY
🔶GDZIE: Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta, ul. Jagiellońska 82b w Warszawie

Rodzinne niedziele

Niedziela to czas dla rodziny. Muzeum zaś to świetne miejsce, w którym można ciekawie i rodzinnie spędzić czas: podziwiać dzieła sztuki, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi, a nawet trochę się pobawić. Zapraszamy na wspólne odkrywanie muzeum w każdą niedzielę o godzinie 12.00 lub 14.00!
👧 Dla kogo: dzieci w wieku 5–12 lat
⌚ Czas trwania: ok. 80 minut
📌 Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW: Hol Główny
🎟 Zasady udziału: bilet wstępu dla dziecka 15 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet dla opiekuna 15 zł
🗓 Termin: niedziela / I grupa – 12.00; II grupa – 14.00

Magiczne sztuczki w Plażówce Saska

Wszystkie dzieciaki duże i małe zapraszamy niedzielne spotkanie z Fabryką zabaw
Widzimy się o godzinie 15:00
10 lipca: Temat : MOLEKUŁY
Na tych warsztatach dzieci stworzą zjadane molekuły z których zbudujemy ciekawe przedmioty. Dzieci również stworzą własnoręcznie rakietę napędzaną siłą płuc. Urządzimy konkurs która rakieta poleci dalej, wyżej.
Zbuduje i odpalimy rakietę napędzana siłą ciepłego powietrza. Ciepłe powietrze poniesie ją do góry wysoko. Dowiemy się podstaw działania silników i początków powstania urządzeń. Dowiemy się kto wymyślił rzeczy bez których nie wyobrażamy sobie teraz życia. Oraz inne ciekawostki.

7 sierpnia – temat : TRZY NAJWAŻNIEJSZE KOLORY
Zajęcia będą pełne kolorów. Zobaczymy rozczepienie światła. Zmienimy kolory w inne kolory jednym dotknięciem. Dzieci będą same tworzyć kolory. Czy komuś uda się stworzyć czarny…lub biały? Zobaczymy jak światło zmienia kolory i zakrzywia je poprzez wodę w naczyniach. Zbadamy właściwości barw oraz poznamy podstawy teorii tęczy. Czemu powstaje i dlaczego ma tak fajne kolory.

Plażówka Saska
Wał Miedzeszyński 389

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments