Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 3-4 grudnia

Przed nami pierwszy grudniowy weekend, Mikołajki, a wraz z nimi mnóstwo inspiracji do wspólnie spędzonych chwil. Niezależnie od tego, co wybierzecie, bawcie się wspaniale i podzielcie się pomysłami z innymi!

Spis treści:

SOBOTA, 3 grudnia

Warsztaty: bombki z klocków LEGO z Brodatym Geekiem

🎄Idziemy na bombkowy rekord!🎄
Kiedy?
👉 2-3.12. (piątek i sobota)
👉 godz. 11:00-19:00
👉 Strefa przy Starbucks Coffee

Już w dniach 2-3 grudnia spotykamy się w Atrium Targówek z Brodatym Geekiem i tworzymy kreatywne bombki z klocków LEGO – warunek: świąteczny klimat!
🎄Cel? 1000 bombek!
Żeby tego dokonać, musimy płynnie współpracować – co 15 minut maksymalnie 16 osób będzie mogło wejść do naszej strefy i indywidualnie stworzyć własną bańkę z klocków LEGO. Każda praca zajmie potem honorowe miejsce na naszej choince🎄 A w zamian za nią… otrzymasz nagrodę! Nasze hostessy na miejscu będą wręczać zabawki z kalendarza adwentowego LEGO.

Podejmiesz się z nami wyzwania zbudowania jak największej liczby bombek z klocków LEGO?
PS Dla członków naszego klubu zakupowego #maszokazje przygotowaliśmy bonusy 🙂
Po zalogowaniu na stronę www https://atrium-targowek.pl/maszokazje/ i aktywacji kuponu, będziecie mogli odebrać parę świątecznych skarpet!

🎅❄🎁 Mikołajki to czas prezentów i radosnych niespodzianek. Dlatego przygotowaliśmy dla najmłodszych (😊 ale nie tylko) dużo atrakcji. W tym m.in. prezent filmowy od „Alternatyw”, dwa seanse w Multikinie, koncert i wspólne śpiewanie, spektakle teatralne i garażówkę. Mikołajkową zabawę zaczynamy już w sobotę, 3 grudnia. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Zapraszamy!
📌 Gdzie jest Mikołaj?! spektakl improwizowany, Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów (ul. Kajakowa 12b), sobota, 3⃣ grudnia, o godz. 11.00. Wstęp wolny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc od 21 listopada, pod nr tel. 22 125 56 02.

Zapraszamy na warsztaty na których przygotujecie trzy rozgrzewające propozycje śniadań, które idealnie nadadzą się na zimowe rodzinne śniadania, jak również do zapakowania do szkoły na drugie śniadanie.

Zapraszamy na Koncerty dla Najmłodszych z cyklu Spotkanie przy fortepianie.
Im wcześniej rozpocznie się przygodę z muzyką tym lepiej. Prowadzimy cykliczne zajęcia dla dzieci od 1 miesiąca życia, a teraz zapraszamy na wyjątkowe Koncerty.
Wystąpią znakomici artyści, grający na różnych instrumentach. Każdy weekend to okazja by poznać nowe dźwięki i nowe instrumenty. Muzyka jest magiczna, a podczas koncertu zaplanowaliśmy dodatkowe atrakcje. Dzieci wraz z rodzicami poczują dźwięki, wibracje i moc instrumentu.
Ideą koncertu jest rozwój bliskości rodzic-dziecko oraz kontakt z prawdziwą muzyką i muzykami. Utwory klasyczne, ale nie tylko – zróżnicowane by utrzymać uwagę najmłodszych słuchaczy. Podczas koncertu dzieci mogą pełzać, raczkować lub tańczyć do muzyki. Świadomi rodzice wiedzą jak ważna jest możliwość posłuchania muzyki na wysokim poziomie.
Koncerty pozwalają dzieciom zrozumieć muzykę i doświadczyć sztuki tworzenia melodii. Konwersatorium Muzyczne to miejsce gdzie czas się zatrzymuje, można przyjść, usiąść, podczas gdy artyści tworzą na scenie magię. Muzyka to emocje, to uniwersalny język.
Co daje muzyka klasyczna?

 • Stymuluje mózg i tworzone są nowych połączenia między neuronami
 • Uspokaja dzieci
 • Wspiera rozwój mowy i języka
  Koncerty są dla dzieci wielką inspiracją. Być może w przyszłości dziecko zainteresuje się wzięciem instrumentu we własne ręce i rozpocznie naukę gry.
  Koncerty są bardzo kameralne max. 20 dzieci, z podziałem na wiek:
 • noworodki 1-4mc
 • niemowlęta 5-11mc
 • dzieci 1-3 lata
 • grupa OPEN 0-3lata – dla rodzeństw
 • dzieci 4-8 lat
  Cena: Bilety rozpoczynają się od 59zł.
  LICZBA MIEJSC OGRANICZONA
  Rezerwacja i szczegóły:
  zapisy@konwersatoriummuzyczne.pl
  792 668 323

Serdecznie zapraszamy nauczycielki i nauczycieli edukacji przedszkolnej do udziału w bezpłatnym szkoleniu pt.: „Jak człowiek poznał i opanował energię”. Jest to pierwsze, inauguracyjne szkolenie dla nauczycielek i nauczycieli edukacji przedszkolnej.
Jeśli masz ochotę wziąć udział w szkoleniu, na którym:
– poszerzysz swoją wiedzę na temat energii tak, by móc swobodnie rozmawiać o niej z dziećmi w przedszkolu,
– otrzymasz scenariusze do zajęć oraz pomoce i materiały dydaktyczne do ich przeprowadzenia,
Zapisz się tutaj: https://poznajatom.edu.pl/przedszkole.html
Szkolenie organizuje Departament Energii Jądrowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Wydziałów Biologii i Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli przy Stowarzyszeniu Montessori bez granic oraz firmy szkoleniowej „WOJRON-EDU”.

Dzieci i opiekunów zapraszamy na warsztaty w formierni, na których wykonamy gipsowe odlewy 👨‍🎨. Prace będzie można wykorzystać jako świąteczne ozdoby.
Na warsztatach obejrzymy wizerunki mitologicznych rzeźb z Królewskiej Galerii Rzeźby w Starej Oranżerii 🗿. Dowiemy się, czym różni się kopia od oryginału, oraz skąd bierze się gips? Następnie sami wykonamy swój gipsowy odlew.
🔹INFORMACJE GŁÓWNE🔹
Warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat i opiekunów
📆 Termin: 3 grudnia 2022 r., godz. 11.00-13.00
📍 Miejsce: Stara Oranżeria – Królewska Galeria Rzeźby i formiernia
🎫 Wstęp: bezpłatny; obowiązują zapisy: rezerwacje@lazienki-krolewskie.pl (w zgłoszeniu proszę podać imię i nazwisko uczestników, liczbę osób, wiek i telefon kontaktowy)
Limit uczestników: 8 dzieci plus 8 opiekunów
💁 Prowadzenie: Karina Madej

🎅🏻Z okazji zbliżających się Mikołajek, zapraszamy Państwa do skorzystania z warsztatów dla dzieci z tworzenia ozdób choinkowych i kartek świątecznych. Mikołajki to czas drobnych prezentów, rodzinnych zabaw i magicznej atmosfery. Wnętrza hotelu w tym czasie rozbłysną świątecznymi lampkami oraz dekoracjami. Warsztaty poprowadzą doświadczone animatorki w pełnej charakteryzacji pomocnika Świętego Mikołaja. Rodzice będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanej strefy chillout, naszej hotelowej restauracji Tremo lub pakietu Day Spa w Spa Alexandrinum. 🎄
🔴Cena biletu: 80 zł/os🔴

Teatr Capitol zaprasza dzieci i młodzież na “Królową Śniegu”!
To ponadczasowa baśń Hansa Christiana Andersena, która rozgrzewa miliony czytelników już od 1845 roku. To przepiękna opowieść, która na dobre zadomowiła się nie tylko w dziecięcej wyobraźni.
Specjalnie napisana na potrzeby Teatru Capitol, zupełnie nowa adaptacja sceniczna ukochanej przez pokolenia historii jest pełna humoru, magii oraz fascynującej tajemnicy.
Groźna, a jednocześnie pociągająca Kraina Lodu, zła i piękna królowa, rozbite kawałki zaczarowanego zwierciadła i ekscytujące przygody Gerdy poszukującej Kaja, składają się w fantastyczne obrazy o odwiecznej walce dobra ze złem.
Muzycznie rozśpiewana inscenizacja w nowoczesnej scenografii sprawi, że będzie to podróż niezapomniana dla Widzów w każdym wieku. Pełna przygód historia niesie ponadczasowe wartości, podkreśla jak ważne w życiu są przyjaźń i miłość.
Spektakl rekomendowany dla dzieci od 5 roku życia.
Czas trwania: ok.65 minut bez przerwy
Bilety od 55 zł

Mediateka Start-Meta (ul. Szegedyńska 13a) zaprasza na rodzinne warsztaty florystyczne “Stroiki świąteczne”.
Upleciemy świąteczny wianek z pachnących gałązek, pomarańczy i szyszek.
🔴 ZAPISY:
📞 tel. 22 291 44 61
✉ e-mail: p.zeitz@bibliotekabielany.waw.pl
‼ UWAGA ‼
☑ Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
☑ Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie karty czytelnika w Bibliotece Publicznej na Bielanach (zapisanie się do naszej Biblioteki)

3 grudnia 2022, sobota, I grupa godz. 10.00 (dzieci 7-11 lat), II grupa godz. 11.00 (dzieci 4-6 lat), III grupa godz. 12.00 (mieszana)
Opłata: karnet grudzień 90 zł, pojedyncze zajęcia 35 zł. Zapisy od 21.11.2022 godz. 9.00
Zapraszamy na warsztaty o śniegu i górach. Stworzymy słodką lawinę, którą wywołamy na różne sposoby: używając dźwięku, wibracji i tupotu małych stóp. A czy śnieg może być w paski? Przekonajcie się sami!
Mali Einsteini czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-11 lat.
Pytanie. Działanie. Odpowiedź.
ZAPRASZAMY!

Warszawa w XIX wieku była miastem pięknym i wielokulturowym. Niepowtarzalny charakter zawdzięczała również swoim mieszkańcom, do których zaliczał się Fryderyk Chopin. Cofnijmy się w czasie o 200 lat i poznajmy Warszawę oczami tego wybitnego kompozytora. Dzięki specjalnie zaplanowanym trasom wraz z przewodnikami z Muzuem Chopina zapraszamy na wyjątkową podróż po ulicach XIX-wiecznej stolicy!

[Українська версія нижче]
Zapraszamy mieszkańców Warszawy do udziału w darmowej grze miejskiej organizowanej w ramach projektu “Spacerem przez Warszawę” dofinansowanego przez Urząd m.st. Warszawy we współpracy z UNICEF.
Z Warszawą było związanych dużo bardzo znanych osób. Chcesz się przekonać jak wyglądali i kim
byli? Weź udział w naszej grze miejskiej i złóż album z portretami kilku wybranych postaci. Przy okazji
dowiesz się więcej o ich życiorysie oraz miejscach, w których przebywali. Zbierz drużynę i wyrusz w
niezwykła przygodę w przestrzeni miejskiej. Na najwytrwalszych kolekcjonerów czeka miła
niespodzianka.
Data: 03.12.2022
Start gry: godz. 11:00
Czas trwania: ok 3 h (11:00 – 14:00)
Miejsce startu: Multimedialny Park Fontann (przy pomniku Lindleya)
Liczba miejsc ograniczona!
Zgłoszenia do udziału przyjmujemy przed rozpoczęciem gry w miejscu startu, poprzez Formularze Google (https://forms.gle/YYjT9Rgkqg1kW8pC9) albo na adres mailowy a.krysiak@change4good.pl
Do zobaczenia w sobotę! 😉
—UKR—
Запрошуємо мешканців Варшави до участі у безкоштовній міській грі організованій в рамках проекту “Spacerem przez Warszawę”, що фінансується мерією міста Варшава у співпраці з UNICEF.
Дата: 03.12.2022
Початок гри: 11:00
Тривалість: близько 3 год., (11:00 – 14:00)
Місце старту: Multimedialny Park Fontann (біля пам’ятника Lindleya)
Кількість місць обмежена!
Заявки на участь приймаємо перед початком гри на місці старту, на Google Forms (forms.gle/BXfdqtUVFBkJVbxy5) або ж на електронну адресу a.krysiak@change4good.pl
До зустрічі в суботу! 😉

Już 3 grudnia w sobotę zapraszamy wszystkich najmłodszych na mikołajkowe warsztaty w PZO Food Hall!🤶🏼🤶🏼
❄❄❄❄❄❄❄❄

HALO! HALO! MIKOŁAJU!
Wszystkie dzieci na całym świecie czekają z niecierpliwością na Świętego Mikołaja, który co roku o tej samej porze obdarowuje najgrzeczniejszych wspaniałymi prezentami.
Niestety, tym razem nie będzie to takie proste. Okazuje się bowiem, że Mikołaj został uwięziony przez Królową Śniegu z lodowym sercem, która chce zepsuć dzieciom najpiękniejszy dzień w roku.
Śnieżynka, Bałwanek i Pajacyk spróbują z pomocą dzieci odnaleźć i uwolnić Świętego Mikołaja.
Królowa Śniegu przygotowała trudne zadania do wykonania. Aby dostać prezenty i spotkać się z Mikołajem, trzeba będzie wykazać się wiedzą, umiejętnościami muzycznymi i umiejętnością współpracy w grupie.
Czy im się uda? Czy Mikołaj zostanie uwolniony, a Królowa pokonana? Czy dzieci dostaną prezenty?
Zapraszamy na nasz program mikołajkowy „Halo! Halo! Mikołaju!”
Będziemy się świetnie bawić i jednocześnie uczyć, ponieważ nasz program zawiera elementy dydaktyczne. Dowiemy się więcej o Świętym Mikołaju, jak również o instrumentach i orkiestrze, nauczymy się wspólnie piosenki i zimowego tańca.
Uwaga!
Balkon wyłączony ze sprzedaży z racji na nie najlepszą widoczność dla małych widzów!
BILETY:
35 zł – dziecko
40 zł – dorośli

Tu stacja Mikołajki Wąskotorowe!
Świętego Mikołaja podróżującego przez Laponię w saniach ciągniętych przez renifery widział każdy, ale jadącego z workiem prezentów przez Mazowsze wąskotorówką – to widok niecodzienny.
Zapraszamy na Mikołajki z Piaseczyńską Koleją Wąskotorową.
Odjazd pociągu mikołajkowego o godzinie 11:00 ze stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe.

W programie:
-przejazd na trasie Piaseczno – Tarczyn – Piaseczno
-spotkanie ze św. Mikołajem oraz wręczanie prezentów*
-piknik z ogniskiem na polanie w Runowie

UWAGA:
Prezenty przygotowują Rodzice i przekazują je organizatorowi wycieczki przed odjazdem pociągu.
Pociąg prowadzony trakcją spalinową.
Bilety dostępne w przedsprzedaży internetowej na stronie bilety.kolejka-piaseczno.pl
Więcej informacji pod numerem telefonu 607 155 188

Stowarzyszenie Filmowców Polskich z wielką radością zaprasza dzieci, które skończyły już 4 lata oraz ich opiekunów na wyjątkowe Mikołajki! Wydarzenie odbędzie się 3 grudnia (sobota) w Kinie Kultura i Restauracji Cinema Paradiso przy ul. Krakowskie Przedmieście 21/23 w Warszawie.
Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie kina Kultura już od 25 listopada!


Mikołajki rozpoczną się o godz. 11.00 od pokazu filmu animowanego „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” (70 min.) w reżyserii Anny Błaszczyk wraz z dodatkowym odcinkiem świątecznym pod tytułem „Gwiazdka”.
Po filmie odbędą się warsztaty, podczas których dzieci będą mogły stworzyć własne ozdoby świąteczne (aniołki ze słomy, łańcuchy choinkowe, pawie oczka i nie tylko) i oryginalne upominki, w tym świąteczną drewnianą bombkę, która nigdy się nie stłucze. Będą także stanowiska z malowaniem twarzy i kolorowymi zmywalnymi tatuażami.
Na Mikołajkach nie może oczywiście zabraknąć samego Świętego Mikołaja! Specjalny gość odpowie na wszystkie pytania dzieci dotyczące jego świątecznej misji. A wszystko to przy stołach uginających się od fantazyjnych przekąsek, które kochają wszystkie dzieci.
Przewidywanie zakończenie Mikołajek w Kulturze ok. godz. 15.00.

Partnerstwo Lokalne Dla Mokotowa Moje Stegny, Administracja Stegien Południe, Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 339 oraz pozostali Partnerzy serdecznie zapraszają na zimowe Stegnalia, na które już szykowane są liczne animacje i atrakcje dla dzieci oraz dorosłych. Może być chłodno, ale atmosfera będzie gorąca, poza tym przewidziany jest także ciepły poczęstunek. Stegnalia zgodnie z tradycją odbędą się na terenie rekreacyjno-sportowym przy ulicy Maltańskiej i potrwają od godziny 11 do 13.
Wstęp wolny.

Zapraszamy na kolejną edycję warsztatów Ukulele dla początkujących i już grających, tym razem w nowej, klimatycznej Praskiej restauracji – Hamuj Piętą!
Uku wydarzenie to około 2.5-godzinne spotkanie na którym w pigułce przećwiczycie najważniejsze techniki, melodie oraz fragmenty popularnych utworów (z dopasowaniem do poziomu uczestnika) oraz spotkacie innych adeptów uku z okolicy. Zajęcia poprowadzi twórca warsztatów oraz założyciel istniejącej od 6 lat szkółki ukulele i gitary – Piotr Gwizdała.
Gramy w sobotę mikołajkową od 12:30.
[Prosimy ślijcie zapisy tylko do Ukuleland]
Nie musicie już grać, znać nut, ani mieć swojego instrumentu. Osoby które zaczęły już przygodę z ukulele również będą mile widziane – otrzymacie dodatkowe wskazówki oraz ogracie nowe rytmy i utwory.
Na warsztat mamy ograniczona ilość 12 miejsc, dlatego prosimy o napisanie wiadomości zapisowej z większym wyprzedzeniem do Ukuleland, lub zadanie na messengerze pytania czy są jeszcze dostępne miejsca i ukulele – w późniejszym terminie.
Miesiąc później możliwa powtórka lub kontynuacja 🙂
Warsztaty najpewniej odbędą się w wydzielonej, dużej sali w środku lokalu.
Przed graniem będziecie mogli zakupić sobie piwo, herbatę, lemionadę, tudzież coś do jedzenia, zgodnie z menu 🙂
Cena zajęć dla posiadacza swojego ukulele – 95 zł
Cena dla osoby wypożyczającej od nas instrument – 109 zł (w cenie materiały i wypożyczenie ukulele)
Czeka na nas dużo wspólnego muzykowania w miłej atmosferze i fajnych okolicznościach! 🙂
Do zobaczenia!

Gordonki to zajęcia umuzykalniające, wg. teorii E.E. Gordona (amerykański muzyk, pedagog i psycholog muzyki).
Zajęcia polegają na budowaniu wyobraźni muzycznej. Wykorzystujemy wrodzone zdolności muzyczne, które dla każdego nowo narodzonego człowieka są podobne.
Na zajęciach zachęcam do wspólnej zabawy, improwizacji, naśladowania. Dzieci osłuchują się z muzyką, dźwiękiem, rytmem. Jest to także okazja do szybszego rozwoju motoryki dużej, koordynacji ciała, oddechu i rozwoju mowy.
Przede wszystkim będzie dużo śpiewania i słuchania melodii.
Nie ma presji. Dziecko samo decyduje czy i kiedy dołączy do zabawy.
Istotne jest aktywne wsparcie rodzica/ opiekuna.
Zajęcia dla dzieci od 3 miesięcy do 3 lat, wraz z opiekunem.
Zajęcia w soboty o godzinie 11:00.
Czas trwania:
ok. 30 minut, wykorzystuję maksymalny czas skupienia dzieci.
Cena: 45 zł pojedyncze wejście
Wcześniejsze zapisy obowiązkowe.

🎅 Cześć, dzień dobry, moi mili!
Święta za pasem czy byliście grzeczni i życzliwi?
Tak się składa, że muszę zwrócić się do was z prośbą –
Boże Narodzenie wisi na włosku i jest to bardzo poważną groźbą!
Mamy jeszcze czas, by odwrócić bieg niecnych wydarzeń,
wystarczy trochę odwagi, wysiłku, siły do spełniania marzeń 🎅
Akademię Elfów Świętego Mikołaja czas zacząć! Z czym Święty mierzy się w tym roku? 🤔

Zapraszam na Mikołajkową nocowankę 😉
Cena: 200 zł
W cenie:
Treningi aikido
Automaty do gier dostępne na sali: piłkarzyki, koszykówka, wyścigówka, cymbergaj.
Posiłki i dostępne przekąski (pizza)
Xbox z kinectem,
Piętrowy pl. zabaw przy latarkach.
Zajecia kreatywne.
Gry i zabawy na macie.
Kino nocne.
Spanie na konstrukcji miękkiej placu zabaw.
Należy zabrać poduszkę, śpiwór lub kołdrę oraz przytulankę, kimono, piżamę lub dresik, latarka.
Zapraszam dzieci od 6 roku życia (młodsze po ustaleniu z instruktorem), do 10 roku życia.
Ilość miejsc ograniczona max 18 osób.

Wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich fanów komiksu! Po wystawie nadchodzącej aukcji „Komiks. Sztuka z kolekcji Serafin & Soroka” oprowadzą was: jeden z najważniejszych kolekcjonerów komiksu w Polsce, Przemysław Soroka oraz ekspert DESA Unicum, Olga Winiarczyk.
Wystawa przedaukcyjna to niezwykła okazja do zobaczenia prac składających się na jedną z najciekawszych kolekcji sztuki komiksu w Polsce, które będzie można wylicytować w DESA Unicum już 6 grudnia. W ofercie znajdziecie najważniejsze nazwiska polskiego komiksu, takie jak:
🔥 Henryk Jerzy Chmielewski
🔥 Janusz Christa
🔥 Tadeusz Baranowski
🔥 Szarlota Pawel
🔥 Bogusław Polch
🔥 Grzegorz Rosiński
Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia!

Spędź z Elfami rodzinne Mikołajki na Młocinach!
Pomocnicy Mikołaja mają zaszczyt zaprosić do wspólnej zabawy.
3.12.2022 spotkamy się aż na 3 piętrach Galerii Młociny by świętować jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci moment w roku – Mikołajki!
Elfy namieszają!!!

Zapraszamy na Świąteczny koncert gordonowski dla dzieci w wieku 0 – 5 lat z opiekunami.

Wspólne muzykowanie to idealny sposób na poczucie magii zbliżających się świąt.

W repertuarze znajdą się przede wszystkim popularne utwory tematycznie związane ze Świętami i nadchodzącą zimą, np. Jingle Bells

Koncert prowadzą muzycy Pan Pam Pam Piotr Łukasik oraz Rafał Rasoul. Przez cały czas pozostając w kontakcie z publicznością.

Na koncercie znajdą się utwory wokalne i instrumentalne, przeplatane fragmentami czysto rytmicznymi. Spotkania muzyczne odbywają się w swobodnej atmosferze. Wspólnie słuchamy, śpiewamy, bujamy się, tańczymy oraz bawimy rytmem i melodią.

Zachęcamy, aby świąteczno-zimowy klimat zaakcentować w ubiorze (chociażby przez mikołajkową czapeczkę).

Czas trwania: 45 minut
Prowadzący koncert:
Piotr Łukasik, Trener zajęć Gordonowskich, nauczyciel przedszkolny, KZ i muzyki, basista.
Rafał Rasoul, muzyk jazzowy, gitarzysta, nauczyciel gry na instrumentach strunowych.
Koszt koncertu to
70 zł(dziecko plus opiekun) płatne przelewem do 2 dni przed koncernem.
Kontakt do zapisu przez Facebooka bądź telefonicznie 530 990 047

Nowe muzyczne widowisko – Przygoda na Biwaku. Jest to druga część znakomitego, międzynarodowego spektaklu Strażak Sam na Żywo, który w Polsce zobaczyło ponad 50 tys. widzów!
To wyjątkowa okazja dla dzieci spotkania bajkowych bohaterów i przeżycia z nimi ekscytujących przygód. Barwny, dynamiczny przebieg widowiska, dialogi i piosenki, wielobarwne kostiumy, wspaniała scenografia, ruchome pojazdy – wszystkie te elementy zapewniają intensywne przeżycia i angażują dzieci do aktywnego udziału w spektaklu. Mali widzowie bawią się i jednocześnie uczą się jak niebezpiecznym żywiołem jest ogień, jak mu zapobiegać i jak się przed nim chronić, czym jest odpowiedzialność, zaufanie, przyjaźń i współpraca oraz na czym polega praca strażaka i jak często naraża on swoje życia dla ratowania innych.

Dzyń, dzyń, dzyń, dzwonią dzwonki sań. 🔔 🛷 Czy słyszycie je w oddali? To nadjeżdża on – sam Święty Mikołaj. 🎅 Przygotujcie się na spotkanie baśniowego gościa z Bieguna Północnego! ❄

Centrum Edukacji KPN w Izabelinie zaprasza na drugą edycję zimowego spaceru śladami zbója Ćwika, w ramach programu „Akademia Kampinoska”,
Termin: 3.12.2022 r.
Długość trasy: ok 8 km, czas trwania: 4-5 godzin.
Dojazd komunikacją miejską z Warszawy:
linia 210, z przystanku Metro Młociny do przystanku Truskaw Skibińskiego.
Miejsce zbiórki: Parking w Truskawiu o godz. 9.00
52,310366, 20,762161
Trasa wycieczki ma kształt pętli: Truskaw – Paśniki – Karczmisko – Ćwikowa Góra – Długie Bagno – Pociecha – Truskaw
Podczas wycieczki wyjaśnimy dlaczego w parku wycinamy drzewa, chociaż wielu uważa że tak nie można, po co kosimy łąki i dlaczego sterujemy liczebnością zwierzyny.
Powiemy co wolno, a czego nie powinien robić turysta w parku narodowym.
Opowiemy o kampinoskich karczmach i zbóju Ćwiku, a także poszukamy Leszego – ducha lasu
Koniecznie zabierzcie ze sobą aparaty fotograficzne.
W wycieczce uczestniczyć może max. 25 osób.
Rezerwacja uczestnictwa SMS pod numer: 501 689 009.
Decyduje kolejność zgłoszeń.
Prowadzący, Maciej Szajowski

Zapraszamy na Mikołajkowe Targi Handmade KRAFTY 3-4 grudnia w pasażu Konesera na Pradze. 🎅🎁

Serdecznie zapraszamy do wspólnej podróży na Jarmark Świąteczny do Warszawy 🇵🇱
To wydarzenie od wielu lat cieszy się nieustannym zainteresowaniem mieszkańców i turystów, którzy tłumnie odwiedzają Stare Miasto. Pośród pachnących choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na odwiedzających czekają liczne atrakcje.
Na Rynku Starego Miasta wokół Pomnika Syrenki ponownie pojawi się lodowisko, na którym będzie można się poślizgać w świątecznej scenerii.

❄☃ 4 grudnia zapraszamy na imprezę mikołajkową przy Urzędzie Dzielnicy Bielany. W programie m.in. koncerty koncert Staszka Karpiela-Bułecki i Szymona Chyc-Magdzin z Future Folk wraz z Góralskimi Kolędnikami, Viva La Musica i laureatów konkursu JoséSong, a także pokaz magii w wykonaniu Macieja Piskorza 🔮🪄
🎁 Ponadto czekają na Was rodzinne warsztaty robienia ozdób świątecznych, animacje oraz konkursy z nagrodami. Dzieci odwiedzi gość specjalny… Święty Mikołaj 🎅
W trakcie wydarzenia uruchomimy świąteczną iluminację i odpalimy zimne ognie. Dla zmarzluchów przygotowaliśmy aromatyczną zimową herbatę i barszcz czerwony 🫖☕
🎄Wydarzeniu towarzyszy wymiana drobnych elektrośmieci na choinki. Punkt wydawania drzewek będzie zlokalizowany na parkingu urzędu dzielnicy od strony ul. Staffa. Aby dostać drzewko należy przynieść jeden z poniższych przedmiotów ⬇⬇⬇
◾ 1 szt. małogabarytowego urządzenia gospodarstwa domowego (odkurzacz, toster, frytkownica, żelazko, waga, suszarka, czajnik elektryczny, express do kawy),
◾ 1 szt. sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny (komputery, laptopy, tablety, drukarki, monitory, telefony, sprzęt TV),
◾ 1 szt. narzędzia elektryczne i elektroniczne (wiertarki, piły, wkrętarki, szlifierki),
◾ 15 szt. baterii i akumulatorów przenośnych,
◾ 5 sztuk kabli, przedłużaczy itp.
🟢 Każdy uczestnik otrzymuje 1 sadzonkę, nawet w przypadku gdy dostarczy wielokrotności ww. sprzętów. Z akcji wyłączone są: świetlówki, żarówki, tonery, tusze.

Ahoj, Ho, Ho, Ho ⚓️⚓️⚓️
Na dzieci czeka zabawa pełna kontrastów! Tym razem Elf i Śnieżynka łączą siły, aby zabrać dzieci w świat niewyjaśnionych zjawisk.
Podczas spotkania Śnieżynka stworzy magiczną, lodową miksturę oraz zdradzi dzieciom przepis na „bycie grzecznym”. Niesforny Elf specjalnie z dziećmi skomponuje niezwykle ciepły utwór muzyczny dla Świętego Mikołaja!
Nie zabraknie zabaw w świetle i półmroku. Czy święty 🎅 Mikołaj usłyszy wspaniałą orkiestrę i odwiedzi Dzieci? Na pewno pomogą w tym samodzielnie stworzone sensoryczne gniotki pozytywnych wrażeń, które pomogą pozbyć się niechcianych emocji oraz elfie eliksiry na różnorodne dziecięce przypadłości.

Świąteczna atmosfera, mnóstwo inspiracji prezentowych, grzaniec, dobre jedzenie, bezpłatne warsztaty świąteczne dla najmłodszych ♥
A to wszystko spotkacie 3 i 4 grudnia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Ruszamy z kolejną przedświąteczną edycją Targu Świątecznego, gdzie zastaniecie świąteczną atmosferę, dobre produkty, chwilę wytchnienia od przedświątecznych porządków!
Zabierzcie ze sobą sąsiadów, rodziny, przyjaciół – będzie okazja do wspólnego śledzika, szczerych życzeń, a także przede wszystkim zrobienia świątecznych zakupów oraz prezentów dla najbliższych.

Ho 🎅🏻 ho🧑🏻‍🎄 ho 🎁..
Gwiazdkowe prezenty, świąteczny klimat, aromatyczna kawa, grzańce, zimowe grillowanie to tylko cześć tego co znajdziecie na Pierwszym Rembertowskim Bazarze 🎄🍪🎁
Postaramy się wprowadzić wszystkich bazarowiczów w zimowy nastrój serwując świąteczne utwory 🎶 pyszne jedzonko 🍪 a dla najmłodszych Świąteczny Teatrzyk 🎭🎅🏻🎄.

Ho Ho Ho! 🎀🎁🧸❄🎅🏼
Przed nami Mikołajki oraz Święta to oznacza, aż 🌲TRZY🌲 weekendy warsztatów plastycznych dla dzieci.
Przygotowania do świąt, od zawsze kojarzą nam się z samodzielnym tworzeniem ozdób oraz dekoracji świątecznych przy wspólnym stole.
Zapraszamy zatem do naszej uroczej pracowni.
Jeśli szukasz kreatywnej i ciepłej atmosfery, w której Twoje dziecko możesz spędzić miło czas w przyjaznym i twórczym gronie, to nie szukaj dalej! Dołącz do nas!
Nasze warsztaty artystyczne dla dzieci, pozwolą im się twórczo zrelaksować, wyrazić siebie poprzez plastyczne działania. Mogą być również okazją, aby odkryć kolejną pasję oraz nabyć nowych umiejętności i zaskoczyć siebie i rodziców.

Ho❗️Ho❗️Ho❗️
🎅🏼 W tym roku Święty Mikołaj wskakuje do #KochamSkakać 3 i 4 grudnia 🎅🏼
Dodatkowo mamy dla Was niespodziankę! Organizujemy Wielki Finał, który odbędzie się oczywiście 6 grudnia 🎄

😍 Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji:
🧝 kącik elfa z brokatowymi tatuażami
🎁 wielkie poszukiwanie prezentów
🏆 konkursy z nagrodami
❄️ rzut śnieżką w dal
🏃🏼‍♀️ świąteczny bieg z przeszkodami
🌟 stworzenie najpiękniejszej Kartki Świątecznej
📸 ścianka do robienia wymarzonych zdjęć świątecznych
Poczuj z nami magię świąt 🎅🏼

Zapraszamy Was na zimową odsłonę PaBajów w wersji koncertowej dla całych rodzin w klubokawiarni Polana 🐦
Nasza magiczna skrzynia kryje w sobie wiele niespodzianek – tym razem będą to zimowe i muzyczne doznania. Jesteście ciekawi, co znajdziemy w środku? My nie możemy doczekać się Waszych zdziwionych twarzy!!
Będziecie z nami współtworzyć ten minispektakl. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa, pokazywania, poruszania się, śpiewania i grania razem z nami. Usłuszycie autorskie śpiewanki i rytmiczanki opartych o teorię Edwina Eliasa Gordona oraz znane zimowe przeboje, ale znajdą się też elementy zabaw z instrumentami dla wszystkich!
DATA: 3.12.2022 sobota
GODZ. 11:00
MIEJSCE: Polana Wilanów Rodzinna Klubokawiarnia ul. Klimczaka 5/81

1 grudnia rusza Praska Ślizgawka❄️⛸️, z tej okazji w pierwszy weekend działalności lodowiska przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji🥳!

🧒 Zapraszamy na zajęcia historyczno-plastyczne dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat w ramach cyklu:
🕵🏻 Zamkowa Akademia Młodego Eksploratora
W zależności od tematu, uczestnicy poznają wnętrza i dzieła z kolekcji Zamku lub te prezentowane na wystawach czasowych. Pierwsza część spotkania to omówienie tematu, druga przeznaczona jest na warsztat plastyczny. Istnieje możliwość uzyskania dyplomu ukończenia Akademii (wymagana obecność na przynajmniej 6 zajęciach).
Dzieci mogą uczestniczyć w spotkaniu samodzielnie bądź w towarzystwie opiekunów.
👤 Prowadzący: Sławomir Szczocki
Czas trwania jednego spotkania: ok. 90 min
Termin: pierwsza sobota miesiąca, godz. 10.00, 11.00 lub 12.00
🎫 Bilety w cenie 20 zł / os. dostępne online oraz w kasie Zamku

NIEDZIELA, 4 grudnia

Spektakl dla dzieci od lat 3
wyst.: Joanna Płóciennik i Katarzyna Markowska
Patroni medialni: Miasto Dzieci i Radio Kolor
Pokaz współfinansowany przez m.st. Warszawa, w ramach projektu Latający Teatr Sztuki Ciała 2022
Bezpłatne bilety
Zawsze wieczorem przychodzi ten czas, kiedy trzeba skończyć zabawę i iść się myć. Nuuuuda. Chyba że…
Widzieliście kiedyś kapsułę do podróży w czasie? Prysznic w domu Jo jakoś dziwnie ją przypomina… Dowód?
Teatr Sztuka Ciała specjalizuje się w spektaklach, w których głównym narzędziem komunikacji są pantomima i elementy klaunady. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Kochani!
powoli zbliżamy się do końca roku kalendarzowego! Już za kilka tygodni Mikołajki! Wzorem poprzednich lat, zapraszamy Was na niesamowite i wyjątkowe Pływackie Mikołajki z Hasten! To już szósty raz, kiedy wspólnie spędzimy ten przedświąteczny czas! Oprócz zawodów pływackich, przewidujemy również inne atrakcje, m.in. odwiedzi nas Święty Mikołaj – już potwierdził przyjazd!
Podobnie jak rok temu, chcemy nie tylko bawić się, ale również pomagać. Podczas imprezy odbędzie się po raz drugi charytatywna zbiórka na turnusy rehabilitacyjne i ogólnorozwojowe dla 4-letniej Lenki Matysik. Dziewczynka cierpi na rzadkie schorzenie duplikacji i trisomii chromosomu 6p oraz zespół Axenfelda. Datki będą zbierane przez Hastenowych wolontariuszy do specjalnie oznaczonych puszek. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji „Serce dla maluszka”.
Tegoroczna impreza mikołajkowa odbędzie się 4.12.2022 na pływalni CRS Bielany przy ul. Lindego 20 w Warszawie.

To już czas na… TEN klimat, te spotkania, te wrażenia i tę radosną twórczość!
W niedzielę 4 grudnia zapraszamy na Świąteczne Warsztaty Kreatywne.
Tylu różnych warsztatów na raz dawno u nas nie było! Zrobimy prezenty dla siebie i innych aż na 13 warsztatach!
Na 5 z nich obowiązują zapisy. Link do zapisów: https://forms.gle/Z1TUSyBPfpJMvpSn6
W pozostałych warsztatach można będzie uczestniczyć w dowolnym momencie podczas wydarzenia.
Zapraszamy w godzinach od 16:00 do 19:00. Udział jest bezpłatny!
Co będzie można zrobić?

 • namalować autorski wzór na filiżance (zapisy – ostatnie miejsca)
 • stworzyć ze skóry przypinkę lub ozdobę na choinkę
 • poznać podstawy kaligrafii i własnoręcznie stworzyć winietki na stół i prezent (zapisy)
 • pomalować bombkę
 • uszyć świąteczną skarpetę na prezenty
 • malować ozdoby techniką ebru
 • zapleść Mikołajka z włóczki
 • lukrować pierniki
 • zapleść wieniec z wikliny
 • ubrać wieniec igliwiem i dekoracjami

Zapraszamy na Mikołajkowy warsztat kulinarny, w trakcie którego przygotujemy dwa rodzaje świątecznych wypieków, którymi dzieci będą mogły obdarować najbliższych. Lub po prostu schrupać w pojedynkę z kubkiem rozgrzewającej herbaty 😉
W sobotnie popołudnie wspólnie upieczemy:
-piernikowe brownie,
-oraz ciasto drożdżowe w kształcie “candy cane” z owocowym dżemem .
Ważne:
-Są to zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat
-Warsztaty trwają 2 godziny

Grudzień za pasem, a więc czas na coroczne „Wspólne ubieranie choinki”. Zapraszamy wszystkich Państwa na to wydarzenie 4 grudnia na teren Gminnego Parku Centrum w Wiązownie. Będziemy czekać na Państwa od godz. 12.00. Tego dnia po raz ósmy zainaugurujemy akcję „Świąteczna Radość Pomagania”. Jej bohaterką będzie mała Lenka z Zakrętu, która choruje na mukowiscydozę.
To już nasza tradycja, że w pierwszą niedzielę grudnia spotykamy się, aby wspólnie świętować przedświąteczny czas. W programie wydarzenia zaplanowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Będzie m.in. darmowa karuzela, gry i zabawy z Anną i Elsą, koncert zespołu Idylla, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w ramach kampanii „Biała Wstążka” 2022. Wiązownę odwiedzi sam Święty Mikołaj. Będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z naszym gościem z bieguna północnego.
Ogłosiliśmy konkurs piosenki dla przedszkoli i szkół z terenu naszej gminy. Mamy nadzieję, że wysłuchanie utworów o tematyce zimowej, przygotowanych przez nasze placówki edukacyjne, będzie prawdziwą ucztą zarówno dla ucha, jak i oka.
Oprócz świątecznych stoisk przygotowanych przez nasze jednostki na terenie Parku pojawiają się również te przygotowane przez rzemieślników, rękodzielników i twórców ludowych oraz różnej maści producentów.
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w jarmarku proszone są o zgłaszanie się do 28 listopada do Magdaleny Grzegrzółki z Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Gminy Wiązowna telefonicznie pod nr 22 512 58 32 lub pisząc na e-mail: m.grzegrzolka@wiazowna.pl
Do zobaczenia 4 grudnia w Wiązownie!

Zapraszamy na Mikołajkowy warsztat kulinarny, w trakcie którego przygotujemy dwa rodzaje świątecznych wypieków, którymi dzieci będą mogły obdarować najbliższych. Lub po prostu schrupać w pojedynkę z kubkiem rozgrzewającej herbaty 😉
W sobotnie popołudnie wspólnie upieczemy:
-piernikowe brownie,
-oraz ciasto drożdżowe w kształcie “candy cane” z owocowym dżemem .
Ważne:
-Są to zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat
-Warsztaty trwają 2 godziny

Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy serdecznie zaprasza na wodne zabawy z Mikołajem dzieci w wieku 6-18 lat na pływalnie DOSiR przy ul. Jagiellońskiej 7!
W programie imprezy:
🌊wodne tory przeszkód
🌊 kula aqua zorbing
🤽‍♀️piłka wodna, koszykówka, siatkówka
Dobra zabawa gwarantowana! 🥳😎
‼️Wstęp wolny‼️
Zależy Nam, aby jak najwięcej dzieci mogło skorzystać z mikołajkowej zabawy, dlatego prosimy, aby na jedno dziecko obecny był jeden opiekun!
Do zobaczenia! 🎅🏻❄️☃️

Wójt Gminy Stare Babice – Sławomir Sumka oraz Dyrektor Domu Kultury Stare Babice – Janusz Czaja wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych serdecznie zapraszają wszystkich małych i dużych na „MIKOŁAJKI – BLIŻEJ SIEBIE BEZ SMARTFONA”.
W tym roku impreza mikołajkowa odbędzie się w dniu 4 grudnia br. w godz. 15:00-19:00 na parkingu przed kościołem parafialnym pw. WNMP w Starych Babicach, ul. Rynek 17.
Program:
15.00 – 19.00
• warsztaty artystyczne i animacje dla dzieci
• kiermasz świąteczny
15.30 – spotkanie ze Świętym Mikołajem i rozdanie prezentów
16.00 – uroczyste rozświetlenie choinki przez Wójta Gminy Stare Babice – Sławomira Sumkę
18.45 – widowisko pn.”Zimowe historie ogniem i światłem malowane” – przepiękna podróż do świata cyrku, tańca i teatru
19.00 – zakończenie imprezy
Spotkanie mikołajkowe skierowane jest do dzieci, młodzieży i rodziców, a głównym celem organizacji wydarzenia jest przeciwdziałanie szeroko pojętym uzależnieniom behawioralnym, w tym od telefonu komórkowego, komputera i gier sieciowych oraz kultywowanie okresu przedświątecznego wśród całych rodzin, a także rozwijanie alternatywnych i atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży.
Organizator w ramach programu profilaktyczno-integracyjnego zapewni dzieciom wiele atrakcji takie jak:
• warsztaty artystyczne
• interaktywny program animacyjny
• zabawy taneczne w grupie,
• prezenty od Św. Mikołaja
Tradycją Mikołajek jest Kiermasz Świąteczny na którym w tym roku pojawi się ponad 20 wystawców. Będzie można nabyć świąteczne dekoracje, prezenty i skosztować gorącą herbatę.
Organizatorzy:
• Gmina Stare Babice
• Dom Kultury Stare Babice
• Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
• Gaz System S.A.

Mamy dla Was niezwykłą, świąteczną niespodziankę😊
Już niebawem Zizi Cafe odwiedzi wyjątkowy gość🎅
Tego dnia przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji:
❄️ bal mikołajkowy ze Śnieżynką
❄️ wspólne wykonanie kartek bożonarodzeniowych
❄️ wyjątkowy, świąteczny tor przeszkód
❄️ dekorowanie pierniczków
❄️ zabawy ruchowe
❄️ świąteczne tatuaże
❄️ rodzinne kolędowanie
❄️ i oczywiście najważniejszy moment, na który czekają wszystkie dzieci –
SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM oraz wręczenie upominków 🎁🎁🎁

Spotkajmy się razem, aby wspólnie świętować Mikołajki! Zapraszamy małe i duże dzieci 👶👧🧒👦 W końcu taki dzień jest tylko raz w roku!
Teatr Ekologiczny Bohema House zaprasza rodziców wraz z dziećmi na wyjątkowe „Mikołajki z Bohemą”, które odbędą się 4 grudnia w godz. 12:00-16:00.
W naszym teatrze tego dnia będą się działy same magiczne rzeczy ❤
Stworzymy dla Was i Waszych dzieci miejsce prosto z bajki, pełne świątecznych cudów
i magii!
Na Wasze pociechy czeka wiele atrakcji:
🎁🎅 Przyjazd Świętego Mikołaja z prezentami dla każdego dziecka
😇🧝‍♀️ Animacje grupy Elfów i Śnieżynek
🎤 Utwory z naszych spektakli w wykonaniu Ambasadorów teatru – wystąpią Jerzy Grzechnik i Artur Chamski w swojej świątecznej odsłonie
🕊Prawdziwe gołębie inspirowane scenami z „Kevin sam w Nowym Jorku”
🔮 Występ eko-iluzjonisty z fabryki Świętego Mikołaja

Koszt biletów to 49 zł od osoby.
Obecność dzieci wyłącznie pod opieką osoby dorosłej, zgodnie z regulaminem miejsca.
Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Teatru Ekologicznego, przy ul. Smugowej 46A w Warszawie 🎪

Jest to idealny dzień, aby poczuć niesamowitą atmosferę świąt. To wydarzenie, na którym po prostu musicie być!

Mikołajki na lodowisku

W programie:
konkursy z nagrodami
mikołajkowa dyskoteka z DJ’em
fotobudka 360*
gorąca herbata i czekolada

Zapraszamy na spektakl O SMOKU WAWELSKIM w wykonaniu Autorskiego Teatru Młodego widza w Warszawie ❤
Spektakl jest jedną z wielu wersji krakowskiej legendy, opowiadającej o królu Kraku, który mieszkał na Wawelu. Wokół zamku rosło i rozwijało się miasto, ludzie żyli tam pracowicie i dostatnio, aż do momentu kiedy w jednej z jaskiń pod wawelskim wzgórzem zagnieździł się ogromny i straszny smok, który pożerał owce i baranki. Nikt nie znał sposobu na pokonanie smoka, nawet najdzielniejsi rycerze nie mieli dość odwagi, by stanąć do walki ze smokiem.
Lecz nagle, nie wiadomo skąd, pojawił się szewczyk Dratewka, który wpadł na genialny pomysł… Jaki? Tego dowiecie się podczas spektaklu…
Przedstawienie jest prezentowane w żywym planie oraz z elementami lalkowymi.
Wszystko odbywa się na oczach widzów i na pewno może być inspiracją do dobrej zabawy w teatr w domu czy w szkole. Dużym walorem przedstawienia jest muzyka i piosenki.
scenografia, lalki, kostiumy – B. Banyś
muzyka – W. Baran
Wstęp 20 zł
Liczba miejsc ograniczona. Zakup biletów w sekretariacie w WCK Falenica II piętro lub na: https://wck-wawer.pl/kup-bilet

Barwne widowisko teatralne, pełne interaktywnych zabaw z publicznością , opowiadające o marzeniach, które mogą spełnić się wyłącznie dzięki magicznej mocy Św. Mikołaja. Widzowie wprowadzeni w wyjątkowy świąteczny czas dowiedzą się: gdzie mieszka Św. Mikołaj? Jak wypoczywa? Kiedy przygotowuje prezenty? Świąteczna oprawa sceniczna zapewnia niezapomniane wrażenia i emocje.
Po spektaklu Św. Mikołaj wręczy prezenty dla dzieci.
UWAGA!!! Prosimy o dostarczenie podpisanych upominków (imię i nazwisko dziecka oraz godzina spektaklu) do Sekretariatu Terminala Kultury w dniach 28 listopada – 2 grudnia.

Jestem Czarodziejem nazywam się Drosselmayer. Odkrywam tajemnice bajek i świątecznych prezentów. Mikołaje wyczarowują prezenty a ja… ja sprawiam, że prezenty żyją… ba nawet tańczą!
Najsłynniejsze przedstawienie zimowe, znane zarówno dzieciom jak i dorosłym na całym świecie.
Spektakl taneczno – baletowy z elementami magii i interakcji z publicznością. W spektaklu zobaczymy grupę taneczną i solistóww repertuarze baletowym wzbogaconym o techniki taneczne jakmodern dance oraz gimnastykę artystyczną w wykonaniu młodych artystów.
Podziwiać można słynny Taniec Śnieżynek z udziałem tancerzy zawodowych i dzieci ze szkoły tańca, walkę Króla Myszy z elementami akrobatyki, oraz zasmakować magii.
Całość uzupełniają barwne kostiumy i wzruszająca ponadczasowa muzyka Piotra Czajkowskiego.

❄️Lubicie zimę? Lubicie lepić bałwanka? Lubicie przygody? Tak?…
Zapraszamy więc do wspólnej zabawy!
Wyruszamy w nieprzewidywalną i niezapomnianą podróż przez zimowe krajobrazy.
👉🏻Już dziś przygotujcie swoje czapki, szaliki i rękawiczki – niezbędne do zimowych zadań. W atmosferze radości, wśród wspólnych śpiewów i pląsów poznamy sekrety zimy i pomożemy Bałwankowi znaleźć odpowiedź na nurtujące go pytanie: Czym jest Słońce i gdzie można je odnaleźć? ⛄️⛄️⛄️

🧝‍♀️🧝‍♂️Teatr Scena Elffów „Kiedy pada śnieg”, spektakl dla dzieci od lat 3.

Muzyczne spotkanie z Sinfonią Iuventus w Teatrze 6.piętro 🤶🧑‍🎄🎅
🎶 4 grudnia 2022, godz. 12.00 i 14.00
Teatr 6.piętro, Pałac Kultury i Nauki, Pl. Defilad 1, Warszawa
🤶 Tego popołudnia najmłodsi na pewno nie będą się nudzić! Zapraszamy na świąteczne spotkanie z muzyką klasyczną i wspólne ubieranie choinki w Teatrze 6.piętro.
🎶 Koncert adresowany jest do młodszych słuchaczy (6-12 lat), będzie ciekawym wprowadzeniem ich w świat orkiestry. W tę muzyczną podróż zabierze nas dyrygent Marek Wroniszewski
🧑‍🎄 Wspólnie posłuchamy Bacha, wielkich Klasyków, ale też twórców XIX stulecia (z kolędową dygresją wobec zbliżających się świąt Bożego Narodzenia). Poznamy orkiestry od kameralnych składów po wielką orkiestrę symfoniczną.
Święta w Teatrze to propozycja dla całych rodzin 🤶🧑‍🎄🎅 – dla najmłodszego słuchacza mogą okazać się pierwszym krokiem do odkrycia wielkiej krainy dźwięków, a pozostali mogą tej podróży towarzyszyć podczas wspólnych atrakcji, które przygotowaliśmy po koncercie. Kto wie? Może w przyszłości dołączycie do grona wytrawnych melomanów?
Po koncertach zapraszamy wszystkich do foyer, na wspólnie animacje.
Partnerami Świąt 🎄 w Teatrze 6.piętro będą: Fundacja SENTIO, Green Caffe Nero.
Wykonawcy:
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
Marek Wroniszewski | dyrygent, prowadzący

🎫 Bilety dostępne na stronie www.teatr6pietro.pl

Obiad w Hard Rock Cafe z rozrywką dla dzieci? Brzmi świetnie, prawda?
Zapraszamy wszystkie dzieci (oraz rodziców) na animacje mikołajkowe w Sali Flower!🎅
Atrakcje przygotowały dziewczyny z Dzika Historia, a w planie tego dnia będą:
❄Zimowe tatuaże brokatowe,
🎄Tworzenie drewnianych ozdób na choinkę oraz papierowego łańcucha,
📌Projektowanie własnych przypinek,
🖍Dekorowanie kartek świątecznych,
⛄Mroźne bransoletki
🎈Modelowanie baloników
i wiele innych kreatywnych atrakcji.🎁
Sala zabaw choć duża, ma swoje ograniczenia, dlatego warto zrobić wcześniej rezerwację stolika w restauracji i dać nam znać, że chcecie dołączyć do zabawy.
Rezerwacje możecie dokonać poprzez wysłanie maila na adres warsaw@hardrockcafe.pl lub dzwoniąc do restauracji +48 22 222 07 00.

 • Animacje przewidziane są wyłącznie dla gości restauracji, a rezerwacja stolika nie gwarantuje miejsca w animacjach. Zabawy przewidziane są dla dzieci od 3 roku życia. Dzieci podczas zabawy pozostają pod opieką swoich opiekunów.

🎶 Koncert formacji GG. Violin na dwoje skrzypiec, w specjalnym repertuarze dla najmłodszych.
🎻🎻 W skład zespołu GG. Violin wchodzą Gutek (skrzypce elektryczne) i Gwidon (skrzypce akustyczne) – pochodzący ze Szczecina bracia, absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Są laureatami wielu konkursów skrzypcowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, m. in. w Krakowie, Lublinie, Filadelfii czy Teneryfie. Na swoim koncie mają występy w wielu europejskich i azjatyckich ośrodkach, m. in. we Włoszech, Francji, Szwecji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Luksemburgu, Korei, Japonii i w Polsce.
🎵 Obydwaj od zawsze zafascynowani byli tworzeniem własnej muzyki. Choć artystycznie wywodzą się z muzyki klasycznej, ich oryginalne utwory łączą ze sobą elementy różnych stylów, takich jak chillout, minimal, indie rock czy indie pop. Duże znaczenie w ich twórczości odgrywa muzyka folkowa. W ich utworach lub aranżacjach można odnaleźć całą paletę barw muzyki świata – od polskiej muzyki ludowej przez bałkańską i irlandzką aż po ludową muzykę Ameryki Południowej i Azji.
🌍 Mimo wspomnianej długoletniej współpracy formacja GG. Violin jest młoda, bo stworzona została w 2017 roku. Aktualnie zespół skupia się na tworzeniu coverów muzyki pop, elektronicznej, filmowej oraz folku, jednocześnie wciąż wzbogacając swój dorobek autorski.

Zapraszamy na Mikołajkowe spotkanie z naszymi zwierzakami oraz Ranczowy Jarmark Świąteczny.
Wśród wielu atrakcji m.in. czekać na Was będą:

 • ognisko (można zabrać swój prowiant)
 • Zupa Mocy z Kociołka i Bigos
 • gorące napoje: Ranczowa Zimowa Herbatka, kawa, herbata, czekolada
 • oscypki
 • miody BB Queen
 • pyszne swojskie Wędliny z Dębiny
 • świece sojowe
 • rękodzielnicze wyroby i ozdoby świąteczne
 • Manufaktura Słodyczy
 • naturalne kosmetyki z lawendy – Zioła Lavender Farm
 • produkty Tupperware
  A około g. 16 odwiedzi nas Święty Mikołaj (rodziców grzecznych dzieci prosimy o wcześniejszy kontakt:))
  Osoby chętne na przejażdżkę specjalnymi saniami Mikołaja prosimy o kontakt na msg lub sms w celu zarezerwowania miejsca – koszt przejażdżki 30 zł/osoba.
  W kolejnych dniach będziemy przybliżać Wam naszych Wystawców.
  Serdecznie zapraszamy 🙂
  WSTĘP WOLNY

✨ sala widowiskowa i foyer
🎫 bilet na spektakl: 15 zł
⛄ g.12 spektakl “Zimowa Przygoda” Teatr Lalek Rabcio z Rabki (50 min.) reż. Dariusz Wiktorowicz / wiek: 4+
sala widowiskowa / bilet: 15 zł
🎁 g.13 Mikołajkowa niespodzianka dla dzieci
foyer
❄ Wszystkim dzieciom bliska jest postać głównego bohatera bajki. Jest nim sympatyczny Bałwanek ulepiony wraz z pierwszym padającym śniegiem. Zosia, Jurek i Stenia postanawiają podarować mu wycięte z papieru serce. Ich dar jest tak szczery, że Bałwanek ożywa i rusza przed siebie. Wkrótce zatęskni za swoimi małymi stwórcami i postara się ich odszukać, a to nie obędzie się bez przygód! Nie wszyscy w tej historii są postaciami pozytywnymi. Podwórkowy łobuziak – Paweł dokucza nie tylko dzieciom, ale i Bałwankowi. Ten pragnąc jego zmiany postawy postanawia podarować mu swoje serce. Bałwanek po tym geście wraca do pierwotnej śnieżnej postaci. Jednak jego dar przynosi pozytywny skutek. Paweł okazuje skruchę, a jego pozytywna zmiana zachowania w stosunku do otoczenia ożywia Bałwanka na nowo.

Zima już za rogiem, ale my się zimy nie boimy, bo wiemy, że nasze bestie ogrzeją nas w chłodne wieczory!
Szczęśliwi i dumni informujemy, że 4 grudnia odbędzie się już piąta edycja najbardziej Kudłatych Targów we wszechświecie. 🐕
Psiarze i kociarze, psiary i kociary, przybywajcie ponownie!
Czekają na Was wyjątkowi wystawcy, u których będziecie mogli kupić wspaniałe akcesoria dla swoich bestii, a także dla bliskich Wam osób, które są miłośnikami zwierząt. Zapraszamy też do naszej Kudłatej Strefy Edukacyjnej na wykłady ze specjalistami i specjalistkami oraz warsztaty, a także do DObroczynnej Kudłatej Psiej Fotobudki, gdzie znany i kochany Piesek Warszawski strzeli fotkę Waszej bestii 📸

Dawno, dawno temu… A może wcale niedawno…? W prastarym lesie rosło 🌳 magiczne drzewo. Z powalonej piorunem gałęzi dobry duch lasu wyrzeźbił trzy prześliczne 🎠 koniki. Dwa z nich były czerwone jak zachodzące słonko, a ten trzeci biały jak księżyc. Czerwone koniki bawiły się ze sobą i ani myślały zaprosić do zabawy białego… A on tak bardzo chciał, by go polubiły, tak chciał być do nich podobny, że nie zauważył, że jak sam jest ważny i potrzebny, i jak wiele znaczy dla całego lasu…
„Baśń o trzech konikach” to prosta opowiastka inspirowana motywami ludowymi i skierowana do młodszych dzieci. Przypomina nam, jak ważne jest to, by być sobą oraz że dobro, które ofiarujemy, zawsze do nas wróci.
Baśń jest bogato ilustrowana 🎶 muzyką “Kapeli ze Wsi Warszawa”, dzięki czemu przypadnie do gustu zarówno najmłodszym, jak i nieco starszym widzom.
Występują: Julianna Dorosz, Sylwia Koronczewska-Cyris, Aleksandra Leszczyńska, Marcin Chomicki, Igor Fijałkowski, Marcin Ryl-Krystianowski.


Spektakl dla dzieci: od 3 do 7 roku życia.
🎟 Bilety w cenie 30 zł dostępne w kasach Mazowieckiego Instytutu Kultury oraz online: https://tiny.pl/w9cs6.
Po spektaklu zapraszamy na warsztaty 🎭🎨 teatralno-plastyczne, zapisy kasa@mik.waw.pl

🎄🎄 Wracają Targi Bożonarodzeniowe w PME! 🎄🎄

Bardzo się cieszymy, że po dwuletniej przerwie możemy Państwa ponownie zaprosić do muzeum na wyjątkowe, tradycyjne targi świąteczne. 🙂
Jak podczas poprzednich edycji i tym razem będzie to wspaniała okazja do spotkania utalentowanych twórców ludowych i rzemieślników, a także do zakupu tradycyjnych ozdób świątecznych oraz rękodzieła. 🎁
Będą m.in. koronki, hafty, ceramika, wycinanki, ozdoby ze słomy, ukraińskie ozdoby ludowe z tekstyliów i materiałów roślinnych oraz drewniane, rzeźbione zabawki dla dzieci. Nie zabraknie także regionalnych słodkości!

Targi świąteczne w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie były pierwszym i jedynym takim wydarzeniem w stolicy w latach 90-tych. Obecnie podobnych wydarzeń odbywa się wiele, a mimo to wyprawa po prezenty do muzeum stała się dla wielu warszawiaków tradycją. Podczas przerwy wielu osobom brakowało naszych targów, dostaliśmy moc pytań o powrót targów do muzeum.
I wróciły! Odbędą się w PME w niedzielę 4 grudnia w godz. 10-18.
🎫 Wstęp w ramach biletu do muzeum.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments