Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 14–15 sierpnia

 

Nadchodzący weekend w Warszawie będzie obfitował w wydarzenia i atrakcje dla dzieci. Stąd Weekendowa Zajawka jest dłuższa i bogatsza niż zazwyczaj. Łap dobrą lemoniadę i… miłej lektury i planowania soboty i niedzieli. Baw się dobrze!


.

Spis treści:

sobota, 14 sierpnia

Przerób-My LATO 2021 – Centrum Praskie Koneser

Lato z Przerób-My

Gdzie:

plac Centrum Praskiego Koneser, Warszawa
Kiedy:
✅ 14-15 sierpnia 2021

????

Lato z Przerób-My w Koneserze to aż 3 daty, w których będziemy czekali na Was z naszymi kreatywnymi warsztatami oraz stoiskami pełnymi pięknych projektów od polskich Twórców

????

Na świeżym powietrzu, pod namiotami, w luźnej, rzemieślniczo kreatywnej atmosferze, ponownie spotkacie się z naszymi Twórcami i Przetwórcami.
Ponownie , jak to na Przerób-My bywa, zobaczycie jak powstaje rękodzieło, weźmiecie udział w pokazach i warsztatach a na naszym kiermaszu kupicie niepowtarzalne rękodzieło.

U naszych Twórców znajdziecie ręcznie robione projekty takie jak, m.in:
biżuteria,
torby i akcesoria,
dodatki do wnętrz,
meble,
ceramika,
naturalne kosmetyki.
Nie zabraknie też stoiska z przepysznymi, regionalnymi słodyczami ???

Nie może Was zabraknąć!

? Osoby zainteresowane udziałem w roli Wystawcy zapraszamy do wysłania informacji o swojej marce i asortymencie na adres e-mail: przerobmy@pimpit.pl , w tytule maila podając “LATO”. W odpowiedzi prześlemy formularz zgłoszenia z warunkami udziału.

Letnia Akademia Magii i Ściemy w Centrum Praskim Koneser

?LATO KONESERA 2021?
Już w lipcu ruszają warsztaty i pokazy Letniej Akademii Magii i Ściemy? – realizowanej w ramach LATA KONESERA 2021☀️.
W soboty plac Konesera przejmować będą cyrkowcy?, którzy zaprezentują szerokiej publiczności swoje magiczne umiejętności oraz przeprowadzą zajęcia w duchu pedagogiki cyrkowej.

?️14 sierpnia, 21 sierpnia, 28 sierpnia
?plac Konesera, w godzinach 13:00-16:00
?️Wstęp bezpłatny!?
?️ – pierwsza godzina gratis

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY❗️

?Zapisy:
Przed każdymi warsztatami uczestnicy są proszeni o indywidualne zgłoszenie obecności, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Chęć uczestnictwa w konkretnym wydarzeniu pedagogicznym należy zadeklarować kontaktując się z sekretariatem akademii: akademia.magii.i.sciemy@gmail.com

CO CZEKA WIDZÓW W TE WAKACJE W KONESERZE⬇️⬇️?

?14 ????????: „?????? ???????????”
⏰13:00-13:50 Magiczne warsztaty dla dzieci z Odskocznią. Uczestnicy poznają kilka sekretów, dzięki którym będą mogli odczarować nudę. Cyrkowe rekwizyty jak zawsze na pokładzie – tym razem rolę główną odegra DIABOLO.
⏰14:00 Iluzja może być językiem, w którym opowiadania jest historia. Opowiadacz specjalizuje się w manipulacji przedmiotami. Rzeka marzeń. Morze chciwości. Rozległa kraina nicości. To wszystko w przedstawieniu niewyobrażalnie sprawnych dłoni.
⏰15:00-15:50 Warsztaty cyrkowe dla dorosłych z Odskocznią z szalonym rekwizytem – DIABOLO. Rekwizyt przypominający jojo i klepsydrę w jednym. Wydarzenie tylko dla odważnych.

?21 ???????? „??????????? ?????́ ????????”
⏰13:00 Dwumetrowe wielkie koło. W zasadzie dwa koła połączone drabinką. W tym niezwykłym rekwizycie zwanym „German Wheel” Julian Waglewski wykonuje niemożliwe akrobacje.
⏰13:10-14:00 Warsztaty taneczno-ruchowe z Odskocznią dla dzieci pomogą przede wszystkim w eksplorowaniu doświadczania rzeczywistości, ale też samych siebie. Pozwolą uwolnić i wykorzystać pokłady energii drzemiące w najmłodszych.
⏰15:15-16:15 Nauka żonglerki z Odskocznią dla osób w wieku od 3 do 103 lat. Naukowcy już dawno zauważyli, że żonglerka poprawia koncentrację i zapamiętywanie, powoduje rozbudowę struktury mózgu, poprawia synchronizację półkul mózgowych i koordynację wzrokowo-ruchową. A poza tym jest świetnym treningiem fizycznym, który angażuje całe ciało.
⏰16:30 Najbardziej romantyczny pokaz akrobatyczny, jaki tylko możecie sobie wyobrazić. Marysia i Julian pokażą Wam swoją własną dziedzinę – “akrobacje ikaryjskie”. Duet powstał dzięki wspólnemu zainteresowaniu akrobatyką i cyrkiem. Poprzez swoje choreografie przekazują krótkie historie i pozytywne, piękne emocje. Uwaga! Grozi poprawą humoru na kilka dobrych dni!

?28 ???????? „?????? ?????”
⏰13:00-13:50 Warsztaty poi z Odskocznią dla dzieci: poi wywodzi się z tradycji plemienia Maori żyjącego w Nowej Zelandii. Według tradycji tańczy się go jako wyraz wdzięczności… choćby za to, że się mogło czegoś nowego tego dnia nauczyć!
⏰14:00 Pokaz antygrawitacyjny – to, że przedmiot, który został wyrzucony w powietrze musi upaść udowodnił Newton. Tomek z MultiVisual wysnuwa anty-teorię grawitacyjną w swoim ruchu. Pokaz żonglerski najlepiej opisuje krzyczący nagłówek „Musisz to zobaczyć!” Chwilę później, w pokazie z rekwizytami zwanymi „batonami” zobaczycie, jak dzięki precyzyjnym ruchom dłoni oraz oryginalnej choreografii wytwarzają się iluzje niezwykłego magnetycznego mechanizmu.
⏰15:00-15:50 Warsztaty dla dorosłych: manipulacje przedmiotami magicznymi pomagają połączyć się prawej i lewej półkuli mózgu żonglera. Przyglądanie się temu precyzyjnemu pokazowi pozwala także dotrzeć do doznań przetwarzanych przez ciało migdałowate, odpowiadające za emocje. Manipulacja i hipnoza to połączenie doskonałe. Uczestnicy warsztatów spróbują więc o własnych siłach wytworzyć magię i ściemę.

ℹ️Postpandemiczny świat wymaga przywrócenia równowagi. Apatyczni, depresyjni, bierni obywatele po niemal roku zamknięcia pogrążeni są w lękach i napięciach. Codzienność zdominowana przez media cyfrowe, zjawiska narastającej polaryzacji światopoglądowej oraz post-prawdy wymaga działań opartych o integrację sensoryczną, analizę działalności płatów czołowych, improwizację, sensualny kontakt człowieka z człowiekiem i człowieka ze światem.
Aby odwrócić bieg historii, pomóc dzieciom?? i dorosłym?? odzyskać siły witalne oraz poczucie sprawczości fundacja “Zakochana Warszawa”, dzięki wsparciu Centrum Praskiego Koneser, powołuje Akademię Magii i Ściemy. Już latem najbardziej charyzmatyczni artyści ze świata cyrku oraz cyrkowej pedagogiki z Odskoczni zagoszczą na Placu Konesera?.
Nasza letnia uczelnia kształci osoby:
● dla których wiek jest pojęciem bez znaczenia, bo ich granice wyznacza wyobraźnia (zajęcia dedykowane osobom od 3 do 103 r. ż.),
● chcą celebrować zbiorową radość oraz upadki ze szczudeł,
● fantazjują o ucieczce z cyrkiem bez zwierząt, kiedy jest im źle.

Nowatorski program akademii spełni oczekiwania osób, którym zależy na zdobyciu wszechstronnych kompetencji związanych z radością?, celebracją codzienności, rozwojem spontaniczności i umiejętnością obniżania kortyzolu. To dobry wybór dla osób, które źle zniosły rok w zamknięciu, przed komputerem??‍?.

PERSPEKTYWY ZAWODOWE – nasi absolwenci znajdą zatrudnienie w agencjach prasowych, firmach eventowych, w biurach poselskich, urzędach dzielnicowych, a także w szkołach podstawowych i spółkach skarbu państwa. Nie będzie to jednak miało bezpośredniego związku z nauką w akademii. Nie pozostawaj bierny wobec świata smutku, lęku i obcości. Dołącz do Akademii Magii i Ściemy i opowiadaj swoją historię.

Nauczyciele??‍♀️??‍♂️ to artyści, cyrkowcy, klauni, którzy świetnie radzili sobie w nie-magicznym świecie, między innymi w programie Mam Talent.

Sylwetki:
?????????? ?????????
Zwana również Ciocią Olą albo Rurzową (Przy pierwszym spotkaniu wiadomo, dlaczego, ale skąd błąd w słowie? O to już musicie zapytać ją sami.) Absolwentka Akademii pedagogiki specjalnej. Uczęszczała do jedynej w Polsce Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej. Artystka cyrkowa z 11-to letnim doświadczeniem. Specjalistka od tańca hula hoop, żongluje (również ludzkimi emocjami). Jedna z trzech Brokatowych Rakiet. Współorganizatorka projektu „Warszawska Scena Varieté” oraz projektu “CyrkON” – spektakli cyrkowych online. Pedgog z wieloletnim doświadczeniem w stołecznych szkołach. Od kilku lat związana jest ze sztuką street art, zajmuje się także sztuką użytkową, ilustracjam i scenografiądo spektakli cyrkowych.

????? ??????
Prace na wysokościach to dla niej codzienność. Od 7 lat zajmuje się akrobatyką powietrzną. Od 5 lat jest też trenerką tej dyscypliny – uczy tych, którzy dziećmi są, jak i tych, którzy się dziećmi czują, a nawet tych, którzy się nimi choć na chwilę chcą poczuć. Zdobywczyni złotego medalu na Mistrzostwach Polski w kategorii Aerial Hoop Double Professional (2019 r.). Zwyciężczyni programu Mam Talent, w duecie z Julianem Waglewskim, z którym stworzyła zupełnie nową dyscyplinę “akrobacje ikaryjskie”.

?????? ?????????
To nie jest tak, że Julian zawsze pajacuje… ale czasem mu się zdarza. Jest absolwentem jedynej w Polsce Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej. Od 10 lat zajmuje się akrobatyką w kole, żonglerką, chodzeniem na szczudłach, a ostatnio – partnerowaniem Marysi, wraz z którą zwyciężył w programie Mam Talent. Jest zdobywcą II miejsca oraz nagrody publiczności na I Ogólnopolskim Konkursie Etiud Nowocyrkowych Cyrkulacje.

?????? ??????????
Pół-człowiek, pół-królik. Dwukrotny finalista programu Mam talent, członek grupy Multivisual, zdobywca wielu nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach cyrkowych m.in: 3 miejsca podczas III Ogólnopolskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych „Cyrkulacje” 2016. Współorganizator spektakli „Warszawskiej Sceny Varieté” oraz projektu „CyrkON” – spektakli cyrkowych online.

????? ??????́???
Manipulator, żongler, performer, założyciel grupy MultiVisual, organizator Ogólnopolskiego Festiwal Ognia i Festiwalu Żonglerskiego w Ostródzie. Występuje i prowadzi warsztaty od 16 lat. Półfinalista i finalista programu Mam Talent. Odwiedził i prowadził warsztaty na różnych festiwalach cyrkowych – jak European Juggling Convention, Circus Festival Ireland czy Italian Hoop Connection. Współorganizator spektakli „Warszawskiej Sceny Varieté” oraz projektu „CyrkON” – spektakli cyrkowych online.

?????? ???????
Mąciciel, wichrzyciel, performer, niekończące się źródło dobrej energii. Absolwent jedynej w Polsce Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w specjalizacji gimnastyka powietrzna. Wielokrotnie nagradzany w konkursach branżowych w Polsce i za granicą. Występuje oraz prowadzi warsztaty artystyczne podczas festiwali (m.in największym żonglerskim festiwalu świata – European Juggling Convention we Francji, Irlandii, Holandii czy Portugalii.) Współpracował z: Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie, La Monnaie / de Munt Brussels, Festspielhaus Baden-Baden. Współzałożyciel, organizator i reżyser „Warszawskiej Sceny Variete”. Na co dzień prowadzi regularne zajęcia z gimnastyki powietrznej w największej w Polsce szkole tańca w powietrzu Aerial Dance Studio.

????? ?????????
Szaleństwo to jego drugie imię, a trzecie Ryzyko. Antek jest akrobatą cyrkowym. Swoją przygodę z saltami rozpoczął w wieku 14 lat, trenując parkur i freeruning w Krakowskim Stowarzyszeniu Parkour. Absolwent Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej. Obecnie w wieku 22 lat ma na swoim koncie ma:
●6 spektakli pełnometrażowych, w tym jeden stworzony i wyreżyserowany samodzielnie
●10 numerów cyrkowych w tym: akrobatyka na trampolinie, dwójka akrobatyczna, żonglerka, hoop diving, chiński maszt czy trapez statyczny. Każdą wolną chwilę stara się poświęcać na dalszy rozwój w akrobatyce i karierze artystycznej.

?????? „??” ???????́???
Firebreather z Warszawy. Jest jedną z najbardziej doświadczonych osób w zakresie plucia ogniem w tej części Europy. 12 lat pracy z żywiołem to nie przelewki. Wykonuje ponad 200 pokazów rocznie. Na ulicy, ale też podczas festiwali takich jak OFCA (Oleśnicki Festiwal Cyrkowo Artystyczny), Carnaval Sztukmistrzów, czy BuskerBus.

????? „?????” ????????
Z nim będziecie w dobrych rękach. To iluzjonista, finalista “Mam Talent!”. Ma na koncie ponad 1500 pokazów na żywo w Polsce i Europie.

????? ?́?????? – ??????
Od ponad 13 lat wykorzystuje iluzję jako narzędzie do opowiadania historii. Specjalizuje się w manipulacji przedmiotami, w tym – jako jeden z nielicznych iluzjonistów w Polsce – manipulacją monetami.

?????????? ??????
Kolektyw, który przybliża to, co w cyrku najlepsze: radość́, przekonanie o swoim potencjale, odwadze, możliwość́ działań́ indywidualnych i efektywnej współpracy. Odskocznia oferuje zajęcia rozwojowe z wykorzystaniem technik cyrkowych.

Spacery po Warszawie | Wszystkie odcienie historii – Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Jeśli chcesz odkrywać miejsca, w których warszawscy Żydzi i Żydówki przeżywali swoje codzienne radości i troski, poszukiwać okruchów przeszłości we współczesnej tkance miejskiej, jeśli nie wahasz się zmierzyć z historią Muranowa i Warszawy w całej jej złożoności, zapraszamy na cykl spacerów miejskich, prowadzonych od maja do października przez przewodników i przewodniczki Muzeum POLIN.

Każdy spacer to przede wszystkim spotkanie: z miastem, z ludźmi, którzy je kiedyś tworzyli i z nami – pracownikami i współpracownikami muzeum Polin. Jesteśmy różni. Podejmujemy zatem różnorodne tematy: te związane z tragiczną, wojenną przeszłością Muranowa i te dotyczące bogactwa życia żydowskiego w przedwojennej Warszawie. Opowiadamy o wybitnych indywidualnościach: artystach, literatach i działaczach społecznych, ale także o życiu zwykłych ludzi: o smakach żydowskiej kuchni, zapachach ulicy, kinach i kabaretach. Każdy spacer ma autorski, niepowtarzalny charakter. Trasy wiodą zwykle w rejony miasta niezbyt odległe od muzeum Polin.

Bilety 20 zł normlany, 15 zł ulgowy dostępne online: https://bilety.polin.pl/termin.html?id_grupy=22

Żydowskie miejsca w Warszawie. Spacer po dawnej dzielnicy żydowskiej, 31 lipca (sobota) godz. 14:30

“Idzie poeta – niebieski wycieruch”, 8 sierpnia, (niedziela), godz. 14.30

Żydowskie miejsca w Warszawie. Spacer po dawnej dzielnicy żydowskiej, 14 sierpnia (sobota) godz. 14:30

Warszawa Singera, 22 sierpnia (niedziela) godz. 14:30

Żydowskie miejsca w Warszawie. Spacer po dawnej dzielnicy żydowskiej, 28 sierpnia (sobota) godz. 14:30

Wszystkie spacery będą udostępniane z terminami na naszej stronie: polin.pl/pl/aktualnosci/2021/04/27/wszystkie-odcienie-historii-spacery-miejskie-muzeum-polin-w-2021-roku

Informacje organizacyjne:

✅Czas trwania spaceru: 2 godziny.

✅Liczba osób: 5 (liczba osób w grupie zależna jest od aktualnie obowiązujących obostrzeń pandemicznych).

✅Miejsce zbiórki: hol główny Muzeum POLIN.

✅Podczas spaceru zwiedzający będą korzystać z zestawów słuchawkowych, które są dezynfekowane po każdym użyciu. Mimo to zachęcamy do korzystania z własnych słuchawek.

✅Przebywając w grupie, prosimy o zakrycie nosa i ust maseczką.

✅Prosimy przygotować się do przejścia kilku kilometrów w zmiennych warunkach atmosferycznych.

✅Należy założyć wygodne buty, na wypadek niepogody mieć ze sobą parasol i płaszcz przeciwdeszczowy, a w upalny dzień – wodę do picia i nakrycie głowy.

“Król Maciuś” – spektakl dla dzieci

Zapraszamy serdecznie na spektakl na motywach książki Janusza Korczaka “Król Maciuś Pierwszy”. To historia chłopca, który musi zmierzyć się z nie lada zadaniem. W wieku 10 lat zostaje prawdziwym Królem, a od jego rządów zależą odtąd losy wszystkich obywateli, tych dużych i tych małych. Trudne zadanie, nieprawdaż ?! Mało powiedziane! Przecież król podejmuje decyzje, a za decyzje podobno trzeba być odpowiedzialnym. Każda z nich niesie jakieś konsekwencje, nie tylko dla nas ale i dla innych. Uff. Domyślacie się pewnie, że nasz bohater wpadnie w nie lada tarapaty… Czy pomoże mu Felek – chłopak z podwórka, czy zarozumiali ministrowie? Pomoc się przyda na pewno bo media donoszą, że sąsiedni król chętnie rozszerzyłby swoje terytorium o Państwo Maciusia. A może będzie mógł liczyć na waszą pomoc, drodzy Widzowie?

Sobota, 14 sierpnia, godz. 15.00, Altana przy Hugonówce, wstęp wolny, reżim sanitarny (maseczki, dystans, dezynfekcja).

☀️?Na nasze Wydarzenia zapraszamy niezależnie od warunków atmosferycznych, zapewniamy gorące emocje i doskonałą zabawę. I choć trzymamy kciuki za piękną pogodę, to gdyby przypadkiem deszcz ☔️sprawił nam niespodziankę możliwe jest przeniesienie wydarzeń sobotnich oraz niedzielnych do Sali Widowiskowej KDK Hugonówka. Prosimy śledzić naszego FB i stronę hugonowka.pl

TARG Śniadaniowy na Żoliborzu

Startujemy!
Przed nami dziewiąty sezon Targu ! Zapraszamy Was serdecznie do rozpoczęcia z nami już dziewiątego sezonu Targu Śniadaniowego na Żoliborzu – tu gdzie wszystko zaczęło się w 2013 roku.
Oferta zakupowa, oferta kulinarna, oraz wiele innych atrakcji czekać będzie na Was przez cały sezon.
Ze względu na panującą pandemie na ten moment nie będziemy realizować programu rozrywkowego czy warsztatowego
Czekamy na lepszy moment, aby w pełni móc rozwinąć skrzydła.

Zapraszamy
Zespół Targu Śniadaniowego

Sztuki i sztuczki | Familijny cykl plenerowy

„Sztuki i sztuczki” to cykl familijnych wydarzeń plenerowych nawiązujący do tradycji teatru wędrownego i sztuk kuglarskich. Podczas sierpniowych spotkań na dzieci i rodziców czekają spektakle form lalkowych, warsztaty teatralne i muzyczne, pokazy kuglarskie i cyrkowe. Wystąpią m.in. Teatr Falkoshow, Walny teatr, Zespół Foliba oraz Teatr Małe Mi.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Na warsztaty obowiązują zapisy. Prosimy o kontakt z naszymi Kasami: tel. 22 300 48 00 wew. 1, 2; kasa@bok.waw.pl

‼‼Pełen program wydarzenia znajdziecie tutaj: https://bok.waw.pl/wydarzenia/sztuki-i-sztuczki-familijny-cykl-plenerowy/

Plażówka Saska – Wyprzedaż Garażowa

Wyprzedaż Garażowa, czyli raj dla poszukiwaczy skarbów, pchli targ pod chmurką, kiermasz staroci, a z drugiej strony szansa na nowe życie dla znudzonych ubrań, zabawek, książek, bibelotów i innych szpargałów oraz duże pole do popisu dla rękodzieła i wszelkiej maści twórczości własnej! ?
Zapraszamy na zakupy na kolejną edycje wyprzedaży garażowej na Saskiej Kępie!

Gdzie? ?
Plażówka Saska
Wał Miedzeszyński 389 – zjazd za mostem Łazienkowskim ( obok BoatHouse )

Kiedy? ☀️
14.08.2021, sobota, 12:00 do 16:00.

Dlaczego?
Przede wszystkim zależy Nam na wspólnym spędzeniu czasu, a że przy okazji możecie coś sprzedać lub kupić – no to same korzyści.

Uwaga mamy limit miejsc dla
wystawców! Nie decyduje czas wysłania zgłoszenia.

W zgłoszeniu umieście proszę informacje z czym chcecie się pojawić na wydarzeniu oraz dlaczego. ?

Zgłoszenia wystawców tylko i wyłącznie mailowe na adres
✉️ plazowkasaska@wyprzedazgarazowa.org ✉️

? Udział możliwy tylko i wyłącznie na podstawie potwierdzonej informacji mailowej. ?

Wspierają Nas
❤️ Plażówka Saska ❤️
❤️ Radio Kampus ❤️
❤️ waw4free ❤️

Rodzinne warsztaty rzeźbiarskie

Partnerstwo Moje Sielce i Muzeum Łazienki Królewskie zapraszają rodziców z dziećmi od 7 roku życia na:

Rodzinne warsztaty rzeźbiarskie

14 sierpnia (sobota) o godzinie 14:00

Spotykamy się w Królewskiej Formiernii
(Stara Oranżeria w Łazienkach Królewskich). Miejsce zbiórki: przy kasie w Starej Oranżerii (boczne wejście do budynku, od strony Teatru Królewskiego).

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:
mojesielce@gmail.com

Uczestnicy warsztatów “Rodzina w formie” wspólnie obejrzą wizerunki mitologicznych posągów z Królewskiej Galerii Rzeźby. Będą mogli się dowiedzieć, skąd się bierze gips i czym różni się od marmuru. Zapoznają się również z procesem pracy formierza i rzeźbiarza, by następnie wykonać własne odlewy z gipsu wybranego motywu lub ornamentu.

Warsztaty poprowadzi Karina Madej – z wykształcenia filozof, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Sztuk Wizualnych, z zamiłowania animatorka kultury. Specjalizuje się w różnorodnych warsztatach twórczych, w tym medialnych dla dzieci i dorosłych. Jest instruktorką edukacji plastycznej w Ośrodku Kultury Górna oraz edukatorką w Muzeum Łazienki Królewskie. Interesują ją związki filozofii i sztuki z życiem.

Wchodząc na wydarzenie ze względu na panującego wirusa będą państwo proszeni o podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu w celu weryfikowani osób, które potencjalnie mogły przebywać z osobą zakażoną.

Rodzinne warsztaty rzeźbiarskie są współfinansowane ze środków m.st. Warszawy – Dzielnicy Mokotów w ramach projektu “Sąsiedzkie Sielce III” realizowanego przez INTEGRACJA Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi.

W trakcie wydarzenia będzie robiona dokumentacja fotograficzna panoramiczna, która udostępniana zostanie do celów promocyjnych i weryfikacji odbytych wydarzeń.

Dyskoteka dla dzieci w Plażówce Ursus!

W myśl zasady, że zła muzyka boli całe życia, a ta dobra może je uratować, mówimy stanowcze nieeeeeeee złym i wszędobylskim hitom dla dzieci. Jako młodzi rodzice, kochający swoje dzieci, postanowiliśmy organizować imprezy, na których muzyka będzie lekka, ale nie głupia, łatwa, ale nie banalna, zwiewna, ale dobra, a przede wszystkim fajna zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Za selekcję starych i nowych hitów odpowiadają zawsze doświadczeni warszawscy Dje, którzy w najbliższym otoczeniu mają mnóstwo rozbawionych dzieci, a o rozrywkę dla ich rodziców dbają od lat. Za zabawy wokół muzyki odpowiadają doświadczone animatorki, do tej pory opiekujące się punktami gastronomicznymi dla dzieci, kącikami dziecięcymi w kinach, przedszkolami i gromadką własnych zadowolonych pociech.

Mamy Śpiewają

Czy wiecie, że śpiewanie dziecku jeszcze w czasie ciąży, jak i później wraz z dzieckiem wzmacnia waszą więź, pozytywnie wpływa na rozwój mózgu malucha i przyczynia się do jego muzykalności?
Serdecznie zapraszamy na plenerowe warsztaty wokalne dla mam!
Podczas nich dowiecie się, jak prawidłowo przygotować swoje ciało do śpiewania, jak oddychać i zdrowo wydobywać z siebie dźwięk. Pośpiewamy też wspólnie kilka dobrze Wam znanych piosenek dla dzieci.
“To nie dla mnie – ja nie umiem śpiewać” – jeżeli tak pomyślałaś, to tym bardziej zapraszamy! Gwarantujemy świetną zabawę!
Warsztaty poprowadzi @Ewa Jurkiewicz – dyrygent, utytułowana założycielka kilkunastu chórów amatorskich, finalistka konkursu @Warszawianka Roku 2019.

Warsztaty są bezpłatne

Zapewniamy śpiewniki.

Zabierzcie kocyki, wodę i dobry nastrój.

ZAPRASZAMY Z MALUCHAMI lub bez – to świetna okazja na wychodne i zrobienie czegoś dla siebie.

Angielski z ciocią Pegą w Plażówka Saska

Nasz cykl nauki z zabawą dla najmłodszych
ANGIELSKI Z CIOCIĄ PEGĄ – to otwarte zajęcia nauki języka angielskiego.
Co Sobotę na Plażówka Saska będą odbywać się otwarte zajęcia j.angielskiego.
11:00-11:45 – zajęcia z języka angielskiego dla grupy 1-3 lata;
11:45-12:30 – grupa 4-6 lat

Przez cały sezon będziemy prowadzić bezpłatne zajęcia dla najmłodszych z języka angielskiego z Ciocią Pegą – nauczycielką języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym

Program obejmuje naukę przez zabawę:
-aktywizująca metoda nauczania z użyciem kart obrazkowych (Flashcards)
-zabawy ruchowe
-piosenki
-czytanie i opowiadanie, wspieranie gestem

  • gry językowe
    Każde zajęcia będą indywidualną lekcją.

Smykofonia na trawie „Bobobrzmienia – Kukułeczka”

Zapraszamy na kolejną odsłonę krakowskich Bobobrzmień w warszawskiej Smykofonii!
Tym razem spróbujemy spojrzeć na świat dziecięcych emocji wywołanych przez muzykę i przyrodę– dwa źródła inspiracji dla twórczych ludzi małych i dużych. Dzieci i dorośli lubią przecież wymyślać wyliczanki, rytmiczanki, krótkie pioseneczki- zwłaszcza podczas wspólnej zabawy. W koncercie pojawią się piosenki o najważniejszych sprawach- o rodzinie, o zwierzaczkach i o uczuciach znanych dzieciom. Nie zabraknie tanecznych rytmów z różnych stron świata.

Wykonawcy:
Ewelina Sandecka – prowadzenie
Ada Nasiadka – wokal
Krzysztof Bolek – gitary i prowadzenie
Maksymilian Olszewski – instrumenty perkusyjne

Zapraszamy na koncerty na trawie przy Podchorążówce (pola po zachodniej stronie budynku) w Łazienkach Królewskich (wejście od ul. Szwoleżerów). Mapa dojazdu

Bilety dla dzieci i rodziców dostępne na stronie eBilet.pl oraz w autoryzowanych punktach sprzedaży w cenie:
– dla dzieci do ukończenia 1 roku życia (5 zł)
– dla dzieci powyżej 1 roku życia (17 zł)
– dla dorosłych/opiekunów (22 zł)

Pamiętajcie, że dzieci mogą uczestniczyć w Smykofonii jedynie pod opieką rodziców. Honorujemy bilety wyświetlane na urządzeniach elektronicznych.

14.08 (sobota)
10:00 – grupa wiekowa 0-2 lata
11:15 – grupa wiekowa 2-5 lat
12:30 – grupa wiekowa 2-5 lat
14:00 – grupa wiekowa 2-5 lat
15:15 – grupa wiekowa 2-5 lat

15.08 (niedziela)
10:00 – grupa wiekowa 0-2 lata
11:15 – grupa wiekowa 2-5 lat
12:30 – grupa wiekowa 2-5 lat
14:00 – grupa wiekowa 2-5 lat
15:15 – grupa wiekowa 2-5 lat

ANIMACJE DLA DZIECI NAD WISŁĄ x GRUNT I WODA

Drodzy rodzice! Ukłon z Waszą stronę :)
Zapraszamy Was z pociechami na chill na leżaczku nad naszą piękną Wisłą! ♥

Animacje prowadzi wspaniała grupa animatorek ze Skakanki :)

?????????? ? ?????̨ ??????̨ ? ?????????̨ (czasem warunki pogodowe jednak nie pozwalają nam na działalność lokalu, tak że jeśli z nieba pada grad, zostajemy w domu ?)

??:?? – ??:??

?? ?????????? ? ????? ? ???? ?‍?‍?‍?

Warszawa w Pigułce – cykliczne wycieczki Ogórkiem

Zespół Ogórkiem po Warszawie zaprasza na wycieczkę Warszawa w Pigułce. Tak, tak – mamy świadomość, że słowo „pigułka” nie kojarzy się najlepiej. Z drugiej strony pewnie są i tacy, którzy na to hasło wpadną w stan błogiej ekstazy. Wiadomo, wszystko zależy od osobistych doświadczeń i przeżyć.

Jak my definiujemy to słowo? Dla nas pigułka to skondensowana formuła, esencja, maksimum zabawy i pozytywnych doświadczeń dla ludzi, którzy nie dysponują zbyt dużą ilością czasu, a chcieliby poznać Warszawę, poczuć jej klimat, zrozumieć ją. Nie od dziś przecież wiadomo, że małe jest piękne i nie liczy się ilość tylko jakość.

Jeśli chcecie dowiedzieć się skąd bierze się fenomen tego miejsca a nie macie zbyt wiele czasu, wybierzcie się z nami w podróż po stolicy na pokładzie legendarnego autobusu marki Jelcz „Ogórek”. Nasz kochający swoje miasto przewodnik, wciągnie Was w wir fascynującej zabawy z Warszawą w tle. Ta wycieczka to nie tylko przejażdżka pięknie odrestaurowanym pojazdem z minionej epoki. To przede wszystkim cała masa ciekawostek, anegdot, biografii składających się na niesamowitą historię niezwyciężonego miasta.
Dzięki nam dowiecie się:
• której godzinie i dlaczego grany jest warszawski hejnał,
• czy kolumna Zygmunta stała kiedyś w fontannie,
• pozostałością jakiego budynku jest Grób Nieznanego Żołnierza,
• które obiekty w stolicy były przesuwane,
• kto do Pałacu Kultury i Nauki nie wpuścił Bieruta,
• od jakiej łazienki wzięły nazwę Łazienki Królewskie,
• co chodzi z krzyżami na pl. Trzech Krzyży,
• którą konstytucję mieli na myśli twórcy placu Konstytucji i na cześć którego marszałka nazwę wzięła ulica Marszałkowska,
• dlaczego Mariensztat oznacza Miasto Marii i o którą Marię tu chodzi,
• w końcu dlaczego Praga nazywa się Pragą i co ma Praga czeska do naszej, o ile w ogóle coś ma

To oczywiście tylko część atrakcji, bo nasz przewodnik o swoim mieście potrafi mówić godzinami i robi to w sposób zajmujący i szalenie ciekawy. Jeśli chcecie się o tym przekonać, nie czekajcie dłużej i wybierzcie się z nami w podróż, której długo nie zapomnicie. Już niejeden z naszych gości przekonał się, że to co sądzimy o danym miejscu przede wszystkim zależy od tego kto i w jaki sposób nam to miejsce pokaże.
Wycieczki odbywają się w każdą sobotę o godzinie 15:00. Startujemy z placu Defilad. Nasz „Ogórek” będzie na Was czekał przed głównym wejściem do Pałacu Kultury i Nauki od strony ulicy Marszałkowskiej. Prosimy o przybycie najpóźniej na 15 minut przed odjazdem.

Pożegluj #NaWiśle

Ahoj! ⚓️
W każdą sobotę wakacji oraz we wrześniu @Warszawski Plażowy zaprasza na rejsy jachtem żaglowym typu Omega po Wiśle. ? Wypływamy z @Plaża Saska w godzinne rejsy rekreacyjne, na których dowiecie jak to się dzieje, że żaglówka płynie tam, gdzie chcemy, kto ma pierwszeństwo na wodzie, co to jest zęza i szot, ale przede wszystkim będziecie mogli cieszyć się rzeką, wiatrem i słońcem. ☀️

Zapisz się #NaRejs u @Warszawski Plażowy. Ilość miejsc jest ograniczona, zapisujemy Was na tydzień przed terminem.

Godziny rejsów:
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00

“Cmok.Smok”, Teatr Scena 96 / spektakl dla dzieci w ramach Królewskich Arkad Sztuki 2021

Zapraszamy na spektakl w ramach cyklu Arkady Dzieciom:
?? “Cmok. Smok” w wykonaniu Teatru Scena 96
? 14 sierpnia, godz. 12.00, Arkady Kubickiego

„Wawer – Urzecze nad Wisłą” – bezpłatne rejsy i przeprawy promowe

„Wawer – Urzecze nad Wisłą”, czyli bezpłatne rejsy widokowe po wawerskim odcinku Wisły oraz przeprawy promowe! Z uwagi na modernizację Plaży Romantyczna tymczasowym portem będzie zatoczka oddalona od dotychczasowego miejsca cumowania o niespełna 200 metrów. Szczegóły w poście!

Tegoroczna akcja to kontynuacja doskonale znanych z poprzednich lat projektów fundacji, dzięki którym mieszkańcy Wawra i innych dzielnic mogą zrelaksować się i poznać lepiej swoją bogatą w atrakcje okolicę, bo to właśnie Wawer wita Wisłę w Warszawie :). Będziemy jeździć z Wami w każdy kolejny weekend wakacji!

Udział w rejsach jest bezpłatny, ponieważ projekt „Wawer – Urzecze nad Wisłą” współfinansuje m.st. Warszawa

Na rejs można dostać się od strony ulicy Droga Golfowa (uwaga: ograniczona liczba miejsc parkingowych) idąc w kierunku Wisły skręcić w lewo dojść do bramy ogródków działkowych. Tam na rozdrożu skręcić w prawo w las i leśnym duktem spacerujemy ok.1 minutę aż do zatoczki, przy której będzie czekał statek Inna Bajka (trasa dojścia na filmie w poście).

Rejsy będą startować z tymczasowej przystani w godzinach od 10:00 do 19:00.

Każdorazowo na pokład może wejść 12 osób + rowery. Zapraszamy na rejsy widokowe – kilkunastominutowe wycieczki po Wiśle w okolice Plaży Romantycznej, Wysp Zawadowskich, nowo powstałego mostu. Po jego zakończeniu realizowane będą wahadłowo także nawiązujące do tradycji krótkie przeprawy promowe łącząc brzegi Wawra i Wilanowa; wejście na pokład zgodnie z kolejnością zgłoszeń (system kolejkowy).

Wzbudzający zachwyt historyczny mikroregion barwnego Urzecza, dla którego mieszkańców Wisła była „oknem na świat”. Historia tego terenu zafascynowała wielu badaczy, a dzięki temu stała się szerzej dostępna dla zainteresowanych, w tym mieszkańców Wawra. Fundacja Wisła Warszawie poprzez realizację niezwykłych historycznych rejsów chce dotrzeć z wiedzą o dziedzictwie kulturowym dawnego Urzecza, tradycjami Wawra, multikulturowością i różnorodnością społeczną regionu, opowie o niezwykłej roli Wisły jako arterii komunikacyjnej, a to wszystko w niezwykłych okolicznościach – na pokładzie nawiązującej do tradycji drewnianej, ale nowoczesnej, łodzi motorowej Inna Bajka.

Dzieci #NaPlaży

W każdą̨ sobotę̨ o 12.00 na @Plaża Żoliborz @Warszawski Plażowy zaprasza na animacje dla najmłodszych. W kolorowym świecie baniek, wianków, zamków z piasku i kolorów każdy maluch znajdzie swoje miejsce. ?‍♂️ Bawimy się i uczymy! Fajne treści ekologiczne przemycamy w zabawie. ☘️
Co tydzień zapraszamy na inny zestaw przygód. ?‍♀️

Zajęcia poprowadzą najlepsze ciocie ze @Stowarzyszenie Serduszko Dla Dzieci ♥

Zajęcia są BEZPŁATNE i OTWARTE -nie wymagają zapisów.

Weź swój kocyk ?

Kolorowy Ogród – warsztaty kreatywne dla dzieci

Zapraszamy do naszego Ogrodu, w którym specjalnie dla najmłodszych miłośników roślin powstał letni Kolorowy Ogród, czyli strefa warsztatów wszelakich, w której w każdy letni weekend w godz. 11-17 odbywają się inspirujące i pobudzające wyobraźnię aktywności.

Kolorowy Ogród, to aktywnie i kreatywnie spędzony czas na zabawach ruchowych na świeżym powietrzu pośród kolorowych i pachnących kwiatów, na pięknie wypielęgnowanych polankach, gdzie można biegać boso, leżeć w trawie, skakać na skakance, a wszystko po okiem fantastycznych opiekunów.

W Kolorowym Ogrodzie nie może zabraknąć oczywiście kolorów, które dzieci będą wykorzystywać: rysując i malując na dużym formacie, wycinając, naklejając, szyjąc. Wszyscy chętni poznają tajemniczą sztukę decoupage, tworzenia pachnących woreczków wypełnionych płatkami róż czy kwiatami lawendy.

W tym czasie opiekunowie mogą wypoczywać na leżakach i chłonąć piękno naszego Ogrodu.

W każdy weekend nowe pomysły i zabawy.

Koszt: 20 zł (płatne w Ogrodzie)

Liczba miejsc ograniczona do ilości stanowisk warsztatowych.

Informacje: informacja@obpan.pl tel. 22 648 38 56 w. 262 (poniedziałek-piątek 7:30-15:00)

STREFA ANIMACJI I EDUKACJI

Bulwary to doskonałe miejsce dla każdego -również dla najmłodszych ?

W każdy weekend w sezonie wakacyjnym zapraszamy do naszej strefy animacji i edukacji, w której przygotowaliśmy szereg atrakcji dla dzieci ??

NASZ COTYGODNIOWY ROZKŁAD JAZDY WYGLĄDA NASTĘPUJĄCO:
12:00-12:30 – bubble show,
12:30 – 15:00 – blok konkursów:
-skok w dal do piasku,
-wyścigi w butach klauna,
-tor przeszkód
-ląd/morze,
-rzut wodnym balonem,
15:00-15:30 – balonowe zoo i luźne animacje,
15:30-16:00 – bańki mydlane,
16:00-17:00 – mini olimpiada (biegi na czas, skok na piłce, skok w dal),
17:00-18:00 – balonowe zoo i luźne animacje ?

Dodatkowo przygotowaliśmy strefę sportową, w której przez cały czas:
⛹️‍♀️BADMINTON, TRICKOBOARD, GIBBON, SPEEDBALL?‍♀️

Do tego planujemy wydarzenia specjalne, o których będziemy informować na bieżąco ??

Nasza strefa animacji znajduje się przy restauracji BELLA ITALIA, obok sceny ?

Wszystkie atrakcje przeprowadzane są w reżimie sanitarnym, a przedmioty są dezynfekowane po każdym dziecku ?
? WSTĘP FREE ?

Warsztaty gimnastyczne dla dzieci – KSG Legion Warszawa

Kolejna sobotnia propozycja dla najmłodszych to Warsztaty gimnastyczne z KSGA Legion Warszawa.
Warsztaty będą odbywać się regularnie w każdą Sobotę o godz 13:00 na Plażówce Saska
Zapraszamy ❤
KSGA Stowarzyszenie Gimnastyczne “Legion” Warszawa – SGLegion/SG Legion– Klub Sportowy Gimnastyki Artystycznej LEGION Warszawa specjalizuje się w szkoleniu zawodniczek gimnastyki artystycznej. Jest jednym z największych klubów gimnastycznych w Polsce, zrzeszając ponad 500 uczestników zajęć w 10 lokalizacjach na terenie Warszawy.
Gimnastyka artystyczna to forma ćwiczeń dla dziewcząt i jest jedną z najpiękniejszych i jednocześnie jedną z trudniejszych olimpijskich dyscyplin sportowych. Jest sportem pełnym wdzięku i piękna, ale też wymagającym zaangażowania i poświęcenia od zawodniczek. Kształtuje piękną sylwetkę, uczy gracji, wyrabia kondycję i siłę charakteru.
W ramach warsztatów w formie zabawy dostosowanej do wieku dzieci będzie można nauczyć się podstawowych elementów gimnastycznych oraz spróbować swoich sił z przyborami gimnastycznymi pod okiem naszej profesjonalnej i wykwalifikowanej kadry.

STREFA GIER W BROWARACH WARSZAWSKICH

Browary Warszawskie robią dzień dobry również najmłodszym! ? Startuje sezon letnich aktywacji dla dzieci w nowej przestrzeni na warszawskiej Woli. ?

Nudne wakacje w Warszawie? Nie ma takiej opcji! Zapraszamy w każdy weekend lipca i sierpnia na atrakcje dla starszych dzieci na świeżym powietrzu – w programie strefa gier planszowych oraz muzyczne poranki! ? ?

? Dostępna będzie wypożyczalnia gier dla wszystkich zainteresowanych – animatorzy wyjaśnią wszystkie zasady gier. Nawet jeśli przyjdziecie sami, nie martwcie się – włączymy was do gry, wytłumaczymy reguły. Spośród gier zostaną wybrane te, których zasady można poznać w kilka minut. Będą gry towarzyskie, logiczne, karciane, zręcznościowe – dla każdego coś miłego.

? Fani Gier to grupa miłośników gier planszowych. Organizują spotkania, uczestniczą w konwentach, odwiedzają ciekawe miejsca, w których promują planszówki. Wspierają działania innych grup i wydawców. Podczas wspólnych spotkań koncentrują się przede wszystkim na osobach, które… nie znają gier planszowych. Robią wszystko, aby pokazać im jak wiele wartości mają planszówki i jak wiele emocji potrafią dostarczyć. Wybierają takie gry, które mogą to zagwarantować. Dysponują specjalnie przygotowanymi grami wielkoformatowymi stworzonymi, tak aby spotkanie mogło się odbyć także na zewnątrz!

Sobota:
10:00 – 13:00 | Gry planszowe i wielkoformatowe z udziałem animatora dla starszych dzieci do 14 roku życia.
W zestawie gry XXL, outdoor’owe oraz najnowsze planszówki i świetne klasyki. ? ⚽

Planszówki do wyboru ?

Jenga XXL • Szachy XXL • Blokada XXL • Molky • BONK • Pędzące żółwie • Duchy • Dobble • Hokus pokus • Hej to moja Ryba • Labirynt • Klask • Roszada wśród zwierząt • Pędzące jeże • Pędzące ślimaki • Ubongo • Pingolo • Pig Farm • Fits • Rummikub • Antywirus • Azul • Bitwa o tortugę • Duuuuszki • Dzielne myszki • Jednym słowem • Kingdomino • Kot Stefan • Polska Gola • Pizzeria • Czarna Owca • Rach Ciach• Pojedynek robotów • Owce na wypasie • Pentago • Splendor • Tajniacy • Trio … i wiele innych
W trakcie zabaw animatorzy koordynują zajęcia, dostosowując poziom gier do grupy. Pomagają dzieciakom w grze, aby miały jeszcze większy fun i chęć do zabawy.

Niedziela:
10:00 – 13:00 |Muzyczne poranki dla najmłodszych |Zabawa z dziecięcym DJ do wesołych piosenek dla dzieci wspólnie z dyskoteki dla dzieci!

10:00 – 13:00 | Gry planszowe i wielkoformatowe z udziałem animatora dla starszych dzieci do 14 roku życia.
W zestawie gry XXL, outdoor’owe oraz najnowsze planszówki i evergreeny. ? ⚽


Browary Warszawskie
Haberbuscha i Schielego 6 – Rynek Warzelni
Sobota 10:00 -13:00
Niedziela 10:00 – 13:00
Wstęp wolny!

Spacer śladami “Lalki” Bolesława Prusa

Tłem dla akcji powieści są warszawskie parki, ulice, kamienice i kościoły. Prus uczynił nieśmiertelnym obraz Warszawy przełomu lat 70 i 80. XIX wieku.

Jeśli ktoś nie czytał książki albo nie pamięta jej treści, również nie będzie zawiedziony.

Podczas spaceru dowiemy się między innymi:

-Gdzie Wokulski poznał Izabelę?
-Gdzie świętowano otwarcie nowego sklepu?
-Dlaczego Aleksander Głowacki przybył do Warszawy?
-Gdzie miał sklep stary Mincel?
-Co inspirowało Prusa?
-Dlaczego pomnik autora powieści stoi na Krakowskim Przedmieściu?
-Kto był dawniej jedynym towarzyszem Kopernika?
-O czym marzył Wokulski?
-Czy Bolesław Prus ukazał nam prawdziwą Warszawę ?
-Co łączy autora książki z jej głównym bohaterem ?

Zapraszamy Państwa na spacer śladami bohaterów i wydarzeń jednej z najbardziej “warszawskich” powieści.

Spotykamy się w 14 sierpnia o godzinie 11:05 pod pomnikiem Jana Kilińskiego na Podwalu. Spacer zakończymy około godziny 12:45 w okolicach Nowego Światu.

Spacer poprowadzi historyk i warszawski przewodnik miejski, Adrian Sobieszczański

niedziela, 15 sierpnia

Mała Letnia Akademia Teatralna “Bajki na pomoc” w Centrum Praskim Koneser

?LATO KONESERA 2021?
Mała Letnia Akademia Teatralna? to plenerowe spektakle zorganizowane w ramach LATA KONESERA 2021☀️. Występy kierowane są do najmłodszych widzów?? i całych rodzin.

?️15 sierpnia o godzinie 12:00
?plac Konesera
?️Wstęp bezpłatny!?
?️ – pierwsza godzina gratis
Zapisy: brak

ℹ️“Bajki na pomoc” – ten familijny spektakl, to muzykoterapeutyczne spotkanie z opowieścią.
Tematyka dotyczy wewnętrznej mocy człowieka, dostrzegania zalet w wadach i pokonywania trudności. Poprowadzą nas: oddech, głos i muzyka na żywo. Widzowie biorą czynny udział w opowiadaniu, odbywają bowiem razem z bohaterami wewnętrzną podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie „Jak w tym, co jest, odnaleźć radość i siłę?” Może poza słowami?

?Gra, śpiewa, opowiada – Natalia Leszczyńska oraz kogut, kot, pies i osioł.

Pozostałe spektakle z cyklu Małej Letniej Akademii Teatralnej:
?️22.08 o godzinie 13:00

Szachy na Polu Mokotowskim

Zapraszamy wszystkich chętnych do spędzenia niedzieli przy szachach w otoczeniu urokliwej zieleni Pola Mokotowskiego.

Co tydzień, o 14.30, rozkładamy stoły i szachownice w okolicy jeziora. Szukajcie naszych banerów, a znajdziecie miejsce przygotowane do starć na 64 polach.

Do zobaczenia!

TARG Śniadaniowy na Mokotowie

Startujemy!
Przed nami dziewiąty sezon Targu ! Zapraszamy Was serdecznie do rozpoczęcia z nami już dziewiątego sezonu Targu Śniadaniowego na Mokotowie. Cudowny Skwer AK GRANAT od lat pozwala na niedzielny relaks mieszkańcom Mokotowa i nie tylko.
Oferta zakupowa, oferta kulinarna, oraz wiele innych atrakcji czekać będzie na Was przez cały sezon.
Ze względu na panującą pandemie na ten moment nie będziemy realizować programu rozrywkowego czy warsztatowego
Czekamy na lepszy moment, aby w pełni móc rozwinąć skrzydła.

Konstanciński Chór Kameralny – koncert

Zapraszamy serdecznie na koncert pieśni patriotycznych z okazji Święta Wojska Polskiego. Koncert w wykonaniu Konstancińskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Piotra Stawarskiego w swoim repertuarze będzie miał najbardziej znane pieśni i piosenki żołnierskie.

Konstanciński Chór Kameralny tworzą miłośnicy śpiewu zachęceni możliwością wspólnego muzykowania. W repertuarze chóru znajdziemy utwory zarówno sakralne (kolędy, pasyjne, religijne) jak i utwory rozrywkowe, okolicznościowe oraz ludowe.

Zapraszamy serdecznie!
15.08, godz.17.00, Altana przy Hugonówce, wstęp wolny, obowiązuje reżim sanitarny (dystans, dezynfekcja, maseczki).

☀️?Na nasze Wydarzenia zapraszamy niezależnie od warunków atmosferycznych, zapewniamy gorące emocje i doskonałą zabawę. I choć trzymamy kciuki za piękną pogodę, to gdyby przypadkiem deszcz ☔️sprawił nam niespodziankę możliwe jest przeniesienie wydarzeń sobotnich oraz niedzielnych do Sali Widowiskowej KDK Hugonówka. Prosimy śledzić naszego FB i stronę hugonowka.pl

SUPer Relaks nad Wisłą

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia na deskach SUP w Porcie Czerniakowskim, współfinansowane przez m.st. Warszawa ?

SUPer Relaks to uważne wiosłowanie na SUP, ćwiczenia rozluźniające i rozciągające na desce, praca z oddechem i elementy jogi.

Podczas naszych zajęć zajęć masz możliwość osiągnąć najwyższy stan relaksu?

Dla początkujących i zaawansowanych!

Zajęcia prowadzi doświadczona i otwarta na potrzeby uczestników Olga Yoga.

Liczba miejsc mocno ograniczona, decyduje kolejność zapisów.

Zapisy: projekty@warsawrowing.com

Spacer #NadWisłą

Spacery #NadWisłą to niepowtarzalna okazja do wniknięcia w świat kolorowych i rozśpiewanych ptaków oraz dostrzeżenia piękna i bogactwa największej polskiej rzeki i jej nabrzeży. Wiecie gdzie sprawdzić poziom wody w Wiśle? Jakie ryby pływają w rzece? Jak wygląda Pliszka, Słonka czy Wilga?

Dowiecie się tego podczas wyjątkowych Spacerów #NadWisłą. Ruszamy w znane i nieznane z @Kamień. Pawilon Edukacyjny wraz z @Paweł Pstrokoński i @Fundacja Promocji Rekreacji KiM

?NIEDZIELA (15.08.) | godz. 9.00
Spacer ornitologiczny z @Paweł Pstrokoński

Wisła i jej najbliższe otoczenie to bogactwo siedlisk dla wielu gatunków ptaków. Tu spotkasz sieweczkę rzeczną, rybitwę białoczelną, śmieszka a przy odrobinie szczęścia zimorodka! Chodź z nami na spacer #NadWisłę

Zapraszamy w każdą niedzielę w godzinach porannych. Nie trzeba się zapisywać! Po prostu przyjdź #NadWisłę i #CieszSięRzeką

Spacery są BEZPŁATNE.

GORDONKI z Lalandią na Plażówce Saska

Wraz z powrotem Plażówka Saska wracają GORDONKI ❤ ❤ ❤
W majowe, czerwcowe, lipcowe i sierpniowe niedziele ponownie poprowadzimy cykl z Gordonkami w Plażówka Saska
Gordonki – zajęcia umuzykalniające oparte o teorię prof. E. E. Gordona. Ich głównym elementem są śpiew i ruch oraz nastawienie na kontakt z młodym odbiorcą i jego rodzicem. Urozmaiceniem zajęć są barwne akcesoria jak np. :bańki mydlane, chustki, szarfy,piórka czy piłki perkusjonalia. Wspaniała zabawa, rodzinnie spędzony czas i muzyczny rozwój dzieci i niemowląt.
Prowadzące to:
Ciocia Kawka(Katarzyna Kawka) – jest absolwentką wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku i Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie.
Od 2015 współpracuje ze szkołami muzycznymi oraz ośrodkami kultury gdzie uczy gry na skrzypcach.
Od 2016 roku wprowadza najmłodszych w żłobkach w świat muzyki, to właśnie dzięki temu odkryła Gordonki. Interesuje się muzykoterapią ,ktorą zaczęła zagłębiać podczas kursów m.in. z doktor E. Galińską.
Ciocia Lala (Tatiana Szafraniec)- twórczyni Lalalandii i mama dwójki
rozbrykanych przedszkolaków, dzięki którym odkryła skuteczność zajęć gordonowskich. Absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2009 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą edukując ich muzycznie oraz wokalnie. Jej motto to zdanie – TWOJE DZIECKO MA TALENT.
Uwaga- Lala porywa dzieci i rodziców do muzycznego świata i nie wypuszcza ?
Zajęcia odbędą się w Niedziele:
w dwóch godzinach 12:00 i 13:00

Zapraszamy na Plażówka Saska

Darmowa Zumba – od przedszkola do seniora

W każdą niedzielę widzimy się na zajęciach stacjonarnych w godzinach 20:00 – 21:30.

FESTIWAL KOLORÓW BEMOWO

?Serdecznie zapraszamy na Festiwal Kolorów, który odbędzie się w City Parku Warszawa ul: Lazurowa 67-71, a poprowadzi go DJ SOPEL.?
Na festiwalu oprócz mnóstwa kolorów, muzyki i zabawy będą:
? Dmuchańce!!!

WARSZTATY KULINARNE x KULINARNY NINJA

Kochani! Lato w pełni! ? Razem z Kulinarnym Ninją zarządzamy “Rodzinne gotowanie” ?

Jesteśmy lokalem sezonowym, który jest uzależniony od pogody. Niektóre daty mogą ulec zmianie, dlatego zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu, ponieważ tutaj będą pojawiać się aktualizacje ?

Zapraszamy całe rodziny na wspólne gotowanie! ?

Spacer po Łazienkach Królewskich

Zapraszam na spacer do Łazienek Królewskich.

Spotykamy się w niedzielę, 15 sierpnia 2021 r., o godz 14:00 pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Spacer przewidziany jest na ok 1.5h.

Podczas spaceru dowiemy się m.in.;
Gdzie w Łazienkach znajdowała się kiedyś cerkiew?
Co miał na zadzie koń królewski?
Gdzie wybiła godzina zemsty?
Gdzie były największe kuchnie w kraju?
Gdzie znajdował się mostek Chiński?
Na czyje życie w Łazienkach dokonano zamachu?
Jakie wydarzenie upamiętnia kolumna z orłem?
Gdzie znajduje się głaz czasu?
Na czym polegała gra w Trou-Madame?
Dlaczego Niemcy nie wysadzili w powietrze Teatru na Wyspie?
Który budynek upodobniono do grobowca rzymskiego Cecylii Metelli przy Via Appia pod Rzymem?
Co robi pies w łazienkach?
Gdzie miała stanąć Świątynia Najwyższej Opatrzności?
i wiele innych…

Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, natomiast jeśli uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek (…)

Spacer poprowadzi przewodnik miejski Hubert Smoczyk, twórca Warszawskiego Zaułka. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia. ;)

Relaks #NadWisłą

Szybkie tempo współczesnego życia oraz brak aktywności fizycznej często powodują stres.
W każdą niedzielę na @Plaża Poniatówka, realizowane będą koncerty wyciszające, połączone z technikami oddechowymi i relaksacyjnymi. Dźwięki gongu i mis tybetańskich pomogą nam w niezwykle łagodny sposób wyciszyć się i uzyskać dostęp do wewnętrznej harmonii.

Niedziele, godz.17:00

(1 sierpnia wyjątkowo, godz. 18:00)

Zajęcia są BEZPŁATNE, wstęp wolny.

Festiwal Otwarty Jazdów

Po dłuuugiej, pandemicznej przerwie znów możemy Was zaprosić do bycia razem na Osiedlu Jazdów! ?

?Codziennie, przez cały lipiec i sierpień, czekamy na Was z dużą dawką dobra, sztuki, rozmów i kulinarnych doznań.

Bajki na trawie

? Zapraszamy na plenerowe spektakle w ramach cyklu „Bajki na trawie”. ? Wstęp wolny. ? Pamiętajcie o dobrym humorze i o kocykach do siedzenia.

❤️ 15 sierpnia, godz. 14.00 – Teatr Scena 96 „Cmok.Smok”
Olkówek (ul. Puszczyka)

❤️ 22 sierpnia, godz. 14.00 – Teatr Atofri i Kapela Hałasów „Lulajki i wyliczanki”
Park przy Bażantarni (ul. Przy Bażantarni)

❤️ 29 sierpnia, godz. 14.00 – Teatr Małe Mi „Fintikluszki – folkowe okruszki”
Olkówek (ul. Puszczyka)

Gra w Zielone – interaktywne zwiedzanie rodzinne

Zapraszamy rodziny na zwiedzanie wystawy z edukatorem.

W każdą niedzielę, o godz. 12.00, możecie wziąć udział w wycieczce po wystawie “Więcej Zieleni! Projekty Aliny Scholtz”.

Na dzieciaki czekają zadania na spostrzegawczość i rysunkowe, zachęcające do bliższego przyjrzenia się i wspólnego prześledzenia unikatowych planów ogrodów, osiedli i zielonych obszarów Warszawy. Gdy dzieci samodzielnie eksplorują wystawę, dorośli mają okazję do rozmowy z edukatorem i odkrywania postaci Aliny Scholtz – pionierki architektury krajobrazu, której żywe zielone dzieła nadal cieszą warszawiaków.

Czas trwania spotkania i zajęć (50 min.)

Zwiedzanie w cenie 14 zł dla całej rodziny, do opłacenia w kasie muzeum.

Więcej o wystawie: https://muzeumwoli.muzeumwarszawy.pl/wystawa/wiecej-zieleni-projekty-aliny-scholtz/

Dzień Niepodległości Indii i Indyjskie Smaki. Festiwal kuchni i kultury.

Świętujcie razem z nami Dzień Niepodległości Indii oraz Indyjskie smaki – Festiwal kuchni i kultury
Wstęp wolny
Termin: 15.08.2021
Od Godz : 11.00 do 19.00
Miejsce: Plac Defilad 1, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
To już kolejna edycja festiwalu związanego z kuchnią i kulturą Indii na tak dużą skalę!
W PROGRAMIE:
★ wiele indyjskich restauracji serwujących oryginalne dania przygotowywane według tradycyjnych przepisów z Indii
★ pokazy domowej kuchni indyjskiej (jak kobiety przygotowują posiłki w Indiach),
★ targ z indyjskimi produktami spożywczymi, meblami, ubraniami i biżuterią,
★ malowanie henną,
★ tradycyjne tańce indyjskie,
★ gry indyjskie: krykiet, carrom (indyjski billard) i kabbadi,
★ specjalne atrakcje dla dzieci
★ wyjątkowa loteria z ciekawymi nagrodami i wiele innych atrakcji czekają właśnie na Was!

Letnie Koncerty Wilanowskie

Ogród przy Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie ?

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz Centrum Kultury Wilanów zapraszają na Letnie Koncerty Wilanowskie.

▶︎ 15.08 • godz. 17.00 • „O dulcis Virgo Maria”.

  • Justyna Stępień – sopran
  • Rafał Grozdew – tenor
  • Maria Wilgos – teorba, lutnia, gitara
  • Witold Wilgos – teorba, lutnia, gitara
    ☞ Wstęp na koncert po wykupieniu biletu do parku wilanowskiego.

W przypadku niepogody koncerty odbędą się w oranżerii pałacowej.

Kawaleria dawniej i dziś – piknik historyczny i Święto Wojska Polskiego w Łazienkach Królewskich

Zapraszamy na piknik historyczny „Kawaleria dawniej i dziś”

Program:
? 11.00-14.00 wystawa wojskowa ➡️ teren przy Ermitażu
? 14.00-14.30 pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego ➡️ teren przy Ermitażu
? 15.00-15.30 uroczysty apel z ceremonią wręczenia proporca Szwadronu Przybocznego Prezydenta Rzeczypospolitej ➡️ przed Pałacem Myślewickim
? 15.30-16.00 złożenie kwiatów pod pomnikami gen. Wieniawy-Długoszowskiego, księcia Józefa Poniatowskiego, marszałka Józefa Piłsudskiego ➡️ trasa przez park
? 16.00-19.00 piknik oraz koncert piosenek patriotycznych ➡️ teren przy Ermitażu

Serdecznie zapraszamy w imieniu Dyrekcji Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Dowództwa 25 Brygady Kawalerii Powietrznej im. księcia Józefa Poniatowskiego oraz Komitetu Organizacyjnego Muzeum Kawalerii.

2. Piknik rodzinny #naWoli – 15 sierpnia – zaprasza Klub Progresja

Klub Progresja zaprasza na pierwszy piknik rodzinny #naWoli!

Odkryj nowe miejsce na warszawskiej Woli i baw się z całą rodziną! Zapraszamy mieszkańców Woli i całej Warszawy!

☀️ Plener
☀️ Leżaki
☀️ Mini-plaża
☀️ Boisko do siatkówki
☀️ Pyszne napoje i food trucki
☀️ Festiwalowa atmosfera
☀️ Spacery z kucykami w godzinach 12:00-14:00 – bez rezerwacji, decyduje kolejność wejść i opłat na miejscu

Wiedzieliście, że na Woli jest nowa plaża? Zabierzcie kocyki i sprawdźcie świeżą letnią miejscówkę za klubem Progresja! Możecie wpaść do nas na rowerze, miło spędzić czas z rodziną, swoimi zwierzakami i… poznać Wolę z nowej strony!

Spacery z kucykami – cennik:
10 min – 30 zł
15 min – 40 zł
20 min – 50 zł
30 min – 70 zł
*bez rezerwacji, decyduje kolejność wejść i opłat na miejscu

PIKNIK z okazji 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Z okazji 101. Rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku zapraszamy Państwa 15 sierpnia 2021 r. na błonia ossowskie, gdzie odbędzie się piknik historyczno-kulturalny oraz rekonstrukcja upamiętniająca zwycięstwo Polaków nad armią bolszewicką.
Wśród wielu atrakcji m.in.: pokazy kawaleryjskie, obóz rekonstruktorów, warsztaty rzemiosł dawnych, występy artystyczne, stoiska historyczno-kulturalne, konkursy dla dzieci.
Wydarzenia związane z obchodami 101. Rocznicy Bitwy Warszawskiej zostały objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda oraz Adam Lubiak – Starosta Wołomiński
Szczegółowe informacje dotyczące organizacji wydarzeń w ramach obchodów 101. Rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku odbywających się na terenie gmin Powiat Wołomiński – Ziemia Norwida i “Cudu nad Wisłą” znajdą Państwo na stronie www.bitwawarszawska.pl
Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego “Niepodległa”

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments