Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 20-21 listopada

Choć za oknem szary listopad, znam sposób, aby weekend był kolorowy. A właściwie nie sposób, ale ponad 40 sposobów! Zajrzyj do Weekendowej Zajawki i zaplanuj coś fajnego!

.

Spis treści:

SOBOTA, 20 LISTOPADA

Oko w oko z dzikimi zwierzętami w warszawskich galeriach Atrium!

Wielka żyrafa w galerii handlowej? Tak! A do tego spotkanie z lampartem, wspólna fota z misiem pandą
i mnóstwo innych atrakcji! Takiej wystawy jeszcze nie było! Pobierz aplikację „Kolorowe Centrum Świata”
i spotkaj się z dzikimi zwierzętami w Atrium Promenada, Atrium Reduta lub Atrium Targówek! Przed nami wielka rodzinna interaktywna wystawa w 3D, dzięki której staniesz oko w oko ze zwierzakami i poznasz ich tajemnice.

Interaktywna wystawa „Kolorowe Centrum Świata” to niezwykłe spotkanie ze zwierzętami, edukacja, rozrywka
i fantastyczna zabawa dla całej rodziny! Tylko tu poznasz kolorowe tajemnice dzikich zwierząt i mnóstwo ciekawostek na ich temat, zrobisz sobie unikalne zdjęcia z pandą, lampartem, papugą i innymi zwierzakami, także z wieeeeeelką żyrafą! Jak to zrobić? Nic prostszego! Pobierz bezpłatną aplikację mobilną „Kolorowe Centrum Świata” z GooglePlay lub Appstore, przyjdź do jednej z trzech warszawskich galerii handlowych Atrium: Atrium Promenady, Atrium Reduty lub Atrium Targówek i podążaj tropem dzikich zwierząt, szukając ukrytych naklejek
z kodami QR!

Dzieci nie tylko spotkają się ze zwierzakami w 3D, ale także wezmą udział we wspólnej zabawie! Przewodniczką po wystawie jest nieco ekscentryczna Klara… Kim jest Klara? Tego nie możemy zdradzić, przekonacie się sami! Wystawa to przede wszystkim zabawa, niepozbawiona jednak elementów edukacyjnych i ekologicznych, a także przygodowych – dzieci zostaną zaproszone do udziału w różnych aktywnościach, przyjrzą się z bliska dzikim zwierzętom i wspólnie z nimi stworzą niezwykłą paczkę przyjaciół! A to nie koniec atrakcji! Na dzielnych tropicieli czekają upominki do odebrania w Punkcie informacji.

Dołącz do nas i znajdź się w… Kolorowym Centrum Świata!

Więcej informacji:

Kolorowe Centrum Świata – Atrium Polska

https://warszawa.promenada.com/

https://atrium-reduta.pl/

https://atrium-targowek.pl/

Matki na granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie!

Po raz drugi jedziemy na granicę. Tym razem będzie nas więcej – zjedziemy się na teren przygraniczny z Białorusią z każdego miejsca w Polsce. Okażemy wspólnie naszą niezgodę na okrucieństwo i tortury, którym poddawani są w naszym państwie migranci i uchodźcy. 20 listopada jeszcze mocniej i bardziej zdecydowanie upomnimy się razem o godność i prawa człowieka dla każdej osoby. Nie możemy pozwolić na kolejne śmierci, kolejne cierpienia, nieludzkie traktowanie. Nie ma naszej zgody na zło.

W Polskich lasach giną ludzie. Nie możemy być bierne, kiedy na terytorium naszego kraju, bez dachu nad głową, tygodniami, przebywają dzieci – pozbawione jedzenia, picia, dostępu do schronienia i opieki medycznej.

Stanowczo sprzeciwiamy się przetrzymywaniu kogokolwiek w lesie, przepychaniu ludzi przez granicę polsko-białoruską, haniebnemu traktowaniu drugiego człowieka. Żądamy natychmiastowego wpuszczenia do strefy objętej stanem wyjątkowym organizacji humanitarnych i pomocowych, pomocy medycznej i prawnej. Żądamy bezzwłocznej pomocy wszystkim osobom, w tym dzieciom, których zdrowie, a także życie są zagrożone.

Jako matki i nie-matki, ojcowie, nie-ojcowie, kobiety, mężczyźni, osoby, bierzemy sprawy w swoje ręce. Ponownie jedziemy na granicę, by protestować w obronie drugiego człowieka. 20 listopada staniemy wzdłuż granicy i pokojowo sprzeciwimy się torturowaniu migrantów, migrantek, uchodźców, uchodźczyń. Miejsca przygraniczne podamy z wyprzedzeniem, przed protestem.

Grafika: Paweł Iwanina

Warsztaty czytelnicze po angielsku dla dzieci w wieku 3-6 lat

Serdecznie zapraszamy na warsztaty czytelnicze dla dzieci w wieku 3-6 lat organizowane przez naszą lektorkę Kasię, które w całości odbywają się w języku angielskim.
Na których:
▪ Wspólnie przeczytamy książeczkę „That’s not my Teddy”
▪ Pomożemy małej myszce 🐭 znaleźć zagubionego misia 🐻
▪ Dzieci nauczą się nowego słownictwa związanego z teksturami, dowiedzą się i poczują, czym jest rough, fuzzy czy soft.
▪ Wykonamy pracę plastyczną
▪ Posłuchamy anglojęzycznych piosenek
Brzmi interesująco? Zapisz się już dziś.
Termin: 20 listopada
Godzina: 10.30-11.15
Cena: 15 zł
Miejsce: CoolKids Academy ul Kościelna 11, Piaseczno
Na warsztaty obowiązują zapisy drogą mailową 👇👇
📧 kasia.littlebookworm@gmail.com

Bajkolandia | Seanse filmowe dla dzieci

Poszukujecie odpowiedniego miejsca, by spędzić czas na świeżym powietrzu, a następnie – usiąść w przytulnej atmosferze, zjeść smaczne jedzenie a dzieci… Dzieci by zajęły się przez chwilę sobą?

Zapraszamy! :)

W każdą sobotę w naszej Trattorii czeka na Was BAJKOLANDIA! Czyli mini kino dla dzieci!

Wygodne poduchy, kolorowe krzesełka, mnóstwo pluszaków, to odpowiednie miejsce by najmłodszych pochłonęła ich ulubiona bajka lub film.

Bajkoladnia u nas w każdą sobotę w godzinach 12:00 – 17:00

Przedświąteczne warsztaty z mebelków dla dzieci i dorosłych

💝Jak spełnić dziecięce marzenia 💝
i dać dziecku wyjątkowy prezent, którego nigdy nie zapomni?
W kwestii marzeń jesteśmy specjalistami. Wierzymy, że ponad rzeczy i przedmioty liczy się włożone serce.

Dorosłych oraz dzieci od 6tego roku życia, zapraszamy na wyjątkowe warsztaty z ręcznego robienia drewnianych mebelków do domków dla lalek.

🤩 Tematem warsztatu jest sypialnia, na którą składają się mebelki 🤩

łóżeczko pasujące dla lalek 10-16cm
otwierana skrzynia na drobiazgi
stolik nocny
2 obrazy

✏️ Wykonując je nauczysz się umiejętności 📝

 • klejenia drewnianych modeli
 • malowania farbą kredową
 • szlifowania
 • lakierowania

☺️Cena warsztatu obejmuje☺️

❤️ 2,5h lub 3,5h zajęć z instruktorem w kameralnej, 6cio osobowej grupie.
🧡 Szkolenie z technik modelarskich oraz używania farby kredowej.

💛 Wysokiej jakości certyfikowane materiały zgodne z normą bezpieczeństwa zabawek CE.
💚 Gotowe mebelki, które po warsztacie każdy uczestnik zabiera do domu.
💙 Poczęstunek dla uczestników warsztatu.

Nikt Nic Nie Wie – spektakl improwizowany dla dzieci w Klubie Komediowym

„Nikt nic nie wie” to wyjątkowe wydarzenie komediowe dla widzów od 4 do 12 lat, gdzie improwizatorki i improwizatorzy wspólnie z dziećmi wymyślają i nadają bieg zabawnym, wzruszającym, przygodowym historiom.

Jak to działa?
✩ Najpierw się rozgrzewamy! – Wspólnie z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć przed spektaklem.
✩ Później wspólnie wyruszamy do świata bajek! – Czerpiąc z inspiracji od publiczności na bieżąco tworzymy improwizowane opowieści. Każda z nich jest wyjątkowa, ponieważ wydarza się tylko raz i nigdy więcej się nie powtórzy!

Zapraszamy na improwizowany spektakl dla dzieci (i rodziców/opiekunów 🙂 )!

Obsada: Agnieszka Matan, Marta Iwaszkiewicz, Marta Podobas, Agata Rozbicka, Norbert Bajan, Ewa Gryczon, Piotr Gasik, Jan Wasilewski, Joanna Pawluśkiewicz, Aleksandra Markowska

Bilety: 30 zł (cena pojedynczego biletu)

Opowieści z różnych krańców Azji. Niebo smoków | spotkanie dla dzieci

🔶 Zapraszamy na spotkanie z opowiadaczem bajek, Szymonem Góralczykiem, na co dzień związanym z grupą Karawana Opowieści. Szymon zabierze naszych najmłodszych gości w magiczną podróż do Azji 🌏 Opowie historię rodzeństwa, które bardzo chciało spotkać prawdziwego smoka 🐲🐉
Posłuchajmy razem, jakie przygody przeżyli bohaterowie podczas poszukiwania tych mitycznych stworzeń.

🔸 Wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku 5-12 lat wraz z opiekunami.

Prowadzenie: Szymon Góralczyk (Karawana Opowieści). Liczba miejsc jest ograniczona! Obowiązują zapisy. Prosimy wysyłać zgłoszenia na adres ⤵️ tomaszmadej@muzeumazji.pl, wpisując w tytule NIEBO SMOKÓW, a w treści wiadomości: wiek i imię dziecka oraz nazwisko opiekuna.

👉 Wstęp bezpłatny w ramach biletu wstępu do muzeum (5 zł normalny, 3 zł ulgowy).

🔸 @Karawana Opowieści to grupa ludzi, których pasją są opowieści, pieśni i muzyka. Karawana to podróż. Podróż zarówno w głąb siebie w poszukiwaniu czegoś ciekawego, niezwykłego, ważnego. Jest to również podróż z tym, co znaleźliśmy i dzielenie się tym z innymi.

ℹ️
Wydarzenie organizowane w ramach wystawy „Muzeum? A po co?” prezentowanej w Muzeum Azji i Pacyfiku w terminie 19.11.2021 — 11.09.2022.

Robimy warsztaty! dla dzieci w Zodiaku

Przy okazji drugiego przedstawienia wystawy “Robimy Studium! Raporty z planowania Warszawy” zapraszamy dzieciaki w wieku 7-10 lat na jesienne warsztaty!

Warsztaty odbędą się w Zodiaku, przy Pasażu Wiecha 4. Wszystkie materiały zapewnia organizator. Spotkamy się trzy razy, na każde z warsztatów obowiązują osobne zapisy:
https://app.evenea.pl/event/robimywarsztaty/

Widzimy się w dniach:

🍁 20 listopada: Tu będzie fotel, a tu półka z książkami.

Na najbliższych warsztatach poruszymy temat mieszkalnictwa. Zastanowimy się ile foteli zmieści się w przeciętnym warszawskim mieszkaniu, w której europejskiej stolicy dzieciaki maja najwięcej miejsca do zabawy w domu oraz jak za pomocą telefonów obliczyć, ile osób mieszka w Warszawie! Wspólnie zbudujemy salon w wymarzonym mieszkaniu. Umieścimy w nim to, co najważniejsze, znajdziemy miejsce dla każdego!

Będziemy pracować wielkoformatowo, używać klejów, taśm, kartonów i mazaków. Prosimy zaopatrzyć dzieciaki w ubrania, które mogą się ubrudzić! (można się przebrać na miejscu).

Tashkowe warsztaty dla dzieci na BioBazarze

CZY WIECIE, ŻE TEJ JESIENI NA BIOBAZARZE EKOLOGIA Z ZABAWĄ IDĄ W PARZE?

Zapraszamy wszystkich na cykl cotygodniowych warsztatów prowadzonych przez zielonego Tashka – brandmenedżera kawiarni Triki Tashka.

Będzie zielono, ekoLOGICZNIE i kreatywnie!

Podczas spotkań z animatorami pojawią się:
✅ elementy projektowania
✅ działania przestrzenne
✅ aktywności kształtujące
postawę proekologiczną

Nie zabraknie oczywiście bohaterów książek wydawnictwa Tashka.

PRZYGODY DZIKICH DZIECI. “REHAK” | FILM I WARSZTATY | 7+

Zapraszamy na nowy cykl filmowy połączony z warsztatami rodzinnymi: PRZYGODY DZIKICH DZIECI. Podzieliliśmy go na 3 części: „DZIKOŚĆ”, „PRZYGODY” i „DZIECI”.

🤝 W trzeciej, ostatniej części bardzo ważne są dzieci i bohaterowie filmów w wieku naszych widzów. Jak doświadczacie świata? Jak zawiązujecie przyjaźnie? Jak układają się Wasze relacje ze starszymi? Bycie w świeci z innymi ludźmi to nie lada wyzwania, ale też fascynująca przygoda.

Zapraszamy na dwunastą z piętnastu projekcji.

🎬 Opis filmu “Rehak”

Czy naprawdę w procesie dorastania stajemy się poważni i tracimy dziecięcą naiwność? Czy naprawdę ulatują nam z pamięci przeżycia i emocje z dzieciństwa? Niektóre relacje trwają i przywracają nam najcudowniejsze wspomnienia z czasów beztroski.

(Wielka Brytania 2020, Reż.: Pierre B, 7 min, film aktorski przeznaczony dla dzieci 7+)

🎤 Po projekcji warsztat inspirowany filmem poprowadzi Anna Szary.

Anna Szary – historyczka sztuki, edukatorka, kuratorka wystaw, autorka tekstów o sztuce. Doświadczenie zbierała w różnych instytucjach kultury (Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Galeria Labirynt w Lublinie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie), od marca 2020 pracuje w Dziale Edukacji Muzealnej Muzeum Warszawy.

Od początku istnienia Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy współpracuje z Międzynarodowym Festiwalem dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach. Najmłodszych widzów od września zapraszamy na specjalny cykl filmowy połączony z pracą warsztatową i dyskusjami. „Przygody dzikich dzieci” to cykl 15 projekcji filmowych odbywających się w soboty w siedzibie CKF w Al. Ujazdowskich 20. Pokazujemy w nich filmy krótkometrażowe i pełnometrażowe, które podbiły serca kinotrampkowej publiczności.

📌 Cena biletu: 15 zł. Bilety dostępne na: https://ckf.interticket.pl/

📌 Godz. 12:00. Czas trwania: 90 minut

📌 Uczestnictwo w warsztatach oznacza akceptację Regulaminu.

📌 MIEJSCE: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, Al. Ujazdowskie 20, Warszawa

Wydarzenie jest realizowane w ramach programu TRAMPOLINA DO KINA – FILM JAKO NARZĘDZIE EDUKACJI, który finansuje Urząd m.st. Warszawy

Współorganizator: Festiwal Kino w Trampkach

👋 Program wszystkich warsztatów rodzinnych znajdziecie na http://ckf.waw.pl/warsztaty-rodzinne

Patronat: Fundacja Rodzic w mieście

“Słowa z Ogrodu” | Warsztaty haiku dla dzieci

Zapraszamy na warsztaty dla dzieci w wieku 8+ Młodzi uczestnicy warsztatów dowiedzą się, skąd pochodzą najkrótsze wiersze świata, czyli poezja japońska – haiku, a następnie sami pobawią się w pisarzy rodem z Japonii.

Na warsztatach “Słowa z Ogrodu” poezja polskich poetów o drzewach, lesie i naturze stanie się pretekstem do dziecięcej zabawy słowami. Posłuchajmy, o czym szumią łazienkowskie dęby, buki, cisy i klony. Przyjrzyjmy się mieszkańcom drzew i ich zwyczajom. Zbierzmy słowa i pobawmy się nimi. Stwórzmy dzieła literackie. Spróbujmy napisać własne HAIKU!

Dzieci stworzą instalację “Poetycki Ogród Dzieci”, którą wystawimy w ogrodzie za Starą Kordegardą. Będzie ją można oglądać do końca listopada.

🔹INFORMACJE🔹
Warsztaty dla dzieci w wieku 8+
📆 Termin: 20 listopada 2021 r., godz. 11.00-13.00
📍 Miejsce: Stara Kordegarda
🎫 Wstęp: wolny w ramach akcji “Darmowy listopad”
🖋 Zapisy: rezerwacje@lazienki-krolewskie.pl (liczba miejsc ograniczona)
🙋‍♀️ Prowadzenie: Beata Jewiarz
📜 Regulamin dostępny na stronie: https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/edukacja/rodziny-i-dzieci/dzialania-stacjonarne/dzialania-stacjonarne-slowa-z-ogrodu

Treningi Krav Maga dla Dzieci w Warszawie

Zajęcia Krav Maga dla dzieci prowadzimy już od 3 roku życia, ucząc dzieci procedur bezpieczeństwa i samoobrony Krav Maga Global.
W trakcie zajęć dzieci uczą się poprzez zabawę. Pokazujemy im, w jaki sposób mogą zwiększać pewność siebie – jest to łatwiejsze dzięki odpowiednim oraz nowatorskim grom i zabawom, które wykorzystujemy w trakcie treningu.
Podczas zajeć dbamy o prawidłowy rozwój cech motorycznych dzieci takich jak siła, szybkość i wytrzymałość. Ponadto dbamy o prawidłową postawę ciała dzieci, poprzez wprowadzanie elementów zajęć korygujących wady postawy.

Największym atutem dzieci jest spryt i to właśnie sprytu uczymy ich wykorzystywać w każdej możliwej sytuacji zagrażającej im lub ich bliskim. W treningu mentalnym dzieci kładziemy nacisk na to aby dziecko odczuwało pewność siebie, wiedziało jak się poruszać i rozmawiać, aby nie były postrzegane jako ofiara. Treningi dla dzieci prowadzimy grupach wiekowych:
Kids 5-7 lat oraz Junior 8-12 lat – jest to trening łączony!

Kalendarze Adwentowe – Warsztaty Kreatywne Dla Dzieci

Czy święta mogą być jeszcze bardziej magiczne? Zapewniamy, że tak!

⭐ Sprawimy, że oczekiwanie na nie będzie dla Was wyjątkowym czasem.

⭐ Z nami przygotujecie przepiękne kalendarze adwentowe.

⭐ Damy Wam garść inspiracji i mnóstwo pięknych, swiątecznych dodatków.

Psssst.. jak już zrobicie kalendarz, to nasze przystaniowe elfy 🧚‍♀️🧚‍♂️🧚 włożą do nich specjalne zadania i niespodzianki.

🎄🎄🎄

Jesteśmy pewni, że nie będziecie się mogli doczekać otwarcia kolejnej szufladki.

⭐ Koszt udziału w warsztatach: 95 zł/dziecko – przedpłata

W cenie również 1 godzina zabawy na sali zabaw.

Mali Wielcy Mówcy

Nauka przemawiania jest najbardziej ekologiczną i szybką formą kształtowania przywódców. W przemawianiu kluczowe jest to, by dzieci zaczęły dostrzegać emanację poczucia własnej wartości. Ważnym element warsztatu będzie RECENZJA WSPIERAJĄCA. Recenzent mówi tylko o tym, co mu się w mowie podobało. Mówca słyszy tylko konkretne, rzeczowe pochwały, dobre słowa. Czasami od recenzenta dowiaduje się o swoich talentach, z których dotąd nie zdawał sobie sprawy.
Pozostałe elementy kluczowe, które będą przedmiotem warsztatu to:

 • EMOCJE – lęk przed śmiesznością, kompromitacją, niezrozumieniem, czy też trudnymi pytaniami. To wszystko w skrócie nazywa się tremą. Można ją minimalizować lub zamieniać na inne emocje. Pokażemy jak to robić.
 • STRUKTURA WYPOWIEDZI – mówić bez sensu, zwłaszcza w stresie, to proste. Uczenie się określonego porządku w prowadzeniu przewodu myślowego, to klucz do budowania treści wystąpienia. Ten trening odsłoni wiedzę, jak mówić „z głowy” płynnie i z sensem, w określonej strukturze.

Warsztaty dla dzieci w wieku 8-11 lat.

Czas trwania warsztatu: 2,5 godziny.

ilość miejsc: max.12 osób.
Cena jednorazowych warsztatów to 150 zł. Cena miesięcznych warsztatów (dwa warsztaty – 220 zł) Koszt całości cyklu (6 warsztatów – 600 zł)
W cenie : koszty sali, materiałów, napoi oraz poczęstunku.

„Dla Edukacji” To przyjazna metodyka uczenia się w procesach grupowych, w których wyłaniają się i kształtują indywidualne postawy i umiejętności. Oferujemy program spotkań dla szkół i firm. Organizujemy również otwarte warsztaty rozwoju osobistego. Wszystko w celu propagowania wartości takich jak: Indywidualizm, indywidualność, Zaufanie, Współpraca, Synergiczne Działanie.

Prowadzący: Agata Kacprzak – Praktyk i Master Neurolingwistycznego Programowania, certyfikowany coach. Pracuje z dziećmi oraz dorosłymi na poziomie przekonań i wartości, tam gdzie nawet drobna zmiana wpływa na poprawę jakości życia.
Propagatorka metod nauczania opartych na aktualnych badaniach neuroedukacji, neurobiologi, szerszego poglądu na proces uczenia, zapamiętywania, samodzielnego motywowania się.

Zapisy: agatkakacprzak@gmail.com
Kontakt : “Dla Edukacji” Agata Kacprzak tel. 661 333 387

Włoskie boskie. Warsztat kulinarny dla rodzin.

Mamma Mia! Czy to kolejne warsztaty z naszej ulubionej kuchni włoskiej? Zapraszamy dzieci z rodzicami do wspólnego gotowania. Razem przygotujemy klasyczne dania kuchni włoskiej, które idealnie nadają się na niedzielny obiad:

-cytrynowe risotto z rozmarynowym kurczakiem,
-pizzę biancę,
-kruche pizzicati na deser.

W warsztatach rodzinnych uczestniczą dziecko i jego opiekun. Jednak głównymi bohaterami zajęć są dzieci, które pod opieką rodziców i trenera poznają tajniki kuchni, uczą się używania narzędzi i akcesoriów do gotowania oraz poznają nowe smaki.

Ważne:
-Jest to warsztat bez limitu wieku dzieci
-Warsztat trwają 2 godziny

Jesienne wianki – warsztaty na BioBazarze

Stwórz swój idealny jesienny wianek!
Poznaj technikę tworzenia ekologicznych, dekoracyjnych wianków z roślin i gałązek, łącząc kolory, zapachy i tekstury.

Podczas warsztatu nauczysz się wspólnie z Agnieszką wykonać wianek z żywych i suszonych roślin, o “dzikim kształcie”, idealny do dekoracji domu.
Stwórz swoją autorską, niepowtarzalną aranżację florystyczną.
Dowiesz się, jak wykorzystać resztki suszonych kwiatów do wykonania oryginalnych broszek i mini bukiecików, aby nie marnować materiałów i nauczyć się tworzyć dekoracje w myśl idei ZERO WAIST, której jestem ogromną zwolenniczką i propagatorką.

Dla kogo jest warsztat?

Dla każdego, kto chce nauczyć się techniki tworzenia wianków, by udekorować nimi dom lub własnoręcznie wykonywać roślinne prezenty.

Nie potrzebujesz specjalistycznej wiedzy, Agnieszka wszystkiego Cię nauczy.
Zapewniamy narzędzia oraz wszystkie niezbędne materiały techniczne i dekoracyjne.

Wykonany przez siebie wianek zabierzesz oczywiście do domu.

Koszt. 160 zł/osoba
Płatność na miejscu kartą lub gotówką.

ZAPISY:
mail: agnieszka@mendes.pl
nr kontaktowy: 502 03 16 63

Warsztaty z węzłów żeglarskich dla dzieci

Czy chciałbyś dowiedzieć się jakie istnieją rodzaje węzłów ?
Podszkolić się w ich wiązaniu ?
Poprawić swoją spostrzegawczość?
Poprawić swoją sprawność manualną?
Lubisz własnoręcznie wykonywać prezenty dla bliskich i pragniesz nauczyć się jak wykorzystać węzły ozdobne do tworzenia rękodzieła ?

Serdecznie zapraszamy na warsztaty w wiązaniu węzłów żeglarskich oraz wykonywaniu prostych splotów ozdobnych.

Zajęcia odbędą się 20 listopada w 2 grupach wiekowych 7-9 lat w godzinach 10-11:30 oraz 10-13 lat w godzinach 12-13:30.

Sztuka wiązania węzłów to umiejętność przydająca się nie tylko na jachcie, ale i w życiu codziennym !

Zajęcia prowadzić będzie instruktor Jarosław Grabowski „Jarecki”, który już w ubiegłym wieku
obszywał bawełniane żagle linami konopnymi.

W programie:

Konstrukcja i rozpoznawanie lin
Podstawowe węzły żeglarskie
Sploty ozdobne: rozeta trójkątna, czworokątna, pięciokątna. Opaska turecka. Wyroby
inspirowane poznanymi splotami.
Po zakończonych warsztatach, każdy uczestnik wróci do domu z własnoręcznie wykonanym splotem lub węzłem.

Czy Bullerbyn istnieje naprawdę?

Warsztaty dla młodych miłośników twórczości Astrid Lindgren w wieku 7-12l
Będziemy dociekać, czy Bullerbyn- hałaśliwa wioska istnieje naprawdę?

✔️Poznamy bliżej pisarkę, jej dzieciństwo, przygody i najbliższe otoczenie.

✔️Dowiemy się, jak to się stało, że Astrid została znaną na cały świat, pisarką dla dzieci?
✔️Kto i / lub co zainspirowali ją do pisania książek.

✔️Przeniesiemy się na chwile do mieszkania Astrid w Sztokholmie,
w którym napisała swoje największe dzieła.
✔️Usłyszymy jej córkę, która wspomina pewną historię z dzieciństwa związaną
z pewną, rudą i piegowatą bohaterką książki Astrid.

✔️Usłyszymy fragment książki ,,Dzieci z Bullerbyn” po szwedzku i spróbujemy zgadnąć, o czym on był?
Podzielimy się na grupy, aby rozwiązać QUIZ i sprawdzić, która z grup zapamiętała najwiecej szczegółów
z lektury ,, Dzieci z Bullerbyn” i naszego spotkania .

A na koniec ulepimy słynny, szwedzki smakołyk ,, Chokladbollar” aby posmakować szwedzkie smaki …
Zapowiada się więc sobota pełna wrażeń po szwedzku😉

Warsztaty te, opracowałam kiedyś dla mojej córki Suzanny i jej klasy, po tym jak wróciliśmy ze Szwecji do kraju.
Astrid Lindgren to moja ukochana pisarka, której twórczość jest dla mnie wielką inspiracją.
Zapraszam zatem dzieciaki na to wydarzenie, aby wspólnie ,, zagłębić się” w świat tej wspaniałej pisarki.

Inwestycja:
70 zł ( wszelkie materiały wliczone w cenę)

Liczba miejsc ograniczona!
Obowiązują zapisy: domedukacji@gmail.com

Rodzinne soboty: Budujemy karmniki dla ptaków

Zapisy: https://app.evenea.pl/event/karminikidlaptakow/
Bilety dostępne od 12 listopada

Kochani, wraca jeden z Waszych ulubionych warsztatów, na który czekaliście od zeszłej zimy :) Spotkajmy się rodzinnie, żeby wspólnie zrobić karmniki dla ptaków. Podczas warsztatu poznacie podstawowe narzędzia w naszej stolarni. Dowiecie się też, jak powstają projekty cyfrowe oraz jak wykonywać je z pomocą maszyn, takich jak m.in. ploter laserowy, na którym wytniemy część elementów do naszego karmika. Spodziewajcie się dużej dawki ciekawej wiedzy i mile spędzonej soboty w naszej słonecznej FabLabowej stolarni!
Zapraszamy wszystkich powyżej 8 roku życia!
Warsztat przeprowadzą dla Was Nadia Dobrowolska – Muszyńska oraz Michał Burza.
Do zobaczenia!

Warsztat jest realizowany przez Stowarzyszenie Robisz.to we współpracy z Fundacją Orange.

Ścieżkami Chopina – spacery z przewodnikiem po parku w Żelazowej Woli

W każdą sobotę i niedzielę o godzinie 10.00 zapraszamy rodziny z dziećmi, małe grupy oraz indywidualnych zwiedzających do wzięcia udziału w historyczno-przyrodniczych oprowadzaniach po parku.

Podczas spaceru sprawdzimy wspólnie ile kształtów, detali i kolorów kryje w sobie park w Żelazowej Woli. Poznamy fascynującą historię tego miejsca oraz ludzi z nim związanych, dowiemy się jak ten wyjątkowy ogród powstawał i czy w czasie gdy przebywali tu Chopinowie wyglądał podobnie. Zobaczymy XIX-wieczne drzewa, kwiaty z różnych części świata i roślinność piętrową, zakomponowane w nowoczesnym stylu.

Przyjrzymy się ukrytym w parku wizerunkom Fryderyka i poznamy tzw. małą architekturę, pergole z pnącymi roślinami czy altany pod którymi można się schronić. Geometryczna przestrzeń niczym muzyka posiada swój rytm, co odkryjemy spacerując parkowymi alejkami sąsiadującymi z Morskim Okiem czy Estradą nad Stawem. Po drugiej stronie Starego mostu na rzece Utracie, odkryjemy krajobrazową część parku.

Informacje praktyczne:

Koszt: 10 zł + biletu wstępu do parku

Limit osób: 35

Rezerwacje: http://bilety.nifc.pl

Zbiórka przy Pawilonie recepcyjnym

dzień pluszowego misia

Warsztaty dla dzieci i rodziców
20 listopada (sobota) 2021
godz. 10.00 oraz 12.15
Koszt: 25 zł/osoba
Zapisy: www.kulturalni.pl
Prowadząca: Anna Sawicka (rękodzieło Pluszanki)
Strefa Kultury, ul. Jana Pawła II 55, Piaseczno

Maluszkowo i Strefa Zajęć zapraszają na rodzinny warsztat z okazji Święta Misia. Pod okiem pani Anny Sawickiej z firmy PluszAnki z Piaseczna (krawiectwo, rękodzieło) uczestnicy wykonają samodzielnie pluszowego misia, ozdobią go, przygotują misiowe ubranka.

Dzień Pluszowego Misia co roku obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.
Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.
Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Niech żyje komiks! Po raz szósty!

Niech żyje komiks!
Zapraszamy na warsztaty, spotkania autorskie, rozmowy, premiery komiksów i zinów oraz oczywiście targi. To już szóste spotkanie z tego uwielbianego przez Was cyklu; widzimy się w Elektrowni Powiśle. Wstęp oczywiście bezpłatny.

Zainteresowanych wystawców i wystawczynie zapraszamy do kontaktu: agata@zwyklezycie.pl

Szachy w ”Kamieniu”

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania szachowe w Pawilonie Edukacyjnym ”Kamień”.
Wybrzeże Puckie 1
Dobre wieści! Mamy parking pod samym obiektem, jak i stojaki na rowery.
Zasady są proste: przychodzisz i grasz w szachy. Można jeszcze przypadkowo poznać nowe osoby, kto wie ? Należy tylko wziąć ze sobą kulturę i otwartość, każdy poziom szachowy mile widziany.
Niemile widziany za to alkohol i jakiekolwiek używki, więc tego nie bierzcie.
Docelowo spotykamy się w każdą sobotę ❤
Zapraszamy też do wspierania finansowo naszych działań na zrzutce:
https://zrzutka.pl/t3z6e5

*Uczestnictwo w spotkaniu równoznaczne jest ze zgodą na wykorzystywanie wizerunku do promocji wydarzenia oraz działań fundacji.
*Stosujemy się do obowiązujących norm sanitarnych.

Jesienne obserwatorium – leśne warsztaty rodzinne

Podczas „Jesiennego Obserwatorium” ruszymy wspólnie na poszukiwania śladów jesieni w Parku Młocińskim.

Jakie liście rosną w parku? Czym się od siebie różnią? Jakie kolory towarzyszą tej porze roku? Jakie odgłosy i zapachy? Razem poszukamy odpowiedzi na te i inne pytania, a na koniec stworzymy liścienne dekoracje i ogrzejemy się przy ognisku!

Prowadzenie: Pola Rożek (1983 r.) – etnografka, animatorka kultury, edukatorka przyrodnicza.
Absolwentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej oraz studiów podyplomowych z zakresu edukacji i animacji w Instytucie Kultury Polskiej UW, a także na Wydziale Leśnym SGGW. Uczestniczyła w rocznych kursach edukacji przyrodniczej: „Pedagogika Dzikiej Przyrody” https://dzikiestudia.pl/ oraz „Kurs animacji i edukacji przyrodniczej” https://edukatorprzyrody.pl/.

Prowadzi warsztaty edukacyjne we współpracy ze szkołami, instytucjami kultury, sołectwami. M.in. od 6 lat współpracuje z domem kultury w Koprzywnicy prowadząc cykl etnograficzno-animacyjny „Koprzywnica Patrzy/My”, przyglądając się historii i przestrzeni wiejskiej, krajobrazowi przyrodniczemu przez pryzmat lokalnych opowieści.

Udział bezpłatny.

Zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat wraz z rodzicami/opiekunami.

Zapisy: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/33134

Smykofonia na Grochowskiej „Bułka z masłem”

Nie ma do końca pewności, czy kompozytorem smacznej kompozycji pt. „Bułka z masłem” był Wolfgang Amadeusz Mozart czy jego ojciec Leopold. Jedno jest pewne – muzyka do ćwiczeń może być świetną zabawą, przydatną nawet dla takiego genialnego dziecka jakim był Wolfi. Zapraszamy na spotkanie Mozartem i fragmentami jego słynnych, nieśmiertelnych dzieł. W tym roku mija już 230 rocznica jego śmierci, a my wciąż chcemy ich słuchać, grać i śpiewać jak najwięcej.

Wykonawcy:
Justyna Gęsicka – mezzosopran
Łukasz Lenart – baryton
Anna Gut – klarnet
Artur Pilch – fortepian
Adriana Wdziękońska – prowadzenie

Zapraszamy na koncerty do Sali Prób Sinfonii Varsovii na ul. Grochowskiej 272 w Warszawie. Mapa dojazdu

Bilety dla dzieci i rodziców dostępne na stronie eBilet.pl oraz w autoryzowanych punktach sprzedaży w cenie:

– dla dzieci do ukończenia 1 roku życia (5 zł)

– dla dzieci powyżej 1 roku życia (17 zł)

– dla dorosłych/opiekunów (22 zł)

Pamiętajcie, że dzieci mogą uczestniczyć w Smykofonii jedynie pod opieką rodziców. Honorujemy bilety wyświetlane na urządzeniach elektronicznych.

Ani me, ani be… || spektakl dla dzieci

Zwariowany profesor Decybeliusz i jego poukładana asystentka Zosia zabiorą widzów w świat pełen dźwięków. Przeżyją śmieszne, ale i pełne grozy przygody. Do czego potrzebny im soniczny detonator? Dlaczego krowa mieszka w laboratorium? I wreszcie, czy uda im się naprawić nieudany eksperyment i doprowadzić dźwiękowy świat do porządku?

“Ani me, ani be…” to autorska bajka inspirowana i oparta na dźwiękach, które często giną pośród codziennych obowiązków. Pozornie surowa scenografia, na oczach widzów zmienia się w magiczne laboratorium, gdzie prawa fizyki nie zawsze działają tak jak powinny.

W spektaklu wykorzystano grę światłem i cieniem, a jak na historię o dźwiękach przystało – są one nieodłącznym towarzyszem teatralnego widowiska.

Reżyseria: Szymon Strużek
Występują: Alicja Szymkiewicz, Szymon Strużek
Realizacja dźwięku i światła: Beniamin Lediński

Czas trwania: około 45 minut

Bilety: https://biletyna.pl/spektakl/Ani-me-ani-be-spektakl-dla-dzieci/Lomianki

Leśne popołudnie z warsztatami muzycznymi DLA RODZIN w Mariewie

Zapraszamy na rodzinne warsztaty muzyczne “Rock z Misiem”. Naszym wspólnym celem będzie stworzenie zespołu muzycznego z uczestników warsztatu. Każda osoba będzie miała swoja rolę i zadanie w zespole. Będziemy grać, śpiewać, wymyślać rytmy i swoje własne teksty. Nieważny jest wiek czy umiejętności gry bo ważny jest zespół, a taki na pewno powstanie podczas naszego wspólnego spotkania.
Prowadzący; Muzyczni Czarodzieje

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY I WPŁATA ZALICZKI. Liczba miejsc ograniczona!

Widzimy się na terenie Mariewa i przez pierwszą godzinę spotkania zapraszamy na ognisko i korzystanie z przestrzeni leśnej, szczegóły poniżej. Następnie przejdziemy do muzykowania, w sali Leśnego Przedszkola w Mariewie.

🎸CO ZAPEWNIAMY:

 • 90 min zajęć muzycznych dla dzieci i dorosłych
 • ogrodzone podwórko
 • duży namiot ze stolikami i siedzeniami
 • naturalną przestrzeń do zabawy z infrastrukturą: domek na drzewie, huśtawki, kuchnia błotna i inne
 • brzozowy lasek i łąka
 • ognisko
 • poczęstunek wegetariański
 • wodę oraz kawę i herbatę
 • dostęp do toalety i prądu

🎸CO ZABRAĆ ZE SOBĄ:

 • ubrania odpowiednie do warunków atmosferycznych
 • własny kubek do zrobienia sobie herbaty, czy kawy
 • repelenty na kleszcze i komary

🎸CENA:

 • 125 zł dziecko + jeden dorosły biorący udział w warsztatach (cena zawiera wyżywienie)

🎸ZAPISY:
zapisać się można wysyłając e-maila na adres kontakt@polaczenilasem.pl
podając nazwę rodziny, ilość oraz dane uczestników.
Oprócz wysłania e-mail prosimy również wpłacić zaliczkę w wysokości 50zł na konto: 21 1140 2004 0000 3502 8122 6505, w tytule przelewu proszę wpisać „zaliczka, nazwa rodziny (podana w formularzu), 20.11 warsztaty muzyczne Mariew” Pozostała kwota płatna na miejscu gotówką w dniu wydarzenia.

🎸Rezerwacja miejsca zostanie potwierdzona poprzez e-mail w ciągu 24h od przesłania formularza. W e-mailu zwrotnym zostaną przekazane szczegóły wydarzenia. Płatność gotówką na miejscu przed warsztatem. Prosimy przygotować w miarę możliwości odliczone kwoty. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o wzajemny szacunek i w momencie zgłoszenia się na spotkanie, faktyczne pojawienie się na nim.

🎸Pamiętajcie, że nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednie ubrania, dlatego też, gdy za oknem jest deszcz, albo chłód to my nie odwołujemy wydarzenia. Wyjątkiem są warunki atmosferyczne zagrażające życiu (silne wiatry, czy silne burze). W takich wyjątkowych wypadkach warsztat może być odwołany przez Organizatora i zostanie wskazany nowy termin.

Prosimy przyjechać co najmniej 10 min wcześniej, żeby spokojnie zaparkować i o 16:00 pojawić się już w grupie uczestników.

W spotkaniu mogą wziąć udział tylko zdrowe osoby. Nie należy przyjeżdżać, gdy stan zdrowia którejkolwiek osoby z rodziny może spowodować infekcje u innych uczestników wydarzenia.

Zespół Połączeni Lasem
kontakt@polaczenilasem.pl
517 95 95 47

&Przedszkole Leśne w Mariewie
&Muzyczni Czarodzieje


Praski Teatr Lalek przedstawia ŚWIAT MAPETÓW w Centrum Praskim Koneser

Inspirująca 🍁Jesień🍁 Konesera 2021 trwa❗
Tym razem zapraszamy dorosłych i dzieci na niezwykłe spotkanie z Mapetami🎭. Praski Teatr Lalek zaprezentuje przed Państwem spektakl “Świat Mapetów”.

🎭Opis⬇️:
„Świat Mapetów” jest to pierwszy w Polsce interaktywny lalkarski
spektakl dla dzieci, które biorą udział w występach z lalkami typu mapety.
Spektakl zawiera elementy edukacyjne dotyczące lalkarstwa i występów
scenicznych.
Występują postacie lalkowe inspirowane min. Minionkami, Trollami,
Małą Syrenką, Królem Julianem i pingwinami z Madagaskaru a także
księżniczką Elsą i Olafem oraz wieloma innymi.

🗓️ 20 listopada
⌚12:00
📍Pasaż Konesera
🎟️Wstęp bezpłatny – wejściówki: https://app.evenea.pl/event/841569-62/
Liczba miejsc jest ograniczona!
🅿️ – pierwsza godzina parkingu gratis

Targ Bonsai

Chcieli byśmy zaprosić Was na pierwszy otwarty Targ Bonsai. Przy okazji zebrania warsztatów klubowych Polskiej Asocjacji Bonsai cześć z naszych członków przywiezie ze sobą prebonsai, donice, stolik oraz inne bonsaiowe rzeczy aby się nimi powymieniać i pohandlować w starym dobry stylu.
Mała wskazówka dla osób spoza naszego stowarzyszenia.

 • Targ Bonsai odbędzie się na wolnym powietrzu przy głównym budynku ośrodka Leśna Radość w Poraju.
 • Targ rozpoczniemy o godzinie 14:00. Nie ma sensu przyjeżdżać tam wcześniej gdyż w godzinach porannych odbywać się będzie zebranie klubowe. Po obiedzie około 13:30 – 13:45 zaczniemy wystawiać rośliny na straganie.
  Wszystkich serdecznie zapraszamy. Na chwilę obecną nic nie wskazuję na to aby nasze spotkanie miało się nie odbyć

zimowe miasteczko i jarmark bożonarodzeniowy

Zapraszamy na zimowe spotkania z przyjaciółmi oraz na świąteczne zakupy do naszej przestrzeni! Lokalne produkty, rękodzieło, upominki dla małych i dużych, choinki, a to wszystko przyprószone – mamy nadzieję – śniegiem i otulone zapachem grzanego wina!


start: 20.11.2021
koniec: 6.01.2022

od wtorku do niedzieli
od 12.00 do 20.00

Planetarium – Tajemnice H2O wiek 4+

Ahoj :)

Zapraszamy na niezwykłe naukowe warsztaty 👽 Tym razem poruszymy temat tajemnic jakie skrywa przed nami WODA :) 🌐

„Tajemnice H2O” 👀 dla dzieci, to barwnie przedstawione przygody kropelki wody, która wprowadza najmłodszych widzów w świat trzech stanów skupienia.

To przystępnie zobrazowane i opowiedziane najważniejsze zagadnienia, związane z racjonalnym gospodarowaniem wody na naszej planecie, jej zasobami, pochodzeniem oraz wędrówce po 3 stanach skupienia, jaką odbywa każdego dnia.

Planeta Ziemia.🌏🌎🌍 Nasz kosmiczny dom.
Bardzo często nazywana jest „Błękitną Planetą”, to dlatego, że ponad 70% jej powierzchni pokrywa woda. ⛲

💧Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że powinno jej wystarczyć dla każdego. Jednak tylko niespełna 1% z jej zasobów, znajduje się w zasięgu ludzkości.

Dlatego tak ważna jest edukacja, dotycząca równoważonego korzystania z zasobów naturalnych, w tym także z wody.🌊
Ochrona zasobów wód oraz racjonalna gospodarka wodna, stały się wyzwaniem 21 wieku.

Podczas zajęć poruszamy następujące tematy:
💧zasoby wody
💧pochodzenie wody na Ziemi
💧obieg wody w przyrodzie
💧wpływ chmur na klimat
💧przemysł a czystość wody
💧zrównoważone korzystanie z zasobów naturalnych
💧alternatywne metody pozyskiwania energii

🌊Naukowe warsztaty trwają 45 min.

Koszt: 55 zł/dziecko

Rezerwacja miejsca: potwierdzeniem jest opłacenie rezerwacji w ciągu 5 dni roboczych.

🤓Zapraszamy wszystkich małych pasjonatów naukowych ciekawostek :)

dinozaury – wystawa obrazów 3D – Warszawa

Ulubiona przez dzieci wystawa DINOZAURY w trójwymiarze po raz pierwszy odwiedzi Warszawę!

Sprawdź jak wyglądały prehistoryczne gady!

Świat dinozaurów w zupełnie nowej odsłonie. Wystawa obrazów 3D DINOZAURY trójwymiarze będzie nie tylko ciekawą lekcją, ale też niezwykłą przygodą dla małych i dużych.
Oprócz najbardziej znanego Tyranozaura, na wystawie zagości wiele innych znanych i mniej znanych gadów prehistorycznych. Będzie można zobaczyć tarbozaury, dromeozaury, gigantozaury, dilofozaury. Dzieci poznają ponad 30 gatunków drapieżników i kilka gatunków roślinożerców.

Wszystko to w ciekawej formie 3D, oglądane przez specjalne okulary, dzięki którym dinozaury będą wyglądać jak ożywione, tworząc iluzję jakby wychodziły z obrazów! Efekt trójwymiarowości robi niesamowite wrażenie nie tylko na dzieciach, ale również na ich opiekunach.

Bilety na wystawę dostępne online: https://tobilet.pl/dinozaury-warszawa.html

Dla dzieci do lat 3 wstęp bezpłatny – w bileterii należy pobrać darmowy bilet.

NIEDZIELA, 21 LISTOPADA

Balet dla dzieci: Giselle

Zapraszamy na kolejny balet dla dzieci w wyk. Les Ballets de Pologne

„Giselle” to najpiękniejszy i najbardziej wzruszający balet romantyczny z XIX wieku. Historia o sile miłości, która jest tak wielka, że może przezwyciężyć nawet śmierć. Opowieść oparta na podstawie legendy spisanej przez Heinricha Heinego o wiejskiej dziewczynie zwanej Giselle.

Zapraszamy wszystkich – tych małych i dużych, którzy chcieliby zobaczyć na scenie niebanalną baśń przedstawioną za pomocą tańca klasycznego i przepięknej muzyki Adoplhe Adama napisanej specjalnie pod balet „Giselle”.

Muzyka: Adolphe Adam
Choreografia: oparta na oryginalnej choreografii Jeana Coralliego i Jules’a Perrot
Premiera: 26 listopada 2017 w Warszawie
Czas trwania: 90 minut (w tym 15 minut przerwy)

Spektakl dla widzów w wieku od 5 do 100 lat

Libretto:

AKT 1

W wiosce mieszka piękna i delikatna dziewczyna zwana Giselle, o której rękę bardzo stara się leśniczy Hilaron. Pewnego dnia Giselle poznaje jednak innego młodzieńca o imieniu Loys i nie wiedząc, że jest nim przebrany książę Albert zakochuje się. Hilaron widząc swoją ukochaną z obcym chłopakiem wścieka się z zazdrości i przysięga mu zemstę.

W wiosce rozpoczyna się świętowanie winobrania. Giselle tańczy z innymi wieśniaczkami oraz nowo poznanym młodzieńcem. Jej matka (Berta) w trosce o zdrowie dziewczyny próbuje odciągnąć ją od zabawy i Loysa. Zazdrosny Hilaron znajduje w lesie pozostawione ubranie Księcia i dowiaduje się o jego prawdziwej tożsamości. Do wioski przybywają myśliwi. Zaniepokojony Albert ukrywa się. W orszaku myśliwych zjawia się książę Kurlandii i jego córka, Batylda, narzeczona Alberta. Berta wraz z córką gościnnie witają przybyłych i zapraszają ich do swojej chaty.

Zabawa w wiosce nadal trwa, Giselle zostaje królową winobrania a do zabawy wraca również przebrany Albert myśląc, że myśliwi już odjechali. Zjawia się Hilaron ze znalezioną w lesie szablą Księcia i tym samym demaskuje go. Grając na myśliwskim rogu wywabia z chaty Batyldę i jej ojca, którzy są zaskoczeni widząc Alberta w stroju wieśniaka. Zrozpaczona Giselle traci zmysły i szaleje, próbuje odebrać sobie życie. Jej serce nie wytrzymuje rozpaczy i dziewczyna umiera w ramionach Alberta. Załamany Albert próbuje zabić się sztyletem, ale odciągają go dworzanie. Hilaron przerażony całym zdarzeniem ucieka.

AKT II

Północ, cmentarz w lesie, miejsce nawiedzone przez wiły – duchy dziewcząt, którym złamano serce. Wiły nikomu nie wybaczają, zabijają każdego, kogo napotkają na swojej drodze. W okolicy poluje Hilaron. Przerażony tym miejscem ukrywa się w krzakach. Księżyc oświetla mogiłę Giselle. Zjawia się Mirta – królowa wił i gałązką mitry przywołuje zjawy. To dzisiaj do ich grona ma dołączyć nowa dziewczyna – Giselle. Duch dziewczyny wyłania się z grobu i zaczyna tańczyć.

Do grobu Giselle przybywa nieszczęśliwy Albert z wiązanką lilii. Momentami dostrzega zjawę swojej ukochanej. Nie jest pewien czy dzieje się to naprawdę czy jest to tylko wytwór jego wyobraźni. Tańczy razem z Giselle, ale dziewczyna po chwili znika i nawołuje Alberta chcąc go uchronić przed wiłami. Zaraz później zjawia się Hilaron goniony przez duchy, które znalazły jego kryjówkę. Otaczają go i zmuszają do tańca. Leśniczy ginie z wyczerpania. Ich kolejną ofiarą pada książę. Pojawia się jednak Giselle, która próbuje go ocalić. Błaga Mirtę o litość, ale królowa jest nieustępliwa. Nakazuje dziewczynie tańczyć. Albert widząc swoją ukochaną w tańcu przyłącza się do niej. Tańczą aż do świtu. Wraz ze wschodem słońca słabnie moc wił. Giselle udaje się ocalić Księcia przed śmiercią. Sama jednak musi wrócić do świata wił. Raz na zawsze żegna się z Albertem i znika w mogile.

Bilety 40 zł.

Wywrócona Bajka o Kapturku

Listopadowa TEATRALNA 13 w wykonaniu Teatru Kultureska to autorski spektakl, bazujący na znanej wszystkim dzieciom baśni Braci Grimm. Co to będzie, co to będzie? :)
Będzie to “Wywrócona Bajka o Kapturku”.
W lesie źle się dzieje – kwiaty zapadły się pod ziemię, przestały szumieć drzewa, wśród mchów ścielą się śmieci, a zamiast zieleni w lesie pojawiła się czerwień. Dzielna i waleczna Owieczka Ola podejmuje się odnalezienia odpowiedzi na pytanie: „Kto zaczarował las?”. Postanawia odnaleźć „leśnego potwora” i przywrócić zieleń drzewom. Czy pomoże jej w tym magiczny czerwony kapturek?
Dzieci na każdym kroku zaskakiwane będą przez nieoczywistych bohaterów, wyjątkowe zwroty akcji i poprzez niesamowite efekty sceniczne. Na scenie pojawi się narcystyczny Baran, waleczna Owieczka, „groźny” Wilk, dobra Leśna Wróżka, a także… tajemniczy leśny potwór.
Spektakl adresowany do dzieci 3+.

BILETY w cenie 19 zł
do nabycie w kasie MDK lub na stronie:
https://biletyna.pl/event/view/id/202390

Warsztaty żywieniowe i mentalne dla młodych sportowców

Zapraszamy zawodniczki i zawodników w wieku 9 – 13 lat.

Przebieg warsztatów:
👉 Rozpoczynamy konkretną dawką wiedzy, ale w praktycznym ujęciu. Podczas części szkoleniowej dowiecie się jakie jedzenie jest najlepsze dla pracujących mięśni. Co zjeść na 3 godziny, a co na 1 godzinę przed treningiem. Po jaki napój izotoniczny sięgnąć w trakcie wysiłku. Czy woda faktycznie nawadnia najlepiej? Jaki posiłek najlepiej zregeneruje mięśni po aktywności. Które produkty w sklepie powinien wybierać młody sportowiec. Czy słodycze są potrzebne w diecie zawodników? Na te i wiele innych pytań odpowiemy sobie już na początku.

👉 Następnie każdy przejdzie szczegółowa analizę składu ciała

👉 Najlepsze zostawiamy prawie na koniec🙃 Warsztat kulinarny. Co przygotujemy?
✅ posiłek przedtreningowy
✅ posiłek w trakcie treningu
✅ posiłek potreningowy

👉Kolejny panel teoretyczny to zajęcia z psychologiem sportu: Zapoznamy Uczestników z elementami treningu mentalnego, przećwiczymy techniki radzenia sobie ze stresem w sporcie i poza nim.

Każdy uczestnik otrzyma od nas prezenty.

Termin i miejsce: 21.11 godz. 10.00 – 14.00 Ciekawa Cafe, ul. Powstańców Śląskich 80D.

Koszt: 199 zł

Zapisy na: kontakt@sportujemy.pl i pod numerem telefonu: 516740678

Do zobaczenia 🙌

Z DYNIĄ W HERBIE – teatrzyk dla dzieci!

W królewskim ogrodzie na dynię padł strach. Słychać dzwonek zbliżającego się zjadacza dyń.
Władca dyniowego królestwa Ambroży Pumpkin Pestka postanawia rozprawić się ze złodziejem dyń.
Szukając Dyniozbója spotyka Grzybozbója i Liściozbója, którzy wykonują swoje jesienne, tajemnicze prace.
Kiedy wreszcie Zjadacz dyń staje na progu dyniowego ogrodu, król łapie go… co wydarzyło się dalej? o tym musicie przekonać się sami!
Spektakl dla dzieci od 3-8 lat!
Bilety do nabycia w MOK Kobyłka – 10 zł
ZAPRASZAMY!!!

Warsztaty Medyczne dla Dzieci

Drugi dzień naszego weekendu z pluszowym misiem!

NIEDZIELA 21.11 2021

Nasza sala zamieni się w prawdziwy oddział szpitalny, gdzie podczas Warsztatów Medycznych: “Moja medyczna przygoda” dla Przedszkolaków z @akademiamalegolekarza zbadamy nasze przytulaki oraz w asyście Instruktora Akademii Małego Lekarza przeprowadzimy operację na wielkim misiu! 🐻

Na zajęciach dzieci poznają również funkcje narządów ludzkiego ciała, osłuchają serce prawdziwym stetoskopem i poznają podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Nauczą się poprawnie badać uszy i gardło, dezynfekować
skaleczenia i zakładać opatrunki – niczym prawdziwi przyszli lekarze! Bowiem praktykę stawiamy na pierwszym miejscu! 😀
Do badania zabierzcie swojego ulubionego misia lub przytulankę! 🐻
Koszt: 60 zł
Na wydarzenie obowiązują zapisy, oraz przedpłata na konto: 17 1140 2004 0000 3002 7801 5540
z dopiskiem: imię i nazwisko dziecka, 21.11.2021, Warsztaty Medyczne

To będzie prawdziwy weekend Pluszowego Misia!
Już nie mogę się doczekać!


Przedstawienie dla dzieci: Złota Ryba

21 listopada 2021, niedziela, godz. 17.00
Bilet: 15 zł, liczba miejsc ograniczona

Zapraszamy na przedstawienie dla dzieci w wieku 2,5-9 lat w wykonaniu Teatru Animacji FalkoShow z Lanckorony.

Opowieść o kapitanie żeglugi, który dawniej przemierzał morza i oceany, a teraz wędruje z ogromnym kufrem podróżnym. W tym kufrze ukryte są ruchome obrazy. Siła magnetyczna jest wykorzystana do poruszania postaciami, które ożywają na oczach widzów. Usłyszycie historię rybaka i jego żony, którzy musieli spotkać złotą rybę, żeby uświadomić sobie, że szczęśliwym można być dzięki temu, jakim jest się człowiekiem, a nie dzięki rzeczom materialnym.

Czas: 40 minut.

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną musimy zadbać o Wasze i nasze bezpieczeństwo. Wprowadzamy kilka zasad dotyczących bezpiecznego udziału w wydarzeniu teatralnym i bardzo prosimy o ich przestrzeganie.

Zachęcamy do zakupienia biletów w systemie online.
Dom kultury jest otwarty dla widzów 40 minut przed spektaklem.
Wejście do DK Zacisze i przebywanie na terenie domu kultury jest możliwe tylko w maseczkach zakrywających usta i nos. Obowiązek ten dotyczy również czasu trwania spektaklu. Zwolnione z tego obowiązku są dzieci do ukończenia 5 r.ż.
Przy wejściu do DK Zacisze należy zdezynfekować ręce.
Przy wejściu do sali teatralnej odbywa się kontrola biletów.
Prosimy o stosowanie się do wskazówek pracowników DK Zacisze w zakresie bezpieczeństwa na widowni.
Prosimy o towarzyszenie dziecku podczas spektaklu.
Wejście do sali teatralnej jest możliwe po złożeniu przez Widza oświadczenia, że wg swojej wiedzy nie jest osobą zakażoną, przebywającą na kwarantannie, pod nadzorem epidemiologicznym lub wykazującą cechy infekcji (gorączka, kaszel, duszności). Formularz oświadczenia jest dostępny na stronie internetowej oraz w siedzibie DK Zacisze.
Oświadczenia opisane w pkt. 8 należy okazać pracownikowi DK Zacisze i następnie wrzucić do wyznaczonego pojemnika.
Kawiarenka w DK Zacisze jest czynna.
Informujemy, że nie jest czynna szatnia. Jest możliwość wnoszenia okrycia wierzchniego na widownię lub powieszenia na wieszakach dostępnych w sali teatralnej.
Zalecamy zachowanie dystansu 1,5m przy przemieszczaniu się wewnątrz DK Zacisze.
Zajmując miejsca siedzące na widowni zalecamy zachowanie 1 miejsca odstępu. Zasada ta nie dotyczy osób wspólnie zamieszkujących i zaszczepionych.
Zakup biletu i uczestnictwo w spektaklu jest równoznaczne z akceptacją powyższych zasad.

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/przedstawienie-dla-dzieci-zlota-ryba

Filmowy poranek dla dzieci | Solan i Ludwik – Misja Księżyc

Filmowy poranek dla dzieci (6+)

wstęp: 15 zł, rezerwacja miejsc online
sala: Broadway

Dzielny astronauta Solan wraz z jeżem Ludwikiem mają ambitny plan podboju kosmosu. Wszystko wydaje się być przygotowane. Okazuje się jednak, że na pokładzie pojawiają się niezapowiedziani pasażerowie, a im bliżej do startu, tym więcej nieziemskich niespodzianek. Kolejne filmowe przygody dwójki przyjaciół z wioski Flåklypa, w reżyserii Rasmusa A. Sivertsena, jednego z najbardziej uznanych współczesnych norweskich reżyserów animacji.

Trwa wielki wyścig na Księżyc. Drużyny z całego świata pragną jako pierwsze umieścić swoje flagi na jego powierzchni. Wkrótce o podróży w kosmos zaczynają marzyć także śmiały Solan i nieco bardziej ostrożny Ludwik. Ich pojazdem ma się stać rakieta zbudowana przez Alfiego – przyjaciela, który w domowym zaciszu opracowuje niecodzienne wynalazki, chociaż nie zawsze udane… Na miejsce startu przybywa ekipa telewizyjna, a przygotowania do lotu śledzi w napięciu cały kraj. Wszyscy trzymają kciuki za dzielnych, choć nietypowych astronautów.

Czy Solan i Ludwik zrealizują swoje marzenie i staną się słynnymi astronautami? Czy jako pierwsi postawią na Księżycu swoje łapy, a potem wrócą cali i zdrowi? Ich podróż będzie pełna niespodzianek! „Misja Księżyc” to trzecie spotkanie z ulubionymi bohaterami ze świata Flåklypa, które na pewno nie zawiedzie fanów tej pomysłowej dwójki.

Animacja otrzymała nagrodę jury Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych dla najlepszego filmu podczas 6. MFF Kino Dzieci, w uzasadnieniu jury czytamy:

Niezwykła historia znanych już nam bohaterów, pokazująca w przystępny i niepozbawiony humoru sposób, że nie wszystko co już zaplanowaliśmy udaje się zrealizować. Warto być wytrwałym do końca. Jest to zarazem bardzo ciekawa, niepowtarzalna animacja poklatkowa.

Warto zaznaczyć również polskie wątki w animacji. Scenografię do filmu przygotowało polskie studio animacji WJTeam/Likaon, a za konserwację lalek, kostiumy, formowanie i odlewanie odpowiedzialna była Liliana Swirska, pracująca w Norwegii artystka polskiego pochodzenia.

Link do zwiastuna: https://youtu.be/AK4s3iCZbME

tytuł oryginalny: Månelyst i Flåklypa
reżyseria: Rasmus A. Sivertsen
kraj i rok produkcji: Norwegia 2018
kategoria wiekowa: 6+
wersja językowa: dubbing

scenariusz: Karsten Fullu
animacja: Qvisten Animation
montaż: Rasmus A. Silvertsen, Zaklina Stojcevska
muzyka: Martin Roller, Lars Brenli
produkcja: Maipo Film
producent: Cornelia Boysen, Synnøve Hørsdal

Świnki 3 – Pepa, Mela, Kwi. Bajka muzyczna dla dzieci

Świnki 3 – Pepa, Mela, Kwi to bajka muzyczna dla dzieci opowiadająca historię 3 Świnek, które zaczynają samodzielne życie. Uwielbiają tańce oraz zabawy i niekoniecznie mają ochotę zastosować się do rad mamy, aby wybudować sobie solidne domki, w których będą mogły czuć się bezpiecznie. Tymczasem zbliża się zima, a na dodatek w okolicy zaczyna grasować głodny wilk.

Jak potoczą się losy 3 Świnek? Co robią w naszej bajce Królewna Śnieżka, Kot w butach, Pinokio i Baba Jaga? Czy warto być pracowitym i słuchać rodziców?

Jeżeli chcecie się przekonać – zapraszamy na bajkę Świnki 3 – Pepa, Mela, Kwi w wykonaniu zawodowych aktorów scen śląskich.

Niedziela, 21 listopada, godz. 16.00

Konstanciński Dom Kultury Hugonówka, ul. Mostowa 15

Bilety 25 zł do kupienia w kasie KDK lub online – wkrótce w sprzedaży

Przy zakupie w kasie obowiązują zniżki Karty Dużej Rodziny, Karty Mieszkańca oraz Karty Seniora.

Reżim sanitarny.

Filmowe poranki dla dzieci w Koneserze

Serdecznie zapraszamy do Konesera na niedzielne filmowe🎥 poranki z bohaterami kultowych polskich animacji🎞️. To doskonała okazja, żeby pokazać najmłodszym historie, które kiedyś z wypiekami na twarzy oglądali ich rówieśnicy. Z kolei dorośli będą mieli okazję przypomnieć sobie ulubione bajki z dzieciństwa.
🎥 Dziwne przygody Koziołka Matołka
🗒️ 7.11
⌚ 11:00
📌 Pasaż Konesera
🎟️ wstęp bezpłatny
🎥 Reksio
🗒️ 14.11
⌚ 11:00
📌 Pasaż Konesera
🎟️ wstęp bezpłatny
🎥 Bolek i Lolek wyruszają w świat
🗒️ 21.11
⌚ 11:00
📌 Pasaż Konesera
🎟️ wstęp bezpłatny
Wstęp wolny🆓!

Spektakl interaktywny „Szewc Dratewka” – Teatr Rozrywki Trójkąt

„Szewc Dratewka” to z humorem opowiedziana historia dzielnego szewca, ratującego królewnę od śmierci w paszczy smoka, lecz jednocześnie zaskakująca dodatkowymi niestandardowymi wątkami i wciąganiem widowni w akcję sztuki. Spektakl w wysokim stopniu angażuje młodych widzów, współpracujących bardzo intensywnie w misji pokonania potwora. W tle muzyka w stylu folk.

www.teatr-trojkat.pl/spektakle-dla-dzieci/szewc-dratewka

bilety 20 zł (dzieci do 1. roku wstęp wolny)
Prosimy o zakup biletów przelewem na konto (z kilkudniowym wyprzedzeniem):
57 1240 5918 1111 0000 4909 2927
W treści przelewu: imię i nazwisko, nazwa wydarzenia, data wydarzenia oraz rodzaj biletu.

Zdjęcie – Teatr Rozrywki Trójkąt

Jesienne warsztaty fotograficzne w Powsinie

To już końcówka jesieni w przyrodzie, ale fotograficznych tematów w ogrodzie jest nadal całe mnóstwo…

Poza tym trudno wyobrazić sobie, żeby odłożyć aparat fotograficzny na następne pół roku i czekać ze zdjęciami do nadejścia wiosny! Dlatego zapraszamy Was na plenerowe warsztaty fotograficzne do Ogrodu. Podczas spotkania pokażemy Wam, jak wiele pięknych ujęć można zrobić o tej porze roku w ogrodzie oraz… tropikalnej szklarni.

Podczas spotkania omówimy szczegółowo techniki fotografowania wspólne dla wielu różnych dziedzin fotografii. Odpowiemy także na pytania dotyczące sprzętu fotograficznego.

Zapraszamy z własnym sprzętem. Nie macie jeszcze aparatu? Nie szkodzi! Zabierzcie ze sobą smartfona, a pokażemy Wam, jak zrobić nim fajne fotografie i podpowiemy, jak relatywnie tanio zakupić swój pierwszy aparat.

Ubierzcie się adekwatnie do panujących warunków atmosferycznych, ale chłodem czy deszczem się nie przejmujcie. W przypadku złej pogody większa część zajęć odbędzie się pod dachem, w szklarni.

Na warsztaty obowiązują zapisy:
e-mailowo pod adresem
warsztaty@deluga.art

SMS-em pod numerem 504 955 900.

Pamiętajcie o podaniu imienia i nazwiska uczestnika oraz adresu e-mail, na który prześlemy szczegółowe informacje o wydarzeniu.

Warsztaty potrwają około 3 godziny.
Koszt uczestnictwa: 75 PLN

Do zobaczenia!

Roszpunka – spektakl dla dzieci

Tym razem nasz teatr małego widza zaprasza Bąbelki i ich rodziców na …
Pewnego dnia piękna dziewczyna o długich złotych
włosach przypadkiem zakochuje się w dzielnym rycerzu.
Wszystko byłoby dobrze gdyby nie jej matka. Zła
wiedźma Goteel postanowiła nie dopuścić do małżeństwa
dwóch kochających się ludzi.
Klasyczna „Roszpunka” Braci Grimm w naszym wykonaniu jest zabawą teatralnymi konwencjami: aktorską i lalkową.
I tu jak w każdej bajce zło triumfuje, ale tylko po to by ustąpić pola szczęśliwemu zakończeniu.
Jest tu miejsce i na smutek i na radość, zadumę i oczywiście fantastyczny bajkowy nastrój namalowany kolorowymi dekoracjami i lalkami.
Pragniemy też, wciągnąć dzieci w nasze przedstawienie, byśmy po trochu razem je wykonali.
Spektakl trwa ok 45 min.
Zapraszamy dzieci już od 2,5 roku życia 🙂
Cena biletu dla dziecka: 65 zł Rodzic/opiekun: 35 zł

Spektakl „Pędrek Wyrzutek” – Teatr Scena Lubelska

Przedstawienie na podstawie książki Stefana Themersona „Przygody Pędrka Wyrzutka”
Reżyseria i scenografia: Dariusz Kunowski
Muzyka: Mieczysław Litwiński

Spektakl oparty na “Przygodach Pędrka Wyrzutka” Stefana Themersona (1910–1988), polskiego emigracyjnego pisarza, a także filmowca, wydawcy, kompozytora i wszechstronnego artysty, działającego w parze ze swoją żoną Franciszką.
Książka ta jest mało znanym arcydziełem literatury dziecięcej, serią pełnych fantazji i subtelnego humoru przypowieści o poszukiwaniu swojej tożsamości i konieczności adaptacji do wymogów narzucanych przez ludzki świat. Tytułowy bohater przez ludzi uznawany jest za psa, przez psy – za człowieka, rybom wygląda na ptaka, a kotom – na rybę. W spotkaniach i rozmowach z profesorem Wielbłądem, królem Pingwinem, groźnym Karabinierem, mądrą Kozą, tajemniczą Małpą, smutnym Kapitanem i innymi bohaterami Pędrek próbuje dowiedzieć się, kim właściwie jest.

http://www.scenalubelska.art.pl/aktualnosci/spektakle/51-pedrek-wyrzutek

dla dzieci starszych i młodzieży
wstęp wolny

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments