Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 29-30 lipca

Przed nami chwila oddechu od upałów, ale za to Weekendowa Zajawka wraca z przytupem po tygodniu nieobecności! Nadrabiajcie więc i bawcie się wspaniale!

Spis treści:

SOBOTA, 29 lipca

🌞 Zapraszamy na letnie spotkania z historią ożywioną! W królewskim parku wilanowskim, za przepięknym Ogrodem Różanym, w cieniu tajemniczej Góry Bachusa, rozglądajcie się za namiotami i wozami obozowymi. Spotkacie w nich rekonstruktorów w strojach z epoki, którzy porwą Was w podróż do przeszłości, do barwnego i fascynującego życia w dawnej Polsce.
👑 Poznacie między innymi staropolskiego geografa, królewskiego drukarza, lichwiarkę oraz kowala i zbrojmistrza, którzy pochwalą się swoim fachem. Wybrani ludzie króla będą pełnić służbę w obozie królewskim i opowiadać o różnorodnych aspektach życia w XVII-wiecznej Rzeczypospolitej. Zaprezentują przy tym ciekawe przedmioty i umiejętności, wykorzystując niezwykłą sztukę rekonstrukcji.
📅 KIEDY: czwartki w godz. 11.00–15.30, soboty i niedziele w godz. 12.00–16.30
📍 GDZIE: Park Południowy, między Górą Bachusa i Pawilonem Rzeźb
🎟 WSTĘP: w cenie biletu wstępu do parku | 10 zł – zwykły, 5 zł – ulgowy, dzieci do lat 6 – bezpłatnie

Zapraszamy na wyjątkowe koncerty dla rodzin z najmłodszymi dziećmi w ramach Festiwalu Strefa Ciszy!
Zapraszamy w sobotę i niedzielę o godzinach: 10:00, 11:00, 13:00, 14:00. Zajęcia trwają pół godziny 🙂 Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!
Projekt Melomaluszki to program edukacyjno kulturalny dla dzieci przygotowany z myślą o niemowlętach, dzieciach w wieku przedszkolnym i ich rodzicach, dziadkach, wujkach i ciociach, zainteresowanych taką formą spędzania czasu z dziećmi i otwieraniem ich na muzykę. Kształt koncertu wynika z potrzeb i możliwości percepcyjnych małych dzieci. Utwory są krótkie i zróżnicowane, mają przejrzystą fakturę. Wykonawcy nawiązują bliski kontakt z publicznością. Interakcji sprzyja brak dystansu i tradycyjnego podziału na scenę i widownię.
Zapraszamy na koncerty na trawie przy Podchorążówce (pola po zachodniej stronie budynku) w Łazienkach Królewskich (wejście od ul. Szwoleżerów).

W soboty do Plażówki Saska zawitał nasz cykl nauki z zabawą, dla najmłodszych
“ANGIELSKI Z CIOCIĄ PEGĄ-otwarte zajęcia nauki języka angielskiego”.
Co Sobotę w Plażówka Ursus odbywać się będą bezpłatne zajęcia j.angielskiego.
13:30-14:15 – zajęcia z języka angielskiego dla grupy 1-3 lata
14:15-15:00 – grupa 4-6 lat
Przez cały sezon będziemy prowadzić bezpłatne zajęcia dla najmłodszych z języka angielskiego z Ciocią Pegą-nauczycielką języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym

Zapisy: https://app.evenea.pl/event/skrzynianaskarby2/
Mamy nadzieję, że wakacje upłynęly Wam na zabawie, odpoczynku i podróżach małych lub dużych 🙂 Gdziekolwiek byśmy nie odpoczywali – nad morzem, w górach czy na babcinej działce otoczonej lasem, z każdych wypraw zdarza nam się przywozić najróżniejsze pamiątki. Dobrze jest mieć miejsce – szczególne i wyjątkowe, gdzie można je przechowywać. Te bezpieczne pudełko – tajemniczo zamykaną skrzynkę będziecie mogli samodzielnie zbudować na warsztatach.
Podczas zajęć wykonacie drewniane pudełko z zamkiem. Poznacie podstawy pracy z drewnem, wyszlifujecie elementy i złożycie swoje magiczne pudełko. Na koniec będziecie mogli nadać swoim skrzyniom indywidualnego charakteru ozdabiając je drewnianymi elementami wyciętymi ploterem laserowym
Wiek uczestników: 8+
Wszystkie niezbędne materiały będą do Waszej dyspozycji na miejscu
Na warsztat zapraszamy dzieci wraz z opiekunami. Każdy duet (opiekun+dziecko) będzie wspólnie tworzył jeden domek.
Warsztat poprowadzą dla Was Nadia Dobrowolska – Muszyńska i Michał Burza.

Dekadę temu Targ pojawił się po raz pierwszy na warszawskim Żoliborzu. Wówczas nowością komentowaną w prasie był hummus.
Po 10 latach rozpoczynając 11 sezon targu mamy świadomość że zmieniło się wiele. Szczęśliwi i trochę starsi ale nadal niepełnoletni zapraszamy Was do udziału w kolejnym sezonie cudownych spotkań w zieleńcach i parkach Warszawy.
Będzie czas na podsumowanie, wspomnienia, plany na przyszłość.
Najważniejsze że będziecie Wy, że będą cudowni Wystawcy ze swoimi produktami. Będzie słońce i deszcz, będzie wiele uśmiechów, serdeczności, muzyki i normalności w tych dziwnych czasach, której wszyscy potrzebujemy.

Zapraszamy wszystkich chętnych na otwarte spotkania szachowe nad Wisłą!
Nasza Fundacja od ponad 2 lat organizuje cotygodniowe zebrania pasjonatów szachów. Dostarczamy bierki, szachownice, stoły i krzesła, wy przychodzicie i gracie 🙂 Każdy poziom mile widziany. Na miejscu będzie dwóch instruktorów szachowych – Dominik Szarwacki oraz Krzysztof Sawicki – którzy mogą nauczyć gry od podstaw albo podzielić się radą dla bardziej zaawansowanych graczy.
Spotkana odbywają się co sobotę od 20 maja do 29 lipca, w godzinach 15.00 – 20.00. W zależności od pogody będą odbywać się na świeżym powietrzu albo w pawilonie nieopodal budowanej kładki między mostem Świętokrzyskim a Śląsko-Dąbrowskim.
Projekt współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawa, dzielnica Śródmieście.

Drodzy rodzice! Ukłon z Waszą stronę 🙂
Zapraszamy Was z pociechami na chill na leżaczku nad naszą piękną Wisłą! ❤
Animacje prowadzi wspaniała grupa animatorek ze Skakanki 🙂

Zapraszamy na warsztaty tworzenia biżuterii podczas których stworzysz swój unikatowy bransoletkę lub kolczyki z kamieni szlachetnych! 😊✨
Rozbudzisz wyobraźnię aby wykreować swój amulet zgodnie z intuicją.
Kamienie są doskonałym nośnikiem energii, więc możesz powierzyć im swoją intencję.
Na warsztatach będziemy miały szeroki wybór kamieni, zawieszek oraz wszystkich niezbędnych elementów do stworzenia biżuterii.
Zapraszamy 29 lipca – sobota
godz. 16:00 – 18:30
Terminal Kultury Gocław
Koszt warsztatu to 20 zł
W warsztacie weźmie udział max.12 osób.
Decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłat na konto:
Terminal Kultury Gocław
88 2490 0005 0000 4530 4375 2288
Tytuł: Warsztaty 29 lipca

🌌 Zapraszamy do udziału w wydarzeniu popularnonaukowym „Dzień z Drogą Mleczną” w sobotę 29 lipca.
Planujemy warsztaty dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, a także wykłady dla uczennic i uczniów szkół średnich oraz osób dorosłych:
✅ godz. 13.00 warsztaty dla dzieci do lat 13
✅ godz. 14:30 warsztaty dla dzieci powyżej lat 13
✅ godz. 16.30 wykład dla młodzieży licealnej
✅ godz. 18.30 wykład dla dorosłych.
👩‍🏫 Warsztaty dla młodszych odbiorców poprowadzi kierownik Stacji Obserwacyjnej OAUW w Ostrowiku mgr Monika Sitek.
Wykłady zaś wygłosi uznana astronom z OAUW: dr hab. Dorota Skowron. Obecny będzie również dr Przemysław Mróz. Są to główni autorzy przełomowej pracy o naszej Galaktyce (https://www.astrouw.edu.pl/droga-mleczna-w-trzech-wymiarach).
ℹ️ Aby wziąć udział, trzeba wypełnić formularz rejestracyjny dostępny pod adresem https://ostrowik.astrouw.edu.pl/dzien-z-droga-mleczna. Każdego uczestnika należy zgłosić osobno.
Wysłanie zgłoszenia jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na utrwalanie i rozpowszechnianie wizerunku do celów promocyjnych OAUW.

Kajaki na Żeraniu wracają – ruszyła wakacyjna wypożyczalnia na Kanale Żerańskim 🛶⚓💦
Waszymi głosami zwyciężył projekt budżetu obywatelskiego na bezpłatną wypożyczalnie kajaków na Kanale Żerańskim.
Wypożyczalnia znajduje się przy zbiegu ul. Płochocińskiej i ul. Krzyżówki (okolice przystanku statku Zefir pływającego do Serocka).
Ruszyliśmy i kończymy 31 sierpnia. Spotykamy się codziennie od wtorku do niedzieli od 12.00 do 18.00.
🛶 Jak wypożyczamy kajaki?
Na miejscu (bez gwarancji dostępności) lub online przez stronę
https://kajakwstolicy.pl/wypozyczalnia-na-zeraniu-2023/
🛶 Ile i jakie kajaki na Was czekają?
Do dyspozycji jest 12 kajaków 1 lub 2 osobowych wraz z kompletem sprzętu – wiosła i kamizelki asekuracyjne w każdym rozmiarze (dla dzieci również).
🛶 Co z dostępnością kajaków, na jaki czas wypożyczamy ?
Czas wypożyczenia to maksymalnie 2 godziny.
Kajaki wypożyczamy o 12.00 i o 15.00.
Rezerwacja na osobę jest ograniczona do jednego kajaka dziennie – dajemy możliwość skorzystania innym miłośnikom aktywności nad wodą.
⚠️ Co ważne – kajaki wypożyczać może wyłącznie osoba pełnoletnia (potwierdzenie wieku na miejscu na podstawie dokumentu), ale nie ma żadnych przeciwskazań, żeby pod jej opieką udział w aktywności brały dzieci.
❤️⚓⛵ W ramach wypożyczalni planujemy dla Was niespodziankę, która będzie obejmowała 4 dedykowane spływy z komandorem na trasie: plaża Saska Kępa – Port Nieporęt – każdorazowo dla 12 kajaków ze śluzowaniem w Porcie Żerańskim.

Po raz kolejny w tym roku zapraszamy na akację sprzątania brzegów Wisły. W tym miesiącu zajmiemy się odcinkiem na wysokości warszawskiego ZOO pomiędzy mostami Gdańskim a Śląsko-Dąbrowskim.
Spotykamy się w sobotę 29 lipca o godzinie 11. Zbiórka vis a vi skrzyżowania ulicy Ratuszowej i Wybrzeże Helskie
https://goo.gl/maps/vmut7t3fXek7bveZ8
Program:
11:00 – zbiórka na współrzędnych startowych
11:10 – podział uczestników na grupy i wyznaczenie sektorów sprzątania oraz rozdanie worków
11:15 – rozpoczęcie sprzątania
13:00 – składowanie zebranych odpadów w wyznaczonym miejscu
Zapewniamy worki
Prosimy o zabranie w miarę możliwości własnych rękawiczek!

To właśnie na tych zajęciach Twoje dziecko rozwinie swoje muzyczne zainteresowania i zdobędzie umiejętności, dzięki którym będzie mogło rozwijać swój talent i występować na scenie!
Każde zajęcia składają się z dwóch części – wokalnej i ruchowej. Podczas zajęć będziemy uczyć się piosenek ze znanych i uwielbianych przez dzieci bajek – śpiewając i grając na instrumentach.
Stworzymy również musicalowe scenki aktorskie, inspirowane bajkowym światem.
Zajęcia musicalowe to nie tylko wprowadzenie do świata muzyki. Młodzi artyści mogą podczas zajęć rozwijać swoje talenty, ale również kształtować wyobraźnię, przełamywać nieśmiałość i
nabierać pewności siebie, rozwijać pamięć, a także uczyć się twórczej pracy w grupie.
Ilość miejsc jest ograniczona. Zapraszamy do zapisów!

Używamy materiałów plastycznych, sensorycznych,
”recyklingowych” i oczywiście całą gamę zasobów natury.
Co robimy?
🎀-artystyczne wykorzystanie odpadów (tworzymyz nich obrazy, lampiony, dzwonki wiatrowe itp.)
🎀-tworzenie instrumentów muzycznych
🎀-mata ”węchowa” dla psiaków i kociaków
🎀-malowanie kamyków czy wyrobów drewnianych farbą akrylową, barwikami spożywczymi
🎀-malowanie na płótnie malarskim z wykorzystaniem nietypowych narzędzi – grzebień, folia bąbelkowa, pałeczki, owoce itp.
🎀-tworzenie dzieł z wykorzystaniem zasobów naturalnych (drewno, ziarna, tkanina, muszle itp.)

Spędź lato w mieście na Westfield Summer Festival! ☀️🌈
Od 21 czerwca aż do 2 września nasze centrum zaplanowało szereg wyjątkowych wydarzeń, na których nie może Cię zabraknąć! 🎉
Koncerty, kino letnie, poranna joga i popołudniowa zumba, a może spacer z PoWarszawsku? Sprawdź harmonogram bezpłatnych, letnich atrakcji, wybierz coś dla siebie i weź udział w wydarzeniu! 👍

W ramach “Rodzinnych Sobót” na Festiwalu Otwarty Jazdów chcielibyśmy zaprosić na cykl “Bliżej siebie”.
Co proponujemy?
Dwugodzinne ☕ spotkania dla rodzin, gdzie dzieci i rodzice zajmują się osobnymi, “swoimi sprawami”.
Na 👦 dzieci czekają warsztaty kreatywne z elementami 🛠 majsterki, pedagogiki przygodowej oraz…. jogi dla dzieci! Prowadzone przez zespół Fundacji Odjazdów. Będziemy ćwiczyć 🤹‍♀ uważność, poczucie sprawczości, umiejętność 🎨pracy projektowej i pracy zespołowej, komunikację w grupie, a także rozbudzać wyobraźnię i po prostu się dobrze bawić.
Zaczynamy od poznania się, krótkiej gry terenowej 🏃 na rozruch i znalezienie materiałów do części majsterkowej/kreatywnej, a na koniec… razem idziemy odebrać rodziców z lekcji!
Zajęcia dla dzieci w wieku 5-10 lat.
Natomiast w tym samym czasie rodzice będą mogli się 🧠 “umądrzać” na spotkaniu pt. Jak rozmawiać, by współpracować, czyli o 💛 uczuciach i potrzebach 🦒 metodą Porozumienia Bez Przemocy”. Prowadzić je będą Joanna i Grzegorz Gnasiowe, którzy na co dzień są mediatorami, specjalistami komunikacji empatycznej z tworzonego przez nich Studia PoRozumienia.
Warsztaty są na poziomie open level, prowadzący 🖼 po przedstawieniu tematu (Uczucia i potrzeby metodą NVC) będzie też z Wami sprawdzane, czego jako rodzice najbardziej potrzebujecie. Czy już co nie co 📖 wiecie o 🦒języku żyrafy, a może jako, dajmy na to, biegli psychologowie ocenę od obserwacji z łatwością możecie odróżnić.
Warsztat tłumaczony na język migowy.

🙌 Ludzie Dzielnicy Wisła! Jak co roku zadbajmy o naszą rzekę. Posprzątajmy wspólnie nadwiślańskie brzegi i cieszmy się zdrową i piękną Wisłą.
🚮 Razem z Warszawskimi Plażowymi zapraszamy na 8 zorganizowanych akcji sprzątania #nadWisłą. Jak zwykle mamy dla Was wiślane upominki – plakaty Oli Jasionowskiej oraz coś zupełnie wyjątkowego dla najbardziej zaangażowanych… kolekcjonerski leżak Dzielnicy Wisła z niepowtarzalną wiślaną grafiką – oczywiście również autorstwa naszej utalentowanej Oli!
Zbierajcie pieczątki na akcjach i wygrywajcie!
📌 Widzimy się:

 • 29 lipca – strefa rekreacji Gocław
 • 5 sierpnia – Przystań Młociny
 • 12 sierpnia – Plaża Żoliborz
 • 26 sierpnia – Plaża Saska
 • 8 września – Plaża Rusałka
 • 16 września #WorldCleanupDay – Plaża Poniatówka
  ♻️ Na co dzień worki na śmieci możecie pobrać z punktów Warszawskiego Plażowego działających na plażach Rusałka, Poniatówka, Saska i Żoliborz oraz na bulwarze gen. Pattona.

Zapraszamy standardowo w ostatnią sobotę miesiąca na turniej w ASOIAF! Będziemy grali tym razem 4 rundy w formacie 40 punktów (chcemy przetestować czy dłuższy turniej przypadnie Wam do gustu), scenariusze będą losowane przed każdą rundą.
Proszę o potwierdzenie przybycia w wiadomości prywatnej maksymalnie 27.07 na fanpage FGB lub do Aleksandra Łaskiego.

Harmonogram dnia:
9:30 – potwierdzenie przybycia oraz parowanie graczy
10:00-12:00 – Runda 1
12:10-14:10 – Runda 2
14:10- 14:40 – przerwa obiadowa
14:40-16:40 – Runda 3
16:50-18:50 – Runda 4
Na 10 minut przed końcem danej Rundy nie zaczynamy kolejnej rundy w grze.

Koszt wstępu 25zł (20zł dla klubowiczów)

Zaczynamy lato i 24 czerwca zapraszamy na otwarcie Strefy URSUS VITA Lato 2023, na której czeka na Was mnóstwo atrakcji i która będzie dla was otwarta do końca wakacji! 🏝️
📍 Gdzie? Zielona Strefa przy Biurze Sprzedaży Ursus Vita – parking Factory Ursus.
📆 Kiedy? W każdą sobotę wakacji!
🕖 O której? od 12:00 do 23:00.

W ramach Budżetu Obywatelskiego zapraszamy mieszkańców Warszawy na Letnie kino plenerowe na Targówku dla dorosłych i dzieci 😎 Specjalnie dla Was wraz z Dzielnicą Targówek przygotowaliśmy aż 55 bezpłatnych projekcji filmowych 🤩
Kino będzie się odbywać w 6 lokalizacjach!
Projekt finansowany z Budżetu Obywatelskiego 2023

Ciągnące, świecące lub puszyste… Glutki, zdobyły serca dzieci na całym świecie. W Piątym Wymiarze doceniamy dziecięce pasje, kreatywność i drzemiące w nich talenty, którymi wykażą się prowadząc dla innych dzieci warsztaty tworzenia glutka doskonałego!!!
Na zajęcia obowiązują zapisy! 531 609 719

QUILLING jest to wdzięczna technika papieroplastyki, która polega na zwijaniu wąskich pasków papieru, a następnie formowaniu powstałych kółeczek w różne kształty i tworzeniu z nich ciekawych kompozycji, ozdób, obrazów.
Na warsztaty obowiązują zapisy.

Zapraszam na spacer, którego bohaterem będzie Fryderyk Chopin.
Poznamy kilka tajemnic Fryderyka, odkryjemy miejsca w których mieszkał, uczył się, robił zakupy, spotykał się z przyjaciółmi, koncertował. To nie był typ ponuraka i zamkniętego w sobie intelektualisty. Był niebywale utalentowanym, dowcipnym, obdarzonym ciętym piórem, talentami parodystycznym i plastycznym, człowiekiem. A gdyby żył dzisiaj zapewne uchodziłby za ikonę męskiej mody i…amatora clubbingu.
Podczas spaceru dowiemy się m.in.:
# co łączyło panią Walewską z Chopinem
# dlaczego należy zaufać matce Fryderyka
# co napisano na złotym zegarku
# kogo natura obdarzyła “małpią mordą”
# co to jest “napój Chopina”
# kim był redaktor Pichon
# gdzie Fryderyk kupował nuty
# kim była błękitnooka śpiewaczka
# kto zagrał utwór Chopina na gitarze
# co łączy “Dzień świra” z Chopinem

Start: 29.07 (SOBOTA), godz. 12, przy ⛲ fontannie w Ogrodzie Saskim (za Grobem Nieznanego Żołnierza).
Zakończenie: przy Pałacu Staszica
Czas trwania wycieczki około 2 godzin
Wymagane zastosowanie się do aktualnych wytycznych związanych z pandemią.
Spacer poprowadzi KASIA – blogerka i licencjonowana przewodniczka warszawska.
Tel. 505 023 782
Udział w spacerze jest bezpłatny, natomiast po spacerze będzie mile widziany napiwek.
Nieśmiało przypominamy, że w przygotowanie spaceru wkładamy ogrom pracy merytorycznej i dokumentacyjnej, aby był on dla Państwa jak najatrakcyjniejszy.

„Projekt Tuwim” to pełen energii, muzyczny spektakl edukacyjny dla dzieci i młodzieży, oparty na twórczości Juliana Tuwima, w reżyserii Olafa Lubaszenki. Powszechnie znana i uwielbiana przez pokolenia klasyka polskiej literatury dziecięcej, została osadzona przez reżysera w kontekście współczesnej szkoły i obecnych czasów. Tym samym płynące ze sceny treści są bardzo uniwersalne, łatwe w odbiorze i niezwykle atrakcyjne dla najmłodszych Widzów. A to wszystko w bogatej oprawie muzycznej, scenograficznej oraz choreograficznej, z udziałem znanych i lubianych przez najmłodszych Aktorów.

W sobotę 29/07 o godzinie 12.00 rozpoczynamy cykl sobotnich koncertów plenerowych w Parku Ujazdowskim w otoczeniu pomnika Ignacego Jana Paderewskiego. W sierpniowe soboty zapraszamy na godzinę 16:00. https://fb.me/e/16uFva0AX
Idea prezentowania muzyki Paderewskiego na wzór koncertów Chopinowskich jest jakoby odwzajemnieniem skutecznego wypromowania i spopularyzowania muzyki Chopina przez Paderewskiego podczas Jego licznych światowych tournee w Ameryce, Europie, Australii i Ameryce Południowej, łącznie ponad 6.000 koncertów, na których Maestro Paderewski grał i prezentował F. Chopina jako polskiego kompozytora.
Repertuar koncertów oparty na twórczości I.J. Paderewskiego oraz dedykacjach jemu poświęconych innych polskich i zagranicznych kompozytorów oraz kompozycji wybitnych zagranicznych twórców.
Weź rodzinę, przyjaciela, kawę, wodę, może kocyk lub leżak i przybywaj,
Zapraszamy serdecznie.

📅 29.07 sobota o godz. 13:00
📌Wolskie Centrum Kultury, ul. Działdowska 6
wstęp wolny
👉 Proponujemy Państwu ucztą dla zmysłów pełną piękna, wdzięku, elegancji i gracji. To wieczór hawajski wypełniony pokazami tańca HULA, który pozostawi po sobie niezapomniane wrażenia!
Oferujemy pokaz tańca najwyższej klasy, prezentację tańców hawajskich w ich oryginalnej formie, zgodnej z naukami które otrzymujemy od najlepszych hawajskich nauczycieli. W pokazie wykorzystujemy stroje, charakterystyczne dla tego tańca. Prezentacja odbywa się w dwóch stylach (starożytnym KAHIKO i współczesnym AUANA). Style te zróżnicowane są zarówno pod względem charakteru i tempa muzyki oraz strojów. Jest wykonywana przez grupę tancerek, również seniorów.
Całość pokazu oddaje klimat hawajskich wysp i ducha hawajskiej kultury.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty mozaiki, które poprowadzi Katarzyna Bahamazawa, artystka z Białorusi.
Podczas warsztatów uczestnicy wykonają mozaikę w formie zwierzątka. Powstała praca może być pięknym obrazkiem na ścianę.
👉 Szczegóły spotkania:
Data warsztatów:
Sobota 29.07 godz. 16.30-18.30
Cena: 90 PLN
Cena obejmuje 1 formę zwierzątka do wykonania mozaiki, wszystkie niezbędne materiały do pracy oraz prowadzenie warsztatów.
Do wyboru są zwierzątka takie jak: kot, słoń królik, rak, delfin, lew. Rozmiar zwierzątka około 17×22 cm.
Przy zapisywaniu na warsztat należy podać jaka forma będzie wykonywana.
👉 Miejsce: MadeByYou
Sam pomaluj ceramikę
ul. Wojciecha Górskiego 6 w Śródmieściu
👉 Zapisy: 531 935 135

“małe A” to warsztaty o tematyce związanej z architekturą, przestrzenią i środowiskiem.

👶 Warsztaty dedykowane dla dzieci w wieku 5-10 lat
⏰ Czas trwania: 2 godziny
📝 ZAPISY: https://forms.gle/4urBjAN7gFeR7KLA6
💰 WSTĘP WOLNY
🏗 Warsztaty skupiają się wokół: nabywania przez dzieci świadomości otaczającej ich przestrzeni i barw, projektowania przestrzeni i architektury oraz jego wpływu na otoczenie, a także docenienie tradycji architektonicznych, kulturowych oraz środowiska przyrodniczego.
👂Urząd m.st. Warszawy umożliwia osobom głuchym lub słabosłyszącym korzystanie z pomocy tłumacza języka migowego online.
🌱 Cykl spotkań dla dzieci z zakresu edukacji architektonicznej jest częścią Rodzinnych Sobót, w ramach IV Festiwalu Otwarty Jazdów.

Czy macie ochotę spędzić sobotniwieczór przy planszówkach w miłym towarzystwie? Dzięki naszemu sąsiadowi Michałowi będziecie mięli taką okazję!! 🎲🏡
W programie:
🎲Wieczór pełen gier – Michał przyniesie swoją kolekcję planszówek. Będziecie mieć możliwość wyboru spośród różnorodnych gier i znalezienia czegoś dla siebie. Zachęcamy do zabrania ze sobą swoich ulubionych,
🎲Warsztaty dla początkujących – jeśli nie jesteście jeszcze doświadczonymi graczami, Michał chętnie podzieli się swoją wiedzą i przekaże kilka cennych wskazówek dotyczących strategii i taktyki w planszówkach,
🎲Integracyjne gry zespołowe – będziemy mieli okazję razem zagrać w gry, które wymagają współpracy i komunikacji, doskonałe do budowania więzi.
Nie ma znaczenia, czy jesteście doświadczonymi graczami czy dopiero zaczynacie swoją przygodę z planszówkami – każdy jest mile widziany! Przyjdźcie z rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami, aby spędzić przyjemne chwile w Zielonym OKO.
📆 29.07 | 13:00-17:00
📍Zielone OKO, ul. Grójecka 75 (z tyłu budynku OKO)
❗️Wstęp wolny❗️

Wraz z powrotem Plażówki Ursus powróciły GORDONKI ❤ ❤ ❤
☀️☀️☀️W czerwcowe, lipcowe i sierpniowe soboty ponownie poprowadzimy cykl z Gordonkami w Plażówce Ursus
🎵🎵🎵Gordonki – zajęcia umuzykalniające oparte o teorię prof. E. E. Gordona. Ich głównym elementem są śpiew i ruch oraz nastawienie na kontakt z młodym odbiorcą i jego rodzicem.
🥁Urozmaiceniem zajęć są barwne akcesoria jak np.: bańki mydlane, chustki, szarfy,piórka czy piłki perkusjonalia. Wspaniała zabawa, rodzinnie spędzony czas i muzyczny rozwój dzieci i niemowląt.

Zapraszamy na warszawski odcinek Wisły💧na kolejny spacer ornitologiczny z przewodnikiem OTOP!
W trakcie spaceru ornitolog pomoże obserwować nadwiślańskie ptaki i opowie wiele ciekawostek o ich życiu. Które gatunki poprawiają jeszcze gniazda, żeby wyprowadzić pisklęta, a które już przygotowują się do dalekiej drogi na zimowisko? Przyjdź i dowiedz się na spacerze!
Dla dzieci zaplanowaliśmy mini konkursy🌟 Na najbardziej uważnych uczestników czeka nagroda-niespodzianka!🤭
🌼Termin: 29 lipca
🌼Początek: godzina 10:00
🌼Czas trwania: ok. 3 godzin
🌼Miejsce zbiórki: przy Pawilonie Edukacyjnym “Kamień”.
https://goo.gl/maps/8LZ1JZ5ySstmPeZb6
Spacer poprowadzi Krzysztof Tabernacki 🐦
Wycieczka jest bezpłatna, ale obowiązują zapisy!📋
Prześlij formularz zgłoszenia dostępny pod linkiem: https://forms.gle/dwbGdoXsw4DzYE3w8
Liczba osób jest ograniczona do 25 uczestników, decyduje kolejność zgłoszeń.
Prosimy ubrać się odpowiednio do pogody, wziąć wygodne buty i w miarę możliwości, lornetki.
Wycieczka odbędzie się w ramach projektu pn. “Nasza Wisła”.

Warsztaty dla adeptów sztuki!
Warsztaty artystyczne dla dzieci, które rozwiną ich umiejętności, ale będą przede wszystkim świetną zabawą.
LEONARDO DA VINCI
Podobnie jak Leonardo da Vinci, będący istnym “człowiekiem renesansu”, będziemy łączyć dwie techniki tworzenia obrazu. Pochylimy się nad słynną Mona Lisą i wraz z najmłodszymi stworzymy unikatowe portrety najsłynniejszej z dam. Nie dajcie się zwieść kształtowi postaci, gdyż każda z nich będzie odzwierciedlać styl małego artysty.
W trakcie warsztatów dzieci poznają różne narzędzia plastyczne i techniki malarskie. W kameralnej grupie, miłej i swobodnej atmosferze będą miały przestrzeń na uwolnienie swojej kreatywności.
Naszym celem jest rozbudzenie dziecięcej ciekawości i twórczości!
Nie malujemy za dzieci – zachęcamy ich do zabawy 🙂
Każdy zabiera stworzony obraz do domu.
Dla kogo i kiedy?
Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym a także szkolnym.
Poziom trudności zostanie ustalony zależnie od grupy wiekowej.
Zajęcia trwają 60 minut. Pracować będziemy przy dużym wspólnym stole
Cena warsztatu 59 zł/dziecko.
Spotykamy się w pracowni Minimal Line Płac Konesera 2.
Obowiązują bilety: do nabycia na stronie.

Zapraszamy na zajęcia z cyklu {Art_Akcje}, czyli działania dla rodzin z dziećmi w wieku 5–11 lat i spotkanie z artystką dr Marzeną Turek-Gaś.
📅 Wszystkie zajęcia odbywają się w grupach:
10:00 – grupa młodsza 5–7 lat
11:00 – grupa starsza 8–11 lat
{Art_Akcje} to cykl autorskich warsztatów związanych ze sztuką współczesną, projektowaniem i umiejętnościami kreatywnego podejścia do życia, skierowany do rodziców i dzieci. Dzięki oryginalnym i wizjonerskim realizacjom w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, wspólnie z artystką dr Marzeną Turek-Gaś będzie można odkrywać fascynujący świat sztuki i dizajnu. Tematy dobierane są w taki sposób, by można było poznawać tajniki technik artystycznych oraz mistrzów malarstwa, rzeźby czy instalacji, a także proces tworzenia dzieła sztuki.

NIEDZIELA, 30 lipca

🇵🇱 PRZYSTAŃ: ARTETERAPIA DLA DZIECI 6–12 LAT
Sztuka animacji piasku i sensoryczne warsztaty. Zajęcia poprowadzą Julia Sanina i Natalia Iszczuk, które pochodzą z Charkowa. Przed wojną prowadziły wiele projektów teatralnych i warsztatów plastycznych dla dzieci i dorosłych. Terapeutyczną moc sztuki wykorzystują w codziennej pracy. Na warsztatach w DSH wesprą w rozwoju najmłodszych uchodźców, tworząc bezpieczną przestrzeń integracji i spotkania, pomogą przełamać komunikacyjne bariery i wyrazić emocje poprzez sztukę i zabawę.
🔹 Wstęp wolny!
🇺🇦 ГАВАНЬ: АРТТЕРАПІЯ ДЛЯ ДІТЕЙ 6–12 РОКІВ
Запрошуємо українських і польських дітей на заняття з пісочної анімації та сенсорного розвитку. Ці заняття ведуть Юлія Саніна та Наталія Ющук, які приїхали з Харкова. До війни вони займалися різноманітними театральними проєктами і вели заняття з малювання для дітей та дорослих. Терапевтичну силу мистецтва використовують і в щоденній роботі. Заняття у Будинку зустрічей з історією стануть безпечним простором для інтеграції та зустрічей, що допоможуть подолати мовний бар’єр і висловити свої почуття за допомогою мистецтва та ігор.
🔹 Вхід вільний!

Ptasie mini-spacery w parku Żeromskiego🌿
Trzy elementy udanej letniej ☀️ niedzieli: kawa, lody i… ptaki!☕🍦🐦
Zapraszamy na cykl ptasich spacerów po Parku im. Żeromskiego w Warszawie. W każdą niedzielę tego lata będą tam nasi przewodnicy✨ żeby przybliżyć wszystkim chętnym żyjące wokół nas ptaki🦆 Będą to opowieści okraszone ciekawostkami, a także zaproszenie do wspólnej rozmowy o naszych skrzydlatych bohaterach.
Na nasze ptasie mini-spacery zapraszamy rodziny z dziećmi, i wszystkich, którzy pragną dowiedzieć się więcej o ptasich mieszkańcach miasta🏢
Kiedy? Każda niedziela lipca i sierpnia o 11:00
Jak długo? Spacer trwa ok. 30 minut
📍Gdzie? Park im. Stefana Żeromskiego w Warszawie
📍Punkt zbiórki: mini-kawiarnia “Kawka na ławkę” przy placu zabaw:
https://goo.gl/maps/wEquMphiGLDy5o6b8
Chcesz pomóc nam chronić ptaki? Kup ptasią przypinkę w kawiarni “Kawka na ławkę” 🐦
Dzięki Tobie będziemy mogli chronić więcej.
Udział w spacerach jest bezpłatny.
Partnerem wydarzenia jest Cophi – właściciel Mini kawiarni Kawka na ławkę
A zatem, do zobaczenia!

Zapraszamy na wystawę jubileuszową:
🪐 “Kopernik i jego świat” 🪐
25 kwietnia–30 lipca 2023 r.
Biblioteka Królewska
Przy szachownicy dziejów zmieniają się wielcy i pomniejsi gracze, ale tylko raz na jakiś czas zjawia się ktoś, kto wywraca stolik. Kimś takim bez wątpienia był Mikołaj Kopernik, jeden z największych, a przy tym bezkrwawych rewolucjonistów w historii. Rewolucjonista powszechnej świadomości. Jego nazwisko zna każdy, ale na ile znamy go jako człowieka? Z okazji jubileuszu 550-lecia urodzin najważniejszego spośród astronomów zapraszamy na wystawę, która z jednej strony przybliża jego nietuzinkową osobę, z drugiej – zabiera w fascynującą podróż po realiach epoki, której był dzieckiem. Na wystawie prezentowanych jest blisko 170 unikatowych eksponatów wypożyczonych z 21 polskich oraz zagranicznych ośrodków muzealnych i naukowych, w tym pierwsze wydanie głównego, przełomowego dzieła Kopernika De revolutionibus orbium ceolestium (“O obrotach sfer niebieskich”).

🎫 Ceny biletów:
normalny – 45 zł
ulgowy – 35 zł
dzieci i młodzież w wieku 7-16 lat – 1 zł
🕧 Godziny otwarcia:
wtorek – niedziela
10.00–17.00
👁‍🗨 Oprowadzanie kuratorskie:
30 kwietnia, godz. 12.00
Bilety w cenie normalny – 45 zł, ulgowy – 35 zł

🌳 Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza w każdą niedzielę o 16:00 na oprowadzania po Parku Rzeźby na Bródnie, które prowadzą opiekunki i opiekunowie publiczności MSN.
🌈 Park Rzeźby na Bródnie jest otwartą przez cały rok wystawą rzeźby współczesnej na świeżym powietrzu. W wakacyjnym klimacie, z lemoniadą w ręku, poznamy ideę i historię tego miejsca, poszukamy niewidzialnej rzeźby Ai Wei Weia, wkroczymy do bram “Raju” Pawła Althamera, odpoczniemy pod ceglaną rzeźbą “Bródno” Jensa Haaninga i zastanowimy się kim są tajemniczy “Zinaxin i Dolacin” Magdaleny Abakanowicz. W czasie oprowadzania połączymy naturę, wypoczynek na świeżym powietrzu i sztukę współczesną, by skończyć na wspólnym pikniku pod Domkiem Herbacianym – najmniejszym domem kultury w Warszawie!
▶ wydarzenie bezpłatne
▶ zarejestruj się na stronie: https://bit.ly/ParkRzezby2023

Wspólna aktywność fizyczna na świeżym powietrzu to wspaniały sposób na spędzenie czasu z rodziną. Zapraszamy serdecznie na familijną jogę dla początkujących! Oferujemy zajęcia w kameralnej grupie i pięknych okoliczności przyrody, które pozwolą wyciszyć się i zrelaksować Tobie i Twojemu dziecku. Zajęcia skierowane są przede wszystkim do rodziców z ich pociechami, zapraszamy jednak wszystkich, którzy mają ochotę wyciszyć swoje ciało na łonie natury 🙂
Wstęp: 15zł osoba dorosła + 5zł dziecko (od 4 roku życia)

Zapraszamy na trzecią edycję „Letnich spacerów historycznych”. Tym razem Bielańska Fototeka połączyła siły z PoWarszawsku. Efektem współpracy będą cztery spacery po Bielanach. Obsypiemy Was ciekawostkami, również takimi, których próżno szukać w podręcznikach.
W niezwykłą podróż po dzielnicy zabierze Was Leszek „Eldo” Kaźmierczak, warszawski raper i licencjonowany przewodnik.
Jaką trasę i ciekawostki przygotował Eldo dla spacerowiczów? Co ciekawego odkryje i jakimi historiami się podzieli? Przekonajcie się sami już wkrótce!
➡️ 30.07 | Na Bielanach Karuzela. Historia o tym, jak królowie polowali na zwierzynę, a warszawskie Antki drałowali na bibę.
🧭 Start godzina 11:00, ul. Marymoncka 34 (brama główna AWF Warszawa)
Spacer jest bezpłatny.

🗣️30 lipca w samo południe zapraszamy na botaniczną wycieczkę z Muzeum Karykatury do Lengrenówki.
🌿Miasta to tak naprawdę miasta roślin chociaż na pierwszy rzut oka może wydawać się inaczej. Pozornie w miastach rządzą inne istoty ale wystarczy spuścić je na chwilę z oka a rośliny już pojawiają się na każdym skwerku, w spękaniu chodnika, na cegle z odrobiną deszczówki czy obok wiaty przystankowej. Na dachach, balkonach, pomiędzy kostką brukową. A to nie wszystko. Dużo z nich to rośliny które wręcz lubią mieszkać obok nas ludzi. Nazywamy je synantropijnymi. Ale to też nie jest koniec tej opowieści. Bo znaczna część tych roślinnych sąsiadów i sąsiadek to rośliny jadalne! Czasem nazywane chwastami, czasem sadzone jako ozdoba, często bezimienne, brane za jedną, monotonną plamę zieleni. Tymczasem jedne mają smaczne listki, inne świetnie sprawdzą się jako przyprawa a jeszcze inne jako jadalna ozdoba. Na naszym spacerze poznamy je wszystkie lepiej. Zacieśnimy więź między nami a roślinnym plemieniem poznając ich imiona, wygląd, zastosowanie i historię. A to wszystko podczas spaceru uliczkami Warszawy. Kto by pomyślał!
👩Spacer poprowadzi Kaja Nowakowska.
🎟 Wstęp wolny, nie trzeba się zapisywać.
📅30.07.2023 r.
🕰Godz. 12.00 – 13.30
📍Spotykamy się przy Koziej 11 i wyruszamy w stronę Lengrenówki na Brzozową 6/8a.

„Widoki różnorodne” – rodzinny spacer przyrodniczo-artystyczny w ramach projektu „Kreatywni z natury” – dla dzieci od lat 6, młodzieży i dorosłych
Miejsce zbiórki: róg ul. Zaściankowej i ul. Wał Zawadowski
Godz. 11:00
Każdego dnia możemy zaobserwować w przyrodzie sceny niczym z filmu, w których aktorami pierwszego planu są rośliny i zwierzęta. Widziane przez nas historie pozostają w naszej pamięci, a także mogą stać się inspiracją do twórczego działania.
Podczas warsztatu „Widoki różnorodne” przeniesiemy się do świata przyrody i wcielimy w zwierzęce postaci, by na własnej skórze doświadczyć leśnej przygody. Ta edukacyjna zabawa stanie się początkiem tworzenia przez uczestników pamiątkowej fotoopowieści, w której motywem przewodnim będzie życie dzikich zwierząt. W czasie naszych twórczych działań zapoznamy się z podstawami opowiadania filmowego oraz przyglądniemy się z bliska wybranym mieszkańcom lasu. Nad przebiegiem procesu twórczego będzie czuwała scenarzystka filmowa oraz edukator przyrody.
Udział w spacerze jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy, które przyjmujemy w placówkach CKW oraz na stronie: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/45507.

Dekadę temu Targ pojawił się po raz pierwszy na warszawskim Żoliborzu.
Chwile później dołączył Mokotów.
Wówczas nowością komentowaną w prasie był hummus. Po 10 latach rozpoczynając 11 sezon targu mamy świadomość że zmieniło się wiele. Szczęśliwi i trochę starsi ale nadal niepełnoletni zapraszamy Was do udziału w kolejnym sezonie cudownych spotkań w zieleńcach i parkach Warszawy.
Będzie czas na podsumowanie, wspomnienia, plany na przyszłość.
Najważniejsze że będziecie Wy, że będą cudowni Wystawcy ze swoimi produktami. Będzie słońce i deszcz, będzie wiele uśmiechów, serdeczności, muzyki i normalności w tych dziwnych czasach, której wszyscy potrzebujemy.

Dzieci w wieku 4-7 lat zapraszamy do udziału w warsztatach konstruktorskich, podczas których stworzą niepowtarzalne zabawki. Uczestnicy najbliższych zajęć, pod okiem doświadczonych animatorów, własnoręcznie wykonają drewniane kwiaty! 🌼🌺🌸
Dzieci każdą z prac będą mogły ozdobić według swojego pomysłu i zabrać ze sobą do domu. Będzie to doskonała okazja aby poćwiczyć kreatywność i rozwinąć wyobraźnię, a także by nauczyć się posługiwać prostymi narzędziami. 🛠️
Informacje praktyczne:
🔹 w warsztatach mogą wziąć udział dzieci w wieku 4-7 lat,
🔹 zajęcia są bezpłatne,
🔹 ilość miejsc ograniczona,
🔹 zapisy nie obowiązują.
📍 Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

🟡Zapraszamy na familijną wystawę Butenko dla małych i dużych. Wystawa Bohdana Butenki – jednego z najwybitniejszych polskich grafików i ilustratorów – to wybór prawie 450 prac z jego trwającej blisko siedem dekad kariery artystycznej. Pokażemy na niej zarówno prace znane i lubiane, jak i dzieła, które nigdy wcześniej nie były prezentowane publiczności.
🟡Podstawę wystawy stanowi wybór żartów rysunkowych i krótkich humorystycznych form komiksowych, w tym oryginalnych plansz z przygodami Gapiszona. W drugiej części ekspozycji zaprezentujemy skarby odnalezione w archiwach rodzinnych autora: projekty niewydanych książek i książek przygotowanych dla zagranicznych wydawców, niepublikowane ilustracje i kolaże, plansze telewizyjne, klisze animacyjne, abstrakcyjne grafiki, pejzaże z egzotycznych podróży i realistyczne ćwiczenia warsztatowe.
🟡Wystawa Butenko dla małych i dużych jest pomyślana jako wystawa familijna, budująca przekaz interesujący różne grupy wiekowe. Dlatego rysunki będą prezentowane – w ramach aranżacji scenograficznej – w dwóch pasmach. Na wysokości wzroku dorosłych rysunki satyryczne i żarty rysunkowe, niżej na wysokości wzroku dzieci prace dla najmłodszych. Dziecięcy widzowie przy wejściu dostaną muzealne bingo – zabawę, która zachęci do uważnego oglądania wystawy.
💥Butenko dla małych i dużych
📅 od 30 czerwca do 29 października 2023 roku
📍Muzeum Karykatury w Warszawie, ul. Kozia 11
ℹ Muzeum jest czynne:
wtorek, środa, piątek, sobota i niedziela: 10.00 – 18.00
czwartek:12.00 – 20.00
🎟Bilety: 15 zł / 10 zł
we wtorki wstęp bezpłatny

LATAJĄCY TEATR SZTUKI CIAŁA zaprasza na…
kulturalne spotkania z przyrodą

 • w wakacyjne niedziele: 30 lipca i 6 sierpnia o godz. 11:00.
  Do teatru czy do parku? Na warsztaty czy spektakl? Spotkanie ze sztuką czy z przyjaciółmi? Dla dzieci czy dla dorosłych?
 • tym razem nie musisz wybierać.
  To interdyscyplinarny projekt Teatru Sztuka Ciała, dla którego największą inspiracją jest właśnie natura, choć szeroki odbiorca kojarzy przede wszystkim Klaunów z “Mam Talent!”.
  I to zdecydowanie także spotkanie klaunady z przyrodą, jak zawsze u Sztuki Ciała poprzez ruch i podkreślający ekspresję kostium – imponujący, charakterystyczny, baśniowy.
  Zaprojektowała je sama natura i Anna Rudzińska (rośliny), Katarzyna Wróbel (owady) i Paweł Kulesza (grzyby).
  Tym razem Kulturalne Spotkanie z Przyrodą wydarzy się na styku królestwa owadów i roślin – dowiemy się więcej o relacji… która karmi.
  Spotkanie odbywa się w ramach Latającego Teatru Sztuki Ciała i jest współfinansowane przez m. st. Warszawa – udział bezpłatny.

Zapraszam na popołudniowy spacer po urokliwym, małym miasteczku położonym u stóp Zamku Królewskiego. Poznamy dwie twarze Mariensztatu: nową i starą. Odwiedzimy też niezwykle ciekawy fragment mojego rodzinnego Powiśla. A oto jak o Mariensztacie pięknie napisał Konstanty Ildefons Gałczyński w wierszu
“Mariensztackie szaleństwo”
“…MA­RIENSZ­TAT TO MOJE NA­TCHNIEN­lE,
MA­RIENSZ­TAT TO DRO­GIE KA­MIE­NIE,
NA MAR­lENSZ­TA­CIE WAR­SZAWĘ PO­ZNA­CIE
PIĘKNIEJSZĄ NIŻ MA­RZEN­lE.”
Podczas spaceru dowiemy się m.in.:
# gdzie jest ukryty dawny mechanizmu schodów ruchomych
# od której Marii pochodzi nazwa Mariensztat
# która z ulic nazywała się Gnojowa
# gdzie Pan Zagłoba walczył z małpami
# gdzie było centrum hotelowe
# w który miejscu stały ośrodki spa
# co się działo na parkingu przy Bednarskiej
# co mają wspólnego goście konkursów chopinowskich z pewnym domem
# gdzie stał dom samobójców
# kto zaczepiał i szczypał w ucho Andrzeja Łapickiego
# co jest nie tak z mariensztacką przekupką
# co można zbudować w 19 dni
# kto odkrył Józefa Ignacego Kraszewskiego

Start: 30.07 (NIEDZIELA), godz. 16, przy kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu.
Zakończenie: Rynek Mariensztacki
Czas trwania wycieczki około 90 minut

Wymagane zastosowanie się do aktualnych wytycznych związanych z pandemią.
Spacer poprowadzi KASIA – blogerka i licencjonowana przewodniczka warszawska.
Tel. 505 023 782

Turniej odbędzie się 30 lipca 2023 r. o godz.10:00 w ogrodzie Kawiarni “Proces Kawki:”, ul. Kłopotowskiego 23/25,Warszawa
IV. Warunki uczestnictwa
Turniej jest dla wszystkich chętnych, którzy zgłoszą się w terminie do 28.07.2023 poprzez formularz zgłoszeniowy lub na adres e-mail: robert.krasiewicz@gmail.com (sędzia zawodów).
Zgłoszenie po tym terminie i opłata w dniu zawodów gotówką skutkuje podwyższonym wpisowym o 10 zł.
W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz datę urodzin.
W turnieju mogą wystąpić tylko osoby, które potrafią grać w szachy.
Formularz zgłoszeniowy: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_4639/

Dzień Otwarty w Warowni Jomsborg

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty w wikińskiej Warowni Jomsborg!
Brama standardowo otwarta w godzinach 12:00 – 18:00.
Współczesne maszyny nie współgrają z nami i niestety płatność TYLKO gotówką. Najbliższy bankomat jest w Centrum Olimpijskim.
Koszt wstępu: dobrowolny datek na michę dla piesków grodowych, Thora i Lokiego oraz na wsparcie Warowni.
Oferujemy: piwo, miód pitny JomsViking, napoje bezalkoholowe, kawę i herbatę oraz kiełbaski do upieczenia nad ogniskiem.
Atrakcje: strzelanie z łuku oraz rzuty toporem płatne po 1 zł.
Będą także dostępne dyby oraz monidła, przy których można zrobić sobie zdjęcia.
Jeżeli skwar z nieba nie będzie za duży to już o 12:30 wojownicy z Jomsborg Vikings Hird rozpoczynają swoje szkolenie. Będzie można ich podejrzeć jak trenują przed wyprawami 🙂
Do zobaczenia! Sława!

Spotkania przyrodnicze “Zapytaj przyrodnika”

Ogrody Łazienek Królewskich to enklawa zieleni w centrum dużego miasta. Miejsce to stanowi ostoję dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Warto poznać bliżej przedstawicieli łazienkowskiej fauny i flory, by dowiedzieć się, które drzewo jest najstarsze, kto udaje, że ma kolorowe pióra, czyją sprawką są “szyszki z koroną”, a także którego ssaka boją się tutejsze ptaki.
Odpowiedzi na pytania dotyczące roślin, zwierząt oraz wody udzielą edukatorzy przyrodniczy, z którymi spotkać się można będzie w łazienkowskich ogrodach – na trawniku naprzeciwko słynnego buka w odmianie płaczącej.

tkamy, brykamy i opowiadamy

Tkamy, brykamy i opowiadamy. Rodzinne plenerowe akcje w wakacje! Spotkanie 3⃣
🌳NIEDZIELA 30.07

Co się będzie działo?
🌱 Futrzaste i skrzydlate. Baśnie o zwierzętach 12.30 – 13.15
Zapraszamy do przedziwnego świata zwierząt. W tych historiach zwierzęta mówią ludzkim głosem, zdradzają nam niektóre swoje tajemnice. Czy wiecie, kiedy na ziemi pojawił się pierwszy nietoperz? Dlaczego niedźwiedzie mają krótkie ogony? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszych opowieściach Spotkamy też sprytnego zajączka, który wie, jak wybrnąć z każdej trudnej sytuacji i pojawi się też gadająca papuga. Słowom towarzyszyć będą dźwięki ciekawych instrumentów, a może nawet wspólnie zaśpiewamy?
🕸 Tkać opowieści będą:
🗣️Katarzyna Płocińska – animatorka, opowiadaczka, instruktorka zajęć dramowych oraz umuzykalniających. Ilustruje opowieści dźwiękami ciekawych instrumentów. Współtworzyła cykl koncertów „gordonowskich” Muzyczna Lokomotywa, prowadziła warsztaty etnograficzne, plastyczne, muzyczne, przyrodnicze. Wielbicielka wiejskich tańców tradycyjnych i nordic walking. Zbiera liście i uwielbia fotografować świat z nieoczywistych punktów widzenia.
🗣️Renata Banasińska – muzykolożka, bibliotekarka, opowiadaczka z Grupy 501. Opowiada dla dzieci i dorosłych w kawiarniach, domach kultury, bibliotekach i przedszkolach. Chętnie ilustruje swoje opowieści dźwiękami kalimby, fletów, bębna i przedmiotów codziennego użytku.
🌱 Animacje dla dzieci 13.15 – 15.30
Rodzinny tor przeszkód, zabawy podwórkowe
🌱 Warsztaty rękodzielnicze 13.15 – 15.30
Ubieramy lipę! 🌳Wykonanie małego elementu, dowolną techniką rękodzielniczą, który zostanie wykorzystany do przystrojenia naszej Lipy. Do wykorzystania małe krosienka (tkanie w 15 min) lub dowolne przyniesione ze sobą przyrządy do wykonania ozdoby techniką rękodzielniczą. Może nauczymy się różnych technik od siebie nawzajem🙂
🌱 Warsztaty artystyczne 13.15 – 15.30
Pocztówki z wakacji techniką monotypii i kolażu
🆓Wstęp wolny. Z racji kameralności warsztatów – liczba miejsc na warsztatach może być ograniczona lub trzeba będzie poczekać na swoją kolej 🙂

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Najlepsze seriale Netflix

zaburzenia integracji sensorycznej

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków - TOP 10

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil - Dziecięca Mapa Świata

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments