Lato to cudowny czas na tworzenie rodzinnych wspomnień. Nieważne, czy na spacerze, w przydomowym ogrodzie czy na pikniku – bawcie się wspaniale. A jeśli potrzebujecie inspiracji – Weekendowa Zajawka poleca się najserdeczniej!
Spis treści:
- 1 SOBOTA, 23 lipca
- 1.1 Rodzinne soboty: Dom dla dzikich zapylaczy
- 1.2 rodzinne warsztaty ceramiczne nad Świdrem
- 1.3 Warsztaty Rodzinne Zielono Mi
- 1.4 koncert rodzinny na Kępie Potockiej
- 1.5 Plener malarski dla dzieci w Parku Skaryszewskim
- 1.6 Rodzina w formie – warsztaty w Królewskiej Formierni
- 1.7 Emocje, granice, komunikacja – Krąg rodzin – warsztaty dla rodzin
- 1.8 Praskie Spotkania Komiksowe
- 1.9 Survivalowe rodzina – Kampinoski Park Narodowy
- 1.10 Dyskoteka dla Dzieci w Plażówce Ursus
- 1.11 Melomaluszki – wyjątkowe koncerty dla rodzin z najmłodszymi dziećmi | Festiwal Strefa Ciszy
- 1.12 sekrety ogrodów wilanowskich
- 1.13 Gordonki z Lalalandią w Plażówce Ursus
- 1.14 Warsztaty gimnastyczne dla dzieci
- 1.15 Joga na Pradze dla dzieci I Йога на Празі для дітей
- 1.16 warsztaty dla dzieci
- 1.17 Mezopotamia, kraina między rzekami – warsztaty dla dzieci
- 1.18 Warsztaty kreatywne dla dzieci
- 1.19 choreoranki (zajęcia ruchowo-taneczne dla dzieci)
- 1.20 Twórczydełka – zajęcia dla dzieci
- 1.21 „Sportowe soboty” dla dzieci w Westfield Arkadia
- 1.22 szycie z filcu – warsztaty plastyczne dla dzieci w w wieku 7-12 lat
- 1.23 animacje dla dzieci x grunt i woda
- 1.24 Gudu i Gwai – warsztaty dla dzieci
- 1.25 Ćwiczenia ze sztuki | Warsztaty dla dzieci
- 1.26 Anglojęzyczna przestrzeń – zabawy i piosenki dla dzieci
- 1.27 Spotkanie autorskie z Olgą Ślepowrońską
- 1.28 bajkowe nutki – zajęcia musicalowe dla dzieci w wieku 5-10 lat
- 1.29 Vlepki Strefa Kreatywna UAA – warsztaty ze street artu dla młodzieży i dorosłych
- 1.30 zróbmy razem slime – warsztaty dla dzieci w wieku 3 -7 lat
- 1.31 Kino letnie z Bolkiem i Lolkiem
- 2 NIEDZIELA, 24 lipca
- 2.1 Mamy Śpiewamy – koncert dla rodzin z dziećmi
- 2.2 Warsztaty dla rodzin ukraińskich i polskich | Mайстер-класи для українських та польських родин
- 2.3 Dzień Otwarty w Warowni Jomsborg
- 2.4 Bajki na trawie
- 2.5 Niedzielne targi śniadaniowe przy Urzędzie Dzielnicy Bielany
- 2.6 Rękodzieło dla najmłodszych Ursus
- 2.7 Wspólne gotowanie dla dzieci i rodziców
- 2.8 animacje dla dzieci
- 2.9 Magiczne sztuczki w Plażówce Ursus
- 2.10 Rodzinne niedziele
- 2.11 Wakacyjne animacje dla dzieci
- 2.12 karaoke show
SOBOTA, 23 lipca
Rodzinne soboty: Dom dla dzikich zapylaczy
Zapisy: https://app.evenea.pl/event/zapylacze2/
Bilety dostępne od 08.07. od 12:00
W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie zapraszamy Was na powtórkę z warsztatu, podczas którego będziemy budować domki, które są świetnym schronieniem dla owadów, np. pszczół i trzmieli. Mogą w nich też zamieszkać na zimę motyle czy biedronki. To idealne miejsce do zakładania gniazd i wychowywania młodych owadów. Nasze owadzie hotele powstaną tylko i wyłącznie z naturalnych materiałów, co zapewnia doskonałe schronienie dla różnych gatunków małych przyjaciół. Takie budki są najczęściej stawiane w ogrodach, których właściciele liczą na to, że skrzydlaci lokatorzy takiego hoteliku będą licznie zapylać kwiaty i tym samym przyczynią się do zwiększenia zbiorów warzyw i owoców. Znaleźć je można również w parkach, lasach a nawet na dachach budynków. W czasie warsztatów zbudujecie taki domek. Dowiecie się jak oszlifować i złożyć drewnianą konstrukcję, a także czym wypełnić przestrzeń, w której będą mogły bezpiecznie ukryć się owady. Będziemy pracować z trzciną i materiałami naturalnymi.
Wiek uczestników: 8+
Wszystkie niezbędne materiały będą do Waszej dyspozycji na miejscu
Na warsztat zapraszamy dzieci wraz z opiekunami. Każdy duet (opiekun+dziecko) będzie wspólnie tworzył jeden domek.
Warsztat poprowadzą dla Was Nadia Dobrowolska – Muszyńska i Michał Burza.
Warsztat realizowany przez Stowarzyszenie Robisz.to we współpracy z Fundacją Orange.
UWAGA! Zmienił się regulamin zapisów na nasze warsztaty. Od niedawna wprowadziliśmy zasadę dwumiesięcznej rotacji osób. Oznacza to, że osoby, które brały udział w darmowych warsztatach w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, będą akceptowane na listę uczestników w drugiej kolejności. W pierwszej kolejności na warsztaty są akceptowane osoby, które brały udział w warsztatach dawniej niż 2 miesiące od daty planowanego warsztatu, lub które w ogóle nie brały w nich udziału. Ta zasada ma na celu umożliwienie nowym osobom poznania FabLabu 🙂 Wszystkie szczegóły znajdują się w regulaminie, dostępnym w formularzu rejestracyjnym wydarzenia.
Zapraszamy małych – nawet bardzo małych – i dużych, do zabawy z gliną w naszej pracowni. Pokażemy wam jak zrobić miseczkę, zwierzątko lub grzechotkę. Nasze prace ozdobimy tym, co podpowie nam las. Liśćmi, mchem, kamykiem o ciekawym kształcie albo stokrotką! A może wy znajdziecie tu coś niezwykłego?
Prace pomalujemy specjalną techniką bez suszenia gliny.
Następnie je wypalimy i będą do odbioru w naszej pracowni po 2 tygodniach.
Po warsztatach zachęcamy do spacerów niebieskim szlakiem wzdłuż Świdra. Wizytę na plaży z huśtawką lub posiłek w barze nieopodal naszej pracowni.
Koszt 60 zł/os
dzieci w wieku 0-3 lat wstęp wolny
Bliskie spotkania z naturą – czyli warsztaty „Zielono mi” w Galerii Łomianki.
To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów rękodzieła i majsterkowania oraz entuzjastów koncepcji less waste. Wydaje Ci się, że zdolności manualne nie są Twoją najmocniejszą stroną? Przyjdź i przekonaj się jak łatwe i przyjemne może być stworzenie „czegoś z niczego” własnymi rękami! Do udziału zachęcamy zarówno dzieci, jak i dorosłych, dlatego wydarzenie stanowi doskonałą okazję do spędzania czasu w gronie najbliższych oraz nawiązywania nowych relacji, blisko lokalnej społeczności. Warsztaty odbywać się będą w trzech turach godzinowych: 11:00 – 12:30, 13:00 – 14:30 oraz 15:00 – 16:30.
Zapraszamy na drugi koncert z cyklu czterech wakacyjnych koncertów rodzinnych. Tym razem w sobotę. Wystąpi żoliborski artysta Aleksander Dmowski, wokalista i gitarzysta. Wykonuje autorskie, jak sam o nich mówi, “międzygalaktyczne piosenki o MIŁOŚCI prosto z brudnego rock’n’roll-owego serca”. W zeszłym roku wydał płytę “To co mam w kieszeniach”, a obecnie przygotowuje materiał na album “Piosenki wolnego świata”. Koncerty Aleksandra Dmowskiego zawsze zapewniają niezapomniane, pełne energii przeżycia. Wstęp wolny.
Wraz z Art Clubem, zapraszam na trzy godzinny wakacyjny plener malarski dla dzieci w Parku Skaryszewskim. Dzięki nieskrępowanej przestrzeni i kontakcie z naturą, dzieci będą mogły w pełni się wyrazić. W ramach pleneru dzieci będą mogły spróbować malowania na folii. Dzieci stymulują zmysł wzroku i dotyku, ćwiczą motorykę małą, koordynację wzrokowo-ruchową oraz kreatywność. Zabawa ta pozwala również w pełni rozwijać potencjał twórczy. Pojawią się również elementy zaczerpnięte ze sztuki land artu, gdzie główną ideą będzie możliwość wykorzystania naturalnych zasobów jakie daje nam Ziemia i stworzenia z nich dzieł sztuki. Stworzymy też jeden wielki obraz, aby pokazać ze zespołowość i wspólne działanie jest w sztuce również bardzo ważne i każda indywidualność może przyczynić się do stworzenia jednego dzieła.
Malarstwo, rysunek, sztuka jest wynikiem naturalnej potrzeby każdego człowieka. Zostawianie śladów za pomocą pędzla, farby, kredek, flamastrów sprayów oraz mnóstwa innych narzędzi ma zawsze wpływ na nasz rozwój. ,, Zabawa’’ malarska powinna być nastawiona na indywidualizm, co oznacza zachowanie niezależności od opinii, sugestii i spostrzeżeń z zewnątrz. Dzieło nie powinno mieć narzuconego tematu, powinno uwidaczniać naturalną ekspresję i spontaniczność. Malowanie nie jest kwestią jedynie talentu, ale jest naturalną potrzebą wyrażania siebie. Nie musimy zadawać pytań, takich jak: co przedstawia obraz, ale powinniśmy nie ograniczać żadnymi granicami naszej kreatywności i powstrzymać się od komentarzy czy sugestii.
Dla tych którzy chcą zobaczyć poprzednie działania Art Clubu :
https://www.facebook.com/Art-Club-Warsztaty-artystyczne-dla-dzieci-i-dorosłych-106291298103424
W warsztatach można wziąć udział po wcześniejszym wpisaniu się na listę. Aby to zrobić wystarczy wysłać sms na numer 530 640 143 lub wysłać email na adres: j.turczynski@gmail.com
Koszt zajęć to 70 zł, w tym gwarantowane są wszystkie materiały.
Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat i opiekunów do naszej formierni, gdzie każdy poczuje się jak królewski artysta! 👑 Na warsztatach będziecie wykonywać własne szkice rzeźb oraz gipsowe kopie wybranego motywu lub ornamentu.
Wcześniej wspólnie z prowadzącymi edukatorkami obejrzycie mitologiczne rzeźby 🗿 w Królewskiej Galerii Rzeźby w Starej Oranżerii oraz w Ogrodzie Oranżeryjnym. Dowiecie się też, skąd bierze się gips i czym różni się od marmuru.
Zajęcia są dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami sensorycznymi i intelektualnymi. Istnieje możliwość tłumaczenia na Polski Język Migowy.
Zgłoszenia PJM: Olga Michalik, tel: 798 992 895, e-mail: o.michalik@lazienki-krolewskie.pl
Po raz kolejny zapraszamy do udziału w warsztatach rozwojowo-terapeutycznych dla rodzin, rodziców, rodziców i nastolatków (13-18 lat), rodzeństw, poświęconych poprawianiu relacji, uwalnianiu ugruntowanych emocji, stawianiu granic, rozwijaniu asertywnej komunikacji oraz pogłębianiu bliskości w relacji.
Relacja rodzic-dziecko odgrywa kluczową rolę w rozwoju młodego człowieka i od dzieciństwa, dziecko robi wszystko, aby ją zachować za wszelka cenę, wypierając często wszystko, co tej relacji nie wspiera. Rodzice jako dorośli też nie zawsze poradzili sobie z traumami własnego dzieciństwa a straumatyzowany rodzic nie jest w stanie być wsparciem dla dziecka.
Uzdrawianie relacji rodzic-dziecko, relacji między rodzeństwem, uruchamia ogromne pokłady miłości, wdzięczności, zrozumienia zależności, nieoceniającego patrzenia na historie linii kobiet czy mężczyzn.
Formuła warsztatu wymaga od uczestników pewnego stopnia dojrzałości emocjonalnej i umiejętności wchodzenia w relacje oraz akceptacji pewnych zasad współżycia społecznego. Z uwagi na to, że każdy z uczestników, zarówno rodzice, dorośli, jak i dzieci, młodzież będą przechodzili swój własny proces, warsztaty są dedykowane dla młodzieży od 13 lat. Jeżeli chcą Państwo przyjechać z młodszym nastolatkiem prosimy o kontakt indywidualny. Pracujemy z procesem, elastycznie dopasowujemy treści w zależności od potrzeby grupy.
Naszym celem jest stworzyć bezpieczną przestrzeń na otwieranie się, budowanie zaufania do ludzi i do świata, pogłębianie czucia siebie, swojego ciała, swoich emocji, z jednoczesnym dostrzeganiem innych i ich obecności w naszym życiu. Będziemy uczyć się zauważać i rozpoznawać swoje reakcje i emocje, które pojawiają się w odpowiedzi na reakcje i emocje innych. Będziemy tańczyć, dawać sobie dobry dotyk, wspierać się wzajemnie i budować poczucie bliskości.
Na warsztacie nauczysz się:
-pogłębiać odczucie bliskości w relacji;
-stawiać i sprawdzać swoje granice;
-wyrażać emocje i uczucia w ugruntowany sposób;
-sprawdzać, rozpoznawać i komunikować swoje podstawowe potrzeby;
-doświadczać emocji o zmiennym natężeniu;
-komunikować się w asertywny sposób bez eskalacji emocji;
-budować zaufanie w relacji z grupą.
Plan warsztatów obejmuje ćwiczenia w grupie, ćwiczenia w parach, pracę indywidualną, dzielenie się doświadczeniami w podgrupach, wykład, prezentacje, ćwiczenia ruchowe, taniec.
Będziemy spotykać się w kilkugodzinnych blokach:
przed południem, po południu i wieczorem.
Każdy z uczestników proszony jest o zabranie wygodnego stroju do ćwiczeń i do pracy w ruchu oraz butelki na wodę lub bidonu.
Wyżywienie obejmuje trzy bardzo smaczne, wegetariańskie posiłki dziennie.
Termin: 21-24.07.2022
Zapisy tylko do końca maja.
Cena:
Koszt udziału w warsztacie: 2000 zł osobę dorosłą (rodzica). Jeżeli przyjeżdżają oboje rodzice oferujemy 10% zniżki.
WAŻNE! młodzież nie płaci za warsztat, pokrywane są jedynie koszty pobytu wraz z wyżywieniem.
Przy zgłoszeniu
do 31 marca 2022 koszt udziału wynosi 1650 zł osobę dorosłą
do 31 maja 2022 koszt udziału wynosi 1850 zł osobę dorosłą
Więcej informacji:
https://akademiapracyzcialem.pl/1_11_warsztaty-dla-rodzin…
Prowadzące:
Klaudia Angela Grabska –
pedagog, psychotraumatolog, reedukator, kinezjolog edukacyjny II st, certyfikowany terapeuta pracy z ciałem i oddechem oraz certyfikowany terapeuta traumy metodą Somatic Experiencing® i SOMA Embodiment®. Praktyk Brainspotting. Prowadzi terapię traumy, terapię mięśniowo-powięziową, sesje oddechowe, masaż tkanek głębokich. Pracuje z pacjentami z bólem, po urazach, z nieprawidłowymi wzorcami ruchowymi i restrykcjami w tkankach miękkich. Pomaga przywrócić koordynację czuciowo-ruchową.
Wspiera klientów w odbudowywaniu relacji z ciałem po traumie, w rozwijaniu zdolności bycia w kontakcie z odczuciami płynącymi z ciała, z oddechem, z emocjami.
Dominika Dąbrowska –
coach ICF PCC, superwizor coachingu, starszy trener, The Inner Game Facilitator, terapeuta traumy, psychoterapeuta, specjalista w zakresie seksuologii. Wspiera klientów w poszukiwaniu własnego potencjału, w pracy z przekonaniami, w radzeniu sobie z trudnymi emocjami. Towarzyszy zespołom w budowaniu zaufania, efektywnej współpracy i asertywnej komunikacji.
Kontakt:
Klaudia Angela Grabska – tel. 791 776 690
zgłoszenia: warsztaty@akademiapracyzcialem.pl
Mamy coś wyjątkowego dla miłośników komiksów. W Koneserze spotkacie Kapitana Klossa, Thorgala, Kajko i Kokosza, Kapitana Żbika, X-Mena, Supermana i innych superbohaterów Wszystko podczas Praskich Spotkań Komiksowych – już 23 i 24 lipca
To wydarzenie, podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie. Będą:
o stoiska komiksowych wydawców
o spotkania z autorami
o komiksy polskich i zagranicznych
gadżety
o nowości oraz wydania archiwalne
Wzorem programu “Survivalowa rodzina”, idziemy wspólnie po przygodę do Kampinoskiego Parku Narodowego.
🏞 wspólnie poznamy ciekawe zakątki puszczy,
🔪 przećwiczymy najfajniejsze elementy survivalowego rzemiosła,
🔥 rozpalimy ognisko
🥘 ugotujemy kociołek,
⛺️ dla chętnych będzie możliwość przenocowania w traperskiej bazie
🌳 oraz wiosce na drzewach otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego.
przewidujemy spacer około 10 km wolnym turystycznym tempem krajoznawczym.
koszt: 50zł/osoba
Liczba miejsc jest ograniczona.
Niezbędna rezerwacja “twarda” przelewem na konto
24 10501025 1000 0090 8035 3569 tytułem “survivalowa rodzina”
W myśl zasady, że zła muzyka boli całe życia, a ta dobra może je uratować, mówimy stanowcze nieeeeeeee złym i wszędobylskim hitom dla dzieci. Jako młodzi rodzice, kochający swoje dzieci, postanowiliśmy organizować imprezy, na których muzyka będzie lekka, ale nie głupia, łatwa, ale nie banalna, zwiewna, ale dobra, a przede wszystkim fajna zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Za selekcję starych i nowych hitów odpowiadają zawsze doświadczeni warszawscy Dje, którzy w najbliższym otoczeniu mają mnóstwo rozbawionych dzieci, a o rozrywkę dla ich rodziców dbają od lat. Za zabawy wokół muzyki odpowiadają doświadczone animatorki, do tej pory opiekujące się punktami gastronomicznymi dla dzieci, kącikami dziecięcymi w kinach, przedszkolami i gromadką własnych zadowolonych pociech.
godzina 14:00-17:00
wstęp wolny
Plażówka Ursus
Dzieci Warszawy 24
🦚Zapraszamy na wyjątkowe koncerty dla rodzin z najmłodszymi dziećmi w ramach Festiwalu Strefa Ciszy! 🦚
Zapraszamy w sobotę i niedzielę o godzinach: 10:00, 11:00, 13:00, 14:00. Koncerty trwają około 30 minut. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!
Projekt Melomaluszki to program edukacyjno kulturalny dla dzieci przygotowany z myślą o niemowlętach, dzieciach w wieku przedszkolnym i ich rodzicach, dziadkach, wujkach i ciociach, zainteresowanych taką formą spędzania czasu z dziećmi i otwieraniem ich na muzykę. Kształt koncertu wynika z potrzeb i możliwości percepcyjnych małych dzieci. Utwory są krótkie i zróżnicowane, mają przejrzystą fakturę. Wykonawcy nawiązują bliski kontakt z publicznością. Interakcji sprzyja brak dystansu i tradycyjnego podziału na scenę i widownię.
Zapraszamy na koncerty na trawie przy Podchorążówce (pola po zachodniej stronie budynku) w Łazienkach Królewskich (wejście od ul. Szwoleżerów).
📅23 i 24 lipca 2022
⌚godz. 10.00, 11.00, 13.00, 14.00
🎸„Czary mary – nie tylko gitary!”
Czy wiecie, jak wygląda gitara? Zapewne tak! Czy z taką samą łatwością rozpoznacie inne instrumenty? Przekonajcie się sami! Zapraszamy na koncert, podczas którego zabrzmią nie tylko gitary.
Wystąpią:
Łukasz Rafiński – gitara, trąbka
Tomasz Marczyński – gitara, puzon
Jarosław Szymeczko – gitara, tuba
Jan Szymeczko – bas, perkusja
Ada Wdziękońska, ciocia Ada – prowadzenie
Zapraszamy do Wilanowa.
Ale nie do pałacu, a na ogrody.
Kiedyż bowiem może być bardziej odpowiednia pora na spacer w ogrodzie niż późną wiosną, gdy wszystko kwitnie i pachnie?
Jan III Sobieski był nie tylko królem – zwycięzcą, ale też królem – ogrodnikiem i królem – rolnikiem. Osobiście kontrolował prace nad powstawaniem ogrodu, tworzonego według jego zamysłów. Ba! czasem nawet sam sadził drzewa i krzewy. Jego następcy godnie kontynuowali te prace, starając się zachować główne koncepcje zaproponowane przez fundatora.
Ogród Sobieskich i Potockich był naturalnym uzupełnieniem architektury pałacu. W trakcie spaceru postaramy się odkryć symbolikę i sekretne znaczenia figuralnych i malarskich dekoracji pałacu i parku.
Sprawdzimy też, jak spisywał się król Polski jako rolnik i zarządca ogromnego gospodarstwa, jakim był Wilanów z podlegającymi mu wsiami.
Poszukamy w ogrodach śladów działań późniejszych właścicieli rezydencji.
Podpatrzymy też, jak to toczyły się zwykłe i świąteczne dni w Wilanowie, gdy Jan Sobieski nie zwyciężał Turków, Elżbieta Sieniawska nie zajmowała się rozbudową pałacu, Izabela Lubomirska polityką i filantropią, a Stanisław Potocki nie trudził się edukacją społeczeństwa.
Termin: 23 lipca, sobota
Spotkanie: godz.16.00,
Wilanów, ul. Kostki Potockiego, przy dzwonnicy kościoła św. Anny
Przewidywany czas trwania zwiedzania: ok.2-2,5 godziny.
Spacer prowadzi: Liliana Kołłątaj, blogerka i przewodniczka warszawska.
SPACER BILETOWANY.
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY.
Koszt uczestnictwa: 20 zł + bilet wstępu do parku
z KARTĄ GLOBTROTERA: 10 zł + bilet wstępu do parku
Bilet do parku (normalny: 7 zł, ulgowy: 4 zł)
Płatność przelewem na konto Klubu Globtrotera.
Zgłoszenia: tradycyjnie na adres mailowy: klubglobtrotera@gmail.com
Wraz z powrotem Plażówki Ursus powróciły GORDONKI ❤ ❤ ❤
☀️☀️☀️W czerwcowe, lipcowe i sierpniowe soboty ponownie poprowadzimy cykl z Gordonkami w Plażówce Ursus
🎵🎵🎵Gordonki – zajęcia umuzykalniające oparte o teorię prof. E. E. Gordona. Ich głównym elementem są śpiew i ruch oraz nastawienie na kontakt z młodym odbiorcą i jego rodzicem.
🥁Urozmaiceniem zajęć są barwne akcesoria jak np.: bańki mydlane, chustki, szarfy,piórka czy piłki perkusjonalia. Wspaniała zabawa, rodzinnie spędzony czas i muzyczny rozwój dzieci i niemowląt.
Prowadzące to:
🙍Ciocia Kawka(Katarzyna Kawka) – jest absolwentką wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku i Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie.
Od 2015 współpracuje ze szkołami muzycznymi oraz ośrodkami kultury gdzie uczy gry na skrzypcach.
Od 2016 roku wprowadza najmłodszych w żłobkach w świat muzyki, to właśnie dzięki temu odkryła Gordonki. Interesuje się muzykoterapią ,ktorą zaczęła zagłębiać podczas kursów m.in. z doktor E. Galińską.
🙍Ciocia Lala (Tatiana Szafraniec)- twórczyni Lalalandii i mama dwójki
rozbrykanych przedszkolaków, dzięki którym odkryła skuteczność zajęć gordonowskich. Absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2009 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą edukując ich muzycznie oraz wokalnie. Jej motto to zdanie – TWOJE DZIECKO MA TALENT.
Uwaga- Lala porywa dzieci i rodziców do muzycznego świata i nie wypuszcza 😉
Zajęcia odbywają się w każdą sobotę w dwóch grupach:
- Grupa 0-3 lata o 12:00
- Grupa 3-6 lat od godziny 13:00
Zapraszamy
Plażówka Ursus
Dzieci Warszawy 24
Kolejna sobotnia propozycja dla najmłodszych to Warsztaty gimnastyczne z KSGA Legion Warszawa.
Warsztaty będą odbywać się regularnie w każdą Sobotę o godz 13:30 na Plażówce Saska
Zapraszamy
KSGA Stowarzyszenie Gimnastyczne “Legion” Warszawa – SGLegion/SG Legion– Klub Sportowy Gimnastyki Artystycznej LEGION Warszawa specjalizuje się w szkoleniu zawodniczek gimnastyki artystycznej. Jest jednym z największych klubów gimnastycznych w Polsce, zrzeszając ponad 500 uczestników zajęć w 10 lokalizacjach na terenie Warszawy.
Gimnastyka artystyczna to forma ćwiczeń dla dziewcząt i jest jedną z najpiękniejszych i jednocześnie jedną z trudniejszych olimpijskich dyscyplin sportowych. Jest sportem pełnym wdzięku i piękna, ale też wymagającym zaangażowania i poświęcenia od zawodniczek. Kształtuje piękną sylwetkę, uczy gracji, wyrabia kondycję i siłę charakteru.
W ramach warsztatów w formie zabawy dostosowanej do wieku dzieci będzie można nauczyć się podstawowych elementów gimnastycznych oraz spróbować swoich sił z przyborami gimnastycznymi pod okiem naszej profesjonalnej i wykwalifikowanej kadry.
/PL/UKR/
Drodzy przyjaciele!
Zapraszamy na spotkania z jogą po ukraińsku. Praktyka jogi pozwoli na rozciągnięcie ciała, wzmocnienie i usunięcie blokad fizycznych oraz przywrócenie świadomości własnego ciała.
Daty i miejsca spotkań:
Park Praski (okolice muszli koncertowej)
23.07.2022 (sobota) 11:00 – 12:30
30.07.2022 (sobota) 11:00 – 12:30
06.08.2022 (sobota) 11:00 – 12:30
13.08.2022 (sobota) 11:00 – 12:30
20.08.2022 (sobota) 11:00 – 12:30
27.08.2022 (sobota) 11:00 – 12:30
03.09.2022 (sobota) 11:00 – 12:30
10.09.2022 (sobota) 11:00 – 12:30
Zapraszamy dzieci od 4 roku życia z opiekunami.
Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, w miarę możliwości prosimy o zabranie własnych mat. Spotkania poprowadzi Алёна Каючко (Aliona Kaiuczko).
Zajęcia prowadzone będą głównie w języku ukraińskim, z elementami angielskiego i polskiego. Nie obowiązują zapisy, liczba miejsc jest ograniczona.
Zajęcia mogą zostać odwołane z powodów złych warunków atmosferycznych. O odwołaniu zajęć prowadząca poinformuje w komentarzu do wydarzenia.
/UKR/
Дорогі друзі!
Запрошуємо на йога-заняття українською мовою.
Практика йоги дозволить вам розтягнути і зміцнити ваше тіло, усунути фізико-психологічні блоки, а також відновити зв’язок з тілом.
Заняття проводитимуться:
Парк Празький, вул. Ратушова 4а, концертний майданчик :
23.07.2022 (субота) 11:00 – 12:30
30.07.2022 (субота) 11:00 – 12:30
06.08.2022 (субота) 11:00 – 12:30
13.08.2022 (субота) 11:00 – 12:30
20.08.2022 (субота) 11:00 – 12:30
27.08.2022 (субота) 11:00 – 12:30
03.09.2022 (субота) 11:00 – 12:30
10.09.2022 (субота) 11:00 – 12:30
Запрошуємо дітей віком від 4 років разом із дорослими.
Участь у заняттях безкоштовна, по можливості візьміть із собою килимки. Заняття проводитиме Алёна Каючко (Aliona Kaiuczko).
Реєстрація не є обов’язковою, проте кількість місць обмежена.
Заняття проводитимуться переважно українською мовою з елементами англійської та польської.
Якщо погані погодні умови, буде скасування заняття. В такому разі викладачка сповістить у коментарі до цього заходу.
Każda sobota i niedziela lipca w Browarach należy do dzieciaków! 💙👧👶
🌸 Przeróbmy: Warsztaty z upcyclingu 🌸
Troski o środowisko warto się uczyć od najmłodszych lat. Wyrazem tej troski jest m.in. upcycling, czyli dawanie drugiego życia starym przedmiotom. Dzięki temu zamiast trafić na śmietnik, ponownie stają się potrzebne. A już nic nie cieszy bardziej niż dawać takie drugie życie przedmiotom samemu. No, tylko tego się trzeba nauczyć. A gdzie niby się nauczyć tego całego upcyclingu? I najlepiej, żeby to była przyjemna nauka? Ano, uznaliśmy, że “Lato w Browarach” to najlepszy czas i miejsce, by to zrobić.
Wszystkie dzieci zapraszamy na bezpłatne warsztaty prze-twórcze organizowane we współpracy z ekipą Przerób-My, która pod hasłem “RE-FASHION, czyli nowa moda na stare rzeczy” pozwoli najmłodszym (i tym ciut starszym) odkryć, jaki potencjał tkwi w starych ubraniach i dodatkach i pokaże, jak dać im drugie życie w projektach dekoracyjnych, użytkowych czy
modowych.
23.07 sobota
11:00 – 15:00 Przeróbmy: Warsztaty z upcyclingu (Ogród Centralny)
10:00 – 18:00 Gry planszowe (Ogród Centralny)
🔸Każda sobota lipca
🔸11:00 – 15:00
🔸 Browary Warszawskie | Ogród Centralny
🔸 Wstęp wolny!
🤖 Roboty i Spółka prezentują 🤖
O tym, że piasek kinetyczny wciągnął dzieciaki na całym świecie w szaloną kolorową zabawę i – w przeciwieństwie do jednosezonowych finger spinnerów (ktoś to jeszcze pamięta? ;)) – wciąż bawi i cieszy nie musimy Was przekonywać. Z kolei o malowaniu 3D na podobraziu z elastycznej folii mogliście jeszcze nie słyszeć. I pora to zmienić!
Zapraszamy na „Roboty i Spółka prezentują: piasek kinetyczny&warsztaty Picasso”. Kto wie? Może w Waszym domu jest oto Picasso lub Picassa młodego pokolenia, a na tych warsztatach odkryje swoje prawdziwe artystyczne powołanie?
24.07 niedziela
11:00 – 15:00 Roboty i Spółka prezentują: Wielkie Budowle (Ogród Centralny)
10:00 – 15:00 Gry planszowe (Ogród Centralny)
🔸Każda niedziela lipca
🔸11:00 – 15:00
🔸 Browary Warszawskie | Ogród Centralny
🔸 Wstęp wolny!
☀️😎 Zapraszam na kolejne zajęcia z mojego wakacyjnego cyklu!!
📆 To już w następną sobotę, 23.07., godz. 11.00-12.30.
MOŻNA ZAPISYWAĆ SIĘ NA POJEDYNCZE WARSZTATY!!
⏳ Skąd wiemy co było w przeszłości?
🧱Gdzie i dlaczego powstały najdawniejsze miasta?
Kto po raz pierwszy spisał prawa?
Czemu służyły tajemnicze wieże prowadzące do nieba?
I… jak powstało pismo?
🌊Tym razem wybierzemy się do dalekiej krainy położonej między dwiema rzekami, Tygrysem i Eufratem.�🐲🐉 W Mezopotamii poznamy legendę o Gilgameszu, jego poszukiwaniach nieśmiertelności i walkach z potworami.
📜Dowiemy się czym było pismo klinowe i zapisany nim Kodeks Hammurabiego, a potem, na wzór tych dawnych, stworzymy własne gliniane tabliczki zapisane klinowymi znakami.
👧🏼🧒🏻 Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-10 lat, choć i starsi będą zainteresowani 😉
Są jeszcze wolne miejsca🤠
📌 Zajęcia odbywać się będą w mojej Pracowni, przy ul. Francuskiej, w Warszawie.
💰 Koszt pojedynczych zajęć: 45 zł
Więcej niż jedne zajęcia lub dla rodzeństwa: po 40 zł
📩 ZAPISY: tu, mail: archeolozkazosia@gmail.com lub SMS: 607 324 223
Tym razem na wizytę w Magicznym świecie Jacka Yerki zapraszamy najmłodszych*. Wspólnie przyjrzymy się obrazom prezentowanym na wystawie, prześledzimy zabiegi stosowane przez artystę, służące oddaniu jego najśmielszych wizji i przekraczaniu granic rzeczywistości, a także stworzymy własne interpretacje dzieł Yerki. Serdecznie zapraszamy do artystycznej zabawy z wyobraźnią!
🍓 Termin: sobota, 23 lipca, 15:00
🍓 Czas trwania: około 1,5 h
🍓 Miejsce: galeria Domu Aukcyjnego Agra-Art, ul. Wilcza 70 w Warszawie
*Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 6 – 8 lat.
🔔 Zasady udziału: wstęp bezpłatny / zapisy mailowe (prosimy o podanie wieku i imion dzieci): katarzyna.jedynak@agraart.pl lub telefoniczne: 501 367 324. Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona.
Zbiórka odbędzie się na parterze galerii pomiędzy 15:00 a 15:10.
Do dyspozycji rodziców będzie ekspres do kawy oraz wygodne fotele i kanapy 😏☕
🔔 Dodatkowe informacje:
- prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Udział w warsztatach jest równoznaczny z jego akceptacją.
- obecność opiekuna jest obowiązkowa.
CHOREORANKI
Zapraszamy na zajęcia ruchowo-taneczne dla dzieci w wieku 6-11 lat, podczas których nauczymy się podstaw ludowych tańców ukraińskich: horovod, ukraińska polka, hopak. Czekają nas także rytmiczno-muzyczne zabawy, które pobudzą naszą kreatywność.
Zajęcia poprowadzi rezydentka Teatru Studio, choreografka i pedagożka Iryna Ilyina.
Koszt zajęć 10 zł
Termin:
23.07 godz. 11.00-12.00
30.07 godz. 11.00-12.00
6.08 godz. 11.00-12.00
ХОРЕОРАНКИ
Запрошуємо на танцювально-рухові заняття для дітей 6-11 років, під час яких ми навчимося основам українських народних танців: хоровод, українська полька, гопак. Також нас чекають ритмічні та музичні ігри, які активізують нашу творчість.
Заняття проводитиме резидентка Театру Studio, хореограф і педагог Ірина Ільїна.
Вартість занять 10 злотиx.
Sobotnie „TWÓRCZYDEŁKA” – zajęcia dla dzieci z Agnieszką Malewską
Serdecznie zapraszamy na kolejny cykl zajęć dla dzieci ❤
Ruszamy już w sobotę 11.06. Zajęcia odbywać się będą w 2 soboty w miesiącu 😊
I grupa (2 i 3 latki) – godz. 11.00 -12.00
II grupa (4,5,6,7 latki) – godz. 12.30-13.30
Kilka słów od instruktorki:
“Mam na imię Agnieszka i jestem mieszkanką Ulrychowa.
Na co dzień jestem szczęśliwą żoną Marcina i mamą małego Olusia.
Od ponad 15 lat zajmuję się pracą z dziećmi tworząc dla nich kreatywne zabawy i zajęcia. W swoim życiu zawodowym miałam pod „opieką” zarówno dzieci jak i nauczycieli, gdyż zarządzałam przedszkolem 😊
Już dziś, z radością ogłaszam, że od czerwca w MAL-u rozpoczynam z wami-
Dziećmi i Rodzicami wspólną przygodę z kreatywnymi, rozśpiewanymi,
roztańczonymi i wesołymi zajęciami dla dzieci pt. ”Twórczydełka”.
Poprzez muzykę, plastykę, ruch i wszelką inną formę ekspresji będziemy
poznawać otaczający nas świat i pobudzać naszą wyobraźnię oraz kreatywne
myślenie.
Razem stworzymy piękne miejsce do którego chętnie będziemy wracać
Zapraszam serdecznie!”
Na zajęcia obowiązaują zapisy : zapisy@fundacja-hereditas.pl
Chcesz zapewnić dziecku zdrową dawkę ruchu w gronie rówieśników oraz możliwość poznania różnorodnych dyscyplin sportowych? 👧 🧒
Zapraszamy na cykl zajęć sportowych, który rozpocznie się 25 czerwca i potrwa do 23 lipca. Podczas cosobotnich treningów, w godzinach 12:00-18:00, najmłodsi będą mieli okazję nauczyć się m.in. podstaw tenisa, koszykówki, piłki nożnej czy badmintona. 🏸 Wszystko pod okiem doświadczonych trenerów i instruktorów, którzy na co dzień pracują m.in. w Legia Schools.
Aktywności dla dzieci wieku od 5 do 10 lat będą odbywały się na specjalnie zaaranżowanych boiskach sportowych z użyciem odpowiedniego sprzętu. 🥅 Trenerzy Legia Schools dopasują poziom zajęć do grupy – liczby, wieku i zaawansowania dzieci w ramach danej dyscypliny. W spotkaniach będzie brał udział także Miś Kazek, czyli oficjalna maskotka Legii.
Filc – wykorzystywany od niepamiętnych czasów jako materiał miękki, gęsty, wytrzymały i elastyczny. Zapraszamy dzieci na warsztaty rękodzieła w trakcie których własnoręcznie wykonamy piękne filcowe ozdoby. Warsztaty dają mnóstwo radości i satysfakcji, a wykonane ozdoby dzieci zabiorą ze sobą do domu.
Ilość miejsc jest ograniczona. Zapraszamy do zapisów!
Drodzy rodzice! Ukłon z Waszą stronę 🙂
Zapraszamy Was z pociechami na chill na leżaczku nad naszą piękną Wisłą! ❤
Animacje prowadzi wspaniała grupa animatorek ze Skakanki 🙂
Jak wygląda Gudu? Kim jest Gwai? Czy jest coś co ich łączy? Zapraszamy na warsztaty rodzinne organizowane w ramach projektu „Relacje od nowa”!
Ilustracja: Maria-Luisa Uth (fragment książki “Gudu i Gwai”), dzięki uprzejmości wydawnictwa Dwie Siostry.
Miejsce: Czytelnia Elektra Mazowieckiego Instytutu Kultury (ul. Elektoralna 12, Warszawa).
Termin: 23 lipca
Godzina: 11:00-13:00
Dla kogo: dzieci w wieku 6-9 lat wraz z opiekunami
🙋♀️ Zapraszamy najmłodszych odbiorców sztuki na warsztaty w przestrzeni wystawy “Ćwiczenia ze sztuki. Kolekcja Muzeum ASP w Warszawie”
💥 wydarzenie odbędzie się w ramach Akademia Otwarta. Wystawa końcoworoczna 2022
https://asp.waw.pl/2022/05/27/akademia-otwarta/
❔ Zastanowimy się wspólnie czym jest sztuka? Kim jest artysta_ka? Czego w zasadzie uczą się studentki i studenci Akademii? Odczarujemy “niedotykalne” i niedostępne eksponaty muzealne. Będziemy dotykać, przekładać, układać, a nawet… siadać:)
1️⃣ Warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat; udział jest bezpłatny
2️⃣ Limit miejsc: 10
3️⃣ Obowiązują zapisy: muzeum@cybis.asp.waw.pl
(decyduje kolejność zgłoszeń)
4️⃣ prowadzenie: Jacqueline I. Horodyńska – historyczka sztuki, pracowniczka Muzeum ASP w Warszawie, mama Ignacego i Edka
✅ Ćwiczenia ze sztuki
Kolekcja Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
28 I 2022 – 17 IX 2022
Autorki scenariusza: Jolanta Gola i Agnieszka Szewczyk
Przygotowanie wystawy: zespół Muzeum ASP w Warszawie:
Jacqueline Horodyńska, Katarzyna Jankowska-Cieślik, Joanna Kania
Konsultacje: Maryla Sitkowska
Opieka konserwatorska: Dorota Dzik-Kruszelnicka, Zofia Koss, Anna Kowalik, Anna Szlasa-Byczek, Anna Sembiring
Projekt ekspozycji: Maciej Stefański
Identyfikacja wizualna: Fontarte / Magdalena Frankowska i Artur Frankowscy
Pierwsza ekspozycja kolekcji Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w nowej przestrzeni wystawienniczej rozpoczyna nowy etap w historii naszego Muzeum. Istniejące od 1985 roku, miało swoje miejsce w dwóch salach od strony ulicy Traugutta, gdzie organizowało na początku swej działalności wystawy czasowe, prezentując fragmenty swoich zbiorów. Nigdy jednak w postaci kolekcji stałej. Związek z Akademią wpływa na charakter zbiorów, skupionych wokół twórczości artystów-pedagogów uczelni, jej studentów oraz istoty procesu edukacyjnego.
Kluczem do obecnej prezentacji stało się ćwiczenie akademickie. Wybrane prace zostały zgromadzone wokół podstawowych tematów i zagadnień sztuki, ważnych w szczególności dla jej akademickiej – edukacyjnej praktyki, takich jak: akt, pejzaż, martwa natura, portret, materia, geometria, przestrzeń, projekt, proces. Wszystkie zaproponowane kategorie są traktowane szeroko. Wskazują one z jednej strony na trwałość klasycznych tematów, dyscyplin i mediów, z drugiej pozwalają dostrzec ich żywotność – ciągłe dekonstruowanie, przemianę, poddawanie próbie, co jest istotą sztuki w kręgu uczelni. Taki klucz pozwala na zaprezentowanie charakteru naszych zbiorów, ich najważniejszych działów oraz podkreślenie równoważności dziedzin określanych kiedyś jako „czyste” i użytkowe, charakterystycznej dla warszawskiej szkoły od początku jej istnienia.
Wybrane obiekty akcentują przenikalność kategorii, twórczy dialog i napięcie pomiędzy nimi. Abstrakcja bowiem pozostaje w dialogu z geometrią i malarstwem materii. Formuła malarstwa oparta na awangardzie i koloryzmie pozwala zredefiniować podejście do tkaniny. Architektoniczne z ducha zadanie Aktywny negatyw służy dydaktyce przestrzeni u rzeźbiarzy itd. Ta – w znacznej mierze – ahistoryczna ekspozycja pozwala zaprezentować kolekcję jako zasób, którego potencjał może budować alternatywne narracje o polskiej sztuce powojennej. Zależy nam również na pokazaniu, obok prac artystów wpisujących się trwale w powojenną historię sztuki polskiej, tych przez nią pomijanych oraz prac studenckich.
Historia powstawania kolekcji Muzeum ASP to przekazy dwóch uczelnianych zbiorów w 1985 roku – Galerii ASP i Biblioteki Głównej ASP, dary i depozyty artystów związanych z naszą uczelnią oraz nieliczne zakupy na początku działalności. Podstawowym opisom dzieł towarzyszą informacje o ich pochodzeniu, przywołujące historię budowania kolekcji Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
✅ więcej informacji: https://asp.waw.pl/
✅ następne warsztaty:
27.08
17.09 (finisaż)
Zapraszamy na spotkanie dla dzieci i rodziców, podczas którego rozmawiamy prawie wyłącznie po angielsku (dotyczy także rodziców).
Anglojęzyczna przestrzeń – zabawy i piosenki dla dzieci 2-6 lat
Ważne! Robimy dwie grupy, pierwsza godz. 10:00-10:45, druga godz. 11:00-11:45. Wybieramy tylko jedną grupę! Pierwszą lub drugą. Proszę o tym pamiętać przy rezerwacji miejsca.
Poznajcie książkę Olgi Ślepowrońskiej zilustrowaną przez Weronikę Żurowską. Twórczynie poruszają temat klimatu – tego w przyrodzie i tego między ludźmi. Dzięki żółwiowi Tymoteuszowi czytelnicy wraz z bohaterami, Basią i Witkiem, dowiedzą się jak dbać o swój kawałek świata.💚📖„Klimatyczni” to książka dla dzieci w każdym wieku – podobnie jak nasze spotkanie.💚
23 lipca o godz. 11.00 zapraszamy do udziału w bezpłatnym spotkaniu autorskim z Olgą Ślepowrońską. Uczestnicy wspólnie z autorką stworzą heppening niespodziankę na rzecz klimatu między ludźmi!
O autorce: Olga Ślepowrońska – psycholożka i animatorka społeczna. Od kilkunastu lat jeździ po Polsce i świecie z projektem CzujCzuj. W jego ramach prowadzi warsztaty z edukacji emocjonalnej dla dzieci z grup narażonych na wykluczenie oraz buduje recyklingowe place zabaw. Mama Roszka i Idy, z którymi zwiedza świat – ten bliski i daleki.
O książce: „Klimatyczni” są utrzymani w niesamowicie klimatycznym nastroju. I ten klimat czuć wszędzie. W słowie, narracji i na nietuzinkowych ilustracjach. I co jest najpiękniejsze, a tym samym potwierdza wiarygodność przekazu – niezwykle intensywnie czuć również pasję autorki i jej niesamowite zaangażowanie w ochronę środowiska oraz chęć czynienia tego świata lepszym. – Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018, finalista Global Teacher Prize 2020
Dla kogo?
Spotkanie dla dzieci w każdym wieku
Kiedy?
23 lipca (sobota) godzina 11.00-12.30
Jak się zapisać?
🌐on-line na stronie www.mbddim.pl, link do zapisu: https://tiny.pl/wh7c4
📱tel.: 22 646 46 49
📧e-mail: mbddim@bpmokotow.waw.pl
Rezerwacja dotyczy dzieci.
Warsztaty realizowane w ramach projektu “Z natury wzięte” finansowane z Funduszu Edukacji Kulturalnej 2022
WAŻNE DLA UCZESTNIKÓW
Informujemy, że podczas wszystkich wydarzeń projektu “Z natury wzięte” będą wykonywane, a następnie upubliczniane i przetwarzane zdjęcia lub filmy, na których może zostać uchwycony wizerunek osób obecnych. Biorąc udział w spotkaniu czy wydarzeniu w ramach projektu uczestnicy oraz obserwatorzy wyrażają zgodę na upublicznianie i przetwarzanie wizerunków ich i ich dzieci na zdjęciach lub filmach wykonanych podczas wydarzeń. Jednocześnie zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zadbać o bezpieczeństwo Państwa danych.
To właśnie na tych zajęciach Twoje dziecko rozwinie swoje muzyczne zainteresowania i zdobędzie umiejętności, dzięki którym będzie mogło rozwijać swój talent i występować na scenie!
Każde zajęcia składają się z dwóch części – wokalnej i ruchowej. Podczas zajęć będziemy uczyć się piosenek ze znanych i uwielbianych przez dzieci bajek – śpiewając i grając na instrumentach.
Stworzymy również musicalowe scenki aktorskie, inspirowane bajkowym światem.
Zajęcia musicalowe to nie tylko wprowadzenie do świata muzyki. Młodzi artyści mogą podczas zajęć rozwijać swoje talenty, ale również kształtować wyobraźnię, przełamywać nieśmiałość i
nabierać pewności siebie, rozwijać pamięć, a także uczyć się twórczej pracy w grupie.
Ilość miejsc jest ograniczona. Zapraszamy do zapisów!
Poznaj tajemnice Vlepek, ich historię.
Dowiedź się czym jest mała, samoprzylepna forma plastyczna tworzona z myślą o ingerencji w przestrzeń publiczną.
W programie część teoretyczna, w której zaprezentujemy techniki i materiały używanych przy tworzeniu vlepek oraz pokażemy na ekranie najsłynniejsze vlepki.
Prezentacje i zajęcia poprowadzą członkowie kolektywu ”Remonty Warszawa”:
- Dorota / Miss Dorys / Cieślik,
- Igor / Niebieski Robi Kreski / Rudziński
- Łukasz / Luksprzeziks / Kundzicz
Ciągnące, świecące lub puszyste… Glutki, zdobyły serca dzieci na całym świecie. W Piątym Wymiarze doceniamy dziecięce pasje, kreatywność i drzemiące w nich talenty, którymi wykażą się prowadząc dla innych dzieci warsztaty tworzenia slime doskonałego!!!
Na zajęcia obowiązują zapisy! W razie pytań prosimy o kontakt: info.5wymiar@gmail.com lub 531 609 719.
🌞Lato Konesera 2022🌞 trwa!
Poznaj z nami niesamowity świat przygód Bolka i Lolka💭. Parę najbardziej znanych bohaterów w historii polskiej🇵🇱 animacji spotkacie w Koneserze. Zapraszamy serdecznie co sobotę na “Poranki filmowe🎥 z Bolkiem i Lolkiem”.
NIEDZIELA, 24 lipca
Mamy Śpiewamy – wyjątkowy koncert dla rodzin z dziećmi!
Gordonowska muzyczno-rytmiczna uczta
OPIS
Koncert rodzinny MAMY ŚPIEWAMY!
Zapraszamy serdecznie rodziny z dziećmi na wyjątkowy koncert . Będziemy śpiewać, wspólnie muzykować, grać i tańczyć!
Zapraszamy serdecznie wszystkich :małych (0-7 lat) i dużych. Na koncercie zagramy piosenki MAMY ŚPIEWAMY, pobawimy się rytmiczankami, pośpiewamy w skalach, czyli będzie zabawa i edukacja! Koncert ma formułę interaktywną!!! Wszyscy muzykujemy i włączamy się do zabawy!
Będą bańki, gitara, ukulele, kalimba i bas!
Przyjdź z dzieckiem i pośpiewaj z nami!
Weź sąsiada i sąsiadkę do Letniska!
Podobno nad Wisłą dźwięki muzyki roznoszą się najlepiej 😉
Chcesz wprowadzić dziecko w świat prawdziwej, żywej muzyki?
Chcesz zanurzyć dziecko w muzyce, posłuchać i pośpiewać piosenki, które wpadają w ucho – które nucisz i nucisz bez końca?
A może chcesz zabrać dziecko na pierwszy koncert w życiu?
A być może już dobrze nas znasz i po prostu chętnie nas posłuchasz i się z nami spotkasz?
Wspaniała okazja ku temu pojawi się już 24 lipca!
Będzie: swing z basem, blues i country na gitarze, J.S.Bach na wiolonczeli, ukulele, śpiew na głosy!
Będzie wyjątkowo – jak zawsze na koncertach Mamy Śpiewamy!!!
Wstęp bezpłatny
Wybrzeże Gdyńskie 2
Letnisko Żoliborz
24.07 godz 16:00
Sponsorem wydarzenia jest Schweppes – legendarny napój oparty o formułę stworzoną przez Jakuba Schweppe. W ofercie marki Schweppes od 1870 roku. Produkowany z wykorzystaniem w 100% prawdziwej chininy i naturalnych aromatów.
Współorganizatorem wydarzenia jest TU MI WOLNO, kawiarnia zaangażowana kulinarnie, społecznie i kulturalnie. Stworzona z miłością w sercu warszawskiej Pragi ( a teraz także i w Letnisku!)
TU MI WOLNO jest miejscem przyjaznym i tolerancyjnym, stworzonym z myślą o wypoczynku i rozrywce. W księgarni znajdziesz pozycje z obszaru sztuki, terapii i rozwoju przez sztukę. Na scenie występy z Polski i zza granicy, warsztaty oraz spektakle z udziałem widowni. A w menu pyszną kawę, starannie przygotowane posiłki i dobry napitek.
TU MI WOLNO jest pod opieką Fundacji Międzynarodowych Inicjatyw Artystycznych Arena.
🇺🇦 Українська мова 👇
🇵🇱: Serdecznie zapraszamy na cykl niedzielnych warsztatów integracyjnych dla rodzin ukraińskich i polskich do Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie!
W niedziele zachęcamy do odwiedzenia Muzeum Chopina i uczestnictwa w warsztatach muzycznych, plastycznych, zajęciach arteterapeutycznych, rękodzielniczych lub fotograficznych. Bogaty program został przygotowany z myślą o stworzeniu przestrzeni integrującej rodziny ukraińskie i polskie. Na zajęciach będzie obecny tłumacz, zaś wstęp jest bezpłatny.
Zapisy na zajęcia:
👉 mail: bilety.muzeum@nifc.pl;
👉 telefon: 22 44 16 251/252;
👉 Kasy Muzeum Chopina.
Przy zapisach należy zgłosić liczbę uczestników zajęć (nie należy rezerwować miejsc dla opiekunów uczestników, np. rodziców). Liczba miejsc jest ograniczona.
Szczegółowy harmonogram zajęć znajduje się poniżej. Do zobaczenia w Muzeum Fryderyka Chopina!
Realizacja programu edukacyjnego nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego Fundacji Orlen.
📅 Harmonogram
LIPIEC
🔸 24.07 – Warsztaty z „botanizowania”
godz. 11:30-13:00
Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość stworzenia na atłasowych podłożach artystycznych kompozycji z zasuszonych roślin, wykończonych eleganckim passé-partout. Forma tych maleńkich dziełek botaniczno-artystycznych oraz sposób ich wykonania opierać się będą na metodzie wypracowanej przez sławną XIX wieczną polską pisarkę Elizę Orzeszkowa. Tą swoją drugą po pisaniu pasję Orzeszkowa nazywała “botanizowaniem”. Uczestnicy dowiedzą się nie tylko jak Orzeszkowa wyklejała swoje kompozycje ale też jak zasuszała potrzebne do tego rośliny. Po zakończeniu warsztatów uczestnicy otrzymają na pamiątkę wykonane przez siebie kompozycje.
🔸 31.07 – Warsztaty kaligraficzne dla dzieci
godz. 15:30-17:30
Głównym elementem zajęć będzie zapoznanie uczestników z różnymi sposobami na ćwiczenia ręki, tak by móc pisać tak pięknie jak dawni kaligrafowie. Uczestnicy poznają także różne kroje pisma oraz narzędzia kaligraficzne takie jak patyk, gęsie pióro czy piórko z metalową stalówką. Wykonane przez siebie ćwiczenia oraz wzory krojów pism otrzymają na pamiątkę, do samodzielnego dalszego ćwiczenia w domu.
🇺🇦: Запрошуємо Вас, на серію недільних інтеграційних майстер-класів для українських та польських родин, до музею Фредеріка Шопена у Варшаві!
У неділю вранці пропонуємо Вам відвідати музей Шопена і взяти участь в музичних, художніх майстер-класах, а також арт-терапевтичних, рукодільних або фотографічних заняттях. Ця насичена програма підготовлена з метою створення безпечного простору, та для об’єднання українських і польських родин. На заняттях буде присутній перекладач.
Вхід безкоштовний.
Реєстрація на заняття
👉 bilety.muzeum@nifc.pl;
👉 22 44 16 251/252;
👉 в касах музею Шопена
При записі потрібно вказати кількість учасників (не бронюйте місця для опікунів, наприклад батьків). Кількість місць обмежена.
Графік занять знайдете нижче. До зустрічі в Музеї Фредеріка Шопена!
Реалізація розвиваючої програми була б неможлива без фінансової підтримки Фонду Орлен.
📅 Графік:
LIPIEC
🔸 24.07 – Майстер-клас з “ботанизації”
11:30-13:00
Під час майстер-класу учасники отримають можливість створювати на атласних підкладках художні композиції з висушених рослин, оздоблених елегантним passé-partout. Форма цих крихітних ботаніко-художніх композицій і спосіб їх виконання будуть ґрунтуватися на методі, розробленому знаменитою польською письменницею XIX століття Елізою Ожешковою. Цю свою другу,після написання, пристрасть Ожешкова називала “ботанізацією”. Учасники дізнаються не тільки про те, як Ожешкова вирізала свої композиції, а й про те, як сушила необхідні для неї рослини. Після закінчення майстер-класу учасники отримають на пам’ять виконані ними композиції.
🔸 31.07 – Майстер- клас з каліграфії для дітей
15:30-17:30
Основним елементом занять буде ознайомлення учасників з різними вправами рук, щоб вони могли писати так само красиво, як старі каліграфи. Учасники також дізнаються різні шрифти та каліграфічні інструменти, такі як палиця, гусяче перо або перо з металевим наконечником. Виконані вправи і зразки шрифтів залишаться на пам’ять, для самостійного продовження занять вдома.
Zapraszamy serdecznie na Dzień Otwarty w wikińskiej Warowni Jomsborg!
Brama standardowo otwarta w godzinach 12:00 – 18:00.
Współczesne maszyny nie współgrają z nami i niestety płatność TYLKO gotówką. Najbliższy bankomat jest w Centrum Olimpijskim.
Koszt wstępu: dobrowolny datek na michę dla piesków grodowych, Thora i Lokiego oraz na wsparcie Warowni w ciężkich czasach.
Oferujemy: piwo, miód pitny JomsViking, napoje bezalkoholowe, kawę i herbatę oraz kiełbaski do upieczenia nad ogniskiem.
Atrakcje: strzelanie z łuku oraz rzuty toporem płatne po 1 zł.
Będą także dostępne dyby oraz monidła, przy których można zrobić sobie zdjęcia.
O 12:30 wojownicy z Jomsborg Vikings Hird rozpoczynają swoje szkolenie. Będzie można ich podejrzeć jak trenują przed wyprawami 🙂
Do zobaczenia! Sława!
🧙♀🧞♂🐉 Letni cykl „Bajki na trawie” rozpocznie się już w niedzielę, 3 lipca, w Parku Przy Bażantarni.
W sumie w lipcu i sierpniu planowanych jest 9⃣ spektakli dla najmłodszych.
Będzie pięknie, kolorowo, ciekawie, inspirująco, śmiesznie, a nawet ekologicznie.
Planowane spektakle:
🔹 24 lipca, godz. 13.00 – „Czarny łabędź”, teren Olkówek
🔹 31 lipca, godz. 13.00 – „Czerwony kapturek”, Park Przy Bażantarni
🔹 7 sierpnia, godz. 13.00 – „Szewc Kopytko i kaczor Kwak”, teren Olkówek
🔹 14 sierpnia, godz. 13.oo – „Cmok.Smok”, Park Przy Bażantarni
🔹 21 sierpnia, godz. 13.00 – „Prawdziwy przyjaciel”, teren Olkówek
🔹 28 sierpnia, godz. 13.00 – „Czerwony Kapturek (à rebours!)”, Park Przy Bażantarni.
Bajki na trawie to idealny pomysł na niedzielne popołudnie. Każda bajka to piękne widowisko, ale także wspaniała lekcja przyjaźni, empatii, współczucia, czy tolerancji.
👍 Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Niedzielne targi śniadaniowe to nowy cykl wydarzeń na kulturalno-rekreacyjnej mapie Bielan.
Na targach spotkacie wielu wystawców oferujących różnorodne potrawy, napoje i słodkości.
W programie targów przewidziane są warsztaty artystyczne, występy muzyczne oraz aktywności ruchowe.
Wydarzenie realizowane jest w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2022.
🎈🎈🎈KREATYWKI
TO WARSZTATY KREATYWNEGO ROZOWOJU,
PODCZAS KTÓRYCH DZIECI WYZWALAJĄ
NATURALNĄ EKSPRESJĘ TWÓRCZĄ!🎈🎈🎈
Używamy materiałów plastycznych, sensorycznych,
”recyklingowych” i oczywiście całą gamę zasobów natury.
Co robimy?
🎀-artystyczne wykorzystanie odpadów (tworzymyz nich obrazy, lampiony, dzwonki wiatrowe itp.)
🎀-tworzenie instrumentów muzycznych
🎀-mata ”węchowa” dla psiaków i kociaków
🎀-malowanie kamyków czy wyrobów drewnianych farbą akrylową, barwikami spożywczymi
🎀-malowanie na płótnie malarskim z wykorzystaniem nietypowych narzędzi – grzebień, folia bąbelkowa, pałeczki, owoce itp.
🎀-tworzenie dzieł z wykorzystaniem zasobów naturalnych (drewno, ziarna, tkanina, muszle itp.)
👶KREATYWKI MALARSKO-RĘKODZIELNICZE
👶KREATYWKI RECYKLINGOWE
👶KREATYWKI SENSORYCZNE
Stymulowanie zmysłów (wzroku, węchu, dotyku,słuchu, smaku) podczas swobodnej zabawy znaturalnymi materiałami typu: glina, ziarna, woda,
szyszki, patyki itp.
nasze motto to:
🧚♂️KAŻDE DZIECKO MA TALENT
wstęp wolny
Kochane dzieciaki w wieku 4 – 7 lat, w niedzielę warto wstać i zabrać rodziców na warsztaty kulinarne do Molto Bene. Pod pilnym okiem szefa Arka, nauczymy się robić tradycyjną, włoską, pizzę. Dowiemy się jaka jest temperatura i czas wypieku, dobierzemy ulubione składniki i wspólnie zjemy naszą własną pizzę.
Koszt warsztatu od dziecka lub dorosłego 45 zł. Ilość miejsc ograniczona (max 20).
Zapisy:
moltobenepizza8@gmail.com lub 792 090 388
Hej, Rodzice!
Niedzielnie animacje dla dzieci powracają do BEZ SŁOWA!
W każdą niedzielę od 14:00 do 17:00 najmłodszymi zajmie się nasza animatorka, która przygotowała masę atrakcji!
Wy w tym czasie bez wyrzutów oddacie się relaksowi, dyskusjom ze znajomymi, pałaszowaniu pizzy i innych smakołyków!
Niedziela najlepszym dniem na spędzenie czasu z rodziną w Bez Słowa!
Rezerwacja stolików: +48 571-869-289
ZAPRASZAMY!
Bez Słowa, ul. Fosa 3
Wszystkie dzieciaki duże i małe zapraszamy niedzielne spotkanie z Fabryką zabaw
Widzimy się o godzinie 13:00
24 lipca: Temat : OPTYKA
Dzieci na tym warsztacie zobaczą miraż 3D, znikające przedmioty, załamania światła. Dowiemy się czym był system luster w starych czasach. Nauczymy się zabawnych sztuczek z kartami. Poczarujemy nimi. Zobaczymy odwracający się przedmiot zakręcony siłą mięśni. dzieci dowiedzą się czym jest kamień celtycki. Każdy będzie mógł spróbować z na jego zagadkową umiejętność. Pojawi się czapka czarodzieja w której przedmioty będą znikać, a potem znów się pojawiać.
Niedziela to czas dla rodziny. Muzeum zaś to świetne miejsce, w którym można ciekawie i rodzinnie spędzić czas: podziwiać dzieła sztuki, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi, a nawet trochę się pobawić. Zapraszamy na wspólne odkrywanie muzeum w każdą niedzielę o godzinie 12.00 lub 14.00!
👧 Dla kogo: dzieci w wieku 5–12 lat
⌚ Czas trwania: ok. 80 minut
📌 Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW: Hol Główny
🎟 Zasady udziału: bilet wstępu dla dziecka 15 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet dla opiekuna 15 zł
🗓 Termin: niedziela / I grupa – 12.00; II grupa – 14.00
Zapraszamy wszystkie dzieci na wakacyjne animacje! W klimat artystycznej beztroski wprowadzą nas zadania plastyczne: wspólnie stworzymy makietę Warszawy na podstawie obrazów wiszących w galerii, będziemy malować pawia, wpatrując się w dzieło Stanisława Wyspiańskiego oraz wyzwolimy fantazję tworząc bez użycia pędzla. A to nie wszystko… Serdecznie zapraszamy!
📅 wtorek i niedziela, godz. 11.00–15. 30 / można dołączać w każdym momencie trwania animacji
📍 przestrzeń edukacyjna na pierwszym piętrze
🧒 dzieci z rodzicami
🎟 udział w animacjach jest możliwy w ramach biletu wstępu do MNW; we wtorek wstęp do Muzeum jest bezpłatny
Dodatkowe informacje:
• przed podjęciem decyzji o udziale w animacjach bardzo prosimy o zapoznanie się z regulaminem przestrzeni edukacyjnej. Udział w animacjach jest równoznaczny z jego akceptacją;
• obecność opiekuna jest obowiązkowa.
karaoke show
📅24 LIPCA zapraszamy na 🎤KARAOKE SHOW🎤 z Kamilem Ziębą⭐
Przed główną atrakcją zapraszamy na zabawę przy muzycznych rytmach tanecznej gry JUST DANCE, którą wyświetlimy na ogromnym ekranie – parkiet główny🤸♀️
O 14:00 zapraszamy na KARAOKE SHOW z Kamilem Ziębą🎤
✨Kamil Zięba – aktor i wokalista, swoją artystyczną edukację rozpoczął w wieku 18 lat w rzeszowskiej szkole Centrum Sztuki Wokalnej i dzięki zdobytym tam umiejętnościom pojawił się na scenach 🎭Teatru im. Wandy Siemaszkowej oraz w 🎭Teatrze Maska w Rzeszowie. Po ukończeniu 👨🎓studiów kreował główną rolę w musicalu „Wonderful Town” Leonarda Bernsteina, który powstał przy współpracy Filharmonii Bałtyckiej i Gdańskiej Akademii Muzycznej🎶
Wielokrotnie brał udział w nagraniach dla 📺Telewizji Polskiej i współpracował ze studiem SDI odpowiedzialnym za dubbing w najważniejszych produkcjach 🎊Walta Disneya m.in. 🐠„Gdzie jest Dory?”, ⛄„Kraina Lodu: Przygoda Olafa”, 👸„Piękna i Bestia” czy 🐾„Mała Stopa”.
O 15:00 zapraszamy na kino dla dzieci, na naszym ogromnym ekranie!🎬
🔶KIEDY: 24.07.2022r. godz. 12:00
🔶GRA JUST DANCE!: 12:00
🔶KARAOKE SHOW: 14:00
🔶BAJKA: 15:00
🔶WSTĘP: BEZPŁATNY
🔶GDZIE: Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta, ul. Jagiellońska 82b w Warszawie