Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 25-26 marca

Wiosna wkroczyła z prawdziwym przytupem i choć jej pierwszy dzień nie należał do zbyt udanych, to miejmy nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej. Weekendowa Zajawka zadba o to ze szczegółami! Korzystajcie i bawcie się wspaniale!

Spis treści:

SOBOTA, 25 marca

Smok, duch, diabeł, czarodziej. Szlakiem legend warszawskich

Na spacerze będziemy poznawać historię dawnej Warszawy utrwaloną w legendach i zabytkach Starego Miasta. Legenda była zazwyczaj przekazywana w formie ustnej na długo przed utrwaleniem na piśmie. Ożywimy staromiejskie, tajemnicze stwory, odkryjemy niesamowite historie i poznamy miejsca niezwykłych wydarzeń.
Podczas spaceru dowiemy się m.in.:

Kto przeciął jedną z chmur

Czyj duch ukazał się na Zamku Królewskim

Jak można oszukać diabła

Czym konkretnie zajmował się kat

Kto był uważany za czarodzieja i dlaczego

Jak pokonać Bazyliszka

Skąd się wzięło powiedzenie “bieda aż piszczy”

Jak dawniej walczono z pandemią

Kim był burmistrz powietrzny

Czy Syrenka zawsze wyglądała tak samo

Jak można spełnić swoje sekretne życzenia

Czy jeden włos może uwięzić złodzieja

Start: 25 marca (SOBOTA), godz. 13:00, spotykamy się przy Bramie Grodzkiej (brama w Zamku Królewskim od strony trasy W-Z)
Czas trwania wycieczki około 90 minut
Zakończenie: przy kościele Jezuitów na Świętojańskiej 10
Wymagane zastosowanie się do aktualnych wytycznych związanych z pandemią.
Spacer poprowadzi KASIA – blogerka i licencjonowana przewodniczka warszawska.
Tel. 505 023 782
Udział w spacerze jest bezpłatny, natomiast po spacerze będzie mile widziany napiwek.
Nieśmiało przypominamy, że w przygotowanie spaceru wkładamy ogrom pracy merytorycznej i dokumentacyjnej, aby był on dla Państwa jak najatrakcyjniejszy.

🌷 Zachwyćmy się tulipanami na wiosnę!
🌷 Z ogromną radością zapraszamy na XIII Wystawę Tulipanów. Jak co roku zaprezentujemy różnorodne odmiany tulipanów wyprodukowane w polskich gospodarstwach ogrodniczych.
💐 Wystawie towarzyszyć będzie kiermasz kwiatowo-cebulowy oraz bogaty program wydarzeń m.in. pokaz florystyczny, różnorodne warsztaty (haftu, dioram, decoupage’u, zdobienia mydeł, kaligrafii), wykłady, gra terenowa. Na zajęcia zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych!
ℹ Szczegółowy program: https://www.wilanow-palac.pl/xiii_wystawa_tulipanow.html
📆 TERMIN: 25–26 marca 2023 r.
⏰ GODZINY OTWARCIA:
wystawa: godz. 10.00–19.00 (ostatnie wejście: 18.30)
kiermasz: godz. 10.00–17.00
📍 MIEJSCE: Oranżeria (wystawa), Oficyna Kuchenna, Domek Lanciego, Scriptorium Villa Nova, Wozownia (warsztaty), ogrody (gra terenowa), online (wykłady)

Zgiełk ulic, warkot samochodów, śpiew ptaków, kroki przechodniów… Wraz ze Szczurem Chichurem wsłuchamy się w muzykę tętniącego życiem wielkiego miasta. Poszukamy również wspólnych dźwięków i rytmów, które wybrzmią w kompozycjach m. in. Charliego Chaplina, Jerzego Wasowskiego czy Fryderyka Chopina.

Bliskie spotkania z naturą 💚 – czyli warsztaty “Zielono mi” w Galerii Łomianki.
To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów rękodzieła i majsterkowania oraz entuzjastów koncepcji less waste. Wydaje Ci się, że zdolności manualne nie są Twoją najmocniejszą stroną? Przyjdź i przekonaj się jak łatwe i przyjemne może być stworzenie “czegoś z niczego” własnymi rękami! Do udziału zachęcamy zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Warsztaty z cyklu “Zielono Mi” są całkowicie bezpłatne. Zapewniamy niezbędne materiały, jednak zachęcamy do przynoszenia i recyklingowania własnych surowców.

W afrykańskiej dżungli na świat przychodzi młode lwiątko, które ma zostać przyszłym władcą Lwiej Krainy. Jednak na drodze do tronu napotyka wiele przeszkód i trudności, które wraz z przyjaciółmi stara się przezwyciężyć. Ta niezwykle wzruszająca i pełna przygód historia przedstawiona została tak, by dzieci mogły wziąć w niej aktywny udział. Aktorzy zapraszają bowiem publiczność na scenę, wyposażają ją w odpowiednie kostiumy oraz rekwizyty i angażują do zadań, które pomagają małemu lwiątku zająć należne mu miejsce w odwiecznym „kręgu życia”. To wspaniała i bardzo wciągająca opowieść o sile miłości, lojalności, nadziei przedstawiona w przystępny i niezwykle barwny sposób. Dużym atutem spektaklu Teatru Prima jest scenografia, kostiumy, lalki, a także (ciekawe formy plastyczne, lalki przedstawiające zwierzęta) i piękna muzyka.
Autor tekstu, scenariusz i reżyseria: Jarosław Gmitrzuk
Dekoracje: Małgorzata Tarasewicz-Wosik
Aranżacje muzyczne: Tomasz Biliński
Występują: Ewa Dobrowolska i Jarosław Gmitrzuk
Dla dzieci w wieku 4-10 lat
Tego dnia Teatr Prima na scenie Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice spektakl “Lwi Król” zagra dwa razy: o godz. 14:00 i o 16:00.
Cena biletu na spektakl: 20zł
Bilety można kupić przez portal biletyna.pl pod linkiem: https://iframe124.biletyna.pl/ i w kasie Domu Kultury Stare Babice. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminie Stare Babice (numer karty KDR zaczynający się od następujących cyfr 1432072) oraz posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora wydanej w Gminie Stare Babice – zniżka 20 %. Bilety ze zniżką do kupienia wyłącznie w kasie Domu Kultury po okazaniu Karty Dużej Rodziny lub Karty Seniora.
Kasa czynna pn.-pt. godz. 8:00-16:00.

👉 Jakie atrakcje na nas czekają❓:
✅ torfowiska rezerwatów “Bocianowskie Bagno” i “Gożdzikowe Bagno”
✅ imponujące wydmy i lasy sosnowe Mazowieckiego Parku Krajobrazowego
✅ opowiem wam o życiu zwierząt, które żyją na bagnach oraz o roślinach
✅ opowiem wam na przykładzie żerowisk i żeremia bobra o ich roli w środowisku naturalnym
Nasza trasa➡ https://mapa-turystyczna.pl/route/3wr5h

Zapraszamy na wiosenne przebudzenie z Przerób-My czyli
Festiwal rękodzieła, upcyklingu i dobrego designu
Przygotuj się na wiosnę z Przerób-My:
kup produkty bezpośrednio od Twórców,
weź udział w warsztatach,
zobacz pracę Ekspertów na żywo,
poradź się , pytaj, bądź z nami!
Zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia Przerób-My, którą zorganizujemy w niezwykłej scenerii Centrum Praskie Koneser na warszawskiej Pradze.
Wstęp dla gości: BEZPŁATNY

Wymień surowce wtórne na młode drzewko i dbaj o środowisko 🌍. 25 marca będziecie mogli otrzymać piękną, zieloną sadzonkę 🌿 w zamian za…plastikowe butelki, nakrętki i makulaturę. A wszystko po to, by wspólnie dbać o planetę i zieleń wokół nas.
Sadzonkę otrzymasz za:
🌱 min. 10 plastikowych butelek lub
🌱 min. 20 plastikowych nakrętek lub
🌱 min. 1 kg makulatury.
Wśród sadzonek będą świerki, klony, brzozy, jarzębina, czy bez. Roślinę zasadzisz w ogródku albo w przeznaczonym do tego miejscu w pobliżu domu czy swojego mieszkania. Sadźmy drzewa 🌳, by wiosną wypuściły liście i pięły się w górę przez lata!
Tego dnia w Północnej będą także zabawy dla dzieci 👧🧒. Poprzez gry i konkursy z nagrodami będziemy budować świadomość ekologiczną i przekonywać, jak łatwe jest dbanie o czyste środowisko.
Natura jest w Twoich rękach 💚, i sadzonka też może!

Do Pruszkowa ponownie nadciąga najpyszniejszy festiwal w mieście, czyli Festiwal Smaków Food Trucków! Zapraszamy wszystkich mieszkańców Pruszkowa i okolic! Przed nami WIELKIE otwarcie sezonu foodtruckowego! 🔥
Kiedy? 📅 25 i 26 marca 2023
O której? 🕓 sobota 12:00-21:00, niedziela 12:00-20:00
Gdzie? 📍 Arena Pruszków
Nie zabraknie Waszych ulubionych, festiwalowych dań i pysznych, jedzeniowych nowości! Obiecujemy, że głodni nas nie opuścicie!

Zapraszamy na warsztaty wielkanocne z twórczyniami ludowymi, które odbędą się:
🌿 25 marca (sobota) 🌿
🔸 godz. 11:00-13:00 (I tura)
🔸 godz. 14:00-16:00 (II tura)

Planujesz wizytę w Food Hallu, lub Elektrowni Powiśle ze swoją pociechą? Mamy dla Was specjalnie przygotowaną przestrzeń i fantastyczną animatorkę.
W każdy weekend, w godzinach 12.00-16.00, w Sobotę i Niedzielę, udostępniamy Waszym dzieciom przestrzeń Lumen w Food Hallu do zabaw i projektów artystycznych. Uprzedzamy jednak, że mniejsze dzieci powinny nadal zostać pod okiem przynajmniej jednego z opiekunów!

Zapraszamy na warsztaty tkania na krośnie o sztywnym grzebieniu i przędzenia na kołowrotku. Wyjątkowe umiejętności, kiedyś dobrze znane naszym babciom, dziś możesz nauczyć się korzystając z nowoczesnych narzędzi i najlepszych surowców.

Po raz kolejny zapraszamy całe Rodziny na spotkanie z cyklu Kreatywne Soboty!!!
Tym razem dzieci będą miały możliwość uczestnictwa w pokazowych zajęciach sensoplastycznych, odbywających się w naszej placówce
w każdy piątek.
Zajęcia poprowadzi Pani Agatka – nauczyciel Montessori w grupie przedszkolnej, która ma fantastyczne pomysły i za każdym razem zaskakuje nas innym rodzajem zajęć i piękniejszą dekoracją 🙂
Dzieci są zawsze zachwycone!
Poprzez te zajęcia chcemy Państwu pokazać jak ciekawie dzieci spędzają czas w MOC Montessori.
Zapraszamy!!!

Marzysz o tym, by Twoje dziecko miało szczęśliwe dzieciństwo? By mogło rozwijać się w swoim tempie, a wspierający go dorośli pomogli mu siebie poznawać i odpowiadać na swoje potrzeby? By wzrastało w atmosferze szacunku i bliskości, wolności i zaufania?
Zapraszamy do nas!
Najbliższe spotkanie odbywa się 25.03. w godz. 11-14 w ogrodzie naszego domku (Jazdów 5a/1). Zapraszamy na piknik rodzinny! Jeśli macie ochotę, weźcie ze sobą coś na wspólny stół lub coś, czym można się razem bawić. Poznajmy się!
Leśna Grupa Unschoolingowa to społeczność dzieci i dorosłych, w której każdy jest ważny i może być sobą, a uczenie się płynie z naturalnej ciekawości świata. Wspólnie decydujemy o zasadach w grupie i grupowych aktywnościach, organizujemy imprezy i wycieczki, świętujemy, dbamy o relacje między nami, stawiamy czoła trudnościom.
W Leśnej Grupie Unschoolingowej mamy mnóstwo czasu na swobodną zabawę i dziecięce projekty, eksperymentowanie, podejmowanie wyzwań, eksplorowanie różnorodności, ruch, działania twórcze, rozmowy, gry, przygodę, spontaniczne pomysły. Albo na nudę i nicnierobienie!
Leśna Grupa Unschoolingowa powstała, by w zgodzie z ideą szkół demokratycznych wspierać rozwój społeczny unschoolerów – i jesteśmy w tym nieźli 😉 W rezultacie prawie 4 lat działania od dwudniowej grupy o charakterze wolnościowych warsztatów umiejętności społecznych dotarliśmy do momentu, w którym z dumą i pewnością mówimy: jesteśmy szkołą demokratyczną. Co to znaczy? Obejrzyj króciutki film https://youtu.be/RhUx1pArrO4 i przyjdź na spotkanie po więcej 🙂
Działamy na warszawskim osiedlu Jazdów – magicznym miejscu: sielskim, pełnym ludzi odważnych i twórczych, z kurami i pszczołami. Jazdowskie zakamarki uruchamiają wyobraźnię, a ogrody dają ukojenie i swobodny, bliski kontakt z przyrodą. Taki zielony, wiejski azyl w centrum miasta.
W przyszłym roku będziemy się spotykać od poniedziałku do czwartku w godz. 9-15:30. Planujemy grupę 22 dzieciaków z klas 1-5 oraz 5 dorosłych. Będzie różnorodnie 😉
Zachęcamy do poczytania o nas jeszcze na stronie https://sites.google.com/bullerbyn.pl/lgu-bullerbyn.
Nie łatwo znaleźć słowa na oddanie doświadczenia bycia w tej społeczności! Tak wiele dzieje się w sercu, a nie w głowie, w małych rzeczach i krótkich chwilach. Dlatego serdecznie zapraszamy na spotkania z nami!
Na pikniki rodzinne zapraszamy Was całą rodziną, a nawet i ze znajomymi. Mamy nadzieję trochę ze sobą pobyć, pobawić się, pobiesiadować, porozmawiać. Może dzieciaki przygotują jakieś stoiska – warto wziąć drobne, by z nich skorzystać, bo często są to projekty zarobkowe! Możecie bez skrępowania zwiedzać domek, grać w gry, budować bazy, tworzyć, zaszyć się z książką w pokoju spokoju… Może będziecie woleli przejść tor przeszkód, pograć w badmintona albo pobujać się w hamaku. A może do czegoś zaprosicie innych? Wszyscy mamy wpływ na ten wspólny czas 🙂
Na spotkaniu opowiemy, na czym polega edukacja demokratyczna i unschooling, jak w praktyce realizowane są ich założenia w Leśnej Grupie Unschoolingowej. Na co możecie tu liczyć – a na co absolutnie nie. Wyjaśnimy formalności i to, jak się organizujemy, opowiemy, jak mija nam dzień… Pewnie wypłyną śmieszne anegdotki i wzruszające opowieści, ale też uprzedzimy o cieniach i trudach tej decyzji. Warto zebrać sobie pytania do nas, bo tylko Wy wiecie, czego naprawdę potrzebujecie się dowiedzieć 🙂
Pamiętajcie, że na Jazdowie obowiązuje zakaz ruchu samochodowego – polecamy rower lub spacer. Tylko ostrzegam – spacerując po osiedlu, łatwo możecie się w nim zakochać!
Do zobaczenia!

Wyjazd z Warszawy spod PKiN od strony Kinoteki o godz. 9:30, podstawienie autokaru o godz. 9:15 i przejazd do KAROLINA K. OTRĘBUS:
Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” – zwiedzanie z przewodnikiem kompleksu będącego obecnie głowną siedzibą Zespołu Pieśni i Tańca MAZOWSZE – w tym wnętrz historycznego Pałacu oraz multimedialnej wystawy, w której harmonijnie przeplatają się dwa wątki:

  • pierwszym jest prezentacja kultury ludowej wybranych regionów Polski.
  • drugim ukazanie stylu, jaki przez lata wykreował Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”, prezentując stylizację polskiego folkloru w postaci barwnego widowiska zawierającego elementy muzyki i tańca.

„Królowa śniegu” to ponadczasowa baśń Hansa Christiana Andersena, która rozgrzewa miliony czytelników już od 1845 roku. To przepiękna opowieść, która na dobre zadomowiła się nie tylko w dziecięcej wyobraźni.
Specjalnie napisana na potrzeby Teatru Capitol, zupełnie nowa adaptacja sceniczna ukochanej przez pokolenia historii jest pełna humoru, magii oraz fascynującej tajemnicy.
Groźna, a jednocześnie pociągająca Kraina Lodu, zła i piękna królowa, rozbite kawałki zaczarowanego zwierciadła i ekscytujące przygody Gerdy poszukującej Kaja, składają się w fantastyczne obrazy o odwiecznej walce dobra ze złem.
Muzycznie rozśpiewana inscenizacja w nowoczesnej scenografii sprawi, że będzie to podróż niezapomniana dla Widzów w każdym wieku. Pełna przygód historia niesie ponadczasowe wartości, podkreśla jak ważne w życiu są przyjaźń i miłość.
Ważna informacja dla wychowawców i nauczycieli:
Spektakl „Królowa Śniegu” zawiera punkty w zakresie edukacji polonistycznej i etycznej. Rozwija umiejętności w zakresie percepcji wizualnej, obserwacji i doświadczeń oraz uważnego słuchania tekstów interpretowanych artystycznie. Uczeń określa, co jest dobre, a co złe w otaczającym go świecie na podstawie sytuacji przedstawionej w spektaklu. Ponadto „Królowa Śniegu” wchodzi w kanon lektur szkolnych – przedstawienie będzie znakomitym uzupełnieniem omawianej podczas lekcji lektury.

Na scenie Teatru Iluzji wystąpi Konrad Modzelewski – specjalista od rozbawiania dzieci za pomocą magii! Spodziewajcie się brzuchów obolałych od śmiechu! Konrad twierdzi, że nie ma talentu do tego, co robi… ma za to 11 lat doświadczenia, w trakcie których wykonał ponad 2700 pokazów! Występował w telewizji, w samolotach, w Polsce i za granicą, a ostatnio nawet w czystych skarpetkach 😉
Show Konrada jest mocno interaktywne, jako że nasz magik jest straszną fajtłapą, dzieci ciągle muszą mu pomagać. Czasem podpowiedzą, co robi źle, czego nie zauważył, czy co tam upuścił.
Do niektórych numerów nasz prestidigidigi… magik potrzebuje asystentów wybieranych spośród publiczności.
Głównym celem Konrada jest to, aby dzieci nie przestawały się śmiać!
Wydarzenie dedykowane dla dzieci 3-10 lat.

🤔 Czy wiecie, że tradycja aptekarstwa sięga aż średniowiecza?
Podczas warsztatów zapoznamy się z asortymentem i organizacją starego kramu aptecznego. Dowiemy się, co wspólnego miał aptekarz z malarzem i… powietrzem!
Wspólnie przeczytamy stare receptury na lekarstwa, a także przyrządzimy mieszankę ziołową o właściwościach leczniczych.
🌼 Serdecznie zapraszamy!
INFORMACJE PRAKTYCZNE:
Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 9–12 lat
Miejsce: Muzeum Farmacji, ul. Piwna 31/33
Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchową
Cena biletu: 10 zł / os.
Bilety w sprzedaży on-line i w kasach Muzeum Farmacji

🇵🇱 PRZYSTAŃ: ARTETERAPIA DLA DZIECI 6–12 LAT
Sztuka animacji piasku i sensoryczne warsztaty. Zajęcia poprowadzą Julia Sanina i Natalia Iszczuk, które pochodzą z Charkowa. Przed wojną prowadziły wiele projektów teatralnych i warsztatów plastycznych dla dzieci i dorosłych. Terapeutyczną moc sztuki wykorzystują w codziennej pracy. Na warsztatach w DSH wesprą w rozwoju najmłodszych uchodźców, tworząc bezpieczną przestrzeń integracji i spotkania, pomogą przełamać komunikacyjne bariery i wyrazić emocje poprzez sztukę i zabawę.
🔹 Zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 12:00 do 13:30.
Wstęp wolny!
🇺🇦 ГАВАНЬ: АРТТЕРАПІЯ ДЛЯ ДІТЕЙ 6–12 РОКІВ
Запрошуємо українських і польських дітей на заняття з пісочної анімації та сенсорного розвитку. Ці заняття ведуть Юлія Саніна та Наталія Ющук, які приїхали з Харкова. До війни вони займалися різноманітними театральними проєктами і вели заняття з малювання для дітей та дорослих. Терапевтичну силу мистецтва використовують і в щоденній роботі. Заняття у Будинку зустрічей з історією стануть безпечним простором для інтеграції та зустрічей, що допоможуть подолати мовний бар’єр і висловити свої почуття за допомогою мистецтва та ігор.
🔹 Щовихідних (субота і неділя) з 12:00 до 13:30 у Залі зустрічей в Будинку зустрічей з історією. Вхід вільний!

Zbiory Muzeum Narodowego w Warszawie kryją wiele tajemnic. Muzealne galerie pełne są obiektów, które wiąże ze sobą historia, temat, osoba twórcy lub materiał wykonania. Nieraz, znane nam dobrze dzieła można poznać od zupełnie innej strony. Celem niniejszego cyklu jest zaprezentowanie naszych zbiorów w różnych kontekstach i relacjach.
W niedziele, raz na dwa tygodnie, zapraszamy na Oprowadzania tematyczne po Galeriach Stałych Muzeum Narodowego w Warszawie.
Cykl odbywa się na przemian z Oprowadzaniami po Galeriach Stałych. Stanowią one okazje do zapoznania się z najważniejszymi obiektami i historią poszczególnych kolekcji MNW.
⌚ ok. 80 min
📍 Gmach Główny MNW, galerie stałe
🧒 młodzież, dorośli i seniorzy
🎟 bilety w cenie 20 lub 10 zł dostępne w kasie i on-line od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający wydarzenie

✏️Naszą codzienność wypełniają czynności, którym towarzyszą przedmioty. Każdy z nich, zanim trafił do naszych rąk, powstał w czyjejś głowie. Jak daleka jest droga od pomysłu do przedmiotu – przekonamy się na warsztatach dizajnu.
✏️Na zajęciach dowiemy się kim jest projektant i dlaczego tak bardzo lubi wykonywać prototypy. Będziemy eksperymentować i przyglądać się zwykłym problemom, które postaramy się rozwiązać w nietypowy sposób.
✏️Warsztatami “Rzeczy pospolite” otwieramy cykl comiesięcznych spotkań wokół kolekcji Muzeum Warszawskiej Pragi. Wraz z publicznością postaramy się odnaleźć świeży punkt widzenia na obiekty, które codziennie spotykamy w muzealnej przestrzeni.

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu „Kolekcje – działania na zbiorach Muzeum Warszawskiej Pragi”.

ℹ️INFORMACJE PRAKTYCZNE
🕰️Kiedy: 15.03 | 11:00 – 13:00
📍Gdzie: Muzeum Warszawskiej Pragi | Targowa 50/52
🧒🏻Wiek uczestników: + 6 lat
👩‍🏫Limit osób: 15
🎟️Udział w wydarzeniu na podstawie biletu w cenie 10.00 PLN do kupienia w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi i online. [dziecko plus dorosły opiekun]

Kolejna kulinarna podróż na warsztatach rodzinnych, tym razem wybieramy się za ocean i poznamy kuchnię argentyńską. Podczas warsztatów nauczycie się jak przygotować latynoskie pierogi, argentyńskie pesto oraz przygotujecie ciastka z kajmakiem.
Na warsztacie przygotujecie:
-empanadas-argentyńskie pierogi z mięsem i fasolą
-chimichuri- zielony sos na bazie kolendry i natki pietruszki
-oraz alfajores- kukurydziane ciastka przekładane dulce de leche
Ważne:
-Jest to warsztat rodzinny bez limitu wieku dzieci.
-Zapisy na warsztaty przyjmujemy do piątku.

Szanowni Państwo,
Serdecznie zachęcam do udziału w rodzinnym wydarzeniu “Wawerskie Sprzątanie Lasu” o charakterze ekologicznym , które odbędzie się 25 Marca 2023 (Sobota).
Wydarzenie kierowane jest do całych rodzin, dzieci, młodzieży i dorosłych
Zbiórka: Plac przy Piekarni „Grzybki”, ul. Korkowa 68.
Czas trwania: 12:00 – 14:00
Obszar sprzątania: Las Matki Mojej
Organizator zapewnia: worki, rękawiczki jednorazowe, płyn dezynfekcyjny, odbiór zebranych odpadów.
Dla uczestników przewidziany jest drobny poczęstunek oraz upominki.
Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Urzędem Dzielnicy Wawer, Fundacją “Wawer”, Młodzieżową Radą Dzielnicy, Szkołą Podstawową nr 195.
Dzieci muszą być pod opieką osoby dorosłej lub posiadać zgodę na samodzielne uczestnictwo.
Uczestnicy wydarzenia mogą otrzymać zaświadczenie o zaangażowaniu wolontariackim lub otrzymają poświadczenie uczestnictwa na szkolnej karcie wolontariackiej.

Czerwony Kapturek w wielkim mieście
Scenariusz i reżyseria:
Duet JaHa – Hanna Kochańska i Jacek Zawada
Autor piosenek: Jacek Zawada
Opracowanie muzyczne: Tomasz Wielechowski
Scenografia i kostiumy: Barbara
Koczarowa, Agata Stanula
Zdjęcie plakatowe: Rafał Latoszek
Obsada: Duet JaHa i Adrianna Kosiorek

Teatr Imka Young i Duet JaHa zapraszają na bajkę z cyklu „Bajki – twórcze spotkania z wyobraźnią”.
Poznajcie wesołą dziewczynkę, która lubi kolor czerwony i zobaczcie, jak radzi sobie z przeszkodami w drodze do babci. Kto okaże się prawdziwym, a kto fałszywym przyjacielem? Który świat okaże się bardziej bezpieczny i przyjazny? Wielkie miasto z gąszczem ulic, świateł, autobusów i tramwajów, czy świat wirtualny, w którym każdy może być każdym?
Zapraszamy na fascynującą, współczesną wersję „Czerwonego Kapturka” z Babcią, Mamą, Wilkiem i Internetem w tle. Zderzymy tradycję z współczesnością, po to, by mądrze bawić i przestrzegać.
Bohaterowie bajki zaproszą młodych widzów do wspólnych działań interaktywnych: muzycznych, aktorskich i ruchowych, zaś wybrani asystenci otrzymają zadania specjalne na scenie. Po spektaklu pełne humoru i szaleństwa krótkie warsztaty internetowe z udziałem bohaterów bajki i widzów. Przybywajcie!
Zapraszamy dzieci w wieku 5-12 lat!

✨ ZACZYNAMY I ZAPRASZAMY na pierwsze koncerty dla rodzin z dziećmi z cyklu #Ąsąbąble!
🕙 10:00: rodziny z dziećmi 0-2 lat
🕚 11:15: rodziny z dziećmi 3-5 lat
🎶 Wielki obiektofon, czyli dom przy Barskiej 29, zabrzmi swoimi drzwiami, oknami, sztućcami, krzesłami i zakamarkami. Zaśpiewa dawną melodię, wywinie fikołka i ukołysze nas do snu.
🎵 Zapraszamy na pierwszy koncert ĄsąBąbli w nowej, przyjaznej rodzinom przestrzeni. Zabrzmią utwory m.in. Witolda Lutosławskiego, Louisa Andriessena i George’a Crumba, a improwizatorzy z Hashtag Ensemble stworzą prawdziwą domową symfonię. Czujcie się jak u siebie w domu!
Wystąpią:
👩‍🎤 Marta Grzywacz – głos
🎸 Wojtek Błażejczyk – gitara, obiektofony
🥁 Magdalena Kordylasińska-Pękala – instrumenty perkusyjne
👩‍🏫 Ania Szawiel – prowadzenie

Cena biletu dla każdego uczestnika – zarówno dziecka, jak i rodzica: 30 zł.

ĄsąBąble to koncerty z muzyką nową dla rodzin z dziećmi w wieku 0-2 i 3-5 lat, ale zapraszamy na nie również starszaki, które lubią towarzyszyć młodszemu rodzeństwu. Przed i po koncertach rodziców i opiekunów wraz z dziećmi zapraszamy na pyszności do naszej kawiarenki.
Każdy koncert oparty jest o autorski scenariusz, w którym słuchanie muzyki, interaktywne zabawy i walory edukacyjne są na równi ważne. W przyjaznej, dostosowanej do najmłodszych przestrzeni można posłuchać muzyki czołowych współczesnych kompozytorów, w dostosowanej dla małego ucha wersji i proporcji.
Choć każde wydanie ĄsąBąbli za punkt wyjścia przyjmuje tkankę muzyczną, to obfituje również w pozamuzyczne konteksty, tak bliskie praktyce Hashtag Ensemble: literackie, wizualne, społeczne. Wydarzenia mają charakter interdyscyplinarny: swój udział będą w nim mieli także zaproszeni artyści, którzy od dawna tworzą w bliskości dziecięcej wyobraźni: tancerze, performerzy, ilustratorzy.
Kuratorką i prowadzącą cykl jest Anna Szawiel – aktorka i lektorka, która specjalizuje się w interdyscyplinarnych wydarzeniach kulturalnych i edukacyjnych. Lubi pracować na granicach: koncertu i spektaklu, edukacji i zabawy, fizyczności i abstrakcji, zawsze w łączności z dziecięcą wyobraźnią.

Zapraszamy na praktyczny warsztat filmowy z reżyserką Zuzanną Sorówką.
🎬 Jak to jest być filmowcem? Jak w kilku kadrach wykreować zupełnie inny, magiczny świat? I do tego jeszcze w nim zagrać? Na te oraz wiele innych filmowych pytań poszukamy odpowiedzi podczas praktycznego warsztatu filmowego, w ramach którego zrealizujemy scenę z bajki „Toy Story 4” (reż. Josh Cooley), w której Chudy poznaje Druha Wybucha. Przyszli reżyserzy, operatorzy, dźwiękowcy, scenografowie, kostiumografowie, aktorzy i wszyscy pozostali filmowcy – zgłaszajcie się! Warsztat dedykowany dla dzieci w wieku 7 – 14 lat.

Zapraszamy na cyklu {Art_Akcje}, czyli działania dla rodzin z dziećmi w wieku 5–11 lat i spotkanie z artystką dr Marzeną Turek-Gaś.
📅 Wszystkie zajęcia odbywają się w grupach:
10:00 – grupa młodsza 5–7 lat
11:00 – grupa starsza 8–11 lat
Już w sobotę 28 stycznia dowiemy się, co to jest „action painting”. Poznamy proces powstawania obrazu i malarstwo akcji, czyli fizyczny akt tworzenia dzieł Jacksona Pollocka oraz spokrewniony sposób malowania gigantycznych płócien przez Marzenę Turek-Gaś za pomocą specjalnego wynalazku.

NIEDZIELA, 26 marca

“Czyż nie wabi cię podróż dziwna i daleka?
Cud nieznany w nieznanej podróży cię czeka.
Czeka cię bajka senna w zaklętej krainie,
I królewna stęskniona, co z urody słynie (..)”
B.Leśmian
Spotkać fantastyczne istoty?🧝‍♀️ Doświadczyć cudów? 🧚‍♀️ O czary, dziwy i skarby się otrzeć? 🧞‍♀️ Wkroczyć w bory, lasy? 🌲 🌳 Śmiać się do rozpuku? 😃
Tak! Tak! Tak!
Jak? Słuchając opowiadaczy z całej Polski.
Opowiedzą dla Was:
Maja Iglewska (Warszawa)
Witold Vargas (Warszawa)
Katarzyna Surma (Warszawa)
Elżbieta Stanilewicz (Gdańsk)
Krystian Truchalski (Kraków)
Michał Dworakowski (Warszawa)
📅 26.03.2023 r. | 11:00
📍 Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75
🎟 Bilety: https://bilety.io/jWYYQ
Czas trwania: ok. 1h
Dla kogo: dla wszystkich osób spragnionych opowieści od 6. roku życia w górę

✨ sala widowiskowa
🎫 bilety: 15 zł
👦 wiek: 5+
reż. Gregor Schnitzler, Austria, Niemcy, 2021, 93`
Szkoła, do której trafia Ida, jest niezwykłym miejscem. Można w niej spotkać magiczne zwierzęta, które stają się towarzyszami dzieci. Co wyniknie ze spotkania dziewczynki z lisem Rabbatem?
Ida nie czuje się pewnie w nowej klasie. Jej wychowawczyni wie jednak, jak sprawić, żeby dziewczynka poczuła się lepiej w szkolnej ławce. Pomoże w tym trochę magii – Ida zaprzyjaźnia się z lisem, a kompanem jej nieśmiałego kolegi Benniego staje się żółw. Zwierzęta są obdarzone niezwykłymi zdolnościami: mówią ludzkim głosem, wykonują sztuczki i są chętne do zabawy. Tymczasem na szkolnych korytarzach zaczyna dochodzić do tajemniczych kradzieży. Znakiem charakterystycznym ich sprawcy jest duży, żółty uśmiech. Dziewczynka wraz z nowymi kolegami próbuje ustalić, kim jest złodziej. Bez przyjaciół – także tych zwierzęcych – nie rozwiązałaby zagadki. Ustalenie winnego w pojedynkę byłoby czarną magią!

26.03 /niedziela/, g. 18

Warszawski Tor Wyścigów Konnych Służewiec to jedyne w swoim rodzaju miejsce, które na co dzień podporządkowane jest treningowi koni wyścigowych. Piękno architektury i niepowtarzalny klimat Toru powodują, że musisz go zobaczyć! 🏇
Podczas spaceru:
◼ Poznasz tajemnice i ciekawostki jednej z największych inwestycji w przedwojennej Warszawie, działającej od 1939 r. do dziś.
◼ Odwiedzisz miejsca, w których nagrywane były filmy „W jak Morderstwo”, „Bo we mnie jest seks”, „Wkręceni 2” oraz seriale takie jak „Sexify”, „M jak Miłość”, „Barwy Szczęścia”, „Na Wspólnej” i wiele innych.
◼ Wejdziesz na plan teledysku „Początek” Męskie Granie Orkiestra 2018.
◼ Przejdziesz drogą, którą jeźdźcy i konie pokonują przed wyścigiem.
Jeśli chcesz poczuć klimat dawnej Warszawy, wyścigów konnych i zobaczyć gdzie prezentowane są konie przed każdą gonitwą, koniecznie weź udział w spacerze z Barbarą Bossak Herbst – socjolożką, badaczką, autorką książki „Warszawska enklawa. Świat Wyścigów konnych na Służewcu” (2020) oraz reżyserką filmu „450 kilo marzeń” (2018), które poświęcone są stołecznym wyścigom konnym.
Udział jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy obowiązują dla osób dorosłych. Nie zwlekaj i wypełnij formularz! 👇🏻 Potwierdzenie udziału znajdziesz w ciągu 24 godzin na swojej skrzynce mailowej.
https://forms.gle/gZAPPrPUP24R4G9v5
📅 26 marca 2023
⏰ 12:00
📍 Zbiórka przy bramie przy ul. Puławskiej (w nawigację najlepiej wpisać “Restauracja Pod Podkową”)
*Nie ma obowiązku osobnego zgłaszania dzieci, wystarczy wpisać liczbę osób niepełnoletnich, z którymi się przyjdzie w odpowiedniej rubryce.

Zapraszamy na wiosenny koncert naszej orkiestry dziecięcej “Wesołe Mazurki z Pragi”. W repertuarze: wiosenne konopielki, piosenki dyngusowe, liryczne i żartobliwe z Mazowsza, Radomszczyzny, Podlasia.
WSTĘP WOLNY
To unikatowy zespół grający polską muzykę tradycyjną. Orkiestra złożona z grupy śpiewaczej i instrumentalnej występuje na różnego rodzaju koncertach, potańcówkach, festiwalach dedykowanych muzyce tradycyjnej. W repertuarze znajdą się: mazurki, oberki, polki, walczyki, kujony, fokstroty, piosenki i melodie liryczne oraz dziecięce. Przygotowujemy z dziećmi koncerty kolędnicze oparte na zabawach kolędniczych, starych kolędach i pastorałkach w dawnym stylu odwołując się do dawnych tradycji.
Prowadzenie: Paula Kinaszewska
Skrzypaczka, aktorka, wokalistka. Liderka i założycielka zespołów Wowakin i Maryna C. Prowadzi warsztaty muzyczne dla dzieci i dorosłych. Wielokrotnie doceniana przez krytyków i publiczność, nagradzana najpierw za swoje role teatralne, później za dokonania muzyczne jako wokalistka i skrzypaczka, a także jako animatorka kultury.

Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia😴. Panuje tu istny harmider🥳. Tu coś rośnie🌱 tu coś biega🐇 lata 🦇 i śpiewa🐦.
Krótko mówiąc dzieje się!
👉Przyjdźcie na wyprawę o dowiecie się co w trawie piszczy. Przekaże newsy z tego czym aktualnie zajmują się zwierzęta, no i sami sprawdzicie jak w tym lesie jest.
🤸‍♀️Gwarantuję dobrą zabawę, oczywiście inspirowaną przyrodą i wiosennymi zachowaniami zwierząt.
📆Kiedy: niedziela 26 marca, godz 11, czas trwania do 2 godz
🌅Gdzie: Warszawa Las Kabacki, Park Kultury Powsin
👨‍👩‍👧‍👦Dla kogo: dzieci w wieku 4-8 lat w towarzystwie rodzica, który nad nimi czuwa w trakcie wędrówki
💰Opłata: 50 zł za pierwsze dziecko, rodzeństwo 40zł, rodzic bezpłatnie
🖊Zapisy przez formularz google https://forms.gle/otP8bzHNAz6muDgJA
Potwierdzamy zapis i pozostajemy w kontakcie mailowym.

Serdecznie zapraszamy na wyprawę śladami pobytu Łowców Reniferów nad ujście rzeki Świder z rzeką Wisłą.
Podczas wycieczki odbędzie się też ognisko z okazji przywitania wiosny 🙂
Spacer odbędzie się w dniu 26 marca w 2023 roku
Zbiórka przy Lidlu ( Otwock ul. Kraszewskiego 5 ) o godz. 14 :30
Dojazd autobusem linii L51 ( przystanek – Warsztatowa Otwock )
Zbiórka w Otwocku przy Lidlu przy ul. Kraszewskiego 5 o godz. 14.30 ( dojazd z Otwocka z ul. Orlej do ul. Warsztatowej w Otwocku autobusem linii L51 – koszt biletu 3 zł )
Przystanek Otwock ( Warsztatowa ) mieści się w pobliżu Lidla miejsca zbiórki
Zakończenie przy Straży Pożarnej w Świdrach Wielkich ( Otwock ), przy której znajdują się przystanki linii autobusowej 702 w kierunkach Warszawa ( Wiatraczna ) oraz Otwock ( Orla )
Trasa ok.8 km
Teren m.in. błotnisty. Polecamy na wycieczkę założyć odpowiednie buty
Uwaga !!!
W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych (deszcz) spacer będzie przełożony na 30 kwietnia w 2023 roku
Napoje ,kiełbasy i inne przysmaki na ognisko we własnym zakresie
Wycieczka bezpłatna ,bez zapisów

🤗 wstęp wolny
🎨 sala plastyczna
👨‍👧‍👦 dzieci 6+ z opiekunami

W każdą niedzielę zapraszamy rodziców z dziećmi do otwartej pracowni plastycznej, gdzie pod okiem instruktora można tworzyć w luźnej atmosferze. Dostępne są różne materiały plastyczne, można przyjść i wyjść w dowolnym momencie.
Instruktor: Paweł Sochacki

🌱 Zapraszamy na rodzinne leśne spotkanie z majsterką oraz ogniskiem. OBOWIĄZUJĄ ZAPISY I WPŁATA ZALICZKI, termin zgłoszeń 24.03 do końca dnia. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapraszamy zespoły dorosły i dziecko – możecie wspólnie przygotować rękodzieło – leśne domki!
🔨Podczas warsztatów uczestnicy poznają różne rodzaje drewna oraz
jego zastosowania i strukturę. Wspólnie pobawimy się w dendrologów i nauczymy się rozpoznawać różne rodaje drzew. Następnie każdy z zespołów wykona własny drewniany leśny domek.

🌲LOKALIZACJA:
Łąka Rozwoju (Warszawa Bielany), okolice Puszczy Kampinoskiej. Szczegóły położenia podamy osobom zapisanym w potwierdzającym e-mailu.
👧 WIEK DZIECI :
Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 lat wzwyż. W przypadku małych dzieci na pewno przyda się asekuracja dorosłego.
Młodsze dzieci (poniżej 4 lat) podczas warsztatów mogą przebywać na terenie Łąki i wykorzystać czas na zabawę swobodną pod okiem naszego Opiekuna, albo drugiej osoby dorosłej.
✅ CENA:

  • 65 zł dziecko biorące udział w warsztatach
  • 10zł/os możliwość skorzystania z ogniska z własnym prowiantem
    📧 ZAPISY przyjmujemy do 24.03 do końca dnia. Zapisać się można wysyłając e-maila na adres kontakt@polaczenilasem.pl wraz z uzupełnionym poniższym formularzem:
  • nazwa rodziny;
  • nr telefonu kontaktowy;
  • liczba osób dzieci i dorosłych biorących udział w majsterce;

Warszawa w “Królu” skąpana jest w bogactwie, targana namiętnością, posępna od krwi i zbrodni. Tu buzuje żywioł żydowskiego handlu, tu bawią się dobrze ubrane elity, tu przyciągają wzrok jaśniejące od świateł witryny drogich sklepów. Luksusowe kamienice z klatkami schodowymi w marmurach odwracają się plecami od przerażającej biedy “gorszych” rewirów. Idąc za powieścią Szczepana Twardocha, spacer rozwinie się pomiędzy Dzielnicą Północną, żywiołem Kercelaka i Woli, a że bohaterowie książki zaglądają też w te “wyższe” rewiry, podążymy za nimi!
Start: 26.03.2023 (niedziela), ul. Długa 52 (Muzeum Archeologiczne), przy wejściu do metra Ratusz Arsenał
Organizator: Stolica Dobrych Historii, prowadzi Monika (Panna Warszawianna)- licencjonowana przewodniczka po Warszawie.
Wszelkie informacje pod nr tel: 507857057
Czas trwania: 2h
Zapraszam fanów powieści “Król” Sz. Twardocha, wszystkich kontestujących i tych, którzy nie czytali 🙂

Zapraszamy po raz kolejny na dworzec! Nasz wiosenny kiermasz to doskonałe miejsce do zrobienia przedświątecznych zakupów.
Osoby ceniące twórczość i tradycje rękodzielnicze będą miały okazję nabyć wyroby handmade – od rękodzieła artystycznego, poprzez sztukę użytkową po produkty spożywcze.
Do tego wszystkiego dodamy trochę rozrywki – o godz. 13:00 wystąpi dla chór Belcanto.

WCK Filia Marysin serdecznie zaprasza na spektakl
dla dzieci w wykonaniu teatru Małe Mi.
Jest to radosne, rozśpiewane widowisko zapraszające do zabawy i rozmowy na KAŻDY temat. Lalkowi bohaterowie Sophia i Philo siedzą w piaskownicy rozmawiając o Miłości, Złości, Odwadze i Strachu, Zabawie i Nudzie, Dzieciach i Dorosłych. Ich pytania skłaniają do rodzinnego filozofowania, zadawania kolejnych pytań, odpowiadania na nie, budzą ciekawość świata i siebie.
Przedstawienie powstało na bazie scenariusza Sławy Tarkowskiej, którego podstawą były wywiady przeprowadzone z dziećmi z różnych środowisk i miejscowości w całej Polsce, w ramach Stypendium MKiDN 2019.
Muzyka: Katarzyna Jackowska- Enemuo i Antek Sojka
Scenografia: Katarzyna Samosiej
Bilet:
10 zł – dziecko
10 zł – dorosły
https://wck-wawer.pl/kup-bilet
Liczba miejsc ograniczona.
Sala widowiskowa na parterze.

Zapraszamy serdecznie dzieciaki (od lat 3) na interaktywny spektakl (z elementami języka angielskiego) inspirowany tekstem „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy: „Oto ja, proszę Was. Wszystko wiem, wszystko mam, a jedyny mój brak, to brak manier. Będę żądać, a nie prosić, będę oszukiwać, będę mlaskać jedząc ciastka, będę konwersacje niegrzecznie przerywać. Czy to ładnie? Czemu nie? Pchła najlepiej wszystko wie. Lepiej niźli Francuz Jombo, co kręci zagadek kołem jak kolbą. Lepiej niż ten waćpan Kikut, co uczyłam go języków. Lepiej niż goście na balu, sztukę złych manier znam ja w każdym calu. Czy aby na zdrowie mi to wszystko wyjdzie? Rozwiązanie wraz z puentą tej bajeczki przyjdzie…”
Występują: Emilia Rutkowska Bekas i Dariusz Bekas
Bilety: 20 zł

Smakiem po mapie świata! Tym razem wyruszamy po najwspanialszy hiszpański tapas i cudowne hiszpańskie magdalenki, w lekkiej wersji z piekarnika. Ruszajcie z nami!
Na warsztacie przygotujemy:
-hiszpańską tortillę z ziemniakami
-oraz mazarynki
Uwaga!
-Są to zajęcia dla dzieci w wieku 11+ lat.
-Zapisy na warsztaty przyjmujemy do piątku.

Familijne warsztaty z teatrem impro
filia CKW na Zawadach, plac Vogla 62
26.03.2023 (niedziela), godz. 13.00-14.30
Świętujmy RAZEM Międzynarodowy Dzień Teatru!
Zapraszamy dzieci i młodzież od 10 roku życia oraz dorosłych na familijne warsztaty z improwizacji teatralnej. Poznajcie świat teatru improwizowanego (teatru impro)*, aby wspólnie bawić się, odkrywać moc współpracy i wzajemnych inspiracji. Działamy w otwartości na siebie nawzajem, w atmosferze śmiechu i zabawy. Pozwalamy wyobraźni i kreatywności rozwijać się w bezpiecznej przestrzeni, ponieważ w impro nic nie jest błędem, a to, co się wydarza jest prezentem. Każdy może się zapisać i spróbować, nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie pracy teatralnej, a warsztat jest międzypokoleniowy – zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
Sięgniemy po wybrane elementy improwizacji teatralnej – rozgrzewki i ćwiczenia, które prowadzą do tworzenia historii, scen, kreowania bohaterów czy scenografii z własnych ciał. Zajęcia wykorzystują przede wszystkim mechanizmy krótkich gier improwizowanych i formułę zabawy.
Warsztaty improwizacji rozwijają twórczo i społecznie, uczą empatii, słuchania, odwagi, zaufania, współdziałania bez oceniania. Szczególną uwagę kierują na współpracę w grupie, akceptację, kreatywność.
*Teatr improwizowany / teatr impro – powstaje na żywo, bez scenariusza, bez kostiumów i rekwizytów. Dzięki współpracy z hasła inspiracji improwizatorzy zespołowo kreują teatralny świat.

Zapraszamy na rodzinne sesje do Normobarii Wilanów 🙂🌱
🌞 26 marca, niedziela, godz.13:00
Podczas gdy rodzice oddają się odprężeniu w doskonale zbilansowanej atmosferze komory normobarycznej, dzieci w tej samej przestrzeni są zaopiekowane przez animatorkę. To doskonałe połączenie relaksu dla rodziców, zabawy dla dzieci oraz regeneracji, głębokiego dotlenienia, filtracji ze smogu i wspierania odporności dla wszystkich ☺💚 Danusia, która będzie opiekowała się Waszymi dziećmi to wspaniała, pełna ciepła i pomysłów Kobieta.

System muzealny Muza; www.muza.mobilems.pl ;;;fot.

Zapraszamy na nowy cykl rodzinnych warsztatów rzeźbiarskich w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni. Podczas warsztatów będziemy odkrywać i poznawać dzieła sztuki przechowywane na co dzień w Magazynach Studyjnych, dowiemy się, z jakich materiałów można wykonać rzeźby, co inspiruje rzeźbiarzy, stworzymy również własne przestrzenne dzieła sztuki. Wszystkich miłośników rzeźby zapraszamy raz w miesiącu w niedzielę o godz. 11.00.
Warsztaty odbywają się w Magazynach Studyjnych Rzeźby oraz w sali edukacyjnej. Obecność opiekuna obowiązkowa.

Dzieci w wieku szkolnym (6-10 lat) zapraszamy do udziału w kreatywnych warsztatach z elementami historii! 🧒👧
Uczestnicy szyfrując i odgadując ukryte wiadomości, poczują się niczym tajni agenci. Przeniosą się o prawie 100 lat, by lepiej poznać postaci takie jak: Aleksandra Piłsudska, Krystyna Skarbek czy Marian Rejewski. Posłuchają opowieści o ich życiu, które z pewnością mogłoby być inspiracją do niejednego filmu akcji oraz spróbują rozwiązać specjalnie przygotowane zagadki! 💥
W czasie najbliższych warsztatów uczestnicy przyjrzą się postaci Aleksandrze Piłsudskiej, która przed I Wojną Światową angażowała się w działalność konspiracyjną m.in. poprzez szukanie różnych sposobów na przewiezienie broni. Brała udział w wielu akcjach dywersyjnych, a w 1908 r. współorganizowała napad na rosyjski pociąg pod Bezdanami, który zakończył się niewątpliwym sukcesem dywersantów. Dzieci poznają historię przekazywania informacji na odległość (w tym również tej zaszyfrowanej), dowiedzą się czym są telegrafy optyczne i jak można wykorzystać alfabet Morse’a. W części praktycznej wykonają makietę pociągu ze wspomnianej akcji. 🚂
Informacje praktyczne:
🔹 zajęcia są bezpłatne,
🔹 organizator zapewnia wszystkie materiały,
🔹 ilość miejsc ograniczona.


Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Wielkanocne atrakcje w Fabryce Marzeń pod Warszawą.
Rozrywka dla całej rodziny. Sprawdź szczegóły.
Tradycyjnie już, Fabryka Marzeń ze Świętochowa pod Warszawą organizuje dzień wielkanocnych atrakcji dla rodzin z dziećmi.
26 marca, z biletem wstępu dostępnym na https://fabrykamarzen.art/pl/c/Bilety/21 będzie można wejść do bajkowego świata, który wykreuje właścicielka – Dorota Gierwiałło i zaproszeni przez nią artyści.
Gości przywita gigantyczny zając, który ukryje w ogrodzie słodkie niespodzianki i jajka, pojawi się stado owiec z psem przewodnikiem i behawiorystką Agnieszka Robakiewicz, która pokaże kilka psich sztuczek.
Przyjedzie Teatr Skrzat z Krakowa pod przewodnictwem Jarosława Szczepańskiego i Aleksandra Olczyk, znana na świecie jako modelka pod nazwiskiem Marczyk, która poprowadzi warsztaty z modelingu i tworzenia przestrzennych kartek z życzeniami.
Animatorki z fabryki kultowych kredek Bambino pokażą, jak wykonać pisanki techniką millefiori, będzie energetyczny pokaz mody w wykonaniu szkoły tańca Squad Doroty Jastrzębskiej-Sabały, wioska indiańska, warsztaty cukiernicze i nauka robienia świec zapachowych.
Nie zabraknie też stałych punktów świątecznego programu Fabryki Marzeń, czyli: konkursów z cennymi nagrodami, pamiątkowych zdjęć – tym razem z królikiem, poczęstunku z restauracją Renesans i sklepiku z pamiątkami.
Wydarzeniu patronuje Urząd Gminy Tarczyn, Magazyn Świerszczyk dla dzieci, Magazyn Buisness & Life, Miasto Dzieci.pl.
Bilety na: https://fabrykamarzen.art/pl/c/Bilety/21

26 marca zapraszamy na występ Małego Teatrzyku pt. ⚗”Kolba Chemiczna”⚗
To niesamowite widowisko, podczas którego dzieci będą miały okazje poznać tajniki chemii i fizyki. A co więcej poczuć się jak prawdziwi naukowcy!👨‍🔬👩‍🔬⚗
🎉12:00 taniec z animatorkami Hulaparku podczas gry JUST DANCE!👯‍♀️
🎉13:00 zajęcia taneczne dla dzieci HULA DANCE KIDS😃 Zajęcia odbędą się na scenie głównej💃 🧒👦13:00 – (3-6 lat) 👧👦13:30 – (7-12 lat)
🎉14:00 Mały Teatrzyk “Kolba chemiczna”👨‍🔬👩‍🔬⚗
🎉O 15:00 zapraszamy na kino dla dzieci, na naszym ogromnym 350 calowym ekranie!🎬
❗W SOBOTĘ I NIEDZIELĘ ZAPRASZAMY OD 10:00❗😎
⭐WSTĘP BEZPŁATNY!
📅KIEDY: 26.03.2023r. godz. otwarcia HULAKULA 10:00 | start atrakcji: 12:00
📌GDZIE: Hulakula ul. Jagiellońska 82b, Warszawa

Ten wpis został opublikowany w dzieci.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments