Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 21–22 sierpnia

Jeszcze trwają wakacje! Jeszcze lato w pełni – zaplanuj fajny weekend dla całej rodziny. Wyjdźcie z domu i róbcie wspomnienia!

.

Spis treści:

sobota, 21 sierpnia

Owocowe lato w Koneserze

Serdecznie zapraszamy na owocowy🍓🫐 targ, gdzie znajdziecie świeże produkty prosto od producentów🙋‍♂‍🙋‍♀‍! Zrobicie tutaj zakupy🛍 od szkółkarzy, plantatorów i przetwórców. W roli głównej #PolskieSuperowoce🇵🇱 – jagoda kamczacka, borówka, agrest, truskawki, maliny, czarna oraz czerwona porzeczka, jeżyny i aronia. Wszystko „od pola na talerz”🍽, w jednym miejscu, dzięki współpracy plantatorów i Szefów Kuchni🧑🏼‍🍳.

Podczas wydarzenia będziecie mieli możliwość zakupić:
👉🏻sadzonki
👉🏻świeże owoce
👉🏻przetwory
👉🏻potrawy przygotowane przez restauracje Konesera!

🗓️ 3 lipca, 17 lipca, 31 lipca, 21 sierpnia
📍 plac Konesera, w godzinach 11:00-16:00
🎟️ Wstęp bezpłatny!🆓
🅿️ – pierwsza godzina gratis

Co jeszcze na Was czeka?⬇️
➡️ Krzewy z owocami. Dzieci będą mogły spróbować owoców, które samodzielnie zerwą z krzaka🫐: #jagodakamczacka (3/07) #borówka (17/07) #malina (31/07) #aronia (21/08)
➡️ Sadzonki w doniczkach do kupienia na działkę, balkon🪴
➡️ Świeże owoce przywiezione wprost z plantacji🫐
➡️ Przetwory: dżemy, konfitury, soki i wina 🍷
➡️ Dania przygotowane przez👩‍🍳 Koneser Grill, Syreni Śpiew Koneser, ORZO people-music-nature Koneser i “Bombaj Masala” Restauracja Indyjska, Ferment Praski.
➡️ W jazzowych rytmach zagra DIZZY BOYZ BRASS BAND – prawdziwa eksplozja pozytywnej energii na dwa saksofony, trąbki, puzony, tubę i bębny🎷🎺.
➡️ Eko-warsztaty dla dzieci👦🏻 – m.in. stworzenie własnego projektu płóciennej torby

Wystawcy: BiGrim (gama produktów na bazie, maliny, jagody kamczackiej, porzeczki, agrestu i rokitnika); Agronom Berries (truskawki, borówki, maliny, czerwone porzeczki oraz soki NFC Smaki Lata, m.in. z jagodą kamczacką i aronią); Przetwory z Borówki (konfitury i soki 100%); Berry Good (borówki, soki), OVOC (truskawki, maliny); Biohaskap (#1 eko sok 2019 na świecie); Gospodarstwo Haskap (soki, syropy, wina, konfitury, musy, zestawy i owoce jagody kamczackiej); Jagodowe Pole (jagoda kamczacka – owoce, musy i dżemy); Plantacja Borówki B&K Wasiak; Gospodarstwo Rolno-Sadownicze Beata Wasiak; Korab Garden (soki z aronią, czarną porzeczką, maliną, rokitnikiem; Bio Smoothy aronia serwatka bozia; błonnik aroniowy); in-vitro Kusibab (kamczacka – owoce i sadzonki); Jagodowe Marzenie i Krasne pole (jagoda kamczacka); Gospodarstwo Ogrodnicze Selerscy (kamczacka – owoce i przetwory); Gospodarstwo Ogrodnicze Krupińscy (sadzonki i owoce kamczackiej, truskawki, agrest; sok z jagody kamczackiej)
Pełna lista na stronie: https://bit.ly/34RUrLO

Połączyliśmy siły wraz ze Stowarzyszeniem Plantatorów Jagody Kamczackiej, Polskim Stowarzyszeniem Plantatorów Porzeczek, borówki SPBA, Stowarzyszenie Plantatorów Truskawki, Stowarzyszenie Plantatorów MiniKiwi, Krajowe Zrzeszenie Plantatorów Aronii, Fundacją Promocji Polskiej Borówki, Krajowym Związkiem Grup Producentów Owoców i Warzyw oraz Kantar Polska.

Warsztaty ogrodnicze z Łukaszem Skopem

Zostań miejskim ogrodnikiem! Podczas tegorocznych wakacji ponownie zapraszamy mieszkańców Warszawy, a szczególnie Muranowian do wspólnego sadzenia kwiatów i ziół 🌿🌺🌾 na “Łęce Leśmiana” – zielonym skwerze przed Muzeum POLIN. Przewodnikiem po miejskim ogrodnictwie będzie Łukasz Skop (Bez Ogródek).

🌿 Soboty: 26 czerwca, 10 i 24 lipca, 7 i 21 sierpnia, godz. 16.00-18.30
🌿 Wstęp za pobraniem bezpłatnych wejściówek, które będą dostępne 7 dni przed każdym warsztatem na stronie wydarzenia: https://www.polin.pl/pl/wydarzenie/sasiedzka-rabatka-warsztaty-ogrodnicze-z-lukaszem-skopem
🌿 Miejsce warsztatów: “Łąka Leśmiana” (zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ulicy Lewartowskiego)

🌺 W ramach cyklu warsztatów ogrodniczych „Sąsiedzka rabatka” będziemy rozmawiać o ziołach i dzikich roślinach jadalnych, nauczymy się suszyć rośliny do bukietów, a także posadzimy krzewy owocowe. Dowiemy się, jakie rośliny kwitną na łące, które w swojej poezji wymieniał Bolesław Leśmian.

🌺 Nauczymy się jak dbać o rośliny doniczkowe od nasionka i w jaki sposób można je ze sobą łączyć. Łukasz Skop opowie także o kwiatach ogrodowych, jak odchwaszczać, nawozić, rozmnażać i rozsadzać kwiaty cebulowe, o tym, jakie są naturalne sposoby odstraszania szkodników.

🌺 Dowiemy się także jakie rośliny łąkowe wspierają motyle na różnych etapach ich rozwoju dzięki specjalnej mieszance nasion od Tygodnika Powszechnego.

Podczas warsztatów będziecie mieli okazję do zadania pytań i wymiany uwag na temat własnych ogródków.

🌿🌿🌿

Łukasz Skop – mgr inż. biotechnologii roślin, prowadzi bloga (www.bezogrodek.com) oraz popularny profil na Instagramie @bez.ogrodek. W “Dzień Dobry TVN” jest gospodarzem cyklu ogrodniczego pod tytułem “Co z tego wyrośnie?” gdzie pokazuje, jak na niewielkiej przestrzeni stworzyć prawdziwą oazę zieleni.
Warsztaty odbywają się w ramach #ŁąkaLeśmiana. Pełny program wydarzeń dostępny w linku: http://bit.ly/laka-lesmiana-2021

Partner medialny Tygodnik Powszechny


Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy.

Fundusze norweskie i EOG | EEA and Norway Grants | Ambasada Norwegii w Polsce | #Funduszenorweskie i #EOG #EEANorwayGrants | Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu | Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Kolorowy Ogród – warsztaty kreatywne dla dzieci

Zapraszamy do naszego Ogrodu, w którym specjalnie dla najmłodszych miłośników roślin powstał letni Kolorowy Ogród, czyli strefa warsztatów wszelakich, w której w każdy letni weekend w godz. 11-17 odbywają się inspirujące i pobudzające wyobraźnię aktywności.

Kolorowy Ogród, to aktywnie i kreatywnie spędzony czas na zabawach ruchowych na świeżym powietrzu pośród kolorowych i pachnących kwiatów, na pięknie wypielęgnowanych polankach, gdzie można biegać boso, leżeć w trawie, skakać na skakance, a wszystko po okiem fantastycznych opiekunów.

W Kolorowym Ogrodzie nie może zabraknąć oczywiście kolorów, które dzieci będą wykorzystywać: rysując i malując na dużym formacie, wycinając, naklejając, szyjąc. Wszyscy chętni poznają tajemniczą sztukę decoupage, tworzenia pachnących woreczków wypełnionych płatkami róż czy kwiatami lawendy.

W tym czasie opiekunowie mogą wypoczywać na leżakach i chłonąć piękno naszego Ogrodu.

W każdy weekend nowe pomysły i zabawy.

Koszt: 20 zł (płatne w Ogrodzie)

Liczba miejsc ograniczona do ilości stanowisk warsztatowych.

Informacje: informacja@obpan.pl tel. 22 648 38 56 w. 262 (poniedziałek-piątek 7:30-15:00)

“Krawiec Niteczka”, Teatr Malutki / spektakl dla dzieci w ramach Królewskich Arkad Sztuki 2021

Zapraszamy na spektakl w ramach cyklu Arkady Dzieciom:
👧🧒 “Krawiec Niteczka” w wykonaniu Teatru Malutkiego
👉 21 sierpnia, godz. 12.00, Arkady Kubickiego

🪡🧵 Naszym najmłodszym gościom gorąco polecamy spotkanie z klasyką literatury dziecięcej.
Krawiec Niteczka” to spektakl, który powstał w oparciu o popularne opowiadanie Kornela Makuszyńskiego. Opowiada o dzielnym krawcu, który dociera do niewielkiego Pacanowa i ratuje miasteczko przed potopem.
W jaki sposób mu się to udało i jakie przygody spotkały go po drodze❓ Czy bohaterski czyn został hojnie nagrodzony❓

Przedstawienie jest niezwykle pomysłowym monodramem powstałym w oparciu o techniki teatru lalek. Lalki i scenografia wykonane zostały według projektów znanego łódzkiego plastyka Jana Zielińskiego. Muzykę do spektaklu skomponował Bogdan Dowlasz, były rektor Akademii Muzycznej w Łodzi, ceniony muzyk i twórca oprawy muzycznej licznych spektakli teatralnych.

Fot. Piotr Manasterski


🆓 Wstęp bezpłatny
Liczba miejsc ograniczona!
Projekt powstał przy wsparciu finansowym Urzędu m.st. Warszawy

Zajęcia ogólnorozwojowe na świeżym powietrzu, dla dzieci, dorosłych oraz seniorów.

Zajęcia prowadzone są z podziałem na 3 grupy wiekowe:

-dzieci (7-12 lat), w każdą środę (18:45-19:30) oraz w sobotę (11:30-12:15),

-osoby dorosłe, zajęcia prowadzone w tym samym czasie co dla dzieci,

-seniorzy, w każdą środę (18:00-18:45) oraz w sobotę (10:45-11:30).

Cena zajęć 35 zł od uczestnika zajęć, płatność co 4 zajęcia

Dyskoteka dla dzieci w Plażówce Saska Kępa!

W myśl zasady, że zła muzyka boli całe życia, a ta dobra może je uratować, mówimy stanowcze nieeeeeeee złym i wszędobylskim hitom dla dzieci. Jako młodzi rodzice, kochający swoje dzieci, postanowiliśmy organizować imprezy, na których muzyka będzie lekka, ale nie głupia, łatwa, ale nie banalna, zwiewna, ale dobra, a przede wszystkim fajna zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Za selekcję starych i nowych hitów odpowiadają zawsze doświadczeni warszawscy Dje, którzy w najbliższym otoczeniu mają mnóstwo rozbawionych dzieci, a o rozrywkę dla ich rodziców dbają od lat. Za zabawy wokół muzyki odpowiadają doświadczone animatorki, do tej pory opiekujące się punktami gastronomicznymi dla dzieci, kącikami dziecięcymi w kinach, przedszkolami i gromadką własnych zadowolonych pociech.

TARG Śniadaniowy na Żoliborzu

Startujemy!
Przed nami dziewiąty sezon Targu ! Zapraszamy Was serdecznie do rozpoczęcia z nami już dziewiątego sezonu Targu Śniadaniowego na Żoliborzu – tu gdzie wszystko zaczęło się w 2013 roku.
Oferta zakupowa, oferta kulinarna, oraz wiele innych atrakcji czekać będzie na Was przez cały sezon.
Ze względu na panującą pandemie na ten moment nie będziemy realizować programu rozrywkowego czy warsztatowego
Czekamy na lepszy moment, aby w pełni móc rozwinąć skrzydła.

Angielski z ciocią Pegą w Plażówka Saska

Nasz cykl nauki z zabawą dla najmłodszych
ANGIELSKI Z CIOCIĄ PEGĄ – to otwarte zajęcia nauki języka angielskiego.
Co Sobotę na Plażówka Saska będą odbywać się otwarte zajęcia j.angielskiego.
11:00-11:45 – zajęcia z języka angielskiego dla grupy 1-3 lata;
11:45-12:30 – grupa 4-6 lat

Przez cały sezon będziemy prowadzić bezpłatne zajęcia dla najmłodszych z języka angielskiego z Ciocią Pegą – nauczycielką języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym

Program obejmuje naukę przez zabawę:
-aktywizująca metoda nauczania z użyciem kart obrazkowych (Flashcards)
-zabawy ruchowe
-piosenki
-czytanie i opowiadanie, wspieranie gestem

gry językowe
Każde zajęcia będą indywidualną lekcją.

ANIMACJE DLA DZIECI NAD WISŁĄ x GRUNT I WODA

Drodzy rodzice! Ukłon z Waszą stronę :)
Zapraszamy Was z pociechami na chill na leżaczku nad naszą piękną Wisłą! ♥

Animacje prowadzi wspaniała grupa animatorek ze Skakanki :)

Międzypokoleniowe zabawy ruchowe w Hugonówce!

Ruch to zdrowie! Zwłaszcza w Parku Zdrojowym jedynego uzdrowiska na Mazowszu!

Serdecznie zapraszamy na rodzinne warsztaty międzypokoleniowe! Warsztaty, na których dziecko i rodzic spotkają się w spontanicznym ruchu. Wykorzystując techniki inspirowane natural movement będziemy wspólnie uczyć się i ruszać poprzez zabawę. Uczestnicy poznają kreatywne zabawy i ćwiczenia ruchowe, które będą mogli wykorzystać w domu, na spacerze lub wakacyjnym wyjeździe. Do zabawy nie potrzeba nam niczego, prócz własnego ciała i partnera!!!

Warsztaty dla dzieci (6+) z rodzicami/opiekunami

Prowadzący – Weronika Zaborowska (Fundacja Sztuka Ciała)

Weronika Zaborowska – młoda animatorka kultury. Uczęszczała do Studium Animacji Kultury SKiBA we Wrocławiu na specjalizacji pantomimicznej. Certyfikowana choreoterapeutka. Od trzech lat prowadzi ruchowe i artystyczne warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz jest wychowawcą i instruktorem młodzieży na obozach snowboardowych. Interesuje ją praca z emocjami poprzez sztukę i pracę z ciałem.

sobota, 21.08, godz. 16.00-17.30
Polana przy Hugonówce. Wstęp wolny, obowiązują zapisy online: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/29173

Zapisy do czwartku 19.08.2021 do godz. 16:00. W przypadku małej liczby chętnych warsztaty nie odbędą się.

Gra terenowa o Wojciechu Jastrzębowskim

Instytut Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego ma przyjemność zaprosić na grę terenowa o Wojciechu Jastrzębowskim.

Wojciech Jastrzębowski (1799-1882) to wybitny polski przyrodnik, pedagog i krajoznawca, profesor botaniki, fizyki, zoologii i ogrodnictwa, prekursor resocjalizacji i społecznik, powstaniec listopadowy i autor Konstytucji dla Europy 1831 r.

Celem Gry jest zapoznanie uczestników z postacią i dokonaniami Wojciecha Jastrzębowskiego, patrona roku 2021 na Mazowszu.

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/KYtyQkCTbyXLLzMs9

Początek Gry: Głaz Jastrzębowskiego w Łazienkach Królewskich, od godz. 10 do 12. Na starcie przedstawiciel każdej Drużyny otrzyma Kartę Gry oraz mapę obszaru , na którym odbywać się będzie Gra.

KAŻDY WYGRYWA, liczymy na współpracę Organizator przygotuje pamiątkowe upominki dla wszystkich uczestników.

Gra skierowana jest do osób w każdym wieku. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w Grze jedynie pod opieką rodzica lub prawnego opiekuna lub pod opieką innej pełnoletniej osoby

Regulamin gry: https://instytutbirm.pl/gra-terenowa-o-wojciechu-jastrzebowskim/

Zadanie dofinansowanie ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Ścieżkami Chopina – spacery z przewodnikiem po parku w Żelazowej Woli

W każdą sobotę i niedzielę o godzinie 11:30, 14:00 zapraszamy rodziny z dziećmi, małe grupy oraz indywidualnych zwiedzających do wzięcia udziału w historyczno-przyrodniczych oprowadzaniach po parku.

Podczas spaceru sprawdzimy wspólnie ile kształtów, detali i kolorów kryje w sobie park w Żelazowej Woli. Poznamy fascynującą historię tego miejsca oraz ludzi z nim związanych, dowiemy się jak ten wyjątkowy ogród powstawał i czy w czasie gdy przebywali tu Chopinowie wyglądał podobnie. Zobaczymy XIX-wieczne drzewa, kwiaty z różnych części świata i roślinność piętrową, zakomponowane w nowoczesnym stylu.

Przyjrzymy się ukrytym w parku wizerunkom Fryderyka i poznamy tzw. małą architekturę, pergole z pnącymi roślinami czy altany pod którymi można się schronić. Geometryczna przestrzeń niczym muzyka posiada swój rytm, co odkryjemy spacerując parkowymi alejkami sąsiadującymi z Morskim Okiem czy Estradą nad Stawem. Po drugiej stronie Starego mostu na rzece Utracie, odkryjemy krajobrazową część parku.

Prowadzenie: Andrzej Fortuna


Informacje praktyczne:

Koszt: 10 zł + biletu wstępu do parku

Rezerwacje: http://bilety.nifc.pl

Zbiórka przy Pawilonie recepcyjnym.

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami: https://muzeum.nifc.pl/pl/muzeum/wizyta-informacje-miejsce/2/1015_udogodnienia-dla-niepelnosprawnych

Pożegluj #NaWiśle

Ahoj! ⚓️
W każdą sobotę wakacji oraz we wrześniu @Warszawski Plażowy zaprasza na rejsy jachtem żaglowym typu Omega po Wiśle. 🌊 Wypływamy z @Plaża Saska w godzinne rejsy rekreacyjne, na których dowiecie jak to się dzieje, że żaglówka płynie tam, gdzie chcemy, kto ma pierwszeństwo na wodzie, co to jest zęza i szot, ale przede wszystkim będziecie mogli cieszyć się rzeką, wiatrem i słońcem. ☀️

Zapisz się #NaRejs u @Warszawski Plażowy. Ilość miejsc jest ograniczona, zapisujemy Was na tydzień przed terminem.

Godziny rejsów:
12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:00

Warsztaty gimnastyczne dla dzieci – KSG Legion Warszawa

Kolejna sobotnia propozycja dla najmłodszych to Warsztaty gimnastyczne z KSGA Legion Warszawa.
Warsztaty będą odbywać się regularnie w każdą Sobotę o godz 13:00 na Plażówce Saska
Zapraszamy ❤
KSGA Stowarzyszenie Gimnastyczne “Legion” Warszawa – SGLegion/SG Legion– Klub Sportowy Gimnastyki Artystycznej LEGION Warszawa specjalizuje się w szkoleniu zawodniczek gimnastyki artystycznej. Jest jednym z największych klubów gimnastycznych w Polsce, zrzeszając ponad 500 uczestników zajęć w 10 lokalizacjach na terenie Warszawy.
Gimnastyka artystyczna to forma ćwiczeń dla dziewcząt i jest jedną z najpiękniejszych i jednocześnie jedną z trudniejszych olimpijskich dyscyplin sportowych. Jest sportem pełnym wdzięku i piękna, ale też wymagającym zaangażowania i poświęcenia od zawodniczek. Kształtuje piękną sylwetkę, uczy gracji, wyrabia kondycję i siłę charakteru.
W ramach warsztatów w formie zabawy dostosowanej do wieku dzieci będzie można nauczyć się podstawowych elementów gimnastycznych oraz spróbować swoich sił z przyborami gimnastycznymi pod okiem naszej profesjonalnej i wykwalifikowanej kadry.

Zostań archeologiem | bezpłatne warsztaty rodzinne

Zapraszamy na kolejne bezpłatne warsztaty dla dzieci, w ramach których poznamy tajemnice międzywojennej archeologii! 🗿🗺

📚 Po co nam mitologia?
🦸‍♂️ Co to znaczy, że mityczni herosi i ich postawy są ponadczasowe?
👹‍Gdzie można dziś spotkać Herkulesa, Cyklopa, Hydrę, Cerbera i inne potwory?
💻 Czemu groźne wirusy komputerowe nazywane są Trojanami?
🚀 Co ma wspólnego bóg Wulkan z oponami samochodowymi a Apollo z lotami w kosmos?

Odpowiedzi poszukamy razem z Rajmundem Gostkowskim, polskim archeologiem dwudziestolecia międzywojennego, który poświęcił swoje życie na badania cywilizacji greckiej i rzymskiej. Często wyjeżdżał do Grecji i uczestniczył w wielu projektach wykopaliskowych. Interesował się wychowaniem fizycznym w starożytności, religią i sztuką starożytnych Greków oraz życiem codziennym mieszkańców Pompei. 🏺🏔

Podczas warsztatów uczestnicy:
🔸 dowiedzą się jak sto lat temu wyglądały wykopaliska archeologiczne,
🔸 poznają najciekawsze stanowiska archeologiczne w tym w Nea Pafos na Cyprze,
🔸 posłuchają opowieści o zwyczajach, ubiorze i potrawach sprzed dwóch tysięcy lat,
🔸 własnoręcznie wykonają drewniany model starożytnego greckiego okrętu – triery.


Warsztaty organizowane są w Niepodległa. Miejsce spotkań – kawiarnianej przestrzeni w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w niezobowiązujących, licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Niepodległa z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowywania polskiej państwowości.


Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Warszawa w Pigułce – cykliczne wycieczki Ogórkiem

Zespół Ogórkiem po Warszawie zaprasza na wycieczkę Warszawa w Pigułce. Tak, tak – mamy świadomość, że słowo „pigułka” nie kojarzy się najlepiej. Z drugiej strony pewnie są i tacy, którzy na to hasło wpadną w stan błogiej ekstazy. Wiadomo, wszystko zależy od osobistych doświadczeń i przeżyć.

Jak my definiujemy to słowo? Dla nas pigułka to skondensowana formuła, esencja, maksimum zabawy i pozytywnych doświadczeń dla ludzi, którzy nie dysponują zbyt dużą ilością czasu, a chcieliby poznać Warszawę, poczuć jej klimat, zrozumieć ją. Nie od dziś przecież wiadomo, że małe jest piękne i nie liczy się ilość tylko jakość.

Jeśli chcecie dowiedzieć się skąd bierze się fenomen tego miejsca a nie macie zbyt wiele czasu, wybierzcie się z nami w podróż po stolicy na pokładzie legendarnego autobusu marki Jelcz „Ogórek”. Nasz kochający swoje miasto przewodnik, wciągnie Was w wir fascynującej zabawy z Warszawą w tle. Ta wycieczka to nie tylko przejażdżka pięknie odrestaurowanym pojazdem z minionej epoki. To przede wszystkim cała masa ciekawostek, anegdot, biografii składających się na niesamowitą historię niezwyciężonego miasta.
Dzięki nam dowiecie się:
• której godzinie i dlaczego grany jest warszawski hejnał,
• czy kolumna Zygmunta stała kiedyś w fontannie,
• pozostałością jakiego budynku jest Grób Nieznanego Żołnierza,
• które obiekty w stolicy były przesuwane,
• kto do Pałacu Kultury i Nauki nie wpuścił Bieruta,
• od jakiej łazienki wzięły nazwę Łazienki Królewskie,
• co chodzi z krzyżami na pl. Trzech Krzyży,
• którą konstytucję mieli na myśli twórcy placu Konstytucji i na cześć którego marszałka nazwę wzięła ulica Marszałkowska,
• dlaczego Mariensztat oznacza Miasto Marii i o którą Marię tu chodzi,
• w końcu dlaczego Praga nazywa się Pragą i co ma Praga czeska do naszej, o ile w ogóle coś ma

To oczywiście tylko część atrakcji, bo nasz przewodnik o swoim mieście potrafi mówić godzinami i robi to w sposób zajmujący i szalenie ciekawy. Jeśli chcecie się o tym przekonać, nie czekajcie dłużej i wybierzcie się z nami w podróż, której długo nie zapomnicie. Już niejeden z naszych gości przekonał się, że to co sądzimy o danym miejscu przede wszystkim zależy od tego kto i w jaki sposób nam to miejsce pokaże.
Wycieczki odbywają się w każdą sobotę o godzinie 15:00. Startujemy z placu Defilad. Nasz „Ogórek” będzie na Was czekał przed głównym wejściem do Pałacu Kultury i Nauki od strony ulicy Marszałkowskiej. Prosimy o przybycie najpóźniej na 15 minut przed odjazdem.

Spacer śladami “Lalki” Bolesława Prusa

ECOstrefa #NaBulwarze

W każdy weekend wakacji oraz we wrześniu @Bulwar im. Gen. Smitha Pattona zmieni się w ECOStrefę animacji i wydarzeń pod wspólnym hasłem #WisłaDlaKlimatu.

W sobotę i niedzielę między 12:00 a 16:00 spotkamy się aby bawić się, uczyć i budować dobre zwyczaje proekologiczne!

Sobota, 21 sierpnia

🌲12:00-14:00 – POZNAJ ŻYCIE PSZCZÓŁ – warsztat

Kim jest pszczelarz? Czym jest ul? Co to pszczela rodzina? Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata? Dlaczego powinniśmy o nie dbać, jak kiedyś, a jak dziś pozyskuje się miód pszczeli…? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań udzielimy w czasie trwania warsztatów pszczelarskich.

🌲14:00 – 16:00 – ORIGAMI – flora

Podczas warsztatów origami zajmujemy się tworzeniem przestrzennych form z arkusza papieru. Każdy uczestnik otrzymuje oryginalny papier służący do zabawy w origami, schemat składania kartek oraz fachowe wsparcie animatora. Składanie papieru metodą origami może być prostą zabawą, ale musimy pamiętać,że jest też wiele bardzo skomplikowanych i czasochłonnych projektów wymagających wielkiej uwagi i dokładności. Na naszych zajęciach dostosowujemy stopień trudności do wieku i umiejętności uczestników, tak by każdy mógł samodzielnie wykonać przestrzenną figurkę oraz ją ozdobić.

Niedziela, 22 sierpnia

🌲12:00-14:00 – SZKOLENIE ŻEGLARSKIE

Zapraszamy na zajęcia żeglarskie „na sucho”. W planie symulator łódki dla najmłodszych, szkolenie z węzłów żeglarskich, kilka słów o bezpieczeństwie na wodzie i wiele innych atrakcji! Dodatkowo specjalne animacje dla najmłodszych.

🌲12:00 – 16:00 – EKORANGING – happening

Happening, podczas którego będziecie mogli “oddać” swój głos, a jednocześnie pokazać jakie są wasze proekologiczne wybory w życiu codziennym. Do tego celu zapraszamy do odwiedzenia instalacji- systemu przezroczystych kolumn do głosowania. Każda z kolumn prezentuje inne zachowanie nacechowane dbałością o naturę. Co wygra? Zakręcanie wody podczas mycia zębów, segregacja odpadów, a może wegetarianizm? W naszej akcji może wciąć udział każdy. Oddajcie głos za ekologiczną postawą! Zaczynamy od 12:00, wyniki podamy wam do końca dnia!

Rodzinne warsztaty stolarskie – domek dla jerzyka

Zapisy: https://app.evenea.pl/event/ogrodsasiedzki5/

Warsztaty rodzinne zorganizowane w nowo powstałym ogrodzie sąsiedzkim. Do jego zazielenienia zaprosimy dzieci i rodziców z okolicznych podwórek i okolicy. Wspólnie stworzymy domki dla jerzyków – ptaków wyłapujących komary, które będą tłem przestrzeni ogrodu.
Uczestnicy podczas warsztatów zdobędą podstawową wiedzę na temat tego, jak zbudować taki domek. Od samego projektowania, poprzez wymiarowanie, dobór materiałów po samo wykonanie. Praca będzie polegała na wycięciu elementów przy pomocy lasera CNC i wykończeniu modelu używając narzędzi stolarskich.
Wspólnie z uczestnikami zbudujemy domki dla naszych ptasich przyjaciół. Stworzona podczas warsztatów instalacja ozdobi Ogród Sąsiedzki, lub jeśli będziecie chcieli będziecie mogli zabrać domki ze sobą.
Grupa docelowa: rodziny, sąsiedzi, mieszkańcy Pragi Północ,

Zapisy: otwarte, osoby 10+ z opiekunami / 1 bilet = zespół (opiekun + dziecko)
Cel: projektowanie, praca na stolarni, zabawy z drewnem, włączenie się we współpracę

Warsztat realizowany przez Stowarzyszenie Robisz.to we współpracy z Fundacją Orange.

niedziela, 22 sierpnia

Eko-Fun – Warsztaty w NYX Hotel Warsaw 

Wakacje powoli dobiegają końca. 22 sierpnia, o godzinie 12:00 NYX Hotel Warsaw zaprasza dzieci na ostatnie już w sezonie letnim kreatywne warsztaty, tym razem ekologiczne. Na spotkaniu  dotyczącym zero waste i recyklingu każdy uczestnik będzie mógł popisać się swoją kreatywnością i stworzyć fantastyczne zabawki z materiałów, które teoretycznie są już odpadami.  NYX Hotel Warsaw pokazuje, że ochrona środowiska może być ciekawą formą rozrywki.

Na Warsztatach NYX Hotel Warsaw for Kids każdy uczestnik dowie się czym i jak ważny jest recykling. Dzieci będą miały okazje wykorzystać pozornie niepotrzebne już materiały do stworzenia ciekawych i niepowtarzalnych dekoracji i zabawek. Dzięki użyciu niestandardowych elementów takich jak butelki, plastelina, korki czy wstążki, uczestnicy warsztatów rozwijają wyobraźnię i inwencję twórczą. 

Warto zapisać się już dziś, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

Zapraszamy do zapisów przez Facebooka: https://www.facebook.com/nyxhotelwarsaw,
Instagrama: https://www.instagram.com/nyxhotelwarsaw/
Recepcję hotelu: : 22 346 29 00 lub mailem: info.nyxwarsaw@leonardo-hotels.com  

Co: Warsztaty tworzenia zabawek z materiałów pochodzących z recyklingu
Gdzie: NYX Warsaw Hotel, ul. Chmielna 71
Kiedy: 22 sierpnia, niedziela, 12.00.
Wstęp bezpłatny.

Mała Letnia Akademia Teatralna „Ssaki, ptaki, teatralne draki” – RYTM w Centrum Praskim Koneser

Mała Letnia Akademia Teatralna🎭 to plenerowe spektakle zorganizowane w ramach LATA KONESERA 2021☀️. Występy kierowane są do najmłodszych widzów👦🏻 i całych rodzin.

🗓️22 sierpnia o godzinie 13:00
📍plac Konesera
🎟️Wstęp bezpłatny!🆓
🅿️ – pierwsza godzina gratis
Zapisy: brak

ℹ️„Ssaki, ptaki, teatralne draki” – warsztaty – RYTM
RYTM jest częścią z cyklu „Ssaki, ptaki, teatralne draki” – interaktywnych warsztatów z elementami teatru lalek. Udział w humorystycznych, inspirowanych światem zwierząt zajęciach sprawi, że każdy widz znajdzie swoją przestrzeń do twórczej aktywności. Będziemy pobudzać nie tylko wyobraźnię, ale też nasze ręce, nogi i struny głosowe. Poprzez język teatru, ruch i zabawę uczestnicy będą badać świat przyrody wokół tematu rytmu. Do warsztatów dołączony jest manual, czyli podręcznik z podpowiedziami do działań twórczych, który może posłużyć do zgłębienia tematu spotkań i kreatywnych poszukiwań w przyrodzie! Bądźcie gotowi na teatralne emocje i kreatywne działania w przyjaznej atmosferze!

👤Pomysł i koncepcja cyklu: Robert Jarosz
Reżyseria i opracowanie/część RYTM: Milena Kranik
Scenografia: Mária Bačová
Prowadzenie: Tomasz Kowol i Adam Wnuczko / Honorata Zajączkowska i Damian Kamiński

Teatr Guliwer

Organizator Triki Tashka

Ptasie poranki – ornitologiczne spacery dla dorosłych i dzieci

Ornitologiczne spacery dla dorosłych i dzieci od 7 roku życia, łączą formę terenowej, edukacyjnej pogadanki z obserwacjami ptaków i zapoznają uczestników z latającymi mieszkańcami Parku w Żelazowej Woli. Odkryjemy ich zwyczaje i nauczymy się rozpoznawać je po sylwetkach i głosie, a także zaobserwujemy zmiany zachodzące w parkowej przyrodzie oraz zachowaniach ptaków w zależności od pory roku.

Obserwacje ptaków będą wpisywane po zajęciach przez prowadzącego do portalu www.ornitho.pl, bazy internetowej, z której korzystają naukowcy. W ten sposób uczestnicy będą mogli wrócić wirtualnie do tematyki zajęć i przypomnieć sobie ich treści oraz przyczynić się do rozwoju nauki.

Niedziele
godz. 10:15-11:15

Prowadzenie: Sławomir Kasjaniuk


Informacje praktyczne:

Koszt: 10 zł + bilet wstępu do parku
Rezerwacje: https://bilety.nifc.pl/
Zbiórka: przy Pawilonie recepcyjnym

Awifauna Polski
22 sierpnia

Liczba gatunków ptaków na danym terenie, czyli awifauna, przekracza w Polsce 450. Większość z nich zakłada gniazda i wychowuje pisklęta, inne odwiedzają nasz kraj podczas wiosennych lub jesiennych przelotów, pomiędzy obszarami lęgowymi a zimowiskami. Zaobserwujemy kilkunastu przedstawicieli awifauny Polski spacerując parkowymi alejami, o pozostałych porozmawiamy. Dowiemy się, które z nich należą do najmniejszych, największych, najliczniejszych i najdalej latających.

Szachy na Polu Mokotowskim

Zapraszamy wszystkich chętnych do spędzenia niedzieli przy szachach w otoczeniu urokliwej zieleni Pola Mokotowskiego.

Co tydzień, o 14.30, rozkładamy stoły i szachownice w okolicy jeziora. Szukajcie naszych banerów, a znajdziecie miejsce przygotowane do starć na 64 polach.

Do zobaczenia!

Poranki dla dzieci z Potworkowo //Dziki Brzeg

Dziki Brzeg to miejsce dla każdego -dla najmłodszych również! 🥰🥳

Naszych najmłodszych Gości zapraszamy serdecznie w każdą niedzielę do naszej strefy animacji, tworzonej przez animatorów z POTWORKOWO 🤹‍♀️

Nie zabraknie:
👉 gier i zabaw ruchowych z chustą animacyjną, piłkami, balonikami, hula hopem,
👉 stanowiska z rywalizacją (wyścigi żółwi),
👉 baniek mydlanych dla najmłodszych,
👉 eko warsztatów kreatywnych,
👉 stanowiska z łowieniem rybek,
👉 mat XXL do zabaw ruchowych lub gier
…Was też zabraknąć nie może! 🤩

Do zobaczenia na Bulwarach! 🌊☀️

📌 Dziki Brzeg
🗓 Każda niedziela
🕛 12-15:00
🆓 Wstęp FREE

Teatrzyk dla dzieci

„W to mi graj!” – musical familijny na podstawie bajek A. Fredry, A. Mickiewicza i Juliusza Słowackiego

„Paweł i Gaweł w jednym stali domu…” – któż z nas nie zna tego wiersza Aleksandra Fredry, tak samo jak i opowieści o psotnej Małpie, która postanowiła wziąć kąpiel. Wszyscy pamiętamy, że zarówno dla Małpy, jak i dla dwójki niezgodnych sąsiadów zakończyło się to potopem.
Ale co było potem? I co by było gdyby to właśnie przez wybryki Małpki przez dom zamieszkiwany przez spokojnego Pawła i rozbrykanego Gawła przeszła powódź? Ktoś to musi przecież posprzątać… Tak więc cała trójka, mimo wzajemnych niechęci, wspomagana przez właścicielkę owego domu, zakasuje rękawy i wspólnie zabiera się do pracy, którą jednak ciężko będzie nazwać zwyczajnym sprzątaniem…
„W to mi graj!” to opowieść o tym, że „jak ty komu, tak on tobie” oznacza odpłatę także za wyświadczaną innym pomoc, że warto dać każdemu szansę, gdyż przy bliższym poznaniu może się okazać, ze tak naprawdę więcej nas łączy niż dzieli, a kiedy robi się coś wspólnie, nawet nieciekawe zadanie staje się dużo przyjemniejsze i łatwiejsze.
Centralnym elementem spektaklu są bajki Fredry, Mickiewicza i Słowackiego, z których dziś tak samo jak i kiedyś, płynie nauka dla młodego pokolenia, zaś zaprezentowanie ich w formie wpadających w ucho piosenek pomoże dzieciom lepiej zapamiętać wiersze i wypływające z nich morały. Zapraszamy więc wszystkich od lat 5 do 105.

Scenariusz: JOANNA MAZEWSKA i KATARZYNA GRUSZEWSKA
Reżyseria: JOANNA MAZEWSKA
Scenografia: NATALIA KATARZYNA JARNUSZKIEWICZ
Muzyka i przygotowanie wokalne: BARTEK CABOŃ
Choreografia: AGNIESZKA SENDEROWSKA
Występują: KATARZYNA GRUSZEWSKA, JOANNA MAZEWSKA, ARTUR PASTUSZKO, PATRYK PAWLAK
Opracowanie graficzne: MATEUSZ KALINOWSKI

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Kultura – Interwencje”.

22 sierpnia 2021 (niedziela), godz. 11:00
Centrum Kultury Raszyn
Aleja Krakowska 29a

Bilety wstępu 5zł do nabycia w portalu Biletyna.pl bądź w recepecji CKR w godz. 8:00 – 16:00.

DANCE KIDS Z CALYPSO W BROWARACH WARSZAWSKICH

Niedziele w Browarach Warszawskich zdecydowanie należą do dzieci!👧🧒

Razem z Calypso zapraszamy na Dance Kids.

Rozwój motoryczny i ruchowy, trening pamięci i świetna wspólna zabawa!

Zabierzcie dzieciaki na niedzielne zajęcia – zadbamy o dobrą zabawę i zapewnimy frajdę w tanecznej atmosferze! 🎶

W programie 15-minutowe taneczne zabawy pod czujnym Hanny Woźnickiej z Calypso!

NIEDZIELA

11:00 Dance Kids 15 min
12:00 Dance Kids 15 min


🔸Browary Warszawskie
Haberbuscha i Schielego 6 – Rynek Warzelni
🔸Wstęp wolny!

“Dożynki na wesoło” przedstawienie dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym na przedstawienie interaktywne połączone z etiudą marionetkową “Dożynki na wesoło”.

“Dożynki na wesoło” to interaktywny projekt teatralny oparty na folklorystyczno-dożynkowych zabawach i animacjach artystycznych okraszony wesołą stylizowaną muzyką dla dzieci o charakterze ludowym. Jak zawsze artyści z teatru – Złoty Dukat – tworzą sympatyczną i dowcipną atmosferę wprowadzając widzów w niepowtarzalny klimat dawnych zabaw i przyśpiewek….

🆓❗ Wstęp wolny

Warsztaty dla dzieci z Akademią Harmonika

Wyrusz w podróże po różnych zakątkach świata razem z Akademia Harmonika!

Akademia Harmonika to edukacyjna kraina, w której Harmonikowi trenerzy, instruktorzy i nauczyciele potrafią zainteresować nawet najmniejszego malucha teatrem, muzyką, tańcem, doświadczeniami, naukami ścisłymi, a także obcymi językami.
W czasie wakacji zapraszamy na specjalne warsztaty dla dzieci organizowane w Miami Wars w każdą niedzielę.
Tematem najbliższych warsztatów będą podróże po morzach i oceanach! 🌊🌊🌊
Na naszych dzielnych żeglarzy czekają między innymi sensoryczne zabawy z wodą, piaskiem, muszlami i wiatrem 💨 Zapolujemy na dużą rybę i nakarmimy delfiny 🐬 Będziemy pokonywać sztorm i żeglować po wzburzonych morzach. Na koniec wykonamy prace plastyczne i zamkniemy ducha morza w słoiku. A to wszystko przy żeglarskiej muzyce 🎶
W programie również: malowanie buziek, dmuchany zamek oraz bańki mydlane
Ahoj marynarze! Zapraszamy do wspólnej przygody z Akademią Harmonika w Miami Wars!

Tematy kolejnych warsztatów:
Afrykańskie safari
Słoneczne Hawaje
Indiańska wioska
Meksykańska fiesta

Zapraszamy! 💚

TEATR DLA DZIECI x GRUNT I WODA x PAN TEATRZYK

Dawno temu w Chinach rządził cesarz, który gardził swoimi poddanymi. Był bardzo nieprzyjemny i próżny. Pewnego dnia spotkał piękną dziewczynę, którą uwięził w swym pałacu, żeby patrzeć na nią całymi dniami. Jednak dziewczyna nie odezwała się do niego wcale. Cesarz wymyślał różne sposoby, by zdobyć przychylność dziewczyny, ona natomiast prosiła o pomoc księżyc. Wkrótce wszystko się wyjaśniło…

GORDONKI z Lalandią na Plażówce Saska

Wraz z powrotem Plażówka Saska wracają GORDONKI ❤ ❤ ❤
W majowe, czerwcowe, lipcowe i sierpniowe niedziele ponownie poprowadzimy cykl z Gordonkami w Plażówka Saska
Gordonki – zajęcia umuzykalniające oparte o teorię prof. E. E. Gordona. Ich głównym elementem są śpiew i ruch oraz nastawienie na kontakt z młodym odbiorcą i jego rodzicem. Urozmaiceniem zajęć są barwne akcesoria jak np. :bańki mydlane, chustki, szarfy,piórka czy piłki perkusjonalia. Wspaniała zabawa, rodzinnie spędzony czas i muzyczny rozwój dzieci i niemowląt.
Prowadzące to:
Ciocia Kawka(Katarzyna Kawka) – jest absolwentką wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku i Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie.
Od 2015 współpracuje ze szkołami muzycznymi oraz ośrodkami kultury gdzie uczy gry na skrzypcach.
Od 2016 roku wprowadza najmłodszych w żłobkach w świat muzyki, to właśnie dzięki temu odkryła Gordonki. Interesuje się muzykoterapią ,ktorą zaczęła zagłębiać podczas kursów m.in. z doktor E. Galińską.
Ciocia Lala (Tatiana Szafraniec)- twórczyni Lalalandii i mama dwójki
rozbrykanych przedszkolaków, dzięki którym odkryła skuteczność zajęć gordonowskich. Absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2009 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą edukując ich muzycznie oraz wokalnie. Jej motto to zdanie – TWOJE DZIECKO MA TALENT.
Uwaga- Lala porywa dzieci i rodziców do muzycznego świata i nie wypuszcza 😉
Zajęcia odbędą się w Niedziele:
w dwóch godzinach 12:00 i 13:00

Magiczne sztuczki z Fabryką Zabaw na Plażówce saska

Wszystkie dzieciaki duże i małe zapraszamy na cykliczne Niedzielne spotkania z Fabryką zabaw

Spotykamy się co niedzielę o godzinie 15:00

22 sierpień: Temat : MOLEKUŁY

Na tych warsztatach dzieci stworzą zjadane molekuły z których zbudujemy ciekawe przedmioty. Dzieci stworzą własnoręcznie rakietę napędzaną siłą płuc. Urządzimy konkurs która rakieta poleci dalej, wyżej.

Mała Akademia Chopinowska. Muzyczni przyjaciele

Jak co roku Estrada w Żelazowej Woli zabrzmi muzyką wykonywaną na żywo specjalnie dla najmłodszych słuchaczy.

Bohaterami naszych zajęć będą fascynujące postaci kompozytorów polskich związanych z Fryderykiem Chopinem: uczeń Chopina Karol Mikuli oraz Karol Szymanowski, którego Chopin bardzo inspirował.

Prezentowanym utworom towarzyszyć będą warsztaty muzyczno-teatralne, a na zakończenie każdy uczestnik wykona związaną z zajęciami pamiątkę, którą będzie mógł zabrać ze sobą do domu.

Zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 10 lat wraz z rodzicami!

Kiedy:

22.08 – Najbardziej polskie. Mazurki Karola Mikulego, ucznia Chopina

godz. 13:00

Gdzie: Estrada w Parku w Żelazowej Woli

Koszt: 2 zł + bilet wstępu do parku

Bilety: www.bilety.nifc.pl

Wawerski Spacer Teatralny

Spacer 1 „Klaun w wielkim lesie”

22.08 godzina 11.00

START: Izbicka – Cmentarz 03 (autobus 116), spacer do jeziora Torfy

Prowadzenie: Paweł Coolek Kulesza, Katarzyna Markowska

Spacer, którego przewodnikami są klauni, pokazujący uczestnikom jak poradzić sobie w lesie. Podczas wydarzenia, spacerowicze nauczą się m.in.: urządzania zasadzek na drzewa, żonglowania szyszkami, gry na patykach.

Nie obędzie się też bez części warsztatowej, kiedy to uczestnicy będą mieli szansę wykonania osobistego nosa klauna z ekologicznych komponentów znalezionych w lesie.

Na koniec przewidziany jest przyspieszony kurs wąchania kwiatków od spodu, uwieńczonego konkursem na najciekawszą formę kamuflażu leśnego i wiszenia na gałęzi.

Serdecznie zapraszamy!

Chętnych prosimy o zapisy na maila: katka.mb@gmail.com lub SMS na 601 097 503

Fot. Sylwia Zawadzka
Na zdjęciu Paweł Coolek Kulesza

Wydarzenie finansowane przez Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnicę Wawer

Spacer #NadWisłą

Spacery #NadWisłą to niepowtarzalna okazja do wniknięcia w świat kolorowych i rozśpiewanych ptaków oraz dostrzeżenia piękna i bogactwa największej polskiej rzeki i jej nabrzeży. Wiecie gdzie sprawdzić poziom wody w Wiśle? Jakie ryby pływają w rzece? Jak wygląda Pliszka, Słonka czy Wilga?

Dowiecie się tego podczas wyjątkowych Spacerów #NadWisłą. Ruszamy w znane i nieznane z @Kamień. Pawilon Edukacyjny wraz z @Paweł Pstrokoński i @Fundacja Promocji Rekreacji KiM

🌱NIEDZIELA (22.08.) | godz. 9.00
Spacer ornitologiczny z @Paweł Pstrokoński

Wisła i jej najbliższe otoczenie to bogactwo siedlisk dla wielu gatunków ptaków. Tu spotkasz sieweczkę rzeczną, rybitwę białoczelną, śmieszka a przy odrobinie szczęścia zimorodka! Chodź z nami na spacer #NadWisłę

Zapraszamy w każdą niedzielę w godzinach porannych. Nie trzeba się zapisywać! Po prostu przyjdź #NadWisłę i #CieszSięRzeką

Spacery są BEZPŁATNE.

Klasyka na Koszykach – Open Air

W wakacje nie zwalniamy tempa! 😍😍

Chcielibyśmy zaprosić Was na wyjątkowe wakacyjne koncerty, które będą odbywać się na patio Hali Koszyki – Klasyka na Koszykach / Open Air.

Kolejny koncert odbędzie się już w niedzielę 22.08.2021 o godzinie 15:00. Wystąpi dla Was wspaniały duet, stworzony przez znakomitych instrumentalistów – akordeonistkę Sabinę Aftykę oraz saksofonistę Kubę Wydrzyńskiego.

Wstęp wolny. 🙂

„Klasyka na Koszykach” powstała we współpracy Julian Cochran Foundation z Hala Koszyki.

Mecenasem wydarzenia jest firma Symphar

Honorowym Partnerem Projektu jest Filharmonia Narodowa w Warszawie

Partnerem jest firma VANK

Holi Święto Kolorów w Zielonce ★ oficjalna trasa

Oficjalnie informujemy – Holi Święto Kolorów odbędzie się w Parku Dębinki już 22 sierpnia 2021 ! Pora zapisać sobie tę datę w kalendarzach 📅 Ten dzień na pewno długo pozostanie w Waszych głowach 😊✌!

Daj się ponieść kolorowemu szaleństwu!🙌 Przyjdź ze swoimi znajomymi i wspólnie pokolorujcie się nawzajem w rytm najlepszej muzyki granej przez naszych DJów! 🎶


➡️ 22 sierpnia 2021
➡️ 15.00 – 19.00
➡️ Park Dębinki, Zielonka
➡️ bezpłatny wstęp 💸

❗UWAGA! Ze względów bezpieczeństwa na teren imprezy obowiązuje zakaz wnoszenia własnych proszków❗

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments