Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 27-28 listopada

Kto ma chęć na dobrą zabawę w najbliższy weekend? Wystarczy odpalić Weekendową Zajawkę i wybrać dla siebie coś fajnego!

.

Spis treści:

SOBOTA, 27 listopada

L.O.L. Surprise zawitała do Atrium Targówek

Interaktywna wystawa kultowych laleczek L.O.L. Surprise zawitała do Atrium Targówek przy
ul. Głębockiej 15 w Warszawie. To pierwsza w stolicy ekspozycja słynnych zabawek. Wszystkich fanów tej fenomenalnej serii czeka masa niespodzianek, jak na L.O.L. przystało! Kolekcja 200 laleczek, unboxing room, samochód L.O.L. czy interaktywna scena muzyczna to tylko kilka wybranych atrakcji tej dwutygodniowej przygody, przygotowanych dla uczestników!

Wystawa L.O.L. Surprise składa się z interaktywnych stoisk, na których fanów laleczek czeka wiele niespodzianek! Zabawa zaczyna się w Punkcie obsługi wystawy, zlokalizowanym w pobliżu salonu H&M, na poziomie 0, w którym dzieci odbierają ulotkę z zagadkami. Aby ją wypełnić i otrzymać upominek należy odwiedzić wszystkie elementy ekspozycji. A z tym z pewnością nie będzie kłopotu!

Przez 2 tygodnie w Atrium Targówek fani małych laleczek znajdą jedyne miejsce na świecie, w którym można huśtać się na kulce LOL – czyli huśtawkę L.O.L. Będzie to także niepowtarzalna okazja, by siąść za kierownicą prawdziwego samochodu L.O.L. i poczuć się jak ulubiona bohaterka zabaw.

Dla uczestników przygotowano także wielkie pudełko L.O.L – czyli pudełko na lalkę, w którym każdy na chwilę wcieli się w postać swojej bohaterki, próbując swoich sił w pozowaniu niczym ulubione laleczki. Nie lada frajda czeka też na wszystkich w unboxing room’ie – w którym będzie można nagrać swój własny filmik
z rozpakowywania zabawki L.O.L. i zamieścić go na Facebooku, biorąc udział w dedykowanym konkursie.
3 najlepsze relacje zostaną nagrodzone zastawami L.O.L.!

JAZZ DLA DZIECI #6 – Muzyczne nastroje | wiolonczela

Zapraszamy na szóste rodzinne spotkanie z jazzem! 🎼🎤🎼🎤

Cykl muzycznych spotkań, poprzez zabawę pokaże, że jazz “nie gryzie”. Nauczy także najmłodszych (i ich rodziców!) jak rozumieć i czerpać przyjemność ze słuchania muzyki jazzowej.

‼️ Wydarzenie przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

27 listopada, godz. 12.00
Magdalena Gołębiowska – wokal 🎤
Łukasz Dudziński – wiolonczela

Podczas każdego spotkania dzieci poznają kolejne instrumenty muzyczne, m.in. trąbkę, fortepian, perkusję.
Poznanie jazzowych tajników ułatwi dzieciom (i ich rodzicom też!) zaprzyjaźnienie się z muzyką jazzową i poznanie jej kolorów. Nie zabraknie miejsca na wspólne muzykowanie; powtarzanie krótkich motywów melodycznych, wykonywania rytmów w różny sposób – klaskaniem, krokami, stukaniem, czy innych muzycznych zabaw.

Magdalena Gołębiowska – wokalistka, pianistka, kompozytorka, trener emisji głosu. Ceni niezwykłą zdolność muzyki do zbliżania ludzi i lubi dzielić się z innymi swoją pasją i miłością do muzyki. Największym jej sukcesem w edukacji jest objęcie katedry śpiewu na Uniwersytecie Vijaybhoomi w Indiach. Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi, w tym prowadzone warsztaty muzyczne i udział w przedstawieniach teatralnych dla dzieci, prowadziła także zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i szkołach podstawowych.

🎫 Bilety rodzinne w cenie 15 zł do nabycia przed koncertem, ale zachęcamy do skorzystania z systemu https://ewejsciowki.pl/
😷 Podczas koncertu obowiązują zasady bezpieczeństwa zgodne z wytycznymi MKiDN w sprawie organizacji imprez kulturalnych (maseczka, dezynfekcja dłoni, utrzymywanie dystansu).
Ilość miejsc ograniczona!
bilety: www.ewejsciowki.pl
📱📧 Informacji udziela:
WARSZAWSKIE TOWARZYSTWO MUZYCZNE im. Stanisława Moniuszki
22 849 56 51, 509 019 934
🌎 www.wtm.org.pl
e-mail: wtm@wtm.org.pl
warszawskietowarzystwomuzyczne@gmail.com
🔷 Współfinansowanie: m.st. Warszawa
🔷 Organizator: Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki, Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ

Ursynów / Opowiedz mi bajkę – warsztaty dla dzieci

„Opowiedz mi bajkę” – bezpłatne warsztaty improwizacji dla dzieci
Zapraszamy na zajęcia dla najmłodszych, podczas których dzieci będą uczyć się, bawić się i improwizować ze świetnymi muzykami i książkami.
✔ Warsztaty odbędą się w sobotę 27 listopada br. o godz. 11:00.
Organizatorem jest Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, a ich gospodarzem Miejsce Aktywności Lokalnej (ul. Kłobucka 14, Warszawa).
Zapraszamy dzieci w wieku 3-8 lat. Podczas zajęć uczestnikom aktywnie towarzyszą im ich opiekunowie.
Muzycznymi gośćmi warsztatów będą: harfistka Agata Galik, kompozytor i pianista Jarosław Siwiński oraz kontrabasistka i animatorka wydarzeń dla dzieci Małgorzata Kołcz.
Główną ideą zajęć jest połączenie inspirowanych grafiką improwizacji: najpierw literackiej, a następnie muzycznej. Dzieci układają własne historie na podstawie prezentowanych książek obrazkowych. Tak zaimprowizowane bajki są następnie, pod kierunkiem prowadzących zajęcia, „tłumaczone” na język muzyczny. Twórczy kontakt z literaturą i muzyką, ułatwiony poprzez inicjujące zabawę grafiki i wymyślanie prostych opowiadań, pozwala na wprowadzenie dzieci w świat dźwięków, bazujące na ich naturalnej kreatywności.

Treningi Krav Maga dla Dzieci w Warszawie

Zajęcia Krav Maga dla dzieci prowadzimy już od 3 roku życia, ucząc dzieci procedur bezpieczeństwa i samoobrony Krav Maga Global.
W trakcie zajęć dzieci uczą się poprzez zabawę. Pokazujemy im, w jaki sposób mogą zwiększać pewność siebie – jest to łatwiejsze dzięki odpowiednim oraz nowatorskim grom i zabawom, które wykorzystujemy w trakcie treningu.
Podczas zajeć dbamy o prawidłowy rozwój cech motorycznych dzieci takich jak siła, szybkość i wytrzymałość. Ponadto dbamy o prawidłową postawę ciała dzieci, poprzez wprowadzanie elementów zajęć korygujących wady postawy.

Największym atutem dzieci jest spryt i to właśnie sprytu uczymy ich wykorzystywać w każdej możliwej sytuacji zagrażającej im lub ich bliskim. W treningu mentalnym dzieci kładziemy nacisk na to aby dziecko odczuwało pewność siebie, wiedziało jak się poruszać i rozmawiać, aby nie były postrzegane jako ofiara. Treningi dla dzieci prowadzimy grupach wiekowych:
Kids 5-7 lat oraz Junior 8-12 lat – jest to trening łączony!

Kurs kroju i szycia dla dzieci młodzieży (12h)

Zapraszamy dzieci od 8. roku życia oraz młodzież na kolejną edycję warsztatów kroju i szycia! Podczas zajęć szyć będziemy torebki lub piórniki, ozdobne poduszki z aplikacją oraz do wyboru: sukienkę, tunikę lub bluzę z dzianiny (zapraszamy także chłopców! :) Każdy projekt dostosowujemy do wieku dziecka!

Podczas zajęć szyć ✂ będziemy torebki lub piórniki, ozdobne poduszki z aplikacją oraz do wyboru: sukienkę, tunikę lub bluzę z dzianiny (zapraszamy także chłopców! 👨🙂 ).

Pokażemy Wam jak wszywać zamek, naszywać aplikacje, jak prawidłowo wycinać (kroić) z dzianiny oraz jak ją zszywać na domowej maszynie do szycia. Zapraszamy byłe absolwentki oraz osoby początkujące ✂ 🙂

Pełen opis zajęć znajduje się pod adresem: http://bit.ly/kkiszdzieci

Zapraszamy! ♥

Świąteczne warsztaty dla dzieci

Razem z nami poczuj magię świąt i weź udział w cyklu świątecznych warsztatów. Nic nie cieszy tak bardzo jak własnoręcznie przygotowana ozdoba lub przepyszny deser, a jeśli dodatkowo można się przy tym pobawić – to brzmi jak idealny plan na leniwe soboty! Rodzice zyskają czas na świąteczne przygotowania, a dzieci wezmą udział we wspaniałych warsztatach pod okiem najlepszych instruktorów.

10.00 Warsztaty wypieku pierników świątecznych – 45zł nasi milusińscy wypiekają po 3 pierniczki o świątecznych kształtach – gwiazdek, choinek, bałwanków, św. Mikołajów itp. Wypieczone smakołyki dekorują kolorowymi lukrami i posypkami cukrowymi, tworząc tym samym małe świąteczne dzieła sztuki! Tak przygotowane pierniczki pakują w eleganckie celofanowe torebeczki z etykietą oraz przewiązują kolorową wstążką.

Tashkowe warsztaty dla dzieci na BioBazarze

CZY WIECIE, ŻE TEJ JESIENI NA BIOBAZARZE EKOLOGIA Z ZABAWĄ IDĄ W PARZE?
Zapraszamy wszystkich na cykl cotygodniowych warsztatów prowadzonych przez zielonego Tashka – brandmenedżera kawiarni Triki Tashka.
Będzie zielono, ekoLOGICZNIE i kreatywnie!
Podczas spotkań z animatorami pojawią się:
✅ elementy projektowania
✅ działania przestrzenne
✅ aktywności kształtujące
postawę proekologiczną
Nie zabraknie oczywiście bohaterów książek wydawnictwa Tashka.

Kung Fu dla dzieci i dorosłych-dzień otwary.

Celem treningów kung fu nie jest walka ani udział w zawodach sportowych, ale droga, którą należy przebyć w drodze do mistrzostwa. Celem nie jest osiągnięcie szczytu możliwości w wieku 30 czy 35 lat, ale to aby w wieku 70 lat osiągnąć wyższy poziom umiejętności, niż osiągnęło się w młodości. Nazwa kung fu kojarzona jest powszechnie z produkcjami filmowymi, a niewielu miało możliwość spotkania mistrza, który poznał tajniki chińskich sztuk walki. Osobiście poznałem sifu, który całe swoje życie poświęcił na doskonalenie umiejętności kung fu. Zapraszamy na zapisy do grupy dziecięcej, oraz dla grupy dorosłych i młodzieży , dla kobiet i mężczyzn, przy czym górna granica wieku nie istnieje. Kung fu jest sztuką walki dla ludzi w każdym wieku podobnie jak tai chi. Do każdego podchodzimy indywidualnie, bez względu na to czy zależy Ci na poznaniu skutecznych metod samoobrony, czy wolisz skupić się na ćwiczeniach oddechowych, uspokajających i odstresowujących.
Zapraszam,
Aleksander Hul

całodzienne warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat

FABRYKA ZIMOWYCH WRAŻEŃ to całodzienne warsztaty dla dzieci. Uczestnicy będą mieli szansę uruchomić niczym nieskrępowaną wyobraźnię, a w trakcie warsztatów stworzą ozdobne prace plastyczne, które zabiorą ze sobą do domu.

🗓 Termin: 27 listopada
🕐 Godziny: 9.00 – 16.00
💰 Cena: 160 zł (dla uczniów naszej szkoły 150 zł)
👧 Dla dzieci w wieku 6-12 lat

Program:
▪ 9:00-9:30 Poranne zabawy ruchowe w sali 🤸‍♀
▪ 9:30-11:45 Śnieżne DO IT YOURSELF, czyli tworzenie ozdób świątecznych z papierowej wikliny ❄
▪ 11:45-12:45 Wyjście do parku 👣
▪ 12:45-13:30 Obiad 🍜
▪ 13:30-14:15 Białe szaleństwo 🧊
▪ 14:15-15:15 Tajna misja – zimowy escape room 🧐
▪ 15:15-15:30 Podwieczorek 🥪
▪ 15:30-16:00 Gry i zabawy w sali 🤡

*aktywności na świeżym powietrzu są uzależnione od pogody

Gwarantujemy:
▪ dokładnie zaplanowany czas dla Twojego dziecka
▪ profesjonalną opiekę w godzinach 9.00-16.00
▪ doświadczoną kadrę
▪ 2 posiłki
▪ ubezpieczenie

Zapisy telefonicznie 📞 696 145 975 lub przez wiadomość na FB 📧.

Bal Andrzejkowy dla dzieci

Bal Andrzejkowy dla dzieci? Ależ oczywiście!

Nie wiecie z kim zostawić maluchy, a impreza Andrzejkowa czeka? Mamy dla Was rozwiązanie! :)

Bal dla dzieci pełen wróżb, magii i mnóstwa pozytywnej energii!

Startujemy 27.11.2021 o 18:00 i bawimy się z najmłodszymi aż do północy!

W cenie:

 • magiczne menu (ciepłe, zimne, słodkie oraz napoje)
 • gry, zabawy, projekcja filmu, lanie wosku i inne animacje;
 • zabawa taneczna;
 • animatorzy / opiekunowie;
 • słodka niespodzianka dla każdego.

Cena 89 zł / dzieci w wieku 3 do 12 r.ż.

Rezerwacje: 573 338 928
rezerwacje@bbfc.com.pl

Andrzejki dla dzieci

🔮 Andrzejki 🔮Noc wróżb i magii…
Pamiętacie wróżby z wosku czy wróżenie z butów? Na tych ⬇ imprezach twoje dziecko przeniesie się w świat słowiańskiej magii:
27 XI Marki 🔮 Bal Andrzejkowy 4-6l. https://bit.ly/3czkU4D
27 XI Marki 🔮 Bal Andrzejkowy 7-11l. https://bit.ly/30QOYXo
27-28 XI Mokotów 🔮 Nocowanki Andrzejkowe https://bit.ly/3oT1m0O
28 XI Praga Pd 🔮 Andrzejki: https://bit.ly/32hEMY9
30 XI Wilanów 🔮 Bal Andrzejkowy https://bit.ly/3cRv4hv

Warsztaty dla dzieci | Zbuduj emocje

Warsztaty dla dzieci (1-6 lat + opiekun)

godz. 10.00-10.45 (dzieci 3-6 lat + opiekunowie)
godz. 11.00-11.45 (dzieci 1-3 lata + opiekunowie)
sala: Akademia Pana Kleksa, 208, II piętro
wstęp: 15 zł, online

Celem warsztatów jest praca nad rozwojem zdolności społecznych, takich jak rozpoznawanie i zrozumienie emocji, wyrażanie osobistych preferencji oraz konstruktywne rozwiązywanie konfliktów, które mogłyby mieć miejsce w przedszkolu, czy żłobku.

Podczas zajęć będziemy poznawać emocje bez określania ich mianem dobrych bądź złych, dzieci dowiedzą się, że emocje są reakcją na różne bodźce i poznają sposoby radzenia sobie z nimi. Ćwiczenia obejmujące budowanie z klocków Lego Duplo Education staną się dla dzieci bodźcem rozwijającym kreatywność, a także zdolności współpracy i rozwiązywania problemów.

W pierwszej części zajęć dzieci poznają opowieść mającą na celu pobudzenie ich ciekawości, a dzięki wspólnej rozmowie będą mogły wykorzystać posiadaną wiedzę. Następnie będą budować modele osób oraz rzeczy z klocków z serii Lego Duplo Education. Na koniec dzieci będą miały możliwość stworzyć obraz wybranej przez siebie emocji z kolorowych surowych warzyw.

Przedświąteczne warsztaty z mebelków dla dzieci i dorosłych

💝Jak spełnić dziecięce marzenia 💝
i dać dziecku wyjątkowy prezent, którego nigdy nie zapomni?
W kwestii marzeń jesteśmy specjalistami. Wierzymy, że ponad rzeczy i przedmioty liczy się włożone serce.

Dorosłych oraz dzieci od 6tego roku życia, zapraszamy na wyjątkowe warsztaty z ręcznego robienia drewnianych mebelków do domków dla lalek.

🤩 Tematem warsztatu jest sypialnia, na którą składają się mebelki 🤩

łóżeczko pasujące dla lalek 10-16cm
otwierana skrzynia na drobiazgi
stolik nocny
2 obrazy

✏️ Wykonując je nauczysz się umiejętności 📝

 • klejenia drewnianych modeli
 • malowania farbą kredową
 • szlifowania
 • lakierowania

☺️Cena warsztatu obejmuje☺️

❤️ 2,5h lub 3,5h zajęć z instruktorem w kameralnej, 6cio osobowej grupie.
🧡 Szkolenie z technik modelarskich oraz używania farby kredowej.

💛 Wysokiej jakości certyfikowane materiały zgodne z normą bezpieczeństwa zabawek CE.
💚 Gotowe mebelki, które po warsztacie każdy uczestnik zabiera do domu.
💙 Poczęstunek dla uczestników warsztatu.

💜 Wyjątkowe doświadczenie będące spełnieniem marzeń małych i dużych dziewczynek

Pędzące jeże | Warsztaty dla dzieci

Warsztaty dla dzieci (2-5 lat + opiekun)

godz. 10.00-10.45 (dzieci 2-3 lata z opiekunem)
godz. 11.00-11.45 (dzieci 4-5 lat z opiekunem)
instruktorka: Izabela Targaszewska
sala: 307, Tańcząc w ciemnościach, III piętro
wstęp: 20 zł, online

Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na sobotnie przedpołudnie, by aktywnie i ciekawie spędzić czas. Pośpiewamy, zagramy na instrumentach, potuptamy szybko jak jeże, potańczymy, poćwiczymy, zbudujemy tor przeszkód. Do zabawy zaprosimy: jeżyki, niedźwiadki, wiewiórki oraz wróbelki. Poskaczemy i pomasujemy stopy. Będzie głośno i wesoło. Nad bezpieczeństwem będzie czuwać pani policjantka, która także sprawdzi czy znamy światła drogowe.

Ciekawe zabawy sensoryczne, muzyczne i ruchowe. Atrakcyjny sprzęt gimnastyczny, granie na instrumentach, śpiewy i tańce, nowe piosenki z pokazywaniem. Kreatywne metody dbania o wszechstronny rozwój dziecka i wspierania aktywności.

Zapraszamy!


„Krawiec Niteczka”/spektakl dla dzieci 3+

Oparta na opowiadaniu Kornela Makuszyńskiego historia dzielnego krawca, który po wielu fascynujących przygodach dociera do Pacanowa i ratuje miasteczko przed potopem, zaszywając dziurę w niebie. Po tak bohaterskim czynie Krawiec Niteczka zostaje królem Pacanowa i mężem pięknej królewny.

Spektakl jest niezwykle pomysłowym monodramem powstałym w oparciu o techniki teatru lalek. Skrzy się dowcipem i ciekawymi rozwiązaniami inscenizacyjnymi. Jest pochwałą przyjaźni i wytrwałego dążenia do celu. Przedstawienie trwa ok. 50 min i znakomicie bawi widzów w każdym wieku.

Spektakl doceniony został przez recenzentów i krytyków teatralnych. Otrzymał wyróżnienie na III Międzynarodowym Festiwalu Solistów Lalkarzy oraz nagrodę na X Międzynarodowych Toruńskich Spotkaniach Teatrów Lalek. Jest zapraszany na festiwale i przeglądy sztuki teatralnej dla dzieci w kraju i za granicą.

Bilety: 15 zł dziecko/20 zł opiekun. Miejsce: sala widowiskowa MOK

UWAGA! ZASADY UDZIAŁU W WYDARZENIACH:
• wszystkie wydarzenia odbywają się zgodnie z aktualnymi wytycznymi GIS
• zapisy na wydarzenia niebiletowane organizowane poza salą widowiskową: pod nr tel.: 22 789 22 84 lub 602 110 557

ZASADY SPRZEDAŻY BILETÓW:
• preferowane są płatności internetowe
• sprzedaż internetowa biletów na stronie www.mokjozefow lub www.biletyna.pl
• przedsprzedaż w kasie biletowej MOK – na dwa tygodnie przed każdym wydarzeniem, w godz. 14:00 – 18:00. Możliwość płatności kartą lub gotówką
• w dniu wydarzenia – na godzinę przed danym wydarzeniem w kasie MOK.

Smyko-figle w PMDK dla dzieci 1,5-3 lat

SMYKO-FIGLE pierwszy krok w przedszkolny świat

• Chcesz przygotować dziecko do przedszkolnego debiutu?
• Jesienny czas nie sprzyja kontaktom z innymi dziećmi?

U nas maluch pozna wszystkie przedszkolne aktywności:

 • będziemy śpiewać, tańczyć….lub skupiać się w ciszy
 • będziemy tworzyć, bawić się sensorycznie
 • będziemy wspierać samodzielność i rozwój społeczny

Prowadzi: nauczyciel przedszkolny, nauczyciel Montessori

Dla kogo: dzieci 1,5-3 lata
Kiedy: soboty godz.: 9:00 (90 min)
Gdzie: Przedszkole KALEJDOSKOP , PMDK u. Poniatowskiego 10
Cena; 45 zl ( przy zapisie na 4 zajęcia), 50 zł -zajęcia pojedyncze
Zapisy i informacje: biuro@pracownia-kalejdoskop.pl, tel.: 883-240-123

Eko – Disco dla dzieci i młodzieży z Gminy Józefów nad Wisłą

Andrzejkowa dyskoteka ekologiczna dla dzieci i młodzieży z Gminy Józefów nad Wisłą wraz z konkursem “Eko-ubranie na powitanie”.

Eksperymentuj z nami! Wodociągi | Warsztaty dla dzieci

Warsztaty dla dzieci (5-10 lat)

godz. 10.30-11.30 (dzieci 5-7 lat + opiekunowie) – zapisy
godz. 11.45-12.45 (8-10 lat + opiekunowie) – zapisy
instruktorzy: Paulina i Mateusz Metkowscy
sala: Człowiek z marmuru, 219, II piętro
wstęp: 15 zł, online

Czym są filtry, wieże ciśnień i akwedukty? Czy wody może zabraknąć?
Na te i inne pytania odpowiemy podczas naszych listopadowych warsztatów.
Na zajęciach dowiemy się skąd woda bierze się w naszych domach, poznamy różne sposoby dostarczania wody do miast i skonstruujemy własną wieżę ciśnień.

Rodzinne warsztaty rzeźbiarskie

Partnerstwo Moje Sielce i Muzeum Łazienki Królewskie zapraszają rodziców z dziećmi od 7 roku życia na:

Rodzinne warsztaty rzeźbiarskie

27 listopada (sobota) o godzinie 11:00
Zbiórka: 10:50

Spotykamy się w Królewskiej Formiernii
(Stara Oranżeria w Łazienkach Królewskich).

Miejsce zbiórki: przy kasie w Starej Oranżerii (boczne wejście do budynku, od strony Teatru Królewskiego).

WARSZTATY BEZPŁATNE

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:
mojesielce@gmail.com

NIEDZIELA, 28 listopada

Trening uważności dla dzieci i młodzieży

Trening uważności (mindfulness) to cykl 8 spotkań w grupie wiekowej 5-8 lat i 9-11 lat oraz 10 spotkań dla nastolatków w wieku 12-15 lat.

Co można zyskać dzięki udziałowi dziecka w treningu:
🐸 wzrost koncentracji i polepszenie pamięci
🐸 umiejętność radzenia sobie z emocjami, frustracjami, bólem fizycznym i psychicznym, napięciami w ciele
🐸 długoterminowy spadek dolegliwości, t.j. zmęczenie, brak motywacji do działania, niepokój i bezsenność
🐸 zauważalny wzrost zdolności do kojenia umysłu i ciała
🐸 więcej energii, równowagi, przyjemności z życia
🐸 polepszenie relacji z otoczeniem

Zajęcia w Renort Słuchając Ciała na Bielanach odbywać się będą w niedziele

 • grupa 5-8 lat godz. 10:00 (8 x 45 min.)
 • grupa 9 -11 lat,. 11:00 (8 x 60 min.)
 • grupa 12-15 lat, godz. 12:15 (10 x 60 min.)

START: 10.10.2021 r.
KONIEC: 05.12.2021r. (nastolatki 19.12.2021 r.)
31 października nie ma zajęć

Filmowy poranek dla dzieci | Pettson i Findus – Najlepsza Gwiazdka

Filmowy poranek dla dzieci (4+)

wstęp: 15 zł, rezerwacja miejsc online
sala: Broadway

Wreszcie nadeszły długo wyczekiwane Święta. Pettson i jego koci przyjaciel Findus mają długą listę zadań: trzeba znaleźć choinkę, wysprzątać dom, przygotować pyszności i zrobić wiele innych poważnych rzeczy!

Findusowi marzy się magiczna Gwiazdka, jednak od samego początku wszystko idzie nie tak jak powinno. Kiedy świąteczne plany psuje śnieżyca, a uparty Pettson nie chce przyjąć pomocy od sąsiadów, kot postanawia wziąć sprawy w swoje łapki. Czy uda mu się uratować Święta?

Pełna uroku, świąteczna opowieść o nietypowej przyjaźni człowieka z kotem. Zachwyci najmłodszych, ale wzruszy też rodziców!

Link do zwiastuna: https://www.youtube.com/watch?v=eHSC9OFz-_U

reżyseria: A. Samadi Ahadi
kraj i rok produkcji: Niemcy 2016
czas trwania: 82 min
wersja językowa: dubbing
kategoria wiekowa: 4+

Andrzejki 2021 – bal i czarowne warsztaty dla Dzieci

Szczegółowe informacje
Zapraszamy dzieci w wieku 5 – 10 lat na dwie godziny zabawy od 16.00 do 18.00.

Będzie lanie wosku, wróżby, czary, dużo tańców, niespodzianki…

Słone i słodkie przekąski, soki i woda oraz ciastko z wróżbą i zimowa herbata dla każdego!

Cena od 45 zł za osobę.

Spektakl dla dzieci “Burza Mózgów” Teatr Bajaderka

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym na spektakl pt.”Burza Mózgów” w wykonaniu Teatru Bajaderka
A zwłaszcza zapraszamy wszystkich ciekawskich świata do tajemniczego, podziemnego laboratorium wielkiego Doktorka Wątróbki, gdzie wspólnymi siłami uruchomimy niepowtarzalną Maszynę Parową! Przeprowadzimy wspólnie różne eksperymenty, doświadczenia oraz zbadamy wpływ różnych substancji na nasze zdrowie i życie. Pomocny okaże się głos Robota Andronetki skonstruowanego przez Doktorka, która określi nam nasze ludzkie słabości, ale też wskaże kierunek zdrowego stylu życia. Z jakiego powodu dzieci są podatne na różne substancje? Skąd się one biorą? Czym może być uzależnienie i jak sobie z nim poradzić? Szalone Mózgi wspólnie pomogą nam rozwiązać zagadki i łamigłówki oraz pokażą jak być zdrowym, asertywnym i mieć wokół siebie wielu przyjaciół! Na zakończenie spektaklu interaktywnego odbywa się wielkie podsumowanie, które pozwala zweryfikować nabytą wiedzę widzów na poruszone zagadnienia i jest dodatkową przestrzenią na dyskusję z postaciami.

Przed nami swoista Burza Mózgów!

Wstęp od osoby 10 zł
https://biletyna.pl/kabaret/Teatr-Bajaderka-Burza-Mozgow-spektakl-dla-dzieci/Warszawa

warsztaty dla dzieci ze sztukarnią

ZAJĘCIA WARSZTATOWE „PLAKAT FILMOWY” ZE SZTUKARNIĄ w ramach 15. Sputnika nad Polską

Miejsce: Kino „Luna”, ul. Marszałkowska 28
Data: 21 listopada, 11:30-13:00 (po pokazie filmów Jurija Norsztejna)
Liczba uczestników: 20
Wstęp wolny. Obowiązuje mailowa rezerwacja miejsc: wydarzenia@ear.com.pl

Z czego składa się plakat? Co musi na nim być, żeby nas przyciągnął? Co zrobić, żeby przechodnie na ulicy chcieli popatrzeć i chwilę zatrzymać się właśnie przy naszym plakacie? Każdy z uczestników warsztatów wykona plakat do swojego ulubionego filmu animowanego. Zaprojektuje tytuł, zakomponuje obraz…

Niektórzy mylnie sądzą, że centra artystyczne istnieją tylko dla tzw. prawdziwych artystów. Centrum Artystyczne Sztukarnia twierdzi, że każdy człowiek posługujący się formą plastyczną, literacką, teatralną, taneczną czy krawiecką powołuje do życia swoją własną, unikalną sztukę, stając się na ułamki sekund tworzenia ARTYSTĄ. Sztukarnia, działająca na warszawskim rynku od 2009 roku, otwiera swe podwoje przed wszystkimi, którzy chcą realizować swoje kreatywne „ja”, odkryć w sobie pasję, urealnić pomysły, wykrzyczeć własne wnętrze.

ZAJĘCIA WARSZTATOWE „KOSZULKA Z BOHATEREM FILMU” ZE SZTUKARNIĄ
Miejsce: Kino „Luna”, ul. Marszałkowska 28
Data: 28 listopada, 11:45-13:15 (po pokazie filmu ”Klucz czasu”)
Liczba uczestników: 20
Wstęp wolny. Obowiązuje mailowa rezerwacja miejsc: wydarzenia@ear.com.pl

Podczas warsztatu uczestnicy zaprojektują i ozdobią bawełniane koszulki w wybranych przez siebie rozmiarach. Korzystamy z past strukturalnych, tuszy, stempli, flamastrów do tkanin, gotowych lub samodzielnie stworzonych szablonów, jak również barwników do tkanin.

Niektórzy mylnie sądzą, że centra artystyczne istnieją tylko dla tzw. prawdziwych artystów. Centrum Artystyczne Sztukarnia twierdzi, że każdy człowiek posługujący się formą plastyczną, literacką, teatralną, taneczną czy krawiecką powołuje do życia swoją własną, unikalną sztukę, stając się na ułamki sekund tworzenia ARTYSTĄ. Sztukarnia, działająca na warszawskim rynku od 2009 roku, otwiera swe podwoje przed wszystkimi, którzy chcą realizować swoje kreatywne „ja”, odkryć w sobie pasję, urealnić pomysły, wykrzyczeć własne wnętrze.

Andrzejki dla dzieci – Magiczna Kolonia

Nic nam tak nie sprawa radości, jak kreatywne wypełnianie czasu kolonijnym dzieciakom.
Chcemy, aby zbliżające się Andrzejki były faktycznie wyjątkowe, dlatego organizujemy POKAZ MAGII.
Zawita do nas na godzinę Maciek Piskorz, tegoroczny uczestnik programu Mam Talent, na co dzień zajmujący się iluzją komediową dla dzieci i dorosłych.
To po prostu trzeba przeżyć :)))
Niedziela 28.11 | Godzina: 17:00
Cena: 45 zł/os | Ilość miejsc jest ograniczona.
Zapisy na eventy@Koloniaochota.pl
Wpłaty przyjmujemy do środy 24.11.

Spotkanie dla dzieci z aktorką Laurą Łącz

„Pokochaj teatr”. Spotkanie dla dzieci z aktorką Laurą Łącz, która przybliża pracę aktora na scenie czytając i recytując wiersze o zwierzętach J. Brzechwy, J. Tuwima oraz ze swojej książki „Bajki na cztery pory roku”. Zachęca również do przyjaźni z książką i do wizyt w bibliotece.
Po występie możliwość zakupu książek, imiennej dedykacji, wspólnej fotografii.
bilety: 10 zł (przedsprzedaż: biletyna.pl lub bezpośrednio w DK „Miś” w dniu wydarzenia). Na miejscu płatność wyłącznie gotówką – dostępność w miarę wolnych miejsc.

Teatr dla dzieci „Z dynią w herbie”

28.11.2021 r., godz. 11.00
Teatr dla dzieci
„Z dynią w herbie”

Teatr Wariacja

Wykonawcy:
Lidia Sycz
Michał Głowacki
Wstęp: 10 zł / dziecko
Bilety dostępne w kasie NOK, w dniu spektaklu od godz. 10.30.

Miejsce: Nadarzyński Ośrodek Kultury, pl. Poniatowskiego 42, 05-830 Nadarzyn

Kuchnia tajska. Warsztat kulinarny dla dzieci 7-10 lat

To będzie kulinarna wyprawa do egzotycznej Tajlandii, podczas której przygotujemy nasze ulubione klasyki kuchni tajskiej.

Na warsztatach nauczmy dzieci jak przygotowywać:

pad thai z kurczakiem
oraz mango sticky rice

Ważne:
-Jest to warsztat dla dzieci 7-10 lat
-Warsztat trwają 2 godziny

Warsztaty dla dzieci – szycie i rękodzieło (grupa początkująca)

Na warsztatach szycia i rękodzieła dzieci (w zależności od grupy, do której uczęszczają):

➡️ poznają szycie od podstaw, zaczynają od ćwiczeń małej motoryki poprzez zapoznanie się z igłą i nitką a następnie maszyną do szycia,
➡️ ćwiczą koordynację oko-ręka, uczymy dzieci samodzielnego nawlekania, wiązania supełków, wykonywania ściegów ręcznych.
➡️ poznają maszynę do szycia: jej budowę, działanie i obsługę. Z pomocą instruktora zszywają swoje pierwsze projekty,
➡️ wykonują kreatywne projekty rozwijające umiejętności manualne.

Zapewniamy dzieciom cierpliwe wsparcie prowadząc krok po kroku przez proces powstawania małych dzieł sztuki.

Zajęcia trwają jednorazowo 2,5 godziny. Zapraszamy dzieci w wieku 8-13 lat:

Zapisy zbieramy na 4 spotkania.

Zapewniamy:

➡️ maszyny do szycia,
➡️ wszystkie materiały niezbędne do wykonania projektów,
nici, akcesoria, wszystko, co potrzebne w trakcie pracy,
➡️ kameralne grupy do 6 osób,
➡️ drobny poczęstunek, ciepłe i zimne napoje,
➡️ profesjonalny instruktaż,
➡️ świetnie wyposażoną pracownię,
➡️ niepowtarzalną, domową atmosferę 🙂

Król Maciuś. Spektakl dla dzieci

🎉Udało się! Mamy podmianę bajki na tę niedzielę! 🎉
Zapraszamy na przedstawienie dla dzieci Teatru Wariacja 👑Król Maciuś

Maciuś został królem choć ma dopiero kilka lat. Nie wie co król może robić, a czego zabrania królewska etykieta. Jak rządzić królestwem, kiedy jeszcze nie umie się pisać, czytać i liczyć? Kto ma władać krajem? Ministrowie czy król? Maciuś zmienia prawo i staje się Królem Maciusiem Pierwszym -Reformatorem. Powołuje dziecięcy parlament i … co się wydarzy? To zobaczyć musicie sami!

⏱Przedstawienie trwa 40 min.
👧Spektakl dla dzieci od 3 lat.

🎟Bilety 10 zł/os.
Do kupienia online pod linkiem:
https://biletyna.pl/dla-dzieci/Przedstawienie-teatralne-dla-dzieci-Krol-Macius/Warszawa
lub 30 minut przed spektaklem.

Spektakl dla dzieci “Magiczny płatek śniegu”

28 listopada 2021 (niedziela)
godz. 12.00
bilety 10 zł. dostępne w CePeK od 2 listopada

„Magiczny Płatek Śniegu”. Spektakl dla dzieci Teatru Dur Moll. Mała żyrafa o bardzo krótkiej szyi wyrusza w poszukiwaniu niezwykłego płatka śniegu, który spełnia życzenia. Jej marzeniem jest mieć tak jak inne żyrafy długą, piękną szyję. W poszukiwaniach pomagają jej przyjaciele: kot, sowa i bałwanek.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments