Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 18-19 listopada

Co prawda weekend zapowiada się zimny i deszczowy, ale przecież nie ma złej pogody, tylko źle ubrani ludzie :) Także wskakujcie w ciepłe kurtki i łapcie moc inspiracji z Weekendowej Zajawki!

Spis treści:

Jeśli interesuje Cię, co ciekawego dzieje się dla dzieci w Warszawie, zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco – w każdy piątek dostaniesz Weekendową Zajawkę na maila!

SOBOTA, 18 listopada

PRZESTRZEŃ TWÓRCZA “Frida i Fridita” – Łazienki Królewskie – BEZPŁATNE WEJŚCIE

Doświadczaj sztuki, inspirowanej dziełami i życiem słynnej meksykańskiej artystki, Fridy Kahlo. Wejdź do świata kolorów i zapachów w nowej przestrzeni twórczej w Starej Kordegardzie pod hasłem “Frida i Fridita”. Zapraszamy dorosłych i dzieci.

Poznaj Friditę, przyszłą malarkę, dziewczynkę o wyrazistym charakterze, z bogatą wyobraźnią, ciekawą życia i siebie samej. Wejdź do świata Fridy, kobiety arcymeksykańskiej, wyzwolonej, doświadczonej niepełnosprawnością i cierpieniem, które przedstawiała na obrazach.

Poczuj się gościem w domu i życiu Magdaleny Carmen Friedy Kahlo y Calderόn (1907-1954), artystki kolorów i kontrastów. Usiądź przy stole w jej jadalni, rozkoszuj się zapachem kokosów i pomarańczy. Połóż się i twórz w łóżku z baldachimem. Obejrzyj gorset i but ortopedyczny. Włóż tehuańskie stroje i wpleć we włosy wstążki oraz kwiaty. Posłuchaj opowiadania o “Pięknej”.

Wszystkiego tego doświadczysz w przestrzeni twórczej “Frida i Fridita”. Zarezerwuj termin, przyjdź i podziwiaj kolory życia. Maluj!

“Frida i Fridita” – udogodnienia

Przestrzeń twórcza “Frida i Fridita” przystosowana jest dla osób wysoko wrażliwych sensorycznie, z niepełnosprawnościami ruchu, wzroku i słuchu oraz niepełnosprawnością intelektualną.

Dostępne udogodnienia:

 • przywoływacz na fasadzie budynku – pozwala wezwać pracownika Muzeum osobie z niepełnosprawnością;
 • podjazd dla wózków;
 • plany tyflograficzne wnętrza oraz fasady Starej Kordegardy dla najmłodszych;
 • nadajniki beacon do aplikacji YourWay – pozwalają poznać osobom z niepełnosprawnością wzroku przestrzeń wewnątrz i na zewnątrz Starej Kordegardy;
 • elementy strefy do poznawania przez dotyk;
 • oznaczenia w brajlu;
 • karta komunikacji pozawerbalnej;
 • zaproszenie i opisy w Polskim Języku Migowym (PJM);
 • nagrania audio;
 • fotel z podnóżkiem – ułatwia nakarmienie dziecka oraz daje możliwość odpoczynku i relaksu, można też skorzystać z kołdry obciążeniowej;
 • zestaw sensoryczny – pomaga zmniejszać napięcie i siłę odczuwania bodźców, w zestawie znajdują się uspokajające “gniotki” i rękawiczki oraz słuchawki wygłuszające dźwięki dla dzieci i dorosłych.

Serdecznie zapraszamy na kreatywne zajęcia dla dzieci w wieku 5-7 lat 😊
Na Zajęciach z Kreatywności dzieci korzystają z narzędzia jakim jest plastyka, aby odkrywać różnorodność materiałów, eksperymentować i tworzyć unikatowe dzieła sztuki.
Podczas zajęć dzieci poznają swoje zmysły w praktyczny sposób, dotykając, malując, wyczuwając różne tekstury i kształty. To także czas, aby dowiedzieć się, jakie emocje i uczucia mogą towarzyszyć procesowi tworzenia, gdy wyrażamy siebie poprzez sztukę.
Metoda Montessori, która wprowadza elementy samodzielności i wyboru, pomaga dzieciom rozwijać swoją motorykę oraz umiejętność podejmowania decyzji.
Dzięki upcyklingowi, dzieci uczą się, jak materiały z pozoru nieużyteczne mogą stać się inspiracją do tworzenia pięknych dzieł sztuki.
Te zajęcia to nie tylko tworzenie sztuki, ale także budowanie pewności siebie, zdolności rozwiązywania problemów i wyrażania siebie w sposób twórczy. To miejsce, gdzie dzieci mogą czerpać radość z procesu tworzenia, rozwijając jednocześnie swoje talenty i pasje.

18 listopada 2023, sobota, godz. 10.00
Zapraszamy Panie 16+ na warsztaty neurografiki pt. Drzewo mojej rodziny w ramach cyklu Soboty dla kobiet. Warto poznać swoje korzenie i wykonać neuro drzewo genealogiczne, aby kwitło i dawało płody. A wszystko poprzez rysunek neurograficzny – na luzie, w zamyśleniu, w ciepłym kobiecym gronie.
Ludzie mówią: zaczynamy naszą podróż od pierwszego oddechu… A potem co roku obchodzą swoje urodziny. Ale historia każdej osoby zaczyna się znacznie wcześniej – od ludzi, bez których ta osoba nigdy by nie istniała. To są jej korzenie, o których należy pamiętać, szanować i być za nie wdzięcznym. Jeśli dobrze zadbasz o korzenie drzewa, będzie ono pięknie rosło, zdrowe i mocne! W trakcie warsztatów sami zadbamy o swoje korzenie, ustalimy prawidłowy przepływ czystej energii, wzmocnimy nasze drzewo genealogiczne, aby kwitło i dawało płody. A wszystko poprzez rysunek neurograficzny – na luzie,
w zamyśleniu, w ciepłym kobiecym gronie.
Neuro-Drzewo jest jedną z podstawowych praktyk uzdrawiania, bardzo piękną i dającą dobre rezultaty.
Warto poświęcić ten sobotni czas tylko dla siebie – przyjdź i zrelaksuj się razem z nami!
Prosimy o punktualność, ze względu na dobro wszystkich uczestniczek warsztatów.
Jeśli kobieta jest spełniona i zrelaksowana, może przenosić góry. Sobotnie spotkania w kręgu kobiet służą właśnie w tym celu – dla relaksu, spełnienia, wymiany kobiecych energii, dla wsparcia, samopoznania i ujawnienia twórczego potencjału.
Opłata: karnet 90 zł (2 spotkania), pojedyncze zajęcia 50 zł.
Zapisy od 23.10.23 godz. 10.00
Instruktorka: Yuliia Matsiuk.

🚀💡 Z wielką radością ogłaszamy, że nasza szkoła programowania dla dzieci wkracza na Ursynów, ul. Przy Bażantarni 11, już 18 listopada 2023! Ale to jeszcze nie koniec dobrych wieści…
🎮 Na ten wyjątkowy dzień otwarcia przygotowaliśmy specjalną imprezę w stylu MINECRAFT! Dla wszystkich młodych entuzjastów technologii, to nie tylko start nauki, ale także niezapomniana zabawa!

18 listopada 2023, sobota,
I grupa godz. 11.00 (dzieci 4-6 lat),
II grupa godz. 12.00 (mieszana)
Opłata: karnet 105 zł, pojedyncze zajęcia 40 zł.
Zapisy
od 23.10.2023 godz. 10.00
Czy witaminy mogą wybuchać? Albo świecić w ciemnościach? Sprawdzicie to podczas naszych warsztatów naukowych.
Mali Einsteini czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-11 lat.
Pytanie. Działanie. Odpowiedź.

Zapraszamy dzieci w spektrum autyzmu (w wieku 6–12 lat), wraz z rodzicami, na warsztaty w Muzeum Narodowym w Warszawie. Podczas każdego spotkania dzieci będą poznawały Muzeum i prezentowane w nim zabytki dzięki zagadkom, łamigłówkom i zadaniom wymagającym spostrzegawczości i rozwijającym współpracę między uczestnikami zajęć.
Schemat zajęć:

 1. powitanie w Holu Głównym,
 2. wizyta w galeriach; poznawanie dzieł z wykorzystaniem łamigłówek, zadań i zagadek,
 3. przejście do sali edukacyjnej i wykonanie zadania podsumowującego spotkanie,
 4. zakończenie spotkania i pożegnanie.
  ℹ️ Będziemy wdzięczni za dodatkowe informacje o specjalnych potrzebach Państwa dzieci (np. komunikacja niewerbalna). Umożliwią nam one optymalne przygotowanie zajęć.

⌚ około 70 minut
📍 Gmach Główny MNW, galerie stałe
🧒 dzieci w spektrum autyzmu, w wieku 6–12 lat
🎟️ cena biletu: dziecko – 1 zł, opiekun – 20 zł, bilety dostępne od wtorku poprzedzającego wydarzenie w kasach MNW i online.
📅 HARMONOGRAM 📅

18 listopada / Cztery żywioły: powietrze
Zapraszamy na spotkanie, podczas którego będziemy rozmawiali o tym, co niewidzialne, czyli o powietrzu. Gdyby nie ono, nie mielibyśmy wielu oryginalnych dzieł: szklanych naczyń, pufy Yacht czy stołka PLOPP. Wzbijemy się w powietrze niczym ptak lub samolot. Zastanowimy się, jak z wyzwaniem namalowania powietrza radzili sobie artyści.
bilety dostępne od 14 listopada

Raz w miesiącu możesz zaprosić swoją rodzinne na sobotnie plastyczne rozmaitości 🚀
Zachęcamy do pracy twórczej, kreatywnego spędzania czasu. Tworzymy dzieła inspirowane przyrodą, kulturą, zwyczajami, a także dziełami i technikami wielkich mistrzów.
🟩 Sobota 18.11
godz. 10.00 – 11.30 I grupa
godz. 11.45 – 13.15 II grupa
🟦 Materiały w cenie. Opłata:
40zł/m-c (1x m-c 90 min.) od rodziny do 4 osób, kolejna osoba 5zł
Zapisy na 🎨 RODZINNE WARSZTATY PLASTYCZNE 🎨 pod linkiem: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/54294

🎶 Zapraszamy wszystkie dzieci do naszego fantastycznego programu grupowych zajęć wokalnych dla dzieci od 7 roku życia! 🎤
🌟 Dlaczego warto? 🌟
1️⃣ Śpiewanie rozwija kreatywność: Śpiewanie to doskonały sposób na wyrażanie siebie i rozwijanie artystycznych talentów.
2️⃣ Śpiewanie wzmacnia pewność siebie: Nasze zajęcia pomagają budować pewność siebie i poczucie własnej wartości.
3️⃣ Śpiewanie poprawia koncentrację: Ćwiczenia wokalne rozwijają zdolność skupienia uwagi, co korzystnie wpływa na wyniki szkolne.
4️⃣ Śpiewanie buduje przyjaźnie: Dzieci będą miały okazję poznać rówieśników o podobnych zainteresowaniach i tworzyć trwałe przyjaźnie.
5️⃣ Śpiewanie rozwija umiejętności komunikacyjne: Śpiewanie uczy wyrażania myśli i emocji.
Dołącz do nas, a razem odkryjemy magię muzyki! 🎵✨ Zapisy już teraz!

Bilety dostępne od: 4 listopada
Podczas warsztatów będziecie mogli wspólnie uszyć funkcjonalne i urocze poduszki, które możecie dostosować ozdobić wg indywidualnych preferencji.
Dowiecie się, jak stworzyć poduszki, które będą nie tylko praktyczne, ale również dopasowane do Waszego stylu. Odkryjecie tajniki szycia, oraz dacie sobie możliwość eksperymentowania z materiałami.
Wiek uczestników_ek: 8+
Potrzebne materiały: Wszystkie niezbędne materiały będą do Waszej dyspozycji na miejscu
Na warsztat zapraszamy dzieci wraz z opiekunami_kami. Każdy duet (osoba dorosła+dziecko) będzie wspólnie tworzył jedną poduszkę.

Warsztat realizowany przez Stowarzyszenie Robisz.to we współpracy z Fundacją Orange.
Ilość miejsc ograniczona. W pierwszej kolejności na warsztaty są akceptowane osoby, które nigdy nie miały okazji odwiedzić FabLabu, oraz te, które brały udział w warsztatach dawniej niż 2 miesiące od daty planowanego warsztatu. Ta zasada ma na celu umożliwienie nowym osobom poznania FabLabu 🙂

W każdą sobotę i niedzielę zapraszamy Was na rodzinne obiady do restauracji Studio Buffo.
Dla najmłodszych 👧👦 mamy specjalne menu i kącik zabaw.
Restauracja Studio Buffo
ul. Konopnickiej 6, 00-491 Warszawa
Telefon: 22 626 89 07, 22 339 07 75

Cześć 👋,
w Spółdzielni.Koneser Twój urwis zostanie MAŁYM KONESEREM PIZZY i stworzy autorską pizzę pod czujnym okiem doświadczonego pizzeramana. Możecie ją zjeść na miejscu lub zabrać na wynos 🍕🍕🍕 Warunek uczestnictwa w warsztatach? Oczywiście miłość do pizzy! 😜 A z kwestii formalnych… 👇
ℹ️ WYMAGANY WCZEŚNIEJSZY TELEFONICZNY ZAPIS DZIECKA
Warszawa: 📞 533 150 716

Fundacja EuroJAZZ i Warszawskie Towarzystwo Muzyczne zapraszają na kolejne spotkanie #jazzdladzieci, dedykowane dzieciom w wieku przedszkolnym!
Bilet rodzinny: 20 zł ilość miejsc ograniczona!
25 dzieci (w wieku przedszkolnym) + opiekunowie
Magdalena Este – prowadzenie spotkania, fortepian, śpiew;
Bartek Łęczycki – harmonijka
Harmonijka to instrument, który mieści się w kieszeni i równie dobrze sprawdza się przy ognisku, jak i w wielkich salach koncertowych. Ma swoje charakterystyczne brzmienie, dzięki któremu nie można go pomylić z innymi instrumentami. Jeden z najpiękniejszych jazzowych utworów, “Bluesette”, został skomponowany przez harmonijkarza i gitarzystę “Tootsa” Thielemansa.
Magdalena Este – wokalistka, pianistka, kompozytorka, trenerka emisji głosu. Ceni niezwykłą zdolność muzyki do zbliżania ludzi i lubi dzielić się z innymi swoją pasją i miłością do muzyki. Największym jej sukcesem w edukacji jest objęcie katedry śpiewu na Uniwersytecie Vijaybhoomi w Indiach. Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi, w tym prowadzone warsztaty muzyczne i udział w przedstawieniach teatralnych dla dzieci, prowadziła także zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i szkołach podstawowych.
Bartek Łęczycki – jeden z najbardziej wszechstronnych harmonijkarzy w Europie. Wielokrotnie uznawany za najlepszego harmonijkarza w Polsce. Otrzymał dwie platynowe płyty za album Maleńczuk & Waglewski “Koledzy” oraz Waglewski Fisz Emade “Męska Muzyka”. Czołowy pedagog i popularyzator harmonijki w naszym kraju. Co rok prowadzi ok. 30 warsztatów muzycznych i gra ok. 100 koncertów w Polsce i za granicą.
Spotkanie dla dzieci w wieku przedszkolnym

Zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym, mające na celu artystyczny rozwój poprzez muzykę, śpiew i aktywną zabawę z wplecionymi elementami rytmiki.
Punktem wyjścia do każdych zajęć jest piosenka, wokół której zadzieją się różnorodne zdarzenia muzyczne. Spotkamy się z rytmem, muzyką, śpiewem, a nade wszystko z dobrą zabawą. To niecodzienny sposób by zrozumieć i poczuć muzykę.
Dzieci same wskazują czy łatwiej jest im wypowiedzieć się za pomocą śpiewu, czy może raczej tańca? Może część z nich wybierze elementy teatru lub pantomimy? W tych zajęciach wszystkie te elementy będą się wzajemnie i niepostrzeżenie przenikać.
Podczas zajęć dzieci uczą się improwizować, grać najprostsze podziały rytmiczne na pierwszych instrumentach, a także rozwiją swoją muzyczną wrażliwość poprzez kontakt z muzyką różnych gatunków z całego świata. Mają możliwość swobodnego wyrażania ciałem i głosem, tego co słyszą, a także poprzez wspólną zabawę dzieci uczą się prostych tanecznych kroków i podstaw różnych tańców. Uczą się także podstaw i zagadnień teorii muzyki poprzez poprzez zabawę i kolorowe ilustracje.

mother and four children playing traditional Irish musicmore music:

Zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym, mające na celu artystyczny rozwój poprzez muzykę, śpiew i aktywną zabawę z wplecionymi elementami rytmiki.
Punktem wyjścia do każdych zajęć jest piosenka, wokół której zadzieją się różnorodne zdarzenia muzyczne. Spotkamy się z rytmem, muzyką, śpiewem, a nade wszystko z dobrą zabawą. To niecodzienny sposób by zrozumieć i poczuć muzykę.
Dzieci same wskazują czy łatwiej jest im wypowiedzieć się za pomocą śpiewu, czy może raczej tańca? Może część z nich wybierze elementy teatru lub pantomimy? W tych zajęciach wszystkie te elementy będą się wzajemnie i niepostrzeżenie przenikać.
Podczas zajęć dzieci uczą się improwizować, grać najprostsze podziały rytmiczne na pierwszych instrumentach, a także rozwiją swoją muzyczną wrażliwość poprzez kontakt z muzyką różnych gatunków z całego świata. Mają możliwość swobodnego wyrażania ciałem i głosem, tego co słyszą, a także poprzez wspólną zabawę dzieci uczą się prostych tanecznych kroków i podstaw różnych tańców. Uczą się także podstaw i zagadnień teorii muzyki poprzez poprzez zabawę i kolorowe ilustracje.
W tej grupie wiekowej dzieci zapoznają się także z pianinem i instrumentami perkusyjnymi.
Dzięki temu, Drodzy Rodzice, będziecie mogli dostrzec, że rozwój artystycznych Waszych pociech jest niezwykle harmonijny.
Dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach z jednym rodzicem/opiekunem lub samodzielnie.
Zajęcia prowadzone są:
– w soboty o godzinie 11:20 – grupa dedykowana dla dzieci w wieku 2-2,5 roku do 3,5-4 latek.
Czas trwania: 40 minut

🧜‍♀️ Warsztaty dla rodzin, na których porównamy warunki życia w Warszawie dawniej i dziś.
🌞🌛 Miasto to organizm, który funkcjonuje nieprzerwanie dniem i nocą.
👀 Przyjrzymy się zmianom, jakim podlega miasto od zarania dziejów, a które wciąż wpływają na jego wygląd oraz styl życia jego mieszkańców. Przeniesiemy się w przeszłość i spojrzymy na Warszawę oczami jej dawnych obywateli.
🏙 Porozmawiamy też o potrzebach obecnych mieszkańców metropolii. Dowiemy się, w jaki sposób miasto radzi sobie z pokonywaniem przeszkód codzienności i dzięki temu ewoluuje.
HARMONOGRAM WARSZTATÓW:
🎫 Bilety dostępne na stronie przy każdym wydarzeniu – jeden bilet upoważnia do wstępu dziecko i jednego opiekuna. Bilety w sprzedaży na 3 tygodnie przed wydarzeniem.

Dzieci w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami zapraszamy na warsztaty, podczas których wykonywać będziemy gipsowe odlewy. Dzięki temu każdy poczuje się jak królewski artysta! 🧑‍🎨
Podczas warsztatów “Rodzina w formie” wspólnie obejrzymy wizerunki mitologicznych rzeźb w Królewskiej Galerii Rzeźby oraz w Ogrodzie Oranżeryjnym. Dowiemy się również, skąd bierze się gips i czym różni się od marmuru. W drugiej części spotkania – wzorem królewskich artystów – wykonamy własne szkice rzeźb oraz gipsowe kopie wybranego motywu lub ornamentu. 👑
📅 Terminy: 24 czerwca, 15 lipca, 19 sierpnia, 16 września, 21 października, 18 listopada, 9 grudnia
⌚ Godz. 12.00-14.00
📍 Miejsce: Stara Oranżeria – Królewska Galeria Rzeźby i formiernia

Stałe, cykliczne zajęcia plastyczne w Fundacji Atelier opierają się na twórczej pracy z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych od malarstwa i rysunku przez rzeźbę, kolaże, przestrzenne makiety, prace graficzne. Do zaangażowania w pracę zachęcają ciekawe, pobudzające wyobraźnię dzieci tematy zadań. Zajęcia prowadzą doświadczeni artyści-pedagodzy.
Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia plastyczne?
Na zajęciach plastycznych w Fundacji Atelier dzieci rozwijają swoją kreatywność, twórcze myślenie, uczą się rozwiązywać problemy, zmieniać perspektywę patrzenia na rzeczywistość, a to sprzyja budowaniu otwartości, szczerości wypowiedzi i pewności siebie. Oczywiście dzieci rozwijają również umiejętności manualne.
Wszystkie te cechy są bardzo pożądane w dorosłym życiu, także na rynku pracy. Jednak co warto podkreślić pozwalają też na podejmowanie lepszych, świadomych wyborów estetycznych, dzięki czemu po prostu żyje się lepiej i pełniej.

Zapraszamy najmłodszych z rodzicami na wydarzenie z cyklu Dziecięca Scena Muzyczna.
Mała Alicja uwielbia słuchać muzyki. Zarówno tej płynącej z natury, jak i dźwięków z winylowych płyt. Skąd się bierze muzyka? I jak to jest, że na świecie powstają ciągle nowe melodie? Z taką myślą dziewczynka kładzie się spać i we śnie trafia do Świata Muzyki. Niestety przybywa tam nie w porę, bo mieszkańcy borykają się z pewnym problemem – przestała powstawać nowa muzyka – zatrzasnęły się drzwi do Krainy Wyobraźni… Alicja deklaruje swoją pomoc, otrzymuje wskazówki i mapę i wyrusza w wyjątkową podróż po Świecie Muzyki. Odwiedza krainę Pana Basowego, krainę Pani Wiolinowej i Krainę Pana Metronoma. W każdej z nich (wraz z dziećmi, które oglądają spektakl) uczestniczy w muzycznych aktywnościach, w zamian za co otrzymuje artefakty (klucz wiolinowy, klucz basowy, metronom). Czy uda jej się otworzyć drzwi do Krainy Wyobraźni? Tego dowiedzą się z pewnością uczestnicy muzycznego spektaklu.
bilety po 10 i 20 zł na biletyna.pl: https://biletyna.pl/dla-dzieci/Alicja-w-Krainie-Muzyki
Wykonanie: Gosia Zalewska
Czas trwania: 45 minut
Dla dzieci w wieku 3-6 lat

Zapraszamy na cykl wyjątkowych warsztatów, które uczą kreatywności, umiejętności modelarskich oraz historii sztuki. Na warsztatach poznany znanych artystów, których domy i pracownie artystyczne będziemy wykonywać w miniaturze. To świetna okazja aby dzieci odkryły w sobie małego artystę i poczuły pasję do sztuki.
Warsztaty są kontynuacją i rozszerzeniem warsztatu
Niebieski Domek, który zrealizowaliśmy w sierpniu ’23 w Starej Kordegardzie w ramach wystawy Fridy Kahlo, a które zakończyły się ogromnym sukcesem.
W ramach nowego cyklu uczymy się kreatywności poznając sylwetki kolejnych artystów – Claude Moneta, Van Gogha, Picassa. Pomoże nam w tym książka Supermoce Sztuki. Celem warsztatu jest zachęcenie dzieci do kontaktu ze sztuką, który jest tym ciekawszy, im bardziej dzieci mogą tej sztuki doświadczyć, namacalnie, z przestrzenia na siebie i swoją interpretację.

Idealna propozycja dla przedszkolaków i ich opiekunów!
W każdą sobotę o godz. 11:00 mamy dla Was zestaw krótkich
filmów i warsztaty plastyczne. Zapraszamy!
Po przerwie wracamy z porankami dla dzieci (w wieku 3-7 lat) i opiekunów.
Jak zawsze najpierw zaprosimy na seans kilku krótkich animacji.
A po nim dzieci, z niewielką pomocą opiekunów i pod czułym okiem naszej edukatorki Izy Weber, przygotują wyjątkowe prace plastyczne nawiązujące do filmów.
KIEDY? Każda sobota o godz. 11:00
BILETY? 13 zł

Rodzinne warsztaty ceramiki świątecznej
18 listopada 2023, godz. 11:00 – 12:30 (warsztat tworzenia)
2 grudnia 2023, godz. 11:00 – 12:30 (warsztat szkliwienia oraz animacje plastyczne)
Zapraszamy chętnych od 6 do 99 lat do Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku

By wykonać pracę uczestnicy biorą udział w obydwu terminach.
Jednorazowa opłata za udział w obydwu warsztatach 45 zł os.
Zapisy i płatności w CKiCz w Serocku, ul. Pułtuska 35, tel. 22 782 80 70

Gdy ciemno i zimno można poprawić sobie nastrój u nas, jak? Robiąc coś myśląc o spotkaniach z bliskimi w święta! Pamiętajcie, że na święta najlepiej jest dać komuś bliskiemu samodzielnie wykonany prezent albo dać mu szansę na wrażenia i chwilę relaksu. Dlatego warto wpaść do nas na warsztaty ceramiczne prowadzone przez Michała i samemu zrobić taki prezent albo świąteczną dekorację lub kupić u niego voucher pod choinkę do wykorzystania przez obdarowanego w dowolnym momencie.
Zapraszamy na przedświąteczne warsztaty ceramiczne.

TWÓRCZE SPOTKANIE Z KOTAMI
dla dzieci 7-10 lat.
sobota,
18.11.2023 r.
15:00 – 16:30
Miejsce:
Fundacja Koty
ul. Aleja Stanów Zjednoczonych 67, paw D1
Miejsce nie jest typową Kocią Kawiarnią, to lokal, gdzie zwierzęta mieszkają tymczasowo dlatego, że potrzebują domu, miejsca gdzie się je chroni, leczy, dba, przyucza, udomawia zwierzątka. Dlatego ze szczególną troską przygotowałyśmy spotkania i zapraszamy grupy małe od 5-8 osób.
Podczas spotkania uczestnicy wezmą udział w rozmowie o kociej i ludzkiej empatii oraz w części artystycznej w Warsztatach twórczych – aktorskich z udziałem kota. Twórcze spotkanie z kotami ma cele edukacyjno – artystyczne i terapeutyczne.
Warsztaty twórcze – aktorskie to

 • działania skoncentrowane na świecie wyobraźni
 • praca z emocjami, zmysłami
 • improwizacje z muzyką
 • praca z ciałem, głosem (tu: przyglądanie się naturze kota)
 • rozmowy
 • kontakt ze sobą i z grupą wspierający reagowanie asertywne i wzmacniający poczucie wartości
 • relaksacja (tu: z udziałem kota)
 • twórcza praca, gdzie wszyscy uczestnicy spotkania biorą czynny udział.
  Czy koty będą miały tylko legowiska w salach gdzie będą spotkania?
  Uczestnicy będą nie tylko patrzyli na koty i do nich podchodzili. Będą je głaskać, brać na kolana, patrzeć w oczy, czasem przytulać. W części artystycznej również kreować postać kota, wczuwać się w jego naturę podpatrując niuanse oraz dając sobie czas tworzyć poprzez ruch pozycje ciała z kociego świata. Będziemy również rozmawiać sobie o odczuciach, emocjach i o tym jak się dziś czujemy w ramach relaksacji z felinoterapią.
  Spotkanie poprowadzi:
  Pani Magda – Wolontariuszka z Fundacji Koty
  Pani Ewa – Aktorskie podróże Ewa Andruszkiewicz
  ZAPISY:
  Aktorskie podróże
  786 840 300 – może być sms
  info@ewaandruszkiewicz.pl
  Wstęp: 50 zł
  Mile widziane podarunki dla mieszkańców kociego domu np. puszka Carny dla kotków albo pellet do kuwety.
  Takie spotkania będą organizowane przez nas dla dzieci w grupach:
  5-7 lat,
  7-10 lat,
  10-15 lat
  i dla dorosłych.
  Kafana Montenegro mieszcząca się obok Fundacji Koty, serdecznie zaprasza rodziców i opiekunów na kawę, herbatę i pyszne jedzenie z menu w czasie kiedy dzieci będą na 1,5 h spotkaniu.

Jest takie miejsce, gdzie dzieci nigdy się nie nudzą! Można tam spotkać przytulne misie i psotne kotki. To właśnie tam lalki umawiają się na hebatkę. W dziecięcym pokoiku jest mnóstwo miejsca na dobrą zabawę, ale także na odpoczynek pod cieplutkim kocykiem. To wyjątkowe miejsce namalujemy przy pomocy muzyki wielkich mistrzów takich jak: Bach, Mozart, Brahms czy Lutosławski. Naszą przewodniczką będzie Zuzia, lalka nieduża. Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Wykonawcy:
Anna Gut – klarnet
Igor Kabalewski – altówka
Mirosław Feldgebel – instrument klawiszowy
Aneta Łukaszewicz – mezzosopran/prowadzenie

Zapraszamy do Terminalu Kultury Gocław, Sala Klubowa, 2 piętro – róg ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego i gen. Fieldorfa w Warszawie.
Koncerty o godzinie 10:00 dla dzieci w wieku 0-2 lata.
Koncerty o godzinie 11:15 i 12:30 dla dzieci w wieku 2-5 lat.

18 listopada 2023, sobota,
I grupa godz. 10.00-11.30,
II grupa godz. 12.30-14.00
Opłata: 50 zł. Zapisy od 23 października 2023, godz. 10.00
Zapraszamy dzieci 7-12 lat na warsztaty akwareli z Teresą Ewą Ledzińską.
Liście są tak piękne, że aż warto je namalować. Wirujące wśród konarów drzew tworzą jesienią piękne, bajeczne, kolorowe widowisko. Podczas warsztatów poznamy bogactwo kolorów, faktur oraz różne techniki malarskie. Malowanie liści to wielka przyjemność a różnorodność barw i faktur to okazja, aby świetnie się bawić i pobudzić swoją kreatywność
Wydarzenie w ramach Weekend dla Małych i Dużych.

Już w przyszłym tygodniu spektakl dla dzieci / KRĄŻEK
Co to? Kółko. Ważny przedmiot – to widać i czuć. Takich pragnie się najbardziej. Czarny krążek – przepustka do innego świata. Do czego służy?
Poszukamy rozwiązania tej zagadki. Naokoło. Przy okazji dowiemy się, co krążek ma wspólnego z rybą i do czego na pewno nie służy.
https://sztukaciala.com/portfolio/krazek/

Spektakl powstał z dziecięcej fascynacji formą czarnej płyty i z dorosłego zachwytu przedwojenną warszawską wytwórnią Syrena Record.
W projekcie wykorzystano odpady produkcyjne z tłoczni – podczas przygotowań nie ucierpiała żadna płyta grająca.
ZAPRASZAMY
🔴 SOBOTA 18 listopada | 11:00
📌 Wiejska 1 | Otrębusy

Jeśli czytasz ten tekst, to oznacza, że marzysz o szczęśliwej przyszłości dla swojego dziecka. I wiesz na pewno, że świat nie jest już możliwy bez IT.
A co, jeśli Twoje dziecko osobiście przyczyni się do stworzenia nowej rzeczywistości IT?
Byłoby wspaniale, prawda?
Z KIBERone jest to możliwe!

Dzieciaki na hamaki, czyli aerial akrobatyka na hamakach dla dzieci 6 – 12lat BEMOWO
bardzo dużo osób nas o to pytało, więc ruszamy z zajęciami dla dzieci na Bemowie!

szczegóły:
*zamówiliśmy odpowiednie materace które będą zabezpieczać dzieci przed upadkiem,
*dla bezpieczeństwa dzieci zajęcia będą odbywały się w grupie 10 dzieci, by nauczycielka mogła swobodnie asystować każdemu dziecku

 • w dwóch grupach wiekowych:
  6-9 lat o godzinie 11:45
  10-12 lat o godzinie 13:00
Cute African-American boy painting at school

Zapraszamy dzieci w wieku 5-10 lat, które chciałyby pogłębić swoją wiedzę na temat rysowania do Piątego Wymiaru na lekcje rysunku w trakcie których dzieci będą tworzyły komiksy zdobywając przy tym solidne podstawy tworzenia rysunków. Lekcje rysunku będą sie odbywały dwa razy w miesiącu.
Na warsztaty obowiązują zapisy. Zapraszamy!

NIEDZIELA, 19 listopada

19 listopada o 11.00 dzieci w wieku szkolnym (6-10 lat) zapraszamy do udziału w nowym cyklu warsztatów! 🍁🌻🍁
Podczas drugiego spotkania porozmawiamy o przyjaciołach roślin – motylach, pszczołach, innych owadach i… ptakach! 🐦 Wysłuchamy opowieści o przedwojennych naukowcach: biologach i biolożkach, którzy 💯 lat temu odkrywali tajemnice świata roślin. W drugiej części spotkania mali uczestnicy zaprojektują domki dla owadów, które zabiorą ze sobą do domu. 🐝
📆 Harmonogram warsztatów:
05.11 | O roślinach wiem wszystko
19.11 | Owady i ptaki w naszych ogrodach
26.11 | Mój mały warzywniak
Informacje praktyczne:
🌼 zajęcia są bezpłatne,
🌼 organizator zapewnia wszystkie materiały,
🌼 ilość miejsc ograniczona.

Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

🟢🟡🟢 Małe Mazurki „Zabawa i zabawki” 🟢🟡🟢
🟢Prawdziwy zabawkowy i taneczny “odlot” przed nami!
Wraz z twórcami zabawek drewnianych doświadczymy tego jak powstają, oraz jak można kompletnie odfrunąć w ich świat.
🟡Spotkanie warsztatowe z Bogumiłą Leśniak z Suchej Bekidzkiej, to możliwość własnoręcznego przygotowania malowanego, drewnianego ptaszka, według tradycji z Beskidów.
Będziemy także „malować” głosem – bawiąc się w ptasie zabawy, z Kają Prusinowską.
🟢Po krótkiej przerwie, rozpocznie się BAJBAL – czyli teatralne spotkanie z „Dawnymi Zabawkami”, a po nim huczna zabawa taneczna z odlotową kapelą Odloty, oraz dziecięcymi zespołami,
Lazurkami z Warszawy i Szkołą Tradycji Mazowsza Leśnego.
Zapraszamy!

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,
Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Wasze dzieci w wieku 5-12 lat do niezwykłego świata muzyki klasycznej! 🎹🎻🎶
Raz w miesiącu, w niedzielę o godzinie 12:00, na piętrze +1 w Hali Koszyki czeka na Waszych małych melomanów prawdziwa uczta muzyczna. Nasza wspaniała prowadząca, Marta Plasota, pianistka i edukatorka, zabierze dzieci w niesamowitą podróż przez historię muzyki klasycznej.
🍂 8 października: “Kolorowy spacer po parku” 🍂
Dźwiękami utworów Chopina i Czajkowskiego odkryjemy piękno jesieni.
🌧️ 19 listopada: “Deszczowe opowieści przy kominku” 🌧️
Przenieśmy się do rodzinnych salonów Griega, Beethovena i Brahmsa, gdy za oknem szumi deszcz.
🎅 3 grudnia: “Muzyczne Święta/ Mikołajki w Hali Koszyki” 🎅
Odkryjemy, jak Święta Bożego Narodzenia wyglądały na przestrzeni wieków.
Nasze spotkania to nie tylko zabawa, ale także ciekawa wiedza i rozwijające doświadczenia. Muzyka klasyczna ma ogromny wpływ na rozwój dzieci, stymuluje wyobraźnię i rozwija zmysły. 🧠💫
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest BEZPŁATNY, więc przyjdźcie z całą rodziną i dołączcie do naszej muzycznej przygody! 🤗
Niech muzyka klasyczna stanie się inspiracją dla Waszych dzieci. 🎶
Do zobaczenia w Hali Koszyki! 🎼✨

Słyszycie to? Plum, plum, plum… To kropelki wody uderzające o parapet. Dawno temu odgłosy przyrody były dla ludzi bardzo ważne. Dźwięki natury pomagały im lepiej poznać otaczającą ich przyrodę. Szum strumieni, szelest liści, huk pioruna… w tym wszystkim słyszano piękno, które starano się uwiecznić w różnych formach. Instrumenty także potrafią naśladować dźwięki natury. Gitara aż pali się do pokazania swoich możliwości! Bęben wygra tętent drgającej ziemi, a flet i akordeon oswoją siłę wiatru. Zastanawiacie się, jak pozostać w harmonii z otaczającym światem? W okiełznaniu i skupieniu jego energii pomoże nam taniec.

👋 Instytut Teatralny zaprasza dzieci w wieku 4-12 lat i ich opiekunki/opiekunów w niedzielę 19 listopada o godz. 10:00 na warsztaty ruchowo-plastyczne „Azyl”. Bilety na warsztaty dostępne są na stronie Instytutu oraz w serwisie GoOut.net.
Czym jest schronienie i jak może wyglądać❓
Co sprawia, że czujemy się bezpiecznie❓
Zapraszamy na warsztaty ruchowo-plastyczne z Ksenią Makałą – laureatką narody za instalację scenograficzną „Azyl”, stworzoną na tegoroczne Praskie Quadriennale i Anną Wańtuch – choreografką i specjalistką w temacie pracy ruchowej z rodzinami.
Ksenia, przygotowując nagrodzona wystawę „Azyl”, poszukiwała odpowiedzi na pytanie, jak obiekty i rzeczy wpływają na ludzkie ciało. Lewitujący w powietrzu ogromny balon zachowywał się na wietrze bardzo nieprzewidywalnie. Wywoływał zachwyt, zaskoczenie, prowokował do zabawy i uwagi. Mógł też kogoś przestraszyć, bo był bardzo duży.
Podczas warsztatów będziemy budować własne schronienia. Zaprosimy do eksperymentowania z tym, jak wielkość naszych ciał i temperament naszych osobowości pomaga lub utrudnia utrzymać kształt schronienia. Jak się poruszać, by zadbać o mój obiekt, który mnie chroni. W jaki sposób ja dbam o obiekt, a jak obiekt dba o mnie? Będzie to czas przeznaczony na eksplorowanie, wymyślanie, budowanie i zabawę.

Zapraszamy młodych widzów na spektakl inspirowany przygodami jednego z najsłynniejszych czarodziejów – Harry’ego Pottera! Zapytamy dzieci o ich ulubione motywy z książek J.K. Rowling (i powstałych w oparciu o nie filmów) i zagramy o tym serię improwizowanych, zabawnych scen. Razem zastanowimy się, gdzie wylądowałby Harry, gdyby peron numer 9¾ znajdował się np. na dworcu we Włoszczowej. Podejrzymy, kto jeszcze przemierza korytarze Hogwartu, a kogo być może dotąd nie zauważyliśmy. A może nawet wymyślimy nową grę na miarę quidditcha i zagramy w nią… na lekcji W-F-u? Wszystko jest możliwe! Kto wie, może tego dnia dowiemy się czegoś nowego zarówno o świecie magów, jak i mugoli.

Wydarzenie dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat oraz ich opiekunów.
Bilety: 40 zł

Rozpoczynamy cykl warsztatów OKO NA ŚWIAT. Warsztaty rodzinne “O malarzu rudym jak cegła” inspirowane są książką o tym samym tytule napisaną i zilustrowaną przez polskiego artystę grafika, Janusza Stannego. Zapoznamy się z podstawowymi narzędziami malarskimi oraz różnymi sposobami wykorzystywania ich w tworzeniu ilustracji. Korzystając z wybranych fragmentów książki stworzymy artystyczne stylizacje dla znanych polskich malarzy i malarek.
Prowadząca: Hanna Zwierzchowska – artystka, edukatorka, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Studium Pedagogicznego przy ASP.
Dla dzieci od 3 lat i ich opiekunów.
Wstęp bezpłatny.
Zapisy wytwornia@wytwornia.com

Na scenie Teatru Iluzji wystąpi Konrad Modzelewski – specjalista od rozbawiania dzieci za pomocą magii! Spodziewajcie się brzuchów obolałych od śmiechu! Konrad twierdzi, że nie ma talentu do tego, co robi… ma za to 11 lat doświadczenia, w trakcie których wykonał ponad 2700 pokazów! Występował w telewizji, w samolotach, w Polsce i za granicą, a ostatnio nawet w czystych skarpetkach 😉
Show Konrada jest mocno interaktywne, jako że nasz magik jest straszną fajtłapą, dzieci ciągle muszą mu pomagać. Czasem podpowiedzą, co robi źle, czego nie zauważył, czy co tam upuścił.
Do niektórych numerów nasz prestidigidigi… magik potrzebuje asystentów wybieranych spośród publiczności.
Głównym celem Konrada jest to, aby dzieci nie przestawały się śmiać!
Pokaz familijny, dedykowany dla dzieci w wieku 3-10 lat.
Czas trwania: 45min
Cena biletu | 40 zł
Możliwość zakupienia biletów w pakiecie TEATR+MUZEUM:
Normalny | 70zł
Ulgowy | 55zł

Zapraszamy wszystkie dzieci na niezwykłe wydarzenie KONCERT – bajkę baletową KOPCIUSZEK. To magiczne spotkanie z muzyką na żywo, które zachwyci zarówno młodsze, jak i trochę starsze dzieci. Podczas tego wyjątkowego koncertu, będziecie Państwo mieli okazję przenieść się do baśniowego świata Kopciuszka, którego historia ożyje na scenie.
Podczas koncertu będziecie Państwo mogli delektować się pięknem muzyki fortepianowej na żywo oraz czarującym, zwiewnym i delikatnym występem baletnicy. Dodatkowo usłyszycie opowieść o losach tytułowego Kopciuszka i magicznym balu, który na zawsze odmieni życie dziewczyny. Kopciuszek to balet fantastyczny stworzony według bajki Charlesa Perraulta. To opowieść o skromności i pysze, szlachetności i prostactwie, nagrodzie i karze. Jest to szczególny balet, znany na całym świecie z wybitną, wspaniałą muzyką Siergieja Prokofjewa, która urzeka melodyjnością i bogactwem dźwięków oraz pozostawia Słuchaczom piękne wspomnienia.
Koncert Kopciuszek z muzyką fortepianową na żywo, występem baletnicy i opowieścią to wyjątkowe wydarzenie, które pozwoli Państwu zanurzyć się w magii baletu i fascynującym świecie muzyki klasycznej.
Czas trwania koncertu: 30 min
Cena za bilet na koncert to 45 zł.
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA
Bilety:
dla najmłodszych 0-5lat i dla dzieci starszych 6-10lat -> https://www.konwersatoriummuzyczne.pl/offer/special/pl/23

Rodzinne Zajęcia Swobodnego Tworzenia
🪐 19 listopada, NIEDZIELA
Zapraszam na twórcze zajęcia swobodnego tworzenia. Podczas spotkania tworzymy intuicyjnie, z naturalnych materiałów i resztek w idei reuse. Tworzymy bez planu i instrukcji, swobodnie i z lekkością. Każdy tworzy, to na co ma ochotę. Pracownia znajduję się w pięknej przestrzeni Prześwitu przy Rynku Nowego Miasta w Warszawie.
🪐 Na zajęcia zapraszam w dwóch grupach godzinowych:
11:00-13:00
14:00-16:00
🪐 O pracowni i metodzie zajęć:

 • Miejsce Tworzenia to przestrzeń do działań plastycznych, w której dziecko czuje wolność i swobodę w procesie tworzenia.
 • W przygotowanej przeze mnie przestrzeni warsztatowej, uczestnicy zajęć podążają za własną intuicją, nie wykonują zaplanowanych z góry tematów zadań, a tworzą na podstawie własnych odczuć i potrzeb.
 • Moją rolą w trakcie zajęć jest przygotowanie przestrzeni do plastycznych aktywności, wyposażeniu uczestników w inspirujące narzędzia do pracy i niewidzialnym towarzyszeniu im w samodzielnym odkrywaniu wewnętrznych pragnień.
 • Dzieci w czasie zajęć nie są ani ocenianie, ani porównywane na tle grupy.
 • Zajęcia odbywają się w kameralnych zespołach, co zwiększa poczucie bezpieczeństwa i swobody przy wspólnym spotkaniu.
 • W trakcie zajęć uczestnicy doświadczają różnych sposobów/technik tworzenia, takich jak: rysunek, malarstwo, tworzenie obiektów przestrzennych, kolaży…
 • Materiały do zajęć stanowią naturalne zasoby Ziemi, jak również resztki stolarskie, nietoksyczne farby dla dzieci, węgiel drzewny, resztki, skarby, zasoby, odkrycia 🙂
  Moment, w którym dziecko czuje się wolne, sięga do swoich źródeł i tworzy według własnego scenariusza, brzmi jak dobre hasło startowe do Miejsca Tworzenia.
  🪐 Wiek dzieci: od 3 lat i bez ograniczeń w górę
  adres: Warszawa, ul.Koźla 10 (blisko Rynku Nowego Miasta)
  Prześwit
  🪐koszt 65 zł (dziecko i rodzic łącznie)
  🪐Zapisy: miejscetworzenia.info@gmail.com

Zapraszamy całą Rodziną, dzieci i dorosłych, do Normobarii Wilanów na zajęcia z muzykoterapii! 🙂🌱
Czekają na Was komfortowe fotele, koce i prozdrowotna odprężająca atmosfera o podwyższonym ciśnieniu do 1500 hPa oraz świetna rodzinna zabawa z instrumentami! 💚
🌞 19 listopada, niedziela, godz. 11:00 – 13:00

👉🌈Co więcej na wszystkie wydarzenia rodzinne przygotowaliśmy dla Was promocję cenową w postaci -50% za wejście do komory dla każdego członka rodziny. Przypominamy, że dzieci do 6 r.ż. wchodzą za darmo. Szczegóły płatności poniżej.
ZAJĘCIA POPROWADZI:
Ewa Meissner – dyplomowana muzykoterapeutka pracująca z wibracją dźwięków kamertonów, mis himalajskich oraz gongów. Posiada dyplom z muzykoterapii dogłębno-komórkowej, masażu hawajskiego, masażu RDT olejkami Young Living, refleksoterapii oraz metody One Brain.

Zapraszamy na wspólne tańce i zabawę z zespołem Spoko Loko! Jedyne takie godzinne #tańcedlaDZIECI, podczas których dzieciaki razem z zespołem zatańczą i zaśpiewają do takich piosenek jak: “Tańce Połamańce”, “Ciu ciu ła”, “A ram sam sam” i wieeeele innych. Podczas koncertu nie zabraknie także magiczny sztuczek oraz… więcej nie zdradzimy! Spoko Loko, czyli Kasia, Karolina i Mateusz. Na swoim koncie na YouTube mają kilkadziesiąt milionów wyświetleń. W 2020 roku na Dzień Dziecka wydali swoją pierwszą płytę “Tańce Połamańce”. Opinie zadowolonych rodziców mówią same za siebie – przyjdźcie i dajcie się porwać rodzinnie w zwariowany świat Spoko Loko!

 • Dzieci do lat 2 wstęp bezpłatny (dziecko na kolanach rodziców).
  ** Bilet ulgowy przeznaczony jest dla dziecka od ukończenia 2 roku życia.
  *** Bilet normalny przeznaczony jest dla opiekuna.
  **** Dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności – wstęp bezpłatny / Prosimy o kontakt z organizatorem min. 7 dni przed wydarzeniem spoko.loko.muzyka@gmail.com.

🐊Słyszeliście, że kiedyś na Bazarze Różyckiego można było spotkać prawdziwego krokodyla? Wspólnie wysłuchamy tej opowieści. Odwiedzimy też Salę Targu Praskiego i przyjrzymy się przedmiotom na naszym targowisku.

👶„Muzeum dla maluchów” to warsztaty rodzinne dla najmłodszych odbiorców w wieku 1–6 lat. Idealne jako pierwsza muzealna wizyta dziecka.
📝Każde zajęcia składają się z dwóch części – pierwsza część to zapoznanie z wystawą, druga to animacje i zabawy. Warsztaty kończymy pamiątkową pracą plastyczną, związaną z tematem naszych zajęć.

ℹ️INFORMACJE PRAKTYCZNE
🕰️Kiedy: 19.11 | 11:00 – 12:00
📍Gdzie: Muzeum Warszawskiej Pragi | Targowa 50/52
🧒🏻dzieci w wieku 1-6 lat wraz z osobą dorosłą
👩‍🏫Prowadząca: Natalia Morawska
👶Obowiązuje limit miejsc: 15 dzieci, 15 opiekunów
🎟️Udział w wydarzeniu na podstawie biletu w cenie 10.00 PLN do kupienia w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi i online. [dziecko plus dorosły opiekun]

Zapraszamy do Klubu Czytających Rodzin (KCR) Zielonka! Jest to nowa inicjatywa w naszym mieście, skierowana do wszystkich Mieszkańców i Mieszkanek, małych i dużych. Szczególnie mile widziane będą rodziny z dziećmi. Na spotkaniach będziemy wspólnie czytać, rozmawiać, bawić się i uczyć. Naszym celem jest propagowanie czytelnictwa oraz integracja środowiska lokalnego.
Pierwsze spotkanie Klubu odbędzie się w niedzielę, 19.11.2023 w godz. 10:00-12:00 na Kolejowej 11. Tematyką będzie poezja dziecięca. Poczytamy kultowe wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima oraz innych poetów. Zachęcamy do zabrania ulubionych książek.
Wstęp wolny!

📣 W niedzielę, 📆 19 listopada, o godz. 12:00 zapraszamy na warsztaty w ramach cyklu Rodzinne Niedziele z Historią w Muzeum Dulag 121 poświęcone mitologii i wierzeniom słowiańskim. Według starych, słowiańskich tradycji odwiedzających ziemię zmarłych trzeba było ugościć. Dzięki temu byli oni zadowoleni i szczęśliwi, a co za tym idzie przychylni gospodarzom.
Dziady to grupa najstarszych obrzędów wywodzących się od dawnych Słowian. Polegały one na wierze w to, że żywi mogą obcować z duszami zmarłych, które w określonych okolicznościach pojawiają się w naszym świecie. Obcowanie żywych z umarłymi i nawiązywanie fizycznych relacji z przodkami, których nazywano Dziadami, miało na celu uzyskanie wsparcia i przychylności umarłych. Podczas Rodzinnej Niedzieli z Historią w Muzeum Dulag 121 dowiemy się kiedy i jak obchodzono Dziady, oraz poznamy inne wierzenia i obrzędy słowiańskie.
Zapraszamy na międzypokoleniowe warsztaty dla rodzin z dziećmi w Muzeum Dulag 121.
W programie m.in.:
📌 zapoznanie się z genezą słowiańskich świąt zadusznych,
📌 omówienie ceremonii karmienia i pojenia dusz przodków,
📌 poznanie dawnych wierzeń, obrzędów i tradycji Słowian,
📌 gra w trimono słowiańskie,
📌 quiz o wierzeniach dawnych Słowian,
📌 warsztaty plastyczne inspirowane mitologią słowiańską.
Do udziału w spotkaniu zapraszamy dzieci z rodzicami i dziadkami od 7 roku życia.
📧 Zapisy mailowo pod adresem: edukacja@dulag121.pl

Zapraszamy naszą najmłodszą publiczność na animacje, czyli zajęcia artystyczne, na których wykonamy prace plastyczne inspirowane dziełami z kolekcji MNW. Animacje trwają w godzinach 12.00–16.30 i można dołączyć do nich w dowolnym momencie. Towarzyszy im atmosfera swobody i własnej kreacji.
⌚ 12.00–16.00
📍 Gmach Główny MNW, Hol Główny
🧒 dzieci z rodzicami (sugerowany wiek 4–12 lat) / obecność opiekuna obowiązkowa
🎟️ udział w animacjach jest możliwy w ramach biletu wstępu do MNW / nie obowiązują zapisy
🦻🦽 brak barier architektonicznych
ℹ️ Dodatkowe informacje:

 • przed podjęciem decyzji o udziale w animacjach bardzo prosimy o zapoznanie się z regulaminem Przestrzeni Edukacyjnej. Udział w animacjach jest równoznaczny z jego akceptacją;
 • obecność opiekuna jest obowiązkowa.
 • możliwość wypożyczenia słuchawek wyciszających w informacji
 • pokój wyciszenia (Galeria Sztuki XIX Wieku, I piętro)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments