Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 6-8 stycznia

Z nowym rokiem powitaliśmy też wiosnę. Wprawiła naturę w osłupienie, a nam pokrzyżowała zimowe plany. Weekendowa Zajawka także sprawi, że Wasze dotychczasowe plany lęgną w gruzach, bo wprost nie można jej się oprzeć! Zajrzyjcie do niej koniecznie i twórzcie magiczne wspomnienia już dziś!

Spis treści:

PIĄTEK, 6 stycznia

Czym jest grupa terapeutyczna dla dzieci z ED?
To spotkania dedykowane uczniom z Edukacji Domowej, którzy potrzebują wsparcia w kontaktach społecznych.
W trakcie zajęć uczestnicy będą mogli rozwijać swój potencjał społeczny, uczyć się rozwiązywać problemy, rozwijać swoje mocne strony, a także poczucie wartości oraz doświadczać dobrej zabawy.

Dla kogo?
Dla dzieci uczących się w ramach edukacji domowej, które nie czują się pewnie w relacjach społecznych, dla których życie w grupie jest trudne i często związane z napięciem, lękiem.

Szykujcie ciepłe czapki i rękawiczki, wyjmijcie łyżwy z szafy i przygotujcie mnóstwo uśmiechu! Już od 1 grudnia zapraszamy na Praską Ślizgawkę na Placu Konesera❗
📍 Plac Konesera | Centrum Praskie Koneser
📅 Codziennie, od 10:15 do 22:00
🎫 Bilet wstępu na ślizgawkę na 75 minut – 7 zł
🎫 Wynajęcie łyżew – 7 zł
🎫 Chodzik – 10 zł / 30 min
🎫 Ostrzenie łyżew – 10 zł
🆓 Wstęp na lodowisko oraz wypożyczalnia – bezpłatne dla Klientów Centrum Praskiego Koneser
po okazaniu paragonu z dnia bieżącego na kwotę minimum 20 zł.
1 paragon = 1 osoba uprawniona do wejścia gratis

Zajęcia sensoryczne, czyli zajęcia z zakresu integracji sensorycznej, są doskonałym wsparciem rozwoju małych dzieci. Rozwój dziecka w pierwszych miesiącach i latach w znaczny sposób wpływa na jego funkcjonowanie w wieku dorosłym, a ćwiczenia sensoryczne mogą pomóc w harmonijnym rozwoju. Zajęcia sensoryczne to przede wszystkim edukacyjna zabawa, dostarczająca optymalną ilość kontrolowanych wrażeń dotykowych, przedsionkowych i propriocepcyjnych (czyli odpowiedzialnych za orientację własnego ciała).

Trening Umiejętności Społecznych (TUS) to forma terapii realizowana w grupie rówieśniczej. Dzieci pod opieką certyfikowanego trenera TUS, uczą się jak budować satysfakcjonujące relacje z innymi, jakie zachowania są społecznie akceptowalne, a jakie nie, jakich granic nie należy przekraczać, uczą się odczytywać i nazywać emocje, gesty i mowę ciała. Umiejętności te ćwiczone są podczas zabaw i gier, a przede wszystkim dzięki tworzeniu przez terapeutów sytuacji społecznych umożliwiających przełamania błędnych schematów i sposobów reagowania.

Ikony Motoryzacji powracają!
Druga edycja wystawy wystartuje już 6 stycznia na PGE Narodowy w Warszawie.
Wraz z komunikatem o przywróceniu obiektu do użytkowania możemy wreszcie oficjalnie poinformować, że to właśnie w tym spektakularnym miejscu zaprezentujemy nowe Ikony Motoryzacji.
Nadchodząca edycja będzie obfita w nowe wyjątkowe auta i motocykle. Wśród nich zobaczycie Hipersamochody, legendy motorsportu, przepiękne klasyki, customowe restomody oraz elektryzujące nowości.
70 samochodów, 15 motocykli, wartość kolekcji to ponad 70 milionów złotych!
Spotkania z ludźmi ze świata motoryzacji, strefa symulatorów, strefa motorsportu, konkursy, turnieje i wiele wydarzeń towarzyszących.
Jeszcze więcej motoryzacyjnych emocji i aktywności dla całej społeczności pasjonatów.

Roztapiająca serca muzyczna animacja zachwyciła widzów 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Film zdobył nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych oraz wyróżnienie Zespołu Edukatorów Filmowych.

POKAZY PRZEDPREMIEROWE: “YUKU I MAGICZNY KWIAT”
6 stycznia, piątek. godz. 11:45
7 stycznia, sobota, godz. 11:30

ZWIASTUN: youtu.be/2pSjC4uGZHM

Kolorowe, drewniane domki przywodzą na myśl syberyjską część Rosji, wtopione w zieleń tworzą spokojny, offowy fragment miasta, schowane za blokami miasteczko- ogród. W latach 50 mieszkali tu budowniczowie Pałacu Kultury i Nauki. Kim byli, jak i czym żyli? Gdzie jedli, gdzie dbali o kondycję ducha i ciała? Jak władza ludowa troszczyła o ich morale i wysoką wydajność na placu budowy? Co po nich pozostało?
Różnobarwne drewniaki będą punktem wyjścia do opowieści o Rosji, kuchni, obyczaju, o cywilizacji szczycącej się wybitną kulturą i nadzwyczajnym pięknem. O wielowiekowym niełatwym sąsiedztwie.
Start: 06. 01. 2023 o 12:00 przy Ratuszu Bemowa (ul.Powstańców Śląskich 70).
Czas trwania: 2 h.
Spacer prowadzi: Monika (Panna Warszawianna)- licencjonowana przewodniczka po Warszawie, rusycystka i rusofilka.
Wszelkie informacje pod nr tel: 507857057
Spacer nie jest biletowany, mile widziany napiwek 🙂

Mała myszka z ukulele, czyli muzyczna przygoda pełna wrażeń! Yuku musi opuścić rodzinne strony, aby pomóc babci. Odważnie wyrusza w dalekie Himalaje na poszukiwania magicznego kwiatu.
Myszka Yuku mieszka z rodziną w piwnicach wielkiego zamku. Pewnego dnia dowiaduje się, że jej babcia potrzebuje magicznego kwiatu z Himalajów. Rozwiązanie jest proste – trzeba ruszyć w drogę i go znaleźć! W lesie zdającym się nie mieć końca można się zgubić, a wszędzie czyhają dzikie zwierzęta. Yuku ma jednak silną motywację, żeby trafić do oddalonych szczytów. Nieoczekiwaną pomocą dla myszki będą piosenki grane na ukulele i zagadki, które usłyszała w zamkowych piwnicach. Dzięki nim po jej stronie staną Lis i Lisica, a także Królik. Najgroźniejszy rywal, czyli Wilk pilnujący gór, może okazać się nie taki straszny, jak go malują! Czy Yuku uda się pomóc babci i znaleźć magiczny kwiat?
Roztapiająca serca muzyczna animacja zachwyciła widzów 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Film zdobył nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych oraz wyróżnienie Zespołu Edukatorów Filmowych.
Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=2pSjC4uGZHM
Film dla dzieci od 5. roku życia

🌔 Koncerty odbędą się w Planetarium w terminach 30 grudnia i 6 stycznia o godz. 20.00. Wykonaniu na żywo towarzyszyć będą specjalnie przygotowane kosmiczne wizualizacje.
Bilet w cenie ulgowy/normalny: 36 zł można zakupić na naszej stronie: https://bilety.kopernik.org.pl/

Zapraszam na spacer po Krakowskim Przedmieściu, podczas którego usłyszymy historie niekoniecznie wszystkim znane.
Spotykamy się w piątek, 6 stycznia 2023 r. o godz. 19.00 pod pomnikiem Mikołaja Kopernika. Spacer przewidziany jest na około 75 min.
Dowiemy się m.in.:
Co ma wspólnego Mikołaj Kopernik z kanapką?
Gdzie stał i z czego słynął Pałac wzorowany na fasadzie Zamku Królewskiego?
Gdzie znany rzeźbiarz “pociągnął za spust”?
Kto włóczył się po mieście z “kaczką Leokadią”?
Gdzie miał swoją kamienicę “ojciec polskiej fotografii”?
Kto udał się do teatru “po linie”?
Kim była “Lodowa dama”?
Kto zrobił z “Polski Dziadów”?
Dlaczego Krakowskie było “wąskie”?
Co to były za “(…) cyce”?
Kto kolekcjonował kobiece głowy?
Gdzie ta kawiarnia słynąca z rozgrywek szachowych?
i wiele innych…
Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, natomiast jeśli uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek…
Spacer poprowadzi przewodnik Warszawskiego Zaułka. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia.

SOBOTA, 7 stycznia

W trakcie zajęć wyjaśniamy skąd się biorą i czym są pieniądze. Pokazujemy dlaczego warto oszczędzać i jak w łatwy sposób liczyć w pamięci. Rozmawiamy o aktualnych wydarzeniach gospodarczych, o których słyszą dzieci, wyjaśniając je na prostych przykładach. Wcielamy się w różnorodne postaci, takie jak prezydent, premier czy przedsiębiorca, doświadczając, co mogą zdziałać poszczególne osoby. I wiele, wiele innych.
Chcesz wiedzieć więcej: https://flobadob.pl/mlodzi-przedsiebiorcy/
➡️Na zajęcia obowiązują zapisy!
https://flobadob.pl/zapisy-on-line/
Masz dodatkowe pytania?
📧 pisz: kontakt@flobadob.pl
☎️dzwoń: 502 970 978

Sobotni cykl zajęć „Z Fryckiem w świat muzyki” to nowa propozycja edukacyjna Muzeum Fryderyka Chopina skierowana do dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Muzealni Edukatorzy i Animatorzy wprowadzą uczestników w fascynującą krainę dźwięków przy pomocy różnorodnych instrumentów – zarówno tych bardziej tradycyjnych, jak i zupełnie nowych. Podczas spotkań dzieci będą miały szansę zapoznać się z nowoczesnym wynalazkiem stosowanym w edukacji muzycznej – Musiconem, a także z urządzeniami do produkcji i miksowania dźwięku. Zwieńczeniem cyklu będzie zaproszenie do wspólnego muzykowania nie tylko naszych młodych adeptów, ale również ich rodziców. Podczas ostatniego, rodzinnego spotkania wykonamy razem poznane piosenki, akompaniując sobie na poznanych instrumentach.
Zajęcia mają na celu wprowadzenie dzieci niekształcących się kierunkowo w zakresie muzyki w świat dźwięków i instrumentów.
📍 Gdzie: sala konferencyjna Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina (ul. Tamka 43)
📅 Kiedy: wybrane soboty o godz. 11:00
Harmonogram:
🔹 8.10.2022 „Przedstaw się rytmem. Gramy na instrumentach perkusyjnych”
🔹 22.10.2022 „Mała orkiestra. Bum Bum Rurki”
🔹 12.11.2022 „Pan Fortepian. O ulubionym instrumencie Fryderyka Chopina”
🔹 26.11.2022 „Nuty i pięciolinia. Tajniki zapisu muzyki”
🔹 10.12.2022 „Hej, kolęda, kolęda!”
🔹 7.01.2023 „Piosenki zimowe. Zabawy remiksem muzycznym”
🔹 21.01.2023 „Noworoczne rodzinne muzykowanie”
📌 Bilety: http://bilety.nifc.pl (Karnet 140 zł na 7 spotkań, brak biletów na pojedyncze zajęcia)

🌊 Wisła to doskonałe miejsce życia dla wielu gatunków zwierząt, w tym przede wszystkim ptaków. Ta wyjątkowa ptasia ostoja to dom dla rzadkich i zagrożonych wyginięciem gatunków, które objęte są szczególną ochroną w ramach sieci Natura 2000.
Zapraszamy na cykl ornitologicznych spacerów, w trakcie których poznamy skrzydlatych mieszkańców Dzielnicy Wisła. Spacery odbywać się będą w każdą pierwszą sobotę miesiąca i startować spod Pawilonu Edukacyjnego Kamień.
🐦 Drugi spacer „Ptasia zima – kalendarzowa czy meteorologiczna?” 🐦
Wraz z końcem lata niektóre nadwiślańskie gatunki, takie jak rybitwy i ptaki siewkowe przygotowują się do odlotu w cieplejsze rejony Europy, a nawet globu. Z drugiej strony, ptaki z kierunków północnych i wschodnich przylatują na zimną porę roku do nas. Dla nich sroga zima na tundrze czy tajdze nie daje szans na przetrwanie. Takie wędrówki podejmują m.in. mewy, nury i rzadkie gatunki kaczek takie jak uhle, lodówki i bielaczki. Oprócz dziesiątek nurogęsi, setek kormoranów i tysięcy mew możemy zimą zobaczyć różne inne, nietypowe gatunki. A jaki wpływ na ptaki nad Wisłą ma obecne ocieplenie?
📆 Ciepłej zimie przyjrzymy się razem z ornitologiem Zarządu Zieleni Hubertem Mateuszczykiem. Zapraszamy 7 stycznia o 13.00, zbiórka pod Pawilonem Edukacyjnym Kamień (ul. Wybrzeże Puckie 1). WSTĘP WOLNY.

BAL NOWOROCZNY dla dzieci “Haust powietrza na Nowy Rok”
Zapraszamy na warsztaty i Bal Noworoczny, Rozpoczniemy również nowy temat na 2023 rok w filii Radość „Ochrona powietrza, jak chronić ziemską atmosferę”
Bal poprzedzą warsztaty tworzenia nakryć głowy i masek karnawałowych dla „Odlotowego EKO Pilota”
Prowadzenie warsztatów: Agnieszka Dąbrowska
Prowadzenie balu: Urszula Marciniak
wstęp wolny / liczba miejsc ograniczona / zapisy mile widziane

Przepracowałem w tym lesie większość swojego życia zawodowego. Jest to jedna z pereł natury warszawskiej. Bioróżnorodność na tym skrawku dziczy jest zdumiewająca. Będziemy rozmawiać kto i co tu żyje, żył. Będzie kilka gorzkich i kilka wesołych historii zwierząt, ludzi i roślin.
Koszt 30 zł. Zniżki rodzinne i grupowe.

Zapraszamy dzieci i rodziców na warsztaty ceramiczne! W soboty w g. 12-14 dzieci lub całe rodziny mogą lepić co tylko dusza zapragnie. Każdy może zrealizować swoje autorskie pomysły! Używamy do tego wyjątkowe materiały:

 • gliny hiszpańskie oraz dzikie polskie
 • przyjazne dla środowiska i skóry angoby, slipy
 • nietypowe szkliwa spożywcze
 • floaty i tlenki do tworzenia własnych szkliw
 • szkiełka ceramiczne
  +ozdobne wałki, stemple, zioła….
  Wypalanie gliny i szklanych form wliczone w cenę.
  Cena za pojedyncze zajęcia: 60 zł dorośli i 50 zł dzieci/os.
  Zapisy i informacje: m.ble@o2.pl
  Prowadzenie: Michał Błędziński
  Zajęcia z ceramiki są dwustopniowe; 1 zajęcia – lepienie, 2 zajęcia – malowanie i szkliwienie wstępnie wypalonych prac.

🧒 Zapraszamy na zajęcia historyczno-plastyczne dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat w ramach cyklu:
🕵🏻 Zamkowa Akademia Młodego Eksploratora
W zależności od tematu, uczestnicy poznają wnętrza i dzieła z kolekcji Zamku lub te prezentowane na wystawach czasowych. Pierwsza część spotkania to omówienie tematu, druga przeznaczona jest na warsztat plastyczny. Istnieje możliwość uzyskania dyplomu ukończenia Akademii (wymagana obecność na przynajmniej 6 zajęciach).
Dzieci mogą uczestniczyć w spotkaniu samodzielnie bądź w towarzystwie opiekunów.
👤 Prowadzący: Sławomir Szczocki
Czas trwania jednego spotkania: ok. 90 min
Termin: pierwsza sobota miesiąca, godz. 10.00, 11.00 lub 12.00
🎫 Bilety w cenie 20 zł / os. dostępne online oraz w kasie Zamku

„Królowa śniegu” to ponadczasowa baśń Hansa Christiana Andersena, która rozgrzewa miliony czytelników już od 1845 roku. To przepiękna opowieść, która na dobre zadomowiła się nie tylko w dziecięcej wyobraźni.
Specjalnie napisana na potrzeby Teatru Capitol, zupełnie nowa adaptacja sceniczna ukochanej przez pokolenia historii jest pełna humoru, magii oraz fascynującej tajemnicy.
Groźna, a jednocześnie pociągająca Kraina Lodu, zła i piękna królowa, rozbite kawałki zaczarowanego zwierciadła i ekscytujące przygody Gerdy poszukującej Kaja, składają się w fantastyczne obrazy o odwiecznej walce dobra ze złem.
Muzycznie rozśpiewana inscenizacja w nowoczesnej scenografii sprawi, że będzie to podróż niezapomniana dla Widzów w każdym wieku. Pełna przygód historia niesie ponadczasowe wartości, podkreśla jak ważne w życiu są przyjaźń i miłość.
Ważna informacja dla wychowawców i nauczycieli:
Spektakl „Królowa Śniegu” zawiera punkty w zakresie edukacji polonistycznej i etycznej. Rozwija umiejętności w zakresie percepcji wizualnej, obserwacji i doświadczeń oraz uważnego słuchania tekstów interpretowanych artystycznie. Uczeń określa, co jest dobre, a co złe w otaczającym go świecie na podstawie sytuacji przedstawionej w spektaklu. Ponadto „Królowa Śniegu” wchodzi w kanon lektur szkolnych – przedstawienie będzie znakomitym uzupełnieniem omawianej podczas lekcji lektury.

👧🧒Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 4-10 lat na wystawę Fikaj z Koziołkiem Matołkiem. Jest ona z wielu powodów specjalna i ważna. Jednym z nich są tegoroczne 90. urodziny Koziołka Matołka. Drugim – niemniej ważnym – fakt, że jest to pierwsza wystawa dla dzieci w Muzeum Karykatury w Warszawie!
🎟Można już kupować bilety tu: https://tiny.pl/w11xl, do czego zachęcamy.
ℹ Wystawę najlepiej zwiedzać w przedziałach czasowych, które wprowadziliśmy na czas naszej dziecięcej:
🔸w tygodniu 9:30 – 11:30 | 11:30 – 13:30 | 13:30 – 15:30 | 15:30 – 17:30,
🔸a w weekendy 10:00 – 12:00 | 12:00 – 14:00 | 14:00 – 16:00 | 16:00 – 18:00).
🎡Przez dwie godziny można się będzie przeciskać, przeskakiwać, zjeżdżać, czołgać, wyciągać, przyczepiać i wspinać w przestrzeni muzeum pełnej oryginalnych kadrów i rysunków z przedwojennych wydań „Przygód Koziołka Matołka”.

Zapraszamy na VIII Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu scholi rodzinnej Żywioł wSzelki!
Koncert odbędzie się 7 stycznia o godz. 16:00 w Parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Warszawie (ul. Popularna 46). Jak co roku wystąpią mali i duzi, chórzyści i instrumentaliści, rodzice i dzieci.

Zapraszam na spacer po Nowym Świecie, dawnym salonie Warszawy. Podczas spaceru usłyszymy historie niekoniecznie wszystkim znane.
Spotykamy się w sobotę, 7 stycznia 2023 r. o godz. 16:00 na rogu ulic Nowy Świat i Świętokrzyska 4 (na tyłach Pałacu Staszica). Spacer przewidziany jest na około 80min. 🙂
Podczas spaceru dowiemy się m.in.;
Gdzie rozśmieszał Kabaret Dudek?
Kogo nazywano Chaplin w spódnicy?
Gdzie znajdował się jeden z pierwszych w Warszawie dancingów?
Kim był i gdzie mieszkał Agent nr 1?
Gdzie można było kupić kawę Wiedeńską?
Gdzie mieszkali rodzice Fryderyka Chopina?
Co znajdowało się w miejscu Domu pod Biustonoszami?
Gdzie grywał na fortepianie Ignacy Jan Paderewski?
Gdzie kupowała buty księżniczka Kiuko, bratowa cesarza Japonii?
i wiele innych…
Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, natomiast jeśli uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek (…)
Spacer poprowadzi przewodnik miejski Warszawskiego Zaułka. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia. 😉

NIEDZIELA, 8 stycznia

Interaktywny koncert kolędowo-zimowy dla dzieci z grupą Projekt Muzyka
Filia CKW na placu Vogla 62
Godz. 12:30
Styczniowy koncert w Centrum Kultury Wilanów to muzyczne spotkanie w zimowym klimacie. Obudzimy dżdżownicę, która drzemie w drzewie i zabierzemy ją na zimowy spacer, podczas którego odszukamy w śniegu rymy do zimy. To wszystko na żywo! przy akompaniamencie różnych instrumentów. Pojawią się: pianino, flet poprzeczny, klarnet, ukulele, melodyka, dzwonki, cajon i proste instrumenty perkusyjne. Będziemy wspólnie śpiewać, grać i ruszać się w rytm muzyki. Wspólnie zaśpiewamy ulubione kolędy.
Bilety w cenie 10 zł (dzieci) i 15 zł (dorośli) do nabycia w placówkach Centrum Kultury Wilanów. Prosimy o wcześniejszy zakup biletów i punktualne przybycie!

“Szopka kukiełkowa”
Przedstawienie dla dzieci w wieku 3+ w wykonaniu Teatru Animacji FalkoShow z Lanckorony.
8 stycznia 2023, niedziela, godz. 17.00
Całkiem przypadkiem Lalkarz natknął się na starą tajemniczą walizę pełną drewnianych kukiełek. Niestety, widać po nich wyraźnie upływ czasu. Czy uda mu się je odnowić i tchnąć nowe życie tak, aby ponownie mogły odtwarzać sceny bożonarodzeniowej i noworocznej szopki?
Czas: 40 minut
Bilet 20 zł. Ilość miejsc ograniczona. Sprzedaż biletów od 18.12.2022.

Powszechnie znane jest stwierdzenie, że muzyka 🎶 jest dobra na wszystko, poprawia humor i dodatkowo łączy pokolenia. Tym razem połączy sąsiadów i zapoczątkuje lokalną tradycję corocznego kolędowania na Zaciszu.
Okres 🎄 Świąt Bożego Narodzenia 🎄 to czas radości i wspólnego muzykowania. Dzielmy się dobrem z sąsiadami i twórzmy nową tradycję.
Startujemy w niedzielę 🗓️ 8 stycznia 2023r o godz. 17.00 na skrzyżowaniu ulic Kanałowej i Blokowej (Karczma Bałkańska Dusza). Przejdziemy ulicą Protazego do stacji metra Zacisze, a następnie ulicą Codzienną i Blokową. Udamy się do Domu Kultury Zacisze, który zaprasza na kubek gorącej herbaty. 🍵
Zachęcamy do przebrania się! Za kogo? Możliwości jest wiele… za anioły, diabły, śmierć, turonia, dziada lub babę. Dobra zabawa i dużo radości gwarantowane. Postaramy się nie fałszować 🙂 Będzie też międzynarodowo. Do wspólnego śpiewania zaprosiliśmy naszych sąsiadów z Ukrainy.
Dodatkowo chcemy zainaugurować projekt o roboczym tytule 👉 “Ku Pamięci” 👈. Gdzie jednym z działań jest tworzenie bazy zdjęć amatorskich, wykonanych przez mieszkańców obrazujących życie naszego obszaru. W zamyśle mają to być zdjęcia o charakterze reportersko-dokumentalnym i krajobrazowym.
Pierwszy pochód kolędników na Zaciszu jest idealny powodem, aby zrobić świetne zdjęcie. Tak więc 📸 📱 aparaty i telefony w dłoń i przybywajcie!
Zapraszamy Was do współtworzenia nowej tradycji.

Święty Mikołaj rozdał już prezenty wszystkim dzieciom na świecie. Zasiadł
teraz wygodnie w fotelu i popija gorącą herbatę z miodem.
Już za chwilę uda się na zasłużony odpoczynek. Nagle porywisty, zimowy wiatr
przywiewa Śnieżynkę Biały Puszek! Trochę szalona i dziwna z początku Śnieżynka
ląduje wprost na podwórzu Świętego Mikołaja…
Co wyniknie z tego nieoczekiwanego spotkania? Jeśli chcecie dowiedzieć się,
przybywajcie do ośnieżonego Teatru! Tylko u nas dowiecie się skąd wziął się Święty
Mikołaj i jak przygotowuje się prezenty w dalekiej Laponii.
Wraz ze Śnieżynką Białym Puszkiem zaśpiewacie zimową piosenkę, wystąpicie w
mikołajkowej orkiestrze symfonicznej i sprawdzicie, kto z Was mógłby zostać
Świętym Mikołajem. Razem odkryjemy tajemnicę Świąt Bożego Narodzenia.
Uwaga! Niespodzianką dla imieninowych gości będzie pokaz mody mikołajkowej!
Spektakl dla dzieci w wieku 3-7 lat
Scenariusz i reżyseria:
Hanna Kochańska, Jacek Zawada
Występują w rolach:
Śnieżynki Mikołaja
Hanna Kochańska Jacek Zawada
Premierowe piosenki: Jacek Zawada
Opracowanie muzyczne: Mateusz Dębski
Scenografia i kostiumy Wojciech Stefaniak
Projekt plakatu i opracowanie graficzne: Piotr Grzegorzewski
Produkcja: Booking Place sp. z o.o.
Premiera sezonu teatralnego 2022/2023
Teatr Imka w Warszawie
3 grudnia 2022 roku
(Prapremiera odbyła się w Teatrze Kamienica 8 grudnia 2013 roku)

FAMILIJNY KONCERT NOWOROCZNY “Niezwykłe instrumenty – HARFA”
Familijny koncert w wykonaniu Anny Faber połączony z opowieścią o historii harfy i warsztatami. Kto wie że harfa była znana 5000 lat temu w Azji Mniejszej?
ANNA FABER – wybitna polska harfistka, posiadająca w swoim dorobku niezliczoną ilość koncertów i recitali zarówno w Polsce jak i w całej Europie. Zajmuje czołowe miejsce wśród
światowych „Gwiazd Harfy”. Absolwentka Akademii Muzycznej (obecnie Uniwersytet Muzyczny) im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest również absolwentką Studium Pedagogicznego tejże Uczelni. Nagrodzona Specjalną Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „w uznaniu nieocenionych zasług dla kultury polskiej”.
Gościnnie na flecie zagra Luiza Figiel
wstęp 20 zł. od osoby

❗️Prawdziwa giełda staroci, jakich mało zostało❗️
Tylko antyki / bibeloty / starocie, bez wszechogarniającego zalewu chińskich produktów dzisiejszych targowisk🛎
Do tego rękodzielnicy i artyści…
Wszystko to na utwardzonym i zadaszonym terenie, z pełnym węzłem sanitarnym i parkingiem🏛
Na terenie duży wybór punktów gastronomicznych🍜🍗
Falenicka Giełda Staroci, to miejsce gdzie miło spędzisz czas z rodziną, coś zjesz, skorzystasz z atrakcji, a jednocześnie nabędziesz autentyczne, oryginalne, niepowtarzalne starocie, sztukę i to, co inni zrobili własnymi rękami 😊

Spektakl dla dzieci od lat 3
scenariusz: Jacek Wolszczak
lalki i scenografia: Elżbieta Zajączkowska, Rafał Janaszek
projekty lalek: Małgorzata Trzecińska
montaż dźwięku: Michał Piastowicz
występują: Paweł Kołodziejski i Przemysław Śmiech
bilety: 20 zł
Bajka poruszająca problemy współczesnego świata (m.in. zanieczyszczanie środowiska). Nie brakuje w niej także wątków uniwersalnych dotyczących fundamentalnych wartości. Bajkę rozpoczyna, a w zasadzie wyczarowuje mag.
Pewnego dnia niedźwiadek Maciuś przynosi smutną nowinę – mama jest chora! Po wizycie u Pani doktor – mądrej sowy – okazuje się, że choroba jest bardzo poważna, jedynym lekarstwem jest magiczny miód. Maciuś musi wyruszyć w daleką podróż do tajemniczego lasu. Na szczęście w wyprawie towarzyszy mu przyjaciel, zabawny królik Kleofas. Dwaj mali bohaterowie muszą przechytrzyć podstępnego węża Sobiesława, a także przekonać królową pszczół, by podarowała im beczułkę magicznego miodu. Na szczęście dzięki sprytowi i odwadze udaje im się szczęśliwie wrócić do domu z czarodziejskim lekarstwem.

ŚNIEŻNA KRÓLOWA – OPOWIEŚĆ ZIMOWA
Królowa Śniegu porywa chłopca o imieniu Kaj, mrozi mu serce i chce uczynić z niego swojego niewolnika. Towarzyszy jej Zimowy Mag, spełniając wszystkie polecenia i kreując mroźną rzeczywistość.
Na ratunek Kajowi rusza Gerda, pokonując setki kilometrów i spotykając na swojej drodze bardziej i mniej życzliwe postaci – m.in. Wróżkę, Rozbójniczkę, Emira i jego Księżniczkę, Eskimoskę, Renifera, Wronę.
Czy uda jej się odszukać przyjaciela?
Czy gorące, szczere serce dziewczyny doprowadzi do szczęśliwego zakończenia?
Kim jest Babcia z naszej opowieści?
Czy na pewno tylko staruszką, której zależy na tym, by Kaj i Gerda stali się dojrzali?
A może zupełnie kimś innym… ?
Zapraszamy na muzyczną baśń o sile przyjaźni, o dorastaniu i walce o swoje marzenia.

Nikt nic nie wie” to wyjątkowe wydarzenie teatralne dla dzieci.
Improwizatorzy grają komediowy spektakl, podczas którego wspólnie z widownią wymyślają i nadają bieg zabawnym, wzruszającym i przygodowym historiom. Dzieci pomagają aktorom w stworzeniu świata i bohaterów. Wszystko jest improwizowane na żywo, przez co każda historia jest niepowtarzalna i wydarza się tylko raz. Zdarza się również, że młodzi widzowie są angażowani również na scenie!
Spektakl przeznaczony jest dla widzów w wieku od 4 do 10 lat. Ale gwarantujemy, że dorosła widownia również będzie bawić się wyśmienicie.
Jak to działa?
• Najpierw się rozgrzewamy! – Razem z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć we wspólnym towarzystwie.
• Następnie wyruszamy do świata bajek! – Czerpiąc z inspiracji od publiczności na bieżąco, tworzymy improwizowane opowieści. Każda z nich jest wyjątkowa, ponieważ wydarza się tylko raz i nigdy więcej się nie powtórzy!
Serdecznie zapraszamy!

Co łączy pide z pizzą? A co je różni? Na te pytania odpowiemy podczas naszej najbliższej kulinarnej podróży. Podczas zajęć na dwie godziny otworzymy drzwi do tureckiej piekarni i przygotujemy tureckie wypieki na słono i słodko.
Na warsztatach przygotujecie:
-pide- turecką pizzę w kształcie łódki z mielonym mięsem i serem
-oraz czekoladowe księżyce z pomarańczowym lukrem
Ważne:
-Są to zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat
-Warsztaty trwają 2 godziny

📸 Fotografia opowiada lata 90. i Warszawę tamtego czasu jak żadne inne medium.
📸 Na zdjęciach, amatorskich i zawodowych, utrwalono dekadę transformacji i jej wpływ na miasto.
📸 Wystawa „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.” sięga do archiwów profesjonalnych fotografów, fotoreporterów, artystów, ale i do prywatnych rodzinnych albumów.
👨‍👩‍👦 Przyjdźcie z całą rodziną i przyjaciółmi na międzypokoleniowe zwiedzanie wystawy czasowej. Weźcie ze sobą zdjęcia lub inne pamiątki z lat 90. i podzielcie się z nami swoją opowieścią.
O wystawie opowie edukatorka lub edukator z Działu Edukacji Muzealnej Muzeum Warszawy.
INFORMACJE PRAKTYCZNE
☻ Limit uczestników: 30 osób
☻ Spotkanie przy kasach w kamienicy nr 32 (wejście na wystawę czasową).
☻ Bilety: https://bit.ly/3GkQQJK

🇵🇱 PRZYSTAŃ: ARTETERAPIA DLA DZIECI 6-12 LAT
Sztuka animacji piasku i sensoryczne warsztaty. Zajęcia poprowadzą Julia Sanina i Natalia Iszczuk, które pochodzą z Charkowa. Przed wojną prowadziły wiele projektów teatralnych i warsztatów plastycznych dla dzieci i dorosłych. Terapeutyczną moc sztuki wykorzystują w codziennej pracy. Na warsztatach w DSH wesprą w rozwoju najmłodszych uchodźców, tworząc bezpieczną przestrzeń integracji i spotkania, pomogą przełamać komunikacyjne bariery i wyrazić emocje poprzez sztukę i zabawę.
W sobotę i niedzielę od 12:00 do 13:30, sala spotkań, DSH.
WSTĘP WOLNY
🇺🇦 ЗАНЯТТЯ: АРТТЕРАПІЯ ДЛЯ ДІТЕЙ 6-12 РОКІВ
Запрошуємо українських і польських дітей на заняття з пісочної анімації та сенсорного розвитку. Ці заняття ведуть Юлія Саніна та Наталія Ющук, які приїхали з Харкова. До війни вони займалися різноманітними театральними проєктами і вели заняття з малювання для дітей та дорослих. Терапевтичну силу мистецтва використовують і в щоденній роботі. Заняття у Будинку зустрічей з історією стануть безпечним простором для інтеграції та зустрічей, що допоможуть подолати мовний бар’єр і висловити свої почуття за допомогою мистецтва та ігор.
Щовихідних (субота і неділя) з 12.00 до 13.30 у Залі зустрічей в Будинку зустрічей з історією

Scala Sancta – warszawski zespół wokalny wystąpi w Podziemiach Kamedulskich w koncercie Bożonarodzeniowym pt. “Jak miła ta nowina”.
W koncercie zostaną zaprezentowane:

tradycyjne polskie kolędy
angielskie pieśni Bożonarodzeniowe
amerykańskie pieśni Bożonarodzeniowe
Zespół wokalny Scala Sancta wystąpi pod dyrygenturą Anny Szot. Jest to wyjątkowa okazja na wspólne kolędowanie oraz szansa na poznanie świątecznych utworów z innych części świata. Zespół tworzy grupa muzyków i pasjonatów, których połączyła radość wspólnego śpiewania. Powstał on w Warszawie w styczniu 2016r. Debiutancki koncert odbył się 26 czerwca 2016 r. Od tej pory koncertują na wielu scenach zarówno w kościołach, instytucjach kultury, jak również w plenerze podczas uroczystości historycznych, edukacyjnych i patriotycznych.

Scala Sancta – “Jak miła ta nowina”
Podziemia Kamedulskie ul. Dewajtis 3
08.01.2023 godz. 12.00
Wstęp wolny.

🌳 Park Dolinka Służewska
🏡 zbiórka przy amfiteatrze SDK
🤗 wstęp wolny
Każdego roku tysiące kaczek spędzają zimę w Warszawie. Najliczniejsze wśród nich są krzyżówki, ale na stołecznych rzekach, stawach i jeziorach możemy obserwować też mandarynki, nurogęsi, cyraneczki, a nawet rożeńce, świstuny czy płaskonosy. Ich rozmieszczenie i liczbę znamy dość dokładnie dzięki Monitoringowi Zimujących Ptaków Wodnych koordynowanemu przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.
Na spacerze dowiemy się jakie gatunki kaczek były rejestrowane w ramach MZPW w Warszawie, jak liczne były ich zgrupowania i co je do nas sprowadza. Sprawdzimy też, jakie kaczki postanowiły spędzić drugi weekend stycznia na Stawie Służewieckim.

Prowadzenie: Sławomir Kasjaniuk – ornitolog-amator, mieszkaniec Służewa. Członek i wolontariusz Warszawskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Organizator i przewodnik spacerów przyrodniczych i ornitologicznych po Warszawie oraz Kampinoskim Parku Narodowym. Uczestnik wielu projektów monitoringu przyrody.

Zapraszamy na pierwszy w Nowym Roku Niedzielny Teatrzyk
8 stycznia 2023r o godz. 12.30 wystąpi u nas po raz pierwszy Teatr Bajaderka z zimowym przedstawieniem “Ślady na śniegu”
Para zaprzyjaźnionych bohaterów ulepionych ze śniegu – Bałwanki Puch i Buch, zabiorą nas w podróż po Lodowej Krainie gdzie pokażą nam co się dzieje, kiedy zmienia się pogoda.
Do kogo należą tajemnicze czarne ślady na śniegu?
I dokąd nas zaprowadzą?
Śnieżni bohaterowie z pomocą Pani Zimy przegonią smutek dobrą zabawą! Bałwanki pokażą dzieciom wspaniałe, zimowe zabawy a także przeprowadzą prawdziwą bitwę na śnieżki! Kto wygra? Kto złapie więcej kul śniegowych i czyje będą największe? Dzieci nauczą się tańca bałwanków! Dobra zimowa zabawa gwarantowana!
spektakl trwa ok 60 min
Bilety w cenie: 15 zł
Kino Centrum Kultury
ul. Spółdzielcza 9
kino@centrumkultury.eu

Co łączy pide z pizzą? A co je różni? Na te pytania odpowiemy podczas naszej najbliższej kulinarnej podróży. Podczas zajęć na dwie godziny otworzymy drzwi do tureckiej piekarni i przygotujemy tureckie wypieki na słono i słodko.
Na warsztatach przygotujecie:
-pide- turecką pizzę w kształcie łódki z mielonym mięsem i serem
-oraz czekoladowe księżyce z pomarańczowym lukrem
Ważne:
-Są to zajęcia dla dzieci w wieku 11+ lat
-Warsztaty trwają 2 godziny

Zapraszamy Was 8 stycznia na Młociny, na poziom 2 (strefa Dania i Spotkania). Właśnie tego dnia Galeria wypełni się planszówkami i licznymi atrakcjami.
Do Waszej dyspozycji oddamy wypożyczalnię gier z najróżniejszymi tytułami. Odbędą się turnieje z nagrodami oraz prezentacje wydawniczych nowości. Będziecie mogli zagrać zarówno w gry rodzinne jak i te dla bardziej zaawansowanych graczy . O wszystko zatroszczą się doświadczeni animatorzy, którzy zagwarantują Wam świetnie spędzony dzień.
Harmonogram:
13:00 – Rozpoczęcie wydarzenia, otwieramy wypożyczalnię
14:00 – Turniej w Star Realms
15:00 – Liga Rummikub – 5 kolejka
16:00 – Turniej w Ten czyli dycha
18:00 – Zakończenie wydarzenia

08.01.2023 (niedziela)
Wilanowski Orszak Królewski

 1. Jasełka na wysokości
  Skwer przy pomniku króla Jana III Sobieskiego i Marysieńki Sobieskiej, Oś Królewska
  Godz. 15:00
 2. Przemarsz
 3. Wspólne kolędowanie
  Świątynia Opatrzności Bożej
  Godz. 16:00
  Zapraszamy wszystkich mieszkańców Dzielnicy Wilanów do udziału w pierwszym Wilanowskim Orszaku Królewskim. O godz. 15:00 spotykamy się przy pomniku króla Jana III i Marysieńki na Osi Królewskiej, gdzie będą mogli Państwo zobaczyć wyjątkowe „Jasełka na wysokości”!
  „Jasełka na wysokości” to podróż do czasów, które już minęły, ale wciąż do nich wracamy w literaturze i sztuce. Artyści Sceny Kalejdoskop podjęli wyzwanie od wzorowania korowodów i mini spektakli jasełkowych, ale nie pozbywając się własnej oryginalnej formy teatralnej. Stąd też kuglarze i zawodowi aktorzy wcielili się w postacie kolędników jasełkowych.
  Porywająca akcja widowiska, wspaniała muzyka, efektowne kostiumy, efekty pirotechniki scenicznej, szczudlarze, urzekające starodawne rekwizyty, bębny – wszystko to powoduje, że widowisko nie tylko się ogląda, ale wręcz przeżywa z zapartym tchem od pierwszej sceny do wybrzmienia ostatnich dźwięków.
  Następnie odbędzie się przemarsz orszaku do Świątyni Opatrzności Bożej. Tam, na miejscu, około godziny 16:00 zapraszamy na wspólne kolędowanie z Wilanowską Orkiestrą Dętą, Grupą 30+ oraz z chórem Zespołu Szkół nr 79 im. Stanisława Kostki Potockiego.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments