Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 17-18 września

Warszawska jesień może być piękna! W najbliższy weekend w stolicy wiele się dzieje, niezależnie od pogody czeka na Was wspaniała zabawa. Wystarczy wybrać coś spośród propozycji Weekendowej Zajawki. Uczciwie ostrzegam – nie będzie łatwo!

Spis treści:

SOBOTA, 17 września

Centrum Janki zaprasza do Krainy Zabawy

Zestawy sprzętu sportowego, świetne planszówki oraz bilety do kina i sali zabaw do zgarnięcia, a do tego dmuchany zamek, kolorowy korowód, kręgle oraz popcorn i wata cukrowa – tak Centrum Janki osłodzi swoim klientom pożegnanie z wakacjami. W sobotę 17 września na najmłodszych będą czekały stacje pełne wyzwań, a radosne szaleństwo wśród pastelowych kolorów rozwieje smutki wywołane końcem letniego wypoczynku.

Najmłodsi klienci Centrum będą mieli niepowtarzalną okazję, by zaliczając cztery stacje pełne zabaw – takich jak kręgle, mini golf czy warsztaty tworzenia bransoletek – otrzymać pieczątki do specjalnego paszportu. Zebranie wszystkich stempli pozwoli zgarnąć voucher na pyszne lody w jednej z cukierni w Centrum Janki. Spektakularny, dmuchany zamek, pastelowe dekoracje z balonów i magiczna ścianka z lizakami sprawią, że dzieci poczują się jak w bajce.

Bajecznej atmosfery dopełni spotkanie z kolorowym korowodem: monocyklistą, zachwycającym swoimi umiejętnościami żonglerem oraz dowcipnymi szczudlarzami, którzy rozbawią młodszych i starszych. Nie zabraknie ulubionych przez najmłodszych atrakcji, takich jak malowanie buziek czy skręcanie niesamowitych kształtów z balonów, a także chrupiącego popcornu i pysznych słodkości – waty cukrowej i lizaków. 17 września w Centrum Janki będzie można spotkać również kolorowe jednorożce i uroczego Pana Pączka. Będzie to z pewnością wspaniała okazja, by uwiecznić te chwile na pamiątkowych zdjęciach. Ilość nagród we wszystkich powyższych akcjach promocyjnych jest ograniczona, zatem warto się pospieszyć.

Kraina Zabawy doskonale sprawdzi się jako cel rodzinnego wyjścia. Atrakcyjne prezenty do zdobycia, wspaniała atmosfera oraz bogactwo kolorów i rozrywek z pewnością poprawią nastroje zarówno najmłodszym, jak i trochę starszym uczestnikom wydarzenia. Centrum Janki po raz kolejny udowadnia, że przy okazji codziennych zakupów można przeżyć niezwykłą, pełną emocji przygodę i wrócić z niej pełnym pozytywnych wrażeń.

Miejsce:
Stara Oranżeria – Galeria Rzeźby Polskiej, formiernia (warsztat I i III)
Pałac na Wyspie i Centrum Edukacji Ekologicznej (warsztat II)
Prowadząca:
Dorota Stelmaszczyk-Szwed
Warsztaty są dostępne dla dzieci z niepełnosprawnościami sensorycznymi i ruchu.


Zapraszamy dzieci w wieku 10-13 lat do poznania świata technik rzeźbiarskich. Inspiracją będą rzeźby polskich artystów, prezentowane w Galerii Rzeźby Polskiej, oraz dzieła Auguste’a Rodina z kolekcji Państwowych Zbiorów Sztuki w Dreźnie.
Uczestnicy warsztatów odwiedzą Galerię Rzeźby Polskiej w Starej Oranżerii, gdzie zapoznają się z różnorodnością form i materiałów, które wykorzystywali rzeźbiarze na początku XX w. Każde spotkanie będzie okazją do poznania innej techniki rzeźbiarskiej oraz materiału: gliny, masy papierowej i gipsu.

Zajęcia rozwijają koncentrację wszystkich rodzajów uwagi: wzrokowo-ruchową, słuchowo-ruchową, słuchowo-wzrokową, pamięć słuchową, wzrokową i ruchową oraz szybkość reakcji i prawidłowość spełnienia niespodziewanych zadań. Opróć rozwijajo uwagę , ćwiczenia pomagają rozwinąć rozumienie formy, sprzyjają szybszej analizie objektów.
Korzystamy z ołówków, kredek, farb, pisaków. Odbywają się wyłącznie na wesoło!
Ta metoda była wymyślona @Veronika Bondarenko na lekcjach online. Teraz możecie jeszcze spóbować i stacjinarnie.
Zapisz się na klubokawiarniaptaszyna@gmail.com
Zajęcia dedykowane są dla dzieci od 5 do 8 lat.

Zapraszamy wszystkich miłośników podróży, odkrywania świata oraz zwierząt na spotkanie autorskie z Nelą Małą Reporterką pt. “Gdzie szukać szopa pracza?”

🗣️Zapraszamy na kolejne FILUTKI
w Lengrenówce
👧🧒Filutki to warsztaty opowiadania dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat.
💁‍♀️Warsztaty poprowadzą doświadczeni opowiadacze ze Stowarzyszenia Studnia O.
✍️Zapisy (liczba miejsc ograniczona):
poprzez formularz: https://forms.gle/bMCKQn8rh49mKmhQ9
☎telefonicznie: 608561987
👉Niektórzy twierdzą, że sztuka opowiadania już dawno wymarła. Nic bardziej mylnego! Na świecie wciąż są opowiadacze, wciąż opowiadają i mają się doskonale. Dodatkowo chętnie przyjmą do swego grona nowych adeptów – także spośród dzieci.
👉Zapraszamy na zajęcia dla tych, którzy lubią słuchać opowieści, samemu wymyślać własne historie oraz opowiadać te ciekawe, zasłyszane od innych. Spotkaniu w gronie początkujących opowiadaczy będą towarzyszyć gry narracyjne i wesoła zabawa.
Wpadnijcie do nas.
👩Najbliższe spotkanie poprowadzi Agnieszka Aysen Kaim – opowiadaczka – orientalistka, Polka tureckiego pochodzenia, tłumaczka języka tureckiego. Działa jako opowiadaczka i animatorka. W swojej pracy opowiadaczki łączy praktykę opowiadania historii z rozległą działalnością edukacyjną i badawczą: prowadzi projekty, w tym zagraniczne, opowiadając także po turecku i po angielsku. Autorka licznych publikacji, a także przekładów literatury dziecięcej oraz autorskiej opowieści dla dzieci i młodzieży “Bahar znaczy Wiosna”.
⏳Czas trwania: 90 minut
📍Adres: Lengrenówka – otwarta pracownia Muzeum Karykatury, ul. Brzozowa 6/8a
🎟Koszt udziału: 10 zł [płatność przelewem na konto Muzeum – dane do przelewu zostaną przesłane mailem po zapisaniu dziecka lub na miejscu w dniu warsztatów]

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Zielonego Ursynowa i okolicy, na 2. Święto Zielonego Ursynowa, które odbędzie się w sobotę 17 września w godzinach 14:00-17:00 na terenie zielonym przed Dzielnicowym Ośrodkiem Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b w Warszawie w ramach obchodów Warszawskich Dni Rodziny.
Wraz z okolicznymi szkołami podstawowymi, przedszkolami, bibliotekami oraz przedsiębiorcami, zapraszamy tego dnia na wiele atrakcji, takich jak:

 • dmuchany zamek
 • warsztaty rękodzielnicze
 • warsztaty ceramiczne
 • przejażdżki na kucykach
 • biegi na orientację z UNTS Warszawa
 • malowanie buziek
 • bańki mydlane
 • turniej koszykówki z nagrodami
 • zajęcia pokazowe z piłką nożną
 • pokaz zbroi rycerskiej
 • pokazy Aikido
 • strefa Montessori
 • pokaz capoeiry
 • animacje dla dzieci i dorosłych
 • czytanie bajek na trawie
 • prezentacja techniki płyt winylowych i gramofonu
 • i inne atrakcje, które wciąż dochodzą 🙂
  Na plenerowej scenie odbędzie się:
 • pokaz tańca nowoczesnego
 • nauka i wspólny taniec Belgijki
 • pokaz Zumby
 • pokaz iluzjonisty Franka Jodłowskiego
 • pokaz tańca irlandzkiego
 • Tima z akordeonem
 • Andrij zagra na klarnecie
 • występ uzdolnionych dzieci i młodzieży z Zielonego Ursynowa
 • i inne występy i pokazy, które wciąż dochodzą.
  Podczas wydarzenia będzie można porozmawiać i zakupić książkę z autografem od lokalnej pisarki Pani Elżbiety Sidorowicz.
  O godzinie rozpocznie zapraszamy na POTAŃCÓWKĘ przy winylach.
  Współorganizatorami Święta Zielonego Ursynowa są:
 • Szkoła Podstawowa nr 96 im. Ireny Kosmowskiej w Warszawie (ul. Sarabandy 16/22)
 • Szkoła Podstawowa nr 384 im. Stanisława Staszica w Warszawie (ul. Kajakowa 10)
 • Przedszkole nr 79 (ul. Kajakowa 10)
 • Wypożyczalnia nr 34 w Warszawie (ul. 6-go Sierpnia 23
  Na terenie wydarzenia będzie można zakupić pyry na Pyrach 🙂 ze specjalnego FoodTracka.
  W trakcie wydarzenia będą zbierane datki dla Hospicjum Onkologicznego im. św Krzysztofa.
  Cały czas można dołączyć do naszego sztabu organizacyjnego 🙂
  Masz pomysł ?
  Zapraszamy do kontaktu:
  mailowo: mal@dokursynow.pl
  lub tel. 731953595

🧒Zapraszamy na sobotnie plastyczno-teatralne warsztaty dla najmłodszych w Muzeum Woli.

📅Już 17 września o godzinie 13:00 zaprosimy naszych milusińskich do eksperymentów z projektowaniem graficznym w ramach warsztatów “Jedna Sztuka Biletu”.
Podczas najbliższych zajęć pobawimy się ciekawymi materiałami piśmienniczymi, pięknie zaprojektowanymi papierami i narzędziami wyzwalającymi wyobraźnię twórczą. Czekają na was złote farby i profesjonalne markery, stemple, brokaty i naklejki.
Każdy uczestnik stworzy ogromny bilet na piance – bilet wstępu na przedstawienie teatralne.
Potem powielimy go maszynowo, by mógł posłużyć, gdy dzieciaki zechcą bawić się w teatr i zaprosić rodziców, znajomych i/lub pół Warszawy.
Pięknie zaprojektowane plakaty, programy, zaproszenia i bilety towarzyszą nam na co dzień. Grafiki użytkowe mają także długą historię. Podczas zajęć zobaczymy ciekawe i zabawne przykłady, rzucimy okiem na dawno niepokazywane obiekty z kolekcji Muzeum Woli i odwiedzimy aktualną wystawę czasową, żeby zainspirować się paletą kolorów z prac Ludmiły Murawskiej i Emfazego. Współtworzyli oni oprawę plastyczną domowych przedstawień pewnej bardzo kreatywnej grupy przyjaciół.

👩🏻Zajęcia prowadzi Katarzyna Żukowska.
🎟️Udział w wydarzeniu 17.09 na podstawie biletu do kupienia online w cenie 10.00 PLN

„Dobry klimat 🌏. Dobre życie 🌻” – taki jest temat tegorocznego pikniku naukowego w Ursusie.
W ramach plenerowej imprezy zapraszamy na stoiska naukowe, warsztaty, pokazy, konkursy, spektakle i koncerty. 👇
Program:
🧠11.00-15.00 – strefa placówek oświatowych: prezentacje i warsztaty;
🧠11.00-16.00 – strefa eksperymentów i doświadczeń miasteczka edukacyjnego Odnawialnych Źródeł Energii
🧠11.00- 16.00 – strefa zabawy i nauki: krzywe lustra, ścianka pin art, młyńskie koło, stacja pomiaru jakości powietrza i inne
🧠 11.00-15.00 – strefa bezpieczeństwa dla edukacji: żołnierze, wydział ruchu drogowego, wydział profilaktyki, policja konna, psy policyjne, straż pożarna – pokazy, filmy, warsztaty
👀 11.40 – spektakl uczniów z SP nr 4
👀 13.00 – spektakl uczniów z SP nr 11
👀 14.25 – spektakl uczniów z SP nr 360
👀 15.15 – spektakl uczniów z SP nr 382
🧲 15.45 – koncert „Black-Point Radio”
🧲 16.15 – koncert „Pora na jutro”
🧲 17.00 – „Ikarus Feel”
💙💚 Piknik odbywa się we współpracy 🤝z ursusowskimi placówkami oświatowymi i Delegaturą Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.
Bądźcie z nami 17 września!

3️⃣…2️⃣…1️⃣… Nie zwalniamy tempa. Do wrześniowych wydarzeń dołączają sportowe atrakcje na świeżym powietrzu!
17 września w godz. 12.00-16.00 zapraszamy na🥋🏐piknik sportowy i XX Integracyjny Rajd Rowerowy🚴‍♀️w Parku Górczewska.
Na pikniku przygotowaliśmy wiele atrakcji m.in.🥅konkurencje sportowe,🎨warsztaty plastyczne, stanowiska edukacyjne, budowanie z klocków lego oraz dmuchańce.
🚲O godz. 12.00 wystartuje rajd rowerowy, a chwilę później czeka na Was muzyczna niespodzianka. O godz. 13.00 wystąpią⛵️morskie wilki z zespołu “Mechanicy Shanty”.
🙌Kto spędzi z nami aktywną sobotę?
🆓Wstęp wolny.

Są ludzie duzi i są ludzie mali.
Są wśród nich śmiali i ci nieśmiali.
A gdyby tak wszyscy się kiedyś spotkali…
Na scenie? I stworzyli razem przedstawienie?
„MISJA NIEŚMIAŁEK” to interaktywny spektakl dla dzieci od 4 roku życia, który jest zaproszeniem do kreatywnej scenicznej podróży, podczas której, krok po kroku, zbudujemy nasz spektakl, włączając widzów w toczącą się akcję.
Nasze bohaterki pragną przeżyć coś fascynującego (kto by nie chciał?). Mają ogromną chęć wystąpić w spektaklu, ale żeby to się stało, muszą najpierw zmierzyć się z własnym strachem, wstydem i nieśmiałością, które w teatrze nazywamy tremą.
Trema, to nie lada przeciwniczka, ale czy na pewno trzeba z nią walczyć? A może jest inny sposób, żeby przezwyciężyć w sobie ten lęk? Chcecie zobaczyć, jak nasze dzielne bohaterki poradzą sobie z tym wyzwaniem?
Pssssst… A może sami macie sposoby na tremę i im coś podpowiecie?
Czas trwania spektaklu: ok. 45 min (spektakl 30 min +15 min zabawy)
Wiek: 3-9 lat
Pomysł, reżyseria, obsada: Gabriela Całun oraz Anna Kózka

17 września 2022, sobota, I grupa – godz. 10.00 (dzieci 7-11 lat), II grupa – godz. 11.00 (dzieci 4-6 lat), III grupa – godz. 12.00 (mieszana)
Opłata: karnet (2 zajęcia) 60 zł, pojedyncze zajęcia 35 zł. Zapisy od 29.08.2022 godz. 9.00
Nowy sezon zaczynamy z bulgotem! Zapraszamy na szalone eksperymenty z bulgocącymi substancjami. Doświadczenia będziecie mogli bezpiecznie powtarzać w domu.
Mali Einsteini, czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-11 lat.
Pytanie. Działanie. Odpowiedź.
ZAPRASZAMY!
Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/bulgocace-doswiadczenia

🥳 Kochani, mamy dla Was wyjątkowe zaproszenie! Już w najbliższą sobotę (17 września) w godzinach 11.00-15.00 serdecznie zapraszamy na Rodzinny Piknik Integracyjny “Razem Możemy Więcej” 👊‼️
🤩 Całe wydarzenie, które organizujemy wraz z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej oraz Fundacją Akademia Integracji – Praca, Edukacja, Sport, odbędzie się wokół Centrum Olimpijskiego (gdzie mieści się Nasze Muzeum) na warszawskim Żoliborzu.
🆓 Czeka na Was wiele atrakcji, które między innymi przygotowaliśmy wraz z naszymi partnerami z Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. W wydarzeniu znajdziecie bardziej szczegółowe informacje. Przybywajcie sami, z przyjaciółmi czy z całymi rodzinami. Będzie się działo 💪‼️

Programowanie Minecraft
Zajęcia dla wszystkich pasjonatów gry Minecraft oraz gier komputerowych! Przy wykorzystaniu popularnej gry uczestnicy poznają tajniki programowania aby w kolejnym etapie tworzyć własne programy wykorzystując aplikację Minecraft Education Edition.
Zajęcia w soboty. Młodsza grupa 7-9 lat na 12.00, starsza 10+ na 13.00
Koszt zajęć – 150 zł. na miesiąc.
📨 Zapisy w Messenger lub. 📲 tel. 536 740 402 (Tel., WhatsApp).
Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy serdecznie!

17 września 2022, sobota, I grupa godz. 10.00-11.30, II grupa godz. 12.30-14.00
Opłata: 40 zł. Zapisy online: https://zacisze.waw.pl/pl/akwarelowe-zakladki
Zapraszamy na warsztaty akwareli dla dzieci 7-12 lat. Miłośnicy książek i nie tylko będą mogli wykonać oryginalne zakładki zdobione dodatkowo markerami i żelopisami.
Warsztaty w ramach cyklu Sobota dla Małych i Dużych prowadzi Teresa Ewa Ledzińska.

Fundacja EuroJAZZ i Warszawskie Towarzystwo Muzyczne zapraszają na dziewiętnaste spotkanie warsztatowe dla dzieci w wieku przedszkolnym!
17 września, godz. 12.00
Magdalena Gołębiowska – wokal, fortepian
Rafał Sarnecki – gitara
bilet rodzinny 20 zł
ilość miejsc ograniczona!
25 dzieci (w wieku przedszkolnym) + opiekunowie
📌📌 bilety na www.ewejsciowki.pl
🍂🍁 “Autumn Leaves” — jazzowa ballada będzie punktem wyjścia do zaprezentowania jazzowej harmonii, różniącej się od harmonii piosenek popowych czy rockowych. Będzie również pretekstem do śpiewania piosenek o jesieni w jazzowych aranżacjach.
Magdalena Gołębiowska – wokalistka, pianistka, kompozytorka, trener emisji głosu. Ceni niezwykłą zdolność muzyki do zbliżania ludzi i lubi dzielić się z innymi swoją pasją i miłością do muzyki. Największym jej sukcesem w edukacji jest objęcie katedry śpiewu na Uniwersytecie Vijaybhoomi w Indiach. Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi, w tym prowadzone warsztaty muzyczne i udział w przedstawieniach teatralnych dla dzieci, prowadziła także zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i szkołach podstawowych.
Rafał Sarnecki – gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer. Jako lider własnych projektów muzycznych koncertował w wielu krajach Europy, Chinach, Korei Południowej, Malezji, Chile, Izraelu. W latach 2005-2018 mieszkał w Nowym Jorku aktywnie uczestnicząc w życiu muzycznym tego miasta. Wystąpił na scenie obok takich gwiazd polskiej i światowej sceny jazzowej jak: Ben Wendel, Alex Sipiagin, Joel Frahm, Gary Thomas, Janusz Muniak, Wojciech Karolak, czy Adam Pierończyk. Dwukrotnie nominowany do nagrody Fryderyk.
🎫 Bilety rodzinne w cenie 20 zł do nabycia przed koncertem, ale zachęcamy do skorzystania z systemu https://ewejsciowki.pl/
📱📧 Informacji udziela:
WARSZAWSKIE TOWARZYSTWO MUZYCZNE im. Stanisława Moniuszki tel. 22 849 56 51, 509 019 934
🌎 www.wtm.org.pl, e-mail: wtm@wtm.org.pl
warszawskietowarzystwomuzyczne@gmail.com
🔷 Współfinansowanie: m.st. Warszawa
🔷 Organizator: Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki, Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ

,📌 17 wrzesień 2022
📌 OSiR Włochy, ul.Gladka 18
📌 Zapisy: www.judostat.pl/rejestracja
📌 brak opłaty startowej
📌Informacje: http://judo.pl/i-memorial-wojciecha-macioszczyka/
🥋Harmonogram:
08:30-09:30 – Waga dziewcząt i chłopców – Dzieci (rocznik 2009-2010)
09:30-10:00 – Weryfikacja list zważonych zawodników i losowanie
10:00 – Otwarcie zawodów
10:15 – Początek walk eliminacyjnych dzieci
11:30-12:30 – Waga dziewcząt i chłopców – Dzieci młodsze (rocznik 2011-2012)
12:30-13:00 – Weryfikacja list zważonych zawodników i losowanie
13:00- Początek walk eliminacyjnych dzieci młodszych
14:00 – 15:00 – Waga dziewcząt i chłopców – Młodzicy i młodziczki (rocznik 2007-2008)
15:00 – 15:30 – Weryfikacja list zważonych zawodników i losowanie
15:30 – Początek walk eliminacyjnych młodzików i młodziczek

[Переклад інформації для українців внизу тексту]UWAGA! Młodzi Wojownicy SR – WRACAMY DO WAS DO STOLICY! 🙂 Zmieszaj swoje dziecko z… błotem! Zapisz je na miejski bieg z przeszkodami dla najmłodszych w #Warszawa! 🧡
Survival Race KIDS
🗺️ Warszawa – dokładna lokalizacja niebawem
⏰ 17-18 września 2022
Zapisy 👉 https://survivalrace.pl/kids/warszawa/
Survival Race KIDS to przygoda pełna pozytywnych emocji i wyzwań dla dzieci w wieku 3-13 lat. Mali Wojownicy pokonają trasę z przeszkodami i otrzymają barwy wojenne na starcie oraz pamiątkowy medal na mecie. 🏅
Trzy poziomy trudności dostosowane są do kategorii wiekowej dziecka:
⭐ KRASNAL (3-6 lat) – ok. 700 m trasy + ok. 10 przeszkód
⭐⭐ PIRAT (7-10 lat) – ok. 1 400 m trasy + ok. 10 przeszkód
⭐⭐⭐ NINJA (11-13 lat) – ok. 2 000 m trasy + ok. 15 przeszkód
Zaszczep sportowego bakcyla od najmłodszych lat i pokaż swojemu dziecku, że zdrowa aktywność fizyczna nie musi być nudna. 🤩 Z nami Twoje dziecko przeżyje wyjątkową przygodę, zdobędzie nowe umiejętności i porządnie wytarza się w BŁOCIE! 🔥
Miejsca w aktualnej cenie są limitowane! Nie zwlekaj i zapisz swoje dziecko
👉https://survivalrace.pl/kids/warszawa/
Po zapełnieniu wszystkich niedzielnych fal wystartują zapisy na sobotnie biegi.
Dla dzieciaków szykujemy:
🏃 trasy pełne dzikich atrakcji,
🚧 nowe, unikalne przeszkody,
🎨 barwy wojenne,
🏅 pamiątkowy medal #duma,
💦 jeszcze więcej błotnych wyzwań,
🐶 wsparcie charytatywne: każdy bilet to posiłek dla pieska lub kotka!
Sprawdź kiedy dzieciaki biegną w innych miastach – w 2022 roku rzucamy aż 22 błotne wyzwania! 😍 Więcej informacji i zapisy 👉 www.survivalrace.pl/kids
Nie zwlekaj z zapisami – pule biletowe w aktualnej cenie są limitowane, im szybciej zapiszesz swoje dziecko, tym mniej zapłacisz.

Masz pytanie? Napisz do nas, jesteśmy do Twojej dyspozycji! 😊

Скупайте свою дитину в… болоті! Запишіть на міський забіг з перешкодами для дітей у Варшава!
Survival Race KIDS
Warszawa– невдовзі опублікуємо інформацію про точне місце події!
17-18.09.2022
Реєстрація 👉https://survivalrace.pl/kids/warszawa/
Survival Race KIDS – це пригода, сповнена позитивних емоцій та викликів для дітей,
віком від 3 до 13 років. Маленькі спортсмени подолають смугу перешкод і отримають
бойову розмальовку на старті та пам’ятну медаль на фініші. 🥇
Три рівні складності для різних вікових категорій:
⭐ ГНОМ (3-6 років) – бл. 700 м траси + бл. 10 перешкод
⭐⭐ПІРАТ (7-10 років) – бл. 1400 м траси + бл. 10 перешкод
⭐⭐⭐ НІНДЗЯ (11-13 років) – бл. 2000 м траси + бл. 15 перешкод
Прививайте дітям любов до спорту з раннього віку і покажіть, що здорова фізична активність – це дуже весело. 🤩 З нами Ваша дитина переживе унікальну пригоду,
здобуде нові навички та порядно побовтається у БОЛОТІ! 🔥🔥
Кількість безкоштовних місць обмежена! Не зволікайте і зареєструйте свою дитину
👉 www.survivalrace.pl/kids/katowice
Коли всі недільні старти будуть заповнені, розпочнеться реєстрація на суботні забіги. Для дітей ми готуємо:
🏃 маршрути, повні розваг,
🚧 нові унікальні перешкоди,
🎨 бойову розмальовку,
🥇 пам’ятні медалі,
💦 ще більше перешкод із болотом,
🐶 благодійність: кожен квиток – це порція корму для собаки чи кота!
Перевірте, коли діти бігатимуть в інших містах – у 2022 році ми кидаємо аж 22 болотні
виклики! 😍 Більше інформації та реєстрація👉 www.survivalrace.pl/kids
👉 Маєте запитання? Напишіть нам, ми до Ваших послуг!😊

Zapraszamy na Piknik Rodzinny 16 września (Piątek) i 17 września (Sobota) na Bulwarach Wiślanych!
Na pikniku będą atrakcje dla dzieci, atrakcje sportowe oraz pokażemy wam trochę świata niewidomych:

 • Niewidzialny Escape Room
 • Gabinet dotyku i dźwięku „Staropolska wieś”
 • Blindfutbol
 • Blindtenis
 • Miejski chińczyk
 • rozpoznawanie dźwięków i przedmiotów bez użycia wzroku
 • jazda na tandemach
 • animacje dla dzieci
 • warsztaty z garncarstwa
 • malowanie z zamkniętymi oczami
 • zawody sportowe
 • kiermasz książek
 • Muzyka ukraińska
 • Strefa Foodtrucków (Burgery, Gofry, Pierożki, Lody)
 • i wiele innych atrakcji.

SKORZYSTAJ Z OKAZJI!!!
MASZ ZBĘDNE RZECZY? NIE CZEKAJ- ZRÓB PORZĄDEK I PRZYJDŹ!
CZEKAMY NA CIEBIE!
Jest to cykliczne wydarzenie kulturalne o tematyce ekologicznej. Jej celem zachęcenie mieszkańców Warszawy do aktywnego uczestnictwa w wyprzedażach zbędnych przedmiotów: ubrań, zabawek, książek, mebli, naczyń i innych (tj. do organizowania, na wzór wielu miast i miasteczek na Zachodzie, wyprzedaży garażowych).
Zapraszamy również do tworzenia stoisk rękodzieła.
Jak wziąć udział?
W DNIU IMPREZY ZGŁOŚ SIĘ DO ORGANIZATORA
Informacje: ada@dkwlochy.pl, 22 863 79 81
Wyprzedaż odbywać się będzie przed budynkiem Artystycznego Domu Animacji.

👑 Zapraszamy do udziału w II Królewskim Festiwalu Rzemiosł – który odbędzie się 17–18 września 2022 r. (sobota i niedziela), w godz. 10.00–18.00, na przedpolu Pałacu Wilanowskiego.
👑 Celem Królewskiego Festiwalu Rzemiosła jest promocja dawnych zawodów i technik wytwórczości. To doskonała okazja do zaprezentowania wyjątkowych umiejętności i oferty przez współczesnych twórców.
👑 Uczestnicy mogą liczyć na interesujące spotkania z mistrzami rzemiosła, wymianę doświadczeń z twórcami, pokazu rekonstruktoskie oraz okazję do zakupu wyjątkowych wyrobów rękodzieła.
👑 Wystawcy mogą liczyć na zainteresowanie publiczności licznie odwiedzającej wydarzenia organizowane w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Udział w Festiwalu jest dobrą formą promocji oraz okazją do sprzedaży własnych wyrobów w wyjątkowej historycznej scenerii i wyśmienitym towarzystwie.
👑 Impreza jest darmowa – zarówno dla uczestników, jak i wystawców.

Zapraszamy na najbardziej rodzinne i sportowe pożegnanie lata w Markach! 🤸‍♂️☀️👨‍👩‍👧‍👦
Piknik Rodzinny odbędzie się 17 września na terenie SP nr 1 w Markach!
➡️ Zapraszamy w godz. 11:00-15:00
➡️ Wstęp bezpłatny!
Na uczestników czekać będzie moc atrakcji! 🤸‍♂️🤹🎨🥁
◾ Pokazy sportowe
◾ Losowanie nagród
◾ Dmuchańce
◾ Malowanie buziek
◾ Wata cukrowa
◾ Konsultacje z Dietetykiem sportu
◾ Konsultacje z Fizjoterapeutą sportowców
◾ Konsultacje z Trenerem personalnym
◾ Konsultacje z Trenerem przygotowania motorycznego – Marcinem Wyszkowski
A wszystko to całkowicie za darmo w ramach Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki “Sport dla wszystkich”
☀️🥋 Między konkursami i zabawami sportowymi dla całych Rodzin uczestnikom umilą czas pokazy JUDO – będą one także świetną okazją do zaprezentowania umiejętności zawodników i zawodniczek Uczniowskiego Klubu Sportowego „SameJudo”. 🥋🦈
Ponadto dla wszystkich uczestników pikniku zostaną przeprowadzone bezpłatne warsztaty z nauki bezpiecznego upadania oraz lekcje pokazowe, podczas których każdy będzie mógł lepiej poznać szlachetną dyscyplinę olimpijską jaką jest judo oraz spróbować swoich sił na macie.
Bądźcie z nami! Zapraszamy!

Piknik Ekologiczny pełen dobrej energii już 17stego września! Wśród atrakcji debaty eksperckie, jarmark ekologiczny, warsztaty edukacyjne, zielarskie, DIY i kulinarne, stoiska edukacyjne, animacje dla dzieci. Po pikniku zrelaksujecie się przy muzyce zespołu Zakopower i Werwa Wawra, i potańczycie na silent disco z najlepszymi DJami – Sam Karol, Karla Brumi i Kuba Kozak.
Szczegółowy program pikniku:
10:00 – 12:00 – Akcja „Sprzątanie Wawra” – zgarnij kupony i wymień je na rośliny. W punktach zbiórki szukajcie koordynatorów akcji, którzy po zakończeniu sprzątania przekażą Wam kupony.
Będziemy sprzątać:
las w rejonie ul. Wolęcińskiej, – spotykamy się róg ul. Wolęcińskiej i ul. Patriotów – odpady zostawiamy skrzyżowanie Traktu Napoleońskiego i ul. Wolęcińskiej.
las pomiędzy ul. Zagajnikową i ul. Odeską, – spotykamy się przy placu zabaw przy ul. Odeskiej, później odpady zostawiamy przy placu zabaw przy ul. Odeskiej.
las pomiędzy ul. Mirtową, Międzyosiedlową, Biegunową i Północną – spotykamy się na ul. Mrówczej przy lesie naprzeciwko boiska szkoły (ul. Patriotów 347) biała szkoła. Odpady oddajemy na skrzyżowaniu ul. Miedzyosiedlowej i ul. Północnej.
plażę Romantyczną – spotkamy się przy plaży na końcu ul. Rychnowskiej. Tu też oddajemy odpady.
Na miejscu zbiórki mieszkańcy otrzymają rękawiczki i worki. Po zapełnieniu worków odpadami zebranymi w lesie lub na plaży uczestnicy otrzymają kupony, które będą mogli wymienić na rośliny na pikniku przed urzędem od godz. 15:00.

Zapraszamy na kolejną odsłonę krakowskich Bobobrzmień w fabryce Norblina. Tym razem będzie kosmicznie! To wcale nie znaczy, że usłyszycie tylko o kosmosie, pojawią się jeszcze inne tematy, ale ten kosmiczny wydaje nam się bardzo wciągający. Będziemy razem śpiewać, grać, improwizować i czerpać radość. Zapraszamy!
Wykonawcy:
Monika Madej – prowadzenie
Magdalena Mędrala – wokal
Krzysztof Bolek – gitara, prowadzenie
Krzysztof Mysona – bas
Marek SMOK Rajss – perkusjonalia

Partnerem cyklu jest Fabryka Norblina oraz FOOD TOWN
Bilety już dostępne w sprzedaży.
Bilety dla dzieci i rodziców dostępne w cenie:
– dla dzieci do ukończenia 1 roku życia (6 zł)
– dla dzieci powyżej 1 roku życia (18 zł)
– dla dorosłych/opiekunów (25 zł)
Pamiętajcie, że dzieci mogą uczestniczyć w koncertach jedynie pod opieką rodziców. Honorujemy bilety wyświetlane na urządzeniach elektronicznych.

Fundacja Wspierania Rozwoju Dziecka zaprasza na FESTIWAL RODZINNY w Hali Gwardii, który odbędzie się już 17-18 września!
GRAMY, WSPIERAMY, POMAGAMY
Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na remont budynku przy ul. Podczaszyńskiego 12 w Warszawie, w którym Fundacja zamierza otworzyć w roku szkolnym 2023/2024 bezpłatne liceum dla młodzieży ze spektrum autyzmu.
Program ogólny:
pokaz iluzjonisty – Kacper Kulik
Katarzyna Łodygowska znana w sieci jako Matka Prawnik: „Najnowsze zmiany w prawie pracy” – prelekcja i konsultacje
wręczenie podziękowań dla osób wspierających w szczególny sposób Fundację czytanie bajek – Anna Samusionek, Katarzyna Łodygowska
pokaz tańca flamenco- Studio Flamenco Marcin Łączyński: „Gry planszowe w rozwoju i edukacji – praktyczne przykłady”
występ taneczny w stylu jazz -Natalka zagórska – lat 10
,,Jak wspierać rozwój dziecka 0-3 poprzez zabawę” warsztaty dla rodziców z dziećmi Rękodzieło artystyczne – warsztaty dla dzieci Sensoplastyka
warsztat snucia opowieści dla dzieci
sobotnia wieczorna potańcówka
konsultacje ze specjalistami: psycholog, pedagog, logopeda, terapeuta si, terapeuta ręki, prawnik, doradca do spraw oświaty, trener pozytywnej komunikacji, położna
animacje dla dzieci: malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, senso strefa, gry xxl, planszówki, spotkanie z Elsą i Myszką Miki, senso lotto
stanowiska sprzedażowe: planszówki, książki, gadżety, kiermasz rękodzieła,prace artystów malarzy, bazarek vintage od Ania Nowak Cooka.pl, biżuteria, sukienki, torebki, dekoracje do pokoju dziecięcego

🤩Już 8 września startują zapisy na I Bemowski Turniej Planszówkowy! Podczas pierwszej edycji wydarzenia zaproponujemy uczestnikom dwie znakomite gry euro. Zbadamy nieznane zakątki🎲”Zaginionej Wyspy Arnak” oraz będziemy zabiegali o sojusze z potężnymi frakcjami w🌒”Diunie – Imperium”.
📋Turniej odbędzie się 17 września br. w godz. 10:00-18:00 w sali sesji Urzędu Dzielnicy Bemowo i przeprowadzony zostanie w formie🏆pucharowej. Spośród 16 uczestników każdej z gier wyłonimy po cztery osoby, które zmierzą się w finałowej rozgrywce o zwycięstwo i nagrody!
✋Uwaga! Dla osób, które nie znajdą się na liście zawodników, przygotowaliśmy alternatywne rozwiązanie. Stworzymy listę rezerwową, na podstawie której będziecie mogli wejść do gry w razie nieobecności zawodników. Dodatkowo istnieje możliwość gry pozaturniejowej na dwóch odrębnych stołach.

NIEDZIELA, 18 września

Zapraszamy na rodzinne gotowanie do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie! 👩‍🍳🧑‍🍳
Na każdym spotkaniu dowiecie się, jakie tradycje żywieniowe panowały w XVII wieku, co spożywano oraz jak ucztowano. Przygotujemy dania, inspirując się przepisami z najstarszych polskich książek kucharskich. Na koniec wspólnie zasiądziemy do stołu, aby skosztować przygotowanych potraw.
Harmonogram spotkań:
🥔 18 września | Sekretne życie ziemniaka
Zapraszamy na rodzinne wykopki oraz warsztaty kulinarne, podczas których ugotujemy zebrane w ogrodzie bulwy. Opowiemy o historii tego warzywa – dzisiaj tak bardzo popularnego, choć dopiero od niedawna króluje ono na naszych stołach. Podczas części praktycznej przygotujemy dania inspirowane przepisami z książek z początku XX wieku – forszmak na gorąco oraz leguminę czekoladową z budyniem.
🌹 16 października | Jak róża z koriandrem w pączku się spotkały
🌱 13 listopada | Co ma figa do oleju?
🐟 4 grudnia | Przy świątecznym stole
👨‍👩‍👧‍👦 DLA KOGO: rodziny z dziećmi w wieku powyżej 7 lat
🏰 MIEJSCE: Villa Intrata
⏰ GODZ. 11.00–13.00
💰 KOSZT: 80 zł bilet normalny, 50 zł ulgowy

Na czym polega proces radioaktywności? ☢️ Czy woda może płynąć wbrew grawitacji? 🌏 Jaki kolor ma spalający się kryształ? 🔥
Dzieci w wieku 6-10 lat zapraszamy do udziału w warsztatach naukowych! Podczas zajęć uczestnicy, pod okiem doświadczonego instruktora, samodzielnie wykonają bezpieczne eksperymenty. 🧪🧬🔬 Wysłuchają opowieści o ludziach nauki, którzy 💯 lat temu szukali odpowiedzi na pytanie jak działa świat. Dowiedzą się jakich odkryć dokonali: Maria Curie-Skłodowska, Jan Czochralski, Ignacy Mościcki, Helena Krzemieniewska i Michalina Stefanowska. 🧑‍🔬👩‍🔬
W trakcie najbliższych zajęć najmłodsi posłuchają opowieści o Marii Curie – Skłodowskiej. Zgłębiając tajemnice radioaktywności, wezmą udział w pokazie z wykorzystaniem proszku który świeci w świetle UV. Samodzielnie wykonają chemicznego kameleona i dowiedzą się co to takiego ta sublimacja. 🦎
Informacje praktyczne:
🔹 zajęcia są bezpłatne,
🔹 zapisy nie obowiązują,
🔹 na czas zajęć każdy z uczestników dostaje fartuszek, rękawiczki, okulary oraz niezbędny sprzęt laboratoryjny.
📍 Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Przedstawienie dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Wyjątkowo pięknie, ale i dowcipnie przedstawiona historia Królestwa Różowego oraz jego mieszkańców: zapominalskiej Wróżki, nieśmiałego Pazia, tytułowej bohaterki i Smoka jarosza…
ℹ Bilety w cenie 10 zł do kupienia online https://biletyna.pl/Warszawa/ADA-Kino-Studyjne#list lub 15 minut przed seansem o ile nie zostaną wcześniej wykupione.

Spotkajmy się na Szczęśliwicach!
Po 2 latach przerwy do Parku Szczęśliwickiego powraca Rodzinny Piknik Integracyjny – jest to przegląd organizacji pozarządowych, instytucji oraz działalności prywatnych działających na terenie Woli, które zaprezentują swoją ofertę pomocową, edukacyjną, kulturalną, promującą zdrowy styl życia oraz aktywność społeczną.
Projekt/wydarzenie jest finansowane ze środków Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy. Realizacją zadania zajmuje się Stowarzyszenie WISE i Fundacja Kreatywni w Działaniu przy wsparciu Blue City.
To znakomita okazja do poznania się, nawiązania kontaktów i współpracy pomiędzy przedstawicielami różnych instytucji, placówek, fundacji i stowarzyszeń działających na terenie Ochoty.
Chcesz miło spędzić czas? Przygotowane będą:

 • atrakcyjne konkursy;
 • gry i zabawy dla małych, dużych i największych;
 • Występy na dużej scenie – między innymi – sekcje artystyczne Ośrodka Kultury Ochota, Ochockich Szkół, Spółdzielni Mieszkaniowej Rakowiec,
 • Dmuchańce Hulańce
 • Strefa Slackline.

Wracamy w sezonie 2022 z dobrymi wiadomościami. Dalej imprezy Holi bez limitów covidowych. ✌
Oficjalnie informujemy – Holi Święto Kolorów odbędzie się na terenie Arthouse Kołowa już 18 września 2022 ❤! Pora zapisać sobie tę datę w kalendarzach 📅 Ten dzień na pewno długo pozostanie w Waszych głowach 😊✌!

📅18 września W GODZINACH 10:00-19:00 zapraszamy na Piknik Fundacji Avalon w Warszawie w parku Romana Kozłowskiego (Kopa Cwila) na warszawskim Ursynowie! 🌳🌳🌳
To będzie rekreacyjno-sportowa impreza dostępna dla WSZYSTKICH!📣
Pragniemy stworzyć wyjątkowe wydarzenie plenerowe, zarówno dla osób z niepełnosprawnościami jak i osób pełnosprawnych.
W programie naszego Pikniku znajdzie się wiele atrakcji integrujących miłośników sportu bez względu na ich sprawność m.in. ściankę wspinaczkową, zajęcia z zumby prowadzone przez zespoł @Kajalis , warsztaty djembe 🥁, tor przeszkód dla osób na wózkach ♿ oraz najważniejszy punkt imprezy – zawody Triathlon Avalon Extreme! 🏊 🏃 🚴

Dla najmłodszych przewidzieliśmy specjalne gry i kącik zabaw🧒🧸
❗Oprócz tego czekają na Was ciekawe rozmowy oraz koncert-niespodzianka🎵
Wstęp wolny! 👐

MAMAVILLE Targi dla Mam i Dzieci
EXPO XXI ul. Prądzyńskiego 12/14
18.09.2022’ godz.10:00 – 17:00
🧨🧨🧨WSTĘP BEZPŁATNY.

🎭 🐶 “Karmelek” to ciepła, pełna humoru opowieść o poszukiwaniu czegoś, co czyni nas potrzebnymi, czegoś, co moglibyśmy ofiarować naszym Najbliższym, a co – jak się wraz z naszym Karmelkiem dowiemy – jest całkowicie niematerialne.
Okraszony piękną 🎶 muzyką i 🎤 radosnymi piosenkami spektakl, pełen zabawy i interakcji z Widownią. Przewidziany jest dla najmłodszych dzieci.
Najważniejsze przesłanie tej opowieści to zwrócenie uwagi, że przyjaźń “czeka za rogiem”. – Kiedy jesteśmy smutni, to naprawdę wystarczy otrzeć łzę i rozejrzeć się wokoło, bo są wokół nas ludzie czy to zwierzęta pełne miłości i przyjaźni, którzy zawsze będą chcieli nam pomóc 🫂 – powiedziała Roksana Miner.
Spektakl to teatr parawanowy. Grają tu zarówno lalki sycylijki, jawajki, ale też lalki stolikowe i pacynki.


Autor: Marta Guśniowska
Występują: Alicja Bach, Maciej Zalewski, Paweł S. Szymański.
⏲ Czas trwania: 60 minut
👧 Spektakl dla dzieci: od 3. roku życia
🎟 Bilety w cenie 30zł.
🙌 Dostępność: pętla indukcyjna
Po spektaklu zapraszamy na warsztaty plastyczne. ⚒🎨

Dzieci i opiekunów zapraszamy na warsztaty malarskie 🖌, podczas których wykonamy prace – plastyczne żarty do obrazów z królewskiej galerii 🙃.
Czy królowi wypada żartować? Czy można żartować z monarchy? Na dworze zwykle w żartach wyręczał króla błazen. Używał sarkazmu, na który władca nie mógł sobie pozwolić.
Podczas warsztatów wykonamy autorskie karykatury króla i błazna 👨‍🎨👑👩‍🎨.
Śmiejmy się, bo przecież śmiech to zdrowie! 😆
🎟 bezpłatny (wstęp w ramach programu MKiDN „Kultura Dostępna”)
⌚ ok. 90 minut
📍 Stara Kordegarda
🧑 dla dzieci od 4-6 roku życia i opiekunów
🦽🦻 Dostępność wydarzenia: brak barier architektonicznych; słuchawki wyciszające dla dzieci i dorosłych

Zapraszamy serdecznie na pełną przygód, morską opowieść o kolorowej kuli ziemskiej! Wiatr kołysze wszystkie fale więc wsiadajmy czym prędzej na pokład przepięknej Tiki Rafy, aby wraz z Kapitanem Koralem i jego papugą Renią popłynąć w niezapomnianą podróż po wielkich, dalekich kontynentach! Czekają was niesamowite doznania słuchowe oraz wzrokowe. Szczurek Sznurek opowie dzieciom o ciekawostkach ze świata, a Podróżniczka Mera spełni swoje największe marzenie. Usłyszymy porywające, morskie opowieści oraz historie, które mogą zmrozić krew w żyłach, a wszystko w akompaniamencie śpiewających mew. Młodzi pasażerowie poznają charakterystyczne dla danego kontynentu zwierzęta, zwłaszcza zagrożone gatunki oraz panujące tam tradycje. Dowiemy się jak możemy zadbać o naszą planetę Ziemię, a przede wszystkim o swoje najbliższe otoczenie!
Razem z Tiki Rafą obierzmy wspólnie kurs na kraniec świata!

Fundacja Sofijka z Brwinowa zaprasza do udziału grze terenowej “Poznaj Wielkich Grodziszczan”, podczas której uczestnicy będą poznawać postacie związane z Grodziskiem poprzez rozwiązywanie różnorodnych zadań. Liczymy na dobre humory i świetną zabawę 🙂
Podczas gry zapoznamy uczestników z zasadami opencachingu (czyt. openkeszingu) i zaprosimy do udziału w kolejnej grze terenowej polegającej na samodzielnym poszukiwaniu skrytek dotyczących Wielkich Grodziszczan. Skrytki będę pochowane na terenie gminy. Więcej informacji znajduje się na stronie www.opencaching.pl
Miejsce: Dworek Adama Chełmońskiego w Adamowiźnie
Termin: 18 września (niedziela, godzina 15:00
Zapisy odbywają się przez wysłanie krótkiego formularza: https://tiny.pl/wg72w

Zapraszamy na wspólne świętowanie Dnia Dinozaura.
Dla kogo?
Wydarzenie dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat.
Co w programie?

 • zabawa sensoryczna z dinozaurami
 • zabawa manualna – zrób swojego dinozaura
 • mini disco
 • balonowe dinozaury
 • tatuaże brokatowe
 • bańki mydlane
  Jak dołączyć?

OBOWIĄZUJE REZERWACJA MIEJSC. TEL. 502770394. WSTĘP PŁATNY! WEJŚCIE W RAMACH KARNETU LUB POJEDYNCZY BILET W CENIE 50 ZŁ. PRZYJDŹ Z DZIECKIEM I BAWCIE SIĘ DOBRZE!

Uwaga. Dzieci mogą bawić się z rodzicami lub bez rodziców. Zapewniamy 2 h opieki i zabawy.
Przybij z nami piątkę! Do zobaczenia na miejscu!
ciocia Aga
Czas i miejsce:
18 września (niedziela), godz. 14:00-16:00
Bawialnia Ciekawe Dlaczego, miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi, ul. Olszynki Grochowskiej 21 (blisko Pętli Tramwajowej Gocławek)

Zapraszamy na najbardziej rodzinne i sportowe pożegnanie lata w Wesołej! 🤸‍♂️☀️👨‍👩‍👧‍👦
Piknik Rodzinny odbędzie się 10 września na terenie SP nr 174 w Warszawie.
➡️ Zapraszamy w godz. 11:00-15:00
➡️ Wstęp bezpłatny!
Na uczestników czekać będzie moc atrakcji! 🤸‍♂️🤹🎨🥁
◾ Pokazy sportowe
◾ Losowanie nagród
◾ Dmuchańce
◾ Malowanie buziek
◾ Wata cukrowa
◾ Konsultacje z Dietetykiem sportu
◾ Konsultacje z Trenerem przygotowania motorycznego – Marcinem Wyszkowski

Zapraszamy wszystkie dzieci na niedzielne animacje, czyli zajęcia artystyczne, na których wykonamy prace plastyczne inspirowane dziełami z kolekcji MNW. Animacje trwają w godzinach 12.00–16.30 i można dołączyć do nich w dowolnym momencie. Towarzyszy im atmosfera swobody i własnej kreacji – powstaną oryginalne i różnorodne prace, które można zabrać do domu lub współtworzyć naszą galerię młodych artystów i artystek w Przestrzeni Edukacyjnej.
📍 przestrzeń edukacyjna na 1 piętrze
🧒 dzieci z rodzicami (sugerowany wiek 4–12 lat)
🎟 udział w animacjach jest możliwy w ramach biletu wstępu do MNW;

Koncerty Chopinowskie powracają pod Pomnik Chopina! 🗿🎶
Już od 15 maja do 25 września w każdą niedzielę o godz. 12.00 i 16.00 będziemy na żywo i “pod chmurką” 😊 słuchać muzyki Chopina, wykonywanej przez znakomitych polskich i zagranicznych pianistów.

Niedziela to czas dla rodziny. A Muzeum to świetne miejsce, w którym można ciekawie i rodzinnie spędzić czas: podziwiać dzieła sztuki, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi, a nawet trochę się pobawić. Zapraszamy na wspólne odkrywanie muzeum w każdą niedzielę! Zajęcia zaczynają się o 12.00 i o 14.00.

Zapraszamy wszystkich na długo wyczekiwany sportowo-rodzinny piknik na błoniach PGE Narodowego! 😍
Dziesiątki wystawców, ciekawych animacji oraz warsztatów w jednym miejscu🔝 Będziecie mogli poznać znanych sportowców, spróbować zupełnie nowe dyscypliny, sprawdzić swoją sprawność, dowiedzieć się więcej o odpowiedniej diecie, a przede wszystkim dobrze się bawić! 🏀 ⚾🤺🤸‍♀
Widzimy się już 18 września na błoniach PGE Narodowego w godz. 12:00-17:00

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments