Gry i komiksy dla dzieci idealne na prezent

Gry i komiksy dla dzieci idealne na prezent

Jeśli szukasz inspiracji na prezent mikołajkowy lub świąteczny – ten wpis jest odpowiedzią na Twoje poszukiwania. Ale przyda się też wszystkim rodzicom, którzy szukają pomysłu jak fajnie spędzać z dziećmi długie jesienne i zimowe wieczory. Najlepsze gry i komiksy dla dzieci polecają się poniżej!

świąteczne wydanie Pędzących żółwi

To cudowny klasyk w bożonarodzeniowej odsłonie. Znając jednak miłość dzieci do Świąt, bardzo chętnie będą grały w nią przez okrągły rok ;) Lubię tę pozycję, bo jest inna niż wszystkie – właściwie pozbawiona rywalizacji. To przewrotne, bo mówimy o… wyścigu pędzących żółwi! Gracze ścigają się nie ujawniając koloru “swojego” żółwia. Uwielbiam patrzeć jak młodsze dzieci aż przestępują z nogi na nogę, bo chciałyby podzielić się tajemnicą. Jednak dzięki temu, że nikt inny nie wie, którym żółwiem pędzimy na metę – zabawa jest dużo lepsza. Przy tej grze spędzamy wieczory pełne śmiechu – Mila mogłaby grać codziennie!

Dostępne tutaj: świąteczne wydanie Pędzących żółwi

seria UBONGO

Ubongo to nie tylko wciągająca gra dla całej rodziny. To cała seria gier, w której coś dla siebie znajdą zarówno młodsi jak i starsi gracze, ci mniej i bardziej zaawansowani. Dzięki dedykowanemu rozszerzeniu, w zabawie może wciąż udział aż 6 osób. Siłą rozgrywki jest jej prostota, a celem gry – ułożenie kolorowych elementów na planszy w taki sposób, aby zakryć wszystkie białe pola. Kto pierwszy, ten lepszy – a w nagrodę zgarnia jeden z kryształów.

Dostępna tutaj: seria gier UBONGO

Ryzyk Fizyk

Gra obsypana deszczem nagród i zasłużenie określana najpopularniejszą grą imprezową na świecie. Może za jej sukcesem kryje się mieszanka quizowych pytań z wiedzy ogólnej i szczypta ryzyka? Odpowiedz na pytanie, a jeśli nie znasz odpowiedzi – oszacuj, który z graczy wytypował poprawnie.

Dostępna tutaj: gra Ryzyk Fizyk

Komiksy dla dzieci:

prenumerata GIGANT POLECA

W przewrotny sposób komiksy z Kaczorem Donaldem totalnie mnie wzruszają. Może nie same komiksy, ale widok moich dzieci czytających je. Pamiętam doskonale, że kilka (-naście? no, dobrze – kilkadziesiąt – rety, jak to w ogóle brzmi) lat temu razem z moim Bratem uwielbialiśmy GIGANTY. Czytaliśmy je razem, a później każdy oddzielnie – nowy numer w domu to było święto! Na tyle te komiksy były wtedy dla mnie ważne, że pamiętam o nich po tylu latach (i była jeszcze guma do żucia DONALD i gazetka Kaczor Donald, do której zawsze dołączane były jakieś śmieszne gadżety, ahhh wspomnienia…).

Poza tym, że lubię patrzeć jak Leo i Mila sami czytają, lubię też słuchać tych opowieści. Albo czytać komiksy razem z dziećmi. Generalnie do dziś jestem wierną fanką ekipy z Kaczogrodu ;) i cieszę się, że udało mi się wciągnąć do klubu swoje dzieci.

dostępna tutaj: prenumerata serii GIGANT POLECA

GIGANT POLECA to najfajniejsze na świecie komiksy dla dzieci

Pamiętniki Sknerusa Mc Kwacza

O pamiętnikach w zasadzie nie mam po co pisać, bo moje odczucia to KOPIUJ-WKLEJ z akapitu powyżej. Dla mnie Wujek Sknerus, Kaczor Donald, Diodak, Bracia Be i inni to najlepsze ziomki z dzieciństwa. Z radością zamawiam dzieciom kolejne pozycje serii i chętnie towarzyszę im w lekturze.

Dostępna tutaj: Pamiętniki Sknerusa Mc Kwacza

seria DELISIE

Pyszna seria komiksów – przyrządzona ze smakiem i piękną kreską przez polskich twórców. Co znaleźliśmy w Delisiach? Na pewno nieskończoną wyobraźnię i kreatywność twórców, smakowite opowieści z krainy dań, które wszyscy znamy i lubimy i smaczki ukryte dla odrobinę starszych czytelników. Seria jest bardzo delikatna, a opowieści wciągające – to super propozycja dla dzieci, które są na początku czytelniczej drogi.

dostępna tutaj: seria DELISIE

seria o Myszce Miki

Piękne wydanie, kolejna z propozycji wydawnictwa EGMONT, która po prostu zachwyca. Seria o Myszce Miki to książki w formacie A4, w twardej oprawie, od okładki do okładki wypełnione magią. W tych książkach mieszkają piękne, odległe światy, do których możemy podróżować razem z dziećmi. Albo wypuszczać je na samodzielne ich odkrywanie.

dostępna tutaj: seria o Myszce Miki

Luc Junior

To pięknie wydany album z komiksowymi przygodami Luca Juniora – młodego reportera. Luc razem ze swoim przyjacielem – fotografem Ciaptakiem i psem Alfonsem przeżywa niezwykłe przygody i prowadzi śledztwa. Cechy charakterystyczne: umiejętnie budowane napięcie i poczucie humoru.

dostępna tutaj: Luc Junior

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments