Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 7–8 sierpnia

Długa lista najfajniejszych atrakcji w stolicy – dokąd wybrać się z dzieckiem, aby miło spędzić sobotę i niedzielę? Poniżej odpowiedź, a właściwie… dziesiątki odpowiedzi! Wybieraj i baw się dobrze! :)

.

Spis treści:

sobota, 7 sierpnia

Pomaganie jest miodzio! Akcja charytatywna w galerii Atrium Targówek

Galeria Atrium Targówek świętuje swoje pierwsze MIODOBRANIE! W 2020 roku na dachu obiektu stanęło aż pięć uli, a już w sierpniu będzie można skosztować słodkiego miodu z pasieki warszawskiego centrum handlowego. Co więcej, miodobranie wiąże się ze szczytnym celem: całkowity dochód ze sprzedaży miodu zostanie przeznaczony na wsparcie działalności bródnowskiej Fundacji Pomocy Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym „Hej, koniku!”. A to nie koniec atrakcji! Klienci centrum handlowego będą mogli zwiedzić wystawę edukacyjną o tajemniczym życiu pszczół i przekonać się, że powiedzenie „Być pracowitym jak pszczoła” nie wzięło się znikąd. Zapraszamy na miodobranie 3-14 sierpnia! 

Atrium Targówek zaprasza do udziału w wyjątkowej akcji charytatywnej. Uzyskane z pierwszego miodobrania 75 kg wielokwiatowego miodu zostanie wystawione na sprzedaż, a całkowity dochód będzie przeznaczony na opłacenie asystenta dziennego oraz zajęcia dla dzieci z zakresu hipoterapii, prowadzone przez bródnowską Fundację „Hej, koniku!”. Głównym obszarem jej działań jest aktywizacja psychospołeczna osób z niepełnosprawnościami poprzez rehabilitację z udziałem koni. Placówka pomaga również w podjęciu pracy zawodowej swoich wychowanków. Fundacja „Hej, koniku!” jest jedną z pierwszych warszawskich organizacji, które wprowadziły usługę asystenta osoby z niepełnosprawnością i jako pierwsza w kraju realizowała program usług asystenckich we współpracy z urzędem pracy, przygotowując do roli asystentów osoby bezrobotne.

Na klientów Atrium Targówek czeka 300 miodowo złotych zestawów (słoiczek miodu o pojemności 260 g wraz z upominkiem do wyboru: kolorowym balonem-pszczółką lub aromatyczną miodową świecą).Zapraszamy do Atrium Targówek, przy ul. Głębockiej 15, 3-14 sierpnia, w godzinach 11:00-19:00 (przy wejściu B, obok kawiarni Costa Coffee). 

Pszczoły to owady, które nie tylko produkują miód, ale też zapylają blisko 80% roślin. Przenosząc pyłek, zwiększają jakość i ilość plonów. O tym, jak istotną rolę pełnią w naszym ekosystemie, będą mogli przekonać się klienci Atrium Targówek podczas wystawy edukacyjnej na temat życia pszczół. Eskpozycja będzie doskonałą okazją do obejrzenia akcesoriów pszczelarskich oraz odkrycia niezwykłego ogrodu. Nie lada gratką dla najmłodszych gości warszawskiego centrum handlowego będzie również możliwość zobaczenia pszczoły
i kwiat
ów w rozmiarze XXL.

POMAGANIE JEST MIODZIO!

Sztuki i sztuczki | Familijny cykl plenerowy

„Sztuki i sztuczki” to cykl familijnych wydarzeń plenerowych nawiązujący do tradycji teatru wędrownego i sztuk kuglarskich. Podczas sierpniowych spotkań na dzieci i rodziców czekają spektakle form lalkowych, warsztaty teatralne i muzyczne, pokazy kuglarskie i cyrkowe. Wystąpią m.in. Teatr Falkoshow, Walny teatr, Zespół Foliba oraz Teatr Małe Mi.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Na warsztaty obowiązują zapisy. Prosimy o kontakt z naszymi Kasami: tel. 22 300 48 00 wew. 1, 2; kasa@bok.waw.pl

‼‼Pełen program wydarzenia znajdziecie tutaj: https://bok.waw.pl/wydarzenia/sztuki-i-sztuczki-familijny-cykl-plenerowy/


? 7 sierpnia, godz.12.00-16.00, Park Magiczna

12.00-13.45 TEATR FALKOSHOW
Spektakl „Ballada cygańska” + WARSZTATY POKAZOWE TEATRU ANIMACJI

Wydarzenia przeznaczone są dla dzieci od 3. roku życia, nie wymagają zapisów.

14.00-16.00 Klaunada dla dzieci (i/lub dorosłych)
Warsztaty ze spontaniczności z Mają Łukomską dla dzieci i dorosłych

Wydarzenie przeznaczone jest dla dzieci od 8. roku życia, obowiązują zapisy w naszych Kasach!

Piknik kultury tatarskiej i koncert Karoliny Cichej & Spółka

✨Wyjątkowe wydarzenie plenerowe w #Dzielnicy #Bielany.

Zapraszamy wszystkich na piknik kultury tatarskiej!

15:00 PRAWDZIWA TATARSKA JURTA,?
TATARSKIE ANIMACJE DLA DZIECI – Dzika Historia, ?
NAUKA STRZELANIA Z ŁUKU – AMM Archery ?

15:30 SPEKTAKL TEATRU LALEK – Aneta i Wojtek Pałęccy ?
16:00 TKANIE KOBIERCÓW – Joanna Lohn?
18:00 POKAZ ŁUCZNICTWA KONNEGO – AMM Archery ??
19:00 KONCERT TATARSKI w wykonaniu Karoliny Cichej & Spółka ????️

Z wielką radością satysfakcją zapraszamy Was na teren przy Metrze Słodowiec, u zbiegu ulic Sacharowa i Marymonckiej. Szykujemy dla Was wspaniałe wydarzenie artystyczno-kulturalne przedstawiające zapomnianą w Polsce kulturę tatarską.

Będziemy słuchać opowieści z jurty, strzelać z łuku, obserwować strzelców konnych trafiających do celu, będą animacje dla dzieci, tatarski spektakl teatru lalek i nauka tkania.
Wieczorem wspaniały koncert tatarski Karoliny Cichej & Spólki.

Zespół Spółki w składzie:
Karolina Cicha
Partycja Betlej — instrumenty perkusyjne
Mateusz Szemraj — instrumenty strunowe
Karolina Matuszkiewicz — instrumenty smyczkowe

Oryginalna muzyka Tatarów przybyłych na Podlasie w XV wieku nie zachowała się. I choć Tatarzy polscy przez wieki kultywowali swoją orientalną kuchnię, obyczaje i religijną odrębność, muzyka, z którą przyjechali zamilkła wraz z ich językiem. Nikt dziś nie wie, co i jak grali, gdy przybyli do Polski. Cicha postanowiła wskrzesić tę zapomnianą muzykę. Poszukiwania materiału na płytę trwały jednak trzy lata. Była to podróż śladami żywych do dziś tradycji tatarskich w Tatarstanie i na Krymie. Podróż daleko na wschód, w archaiczne skale azjatyckich stepów. W koncercie zabrzmiał kobyz, obciągnięty skórą kozła czy orientalny saz. Nie zabrakło rytmu końskich kopyt.

Wydarzenie realizowane dzięki @Urząd Dzielnicy Bielany

? Data: 7 sierpnia 2021 r. (sobota)
? Godzina: 15:00 – 20:30
? Miejsce: teren zielony przy Metrze Słodowiec

Jezioro Torfy i okolice historycznym szlakiem

Przewodnik: Dawid Król (http://dawidkrol.pl/)

Szlak prowadzi przez malownicze tereny na granicy lasów i bagien urozmaicone ciekawymi obiektami historycznymi.

Czas trwania: 3-4 godziny.
Dystans: 9-12 kilometrów.
Stopień trudności: umiarkowany, niewymagający ponadprzeciętnej sprawności fizycznej ani szczególnego wyposażenia. Poruszać będziemy się szlakami – leśnymi ścieżkami i drogami gruntowymi.

Wycieczka rozpoczyna się i kończy na pograniczu Otwocka i Karczewa, na parkingu przy dawnej Leśniczówce Torfy. Jest to dogodne miejsce, by zaparkować kilkanaście aut osobowych. Na szlaku nie ma sklepów, więc należy wcześniej zaopatrzyć się w wodę do picia i ewentualne przekąski.

Powędrujemy skrajem mokradeł Bagna Całowanie i brzegiem Jeziora Torfy obserwując biologiczną różnorodność. Odwiedzimy dawny cmentarz żydowski, niezwykłą sosnę Bożennę i bunkry na Dąbrowieckiej Górze. Wspomnimy też ludzi związanych od zawsze z tutejszymi lasami.

„Wawer – Urzecze nad Wisłą” – bezpłatne rejsy i przeprawy promowe / uwaga – nowa przystań!

„Wawer – Urzecze nad Wisłą”, czyli bezpłatne rejsy widokowe po wawerskim odcinku Wisły oraz przeprawy promowe! Z uwagi na modernizację Plaży Romantyczna tymczasowym portem będzie zatoczka oddalona od dotychczasowego miejsca cumowania o niespełna 200 metrów. Szczegóły w poście!

Tegoroczna akcja to kontynuacja doskonale znanych z poprzednich lat projektów fundacji, dzięki którym mieszkańcy Wawra i innych dzielnic mogą zrelaksować się i poznać lepiej swoją bogatą w atrakcje okolicę, bo to właśnie Wawer wita Wisłę w Warszawie :). Będziemy jeździć z Wami w każdy kolejny weekend wakacji!

Udział w rejsach jest bezpłatny, ponieważ projekt „Wawer – Urzecze nad Wisłą” współfinansuje m.st. Warszawa

Na rejs można dostać się od strony ulicy Droga Golfowa (uwaga: ograniczona liczba miejsc parkingowych) idąc w kierunku Wisły skręcić w lewo dojść do bramy ogródków działkowych. Tam na rozdrożu skręcić w prawo w las i leśnym duktem spacerujemy ok.1 minutę aż do zatoczki, przy której będzie czekał statek Inna Bajka (trasa dojścia na filmie w poście).

Rejsy będą startować z tymczasowej przystani w godzinach od 10:00 do 19:00.

Każdorazowo na pokład może wejść 12 osób + rowery. Zapraszamy na rejsy widokowe – kilkunastominutowe wycieczki po Wiśle w okolice Plaży Romantycznej, Wysp Zawadowskich, nowo powstałego mostu. Po jego zakończeniu realizowane będą wahadłowo także nawiązujące do tradycji krótkie przeprawy promowe łącząc brzegi Wawra i Wilanowa; wejście na pokład zgodnie z kolejnością zgłoszeń (system kolejkowy).

Wzbudzający zachwyt historyczny mikroregion barwnego Urzecza, dla którego mieszkańców Wisła była „oknem na świat”. Historia tego terenu zafascynowała wielu badaczy, a dzięki temu stała się szerzej dostępna dla zainteresowanych, w tym mieszkańców Wawra. Fundacja Wisła Warszawie poprzez realizację niezwykłych historycznych rejsów chce dotrzeć z wiedzą o dziedzictwie kulturowym dawnego Urzecza, tradycjami Wawra, multikulturowością i różnorodnością społeczną regionu, opowie o niezwykłej roli Wisły jako arterii komunikacyjnej, a to wszystko w niezwykłych okolicznościach – na pokładzie nawiązującej do tradycji drewnianej, ale nowoczesnej, łodzi motorowej Inna Bajka.

LETNISKO | spacery po linii otwockiej

☀️ Dom Spotkań z Historią, Fundacja Stacja Kultury i Kinokawiarnia Stacja Falenica zapraszają na cykl spacerów towarzyszących wydaniu „Letniska. Subiektywnego przewodnika po linii otwockiej” autorstwa Agnieszki Kowalskiej. Każde spotkanie to inne miejsce, historia i prowadząca osoba.

☀️ Na spacer obowiązują zapisy, a miejsce zbiórki zostanie przekazane zapisanym osobom. Zgłoszenia zawierające datę wydarzenia, imię, nazwisko i liczbę osób można przesłać na adres:

? recepcja@dsh.waw.pl
? info@stacjafalenica.pl

lub dzwoniąc pod numer telefonu:

? +48 22 255 05 00 w godzinach otwarcia Domu Spotkań z Historią,
? +48 530 882 809 w godzinach pracy Kinokawiarni Stacja Falenica.

Oberkiem przez Konstancin – warsztaty taneczne

Zapraszamy serdecznie rodziców wraz z dziećmi na wyjątkowe warsztaty taneczne!
Oberkiem przez Konstancin to warsztaty dla wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat dziedzictwa kulturowego Polski. W trakcie nauki tańca poznamy jego historię, krok podstawy i figury z których składa się oberek. Taniec to nie tylko umiejętność wyrażania emocji czy znajomość figur, ale również kształtowanie prawidłowej postawy ciała, świadomego planowania ruchu oraz umuzykalnienie. Zajęcia będą niezwykłą podróżą taneczną po Mazowszu.

Prowadząca – Elżbieta Świątek – absolwentka Studium Aktorskiego przy Warszawskiej Szkole Filmowej. Uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie oraz Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej. Związana z tańcem od szóstego roku życia. Swoje umiejętności rozwijała także na licznych warsztatach w kraju i za granicą.

Zapraszamy serdecznie dorosłych oraz dzieci od 6 lat.

Sobota, 7.08, godz. 16.00, polana przy Hugonówce, wstęp wolny, obowiązują zapisy online:
https://www.strefazajec.pl/course/view/id/28447

Kolorowy Ogród – warsztaty kreatywne dla dzieci

Zapraszamy do naszego Ogrodu, w którym specjalnie dla najmłodszych miłośników roślin powstał letni Kolorowy Ogród, czyli strefa warsztatów wszelakich, w której w każdy letni weekend w godz. 11-17 odbywają się inspirujące i pobudzające wyobraźnię aktywności.

Kolorowy Ogród, to aktywnie i kreatywnie spędzony czas na zabawach ruchowych na świeżym powietrzu pośród kolorowych i pachnących kwiatów, na pięknie wypielęgnowanych polankach, gdzie można biegać boso, leżeć w trawie, skakać na skakance, a wszystko po okiem fantastycznych opiekunów.

W Kolorowym Ogrodzie nie może zabraknąć oczywiście kolorów, które dzieci będą wykorzystywać: rysując i malując na dużym formacie, wycinając, naklejając, szyjąc. Wszyscy chętni poznają tajemniczą sztukę decoupage, tworzenia pachnących woreczków wypełnionych płatkami róż czy kwiatami lawendy.

W tym czasie opiekunowie mogą wypoczywać na leżakach i chłonąć piękno naszego Ogrodu.

W każdy weekend nowe pomysły i zabawy.

Koszt: 20 zł (płatne w Ogrodzie)

Liczba miejsc ograniczona do ilości stanowisk warsztatowych.

Informacje: informacja@obpan.pl tel. 22 648 38 56 w. 262 (poniedziałek-piątek 7:30-15:00)

Parkowe czytanie z Radą Miasta w Otwocku

Z inicjatywy Radnych Miasta Otwocka i przy aktywnym ich udziale, rozpoczynamy cykl spotkań pod hasłem „Parkowe czytanie”.

Zapraszamy do wspólnej lektury powieści, poezji, bajek. W każdą sobotę lipca i sierpnia, w muszli koncertowej Parku Miejskiego, o godzinie 16.00 będziemy wspólnie odkrywać świat literatury przy głośnym czytaniu.

Lipcowe spotkania będą dedykowane dorosłym, a sierpniowe dzieciom.

Wstęp wolny!

Spacer wśród róż

Zapraszamy 7 sierpnia o 14 na spacer z przewodnikiem po kolekcji róż.

Podczas spaceru uczestnicy zapoznają się z historią powstania Narodowej Kolekcji Odmian Uprawnych Róż, która jest największą kolekcją róż w Polsce, a także zdobędą cenną wiedzę dotyczącą uprawy tych krzewów oraz będą mieli możliwość zwiedzić Ogród Testowy Nowych Odmian Róż.

Spacer rozpocznie się na patio przy Centrum Edukacji (bud. A na planie Ogrodu) i zostanie poprowadzony przez naszego eksperta.

Udział w nim możliwy jest po zakupie biletu wstępu do Ogrodu (parking płatny oddzielnie). Osoby posiadające karnety roczne lub sezonowe do Ogrodu wchodzą na podstawie karnetu.

Ze względu na pandemię podczas spaceru obowiązuje zachowanie dystansu.

Na spacer obowiązują zapisy: spacery@obpan.pl WAŻNE: w zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz tytuł „Spacer po różach 7 sierpnia”

Dodatkowe informacje: spacery@obpan.pl tel. 22 648 38 56 w. 262 (poniedziałek-piątek 7:30-15:00)

Królewskie Arkady Sztuki 2021

Wielbicielom teatru, tańca i muzyki nie musimy przedstawiać tego festiwalu. Królewskie Arkady Sztuki tradycyjnie przyciągną do Arkad Kubickiego i zamkowych Ogrodów fanów niebanalnej wakacyjnej rozrywki.
Tym razem zapraszamy w dniach 6–28 sierpnia 2021 r.

Repertuar:

? 6 sierpnia (piątek), godz. 20.00 – „Miłosna Osiecka”, Katarzyna Żak z zespołem

? 7 sierpnia (sobota), godz. 12.00 – „Dzień dobry, muzyko!” (dla dzieci)

? 7 sierpnia (sobota), godz. 19.00 – „W rocznicę 100 urodzin Piazzolli”

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu jest bezpłatny

Liczba miejsc ograniczona

Poszczególne spektakle i warsztaty trwają do 60 minut

Wydarzenia dla dzieci przeznaczone są dla uczestników powyżej 5 lat

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w zaproponowanym repertuarze

Informacje: tel. (22) 35 55 170 lub ttaraszkiewicz@zamek-krolewski.pl

STREFA ANIMACJI I EDUKACJI

Bulwary to doskonałe miejsce dla każdego -również dla najmłodszych ?

W każdy weekend w sezonie wakacyjnym zapraszamy do naszej strefy animacji i edukacji, w której przygotowaliśmy szereg atrakcji dla dzieci ??

NASZ COTYGODNIOWY ROZKŁAD JAZDY WYGLĄDA NASTĘPUJĄCO:
12:00-12:30 – bubble show,
12:30 – 15:00 – blok konkursów:
-skok w dal do piasku,
-wyścigi w butach klauna,
-tor przeszkód
-ląd/morze,
-rzut wodnym balonem,
15:00-15:30 – balonowe zoo i luźne animacje,
15:30-16:00 – bańki mydlane,
16:00-17:00 – mini olimpiada (biegi na czas, skok na piłce, skok w dal),
17:00-18:00 – balonowe zoo i luźne animacje ?

Dodatkowo przygotowaliśmy strefę sportową, w której przez cały czas:
⛹️‍♀️BADMINTON, TRICKOBOARD, GIBBON, SPEEDBALL?‍♀️

Do tego planujemy wydarzenia specjalne, o których będziemy informować na bieżąco ??

Nasza strefa animacji znajduje się przy restauracji BELLA ITALIA, obok sceny ?

Wszystkie atrakcje przeprowadzane są w reżimie sanitarnym, a przedmioty są dezynfekowane po każdym dziecku ?
? WSTĘP FREE ?

Angielski z ciocią Pegą w Plażówka Saska

Nasz cykl nauki z zabawą dla najmłodszych
ANGIELSKI Z CIOCIĄ PEGĄ – to otwarte zajęcia nauki języka angielskiego.
Co Sobotę na Plażówka Saska będą odbywać się otwarte zajęcia j.angielskiego.
11:00-11:45 – zajęcia z języka angielskiego dla grupy 1-3 lata;
11:45-12:30 – grupa 4-6 lat

Przez cały sezon będziemy prowadzić bezpłatne zajęcia dla najmłodszych z języka angielskiego z Ciocią Pegą – nauczycielką języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym

Program obejmuje naukę przez zabawę:
-aktywizująca metoda nauczania z użyciem kart obrazkowych (Flashcards)
-zabawy ruchowe
-piosenki
-czytanie i opowiadanie, wspieranie gestem

  • gry językowe
    Każde zajęcia będą indywidualną lekcją.

Warsztaty gimnastyczne dla dzieci – KSG Legion Warszawa

Kolejna sobotnia propozycja dla najmłodszych to Warsztaty gimnastyczne z KSGA Legion Warszawa.
Warsztaty będą odbywać się regularnie w każdą Sobotę o godz 13:00 na Plażówce Saska
Zapraszamy ❤
KSGA Stowarzyszenie Gimnastyczne „Legion” Warszawa – SGLegion/SG Legion– Klub Sportowy Gimnastyki Artystycznej LEGION Warszawa specjalizuje się w szkoleniu zawodniczek gimnastyki artystycznej. Jest jednym z największych klubów gimnastycznych w Polsce, zrzeszając ponad 500 uczestników zajęć w 10 lokalizacjach na terenie Warszawy.
Gimnastyka artystyczna to forma ćwiczeń dla dziewcząt i jest jedną z najpiękniejszych i jednocześnie jedną z trudniejszych olimpijskich dyscyplin sportowych. Jest sportem pełnym wdzięku i piękna, ale też wymagającym zaangażowania i poświęcenia od zawodniczek. Kształtuje piękną sylwetkę, uczy gracji, wyrabia kondycję i siłę charakteru.
W ramach warsztatów w formie zabawy dostosowanej do wieku dzieci będzie można nauczyć się podstawowych elementów gimnastycznych oraz spróbować swoich sił z przyborami gimnastycznymi pod okiem naszej profesjonalnej i wykwalifikowanej kadry.

Dyskoteka dla dzieci w Plażówce Saska Kępa!

W myśl zasady, że zła muzyka boli całe życia, a ta dobra może je uratować, mówimy stanowcze nieeeeeeee złym i wszędobylskim hitom dla dzieci. Jako młodzi rodzice, kochający swoje dzieci, postanowiliśmy organizować imprezy, na których muzyka będzie lekka, ale nie głupia, łatwa, ale nie banalna, zwiewna, ale dobra, a przede wszystkim fajna zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Za selekcję starych i nowych hitów odpowiadają zawsze doświadczeni warszawscy Dje, którzy w najbliższym otoczeniu mają mnóstwo rozbawionych dzieci, a o rozrywkę dla ich rodziców dbają od lat. Za zabawy wokół muzyki odpowiadają doświadczone animatorki, do tej pory opiekujące się punktami gastronomicznymi dla dzieci, kącikami dziecięcymi w kinach, przedszkolami i gromadką własnych zadowolonych pociech.

(Nie)zapomniani odkrywcy natury | opowieści o przyrodnikach

??? Fascynuje Was sztuka opowiadania? ???

Weźcie udział w niezapomnianej podróży w czasie i przestrzeni!

? O niezwykłych przyrodnikach, wnikliwych obserwatorach i nieustraszonych odkrywcach opowie Ewelina Jarnutowska – edukatorka, opowiadaczka, związana m.in. z grupą Karawana Opowieści.

W czasie spotkania ? (Nie)zapomniani odkrywcy natury? zaprezentujemy trzy autorskie historie:

? Alexander von Humboldt – (Nie)zapomniany odkrywca natury,
? Maria Sibylla Merian – Kobieta na końcu świata,
? Eleazar Albin – Historia naturalnaw kolorze.

?Więcej informacji oraz linki do biletów: https://bit.ly/ŚwiatRoslinIZwierząt
(bilety można kupić także w kasie muzeum).

? Dla kogo? młodzież, dorośli
? Kiedy? soboty 10 lipca, 7 sierpnia, godz. 18.00– 19.00
?Gdzie? Wozownia Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Dzieci #NaPlaży

W każdą̨ sobotę̨ o 12.00 na @Plaża Żoliborz @Warszawski Plażowy zaprasza na animacje dla najmłodszych. W kolorowym świecie baniek, wianków, zamków z piasku i kolorów każdy maluch znajdzie swoje miejsce. ?‍♂️ Bawimy się i uczymy! Fajne treści ekologiczne przemycamy w zabawie. ☘️
Co tydzień zapraszamy na inny zestaw przygód. ?‍♀️

Zajęcia poprowadzą najlepsze ciocie ze @Stowarzyszenie Serduszko Dla Dzieci ♥

Zajęcia są BEZPŁATNE i OTWARTE -nie wymagają zapisów.

Weź swój kocyk ?

niedziela, 8 sierpnia

LATO KONESERA 2021 dla dzieci

?LATO KONESERA 2021?
Wakacje?️ w mieście❓ Wcale nie musi być nudno?❗ Zapraszamy wszystkich najmłodszych z rodzicami do Centrum Praskiego Koneser w Warszawie. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy wyjątkową odsłonę ?LATA KONESERA 2021?.

Czekają na Was:
?plenerowe spektakle
?kreatywne warsztaty
?pokazy
?występy cyrkowe
?i wiele, wiele więcej…

?LATO KONESERA 2021? to cykl wydarzeń?️, spotkań?, koncertów?, warsztatów?️, pokazów filmowych?️, spacerów?, spektakli?, targów?, wystaw?️ dla dzieci i dorosłych, które przez całe wakacje będą się odbywały na warszawskiej Pradze. Nie możecie tego przegapić❗

⏳całe wakacje
?Centrum Praskie Koneser
?️Wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny?
?️ – pierwsza godzina gratis

Zapraszamy serdecznie❗

Porcelanowy atlas botaniczny | warsztaty kaligrafii

?? Drodzy miłośnicy świata przyrody i sztuki! ??
Zapraszamy Was na wyjątkowe warsztaty kaligrafii!

Chcielibyście:
? poznać burzliwą i pasjonującą historię łączącą porcelanę i botanikę?
? zgłębić tajniki sztuki kaligrafii?

Czy wiecie:
? czym była „Flora Danica”?
?I co wspólnego z tym wszystkim ma caryca Katarzyna Wielka?

? Spotykamy się w: niedzielę 20 czerwca (godz. 11-12), sobotę 26 czerwca (godz. 15.30-16.30), niedzielę 18 lipca (godz. 15.30-16.30), niedzielę 8 sierpnia (godz. 15.30-16.30)

❓ Dla kogo? Jesteś ciekawy świata, fascynuje Cię związek natury i sztuki? Interesuje Cię kaligrafia? Czekamy na Ciebie!
? Zajęcia polecamy w szczególności dzieciom powyżej 8 roku życia, młodzieży i dorosłym.

❓Gdzie? Wozownia przy Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

? Zajęcia poprowadzi Katarzyna Pietrzak

Bilety: 15 zł, do kupienia tutaj: https://bilety.wilanow-palac.pl/grupa-wydarzen.html?d=4 oraz w kasie muzeum
? Szczegółowy opis zajęć znajdziecie tutaj: https://www.wilanow-palac.pl/porcelanowy_atlas_botaniczny_warsztaty_kaligrafii.html

?Więcej informacji na temat programu edukacyjnego towarzyszącego wystawie „Rośliny i zwierzęta. Atlasy historii naturalnej w epoce Linneusza oraz innych atrakcji: https://bit.ly/WŚwiecieRoślinIZwierząt

? Do zobaczenia! ?

Słucham lato – opowiadania Lema czyta Marcin Troński

To będzie fantastyczny czas przy najlepszej fantastyce! W Altanie przy Hugonówce aktorzy teatralni, filmowi, ale znani też z ról dubbingowych, słuchowisk radiowych i audiobooków – czytać będą fragmenty dzieł wybitnego przedstawiciela polskiej fantastyki naukowej, filozofa i futurologa – Stanisława Lema, który jest literackim patronem roku 2021.

08.08 o godz.12:30 fragmenty opowiadań Stanisława Lema czytać będzie Marcin Troński. Aktor użyczył głosu w produkcjach filmowych np. „Liga Sprawiedliwych bez granic”, „Brzdąc w opałach”, „Iniemamocni” oraz kilkudziesięciu innych filmach i animacjach. Regularnie występuje w Teatrze Polskiego Radia.

W latach 1977–1997 występował w Teatrze Współczesnym w Warszawie, a w latach 1997–2007 w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. W 2015 otrzymał przyznawaną przez Zespół Artystyczny Teatru Polskiego Radia nagrodę „Wielki Splendor”, a w 2017 nagrodę publiczności za słuchowisko (autorstwo i reżyseria) „Nie jestem wielbłądem” na XVII Festiwalu Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie. Jest cenionym aktorem filmowym, który zagrał w ponad 200 filmach i serialach. Głos Marcina Trońskiego można usłyszeć w słuchowiskach m.in.: w „Lśnieniu”, „Chrzcie ognia” czy „W Jezioranach”.

Przed każdym spotkaniem zapraszamy serdecznie na LEMoterię – zorganizowaną specjalnie na tę okazję loterię, w której do wygrania będą książki Lema, gadżety KDK Hugonówka, a także kupony na LEMoniadę w Hugonówka Art Cafe. Losy czekać będą na osoby, które wezmą udział w wydarzeniu. Uwaga – co drugi los wygrywa! Ilość losów ograniczona.

Spędźmy wspólnie czas, delektując się fantastycznymi historiami czytanymi przez znane Głosy! To świetna okazja, by w inspirującym otoczeniu zajrzeć w niezbadane przestrzenie świata wykreowanego przez genialnego pisarza.

Na nasze Wydarzenia zapraszamy niezależnie od warunków atmosferycznych, zapewniamy gorące emocje i doskonałą zabawę . I choć trzymamy kciuki za piękną pogodę , to gdyby przypadkiem deszcz sprawił nam niespodziankę możliwe jest przeniesienie wydarzeń sobotnich oraz niedzielnych do Sali Widowiskowej KDK Hugonówka .
Prosimy śledzić naszego FB i stronę hugonowka.pl.

!!!W czasie wydarzeń obowiązuje reżim sanitarny (maseczki, dystans, dezynfekcja)

Holi Święto Kolorów w Wyszkowie ★ oficjalna trasa

???? ?́???̨?? ??????́? – ??????̨???? ? ?????? ???????? ????? ?????? ?? Wyszkowa❗

Oficjalnie informujemy – Holi Święto Kolorów odbędzie się na placu przy basenie już 8 sierpnia 2021 ❤! Pora zapisać sobie tę datę w kalendarzach ? Ten dzień na pewno długo pozostanie w Waszych głowach ?✌!

❗ ????̨? ?? ?????̨ ???????̨ ???? ??????? ❗

???????́ ?? ?????????????́??:
❤ Przygotowaliśmy dla Was aż 9 kolorów proszków❗
? Nasi DJe zagrają tak, abyście nawet na moment nie przestali się bawić❗
? Kolorowa wata cukrowa❗
? Kolorowe okulary❗
? Bazooki CO2❗
? Strefa foodtruck❗

Daj się ponieść kolorowemu szaleństwu!? Przyjdź ze swoimi znajomymi i wspólnie pokolorujcie się nawzajem w rytm najlepszej muzyki granej przez naszych DJów! ?

???? ?? ????????????!?
➡️ 8 sierpnia 2021
➡️ 15.00 – 19.00
➡️ Plac przy Basenie, Wyszków
➡️ bezpłatny wstęp ?

❗UWAGA! Ze względów bezpieczeństwa na teren imprezy obowiązuje zakaz wnoszenia własnych proszków❗

Odetchnij z przyrodą! Mini piknik w ogrodzie DK Włochy

W sierpniu zapraszamy do ogródka na mini piknik pod hasłem: Odetchnij z przyrodą!

W programie ? ?

? Godz. 10.00 drugi spacer ornitologiczny z przewodniczką z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Pójdziemy do Parku Cietrzewia. Zbiórka w ogródku DKW lub pod toaletą publiczną w Parku. Szczegóły: https://www.facebook.com/events/838981470334608

?‍♀ Godz. 10.30-11.30 Poranny rozruch z qi gong. Qi gong to praktyka łagodna, polegająca na wykonywaniu sekwencji płynnych i miękkich ruchów. Może wykonywać ją każdy. Prowadzenie: Dorota Batorska
Szczegóły: https://www.facebook.com/events/834300150844188

? Godz. 12.30 Teatr Ptasie melodie zaprasza na spektakl dla dzieci pt. Leśna przygoda czyli na ratunek planecie. Bajka uczy wrażliwości i szacunku do przyrody.
Po spektaklu będzie 45 minut animacji z aktorami teatru.
Szczegóły: https://www.facebook.com/events/224044172899429

? Godz. 14.00 Spotkanie autorskie Katarzyna i Miłką Zjawińskimi – mamą i córką, włochowiankami, autorkami książki pt. Baśnie czterech królestw. Podczas spotkania autorki przeczytają fragmenty książki i opowiedzą nowe historie.

?Wstęp wolny. W razie niepogody wydarzenia zostaną przeniesione do sal DK Włochy.

Leśna przygoda czyli na ratunek planecie. Spektakl dla dzieci + 45 min animacji

Zapraszamy wszystkich miłośników przyrody na spektakl bajkowy w wykonaniu Teatru Ptasie Melodie.

„Zielona” autorska bajka zaprzyjaźnia Małych Widzów z tematem ekologii. Uczy wrażliwości i szacunku do Natury.

Po spektaklu odbędzie się 45 min animacji z aktorami teatru.

?Wstęp wolny. W razie niepogody spektakl zostanie przeniesiony do sali teatralnej.

?Spektakl jest częścią mini pikniku pt. Odetchnij z przyrodą!
Szczegóły: https://www.facebook.com/events/2953115465017204

FESTIWAL KOLORÓW NA BIAŁOŁĘCE

?Serdecznie zapraszamy na Festiwal Kolorów, który odbędzie się na zielonym skwerku przy biedronce między ul.Magiczną 22 a ul. Skarbka z Gór i poprowadzi go DJ SOPEL.?
Na festiwalu oprócz mnóstwa kolorów, muzyki i zabawy bedą:
? Dmuchańce!!!

Balonowe podróże || Teatr w Ruchu || spektakl dla dzieci

Interaktywny spektakl plenerowy wypełniony animacjami
Świetna zabawa dla Małych i Dużych!

Gdzie leży Balonowa Kraina, kto wymyślił „Samochwałę” i dlaczego Smok- Obibok lubi leżeć na słońcu? Tego Dzieci dowiedzą się oglądając nowy spektakl plenerowy Teatru w Ruchu pt. „Balonowe Podróże”.

O SPEKTAKLU:
To spektakl interaktywny wypełniony muzyką, konkurencjami dla Dzieci, zadaniami ruchowymi, quizami i ruchowo-muzycznymi wyzwaniami. Całość prowadzona jest w konwencji podróży po Krainach Dobrej Zabawy. W każdej kolejnej odwiedzanej Krainie na uczestników czekają ruchowe zadania i gry , w które zaangażowane są wszystkie dzieci.

FABUŁA: Widzowie zapoznają się z bajkowymi postaciami zamieszkującymi wiosenną łąkę- Panią Kwiatek i Smokiem Obibokiem. Od samego rana w krainie naszych bohaterów unosi się zapach przygody, i choć leniwy Smok i energetyczny Kwiatuszek jeszcze nie wiedzą co ich czeka, przeczuwają, że ten dzień będzie wyjątkowy. Nagle w ich krainie pojawia się niespodziewany gość: znany dzieciom Minionek. Początkowo nasze postaci biorą go za niebezpiecznego przybysza z Kosmosu, ale ostatecznie, kiedy obawy zostają rozwiane, Minionek dzieli się z przyjaciółmi tajemnicą o istnieniu odległej Balonowej Krainy. Bohaterowie wspólnie przygotowują się do przygody. Okazuje się jednak, że w tę podróż pełną zadań nie mogą wyruszyć sami- wówczas do udziału w spektaklu włączona jest publiczność. Od części scenicznej następuje płynne przejście do części animacyjnej, która stanowi program fabularnie spójnych zabaw prowadzonych wśród dziecięcej publiczności, osadzonych w kolejnych krainach dobrej zabawy.

WSTĘP WOLNY
MIEJSCE: scena plenerowa przy budynku CK


Zadanie dofinansowane ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

GORDONKI z Lalandią na Plażówce Saska

Wraz z powrotem Plażówka Saska wracają GORDONKI ❤ ❤ ❤
W majowe, czerwcowe, lipcowe i sierpniowe niedziele ponownie poprowadzimy cykl z Gordonkami w Plażówka Saska
Gordonki – zajęcia umuzykalniające oparte o teorię prof. E. E. Gordona. Ich głównym elementem są śpiew i ruch oraz nastawienie na kontakt z młodym odbiorcą i jego rodzicem. Urozmaiceniem zajęć są barwne akcesoria jak np. :bańki mydlane, chustki, szarfy,piórka czy piłki perkusjonalia. Wspaniała zabawa, rodzinnie spędzony czas i muzyczny rozwój dzieci i niemowląt.
Prowadzące to:
Ciocia Kawka(Katarzyna Kawka) – jest absolwentką wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku i Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie.
Od 2015 współpracuje ze szkołami muzycznymi oraz ośrodkami kultury gdzie uczy gry na skrzypcach.
Od 2016 roku wprowadza najmłodszych w żłobkach w świat muzyki, to właśnie dzięki temu odkryła Gordonki. Interesuje się muzykoterapią ,ktorą zaczęła zagłębiać podczas kursów m.in. z doktor E. Galińską.
Ciocia Lala (Tatiana Szafraniec)- twórczyni Lalalandii i mama dwójki
rozbrykanych przedszkolaków, dzięki którym odkryła skuteczność zajęć gordonowskich. Absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2009 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą edukując ich muzycznie oraz wokalnie. Jej motto to zdanie – TWOJE DZIECKO MA TALENT.
Uwaga- Lala porywa dzieci i rodziców do muzycznego świata i nie wypuszcza ?
Zajęcia odbędą się w Niedziele:
w dwóch godzinach 12:00 i 13:00

Zapraszamy na Plażówka Saska

Magiczne sztuczki w Plażówce!

Przypominamy, że Plażówka powstała głównie z myślą o dzieciach, bo gdy powstawało to miejsce to głównym założeniem było stworzenie rodzinnego miasta w samym sercu ursuskich blokowisk. Jesteśmy zdania, że udało nam się stworzyć taką rodzinną oazę, a to wszystko dzięki Wam i regularnej obecności na plaży!

Dlatego cały tydzień, ale zwłaszcza w niedzielę zapraszamy całe rodziny na spędzenie wolnego czasu przy lodach, pizzy czy orzeźwiającej lemoniadzie! W tym roku na plaży w każdą niedziele pojawi się uwielbiany przez wszystkich MAGIK, który zaczaruje wszystkie dzieci w Ursusie swoimi magicznymi zdolnościami!

NIEDZIELA 16.05.2020
start godz: 13:00-15:00

Temat: WODA -Magiczne Sztuczki z Fabryką Zabaw

Na zajęciach dzieci dowiedzą się:

  • czym jest gęstość wody
    -czym różnią się od siebie ciecze, -czemu woda ma różne kolory,
    -skąd się bierze deszcz,
    -jak możemy filtrować wodę.

Dzieci poznają też magiczny proszek który boi się wody i zmienia jej wyporność. Zmienimy również kolory wody jedną kroplą.

*Pokaz sztuk magicznych zawsze o godzinie 13:00!

Dodatkowo poza zajęciami ze specjalnym animatorem, a także licznymi grami i zabawami organizowanymi przez niego – do dyspozycji dzieciaków będzie nasza strefa rekreacyjno-sportowa na pięknej piaszczystej plaży!

Wstęp i wszystkie atrakcje są ZA DARMO!

Zapraszamy,
Załoga Plażówka!

TEATR DLA DZIECI x GRUNT I WODA x PAN TEATRZYK

??? ???????? zaprasza całe rodziny na wspólne snucie legend do ????? ? ????!

??.??
??????? ???????? ?

Nie było piękniejszej i weselszej wsi na całych Mazurach niż ta, w której mieszkał Janek. Wszystkie kobiety we wsi przędły kądziel – także matka Janka, przęślice były bardzo ozdobne. Na jednej z nich zawieszony był mały metalowy dzwoneczek – miał odpędzał złe czary i zapewniał pomyślność. Pewnego razu dzwoneczek zniknął, a we wsi pojawił się kłobuk…

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments