Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 15-16 maja

Dziękuję za entuzjastyczne przyjęcie powrotu Weekendowej Zajawki. Wierz mi – cieszę się z jej przygotowywania tak, jak każdy rodzic, który po niemalże roku siedzenia z dziećmi w domu, może w końcu wyjść “w miasto”. I zrobić rodzinnie coś ciekawego. Przecież nie od dziś wiemy, że Warszawa ma wiele do zaoferowania dla dzieci, prawda?

.

Pięknego weekendu, Moi Mili!

sobota, 15 maja

.

Spacery po Warszawie | Wszystkie odcienie historii – Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Jeśli chcesz odkrywać miejsca, w których warszawscy Żydzi i Żydówki przeżywali swoje codzienne radości i troski, poszukiwać okruchów przeszłości we współczesnej tkance miejskiej, jeśli nie wahasz się zmierzyć z historią Muranowa i Warszawy w całej jej złożoności, zapraszamy na cykl spacerów miejskich, prowadzonych od maja do października przez przewodników i przewodniczki Muzeum POLIN.
Każdy spacer to przede wszystkim spotkanie: z miastem, z ludźmi, którzy je kiedyś tworzyli i z nami – pracownikami i współpracownikami muzeum Polin. Jesteśmy różni. Podejmujemy zatem różnorodne tematy: te związane z tragiczną, wojenną przeszłością Muranowa i te dotyczące bogactwa życia żydowskiego w przedwojennej Warszawie. Opowiadamy o wybitnych indywidualnościach: artystach, literatach i działaczach społecznych, ale także o życiu zwykłych ludzi: o smakach żydowskiej kuchni, zapachach ulicy, kinach i kabaretach. Każdy spacer ma autorski, niepowtarzalny charakter. Trasy wiodą zwykle w rejony miasta niezbyt odległe od muzeum Polin.
Bilety 20 zł normlany, 15 zł ulgowy dostępne online:
https://bilety.polin.pl/termin.html?id_grupy=22

Ambasada Szwajcarii otwarta w Noc Muzeów

Po raz pierwszy Ambasada Szwajcarii w Polsce otworzy swoje drzwi dla szerszej publiczności. Goście zaproszeni są do Rezydencji Szwajcarskiej, która mieści się w 156-letnim Pałacu Wilhelma Ellisa Rau’a w Alejach Ujazdowskich. Oprócz zwiedzania zabytkowego budynku od wewnątrz, odwiedzający będą mieli okazję spotkać się ze szwajcarskimi dyplomatami, obejrzeć występy artystyczne i skosztować szwajcarskiej czekolady.
Nie jest wymagana rezerwacja. Należy pamiętać, że liczba gości wpuszczonych do Rezydencji będzie zgodna z obowiązującymi regułami sanitarnymi. Do budynku nie można wnosić plecaków ani dużych toreb.

Noc Muzeów 2021 w Zamku Królewskim

? W sobotę 15 maja 2021 r., od godziny 11.00 do 23.00 zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie zabytkowych wnętrz Zamku Królewskiego w Warszawie specjalnie przygotowaną Trasą Królewską.
? W ramach akcji Noc Muzeów 2021 nasi goście zobaczą Apartament Królewski – pomieszczenia mieszkalne Króla, oraz Apartament Wielki – królewskie sale reprezentacyjne.
Podczas zwiedzania będzie można zobaczyć m.in. kolekcję słynnych wedut Canaletta, Salę Tronową z odtworzonymi srebrnymi haftowanymi orłami na zaplecku tronu, Salę Wielką – najpiękniejszą salę balową w Warszawie, oraz Salę Rady – miejsce posiedzeń Rady Nieustającej, pierwszego stałego rządu Rzeczypospolitej.
Pomieszczenia te wypełnia niezwykła kolekcja dzieł sztuki, w tym obrazy Marcella Bacciarellego i rzeźby Andre Le Bruna.
W ramach trasy dostępne będą dwie wystawy czasowe: “Traktat ryski – odzyskane dziedzictwo” – specjalna ścieżka zwiedzania z oznaczeniem dzieł sztuki, które zostały odzyskane na mocy postanowień traktatu ryskiego, a także “Pasy kontuszowe z kolekcji Zamku Królewskiego w Warszawie”, prezentowane w Sali Rady.

Posprzątajmy Fort Bema!

Młodzieżowa Rada Bemowa zaprasza wszystkich mieszkańców Bemowa do wzięcia udziału w akcji sprzątania Fortu Bema. Spotkajmy się 15 maja o 12:00.
Do zobaczenia!

Noc Muzeów w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej

Po rocznej przerwie jest nam niezmiernie miło zaprosić Was do uczestnictwa w Nocy Muzeów 2021 organizowanej w SCEK. W obu naszych lokalizacjach (Jezuicka 4, Boleść 2) przygotowaliśmy dla Was kilka atrakcji.
Szczegóły:
14:00-23:00
Wystawy w Galerii Abakus, Brzozowa (ul. Jezuicka 4) i Galerii Stara Prochownia SCEK (ul. Boleść 2).
Wstęp wolny
17:00 – 20:00
”Bądź malarzem jednej nocy!” – plener malarski (okolice Starej Prochowni SCEK, ul. Boleść 2).
Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy na wydarzenie poprzez formularz internetowy: https://scek.pl/formularz-zgloszenia-w-wydarzeniu-realizowanym-w-ramach-nocy-muzeow-w-scek/
17:30-22:30
Laboratorium dziennikarskie – spotkanie z Wojciechem Góreckim, reporterem i historykiem, współautorem książki ”Łódź, miasto po przejściach” oraz projekcja filmu ”Ziemia obiecana” w reżyserii Andrzeja Wajdy; (SCEK ul. Jezuicka 4) Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy na wydarzenie poprzez formularz internetowy: https://scek.pl/formularz-zgloszenia-w-wydarzeniu-realizowanym-w-ramach-nocy-muzeow-w-scek/
18:00
”To wszystko z nudów…” – koncert uczestników zajęć wokalnych (skwer przy ulicy Brzozowej).
Wstęp wolny
Przed nami moc niezapomnianych wrażeń. My zadbamy o to, aby tej nocy nikt się nie nudził, a Wy zadbajcie o bezpieczeństwo swoje i innych, stosując się do rządowych zaleceń!

XVII Parada i wystawa zabytkowych autobusów i tramwajów

Już 15 maja odbędzie się kolejna warszawska Noc Muzeów ?
Po raz 17. spotkamy się na ulicach Warszawy – tym razem zarówno stacjonarnie, jak i wirtualnie. Wszystko w reżimie sanitarnym. Nie zabraknie zabytkowych autobusów i tramwajów ??
▶ Parada autobusów i tramwajów – 18:00
▶ Wystawa autobusów i tramwajów – 19:30-23:00
▶ Linia muzealna Ⓜ z Żoliborza do Łazienek Królewskich obsługiwana elektrykami
ℹ❗ Z uwagi na obostrzenia pandemiczne udział w paradzie będzie możliwy jedynie ze specjalną wejściówką.
Szczegóły znajdziesz na ▶ kmkm.waw.pl/NM2021

Noc Muzeów w Muzeum Fryderyka Chopina

Czy muzykę można zobaczyć? Zdecydowanie tak! Wszystkich, którzy chcą się o tym przekonać, zapraszamy na wystawę czasową „Widzę muzykę”, która zostanie otwarta 15 maja, a więc w Międzynarodowym Dniu Muzeów. Zaprezentujemy na niej wydobyte z muzealnego skarbca obiekty pokazujące relacje między dwiema, pozornie niezwiązanymi gałęziami sztuki – muzyką i plastyką.
Święto muzeów będziemy celebrować nie tylko na ekspozycji, ale także na muzealnym tarasie, ukwieconym specjalnie na tę okazję. Niemal do północy wypełnią go dźwięki kompozycji Chopina, wykonywanych na żywo przez młodych pianistów przygotowujących się do Konkursu Chopinowskiego: Mateusza Krzyżowskiego, Mateusza Tomicy, Julii Łozowskiej i Agnieszki Korpyty.
Pomiędzy recitalami zapraszamy na projekcję video mappingu przygotowanego przez Katarzynę Pawłowską. Multimedialna projekcja wyświetlana na elewacji siedziby Muzeum we współpracy z Prolight, iLUMO i Sceną Jutra, ożywi pałac Gnińskich obrazami związanymi z Chopinem, jego utworami i bliskimi mu ludźmi. W pokazie wykorzystana zostanie także prywatna korespondencja kompozytora, zaś tłem muzycznym będą jego arcydzieła.
Zobacz muzykę już 15 maja w Muzeum Fryderyka Chopina!
Wstęp od godz. 18:00 wolny.
Bilety można rezerwować za pośrednictwem maila: bilety.muzeum@nifc.pl lub telefonicznie: 22 44 16 251/252

Leśne Charaktery – zajęcia dla dzieci w lesie

Leśne Charaktery to grupowa forma spędzania czasu w lesie, pod opieką instruktora, z przygotowanym planem zabawy.
Poniżej znajduje się cennik, oraz krótki opis zajęć.
Grupa wiekowa Leśne Skrzaty (4-6 lat), Odkrywcy Lasu (6-9 lat)
Czas trwania zajęć: 2h
1h spaceru po lesie, połączonego z zabawami, obserwacjami, zadaniami.
1h aktywnego czasu na polanie (pod lasem) lub wydłużenie czasu w lesie w razie potrzeby grupy :)
Na polanie jest:
-kontynuacja leśnej zabawy, wykańczanie leśnych majsterek czyli drobnych prac manualnych (malowanie patyków, kamieni, tworzenie leśnych obrazów itp),
kreowanie zabawy w leśno błotną kuchnię,
zabawy związane z wiejskim życiem – układanie drewna, przewożenie taczką, tworzenie ogrodu i jego pielęgnacja, wiązanie lin
tory przeszkód i sensoryczne ścieżki
zabawy ze sprzętem rekreacyjnym i sportowym
150 zł/ miesiąc lub abonament 150 zł/4 zajęcia wykorzystane do 27.06.21r.
50 zł/ 1 zajęcia
W cenie:
leśny spacer
zabawa na łące
zaplecze sanitarne
opieka instruktora
ognisko (dla rodziców)
Pakiet pomniejszony:
Dajemy możliwość korzystania tylko z jednego elementu – leśnego spaceru, w cenie 35 zł/ 1 zajęcia

Noc muzeów w Ursusie

Wraca Noc Muzeów ❗?
Po rocznej przerwie w Warszawie powraca Noc Muzeów, która odbedzie się 15 maja (sobota) . ? Będzie można wziąć w niej udział także w Ursusie ?. W nieco zmienionej formule, uwzględniającej pandemiczny reżim, ale jak zwykle pełnej ciekawych atrakcji ?.
Harcerze z Ursusa i Włoch przygotowali dla Państwa wydarzenie plenerowe, które rozpocznie się już od godz. 12:00 i potrwa do zmroku, do godz. 21:00. W tym czasie każdy uczestnik będzie mógł przenieść się w czasie za sprawą stworzonego w Parku Czechowickim mini obozu harcerskiego z dawnych lat. W środku czeka wystawa i liczne pamiątki udostępnione przez Muzeum Harcerstwa. ?
Z kolei DK Portiernia i Izba Tożsamości Ursusa zapraszają na spacer i warsztaty. Wydarzenia rozpoczną się od godz. 18:00. Spod DK Portiernia wyruszy wycieczka „Szlakiem murali artystycznych w Ursusie”, na której zaprezentowana zostanie sztuka streetartu naszej dzielnicy. Zbiórka o godz. 18:00. ?
Noc Muzeów jest także idealna porą, żeby zapoznać się z niezwykłą wystawą obrazów świecących w ciemności „Wielki Błękit” Ewy Milun-Walczak. Ekspozycja udostępniona zostanie na parterze placówki. ?
O godz. 19:00 ruszają niezwykłe warsztaty plastyczne i inne atrakcje dla dzieci przygotowane przez zespół Portierni. „Sztuka widoczna tylko nocą” zdarzy się raz i tylko w tę noc, nie można jej przegapić!

TARG Śniadaniowy na Żoliborzu

Startujemy!
Przed nami dziewiąty sezon Targu ! Zapraszamy Was serdecznie do rozpoczęcia z nami już dziewiątego sezonu Targu Śniadaniowego na Żoliborzu – tu gdzie wszystko zaczęło się w 2013 roku.
Oferta zakupowa, oferta kulinarna, oraz wiele innych atrakcji czekać będzie na Was przez cały sezon.
Ze względu na panującą pandemie na ten moment nie będziemy realizować programu rozrywkowego czy warsztatowego
Czekamy na lepszy moment, aby w pełni móc rozwinąć skrzydła.
Chcesz zostać Wystawcą, masz ciekawy produkt, usługę ? – zapraszamy do składania zgłoszeń przez formularz rejestracyjny dostępny na stronie
link http://targsniadaniowy.pl/formularz/
lub prześlij mail
wystawcy@targsniadaniowy.pl
telefon 508121891
Współpraca, product placement, świadczenia, sponsoring
kontakt@targsniadaniowy.pl
Media, akredytacje, produkcja materiału na targu
media@targsniadaniowy.pl
Zapraszamy
Zespół Targu Śniadaniowego

Noc Muzeów w wilanowskim pałacu

??? W tym roku przygotowaliśmy moc atrakcji z pogranicza przyrody, historii i sztuki! ???
Czekają na Was warsztaty przyrodnicze i kulinarne, fascynujące opowieści i odwiedziny w królewskiej pasiece!
Mamy dla Was też niespodziankę!
? Kiedy? W sobotę 15 maja, w godzinach 19-24.
ℹ Wszystkie atrakcje są bezpłatne!

Weekend Japoński na Targu Śniadaniowym

? Zapraszamy Was już dziś na Weekend Japoński na Targu Śniadaniowym ? na Żoliborzu 15 maja (sobota) i na Mokotowie 16 maja (niedziela).
Jest nam ogromnie miło, że patronat nad wydarzeniem objęła Ambasada Japonii oraz JETRO.
? Na inaugurację weekendu w obu lokalizacjach zapraszamy Was o godzinie 11.00
Poprzez całodzienne warsztaty i wykłady będziemy krzewić wiedzę o kulturze Japonii.
?W programie między innymi:
muzyka japońska na żywo,
pokaz Bonsai połączony z prelekcją,
prelekcja o kulturze Japonii,
warsztaty połączone z degustacją sake
restauratorzy specjalizujący się w kuchni japońskiej

Noc Muzeów 2021 – Chopin i jego muzyka w Warszawie

Noc Muzeów 2021 – z tej okazji zapraszamy na spacer “Chopin i jego muzyka w Warszawie”, który przygotował i poprowadzi Michał Motoczyński. Odwiedzimy miejsca związane z życiem i twórczością Fr. Chopina i pospacerujemy ulicami Tamka, Kopernika, Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy, Senatorska, Plac Teatralny, Plac Piłsudskiego, Ogród Saski, Mazowiecka, Świętokrzyska, Jasna
Filharmonia Narodowa. Spotkanie skwer Bohdana Wodiczki przy grającej ławeczce Fryderyka Chopina

Robimy kule kąpielowe na Dzień Mamy

15 maja, w sobotę o godz. 9.30 zapraszamy na kolejne zajęcia w cyklu: Warsztaty Twórczego Myślenia, dla dzieci 2,5-5 lat.
To specjalne wydanie warsztatów, na których dzieci przygotują upominki na nadchodzący Dzień Matki: pachnące, musujące kule do kąpieli.
Z pomocą instruktorki zrobimy kolorowe masy i zamkniemy je w foremkach w kształcie kul i serduszek. Pięknie zapakujemy i… będziemy mieć gotowe prezenty dla wyjątkowej osoby: dla MAMY!
Warsztaty twórczego myślenia to zajęcia z elementami arteterapii, plastyki, przeplatane warsztatami małego naukowca, kosmonauty i podróżnika. Głównym założeniem zajęć jest rozbudzenie w dzieciach ciekawości świata, wspomaganie rozwoju psychomotorycznego, ale także poznanie jak największej ilości technik plastycznych.
Wstęp: 50 zł od pary: rodzic z dzieckiem.
Zajęcia poprowadzą instruktorzy z MOJE DZIECKO – Szkoła Rozwoju Talentów. Aby zarezerwować miejsce, trzeba wykupić bilet. TU można go nabyć: http://ksiegarnia.badet.pl/sklep/kup-bilet/bilet-na-kule/ Ograniczona liczba miejsc.
Informacje: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

Warsztaty edukacyjne ze Świnką Peppą grupa wiekowa 4+

Ahoj ⚓️
Tym razem gratka dla małych wielbicielek i wielbicieli najsłynniejszej świnki na świecie – Peppa odwiedzi naszą Przystań ♥️
Świnka Peppa do Przystani zawita,
Zakręconym ogonkiem wszystkich
przywita.
Do świnkowego świata w mig dzieci przeniesie
I na wyżyny dobrej zabawy poniesie.
Błotko, warsztaty, przygody, zagadki,
Same rarytasy dla miłośników Peppowej paczki.

niedziela, 16 maja

Światło na Targu Śniadaniowym na MOKOTOWIE

Już w najbliższa niedzielę, 9 maja będziecie mogli spotkać nas po raz pierwszy na Targu Śniadaniowym na Mokotowie.
Przygotowaliśmy dla Was MENU oparte na kuchni ? roślinnej – zarówno śniadaniowe, jak i lunchowe pozycje, na słodko i na słono.
Ponadto na miejscu kupicie także nasze autorskie ?️ wyroby rzemieślnicze, w tym:
→ Kimchi w trzech smakach: ananas, mango, Carolina Repaer
→ Kokofir
→ Pasty słodkie i wytrawne
→ Sosy, roślinne majonezy i keczupy z buraka i ze śliwki
Przybywajcie tłumnie, na miejscu mamy dla Was ? niespodziankę!

Spacer: Majowa Dolina Świdra

Wszystkie szczegóły spaceru: http://www.wedrujemy.org.pl/spacer-dolina-swidra-maj-2021
Zapraszamy na podwarszawski kilkugodzinny spacer 13 km przepiękną o tej porze roku Doliną Świdra.
Obowiązują zapisy: https://forms.gle/ZtLycUSjmSHgYxLa9
Zapraszamy!
Grupa Turystyczna Wędrujemy
wedrujemy.org.pl
Spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (Signal Iduna SA) na rzecz uczestników naszych wyjazdów.
Posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki.

Morskie opowieści Kapitana Guliwera || spektakl dla dzieci || scena plenerowa

Kapitan Guliwer wyrusza na czele swej niezbyt rozgarniętej załogi, aby sprzedać bezcenny ładunek – marchewki. Podczas rejsu spotyka ich wiele przedziwnych przygód – tak na lądzie, jak i na pokładzie statku.
W spektaklu zastosowano różne formy teatralne, m.in. plan żywy, pacynki czy maski. Poszczególne przygody łączą w całość żeglarskie piosenki i marynarskie tańce.
Reżyseria: Michał Tramer
Scenografia: Bartosz Socha, Michał Tramer
Lalki: Bartosz Socha, Michał Tramer
Choreografia: Marcin Włosiński
Konsultacja muzyczna: Agata Szymała
Występują: Grzegorz Lamik, Bartosz Socha, Szymon Strużek, Kamil Katolik/Krzysztof Grzela
Czas trwania: około 50 minut
Spektakl adresowany jest do widzów w wieku od 3 lat.
WSTĘP WOLNY
MIEJSCE: scena plenerowa obok budynku CK

Koncert pod gwiazdami – wiolonczela

Zapraszamy na nowy cykl warsztatów – mini koncerty dla dzieci już od 6 miesiąca życia do 6 lat. Zajęcia są indywidualne. Odbywają się w niedziele. Za każdym razem przedstawiamy nowy instrument.
W niedziele 16 maja 2021 przez cały dzień zapraszamy na spotkanie z instrumentem – zaprezentujemy elegancką wiolonczelę. Warsztat składa się z dwóch części. Najpierw koncert potem warsztaty. Dzieci będą mogły podejść, zobaczyć, dotknąć i posłuchać tego instrumentu. Na wiolonczeli zagra dla Państwa nasz nauczyciel pan Maciej Nermer. Następnie zajęcia poprowadzi aktor, także nasz nauczyciel pan Łukasz Zubrzycki.
Obowiązują zapisy
Ilość miejsc ograniczona!
Jak się zarezerwować miejsce?
Napisz zapisy@konwersatoriummuzyczne.pl
Zadzwoń 883489184
Koszt 59zł – dziecko i opiekun.
Każda następna osoba +10zł.
Maksymalna liczba osób: łącznie dzieci i dorosłych to 4.
Czas trwania całych warsztatów: 30min.

Ślady zwierząt – rodzinne warsztaty przyrodnicze w Puszczy Kampinoskiej

Ślady bobrów, wiewiórek, dzięcioła czy nawet łosia. A do tego puszczanie statków i inne zabawy. ?????
To wszystko dla Was na rodzinnych warsztatach przyrodniczych w okolicach Lipkowa.
W trakcie wycieczki będziemy odkrywać przyrodę Kampinoskiego Parku Narodowego, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb i zabaw dzieci. Las odsłoni przed Wami wiele tajemnic.
Zajęcia będą prowadzone przez Magdę Włoszycką – Przewodnika po Kampinoskim Parku Narodowym i pomysłodawcę Kampinoskich Przygód.
☘ DLA KOGO? dla całych rodzin, bez ograniczeń wiekowych. Jednak zadania będą przygotowane dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat.
☘GDZIE? spotykamy się w Lipkowie. Wyślę pinezkę z dokładną lokalizacją.
☘CO WZIĄĆ ZE SOBĄ?
zmianę ubrania dla dzieci, zwłaszcza buty, spodnie i skarpetki
*coś do picia, przekąski dla dzieci
*ewentualnie coś na kleszcze
☘CENA
40 zł – dorosły/dziecko od 4. roku
100 zł – bilet rodzinny (rodzice + 2 lub więcej dzieci)
ZAPISY: przez messengera Kampinoskich Przygód lub mailowo (kontakt@kampinoskieprzygody.pl).
Zapraszam ?
W lesie nie trzeba nosić maseczek, jednak ze względu na obowiązujące przepisy poproszę o podpisanie stosownego oświadczenia COVID-19.

Godzina ze sztuką – Edukacja w Zamku Królewskim w Warszawie

? ⏰ Zapraszamy na zajęcia z cyklu “Godzina ze sztuką”.
Najbliższe spotkanie
☑ 16 maja 2021 r., godz. 12.00
“Obserwacje astronomiczne Donato Cretiego – osobliwy alians sztuki i nauki XVIII wieku” z cyklu Godzina ze sztuką online
Mars, Jowisz, czy Wenus są częstymi bohaterami włoskiego malarstwa barokowego, jednak wyłącznie jako bogowie antyczni, ukazani w scenach zaczerpniętych z mitologii. Nazwane ich imionami planety pozostawały w tym czasie w sferze zainteresowań astronomów i astrologów. Wraz z rozwojem przyrządów do obserwacji astronomicznych ciała niebieskie ujawniały coraz więcej tajemnic i szczegółów, a ich oglądane przez teleskopy powierzchnie były drobiazgowo odrysowywane przez astronomów i współpracujących z nimi rysowników. Jednak prace takie ilustrowały jedynie naukowe dzieła, nie stanowiąc tematu dla artystów, tworzących dla szerszej publiczności…
Przy okazji wystawy Arcydzieła z Watykanu mamy możliwość zobaczyć w Zamku Królewskim w Warszawie zupełnie wyjątkowe obrazy. Obserwacje astronomiczne to namalowany w 1711 roku przez Donato Cretiego (1671-1749) i Raimonda Manziniego (1668-1744) cykl ośmiu przedstawień znanych wówczas planet oraz Słońca, Księżyca i komety ujętych w formie… scen rodzajowych w nocnych pejzażach arkadyjskich. Zapraszamy na Godzinę ze sztuką.
Prowadzący: Jan Przypkowski, dyrektor Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie
? Bilety w cenie 10 zł/os. dostępne online http://bit.ly/obserwacje_astronomiczne
Zajęcia na platformie Zoom. Przy zakupie biletu konieczne jest podanie maila, na który będzie wysyłany link do wykładu. Linku do wykładu nie można przekazywać innym osobom.

online

Teatrzyk dla dzieci on-line. Emmanuel

Teatrzyk dla dzieci on-line
Teatr Dobrego Serca zaprasza rodzinnie na przedstawienie dla dzieci w wersji on-line pt. “Emmanuel”
niedziela, 16 maja 2021, godz. 12:30
bezpłatna emisja na naszym kanale YouTube oraz Fanpage DK Portiernia w dniu wydarzenia.
Jak trudno gąsinicom oderwać się od ziemi – wszak tutaj są soczyste listki i własna norka! Do ogrodu przybywa Emmanuel z dobrą nowiną: uwierzcie, a ogród oglądać będziecie z lotu… motyla!
Ciepła opowieść o kolorowych gąsienicach żyjących w starej szopie. Ciemna ćma chce przeszkodzić w nauce latania zagubionym robaczkom. Gąsienica Emmanuel z pomocą Białej Ćmy przekonają jednak wszystkich, że lepiej jest patrzeć w niebo. W spektaklu można usłyszeć kilka pięknych piosenek “z tekstem”.
Misją Teatru Dobrego Serca jest mówienie w sposób radosny i pogodny o rzeczach pięknych i mądrych. Od wielu lat realizuje tę misję, tworząc i wystawiając spektakle, które, oprócz dobrej zabawy, pozostawiają w sercach dzieci proste mądrości, wartościowe wzorce i pozytywne emocje.
“Pragniemy wychowywać, a wolny czas dzieci wypełniać tym, co jest związane z kulturą, uczy obcowania ze sztuką, a także kształtuje dziecięce gusty.”
Autorskie przedstawienia teatru spotykają się z radosnym odbiorem dziecięcej publiczności, jak również z bardzo pochlebnymi opiniami. Troska o każdy element, składający się na pracę teatru sprawia, że historie ciekawią, zaskakują, rozśmieszają i ZAWSZE niosą ze sobą mądrość. W tworzeniu spektakli ważne jest nie tylko tworzenie wartościowych scenariuszy i melodyjnych piosenek „z treścią”, ale również projektowanie i wykonywanie rozbudowanych i barwnych scenografii. Bajki odgrywane są w tzw. planie mieszanym: na scenie obecni są aktorzy w różnych rolach, w dopracowanych kostiumach odpowiadających stylistyce danego przedstawienia oraz piękne, kolorowe a czasem nawet śmieszne lalki wykonane w różnych technikach.
Dzięki tym wszystkim elementom zespół stwarza atmosferę prawdziwego teatru, którą dzieci tak uwielbiają!

Spektakl dla dzieci “O Jasiu, Małgosi i chatce z łakoci”

16 maja 2021 (niedziela)
godz. 15.00

„O Jasiu, Małgosi i chatce z łakoci”. Spektakl dla dzieci on-line.

Noc Muzeów 2021 w Stacji Filtrów

Zachęcamy do udziału w zwiedzaniu Stacji Filtrów bez wychodzenia z domu. W trakcie wyjątkowej transmisji, która odbędzie się w sobotę 15 maja 2021 r. o godz. 20:00 na naszych profilach społecznościowych MPWiK Warszawa na Facebooku i YouTube’ie, wspólnie zwiedzimy zakład przy ul. Koszykowej.
Tematem przewodnim naszego spaceru będzie sztuka. Podczas transmisji oprowadzimy Was po terenie stacji uznawanej za perłę architektury przemysłowej XIX wieku i pokażemy, że sztuka jest wszędzie.
W roli przewodnika wystąpi rzecznik prasowy naszej Spółki Marek Smółka, który przeprowadzi rozmowy ze specjalnymi gośćmi z wnętrza filtrów powolnych – jedynego działającego na świecie obiektu tego typu. Nie zabraknie również znanych z naszych filmów edukacyjnych Kamila i Tomka. Wraz z nimi będziemy mogli zajrzeć do Muzeum Wodociągów i Kanalizacji oraz wieży ciśnień.
Poznamy burzliwe losy popiersia Sokratesa Starynkiewicza oraz poszukamy dzieł dłuta mistrza Jana Golińskiego. Powiemy też kilka słów o najwybitniejszych postaciach związanych z Wodociągami Warszawskimi jak np. William Lindley. Wraz z naszymi gośćmi porozmawiamy o architekturze i rzeźbie oraz historii Warszawy, która nierozerwalnie łączy się z losami Stacji Filtrów. Do zobaczenia!
Fot. Krzysztof Kobus/TravelPhoto.pl

Spektakl dla dzieci online – Kosmolanie ratują ziemię

Zapraszamy Was w magiczną kosmiczną podróż w czasie… Jest rok 3030. Ziemię ogarnęła zagłada. Przez zanieczyszczenia z planety zniknęły rośliny i zwierzęta.
Pośród dymu i zgliszczy słychać tylko płacz ostatniej żyjącej istoty – Kropelki Wody. A tymczasem, gdzieś daleko w kosmosie, na odległej planecie żyją w spokoju Kosmolenie. Ewa, która ciągle ziewa i Michał Kichał – to największe kosmiczne leniuchy. W ich duszy tli się jednak marzenie – chcieliby zostać bohaterami przestworzy.
Pewnego dnia na ich planetę dociera wiadomość z Ziemi z błaganiem o pomoc. Czy zareagują? Czy uda się uratować najpiękniejszą planetę w kosmosie?
Niedziela, 16 maja 2021 r.
godz. 16:00
Premiera spektaklu na facebooku Konstancińskiego Domu Kultury
Dostęp bezpłatny do godz. 21:00
Zapraszamy!

Noc Muzeów 2021 w Warszawie

Wszyscy wiemy co przeszkodziło nam świętować Noc Muzeów w 2020, ale zostawmy to za sobą i przygotujmy się n to co będzie! Już 15 maja 2021 w Warszawie wróci do Was Międzynarodowa Noc Muzeów!
Szczegółowy program publikowany będzie w wydarzeniu i na PIK.warszawa.pl
Więcej https://krotki.link/ctY3FH
Noc Muzeów w Warszawie – to jedna z najpopularniejszych kulturalnych imprez, polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii, instytucji kulturalnych i zabytkowych obiektów w wybranym dniu w godzinach nocnych.
Formularz rejestracji wydarzeń jest dostępny będzie od stycznia 2021.

Klasyka na Koszykach online

Jesteście najwspanialszą i najwierniejszą publicznością, jaką moglibyśmy sobie wymarzyć. Jednak w trosce o Wasze bezpieczeństwo i komfort, będziemy w najbliższym czasie organizować Klasykę na Koszykach online.
Dzięki temu zarówno Wy jak i zaproszeni artyści, będziecie mogli uczestniczyć w koncertach bez obaw o własne zdrowie, koncentrując swoją uwagę jedynie na pięknych interpretacjach wybitnych utworów.
Koncerty będą transmitowane z Hali Koszyki – tradycyjnie w niedzielę o godzinie 15. Mamy nadzieję, że w tej formie wspólnie stworzymy unikalną atmosferę, która wyróżniała Klasykę przez wszystkie lata jej obecności w Koszykach.
Transmisja będzie dostępna na Facebooku Julian Cochran Foundation (https://www.facebook.com/juliancochranfoundation) i Facebooku Hali Koszyki (https://www.facebook.com/HalaKoszyki).

Spektakl dla dzieci „Lampa Aladyna” / Teatr Sztuka /

Studio teatralne „Sztuka” oraz Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach zapraszają na kolejne przedstawienie online dla najmłodszych! Bardzo cieszy nas duże zainteresowanie spektaklami online dla dzieci dlatego mamy dla Was nową propozycję. Tym razem przeniesiemy się do egzotycznej Persji gdzie poznamy tytułowego Aladyna, dowiemy się co kryje tajemnicza lampa oraz przeżyjemy z nim wspaniałe przygody. Przedstawienie odbędzie się 15 maja w sobotę o godzinie 11.00.
Aladyn jest bohaterem jednej z baśni znajdujących się w „Księdze tysiąca i jednej nocy” i jest to z pewnością jedna z najpopularniejszych historii znanych we wszystkich kręgach kulturowych i na wiele sposobów opowiadanych. Jedno w tej opowieści jest niezmienne – Aladyn, młody chłopak staje się pewnego dnia właścicielem tajemniczej oliwnej lampy. Lampa ma magiczne właściwości, a kto ją zdobędzie odmieni swoje życie. Aby dowiedzieć się co spotkało naszego bohatera, w jaki sposób zdobył tajemniczą lampę i odkrył jej moc, należy 15 maja zalogować się na kanał MOK-u na youtube i razem z nami poznać orientalny świat magii. Zapraszamy!
Link do transmisji – https://youtu.be/wdUWHqbzDMY
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments