Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 24-25 września

Co prawda kalendarzowa jesień dopiero przed nami, ale jesienna aura daje nam się we znaki już od tygodnia. Mam jednak dobre wieści! Weekend zapowiada się dość ciepły, więc korzystajcie z ostatnich promieni słońca. Inspiracji do wspólnych chwil, jak zwykle, dostarczy Wam Weekendowa Zajawka!

Spis treści:

SOBOTA, 24 września

Wśród drzew – warsztaty dla dzieci

“Wśród drzew”
Przed nami kolejna Dzika Przygoda. Tym razem odwiedzimy niezwykły świat drzew, pełen dźwięków, zapachów, zakamarków i smakołyków. Wcielimy się w rolę badaczy, zajrzymy do ich wnętrza, popatrzymy przez liście i zejdziemy do korzeni. Zastanowimy się czy drzewa mogą podróżować, dlaczego liście są takie ważne oraz w jakim celu jesienią zmieniają swoje kolory? Czeka nas niezwykła wyprawa pełna niezapomnianych przygód.
Warsztaty odbędą się 24/09/2022 w godz. 10:00-12:00.
Zapisy prowadzi Centrum Kultury i Aktywności pod nr tel. 577-888-748
Ilość miejsc ograniczona.
Warsztaty są bezpłatne
Miejsce spotkania – Przystanek Malborska 02

24 września zapraszamy na spotkanie z Bogusiem (Bogusławem) Janiszewskim, autorem serii książek “To, o czym dorośli ci nie mówią”.
Będziemy wspólnie się zastanawiać, skąd wziął się kryzys klimatyczny i dokąd może nas zaprowadzić. Poszukamy odpowiedzi na pytania: czym jest dziura ozonowa a czym jest globalne ocieplenie. Czy człowiek rzeczywiście odpowiada za te zmiany?
Za Sir David Attenborough
“Tu nie chodzi o ratowanie planety. Tu chodzi o ratowanie nas”.
Prowadzący: Boguś Janiszewski – absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pisarz, nauczyciel, ekspert związany ze środowiskiem edukacji niepublicznej. Autor licznych, stworzonych wspólnie z ilustratorem Maksem Skorwiderem popularnonaukowych książek dla dzieci i młodzieży.
Podczas spotkania będzie istniała możliwość zakupu książki “Klimat. To, o czym dorośli Ci nie mówią”.
Dla kogo?
Spotkanie dla dzieci w wieku 9+, młodzież
Kiedy?
24 września (sobota) godzina 11.00-12.00
Jak się zapisać?
on-line na stronie www.mbddim.pl, link do zapisu: https://tiny.pl/wmp2z
tel.: 22 646 46 49
e-mail: mbddim@bpmokotow.waw.pl
Zapisy od 10 września. Rezerwacja dotyczy dzieci.
Warsztaty realizowane w ramach projektu „Z natury wzięte” finansowane z Funduszu Edukacji Kulturalnej 2022.

Kochani
Wracamy do Was z corocznym Festiwalem Dyni.
Z niecierpliwością czekamy na festiwalową odsłonę Naszego Ogrodu.
Jak co roku zapraszamy wszystkich na dyniowe menu, jesienno-dyniowe dekoracje, przestrzeń do zabawy dla dzieci, warsztaty i wiele innych atrakcji

Fabryka Norblina obchodzi swoje pierwsze urodziny. Zapraszamy do wspólnej celebracji! 🤩 🎂
🗓 24 września Smart Kids Planet stworzy specjalną strefę mądrej zabawy dla dzieci przed swoim przyszłym lokalem na poziomie – 1. Zapraszamy bystrzaki na specjalnie przygotowane przez Smartka atrakcje w godzinach 12:00 – 14:00. 🤩
Tego dnia dzieci będą mogły wziąć udział w wielu przygotowanych przez Smarka i jego ekipę zabawach i aktywnościach.

Otwarcie Warowni Jomsborg w godzinach 12:00 – 20:00.
Koszt wstępu dla dorosłych 30 zł. Bilet może być wymieniony na kiełbaskę lub piwo w puszce (0,5 l).
Koszt wstępu dla dzieci w wieku szkolnym – 10 zł. Każdy kto kupi taki bilet dostaje w prezencie szklaną perłę z runą wikingów i może (jeśli zechce) wymienić ją w Kramie na wodę lub sok jabłkowy.
Dzieci młodsze – gratis, jeśli przejdą wyprostowane pod włócznią wiszącą w bramie.
Program pikniku jest realizowany w godzinach 12:00 – 18:30, a później działa Tawerna Valhalla – do godziny 20:00 w sobotę, a w niedzielę do 18:30.
Serwujemy piwo w puszkach, miód pitny „JomsViking”, kwas chlebowy, wodę, soki, colę, kawę i herbatę oraz kiełbaski z grilla.
PŁATNOŚĆ tylko gotówką. Najbliższy bankomat PKO w Centrum Olimpijskim.

Aktywny wypoczynek dla dzieci połączony z nauką jazdy konnej, opieki nad końmi oraz innymi zwierzętami takimi jak: świnka miniaturka, kózka miniaturka, kaczki i kury, psy i koty.
Co weekend organizujemy “Warsztaty z Koniem” dla dzieci od 8 do 15 lat. Możliwe jest też uczestnictwo młodszych dzieci jeśli są samodzielne i zaradne. Warsztaty są połączone z noclegiem z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Dzieci mają do dyspozycji salon w drewnie i kamieniu z kominkiem co daje niepowtarzalny klimat. Dodatkowo osobna sypialnia i antresola.
Uczymy się dyscypliny – wstając rano trzeba dać koniom siano i owies. Wyczyścić kopyta i wyprowadzić na padok.
Uczymy się odpowiedzialności – każde z dzieci ma swojego podopiecznego, którym zajmuje się przez czas trwania warsztatów: karmi, czyści, wyprowadza na padok i sprowadza do boksu.
Uczymy się empatii – kontakt ze zwierzętami nie tylko końmi ale też psami, kotami, świnką, miniaturową kózką czy nawet kurami i kaczkami uczy dzieci jak troszczyć się o każde stworzenie.
Każdy weekend to nowe zadania i nowy program nauki.
Nauka jazdy konnej oraz kompleksowej opieki nad tymi pięknymi zwierzętami to główne założenia warsztatów. W sobotę wieczorem pieczenie kiełbasek na ognisku przełamie ostatnie bariery między dziećmi i pomoże nawiązać nowe znajomości.
Cena za pobyt dziecka to tylko 400 zł i obejmuje:
• posiłki: 2 x kolacja (piątek, sobota), 2 x obiad (sobota, niedziela), 2 x śniadanie (sobota, niedziela),
• 3 godziny jazd konnych oraz nauka lonżowania konia jeśli pogoda i stan zdrowotny koni pozwoli,
• ognisko w sobotę wieczorem,
• zajęcia z teorii i praktyki (m.in. nauka lonżowania, czyszczenia, siodłania, zakładania ogłowia) dotyczącej tematyki końskiej,
• 2 x nocleg (piątek, sobota).

24 Września 2022, 10:00-13:00 (Sobota)
Zapisy: https://app.evenea.pl/event/lutowanypojemnik/
Bilety dostępne od 09.09. od 12:00
Przerwany przewód od słuchawek czy ładowarki? Gdy opanujecie sztukę lutowania to nie będzie już stanowiło problemu. Podczas warsztatu nauczycie się techniki łączenia miedzianych przewodów przy pomocy cyny i lutownicy. Poznacie podstawowe pojęcia stosowane w elektryce i zasady bhp obowiązujące przy korzystaniu z narzędzi lutowniczych. Efektem Waszej pracy będzie indywidualnie zaprojektowany i zlutowany pojemnik na długopisy, kredki czy ołówki. Na koniec powstałe pojemniki wzbogacicie o sklejkowe ścianki, na które, przy pomocy plotera laserowego, będzie można nanieść indywidualny grawer.
Wiek uczestników: 10+
Wszystkie niezbędne materiały będą do Waszej dyspozycji na miejscu
Na warsztat zapraszamy dzieci wraz z opiekunami. Każdy duet (opiekun+dziecko) będzie wspólnie tworzył jeden pojemnik.
Warsztat poprowadzą dla Was Nadia Dobrowolska – Muszyńska i Michał Burza.

Wszystko o kotach pod jednym dachem! Wystawa kotów rasowych, stoiska handlowe z kocimi gadżetami, kocie fundacje – znajdzie się coś dla małych i dużych wielbicieli kotów. Przyjdź zobaczyć koty z całej Europy, w tym kilka niezwykłych ras, jak Lykoi, Toyger czy Khaomanee. Przywitaj swoich starych znajomych: koty Bengalskie, Brytyjskie, Maine Coon czy Syberyjskie. Obejrzyj profesjonalną ocenę kotów w stylu amerykańskim. Zrób zakupy dla swojego mruczącego przyjaciela. A wszystko to na Arenie Pruszków, 24 i 25 września 2022, w godzinach 10-16.

Rozpoczynamy nowy sezon w Muzeum. Z tej okazji zapraszamy wszystkie dzieci wraz z opiekunami na nasze wystawy.
24 września w Muzeum czeka na Was masa niespodzianek:
🎟 Na ten dzień przygotowaliśmy specjalny bilet w cenie 30 zł, uprawniający do zwiedzania grupę od 2 do 5 osób (w tym min. jedno dziecko do 18. roku życia). Bilet uprawnia do zwiedzania całego Muzeum: Galerii Stałych oraz trwających wystaw czasowych (“Witkacy. Sejsmograf epoki przyspieszenia” oraz “Rozważni i romantyczni. 100 lat Gabinetu Monet i Medali Muzeum Narodowego w Warszawie”)
🤹‍♀️ W Holu Głównym i w przestrzeni edukacyjnej czekać będą na Was edukatorzy z animacjami dla dzieci. Zapraszamy do malowania na sztalugach, klejenia jednorożców i byków, kolorowania i poszukiwania zwierząt z naszych dzieł.
👪 Rodzice dzieci, które wolą zwiedzać nasze Muzeum na własnych nogach będą mogli zostawić wózek na specjalnie przygotowanym w tym dniu parkingu dla wózków. W Informacji będziecie mogli wypożyczyć nosidło.
📣 Wolontariusze i edukatorzy opowiedzą Wam o pełnej, całorocznej ofercie Działu Edukacji MNW.
🐉 W przestrzeni Muzeum będą czekać na Was muzealne naklejki i tatuaże.

📢 Obywatele i Obywatelki! 📢
Ponownie zwracamy się do Was jako ursynowski kolektyw czczący jubileusz 45-lecia Ursynowa 🎁 Od stycznia hucznie świętujemy 45 urodziny naszej kochanej dzielnicy. Apelujemy, żebyście razem z nami, 24 września 2022 roku, godnie uczcili tę wspaniałą rocznicę ❗
Przebieg uroczystości będzie miał kształt gry miejskiej i będzie to już druga edycja. Aktywizujemy wszystkie klasy pracujące ludu stolicy – studentów👩‍🎓, literatów📖, przedstawicieli aparatu państwowo-dzielnicowego🧑‍💼. Z przyjacielską wizytą zaprosimy kułaków i prywaciarzy, wichrzycieli, spekulantów i bumelantów, a nawet zachodnich imperialistów i rewizjonistów!
Przedmiotem gry będzie wielka przeprowadzka 🏘 Wystarczy dołączyć do brygady pracowniczej lub zapisać się na odpowiednią listę, by otrzymać klucze do własnego mieszkania 🗝
Meblościanka, tapczan, pojemny pawlacz czy prodiż? Wasze marzenia mogą się spełnić! Stawcie się o wyznaczonej porze w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, aby otrzymać klucze do wyśnionego ,,M’’🏙 Spełnijcie swoje marzenia i skosztujcie uroków lokatorskiego życia. Wasze nastawienie i chęć do pełnienia czynu społecznego, będzie kluczowym czynnikiem w dostosowaniu się do nowych norm mieszkaniowych.
Poniżej możecie zapisać się na listę, aby zasmakować nowego, lokatorskiego życia.
To jak – pomożecie nam znowu?! 😍
➡ Zapisy na przydział mieszkaniowy rozpoczynają się 9 września, o godz. 18.00. Nie zapomnijcie się zapisać, bo liczba wymarzonych „M” jest ograniczona. Pamiętajcie, że zapisujecie się całymi rodzinami/drużynami! ⬅


👉 Gra miejska „Śladami Barei 2”
👉 data: 24 września, godz. 12.00-15.00
👉 miejsce: dzielnica Ursynów, start gry w Urzędzie Dzielnicy Ursynów

Zapraszamy rodziny z dziećmi w spektrum autyzmu w wieku 6-10 lat.
Podczas cyklu warsztatów dzieci poznają kolekcję malarstwa króla Stanisława Augusta 🤴 Dowiedzą się jak powstaje obraz 🖼 i zobaczą warsztat pracy malarza 👨‍🎨
W ramach trzech kolejnych spotkań poprzez zabawę będzie można eksperymentować z tworzeniem kolorów oraz nauczyć się rozpoznawać różne rodzaje obrazów takie jak portret czy pejzaż.
👐 Warsztaty są przyjazne sensorycznie. Będą prowadzone z użyciem pomocy dotykowych i edukacyjnych. Zajęcia ukierunkowane są na rozwój umiejętności i motoryki małej.

2️⃣ Warsztat II, 24 września
„Krajobraz jak z obrazu” 🏞
Podczas drugiego warsztatu bliżej przyjrzymy się kolekcji obrazów króla Stanisława Augusta. Dowiemy się, czym są pejzaże i poszukamy ich w najbliższym otoczeniu. W drugiej części spotkania udamy się na krótki spacer podczas którego zbierzemy naturalne materiały, które posłużą nam do stworzenia własnych widoków z Łazienek Królewskich 🏛🌳
3️⃣ Warsztat III, 8 października
„Sztuka portretowania” 🙎‍♀️
Na ostatnich warsztatach dowiemy się czym jest portret. Oglądając obrazy z Dulwich Picture Gallery poznamy bliżej ludzi żyjących w czasach Stanisława Augusta. Wspólnie zastanowimy się czym różnimy się od osób przedstawionych na obrazach, a w czym jesteśmy tacy sami. Przygotowane ćwiczenia edukacyjne pozwolą lepiej poznać nas samych, aby następnie stworzyć własne autoportrety.

▫️ Informacje ogólne ▫️
📅 Terminy: 10 września, 24 września, 8 października (soboty)
🕚 Godziny: 11.00-12.30
📍 Miejsce: Stara Kordegarda, Pałac na Wyspie, Podchorążówka
🎫 Wstęp bezpłatny w ramach programu MKiDN “Kultura Dostępna”
Obowiązuje rezerwacja za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.
☝️ Pierwszeństwo uczestnictwa w warsztatach mają osoby zapisane na cały cykl warsztatów.
👨‍👩‍👦‍👦 Limit uczestników: 8 dzieci + rodzice / opiekunowie
ℹ️ Dodatkowe informacje: o.michalik@lazienki-krolewskie.pl, T: 798 992 895
💁‍♀️ Prowadząca: Zuzanna Sajan – edukatorka muzealna, pedagog specjalny. Od wielu lat zajmuje się edukacją i wsparciem terapeutycznym dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w placówkach edukacyjnych i Muzeum Łazienki Królewskie.
💁‍♀️ Wsparcie pedagogiczno-organizacyjne: Aleksandra Sztajerwald, Fundacja SYNAPSIS

Do Biegu gotowi 🙂?
Szanowni Państwo,
już 24 września 2022 r.odbędzie się niesamowite wydarzenie, czyli Druga Edycja Ogólnopolskiego Charytatywnego Biegu w Piżamach.
W Warszawie będziemy biec w parku Ursynowskim przy Bażantarni.
Biegać może każdy, dlatego przygotowaliśmy trzy trasy: dla początkujących 500 metrów, dla bardziej zaawansowanych 2,5 km oraz guru sportu 5 km
Czekają na każdego nie tylko bieg, miasteczko trampolin, zdrowe smakołyki na jarmarku, występy artystów, konkurs na najlepszą piżamę i oczywiście dobry nastrój, to wszystko w ramach towarzyszącej imprezy Piżama Fest.

Rejestracja na bieg trwa 10.00-11.00
Rozgrzewka 11.00-11.30 Start: 11.30 500 metrów, 12,00 2,5 km 12,30-5 km
Przyjdź- cel jest szczytny- stworzenie centrum rehabilitacji w Warszawie dla dzieci z chorobą nowotworową. To będzie również miejsce odreagowania traumy u dzieci dotkniętych wojną w Ukrainie.
Jesteśmy pewni, że dzięki wsparciu, te dzieci przyjdą na kolejny Bieg w Piżamach zdrowi i radośni.
Bawmy się razem i czyńmy dobry uczynek!
ZAPISY
https://dostartu.pl/bieg-w-pizamach-warszawa-v8076

Zapraszamy serdecznie na cykl spacerów dla rodzin z dziećmi wokół Osi Saskiej! Spacery odbywają się w soboty od godziny 10.30 do 12.30.
W centrum Osi Saskiej, do której należy lubiany przez warszawiaków Ogród Saski, do 1944 roku był położony Pałac Saski, a obok niego Pałac Brühla oraz przyległe kamienice przy ulicy Królewskiej. Zachodnia pierzeja obecnego pl. Piłsudskiego ma bogatą historię, którą chcielibyśmy się z Wami podzielić.

Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę akcji Adoptuj Warszawiaka ❤
Tym razem będziemy dla Was na Żoliborzu🐕🐕🐕
Spotykamy się 24 września w godzinach 13-16 w Parku Kępa Potocka. Nie może Was zabraknąć 🙂
Podczas wydarzenia będziecie mogli:
🐕 poznać ponad 100 psów z Palucha i pomóc nam w poszukiwaniach najlepszych domów dla nich 🙂
🐕 zaczipować swojego psa zupełnie za darmo (weźcie swój dowód osobisty i książeczkę zdrowia psa)
😻 zajrzeć do kociej strefy, gdzie będzie można wziąć udział w warsztatach robienia kocich zabawek
🐕 odwiedzić stoisko z psimi akcesoriami
🐕 uzyskać informacje o adopcji i wolontariacie
😻 odwiedzić stosiko naszego gościa specjalnego – Stowarzyszenie Przyjaciół Fretek też będzie z nami!
A jeśli masz psiaka z Palucha, zabierz go ze sobą 🙂 Będzie nam miło Was zobaczyć
Akcja organizowana jest we współpracy z Dzielnicą Żoliborz w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego 🙂

📖 Weź książkę ze sobą i poczytaj na trawie!

⏰ Kiedy? 24 września 2022 r., 12:00-17:00
🌳 Gdzie? Ogród BUW w Warszawie

🔹 Zapraszamy rodziny z dziećmi na wspólne spędzenie czasu z książką w miejskim ogrodzie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

GDZIE?
Al. Wojska Polskiego, róg ulicy Śmiałej
KIEDY?
Soboty od 16 kwietnia do września/ października (o ile pozwoli pogoda)
GODZINY?
9:00-16:00

Smyki na Kępie to cykliczne zajęcia muzyczne dla dzieci i ich opiekunów z udziałem kwartetu smyczkowego, odkrywające przed najmłodszymi świat dźwięków. W rodzinnej atmosferze sobotniego spotkania dzieci słuchają słynnych dzieł muzyki klasycznej wykonywanych na żywo, rozmawiają o usłyszanych utworach, a także same muzykują na wybranych instrumentach.
Dla dzieci w wieku 4-7 lat.
/bilet rodzinny 25 zł – do 4 osób/

🦩Zapraszamy Cię na niezwykłą wyprawę, której początek sięga…ok 15 miliardów lat wstecz. Na Twoich oczach narodzą się gwiazdy i galaktyki, a wraz z powstaniem Układu Słonecznego – ta jedyna i niepowtarzalna, nasza planeta Ziemia. Będziesz świadkiem cudu narodzin życia fauny i flory. Zajrzysz do wnętrza wulkanów i zanurzysz się w głąb oceanów podróżując przez wszystkie kontynenty i oceany z ławicami wielobarwnych ryb i opalizujących meduz. Sięgniemy razem przestworzy z egzotycznym ptactwem, a na lądzie towarzyszyć nam będą arktyczne pingwiny, antylopy i gepardy. W niespotykany dotąd sposób połączyliśmy piękne obrazy, najnowocześniejsze technologie cyfrowe i efekty wizualne tworząc doświadczenie pełnej immersji (zanurzenia). A wszystko to w rytm muzyki przygotowanej przez reżysera widowiska, wielokrotnie nagradzanego brazylijskiego twórcę wizualnego i artystę, Jarbasa Agnelli. Nowoczesna melodia brzmi znajomo? Podstawą jej przygotowania były „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego!
Momentem zwrotnym naszej opowieści jest pojawienie się na Ziemi człowieka wraz z towarzyszącym mu rozwojem cywilizacji. Urzekające obrazy Wielkiego Wybuchu i dokumentacja fascynującego królestwa roślin i zwierząt ustępują miejsca imponującym wizualizacjom rewolucji przemysłowej, eksploatacji złóż i postępu technologicznego, ale też kroczącym w ślad za człowiekiem wojnom, pożarom i powodziom.
🍃Chociaż wystawa SAVE THE PLANET – OCALMY PLANETĘ! ukazuje skutki, jakie dla Ziemi ma działalność człowieka, pozostawia nadzieję. Nie brakuje ludzi i instytucji, którzy walczą o przyszłość Ziemi. Co więcej, już dzisiaj możesz stać się jednym z nich! Dzięki współpracy z Onet.pl i akcji Niech żyje planeta! w Art Box Experience pokażemy Ci jak w prosty sposób, wprowadzając niewielkie zmiany w codziennym życiu, możesz zadbać o przyszłość swoją i naszej planety. Opracowany we współpracy z Partnerami wystawy dekalog zmian, podpowie jak to zrobić.
Poznajmy i wspólnie ocalmy Ziemię!
Pomysłodawca i producent:
Piotr Sikora
Scenariusz i reżyseria:
Jarbas Angelli
Partner:
Onet
Partnerzy merytoryczni:
UN Global Compact, Muzeum Ziemi PAN, Nauka o Klimacie
Patroni medialni:
Radio Nowy Świat, Wyborcza.pl, National Geographic

LINK DO SPRZEDAŻY BILETÓW!!!
🐋 Start: 24.09.2022 r.
🎫 Bilety: https://bit.ly/3B1B3vx

Rzuć wszystko i chodź nad Wisłę – bezpłatne rejsy Stołecznej Żeglugi Pasażerskiej
⚓Jeszcze nie kończymy wakacji i pływami z Wami do końca października za sprawą Budżetu Obywatelskiego miasta stołecznego Warszawy. ⛵
Uczestnicy rejsów, zarówno miłośnicy Wisły jak i osoby dopiero odkrywające jej uroki, mogą zapoznać się z ponad 40 różnymi jednostkami pływającymi 💦💙
Do dyspozycji będą drewniane łodzie tradycyjne tj.: baty, pychówki, szkuty, lejtaki, krypy, galary czy dłubanki
Ceniący sobie wygodę, znajdą swoje miejsce na statkach, katamaranach i łodziach motorowych🛥️🚣
Tegoroczną nowością są małe motorówki, które można poprowadzić osobiście.
Udział w rejsach trzeba zadeklarować online poprzez formularz na stronie: http://www.rejsy.waw.pl
Następnie:

 • zapoznaj się z harmonogramem;
 • wybierz datę, godzinę i rejs;
 • zarezerwuj miejsce i zabezpiecz go kwotą 15 zł zwrotnej kaucji, która zostanie zwrócona po odbytym rejsie).
  💙Rezerwujcie miejsca dla rodziny, znajomych i dzieci – jednocześnie do 6 osób.
  ❤️W dni powszednie realizujemy jeden rejs dziennie, a w weekendy przynajmniej pięć.
  💛Rejsy będą uzależnione od warunków meteorologicznych i hydrologicznych.
  Śledźcie na stronie harmonogram i wypatrujcie aktualizacji.
  ❤️Start rejsu: Barka Dworzec Wodny Warszawa – tuż obok pomnika Syreny, gdzie najłatwiej dostać się komunikacją miejską #MetroWarszawa – stacja Centrum Kopernika!
  💛Kontynuujemy tradycje i podczas rejsów planujemy cykliczne spotkania z animatorami i ekspertami. Poszerzycie wiedzę i zaspokoicie ciekawość z zakresu przyrody, historii, ekologii i aspektów varsavianistycznych ⚓
  💙Nie bójcie się pytać i karmić swojej ciekawości. Poznajcie Warszawę z najlepszej story. Z perspektywy pokładu łodzi jest najpiękniejsza.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci to wydarzenie skierowane do widzów od 4 roku życia oraz ich opiekunów. Ideą, jaka od początku przyświeca festiwalowi, jest udostępnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów, które wyróżniają się walorami edukacyjnymi, artystycznymi oraz produkcyjnymi.
Widownia Kina Dzieci, od startu festiwalu w 2014 do dziś, rozrosła się do ponad dwudziestu miast w Polsce. Publiczność każdej edycji zapoznaje się z międzynarodowymi produkcjami nominowanymi
w Konkursie głównym, które nie trafiły jeszcze do szerokiej dystrybucji. Pełen program, pogrupowany w sekcje, prezentowany jest w Warszawie i we Wrocławiu, zaś najważniejsza z sekcji, czyli Konkurs główny prezentowany jest również w pozostałych ok. osiemnastu festiwalowych miastach. Najlepszy film zawsze wybierany jest przez widzów z całej Polski. Dzięki festiwalowi na ekranach polskich kin pojawiają się wyselekcjonowane tytuły, w tym europejskie i międzynarodowe produkcje – filmy aktorskie, animacje, filmy dokumentalne oraz seriale dla dzieci.
Wierzymy, że takie działania mają istotny wpływ na kształtowanie młodych widzów oraz rozwijanie się rynku produkcji filmów kierowanych do młodego widza. Jednak Kino Dzieci to nie tylko pokazy filmowe. Dzięki warsztatom i wydarzeniom towarzyszącym festiwal staje się okazją do wspólnego spędzania czasu, spotkań i dyskusji. Kino Dzieci wykracza poza tydzień pokazów i jest obecny dla widzów przez cały kolejny rok, wprowadzając przez kolejne miesiące najlepsze filmy festiwalu do kin.
Dział Edukacji SNH, który jest organizatorem 9. MFF Kino Dzieci, kinem dla młodych widzów zajmuje się na wielu obszarach. Obok festiwalu rozwija edukację filmową w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, dystrybuuje filmy w kinach i na platformie Nowe Horyzonty VOD, prowadzi warsztaty rozwoju scenariuszy filmów i seriali fabularnych, animowanych i dokumentalnych dla młodego widza – Kino Dzieci Lab i Kino Dzieci Docs, a także organizuje spotkania ze światową branżą filmową.
Bilety na seanse w ramach festiwalu 19 zł oraz 15 zł bilet grupowy (od 10 osób)

Drodzy!
Z ogromną przyjemnością zapraszamy Was na:
JÓZEFOWIADĘ 2022, czyli IV Charytatywny Rodzinny Piknik Sportowy na rzecz Maluszków z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku.
Impreza odbędzie się w sobotę 24.09 w ICSiR (Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji) w Józefowie przy ul. Długiej 44! (obok Szkoły Podstawowej nr 3 i basenu).
CAŁKOWITY dochód z imprezy zostanie przeznaczony dla Maluszków Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku.
Słów kilka o tym dlaczego Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP) w Otwocku jest wyjątkowy.
Ośrodek jest unikalnym w skali kraju przedsięwzięciem przyjmującym noworodki i niemowlaki do ukończenia pierwszego roku życia w nagłych kryzysowych sytuacjach. Służy ochronie najmłodszych przed skutkami sieroctwa.
Są to dzieci niechciane, pozostawione po urodzeniu w szpitalu, w oknach życia, odebrane rodzicom na skutek interwencji sądu lub policji, przyniesione dobrowolnie przez rodziców.
Stan zdrowia przyjmowanych dzieci bywa różny. Większość z nich ma problemy zdrowotne i rozwojowe: 30% dzieci wymaga intensywnej opieki medycznej, leczenia specjalistycznego lub rehabilitacji; 97% dzieci przyjmuje preparaty krwiotwórcze.
Zadbaliśmy o to, aby każdy kto weźmie udział w imprezie, znalazł coś dla siebie. To będzie dzień pełen atrakcji, uśmiechu i razem ponownie dokonamy czegoś wielkiego ! 😊
Dla najmłodszych przygotowaliśmy m.in.:

 • pokazy oraz warsztaty: wokalne, taneczne, akrobatyka, judo, karate itp.;
 • stoiska z warsztatami plastycznymi;
 • malowanie buziek,
 • plecenie warkoczyków;
 • atrakcje w postaci dmuchanych zabawek.
  Ponadto atrakcje towarzyszące:
 • LOTERIA(konkurs)/ KOŁO FORTUNY – każdy los wygrywa ! Liczne wartościowe nagrody w tym m.in.: vouchery do salonów kosmetycznych, fitness klubów, salonów spa itp.!;
 • Słodka Kawiarenka – czyli ciasta z lokalnych cukierni, wypieki mieszkańców Józefowa, Otwocka i okolic;
 • Strefa Gastro – wata cukrowa, popcorn, hot dogi;
 • Kiermasz Dobrej Książki – książki nowe i używane, dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych;
  … i wiele wiele innych!!
  Zapraszamy do śledzenia naszego wydarzenia, gdzie systematycznie będziemy informować Państwa o wszystkich atrakcjach, których z dnia na dzień przybywa 😊
  Osoby chcące wesprzeć naszą inicjatywę – poprzeć zapewnienie dodatkowych atrakcji lub poprzez podarowanie fantów na naszą Loterię i Koło Fortuny – zapraszamy do kontaktu!
  Serdecznie Państwa zapraszamy – przyjdźmy i spędźmy miły dzień z rodziną, a przy okazji wesprzyjmy Maluszki z IOP w Otwocku ! 😊
  Gdyby ktoś z Państwa miał pytania lub chciałby wesprzeć w dodatkowy sposób naszą imprezę zapraszamy do kontaktu:
  Paulina Stepków 500313033
  Kinga Błaszczyk 506380574
  Aleksandra Kasprzak 665422599
  Organizatorzy:
  Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji (ICSiR) w Józefowie
  Fundacja Rodzin Adopcyjnych

Zapraszamy w soboty na cykl zajęć z kolażem. Możecie skorzystać z jednego spotkania lub wielu.
Całą rodziną – dużą lub małą, spędzicie aktywnie czas tworząc niczym artyści Awangardy z początku XX wieku. Kolaż jest techniką sprzyjającą dobrej, artystycznej zabawie, zachęca do eksperymentowania plastycznego z różnymi materiałami. Pozwala na łamanie schematów i wprowadzanie innowacji. Wspólne tworzenie kolażu umacnia rodzinny zespół we wzajemnym wspieraniu się, inspirowaniu.
Rodziców z dziećmi oraz dziadków, wujków i ciocie zapraszamy do wspólnej zabawy ze sztuką dwa razy w miesiącu.
Zajęcia prowadzi Aleksandra Degórska- dziennikarka muzyczna, wyklejająca kolaże od kilkunastu lat. Jej kolaże pojawiły się na wielu wystawach oraz na łamach magazynów Joy, The Mother Mag, Lounge, Fabularie. Zaprojektowała również plakaty dla marki kosmetycznej Urban Decay oraz okładki singli grupy Linia Nocna.
Zapisy przyjmuje najpóźniej 3 dni przed spotkaniem koordynatorka Małgorzaty Graczyk
na e-maila Malgorzata.graczyk@sdk.pl

Spotkanie odbywa się przy obecności minimum 4 rodzin.
Opłata na miejscu lub na konto Staromiejskiego Domu Kultury:
45zł (rodzina 1+1 lub 1+2)
50zł ( 1+3 lub 2+2)

Warsztaty poprowadzi Odskocznia Studio
Warsztaty cyrkowo-teatralne dla dorosłych i dzieci. Żadne wcześniejsze przygotowanie nie jest wymagane. Warsztaty to mieszanka dyscyplin cyrkowych i improwizacji teatralnej.
W programie: żonglerka, rozkręcanie talerza, a także przebieżka na szczudłach.
Moc rekwizytów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Twoja Odskocznia – czas na rozruszanie ciała i wyobraźni!
Warsztaty dla dzieci od lat 3 z opiekunami.
Udział jest bezpłatny, ale obowiązują wejściówki:
https://app.evenea.pl/event/377594-180/

bardzo często nas o to pytaliście, prosiliście, więc postanowiliśmy się wziąć do roboty i przygotowaliśmy program zajęć dla dzieci ❤

szczegóły:
*zamówiliśmy odpowiednie materace które będą zabezpieczać dzieci przed upadkiem,
*dla bezpieczeństwa dzieci zajęcia będą odbywały się w grupie 8 dzieci (grupa zmniejszona, standardowo mamy grupy 15-osobowe, by nauczycielka mogła swobodnie asystować każdemu dziecku

 • w dwóch grupach wiekowych:
  6-10 lat o godzinie 17:00
  11-15 lat o godzinie 18:15

z kim?
Anią Wróbel, która prowadzi w NAYS również zajęcia akrobatyki dla dorosłych.
Ania o sobie:
Cześć! Nazywam się Ania, jestem studentką Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, ze sportem związana jestem od najmłodszych lat. Swoją przygodę z akrobatyką powietrzną rozpoczęłam w Państwowej Szkole Sztuki Cyrkowej, gdzie stale się rozwijam. Trenuję pallot czyli latające trapezy oraz flying pole. Na prowadzonych przeze mnie zajęciach pragnę skupić się na wszechstronnym wzmacnianiu i rozciąganiu swojego ciała poprzez wykonywanie ciekawych i pięknie wyglądających figur gimnastycznych oraz kombinacji na hamakach.
zapraszamy na instagram Ani, gdzie możecie zobaczyć, jakie niesamowite rzeczy robi w szkole cyrkowej:

koszt 1 zajęć w karnecie- 50zł,

koszt karnetu będzie zależeć od liczby zajęć w miesiącu. Będziemy sprzedawać karnety na miesiące kalendarzowe i tylko 8 na daną grupę/ na miesiąc, więc dzieci będą w stałej grupie. Gdy zwolni się miejsce, nowe dziecko będzie mogło dołączyć do grupy. Jeśli będzie wolne miejsce w grupie, będzie również możliwość wykupienia pojedynczych zajęć- 60zł/zajęcia.

parking podziemny bezpłatny- 3h w naszym budynku. Przynieś bilet do naszej recepcji, skasujemy Ci go 🙂
uwaga! możemy skasować bilet tylko 1 dziennie na dany numer rejestracyjny. Jeśli planujesz przywieźć i odebrać dziecko z zajęć, to tylko 1 raz możesz bezpłatnie skorzystać z garażu,
możesz również ten czas spędzić pijąc herbatkę w studio 🙂

Turniej Star Wars Legion w MGC
Data: 24.09.2022, start godz. 9:30 (zbiórka 09.00), limit: 20 Graczy.
Format: turniej singlowy na 800 pkt, standardowa struktura armii zgodnie z zasadami FFG.
Wpisowe: 25 zł. – przedpłata przed Turniejem do dnia 23.09.2022.
Uwaga – decyduje kolejność wpłat, przy ustalaniu listy na Turniej i zasady zapisu na Turniej:
krok1 – zgłaszamy się na wydarzeniu, że jesteśmy zainteresowani udziałem;
krok2 – wysyłacie mail ze zgłoszeniem uczestnictwa na sklep@mgc.com.pl
krok3 – otrzymujecie mail zwrotny z numerem konta
krok4 – dokonujecie wpłaty
krok5 – po zaksięgowaniu wpłaty aktualizujemy zgłoszenia.
Limit miejsc: 20 Graczy, a więc kto Pierwszy Ten Lepszy . Kilka miejsc jest już zarezerwowanych – to Gracze, których wpłaty przeniesiono z sierpniowego Turnieju.
Zapisy: Proszę o zgłoszenia pod postem, jednak gwarancję uczestnictwa w Turnieju mają gracze, zgodnie z kolejnością wpłat zaksięgowanych na koncie MGC.
Rezygnacja z uczestnictwa w Turnieju na pięć dni roboczych przed wydarzeniem powoduje brak zwrotu składki turniejowej.

W wirze codziennych obowiązków i godzinach spędzanych w korkach czasem rodzicom trudno wygospodarować czas dla dzieci. Dlatego warto wybrać się w sobotę do DOROŻKARNI na rodzinne warsztaty ceramiczne.
Tutaj w myśl przysłowia – nie święci garnki lepią – gliniane dzieła tworzyć może każdy. Nawet ci, którzy myślą , że nie potrafią. Niewtajemniczonym w arkana sztuki ceramicznej prowadzący pokazuje techniki ręcznego modelowania najprostszych form, służy radą i pomaga przy drobnych niepowodzeniach. Nie narzuca jednak tematu pracy.
Warsztaty dla dzieci od lat 6 i rodziców.
Prowadzi: Janusz Żabowski.
Cena: 35 zł/osoba
ZAPISY: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/41753

Mamy świetną wiadomość! 24 WRZEŚNIA 2022 r. będziemy mogli już po raz 11. wspólnie ODCZAROWAĆ HOSPICJUM podczas organizowanego przez nas Charytatywnego Pilniku Rodzinnego 😊😊 😊
Wydarzenie odbędzie się na naszym zielonym terenie przy Pileckiego 105. Szykujemy dla Was moc atrakcji na scenie i na stoiskach Przyjaciół FHO, którzy współtworzą z nami Odczarowanie ❤
Jak co roku przeniesiemy się do świata bajek edukacyjnych, w który wprowadzi nas Teatr Katarynka. Imprezę tradycyjnie poprowadzi Conrado Moreno! Więcej informacji już wkrótce!
Dlaczego Odczarowanie? Chcemy zmieniać stereotyp nt. hospicjów i zdejmować tabu z umierania. Bo umieranie to bardzo ludzka rzecz – to część naszej podróży, którą rozpoczynamy, przychodząc na świat. Chcemy by to umieranie było dobre. I właśnie tym zajmujemy się w hospicjum. Zapewniamy opiekę medyczną, ale przede wszystkim staramy się dawać naszym pacjentom i ich bliskim możliwość dokończenia tej podróży na własnych warunkach. Dać czas, na przeżycie trudnych chwil w jakości oraz poczuciu spokoju i bezpieczeństwa.
Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich – małych i dużych do bycia tego dnia blisko hospicjum. Pokazania naszym pacjentom, że nic co ludzkie nie jest nam obce.
Będziemy na Was czekać z atrakcjami w godz. 12:00 – 16:00. Serdecznie zapraszamy!!


Uwaga! Jeśli chcesz dołączyć do grona naszych Przyjaciół i współtworzyć XI Piknik Charytatywny Odczarowanie Hospicjum, skontaktuj się z nami!

„Czasem wielkie historie potrzebują małych pluszowych niedźwiadków…”
⚫️ Koncert LIDII GRYCHTOŁÓWNY – wybitnej pianistki i pedagożki, laureatki VII miejsca w V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w 1955 r., a po latach wielokrotnej członkini jury tego prestiżowego konkursu.
Artystka w lipcu tego roku, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, nagrała płytę z utworami kompozytorów polskich: Chopina, Szymanowskiego, Paderewskiego i Lutosławskiego. Płyta już wkrótce ukaże się w sprzedaży, a tymczasem na kanale YT wydawcy i producenta – Art and Progress Foundation, można wysłuchać wspaniałych recitali domowych nestorki polskiej pianistyki: https://www.youtube.com/c/ArtandProgressFoundation – polecamy 🙂
Koncert poprowadzi Karolina Kolinek-Siechowicz – autorka książki „Chopin, miś i szczęśliwa siódemka”, której bohaterką jest właśnie Pani Lidia. Podczas koncertu dzieci dowiedzą się skąd bierze się muzyka i jaką drogę trzeba przejść, aby zostać pianistą.
🟡 Prowadzącą w opowieści będzie wspierać Miś Meloman 🧸 🙂, więc może i Twój miś pójdzie z Tobą na koncert? 🙂
Karolina Kolinek-Siechowicz jest absolwentką muzykologii i filozofii Kolegium MISH UW oraz doktorantką na Wydziale „Artes Liberales” UW. Doceniana i nagradzana za teksty o muzyce publikuje w wielu pismach. Jest redaktorką czasopisma „Ruch Muzyczny”.
Po spotkaniu będzie możliwość nabycia książki „Chopin, miś i szczęśliwa siódemka”, o której możecie przeczytać np. tutaj: https://oceanbasni.pl/…/chopin-mis-i-szczesliwa-siodemka/
Wydarzenie jest skierowane do dzieci w wieku szkolnym od 5 roku życia.
Wydarzenie realizowane we współpracy z Fundacją Art&Progress oraz Biblioteką Publiczną im. Wacława Wernera w Brwinowie
📌 Brwinowski Pałac Kultury | Pałacowa 1
🟡 24 WRZEŚNIA | 12.00

W trakcie zajęć wyjaśniamy skąd się biorą i czym są pieniądze. Pokazujemy dlaczego warto oszczędzać i jak w łatwy sposób liczyć w pamięci. Rozmawiamy o aktualnych wydarzeniach gospodarczych, o których słyszą dzieci, wyjaśniając je na prostych przykładach. Wcielamy się w różnorodne postaci, takie jak prezydent, premier czy przedsiębiorca, doświadczając, co mogą zdziałać poszczególne osoby. I wiele, wiele innych.
Chcesz wiedzieć więcej: https://flobadob.pl/mlodzi-przedsiebiorcy/
➡️Na zajęcia obowiązują zapisy!
https://flobadob.pl/zapisy-on-line/
Masz dodatkowe pytania?
📧 pisz: kontakt@flobadob.pl
☎️dzwoń: 502 970 978

ZRÓBMY RAZEM SLIME – WARSZTATY DLA DZIECI W WIEKU 3 -7 LAT
Ciągnące, świecące lub puszyste… Glutki, zdobyły serca dzieci na całym świecie. W Piątym Wymiarze doceniamy dziecięce pasje, kreatywność i drzemiące w nich talenty, którymi wykażą się prowadząc dla innych dzieci warsztaty tworzenia slime doskonałego!!!
Na zajęcia obowiązują zapisy! W razie pytań prosimy o kontakt: info.5wymiar@gmail.com lub 531 609 719.

NIEDZIELA, 25 września

Spektakl na podstawie książki Heinza Janischa „Król i morze. 21 krótkich
opowiastek” w tłumaczeniu Marii Borzęckiej
🕒 Czas: 25.09.2022, godz. 15.00
📌Miejsce: Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej, ul. Świerkowa 1
🎫 Bilety: 15 zł do nabycia przed spektaklem
Spektakl przeznaczony dla widzów od 10 r.ż.

Co myśli kot o władzy?
Czy własny cień może uczyć pokory?
Co łączy chmurę z wolnością?
Czego może nauczyć Króla wiewiórka?
Jaki skarb kryje w sobie drzewo?
Jak deszcz mówi o przemijaniu?

Król w spotkaniach ze słońcem, cieniem czy kotem traktuje o sprawach najważniejszych i prostych zarazem. To sceniczna adaptacja dzieła o władzy, pokorze, harmonii świata, o sile natury i miejscu człowieka w spotkaniach z nią. Dialogi, budowane uważnością i prostotą, przenoszą widza do sfery ducha i metafizyki. Każdy z nas bywa Królem w swoim królestwie codzienności.

Reżyseria, scenariusz, scenografia: Dariusz Kunowski
Muzyka: Jerzy Kornowicz
Montaż muzyczny: Andrzej Kijanowski
Występują: Andrzej Bocian,
Katarzyna Żytomirska,
Agata Brzozowicz,
Piotr Herbich
Światło i dźwięk: Tomasz Strzelczyk
Cukier


„Spektakl dedykuję pamięci przyjaciela, pedagoga teatralnego, reżysera i scenografa –Marcina Jarnuszkiewicza.”
Dariusz Kunowski, reżyser
Marcin Jarnuszkiewicz (1947-2016) był wybitnym scenografem, pedagogiem i reżyserem teatralnym. Ukończył studia na Wydziale Architektury Wnętrz warszawskiej ASP i Wydziale Reżyserii
warszawskiej PWST. Zadebiutował w 1974 roku scenografią do inscenizacji Balladyny Słowackiego w Teatrze Narodowym. Pracował m.in. w Teatrze Powszechnym w Warszawie, Teatrze Nowym w Warszawie, Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Teatrze im.
Juliusza Osterwy w Lublinie, Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie
i Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Był wykładowcą na warszawskiej ASP i Akademii Teatralnej.

Ze Sceną Elffów 🧚‍♀🧚‍♂ wybierzmy się do krainy japońskiego teatru bunraku, kamishibai i teatru cieni. Ludowa baśń pt. „Tatsu Taro, syn smoka” to opowieść o przyjaźni, tolerancji i miłości. Dzięki niej mali widzowie poznają kulturę Japonii i zgłębią wielki, uniwersalny temat, jakim jest matczyna miłość ❤️🇯🇵👩‍🦳
Twórcy spektaklu: Ania Polarusz, Weronika Lewoń-Juszczyk
Czas trwania: 45 minut
🎟Bilety: 10 zł dokupienia online na Biletyna.pl.
Link do zakupu ➡️ https://tiny.pl/wgj9p
Bilet wstępu do kupienia również w dniu spektaklu na 30 min przed rozpoczęciem.

Zapraszamy na najbardziej rodzinne i sportowe pożegnanie lata! 🤸‍♂️☀️👨‍👩‍👧‍👦
Piknik Rodzinny odbędzie się 25 września na terenie SP nr 127 w Warszawie!
➡️ Zapraszamy w godz. 11:00-15:00
➡️ Wstęp bezpłatny!
Na uczestników czekać będzie moc atrakcji! 🤸‍♂️🤹🎨🥁
◾ Pokazy sportowe
◾ Losowanie nagród
◾ Dmuchańce
◾ Malowanie buziek
◾ Wata cukrowa
◾ Konsultacje z Dietetykiem sportu
◾ Konsultacje z Trenerem przygotowania motorycznego – Marcinem Wyszkowski
A wszystko to całkowicie za darmo w ramach Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki “Sport dla wszystkich”
☀️🥋 Między konkursami i zabawami sportowymi dla całych Rodzin uczestnikom umilą czas pokazy JUDO – będą one także świetną okazją do zaprezentowania umiejętności zawodników i zawodniczek Uczniowskiego Klubu Sportowego „SameJudo”. 🥋🦈
Ponadto dla wszystkich uczestników pikniku zostaną przeprowadzone bezpłatne warsztaty z nauki bezpiecznego upadania oraz lekcje pokazowe, podczas których każdy będzie mógł lepiej poznać szlachetną dyscyplinę olimpijską jaką jest judo oraz spróbować swoich sił na macie.
Bądźcie z nami! Zapraszamy!

Wyścigowe święto stolicy zbliża się wielkimi krokami.
25 września 2022 roku, na Torze Wyścigów Konnych Służewiec, odbędzie się jedyna w swoim rodzaju – Wielka Warszawska.
Jedne z najlepszych koni w sezonie, klimat dawnej Warszawy i niepowtarzalne wyścigowe kreacje, a to wszystko w nietypowej, jesiennej aurze. 🍁
Historia Wielkiej Warszawskiej sięga XIX wieku, warto chociaż raz w życiu doświadczyć jej wyjątkowej atmosfery.
Wielka Warszawska to idealny moment na zaprezentowanie szykownych stylizacji. Nie może zabraknąć również zjawiskowych nakryć głowy! 🎩 Tradycyjnie będzie można wziąć udział w konkursie na najpiękniejszą stylizację w kapeluszu.

😍W niedzielę 25 września 2022 w Piasecznie zapraszamy na edukacyjną miejską grę terenową 🐪 „Nie WIELbłądź – DECYDUJ!”. 🧭🗺Tym razem mali odkrywcy wcielą się w postać niefrasobliwego wielbłąda, przed którym trudne życiowe decyzje i wyzwania!
👉Rejestracja na grę będzie możliwa 25 września 2022 w godz. 12:00 – 15:30 w Parku Miejskim przy ul. Zgoda w Piasecznie. Dołączcie też do wydarzenia na Facebooku!
👉Na grę zapraszamy w szczególności rodziny z dziećmi w wieku 6-14 lat. Zadania są przygotowana w taki sposób, by wciągnąc różne grupy wiekowe.
👉Na rodziny czekają wyzwania logiczne i sportowe w zabawnej i wciągającej formule podróży przez 🏝️ pustynię, ale nie tylko! Mali odkrywcy dowiedzą się również, jakie konsekwencje niosą za sobą podejmowane przez nich decyzje i na jakie wartości warto stawiać w życiu. Wydarzenie jest bezpłatne.
Na grę zapraszają Piaseczno, Akademia Rodziny i Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie.
ODKRYWCY CZEKAMY NA WAS! 🙌

😍В неділю 25 вересня 2022 в П’ясечно запрошуємо на освітню міську гру на природі. 🐪 “Не блукай – ВИРІШУЙ!” 🧭🗺Цього разу маленькі дослідники зіграють роль безтурботного верблюда, який зіткнеться з важкими життєвими рішення та викликами!
👉Реєстрація на гру буде можлива 25 вересня 2022 о год. 12:00 – 15:30 в Міському Парку на вул. Згода в П’ясечному. Також приєднайтеся до подій на Фейсбуку!
👉Особливо запрошуємо до гри сім’ї з дітьми віком 6-14 років. Завдання складені таким чином, щоб залучити різні вікові групи.
👉Логічні та спортивні випробування чекають сімей у веселій та захоплюючій подорожі формулою через 🏝️ пустелю, але й не тільки! Також маленькі дослідники дізнаються про наслідки своїх рішень і про те, які цінності варто ставити в житті. Захід є безкоштовним. 🙌

Dinozaur Dyzio „urodził” się we wrześniu 1997 roku i swój debiut miał podczas pierwszego Festiwalu Nauki w Warszawie. Na co dzień mieszka w Muzeum Geologicznym PIG-PIB witając gości na sali głównej oraz dzielnie pomagając w prowadzeniu zajęć. Jak co roku, z okazji urodzin wyprawiamy mu huczne przyjęcie, na które zapraszamy wszystkich miłośników dinozaurów.
W programie: liczne gry i zabawy, geologiczne i plastyczne warsztaty oraz stoiska edukacyjne.

Tak jak obiecywałyśmy przed rokiem, wracamy z proekologiczną inicjatywą garażowej wyprzedaży rzeczy używanych na Zielonej Białołęce!
✅ Organizatorami tegorocznego wydarzenia również są Fundacja Busola oraz Parafia św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
✅ Tym razem nasza inicjatywa odbędzie się w ramach Festynu Rodzinnego “Gabriel – Święty Uśmiechu”, organizowanego przez Parafię p.w. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty przy ul. Ostródzkiej 172, która rokrocznie gromadziła wielu mieszkańców z okolicy. Więcej informacji o festynie znajdziecie pod linkiem: https://fb.me/e/2H021etzn
✅ Ponieważ ilość miejsca na wyprzedaż jest ograniczona, osoby, które planują wystawić swoje rzeczy, obowiązują zapisy. Zgłoszenia tych osób przyjmujemy:

 • na messengera Fundacji Busola
 • e-mailowo: fundacjabusola@gmail.com
 • telefonicznie: 600 469 250.
  OPIS INICJATYWY:
  ✅ Potrzebujecie niedrogich podręczników, szukacie używanych, niepowtarzalnych przedmiotów? Przyjdźcie na naszą wyprzedaż garażową!
  ✅ Chcielibyście pozbyć się niepotrzebnych rzeczy z domu?
  ✅ Przynieście je w niedzielę 25.09.2022 r. do białołęckiej parafii św. Mateusza!
  ✅ Zabierzcie ze sobą koc, stolik lub krzesło, na których wyeksponujecie swoje skarby.
  ✅ Za możliwość ich wystawienia na wyprzedaży nie płacicie.
  ✅ Sami zdecydujcie, czy przekazać swoje przedmioty nieodpłatnie, czy może za rozsądną odpłatnością.
  ✅ Mile widziane:
 • podręczniki szkolne,
 • książki,
 • ubrania,
 • buty,
 • zabawki dziecięce,
 • wyposażenie domu,
 • pamiątki z podróży,
 • antyki,
 • obrazy,
 • wazoniki,
 • monety,
 • lustra,
 • płyty lub kasety magnetofonowe.
  ✅ Na wyprzedaży nie będzie można oferować: żywności, leków i produktów, którymi handel jest nielegalny lub wymaga pozwolenia (np. broń, alkohol).
  ✅ Jeśli masz do sprzedaży duże przedmioty, jak meble, duże AGD, możesz pokazywać zdjęcia tych przedmiotów i umawiać się indywidualnie.
  ✅ Na teren wyprzedaży nie można wjeżdżać samochodami.
  🍃🍀🌿 Bądźmy eko – dajmy rzeczom drugie życie! 🍃🍀🌿

Niedziela to czas dla rodziny. A Muzeum to świetne miejsce, w którym można ciekawie i rodzinnie spędzić czas: podziwiać dzieła sztuki, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi, a nawet trochę się pobawić. Zapraszamy na wspólne odkrywanie muzeum w każdą niedzielę! Zajęcia zaczynają się o 12.00 i o 14.00.

Przedstawienie, w którym teatr fizyczny, pantomima, sensoryczna scenografia oraz grana na żywo muzyka przybliżają widzom pełne symboli życie insektów. Spektakl wprowadza w przedziwny, baśniowy świat. Za pomocą minimalistycznych środków opowiada mądrą historię o przyjaźni, dojrzewaniu, wykluczeniu. Uwrażliwia na życie natury, a jednocześnie pozwala odnaleźć trochę siebie w każdym owadzie.
Główną bohaterką jest mała gąsienica, która nie chce być taka jak inne. Zamiast pożerać kolejne liście wyrusza w podróż, która stopniowo odsłania przed nią zarówno ciemne jak i jasne strony życia. Ta baśniowa opowieść jest także metaforą dorastania – spotykając różne dorosłe owady bohaterka uczy się rozumieć otaczający ją świat i samą siebie.
Wydarzenie jest współfinansowane przez Urząd Dzielnicy Praga Południe M. St. Warszawy
/ wejście za zaproszeniami do pobrania w kasie lub na stronie internetowej Promu od 19 września od godz. 12:00 /

Wybierz się w podróż po historii sztuki, poznając fascynujące dzieła mistrzów by potem, inspirując się wiedzą stworzyć obraz, rzeźbę czy instalację.
TWÓRCZA niedziela to zajęcia dla grupy dzieci i grupy osób dorosłych (osobno), gdzie za każdym razem tematem będzie inny artysta, styl czy okres w sztuce.
Warsztaty składają się z części teoretycznej wprowadzającej w temat zajęć i części praktycznej gdzie tworzyć będziemy własne interpretacje.
Zajęcia odbywać się będą w jedną niedzielę w miesiącu. Na każde ze spotkań obowiązują osobne zapisy – można przyjść raz, a można wziąć udział w całym cyklu.
Ilość miejsc ograniczona!
We wrześniu zapraszamy na podróż z malarstwem naskalnym/jaskiniowym w dniu:
25.09.2022 r./niedziela
g. 12.00-13.30 SZTUKA dla dzieci
g. 15.00-16.30 SZTUKA dla dorosłych
miejsce: Arteneum, ul. Radzymińska 121, Warszawa
koszt jednych zajęć: 25,00zł/os
zapisy i informacje:
kontakt@arteneum.com.pl
tel/sms 571 225 504
………………….
Dostępność-informacje:
♿️ obecnie obiekt jest dostępny architektonicznie
🚾 ♿️toaleta dostosowana do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich
Dojazd do miejsca:
🚌- przystanki autobusowe Gorzykowska 02 lub Gorzykowska 04 (uwaga! przystanki na żądanie)
🅿️ ♿️ najbliższe miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajduje się w odległości ok. 40 m przed lokalem Radzymińska 119
➡️ wejście do lokalu od strony ulicy Radzymińskiej
➡️ ♿️wejście dla osób poruszających się na wózkach od strony podwórka (prosimy o wcześniejszy kontakt)
🦮 możliwość wejścia z psem asystującym
Jeśli macie inne szczególne potrzeby prosimy o wcześniejszą informacje

Nie zna „Mazowsza”, kto nie widział koncertu Kalejdoskop Barw Polski. To nie tylko flagowy koncert, ale także kwintesencja działalności zespołu. Nic tak jak Kalejdoskop Barw Polski nie oddaje istoty „Mazowsza”. Koncert, trwający z reguły około 2,5 godziny, to wybór pieśni i tańców pochodzących z różnych zakątków Polski. Prezentują one folklor wsi i miasteczek, ale często są to tańce narodowe, które „Mazowsze” także ma w swoim repertuarze. Podczas koncertu widzowie mogą wraz z artystami „Mazowsza” przemierzyć całą Polskę. Poznać nie tylko charakterystyczne dla poszczególnych regionów tańce, przyśpiewki i muzykę, ale również przyjrzeć się pięknie wykonanym i zdobionym kostiumom, które cieszą oko. To właśnie kostiumy dopełniają całości obrazu „Mazowsza” nie tylko w Kalejdoskopie Barw Polski, ale w każdym programie zespołu. W czasie tego koncertu widzowie mogą wędrować wraz z zespołem przez całą Polskę. Od Kaszub, poprzez Kujawy, Zieloną Górę, region Mazowsza, Lubelszczyznę, aż po góry i Śląsk. Z pewnością wielu zachwyci się krakowiakiem czy oberkiem, wspaniałymi choreografiami mistrza mazowszańskiego parkietu – Witolda Zapały czy innych twórców jedynych w swoim rodzaju układów tanecznych. I wielu zapadną na zawsze w pamięć słowa mazowszańskich hitów, jak Kukułeczka, Cyt, cyt, Furman czy Ej, przeleciał ptaszek. A to wszystko okraszone fantastyczną grą orkiestry „Mazowsza” pod batutą dyrektora Jacka Bonieckiego. Warto zasmakować Kalejdoskopu Barw Polski i dotknąć tego, co w „Mazowszu” jedyne w swoim rodzaju – polskiej kultury i polskiego folkloru w wersji dla każdego widza. Tego wymagającego i wykształconego oraz tego, który z polską muzyką i kulturą
styka się po raz pierwszy.
Dyrygent:
Jacek Boniecki
Przygotowanie baletu:
Zofia Czechlewska
Przygotowanie chóru:
Mirosław Ziomek

Zapraszamy na rodzinną wyprawa do Azji! W trakcie warsztatów przygotujemy tajską pastę curry na bazie trawy cytrynowej, imbiru i kurkumy, wietnamski sos orzechowy oraz pyszny indyjski napój na bazie mango.
Na zajęciach, w rodzinnych duetach, przygotujecie:
-Żółte curry z domową pastą curry i kurczakiem
-spring rolls z orzechowym sosem
-mango lassi
Ważne:
-Jest to warsztat rodzinny bez limitu wieku dzieci.
-Warsztaty trwają 2 godziny

🐦 Serdecznie zapraszamy na koncert dedykowany najmłodszym słuchaczom (i nie tylko!)
Ptaszkowie Śpiewali to muzyka pełna przyrody, spokoju i małych “wielkich” zachwytów wiejską codziennością. Jest to autorski projekt Karoliny Balmas-Pęczuły wokalistki i instrumentalistki takich zespołów jak Kipikasza i Dziadowski Projekt, prywatnie mama, grafik i twórca filmów i animacji. Piosenki inspirowane są muzyką tradycyjną, której artystka poszukuje i uczy się od najstarszych wiejskich muzykantów od wielu lat. Karolina jest autorką, muzyki i tekstów. Usłyszycie piękne piosenki o cyklu natury, miłości, ptakach i korniku, który skrobie nocą w stare drzwi. Zostaniecie zabrani w podróż na podlubelską wieś, jej pola, łąki, lasy i podwórka. Usłyszycie trzepot skrzydeł ćmy i poczujecie zapach starej drewnianej chaty i bzu rosnącego pod jej oknem.
🐦 Ptaszkowie Śpiewali to kolorowy duet tworzony przez Karolinę Balmas-Pęczułę i Piotra Rybczyńskiego. Artyści tworzą autorską muzykę skierowaną do najmłodszych pełną natury, ekologii, dawnej wsi.
💛 25 września | godz. 16.45 | bilety: 20 / 25 pln
do kupienia
https://biletyna.pl/koncert/Ptaszkowie-Spiewali/Zielonka
lub
w kasie OKiS codziennie (pn-pt) w godzinach 10.00 – 17.00 w pokoju nr 27
💚 rodziców / opiekunów zapraszamy w tym czasie na koncert Anity Lipnickiej w sali widowiskowej OKiS: https://biletyna.pl/…/O-milosci-akustycznie/Zielonka
👉 na czas koncertu wszystkie dzieci będą miały zapewnioną opiekę 🙂
📍 Organizator: Kolejowa 11
📍 Partner: Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
📍 Miejsce koncertu dla dzieci: Kolejowa 11

25 września 2022 (niedziela)
godz. 16.00
wstęp 10 zł
„Wywrócona bajka o Kapturku”. Spektakl dla najmłodszych, oparty na baśni, którą zna każde dziecko. Nie powiela jednak akcji znanej baśni, lecz ją dosłownie wywraca „do góry nogami”. Odwołuje się do znanych symboli z baśni braci Grimm, takich jak czerwony kapturek, groźny wilk czy wędrówka przez las do babci. Oparty jest na przezabawnym autorskim scenariuszu i autorskiej bajkowej muzyce. Wszystkie piosenki są śpiewane przez aktorów na żywo i posiadają ekspresyjną choreografię. Spektakl opatrzony jest barwną scenografią i ręcznie robionymi kostiumami, a także wyjątkowymi efektami świetlnymi i efektami specjalnymi. Przez całe 60 minut bawi widzów – zarówno tych najmłodszych, jak i ich rodziców. Przez cały spektakl bohaterowie wraz z dziećmi szukać będą odpowiedzi: „kto zaczarował las?”. Odpowiedź na to pytanie zaskoczy każdego widza bez względu na wiek…

Zostań małym naukowcem | edukacyjne warsztaty dla dzieci

Jak badać odczyny różnych substancji? 🧪Co dodać do wody, by zmieniła kolor? Jak sprawić, by na nowo stała się przezroczysta? 💧
Dzieci w wieku 6-10 lat zapraszamy do udziału w warsztatach naukowych! Podczas zajęć uczestnicy, pod okiem doświadczonego instruktora, samodzielnie wykonają bezpieczne eksperymenty. 🧪🧬🔬 Wysłuchają opowieści o ludziach nauki, którzy 💯 lat temu szukali odpowiedzi na pytanie jak działa świat. Dowiedzą się jakich odkryć dokonali: Maria Curie-Skłodowska, Jan Czochralski, Ignacy Mościcki, Helena Krzemieniewska i Michalina Stefanowska. 🧑‍🔬👩‍🔬
W trakcie najbliższych zajęć najmłodsi posłuchają opowieści o Ignacym Mościckim, który był Prezydentem Rzeczypospolitej, a także chemikiem z rozległym dorobkiem naukowym i innowacyjnymi rozwiązaniami (zarejestrowano aż 45 patentów naukowych). 📖 W drugiej części zajęć dzieci wykonają eksperymenty z „kolorowymi próbówkami” – badając odczyny różnych substancji. 🎨
Informacje praktyczne:
🔹 w warsztatach mogą wziąć udział dzieci w wieku 6-10 lat,
🔹 na czas zajęć każdy z uczestników dostaje fartuszek, rękawiczki, okulary oraz niezbędny sprzęt laboratoryjny,
🔹 zajęcia są bezpłatne,
🔹 ilość miejsc ograniczona,
🔹 obowiązują zapisy – wystarczy wysłać na adres miejscespotkan@niepodlegla.gov.pl wiadomość z imieniem i nazwiskiem dziecka,

Spotkanie z alpakami

Zapraszamy na spotkanie z cudnymi alpakami.
Na warsztatach dowiemy się:
🐾Jak zwierzęta komunikują się ze sobą.
🐾Jakie dźwięki wydają alpaki i co one oznaczają
🐾Jakie dźwięki wydają inne zwierzęta ( będziemy rozpoznawać zwierzęta po wydawanych dźwiękach)
🐾Jakie inne formy komunikacji prezentuję zwierzęta.
🐾Oczywiście nie zabraknie czasu na przytulanie głaskanie i karmienie przysmakami naszych alpaczek.
Alpaki naprawdę nas odwiedzą i wdrapią się na pierwsze piętro 🦙
Spotkanie trwa ok 35 min.
Koszt udziału w spotkaniu: 55 zł/dziecko – przedpłata, w tym godzina na sali zabaw przed lub po spotkaniu 🙂
65 zł – w dniu spotkania

gordonowski koncert dla małych dzieci

🎵🎶KONCERT DLA MAŁYCH DZIECI 🎶
w niedzielę 25.09.2022 godzina 11:00 DKR Wiślicka8
Zapraszamy rodziny z maluchami (niemowlęta, przedszkolaki i wszyscy chętni) na gordonowski koncert o zwierzętach.
🎤Sylwia zaśpiewa historie o żabie, żyrafie i sennym kotku, 🎹Olga zagra na pianinie, 🎸Maciek na gitarach, 🎻Ewa na altówce, a 🥁Wy razem z nami na swoich instrumentach na finałowej piosence 🙂
BILETY:
https://ekobilet.pl/muzycznakaruzela/

Spacer po Łazienkach Królewskich

Zapraszam na spacer do Łazienek Królewskich.
Spotykamy się w niedzielę, 25 września 2022 r., o godz 13.00 pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Spacer przewidziany jest na ok 1.5h.
Podczas spaceru dowiemy się m.in.;
Gdzie w Łazienkach znajdowała się kiedyś cerkiew?
Co miał na zadzie koń królewski?
Gdzie wybiła godzina zemsty?
Gdzie były największe kuchnie w kraju?
Gdzie znajdował się mostek Chiński?
Na czyje życie w Łazienkach dokonano zamachu?
Jakie wydarzenie upamiętnia kolumna z orłem?
Gdzie znajduje się głaz czasu?
Na czym polegała gra w Trou-Madame?
Dlaczego Niemcy nie wysadzili w powietrze Teatru na Wyspie?
Który budynek upodobniono do grobowca rzymskiego Cecylii Metelli przy Via Appia pod Rzymem?
Co robi pies w łazienkach?
Gdzie miała stanąć Świątynia Najwyższej Opatrzności?
i wiele innych…
Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, natomiast jeśli uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek (…)
Spacer poprowadzi przewodnik miejski Warszawskiego Zaułka. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia. 😉

iluzjonista Konrad Modzelewski

Wydarzenie dedykowane dla dzieci 3-10 lat.

Na scenie Teatru Iluzji wystąpi Konrad Modzelewski – specjalista od rozbawiania dzieci za pomocą magii! Spodziewajcie się brzuchów obolałych od śmiechu! Konrad twierdzi, że nie ma talentu do tego, co robi… ma za to 11 lat doświadczenia, w trakcie których wykonał ponad 2700 pokazów! Występował w telewizji, w samolotach, w Polsce i za granicą, a ostatnio nawet w czystych skarpetkach 😉
Show Konrada jest mocno interaktywne, jako że nasz magik jest straszną fajtłapą, dzieci ciągle muszą mu pomagać. Czasem podpowiedzą, co robi źle, czego nie zauważył, czy co tam upuścił.
Do niektórych numerów nasz prestidigidigi… magik potrzebuje asystentów wybieranych spośród publiczności.
Głównym celem Konrada jest to, aby dzieci nie przestawały się śmiać!
GWARANTUJEMY, ŻE BĘDZIE TO NIEZAPOMNIANE WIDOWISKO!
Czas trwania: 50 minut

Rodzinna Niedziela w Hulakula

25 WRZEŚNIA podczas Rodzinnej Niedzieli w HULAKULA wystąpi Pomarańczowy Cylinder – Teatr dla dzieci 🎩😎
O 12:00 widzimy się pod sceną główną i zapraszamy do tanecznej zabawy z naszymi animatorkami podczas gry JUST DANCE!😃🤸‍♀️
Teatrzyk Pomarańczowy Cylinder zaprezentuje spektakl pt. “Eko galaktyka”, który zacznie się o godz. 14:00.
A o 15:00 na naszym KINOWYM EKRANIE odtworzymy bajkę niespodziankę!🎞😁
✅W SOBOTĘ I NIEDZIELĘ ZAPRASZAMY DO HULAKULA OD GODZ. 10:00!
✴WSTĘP BEZPŁATNY
✴GRA JUST DANCE! – 12:00
✴TEATR POMARAŃCZOWY CYLINDER – 14:00
✴BAJKA – 15:00

Ten wpis został opublikowany w dzieci.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments