Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 16-17 lipca

Dokąd wybrać się z dzieckiem, aby miło spędzić weekend? Poniżej odpowiedź, a właściwie… dziesiątki odpowiedzi! Wybierz Weekendową Zajawkę i baw się dobrze! 

Spis treści:

SOBOTA, 16 lipca

WRACAMY DO WAS!💥.😍 Nasze kochane bąbelki wracamy do Warszawy, by ponownie sprawić Wam mnóstwo radości i ozdobić Wasze szyje nowymi medalami ❤! #WARSZAWA! 🧡
Survival Race KIDS
🗺️ Warszawa Park Edwarda Szymańskiego
⏰ 16-17 lipca 2022
Zapisy 👉 www.survivalrace.pl/kids/warszawa
Po zapełnieniu wszystkich niedzielnych fal wystartują zapisy na sobotnie biegi.
Survival Race KIDS to przygoda pełna pozytywnych emocji i wyzwań dla dzieci w wieku 3-13 lat. Mali Wojownicy pokonają trasę z przeszkodami i otrzymają barwy wojenne na starcie oraz pamiątkowy medal na mecie. 🏅
Trzy poziomy trudności dostosowane są do kategorii wiekowej dziecka:
⭐ KRASNAL (3-6 lat) – ok. 700 m trasy + ok. 10 przeszkód
⭐⭐ PIRAT (7-10 lat) – ok. 1 400 m trasy + ok. 10 przeszkód
⭐⭐⭐ NINJA (11-13 lat) – ok. 2 000 m trasy + ok. 15 przeszkód
Zaszczep sportowego bakcyla od najmłodszych lat i pokaż swojemu dziecku, że zdrowa aktywność fizyczna nie musi być nudna. 🤩 Z nami Twoje dziecko przeżyje wyjątkową przygodę, zdobędzie nowe umiejętności i porządnie wytarza się w BŁOCIE! 🔥
Miejsca w aktualnej cenie są limitowane! Nie zwlekaj i zapisz swoje dziecko
👉 www.survivalrace.pl/kids/warszawa

🦚Zapraszamy na wyjątkowe koncerty dla rodzin z najmłodszymi dziećmi w ramach Festiwalu Strefa Ciszy! 🦚
Zapraszamy w sobotę i niedzielę o godzinach: 10:00, 11:00, 13:00, 14:00. Koncerty trwają około 30 minut. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!
Projekt Melomaluszki to program edukacyjno kulturalny dla dzieci przygotowany z myślą o niemowlętach, dzieciach w wieku przedszkolnym i ich rodzicach, dziadkach, wujkach i ciociach, zainteresowanych taką formą spędzania czasu z dziećmi i otwieraniem ich na muzykę. Kształt koncertu wynika z potrzeb i możliwości percepcyjnych małych dzieci. Utwory są krótkie i zróżnicowane, mają przejrzystą fakturę. Wykonawcy nawiązują bliski kontakt z publicznością. Interakcji sprzyja brak dystansu i tradycyjnego podziału na scenę i widownię.
Zapraszamy na koncerty na trawie przy Podchorążówce (pola po zachodniej stronie budynku) w Łazienkach Królewskich (wejście od ul. Szwoleżerów).

Urząd Dzielnicy Targówek m. st Warszawy, Stowarzyszenie “Konkluzja”, Teatr Rampa na Targówku zapraszają wszystkich mieszkańców Targówka i okolic do spędzania letnich weekendów ze sztuką cyrkową.
Przed nami osiem sobót przepełnionych magią pielęgnowaną i rozwijaną przez akrobatów, żonglerów, iluzjonistów, multiinstrumentalistów cyrkowych.
Język cyrku, to ruch wpleciony w maszynę iluzji oraz potrzeby zachwytu- a ważniejsze może i zadziwienia – nad akrobatycznym dorobkiem artystów. Jednak cyrk w swoim dobrodziejstwie dostępny jest dla każdego, rozszerzając obszary kreatywności amatorów żonglerki, rodzin spędzających radośnie i rozwojowo czas, również całych dzielnic i społeczeństw.

Zapisy: https://app.evenea.pl/event/haftowoce/
Bilety dostępne od 01.07 od 12:00
Magnes na lodówkę? Duża przypinka do plecaka? A może brelok? Sami zdecydujcie jak wykorzystacie stworzone na naszych warsztatach sklejkowe, haftowane owoce! Haft to jedna z przyjemniejszych form relaksu, a haft krzyżykowy to jedna z najłatwiejszych form haftu 😉. W opanowaniu podstaw tej sztuki pomogą Wam uśmiechnięte truskawki, jabłka i gruszki, uprzednio wycięte w sklejce przy pomocy plotera laserowego. Dzięki specjalnej perforacji imitującej tkaninę szybko i łatwo nauczycie się haftowania metodą krzyżykową. Zachęcamy Was gorąco do przećwiczenia tej techniki po warsztatach w domu, ale już na prawdziwych tkaninach – może znajdziecie stare, dziurawe dżinsy lub ulubioną, ale podartą koszulę? Teraz będziecie już mieć “warsztat”, by móc nadać swoim ubraniom drugie życie!
Na warsztat zapraszamy dzieci 8+ wraz z opiekunami. Każdy duet (opiekun+dziecko) będzie wspólnie haftował jeden zestaw owoców.
Warsztat poprowadzą dla Was Nadia Dobrowolska – Muszyńska i Joanna Iwińska.
Warsztat realizowany przez Stowarzyszenie Robisz.to we współpracy z Fundacją Orange.
UWAGA! Zmienił się regulamin zapisów na nasze warsztaty. Od niedawna wprowadziliśmy zasadę dwumiesięcznej rotacji osób. Oznacza to, że osoby, które brały udział w darmowych warsztatach w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, będą akceptowane na listę uczestników w drugiej kolejności. W pierwszej kolejności na warsztaty są akceptowane osoby, które brały udział w warsztatach dawniej niż 2 miesiące od daty planowanego warsztatu, lub które w ogóle nie brały w nich udziału. Ta zasada ma na celu umożliwienie nowym osobom poznania FabLabu 🙂 Wszystkie szczegóły znajdują się w regulaminie, dostępnym w formularzu rejestracyjnym wydarzenia.

Kolejna sobotnia propozycja dla najmłodszych to Warsztaty gimnastyczne z KSGA Legion Warszawa.
Warsztaty będą odbywać się regularnie w każdą Sobotę o godz 13:30 na Plażówce Saska
Zapraszamy
KSGA Stowarzyszenie Gimnastyczne “Legion” Warszawa – SGLegion/SG Legion– Klub Sportowy Gimnastyki Artystycznej LEGION Warszawa specjalizuje się w szkoleniu zawodniczek gimnastyki artystycznej. Jest jednym z największych klubów gimnastycznych w Polsce, zrzeszając ponad 500 uczestników zajęć w 10 lokalizacjach na terenie Warszawy.
Gimnastyka artystyczna to forma ćwiczeń dla dziewcząt i jest jedną z najpiękniejszych i jednocześnie jedną z trudniejszych olimpijskich dyscyplin sportowych. Jest sportem pełnym wdzięku i piękna, ale też wymagającym zaangażowania i poświęcenia od zawodniczek. Kształtuje piękną sylwetkę, uczy gracji, wyrabia kondycję i siłę charakteru.
W ramach warsztatów w formie zabawy dostosowanej do wieku dzieci będzie można nauczyć się podstawowych elementów gimnastycznych oraz spróbować swoich sił z przyborami gimnastycznymi pod okiem naszej profesjonalnej i wykwalifikowanej kadry.

W tym roku nie pozwolimy Wam na nudę #nadWisłą. 🛶🏊‍♀️
Zapraszamy na spływy kajakowe i zajęcia sportowe na Wiśle! Już od dziś do końca wakacji możecie skorzystać z kolejnej bezpłatnej aktywności oferowaną w Warszawie. Zapisy: kajakwstolicy.pl/splywy-wakacyjne/
Proponujemy dwie trasy, które będą co tydzień zmieniane :

 1. Plaża Romantyczna w Wawrze – Plaża Saska Kępa
 2. Plaża Saska Kępa – plaża ZOO.
  💙 Na każdym spływie będą dostępne kajaki 1 osobowe i 2 osobowe, zabezpieczane zwrotna kaucją 20 zł od osoby. Kaucja nie zostanie zwrócona w przypadku rezygnacji później niż 24 godziny przed planowanym terminem spływu. Pamiętajcie o innych i jak wiecie, że nie uda się skorzystać ze spływu, odpowiednio wcześniej rezygnujcie.
  💛 Na wodzie trzeba zachować rozsądek i rozwagę. Nawet jeśli ktoś umie pływać, powinien pamiętać, że kamizelki asekuracyjne są obowiązkowe podczas całego spływu i niejednokrotnie ratują życie w trudnych sytuacjach, które na wodzie mogą się wydarzyć! Przed każdym spływem będzie przeszkoleni z zasad bezpieczeństwa na wodzie!
  ❤️ Pamiętajcie również, że letnie miesiące to fala upałów w mieście i nawet jeżeli Wisła Was przyjemnie ochłodzi to należy się odpowiednio przygotować: – czapka na głowę, kurtka na wszelki wypadek. Picie i przekąski. Naładowany telefon, żeby móc wezwać pomoc w razie zagrożenia – najlepiej w wodoodpornej torebce.
  A my zaczynamy już dzisiaj z Plaży Romantycznej w Wawrze! ⚓
  Śledźcie wydarzenie, gdzie na bieżąco będziemy informować co się dzieje #naWiśle – tym razem z perspektywy kajaka.
  Projekt finansowany przez m.st. Warszawa i realizowany na zlecenie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

Poznaj z nami niesamowity świat przygód Bolka i Lolka💭. Parę najbardziej znanych bohaterów w historii polskiej🇵🇱 animacji spotkacie w Koneserze. Zapraszamy serdecznie co sobotę na “Poranki filmowe🎥 z Bolkiem i Lolkiem”.

🌳 Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za… Jeziorem Wilanowskim – znajduje się niezwykła kraina, w której człowiek jest tylko gościem! Zapraszamy na wyprawy do rezerwatu przyrody Morysin!
☘️ Morysin to niezwykła enklawa dzikości w stołecznym mieście. To cenne przyrodniczo siedlisko od 1996 r. jest chronione prawem jako rezerwat przyrody.
Czekają tam na nas spotkania z historią, botaniką i dzikimi zwierzętami.
🌸 Podczas spotkań:
opowiemy m.in. o roślinach tworzących łęgi,
odkryjemy tajemnicze ruiny pałacyku z rotundą,
postaramy się także wytropić niebieski klejnot Kanału Sobieskiego – zimorodka!
🌿 Kiedy:
16 lipca, godz. 11.00–14.00
20 sierpnia, godz. 11.00–14.00
🌿 Dla kogo: rodziny z dziećmi od 6 lat
🌿 Miejsce zbiórki: kasa biletowa na przedpolu
🌿 Bilety: 20 zł, dostępne w kasie muzeum lub online. Liczba miejsc ograniczona.
📣 UWAGA! 📣 Prosimy o zabranie odpowiedniego stroju na wycieczki terenowe. Zalecamy bluzę z długim rękawem, długie spodnie, czapkę oraz nieprzemakalne obuwie (szlaki w rezerwacie bywają błotniste). Przydatny może być także repelent na komary i inne insekty.

🐾 Serdecznie zapraszamy! 🐾

Zapraszamy na tematyczny spacer, podczas którego zostaną omówione zasady zbioru, suszenia i przechowywania oraz doboru gatunków roślin o jadalnych kwiatach do konkretnych celów kulinarnych. Wydarzenie obejmuje przejście do kolekcji, degustację kwiatów roślin rosnących w kolekcji połączone z degustacją kwiatów z wcześniejszych okresów fenologicznych.
Spacer rozpocznie się o godz. 11.00, zbiórka obok budynku Edukacji. Obowiązuje bilet edukacyjny w cenie 37 zł (normalny) i 27 zł (ulgowy). Liczba miejsc ograniczona. Zapisy na informacja@obpan.pl

Spacerujecie po Łazienkach Królewskich? Warto w tym czasie poznawać bliżej łazienkowskie zwierzęta i rośliny. Dowiedzieć się na przykład, które drzewo jest najstarsze, kto udaje, że ma kolorowe pióra, czyją sprawką są “szyszki z koroną”, a także którego ssaka boją się tutejsze ptaki.
🌳🦆
Na wszystkie Wasze pytania o rośliny, zwierzęta i wodę w Łazienkach Królewskich będą odpowiadać nasi przyrodnicy 💁. Będzie można ich spotkać na trawniku naprzeciwko kawiarni Trou Madame (mapka 👉https://goo.gl/maps/qZRVpZSAGJCS6KdB9) lub przy Mostku Kaskadowym (mapka 👉https://goo.gl/maps/zdc9UBfaqde6KX7WA).
📆 Terminy i tematy spotkań:
16 lipca 2022 r., godz. 11.00-15.00, stoisko nieopodal Mostka Kaskadowego
“Zapytaj przyrodnika o wodę” ⛲
30 lipca 2022 r., godz. 11.00-15.00, stoisko nieopodal Trou Madame
“Zapytaj przyrodnika o ssaki” 🦊
13 sierpnia 2022 r., godz. 11.00-15.00, stoisko nieopodal Trou Madame
“Zapytaj przyrodnika o rośliny” 🌿
27 sierpnia 2022 r., godz. 11.00-15.00, stoisko nieopodal Trou Madame
“Zapytaj przyrodnika o owady” 🐜
Dodatkową mapkę z oznaczeniem obu stoisk znajdziecie w dyskusji wydarzenia.
Zapraszamy dzieci i dorosłych do zadawania pytań! 😊


Wydarzenie jest bezpłatne w ramach programu MKiDN “Kultura Dostępna”

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 65 (ul. Petofiego 3) zaprasza na “Letnią Czytelnię”.
Zapraszamy na rozmowy o książkach oraz gry i zabawy dla dzieci.
✅ Wstęp wolny

GDZIE?
Al. Wojska Polskiego, róg ulicy Śmiałej
KIEDY?
Soboty od 16 kwietnia do września/ października (o ile pozwoli pogoda)
GODZINY?
9:00-16:00

Po raz kolejny będziecie mieli okazję zobaczyć naszą kolekcję w Galerii Młociny! Tym razem będzie to jednodniowy event podczas, którego będziecie mieli okazję zobaczyć 5 aut z naszej kolekcji, posłuchać ich historii, powsiadać do środka itd.

Na leśne ścieżki Mazowieckiego Parku Krajobrazowego i jego okolicach zbierze nas przewodnik PTTK.
Podczas trzech wędrówek będziemy:

 • słuchać opowieści drzew nad rzeką Mienią i zanurzymy się w aromatach lasu sosnowego
 • odnajdziemy i poznamy zielonych mieszkańców tajemniczego lasu w Zagórzu
 • wyruszymy na poszukiwanie leśnych skarbów jakie kryją się w niewielkim lesie, który jest miniaturką Mazowieckiego Parku Krajobrazowego

16.07 ZIELONI MIESZKAŃCY LASU
Wycieczka po nowo powstałej ścieżce edukacyjnej ,,Za górkami za lasami” i leśnych ścieżkach Zagórza.
Miejsce zbiórki i powrotu

 • przystanek autobusowy Sanatorium 01 w Zagórzu
  -godz.10.00-13.00
  Trasa 6 km
  23.07 SKARBY LASU
  Wędrówka ścieżkami urokliwego małego lasu w Izabeli i Michałówku.
  Miejsce zbiórki i powrotu
 • Świetlica ,, Pod Jaworem” w Izabeli
  godz.10.00 – 13.00
  Trasa 5 km
  Uczestnicy, którzy odbędą trzy wędrówki zastaną nagrodzeni leśną odznaką.
  Zapisz się na wycieczkę:
  mail: wyrusznaszlak@gmail.com
  tel: 501 215 708
  Uczestnictwo w wycieczkach jest bezpłatne.
  Do zobaczenia na szlaku !
  Projekt ,,Leśne wędrówki botaniczne” sfinansowano ze środków Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie, w ramach działania ,,Świetlik”.

⛅🌳🌹🌿 Zapraszamy w każdy weekend LIPCA zarówno w SOBOTY i w NIEDZIELE o godz. 13:00 na spacery po Ogrodzie z naszymi edukatorami i edukatorkami.
📍 Miejsce zbiórki przy KASIE nr 1 od strony Obserwatorium Astronomicznego. Na spacerach obowiązują świąteczne bilety wstępu do Ogrodu (20/10 PLN)
🌳 Nie prowadzimy zapisów na te spacery. Po prostu przyjdź i poczekaj przy kasie nr 1 na edukatora. 👫 Grupa nie będzie większa niż 20 osób.
⛅🌳🌹🌿 Zaczęły się wakacje, zwalniamy nieco tempo przed jesiennym sezonem, który – jak co roku – pełen będzie różnorodnych aktywności.
Tymczasem poniżej
H A R M O N O G R A M
spacerów na LIPIEC:
🟡 16 i 17 lipca / g. 13.00
KWIATY i ZAPYLACZE – nie tylko zwierzęta wybierają rośliny, do których przylecą po pokarm, ale również rośliny dostosowują swoją budowę do wybranych owadów zapylających.
Podczas tego spaceru będziemy przyglądać się budowie kwiatów i obserwować, które zapylacze do nich przylatują.
Prowadzące:
Bogusława Juchełka, Milena Pisarska
🟡 23 i 24 lipca / godz. 13.00
BARWNYM SZKLAKIEM po Ogrodzie Botanicznym.
Farbowanie roślinami? Jaki kolor można uzyskać? Czy można pofarbować sobie w domu ulubioną bluzkę? Przecież ta roślina jest cała zielona, gdzie chowa kolory i jak można je uzyskać?
Podczas spaceru poznamy rośliny barwierskie rodzimej flory oraz barwiących przybyszów z dalekich krajów.
Prowadzący:
Wojciech Doroszewicz, Milena Pisarska
🟡 30 i 31 lipca, godz. 13.00
W CIENIU TROPIKÓW
W ten weekend zajrzymy do naszych szklarni, gdzie wśród ogromnych liści roślin tropikalnych będziemy wypatrywać kwiatów o intensywnych barwach i zapachach.
Poznamy też specyficzne przystosowania roślin do życia w trudnych warunkach.
Prowadzący:
Wojciech Doroszewicz, Artur Ruszczak
⛅🌳🌹🌿
Do zobaczenia w Ogrodzie!

TPF i Dom Gier GraMY zapraszają na eliminacje do Mistrzostw Polski. Termin: 16 lipca 2022. Otwarcie o godzinie 10.30, rozpoczęcie rozgrywek o 11.00. Miejsce: TPF, Warszawa, ulica Jazdów 10/8. Zapisy mailem: jarekbudnicki100@gmail.com

Polski Związek Tenisa Stołowego zaprasza wszystkich na Cykl Pikników “Pingpong na Trawie” w Warszawie ❗
🏓🌳🏓🌳🏓🌳🏓🌳🏓🌳🏓🌳🏓🌳🏓🌳🏓🌳🏓🌳🏓
W czasie pikników, pod okiem profesjonalistów rozwiniecie umiejętności sportowe, weźmiecie udział w turniejach i konkursach z nagrodami, spędzicie aktywnie czas ze swoimi bliskimi i zakochacie się w tenisie stołowym w cudownej scenerii Parku Agrykola ❤️
W Warszawie będziemy wspólnie bawić się w pięć wakacyjnych weekendów: 16-17 lipca, 13-14 sierpnia, 20-21 sierpnia oraz 27-28 sierpnia 🏆
W godzinach od 10:00 do 19:00 czekać będą na Was następujące atrakcje:
🔹 nauka gry w tenisa stołowego pod okiem instruktorów;
🔸 amatorskie mini turnieje tenisa stołowego z nagrodami (rozgrywane o 13:00, 15:00 i 17:00);
🔹 gry, zabawy i konkursy sprawnościowe;
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW AKTYWNEGO WYPOCZYNKU NA ŚWIEŻYM POWIETRZU❗
Udział w piknikach jest bezpłatny.
🏓🌳🏓🌳🏓🌳🏓🌳🏓🌳🏓🌳🏓🌳🏓🌳🏓🌳🏓🌳🏓
Partnerem Głównym pikników Pingpong na Trawie w Warszawie jest: Enea – Sponsor Generalny PZTS.
Partnerami są: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Toyota Bielany, TIBHAR oraz Przegląd Sportowy.
Zadanie publiczne „Cykl Pikników Pingpong na Trawie” dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Chcesz zapewnić dziecku zdrową dawkę ruchu w gronie rówieśników oraz możliwość poznania różnorodnych dyscyplin sportowych? 👧 🧒
Zapraszamy na cykl zajęć sportowych, który rozpocznie się 25 czerwca i potrwa do 23 lipca. Podczas cosobotnich treningów, w godzinach 12:00-18:00, najmłodsi będą mieli okazję nauczyć się m.in. podstaw tenisa, koszykówki, piłki nożnej czy badmintona. 🏸 Wszystko pod okiem doświadczonych trenerów i instruktorów, którzy na co dzień pracują m.in. w Legia Schools.
Aktywności dla dzieci wieku od 5 do 10 lat będą odbywały się na specjalnie zaaranżowanych boiskach sportowych z użyciem odpowiedniego sprzętu. 🥅 Trenerzy Legia Schools dopasują poziom zajęć do grupy – liczby, wieku i zaawansowania dzieci w ramach danej dyscypliny. W spotkaniach będzie brał udział także Miś Kazek, czyli oficjalna maskotka Legii.

Zapraszamy na Koncert dla Najmłodszych z cyklu Spotkanie przy fortepianie.
Im wcześniej rozpocznie się przygodę z muzyką tym lepiej. Prowadzimy cykliczne zajęcia dla dzieci od 1 miesiąca życia, a teraz zapraszamy na wyjątkowy Koncert.
Wystąpi znakomity gitarzysta Daniel Peszko. Dźwięki gitary oczarowują dzieci, a podczas koncertu zaplanowaliśmy dodatkowe atrakcje. Dzieci wraz z rodzicami poczują dźwięki, wibracje i moc gitary.

Ideą koncertu jest rozwój bliskości rodzic-dziecko oraz kontakt z prawdziwą muzyką i muzykami. Utwory klasyczne, ale nie tylko – zróżnicowane by utrzymać uwagę najmłodszych słuchaczy. Podczas koncertu dzieci mogą pełzać, raczkować lub tańczyć do muzyki. Świadomi rodzice wiedzą jak ważna jest możliwość posłuchania muzyki na wysokim poziomie.
Koncerty pozwalają dzieciom zrozumieć muzykę i doświadczyć sztuki tworzenia melodii. Konwersatorium Muzyczne to miejsce gdzie czas się zatrzymuje, można przyjść, usiąść, podczas gdy artyści tworzą na scenie magię. Muzyka to emocje, to uniwersalny język.
Co daje muzyka klasyczna?

 • Stymuluje mózg i tworzone są nowych połączenia między neuronami
 • Uspokaja dzieci
 • Wspiera rozwój mowy i języka
  Koncerty są dla dzieci wielką inspiracją. Być może w przyszłości dziecko zainteresuje się wzięciem instrumentu we własne ręce i rozpocznie naukę gry.
  Koncerty są bardzo kameralne max. 20 dzieci, z podziałem na wiek:
 • noworodki 1-4mc
 • niemowlęta 5-11mc
 • dzieci 1-3 lata
 • grupa OPEN 0-3lata – dla rodzeństw
  Cena: Bilety rozpoczynają się od 49zł.
  LICZBA MIEJSC OGRANICZONA
  Rezerwacja i szczegóły:
  zapisy@konwersatoriummuzyczne.pl
  Koncerty koordynuje pani Amanda Dziubińska 792 668 323

Zapraszamy na Koncert dla Najmłodszych z cyklu Spotkanie przy fortepianie.
Im wcześniej rozpocznie się przygodę z muzyką tym lepiej. Prowadzimy cykliczne zajęcia dla dzieci od 3 roku życia, a teraz zapraszamy na wyjątkowy Koncert.
Wystąpi znakomity gitarzysta Daniel Peszko. Dźwięki gitary oczarowują dzieci, a podczas koncertu zaplanowaliśmy dodatkowe atrakcje. Dzieci wraz z rodzicami poczują dźwięki, wibracje i moc gitary.

Ideą koncertu jest rozwój bliskości rodzic-dziecko oraz kontakt z prawdziwą muzyką i muzykami. Utwory klasyczne, ale nie tylko – zróżnicowane by utrzymać uwagę najmłodszych słuchaczy. Podczas koncertu dzieci mogą słuchać lub tańczyć do muzyki. Świadomi rodzice wiedzą jak ważna jest możliwość posłuchania muzyki na wysokim poziomie.
Koncerty pozwalają dzieciom zrozumieć muzykę i doświadczyć sztuki tworzenia melodii. Konwersatorium Muzyczne to miejsce gdzie czas się zatrzymuje, można przyjść, usiąść, podczas gdy artyści tworzą na scenie magię. Muzyka to emocje, to uniwersalny język.
Co daje muzyka klasyczna?

 • Stymuluje mózg i tworzone są nowych połączenia między neuronami
 • Uspokaja dzieci
 • Wspiera rozwój mowy i języka
  Koncerty są dla dzieci wielką inspiracją. Być może w przyszłości dziecko zainteresuje się wzięciem instrumentu we własne ręce i rozpocznie naukę gry.
  Koncerty są bardzo kameralne max. 20 dzieci.
  Cena: Bilety rozpoczynają się od 49zł.
  LICZBA MIEJSC OGRANICZONA
  Rezerwacja i szczegóły:
  zapisy@konwersatoriummuzyczne.pl
  Koncerty koordynuje pani Amanda Dziubińska 792 668 323

Warszawska Giełda Retrogamingowa!
Edycja dwudniowa!
Sobota oraz niedziela!
SKUP/SPRZEDAŻ/WYMIANA RETRO GIER
TERMIN: 16 oraz 17 lipca od 10.00 do 14.00
AL. NIEPODLEGŁOŚCI 208A
Warszawska Giełda Elektroniczna.
Południowe przejście podziemne. (Łączące Główny Urząd Statystyczny i Pole Mokotowskie)

Ostatnio było świetnie więc to powtórzmy!
Chcesz kupić lub sprzedać Commodore 64, Amigę 600, czy monitor 1084S? Chcesz porozmawiać i pohandlować kartridżami na Nintendo? Kochasz Segę nie tylko za ich gry ale pamiętasz również jak to było grać na ich konsolach? Wyrosłeś na konsolowych wojnach? Pokaż/sprzedaj/kup/ to co gra w twoim sercu!
A może chcesz zreorganizować kolekcję gier? Zapraszamy serdecznie do nas!
W podziemnych pawilonach Warszawskiej Giełdy Elektronicznej zbudujemy giełdę poświęconą tematyce retro konsol, komputerów oraz wszelkich sprzętów które chcielibyście ze sobą przynieść! Jesteśmy elastyczni!
Jeśli macie na sprzedaż sprzęty nowszych generacji (PS3,PS4, Switch, DS, 3DS, PSP, PSV) również serdecznie zapraszamy.
Ostatnia edycja sprowadziła do nas pasjonatów z różnych stron Polski, dyskutowaliśmy godzinami wymieniając wspólne growe doświadczenia! Dołącz do nas tworząc nową społeczność graczy chcących rozmawiać ze sobą nie tylko za pośrednictwem internetu!
Wstęp dla odwiedzających – wolny.

Warszawa – miasto, które poniosło niewyobrażalne straty w ciągu ostatnich 100 lat. Zobacz, jak się odrodziło, niczym feniks z popiołów, poznaj niezwyciężonego ducha Warszawy i jej mieszkańców!
Dzisiejsza Warszawa jest architektoniczną mieszanką wybuchową. Oryginalne, imponujące przedwojenne gmachy; kolorowe, całkowicie zrekonstruowane Stare Miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO; przytłaczająca komunistyczna architektura i nowoczesne drapacze chmur. Tkanka architektoniczna miasta odzwierciedla jego burzliwą historię.
Na przestrzeni wieków Warszawa związana była z wieloma niezwykłymi wydarzeniami, które zmieniły Polskę i świat. To tutaj w 1791 roku przyjęto drugą na świecie demokratyczną konstytucję, to tu rozegrała się jedna z najbardziej decydujących bitew w historii, tu żył i tworzył Chopin, tu urodziła się Maria Skłodowska-Curie, jedyna osoba w dziejach, która otrzymała Nagrodę Nobla w dwóch różnych dziedzinach nauki.
Ale Warszawa to nie tylko przeszłość. Kwitnąca scena kulturalna, teatr, muzyka, fascynujące muzea, światowej klasy restauracje i sklepy sprawiają, że wizyta tutaj to niezwykle stymulujące doświadczenie.
Dołącz zatem do naszej wycieczki po Starym Mieście, aby poznać Warszawę i zrozumieć jej rolę w historii Polski i świata.
📍 Spotykamy się przy pomniku Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Szukajcie przewodnika żółtym parasolem 🟨☂️ Do zobaczenia!
👉 Wycieczkę możecie zarezerwować tutaj:
☎️ +48 513 875 814
💻 https://freewalkingtour.com/pl/tours/warszawska-starowka/
👉 Zakończenie w okolicy Placu Zamkowego
👉 Pamiętajcie, że rezerwacja jest obowiązkowa. Ustaliliśmy limit wielkości grup, także spieszcie się i rezerwujcie!
Wycieczki działają w naszej stałej formule “free tours” – to wyłącznie Wy decydujecie jak wynagrodzić przewodnika za jego pracę. Wysokość kwoty jest dowolna.

Brak planów na weekend?
Serdecznie zapraszamy na nasze cykliczne wycieczki Ogórkiem po Warszawie!
—> https://wpt1313.com/pol/Ogorkiem-po-Warszawie <——-
W ten weekend wyruszamy Ogórkiem z naszymi przewodnikami kolejno na:
PIĄTEK 19:00 Mroczną Stronę Miasta gdzie odkryjemy tajemnice i absurdy Warszawy lat ’20 i ’30. Wspólnie zatopimy się w gangsterski klimat tamtych czasów i wypijemy shota nalewki mirabelkowej w jednej z warszawskich restauracji.
SOBOTA 11:00 Ogórkiem po Pradze to nieoczywista podróż po tych najbardziej egzotycznych części Warszawy. Architektura, klimat i filmowa sceneria to właśnie magia tej wycieczki, a o słodkie wspomnienia zadba pijalnia czekolady Wedel.
SOBOTA 15:00 Warszawa w Pigułce to skondensowana wiedza na temat stolicy. Odwiedzimy Stare Miasto i Łazienki Królewskie oraz napijemy się przepysznej wedlowskiej czekolady. To świetny pomysł na rodzinny sobotni wypad!
SOBOTA 19:00 Legendarne Knajpy PRL-u to bezkonkurencyjny bestseller wśród wycieczek. Dowcipy, anegdoty, degustację i zakąski, a to wszystko doprawione szczyptą historii. Tego właśnie możecie się spodziewać podczas tego przejazdu. (25.06- brak wolnych miejsc)
NIEDZIELA 11:00 Śladami PRL-u tutaj możemy oczekiwać sporej dawki ciekawostek i wiedzy na temat minionych czasów. Wyjątkowość tej wycieczki zapewnia również spacer po niedostępnych na co dzień wnętrzach Pałacu Kultury i Nauki i wjazdu na jego 30 piętro!
Zakupu biletów możecie dokonać poprzez naszą stronę www.wpt1313.com
Do zobaczenia w Ogórku!

Pewnego ranka Muminek odkrywa, że coś dziwnego dzieje się w Dolinie Muminków. Wszystko dookoła pokrył szary pył. Szare są drzewa, trawa, a nawet jego dom. Zaintrygowany tym zjawiskiem Muminek zwraca się do wszystkowiedzącego Piżmowca z prośbą o wyjaśnienie. Jego zdaniem straszny los czeka Ziemię, z nieba może spłynąć ogromne zagrożenie. Przerażony Muminek postanawia działać. Z pomocą Taty Muminka oraz równie przestraszonych przyjaciół postanawia zbudować tratwę i popłynąć do obserwatorium w Samotnych Górach. Mądrzy profesorowie muszą znać odpowiedź na pytanie, co tak naprawdę zagraża Ziemi.
Kup bilety: https://tiny.pl/932h6

✍️ Lista korzyści z odręcznego pisania jest długa – przekonajcie się o tym sami, ćwicząc sami w Scriptorium Villa Nova. To najlepszy trening dla ludzkiego mózgu, który rozwija kreatywność, wspomaga rozwój nowych umiejętności, a przede wszystkim – pomaga wyrażać emocje i osobowość.
✍️ Na warsztaty zapraszamy miłośników kaligrafii i osoby, które chcą, aby ich pismo odręczne stało się eleganckie, bardziej fantazyjne lub po prostu staranniejsze. Uczestnicy sami decydują o intensywności i rodzaju wykonywanych ćwiczeń, celem jest doskonalenie umiejętności starannego kreślenia liter w stylistyce XVII-wiecznego pisma kancelaryjnego.
✍️ Zapewniamy jednoosobowe stanowisko pracy z pulpitem, narzędzia pisarskie oraz materiały: karty ćwiczeń, wzorniki z pismem, rysunki do obrysu tuszem.
TERMINY:
✅ 16 lipca 2022 r., godz. 11.00–12.30, bilety 👉 https://bit.ly/3naLEO9
✅ 16 lipca 2022 r., godz. 13.30–15.00, bilety 👉 https://bit.ly/3QD7o31
✅ Dla kogo: dzieci (powyżej lat 7), młodzież, dorośli
✅ Gdzie: Wozownia.
✅ Bilety: 20 zł, dostępne w kasie muzeum i online na: https://bilety.wilanow-palac.pl/

To właśnie na tych zajęciach Twoje dziecko rozwinie swoje muzyczne zainteresowania i zdobędzie umiejętności, dzięki którym będzie mogło rozwijać swój talent i występować na scenie!
Każde zajęcia składają się z dwóch części – wokalnej i ruchowej. Podczas zajęć będziemy uczyć się piosenek ze znanych i uwielbianych przez dzieci bajek – śpiewając i grając na instrumentach.
Stworzymy również musicalowe scenki aktorskie, inspirowane bajkowym światem.
Zajęcia musicalowe to nie tylko wprowadzenie do świata muzyki. Młodzi artyści mogą podczas zajęć rozwijać swoje talenty, ale również kształtować wyobraźnię, przełamywać nieśmiałość i
nabierać pewności siebie, rozwijać pamięć, a także uczyć się twórczej pracy w grupie.
Ilość miejsc jest ograniczona. Zapraszamy do zapisów!

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty z tęczowymi wydrapywankami. Będziemy wydrapywać na tekturowych arkuszach wielokolorowe, tęczowe obrazy. Posłuży nam do tego specjalny arkusz papieru pokryty tajemniczą, czarną powłoką, która ukrywa wiele barw, specjalny rysik oraz różnorodne szablony. Będziemy skrobać i wydrapywać co da wyjątkowy efekt wizualny na koniec. To genialna aktywność, która zajmuje na długo, cieszy, a przy tym pobudza wyobraźnię i ćwiczy sprawność manualną.
Na zajęcia obowiązują zapisy! W razie pytań prosimy o kontakt: info.5wymiar@gmail.com lub 531 609 719.
Prosimy o zabranie skarpetek na zmianę dla dzieci.

👧👦 Opiekunów z dziećmi w wieku 5-10 lat zapraszamy na warsztaty tradycyjnych śląskich tańców i zabaw!
Warsztaty tradycyjnych śląskich tańców i zabaw dla dzieci poprowadzi Kapela Fedaków.
Podczas zajęć dzieci nie tylko nauczą się tańczyć takie śląskie tańce jak kowol, trojak czy sroka
Dowiedzą się:
❓Gdzie kokocik ściepł gardiny
❓ Dlaczego owczarek nie zjadł śniadania
❓Co ususzyła Hanula
Będzie też mnóstwo zabaw, śpiewów, ganianek, wyliczanek… a wszystko to okraszone śląską gwarą i dźwiękami starych instrumentów!
Kapela Fedaków zagra w składzie:
Iga Fedak – prowadzenie tańcó i zabaw, śpiew, baraban
Karolina Fedak – skrzypce
Kuba Fedak – akordeon
‼️WSTĘP WOLNY ‼️

NIEDZIELA, 17 lipca

Team ZabieganeDni zaprasza do Chojnowa na RODZINNY PIKNIK z bieganiem w tle 💪💪
Wspólne bieganie, zabawy, spotkanie w miłym rodzinnym gronie, ognisko, kiełbaski – SUPER ATMOSFERA 🙂

🎈🎈🎈KREATYWKI
TO WARSZTATY KREATYWNEGO ROZOWOJU,
PODCZAS KTÓRYCH DZIECI WYZWALAJĄ
NATURALNĄ EKSPRESJĘ TWÓRCZĄ!🎈🎈🎈
Używamy materiałów plastycznych, sensorycznych,
”recyklingowych” i oczywiście całą gamę zasobów natury.
Co robimy?
🎀-artystyczne wykorzystanie odpadów (tworzymyz nich obrazy, lampiony, dzwonki wiatrowe itp.)
🎀-tworzenie instrumentów muzycznych
🎀-mata ”węchowa” dla psiaków i kociaków
🎀-malowanie kamyków czy wyrobów drewnianych farbą akrylową, barwikami spożywczymi
🎀-malowanie na płótnie malarskim z wykorzystaniem nietypowych narzędzi – grzebień, folia bąbelkowa, pałeczki, owoce itp.
🎀-tworzenie dzieł z wykorzystaniem zasobów naturalnych (drewno, ziarna, tkanina, muszle itp.)
👶KREATYWKI MALARSKO-RĘKODZIELNICZE
👶KREATYWKI RECYKLINGOWE
👶KREATYWKI SENSORYCZNE
Stymulowanie zmysłów (wzroku, węchu, dotyku,słuchu, smaku) podczas swobodnej zabawy znaturalnymi materiałami typu: glina, ziarna, woda,
szyszki, patyki itp.
nasze motto to:
🧚‍♂️KAŻDE DZIECKO MA TALENT
wstęp wolny
Niedziele
Plażówka Ursus

Zazwyczaj do Parku wybieramy się na romantyczny spacer, podczas którego nie zwracamy uwagi na to co kryje się za liśćmi drzew i krzaków. Zapraszam Państwa na nietypowy spacer po jednym z najpiękniejszych parków – Parku Ujazdowskim i jego okolicy.
Spotykamy się w sobotę, 17 lipca 2022 r.o godz. 13:00 przy wejściu do Parku od ul. Pięknej. Spacer przewidziany jest na około 75 min. 🙂
Podczas spaceru dowiemy się m.in.;
Co było niegdyś w miejscu obecnego Parku Ujazdowskiego?
Skąd wzięła się Waga w Parku?
Gdzie siadał marszałek J. Piłsudski?
Na co nie zwracamy uwagi podczas spacerowania Alejami?
Co ma wspólnego Park Ujazdowski z “Panem Kotkiem, który leżał w łóżeczku”?
Kogo zlikwidowano w Parku, a kogo w jego okolicy?
Gdzie znajdziemy to, co Warszawiacy nazywają “uchem”?
Gdzie wznosiła się austeria “Rozdróż”?
Czyj pomnik trzeba było wykopać i złożyć?
Gdzie wznosiła się cerkiew Archanioła Archistratega i co stanęło na jej miejscu?
Gdzie znajdował się cmentarz “Obrońców Warszawy”?
Co miało się znajdować w miejscu dzisiejszego Zamku Ujazdowskiego?
i wiele innych…
Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, natomiast jeśli uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek (…)
Spacer poprowadzi przewodnik miejski Warszawskiego Zaułka. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia. 😉

W myśl zasady, że zła muzyka boli całe życia, a ta dobra może je uratować, mówimy stanowcze nieeeeeeee złym i wszędobylskim hitom dla dzieci. Jako młodzi rodzice, kochający swoje dzieci, postanowiliśmy organizować imprezy, na których muzyka będzie lekka, ale nie głupia, łatwa, ale nie banalna, zwiewna, ale dobra, a przede wszystkim fajna zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Za selekcję starych i nowych hitów odpowiadają zawsze doświadczeni warszawscy Dje, którzy w najbliższym otoczeniu mają mnóstwo rozbawionych dzieci, a o rozrywkę dla ich rodziców dbają od lat. Za zabawy wokół muzyki odpowiadają doświadczone animatorki, do tej pory opiekujące się punktami gastronomicznymi dla dzieci, kącikami dziecięcymi w kinach, przedszkolami i gromadką własnych zadowolonych pociech.
godzina 14:00-17:00
wstęp wolny
Plażówka Saska
Wał Miedzeszyński 389

🧙‍♀🧞‍♂🐉 Letni cykl „Bajki na trawie” rozpocznie się już w niedzielę, 3 lipca, w Parku Przy Bażantarni.
W sumie w lipcu i sierpniu planowanych jest 9⃣ spektakli dla najmłodszych.
Będzie pięknie, kolorowo, ciekawie, inspirująco, śmiesznie, a nawet ekologicznie.
Planowane spektakle:
🔹 17 lipca, godz. 13.00 – „Wyprawa na czystą planetę” (bajka ekologiczna), Park Przy Bażantarni
🔹 24 lipca, godz. 13.00 – „Czarny łabędź”, teren Olkówek
🔹 31 lipca, godz. 13.00 – „Czerwony kapturek”, Park Przy Bażantarni
🔹 7 sierpnia, godz. 13.00 – „Szewc Kopytko i kaczor Kwak”, teren Olkówek
🔹 14 sierpnia, godz. 13.oo – „Cmok.Smok”, Park Przy Bażantarni
🔹 21 sierpnia, godz. 13.00 – „Prawdziwy przyjaciel”, teren Olkówek
🔹 28 sierpnia, godz. 13.00 – „Czerwony Kapturek (à rebours!)”, Park Przy Bażantarni.
Bajki na trawie to idealny pomysł na niedzielne popołudnie. Każda bajka to piękne widowisko, ale także wspaniała lekcja przyjaźni, empatii, współczucia, czy tolerancji.
👍 Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zapraszamy na jednodniowy wypad na kajaki rzeką Liwiec. 🚣‍♀️
Spędź z nami relaksującą niedzielę wśród szumu wody i śpiewu ptaków, meandrując leniwie pośród trzciny, wierzb i piaszczystych plaż.
Zapraszamy całe rodziny, pary lub singli – kajaki to świetna rozrywka dla wszystkich.

Jak to będzie:
💙 płyniemy najspokojniejszym i najbardziej malowniczym odcinkiem Liwca – odpowiednim zarówno dla dorosłych, jak i dzieci
💙 trasa to ok. 15 km (ok. 4 godz.) malowniczych widoków i licznych zakrętów
💙 po drodze zatrzymamy się na jednej z piaszczystych plaż, odpoczniemy, poopalamy się 🕶☀️ i wejdziemy na Sowią Górę
💙 spływ kończymy na obiedzie, zimnym piwku i wycieczce z przewodnikiem po zamku w Liwie 🏰

Zapraszamy serdecznie na Dzień Otwarty w wikińskiej Warowni Jomsborg!
Brama standardowo otwarta w godzinach 12:00 – 18:00.
Współczesne maszyny nie współgrają z nami i niestety płatność TYLKO gotówką. Najbliższy bankomat jest w Centrum Olimpijskim.
Koszt wstępu: dobrowolny datek na michę dla piesków grodowych, Thora i Lokiego oraz na wsparcie Warowni w ciężkich czasach.
Oferujemy: piwo, miód pitny JomsViking, napoje bezalkoholowe, kawę i herbatę oraz kiełbaski do upieczenia nad ogniskiem.
Atrakcje: strzelanie z łuku oraz rzuty toporem płatne po 1 zł.
Będą także dostępne dyby oraz monidła, przy których można zrobić sobie zdjęcia.
O 12:30 wojownicy z Jomsborg Vikings Hird rozpoczynają swoje szkolenie. Będzie można ich podejrzeć jak trenują przed wyprawami 🙂
Do zobaczenia! Sława!

Zapraszam na spacer śladami „Lalki” Bolesława Prusa. Podczas spaceru przeniesiemy się w czasie, do XIX-wiecznej Warszawy oglądając zdjęcia z tamtego czasu.
Spotykamy się w niedzielę 17 lipca 2022 r. o godz. 18.00 przy pomniku Jana Kilińskiego (Podwale). Spacer przewidziany jest na ok 1.5 h.
Podczas spaceru dowiemy się m.in.;
-Gdzie Wokulski pierwszy raz zobaczył Izabelę?
-Gdzie Rzecki spotkał modlących się o sukces licytacji kamienicy Łęckich?
-Gdzie znajdował się sklep starego Mincla?
-Gdzie Wokulski wydał bankiet?
-Co Prus pominął w powieści?
-W jaki sposób Bolesław Prus proponował uczcić Mickiewicza?
-Dlaczego pomnik Bolesława Prusa stoi na niskim cokole?
-Gdzie mieściło się wydawnictwo Gebethner i Wolff?
-Gdzie Wokulski spotkał dwie kobiety, którym wkrótce pomógł w trudnościach życiowych?
-W którym gmachu studiował Wokulski ?
-Gdzie znajdował się sklep Wokulskiego?
-W którym kościele baronowa zamówiła 3 msze?
-Gdzie znajdowało się mieszkanie Wokulskiego i co widział z okna?
Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, natomiast jeśli uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek (…)
Spacer poprowadzi przewodnik miejski Warszawskiego Zaułka. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia.

Zapraszamy wszystkie dzieci na wakacyjne animacje! W klimat artystycznej beztroski wprowadzą nas zadania plastyczne: wspólnie stworzymy makietę Warszawy na podstawie obrazów wiszących w galerii, będziemy malować pawia, wpatrując się w dzieło Stanisława Wyspiańskiego oraz wyzwolimy fantazję tworząc bez użycia pędzla. A to nie wszystko… Serdecznie zapraszamy!

📅 wtorek i niedziela, godz. 11.00–15. 30 / można dołączać w każdym momencie trwania animacji
📍 przestrzeń edukacyjna na pierwszym piętrze
🧒 dzieci z rodzicami
🎟 udział w animacjach jest możliwy w ramach biletu wstępu do MNW; we wtorek wstęp do Muzeum jest bezpłatny
Dodatkowe informacje:
• przed podjęciem decyzji o udziale w animacjach bardzo prosimy o zapoznanie się z regulaminem przestrzeni edukacyjnej. Udział w animacjach jest równoznaczny z jego akceptacją;
• obecność opiekuna jest obowiązkowa.

Zapraszamy na warsztaty teatralne w Centrum Praskim Koneser, organizowane wraz z Ogniskiem Teatralnym ,,u Machulskich”! Dzięki zajęciom, będziecie w stanie bliżej poznać pracę na scenie oraz wziąć udział w warsztatach, które pomogą każdemu wydobyć jego artystyczną duszę!
Ważne!
Ilość miejsc jest ograniczona (20 osób, w wieku 15-26 lat)
Zapisy przyjmujemy pod linkiem z biletami :))
app.evenea.pl/event/fkn22

‼️‼️ DATA WYDARZENIA JEST UMOWNA‼️‼️
Wszystko zależy od wzrostu kukurydzy☺️
Na przełomie czerwca i lipca otwieramy Labirynt Królowej Bony🌽
🚩Lokalizacja: ul. Sadowa, 05-530 Czersk
BĘDZIE NAS WIDAĆ Z ODDALI 😉
Czekać na Was będzie cała masa atrakcji dla całych rodzin, które opublikujemy bliżej terminu.
Z kukurydzianymi pozdrowieniami,
CAŁY TEAM!🌽🌽🌽

Wakacje w mieście mogą być fantastyczne! 🌈
Chcemy, aby wszyscy goście bawili się u nas dobrze, dlatego we współpracy z Akademią Harmoniką i Domoteką przygotowaliśmy weekendowe animacje dla najmłodszych ⛱
W każdą wakacyjną niedzielę (w godzinach 11-13) na nadwiślańskiej łące zaplanowaliśmy następujące atrakcje:
🏕
17.07. Indianie
Odwiedzimy Indiańską wioskę i poznamy zwyczaje tutejszych mieszkańców. Stworzymy kolorowe pióropusze i magiczne amulety. Przybierzemy indiańskie barwy i wspólnie z naszym wodzem nauczymy się szalonego tańca.

Wraz z powrotem Plażówka Saska wróciły GORDONKI ❤ ❤ ❤
☀️☀️☀️W majowe, czerwcowe, lipcowe i sierpniowe niedziele ponownie poprowadzimy cykl z Gordonkami w Plażówka Saska
🎵🎵🎵Gordonki – zajęcia umuzykalniające oparte o teorię prof. E. E. Gordona. Ich głównym elementem są śpiew i ruch oraz nastawienie na kontakt z młodym odbiorcą i jego rodzicem.
🥁Urozmaiceniem zajęć są barwne akcesoria jak np.: bańki mydlane, chustki, szarfy,piórka czy piłki perkusjonalia. Wspaniała zabawa, rodzinnie spędzony czas i muzyczny rozwój dzieci i niemowląt.
Prowadzące to:
🙍Ciocia Kawka(Katarzyna Kawka) – jest absolwentką wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku i Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie.
Od 2015 współpracuje ze szkołami muzycznymi oraz ośrodkami kultury gdzie uczy gry na skrzypcach.
Od 2016 roku wprowadza najmłodszych w żłobkach w świat muzyki, to właśnie dzięki temu odkryła Gordonki. Interesuje się muzykoterapią ,ktorą zaczęła zagłębiać podczas kursów m.in. z doktor E. Galińską.
🙍Ciocia Lala (Tatiana Szafraniec)- twórczyni Lalalandii i mama dwójki
rozbrykanych przedszkolaków, dzięki którym odkryła skuteczność zajęć gordonowskich. Absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2009 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą edukując ich muzycznie oraz wokalnie. Jej motto to zdanie – TWOJE DZIECKO MA TALENT.
Uwaga- Lala porywa dzieci i rodziców do muzycznego świata i nie wypuszcza 😉
Zajęcia odbywają się w każdą sobotę w dwóch grupach:

 • Grupa 0-3 lata o 12:00
 • Grupa 3-6 lat od godziny 13:00
  Zapraszamy
  Plażówka Saska
  Wał Miedzeszyński 389

🇺🇦 Українська мова 👇
🇵🇱: Serdecznie zapraszamy na cykl niedzielnych warsztatów integracyjnych dla rodzin ukraińskich i polskich do Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie!
W niedziele zachęcamy do odwiedzenia Muzeum Chopina i uczestnictwa w warsztatach muzycznych, plastycznych, zajęciach arteterapeutycznych, rękodzielniczych lub fotograficznych. Bogaty program został przygotowany z myślą o stworzeniu przestrzeni integrującej rodziny ukraińskie i polskie. Na zajęciach będzie obecny tłumacz, zaś wstęp jest bezpłatny.
Zapisy na zajęcia:
👉 mail: bilety.muzeum@nifc.pl;
👉 telefon: 22 44 16 251/252;
👉 Kasy Muzeum Chopina.
Przy zapisach należy zgłosić liczbę uczestników zajęć (nie należy rezerwować miejsc dla opiekunów uczestników, np. rodziców). Liczba miejsc jest ograniczona.
Szczegółowy harmonogram zajęć znajduje się poniżej. Do zobaczenia w Muzeum Fryderyka Chopina!
Realizacja programu edukacyjnego nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego Fundacji Orlen.
📅 Harmonogram
LIPIEC
🔸 17.07 – Kraina Dźwięków. Z Fryckiem w świat muzyki. Zabawy muzyczne z „Fantazją na tematy polskie” Fryderyka Chopina dla dzieci w wieku 4-6 lat
godz. 11:30-12:30
Na kolejnych zajęciach muzycznych zaprosimy Was do zaśpiewania ulubionych piosenek. Poznamy też jedną z ulubionych pieśni Chopina “Już miesiąc zaszedł”. Fryderyk w swoim utworze na orkiestrę, „Fantazji na tematy polskie”, umieścił melodię tej pieśni.
🔸 17.07 – Kraina Dźwięków. Z Fryckiem w świat muzyki. Zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku 7-9 lat
godz. 13:30-14:30
Frycek swój pierwszy utwór skomponował, gdy miał 7 lat, ale nie potrafił go jeszcze sam zapisać. Notacji muzycznej trzeba się nauczyć, tak jak trzeba poznać litery alfabetu, aby móc zapisywać słowa. Wraz z Fryckiem będziemy krok po kroku odkrywać znaczenie tajemniczych znaków zapisanych na pięciolinii, by móc zapisywać własne pomysły muzyczne.
🔸 24.07 – Warsztaty z „botanizowania”
godz. 11:30-13:00
Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość stworzenia na atłasowych podłożach artystycznych kompozycji z zasuszonych roślin, wykończonych eleganckim passé-partout. Forma tych maleńkich dziełek botaniczno-artystycznych oraz sposób ich wykonania opierać się będą na metodzie wypracowanej przez sławną XIX wieczną polską pisarkę Elizę Orzeszkowa. Tą swoją drugą po pisaniu pasję Orzeszkowa nazywała “botanizowaniem”. Uczestnicy dowiedzą się nie tylko jak Orzeszkowa wyklejała swoje kompozycje ale też jak zasuszała potrzebne do tego rośliny. Po zakończeniu warsztatów uczestnicy otrzymają na pamiątkę wykonane przez siebie kompozycje.
🔸 31.07 – Warsztaty kaligraficzne dla dzieci
godz. 15:30-17:30
Głównym elementem zajęć będzie zapoznanie uczestników z różnymi sposobami na ćwiczenia ręki, tak by móc pisać tak pięknie jak dawni kaligrafowie. Uczestnicy poznają także różne kroje pisma oraz narzędzia kaligraficzne takie jak patyk, gęsie pióro czy piórko z metalową stalówką. Wykonane przez siebie ćwiczenia oraz wzory krojów pism otrzymają na pamiątkę, do samodzielnego dalszego ćwiczenia w domu.


🇺🇦: Запрошуємо Вас, на серію недільних інтеграційних майстер-класів для українських та польських родин, до музею Фредеріка Шопена у Варшаві!
У неділю вранці пропонуємо Вам відвідати музей Шопена і взяти участь в музичних, художніх майстер-класах, а також арт-терапевтичних, рукодільних або фотографічних заняттях. Ця насичена програма підготовлена з метою створення безпечного простору, та для об’єднання українських і польських родин. На заняттях буде присутній перекладач.
Вхід безкоштовний.
Реєстрація на заняття
👉 bilety.muzeum@nifc.pl;
👉 22 44 16 251/252;
👉 в касах музею Шопена
При записі потрібно вказати кількість учасників (не бронюйте місця для опікунів, наприклад батьків). Кількість місць обмежена.
Графік занять знайдете нижче. До зустрічі в Музеї Фредеріка Шопена!
Реалізація розвиваючої програми була б неможлива без фінансової підтримки Фонду Орлен.
📅 Графік:
LIPIEC
🔸 17.07 – Країна звуків. З Фрицкем у світ музики. Музичні ігри з “Фантазії на теми польські ” Фридерика Шопена для дітей у віці 4-6 років.
11:30-12:30
На наступних музичних заняттях, запрошуємо Вас, заспівати Ваші улюблені пісні. Ми також познайомимося з однією з улюблених пісень Шопена “Вже місяць зайшов”. Фридерик у своєму творі для оркестру “Фантазії на теми польські” вмістив мелодію цієї пісні.
🔸 17.07 – Країна Звуків. З Фрицкем у світ музики. Музичні заняття для дітей у віці 7-9 років
13:30-14:30
Фрицек написав свій перший твір, коли йому було 7 років, але він ще не міг написати його сам. Музична нотація повинна бути вивчена так само, як ви повинні знати букви алфавіту, щоб мати можливість записувати слова. Разом з Фрицкем ми будемо крок за кроком вивчати значення таємничих знаків, написаних на нотному аркуші, щоб мати можливість записувати свої власні музичні ідеї.
🔸 24.07 – Майстер-клас з “ботанизації”
11:30-13:00
Під час майстер-класу учасники отримають можливість створювати на атласних підкладках художні композиції з висушених рослин, оздоблених елегантним passé-partout. Форма цих крихітних ботаніко-художніх композицій і спосіб їх виконання будуть ґрунтуватися на методі, розробленому знаменитою польською письменницею XIX століття Елізою Ожешковою. Цю свою другу,після написання, пристрасть Ожешкова називала “ботанізацією”. Учасники дізнаються не тільки про те, як Ожешкова вирізала свої композиції, а й про те, як сушила необхідні для неї рослини. Після закінчення майстер-класу учасники отримають на пам’ять виконані ними композиції.
🔸 31.07 – Майстер- клас з каліграфії для дітей
15:30-17:30
Основним елементом занять буде ознайомлення учасників з різними вправами рук, щоб вони могли писати так само красиво, як старі каліграфи. Учасники також дізнаються різні шрифти та каліграфічні інструменти, такі як палиця, гусяче перо або перо з металевим наконечником. Виконані вправи і зразки шрифтів залишаться на пам’ять, для самостійного продовження занять вдома.

17 lipca : Temat: WODNY ŚWIAT
Dzieci poznają czym jest gęstość wody, dlaczego różne ciecze różnią się od siebie, czemu woda ma różne kolory, skąd się bierze deszcz, jak możemy filtrować wodę. Dzieci zobaczą magiczny proszek który boi się wody i zmienia jej wyporność.
Zmienimy kolory wody jeną kroplą. Oraz inne doświadczenia.

Niedziela to czas dla rodziny. Muzeum zaś to świetne miejsce, w którym można ciekawie i rodzinnie spędzić czas: podziwiać dzieła sztuki, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi, a nawet trochę się pobawić. Zapraszamy na wspólne odkrywanie muzeum w każdą niedzielę o godzinie 12.00 lub 14.00!
👧 Dla kogo: dzieci w wieku 5–12 lat
⌚ Czas trwania: ok. 80 minut
📌 Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW: Hol Główny
🎟 Zasady udziału: bilet wstępu dla dziecka 15 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet dla opiekuna 15 zł
🗓 Termin: niedziela / I grupa – 12.00; II grupa – 14.00

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments