Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 2-3 września

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 2-3 września

Już za parę dni wybrzmi pierwszy szkolny dzwonek. To ostatnie chwile wakacyjnego luzu, więc jeśli chcecie, żeby były niezapomniane, zerknijcie do Weekendowej Zajawki – Warszawa dla dzieci ma w ten weekend bardzo wiele do zaoferowania! Bawcie się wspaniale, Moi Mili!

Spis treści:

SOBOTA, 2 września

🎉🥳Zapraszamy na Święto Wisły 2023!🥳🎉
Święto Wisły to przede wszystkim Wasze Święto, czyli wszystkich miłośników wiślanej przygody, urzeczańskiej kultury i dzielnych ludzi Dzielnicy Wisła. W tym roku zobaczymy się już po raz 15, żeby wspólnie celebrować kończące się lato nad królową rzek – Wisłą!
W pierwszą sobotę września spotykamy się nad Wisłą i wokół niej, żeby razem poznać jej kulturę, specyfikę, a nawet wspólnie pogotować. Tradycyjnie poza rejsami i warsztatami nie zostawimy Was bez oprawy muzycznej i tanecznej. Podobnie jak Otwarcie Sezonu Letniego, również Święto Wisły rozpoczniemy wyjątkowym rejsem o wschodzie słońca, a zakończymy paradą statków po Wiśle i magicznym koncertem o zachodzie słońca.
Już nie możemy się doczekać! Jak zwykle wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny ❤️⚓💚

Zapraszamy na grę terenowa w klimacie opowieści o Muminkach autorstwa Tove Jansson.
Obszarem gry będzie Osiedle Jazdów i okolice. Zespoły wcięlą się w postaci ze świata Muminków, dostaną Kartę Gry oraz wyruszą na poszukiwania przygód. Po drodze będą rozwiązywać zagadki oraz wykonywać różnorodne zadania.
Zapraszamy małych i dużych miłośników powieści na moc przygód w Dolinie Muminków. Czekają was ciekawe wyzwania oraz nagrody dla zwycięzców!
👣 Miejsce startu: Chata Nominosum, ul. Jazdów 3/5
👣 Godzina 14.30 👉 zapisy
🏃‍♂️ 15.00 👉 start gry

Szanowni Państwo!!!
W następną sobotę, 2 września o godz. 17:00, zapraszamy na wyczekiwany przez wielu rodzinny koncert plenerowy, w wykonaniu orkiestry Mamy Śpiewamy.
Przypomnijmy, że Mamy Śpiewamy, to zespół założony przez rodziców, którzy są zawodowo muzykami, pedagogami, logopedami i instruktorami zajęć umuzykalniających dla dzieci, a którzy postanowili połączyć wspólną wiedzę i stworzyć piosenki, które uczą, bawiąc i bawią, ucząc.
To projekt doskonały dla całej rodziny!
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i jednoznaczny z akceptacją regulaminu CKiA.
Na wydarzenie obowiązuje wstęp wolny!!
Zapraszamy i do zobaczenia! 🙂

W sobotę 2 września zapraszamy na piknik rodzinny w Parku Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego na Mokotowie z okazji zakończenia przebudowy tego wyjątkowego terenu zieleni, który jest świadkiem historii Warszawy. 👪🌸
📅 Harmonogram wydarzenia:
✔ 13.00–14.00 spacer z gawędą o tematyce związanej z historią Powstania Warszawskiego w oparciu o ścieżkę historyczną i punkty główne parku (aleja Godziny „W” oraz pomnik-symbol Polski Walczącej na szczycie Kopca)
✔ 14.00–15.00 spacer z gawędą o tematyce czwartej przyrody w oparciu o 12 tablic przyrodniczych
✔ 14:30 bieg na Kopiec – dla dorosłych
✔ 15.00-16.00 – gra terenowa dla rodzin (I tura)
✔ 15:30 bieg na Kopiec – dla dzieci
✔ 16.00-17.00 – gra terenowa dla rodzin (II tura)
✔ 13.00-17.00 – stoisko informacyjne Urzędu Dzielnicy Mokotów
✔ 13.00-17.00 – stoisko informacyjne ZZW:

 • strefa relaksu z leżakami
 • strefa animacji dla dzieci (gry i zabawy ruchowe oraz plastyczne)

🌞 Ufff, jak gorąco… Byłoby miło poleżeć w trawie, w cieniu drzew… Ale, ale – przecież bezczynne wylegiwanie się jest nuuuudne… Szukacie aktywnego odpoczynku? Zajrzyjcie na polankę koło Pompowni! Znajdziecie tam gry i zabawy dla starszych, młodszych i tych całkiem malutkich, a jeśli się zmęczycie upałem, możecie odpocząć na kocyku nad pięknym Jeziorem Wilanowskim.
👪 Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 0–8 lat
📆 Kiedy:
od 27 czerwca do 2 września – w każdy wtorek, czwartek i sobotę, godz. 10.00–14.00 – można dołączyć w dowolnym momencie
📍 Gdzie: polana przed Pompownią
🎟 Wstęp: biletu do parku (w czwartki wstęp wolny)
ℹ Uwaga: Zajęcia mogą nie odbyć się w przypadku niesprzyjającej pogody

Wracamy z cyklem bajek dla najmłodszych (3-7 lat), tym razem w letniej odsłonie!
Zapraszamy na Rodzinne Ogródki Filmowe w każdą sobotę wakacji:

seans w sali Mały Szpak o godz. 13:30
twórcze warsztaty rodzinne o 14:10 w ogródku!
seans w sali Mały Szpak o godz. 15:10

Bilety kupicie za jedyne 13 pln.
Obejrzycie kilka odcinków wartościowych, pięknych i angażujących seriali dla najmłodszych. Co tydzień nowy zestaw bajek.
Będą to m. in.
Paweł i Gaweł (Baśnie i Bajki polskie)
Małpa w kąpieli (Baśnie i Bajki polskie)
Przytul mnie
Szmatkowe Królestwo
Pamiętnik Florki
Toru Superlis
Agatka
Wierszyki domowe
Mami Fatale
Bella w brzuszku

DLACZEGO WARTO DO NAS PRZYJŚĆ?
bo zapewniamy:
Starannie dobrane filmy, które bawią i uczą.
Bezpieczne i przyjazne środowisko dla dzieci.
Warsztaty dostosowane do wieku i umiejętności.
Możliwość spędzenia czasu w otoczeniu natury i świeżego powietrza.
Do zobaczenia w najbliższą sobotę 🙂

“PROFILAKTYKA TO NASZA TAKTYKA” 💪🤩👇
Wydarzenie znane i lubiane, w tej edycji po raz kolejny odbywa się na terenie sklepu Decathlon Ostrobramska, gdzie wraz z rodziną i przyjaciółmi możesz aktywnie spędzić wspaniałe popołudnie i zgarnąć super nagrody. Projekt ma na celu zaszczepiać w rodzinach umiejętność bawienia się sportem i wspólną aktywność.
Bo aktywność nie powinna być obowiązkiem, a czystą przyjemnością. 🙌
W planie:

 • rywalizacja sportowa w duchu zasady FAIR PLAY
 • gry i zabawy ruchowe
 • nagrody, upominki dla każdego biorącego udział
  Organizator UKS Niedźwiadek 🙂

Dekadę temu Targ pojawił się po raz pierwszy na warszawskim Żoliborzu. Wówczas nowością komentowaną w prasie był hummus.
Po 10 latach rozpoczynając 11 sezon targu mamy świadomość że zmieniło się wiele. Szczęśliwi i trochę starsi ale nadal niepełnoletni zapraszamy Was do udziału w kolejnym sezonie cudownych spotkań w zieleńcach i parkach Warszawy.
Będzie czas na podsumowanie, wspomnienia, plany na przyszłość.
Najważniejsze że będziecie Wy, że będą cudowni Wystawcy ze swoimi produktami. Będzie słońce i deszcz, będzie wiele uśmiechów, serdeczności, muzyki i normalności w tych dziwnych czasach, której wszyscy potrzebujemy.

Pod egidą Święta Wisły-2023 zapraszamy amatorów ptaków i przyrody na warszawski odcinek Wisły, na kolejny spacer ornitologiczny z przewodnikiem OTOP!🐦🦆
W trakcie spaceru ornitolog pomoże identyfikować nadwiślańskie ptaki i opowie o ich życiu. Już zaczęły się jesienne🍁 migracje – bardzo ciekawy czas w życiu ptaków.
Jak ptaki przygotowują się do dalekiej drogi na zimowisko?❄️
Jaka jest rola Wisły w tym procesie? 💧
Tego dowiecie się na spacerze!
Na zakończenie jak zwykle odbędzie się mały konkurs wiedzy🧠Uważni uczestnicy spaceru mają szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród: między innymi gry dobble z kartami, z kolorowymi wizerunkami ptaków Wisły.
Termin: 2 września
Początek: godzina 09:00
Czas trwania: ok. 3 godzin
Miejsce: Pawilon Edukacyjny “Kamień”, Warszawa
Punkt zbiórki: https://goo.gl/maps/KqtKVsS2F9Mcu4XW7
Spacer poprowadzi Fatima Hayatli🌿

Wycieczka jest bezpłatna, ale obowiązują zapisy!
📋Czekamy na Wasze zgłoszenia – formularz dostępny jest pod linkiem: https://forms.gle/B6vNEPD8c7o71u3o9
Prosimy ubrać się odpowiednio do pogody🥾 wziąć wygodne buty i w miarę możliwości, lornetki.
Do zobaczenia w terenie!

Muzeum otwarte dla dzieci? Zawsze!

Muzeum to przestrzeń przyjazna dla naszej najmłodszej publiczności na co dzień, wspierająca kreatywność i zachęcająca do twórczych postaw! Drugiego września zapraszamy na specjalny dzień dedykowany dzieciom, podczas którego możecie nas lepiej poznać i zobaczyć, co robimy. Zaplanowaliśmy dla Was animacje w Holu Głównym, w przestrzeni edukacyjnej, w Galerii Sztuki XIX Wieku, a przy dobrej pogodzie również na dziedzińcu Głównym MNW. Będziemy rysować, wyklejać oraz tworzyć wielkoformatowe reprodukcje dzieł z kolekcji MNW. Przez cały dzień będą na Was czekać edukatorki i edukatorzy oraz wolontariuszki i wolontariusze, którzy zaproszą do wspólnych działań!

🗓️ sobota, 2 września, godz. 10.00 – 18.00
📌 Gmach Główny MNW, Hol Główny
👧🏻 dzieci w każdym wieku wraz z opiekunami
⌚ 10.00 – 18.00
🎟️ bilet w cenie 30 zł uprawnia do wstępu na wszystkie wystawy czasowe i do Galerii Stałych. Specjalny bilet dla maksymalnie 5 osób, w tym minimum jedno dziecko do 18. roku życia.
W Holu Głównym będziecie mogli zadać nam pytania, podzielić się swoimi pomysłami oraz zapoznać się z naszymi materiałami edukacyjnymi. Chętnie opowiemy Wam o naszych planach na jesień, rozpoczynających się programach rodzinnych, a także ofercie lekcji i naszej specjalnej promocji dla szkół.
Dostępne będą druki edukacyjne, kolorowanki, piny i naklejki. Przy zakupie muzealnych pluszaków w księgarni MNW dodatkowo otrzymacie tatuaże nawiązujące do naszych dzieł.

Tego dnia bilet wstępu do Muzeum oferujemy w specjalnej cenie: 30 zł dla grupy od 2 do 5 osób, w której znajdzie się przynajmniej jedno dziecko do 18. roku życia.
Bilet uprawnia do zwiedzania całego Muzeum: galerii stałych oraz wystaw czasowych: „Bez gorsetu. Camille Claudel i polskie rzeźbiarki XIX wieku” oraz „MNW kolekcjonuje. Zakupy z lat 2017–2022”.

Rodzice dzieci, które wolą zwiedzać nasze Muzeum bez wózka, będą mogli go zostawić na parkingu dla wózków, a w Informacji wypożyczyć nosidło.
Wraz z końcem wakacji żegnamy się na pewien czas z naszą przestrzenią edukacyjną na pierwszym piętrze. 2–3 września to już ostatnie dni jej funkcjonowania w tej formie – będzie nam jej brakowało!

🎯 Przedpremierowe seanse filmu “MRU I JA: WIELKA PRZYGODA NA CZTERY ŁAPY”😻 w kinie KinoGram w Fabryce Norblina!
🎥 Dziesięcioletnia Cleo wraz z kotkiem Mru i rodzicami jadą do domku w górach spędzić leniwe wakacje. Zawadiacki Mru nie zamierza się jednak nudzić – wyrusza w podróż, aby odnaleźć swoją dziką naturę. Cleo, wraz z szaloną sąsiadką i psem Rambo, podąża jego tropem, a beztroskie lato okazuje się pełne wrażeń! Cleo i Mru połączy wyjątkowa przyjaźń oraz zadzieją się niezwykłe rzeczy – szykujcie się na wielką przygodę na cztery łapy!

Drwęca uchodzi za szlak łatwy 🛶 Jest to rzeka na ogół spokojna, ale mogą zdarzyć się bystrza. Idealna dla osób zaczynających przygodę z kajakiem, jak i tych bardziej doświadczonych kajakarzy. Kąpiele w czystej wodzie, niezwykłe miejsca i zabytki dla pasjonatów historii, które odkryjemy podczas wycieczki.
Drwęca to jeden z najpiękniejszych szlaków kajakarskich w Polsce, rzeka zachowała swój kameralny charakter i nawet w szczycie sezonu nie jest nadmiernie zatłoczona. Drwęca jest zmienna i ciekawa pod względem przyrodniczym, jak i widokowym, to jedyna długa rzeka w Polsce w całości objęta ochroną rezerwatową.
Niewątpliwą atrakcją tego wyjazdu będzie nocleg w PRAWDZIWYM zamku krzyżackim 🏰

Świat ukryty przed nami, za niewidzialnym murem, który ciężko przekroczyć. Świat daleki od naszego, rządzący się innymi prawami.
🐛 PODCZAS WARSZTATÓW:

 • Wybierzemy się w podwodną podróż i spróbujemy uchylić rąbka tajemnicy tego świata.
  -Odkryjemy zadziwiające istoty, czasem wyglądające wręcz niesamowicie.
  -Poznamy żywe torpedy, które płyną z niezwykłą prędkością, rzecznych olbrzymów, którzy zdumiewają swą potęgą. Istoty
  przypominające skorpiony czy kosmitów prosto z filmów science fiction.
  😀Przygotujcie się na wyjątkową przygodę, która odkryje przed Wami magię podwodnego życia i zmieni Wasz sposób patrzenia na nasz tajemniczy świat i rzekę Wisłę.
  🔸 GDZIE I KIEDY?
  sobota, 2.09. 2023r.godz. 12.00 na terenie Pawilonu Edukacyjnego Kamień na Golędzinowie,
  nad Wisłą (ul. Wybrzeże Puckie 1)
  🔸DLA KOGO?
  Dla dorosłych, dla rodzin z dziećmi, dla wszystkich.
  🔸ZGŁOSZENIA
  W związku z ograniczoną liczbą miejsc obowiązują zapisy przez formularz internetowy.

Zapraszamy na spacery po najbardziej malowniczej warszawskiej wiosce, która jednocześnie jest największym społecznym oddolnym domem kultury w Polsce (sic!). Oprowadzać i opowiadać będą aktywiści i wolontariusze Partnerstwa Otwarty Jazdów.
Festiwalowa sobota i niedziela w godz. 12.00-13.30
Zbiórka pod domkiem Partnerstwa (Sołectwem) – ul. Jazdów 10/5.
Osiedle Jazdów to dobro wspólne wszystkich mieszkańców Warszawy. Naszym celem jest przybliżenie jego niezwykłej historii i otwarcie jeszcze bardziej na wszystkich odwiedzających. W trakcie spacerów będziemy również opowiadać o aktualnych działaniach, o tym czym jest Partnerstwo Otwarty Jazdów oraz jak udało się nam ocalić domki przed zniszczeniem. Razem wejdziemy do tajemniczych ogrodów oraz do samych domków, przybliżymy Wam działalność poszczególnych organizacji oraz aktywistów. Spojrzymy na tę przestrzeń z różnych perspektyw i spróbujemy wytłumaczyć Wam różne formalne zawiłości funkcjonowania Osiedla. Odpowiemy na nurtujące Was pytania i podpowiemy jak możecie współtworzyć to miejsce, a także jego program.

Jak co roku, przy okazji Święta Wisły, 2 września 2023 r., organizujemy najbardziej masowy spływ na wszystkim. co ma wiosła (i nie ma silnika).
Zapraszamy na najliczniejszą imprezę wodniacką na Wiśle Warszawskiej. Czternastokilometrowy spacer z Przystani Warszawa na Młociny, z prądem, jest absolutnie dla każdego – płynięcie zajmie nam około 3 godzin i nie wymaga wielkiego wysiłku.

Wioślana – i Wisła i wiosła. Wisła bo jest piękna, a szczególne jej środkowy odcinek, obejmujący także fragment warszawski. Wiosła bo plusk zanurzanego wiosła jest dużo piękniejszy niż warkot silnika, słychać dźwięki Wisły.
Dlaczego masa krytyczna? Bo miło w dobrym towarzystwie. Zwłaszcza, gdy jest spore. Może Wisły nie wypełnimy, ale pokażemy, że Wisła to nie tylko brzegi, grill i piwko (też przyjemne), ale też woda, pływanie, że nas, pływających, też całkiem sporo. I potrzebna nam infrastruktura – pomosty, przystanie.

Do Waszej dyspozycji mamy mnóstwo kajaków, ale jeżeli macie własne statki – wiosłowe i wioślarskie, kajaki i kanadyjki, SUPy, lejtaki czy pontony – zapraszamy. Byle tylko dać radę przepłynąć ok. 14 km w 3 godziny (praktycznie z prędkością prądu).
Wszystkim Państwu gwarantujemy miejsce w kajaku, wiosło i kamizelkę asekuracyjną.
Zbieramy się o godzinie 10.30 na Przystani Warszawa, niedaleko pomostu. Kończymy na Młocinach około godziny 15.00.
Zachęcamy do najbezpieczniejszej formy dojazdu – rowerem. Zapewnimy transport rowerów ze startu na metę.
Impreza organizowana jest przez Federację Przystań Warszawa, przy ogromnej pomocy klubu WAKK Habazie i Kajel. Kajaki zapewnia firma Rosa Venti.
W razie pytań prosimy o bezpośredni kontakt do komandora spływu:
Piotr Kaliszek, 602 79 44 46

Jako Porozumienie dla Pragi serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę, 2 września, od godziny 14:00 na Plac Hallera na Praską Międzypokoleniową Potańcówkę Sąsiedzką.
Przyjdź, zabierz sąsiada i sąsiadkę i razem roztańczmy plac Hallera!
Czeka masa atrakcji: animacje dla dużych i małych, warsztaty, spacer literacki po Pradze II, nauka tańca oraz koncert kapeli Heńka Małolepszego podczas części tanecznej 🙂
Nie zabraknie również pysznego jedzenia 🙂 Serdecznie zapraszamy.
Partnerem wydarzenia jest stowarzyszenie “Miasto Jest Nasze”.
Wydarzenie pod honorowym patronatem Mariusza Borowskiego, radnego dzielnicy Praga-Północ.
Wydarzenie jest współfinansowane ze środków M. st. Warszawy i stowarzyszenia “Porozumienie dla Pragi”

Już 1 i 2 września (piątek i sobota) pojawimy się ze swoją GigaStrefą w Westfield Arkadia w Warszawie. 🧡🧡
🚀 Gościem specjalnym będzie Przemek Best Games – jeden z najpopularniejszych polskich twórców internetowych! 💪

Rozpoczynamy świętowanie Narodowego Czytania na Żoliborzu!
Zapraszamy Was do wspólnego zanurzenia się w świecie “Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.
📅 Sobota, 2 września
📍 Park Żywiciela przy Bibliotece i Społecznym Domu Kultury przy ulicy Słowackiego 19a
Plan wydarzenia:
⏳ 13.00 – 15.45 – głośne czytanie fragmentów „Nad Niemnem”, występy muzyczne i artystyczne z udziałem Tomasza Grdenia oraz dziecięcej grupy baletowej TUTU BALET w choreografii Moniki Caputa,
⏳ 16.00 – 17.00 – koncert Stanisław Soyka.

ZAPISY wyłącznie telefoniczne: 506 693 555

3 stanowiska serwisowe do waszej dyspozycji + myjnia rowerowa 🙂 Wszystkie niezbędne narzędzia i klucze rowerowe, środki czystości, fartuchy, rękawiczki, dostęp do używanych części, a także nowych. Wszystko dla tych, którzy chcą naprawiać swój rower samodzielnie. Nie naprawimy roweru za Ciebie, ale w warsztacie będzie doświadczony prowadzący, który będzie udzielał wskazówek jak dokonać napraw, jak korzystać z narzędzi, jak dbać o rower. Naprawienie najczęstszych usterek rowerowych jest zazwyczaj proste i w zasięgu każdego. Raz zdobyte umiejętności zostaną na całe życie, obniżą koszty użytkowania, zaoszczędzą czas. Jest to też świetna okazja do poznania ludzi i podzielenia się swoją wiedzą z innymi. Po prostu wpadnij!
UWAGA!
Zachęcamy do obejrzenia tutoriali na kanale youtube – im więcej będziesz wiedział o zagadnieniu z którym będziesz się mierzył tym lepiej dla Ciebie. Naprawa pójdzie Ci sprawniej i lepiej wykorzystasz swój czas. Każda osoba ma do dyspozycji 1,5 h.
Warsztat dla osób dorosłych. Osoby poniżej 16-go roku życia muszą być w towarzystwie dorosłego opiekuna.
Wydarzenie jest DARMOWE.
Program Aktywny Warszawiak prowadzony przez Stowarzyszenie Mierz Wysoko współfinansuje m.st. Warszawa.
Kontakt
506 693 555

Planujesz wizytę w Food Hallu, lub Elektrowni Powiśle ze swoją pociechą? Mamy dla Was specjalnie przygotowaną przestrzeń i fantastyczną animatorkę.
W każdy weekend, w godzinach 12.00-16.00, w Sobotę i Niedzielę, udostępniamy Waszym dzieciom przestrzeń Lumen w Food Hallu do zabaw i projektów artystycznych. Uprzedzamy jednak, że mniejsze dzieci powinny nadal zostać pod okiem przynajmniej jednego z opiekunów!

🎭 Zapraszamy na warsztaty teatralne, które odbędą się w ramach tegorocznej letniej edycji Parku Rzeźby na Bródnie.
Zapisy🔗
🎭 Chcesz działać teatralne i performatywnie w Parku Rzeźby na Bródnie? Bródno jak każda dzielnica posiada swoje lokalne legendy i istotne z punktu widzenia mieszkanek i mieszkańców miejsca. Ideą stojąca za warsztatami jest przygotowanie działań performatywnych z wykorzystaniem technik teatralnych i muzycznych, dla których punktem wyjścia stają się lokalne konteksty. Formuła warsztatów zakłada aktywne włączenie się w przygotowania oraz wspólne poszukiwanie najlepszych środków wyrazu.

W trakcie przygotowań będziemy szukać, spacerować, spotykać się i działać nie tylko ruchowo. Efektem wspólnej pracy będą akcje performatywne, które zaprezentujemy w Parku Rzeźby na Bródnie. 🌳

🌳 Warsztaty mają charakter cykliczny. Zachęcamy do udziału w całym cyklu.

Zapraszamy na LABĘ! Fenomenalne święto wolnego czasu – małych i dużych zachwytów i szczęść, dbania o siebie i cieszenia się życiem – współorganizowane przez Partnerstwo “Otwarty Jazdów” i Fundację Przekrój. W tym roku pod hasłem “wspólnotowość”.
Podczas festiwalowych dni zapraszamy do bullerbynowego ogrodu, by zanurzyć się w świat szczęśliwego dzieciństwa. Wpadnij do nas poleżeć na hamaku czy kocyku. Zanurz się w słowa książek pokazujących rozwój w absolutnie zachwycającym świetle. Pozwól zaszaleć swojemu (wewnętrznemu) dziecku na naszym placu swobodnej zabawy. Błotna kuchnia, tory przeszkód, magiczne drzewa, tęczowe zabawy z chustą, zabawy podwórkowe – lub Twój pomysł albo po prostu autentyczne bycie z sobą nawzajem w radości. Bullerbyn zaprasza do klimatu szkoły demokratycznej 🙂
Do odwiedzin i wspólnego chillowania zapraszamy w sobotę 2.09 i niedzielę 3.09 w godzinach 10-17

Wiemy, że książki beYA, to dla Was coś więcej niż historie zapisane na kartkach papieru. Kochacie bohaterów naszych powieści, czasem ich nie znosicie, ale zawsze uważnie śledzicie ich losy i przeżywacie z nimi każdą emocję. Doskonale znacie autorki i autorów powieści wydawanych pod szyldem beYA, obserwujecie ich w social mediach, spotkacie się z nimi na targach książki. To wszystko sprawia, że tworzymy wspólnie wyjątkową społeczność! Dla nas, ekipy beYA to naprawdę wspaniałe i ogromnie ważne!
Czujecie niedosyt po ostatnim sezonie targowym? A może komuś nie udało się spotkać z ulubioną autorką czy autorem? Nic straconego! Pragniemy dostarczać Wam jeszcze większej liczby okazji do spotkań ze znanymi autorkami i wpuszczać Was do świata tych nowych, dlatego serdecznie zapraszamy Was na drugą edycję Festiwalu Literatury Młodzieżowej beYoung! Zeszłoroczna edycja była strzałem w dziesiątkę, ale mamy apetyt na jeszcze więcej i przygotowujemy dla Was prawdziwą petardę! Nie może Was zabraknąć!

Serdecznie zapraszamy na niesamowite warsztaty modelarskie! Czegoś takiego jeszcze u nas nie było! Każdy modelarz wie, że grunt to podstawka!
Warsztaty modelarskie z Piotrem Stachurskim- malarzem, modelarzem oraz scenografem.
Piotr pokaże Wam kilka technik modelarskich, które wzbogacą Wasze podstawki oraz nadadzą im większego realizmu i pomogą lepiej wyeksponować model.
Marzą Ci się skaliste zbocza po których biegną Twoje oddziały? A może wolisz gorące pisaki pustyni? Wszystko to, oraz dużo innych rzeczy będziesz wstanie zrobić z pomocą Piotra w dniu 2.09 w sam raz na dobry start w nowy rok szkolny 😉
Koszt 250 zł, zapisy i szczegółowe informacje piotrstachurski90@gmail.com.

Drodzy rodzice! Ukłon z Waszą stronę 🙂
Zapraszamy Was z pociechami na chill na leżaczku nad naszą piękną Wisłą! ❤
Animacje prowadzi wspaniała grupa animatorek ze Skakanki 🙂

Przed nami tegoroczna…Heca na Ochocie! 🌻🌻🌻
Tak jak obiecywaliśmy tym razem spotykamy się na Szczęśliwicach, na terenie malowniczych Rodzinnych Ogrodów Działkowych “Fort Szczęśliwice”. To niepowtarzalna okazja, aby poznać kolejny zakamarek naszej dzielnicy i spędzić wyjątkowy czas w otoczeniu natury i cieszyć się bogatym programem atrakcji:
🌻Dla miłośników przyrody przewidujemy dwa spacery, przyrodniczy, podczas którego będziemy mogli odkryć uroki otaczającej nas roślinności i przyjrzeć się bliżej miejscowej florze i faunie oraz spacer po ROD Fort Szczęśliwice, piękno natury i historie związane z ogrodem na pewno dostarczy wam niezapomnianych wrażeń.
🌻Pasjonatów kreatywności również nie zostawimy obojętnymi. Planujemy warsztaty z farbowania tkanin, gdzie będziecie mogli nauczyć się tajników tego fascynującego procesu. Natomiast jeśli interesuje was świat rękodzieła, to warsztaty tworzenia motanek z motywami haftu na pewno was zainspirują.
🌻W ramach akcji “Podziałki” Działkowcy podzielą się z mieszkańcami Ochoty swoimi sadzonkami roślin które upiększą naszą dzielnice.
🌻Dla najmłodszych przygotowaliśmy spotkanie z opowiadaczem, który przeniesie Was w świat fascynujących opowieści o przyrodzie.
🌻Wspólnie z działkowcami posadzimy też rabatę na terenie ROD Szczęśliwice
🌻Nie zapomnieliśmy także o kulinarnych przyjemnościach. Na miejscu będzie dostępny grill oraz świeże składniki, abyście mogli stworzyć swoje własne smakowite potrawy. To doskonała okazja, by cieszyć się pysznym jedzeniem i integracją w otoczeniu przyjaciół.
🌻Dodatkowo, podczas wydarzenia będziemy zbierać wasze uwagi i opinie dotyczące miejscowego planu zagospodarowania. To ważny moment, w którym możemy wspólnie wyrazić swoje zdanie na temat przyszłości naszego pięknego terenu i wpłynąć na decyzje dotyczące ROD “Szczęśliwice”.
🌻Na zakończenie wydarzenia będziemy mieli przyjemność gościć zespół Tłoka, który zabierze nas w podróż przez polsko-ukraiński świat dźwięków. Ich piosenki wprowadzą nas w niezwykłą atmosferę, pełną emocji i wspólnego śpiewania.
Zapraszamy wszystkich, którzy pragną spędzić aktywny i radosny czas na świeżym powietrzu, czerpiąc radość z muzyki, przyrody, twórczości i dobrej zabawy.
HECA NA OCHOCIE zapewni Wam niezapomniane chwile i pozytywne emocje. Do zobaczenia w ogrodach działkowych “Fort Szczęśliwice”! Dołączcie do nas, by razem cieszyć się pięknem natury i rozwijać pasje ogrodnicze w sercu miasta! 🌻🌻🌻

📆 02.09 | 15:00
📍ROD FORT SZCZĘŚLIWICE
❗️WSTĘP WOLNY❗️
“Heca na Ochocie” to cykliczne wakacyjne wydarzenie Ośrodka Kultury Ochoty odbywające się w najciekawszych zakątkach tej zielonej dzielnicy. Międzypokoleniowy piknik to okazja do poznania zarówno swoich sąsiadów, jak i historii swojej okolicy. Heca to czas na zabawę i żarty dla warszawiaków w każdym wieku! To spotkanie wokół wspomnień i modernistycznej tożsamości stolicy, jak i czas na wspólną podróż w przyszłość!

W soboty do Plażówki Saska zawitał nasz cykl nauki z zabawą, dla najmłodszych
“ANGIELSKI Z CIOCIĄ PEGĄ-otwarte zajęcia nauki języka angielskiego”.
Co Sobotę w Plażówka Ursus odbywać się będą bezpłatne zajęcia j.angielskiego.
13:30-14:15 – zajęcia z języka angielskiego dla grupy 1-3 lata
14:15-15:00 – grupa 4-6 lat
Przez cały sezon będziemy prowadzić bezpłatne zajęcia dla najmłodszych z języka angielskiego z Ciocią Pegą-nauczycielką języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym
Program obejmuje naukę przez zabawę:
-aktywizująca metoda nauczania z użyciem kart obrazkowych (Flashcards)
-zabawy ruchowe
-piosenki
-czytanie i opowiadanie, wspieranie gestem

 • gry językowe
  Każde zajęcia będą indywidualną lekcją.

Dzielnica Bielany wraz z partnerami zaprasza na huczne pożegnanie lata, które odbędzie się w sobotę 2 września na terenie rekreacyjnym przy stacji metra Słodowiec!
Wieczór uświetni muzyczna uczta, którą zaserwują zespół Ørganek, powstały z inicjatywy jego lidera Tomasza Organka i zespół Felivers, który wygrał konkurs debiutantów podczas 60. edycji Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu! Przed nimi na scenie wystąpią młodzi laureaci konkursu JoséSong z utworami ze swojej najnowszej płyty „Bielany akustycznie”.
Przed częścią koncertową odbędzie się piknik rodzinny. Na uczestników pikniku będą czekały gry, zabawy i warsztaty edukacyjne przygotowane przez naszych partnerów. Wśród atrakcji nie zabraknie piknikowych klasyków takich jak dmuchańce, malowanie buziek i tatuaży, animacje dla dzieci, warsztaty budowania z klocków czy występ iluzjonisty.
Harmonogram wydarzenia:
14:00 – 18:00 | piknik rodzinny
18:00 | „Bielany akustycznie” koncert JoséSong
19:15 | koncert zespołu Felivers
20:30 | koncert zespołu Ørganek
Na koncertach muzyczna uczta się nie kończy. W godz. 21:00–23:00 nieopodal sceny głównej mieszkańcy będą mogli bawić się w strefie Silent Disco. Głośno, choć po cichu.

“małe A” to warsztaty o tematyce związanej z architekturą, przestrzenią i środowiskiem.

📝 ZAPISY: https://forms.gle/Kra6ZEtY5NhbXbwg7
👶 Warsztaty dedykowane dzieciom w wieku 5-10 lat
⏰ Czas trwania: 2 godziny
💰 WSTĘP WOLNY
🏗 Warsztaty skupiają się wokół nabywania przez dzieci świadomości otaczającej ich przestrzeni, architektury oraz jej wpływu na otoczenie, procesu tworzenia i projektowania, a także istotności środowiska naturalnego.
🌞 LABA festiwal
Spotkaliśmy się i okazało się, że jest nam ze sobą po drodze. My, czyli Fundacja PRZEKRÓJ i Otwarty Jazdów, zapraszamy na Labę, święto czasu wolnego.
Ogłaszamy wielkie, dwudniowe święto czasu wolnego! W pierwszy weekend września, od rana do wieczora (a nawet do późnej nocy) na warszawskim Jazdowie będziemy razem medytować i tańczyć, jeść i czytać, uprawiać ogródek i poezję, chwytać wiatr, słońce i miłe chwile. Na wszystkie wydarzenia festiwalu – wstęp wolny, oczywiście. Taka Laba!

NIEDZIELA, 3 września

Komediowy spektakl dla rodzin z dziećmi. “Miłosoś” to spektakl o burzliwej relacji Klaunusza i Klaużyny, którzy mimo wzajemnych wad, przewinień, przeciwności, pokus, wzlotów i upadków kochają się nawzajem dbając o wspólną codzienność.
Wstęp wolny.

Po wakacyjnej przerwie wracają do Kici sąsiedzkie Garażówki Grochowskie!
Przewietrzcie szafy, piwnice, altany na działkach, domowe biblioteki, fonoteki, filmoteki, kufry, skrzynie i walizki, lamusy, komórki lokatorskie oraz oczywiście garaże.
Wybierzcie rzeczy, które są już niepotrzebne. Ciuchy, buty, książki, płyty z muzyką i filmami, bibeloty, sztućce, zastawy stołowe, kolekcje znaczków pocztowych oraz opakowań po czekoladach i co Wam się nawinie pod rękę.
Przynieście ten cały majdan do Kici Koci – sprzedajcie fanty albo je wymieńcie. Udostępnimy Wam stoliki i krzesła. Jeżeli pogoda pozwoli wydarzenie odbędzie się w ogródku, jeśli nie – we wnętrzu klubokawiarni. Opłata dla wystawców – 13 zł za stoisko. Liczba miejsc jest ograniczona, pierwszeństwo mają stali klienci naszej klubokawiarni.

Dla zwiedzających wstęp wolny.
Uprzejmie prosimy o udostępnianie wydarzenia. Niech jak najwięcej przedmiotów dostanie szansę na drugie życie 🙂

sala: Broadway
wstęp wolny, online lub w recepcji DK Kadr
Z okazji Dnia Otwartego w Domu Kultury KADR zapraszamy na bezpłatny koncert międzypokoleniowy z „Projektem Muzyka!”. Po koncercie przygotowaliśmy moc atrakcji dla naszych odbiorców m.in. otwarte warsztaty z instruktorami, „Poznajmy się!” – konsultacje w sprawie zajęć, pokaz i warsztaty piaskowe dla rodzin.
Wszystko to skondensowane 3 września (niedziela) w godzinach 12.00-15.00. Nie może Was zabraknąć!
Koncerty to duża dawka muzycznej zabawy. Przy wykorzystaniu autorskich piosenek będziemy podróżować po różnych gatunkach muzycznych oraz aktywizować dzieci w postaci prostych zabaw muzycznych. Na koncertach pojawiają się takie instrumenty jak: klarnet, flet poprzeczny, saksofon, instrumenty klawiszowe, gitara, dzwonki, melodyka oraz przeszkadzajki perkusyjne. Dodatkowo pobudzimy zmysły poprzez doznania sensoryczne.

Zapraszamy na Rodzinny Rajd Rowerowy 2023! 🚴‍♀️🚴🚴‍♂️
3️⃣ września odbędzie się już szósta edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego. W tym roku:
💚 jedziemy dla Henia Maciochy,
🏫 startujemy spod Szkoły Podstawowej 342 (ul. Topolowa 15),
🎉 po mecie zapraszamy wszystkich na ogólnodostępny piknik rodzinny!
🚴‍♀️ Rodzinny Rajd Rowerowy organizujemy razem ze Społecznością Chrześcijańską Północ 🤝

Serdecznie zapraszamy – w niedzielę, nad Zalew Bardowskiego na Targówku
Adres: Warszawa, ul. Piotra Bardowskiego 2a.
W tym dniu Centrum Kultury i Aktywności zorganizowało dla Państwa rodzinną grę terenową „Detektywi”, która będzie odbywała się w dwóch turach:
1 tura 10:00 – 11:00 dla 15 rodzin
2 tura 11:30-12:30 – dla 15 rodzin
Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w lubianych zabawach oraz porozwiązywać popularne zadania logiczne takie jak: krzyżówki, wykreślanki i rebusy.
Po zakończonej grze – która będzie odbywała się w okolicy zalewu – każda drużyna otrzyma dyplomy i symboliczne nagrody dla dzieci.
Na grę obowiązują zapisy pod nr tel. 577-888-748

Już 3 września zapraszamy Was na PIKNIK RODZINNY z OSiR WAWER !
Wydarzenie odbędzie się w godz. 12.00-16.00 przy ul. V Poprzecznej 22 Warszawa (plac zabaw)
W trakcie pikniku czekać na Was będą ⬇️
🔸gry i zabawy z nagrodami
🔹animacje na scenie i konkursy
🔸spotkanie z alpakami
🔹pokaz iluzji baniek mydlanych
🔸malowanie twarzy
🔹wata cukrowa
🔸LOTERIA FANTOWA 🎁🎁🎁
Z nami z pewnością będziecie się świetnie bawić – wspólnie zakończymy sezon wakacyjny i naładujemy baterie dobrą energią na początek roku szkolnego 👩‍🏫👨‍🏫
Zapraszamy ! 🤗🤗🤗

Zapraszamy najmłodszych, młodych i nieco starszych mieszkańców Ursynowa na międzypokoleniowe warsztaty malowania figurek fanstasy, połączone z kreatywnymi warsztatami z klockami Lego. Wydarzenie rozpocznie Inaugurację Roku Kulturalnego 2023/2024. Odbędzie się w niedzielę, 3 września, w Urzędzie Dzielnicy Ursynów (sala 136), w godz. 12.00 – 16.00.
🧌 Specjalnie na tę okazję powstały nowe figurki fantasy do malowania. Zatem każdy uczestnik, który zdecyduje się wziąć udział w warsztatach malarskich, otrzyma figurkę, farby i wsparcie instruktorów. Pomalowaną figurkę uczestnicy będą mogli zabrać do domu.
🔹 Przygotowaliśmy także różne zestawy klocków Lego, z których będzie można korzystać na stanowiskach do montażu, a zbudowane cuda zabrać do domu.
👨‍👩‍👧‍👦 Nowością będzie rodzinny konkurs budowania robotów z klocków Lego. 20 rodzin w dwóch turach (2×10 rodzin) będzie musiało wykazać się kreatywnością w budowie robotów z klocków, które od nas otrzymają. 3 najlepsze prace w danej turze zostaną nagrodzone dużym zestawem klocków, pozostałe zespoły otrzymają nagrody pocieszenia.
Pierwsza tura rozpoczyna się o godz. 12.00 i potrwa godzinę, druga startuje o godz. 14.00. Zapisy na konkurs rodzinnego budowania robotów na miejscu wydarzenia.
➡ Z uwagi na ograniczoną liczbę figurek fantasy i zestawów Lego decyduje kolejność zgłoszeń na miejscu.

Zapraszamy Was na Niezwykłą Rodzinną Wyprawę na Matplanetę! 🚀
Nie możemy się doczekać, aby Was powitać na naszej fascynującej Matematycznej Wyprawie! Przygotujcie się na niesamowite chwile pełne zabaw, warsztatów i gier, które połączą Wasze rodziny w magicznym świecie Królowej Nauk! 🎉
Matematyka to nie tylko liczby i równania – to fascynujący świat pełen wyzwań i radości! Ogólnopolskie Rodzinne Dni Matematyki to okazja, byście wspólnie odkryli, jak matematyka może być ekscytująca i twórcza. Niezależnie od wieku – od 4 do 104 lat – każdy znajdzie coś dla siebie!
🌠 Co czeka na Was podczas tej niesamowitej podróży? 🌌
Warsztaty dla rodziców z dziećmi:
🌠 Jak bawić się matematycznie z przedszkolakiem (rodzice i dzieci 4-6 lat)
🌠Wstęga Möbiusa – czy pasek papieru zawsze ma dwie strony (rodzice z dziećmi 7-9 lat)
🌠Wygraj sam – gry matematyczne ze strategią wygrywającą (rodzice z dziećmi 10-12 lat)
🌠Czego nie wiesz o Twierdzeniu Pitagorasa (młodzież 13+ oraz dorośli)
Ciekawe spotkania z przedstawicielami świata nauki – Gościem Honorowym będzie Prof. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska.
Stanowiska piknikowe z zagadkami, łamigłówkami i grami oraz konkursy z nagrodami!
Wszystkie atrakcje są bezpłatne, ale na poszczególne warsztaty obowiązują zapisy.
🌟 Zarejestruj się na stronie

Bemowska biblioteka oraz OSiR Bemowo serdecznie zapraszają na rodzinny piknik Bemowo Sportowo i Kulturalnie!
W programie kulturalnym:
-> Akcja Narodowe Czytanie
Rodzinne warsztaty w ramach akcji:
-> Roślinna zakładka do książki
-> Staropolski zielnik na ścianę
-> Kolorowy snopek
-> Świeca z wosku pszczelego
-> Wielkoformatowe kolorowanki
-> Warsztaty plastyczno-literackie
-> Ulubiony bohater literacki
-> Tajemniczy ogród
-> Tajemnicze odciski z Detektywem Pozytywką
-> Kapelusz Szalonego Kapelusznika
-> Łapacze wiatru z Zielonego Wzgórza
Ponadto:

 • Wymiana książek
 • Łamańce językowe i zgadywanki literackie
 • Rodzinna potańcówka
  W programie sportowym:
  Łucznictwo rodzinne
  Strzelectwo pneumatyczne i laserowe
  Ergometry
  Tyrolka
  Wspinaczka po skrzynkach
  Most linowy
  Taśmy slackline
  Dmuchańce
  Rodzinne warsztaty pierwszej pomocy
  Warsztaty lotnicze
  Nie zabraknie również innych atrakcji, takich jak m.in. fotobudka, warsztaty cukiernicze i chemiczne, warsztaty ceramiczne, warsztaty chemiczne, malowanie twarzy, tatuaże, piasek kinetyczny, slime’y, teatrzyki Kamishibai i inne atrakcje.

🟡Zapraszamy na familijną wystawę Butenko dla małych i dużych. Wystawa Bohdana Butenki – jednego z najwybitniejszych polskich grafików i ilustratorów – to wybór prawie 450 prac z jego trwającej blisko siedem dekad kariery artystycznej. Pokażemy na niej zarówno prace znane i lubiane, jak i dzieła, które nigdy wcześniej nie były prezentowane publiczności.
🟡Podstawę wystawy stanowi wybór żartów rysunkowych i krótkich humorystycznych form komiksowych, w tym oryginalnych plansz z przygodami Gapiszona. W drugiej części ekspozycji zaprezentujemy skarby odnalezione w archiwach rodzinnych autora: projekty niewydanych książek i książek przygotowanych dla zagranicznych wydawców, niepublikowane ilustracje i kolaże, plansze telewizyjne, klisze animacyjne, abstrakcyjne grafiki, pejzaże z egzotycznych podróży i realistyczne ćwiczenia warsztatowe.
🟡Wystawa Butenko dla małych i dużych jest pomyślana jako wystawa familijna, budująca przekaz interesujący różne grupy wiekowe. Dlatego rysunki będą prezentowane – w ramach aranżacji scenograficznej – w dwóch pasmach. Na wysokości wzroku dorosłych rysunki satyryczne i żarty rysunkowe, niżej na wysokości wzroku dzieci prace dla najmłodszych. Dziecięcy widzowie przy wejściu dostaną muzealne bingo – zabawę, która zachęci do uważnego oglądania wystawy.
💥Butenko dla małych i dużych
📅 od 30 czerwca do 29 października 2023 roku
📍Muzeum Karykatury w Warszawie, ul. Kozia 11
ℹ Muzeum jest czynne:
wtorek, środa, piątek, sobota i niedziela: 10.00 – 18.00
czwartek:12.00 – 20.00
🎟Bilety: 15 zł / 10 zł
we wtorki wstęp bezpłatny

Bilety do nabycia na stronie biletyna.pl oraz w kasie Cyrku (w dniu widowiska kasa czynna od godz. 10:00)! Dzieci do 3 roku zycia nie musza miec biletu (zajmuja miejsca na kolanach rodzicow).
Waterland wraca do Polski! Pod wodą, na wodzie, na lądzie i w powietrzu czeka na Państwa niezapomniane widowisko Waterland!
To przepiekny wodospad emocji, do którego będziecie mogli sie zanurzyć!
Efektywne show zarowno dla dzieci jak i dla dorosłych!
To trzymające w napięciu numery akrobatyczne, oryginalne stroje oraz najnowocześniejsza technologia: fontanny, baseny czy efekty świetlne i dzwiekowe, ktore przeniosa Was w niezwykly świat fantazji.
Jedyna w swoim rodzaju SCENA, na której arena cyrkowa zamienia się w taflę wody, a tysiące podświetlanych fontann unosi tony wody, przekształcając ją w bajkowy deszcz, zanurzając artystów i publiczność w niesamowitą atmosferę. To wszystko zapiera dech w piersiach nie tylko dzieciom, lecz również dorosłym! Tutaj przywitają Państwa urocze rusałki i meduzy. Spotkacie wesołych klaunów i zuchwałych piratów, a także zostaniecie świadkami narodzin cudu w iluzji na magicznej wyspie Waterland. Mieszkańcy podwodnego królestwa, którzy potrafią kontrolować żywioł zarówno wody, jak i ognia, podbijają serca swoimi niezapomnianymi sztuczkami, a gwiazdy odbijające się w wodzie opowiedzą Państwu niesamowitą historię miłosną między niebem a ziemią! A TO JESZCZE NIE WSZYSTKO!AQUA-ballet i Show-ballet zawładną Waszą wyobraźnią! Przybywajcie, delektujcie się i dajcie się zaskoczyć! Waterland na Was czeka! PODARUJCIE swojemu dziecku prawdziwą bajkę.

Zapraszamy na Piknik Sportowy Targówek Zawsze w Formie!
Plan wydarzenia:
13:00 – Aktywności i zabawy dla dzieci
14:00 – Przeciąganie liny
14:30 – Rodzinny bieg z przeszkodami
15:00 – Podstawy boksu
15:30 – TikTok Dance Challenge
16:00 – Maraton Zumba Fitness
18:00 – Stretching & Relaksacja
Lokalizacja: Park Bródnowski – Warszawa
Wstęp Wolny

☀️☀️☀️W sierpniowe NIEDZIELE ponownie poprowadzimy cykl z Gordonkami w Plażówce Saska
🎵🎵🎵Gordonki – zajęcia umuzykalniające oparte o teorię prof. E. E. Gordona. Ich głównym elementem są śpiew i ruch oraz nastawienie na kontakt z młodym odbiorcą i jego rodzicem.
🥁Urozmaiceniem zajęć są barwne akcesoria jak np.: bańki mydlane, chustki, szarfy,piórka czy piłki perkusjonalia. Wspaniała zabawa, rodzinnie spędzony czas i muzyczny rozwój dzieci i niemowląt.
Prowadzące to:
🙍Ciocia Kawka(Katarzyna Kawka) – jest absolwentką wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku i Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie.
Od 2015 współpracuje ze szkołami muzycznymi oraz ośrodkami kultury gdzie uczy gry na skrzypcach.
Od 2016 roku wprowadza najmłodszych w żłobkach w świat muzyki, to właśnie dzięki temu odkryła Gordonki. Interesuje się muzykoterapią ,ktorą zaczęła zagłębiać podczas kursów m.in. z doktor E. Galińską.
🙍Ciocia Lala (Tatiana Szafraniec)- twórczyni Lalalandii i mama dwójki
rozbrykanych przedszkolaków, dzięki którym odkryła skuteczność zajęć gordonowskich. Absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2009 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą edukując ich muzycznie oraz wokalnie. Jej motto to zdanie – TWOJE DZIECKO MA TALENT.
Uwaga- Lala porywa dzieci i rodziców do muzycznego świata i nie wypuszcza 😉
Zajęcia odbywają się w każdą sobotę w dwóch grupach:

 • Grupa 0-3 lata o 12:00
 • Grupa 3-6 lat od godziny 13:00
  Zapraszamy
  Plażówka Saska
  Wał Miedzeszyński 389

*Musical dla dzieci i młodzieży. Współczesna interpretacja klasycznej baśni braci Grimm, która zainteresuje zarówno dziewczynki jak i chłopców.*

*Piękna, muzyczna opowieść o tym, co w dzisiejszym świecie powinno być dla nas najważniejsze.*

*Dzieci i nastolatki spędzają mnóstwo czasu w wirtualnym świecie, który kształtuje ich podejście do codziennego życia. Wszystko, co dzieje się w cyberprzestrzeni, przekłada się na rzeczywistość, ze znikomą weryfikacja tego, co jest dobre a co złe. Sława i popularność stają się tam często najważniejsze. Wiedza, talent, uczynność, koleżeńskość czy tolerancja schodzą na drugi plan. Podziw wzbudzają rzesze followersów, a obiektem pożądania są lajki pod zdjęciami i filmikami na Instagramie, Facebooku, czy kanałach Youtube. Internet to również narzędzie niebezpieczne o ogromnej mocy, które niektórzy używają do niecnych celów. O czym będzie można się przekonać oglądając bajkę „#Kopciuszek” w Teatrze Capitol.*

*Główna bohaterka, nie pasuje do współczesnego świata. Nie liczą się dla niej lajki, propsy czy popularność. Przyrodnie siostry dokuczają jej z tego powodu przezywając Kopciuszkiem. Cwane i żądne sławy dziewczyny wykorzystują jej naiwność i nagrywają ośmieszające ją filmiki. Hejterskie nagrania trafiają do sieci i ranią uczucia dziewczynki. Wyobcowanie Kopciuszka postanawia wykorzystać także zła macocha, która pod pretekstem dobrego wychowania zleca jej wszystkie, nawet najcięższe prace domowe… Osamotniona i pozbawiona wsparcia dziewczynka, ucieka w świat fantazji i magii. Czy odnajdzie swojego księcia, kto sprawi, że jej życie stanie się bardziej kolorowe?* *Czy siostry i macocha poniosą zasłużoną karę? O tym wszystkim dowiecie się z rozśpiewanej, pełnej humoru i zwrotów akcji bajki, na którą zapraszamy zarówno chłopców jak i dziewczęta.*

Twoja matematyczna podróż zaczyna się tutaj 🤭
Przyłącz się do naszej niezwykłej przygody w sercu Warszawy. Niezależnie od Twojego poziomu czy wieku – każdy znajdzie coś dla siebie. Pokażemy Ci, że matematyka to nie tylko cyfry i wzory, ale przede wszystkim niesamowita zabawa i wyzwanie dla umysłu!
🧮 Co Was czeka?
👉🏻 Interaktywne stanowiska: odkryj fascynujące zagadki mechaniczne, gry rozwijające umiejętności ścisłe oraz matematyczne tajemnice z przeszłości.
👉🏻 Dla młodszych: zabawy z podstawami programowania i intrygujące gry logiczne – nauka przez zabawę dla naszych najmłodszych odkrywców.
👉🏻 Testuj siebie: Sprawdź się w IQ testach oraz zmagaj z różnorodnymi quizami dla wszystkich poziomów wtajemniczenia.
👉🏻 Ekspercka porada: Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia Bartłomieja Oziębło – korepetytora z ponad 10-letnim stażem. Dowiedz się, jakie są najczęściej popełniane przez uczniów błędy i jak się ich unikać oraz omów typowe zadania egzaminacyjne.
📍 Gdzie?
Niebanalne nad Wisłą (Generała George’a Smitha Pattona)
📅 Kiedy?

 1. września godz. 11:00
  Do zobaczenia nad Wisłą! 🌊💡

Zapraszamy wszystkich entuzjastów gier planszowych na sympatyczny wieczór w miłym towarzystwie. W Siedzibie Stowarzyszenia półki uginają się od przeróżnych tytułów, każdy znajdzie coś dla siebie.
Wstęp wolny, zasady rozgryzamy wspólnie, na miejscu 🙂.
Bawimy się w Siedzibie Stowarzyszenia Avangarda przy ul. Targowej 66/22

Jak co niedzielę zapraszamy młodych twórców i twórczynie do świata kreatywnej zabawy w Cudzie nad Wisłą! Wraz z grupą i-Warsztatownia stworzymy żelowe świece🌸
Zapewniamy cały potrzebny sprzęt . Udział w warsztatach jest darmowy i otwarty dla wszystkich!✨
Prowadzący:
🔹Izabela i Przemysław Idzikowscy – kreatywni rodzice małego Zyzia. Od 7 lat tworzą warsztaty, eventy, prelekcje, gry i zabawy międzypokoleniowe. Twórcy inicjatywy społecznych min: Graty z Chaty Piastów, Otwórz się na autyzm w Piastowie.
🔹Iza – pasjonuje się nie marnowaniem pod każdym względem. Lubi tworzyć nowe receptury i pomysły na DIY.
🔹Przemek – wielbiciel planszówek. Uwielbia organizować warsztaty. Czerpie dużą radość z interakcji z uczestnikami. Interesuje się tematem motywacji i pozytywnej komunikacji

Start o 12:00, zajęcia przeznaczone dla każdego

Wracamy z bezpłatnymi zajęciami z wyczynowej jazdy na hulajnodze na skateparku na Ochocie! Wpadnij do nas jeśli chcesz nauczyć się nowych tricków lub rozpocząć swoją przygodę z wyczynową hulajnogą! Mamy kilka hulajnóg oraz kasków, więc nie musisz się martwić o brak sprzętu 😉
Termin: każda niedziele w godzinach 16:00 – 18:30 od 23 Kwietnia do 24 Września 2023
Miejsce: Skatepark w Parku Pięciu Sióstr (pot. Park Zachodni) przy dworcu Zachodnim w Warszawie.
W celu zapisania dziecka lub siebie na zajęcia, należy wysłać podpisane elektronicznie przez profil zaufany albo ręcznie skany regulaminu oraz zgody opiekuna prawnego na uczestnictwo w zajęciach na e-mail: ceste.warsztaty@gmail.com. Zapisy na stronie www.ceste.com.pl/zajecia

Podczas najbliższych włoskich warsztatów wybierzemy się w kulinarną podróż do kuchni prawdziwej włoskiej nonny! Nauczymy się jak przygotowywać drożdżowe ciasto na pizzę, następnie nadziejemy je i zawiniemy w wytrawny pieróg calzone! Na deser przygotujemy obłędne cytrynowe ciasteczka. Zapraszamy wszystkich miłośników kuchni włoskiej!
Na warsztatach nauczymy Was jak przygotowywać:

 • Calzone-włoską pizzę zawiniętą w pieroga
 • Canestrelli- cytrynowe ciasteczka
  Ważne:
 • Są to zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat.
 • Warsztaty trwają 2 godziny
 • Zapisy na warsztaty przyjmujemy do piątku.

📝 Zapraszamy na weekendowe warsztaty z prowadzenia szkicownika, podczas których będziemy ćwiczyć nasze zdolności rysunkowe i przekładać na papier to, co przyniesie nam myśl.

Dekadę temu Targ pojawił się po raz pierwszy na warszawskim Żoliborzu.
Chwile później dołączył Mokotów.
Wówczas nowością komentowaną w prasie był hummus. Po 10 latach rozpoczynając 11 sezon targu mamy świadomość że zmieniło się wiele. Szczęśliwi i trochę starsi ale nadal niepełnoletni zapraszamy Was do udziału w kolejnym sezonie cudownych spotkań w zieleńcach i parkach Warszawy.
Będzie czas na podsumowanie, wspomnienia, plany na przyszłość.
Najważniejsze że będziecie Wy, że będą cudowni Wystawcy ze swoimi produktami. Będzie słońce i deszcz, będzie wiele uśmiechów, serdeczności, muzyki i normalności w tych dziwnych czasach, której wszyscy potrzebujemy.

Mamy przyjemność zaprosić najmłodszych widzów na seans nowych przygód Kici Koci do Kinoteki.
Przed seansem na dzieci czekać będzie sama Kicia Kocia oraz stanowisko wydawnictwa Media Rodzina.
A po seansach animatorki z ‚Dzika Historia’ zaproszą dzieci do wspólnej zabawy 🐱
14.30 – spotkanie z Kicią Kocią 😻
15.00 – Seans „Kicia Kocia na Pikniku” 🎞️🎬
15.45 – zabawy z animatorkami 💞
Opis filmu:
Z drogi śledzie, Kicia Kocia jedzie! Bystra kotka oraz jej przyjaciele zapraszają do kin. Podczas seansów nie zabraknie świetnej zabawy, przedszkolnych wyzwań czy niesamowitych odkryć.
Uwielbianą przez najmłodszych rezolutną kotkę czekają nowe przygody. Razem ze swoimi wiernymi przyjaciółmi Packiem, Adelką i Juliankiem uda się na basen, plażę i oczywiście na piknik! Zobaczymy też, jak poznaje nowego kolegę podczas gry w piłkę, uczy się ważnej lekcji bawiąc się w sklep oraz odwiedza swojego wujka na wsi, gdzie zachwyca się jego nowym traktorem!
Filmowe opowieści na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej to idealna okazja na niezapomniany seans w kinie. Serial „Kicia Kocia” na wielkim ekranie!

Poznaj rośliny z Meksyku! 🇲🇽🌵 Wzbogać swoją kolekcję o sukulenty i kaktusy (i nie tylko). To właśnie takie okazy będą tematem przewodnim tegorocznej wymiany roślin w Łazienkach Królewskich.
Na początku września, jak co roku, spotkamy się w Centrum Edukacji Ekologicznej, by rozmawiać o roślinach i dzielić się doniczkowymi okazami. Tym razem nasze wydarzenie odbywa się z okazji wystawy czasowej “Kolor życia. Frida Kahlo”. Zapraszamy wszystkich miłośników flory, a szczególnie sukulentów i kaktusów.
🌵🪴
Podczas wydarzenia można będzie zasięgnąć porad specjalisty, m.in. na temat uprawy sukulentów i kaktusów.
Natomiast o godz. 12.00 🕛 zapraszamy Was na prezentację o roślinach charakterystycznych dla Meksyku, którą poprowadzi dr Bożena Dubielecka, dawna kuratorka kolekcji sukulentów w Ogrodzie Botanicznym UW.
🔸INFORMACJE🔸
📆 Termin: niedziela 3 września 2023 r. w godz. 11.00-14.00 (można dołączyć w każdej chwili)
📍 Miejsce: Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni. Mapka: https://goo.gl/maps/Z8NRGsRk8BRu5Vru5

Dzieci w wieku szkolnym zapraszamy do udziału w kreatywnych warsztatach o znanych mieszkańcach dawnej Warszawy! W czasie najbliższego spotkania mali uczestnicy dowiedzą się więcej o twórczości i osiągnięciach: Fryderyka Chopina, Bolesława Prusa czy Marii Skłodowskiej-Curie. 🌇
🎨 Korzystając z różnych technik plastycznych, własnoręcznie wykonają portrety omawianych postaci oraz stworzą gazetkę o Warszawie. Czy będzie to czasopismo na miarę przedwojennego „Kuriera Warszawskiego”?
Całość spotkania umilą liczne zgadywanki i krzyżówki, które dzieci wykonają razem z animatorką. 🎠
📆 Harmonogram warsztatów:
03.09 | 11.00 | Znane Warszawianki i Warszawiacy
10.09 | 14.00 | Jak dawniej mówiono w Warszawie?
Informacje praktyczne:
🔹 w warsztatach mogą wziąć udział dzieci w wieku od 6 do 10 lat,
🔹 zajęcia są bezpłatne,
🔹 ilość miejsc ograniczona.
📍 Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

We wtorki i niedziele zapraszamy na zajęcia artystyczne, na których wykonamy prace plastyczne inspirowane sztuką z kolekcji Muzeum. Animacje odbywają się w atmosferze swobody i kreatywności – powstaną oryginalne i różnorodne prace, które można zabrać do domu lub współtworzyć naszą galerię młodych artystów i artystek w Przestrzeni Edukacyjnej.
🗓️wtorki i niedziele, godz. 12.00 – 16.00 / można dołączać w każdym momencie trwania animacji.
📌 przestrzeń edukacyjna na 1 piętrze, Gmach Główny MNW
👱🏻 dzieci z rodzicami
🎟️ udział w animacjach jest możliwy w ramach biletu wstępu do MNW; we wtorki wstęp bezpłatny; nie obowiązują zapisy
👨🏻‍🦽 brak barier architektonicznych

Zapraszamy na wspólne odkrywanie Muzeum w każdą niedzielę! Te dni to czas dla rodziny, a Muzeum to świetne miejsce, w którym można ciekawie spędzić czas z najbliższymi: podziwiać dzieła sztuki, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi, a nawet trochę się pobawić.
🗓️ niedziela, 10.15 i 12.15
⌚ ok. 80 minut
📌 Gmach Główny MNW – Hol Główny
👱🏻 dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami
🎟️ bilet wstępu dla dziecka 20 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający warsztaty
👨🏻‍🦽🦻🏻Brak barier architektonicznych, słuchawki wygłuszające, pętla indukcyjna w sali edukacyjnej.
Warsztaty odbywają się w galeriach stałych, na wystawach czasowych, w sali edukacyjnej.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Najlepsze seriale Netflix

zaburzenia integracji sensorycznej

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków - TOP 10

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil - Dziecięca Mapa Świata

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments