Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 23-24 września

Lato co prawda odchodzi, za to w jakim stylu! Ale jak to mówią: coś musi odejść, żeby coś nowego mogło przyjść, więc powitajmy ostatnią letnią Zajawkę w tym roku! Bawcie się pięknie w finalny weekend lata, Moi Mili!

Spis treści:

Jeśli interesuje Cię, co ciekawego dzieje się dla dzieci w Warszawie, zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco – w każdy piątek dostaniesz Weekendową Zajawkę na maila!

SOBOTA, 23 września

Ekologiczne wyzwania i nagrody w Centrum Janki

Ekologiczne wyzwania i nagrody w Centrum Janki

Już 23 września klienci Centrum Janki będą mieli okazję stworzyć niepowtarzalne kokedamy, dokształcić się z zakresu ogrodnictwa i zdobyć piękne skrzydłokwiaty. Na najmłodszych czeka wspaniała zabawa przy tworzeniu ekologicznych zabawek, a dodatkowo konkurs, w którym główną nagrodą jest elektryczna hulajnoga.

Centrum Janki regularnie zachęca swoich klientów do bycia bardziej eko i stosowania rozwiązań przyjaznych naturze. W najbliższą sobotę, 23 września, przygotowało dla nich szereg atrakcji w roślinnym klimacie.

Robiąc tego dnia zakupy w Centrum Janki będzie można zdobyć skrzydłokwiat. Roślina ta poza walorami wizualnymi, posiada również zdrowotne, bowiem oczyszcza powietrze z trujących substancji. Z tego powodu jest nawet rekomendowana przez NASA. By wrócić do domu z nowym, zielonym przyjacielem, wystarczy zrobić zakupy za co najmniej 250 zł na maksymalnie 2 paragonach i zarejestrować je w Punkcie Obsługi Akcji. Znajdzie się tam również dokładny regulamin promocji.

W Centrum Janki nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Dzieci będą miały okazję, by dać upust swojej kreatywności i wyczarować prawdziwe cuda ze zwykłego kartonu. Niepotrzebne pudełka, zwykle wyrzucane do śmieci, zostaną w trakcie warsztatów zamienione w niepowtarzalne zabawki. Przy odrobinie wyobraźni i dobrych chęci stare kartony zyskają nowe życie, a dzieci – cenną wiedzę o recyklingu.

Centrum Janki przygotowało również coś dla tych, którzy pragną odkryć tajniki skutecznej pielęgnacji roślin i nauczyć się dbać o domową zieleń. Czekają na nich warsztaty ogrodnicze, dzięki którym lepiej zatroszczą się o swoich liściastych przyjaciół. Proste metody pielęgnacji pozwolą potem cieszyć się piękną roślinnością w domu, na balkonie czy też w ogrodzie.

Podczas wydarzenia w Centrum Janki szykuje się też coś dla entuzjastów łączenia ogrodnictwa ze sztuką. Będą to warsztaty kokedamy, czyli japońskiej sztuki sadzenia roślin w kuli złożonej z ziemi i mchu. Zabieg ten pozwala na uzyskanie niezwykle ciekawych efektów, a oryginalne kule z roślinami ozdobią każdy zakątek domu.

Od 23 września do 7 października klienci Centrum Janki będą mogli wesprzeć posadzenie jak największej liczby drzew, biorąc udział w ekologicznym quizie. Każdy, kto chce sprawdzić swoją wiedzę i przy okazji wygrać nagrodę, będzie mógł poszukać kubików skrywających kody QR. Skanując kody i odpowiadając na pytania, będzie można zdobyć nagrody. Osoby, które wykażą się najlepszą wiedzą z zakresu ekologii, mogą wygrać jeden z 10 okazałych skrzydłokwiatów lub nagrodę główną: hulajnogę elektryczną. Akcja ma dodatkowo szczytny cel, bo każdy rozwiązany przez uczestników quiz to jedno posadzone drzewo. Centrum Janki postawiło sobie poprzeczkę wysoko – będzie dążyć do tego, by posadzić ich aż tysiąc.

Centrum Janki ekologiczne rozwiązania stosuje także na co dzień. Na terenie galerii zlokalizowany jest kompostownik i liczne domki dla owadów, a także aż 14 000 krzewów i łąki kwietne. Budynek posiada także certyfikat ekologiczny BREEAM, stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych oraz zoptymalizowany, energooszczędny system oświetlenia i ogrzewania. Centrum regularnie przeprowadza kampanie edukacyjne z zakresu ekologii, które kierowane są również do najmłodszych. W przestrzeni warsztatowej Leśne Liliputkowo i na multisensorycznej sali zabaw, czyli Jankowej Polanie, dzieci mają okazję przyjrzeć się naturze w skali makro: zobaczyć kwiaty, owady, usłyszeć śpiew ptaków i rozwijać w sobie proekologiczną postawę już od najmłodszych lat.

Ekologiczne wydarzenie w Centrum Janki będzie doskonałą okazją do tego, by rozwinąć swoje kreatywne umiejętności i zdobyć wiedzę o pielęgnacji roślin. Możliwość otrzymania skrzydłokwiatu za zakupy sprawi, że do domu możemy wrócić z nową, prostą w uprawie roślinką. Eko warsztaty i konkursy będą też świetnym pretekstem do wyjścia z rodziną lub przyjaciółmi i otwarcia się na ciekawe, roślinne pasje.

Ekologiczne wyzwania i nagrody w CHJanki

Pokémony w Centrum Handlowym Reduta!

Niezwykła przygoda z Pokémonami nadchodzi! Już 23 września warszawskie Centrum Handlowe Reduta stanie się areną rozrywki dla dzieci i ich rodziców. Wydarzenie pełne gier, zabaw i niespodzianek zapewni niezapomniane wspólne chwile. Na uczestników czeka niesamowity labirynt, turnieje z nagrodami, kreatywne warsztaty oraz bezpłatna wata cukrowa!

Pokémon to ikona rozrywki, zdobywająca serca ludzi na całym świecie od prawie 30 lat. Legendarna japońska marka to nie tylko kultowy serial anime i gry wideo, ale również kolekcjonerskie karty, zabawki, gry planszowe i wiele więcej. Przekraczając kolejne granice, Pokémon łączy pokolenia pokazując świat pełen fascynujących stworzeń i niekończących się emocji!

Już w sobotę 23 września Centrum Handlowe Reduta zamieni się w magiczną przestrzeń pełną atrakcji dla fanów Pokémon! Od 12:00 do 18:00 na uczestników czekać będzie mnóstwo atrakcji i stref tematycznych. Najmłodsi będą mogli wejść do prawdziwego labiryntu, a jego pokonanie zostanie nagrodzone – wszyscy śmiałkowie otrzymają żeton, dzięki któremu będą mogli wylosować fantastyczne gadżety.

Dzieci powyżej 8 roku życia mają szansę sprawdzić swoje zdolności artystyczne na stanowisku do malowania figurek do gier. W centrum dostępna będzie również maszyna z przypinkami, które dzieci mogą dowolnie przyozdobić oraz wypożyczalnia gier planszowych. Ponadto, na terenie galerii będzie przechadzała się Mega Maskotka Pikachu, z którą będzie można zrobić sobie zdjęcie.

Podczas eventu w strefie FUNów na odwiedzających czekać będzie popularny youtuber Kushi, który zagra z dziećmi w grę mobilną Pokémon GO, rozda autografy i wyjaśni tajniki świata Pokémonów. Fani będą mieli również szansę na wymianę kolekcjonerskich kart. Ofertę wydarzenia wzbogaci także marka nerd hunters, która przygotuje specjalne stoisko z gadżetami ze świata Pokémon.

O 14:00 uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w turnieju w grę planszową Labyrinth  Pokémon. Z kolei o 16:00 na odwiedzających centrum czekać będzie turniej gier zręcznościowych. Dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody. Spieszcie się! Zawody objęte są zapisami, a maksymalna liczba uczestników w jednym turnieju to 16 osób.

Przez cały dzień będzie można również wziąć udział w dodatkowych zajęciach tematycznych w Piątym Wymiarze. To wyjątkowa, bezpłatna strefa w Centrum Handlowym Reduta, w której można odkrywać, doświadczać i bawić się przy wykorzystaniu wszystkich pięciu, a nawet siedmiu zmysłów! Już o 14.00 odbędą się warsztaty robienia labiryntów dla dzieci w wieku 2-5 lat „Znajdź swojego Pokémona”, natomiast o 15.00 zapraszamy na „Pokémonowe origami” – warsztaty origami dla dzieci w wieku 5-10 lat. Zapraszamy do zapisów na zajęcia organizowane przez cały rok.

Niesamowita przygoda z Bluey w Promenadzie!

Dla wszystkich małych i dużych fanów serii animowanej „Bluey”, nadchodzi niezwykła okazja do wspólnej zabawy i edukacyjnego spędzenia czasu! Po raz pierwszy w Polsce! Przyjdź do Promenady już 22 i 23 września! Zrób sobie pamiątkowe zdjęcie z główną bohaterką „Bluey”, weź udział w kreatywnych warsztatach, czekają na Was atrakcje i nagrody!

Już 22 i 23 września centrum handlowe Promenada zmieni się w krainę bajkowych przygód, gdzie dzieci i ich rodzice będą mogły wspólnie odkrywać uroki ulubionej kreskówkowej rodziny. Organizatorzy zapewnią niezapomniane emocje i edukacyjną rozrywkę dla najmłodszych.

„Bluey” po raz pierwszy zadebiutowała w 2018 roku w Australii na telewizyjnych ekranach i natychmiast podbiła serca najmłodszych telewidzów. Niezwykle uroczy i zabawny serial o rodzinie czterech piesków pokazuje, jak kreatywna zabawa pomaga rozwijać dziecięcą wyobraźnię. Bluey, suczka australijskiej rasy Blue Heeler, ma mnóstwo ciekawych pomysłów i uwielbia, gdy domowa codzienność jest przepełniona wesołymi przygodami.

Podczas wydarzenia pociechy będą mogły spotkać się z Bluey i zrobić sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Na uczestników czeka także wiele stref animacyjnych. Dzieci będą mogły skorzystać z basenu pełnego kolorowych kulek, wziąć udział w quizie wiedzy o ulubionej postaci oraz wspólnym szukaniu skarbów. Wydarzenie to doskonała okazja do międzypokoleniowej zabawy. Wraz z opiekunami najmłodsi zostaną zaproszeni do rodzinnych kalamburów, wielkich podwórkowych igrzysk i wielu innych wspólnych atrakcji.

Dzieci będą mogły puścić wodze fantazji w strefie kreatywnej i stworzyć opaskę z uszami Bluey, a specjalnie przygotowana strefa multimedialna zachęci do podjęcia interaktywnych wyzwań. Na pociechy będą czekać również zabawy z balonami i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 22-23 września, w godzinach 11:00 – 19:00 w centrum handlowym Promenada ul. Ostrobramska 75C. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

„Nauka to podróż w przyszłość” to hasło 27. Festiwalu, odwołujące się do działalności patrona tegorocznego FN Pawła Edmunda Strzeleckiego (1797-1873), podróżnika, geografa, geologa, badacza i odkrywcy.
Festiwal Nauki to wydarzenie, które co roku gromadzi osoby zainteresowane aktualnymi problemami badawczymi, metodami prowadzenia badań i odkryciami w różnorodnych dziedzinach nauki. Tematyka festiwalowych spotkań dotyczy nauk ścisłych, przyrodniczych, medycyny, nauk humanistycznych i społecznych, a także nauk o kulturze i sztuce. Festiwal Nauki jest otwarty dla wszystkich chętnych bez względu na wykształcenie i wiek. Spotkania mają formę debat, wykładów, warsztatów, pokazów filmowych, wizyt w laboratoriach, wystaw, wycieczek, konkursów i gier edukacyjnych.
Specjalnie dla dzieci organizowane są atrakcyjne zajęcia, dlatego na Festiwal Nauki można wybrać się całą rodziną. Festiwal proponuje również lekcje dla grup szkolnych wszystkich poziomów nauczania.
Wydarzenia mające miejsce podczas festiwalu organizowane są przez instytucje naukowe, edukacyjne, upowszechniające kulturę oraz towarzystwa naukowe. W tym roku pragniemy ponownie stworzyć atmosferę naukowego święta. Jesteśmy przekonani, że udział w Festiwalu Nauki pomaga lepiej zrozumieć otaczający nas świat, a także pozwoli dowiedzieć się, na jakie pytania nauka nie znalazła jeszcze odpowiedzi.

Zapraszamy na zajęcia z cyklu {Art_Akcje}, czyli działania dla rodzin z dziećmi w wieku 5–11 lat i spotkanie z artystką dr Marzeną Turek-Gaś.
📅 Wszystkie zajęcia odbywają się w grupach:
10:00 – grupa młodsza 5–7 lat
11:00 – grupa starsza 8–11 lat
{Art_Akcje} to cykl autorskich warsztatów związanych ze sztuką współczesną, projektowaniem i umiejętnościami kreatywnego podejścia do życia, skierowany do rodziców i dzieci. Dzięki oryginalnym i wizjonerskim realizacjom w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, wspólnie z artystką dr Marzeną Turek-Gaś będzie można odkrywać fascynujący świat sztuki i dizajnu. Tematy dobierane są w taki sposób, by można było poznawać tajniki technik artystycznych oraz mistrzów malarstwa, rzeźby czy instalacji, a także proces tworzenia dzieła sztuki.

Rodziców z dziećmi zapraszamy na warsztaty, podczas których rozwiążemy 12 zagadek, a ukrytą w nich wiedzę wykorzystamy do zgłębienia idei świata cyrkularnego! 🍃
Zagadki będziemy rozwiązywać w parach (rodzic i dziecko). Każda z dwuosobowych drużyn zrobi to w określonym czasie i zapisze zawarte w łamigłówce informacje. Będziemy przemieszczać się między stacjami z poszczególnymi zadaniami, dopasowywać różne elementy 🕵, uważnie obserwować, a może nawet sprawdzimy nasz zmysł węchu. Po rozwiązaniu wszystkich zagadek połączymy siły, by wspólnie odkryć opowieść o gospodarce obiegu zamkniętego, w której śmieci nie są zbędnymi odpadkami, a krążące w systemie surowce służą tworzeniu nowych przedmiotów 👍.
Każdy uczestnik warsztatów otrzyma upominek.
Inicjatorem i fundatorem warsztatów jest Interzero Organizacja Odzysku Opakowań SA., która wspiera odnowę ekosystemu Łazienek Królewskich w ramach programu Re:generacja realizowanego przez UNEP/GRID Warszawa.

🔸INFORMACJE GŁÓWNE🔸
“Akcja frakcja, czyli zagadka bardzo okrągłego pomysłu”
Warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat
📆 Termin: sobota 23 września, godz. 11:00
⏳ Czas trwania: ok. 90 min
📍 Miejsce: Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni
🎫 Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: rezerwacje@lazienki-krolewskie.pl
🙋 Prowadzące:
Monika Krysztofińska – kulturoznawczyni, projekt managerka z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu szeroko rozumianej edukacji. Twórczyni programów edukacyjnych, warsztatów, wykładów, wystaw dla dzieci i dorosłych. Realizatorka projektów skupionych na zrównoważonym rozwoju w instytucjach kultury i firmach prywatnych. W Interzero jako część Zespołu Edukacji Ekologicznej odpowiada za współprace z sektorem kultury, realizuje działania dla biznesu, tworzy usługi. Zbieraczka informacji o technologii, ekologii cyfrowej, psychologii i komunikacji.
Alicja Balcerak – edukatorka specjalizująca się w pracy z dziećmi i młodzieżą. Instruktorka improwizacji teatralnej, trenerka twórczości, autorka warsztatów wzmacniających kompetencje społeczne. Współtwórczyni wystawy familijnej “To tu, to tam. Opowieści o podróżnikach i podróżniczkach” realizowanej w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Autorka programów edukacyjnych i warsztatów realizowanych w różnych instytucjach kultury w tym między innymi w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, Centrum Kultury Jidysz, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Absolwentka wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej, obecnie studentka ostatniego roku Psychologii na Uniwersytecie SWPS.

Jeśli czytasz ten tekst, to oznacza, że marzysz o szczęśliwej przyszłości dla swojego dziecka. I wiesz na pewno, że świat nie jest już możliwy bez IT.
A co, jeśli Twoje dziecko osobiście przyczyni się do stworzenia nowej rzeczywistości IT?
Byłoby wspaniale, prawda?
Z KIBERone jest to możliwe!
W Cyberszkole dzieci nabywają takich umiejętności jak :
✅ programowanie
✅ tworzenie stron internetowych, aplikacji, sklepów internetowych
✅ pisanie chatbotów
✅ technologie VR i AR
✅ montaż zdjęć i wideo
✅ projektowanie 3D
✅ tworzenie prezentacji
i wiele, wiele więcej!
Zacznij od ekscytującej bezpłatnej lekcji próbnej dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat od KIBERone!

📣📣Zapraszamy dzieci i rodziców na ZLOT DMUCHAŃCÓW w Warszawie
📌Impreza odbędzie się przy ul. Hanki Ordonówny 28
🗓️21 września-24 września
⏰Godziny otwarcia⏰
czwartek 15-19
piątek 11-19
sobota 11-19
niedziela 11-18
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
Czekają na Was dmuchane zjeżdżalnie, tory przeszkód, place zabaw a wraz z nimi moc zabawy i niezapomnianych wrażeń🥳
💰Ceny biletów:
40 zł./ 1h
60 zł./ bez limitu
Bilety na zlot dmuchańców będą dostępne wyłącznie do nabycia w kasie podczas trwania imprezy. W związku z tym nie prowadzimy sprzedaży biletów w żaden inny sposób, np. online czy przez telefon
💪Nie może Was zabraknąć💪
🫵Do zobaczenia na miejscu

☀Mimo że aura za oknem na to nie wskazuje, ale powoli zbliżamy się do jesieni. Więc zanim przyjdzie jesień, uczcijmy to niezwykle gorące, piękne lato i zakończymy je z przytupem!💃🕺
🟢Burmistrz Krzysztof Strzałkowski wraz z Radą i Zarządem Dzielnicy Wola m.st. Warszawy zapraszają na „Zakończenie lata na Woli” 23 września 2023 roku – imprezę plenerową w ramach której wystąpią Martyna Gąsak i Cyrko, a gwiazdą wieczoru będzie Roxie Węgiel: Letnia Scena Klubu Progresja przy ul. Fort Wola 22 w Warszawie🟢
💥Wstęp bezpłatny💥
▶Wejście na imprezę jest od godz. 17:00.

Dekadę temu Targ pojawił się po raz pierwszy na warszawskim Żoliborzu. Wówczas nowością komentowaną w prasie był hummus.
Po 10 latach rozpoczynając 11 sezon targu mamy świadomość że zmieniło się wiele. Szczęśliwi i trochę starsi ale nadal niepełnoletni zapraszamy Was do udziału w kolejnym sezonie cudownych spotkań w zieleńcach i parkach Warszawy.
Będzie czas na podsumowanie, wspomnienia, plany na przyszłość.
Najważniejsze że będziecie Wy, że będą cudowni Wystawcy ze swoimi produktami. Będzie słońce i deszcz, będzie wiele uśmiechów, serdeczności, muzyki i normalności w tych dziwnych czasach, której wszyscy potrzebujemy.

Biblioteka Narodowa zaprasza na wystawę Rośliny i ludzie. „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.
Na wystawie prezentowanej w przestrzeni czytelni można zobaczyć m. in. trzy tomy rękopisu „Nad Niemnem” oraz pierwsze wydanie powieści, a także efekty fascynacji Orzeszkowej nadniemeńską florą: pamiątkowy zielniczek i zakładkę z ułożonymi przez nią kompozycjami roślinnymi, rękopisy jej listów do przyjaciół z motywami florystycznymi czy oryginalne numery czasopisma „Wisła” z etnobotanicznymi esejami-reportażami Elizy Orzeszkowej „Ludzie i kwiaty nad Niemnem”, które przyniosły pisarce uznanie w ówczesnym środowisku naukowym.
Kuratorka wystawy: Anna Romaniuk
8–28 września 2023 roku
Biblioteka Narodowa w Warszawie
al. Niepodległości 213
Wstęp wolny.

Zapraszamy na nadwiślańskie warsztaty #wKamieniu, w których poznajemy fascynujący świat zwierząt występujących w naszym mieście. Zagłębimy się w świat przyrody, aby zrozumieć, jakie inteligentne strategie i innowacyjne rozwiązania przybierają zwierzęta, aby przetrwać i odnieść sukces w różnorodnych środowiskach.
🐦 PODCZAS WARSZTATÓW:

  • Będziemy badać budowle zwierzęcego świata, od wyrafinowanych gniazd i barwnych kokonów, po podwodne tunele i nory. Dowiemy się, jak zwierzęta projektują i budują swoje schronienia? Jakie materiały wykorzystują, aby sprostać różnym wyzwaniom natury?
  • Wspólnie poszukamy możliwości zastosowania zdobyczy natury w naszym własnym świecie inżynierii i technologii.
  • W części praktycznej zbudujemy również własne konstrukcje, z wykorzystaniem elementów z przyrody. .
    🔸 GDZIE I KIEDY?
    sobota, 23.09. 2023r. godz. 12.00 na terenie Pawilonu Edukacyjnego Kamień na Golędzinowie, nad Wisłą (ul. Wybrzeże Puckie 1)
    🔸DLA KOGO?
    Dla dorosłych, dla rodzin z dziećmi, dla wszystkich.
    🔸ZGŁOSZENIA
    W związku z ograniczoną liczbą miejsc obowiązują zapisy przez formularz internetowy.
    ✔️ Link do zapisów:
    https://tinyurl.com/4ur3th3h
    Potwierdzenie zapisu (miejsca) na warsztat otrzymasz na wskazany w formularzu numer telefonu. Pamiętaj o punktualnym przybyciu na warsztaty.
    📸 Podczas warsztatów będziemy zbierać też zgody na wykorzystanie wizerunku – relacje z warsztatów publikujemy na Facebooku i Instagramie.

Drodzy Przyjaciele i Sympatycy Teatru Młyn!
Zapraszamy Was serdecznie na premierę interakcyjnego spektaklu dla dzieci „Chichotek i Zaśmiejka w Krainie Koron Drzew” .
Premiera: 23 września 2023, godzina 12.00
Pokazy: 25 listopada 2023, godzina 12.00 i godzina 14.00
Miejsce: Klub Tragediowy, Teatr RAMPA na Targówku ul Kołowa 20, Warszawa.

Chichotek, to mały ludzik, który mieszka w radosnej, leśnej krainie – Chichotowie. Pewnego dnia bawiąc się w chowanego ze swoją przyjaciółką Kotką Zaśmiejką znajduje w trawie porzucone jajko. Bohaterowie domyślają się, że jajko musiało wypaść z jednego z gniazd znajdującego się w Krainie Koron Drzew, gdzie żyją leśne ptaki. Niestety o Krainie Koron Drzew w Chichotowie krąży straszna legenda – podobno żyją tam stwory i potwory, a rządzi nimi Królowa Sowa o przenikliwym spojrzeniu. Co jednak zrobić, skoro jajko podskakuje i tęskni za rodzicami?
„Chichotek i Zaśmiejka w Krainie Koron Drzew” to opowieść o próbie zrozumieniu świata drugiej istoty, która jest odmienna od nas samych. Spektakl opowiada o ciekawości doświadczania, łagodnym przyglądaniu się, tolerancji, nie zamykaniu się na “inne” i indywidualnym doświadczaniu i analizowaniu otaczającej rzeczywistości. Walorem spektaklu jest jego interakcyjność, mali widzowie mają możliwość aktywnego uczestniczenia „w akcji” przedstawienia, nie są jedynie odbiorcami, ale również współtwórcami bajki. Tylko dzięki pomysłom dzieci, ich wyobraźni i energii, akcja przedstawienia „toczy się na przód”. Ten rodzaj uczestniczenia w spektaklu teatralnym daje kilkulatkom poczucie bezpieczeństwa oraz twórczej, teatralnej sprawczości.
Czy Chichotek z Zaśmiejką znajdą w sobie odwagę, aby wyruszyć do nieznanej Krainy Koron Drzew i jakie przygody czekają ich po drodze – przekonajcie się sami! Zapraszamy do Teatru Rampa na pokazy już od 23 września 2023 roku.
„Chichotek i Zaśmiejka w Krainie Koron Drzew” to druga część bardzo lubianego i znanego przedszkolnej publiczności spektaklu interakcyjnego pt. ”Chichotek”. Jednakże jest to oddzielna historia, na którą zapraszamy nie tylko dzieci, które widziały „Chichotka”, ale również wszystkich którzy do Chichotowa zawitają po raz pierwszy.

REALIZATORZY:
Scenariusz – Agata Kołodziejczyk, Zuzanna Fijewska-Malesza
Reżyseria – Ewa Sokół-Malesza
Występują – Agata Kołodziejczyk, Konrad Marszałek, Zuzanna Fijewska-Malesza
Muzyka – Igor Przebindowski
Scenografia – Mikołaj Malesza
Reżyseria wokalna – Agata Kołodziejczyk, Anna Serafińska
Teksty piosenek – Natalia Fijewska-Zdanowska
Program interakcji – Zuzanna Fijewska-Malesza
Redakcja – Joanna Majdańska, Natalia Fijewska-Zdanowska
Produkcja – Grażyna Kołakowska

Zapraszamy na kolejną edycję warsztatów Ukulele dla początkujących i już grających!
Uku wydarzenie to ponad 2-godzinne spotkanie plenerowe na którym w pigułce przećwiczycie najważniejsze techniki, melodie oraz fragmenty popularnych utworów (z dopasowaniem do poziomu uczestnika) oraz spotkacie innych adeptów uku z okolicy.
Zajęcia poprowadzi twórca ogólnopolskich warsztatów oraz założyciel istniejącej od 7 lat szkółki ukulele i gitary – Piotr Gwizdała.

Nie musicie już grać, znać nut, ani mieć swojego instrumentu. Osoby które zaczęły już przygodę z ukulele również będą mile widziane – otrzymacie dodatkowe wskazówki oraz ogracie nowe rytmy i utwory.

Na warsztat mamy ograniczona ilość 13 miejsc, dlatego prosimy o napisanie wiadomości zapisowej z większym wyprzedzeniem do Ukuleland (i tylko tam), lub zadanie na messengerze pytania czy są jeszcze dostępne miejsca i ukulele – najpóźniej do dwóch dni przed wydarzeniem 🙂
W przypadku nie zebrania się grupy lub bardzo niedogodnej pogody event może być przesunięty na późniejszy termin. Warsztaty częściowo przedpłacamy w celu rezerwacji.

Cena zajęć dla posiadacza swojego ukulele – 99 zł
Cena dla osoby wypożyczającej od nas instrument – 109 zł (w cenie materiały i wypożyczenie ukulele)
Czeka na nas dużo wspólnego muzykowania w miłej atmosferze 🙂
Do zobaczenia!

„Nikt nic nie wie” to wyjątkowe wydarzenie teatralne dla dzieci.
Improwizatorzy grają komediowy spektakl, podczas którego wspólnie z widownią wymyślają i nadają bieg zabawnym, wzruszającym i przygodowym historiom. Dzieci pomagają aktorom w stworzeniu świata i bohaterów. Wszystko jest improwizowane na żywo, przez co każda historia jest niepowtarzalna i wydarza się tylko raz. Zdarza się również, że młodzi widzowie są angażowani również na scenie!
Spektakl przeznaczony jest dla widzów w wieku od 4 do 10 lat. Ale gwarantujemy, że dorosła widownia również będzie bawić się wyśmienicie.
Jak to działa?

  • Najpierw się rozgrzewamy! – Razem z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć we wspólnym towarzystwie.
  • Następnie wyruszamy do świata bajek! – Czerpiąc z inspiracji od publiczności na bieżąco, tworzymy improwizowane opowieści. Każda z nich jest wyjątkowa, ponieważ wydarza się tylko raz i nigdy więcej się nie powtórzy!
    Serdecznie zapraszamy!
    Występujemy w składzie: Norbert Bajan, Piotr Gasik, Ewa Gryczon, Marta Iwaszkiewicz, Agnieszka Matan, Aleksandra Markowska, Joanna Pawluśkiewicz, Marta Podobas, Agata Rozbicka
    Czas trwania: około 60 minut

Konferencja z okazji 2-ich urodzin Fundacji IT Girls to doskonała okazja, aby zyskać cenną wiedzę i doświadczenie związane z nowoczesnymi narzędziami. Dlatego, chcemy porozmawiać o nowych technologiach – ich szansach, potencjalnych zagrożeniach i wyzwaniach. 💻👩‍💻
Wydarzenie skierowane jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych, którzy chcą aktywnie spędzić czas i pobawić się nową technologią. Każdy uczestnik będzie miał okazję poszerzyć swoje horyzonty i poznać najnowsze rozwiązania technologiczne. 👨‍👩‍👧‍👦
Nie przegap okazji, aby spotkać się z ludźmi zafascynowanymi nowymi technologiami i zdobyć nowe umiejętności. Zapraszamy serdecznie na konferencję z okazji 2-ich urodzin Fundacji IT Girls! 🎉🥳
Co nas dokładniej czeka? 🤔 Trzy tematyki paneli poświęcone m.in:
🧠 Sztucznej inteligencji i jej wyzwaniom
🛡️ Bezpieczeństwu dzieci w Internecie
🦸 Wspierania młodego człowieka w coraz szybciej rozwijającym się świecie
Konferencja jest odpowiednia dla dzieci w wieku 4-15 lat. Dla najmłodszych będzie zapewniona opieka animatorów. Wraz z naszymi partnerami zaplanowaliśmy dla Was wiele atrakcji🥳

Warsztaty, które już najmłodszym dzieciom pozwalają zaznajomić się z nauką.
Dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Zajęcia trwają 1 h.
Spotykamy się w pracowni Minimal Line Plac Konesera 2.
Temat najbliższych zajęć: SUCHY LÓD
Bardzo efektowne doświadczenie. Sprawimy, że nasze probówki zaczną dymić i poznamy prawdziwą magię chemii. Zamkniemy dym w bańce mydlanej oraz stworzymy dymiącą pianę.
Zapewniamy niezbędne narzędzia i miejsce!
Cena 99 zł/dziecko.
Bilety do nabycia online na stronie bądź stacjonarnie (najpóźniej dzień przed).

ZAPISY wyłącznie telefoniczne: 506 693 555 (nie przez kliknięcie udziału w wydarzeniu).
3 stanowiska serwisowe do waszej dyspozycji + myjnia rowerowa 🙂 Wszystkie niezbędne narzędzia i klucze rowerowe, środki czystości, fartuchy, rękawiczki, dostęp do używanych części, a także nowych. Wszystko dla tych, którzy chcą naprawiać swój rower samodzielnie. Nie naprawimy roweru za Ciebie, ale w warsztacie będzie doświadczony prowadzący, który będzie udzielał wskazówek jak dokonać napraw, jak korzystać z narzędzi, jak dbać o rower. Naprawienie najczęstszych usterek rowerowych jest zazwyczaj proste i w zasięgu każdego. Raz zdobyte umiejętności zostaną na całe życie, obniżą koszty użytkowania, zaoszczędzą czas. Jest to też świetna okazja do poznania ludzi i podzielenia się swoją wiedzą z innymi. Po prostu wpadnij!
UWAGA!
Zachęcamy do obejrzenia tutoriali na kanale youtube – im więcej będziesz wiedział o zagadnieniu z którym będziesz się mierzył tym lepiej dla Ciebie. Naprawa pójdzie Ci sprawniej i lepiej wykorzystasz swój czas. Każda osoba ma do dyspozycji 1,5 h.
Warsztat dla osób dorosłych. Osoby poniżej 16-go roku życia muszą być w towarzystwie dorosłego opiekuna.
Wydarzenie jest DARMOWE.
Program Aktywny Warszawiak prowadzony przez Stowarzyszenie Mierz Wysoko współfinansuje m.st. Warszawa.
Kontakt
506 693 555

“KOPCIUSZEK” | Pan Teatrzyk w Teatrze Iluzji!
Macocha i jej dwie córeczki szykują się na bal u księcia.
Tymczasem Kopciuszek dostała zadania…
Nie pójdzie na bal, nie zobaczy księcia… czy aby na pewno?
Pokaz familijny, dedykowany dla dzieci w wieku 3-10 lat.
Czas trwania: 45 min
Cena biletu | 40 zł
Możliwość zakupienia biletów w pakiecie TEATR+MUZEUM:
Normalny | 70zł
Ulgowy | 55zł
Liczba miejsc ograniczona.
Zapraszamy do jedynego w Polsce Teatru Iluzji!

Zapraszamy na spotkania przyrodnicze, poświęcone biologii grzybów i bezpiecznemu grzybobraniu. Zajęcia prowadzone są w oparciu o muzealne eksponaty – naturalnej wielkości modele grzybów.
🎟 wstęp bezpłatny

📅 23 września 2023 r., godz. 12.00-13.30
🍄 “Zapraszamy do królestwa grzybów”
ℹ Warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat
Dowiemy się, czym jest królestwo, które tworzą grzyby. Poznamy gatunki jadalne, niejadalne i trujące. Będziemy wiedzieli, które występujące w Polsce grzyby znajdują się pod ochroną, i nauczymy się zasad obowiązujących podczas grzybobrania. Usłyszymy ponadto, jak zbudowane są grzyby, a także gdzie i jak ich niezwykłe właściwości są wykorzystywane przez człowieka. Na zakończenie zajęć rozwiążemy zagadki o grzybach i pokolorujemy rysunki przedstawiające te organizmy.

PROWADZENIE:
👩 Teresa Czarowska – z wykształcenia i zamiłowania nauczyciel przyrodnik. Absolwentka Wydziału Nauki o Zwierzętach SGGW, podyplomowych studiów w Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym UW oraz studium pedagogicznego dla absolwentów szkół wyższych. Od lat uczy mądrej miłości do przyrody dzieci i młodzież nie tylko w szkole, lecz także w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, gdzie jest cenionym i lubianym edukatorem.

Z Fryckiem w świat muzyki – cykl zajęć muzycznych dla dzieci 7-10 lat
Sobotni cykl zajęć „Z Fryckiem w świat muzyki” to propozycja edukacyjna Muzeum Fryderyka Chopina skierowana do dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Muzealni Edukatorzy i Animatorzy wprowadzą uczestników w fascynującą krainę dźwięków przy pomocy różnorodnych instrumentów – zarówno tych bardziej tradycyjnych, jak i zupełnie nowych. Podczas spotkań dzieci będą miały szansę zapoznać się z nowoczesnym wynalazkiem stosowanym w edukacji muzycznej – Musiconem, a także z urządzeniami do produkcji i miksowania dźwięku. Zwieńczeniem cyklu będzie zaproszenie do wspólnego muzykowania nie tylko naszych młodych adeptów, ale również ich rodziców. Podczas ostatniego, rodzinnego spotkania wykonamy razem poznane piosenki, akompaniując sobie na poznanych instrumentach.
Zajęcia mają na celu wprowadzenie w świat dźwięków i instrumentów dzieci niekształcące się kierunkowo w zakresie muzyki.
🔹 Terminy: 23.09, terminy kolejnych zajęć zostaną ogłoszone wkrótce.
📍 Gdzie: sala konferencyjna NIFC
📌 Bilety: http://bilety.nifc.pl (25 zł/spotkanie)

Planujesz wizytę w Food Hallu, lub Elektrowni Powiśle ze swoją pociechą? Mamy dla Was specjalnie przygotowaną przestrzeń i fantastyczną animatorkę.
W każdy weekend, w godzinach 12.00-16.00, w Sobotę i Niedzielę, udostępniamy Waszym dzieciom przestrzeń Lumen w Food Hallu do zabaw i projektów artystycznych. Uprzedzamy jednak, że mniejsze dzieci powinny nadal zostać pod okiem przynajmniej jednego z opiekunów!

Zapraszamy na kolejne warsztaty dla dzieci do pracowni Świetliki.
We wrześniu otwieramy się dla Was w trzy kolejne SOBOTY o godzinie 12:30.
🔸️16.09 sprawdzimy co da się zrobić z patyków i włóczki
🔸️23.09 spróbujemy wytkać dywan dla krasnoludka
🔸️30.09 ułożymy mozaikę
Grupy są bardzo kameralne, zachęcamy więc do szybkich zapisów! Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca w pracowni, zapraszamy dzieci bez rodziców. Ale jeśli będzie potrzeba, zrobimy wyjątek. 🙂
🖍 wiek uczestników: 4-9 lat
🖍 startujemy o godzinie 12:30
🖍 czas trwania zajęć: 1,5h
🖍 koszt: 60 zł
🖍 prowadzenie: Julia Cybis i Sabina Błażejowska-Grondziel
🖍 zapisy: pracownia.swietliki@gmail.com
Przy zapisie prosimy podać wiek i imię dziecka oraz datę zajęć, na które się zapisujecie!
Szczegóły dotyczące płatności i dokładny adres prześlemy w mailu potwierdzającym zapis.
Do zobaczenia!

Zapraszamy dzieci w wieku 3-8 lat z rodzicami na bezpłatne warsztaty improwizacji „Opowiedz mi bajkę”, które odbędą się w sobotę 23 września br. o godz. 16:00 w Miejscu Aktywności Lokalnej we Włochach.
Podczas zajęć będzie można poznać bliżej muzykę współczesną i usłyszeć m.in. jak brzmi ośmiornica na spacerze, żaby w stawie lub narzędzia w warsztacie.
Warsztaty poprowadzą improwizatorzy: multiinstrumentalista I kompozytor Bartosz Smorągiewicz, kontrabasistka Małgorzata Kołcz oraz kompozytor i pianista Jarosław Siwiński.
Zajęcia trwają ok. 90 minut z krótką przerwą.
🔹 Udział w warsztatach jest bezpłatny – liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązuje wcześniejsza rejestracja uczestników zajęć.
Zgłoszenia są przyjmowane na dwa sposoby:
✔ poprzez formularz: https://forms.gle/rK4w6gnUiU5WX3Tz7
LUB
✔ emailowo: warsztaty@artdecogroup.eu
🍀 Zapraszamy również do udziału dzieci ze specjalnymi potrzebami i ich rodziców. Prosimy o informację, jeśli będzie potrzebna pomoc w Waszym uczestnictwie w warsztatach.
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 790 395 228.

Zapraszamy dzieci i rodziców na warsztaty ceramiczne! W soboty w g. 12-14. Każdy może zrealizować swoje autorskie pomysły! Używamy do tego wyjątkowe materiały:

  • gliny hiszpańskie oraz dzikie polskie
  • przyjazne dla środowiska i skóry angoby, slipy
  • nietypowe szkliwa spożywcze
  • floaty i tlenki do tworzenia własnych szkliw
  • szkiełka ceramiczne
    +ozdobne wałki, stemple, zioła….
    Wypalanie gliny i szklanych form wliczone w cenę.
    Cena za pojedyncze zajęcia: 60 zł dorośli i 50 zł dzieci/os.
    Zapisy i informacje: m.ble@o2.pl
    ZE WZGLĘDÓW ORGANIZACYJNYCH PROSIMY O WCZEŚNIEJSZE ZAPISYWANIE SIĘ. Z UWAGI NA OGRANICZONĄ LICZBĘ MIEJSC NIE GWARANTUJEMY MIEJSCA OSOBOM, KTÓRE PRZYJDĄ NA ZAJĘCIA BEZ WCZEŚNIEJSZEGO ZAPISANIA SIĘ.
    Prowadzenie: Michał Błędziński
    Zajęcia z ceramiki są dwustopniowe; 1 zajęcia – lepienie, 2 zajęcia – malowanie i szkliwienie wstępnie wypalonych prac.

Warsztaty dla adeptów sztuki!
Warsztaty artystyczne dla dzieci, które rozwiną ich umiejętności, ale będą przede wszystkim świetną zabawą.
DA VINCI
W trakcie warsztatów dzieci poznają różne narzędzia plastyczne i techniki malarskie. W kameralnej grupie, miłej i swobodnej atmosferze będą miały przestrzeń na uwolnienie swojej kreatywności.
Naszym celem jest rozbudzenie dziecięcej ciekawości i twórczości!
Nie malujemy za dzieci – zachęcamy ich do zabawy 🙂
Każdy zabiera stworzony obraz do domu.
Dla kogo i kiedy?
Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym a także szkolnym.
Poziom trudności zostanie ustalony zależnie od grupy wiekowej.
Zajęcia trwają 60 minut. Pracować będziemy przy dużym wspólnym stole
Cena warsztatu 59 zł/dziecko.
Spotykamy się w pracowni Minimal Line Płac Konesera 2.
Obowiązują bilety: do nabycia na stronie lub stacjonarnie w pracowni (najpóźniej dzień przed)

🎶 Zapraszamy wszystkie dzieci do naszego fantastycznego programu grupowych zajęć wokalnych dla dzieci od 7 roku życia! 🎤
🌟 Dlaczego warto? 🌟
1️⃣ Śpiewanie rozwija kreatywność: Śpiewanie to doskonały sposób na wyrażanie siebie i rozwijanie artystycznych talentów.
2️⃣ Śpiewanie wzmacnia pewność siebie: Nasze zajęcia pomagają budować pewność siebie i poczucie własnej wartości.
3️⃣ Śpiewanie poprawia koncentrację: Ćwiczenia wokalne rozwijają zdolność skupienia uwagi, co korzystnie wpływa na wyniki szkolne.
4️⃣ Śpiewanie buduje przyjaźnie: Dzieci będą miały okazję poznać rówieśników o podobnych zainteresowaniach i tworzyć trwałe przyjaźnie.
5️⃣ Śpiewanie rozwija umiejętności komunikacyjne: Śpiewanie uczy wyrażania myśli i emocji.
Dołącz do nas, a razem odkryjemy magię muzyki! 🎵✨ Zapisy już teraz!

NIEDZIELA, 24 września

🇵🇱 PRZYSTAŃ: ARTETERAPIA DLA DZIECI 6–12 LAT
Sztuka animacji piasku i sensoryczne warsztaty. Zajęcia poprowadzą Julia Sanina i Natalia Iszczuk, które pochodzą z Charkowa. Przed wojną prowadziły wiele projektów teatralnych i warsztatów plastycznych dla dzieci i dorosłych. Terapeutyczną moc sztuki wykorzystują w codziennej pracy. Na warsztatach w DSH wesprą w rozwoju najmłodszych uchodźców, tworząc bezpieczną przestrzeń integracji i spotkania, pomogą przełamać komunikacyjne bariery i wyrazić emocje poprzez sztukę i zabawę.
🔹 Wstęp wolny!
🇺🇦 ГАВАНЬ: АРТТЕРАПІЯ ДЛЯ ДІТЕЙ 6–12 РОКІВ
Запрошуємо українських і польських дітей на заняття з пісочної анімації та сенсорного розвитку. Ці заняття ведуть Юлія Саніна та Наталія Ющук, які приїхали з Харкова. До війни вони займалися різноманітними театральними проєктами і вели заняття з малювання для дітей та дорослих. Терапевтичну силу мистецтва використовують і в щоденній роботі. Заняття у Будинку зустрічей з історією стануть безпечним простором для інтеграції та зустрічей, що допоможуть подолати мовний бар’єр і висловити свої почуття за допомогою мистецтва та ігор.
🔹 Вхід вільний!

Zapraszamy na Koncert Specjalny dla dzieci z cyklu Spotkanie przy fortepianie.
Podczas koncertu dzieci usłyszą bajkową opowieść o Jeziorze łabędzim oraz wysłuchają cudownej muzyki Piotra Czajkowskiego, która sprawi, że powrócimy do dzieciństwa, marzeń, magii… Jest to szczególny koncert. Jezioro łabędzie to jedno z najważniejszych dzieł Piotra Czajkowskiego i jeden z najbardziej znanych baletów na świecie.
Dodatkowo podczas koncertu wystąpi baletnica.
Czas trwania koncertu: 30 min
Kupując bilety, należy pamiętać, że podczas koncertu, każde dziecko musi pozostawać pod opieką jednego rodzica bądź opiekuna
Cena za bilet na koncert to 45 zł
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA
Bilety:
dla najmłodszych 0-5lat i dla dzieci starszych 6-10lat -> https://www.konwersatoriummuzyczne.pl/offer/special/pl/23

🐝🌳Zapraszamy dzieci i rodziców na spotkanie z Piotrem Sochą – niezwykle cenionym ilustratorem, twórcą wielkoformatowych albumów „Pszczoły” i „Drzewa”, które przetłumaczone zostały na ponad dwadzieścia języków!
📖📘Ilustracje Sochy, choć wyglądają niczym wyjęte z dawnych atlasów botanicznych, ożywają pod wpływem odważnie skomponowanych barw i różnorodnych kształtów, przyciągają bogactwem detali i misterną konstrukcją. Socha pracuje nad jedną książką około dwóch lat. Zarówno 🐝„Pszczoły”, jak i 🌳„Drzewa” są swoistym hołdem oddanym przyrodzie – pokazując wewnętrzny system zależności, uczą szacunku i zwracają uwagę na przyszłość planety.🌍
🏆🐝Obie publikacje zdobywają międzynarodowe nagrody i świetnie sprzedają się za granicą. Oprawione w ramki ilustracje z „Pszczół” zdobią ściany sklepu z miodami i produktami pszczelarskimi w dalekiej Tasmanii. „Pszczoły” zostały wpisane na listę Białych Kruków, czyli najbardziej godnych uwagi książek dla dzieci z całego świata, przygotowywaną przez specjalistów z Internationale Jugendbibliothek.
🎟️Wejściówki (5 zł) pobieramy tylko dla dzieci (dostępne w naszej recepcji oraz online https://bilety.io/xnGGW)
❗Opiekunowie wchodzą bez wejściówek.

Wracamy z Jazzem dla dzieci! Jaki instrument poznamy tym razem? Będzie to…
SAKSOFON! 🎷🎷🎷
Metalowy, skonstruowany w pierwszej poł. XIX w. przez Alfreda Saxa instrument należy do grupy instrumentów… drewnianych! Dzieci dowiedzą się, dlaczego tak jest, oraz usłyszą, jak szeroka jest paleta emocji wyrażanych przez saksofon: od romantycznych ballad przez energetyczne improwizacje, aż do dzikich free jazzowych dźwięków. Saksofon uważany jest — obok trąbki — za najbardziej jazzowy instrument.
📅 24.09 | 11:00
📍 Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75
🎟 Bilety w cenie 20 zł dostępne w kasie OKO lub online: https://bilety.io/PkEtQ
Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Fundacją Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ.

Wyrusz z nami w podróż po fascynujących świecie medycyny! 🩺
W niedzielę o 11.00 rozpoczną się warsztaty dla dzieci w wieku szkolnym (6-10 lat), podczas których:
🧸 poznają funkcje narządów ludzkiego ciała,
🧸 nauczą się osłuchiwać serce prawdziwym stetoskopem,
🧸 założą czepki chirurgiczne i samodzielnie przeprowadzą operację u pluszowego pacjenta-misia niczym prawdziwi chirurdzy,
🧸 dowiedzą się, do czego służy kardiomonitor i kim jest anestezjolog.
Informacje praktyczne:
🔹 zajęcia są bezpłatne,
🔹 organizator zapewnia wszystkie materiały,
🔹 ilość miejsc ograniczona.
Cykl “Akademia małych lekarek i lekarzy” to połączenie nauki i zabawy. Uczestnicy pod czujnym okiem specjalistów z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, którzy opracowali program tych spotkań, dowiedzą się jak zbudowane jest ciało człowieka i jak o nie dbać.

Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

UWAGA! UWAGA!!! Witajcie Miłe Dzieci i Drodzy Rodzice :)))))
Rozpoczynamy kolejny sezon niezapomnianej przygody ze SPACERKAMI AMELKI. Zapraszamy Wszystkich Małych z Opiekunami na cykl spacerków historycznych po Warszawie dla dzieci w wieku 5-10 lat pod opieką mamy, taty, babci czy dziadka. BĘDZIEMY spacerować w rytmie nóżek dzieciaczków, oglądać bedziemy zabytki, słuchać ciekawostek o Warszawie. Bedą również zagadki i nagrody.
JAK SIĘ ZAPISUJEMY? Zgłoszenia wyłącznie przez Platformę Biletową evenea.pl / potwierdzeniem chęci uczestniczenia jest wpłata z góry.
CENA: 30 zł każde dziecko/ opieka bezpłatnie max 2 osoby.
ZAPISY na każdy spacerek zawsze rozpoczynamy na tydzień przed danym spacerkiem w SOBOTĘ od godz. 8.00
LICZBA MIEJSC LIMITOWANA!
SPACERKI AMELKI odbywać się będą w niedziele o godz. 11.00 do około 12.30 (1,5 godziny )

Bohaterami przedstawienia są lalki teatralne; miś Beczułka, zajączek Sprytek i pszczółka Przyjaciółka. Lis to postać, odgrywana przez aktora w kostiumie i masce.
Najważniejszym problemem misia Beczułki jest brak kompana do zabawy. Ma wprawdzie pod dostatkiem swojego ulubionego przysmaku, czyli miodku, jednak czuje się bardzo samotny. Na łące, zupełnie przypadkowo poznaje wesołego i sympatycznego zajączka Sprytka. Jest z tego powodu niezwykle szczęśliwy i wiąże ze Sprytkiem wiele nadziei. Wspólnie spędzany czas upływa im na najróżniejszych zabawach. Z czasem okazuje się jednak, że koleżeństwo zajączka nie jest bezinteresowne. W rzeczywistości kieruje nim zwyczajne łakomstwo. Zauważają to także widzowie. Prawdziwe kłopoty przynosi zajączkowi pojawienie się wygłodniałego lisa. Jest to chwila próby nie tylko dla niego, ale także dla misia Beczułki, pszczółki Przyjaciółki i widzów. Współpracując, nasi bohaterowie swój swoisty egzamin zdają celująco.
Dzięki pomocy uczestniczących w spektaklu widzów, bohaterowie przezwyciężają wszystkie kłopoty i przekonują się, że dobrze jest móc liczyć na innych. Wspólnie poznają wartość prawdziwej i bezinteresownej przyjaźni.
Spektakl w wykonaniu Teatru Promyk dla dzieci.
🟢Niedziela 24.09
🟢Godz. 12:30
🎟 Bilet 15 zł/osoba

Podczas 27 Festiwalu Nauki w Warszawie zapraszamy na symulację rozprawy: “Oskarżona Baba Jaga – proces o porwanie Małgosi i Jasia”.
Co sąd sądzi o tym, co zrobiła Baba Jaga? Czeka na Was prosta i zabawna opowieść o procesie karnym i bezpieczeństwie dzieci według pomysłu cudownych sędzi z Iustitii – Oddział w Płocku i z ich specjalnym udziałem oraz z pomocą Stowarzyszenia Prokuratorów “Lex Super Omnia”.
Zapraszamy dzieci od 6 roku życia, ale z doświadczenia wiemy, że na tej rozprawie będą się bawić doskonale – poza samymi aktorami😉 – również starsze dzieciaki i dorośli.
Występują:
Łukasz Biliński – jako sędzia (karny😉)
Joanna Garus – prokurator,
Katarzyna Mieszkowicz – Baba Jaga,
Łukasz Mrozek – Kot,
Anna Perkowska – obrońca,
Igor Tuleya – sędzia,
Katarzyna Wróbel -Zumbrzycka – Małgosia.
Widzimy się 24 września 2023 roku o 12.30 w Auli Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego – Kampus Główny, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.
Zgłoszenia – od 18 września 2023 roku pod adresem: oddzial.warszawa@iustitia.pl
Prosimy o podanie liczby dzieci i danych pozwalających zidentyfikować dorosłego opiekuna, uczestniczących w wydarzeniu. W przypadku dużej liczby chętnych o zapisie zdecyduje kolejność zgłoszeń. Prześlemy Państwu stosowne potwierdzenie.
UWAGA! Spotkanie jest nagrywane.
Równolegle w przestrzeni Starej Biblioteki UW zapraszamy na wydarzenie: “Siądź i posądź!” – pokazy krótkich filmów w okularach VR.
Wirtualna rzeczywistość sali sądowej powstała dzięki Cinematic VR pozwala zasiąść za sędziowskim stołem, by poczuć, jakie wyzwania mogą czekać na sędziego.
ℹ️ Szczegółowy program Festiwalu, a także dane partnerów i organizatorów, można znaleźć na stronie: www.festiwalnauki.edu.pl
Zachęcamy również do głosowania na najlepsze spotkanie Festiwalu ✅️
https://forms.gle/keUPKyAeGXtJ2mdk9
✅️ Do zobaczenia!
Fot. Helena Mieszkowicz

🟡Zapraszamy na familijną wystawę Butenko dla małych i dużych. Wystawa Bohdana Butenki – jednego z najwybitniejszych polskich grafików i ilustratorów – to wybór prawie 450 prac z jego trwającej blisko siedem dekad kariery artystycznej. Pokażemy na niej zarówno prace znane i lubiane, jak i dzieła, które nigdy wcześniej nie były prezentowane publiczności.
🟡Podstawę wystawy stanowi wybór żartów rysunkowych i krótkich humorystycznych form komiksowych, w tym oryginalnych plansz z przygodami Gapiszona. W drugiej części ekspozycji zaprezentujemy skarby odnalezione w archiwach rodzinnych autora: projekty niewydanych książek i książek przygotowanych dla zagranicznych wydawców, niepublikowane ilustracje i kolaże, plansze telewizyjne, klisze animacyjne, abstrakcyjne grafiki, pejzaże z egzotycznych podróży i realistyczne ćwiczenia warsztatowe.
🟡Wystawa Butenko dla małych i dużych jest pomyślana jako wystawa familijna, budująca przekaz interesujący różne grupy wiekowe. Dlatego rysunki będą prezentowane – w ramach aranżacji scenograficznej – w dwóch pasmach. Na wysokości wzroku dorosłych rysunki satyryczne i żarty rysunkowe, niżej na wysokości wzroku dzieci prace dla najmłodszych. Dziecięcy widzowie przy wejściu dostaną muzealne bingo – zabawę, która zachęci do uważnego oglądania wystawy.
💥Butenko dla małych i dużych
📅 od 30 czerwca do 29 października 2023 roku
📍Muzeum Karykatury w Warszawie, ul. Kozia 11
ℹ Muzeum jest czynne:
wtorek, środa, piątek, sobota i niedziela: 10.00 – 18.00
czwartek:12.00 – 20.00
🎟Bilety: 15 zł / 10 zł
we wtorki wstęp bezpłatny

W ramach Festiwalu NiedalEKO: Ziemia zapraszamy Was na spacer śladami przyrody szykującej się do zimy, a z czasem – zimowego snu.
W jego trakcie:
👉 sprawdzimy, kto i gdzie robi zapasy na zimę
👉 dzieci otrzymają lupki i zbadają mchy, porosty oraz grzyby.
👉 Prowadzenie: Sylwia Stano – kulturoznawczyni, pisarka, absolwentka I edycji Szkoły Ekopoetyki w Instytucie Reportażu i przewodniczka po Puszczy Kampinoskiej. Pisze m.in. dla „Przekroju” i „Pisma”. Autorka powieści warszawsko-puszczańskiej „Opera na trzy śmierci” i reportażu „Oto jest Kaśka” oraz współautorka książek „Ada, to wypada!” (z Zofią Karaszewską) oraz ”Całe szczęście jestem kobietą” (z Romą Gąsiorowską).
👉 Miejsce zbiórki: Scena na Smolnej (ul. Smolna 9, wejście od Al. Jerozolimskich)
👉 Spacer dla rodzin z dziećmi od 5 lat
👉 Na spacer obowiązują zapisy

Zapraszamy na wspólne odkrywanie Muzeum w każdą niedzielę! Te dni to czas dla rodziny, a Muzeum to świetne miejsce, w którym można ciekawie spędzić czas z najbliższymi: podziwiać dzieła sztuki, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi, a nawet trochę się pobawić.
🗓️ niedziela, 10.15 i 12.15
⌚ ok. 80 minut
📌 Gmach Główny MNW – Hol Główny
👱🏻 dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami
🎟️ bilet wstępu dla dziecka 20 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający warsztaty
👨🏻‍🦽🦻🏻Brak barier architektonicznych, słuchawki wygłuszające, pętla indukcyjna w sali edukacyjnej.
Warsztaty odbywają się w galeriach stałych, na wystawach czasowych, w sali edukacyjnej.

Każdego roku, w ostatnią niedzielę września, obchodzony jest Światowy Dzień Rzek — ustanowiony po to, by zwrócić uwagę na ich istnienie i rolę, jaką mają w utrzymywaniu życia i bioróżnorodności na Ziemi.
24 września 2023 odbędzie się już trzecia edycja wydarzenia z cyklu Dzień Dobry Rzeko w SDK, podczas której popłyniemy z nurtem rzek całego świata, bo każda z nich ma znaczenie i wszystkie są ze sobą połączone — przynoszą i zabierają życie w swoim odwiecznym Przepływie.

🌊 W PROGRAMIE:
🟢 11.00 – spływ rzeką Wisłą
Dzień Rzek rozpoczną Rejsy po Wiśle, by na Dzień Dobry poczuć piękno rzeki oraz przyjrzeć się miastu z jej magicznej perspektywy. Rejsy będą realizowane drewnianą łodzią o unikatowym klimacie, która ma zachowany tradycyjny charakter przedwojennych jednostek pływających po Wiśle. Rejs rozpocznie się i zakończy w okolicach Portu Czerniakowskiego i plaży przy Płycie Desantu w Warszawie (511 km Wisły). Łódź popłynie bez względu na pogodę, zachęcamy więc Państwa do przygotowania się tak, jak na wycieczkę w góry. Sugerujemy zabrać ze sobą lekkie kurtki przeciwdeszczowe, nieprzemakalne obuwie.
🔴 Szczegóły oraz zapisy na rejsy: nellatoluminoso@gmail.com
Ilość miejsc jest ograniczona, rejsy są bezpłatne.
🟢 14.00 – pokaz filmu „Wszystko płynie” (2011)
reżyseria: Piotr Ivan Ivanov, Krzysztof Dziomdziora
Dla osób, które zdecydują się pozostać na stałym lądzie, „Wszystko płynie” – dokumentalne, fabularyzowane, kino drogi, czyli muzyczno-filmowy rejs stworzony całkowicie poza głównym nurtem polskiej kinematografii. Ilustrowany wyjątkową ścieżką dźwiękową „Paula i Karol”, „Mitch & Mitch” i inni.
Bezpretensjonalne kino o samotnym spływie Wisłą, z Warszawy do Gdańska. W słońcu i deszczu. Rzeką, która bywa nieprzewidywalna, czasem groźna, ale zawsze magiczna i majestatycznie naturalna. Podążający nią bohater napotyka na swojej drodze rozmaitych ludzi, czasem wdaje się z nimi w pogawędki, właśnie z jednej z takich rozmów pochodzi sam tytuł filmu. Te krótkie spotkania stanowią kolejne etapy tej nieco baśniowej, odrealnionej podróży. Siłą filmu są zdjęcia, a także znakomita, migotliwa i różnorodna jak sama rzeka ścieżka dźwiękowa.
🟢16.00 – spotkanie nad Rzeczką Sadurką
Miejsce: Park przy SDK
Sadurka – kiedyś dzika, spokojnie płynąca rzeczka a wokół niej malownicze osady rolnicze. Nad jej życiodajnym nurtem powstała wieś Służewo. Obecnie to Potok Służewiecki lub popularna Smródka, zurbanizowana stara rzeczka Sadurka – płynie teraz z okolic Okęcia, przez Służewiec, Służew a kończy swój bieg w Wiśle. W latach 80. pełniła funkcje ścieku, jest uregulowana, obetonowana więc zyskała humorystyczne miano „najdzikszej rzeki Europy” z powodu problemów, jakie często czyni swoimi wylewami i podtopieniami okolic. Bobry i dzikie ptactwo mają w niej swoją ostoję a mieszkańcy tereny rekreacyjne. Spotkanie będzie miało miejsce w okolicach muralu „Sadurka” – niebieskiej tabliczki z nazwą dawnej rzeki, który znajduje się nad potokiem, przy głównym trakcie spacerowym, na wysokości budynku SDK. Mural powstał dzięki współpracy z kolektywem ekologiczno-artystycznym Siostry Rzeki w pierwszy dzień wiosny 2023.
🟢 17.30 (pokaz zamknięty) – pokaz filmu „Do ostatniej kropli” (2023)
reż. Ewa Ewart
scenariusz: Ewa Ewart i Piotr Nieznański
„Do ostatniej kropli” to film dokumentalny o rzekach w reżyserii Ewy Ewart. Ujawnia globalne koszty i konsekwencje niszczenia przyrody „w imię postępu”. To historia o bezsilności i desperacji, ale też o determinacji i nadziei. Opowiada nie tylko o rzekach, ale także o ludziach, którzy starają się ratować rzeki oraz uświadamiać, dlaczego problem jest tak ważny. Poprzez ukazanie walki o czyste i zdrowe rzeki, dokument inspiruje i pokazuje, że my też możemy przyczynić się do rozwiązania tego kryzysu. Zdjęcia do filmu były kręcone w Kanadzie, Holandii, Włoszech, Szwajcarii, Albanii i Polsce, a ich autorami są Mateusz Kruszelnicki i Wiktor Strumiłło.
Film został nagrodzony na Green Film Festival nagrodą Grand Prix oraz dla najlepszego filmu polskiego i na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Telewizyjnych w Monte Carlo Nagrodą Specjalną im. Księcia Rainera (2023).
🔴 Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: nellatoluminoso@gmail.com
🟢 19.15 – Debata o Rzekach (online i na miejscu w sali widowiskowej SDK)
Z zaproszonymi naukowcami, artystkami, aktywistkami porozmawiamy o Rzekach. Przyjrzymy się problemowi z perspektywy globalnej, lokalnej oraz osobistej. Bohaterkami rozmowy będą wszystkie rzeki świata, ponieważ wszystkie z nich ze łączą się ze sobą. Porozmawiamy również o potokach, strumieniach, bagnach, bagniskach i rozlewiskach.
W debacie wezmą udział:
Agnieszka Brzeżańska, artystka
prof. Wiktor Kotowski, naukowiec
Stanisław Kordasiewicz, prawnik
Małgorzata Kuciewicz, architektka
Nel Lato, Siostra Rzeka Sadurka
Prowadząca:
Ewa Ciepielewska, artystka
🟠 Organizacja: Służewski Dom Kultury

Bilety do nabycia na stronie biletyna.pl oraz w kasie Cyrku (w dniu widowiska kasa czynna od godz. 10:00)! Dzieci do 3 roku zycia nie musza miec biletu (zajmuja miejsca na kolanach rodzicow).
Waterland wraca do Polski! Pod wodą, na wodzie, na lądzie i w powietrzu czeka na Państwa niezapomniane widowisko Waterland!
To przepiekny wodospad emocji, do którego będziecie mogli sie zanurzyć!
Efektywne show zarowno dla dzieci jak i dla dorosłych!
To trzymające w napięciu numery akrobatyczne, oryginalne stroje oraz najnowocześniejsza technologia: fontanny, baseny czy efekty świetlne i dzwiekowe, ktore przeniosa Was w niezwykly świat fantazji.
Jedyna w swoim rodzaju SCENA, na której arena cyrkowa zamienia się w taflę wody, a tysiące podświetlanych fontann unosi tony wody, przekształcając ją w bajkowy deszcz, zanurzając artystów i publiczność w niesamowitą atmosferę. To wszystko zapiera dech w piersiach nie tylko dzieciom, lecz również dorosłym! Tutaj przywitają Państwa urocze rusałki i meduzy. Spotkacie wesołych klaunów i zuchwałych piratów, a także zostaniecie świadkami narodzin cudu w iluzji na magicznej wyspie Waterland. Mieszkańcy podwodnego królestwa, którzy potrafią kontrolować żywioł zarówno wody, jak i ognia, podbijają serca swoimi niezapomnianymi sztuczkami, a gwiazdy odbijające się w wodzie opowiedzą Państwu niesamowitą historię miłosną między niebem a ziemią! A TO JESZCZE NIE WSZYSTKO!AQUA-ballet i Show-ballet zawładną Waszą wyobraźnią! Przybywajcie, delektujcie się i dajcie się zaskoczyć! Waterland na Was czeka! PODARUJCIE swojemu dziecku prawdziwą bajkę.

Hugh Lofting
Doktor Dolittle i jego zwierzęta
Doktor Dolittle, główny bohater powieści, jest lekarzem. Pewnego dnia pojawia się w jego domu Karmiciel Kotów, który ze względu na ogromną miłość Doktora do zwierząt, namawia go, żeby zamiast ludzi, zaczął leczyć zwierzęta. Przysłuchująca się ich rozmowie papuga Polinezja postanawia nauczyć Doktora języka zwierząt. Doktor zachwycony możliwością porozumiewania się ze swoimi podopiecznymi zaczyna zgłębiać ich język. Tymczasem w domu Doktora pojawiają się nowe zwierzęta: świnka Geb – Geb i małpka Czi – Czi i to one wraz z papugą Polinezją będą najbliższymi przyjaciółmi Doktora. Wśród wielu przygód, które spotykają naszych bohaterów najważniejszą jest ich wyprawa do Afryki, gdzie Doktor ma leczyć małpy, które zapadły na tajemniczą chorobę. Trudy podróży, uwięzienie przez dzikiego króla Joliginkę, przejście nad przepaścią do Krainy Małp sprawia, że początkowe animozje i złośliwości pomiędzy zwierzętami przeradzają się w przyjacielską więź.
„Doktor Dolittle i jego zwierzęta” to opowieść muzyczna, złożona ze specjalnie skomponowanych do spektaklu piosenek przybliżających młodemu widzowi cechy naszych bohaterów.
Spektakl powstał z potrzeby zmierzenia się z wrażliwością najbardziej wymagającego teatralnego widza.
Wiek: 5 – 12 lat.
Reżyseria i adaptacja tekstu Tomasz Gawron
Scenografia i kostiumy Bartosz Szafranek
Współpraca scenograficzna Karolina Waschto
Video design i światła Jakub Laskowski
Teksty piosenek Karolina Słyk
Konsultacja dramaturgiczna Adrian Nowakowski
Muzyka Tomasz Bieliński

Legendy Warszawskie
Dawno, dawno temu, w Warszawie…
Złota Kaczka żyła w lochach Zamku Ostrogskich, Bazyliszek zamieszkiwał piwnicę jednej z kamienic na Starym Mieście, a z rogu karczmy na rogu Piekarskiej i Piwnej wyskoczył diabeł Chmielorz… Tak, tak, każda z legend związana jest z rzeczywistym miejscem na mapie miasta!
Teatr Capitol zaprasza Młodych Widzów do wspólnego odkrywania tajemnic oraz magicznych miejsc Warszawy, poprzez teatralną inscenizację „Legend warszawskich” w reż. Wojciecha Malajkata. Zachowana w średniowiecznej stylistyce scenografia i epokowe kostiumy, przeniosą Was do Warszawy jakiej jeszcze nie znacie!
„Legenda o Bazyliszku”
„Legenda o Złotej Kaczce”
„Jak Maćko Kwasiżur Diabła Chmielorza przechytrzył”

Adaptacja i reżyseria Wojciech Malajkat
Kostiumy i scenografia Wojciech Stefaniak
Muzyka Marcin Markowicz

OBSADA:
Mama – Anna Lobedan
Tata – Grzegorz Kwiecień / Mateusz Kwiecień
Agata – Hanna Skarga / Helena Urbańska / Kaja Walden
Maciek – Aleksander Sosiński / Dawid Ściupidro
Uczony Hermenegildus – Marcin Stępniak / Aleksander Sosiński
Wojtek / Kat – Michał Klawiter
Skazaniec – Damian Mirga / Nikodem Księżak
Przechodzień – Filip Karaś / Nikodem Księżak

“Jeżeli upierać się będziecie przy waszych marzeniach o odrębnej narodowości, o Polsce niepodległej i przy wszystkich tych złudzeniach, ściągniecie na siebie wielkie nieszczęście. Kazałem tu zbudować Cytadelę Aleksandrowską i oświadczam wam, że przy najmniejszym zaburzeniu każę miasto zbombardować, zburzę Warszawę i z pewnością nie ja ją odbuduję.”

Cytadela Warszawska zw. “twierdzą Aleksandrowską” została zbudowana decyzją cara Mikołaja I w ramach represji za wybuch Powstania Listopadowego. Położona na wysokim brzegu nad Wisłą, będąca świadectwem walk i cierpienia narodu polskiego w okresie zaborów.

Zapraszam na spacer po malowniczej okolicy Cytadeli Warszawskiej.

Spotykamy się w niedzielę, 24 września 2023 r. o godz. 15:00 na Parkingu przed Muzeum Katyńskim (ul. Jana Jeziorańskiego 4). Spacer przewidziany jest na ok. 2h

Podczas spaceru dowiemy się:
– Gdzie znajdziemy “Łysą Górę” i co miała do zaoferowania?
– Gdzie udzielano ostatniej posługi duchowej przed egzekucją?
– Kto patrzył śmierci w oczy i umierał szczęśliwy?
– Czym jest poterna, do czego służyła i gdzie znajdziemy do niej wejście?
– Kto wzbogacił się na budowie Cytadeli?
– Komu zawdzięczamy bloki przy ulicy Krajewskiego?
– Jak długi jest mur Carnota i do czego służył?
– Do czego służyła kaponiera i jakie znalazła zastosowanie?
– Gdzie znajdziemy pozostałości starej szubienicy, na której wieszano bohaterów tamtych czasów?
– Gdzie znajdziemy pozostałości Rzeki Drny?
– Jak wyglądały dawniej Fawory i co zostało z dawnego Konwiktu Pijarów?
– Który z Powstańców Warszawskich urodził się w X Pawilonie?
– Kto wskazał miejsce budowy Cytadeli Warszawskiej?
– Skąd nadano komunikat o powstaniu Niepodległego Państwa Polskiego?
– Którędy prowadzono skazańców na miejsce egzekucji?
– Którym wyjściem wychodzili Polacy “po raz ostatni”?
– Jak wyglądał przebieg egzekucji w okresie zaboru rosyjskiego?
– Gdzie znajdziemy miejsce “złej sławy”?
– Na co “nieświadomie” nie zwracamy uwagi?
– Jak wyglądają Wrota Michajłowskie od wewnątrz?
– Czym była działobitnia i która z bram jej nie posiada?
– Która z bram pełniła funkcję komunikacyjną z miastem?
– Gdzie znajdziemy małą galerię sztuki na świeżym powietrzu?
– Co dzieciaki nazywają “wierzbową świątynią”?
– Co się wydarzyło w okolicy Mostu Kolejowego?
– Czym był “alfabet ABC” i jak się zwał oprawca X Pawilonu?
i wiele innych…

Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, natomiast jeśli uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek (…)

Spacer poprowadzi przewodnik miejski Warszawskiego Zaułka. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia. 😉

Zapraszamy na wyjątkowy koncert dla dzieci!
Centrum Uśmiechu – Fruktaki Show w Domu Kultury Świt już 24 września!
🥒🥕🟢Twórcy takich hitów jak „Światła drogowe”, „Olimpiada w Jarzynowie” czy „Gruszka”, tym razem zaprezentują swój najnowszy program pt. „Odkrywamy świat witamin” .
BILETY: https://biletyna.pl/event/view/id/347849
Podczas koncertu dzieci dowiadują się jak ważne jest to, by w ich diecie – rozumianej jako styl życia – znalazły się zarówno owoce jak i warzywa, które dostarczają organizmowi niezbędnych dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych. Ponadto, pomiędzy piosenkami (o tematyce owocowo-warzywnej) Zespół przybliża najmłodszym informacje na temat witamin.
Wesoły sposób prowadzenia koncertu oraz sceniczny wizerunek artystów wywołuje u dzieci pozytywne skojarzenia z owocami i warzywami. Podczas koncertu nie może zabraknąć największych hitów Zespołu. Show ma charakter interaktywny.
Występują:
🥒Inspektor Ogórek🥕Marchewka🟢Groszek

Wracamy z bezpłatnymi zajęciami z wyczynowej jazdy na hulajnodze na skateparku na Ochocie! Wpadnij do nas jeśli chcesz nauczyć się nowych tricków lub rozpocząć swoją przygodę z wyczynową hulajnogą! Mamy kilka hulajnóg oraz kasków, więc nie musisz się martwić o brak sprzętu 😉
Termin: każda niedziele w godzinach 16:00 – 18:30 od 23 Kwietnia do 24 Września 2023
Miejsce: Skatepark w Parku Pięciu Sióstr (pot. Park Zachodni) przy dworcu Zachodnim w Warszawie.
W celu zapisania dziecka lub siebie na zajęcia, należy wysłać podpisane elektronicznie przez profil zaufany albo ręcznie skany regulaminu oraz zgody opiekuna prawnego na uczestnictwo w zajęciach na e-mail: ceste.warsztaty@gmail.com. Zapisy na stronie www.ceste.com.pl/zajecia
Organizatorem zajęć jest Dzielnica Ochota m.st. Warszawa
Na zajęcia zaprasza Burmistrz Dorota Stegienka wraz z Radą i Zarządem Dzielnicy ochota m.st. Warszawy.

Już 24 WRZEŚNIA zapraszamy na kolejną Rodzinną niedzielę DO HULAKULA!
Tym razem na naszej scenie zagości “Pomarańczowy Cylinder”, czyli teatr dla dzieci. Zabierz ze sobą swoich najbliższych i wpadnij do nas, nie może Was zabraknąć!🎩
Plan dnia:
✨ 12:00 taniec z animatorkami Hulaparku podczas gry JUST DANCE!
✨ 13:00 zajęcia taneczne dla dzieci HULA DANCE KIDS😃 Zajęcia odbędą się na scenie głównej💃 🎀13:00 – (3-6 lat) 🎀13:30 – (7-12 lat)
✨14:00 “Pomarańczowy Cylinder” – spektakl teatralny 🎭
Teatr “Pomarańczowy Cylinder” podbija dziecięce serca już od ponad 12 lat! W swojej ofercie posiadają jedynie autorskie, oryginalne scenariusze.
Znani są ze specyficznego poczucia humoru, kreatywności i świetnej interakcji z widzami, nie jest im obca również improwizacja.
Postacie takie jak Profesorek Wodorek, czy Renifer Ryszard zaskarbiły sobie sympatię najmłodszych, co przełożyło się na to, że “Pomarańczowy Cylinder” w oczach swoich odbiorców uzyskał miano najlepszego teatru dla dzieci 😊
✨15:00 kino dla dzieci na wielkim 350 calowym ekranie
❗W SOBOTĘ I NIEDZIELĘ ZAPRASZAMY OD 10:00❗😎
🎫WSTĘP BEZPŁATNY!
📅KIEDY: 24.09.2023r. godz. otwarcia HULAKULA 10:00
start atrakcji: 12:00 📌
GDZIE: Hulakula ul. Jagiellońska 82b, Warszawa

Rodzinne Niedziele w Rest. Baczewskich, to cotygodniowe spotkania z animatorami OLIGO w Rest. Baczewskich.
W każdą Niedzielę rozkoszuj się wizytą w Rest. Baczewskich podczas gdy nasi animatorzy zajmą się najmłodszymi
Tematem nadchodzącej niedzieli będą Piraci
Piraci-stworzymy atrybuty prawdziwego pirata i zaprojektujemy pirackie statki.

sala: Broadway
wstęp: 15/20 zł, kup bilet online lub w recepcji DK Kadr
Sto lat Karol! Nadszedł wyczekiwany dzień dla Królika Karola – wreszcie kończy 5 lat. Huczne świętowanie urodzin stoi jednak pod znakiem zapytania. Czy przyjęcie odbędzie się zgodnie z planem?
Spotkanie z przyjaciółmi, łowienie ryb z tatą i jedzenie tortu marchewkowego – to wszystko planował Królik Karol w swój wielki dzień. W końcu piąte urodziny obchodzi się raz w życiu! Rodzice nie poświęcają mu jednak tyle uwagi, co kiedyś, odkąd na świat przyszła jego młodsza siostra. Gdy w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń mama i tata muszą go opuścić, postanawia uczcić święto po swojemu. Wyprawa u boku przyjaciółki Moniki i jej wesoło merdającego psa przeradza się w wielką przygodę! Spotkają w lesie żaby, ślimaka i lisa o niekoniecznie dobrych zamiarach. Podczas wędrówki Karol zrozumie, kim są przyjaciele i rodzina – to będą jego najlepsze urodziny!
Pełna radości animacja dla najmłodszych na podstawie książek uwielbianej Rotraut Susanne Berner to idealna okazja do wspólnego świętowania!
Tytuł oryginału: Best Birthday Ever
Kategoria wiekowa: 4+
Reżyseria: Michael Ekblad
Kraj i rok produkcji: Niemcy, Niderlandy, Szwecja 2021
Czas trwania: 75 min
Wersja językowa: dubbing
Polska premiera: 9 czerwca
ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=BjX4XiLkYmM

Ahoj, tam na lądzie!!! Zapraszamy na pokład statku pirackiego dowodzonego przez najlepszego pod słońcem kapitana Czarnego Tulipana. Poznacie prawdziwy urok życia na okręcie, za którego sterem stoi Hortensja Bajolita z domu Busz. Dowiecie się co to znaczy: „żagle postaw”, „kotwicę rzuć”, jaka jest rola steru i co kryje się pod słowem „halsować”. Będziecie świadkami prawdziwej bitwy morskiej, poznacie niezwykle historie o piratach i nauczycie się, że przyjaźń jest największym skarbem na świecie.
/wstęp 20 zł; bilety do nabycia w serwisie biletyna.pl lub w miarę wolnych miejsc w placówce w dniu wydarzenia, na miejscu płatność wyłącznie gotówką/

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
Marta
1 rok temu

Dziekuje! Kilka opcji mnie zainteresowało:)