Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 2-3 lipca

Pierwszy lipcowy weekend zapowiada się wspaniale. A moc inspiracji i niezapomnianych wrażeń dostarczy Wam, jak zwykle, Weekendowa Zajawka!

Spis treści:

SOBOTA, 2 lipca

Bielańskie Wianki

🌿 Długie gorące wieczory, słońce, kąpiele… lato i najdłuższe dni w roku, zapraszamy na wspólne świętowanie Nocy Kupały podczas wydarzenia Bielańskie Wianki 🌺🌹🌻🌷🌼🌸
W sobotę 2 lipca zapraszamy do Parku Kępa Potocka, na najbardziej klimatyczne wydarzenie w naszej dzielnicy, aby wspólnie świętować słowiańską tradycję najkrótszej nocy w roku 🎼🪗🎷
🌺 Od 16.00 do 19.00 będzie działała specjalna strefa warsztatowa, w której przygotowaliśmy dla Was:
💐 warsztaty florystyczne plecenia wianków, zakończone uroczystym wodowaniem,
🪡 warsztaty makramy,
🧴 warsztaty naturalnej, dzikiej kosmetyki
🧘‍♀ gimnastykę słowiańską.
🎹 Na scenie:
🎧 od 16:00 w muzyczną atmosferę słowiańskiego świętowania wprowadzi nas didżej Kuba Kozak
🎷 ok. godz. 19:00 koncert Gaby Kulki
🪘 ok. godz. 20.30 koncert Richard Bona Band
🥘 Na głodnych i spragnionych będą czekały foodtrucki 🧁🥗
🔴 Data: Sobota 2 lipca 2022 r.
🔴 Godz.: 16.00-22.00.
🔴 Miejsce: Park Kępa Potocka (w bielańskiej części parku), wejście od skrzyżowania ulic Podleśnej i Gwiaździstej.
🔴🔴🔴 WSTĘP WOLNY 🔴🔴🔴
Organizatorzy: Urząd Dzielnicy Bielany, Bielański Ośrodek Kultury, Stołeczna Estrada.
Partnerzy wydarzenia: Huta ArcelorMittal Warszawa, Dom Development, BYŚ.
Patronat medialny: Melo Radio.

Bazyliszek – Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”

Bazyliszek – pierwszy offline’owy konwent Avangardy od początku pandemii – na początek wakacji w Warszawie!

Już teraz zarezerwujcie sobie weekend 1-3 lipca 2022. Gościć Was będziemy u partnera naszego wydarzenia – Ursynowskiego Centrum Kultury “Alternatywy”.

Czym jest Konwent?
Letnie wydarzenie, który zostało stworzone przez Graczy dla Graczy, jest doskonałą okazją do spotkania się przy planszówkach, grach fabularnych czy larpach. Ta trzydniowa impreza, organizowana przez członków Stowarzyszenia Avangarda, jest poświęcona wszelkiego rodzaju grom bez prądu (m.in. planszówkom, larpom, grom RPG, karciankom). Coś dla siebie znajdą zarówno weterani, jak i początkujący gracze.

Na Bazyliszku, w szczególności, czekają na Was: planszówki, gry RPG, larpy, prelekcje i żywi ludzie!

Chcemy zaoferować Wam możliwość otrzymania Bazyliszkowych gadżetów: między innymi ołówków, toreb, naklejek i koszulek. Koszulki polecamy szczególnie mocno, bo nie będzie ich nigdzie indziej 🙂 (Ołówków i tak dalej też nie, ale znamy fandom – #tylkokoszulka).
A poza tym gratka dla niecierpliwych: wspierając Bazyliszka, możesz zapisać się na sesję z wyprzedzeniem. Koniec z szukaniem wolnych miejsc na ścianie RPGowej, teraz na spokojnie wybierzesz sesje z domu!
Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/6xavmh

Letnia Akademia Magii i Ściemy

Urząd Dzielnicy Targówek m. st Warszawy, Stowarzyszenie “Konkluzja”, Teatr Rampa na Targówku zapraszają wszystkich mieszkańców Targówka i okolic do spędzania letnich weekendów ze sztuką cyrkową.
Przed nami osiem sobót przepełnionych magią pielęgnowaną i rozwijaną przez akrobatów, żonglerów, iluzjonistów, multiinstrumentalistów cyrkowych.
Język cyrku, to ruch wpleciony w maszynę iluzji oraz potrzeby zachwytu- a ważniejsze może i zadziwienia – nad akrobatycznym dorobkiem artystów. Jednak cyrk w swoim dobrodziejstwie dostępny jest dla każdego, rozszerzając obszary kreatywności amatorów żonglerki, rodzin spędzających radośnie i rozwojowo czas, również całych dzielnic i społeczeństw.

Rodzinny piknik na początek wakacji – DZIEŃ BŁOTA

Zapraszamy Was na rodzinny piknik do otuliny Kampinoskiego Parku Narodowego, który odbędzie się pod hasłem “DZIEŃ BŁOTA”.
Postanowiliśmy podzielić go na dwie części.
Rano w sobotę spotkamy się na Łące Rozwoju, gdzie będzie pierwsza część zabawy – błotne szaleństwo. Dzieciom zaanimujemy czas w błotku: stworzymy błotną galerię sztuki, potaplamy się w błotnym korytku, pobawimy w błotnej kuchni tworząc wyjątkowe dania, a także poćwiczymy naszą celność podczas rzutów do celu błotnymi kulami. Po zabawie będzie można się umyć pod prysznicem plenerowym.
Popołudniu przeniesiemy się do położonej nieopodal Leśnej Bazy Survivalowej Łukasza Tuleja, gdzie zrobimy nocowankę w namiotach. Będzie też możliwość wykupienia noclegu w Wiosce na Drzewach zbudowanej przez Łukasza.

Mali Ogrodnicy w akcji! Terminal Kultury Gocław

Mali Ogrodnicy poszukiwani!
Wszystkie dzieci wraz z opiekunami zapraszamy do wspólnego sadzenia kwiatów na terenie Terminalu Kultury Gocław. Będziemy kopać w ziemi, podlewać, ale też bawić się i poznawać po sąsiedzku. 🙂
Little gardeners wanted!
We invite children and their parents to our flower planting event in the Gocław Culture Terminal. We will dig in the ground, water plants, as well as play together and get to know our neighbors better. Don’t forget your sand shovels and comfortable change of clothes!
Шукаємо маленьких садівників!
Усіх дітей та їхніх опікунів запрошуємо разом посадити квіти на Терміналі культури Гоцлава. Ми будемо копатися в землі, поливати, але і розважатися, і пізнавати околиці.

Візьміть із собою змінний одяг та дитячі лопатки (якщо маєте).

Jesteśmy Wioską gocławskich rodziców. Temat integracji uchodźców i migrantów z lokalną społecznością oraz ułatwienie im startu w nowym otoczeniu jest nam bardzo bliski. Chcielibyśmy pokazać im, że Gocław i okolice to świetne miejsce do życia, a ludzie, którzy tu mieszkają są ciepli, serdeczni i otwarci na spotkanie wielu kultur.
We are the Gocław Parent Village. Integration of refugees and migrants with the local community and assisting them with starting over in a new place are issues close to our hearts. We want to show them that Gocław is a great place to live and that people who live here are warm-hearted, welcoming, and open to other cultures.
ми Wioską gocławskich rodziców – спільнота сімей з дітьми, які проживають на дільниці Гоцлав.
Нам дуже близька тема інтеграції біженців та мігрантів із місцевою громадою та полегшення для них старту в новому середовищі.
Ми хочемо показати, що Гоцлав та його околиці – чудове місце для життя. Люди, які живуть тут, теплі, доброзичливі та відкриті для знайомства з багатьма культурами.

Festiwal Zręczności

Popularność form cyrkowych nierozłącznie wiąże się z potrzebami odczuwania zachwytu oraz wzbudzania zachwytu. Ta harmonijna wymiana energii między widzem a artystą cyrkowym pozwala na uwolnienie się od wszystkich trosk i trudności w chwili cyrkowego d z i a n i a s i ę. Kluczem do tego błogiego poddania się cyrkowemu TERAZ jest koncentracja na ciele, które porusza siebie i materię w sposób fantazyjny – nierealny z perspektywy widza. Ponadczasowość języka kreowanego na scenie, arenie, czy ulicy przez artystów cyrkowych zasadza się na doświadczaniu precyzji i perfekcyjnej zręczności. Oto przed widzem jawi się postać cyrkowa w niepowtarzalnym, ekscentrycznym, przerysowanym kostiumie, która włada rekwizytem, dowcipem, swoim własnym ciałem, czy też ciałem partnera scenicznego w sposób nieprzenikniony. Magiczny? Ów zachwyt i owa zręczność są z sobą nierozerwalnie związane. Idąc ramię w ramię, ręka w rękę, gest w gest wzbudzają – zapewne iluzyjne – poczucie przekroczenia granicy wyobraźni. Właśnie w tym punkcie, gdy wyobraźnia widza zostanie czymś zadziwiona, wybita ze znanego rytmu, rodzi się nowa przestrzeń gotowa do wypełnienia przez kreatywność.

Zapytaj przyrodnika! Spotkania w łazienkowskich ogrodach

Spacerujecie po Łazienkach Królewskich? Warto w tym czasie poznawać bliżej łazienkowskie zwierzęta i rośliny. Dowiedzieć się na przykład, które drzewo jest najstarsze, kto udaje, że ma kolorowe pióra, czyją sprawką są “szyszki z koroną”, a także którego ssaka boją się tutejsze ptaki.
🌳🦆
Na wszystkie Wasze pytania o rośliny, zwierzęta i wodę w Łazienkach Królewskich będą odpowiadać nasi przyrodnicy 💁. Będzie można ich spotkać na trawniku naprzeciwko kawiarni Trou Madame (mapka 👉https://goo.gl/maps/qZRVpZSAGJCS6KdB9) lub przy Mostku Kaskadowym (mapka 👉https://goo.gl/maps/zdc9UBfaqde6KX7WA).

Klasyczne Nowe Włochy

Zapraszamy na konkurs elegancji klasycznych aut włoskich. Impreza odbędzie się na tle przepięknych plenerów stawu Koziorożca i pałacu Koelichenów w Warszawskich Nowych Włochach.
Czeka na Państwa wiele atrakcji i nagród a także świetna oprawa kulinarno-muzyczna dzięki wsparciu urzędu dzielnicy Włochy.
Termin: 2 Lipca 2022 (10.00-15.00)
Lokalizacja: Obrońców Pokoju 1 Warszawa – Włochy
Wejście+ parking dla uczestników: gratis

Wyprzedaż garażowa w Ursusie

Przed nami okazja, żeby nabyć, sprzedać lub wymienić się podczas wyprzedaży garażowej. Zwycięski projekt z budżetu obywatelskiego złożony przez Pana Dawida Kacprzyka, zakłada sześć wydarzeń, na które od kwietnia zapraszamy do Parku Czechowickiego w Ursusie.😊🙃😎
👉 Zaczynamy już 2 kwietnia i kontynuujemy do września. Zawsze pierwsza sobota miesiąca! Zapraszamy wszystkich do Parku Czechowickiego w Ursusie. 🤩
❗ Zasady wyprzedaży
Wydarzenie jest bezpłatne. Aby zostać wystawcą, wystarczy zgłosić udział pod adresem: wyprzedaz.ursus@gmail.com. Pod opieką dorosłych swoje stoisko może obsługiwać także dziecko. W zgłoszeniu powinno znaleźć się imię, nazwisko oraz rodzaj sprzedawanych rzeczy.
👉 Każdy sprzedający jest samodzielnie odpowiedzialny za wygląd swojego punktu i uprzątnięcie go po zakończeniu wyprzedaży. Do niego także należy decyzja o cenie produktów, które zbywa.
‼ Regulamin wyprzedaży garażowych dostępny jest na stronie dzielnicy: https://ursus.um.warszawa.pl/-/wyprzedaze-garazowe-ursus

Poland Jets w Chrcynnie

Zapraszamy w pierwszy weekend lipca na Pierwsze Spotkanie Miłośników Modeli z Napędem Odrzutowym.
W programie:

 • indywidualne pokazy
 • zespołowe loty
 • gwarantowane niezapomniane wrażenia i mnóstwo huku
  Możliwość przyjazdu w piątek 1-go lipca.
  Nocleg na lotnisku (w hotelu) z ograniczoną ilością miejsc (decyduje kolejność zgłoszeń do organizatora).

Mniej znane Łazienki

Zapraszam do Łazienek.🙂
Znowu…? 😃
A tak, znowu… Bo o Łazienkach opowiadać można bez końca. I każdy spacer po Parku Łazienkowskim jest inny. 🙂
Tym razem, ponieważ przyrodę mamy w pełni rozkwitu, będzie o ogrodach. O ich historii i zmianach, jakie w nich zachodziły za czasów kolejnych mieszkańców Łazienek.
Ogólnie rzecz ujmując mamy jeden Park Łazienkowski.🙂
Ale czy tylko jeden ogród na jego terenie?
Okazuje się, że Łazienki to wielka różnorodność ogrodów i ich typów: włoski, angielski, chiński, romantyczny, geometryczny, modernistyczny

Rodzinne zajęcia stolarskie w Terminalu Kultury

Zapraszam miłośników pracy z drewnem na rodzinne zajęcia stolarskie w Terminalu Kultury na Gocławiu.
Zajęcia dla dzieci od 7 roku życia z dorosłym opiekunem.
Zajęcia trwają 2 godziny, od godz. 10:00 do 12:00.
Pracujemy w parach: dziecko + dorosły, aby każde z dzieci stworzyło i zabrało do domu własną drewnianą wersję popularnej gry KÓŁKO i KRZYŻYK.
Nauczymy się obsługi podstawowych narzędzi oraz zasad BHP. Będziemy przy tym ćwiczyć abstrakcyjne myślenie, zmysł techniczny i umiejętności manualne!
Liczba miejsc: min. 6 par – max. 10 par.
Koszt: 50 zł od pary (dziecko + dorosły)
Zapisy: sekretariat@terminalkultury.pl

Warsztaty artystyczne w Królewskiej Formierni

Moje Sielce i Muzeum Łazienki Królewskie zapraszają na zajęcia:
Warsztaty artystyczne w Królewskiej Formierni w Starej Oranżerii.

▶ sobota 2 lipca, godz. 14:00-16:00 – warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 7-12 lat

Warsztaty malowania techniką kalek jedwabnych

Przyjdź na owocowe warsztaty malowania ceramiki.
🍎🍐🍊🍋🍌🍉🍇🍒🍈🍓🍍.
Podczas spotkania nauczysz się malować ceramikę przy użyciu kalek jedwabnych.
👍 Szczegóły spotkania:
Data warsztatów: sobota 02.07
Godzina:. od 11.30 do 13.30
Koszt :10 pln (kalki) plus cena za dowolnie wybraną formę do malowania. Np. kubeczki od 50 pln, talerze od 45 pln, miski od 50 pln
👍 Cena formy ceramicznej obejmuje farby, fartuchy, prowadzenie warsztatów, szkliwienie oraz wypał pracy w piecu ceramicznym jak również poczęstunek naparem ze świeżych ziół.
👍 Miejsce: MadeByYou
Sam pomaluj ceramikę
ul. Wojciecha Górskiego 6 w Śródmieściu
👍 Zapisy: joanna@madebyyou.pl.
lub telefonicznie 531 935 135
👍 Wymagana jest przedpłata 30 pln na konto:
MadeByYou Sam pomaluj ceramikę Joanna Jagusiak
06 1140 2017 0000 4002 0662 9523
w tytule proszę podaj datę warsztatu
Reszta płatna kartą lub gotówką w dniu warsztatów.
👍 Warsztaty przeznaczone dla dzieci od 6 lat, młodzieży i dorosłych
🍎🍐🍊🍋🍌🍉🍇🍒🍈🍓🍍.
Serdecznie zapraszam

Felix i ukryty skarb w U–jazdowskim

Dwunastoletni Felix jest przekonany, że jego ojciec, który zaginął na morzu dwa lata temu, żyje. Chłopiec postanawia go więc odnaleźć. Pomoże mu w tym emerytowany marynarz Tom, jednonoga papuga Squawk i kot Rover, który zachowuje się jak pies. Po niełatwej podróży dotrą na Wyspę Cieni, gdzie odnajdą sekretny skarb strzeżony przez niebezpieczną Morgę, a Felix przekona się, jak ważne jest, by nawet podczas największej przygody mieć przy sobie grono wiernych przyjaciół.
Film dla dzieci od 8. roku życia.
Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=PlyAGyihZ94
Bilety
16 zł normalny
14 zł ulgowy
10 zł z kartą widza
dostępne w kasie i online: https://u-jazdowski.pl/kino/repertuar/felix-i-ukryty-skarb
Film dla dzieci od 8. roku życia.

Warsztaty malarskie dla dzieci od 6. roku życia i opiekunów

Łączenie technik? Malowanie rękami? 🖐️ Czemu nie! Katja van Strijk, ambasadorka marki Royal Talens, tworzy obrazy pełne materii oraz kombinacji kolorów i faktur. 🟠🟡🟢🔵🟣🟤 Zapraszamy na warsztaty prowadzone przez artystkę.
Uczestnicy wydarzenia poznają twórczość i warsztat malarki. Przyjrzą się procesowi powstawania dzieła, będą mieli możliwość uzyskania wskazówek związanych z malarstwem. Następnie sami chwycą za pędzle 🖌, by wyczuć teksturę farb i nałożyć je w bardzo różny sposób🙃😉🤪.
Warsztat prowadzony będzie w języku angielskim 🇬🇧 z tłumaczeniem na język polski 🇵🇱.
🎟 bilety 25 zł / rodzina; bilety do nabycia od wtorku do piątku w Starej Kordegardzie, w weekend w kasie w Podchorążówce (sobota w godz.10.00-16.00, niedziela w godz. 10.00-15.00)
⌚ ok. 90 minut
📍 Stara Kordegarda
🧑 dla dzieci od 6 roku życia i opiekunów
🦽🦻 Dostępność wydarzenia: brak barier architektonicznych; słuchawki wyciszające dla dzieci i dorosłych
Warsztaty poprowadzi:
📍 Katja van Strijk – szwajcarska artystka. Swoją pasję do sztuki rozwinęła dzięki wujkowi Piero Pistone, który był malarzem olejnym. W młodym wieku zaczęła eksperymentować z różnymi mediami i technikami malarskimi. Otworzyła szkołę malarstwa, którą prowadziła w latach 2005-2016. Dodatkowo zaczęła pracować jako freelancer, prowadząc warsztaty i konsultacje dla artystów oraz firmy Royal Talens, holenderskiego producenta materiałów artystycznych. Biegle posługuje się językiem niemieckim, angielskim, francuskim, włoskim i hiszpańskim.
Sponsorem farb, materiałów plastycznych i artystycznych w strefie “Maluję” i na warsztatach jest firma Royal Talens, partner wystawy “Królewski Rembrandt. Jeździec polski ze zbiorów The Frick Collection w Nowym Jorku”.

Targ Śniadaniowy na Żoliborzu

GDZIE?
Al. Wojska Polskiego, róg ulicy Śmiałej
KIEDY?
Soboty od 16 kwietnia do września/ października (o ile pozwoli pogoda)
GODZINY?
9:00-16:00

Ryneczek po Sąsiedzku

Zapraszamy na letni Ryneczek po Sąsiedzku.
O tym, co warto włożyć do koszyka zakupowego i jakie “menu” do porannej kawy tym razem na Was czeka, zapowiemy w piątek😊

Spacer śladami “Lalki” Bolesława Prusa

Tłem dla akcji powieści są warszawskie parki, ulice, kamienice i kościoły. Prus uczynił nieśmiertelnym obraz Warszawy przełomu lat 70 i 80. XIX wieku.
Jeśli ktoś nie czytał książki albo nie pamięta jej treści, również nie będzie zawiedziony.
Podczas spaceru dowiemy się między innymi:
-Gdzie Wokulski poznał Izabelę?
-Gdzie świętowano otwarcie nowego sklepu?
-Dlaczego Aleksander Głowacki przybył do Warszawy?
-Gdzie miał sklep stary Mincel?
-Co inspirowało Prusa?
-Dlaczego pomnik autora powieści stoi na Krakowskim Przedmieściu?
-Kto był dawniej jedynym towarzyszem Kopernika?
-O czym marzył Wokulski?
-Czy Bolesław Prus ukazał nam prawdziwą Warszawę ?
-Co łączy autora książki z jej głównym bohaterem ?

Zapraszamy Państwa na spacer śladami bohaterów i wydarzeń jednej z najbardziej “warszawskich” powieści.
Spotykamy się w 2 lipca o godzinie 11:05 pod pomnikiem Jana Kilińskiego na Podwalu. Spacer zakończymy około godziny 13:00 w okolicach Nowego Światu.
Spacer poprowadzi historyk i warszawski przewodnik miejski, Adrian Sobieszczański

Piknik Historyczny w Rawie Mazowieckiej

Brać Herbowa Ziemi Rawskiej, i Muzeum Ziemi Rawskiej, zaprasza na III Piknik Historyczny w dniu 02.VII.2022.
Zapraszamy odtwórców z wszelkich epok, od starożytnych Rzymian, po II wojnę światową. Piknik będzie multiepokowy. Założeniem jest prezentacja broni, uzbrojenia, sprzętu wojennego, oraz wszelkiego innego oporządzenia zwiedzającym. Prosimy także, by grupy opowiedziały coś o sobie, swojej epoce, mogły coś zaprezentować – taniec, musztra, strzelanie, walka, etc.
Impreza bez większej spiny, przyjazd w sobotę z rana, rozstawiamy obóz na dziedzińcu zamkowym, namioty, stoły , dioramy, prezentacje. Oficjalnie impreza zaczyna się koło 15.00, kończy po 20,00 .00 strzelaniem z artylerii. Zapraszamy.

Kultura ukraińska: od talizmanów po zwyczaje – warsztaty dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku szkoły podstawowej wraz z rodzicami/opiekunami na warsztaty
Kultura ukraińska: od talizmanów po zwyczaje
sobota 2 lipca 2022 godz. 11:00-12:30
Prowadzenie: Iryna Yatsyk (Młodzieżowa Fundacja Inicjatyw Europejskich z Żytomierza, Ukraina), Justyna Szymańska (Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna)
Zajęcia trwają 90 minut i odbywają się w formie stacjonarnej w Pracowni Duży Pokój, ul. Warecka 4/6, 00-040 Warszawa (wejście do sali znajduje się od strony ul. Kubusia Puchatka).

Kultura ukraińska: od talizmanów po zwyczaje
Zapraszamy na spotkanie o kulturze ukraińskiej, podczas którego wykonamy lalki motanki.
Lalka motanka to ukraińska lalka ludowa, symbol kobiecej mądrości, rodzinny amulet. Ręcznie robionej lalce motance przypisuje się magiczną moc: pielęgnuje ona rodzinne ognisko, spełnia marzenia. Taka pamiątka, zwłaszcza wykonana własnoręcznie, może stać się rodzinnym talizmanem, rodzinnym dziedzictwem, mogącym wiele opowiedzieć o historii danej rodziny i o kulturze ukraińskiej.
Podczas spotkania dzieci poznają także dawne i współczesne ukraińskie obyczaje.

Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują zapisy.
O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń, obowiązuje limit miejsc. Zapisy przyjmujemy za pośrednictwem zamieszczonego formularza na stronie https://etnograficzna.pl/kultura-ukrainska-od-talizmanow…/. Osoby przyjęte na warsztaty zostaną poinformowane drogą e-mailową.
Prosimy o zapoznanie się z zasadami uczestnictwa w spotkaniu (link powyżej).
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z koordynatorką projektu j.koscianska@etnograficzna.pl
W przypadku zapisu na zajęcia dziecka z niepełnosprawnością/ami, zachęcamy do kontaktu z koordynatorką projektu j.koscianska@etnograficzna.pl – wcześniejsza informacja dotycząca indywidualnych potrzeb dziecka pomoże nam w dostosować dostępność zajęć.
Warsztaty odbywają się w ramach projektu “Poznajmy się! Warsztaty o kulturze ukraińskiej” realizowanego przez Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna im. Witolda Dynowskiego. Projekt finansuje m.st. Warszawa.
źródło fotografii: Wikimedia Commons, autor: Candrichuk

„Sportowe soboty” dla dzieci w Westfield Arkadia

Chcesz zapewnić dziecku zdrową dawkę ruchu w gronie rówieśników oraz możliwość poznania różnorodnych dyscyplin sportowych? 👧 🧒
Zapraszamy na cykl zajęć sportowych, który rozpocznie się 25 czerwca i potrwa do 23 lipca. Podczas cosobotnich treningów, w godzinach 12:00-18:00, najmłodsi będą mieli okazję nauczyć się m.in. podstaw tenisa, koszykówki, piłki nożnej czy badmintona. 🏸 Wszystko pod okiem doświadczonych trenerów i instruktorów, którzy na co dzień pracują m.in. w Legia Schools.
Aktywności dla dzieci wieku od 5 do 10 lat będą odbywały się na specjalnie zaaranżowanych boiskach sportowych z użyciem odpowiedniego sprzętu. 🥅 Trenerzy Legia Schools dopasują poziom zajęć do grupy – liczby, wieku i zaawansowania dzieci w ramach danej dyscypliny. W spotkaniach będzie brał udział także Miś Kazek, czyli oficjalna maskotka Legii.

Bliżej siebie. Coś dla dużych i coś dla małych // Festiwal Otwarty Jazdów

W ramach “Rodzinnych Sobót” na Festiwalu Otwarty Jazdów chcielibyśmy zaprosić na cykl “Bliżej siebie”.
Co proponujemy?
Dwugodzinne spotkania dla rodzin, gdzie dzieci i rodzice zajmują się osobnymi, “swoimi sprawami”.
Na dzieci czekają warsztaty kreatywne z elementami majsterki oraz pedagogiki przygodowej prowadzone przez pedagogów, majsterkowiczów i warsztatowców z Fundacji Odjazdów. Będziemy ćwiczyć swoje poczucie sprawczości, umiejętność pracy projektowej i pracy zespołowej, a także rozbudzać wyobraźnię i po prostu się dobrze bawić.
Natomiast w tym samym czasie rodzice będą mogli się “umądrzać” na spotkaniu z pedagogami, psychologami praktykami, rozmawiać o tym, jak lepiej dogadywać się ze swoimi dziećmi, żeby się Wam wszystkim lepiej żyło.
Spotykamy się całymi rodzinami na polanie przed Domkiem Filmowym, przy ul. Jazdów 8/1 o godz. 14.00. A potem rozdzielamy się na swoje zajęcia – dzieci na swoje do domku 8/1, a rodzice do domku Jazdów 5a/1.
Spotkania mają ograniczoną liczbę miejsc do 12 osób w grupie, są całkowicie bezpłatne, ale obowiązują zapisy, decyduje kolejność zgłoszeń:
https://forms.gle/BeCAZXbCWycQSsV5A

Rodzinne poranki | Normobaria Wilanów

Zapraszamy na rodzinne sesje do Normobarii Wilanów 🙂🌱 Podczas gdy rodzice oddają się odprężeniu w doskonale zbilansowanej atmosferze komory normobarycznej, dzieci w tej samej przestrzeni są zaopiekowanie przez animatorkę. Podczas dwóch godzin pobytu możecie spodziewać się
SCENARIUASZ ZAJĘĆ W NORMOBARII:
✔️ Mindfulness dla dzieci.
Współczesne dzieci są często zestresowane, rozkojarzone, mają trudności ze skupieniem uwagi. Bardzo pomocne może okazać się mindfulness czyli uważność na chwilę obecną, przyjmowanie i akceptowanie emocji, myśli i wrażeń zmysłowych. Oferujemy Wam ćwiczenia pomagające w osiąganiu takiego stanu oraz pracę z oddechem.
✔️ Zajęcia muzyczno – ruchowe.
Poznawanie własnego ciała poprzez dotyk, muskanie poszczególnych części ciała, ćwiczenia ruchowe, taniec.
✔️ Dla chętnych jest możliwość skorzystania po zajęciach, w trakcie swobodnej zabawy, z masażu dla dzieci Dotyk Motyla (po wcześniejszym zgłoszeniu takiej chęci).
Masaż Dotyk Motyla to krótka, piękna technika, która łagodzi napięcia, objawy stresu, przywraca przepływ sił witalnych, wspiera proces uzdrawiania. Polega na delikatnym muskaniu całego ciała opuszkami palców dłoni. Wykonuje się go poprzez ubranie, nie wymaga wcześniejszego przygotowania, można go zastosować praktycznie w dowolnym miejscu. Wspiera zarówno dzieci jak i dorosłych, pomagając radzić sobie z lękiem, napięciem.
Czas trwania: około 15 min.
DLA KOGO:
Zajęcia przeznaczone dla dzieci 3 – 10 lat.
ZAJĘCIA POPROWADZI: Danusia.
“Mam na imię Danusia. Po kilkuletniej pracy w korporacji postanowiłam odejść i zająć się wychowywaniem córeczki, która wówczas chodziła do przedszkola. W wypadku różnych zdarzeń skierowałam swoją uwagę w stronę zdrowego odżywiania oraz większej uważności w codziennym życiu i byciu w kontakcie ze sobą i z dzieckiem. W pewnym momencie zapragnęłam dzielić się z innymi, zdobytą w tym czasie wiedzą. Los skierował mnie na pracę z dziećmi, również z tymi które wymagają większej uwagi.
Ćwiczenia uważności, poznawanie własnego ciała poprzez dotyk, skupienie na oddechu czy masaż Dotyk Motyla to metody, które stosuję codziennie podczas swojej pracy z dziećmi. To taka higiena dnia codziennego, którą staram się pozytywnie zarażać.”
CZYM JEST NORMOBARIA:
Normobaria to przełomowa metoda stymulacji organizmu polegająca na przebywaniu w atmosferze o podwyższonym ciśnieniu (1500 hPa) przy zoptymalizowaniu zawartości tlenu i dwutlenku węgla oraz w obecności najdoskonalszego znanego przeciwutleniacza – wodoru cząsteczkowego.
W komorze normobarycznej:
✔️ przywrócisz zdrowie,
✔️ a tym samym zadbasz o jakość życia,
✔️ uzyskasz więcej energii oraz wzrost wydajności fizycznej i umysłowej,
✔️ pozbędziesz się schorzeń.
Wyższe ciśnienie i skład powietrza normobarii działają wspierająco na procesy zachodzące w ciele w trakcie różnych zabiegów i masaży oferowanych przez naszych terapeutów.
DODATKOWE INFORMACJE:
🟢 Zajęcia odbywają się w trakcie pobytu w normobarii.
🟢 Czas trwania: 2 godziny.
🟢 Uczestnictwo dzieci w zajęciach: 25 zł.
Dodatkowo dla chętnych: masaż Dotyk Motyla – 35 zł.
Do tego należy doliczyć opłatę za pobyt w normobarii według cennika:

 • Junior do 6 r.ż za darmo
 • Junior 7-18 lat 90 zł
 • Senior 65+ 90 zł
 • dorosły 120 zł
  lub sesja z karnetu.
  ZAPISY:
  Zapisy przyjmujemy telefonicznie, bądź mailowo. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu:
  📧 biuro@normobaria-wilanow.pl
  ☎️ 509 139 302

animacje dla dzieci x grunt i woda

Drodzy rodzice! Ukłon z Waszą stronę 🙂
Zapraszamy Was z pociechami na chill na leżaczku nad naszą piękną Wisłą! ❤
Animacje prowadzi wspaniała grupa animatorek ze Skakanki 🙂

O pasji kolekcjonowania pocztówek | rodzinne warsztaty plastyczne

Pozdrowienia z Wilanowa!
Jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu wysyłaliśmy kartki pocztowe z pozdrowieniami do rodziców, dziadków i przyjaciół z niezwykłych miejsc, które odwiedzaliśmy w trakcie wakacji.
W czasie warsztatów plastycznych dowiecie się:
💛 Jaka jest właściwie historia pocztówki?
💛 Kto i kiedy wysłał ją jako pierwszy?
💛 Które kartki pocztowe są białymi krukami w kolekcjach prywatnych, a które w muzealnych i dlaczego?
Na te pytania poszukamy odpowiedzi w wilanowskim Gabinecie Ikonograficznym. Wcielimy się w rolę kolekcjonerów unikalnych pocztówek z wizerunkiem letniej rezydencji króla Jan III i poznamy nie tylko ich historię, ale także sposoby na znalezienie tych najcenniejszych obiektów.
💛 Zgłębimy również tajniki scrapbookingu i stworzymy swoją wyjątkową pocztówkę kolekcjonerską, a pozdrowienia z Wilanowa wykaligrafujemy dwuelementowym piórem!
💛 Dla kogo: warsztaty familijne (dzieci od 8 lat)
Kiedy: 2 lipca 2022 r., godz. 11.00–12.30
Gdzie: Oficyna Kuchenna
Bilety: 20 zł; dostępne w kasie muzeum lub online. Liczba miejsc ograniczona.
Kontakt:
Katarzyna Pietrzak
m: kpietrzak@muzeum-wilanow.pl
t: 22 54 42 758
💛 Więcej informacji o naszych zajęciach, warsztatach, spacerach znajdziesz na naszej stronie: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (wilanow-palac.pl)

Piknik Rodzinny – Rynek w Kamieńczyku

Burmistrz Wyszkowa, Rada Sołecka i Sołtys Kamieńczyka, Koło Gospodyń Wiejskich “Kamieńczanki”, Ochotnicza Straż Pożarna w Kamieńczyku, Stowarzyszenie Akademia Wolnego Czasu, Stowarzyszenie Aktywny Kamieńczyk
Zapraszają serdecznie wszystkich na Piknik Rodzinny.
W programie wiele atrakcji dla dzieci jak i dla dorosłych.
Wydarzenie sponsorowane z środków Gminy Wyszków, Koła Gospodyń Wiejskich, OSP oraz Wspólnoty Gruntowej.
Imprezę osłodzi firma Wedel.
Wśród atrakcji dla dzieci między innymi:
Zabawy z animatorem.
Gokarty na pedały.
Zabawny bus
Dmuchana zjeżdżalnia.
Wóz bojowy druhów z OSP Kamieńczyk
Dla dorosłych
miód na uszy recital naszej krajanki Katarzyny Słowikowskiej .
Zabawę taneczną poprowadzi Dj Xavi Michał Dawidzki
Dostępne będą również przekąski z grilla oraz słodkości.
Impreza ma charakter rodziny.
Wnoszenie oraz spożywanie alkoholu oraz innych środków odurzających jest zabronione.
Czas trwania imprezy 14-22

warsztaty rodzinneSto pociech na sobotę!

🎪 Zapraszamy całe rodziny na warsztaty towarzyszące wystawie CYRK.
W programie zajęcia z ćwiczeniami ogólnorozwojowymi, z użyciem przeróżnych rekwizytów cyrkowych: piłki, maczugi, talerze, chustki, diabolo, szczudła.
Na zajęciach wzmocnisz więź z dzieckiem, wspomożesz jego rozwój i przybliżysz mu świat cyrku bez zwierząt.
Warsztaty prowadzi Julia Żardecka z Odskoczni Studio.
📍 Miejsce: zbiórka przed wejściem do Muzeum Rzeźby
🧒 dzieci, młodzież, dorośli
🎟 bilety w cenie 15 zł dostępne w kasie i online od 29 czerwca / liczba miejsc ograniczona
⌚ ok. 60 min

NIEDZIELA, 3 lipca

Niedzielne targi śniadaniowe przy Urzędzie Dzielnicy Bielany

Niedzielne targi śniadaniowe to nowy cykl wydarzeń na kulturalno-rekreacyjnej mapie Bielan.
Na targach spotkacie wielu wystawców oferujących różnorodne potrawy, napoje i słodkości.
W programie targów przewidziane są warsztaty artystyczne, występy muzyczne oraz aktywności ruchowe.
Wydarzenie realizowane jest w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2022.

Plenerowy Dom Kultury. Spotkania z teatrem i przyrodą

Warsztaty, spektakle teatralne, przyroda, spacery i koncerty – doświadczamy przyrody we Włochach wszystkimi ZMYSŁAMI w wybrane wakacyjne niedziele 👁️👅👂👃🤚

Spacer po Parku Skaryszewskim

Zapraszam na spacer po jednym z największych warszawskich parków – Parku Skaryszewskim, na którego terenie ponad sto lat temu wypasały się beztrosko krowy. Park, który w 2009 roku otrzymał tytuł Najpiękniejszego Parku w Polsce i został uznany za trzeci najpiękniejszy park w Europie. O Parku Skaryszewskim pisał znany varsavianista Jerzy Kasprzycki: odczuwa się tu niekłamaną naturalną warszawskość, której nie ma Ogród Saski ani nawet Łazienki (…) gdy dziś wybieram się nad Jeziorko Kamionkowskie, zapowiadam znajomym: Idę do prawdziwego parku.
Spotykamy się w niedzielę, 3 lipca 2022 r. o godz. 16:00 przed wejściem do Parku od strony ronda Waszyngtona, obok popiersia Ignacego Jana Paderewskiego. Spacer przewidziany jest na około 1.5h.
W trakcie spaceru dowiemy się:
Co ma wspólnego Ignacy Paderewski z Księgą Rekordów Guinnessa?
Skąd się wzięła nazwa parku?
Czy w parku można poczuć rytm?
Jaki amerykański dyplomata został uhonorowany w parku pomnikiem?
Gdzie się podział Faun na Delfinie?
Dlaczego w parku organizowano polowanie na zające ?
W jaki sposób w parku bobry zawiązały układ ze złodziejami ?
Jaki konkurs piękności odbył się w Skaryszaku?
Gdzie w parku organizowano kiedyś dancingi i kto tańczy wśród róż?
Która parkowa rzeźba znajdowała się wcześniej w Paryżu?
Gdzie spadł “Liberator”?
Co Margaret Thatcher i Elżbieta II robiły w Skaryszaku?
Gdzie znajdziemy połączenie tradycji z nowoczesnością?
Do czego służyła kapliczka podczas II wojny Światowej?
Gdzie stoi Dąb Wolności?
i wiele innych…
Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, natomiast jeśli uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek (…).
Spacer poprowadzi przewodnik miejski Hubert Smoczyk, twórca Warszawskiego Zaułka. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia. 😉

Teatr Niewielki przedstawia: PUF!

PUF!
Co kryje tajemniczy ogród, pełen szelestów, plusków i cichutkich stuków-puków?…
Niezwykłe stwory wykluwają się jeden po drugim z szarych pufów i unoszą w powietrzu. Czy to ogromna fruwająca meduza, wielka stonoga, tęczowy wąż morski czy fantastyczny pół ptak – pół ryba? A może coś, czego jeszcze nie znamy i nie potrafimy nazwać?
„PUF!” pobudza nieskrępowaną dziecięcą wyobraźnię, jest pełen niespodzianek, pięknej muzyki i kolorów.
Do muzyczno-tanecznej podróży przez fantastyczny świat zaczarowanego ogrodu zapraszamy dzieci wieku 1 – 6 lat.
Pomysł, scenografia i reżyseria: Maria Szajer
Muzyka: Maciej Bąk (RetrovibeStudio.com)
Występują: Gabriela Całun/Paulina Dulla, Ewa Budny- Orłowska/Daria Jakubik/Anita Łapińska
Premiera: marzec 2018
Czas trwania: 30 min. + 15 min. zabawy
Dla dzieci: 1-5
Trailer: https://youtu.be/oDG3J4HBDbg
Czas trwania: 45 minut
Cena biletu: 40 zł

Kołysanka dla Muranowa | Cykl koncertów

Wracamy na zieloną łąkę przed Muzeum POLIN z muzyką na żywo 🎶
W lipcowe niedziele będziemy spotykać się na kameralnych, plenerowych koncertach w zielonej scenerii “POLIN na Łące” 🎻🎹🌿
🎶 Będzie to akustyczna muzyka z i dla duszy w wykonaniu znakomitych kameralistów z Ukrainy.
Wstęp wolny
🌿 Miejsce: POLIN na Łące (zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ul. Lewartowskiego)
🎵 Przed letnim skwarem i nadciągającym zgiełkiem poniedziałku chronić nas będzie muzyka tradycyjna i klasyczna. Minimum słów, maksimum piękna, odprężenia i dobrego skupienia. Rekomendujemy słuchanie koncertów, leżąc na trawie, na kocyku, albo tańcząc na bosaka!
🌾🌺 W zielonej przestrzeni instalacji POLIN na Łące wystąpią artyści z Ukrainy.

☘ 3 i 17.07, Zespół Vilni (Wolni)
Zespół Vilni to studentki studenci oraz absolwentki i absolwenci muzycznych konserwatoriów z Ukrainy, którzy uciekając przed wojną, znaleźli swoją bezpieczną przystań w Warszawie. Wśród nich są wokalistki, instrumentaliści, dyrygentki, których połączyła wspólna chęć muzykowania i koncertowania. Grają i śpiewają przede wszystkim muzykę ukraińską, ponieważ chcą ją upowszechniać za granicami swojego kraju. Na dwóch koncertach zaprezentują ukraińskie tradycyjne pieśni z towarzyszeniem waltorni.
🎋 10.07, „Gra przy stole” Kapela Serihija Ohrimchuka
“Gra przy stole” jest unikalnym elementem w kulturze tradycyjnej. Oprócz grania związanego z konkretnymi rytuałami czy po prostu do tańca, gra “do słuchania” jest jednym z najciekawszych momentów w zabawie ludowej. Muzykowanie takiego rodzaju wywołuje szerokie spektrum wrażeń i emocji; pozwala na kreowanie unikalnych brzmień i kombinacji wykonawczych. Repertuar z regionu Karpackiego Ukrainy sięga od medytatywnych śpiewanek – kolomyjek – do hucznych pijackich przyśpiewek. Kapela Serihija Ohrimchuka zaprezentuje utwory z Bukowiny, Zakarpacia, Huculszczyzny, Lemkowszczyzny i Bojkowszczyzny.
Wystąpią:
Serihij Ohrimchuk (skrzypce, śpiew), Mikhail Kachalov (fidel, śpiew), Seweryn Danyleiko (basy, spiew)
🌷 24.07, Kapela Serihija Ohrimchuka
Kapela Serihija Ohrimchuka zabierze nas w muzyczną podróż przez etnograficzne regiony Ukrainy. Od Naddnieprza centralnego i Polesia, przez Podole i Wołyń aż do Galicji. Zobaczymy jak inne kultury – m.in. żydowska i polska – wpłynęły na tradycyjną muzykę ukraińską.
Wystąpią:
Serihij Ohrimchuk (skrzypce, śpiew), Olena Yeremenko skrzypce, Seweryn Danyleiko (basy, spiew)

🐞🌿☀️
Cykl koncertów odbywa się w ramach letniego programu kulturalnego „POLIN na Łące”
🌿 Sprawdź program wydarzeń na czerwiec i lipiec: https://bit.ly/polin-na-lace

====
UA 🇺🇦
Колискова для Муранова – цикл акустичних концертів під відкритим небом
Ми повертаємося до Лугу з живою музикою – у липневі неділі ми будемо зустрічатися під час камеральних концертів під відкритим небом у зеленому сценарії 🎻🎹🌿
🎶 Це буде акустична музика від серця і душі у виконанні чудових виконавців з України.
Неділі: 3, 10, 17, 24 липня, о 17.00-18.00 год.
Вхід вільний
🌿 Розташування: POLIN на Лузі / “POLIN na Łące” (зелений сквер перед Музеєм POLIN з вул.Lewartowskiego)
🎵 Традиційна та класична музика захистить нас від літньої спеки та майбутньої понеділковою метушнею. Мінімум слів, максимум краси, релакс і хороша концентрація. Рекомендуємо слухати концерти, лежачи на траві, на ковдрі, або танцюючи босоніж!
🌾🌺 Артисти з України виступлять у зеленій зоні інсталяції POLIN на лузі / «POLIN na Łać». Імена музикантів ми дізнаємося у другій половині червня.
🐞🌿☀️
Серія концертів є частиною літньої культурної програми «POLIN na Łące»/«POLIN на Лузі«

🌿 Дивіться українську програму заходів на червень та липень: https://www.polin.pl/pl/polin-na-luzi-2022

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy.
Fundusze norweskie i EOG | EEA and Norway Grants | Ambasada Norwegii w Polsce | #Funduszenorweskie i #EOG #EEANorwayGrants | Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego | Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Warsztaty z podstaw rysunku

Zapraszamy na warsztaty z podstaw rysunku dla wszystkich, którzy chcą zacząć swoją przygodę ze sztuką!
Razem ze Szkołą Rysunku Sealart przygotowaliśmy dla Was przestrzeń w Centrum Praskim Koneser w której każdy będzie mógł stworzyć coś swojego!

Wakacyjne animacje dla dzieci

Zapraszamy wszystkie dzieci na wakacyjne animacje! W klimat artystycznej beztroski wprowadzą nas zadania plastyczne: wspólnie stworzymy makietę Warszawy na podstawie obrazów wiszących w galerii, będziemy malować pawia, wpatrując się w dzieło Stanisława Wyspiańskiego oraz wyzwolimy fantazję tworząc bez użycia pędzla. A to nie wszystko… Serdecznie zapraszamy!

📅 wtorek i niedziela, godz. 11.00–15. 30 / można dołączać w każdym momencie trwania animacji
📍 przestrzeń edukacyjna na pierwszym piętrze
🧒 dzieci z rodzicami
🎟 udział w animacjach jest możliwy w ramach biletu wstępu do MNW; we wtorek wstęp do Muzeum jest bezpłatny
Dodatkowe informacje:
• przed podjęciem decyzji o udziale w animacjach bardzo prosimy o zapoznanie się z regulaminem przestrzeni edukacyjnej. Udział w animacjach jest równoznaczny z jego akceptacją;
• obecność opiekuna jest obowiązkowa.

Tradycje Beskidu Żywieckiego | bezpłatne warsztaty dla dzieci

🤔Czy spotkaliście Dziady Żywieckie?
🤔A może słyszeliście, jak grają dudy?
🤔Czy założylibyście ciasnochę?
Na spotkaniu poznacie kilka tradycji Beskidu Żywieckiego, m.in. jak wyglądały barwne korowody podczas Żywieckich Godów, jaki strój nosili Górale z Żywiecczyzny, a nawet zatańczymy tradycyjne góralskie tańce! Na warsztacie wykonamy też ozdobę inspirowaną wzornictwem z Żywiecczyzny.
Będzie kreatywnie, śpiewnie i radośnie! 👨👧
Informacje praktyczne:
🔹 wszystkie materiały dostępne są na miejscu,
🔹 zapisy nie obowiązują.
Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym)

Rodzinna Niedziela w Hulakula

🌈🎉BAŃKOWE SHOW🎉🌈
3 LIPCA zapraszamy na Rodzinną Niedzielę w Hulakula!😊
Od 1️⃣2️⃣:0️⃣0️⃣ będziemy bawić się przy muzycznych rytmach tanecznej gry – Just Dance!🤸‍♀️🎶
O 1️⃣4️⃣:0️⃣0️⃣ zapraszamy na fantastyczne BAŃKOWE SHOW w wykonaniu Katarzyny Szczech.
Podczas występu dzieci będą miały okazję nie tylko zobaczyć małe i duże bańki. Prawdziwym hitem wśród najmłodszych jest wejście do bańki mydlanej😮🤗
O godzinie 1️⃣5️⃣:0️⃣0️⃣ widzimy się pod sceną – wyświetlamy bajkę niespodziankę na naszym dużym kinowym ekranie!😉
✅WSTĘP BEZPŁATNY od 1️⃣2️⃣:0️⃣0️⃣
✅GRA JUST DANCE! – 1️⃣2️⃣:0️⃣0️⃣
✅BAŃKOWE SHOW – 1️⃣4️⃣:0️⃣0️⃣
✅BAJKA – 1️⃣5️⃣:0️⃣0️⃣
👉Chcesz zarezerwować bilety do Hulaparku, 💺lożę, 🎳zagrać w kręgle lub 🎱bilard?😁Wybierz rezerwację online: rezerwacje.hulakula.com.pl/
Do zobaczenia! 👊🙂

Bajki na trawie

🧙‍♀🧞‍♂🐉 Letni cykl „Bajki na trawie” rozpocznie się już w niedzielę, 3 lipca, w Parku Przy Bażantarni.
W sumie w lipcu i sierpniu planowanych jest 9⃣ spektakli dla najmłodszych.
Będzie pięknie, kolorowo, ciekawie, inspirująco, śmiesznie, a nawet ekologicznie.

🔹 3 lipca, godz. 13.00 – „Słowik”, Park Przy Bażantarni

Podziemnym szlakiem Twierdzy Warszawa

Zapraszamy na kolejny spacer szlakiem podziemnej Warszawy!!!
Wycieczkę rozpoczniemy przy Forcie Legionów. Tutaj opowiemy m.in. o podziemnej infrastrukturze fortu, przebiegającej pod parkiem Traugutta, oraz o kanale dawnej rzeki Bełczacej. Następnie przejdziemy pod Fort Traugutta, gdzie również wprowadzimy Państwa w jego infrastrukturę.
Dawnym przejazdem pod torami ul. Krajewskiego przejdziemy na Żoliborz (po drodze zobaczymy jeden z dawnych schronów (tobruk ringstand) i bramę wjazdową Cytadeli
Fosą Cytadeli przejdziemy do Śródszańca Placu Broni, drogi krytej, gdzie pokażemy wypływ rzeki Drny i wylot tunelu fortecznego. Idąc wzdłuż tunelu opowiemy o badaniach podziemnej infrastruktury Żoliborza, związanej z budową metra i kolektora E1.
Na Pl.Inwalidów pokażemy kolejne schrony i pozostałości reliktów fortu Gieorgija. Następnie udamy się do parku Żeromskiego, pod fort Sokolnickiego, gdzie zobaczymy m.in. nieodkrytą podziemną infrastrukturę fortu i ogrodzenie wybudowane z szyn rosyjskiej kolejki wąskotorowej.

Podczas całego spaceru będziemy posiłkować się historycznymi planami i zdjęciami, fortów oraz rzek
Miejsce zbiórki: pod bramą fortu, ul Zakroczymska 12, zbiórka o godzinie 11:00
BILETY: https://poludnik21.pl/…/podziemnym-szlakiem-twierdzy…/
CENA: 30 zł
Czas zwiedzania : do dwóch godzin
Trasa do przejścia: ok 2 km

Wycieczkę poprowadzi Zbigniew Rekuć – społeczny opiekun zabytków

Serdecznie zapraszamy!!!

Wakacje w mieście dla najmłodszych

Wakacje w mieście mogą być fantastyczne! 🌈
Chcemy, aby wszyscy goście bawili się u nas dobrze, dlatego we współpracy z Akademią Harmoniką i Domoteką przygotowaliśmy weekendowe animacje dla najmłodszych ⛱
W niedzielę (w godzinach 11-13) na nadwiślańskiej łące zaplanowaliśmy następujące atrakcje:
🌴
3.07 Dżungla
Tym razem wraz z naszym przewodnikiem przedzierając się przez liany i pnącza wyruszymy tropem dzikich zwierząt. Poznamy zwyczaje mieszkańców dżungli
Jak myślcie jakie zwierzęta spotkamy?

Scriptorium Villa Nova | warsztatu kaligrafii dla dzieci, młodzieży i dorosłych

✍️ Lista korzyści z odręcznego pisania jest długa – przekonajcie się o tym sami, ćwicząc sami w Scriptorium Villa Nova. To najlepszy trening dla ludzkiego mózgu, który rozwija kreatywność, wspomaga rozwój nowych umiejętności, a przede wszystkim – pomaga wyrażać emocje i osobowość.
✍️ Na warsztaty zapraszamy miłośników kaligrafii i osoby, które chcą, aby ich pismo odręczne stało się eleganckie, bardziej fantazyjne lub po prostu staranniejsze. Uczestnicy sami decydują o intensywności i rodzaju wykonywanych ćwiczeń, celem jest doskonalenie umiejętności starannego kreślenia liter w stylistyce XVII-wiecznego pisma kancelaryjnego.
✍️ Zapewniamy jednoosobowe stanowisko pracy z pulpitem, narzędzia pisarskie oraz materiały: karty ćwiczeń, wzorniki z pismem, rysunki do obrysu tuszem.

✅ 3 lipca 2022 r., godz. 11.00–12.30, bilety 👉 https://bit.ly/3y1RhUf
✅ 3 lipca 2022 r., godz. 13.30–15.00, bilety 👉 https://bit.ly/39MOl5s

✅ Dla kogo: dzieci (powyżej lat 7), młodzież, dorośli
✅ Gdzie: Wozownia.
✅ Bilety: 20 zł, dostępne w kasie muzeum i online na: https://bilety.wilanow-palac.pl/

Niedzielne animacje dla dzieci w BEZ SŁOWA!

Hej, Rodzice!
Niedzielnie animacje dla dzieci powracają do BEZ SŁOWA!
W każdą niedzielę od 14:00 do 17:00 najmłodszymi zajmie się nasza animatorka, która przygotowała masę atrakcji!
Wy w tym czasie bez wyrzutów oddacie się relaksowi, dyskusjom ze znajomymi, pałaszowaniu pizzy i innych smakołyków!
Niedziela najlepszym dniem na spędzenie czasu z rodziną w Bez Słowa!
Rezerwacja stolików: +48 571-869-289
ZAPRASZAMY!
Bez Słowa, ul. Fosa 3

Iluzjonista Maciek Piskorz

Kto powiedział, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku?
U nas w każdą niedzielę obchodzimy taki dzień!👧🏻🧒🏻
3 lipca zapraszamy na pokaz iluzji familijnej w wykonaniu magika Macieja Piskorza – na Tiktoku i YouTube znanego jako Pokaż Sztuczkę!
W internecie zebrał już grono ponad pół miliona magicznych fanów, ale na żywo jego magia nabiera jeszcze bardziej niesamowitych efektów!🪄
Znikające przedmioty, latające stoły – to wszystko w spektaklu który rozbawi do łez zarówno dzieciaki jak i rodziców! 😃
Wydarzenie dedykowane dla widzów 4-12 lat.
Czas trwania: 45 minut

Plenerowy Dom Kultury. WZROK

Warsztaty, spektakle teatralne, przyroda, spacery i koncerty – doświadczamy przyrody we Włochach wszystkimi ZMYSŁAMI w wybrane wakacyjne niedziele 👁️👅👂👃🤚
👁️ 3.07 WZROK, g. 10-16
g. 12.30 Teatr Barnaby „Calineczka”
Każdy zna historię malutkiej dziewczynki, która jest mniejsza od łupiny orzecha, ale czy znacie naszą Calineczkę? Jeśli nie, to koniecznie musicie ją zobaczyć w naszym marionetkowym przedstawieniu. Przeniesiemy się do baśniowej krainy, w której chrabąszcz przeleci tuż nad naszą głową, a ropucha zarechocze tak głośno, że nawet kret to usłyszy… Co z tego wyniknie?
g. 10.00 – spacer z ornitologiem.
Park ze Stawami Koziorożca,zbiórka przy bibliotece w Parku Kombatantów.
Podczas spaceru przejdziemy wzdłuż brzegów obu stawów. Sprawdzimy, jakie gatunki ptaków możemy zaobserwować w parku, w lipcu. Porozmawiamy o zmyśle wzroku u ptaków. Dowiemy się, czy ptaki widzą tak samo, jak ludzie, odpowiemy sobie na pytania, gdzie się podziały kolorowe kaczki oraz jakiego sprzętu można użyć, aby obserwować ptaki? Podczas spaceru przydatne będą lornetki.
g. 13.30 – warsztat dla dzieci „Superbohaterowie”.
Podczas warsztatu zamienimy się w bohaterów, którzy posiadają określone moce związane ze światem roślin, zwierząt i grzybów. Każdy z nich będzie na głowie nosił koronę symbolizującą jego moce. Korzystać będziemy z naturalnych materiałów, które wypatrzymy podczas spaceru w lesie, parku czy na łące. Będziemy przypatrywać się ich kształtom, fakturom i kolorom.
g.14.30 – Dźwiękowy relaks wśród drzew.
Będziemy leżeć, wpatrzeni w niebo, zasłuchani w śpiewie ptaków, w szumie wiatru, w wyobrażonych szeptach kwiatów…ale i w dźwiękach dzwonków koshi czy mis dźwiękowych. Te instrumenty z szacunkiem odnoszą się do intymności przyrody. Prowadzi Maja (Maya) Baczyńska – performerka i multiinstrumentalistka, reżyserka, poetka, autorka baśni, opowiadań, felietonów, reportaży i librett.
🔰 Zapisy na spacer i warsztaty od 20.06 na: zapisy@dkwlochy.pl

Miejsce: ogród Domu Kultury „Włochy” ul. Bolesława Chrobrego 27

Organizatorem i autorem projektu jest Dom Kultury Włochy oraz Okęcka Sala Widowiskowa i Artystyczny Dom Animacji 🏠
🧜‍♀ Projekt jest finansowany ze środków m.st. Warszawy w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej

Ten wpis został opublikowany w dzieci.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments