Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 9-10 lipca

Weekend zapowiada się nieco chłodniejszy, ale to nie znaczy, że mamy siedzieć w domu. A zresztą, co ja mówię!? Z Weekendową Zajawką wyjdziecie z przyjemnością!

Spis treści:

SOBOTA, 9 lipca

Bielański Festiwal Streetfoodu

Czołem Kochani ! 😃😁
Serdecznie zapraszamy na “Bielański Festiwal Streetfoodu” ❗🚨
Będziemy Was karmić wszystkim co najlepsze! 😁🍔🌯🥓🥞
Specjalnie dla Was na Bielany zjeżdżają kuchnie z całego świata❗😋
➡️💗 Już niebawem prezentacja poszczególnych FoodTruck-ów 🍴 oraz konkursy z szamką do zgarnięcia 😉 🙂
Zapisujcie się na wydarzenie i zapraszajcie znajomych❗💪💛 😍😍
Udajcie się z nami w kulinarną podróż dookoła Świata – Widzimy się już niebawem!

Magiczne popołudnie z Panem Buźką

Dawno temu, w czasach gdy ludzkość poruszała się za pomocą samochodów, a jedzenie podawane było z mikrofali narodziło się zjawisko zwane żółtą magią. Była to moc tak silna, że potrafiła rozbawić każdego kto miał z nią styczność i którą okiełznać mógł jedynie potężny żółtoksiężnik. Legendy głoszą, że kto raz doświadczył jej uroku już na zawsze będzie nosił uśmiech na swej twarzy.
Choć do dziś nie wiadomo jak i dlaczego powstała żółta magia, obecnie jest ona praktykowana przez Pana Buźkę, ostatniego z żółtoksiężników, który na swoich pokazach prezentuje jej pełny potencjał.
Żółta magia to coś więcej niż tylko sztuczki. To przezabawne, familijne show wypełnione gagami i żartami wywołującymi niekontrolowane ataki śmiechu. Podczas występu publika bierze czynny udział pomagając magikowi czarować i wypowiadać zaklęcia.

Czas trwania: 50 minut
Cena biletu: 40 zł

Holi Święto Kolorów w Markach

Oficjalnie informujemy – Holi Święto Kolorów odbędzie się w parku wolontariuszy przy ul. Sportowej, już 9 lipca 2022 ❤! Pora zapisać sobie tę datę w kalendarzach 📅 Ten dzień na pewno długo pozostanie w Waszych głowach 😊✌!

Melomaluszki – koncerty dla rodzin z najmłodszymi dziećmi

🦚Zapraszamy na wyjątkowe koncerty dla rodzin z najmłodszymi dziećmi w ramach Festiwalu Strefa Ciszy! 🦚
Zapraszamy w sobotę i niedzielę o godzinach: 10:00, 11:00, 13:00, 14:00. Koncerty trwają około 30 minut. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!
Projekt Melomaluszki to program edukacyjno kulturalny dla dzieci przygotowany z myślą o niemowlętach, dzieciach w wieku przedszkolnym i ich rodzicach, dziadkach, wujkach i ciociach, zainteresowanych taką formą spędzania czasu z dziećmi i otwieraniem ich na muzykę. Kształt koncertu wynika z potrzeb i możliwości percepcyjnych małych dzieci. Utwory są krótkie i zróżnicowane, mają przejrzystą fakturę. Wykonawcy nawiązują bliski kontakt z publicznością. Interakcji sprzyja brak dystansu i tradycyjnego podziału na scenę i widownię.
Zapraszamy na koncerty na trawie przy Podchorążówce (pola po zachodniej stronie budynku) w Łazienkach Królewskich (wejście od ul. Szwoleżerów).

Patrzę w niebo – rodzinne spotkania astronomiczne

🚀 Już w sobotę 9 lipca serdecznie zapraszamy do wilanowskiego parku miłośników kosmosu i gwiazd, zarówno tych młodszych jak i nieco starszych! 🚀
Przygotowaliśmy dla Was moc wyjątkowych atrakcji, a wszystko będzie kręcić się… wokół Słońca.
⛅️ 🌞 Patrzę w niebo! Obserwacje Słońca i warsztaty z konstruowania rakiet kosmicznych ⛅️ 🌞
Czy marzyliście kiedyś o podróży w kosmos? Jeśli tak, to zapraszamy do odwiedzenia naszego stanowiska koło Pompowni! Będziemy rozmawiać o planetach oraz obserwować Słońce za pomocą profesjonalnego teleskopu. Obecni na spotkaniu naukowcy sprawią, że kosmos będzie dla nas na wyciągnięcie ręki!
Z kolei w budynku Pompowni pod czujnym okiem astronoma będzie można skonstruować własną 🚀 rakietę kosmiczną! 🚀 Może nawet uda nam się ją wystrzelić!
Dla kogo: rodziny z dziećmi (od 6 r.ż.)
Kiedy: sobota 9 lipca 2022 r., godz. 11.00–15.00
Miejsce: wilanowska Pompownia i okolice
Koszt: w cenie biletu do parku
Prowadzący:
dr hab. Arkadiusz Berlicki, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego (Instytut Astronomiczny Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytut Astronomiczny Czeskiej Akademii Nauk) – heliofizyk, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego, kierownik Zakładu Heliofizyki i Fizyki Kosmicznej oraz kierownik nowo powstałego centrum badawczego Uniwersytetu Wrocławskiego: Inkubatora Doskonałości Naukowej „Aktywność Słońca i Gwiazd” (program IDUB).
dr Magdalena Polińska – pracuje jako adiunkt w Instytucie Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajmuje się głównie obserwacjami fotometrycznymi i badaniem własności fizycznych planetoid w Układzie Słonecznym. Często bierze udział w wydarzeniach promujących naukę, zwłaszcza wśród najmłodszych miłośników i pasjonatów astronomii. Planetoida 72447 Polińska w naszym Układzie Planetarnym została nazwana od jej nazwiska.
⛅️ 🌞 Patrzę w niebo! Rozbłysło Słońce na Tarczy. Spacer planetarny ⛅️ 🌞
Czym właściwie jest Układ Słoneczny i ile trwa podróż na Księżyc? To pytania, z którymi prędzej czy później zmierzy się każdy rodzic. Zapraszamy na spacer planetarny, który pomoże zrozumieć otaczający nas Wszechświat.
Spacerując po ogrodach oraz tropiąc kosmiczne motywy na pałacowych elewacjach, dowiemy się, czym jest zegar słoneczny, po co mamy pory roku i dlaczego po nocy zawsze wstaje dzień. Zgłębimy także tajemnice niektórych planet. Zapraszamy!
Dla kogo: rodziny z dziećmi (od 6 r.ż.)
Kiedy: sobota 9 lipca 2022 r.
godz. 11.00–11.45
godz. 13.00–13.45
Miejsce: wilanowski park
Miejsce zbiórki: kasa muzealna
Koszt: 10 zł, bilety do kupienia w kasach i online
Prowadząca:
dr Milena Ratajczak – polska astronomka i popularyzatorka astronomii. Jej zainteresowania naukowe skupiają się wokół tematyki gwiazd podwójnych oraz planet pozasłonecznych. Współzałożycielka studia kreatywnego Science Now. Współpracuje z pismami popularnonaukowymi, redaguje książki i gry o tematyce astronomicznej, brała w konkursie popularyzatorskim FameLab. Znalazła się na liście Kobiety Roku 2020 Forbes Women.
📣 A już w sobotę 6 sierpnia zapraszamy na nocną odsłonę wydarzenia 🌙 Patrzę w niebo! 🌙, skierowaną do młodzieży i osób dorosłych!
Więcej infomracji o wydarzeniu i linki do biletów online: 👉 https://bit.ly/PatrzęWNiebo
⛅️ Wydarzenie towarzyszy wystawie „Księżyc i Tarcza Sobieskiego. Heveliana dawne i sztuka współczesna”.
🌞 Współpraca:
Polska Agencja Kosmiczna
Polskie Towarzystwo Astronomiczne
New Space Fundation

Wakacyjny weekend pod namiotami dla Mam i Dzieci w Kampinosie

Wakacyjny weekend pod namiotami dla Mam i Dzieci w Kampinosie
Dziewczyny, tym razem chcemy Was zaprosić na prawdziwy biwak w Puszczy.
Te z Was, które nocowały już w lesie, nieodgrodzone od niego dachem i ścianami, wiedzą, że jest to uczucie wyjątkowe: budzisz się i zasypiasz wśród śpiewu ptaków, szumu drzew i całego bogactwa dźwięków i zapachów wdrukowanych w geny jako nasze naturalne środowisko.
Do tego wieczory przy ognisku pod rozgwieżdżonym niebem.
Będzie to idealny czas na rozpoczęcie przygody ze spaniem pod chmurką w wersji soft, z naszym wsparciem i dostępem do łazienek, gdzie z kranów leci lecznicza woda borowinowa 😊
Zapraszamy Was na polanę w sercu Kampinoskiego Parku Narodowego, nieopodal miejscowości Józefów, na teren aktywności Dom Pracy Twórczej „Granica”.
Poza węzłem sanitarnym będziemy mieć do dyspozycji kuchnię polową i wiatę.
Rozpoczniemy w piątek wieczornym kręgiem przy ognisku, a zakończymy niedzielną poobiednią siestą.
Będziemy:

 • spać w namiotach
 • organizować wspólną przestrzeń biwakową
 • regenerować się
 • obserwować bawiące się dzieci / bawić się z nimi
 • mieć okazję na czas bez dzieci podczas warsztatów wikliniarskich lub kąpieli leśnej
 • praktykować leśne zanurzenie wędrując po lesie, czasem uważnie, czasem swawolnie
 • wspólnie gotować na ogniu posiłki
 • poznawać techniki surwiwalu i bushcraftu w praktyce
  Zapewniamy:
 • miejsce na rozbicie namiotu;
 • biwakowy know-how;
 • posiłki wegetariańskie, które będziemy wspólnie przygotowywać przy ognisku / w kuchni polowej z wykorzystaniem dzikorosnących, zebranych przez nas roślin (prosimy o wcześniejsze zgłaszanie opcji bezglutenowej i bezmlecznej);
 • zieloną przestrzeń z mnóstwem miejsca na wybieganie się, grę w piłkę, wspinanie na drzewa lub spokojny wypoczynek w ich cieniu;
 • przestrzeń i aktywności wspierające regenerację;
 • zajęcia przyrodnicze i rękodzielnicze dla dużych i małych;
 • warsztaty dla mam z wyplatania z wikliny ptaków (my w tym czasie zajmiemy się Waszymi dziećmi)
 • wszelkie materiały do powyższych zajęć;
 • spacery przyrodnicze w głąb lasu;
 • wsparcie merytoryczne i praktyczne oraz animację dwóch wyszkolonych edukatorek, od 2019 prowadzących zajęcia w przyrodzie dla dorosłych i dzieci: szkół, przedszkoli i grup nieformalnych, realizujących projekty m.in. we współpracy z UM Warszawa i organizacjami pozarządowymi.
  Nie obawiamy się deszczu, mamy zapewnione miejsce w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych, aby bezpiecznie się schronić.
  Jeżeli nie masz własnego namiotu, możesz go wypożyczyć wraz z karimatami w cenie 15 zł / doba. Potrzebujesz tylko śpiwora.
  Koszt:
  650 zł mama z dzieckiem + 180 zł każde kolejne dziecko.
  Jak wziąć udział?
  Napisz do nas przez Messenger lub na maila (kasia.lesnabanda@gmail.com / natalia.kata@mierzwysoko.org.pl) i sprawdź dostępność. Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w ciągu 48 godzin od wysłania przez nas potwierdzenia. Po tym terminie rezerwacja przepada. Zaliczka w kwocie 200zł jest bezzwrotna. Pozostałą kwotę należy uiścić do 01.07.2022.
  Liczba miejsc ograniczona.

Rodzina w formie – warsztaty w Królewskiej Formierni

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat i opiekunów do naszej formierni, gdzie każdy poczuje się jak królewski artysta! 👑 Na warsztatach będziecie wykonywać własne szkice rzeźb oraz gipsowe kopie wybranego motywu lub ornamentu.
Wcześniej wspólnie z prowadzącymi edukatorkami obejrzycie mitologiczne rzeźby 🗿 w Królewskiej Galerii Rzeźby w Starej Oranżerii oraz w Ogrodzie Oranżeryjnym. Dowiecie się też, skąd bierze się gips i czym różni się od marmuru.
Zajęcia są dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami sensorycznymi i intelektualnymi. Istnieje możliwość tłumaczenia na Polski Język Migowy.
Zgłoszenia PJM: Olga Michalik, tel: 798 992 895, e-mail: o.michalik@lazienki-krolewskie.pl
🔹INFORMACJE OGÓLNE🔹
📆 Terminy: 13.03, 10.04, 8.05, 12.06, 9.07, 23.07 oraz 20.08.2022 r., godz. 11.00-12.45
📍 Miejsce: Stara Oranżeria – Królewska Galeria Rzeźby i formiernia
🎫 Wstęp: 29 zł (dziecko plus opiekun). Bilety do nabycia na stronie ewejściówki 👉https://bit.ly/3bqmGbf
💁‍♂️ Prowadzące: Janina Korwin-Szymanowska, Karina Madej, Marta Glasenapp – edukatorki w Muzeum Łazienki Królewskie

“W zamkowej kuchni” Impreza kulinarna za Zamku w Liwie

“W zamkowej kuchni” na Szlaku Książąt Mazowieckich to impreza kulinarna, której zadaniem jest przybliżyć polskie i zagraniczne tradycje kulinarne.
W tym roku motywem przewodnim są spotkania kulinarne polskie i ukraińskie 🙂
Lipiec to doskonały miesiąc na rozpoczęcie pasjonujących wakacyjnych podróży, zwłaszcza jeśli kuszą nas one pięknymi aromatami, doskonałymi walorami smakowymi i zostały okraszone ciekawą historią. Dlatego wszystkich koneserów dobrej kuchni już dziś zapraszamy 9 lipca do Zamku w Liwie, gdzie liwska warownia odsłoni swoje kolejne kulinarne oblicze. Kulinaria regionalne i historyczne na Zamku w Liwie nie są czymś nowym, jednakże tym razem zostaną zaprezentowane w nowym wydaniu i po raz pierwszy pod nazwą „W zamkowej kuchni na Szlaku Książąt Mazowieckich”.
Podczas wydarzenia odbędą się liczne prezentacje, pokazy oraz warsztaty kulinarne.
W tym roku na Festiwalu pojawi się również wątek ukraiński. Czym jest kuchnia ukraińska,
co zrobić z „ruskimi pierogami”, na czym polega barszcz ukraiński i co łączy kuchnię polską
i ukraińską opowiedzą zaproszeni goście – specjaliści związani z kuchnią historyczną
i regionalną, w tym m.in. znany kucharz Łukasz Modelski – z wykształcenia historyk sztuki
i kultury średniowiecza, z zawodu redaktor (m.in. wieloletni wiceszef „Twojego Stylu”). Autor reportaży historycznych i zbiorów wywiadów oraz książek dotyczących historii kuchni. Pisujący o winie i gastronomii felietonista, uczestnik wielu inicjatyw kulinarnych, związanych m.in.
z próbą określenia kanonu polskiej kuchni. W radiowej Dwójce prowadzi „Drogę przez mąkę” ­­- kultową audycję o związkach kuchni i literatury.
Ciekawostki z zamkowej kuchni zaskoczą zapewne niejednego smakosza, a zaproszeni goście uchylą rąbka tajemnicy dawnych receptur zarówno polskich jak i ukraińskich. Na imprezie na pewno nie zabraknie muzyki, stoisk z regionalnymi przysmakami oraz warsztatów rękodzieła.

Polsko-ukraiński piknik rodzinny

Centrum Kultury w Łomiankach we współpracy z Zakonem Posługujących Chorym – Ojcowie Kamilianie oraz Fundacją Tzu Chi z Tajwanu zapraszają na “Polsko-ukraiński piknik rodzinny”.
Piknik odbędzie się w godz. 15-18 na placu przy scenie plenerowej Centrum Kultury w Łomiankach.
W programie między innymi pokazy artystyczne dzieci i młodzieży, dmuchańce dla najmłodszych, warsztaty plastyczne oraz słodki poczęstunek. Zobaczymy również występ Szalonego Naukowca, którego pasjonuje wszystko to co inne, nieznane, ciekawe i jednocześnie potrafi w interesujący i wesoły sposób dzielić się swoimi doświadczeniami.
Wstęp wolny.

Targ Śniadaniowy na Żoliborzu

GDZIE?
Al. Wojska Polskiego, róg ulicy Śmiałej
KIEDY?
Soboty od 16 kwietnia do września/ października (o ile pozwoli pogoda)
GODZINY?
9:00-16:00

Letnia Akademia Magii i Ściemy

Urząd Dzielnicy Targówek m. st Warszawy, Stowarzyszenie “Konkluzja”, Teatr Rampa na Targówku zapraszają wszystkich mieszkańców Targówka i okolic do spędzania letnich weekendów ze sztuką cyrkową.
Przed nami osiem sobót przepełnionych magią pielęgnowaną i rozwijaną przez akrobatów, żonglerów, iluzjonistów, multiinstrumentalistów cyrkowych.
Język cyrku, to ruch wpleciony w maszynę iluzji oraz potrzeby zachwytu- a ważniejsze może i zadziwienia – nad akrobatycznym dorobkiem artystów. Jednak cyrk w swoim dobrodziejstwie dostępny jest dla każdego, rozszerzając obszary kreatywności amatorów żonglerki, rodzin spędzających radośnie i rozwojowo czas, również całych dzielnic i społeczeństw.

warsztaty dla dzieci

Każda sobota i niedziela lipca w Browarach należy do dzieciaków! 💙👧👶
🌸 Przeróbmy: Warsztaty z upcyclingu 🌸
Troski o środowisko warto się uczyć od najmłodszych lat. Wyrazem tej troski jest m.in. upcycling, czyli dawanie drugiego życia starym przedmiotom. Dzięki temu zamiast trafić na śmietnik, ponownie stają się potrzebne. A już nic nie cieszy bardziej niż dawać takie drugie życie przedmiotom samemu. No, tylko tego się trzeba nauczyć. A gdzie niby się nauczyć tego całego upcyclingu? I najlepiej, żeby to była przyjemna nauka? Ano, uznaliśmy, że “Lato w Browarach” to najlepszy czas i miejsce, by to zrobić.
Wszystkie dzieci zapraszamy na bezpłatne warsztaty prze-twórcze organizowane we współpracy z ekipą Przerób-My, która pod hasłem “RE-FASHION, czyli nowa moda na stare rzeczy” pozwoli najmłodszym (i tym ciut starszym) odkryć, jaki potencjał tkwi w starych ubraniach i dodatkach i pokaże, jak dać im drugie życie w projektach dekoracyjnych, użytkowych czy modowych.

Twórczydełka – zajęcia dla dzieci

Sobotnie „TWÓRCZYDEŁKA” – zajęcia dla dzieci z Agnieszką Malewską

Serdecznie zapraszamy na kolejny cykl zajęć dla dzieci ❤
Ruszamy już w sobotę 11.06. Zajęcia odbywać się będą w 2 soboty w miesiącu 😊

I grupa (2 i 3 latki) – godz. 11.00 -12.00
II grupa (4,5,6,7 latki) – godz. 12.30-13.30

„Sportowe soboty” dla dzieci w Westfield Arkadia

Chcesz zapewnić dziecku zdrową dawkę ruchu w gronie rówieśników oraz możliwość poznania różnorodnych dyscyplin sportowych? 👧 🧒
Zapraszamy na cykl zajęć sportowych, który rozpocznie się 25 czerwca i potrwa do 23 lipca. Podczas cosobotnich treningów, w godzinach 12:00-18:00, najmłodsi będą mieli okazję nauczyć się m.in. podstaw tenisa, koszykówki, piłki nożnej czy badmintona. 🏸 Wszystko pod okiem doświadczonych trenerów i instruktorów, którzy na co dzień pracują m.in. w Legia Schools.
Aktywności dla dzieci wieku od 5 do 10 lat będą odbywały się na specjalnie zaaranżowanych boiskach sportowych z użyciem odpowiedniego sprzętu. 🥅 Trenerzy Legia Schools dopasują poziom zajęć do grupy – liczby, wieku i zaawansowania dzieci w ramach danej dyscypliny. W spotkaniach będzie brał udział także Miś Kazek, czyli oficjalna maskotka Legii.

animacje dla dzieci x grunt i woda

Drodzy rodzice! Ukłon z Waszą stronę 🙂
Zapraszamy Was z pociechami na chill na leżaczku nad naszą piękną Wisłą! ❤
Animacje prowadzi wspaniała grupa animatorek ze Skakanki 🙂

Muzykoterapia dla dzieci | Normobaria Wilanów

Zapraszamy całą Rodziną, dzieci i dorosłych, do normobarii na zajęcia z muzykoterapii! 🙂🌱 Czekają na Was komfortowe fotele, koce i prozdrowotna odprężająca atmosfera o podwyższonym ciśnieniu do 1500 hPa oraz świetna rodzinna zabawa! 💚

Warsztaty gimnastyczne dla dzieci

Kolejna sobotnia propozycja dla najmłodszych to Warsztaty gimnastyczne z KSGA Legion Warszawa.
Warsztaty będą odbywać się regularnie w każdą Sobotę o godz 13:30 na Plażówce Saska
Zapraszamy
KSGA Stowarzyszenie Gimnastyczne “Legion” Warszawa – SGLegion/SG Legion– Klub Sportowy Gimnastyki Artystycznej LEGION Warszawa specjalizuje się w szkoleniu zawodniczek gimnastyki artystycznej. Jest jednym z największych klubów gimnastycznych w Polsce, zrzeszając ponad 500 uczestników zajęć w 10 lokalizacjach na terenie Warszawy.
Gimnastyka artystyczna to forma ćwiczeń dla dziewcząt i jest jedną z najpiękniejszych i jednocześnie jedną z trudniejszych olimpijskich dyscyplin sportowych. Jest sportem pełnym wdzięku i piękna, ale też wymagającym zaangażowania i poświęcenia od zawodniczek. Kształtuje piękną sylwetkę, uczy gracji, wyrabia kondycję i siłę charakteru.
W ramach warsztatów w formie zabawy dostosowanej do wieku dzieci będzie można nauczyć się podstawowych elementów gimnastycznych oraz spróbować swoich sił z przyborami gimnastycznymi pod okiem naszej profesjonalnej i wykwalifikowanej kadry.

aktorskie podróże – zajęcia aktorskie dla dzieci w wieku 5-10 lat

Zapraszamy dzieci w wieku 5- 10 lat do twórczej zabawy, która ma na celu nauczyć dzieci wykorzystywać wyobraźnię i wrażliwość oraz ośmielić je do działania, podnieść poczucie własnej wartości i pomóc w wyrażaniu emocji. Warsztaty tworzone są na podstawie autorskich scenariuszy, a każde spotkanie to fragment podróży jaką jest rozwój osobowości dziecka. Warsztaty poprowadzi Ewa Andruszkiewicz – mgr sztuki, aktorka teatralna, telewizyjna i dubbingowa, lektorka, twórca i realizator zajęć twórczych, aktorskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych, spektakli z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych i własnych występów scenicznych dla dzieci i rodzin o wartościowym przekazie. W swojej pracy ceni działania twórcze i terapeutyczne, uważność, zasady NVC oraz pedagogikę Jespera Juula.

na szkle malowane – warsztaty twórcze dla dzieci w wieku 4-10 lat

Zapraszamy na warsztaty na których pomalujemy szklane butelki różnymi technikami, a dzięki naszej pracy powstaną oryginalne wazony – ozdobione specjalnymi dodatkami np. kaszą, suszonymi kwiatami, wstążkami itp.

Bliżej siebie. Coś dla dużych i coś dla małych // Festiwal Otwarty Jazdów

W ramach “Rodzinnych Sobót” na Festiwalu Otwarty Jazdów chcielibyśmy zaprosić na cykl “Bliżej siebie”.
Co proponujemy?
Dwugodzinne spotkania dla rodzin, gdzie dzieci i rodzice zajmują się osobnymi, “swoimi sprawami”.
Na dzieci czekają warsztaty kreatywne z elementami majsterki oraz pedagogiki przygodowej prowadzone przez pedagogów, majsterkowiczów i warsztatowców z Fundacji Odjazdów. Będziemy ćwiczyć swoje poczucie sprawczości, umiejętność pracy projektowej i pracy zespołowej, a także rozbudzać wyobraźnię i po prostu się dobrze bawić.
Natomiast w tym samym czasie rodzice będą mogli się “umądrzać” na spotkaniu z pedagogami, psychologami praktykami, rozmawiać o tym, jak lepiej dogadywać się ze swoimi dziećmi, żeby się Wam wszystkim lepiej żyło.
Spotykamy się całymi rodzinami na polanie przed Domkiem Filmowym, przy ul. Jazdów 8/1 o godz. 14.00. A potem rozdzielamy się na swoje zajęcia – dzieci na swoje do domku 8/1, a rodzice do domku Jazdów 5a/1.
Wiek dzieci które mogą wziąć udział w warsztacie kreatywnym to 5 – 8 lat.
Spotkania mają ograniczoną liczbę miejsc do 12 osób w grupie dorosłych, są całkowicie bezpłatne, ale obowiązują zapisy, decyduje kolejność zgłoszeń:
(https://forms.gle/9xYf8koWPR9ZaFFx6 )

Cyrkowe Lato w Ursusie

Cyrkowe Lato w Ursusie w środku lata. Kolorowy plener artystyczno-edukacyjny dla rodzin
sobota 09.07.2022, godz. 11:00-13:00
skwer przy DK Portiernia
wstęp wolny
Zapraszamy serdecznie na plenerowe wydarzenie z cyrkiem w roli głównej. To już trzecia odsłona projektu plenerowego , na który zapraszamy wszystkich chętnych na dobrą zabawę i łyk sztuki.
Wystąpią:
Teatr w ruchu “Cyrk w ogrodzie”
Klaun Eduardo
ponadto:
animacje dla dzieci
cyrkowa Zumba
zapraszamy!
Projekt pikników CYRKOWE LATO W URSUSIE realizowany jest ze środków Budżetu Obywatelskiego.

bajkowe nutki – zajęcia musicalowe dla dzieci w wieku 5-10 lat

To właśnie na tych zajęciach Twoje dziecko rozwinie swoje muzyczne zainteresowania i zdobędzie umiejętności, dzięki którym będzie mogło rozwijać swój talent i występować na scenie! Każde zajęcia składają się z dwóch części – wokalnej i ruchowej. Podczas zajęć będziemy uczyć się piosenek ze znanych i uwielbianych przez dzieci bajek – śpiewając i grając na instrumentach. Stworzymy również musicalowe scenki aktorskie, inspirowane bajkowym światem. Zajęcia musicalowe to nie tylko wprowadzenie do świata muzyki. Młodzi artyści mogą podczas zajęć rozwijać swoje talenty, ale również kształtować wyobraźnię, przełamywać nieśmiałość i nabierać pewności siebie, rozwijać pamięć, a także uczyć się twórczej pracy w grupie.

NIEDZIELA, 10 lipca

Dzień Otwarty w Warowni Jomsborg

Zapraszamy serdecznie na Dzień Otwarty w wikińskiej Warowni Jomsborg!
Brama standardowo otwarta w godzinach 12:00 – 18:00.
Współczesne maszyny nie są współgrają z nami i niestety płatność TYLKO gotówką. Najbliższy bankomat jest w Centrum Olimpijskim.
Koszt wstępu: dobrowolny datek na michę dla piesków grodowych, Thora i Lokiego oraz na wsparcie Warowni w ciężkich czasach.
Oferujemy: piwo, miód pitny JomsViking, napoje bezalkoholowe, kawę i herbatę oraz kiełbaski do upieczenia nad ogniskiem.
Atrakcje: strzelanie z łuku oraz rzuty toporem płatne po 1 zł.
Będą także dostępne dyby oraz monidła, przy których można zrobić sobie zdjęcia.
O 12:30 wojownicy z Jomsborg Vikings Hird rozpoczynają swoje szkolenie. Będzie można ich podejrzeć jak trenują przed wyprawami 🙂
Do zobaczenia! Sława!

Warsztaty dla rodzin ukraińskich i polskich | Майстер-класи для українських та польських родин

🇺🇦 Українська мова 👇
🇵🇱: Serdecznie zapraszamy na cykl bezpłatnych niedzielnych warsztatów integracyjnych dla rodzin ukraińskich i polskich do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli!
Program zajęć został przygotowany z myślą o stworzeniu przestrzeni integrującej rodziny ukraińskie i polskie.
Na zajęciach będzie obecny tłumacz, zaś wstęp jest bezpłatny. Szczegółowy harmonogram zajęć znajduje się poniżej.
Bezpłatne wejściówki na zajęcia można rezerwować za pośrednictwem strony https://bilety.nifc.pl/, lub bezpośrednio przed rozpoczęciem zajęć w kasach muzeum. Przy zapisach należy podać liczbę dzieci mających uczestniczyć w zajęciach, miejsc dla opiekunów nie trzeba rezerwować.

UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona.

Realizacja programu edukacyjnego jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Orlen.

📅 Harmonogram
🔹 10 lipca, niedziela, 13:00-14:00
MUZYKA DLA SMYKA
Zabawy muzyczno-rytmiczne dla dzieci z Balladami Fryderyka Chopina dla dzieci w wieku 4-7 lat.

Czy ruchem i gestem można przedstawić nastrój melodii? Dowiemy się tego na naszych kolejnych zajęciach muzyczno-rytmicznych. Motywem przewodnim będą Ballady Fryderyka Chopina.

🔹 17 lipca, niedziela, 16:00-17:30
Międzypokoleniowe warsztaty z “botanizowania”

Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość stworzenia na atłasowych podłożach artystycznych kompozycji z zasuszonych roślin, wykończonych eleganckim passé-partout. Forma tych maleńkich dziełek botaniczno-artystycznych oraz sposób ich wykonania opierać się będą na metodzie wypracowanej przez sławną XIX wieczną polską pisarkę Elizę Orzeszkowa. Tą swoją drugą po pisaniu pasję Orzeszkowa nazywała “botanizowaniem”. Uczestnicy dowiedzą się nie tylko jak Orzeszkowa wyklejała swoje kompozycje ale też jak zasuszała potrzebne do tego rośliny. Po zakończeniu warsztatów uczestnicy otrzymają na pamiątkę wykonane przez siebie kompozycje.

🔹 24 lipca, niedziela, 13:00-14:00
MUZYKA DLA SMYKA
Zabawy muzyczne z Fantazją na tematy polskie Fryderyka Chopina dla dzieci w wieku 5-8 lat.

Na kolejnych zajęciach muzycznych zaprosimy Was do zaśpiewania ulubionych piosenek. Poznamy też jedną z ulubionych pieśni Chopina “Już miesiąc zaszedł”. Fryderyk w swoim utworze na orkiestrę, „Fantazji na tematy polskie”, umieścił melodię tej pieśni.

🔹 31 lipca, niedziela, 16:00-18:30
Międzypokoleniowe warsztaty
„Akwarelą na jedwabiu”
W ramach warsztatów do wystawy “Ogród mój botaniczny” serdecznie zapraszamy na międzypokoleniowe zajęcia z malowania wzorów kwiatowych na jedwabnych chustach.
Na rozpiętej na ramce tkaninie stworzymy kontur, wypełnimy go kolorami i na koniec utrwalimy termicznie. Uczestnicy warsztatów będą mogli skorzystać z prezentowanych wzorów kwiatów lub stworzyć własne kompozycje. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w warsztatach zwłaszcza panów, którzy mogą własnoręcznie namalowaną chustkę dać np. mamie czy żonie.


🇺🇦: Запрошуємо Вас на серію безкоштовних недільних, інтеграційних майстер-класів для українських та польських родин у будинок, де народився Фредерік Шопен, та парк у Żelazowej Woli.

Програма занять була підготовлена з метою створення простору, що об’єднує українські та польські родини. На заняттях буде присутній перекладач. Вхід безкоштовний. Графік знайдете нижче.
Безкоштовні квитки на заняття можна забронювати на сайті https://bilety.nifc.pl/, або безпосередньо перед початком занять у касах музею. При записі необхідно вказати кількість дітей, які будуть брати участь в заняттях, місця для опікунів не потрібно резервувати.
Увага! Кількість місць обмежена.

Реалізація розвиваючої програми можлива за фінансової підтримки Фонду Орлен.

📅 Графік
🔹 10 липня, неділя, 13:00-14:00
МУЗИКА ДЛЯ СМИКА
Музично-ритмічні розваги для дітей з баладами Фридерика Шопена для дітей
у віці 4-7 років.
Чи можна рухом і жестом зобразити настрій мелодії? Ми дізнаємося це на наших наступних музично-ритмічних заняттях.

Мотивом стануть балади Фридерика Шопена.

🔹 17 липня, неділя, 16:00-17:30
Майстер-клас з”ботанизації”
Під час майстер-класу учасники отримають можливість створювати на атласних підкладках художні композиції з висушених рослин, оздоблених елегантним passé-partout. Форма цих крихітних ботаніко-художніх композицій і спосіб їх виконання будуть ґрунтуватися на методі, розробленому знаменитою польською письменницею XIX століття Елізою Ожешковою. Цю свою другу,після написання, пристрасть Ожешкова називала “ботанізацією”. Учасники дізнаються не тільки про те, як Ожешкова вирізала свої композиції, а й про те, як сушила необхідні для неї рослини.

Після закінчення майстер-класу учасники отримають на пам’ять виконані ними композиції.

🔹 24 липня, неділя, 13:00-14:00
МУЗИКА ДЛЯ СМИКА
Музичні розваги з фантазією на теми польські Фридерика Шопена для дітей у віці 5-8 років.

На наступних музичних заняттях, запрошуємо Вас, заспівати Ваші улюблені пісні. Ми також познайомимося з однією з улюблених пісень Шопена “Вже місяць зайшов”. Фридерик у своєму творі для оркестру “Фантазії на теми польські” вмістив мелодію цієї пісні.

🔹 31 липня, неділя, 16:00-18:30
Міжпоколінні майстер-класи
“Акварель на шовку”
В рамках майстер-класу до виставки ” Мій ботанічний сад ” запрошуємо Вас на міжпоколінні заняття з малювання квіткових візерунків на шовкових хустках. На натягнутій на рамі тканині ми створимо контур, наповнимо його квітами і на кінець закріпимо термічно.
Учасники майстер-класу зможуть скористатися представленими квітковими візерунками або створити власні композиції. Рекомендуємо Вам взяти участь в майстер-класах, особливо чоловіків, які можуть власноруч намальований хустку та подарувати, наприклад, мамі або дружині.

Kołysanka dla Muranowa | Cykl koncertów

Wracamy na zieloną łąkę przed Muzeum POLIN z muzyką na żywo 🎶
W lipcowe niedziele będziemy spotykać się na kameralnych, plenerowych koncertach w zielonej scenerii “POLIN na Łące” 🎻🎹🌿
🎶 Będzie to akustyczna muzyka z i dla duszy w wykonaniu znakomitych kameralistów z Ukrainy.
Wstęp wolny
🌿 Miejsce: POLIN na Łące (zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ul. Lewartowskiego)
🎵 Przed letnim skwarem i nadciągającym zgiełkiem poniedziałku chronić nas będzie muzyka tradycyjna i klasyczna. Minimum słów, maksimum piękna, odprężenia i dobrego skupienia. Rekomendujemy słuchanie koncertów, leżąc na trawie, na kocyku, albo tańcząc na bosaka!
🌾🌺 W zielonej przestrzeni instalacji POLIN na Łące wystąpią artyści z Ukrainy.

Przepalanie kwiecia różanego wedle zwyczaju | Warsztaty kulinarne dla rodzin

Zapraszamy na rodzinne gotowanie do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie! 👩‍🍳🧑‍🍳
Na każdym spotkaniu dowiecie się, jakie tradycje żywieniowe panowały w XVII wieku, co spożywano oraz jak ucztowano. Przygotujemy dania, inspirując się przepisami z najstarszych polskich książek kucharskich. Na koniec wspólnie zasiądziemy do stołu, aby skosztować przygotowanych potraw.

Wakacyjne animacje dla dzieci

Zapraszamy wszystkie dzieci na wakacyjne animacje! W klimat artystycznej beztroski wprowadzą nas zadania plastyczne: wspólnie stworzymy makietę Warszawy na podstawie obrazów wiszących w galerii, będziemy malować pawia, wpatrując się w dzieło Stanisława Wyspiańskiego oraz wyzwolimy fantazję tworząc bez użycia pędzla. A to nie wszystko… Serdecznie zapraszamy!

koncert rodzinny na Kępie Potockiej

Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddział Żoliborz-Bielany oraz Stowarzyszenie „Przyjaciele Żoliborza i Bielan” zapraszają na cykl wakacyjnych koncertów rodzinnych „pod chmurką” na terenie zielonym na Kępie Potockiej obok kawiarni „Mała Czarna” na Bielanach. Repertuar koncertów skierowany jest do odbiorców w każdym wieku, od najmłodszych do najstarszych. Wstęp jest oczywiście wolny.

Warszawskie Kocykowanie

Dawno dawno temu, w pięknej zielonej krainie… 🌳🪴⛲ Chcecie wiedzieć co było dalej? Przybywajcie licznie duzi i mali na Warszawskie Kocykowanie w cudownej scenerii Ogrodu Krasińskich. Świat baśni otworzy się przed Wami już 10 lipca!

Wakacje w mieście dla najmłodszych

Wakacje w mieście mogą być fantastyczne! 🌈
Chcemy, aby wszyscy goście bawili się u nas dobrze, dlatego we współpracy z Akademią Harmoniką i Domoteką przygotowaliśmy weekendowe animacje dla najmłodszych ⛱
W każdą wakacyjną niedzielę (w godzinach 11-13) na nadwiślańskiej łące zaplanowaliśmy następujące atrakcje:
⚓️
10.07 Piraci
Ahoj Piraci! Wyruszymy w rejs po morzach i oceanach. Będziemy zmagać się ze sztormem i łowić grube ryby. Nakarmimy delfiny i może nawet uda nam się oswoić rekiny..

Dejcie pozór na Ślonsk! | bezpłatne warsztaty dla dzieci

Kreatywne warsztaty dla dzieci! 🎨
W niedzielę o 11.00 dzieci w wieku 6-12 lat zapraszamy do udziału w warsztatach przybliżających tradycję i zwyczaje Śląska. Tym razem odkrywać będziemy fascynujące tajemnice Górnego Śląska. Razem z dziećmi przeniesiemy się w świat zabaw, muzycznych przyśpiewek i opowieści. 🎻🎶
Sprawdzimy też, czy łatwo jest nauczyć się śląskiej gwary, a przede wszystkim będziemy się cuzamyn dobrze bawić. 👧🧒
Na koniec stworzymy ilustrowaną legendę inspirowaną śląskim folklorem. 📖
Informacje praktyczne:
🔹 wszystkie materiały dostępne są na miejscu,
🔹 zapisy nie obowiązują.
Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Niedzielne animacje dla dzieci w BEZ SŁOWA!

Hej, Rodzice!
Niedzielnie animacje dla dzieci powracają do BEZ SŁOWA!
W każdą niedzielę od 14:00 do 17:00 najmłodszymi zajmie się nasza animatorka, która przygotowała masę atrakcji!
Wy w tym czasie bez wyrzutów oddacie się relaksowi, dyskusjom ze znajomymi, pałaszowaniu pizzy i innych smakołyków!
Niedziela najlepszym dniem na spędzenie czasu z rodziną w Bez Słowa!
Rezerwacja stolików: +48 571-869-289
ZAPRASZAMY!
Bez Słowa, ul. Fosa 3

Muzyczne Lato na Ursynowie

🎺 W lipcu rozpoczynamy cykl letnich koncertów plenerowych muzyki klasycznej i folkowej. 🪗🥁🎷
Podczas tych ostatnich zapewnione będzie też miejsce do tańca. 💃🕺
Cztery wydarzenia odbędą się w lipcu i cztery w sierpniu.
Koncerty poprowadzi znany dziennikarz radiowy 🎤 Adam Dobrzyński.
Planowane koncerty:
🎵 10 lipca, o godz. 18.00, Park Przy Bażantarni – Muzyka bałkańska – BUM BUM ORKeSTAR
🎵 17 lipca, godz. 18.00, Park im. Jana Pawła II – Polska Muzyka Filmowa – TRIO AMABILE
🎵 24 lipca, godz. 18.00, Park Przy Bażantarni – Magiczny Świat Cyganów – TERESA MIRGA i zespół KAŁE BAŁA /dechy do tańca/
🎵 31 lipca, godz. 18.00, Park im. Jana Pawła II – Władysław Szpilman – Pianista Warszawy – MAREK BRACHA
🎵 7 sierpnia, godz. 18.00, Park Przy Bażantarni – Pozytywna energia prosto z gór – Kapela góralska NA OBYRTKE /dechy do tańca/
🎵 14 sierpnia, godz. 18.00, Park im. Jana Pawła II – Drogi Polskiego Oręża w Muzyce Filmowej – MILENA LANGE i WARSAW IMPRESSIONE ORCHESTRA
🎵 21 sierpnia, godz. 18.00, Park Przy Bażantarni – Żywiołowa muzyka folklory żydowskiego – zespół KLEZMAFOUR /dechy do tańca/
🎵 28 sierpnia, godz. 18.00, Park im. Jana Pawła II – Światowe Przeboje Srebrnego Ekranu – VINYL STRING QUARTET.
Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.
Serdecznie zapraszamy!

“Klaunada” | Spektakl Latającego Teatru Sztuka Ciała

🎭 “Klaunada” to działanie performatywne, posiadające prosty scenariusz z zarysowanymi scenami, z przestrzenią na interakcje i improwizację z widzami, poprzez angażowanie ich w zabawy teatralne, ruchowe oraz zadania aktorskie.
🤸 Działanie w swoim wyrazie jest radosne, inspirowane rosyjską klaunadą, w której nacisk kładzie się na zbudowanie komicznych charakterów oraz prostych, konfliktowych sytuacji rozwiązywanych w twórczy, nieoczekiwany sposób.
🤗 Główny środkiem wyrazu jest tu pantomima i komedia ciała prezentowane na wysokim poziomie. W klaunadzie buduje się postaci charakterystyczne, wyróżniające się – celem jest przekazanie z humorem, że wszyscy się różnimy – każdy jest na swój sposób dziwny i każdemu niezależnie od tego należy się szacunek, a w jego “odmienności” może być ukryta “supermoc”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments