Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 5-6 sierpnia

Lato jest w tym roku nieco kapryśne – pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie. Niezmienna pozostaje za to Weekendowa Zajawka! Zawsze obfituje w genialne inspiracje i gwarantuje, że weekend będzie niezapomniany. Dlatego łapcie, wybierajcie spośród masy propozycji i bawcie się pięknie, Moi Mili!

Spis treści:

Jeśli interesuje Cię, co ciekawego dzieje się dla dzieci w Warszawie, zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco – w każdy piątek dostaniesz Weekendową Zajawkę na maila!

SOBOTA, 5 sierpnia

Hej, Rodzice!
Zapraszamy na WEEKENDOWE animacje dla dzieci w BEZ SŁOWA!
Każdy dzień jest idealny na spędzenie rodzinnego czasu w BEZ SŁOWA, a niedziela i od teraz również SOBOTA przede wszystkim!
Od 14:00 do 17:00 nasi animatorzy przeniosą najmłodszych do krainy atrakcji, a Wy w tym czasie bez wyrzutów oddacie się relaksowi, dyskusjom ze znajomymi, pałaszowaniu pizzy i innych smakołyków!

ANIMACJE DLA DZIECI w BEZ SŁOWA

sobota, niedziela / 14:00-17:00

Rezerwacja stolików: +48 571-869-289
ZAPRASZAMY!
Bez Słowa, ul. Fosa 3

⭐ Bezpłatne Rodzinne Warsztaty SOWARD SKILLS ⭐
Zapraszamy Twoje dziecko i Ciebie na niezapomniane wydarzenie! Dołącz do naszych bezpłatnych Rodzinnych Warsztatów SOWARD SKILLS i odkryjcie wspólnie potęgę relacji rodzinnych.
🗓️ Termin: 5 sierpnia 2023, 12:00-13:30
📍 Lokalizacja: Warszawa URSUS, Dom Kultury “Kolorowa” ul. Sosnkowskiego 16
🎯 Cena: Udział w warsztatach jest bezpłatny!
Podczas tych warsztatów, Twoje dziecko i Ty będziecie mieć niepowtarzalną okazję zbliżyć się do siebie, lepiej się poznać i rozwijać kompetencje społeczne, takie jak pewność siebie, wdzięczność, relacje i komunikacja. Odkryjcie, dlaczego te umiejętności są tak ważne w życiu!
🔥 Liczba miejsc ograniczona! Obowiązują zapisy! Rezerwujcie swoje miejsce już teraz!
ZAPISY:

 • https://link.kidzacademy.pl/L4Ne
 • 725 037 130
 • ursus-wlochy@kidzacademy.pl
  🤩 Nie przegapcie tej niesamowitej okazji! Dołączcie do nas i wyruszcie razem na emocjonującą podróż pełną wzajemnego zrozumienia i rozwoju.

Wracamy z cyklem bajek dla najmłodszych (3-7 lat), tym razem w letniej odsłonie!
Zapraszamy na Rodzinne Ogródki Filmowe w każdą sobotę wakacji:

seans w sali Mały Szpak o 15:45 i 16:30
twórcze warsztaty rodzinne o 17:05 w ogródku!
LINK DO BILETÓW W KRÓTCE.
Rezerwujcie bilety i przybywajcie rodzinnie! 🙂

🐻„Całkiem miła ta samotność, kiedy jesteśmy razem.”
Czytanie Kubusia Puchatka dla rodzin z dziećmi towarzyszące wystawie Badiucao „Chiny. Opowieść prawdziwa”.
👶 Wydarzenie kierowane jest dla dzieci w wieku 5-10 lat.
⭐„Nie można tkwić uparcie w swoim kącie Lasu, czekając, aż inni do nas przyjdą. Czasem trzeba przyjść do nich.” Tę, i wiele innych, mądrości zawdzięczamy jednemu z najsławniejszych misiów – Kubusiowi Puchatkowi. Idąc tym „niedźwiadkowym” tropem, przychodzimy do was z propozycją rodzinnych spotkań, podczas których będziemy czytać wybrane fragmenty Kubusia Puchatka. Posłuchajcie Kubusia i wyjdźcie ze swego Lasu w kierunku Parku Ujazdowskiego aż do Zamku!
Podczas warsztatów skupimy się przede wszystkim na książkach angielskiego pisarza A.A. Milne. Wspólnie wysłuchamy opowiadań o Kubusiu Puchatku, przyjrzymy się ilustracjom i wspólnie stworzymy osobne prace inspirowane mądrościami tego misia. Zapraszamy na spotkania rodzinne wszystkie dzieci w wieku od 5 do 10 lat, wraz z rodzicami.

🕐 Edycja sierpniowa (05/08)
11:00—12:00, w języku polskim
12:15—13:15, w języku ukraińskim

🌞 Zapraszamy na letnie spotkania z historią ożywioną! W królewskim parku wilanowskim, za przepięknym Ogrodem Różanym, w cieniu tajemniczej Góry Bachusa, rozglądajcie się za namiotami i wozami obozowymi. Spotkacie w nich rekonstruktorów w strojach z epoki, którzy porwą Was w podróż do przeszłości, do barwnego i fascynującego życia w dawnej Polsce.
👑 Poznacie między innymi staropolskiego geografa, królewskiego drukarza, lichwiarkę oraz kowala i zbrojmistrza, którzy pochwalą się swoim fachem. Wybrani ludzie króla będą pełnić służbę w obozie królewskim i opowiadać o różnorodnych aspektach życia w XVII-wiecznej Rzeczypospolitej. Zaprezentują przy tym ciekawe przedmioty i umiejętności, wykorzystując niezwykłą sztukę rekonstrukcji.
📅 KIEDY: czwartki w godz. 11.00–15.30, soboty i niedziele w godz. 12.00–16.30
📍 GDZIE: Park Południowy, między Górą Bachusa i Pawilonem Rzeźb
🎟 WSTĘP: w cenie biletu wstępu do parku | 10 zł – zwykły, 5 zł – ulgowy, dzieci do lat 6 – bezpłatnie

🌞 Ufff, jak gorąco… Byłoby miło poleżeć w trawie, w cieniu drzew… Ale, ale – przecież bezczynne wylegiwanie się jest nuuuudne… Szukacie aktywnego odpoczynku? Zajrzyjcie na polankę koło Pompowni! Znajdziecie tam gry i zabawy dla starszych, młodszych i tych całkiem malutkich, a jeśli się zmęczycie upałem, możecie odpocząć na kocyku nad pięknym Jeziorem Wilanowskim.
👪 Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 0–8 lat
📆 Kiedy:
od 27 czerwca do 2 września – w każdy wtorek, czwartek i sobotę, godz. 10.00–14.00 – można dołączyć w dowolnym momencie
📍 Gdzie: polana przed Pompownią
🎟 Wstęp: biletu do parku (w czwartki wstęp wolny)
ℹ Uwaga: Zajęcia mogą nie odbyć się w przypadku niesprzyjającej pogody

Dekadę temu Targ pojawił się po raz pierwszy na warszawskim Żoliborzu. Wówczas nowością komentowaną w prasie był hummus.
Po 10 latach rozpoczynając 11 sezon targu mamy świadomość że zmieniło się wiele. Szczęśliwi i trochę starsi ale nadal niepełnoletni zapraszamy Was do udziału w kolejnym sezonie cudownych spotkań w zieleńcach i parkach Warszawy.
Będzie czas na podsumowanie, wspomnienia, plany na przyszłość.
Najważniejsze że będziecie Wy, że będą cudowni Wystawcy ze swoimi produktami. Będzie słońce i deszcz, będzie wiele uśmiechów, serdeczności, muzyki i normalności w tych dziwnych czasach, której wszyscy potrzebujemy.

Zapraszamy na warsztaty tworzenia plakatów w ramach 28. Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie zastanowimy się wspólnie nad ujęciem w formie plakatu pojęcia z naszego konkursu tematycznego „Dom”.
Co „Dom” dla każdego z nas znaczy, z czym się kojarzy?
Dzieci, młodzież i inni chętni mile widziani. 🙂
Prowadząca:
Justyna Czerniakowska (wykładowca – Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Grafiki)
🏛 Pałac Czapskich, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
ul. Krakowskie Przedmieście 5
⏰ godz. 14, warsztaty trwają 3 godziny

zgłoszenia:
https://forms.gle/WKv2mxSugvEPgfRA6

Jeśli chcesz odkrywać miejsca, w których warszawscy Żydzi i Żydówki przeżywali swoje codzienne radości i troski, poszukiwać okruchów przeszłości we współczesnej tkance miejskiej, jeśli nie wahasz się zmierzyć z historią Muranowa i Warszawy w całej jej złożoności, zapraszamy na cykl spacerów miejskich, prowadzonych od maja do października przez przewodników i przewodniczki Muzeum POLIN.
Najbliższy spacer:
5 sierpnia (sobota), 14.30-17.00
Rodzina Lesmanów

daty kolejnych:
26 sierpnia (sobota), 14.30-17.00
Literacki klan Singerów, spacer miejski
2 września (sobota), 14.30-17.00
Warszawski wrzesień 1939 r.
7 października 2023, godz. 14.30-17.00
Herstoria muranowska

Każdy spacer to przede wszystkim spotkanie: z miastem, z ludźmi, którzy je kiedyś tworzyli, i z nami – pracownikami i współpracownikami Muzeum POLIN. Jesteśmy różni. Podejmujemy zatem różnorodne tematy: te związane z tragiczną, wojenną przeszłością Muranowa i te dotyczące bogactwa życia żydowskiego w przedwojennej Warszawie. Opowiadamy o wybitnych indywidualnościach: artystach, literatach i działaczach społecznych, ale także o życiu zwykłych ludzi: o smakach żydowskiej kuchni, zapachach ulicy, kinach i kabaretach. Każdy spacer ma autorski, niepowtarzalny charakter. Trasy wiodą zwykle w rejony miasta niezbyt odległe od Muzeum POLIN.
Informacje organizacyjne:
Czas trwania spaceru: 2 godz.
Liczba osób: 25.
Miejsce zbiórki: hol główny Muzeum POLIN.
Podczas spaceru zwiedzający będą korzystać z zestawów słuchawkowych, które są dezynfekowane po każdym użyciu. Mimo to zachęcamy do korzystania z własnych słuchawek.
Prosimy przygotować się do przejścia kilku kilometrów w zmiennych warunkach atmosferycznych. Należy założyć wygodne buty, na wypadek niepogody mieć ze sobą parasol i płaszcz przeciwdeszczowy, a w upalny dzień – wodę do picia i nakrycie głowy.

W ramach Budżetu Obywatelskiego zapraszamy mieszkańców Warszawy na Letnie kino plenerowe na Targówku dla dorosłych i dzieci 😎 Specjalnie dla Was wraz z Dzielnicą Targówek przygotowaliśmy aż 55 bezpłatnych projekcji filmowych 🤩
Kino będzie się odbywać w 6 lokalizacjach!

Mamy przyjemność zaprosić najmłodszych widzów na przedpremierowe seanse nowych przygód Kici Koci do Kinoteki.
5 i 6 sierpnia
13:30 – Kicia Kocia wita gości, stanowisko wydawnictwa Media Rodzina
14:00 – rozpoczęcie seansu “Kicia Kocia na pikniku”
14:50 – gry i zabawy z animatorkami
Na wszystkie dzieci będą czekały dyplomy, balony i wiele innych atrakcji!
Opis filmu:
Z drogi śledzie, Kicia Kocia jedzie! Bystra kotka oraz jej przyjaciele zapraszają do kin. Podczas seansów nie zabraknie świetnej zabawy, przedszkolnych wyzwań czy niesamowitych odkryć.
Uwielbianą przez najmłodszych rezolutną kotkę czekają nowe przygody. Razem ze swoimi wiernymi przyjaciółmi Packiem, Adelką i Juliankiem uda się na basen, plażę i oczywiście na piknik! Zobaczymy też, jak poznaje nowego kolegę podczas gry w piłkę, uczy się ważnej lekcji bawiąc się w sklep oraz odwiedza swojego wujka na wsi, gdzie zachwyca się jego nowym traktorem!
Filmowe opowieści na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej to idealna okazja na niezapomniany seans w kinie. Serial „Kicia Kocia” na wielkim ekranie!
Odcinki serialu, które zobaczymy w trakcie seansów:

 1. Kicia Kocia na plaży – reż. Dominik Litwiniak
 2. Kicia Kocia na traktorze – reż. Jacek Rokosz
 3. Kicia Kocia na basenie – reż. Marta Stróżycka
 4. Kicia Kocia: To moje! – reż. Jacek Rokosz
 5. Kicia Kocia gra w piłkę – reż. Katarzyna Majsner
 6. Kicia Kocia na pikniku – reż. Marta Stróżycka
 7. Kicia Kocia jest chora – reż. Katarzyna Majsner

Teatr Capitol zaprasza dzieci i młodzież na spektakl „Brzechwa 2020”!
Przenieście się do “The Capitol School of Warsaw” i weźcie udział w najbardziej szalonej lekcji na jakiej kiedykolwiek byliście! Odkrywamy na nowo mistrzostwo Jana Brzechwy 🙂 Uczymy nowocześnie i bawimy muzycznie, reżyseruje Olaf Lubaszenko.
Zapiszcie sobie w zeszytach! Tego nie można przegapić.
Znana i lubiana klasyka polskiej literatury dziecięcej, została osadzona przez reżysera w kontekście obecnych czasów, współczesnej szkoły i aktualnych problemów z jakimi borykają się codziennie uczniowie oraz ich opiekunowie. Płynące tym samym ze sceny treści edukacyjne są bardzo uniwersalne, łatwe w odbiorze i atrakcyjne dla najmłodszych. A to wszystko w bogatej oprawie muzycznej oraz choreograficznej.
W capitalnej Szkole – “The Capitol School of Warsaw” odbywa się pierwsza stacjonarna lekcja po długiej przerwie spowodowanej pandemią. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele cieszą się, że mogą spotkać się ponownie “na żywo”. Lekcje odbywające się przez internet to przecież zupełnie nie to samo! Tym bardziej, że już wkrótce ma odbyć się długo oczekiwana uroczystość nadania szkole imienia Jana Brzechwy. Uczniowie w trakcie pandemii, w swoich domach pracowali nad przygotowaniem programu artystycznego, który z tej okazji ma zostać zaprezentowany na szkolnym apelu. Widzowie towarzyszą bohaterom w ferworze ostatnich przygotowań do tej uroczystości, poznając tym samym bliżej ich cechy charakteru oraz wzajemne relacje.
Czy ktoś okaże się “Leniem” albo “Skarżypytą”?
Jakie zwierzęta można spotkać w “ZOO?”
Jaki jest sprawdzony sposób na zdrowie i odporność?
Czy media społecznościowe mogą nam w czymś pomóc?
Czy internet jest prawdziwą skarbnicą wiedzy?
Odpowiedzi między innymi na te pytania znajdziecie odwiedzając Tatr Capitol!
Zapraszamy na pełen humoru, nieco zwariowany spektakl “Brzechwa 2020” o przyjaźni, zwierzętach, zdrowiu, higienie i przywarach ludzkiego charakteru 🙂
Serdecznie zapraszamy!
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego
i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Scenariusz i reżyseria: Olaf Lubaszenko
Opracowanie muzyczne: Jerzy Mączyński
Scenografia: Katarzyna Dębska
Kostiumy i projekt plakatu: Honorata Paprot
Obsada:
Wychowawczyni: Halina Bednarz / Iwona Rulewicz
Nauczyciel: Władysław Grzywna / Hiroaki Murakami
Uczennica Hania: Delfina Wilkońska / Joanna Balasz
Uczennica Mania: Marta Bryła / Katarzyna Ptasińska
Uczeń Janek: Igor Obłoza / Jakub Gąsowski
Uczeń Franek: Michał Kucharski / Krzysztof Chodorowski
Głos Jana Brzechwy: Olaf Lubaszenko
Spektakl jest rekomendowany dla dzieci i młodzieży w wieku 6 -12 lat.

Planujesz wizytę w Food Hallu, lub Elektrowni Powiśle ze swoją pociechą? Mamy dla Was specjalnie przygotowaną przestrzeń i fantastyczną animatorkę.
W każdy weekend, w godzinach 12.00-16.00, w Sobotę i Niedzielę, udostępniamy Waszym dzieciom przestrzeń Lumen w Food Hallu do zabaw i projektów artystycznych. Uprzedzamy jednak, że mniejsze dzieci powinny nadal zostać pod okiem przynajmniej jednego z opiekunów!
Udział jest bezpłatny, oraz zapewniamy wszystkie potrzebne materiały!

Na tych warsztatach zdobędziesz umiejętności, które pozwolą Ci zrobić wymarzone rzeczy na szydełku. W zasięgu Twoich możliwości po zakończeniu zajęć będzie wykonanie m.in. prostego sweterka, topu, torebki, kocyka, czapki, szalika czy dodatków do domu takich, jak podstawki, dywaniki, kocyki, koszyki czy ściereczki. Nauczysz się m.in. jak zrobić kwadrat babuni, a to otworzy przed Tobą niezliczone możliwości łączenia go w najbardziej fantazyjne wyroby.
Organizacja:
Spotkamy się w 4 sierpniowe soboty o godz.11.00 w wygodnej lokalizacji w centrum Warszawy, przy stacji metra Politechnika, na dwie godziny każdego dnia. Materiały i narzędzia w cenie. Zajęcia są przeznaczone dla wszystkich, powyżej 9 lat.
Zapisy:
Zapisy przyjmuję na adres mailowy: julita01.wrobel@gmail.com
Koszt: 250 zł

Wraz z powrotem Plażówki Ursus powróciły GORDONKI ❤ ❤ ❤
☀️☀️☀️W czerwcowe, lipcowe i sierpniowe soboty ponownie poprowadzimy cykl z Gordonkami w Plażówce Ursus
🎵🎵🎵Gordonki – zajęcia umuzykalniające oparte o teorię prof. E. E. Gordona. Ich głównym elementem są śpiew i ruch oraz nastawienie na kontakt z młodym odbiorcą i jego rodzicem.
🥁Urozmaiceniem zajęć są barwne akcesoria jak np.: bańki mydlane, chustki, szarfy,piórka czy piłki perkusjonalia. Wspaniała zabawa, rodzinnie spędzony czas i muzyczny rozwój dzieci i niemowląt.
Prowadzące to:
🙍Ciocia Kawka(Katarzyna Kawka) – jest absolwentką wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku i Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie.
Od 2015 współpracuje ze szkołami muzycznymi oraz ośrodkami kultury gdzie uczy gry na skrzypcach.
Od 2016 roku wprowadza najmłodszych w żłobkach w świat muzyki, to właśnie dzięki temu odkryła Gordonki. Interesuje się muzykoterapią ,ktorą zaczęła zagłębiać podczas kursów m.in. z doktor E. Galińską.
🙍Ciocia Lala (Tatiana Szafraniec)- twórczyni Lalalandii i mama dwójki
rozbrykanych przedszkolaków, dzięki którym odkryła skuteczność zajęć gordonowskich. Absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2009 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą edukując ich muzycznie oraz wokalnie. Jej motto to zdanie – TWOJE DZIECKO MA TALENT.
Uwaga- Lala porywa dzieci i rodziców do muzycznego świata i nie wypuszcza 😉
Zajęcia odbywają się w każdą sobotę w dwóch grupach:

 • Grupa 0-3 lata o 12:00
 • Grupa 3-6 lat od godziny 13:00
  Zapraszamy
  Plażówka Ursus
  Dzieci Warszawy 24

W soboty do Plażówki Saska zawitał nasz cykl nauki z zabawą, dla najmłodszych
“ANGIELSKI Z CIOCIĄ PEGĄ-otwarte zajęcia nauki języka angielskiego”.
Co Sobotę w Plażówka Ursus odbywać się będą bezpłatne zajęcia j.angielskiego.
13:30-14:15 – zajęcia z języka angielskiego dla grupy 1-3 lata
14:15-15:00 – grupa 4-6 lat
Przez cały sezon będziemy prowadzić bezpłatne zajęcia dla najmłodszych z języka angielskiego z Ciocią Pegą-nauczycielką języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym
Program obejmuje naukę przez zabawę:
-aktywizująca metoda nauczania z użyciem kart obrazkowych (Flashcards)
-zabawy ruchowe
-piosenki
-czytanie i opowiadanie, wspieranie gestem

 • gry językowe
  Każde zajęcia będą indywidualną lekcją.

🐱 Z drogi śledzie, Kicia Kocia jedzie! Bystra kotka oraz jej przyjaciele zapraszają do Kina Muranów! Podczas seansów nie zabraknie świetnej zabawy, przedszkolnych wyzwań czy niesamowitych odkryć. 🐱
🪁 Uwielbianą przez najmłodszych rezolutną kotkę czekają nowe przygody. Razem ze swoimi wiernymi przyjaciółmi Packiem, Adelką i Juliankiem uda się na basen, plażę i oczywiście na piknik! Zobaczymy też, jak poznaje nowego kolegę podczas gry w piłkę, uczy się ważnej lekcji bawiąc się w sklep oraz odwiedza swojego wujka na wsi, gdzie zachwyca się jego nowym traktorem!
🪁 Filmowe opowieści na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej to idealna okazja na niezapomniany seans w kinie. Serial „Kicia Kocia” na wielkim ekranie!

Drodzy rodzice! Ukłon z Waszą stronę 🙂
Zapraszamy Was z pociechami na chill na leżaczku nad naszą piękną Wisłą! ❤
Animacje prowadzi wspaniała grupa animatorek ze Skakanki 🙂

🧱 Na wystawie w Muzeum Warszawy można poczuć się jak na placu budowy!
🧱 Materiały budowalne pojawiają się zarówno na fotografiach i obrazach, jak i jako realne przedmioty – w jednej z sal znajdziemy cały stół cegieł.
🧱 Można zobaczyć też rzeźbę Moniki Sosnowskiej wykonaną z betonu i prętów zbrojeniowych czy fotografię Antoniny Gugały, która uważnym okiem przygląda się strukturze gruzobetonu.
⚒ Jak artyści i artystki wykorzystują w sztuce materiały budowlane jako temat i materię swoich prac?
⚒ Poprzyglądamy się przykładom z wystawy a następnie sami wykonamy fotografie i rzeźby wykorzystując nietypowe materiały.
―――
INFORMACJE PRAKTYCZNE:
Kiedy: 5 sierpnia, godz. 11:00
Bilety: https://bit.ly/3Dt1qMu

W soboty do Plażówki Ursus ponownie zawitał nasz cykl nauki z zabawą, dla najmłodszych
“ANGIELSKI Z CIOCIĄ PEGĄ-otwarte zajęcia nauki języka angielskiego”.
Co Sobotę w Plażówka Ursus odbywać się będą bezpłatne zajęcia j.angielskiego.
15:30-16:15 – zajęcia z języka angielskiego dla grupy 1-3 lata
16:15-17:00 – grupa 4-6 lat
Przez cały sezon będziemy prowadzić bezpłatne zajęcia dla najmłodszych z języka angielskiego z Ciocią Pegą-nauczycielką języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym
Program obejmuje naukę przez zabawę:
-aktywizująca metoda nauczania z użyciem kart obrazkowych (Flashcards)
-zabawy ruchowe
-piosenki
-czytanie i opowiadanie, wspieranie gestem

 • gry językowe
  Każde zajęcia będą indywidualną lekcją.

Kolorowe, drewniane domki przywodzą na myśl syberyjską część Rosji, wtopione w zieleń tworzą spokojny, offowy fragment miasta, schowane za blokami miasteczko- ogród. W latach 50 mieszkali tu budowniczowie Pałacu Kultury i Nauki. Kim byli, jak i czym żyli? Gdzie jedli, gdzie dbali o kondycję ducha i ciała? Jak władza ludowa troszczyła o ich morale i wysoką wydajność na placu budowy? Co po nich pozostało?
Różnobarwne drewniaki będą punktem wyjścia do opowieści o Rosji, kuchni, obyczaju, o cywilizacji szczycącej się wybitną kulturą i nadzwyczajnym pięknem. O wielowiekowym niełatwym sąsiedztwie.
Start: 05. 08. 2023(sobota) o 12:00 przy Ratuszu Bemowa (ul.Powstańców Śląskich 70).
Organizator: Stolica Dobrych Historii, spacer prowadzi: Monika (Panna Warszawianna) – licencjonowana przewodniczka po Warszawie, rusycystka i rusofilka.
Wszelkie informacje pod nr tel: 507857057
Czas trwania: 2 h.
Spacer nie jest biletowany, mile widziany napiwek 🙂

Witajcie.
Czas wrzucić kolejną datę WPW.
Ze względu na różny stan akwenów na których pływamy ponownie spotykamy się w miejscu z potencjałem czyli tu:
https://goo.gl/maps/tpDd1XfkhqorLy8B6
Najlepiej parkować od strony ul.Drawskiej czyli tu:
https://goo.gl/maps/UA5xmP29tPwWS6dy8
Jeśli będą modele na śrubkę (ja będę) to popłyniemy kanałkiem na drugi akwen. Zobaczymy czy tak się da i co zastaniemy po drugiej stronie wielkiej wody….
Widzimy się pod cukiernią od strony Usypiskowej.
Ponownie wszyscy będą mieli wodę w miarę „centralnie” więc zapraszamy w to miejsce 05.08.2023 od godziny 10-tej.
Zapraszamy Modelarnia Rc Online Nowa Wola

Spędź lato w mieście na Westfield Summer Festival! ☀️🌈
Od 21 czerwca aż do 2 września nasze centrum zaplanowało szereg wyjątkowych wydarzeń, na których nie może Cię zabraknąć! 🎉
Koncerty, kino letnie, poranna joga i popołudniowa zumba, a może spacer z PoWarszawsku? Sprawdź harmonogram bezpłatnych, letnich atrakcji, wybierz coś dla siebie i weź udział w wydarzeniu! 👍

“TRZY ŚWINKI I WILK” | Pan Teatrzyk w Teatrze Iluzji!
Każda świnka buduje swój domek: z gałęzi, ze słomy lub z cegły, a tuż za progiem czai się wilk…
Pokaz familijny, dedykowany dla dzieci w wieku 3-10 lat.
Czas trwania: 45 min
Cena biletu | 40 zł
Możliwość zakupienia biletów w pakiecie TEATR+MUZEUM:
Normalny | 70zł
Ulgowy | 55zł
Zapraszamy do jedynego w Polsce Teatru Iluzji!

🎈🎈🎈KREATYWKI
TO WARSZTATY KREATYWNEGO ROZOWOJU,
PODCZAS KTÓRYCH DZIECI WYZWALAJĄ
NATURALNĄ EKSPRESJĘ TWÓRCZĄ!🎈🎈🎈
Używamy materiałów plastycznych, sensorycznych,
”recyklingowych” i oczywiście całą gamę zasobów natury.
Co robimy?
🎀-artystyczne wykorzystanie odpadów (tworzymyz nich obrazy, lampiony, dzwonki wiatrowe itp.)
🎀-tworzenie instrumentów muzycznych
🎀-mata ”węchowa” dla psiaków i kociaków
🎀-malowanie kamyków czy wyrobów drewnianych farbą akrylową, barwikami spożywczymi
🎀-malowanie na płótnie malarskim z wykorzystaniem nietypowych narzędzi – grzebień, folia bąbelkowa, pałeczki, owoce itp.
🎀-tworzenie dzieł z wykorzystaniem zasobów naturalnych (drewno, ziarna, tkanina, muszle itp.)
👶KREATYWKI MALARSKO-RĘKODZIELNICZE
👶KREATYWKI RECYKLINGOWE
👶KREATYWKI SENSORYCZNE
Stymulowanie zmysłów (wzroku, węchu, dotyku,słuchu, smaku) podczas swobodnej zabawy znaturalnymi materiałami typu: glina, ziarna, woda,
szyszki, patyki itp.

Zapraszamy na gordonki na Plaży 🎶🎼
Wstęp bezpłatny
Gordonki to zajęcia umuzykalniające, wg. teorii E.E. Gordona (amerykański muzyk, pedagog i psycholog muzyki).
Zajęcia polegają na budowaniu wyobraźni muzycznej. Wykorzystujemy wrodzone zdolności muzyczne, które dla każdego nowo narodzonego człowieka są podobne.
Na zajęciach prowadzący zachęca do wspólnej zabawy, improwizacji, naśladowania. Dzieci osłuchują się z muzyką, dźwiękiem, rytmem. Jest to także okazja do szybszego rozwoju motoryki dużej, koordynacji ciała, oddechu i rozwoju mowy.
Przede wszystkim będzie dużo śpiewania i słuchania melodii. Nie ma presji. Dziecko samo decyduje czy i kiedy dołączy do zabawy.
Istotne jest aktywne wsparcie rodzica/ opiekuna.
Zajęcia dla dzieci od 3 miesięcy do 3 lat, wraz z opiekunem.
Czas trwania:
ok. 30 minut.
Ilość uczestników ograniczona (uczestnik to dziecko plus jeden opiekun).
Prowadzący: Piotr Łukasik, Pan PamPam, nauczyciel przedszkolny, KZ i muzyki, w tym nauczania gordonowskiego, muzyk, basista.
Tata Kuby. Łączy życie rodzinne z pasją do muzyki.

Aromatyczny Botaniczny 🌸🌳🌿🌷 | Poczuj Ogród w SIERPNIU – comiesięczny cykl weekendowych spacerów z edukatorkami i edukatorami. W tym roku dodatkowym przewodnikiem po Ogrodzie jest ZAPACH!
ℹ️ W każdą sobotę i niedzielę o godz. 13.00.
ℹ️ Zbiórka przy kasie nr 1.
ℹ️ Obowiązuje bilet wstępu do Ogrodu.
ℹ️ Liczba miejsc ograniczona (20 osób)
🌳🌸🌿 TERMINY spacerów:
5, 6 sierpnia
12, 13 sierpnia
19, 20 sierpnia
26, 27 sierpnia
Do zobaczenia!

Zaczynamy lato i 24 czerwca zapraszamy na otwarcie Strefy URSUS VITA Lato 2023, na której czeka na Was mnóstwo atrakcji i która będzie dla was otwarta do końca wakacji! 🏝️
📍 Gdzie? Zielona Strefa przy Biurze Sprzedaży Ursus Vita – parking Factory Ursus.
📆 Kiedy? W każdą sobotę wakacji!
🕖 O której? od 12:00 do 23:00.

NIEDZIELA, 6 sierpnia

🇵🇱 PRZYSTAŃ: ARTETERAPIA DLA DZIECI 6–12 LAT
Sztuka animacji piasku i sensoryczne warsztaty. Zajęcia poprowadzą Julia Sanina i Natalia Iszczuk, które pochodzą z Charkowa. Przed wojną prowadziły wiele projektów teatralnych i warsztatów plastycznych dla dzieci i dorosłych. Terapeutyczną moc sztuki wykorzystują w codziennej pracy. Na warsztatach w DSH wesprą w rozwoju najmłodszych uchodźców, tworząc bezpieczną przestrzeń integracji i spotkania, pomogą przełamać komunikacyjne bariery i wyrazić emocje poprzez sztukę i zabawę.
🔹 Wstęp wolny!
🇺🇦 ГАВАНЬ: АРТТЕРАПІЯ ДЛЯ ДІТЕЙ 6–12 РОКІВ
Запрошуємо українських і польських дітей на заняття з пісочної анімації та сенсорного розвитку. Ці заняття ведуть Юлія Саніна та Наталія Ющук, які приїхали з Харкова. До війни вони займалися різноманітними театральними проєктами і вели заняття з малювання для дітей та дорослих. Терапевтичну силу мистецтва використовують і в щоденній роботі. Заняття у Будинку зустрічей з історією стануть безпечним простором для інтеграції та зустрічей, що допоможуть подолати мовний бар’єр і висловити свої почуття за допомогою мистецтва та ігор.
🔹 Вхід вільний!

Popularyzacja szachów na świeżym powietrzu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie Warszawa-Praga. Zwiększenie rankingu Fide w szachach szybkich.
II. Organizator
Kawiarnia “Proces Kawki”, UKS TSz Zieloni Zielonka, Crasievitch Chess School.
III. Termin i miejsce
Turniej odbędzie się 06 sierpnia 2023 r. o godz.10:00 w ogrodzie Kawiarni “Proces Kawki:”, ul. Kłopotowskiego 23/25,Warszawa
IV. Warunki uczestnictwa
Turniej jest dla wszystkich chętnych, którzy zgłoszą się w terminie do 04.08.2023 poprzez formularz zgłoszeniowy lub na adres e-mail: robert.krasiewicz@gmail.com (sędzia zawodów).
Zgłoszenie po tym terminie i opłata w dniu zawodów gotówką skutkuje podwyższonym wpisowym o 10 zł.
W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz datę urodzin.
W turnieju mogą wystąpić tylko osoby, które potrafią grać w szachy.
Formularz zgłoszeniowy: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_4640/
Koszt uczestnictwa w turnieju wynosi 30 zł i należy je uiścić w ciągu 24 godzin od zgłoszenia na numer konta: klubu UKS TSz Zieloni Zielonka – Santander Bank Polska S.A. – 56 1090 1043 0000 0001 1341 8257 z wysłaniem potwierdzenia na powyższego maila sędziego głównego.
Zawodnik umieszczony na liście startowej, który z dowolnych przyczyn nie może przybyć na turniej, jest zobowiązany do powiadomienia o tym sędziego/usunięcia zgłoszenia z systemu Chessarbiter. Liczba zawodników mogących brać udział w turnieju jest ograniczona (max 40 osób). Obowiązuje kolejność zgłoszeń (obiekt może pomieścić ograniczoną ilość zawodników, w razie konieczności formularz może zostać zamknięty wcześniej)

🍽 Porcelanowe serwisy obiadowe są nierzadko dziełami sztuki, które zachwycają precyzją wykonania, różnorodnością zdobień i arcypięknymi motywami. Czasem towarzyszy im niezwykle burzliwa i pasjonująca historia.
🌷 Z tego słyną serwisy botaniczne, wśród których wyróżnia się ten wykonany w latach 1790–1802 w Królewskiej Fabryce Porcelany w Kopenhadze na zamówienie króla Chrystiana VII. Miał on być prezentem dla carycy Katarzyny Wielkiej.
Botaniczna dekoracja serwisu była wynikiem fascynacji w Europie naukami przyrodniczymi, która nastała z epoką oświecenia. Do wykonania motywów floralnych, cechujących się ogromnym realizmem, malarz użył jednego z najpopularniejszych wówczas atlasów przyrodniczych, traktując go jako inspirujący wzornik. Tytuł publikacji „Flora Danica” stał się jednocześnie nazwą dla dekoracji serii porcelanowych zastaw stołowych produkowanych przez najsłynniejsze manufaktury w Europie.
📚 W trakcie warsztatów przedstawimy dzieje tego niezwykłego, składającego się z kilkudziesięciu tomów atlasu botanicznego oraz królewskiego serwisu obiadowego. Ponadto zaprezentujemy elementy zestawu deserowego z kolekcji wilanowskiej, którego dekoracja malarska oparta jest na przedstawieniach roślin z kart słynnej monografii „Flora Danica”.
🖋 Uczestnicy warsztatów wykonają rysunek botaniczno-kaligraficzny przy użyciu pióra dwuelementowego oraz kolorowych atramentów.


🖋 Prowadzenie: Katarzyna Pietrzak
😊 Dla kogo: dzieci (powyżej 12 lat), młodzież, dorośli
📆 Kiedy: 25 czerwca, godz. 11.30–13.30
📍 Gdzie: zbiórka w szatni pałacowej

Dzieci w wieku 4-7 lat zapraszamy do udziału w warsztatach konstruktorskich, podczas których stworzą niepowtarzalne obrazy wykonane metodą string art 🧶🖼️
Dzieci każdą z prac będą mogły ozdobić według swojego pomysłu i zabrać ze sobą do domu. Będzie to doskonała okazja aby poćwiczyć kreatywność i rozwinąć wyobraźnię, a także by nauczyć się posługiwać prostymi narzędziami. 🛠️
Informacje praktyczne:
🔹 w warsztatach mogą wziąć udział dzieci w wieku 4-7 lat,
🔹 zajęcia są bezpłatne,
🔹 ilość miejsc ograniczona,
🔹 zapisy nie obowiązują.
📍 Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).


Wydarzenia organizowane w pawilonie Niepodległa. Miejsce spotkań odbywają się dzięki współpracy Biura Niepodległa oraz Muzeum Łazienki Królewskie.

6 sierpnia 2023 (niedziela)
godz. 12.00
wstęp wolny
„Lew, koń i Królewna Lewkonia”. Teatr Marebito zaprasza dzieci w wieku od 5 do 105 lat na premierę niedokończonej sztuki Tatusia Muminka pt.: „Lew, koń i królewna Lewkonia”. Tatuś Muminka zaprasza do wspólnej zabawy! Przedstawienie inspirowane jest „Latem Muminków” Tove Janson.

Serdecznie zapraszamy – w niedzielę, 6 sierpnia nad Zalew Bardowskiego na Targówku
Adres: Warszawa, ul. Piotra Bardowskiego 2a.
W tym dniu Centrum Kultury i Aktywności zorganizowało dla Państwa rodzinną grę terenową „Detektywi”, która będzie odbywała się w dwóch turach:
1 tura 10:00 – 11:00 dla 15 rodzin
2 tura 11:30-12:30 – dla 15 rodzin
Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w lubianych zabawach oraz porozwiązywać popularne zadania logiczne takie jak: krzyżówki, wykreślanki i rebusy.
Po zakończonej grze – która będzie odbywała się w okolicy zalewu – każda drużyna otrzyma dyplomy i symboliczne nagrody dla dzieci.
Na grę obowiązują zapisy pod nr tel. 577-888-748
Zapraszamy serdecznie do rodzinnej zabawy detektywistycznej 😊
Udział w grze jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu CKiA.
Przed przystąpieniem do gry, na miejscu wydarzenia dostępny będzie do wglądu i podpisu regulamin gry.
Do zobaczenia w następną niedzielę 😊

„Widoki różnorodne” – rodzinny spacer przyrodniczo-artystyczny w ramach projektu „Kreatywni z natury” – dla dzieci od lat 6, młodzieży i dorosłych
Miejsce zbiórki: róg ul. Zaściankowej i ul. Wał Zawadowski
Godz. 11:00
Każdego dnia możemy zaobserwować w przyrodzie sceny niczym z filmu, w których aktorami pierwszego planu są rośliny i zwierzęta. Widziane przez nas historie pozostają w naszej pamięci, a także mogą stać się inspiracją do twórczego działania.
Podczas warsztatu „Widoki różnorodne” przeniesiemy się do świata przyrody i wcielimy w zwierzęce postaci, by na własnej skórze doświadczyć leśnej przygody. Ta edukacyjna zabawa stanie się początkiem tworzenia przez uczestników pamiątkowej fotoopowieści, w której motywem przewodnim będzie życie dzikich zwierząt. W czasie naszych twórczych działań zapoznamy się z podstawami opowiadania filmowego oraz przyglądniemy się z bliska wybranym mieszkańcom lasu. Nad przebiegiem procesu twórczego będzie czuwała scenarzystka filmowa oraz edukator przyrody.
Udział w spacerze jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy, które przyjmujemy w placówkach CKW oraz na stronie: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/45507.

W niedzielę 6 sierpnia 2023 zapraszamy młodzież 12 lat+ i dorosłych do ponownego wspólnego zwiedzania pozostałości po Transatlantyckiej Centrali Radiotelegraficznej! Spacer organizowany jest z okazji obchodów jubileuszu 100-lecia Radiostacji Babice.
Jarosław Chrapek- specjalista ds. historycznych Domu Kultury Stare Babice oprowadzi Państwa po miejscach, znanych, nieznanych i całkowicie zapomnianych. Opowie wiele ciekawostek o Transatlantyckiej Centrali Radiotelegraficznej, która w okresie międzywojennym łączyła Polskę z całym światem.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z fascynującą historią tego wspaniałego obiektu – największego osiągnięcia radiotechnicznego okresu II Rzeczpospolitej.
Kiedy: 6.08.2023, godz. 10.00
Czas trwania zwiedzania: 3h
Miejsce zbiórki: skrzyżowanie przy ul. Radiowej z ul. Leskiego
Trasa: 2 km + powrót
Koszt zajęć: bezpłatne
W spacerze mogą wziąć udział wyłącznie osoby zdrowe.
Maksymalnie jednorazowo, w zwiedzaniu może uczestniczyć 17 osób.
Zapraszamy osoby powyżej 12 lat. Osoby niepełnoletnie muszą znajdować się pod opieką dorosłych.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 22 487 18 70 lub 22 487 18 48.

Kolejna muzyczna przygoda dla dzieci z Music Corner przed nami!
Tym razem w bajkowej atmosferze przeniesiemy się do kultowych opowieści z Księgi Dżungli, gdzie Wilcza rodzina przygarnia chłopca, któremu nadaje imię Mowgli. Towarzyszyć nam będzie muzyka z filmu grana na żywo na fortepianie.
Zabierzcie ze sobą dobry humor i dołączcie do nas!
Bilety: 70 zł dziecko + opiekun (30 zł dodatkowa osoba)
Rezerwacje: 730 030 484

🟡Zapraszamy na familijną wystawę Butenko dla małych i dużych. Wystawa Bohdana Butenki – jednego z najwybitniejszych polskich grafików i ilustratorów – to wybór prawie 450 prac z jego trwającej blisko siedem dekad kariery artystycznej. Pokażemy na niej zarówno prace znane i lubiane, jak i dzieła, które nigdy wcześniej nie były prezentowane publiczności.
🟡Podstawę wystawy stanowi wybór żartów rysunkowych i krótkich humorystycznych form komiksowych, w tym oryginalnych plansz z przygodami Gapiszona. W drugiej części ekspozycji zaprezentujemy skarby odnalezione w archiwach rodzinnych autora: projekty niewydanych książek i książek przygotowanych dla zagranicznych wydawców, niepublikowane ilustracje i kolaże, plansze telewizyjne, klisze animacyjne, abstrakcyjne grafiki, pejzaże z egzotycznych podróży i realistyczne ćwiczenia warsztatowe.
🟡Wystawa Butenko dla małych i dużych jest pomyślana jako wystawa familijna, budująca przekaz interesujący różne grupy wiekowe. Dlatego rysunki będą prezentowane – w ramach aranżacji scenograficznej – w dwóch pasmach. Na wysokości wzroku dorosłych rysunki satyryczne i żarty rysunkowe, niżej na wysokości wzroku dzieci prace dla najmłodszych. Dziecięcy widzowie przy wejściu dostaną muzealne bingo – zabawę, która zachęci do uważnego oglądania wystawy.
💥Butenko dla małych i dużych
📅 od 30 czerwca do 29 października 2023 roku
📍Muzeum Karykatury w Warszawie, ul. Kozia 11
ℹ Muzeum jest czynne:
wtorek, środa, piątek, sobota i niedziela: 10.00 – 18.00
czwartek:12.00 – 20.00
🎟Bilety: 15 zł / 10 zł
we wtorki wstęp bezpłatny

Ptasie mini-spacery w parku Żeromskiego🌿
Trzy elementy udanej letniej ☀️ niedzieli: kawa, lody i… ptaki!☕🍦🐦
Zapraszamy na cykl ptasich spacerów po Parku im. Żeromskiego w Warszawie. W każdą niedzielę tego lata będą tam nasi przewodnicy✨ żeby przybliżyć wszystkim chętnym żyjące wokół nas ptaki🦆 Będą to opowieści okraszone ciekawostkami, a także zaproszenie do wspólnej rozmowy o naszych skrzydlatych bohaterach.
👉Pierwszy spacer – już 9 lipca!
👉Na nasze ptasie mini-spacery zapraszamy rodziny z dziećmi, i wszystkich, którzy pragną dowiedzieć się więcej o ptasich mieszkańcach miasta🏢
Kiedy? Każda niedziela lipca i sierpnia o 11:00
Jak długo? Spacer trwa ok. 30 minut
📍Gdzie? Park im. Stefana Żeromskiego w Warszawie
📍Punkt zbiórki: mini-kawiarnia “Kawka na ławkę” przy placu zabaw:
https://goo.gl/maps/wEquMphiGLDy5o6b8
Chcesz pomóc nam chronić ptaki? Kup ptasią przypinkę w kawiarni “Kawka na ławkę” 🐦
Dzięki Tobie będziemy mogli chronić więcej.
Udział w spacerach jest bezpłatny.
Partnerem wydarzenia jest Cophi – właściciel Mini kawiarni Kawka na ławkę
A zatem, do zobaczenia!🌿

6 sierpnia 2023 (niedziela)
godz. 12.00
wstęp wolny
„Lew, koń i Królewna Lewkonia”. Teatr Marebito zaprasza dzieci w wieku od 5 do 105 lat na premierę niedokończonej sztuki Tatusia Muminka pt.: „Lew, koń i królewna Lewkonia”. Tatuś Muminka zaprasza do wspólnej zabawy! Przedstawienie inspirowane jest „Latem Muminków” Tove Janson.

LATAJĄCY TEATR SZTUKI CIAŁA zaprasza na…
kulturalne spotkania z przyrodą

 • 6 sierpnia o godz. 11:00.
  Do teatru czy do parku? Na warsztaty czy spektakl? Spotkanie ze sztuką czy z przyjaciółmi? Dla dzieci czy dla dorosłych?
 • tym razem nie musisz wybierać.
  To interdyscyplinarny projekt Teatru Sztuka Ciała, dla którego największą inspiracją jest właśnie natura, choć szeroki odbiorca kojarzy przede wszystkim Klaunów z “Mam Talent!”.
  I to zdecydowanie także spotkanie klaunady z przyrodą, jak zawsze u Sztuki Ciała poprzez ruch i podkreślający ekspresję kostium – imponujący, charakterystyczny, baśniowy.
  Zaprojektowała je sama natura i Anna Rudzińska (rośliny), Katarzyna Wróbel (owady) i Paweł Kulesza (grzyby).
  Tym razem Kulturalne Spotkanie z Przyrodą wydarzy się na styku królestwa owadów i roślin – dowiemy się więcej o relacji… która karmi.
  Spotkanie odbywa się w ramach Latającego Teatru Sztuki Ciała i jest współfinansowane przez m. st. Warszawa – udział bezpłatny.

Wakacje w mieście mogą być fantastyczne! 🌈
Chcemy, aby wszyscy goście bawili się u nas dobrze, dlatego we współpracy z Akademią Harmoniką i Domoteką przygotowaliśmy weekendowe animacje dla najmłodszych ⛱
W każdą wakacyjną niedzielę (w godzinach 11-13) na nadwiślańskiej łące zaplanowaliśmy masę atrakcji.
👕👗 Premierowo, 2 lipca odbędą się również targi rzeczy dla dzieci w duchu lesswaste. Twice Upon a Time – komis ubranek i akcesoriów dziecięcych z najlepszą selekcją w mieście zaprezentuje część ze swoich przepastnych zbiorów 💜

To familijne show iluzji, które zapamiętacie na długo!
Lewitacja, znikanie, pojawianie, a nawet czytanie w myślach, to wszystko zobaczycie na własne oczy!
Muzyka, Magia oraz Efekty specjalne to wszystko będziecie mogli doświadczyć w magicznym Show Mateusza Misiewicza.
Pokaz familijny, dedykowany dla dzieci w wieku 3-10 lat.
Czas trwania: 45 min
Cena biletu | 40 zł
Możliwość zakupienia biletów w pakiecie TEATR+MUZEUM:
Normalny | 70zł
Ulgowy | 55zł
Zapraszamy do jedynego w Polsce Teatru Iluzji!

spędzić czas: podziwiać dzieła sztuki, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi, a nawet trochę się pobawić. Zapraszamy na wspólne odkrywanie muzeum w każdą niedzielę!
🗓️ niedziela, 10.15 i 12.15
⌚ ok. 80 minut
📌 Gmach Główny MNW – Hol Główny
👱🏻 dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami
🎟️ bilet wstępu dla dziecka 20 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający warsztaty
👨🏻‍🦽🦻🏻Brak barier architektonicznych, słuchawki wygłuszające, pętla indukcyjna w sali edukacyjnej.

· Warsztaty odbywają się w galeriach stałych, sali edukacyjnej oraz przy dobrej pogodzie na Dziedzińcu Lorentza.

We wtorki i niedziele zapraszamy na zajęcia artystyczne, na których wykonamy prace plastyczne inspirowane sztuką z kolekcji Muzeum. Animacje odbywają się w atmosferze swobody i kreatywności – powstaną oryginalne i różnorodne prace, które można zabrać do domu lub współtworzyć naszą galerię młodych artystów i artystek w Przestrzeni Edukacyjnej.
🗓️wtorki i niedziele, godz. 12.00 – 16.00 / można dołączać w każdym momencie trwania animacji.
📌 przestrzeń edukacyjna na 1 piętrze, Gmach Główny MNW
👱🏻 dzieci z rodzicami
🎟️ udział w animacjach jest możliwy w ramach biletu wstępu do MNW; we wtorki wstęp bezpłatny; nie obowiązują zapisy
👨🏻‍🦽 brak barier architektonicznych

Wracamy z bezpłatnymi zajęciami z wyczynowej jazdy na hulajnodze na skateparku na Ochocie! Wpadnij do nas jeśli chcesz nauczyć się nowych tricków lub rozpocząć swoją przygodę z wyczynową hulajnogą! Mamy kilka hulajnóg oraz kasków, więc nie musisz się martwić o brak sprzętu 😉
Termin: każda niedziele w godzinach 16:00 – 18:30 od 23 Kwietnia do 24 Września 2023
Miejsce: Skatepark w Parku Pięciu Sióstr (pot. Park Zachodni) przy dworcu Zachodnim w Warszawie.
W celu zapisania dziecka lub siebie na zajęcia, należy wysłać podpisane elektronicznie przez profil zaufany albo ręcznie skany regulaminu oraz zgody opiekuna prawnego na uczestnictwo w zajęciach na e-mail: ceste.warsztaty@gmail.com. Zapisy na stronie www.ceste.com.pl/zajecia

6 sierpnia odbędzie się kolejna wycieczka rowerowa szlakiem pamięci Powstania Warszawskiego pt. „Uliczne kalambury między Wolą a Śródmieściem”. Zapraszamy!
Rower i dobra pogoda to świetny duet na letnie dni, amatorów dwóch kółek nie trzeba o tym przekonywać. A gdyby dodać do tego poznawanie historii Warszawy i odwiedzanie miejsc związanych z pamięcią o Powstaniu Warszawskim?
Misją Izby Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy jest przypominanie o konsekwencjach wojen – ofiarach ludzkich, zniszczeniach miast i kulturowego dziedzictwa narodu. Opowieść o letnich dniach 1944 roku to również historia miasta, które chociaż nie odbudowało większości przedwojennej architektonicznej tkanki, to powstało z gruzów dawnych domów i bruku ulic. Przywrócone do życia miasto oferuje nam dzisiaj sieć ścieżek rowerowych, dzięki którym edukacja „na dwóch kółkach” jest możliwa i bezpieczna.
Mając w pamięci losy ludzi, którzy mieszkali przed nami w tej samej dzielnicy a stali się ofiarami wojny, budujemy ciągłość historii miasta. Celem naszych rowerowych spotkań będzie przekazanie specjalistycznej wiedzy w taki sposób, aby zaprosić odbiorców do refleksji nad przeszłością i tożsamością miasta, zachęcenie do odwagi pamiętania nie tylko o dniach zwycięstw i chwały, ale również czasie klęski.
Na wycieczkę 🚴‍♀ zaprasza edukatorka i przewodniczka, Olga Szymańska-Snopek.


INFORMACJE PRAKTYCZNE:
✅ Bilety do kupienia online: https://tinyurl.com/5n6rn7yu i w pawilonie wejściowym Izby Pamięci
✅ Gdzie i kiedy: start na Placu Grzybowskim, godz. 10.00 – 12.00
✅ Maksymalna liczba uczestników: 15 osób
✅ Dla kogo: młodzież, dorośli

6 SIERPNIA zapraszamy na 🍽DARMOWE WARSZTATY KULINARNE🍽 z Kamilem Pietrowiczem!🍽
Świetna propozycja dla najmłodszych miłośników gotowania. Pod okiem doświadczonego kucharza!🍽
Każdy uczestnik warsztatów pozna tajniki gotowania, zapozna się z pochodzeniem potraw oraz będzie się świetnie bawić w gronie rówieśników😃

Dekadę temu Targ pojawił się po raz pierwszy na warszawskim Żoliborzu.
Chwile później dołączył Mokotów.
Wówczas nowością komentowaną w prasie był hummus. Po 10 latach rozpoczynając 11 sezon targu mamy świadomość że zmieniło się wiele. Szczęśliwi i trochę starsi ale nadal niepełnoletni zapraszamy Was do udziału w kolejnym sezonie cudownych spotkań w zieleńcach i parkach Warszawy.
Będzie czas na podsumowanie, wspomnienia, plany na przyszłość.
Najważniejsze że będziecie Wy, że będą cudowni Wystawcy ze swoimi produktami. Będzie słońce i deszcz, będzie wiele uśmiechów, serdeczności, muzyki i normalności w tych dziwnych czasach, której wszyscy potrzebujemy.

Rodzice, niedziele w Munji są Wasze! 🙂 Oto plan: Wy odpoczywacie, a my wraz z najmłodszymi bawimy się w najlepsze, przygotowując królewskie gadżety, robiąc brokatowe tatuaże i modelując balony.
🎨🧜 Nasze warsztaty plastyczne odbywają się w każdą niedzielę od 14:00 do 18:00.
Co więcej, każdego dnia w Munji czeka na Was specjalnie skomponowane i uwielbiane przez najmłodszych menu dziecięce, w którym znajdziecie rosołek, pierś z kurczaka, łososia i wiele innych pyszności. 😼
Rezerwacje:
📞 664 901 161

Warsztaty są bezpłatne dla wszystkich Gości restauracji. Są przeznaczone dla dzieci powyżej 3 roku życia.

Co to znaczy być wielką postacią? Razem z Fryckiem poznamy sławne Polki i Polaków. Dowiemy się co nieco o ich osiągnięciach. Odwiedzimy ich pomniki i zastanowimy się, dlaczego były to tak ważne osoby.
📌 Bilety: Już niebawem na http://bilety.nifc.pl

czas zatrzymany w bursztynie

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej oferty letnich warsztatów w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie. Każdy temat to furtka do nieoczywistego odkrywania naszej Planety, poszerzania wiedzy i rozwijania wyobraźni. Wyruszcie z nami w wakacyjną podróż w głąb i w przeszłość Ziemi!
/CZAS ZATRZYMANY W BURSZTYNIE
Termin dla uczestników indywidualnych: 6.08.2023 (niedziela) / godz. 11.00 / orientacyjny czas trwania zajęć 1 h
W naszej wakacyjnej wędrówce po tajemnicach Muzeum Ziemi wybierzemy się w spacer po… „bursztynowym lesie”. To będzie prawdziwa podróż w czasie – ponad 40 mln lat wstecz! Dowiemy się gdzie rosły „bursztynowe lasy” i dlaczego drzewa żywicują. Uruchomimy nasze zmysły, poznając właściwości bursztynu. Dowiemy się także, w jaki sposób powstają inkluzje, i poznamy mieszkańców „bursztynowych lasów”, dla których czas zatrzymał się w kropli bursztynu.
Zapisy / tel. 22 629-74-79
Na warsztaty w ramach letniej akcji edukacyjnej obowiązuje wstęp wolny.
PAN Muzeum Ziemi w Warszawie
Aleja Na Skarpie 20/26 i 27

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Najlepsze seriale Netflix

zaburzenia integracji sensorycznej

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków - TOP 10

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil - Dziecięca Mapa Świata

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Małgosia
Małgosia
1 miesiąc temu

Super jakby w weekendowej zajawce pojawiły się w nawiasie przy tytule dzielnice :)