Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 17-18 grudnia

Za tydzień Święta, a za oknem zima w pełni – wyjdźcie z domu i korzystajcie z tej magicznej aury, ile się da! Inspiracji do wspólnie spędzonych chwil, jak zwykle, dostarczy Wam Weekendowa Zajawka!

Spis treści:

SOBOTA, 17 grudnia

Warsztaty dla dzieci (4-6 lat i 7-10 lat)
godz. 11.00-11.45 (dzieci 4-6 lat) – rezerwacja miejsc: https://tiny.pl/wwdkr
godz. 12.00-12.45 (dzieci 7-10 lat) – rezerwacja miejsc: https://tiny.pl/wwdk9
sala: Człowiek z marmuru, 219, II piętro
wstęp: 25 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr
ZAPRASZAMY NA KREATYWNE WARSZTATY Z OZDABIANIA PIERNIKÓW DLA DZIECI!
Grudzień do wyjątkowy czas, który kojarzy się z zapachem cynamonu oraz korzennych przypraw. W trakcie naszych warsztatów dzieci będą miały okazję udekorować pierniczki. Wszystkie czynności pod okiem instruktorów.
Po zakończonych warsztatach dzieci zabierają smakołyki do domu. Mogą je schrupać albo sprawić przyjemność swoim najbliższym, przygotowując wyjątkowy prezent.
Uwaga: produkty wykorzystywane podczas warsztatów zawierają alergeny (orzechy, pszenicę, miód, cytrynę).
Mile widziane własne pudełko do zapakowania pierników. 🙂

Warsztaty dla dzieci (3-6 lat)
sala: Marzyciel
wstęp: 25 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr
„Projekt Muzyka to dwie Ole i Janek. Jesteśmy muzykami, pedagogami oraz rodzicami. Wierzymy, że dobra, wartościowa muzyka, czasem bardzo różna gatunkowo, serwowana od najmłodszych lat, rozbudzi chęć do dalszego poszukiwania jakości i estetyki, w pozostałych dziedzinach życia.
Podczas naszych muzycznych spotkań, dzieci nie tylko poszerzają wiedzę na temat muzyki, ale przede wszystkim aktywnie biorą udział w zajęciach. Gramy i śpiewamy autorskie piosenki. Poprzez muzyczne zabawy odkrywamy świat otaczających nas dźwięków.
Grudniowe warsztaty w DK KADR to muzyczne spotkanie w zimowo-świątecznym klimacie. Razem z dżdżownicą, która drzemie w drzewie, dogonimy kulig z końmi. Sprawdzimy czy nos Rudolfa, rzeczywiście jest czerwony i wygrzebiemy ze śniegu rymy do zimy. To wszystko na żywo! przy akompaniamencie różnych instrumentów. Pojawią się: pianino, flet poprzeczny, klarnet, ukulele, melodyka, dzwonki, cajón i proste instrumenty perkusyjne. Będziemy wspólnie śpiewać, grać i ruszać się w rytm muzyki.”

Akademia Nauki – warsztaty dla dzieci
Filia CKW w Alto Wilanów, al. Rzeczpospolitej 14
17.12.2022 (sobota), godz. 10:00 (4-6 lat) i 11:00 (7-10 lat)
Nowy cykl zajęć naukowych dla dzieci. Warsztaty, podczas których dzieci zamieniają się w kreatywnych naukowców i poznają otaczający nas świat, wykonując wiele ciekawych eksperymentów, a przy tym fantastycznie się bawiąc.
Interaktywne warsztaty naukowe to profesjonalnie opracowany blok zajęć, których celem jest poszerzenie wiedzy dzieci oraz zainteresowań z przedmiotów nauk ścisłych. Program służy zrozumieniu, jaką rolę pełni na Ziemi nauka. Woda, światło, powietrze, czym jest dźwięk, hałas, zanieczyszczenie środowiska. Uczestnicy samodzielnie odkrywają prawa rządzące światem przyrody, chemii, fizyki, techniki, architektury i medycyny.

 • 17.12 – „Eksperymenty bożonarodzeniowe – świat zapachów”
  Koszt: 40 zł od osoby (płatność do środy poprzedzającej warsztaty).
  Zapisy przyjmujemy w placówkach Centrum Kultury Wilanów oraz pod linkami:
 • 17.12 -> https://www.strefazajec.pl/course/view/id/43257
  Liczba miejsc jest ograniczona.

W trakcie zajęć wyjaśniamy skąd się biorą i czym są pieniądze. Pokazujemy dlaczego warto oszczędzać i jak w łatwy sposób liczyć w pamięci. Rozmawiamy o aktualnych wydarzeniach gospodarczych, o których słyszą dzieci, wyjaśniając je na prostych przykładach. Wcielamy się w różnorodne postaci, takie jak prezydent, premier czy przedsiębiorca, doświadczając, co mogą zdziałać poszczególne osoby. I wiele, wiele innych.
Chcesz wiedzieć więcej: https://flobadob.pl/mlodzi-przedsiebiorcy/
➡️Na zajęcia obowiązują zapisy!
https://flobadob.pl/zapisy-on-line/
Masz dodatkowe pytania?
📧 pisz: kontakt@flobadob.pl
☎️dzwoń: 502 970 978

Podczas tych warsztatów przygotujecie trzy nieoczywiste dania, które świetnie wpasują się na wasz świąteczny stół.

Na warsztatach przygotujecie:
-Pieczone pierogi z kapustą i żurawiną,
-Sałatka z boczniaka z orzechami laskowymi i siemieniem lnianym,
-oraz czakoladowy mus o smaku praliny
Ważne:
-Jest to warsztat rodzinny bez limitu wieku dzieci.
-Zapisy na warsztaty przyjmujemy do piątku.

Planszówki w Warsztacie. W trakcie Miniturniej Polska Luxtorpeda.
Upominki dla uczestników.

Paleta wyobraźni. Warsztaty plastyczne z artystą malarzem Pawłem Czajkowskim
🔹godz. 10.00-11.30 I grupa,
🔹godz. 11.45-13.15 II grupa
Wspólnie odkryjmy wspaniały świat sztuki. Mamy okazję przekonać się, iż malowanie i rysowanie jest naprawdę proste i pełne radości. Przez różnorodność ćwiczeń uczestnicy poznają wiele technik posługiwania się np. węglem, sangwiną, ołówkiem, farbami.
Uczestnicy zajęć w Pracowni mają również możliwość ćwiczenia na dużych powierzchniach, dzięki czemu pozbywają się lęku przed twórczym rozmachem.
Każda 3cia sobota miesiąca.
🎫Opłata:
40 zł/rodzina do 4 osób, każda kolejna osoba 5 zł. Materiały w cenie.
✍️Zapisy: strefazajec.pl
Prosimy zapisywać tylko jedną osobę z rodziny. Jest to równoznaczne z przyjęciem całej rodziny.

{Art_Akcje} to cykl autorskich warsztatów dla rodzin z dziećmi w wieku 5–11 lat związanych ze sztuką współczesną, projektowaniem i umiejętnościami kreatywnego podejścia do życia, skierowany do rodziców i dzieci. Dzięki oryginalnym i wizjonerskim realizacjom w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, wspólnie z artystką dr Marzeną Turek-Gaś będzie można odkrywać fascynujący świat sztuki i dizajnu.
Tematy dobierane są w taki sposób, by można było poznawać tajniki technik artystycznych oraz mistrzów malarstwa, rzeźby czy instalacji, a także proces tworzenia dzieła sztuki.
Wszystkie zajęcia odbywają się w grupach:
10:00 – grupa młodsza 5–7 lat
11:00 – grupa starsza 8–11 lat
◼ Sobota, 10/12/2022 ◻
10/12 wcielimy się w rolę architektów i będziemy tworzyć czarno-białe miasta inspirowane estetyką sztuki Op_Art.
🔶 Sobota, 17/12/2022 🔷
17/12 przeniesiemy się w wielowymiarowy geometryczny, przepełniony bogatymi kolorami świat Futurystów.
📍 Zbiórka w holu głównym.
Bilet rodzinny 30 zł upoważnia do wstępu 2 osób dorosłych i dzieci.
🎟 Bilety dostępne w kasie w holu głównym Zamku Ujazdowskiego oraz online na stronie: https://u-jazdowski.pl/edukacja/art-akcje/10-12-2022

Zapraszamy do udziału w Bożonarodzeniowym Konkursie Rodzinnym na Ozdobę ze Szkła „Wśród Nocnej Ciszy”.
Konkurs ma charakter otwarty. Adresowany jest do rodzin z całej Warszawy. Przyjmujemy też zgłoszenia indywidualne. Ilość miejsc jest ograniczona. O uczestnictwie w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy do 5 grudnia 2022 r. na https://www.strefazajec.pl/course/view/id/42952 , z wcześniejszym potwierdzeniem wolnego terminu pod numerem tel: 695 640 909, w godzinach pracy Pracowni:
poniedziałki 12.00 – 15.30, wtorki 11.40 – 14.00 , środy g. 12.00 – 15.00, czwartki g. 14.00 – 19.00
Osoby rezygnujące z udziału w konkursie prosimy o zgłoszenie rezygnacji telefonicznie lub mailem pod adres: dkw@dkwlochy.pl, w celu zwolnienia miejsc innym uczestnikom.
🌟Konkurs na ozdobę ze szkła odbędzie się w dniach 10 – 11.12 w Pracowni Ceramiki i Witrażu „Glinianka” przy ul. Astronautów 17 w Warszawie wejście od strony boiska (budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 – Szkoła Podstawowa nr 227)
🌟Konkurs będzie organizowany w grupach do 12. osób:
Grupa I – sobota 10.12 godz. 10.00 – 12.00
Grupa II – sobota 10.12 godz. 12.30 – 14.30
Grupa III – niedziela 11.12 godz. 11.00 – 13.00
Grupa IV – niedziela 11.12 godz. 13.30 – 15.30
🌟Wernisaż, ogłoszenie wyników oraz odbiór prac nastąpi w dniu 17 grudnia o godz.13.00.
Miejsce: Pracownia Ceramiki i Witrażu „Glinianka”, ul. Astronautów 17
🌟Konkurs jest odpłatny. Opłata rodzinna (do czterech osób) wynosi 50 zł za 120 min zajęć. Dopłata za kolejną osobę wynosi 5 zł.
Wpłat można dokonać korzystając z szybkiej płatności na https://www.strefazajec.pl/course/view/id/42952 lub przelewem na nr konta Domu Kultury „Włochy” 79 1240 6218 1111 0000 4620 4574
Opłata w tytule powinna zawierać nazwę konkursu: Konkurs Wśród Nocnej Ciszy 2022. Prosimy zachować dowód wpłaty do wglądu instruktora. Opłata powinna wpłynąć na konto organizatora do 7 grudnia br.
Osoby, które nie dokonają terminowej opłaty mogą zostać usunięte z listy uczestników. Opłata nie podlega zwrotowi w przypadku nieobecności uczestników.
🌟Liczymy, że podczas konkursu powstaną prace inspirowane Bożym Narodzeniem. Uczestnicy z jednej rodziny mogą wykonać prace samodzielnie lub zbiorowo w technikach: malowania na szkle, witrażu udawanego, mozaiki witrażowej, spieku witrażowego lub witrażu Tiffany’ego. Oceny prac dokona jury wyłonione przez organizatora.
🌟REGULAMIN I ZAPISY: https://tiny.pl/wwl4q

Zapraszamy na Gordonki, w Klubie Perun 🎶🎼
Zajęcia prowadzimy w zaciszu naszej kawiarni ☕️
Gordonki to zajęcia umuzykalniające, wg. teorii E.E. Gordona (amerykański muzyk, pedagog i psycholog muzyki).
Zajęcia polegają na budowaniu wyobraźni muzycznej. Wykorzystujemy wrodzone zdolności muzyczne, które dla każdego nowo narodzonego człowieka są podobne.
Na zajęciach prowadzący zachęca do wspólnej zabawy, improwizacji, naśladowania. Dzieci osłuchują się z muzyką, dźwiękiem, rytmem. Jest to także okazja do szybszego rozwoju motoryki dużej, koordynacji ciała, oddechu i rozwoju mowy.
Przede wszystkim będzie dużo śpiewania i słuchania melodii. Nie ma presji. Dziecko samo decyduje czy i kiedy dołączy do zabawy.
Istotne jest aktywne wsparcie rodzica/ opiekuna.
Zajęcia dla dzieci od 3 miesięcy do 3 lat, wraz z opiekunem.
Czas trwania:
ok. 30 minut.
Koszt pojedynczych zajęć – 45 zł.
Karnet na 4 wejścia – 160 zł.
Ilość uczestników ograniczona (uczestnik to dziecko plus jeden opiekun).
Prowadzący: Piotr Łukasik, Pan PamPam, nauczyciel przedszkolny, KZ i muzyki, w tym nauczania gordonowskiego, muzyk, basista.
Tata Kuby. Łączy życie rodzinne z pasją do muzyki.

Pewnego grudniowego dnia, gdy w siedzibie Mikołaja wszyscy pomocnicy spakowali już prawie wszystkie prezenty, okazało się, że sam Mikołaj gdzieś zniknął. W dodatku nigdzie też nie było jego reniferów! Rozpoczęły się poszukiwania zaginionych, a wszyscy zadawali sobie pytanie: czy w tym roku dzieci dostaną prezenty na Gwiazdkę?
Zagubionego Mikołaja w tym roku spotkacie na Ranczo u Mara! To weekend pełen atrakcji i niepowtarzalnych emocji w świątecznym klimacie.
Zarówno w sobotę 17.12 oraz niedzielę 18.12 o godzinie 12:00, zapraszamy na Ranczo, gdzie odbędzie się specjalny, świąteczny spektakl dla dzieciaków! Przed spektaklem i tuż po nim, czeka Was spotkanie i wspólne karmienie zwierząt żyjących na Ranczo, ognisko, słodki poczęstunek, gorąca kawa i herbata oraz wręczanie prezentów dla Waszych pociech! Ale to nie wszystko… Dodatkowa ekstra atrakcja – poszukiwanie strusiego jaja, dostępna w pakiecie dla wszystkich odwiedzających!
Wstęp po rezerwacji pod nr. 501 039 408. Cena całego dnia atrakcji – 60zł. Dostępne wolne miejsca, zadzwoń teraz i zarezerwuj miejsce!

🗣️Zapraszamy na warsztaty mangowe z Magdą Rzepecką.
👉Na warsztatach osoby uczestniczące zgłębią swoją wiedzę na temat mang, odkryją jak bardzo różnorodny (zarówno pod względem treści jak i formy) może być komiks i same spróbują narysować własne historie w oparciu o tradycyjną, japońską strukturę.
📆17 grudnia (sobota), o godzinie 12.00
🎟Koszt 30 zł od osoby
👉Dla młodzieży w wieku 12-19 lat
🎨Zapewniamy materiały do rysowania.
✍️Zapisy przez formularz https://forms.gle/7Ej3qWfQ5HMRH1dd7
📍Lengrenówka, ul. Brzozowa 6/8a
👩Magdalena Rzepecka – Graficzka i ilustratorka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Grafiki w Krakowie. Jako pracę dyplomową wykonała komiks inspirowany mangą. Współtworzy publikacje zinowe: komiksowy „ciut” i feministyczny „Girls* to the Front”.

Zapraszamy na Koncerty dla Najmłodszych z cyklu Spotkanie przy fortepianie.
Im wcześniej rozpocznie się przygodę z muzyką tym lepiej. Prowadzimy cykliczne zajęcia dla dzieci od 1 miesiąca życia, a teraz zapraszamy na wyjątkowe Koncerty.
Wystąpią znakomici artyści, grający na różnych instrumentach. Każdy weekend to okazja by poznać nowe dźwięki i nowe instrumenty. Muzyka jest magiczna, a podczas koncertu zaplanowaliśmy dodatkowe atrakcje. Dzieci wraz z rodzicami poczują dźwięki, wibracje i moc instrumentu.
Ideą koncertu jest rozwój bliskości rodzic-dziecko oraz kontakt z prawdziwą muzyką i muzykami. Utwory klasyczne, ale nie tylko – zróżnicowane by utrzymać uwagę najmłodszych słuchaczy. Podczas koncertu dzieci mogą pełzać, raczkować lub tańczyć do muzyki. Świadomi rodzice wiedzą jak ważna jest możliwość posłuchania muzyki na wysokim poziomie.
Koncerty pozwalają dzieciom zrozumieć muzykę i doświadczyć sztuki tworzenia melodii. Konwersatorium Muzyczne to miejsce gdzie czas się zatrzymuje, można przyjść, usiąść, podczas gdy artyści tworzą na scenie magię. Muzyka to emocje, to uniwersalny język.
Co daje muzyka klasyczna?

 • Stymuluje mózg i tworzone są nowych połączenia między neuronami
 • Uspokaja dzieci
 • Wspiera rozwój mowy i języka
  Koncerty są dla dzieci wielką inspiracją. Być może w przyszłości dziecko zainteresuje się wzięciem instrumentu we własne ręce i rozpocznie naukę gry.
  Koncerty są bardzo kameralne max. 20 dzieci, z podziałem na wiek:
 • noworodki 1-4mc
 • niemowlęta 5-11mc
 • dzieci 1-3 lata
 • grupa OPEN 0-3lata – dla rodzeństw
 • dzieci 4-8 lat
  Cena: Bilety rozpoczynają się od 59zł.
  LICZBA MIEJSC OGRANICZONA
  Rezerwacja i szczegóły:
  zapisy@konwersatoriummuzyczne.pl
  792 668 323

Zapraszamy na rodzinne warsztaty, podczas których wykonamy ozdoby świąteczne, będące atrakcyjną dekoracją w domu podczas świąt Bożego Narodzenia (1 dziecko od 7 r.ż. + 1 opiekun).
Zajęcia przeznaczone są tylko dla osób ze szczególnymi potrzebami w tym również dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ze spektrum autyzmu i odbędą się 17 grudnia o godz. 14:00 w MAL Spotykalnia (przy ul. Powstańców Śląskich 126 – Galeria Handlowa Bemowo). Zapisy są przyjmowane pod nr. tel.: 605 859 946 (od pn.-pt. w godz. 12-18). Liczba miejsc jest ograniczona.
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy realizuje przedsięwzięcie grantowe pt. „Dostosowanie oferty kulturalnej do potrzeb użytkowników ze szczególnymi potrzebami w tym do potrzeb osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ze spectrum autyzmu”, finansowane w ramach projektu „Kultura bez barier”.
Celem przedsięwzięcia jest ułatwienie dostępu do bogatej oferty kulturalnej szerokiemu gronu odbiorców przy jednoczesnych działaniach sprzyjających integracji społecznej.
Realizowane przedsięwzięcie jest częścią projektu „Kultura bez barier”.

🎄Zapraszamy całe rodziny, znajomych, dzieci i dorosłych na Gwiazdkę sąsiedzką do Muzeum Woli!
📅17.12 od godz. 11:00 do 18:00 będziemy wspólnie wyczekiwać Gwiazdki.
Tego dnia czekały na Was będą w muzeum pierniki ze słynnej cukierni Zosicz na rogu Krochmalnej i Żelaznej, gadżety do tworzenia wolskich ozdób świątecznych i zaproszenie do wspólnego tworzenia wolskiej makaty. Świąteczne scenki pop-up wyczarujecie pod okiem Bożki Rydlewskiej, którą postaramy się zainspirować wolskimi felietonami Wiecha. Warszawskie tradycje bombkarskie poznają tego dnia uczestnicy warsztatu realizowanego w ramach cyklu “Warszawiacy przy pracy”. W czarowną grudniową sobotę zobaczycie także w Muzeum Woli unikatowe świąteczne archiwalia ze zbiorów Muzeum Warszawy.
Bilet za 10 zł (dziecko + opiekun) uprawnia do wejścia na całe wydarzenie od 11:00 do 18:00.
❗Na wybrane aktywności obowiązuje mailowa rezerwacja miejsc.
📧Rezerwacji można dokonać do 16.11 do godz. 20:00 wysyłając maila na adres:
katarzyna.zukowska@muzeumwarszawy.pl
Program wydarzeń:
🎅11:00 – 18:00
Otwarte stoiska warsztatowe
Pierniki z cukierni Zosicz na rogu Żelaznej i Krochmalnej – samoobsługowe zdobienie słodkimi pisakami
Wolskie dekoracje świąteczne
Przestrzeń swobodnej zabawy dla najmłodszych
Samooobsługowa kawiarenka
🎅11:00 – 18:00
🎫Warszawiacy przy pracy: wytwórca bombek
Warsztat dla najmłodszych.
Opowiada Kasia Żukowska.
liczba miejsc: 15 (jeden bilet uprawnia do wzięcia udziału w zajęciach jedno dziecko z opiekunem)
Osoby, które zakupiły bilet na Warszawiacy przy pracy: wytwórca bombek mogą korzystać z wszystkich innych warsztatów rezerwując miejsce mailowo [więcej informacji poniżej w sekcji BILETY]

🎅12:00 – 14:00
15:30 – 17:30
🎫Świąteczne kartki pop-up Bożki Rydlewskiej
Warsztat dla dorosłych.
liczba miejsc: 12 osób na każdy warsztat
Na warsztat obowiązuje mailowa rezerwacja miejsc.
🎅13:00 – 13:30
🎫Wizyta w Gabinecie Wolskim
Mini oprowadzanie dla wszystkich chętnych z Konradem Schillerem.
liczba miejsc: 15
Na oprowadzanie obowiązuje mailowa rezerwacja miejsc.
🎅13:00 – 16:00
🎫Makata Wolska – haft społeczny i międzypokoleniowy
Warsztat i opowieści Kasi Żukowskiej.
liczba miejsc: 10 os. na godz. (łącznie 30)
Na warsztat obowiązuje mailowa rezerwacja miejsc.
🎅15:00 – 15:30
🎫Wizyta w Gabinecie Wolskim
Mini oprowadzanie dla wszystkich chętnych z Magdaleną Staroszczyk.
liczba miejsc: 15
Na oprowadzanie obowiązuje mailowa rezerwacja miejsc.

🔴BILETY🔴
🎟️Udział w wydarzeniu na podstawie biletu do kupienia online w cenie 10.00 PLN (w cenie biletu wejście dla jednego dziecka i jednego opiekuna)
Lub stacjonarnie w kasie Muzeum Woli.
🎄Bilet uprawnia do wejścia na wydarzenie, jednak na wybrane warsztaty oznaczone 🎫 obowiązuje dodatkowa, bezpłatna rezerwacja miejsca.
📧Rezerwacji można dokonać do 16.11 do godz. 20:00 wysyłając maila na adres:
katarzyna.zukowska@muzeumwarszawy.pl
🧒Ilość miejsc na poszczególne wydarzenia jest ograniczona!

Zajęcia umuzykalniające dla maluszków wg teorii E. Gordona, amerykańskiego muzyka jazzowego, które wprowadzą nasze dzieci we wspaniały świat muzyki, dźwięków i rytmu. Stymulują i wspomagają najmłodszych w procesach poznawczych, rozwijając wrażliwość muzyczną i koordynację ruchową . Stymulują aparat słuchu, mowy i pamięć rytmiczną. Na zajęciach głównie śpiewamy w skalach modalnych i detalicznych w różnych tonacjach i podziałach rytmicznych, wykorzystujemy najprostsze melodie i rytmiczanki. Wykorzystywane są również proste instrumenty perkusyjne i kolorowe akcesoria( kolorowe chustki ,piłki , banki mydlane i piórka ).Na naszych zajęciach mamy gwarancję iż nasze pociechy nawiążą pierwsze kontakty z rówieśnikami i będą mogły rozwijać się społecznie a wspaniała pełna radości , zabawy i muzycznych wyzwań atmosfera spowoduje , że dzieci będą pełne radości .Zajęcia wpływają na dziecięca koncentrację i stymulację wszystkich receptorów odpowiadających za całkowity rozwój psycho – motoryczny oraz wpływają pozytywnie na relacje maluszka z rodzicem lub opiekunem .W zajęciach biorą udział dzieci wraz z rodzicami.
— Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 1-3 lata.
UWAGA- ilość miejsc ograniczona.
Uczestnictwo bezpłatne.
Zapisy tylko na email biuro@weecare.pl lub poprzez komunikator whatsup.

Ostatnio było świetnie więc to powtórzmy!
Chcesz kupić lub sprzedać Commodore 64, Amigę 600, czy monitor 1084S? Chcesz porozmawiać i pohandlować kartridżami na Nintendo? Kochasz Segę nie tylko za ich gry ale pamiętasz również jak to było grać na ich konsolach? Wyrosłeś na konsolowych wojnach? Pokaż/sprzedaj/kup/ to co gra w twoim sercu!
A może chcesz zreorganizować kolekcję gier? Zapraszamy serdecznie do nas!
W podziemnych pawilonach Warszawskiej Giełdy Elektronicznej zbudujemy giełdę poświęconą tematyce retro konsol, komputerów oraz wszelkich sprzętów które chcielibyście ze sobą przynieść! Jesteśmy elastyczni!
Jeśli macie na sprzedaż sprzęty nowszych generacji (PS3,PS4, Switch, DS, 3DS, PSP, PSV) również serdecznie zapraszamy.
Ostatnia edycja sprowadziła do nas pasjonatów z różnych stron Polski, dyskutowaliśmy godzinami wymieniając wspólne growe doświadczenia! Dołącz do nas tworząc nową społeczność graczy chcących rozmawiać ze sobą nie tylko za pośrednictwem internetu!
Wstęp dla odwiedzających – wolny.

Warszawa w XIX wieku była miastem pięknym i wielokulturowym. Niepowtarzalny charakter zawdzięczała również swoim mieszkańcom, do których zaliczał się Fryderyk Chopin. Cofnijmy się w czasie o 200 lat i poznajmy Warszawę oczami tego wybitnego kompozytora. Dzięki specjalnie zaplanowanym trasom wraz z przewodnikami z Muzuem Chopina zapraszamy na wyjątkową podróż po ulicach XIX-wiecznej stolicy!
LISTOPAD
🚶‍♂️ Spacer chopinowski. Powązki Chopinów
📅 5 listopada, godz. 11:00
📍 Zbiórka: Brama św. Honoraty, Cmentarz Powązkowski (ulica Powązkowska 14)
Stare Powązki to jeden z najstarszych cmentarzy w Warszawie, gdzie można odwiedzić groby wielu znanych postaci, w tym również osób związanych z Fryderykiem Chopinem. To tutaj znajdują się groby rodziny kompozytora, jego przyjaciół, nauczycieli, a także artystów i muzyków zasłużonych dla polskiej kultury. W czasie sobotniego, jesiennego spaceru przejdziemy się szlakiem miejsc pamięci tych osób, opowiemy ich historie i przypomnimy ich relacje z Fryderykiem Chopinem.
🚶‍♀️ Spacer chopinowski. Staromiejskie ścieżki Chopina
📅 12 listopada, godz. 11:00
📍 Zbiórka: ul. Zakroczymska 13
Warszawska Starówka znana jest ze swojego niesamowitego klimatu, czarownych uliczek i pięknych kamienic. W czasach Chopina jednak było to zupełnie inne miejsce.
Czy Starówka za życia kompozytora również była taka malownicza? Która ulica była znana ze swoich składów nutowych, księgarń i kawiarń? Gdzie mieszkała ukochana Chopina, Konstancja Gładkowska oraz w którym miejscu kompozytor naraził się Joachimowi Lelewelowi? Na te i na inne pytania odpowiemy podczas spaceru „Staromiejskie ścieżki Chopina”.
🚶‍♂️ Spacer chopinowski. Chopin w Warszawie
📅 19 listopada, godz. 11:00
📍 Zbiórka: Kolumna Zygmunta
Fryderyk Chopin przez połowę̨ swojego życia był mieszkańcem Warszawy. Przyglądając się̨ miejscom związanym z kompozytorem możemy poznać́ nie tylko jego życie, ale też codzienność́ ówczesnych warszawiaków i warszawianek. Dlaczego tak ważną̨ ulicą w życiu Fryderyka Chopina było Krakowskie Przedmieście? Gdzie kompozytor zaczął uczyć́ się gry na fortepianie? Z którym poetą utrzymywał kontakty od najmłodszych lat życia? Na te i na wiele innych pytań́ odpowiemy w trakcie spaceru “Chopin w Warszawie”.
🚶‍♀️ Chopin walk. Chopin in Warsaw
📅 19 listopada, godz. 13:00
📍 Zbiórka: Kolumna Zygmunta
Fryderyk Chopin lived in Warsaw for half of his life. By visiting the composer’s places of life, we can learn not only about his life, but also the life of Warsaw residents.
Why was Krakowskie Przedmieście Street such an important street in Fryderyk Chopin’s life? Where did he start learning the piano? Which poet did he stay in touch with from an early age? We will answer these and many other questions during the “Chopin in Warsaw” walk.
🚶‍♂️ Spacer chopinowski. Perypetie Mikołaja Chopina i warszawskiej inteligencji XIX wieku
📅 26 listopada, godz. 11:00
📍 Zbiórka: Brama główna Uniwersytetu Warszawskiego
Jakimi ścieżkami chadzały najtęższe umysły XIX-wiecznej Warszawy? Jakie były ulubione miejsca spotkań profesorów Uniwersytetu Warszawskiego? I wreszcie: w jaki sposób w tym środowisku znalazł się lotaryński syn kołodzieja: Nicolas Chopin – ojciec najsłynniejszego polskiego kompozytora wszechczasów? Odpowiedzi na te (i wiele innych) pytań poznamy podczas Spaceru Chopinowskiego “Perypetie Mikołaja Chopina i warszawskiej inteligencji XIX wieku”
📌 Bilety: http://bilety.nifc.pl (10 zł/os., bilet ulgowy: 5 zł)

Z ogromną radością zapraszamy na świąteczne Spotkanie Mikołajkowe… z Alpakami! 🎅🦙🦙
Razem z Przystanek Alpaka przygotujemy alpakowe ozdoby choinkowe, wypijemy gorące kakao/ herbatkę, zjemy coś dobrego i ogrzejemy się przy ognisku! Tego dnia odwiedzi nas także gość specjalny… Mikołaj, który będzie rozdawał prezenty ❤️🎁🎁
Zachęcamy do przygotowania piosenek i wierszyków dla naszego gościa z dalekiej północy – z pewnością się ucieszy! 😁
➡️ Obowiązują zapisy u naszej Śnieżynki-Ani: 696 621 326
Śpieszcie się, bo liczba miejsc w saniach jest mocno OGRANICZONA

„Nikt nic nie wie” to wyjątkowe wydarzenie teatralne dla dzieci.
Improwizatorzy grają komediowy spektakl, podczas którego wspólnie z widownią wymyślają i nadają bieg zabawnym, wzruszającym i przygodowym historiom. Dzieci pomagają aktorom w stworzeniu świata i bohaterów. Wszystko jest improwizowane na żywo, przez co każda historia jest niepowtarzalna i wydarza się tylko raz. Zdarza się również, że młodzi widzowie są angażowani również na scenie!
Spektakl przeznaczony jest dla widzów w wieku od 4 do 10 lat. Ale gwarantujemy, że dorosła widownia również będzie bawić się wyśmienicie.
Jak to działa?
• Najpierw się rozgrzewamy! – Razem z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć we wspólnym towarzystwie.
• Następnie wyruszamy do świata bajek! – Czerpiąc z inspiracji od publiczności na bieżąco, tworzymy improwizowane opowieści. Każda z nich jest wyjątkowa, ponieważ wydarza się tylko raz i nigdy więcej się nie powtórzy!
Serdecznie zapraszamy!
Występujemy w składzie: Norbert Bajan, Piotr Gasik, Ewa Gryczon, Marta Iwaszkiewicz, Agnieszka Matan, Aleksandra Markowska, Joanna Pawluśkiewicz, Marta Podobas, Agata Rozbicka, Jan Wasilewski
Czas trwania: około 60 minut

Zapraszamy na spotkanie z tradycyjnymi grami planszowymi. Instruktorzy Groteki zaprezentują tradycyjne planszowe z całego Świata. Gry warcabowe , młynek, alkerk, surakarta, go, szachy, yasyr, kensington, othello, reversi, fanorona, indyjskie gry bitewne takie jak kungster czy “krowy i lamparty” lub “dżungla” indyjski protoplasta gry w szachy, afrykańskie gry z rodziny mankala i wiele innych.
Instruktorzy uczą zasad , kontrolują rozgrywkę opowiadają o historii gier, strategiach, odmianach lub ciekawostki z grami związane.
Wstęp wolny.
Zapraszamy

17 grudnia 2022, sobota, godz. 17:00
Wstęp wolny.
W repertuarze Bożonarodzeniowym zaprezentują się wokaliści Studia Piosenki Rozrywkowej oraz zespół VOICE OF ZACISZE.
Wystąpią:
Soliści:
Wiktoria Godlewska
Julia Górska
Lidia Izdebska
Oliwia Jankowska
Anna Kłos
Emilia Nieborek
Julia Nieborek
Faustyna Olejarczyk
Apolonia Olejarczyk
Hanna Skwierczyńska
Oskar Rozmus
Oliwia Węclewska
oraz zespół VOICE OF ZACISZE w składzie:
Klara Alama
Franek Hincz
Ala Jamóż
Weronika Gruszczyńska
Oliwia Jankowska
Natalia Łopacińska
Anastazja Przegoń
Victoria Sapiaska
Karolina Sidorowicz
Julia Strus
Opieka artystyczna:
Anna Czuchaj-Seńko.
Zapraszamy!

Zapraszamy do udziału w Rodzinnym Konkursie Ceramicznym „Zamiast karpia męczyć w wannie, z gliny ulep go starannie”. Konkurs ma charakter otwarty. Adresowany jest do rodzin z całej Warszawy. Przyjmujemy też zgłoszenia indywidualne.
Ilość miejsc jest ograniczona.
O uczestnictwie w Konkursie decyduje kolejność zgłoszeń. W jednej grupie mogą pracować jednocześnie trzy rodziny do czterech osób.
Zgłoszenia do Konkursu przyjmujemy do 28 listopada 2022 r przez www.strefazajec.pl
Osoby rezygnujące z udziału w Konkursie prosimy o zgłoszenie rezygnacji mailem pod adres: dkw@dkwlochy.pl, w celu zwolnienia miejsc innym uczestnikom.
🐟 3 grudnia
Grupa I – godz. 10.00 – 12.00
Grup II – godz. 12.15 – 14.15
Miejsce: Dom Kultury „Włochy” – pracownia „Lepianka” ul. Bolesława Chrobrego 27, Warszawa
🐟 4 grudnia
Grupa I – godz. 10.00 – 12.00
Grup II – godz. 12.15 – 14.15
Miejsce: Artystyczny Dom Animacji – pracownia ceramiczna ADA ul. ks. Juliana Chrościckiego 14, Warszawa
🐟Wernisaż, ogłoszenie wyników oraz odbiór prac planowane są 17 grudnia o godz. 16.00
Miejsce: Artystyczny Dom Animacji – filia Domu Kultury „Włochy” ul. ks. Juliana Chrościckiego 14, Warszawa
Konkurs jest odpłatny.
Opłata rodzinna (do czterech osób) wynosi 50 zł za 120 min zajęć.
Dopłata za kolejną osobę wynosi 5 zł.
Wpłat można dokonać korzystając z szybkiej płatności na www.strefazajec.pl lub przelewem tradycyjnym na nr konta Domu Kultury „Włochy” 79 1240 6218 1111 0000 4620 4574
Opłata w tytule powinna zawierać nazwę: Rodzinny Konkurs Ceramiczny Karp 2022
Prosimy zachować dowód wpłaty do wglądu instruktora.
Opłata powinna wpłynąć na konto organizatora do 30 listopada br.
Osoby, które nie dokonają terminowej opłaty mogą zostać usunięte z listy uczestników.
Opłata nie podlega zwrotowi w przypadku nieobecności uczestników.

🇵🇱 PRZYSTAŃ: ARTETERAPIA DLA DZIECI 6-12 LAT
Sztuka animacji piasku i sensoryczne warsztaty. Zajęcia poprowadzą Julia Sanina i Natalia Iszczuk, które pochodzą z Charkowa. Przed wojną prowadziły wiele projektów teatralnych i warsztatów plastycznych dla dzieci i dorosłych. Terapeutyczną moc sztuki wykorzystują w codziennej pracy. Na warsztatach w DSH wesprą w rozwoju najmłodszych uchodźców, tworząc bezpieczną przestrzeń integracji i spotkania, pomogą przełamać komunikacyjne bariery i wyrazić emocje poprzez sztukę i zabawę.
W sobotę i niedzielę od 12:00 do 13:30, sala spotkań, DSH.
WSTĘP WOLNY
🇺🇦 ЗАНЯТТЯ: АРТТЕРАПІЯ ДЛЯ ДІТЕЙ 6-12 РОКІВ
Запрошуємо українських і польських дітей на заняття з пісочної анімації та сенсорного розвитку. Ці заняття ведуть Юлія Саніна та Наталія Ющук, які приїхали з Харкова. До війни вони займалися різноманітними театральними проєктами і вели заняття з малювання для дітей та дорослих. Терапевтичну силу мистецтва використовують і в щоденній роботі. Заняття у Будинку зустрічей з історією стануть безпечним простором для інтеграції та зустрічей, що допоможуть подолати мовний бар’єр і висловити свої почуття за допомогою мистецтва та ігор.
Щовихідних (субота і неділя) з 12.00 до 13.30 у Залі зустрічей в Будинку зустрічей з історією
ВХІД ВІЛЬНИЙ

W powietrzu czuć zbliżającą się zimę, ale chłód nam niestraszny, kiedy zbliżają się ulubione święta, a Mikołaj z pomocnikami pakuje prezenty.
Tym razem muzyka przeniesie nas do krainy wirujących płatków śniegu, pachnącej choinki i pierników. Odwiedzimy też grotę Króla Gór. Zatańczą łyżwiarze i różowa pantera! Zgadniecie który z instrumentów jest mistrzem w naśladowaniu wichury śnieżnej, a który umie udawać ślizgawkę?
Zapraszamy wszystkie melomaluszki na koncert wokół zimowych świąt, śnieżnych zabaw, ciepłych uczuć i mikołajkowych dźwięków!”
Wykonawcy:
Aneta Łukaszewicz – mezzosopran i prowadzenie
Piotr Wawreniuk – puzon
Grzegorz Lalek – skrzypce
Mirosław Feldgebel – fortepian

Zapraszamy do Terminalu Kultury Gocław – róg ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego i gen. Fieldorfa w Warszawie. Mapa dojazdu
Bilety dla dzieci i rodziców dostępne na stronie eWejściówki.pl oraz w autoryzowanych punktach sprzedaży w cenie:
– dla dzieci do ukończenia 1 roku życia (6 zł)
– dla dzieci powyżej 1 roku życia (18 zł)
– dla dorosłych/opiekunów (25 zł)
Pamiętajcie, że dzieci mogą uczestniczyć w Smykofonii jedynie pod opieką osoby dorosłej, a każdy uczestnik koncertu posiada bilet wstępu. Honorujemy bilety wyświetlane na urządzeniach elektronicznych.
Organizator: Fundacja Muzyka jest dla wszystkich.
Projekt Smykofonia jest dofinansowany przez Miasto St. Warszawę.

Zapraszamy na wyjątkowe rodzinne spotkanie z czteroosobową rodziną państwa Manthey. Dzięki nim na koncercie zapanuje szczególna, przedświąteczna atmosfera.

Muzykujący wspólnie rodzice i dzieci wykonają utwory muzyki klasycznej, zabrzmią też piękne piosenki z filmów i musicali. Nie zabraknie radosnych, świątecznych przebojów – wszak rodzinne Święta tuż tuż….
Wykonawcy:
Gosia Manthey – śpiew
Piotr Manthey – trąbka
Radosław Manthey – bas
Katarzyna Nowaczewska-Manthey – fortepian
Ada Wdziękońska „ciocia Ada” – prowadzenie

Partnerem cyklu jest Fabryka Norblina oraz KinoGram
Bilety już dostępne w sprzedaży.
Bilety dla dzieci i rodziców dostępne w cenie:
– dla dzieci do ukończenia 1 roku życia (6 zł)
– dla dzieci powyżej 1 roku życia (18 zł)
– dla dorosłych/opiekunów (25 zł)
Pamiętajcie, że dzieci mogą uczestniczyć w koncertach jedynie pod opieką rodziców. Honorujemy bilety wyświetlane na urządzeniach elektronicznych.
Więcej informacji na stronie smykofonia.pl
Koordynator:
Piotr Łabanow 695688007
e-mail: piotr.labanow@muzykajest.pl
Organizator: Stowarzyszenie Smolna oraz Fundacja Muzyka jest dla wszystkich
Projekt Smykofonia jest dofinansowany przez Miasto St. Warszawę.

Spektakl jest jedną z wielu wersji krakowskiej legendy, opowiadającej o królu Kraku, który mieszkał na Wawelu.
Wokół zamku rosło i rozwijało się miasto, ludzie żyli tam pracowicie i dostatnio, aż do momentu kiedy w jednej z jaskiń pod wawelskim wzgórzem zagnieździł się ogromny i straszny smok, który pożerał owce i baranki. Nikt nie znał sposobu na pokonanie smoka, nawet najdzielniejsi rycerze nie mieli dość odwagi, by stanąć do walki ze smokiem.
Lecz nagle, nie wiadomo skąd, pojawił się szewczyk Dratewka, który wpadł na genialny pomysł… Jaki? Tego dowiecie się podczas spektaklu…
Przedstawienie jest prezentowane w żywym planie oraz z elementami lalkowymi. Wszystko odbywa się na oczach widzów i na pewno może być inspiracją do dobrej zabawy w teatr w domu czy w szkole. Dużym walorem przedstawienia jest muzyka i piosenki.
Scenografia, lalki, kostiumy – B. Banyś
Muzyka – W. Baran
FRAGMENTY RECENZJI:
“Pomysłowe aktorstwo i bogata ekspresja, zilustrowane pomysłowymi efektami dźwiękowymi, piosenką oraz prostą scenografią, wywarły duże wrażenie na młodszej części publiczności, oraz szczery podziw dla niewątpliwie wysokiego poziomu artystycznego spektaklu, u publiczności starszej” – Diariusz, San Diego (USA), 7.10.2007
Bilet ulgowy: 20zł
Bilet normalny: 25zł
Wiek: B/O
Dostępne w kasie Teatru oraz na Biletyna.pl
https://biletyna.pl/event/view/id/281158

👧🧒Zapraszamy na grudniowe warsztaty dla młodych opowiadaczy!
👂Tym razem nauczymy się, jak opowiadać aby nas słuchano. Wspólnie będziemy pracować nad spontanicznym wyzwoleniem energii opowiadania. Każdy przecież ma do opowiedzenia jakąś historię. Najważniejsze, aby ubrać ją w słowa tak, by zaciekawić słuchaczy. Na różne sposoby obudzimy energię słowa, ciała i intencji. Pomoże nam w tym doświadczona opowiadaczka, tłumaczka i mama Agnieszka Ayşen Kaim.
👩‍🦰Agnieszka Ayşen Kaim – opowiadaczka – orientalistka, Polka tureckiego pochodzenia, tłumaczka języka tureckiego. Działa jako opowiadaczka i animatorka. W swojej pracy opowiadaczki łączy praktykę opowiadania historii z rozległą działalnością edukacyjną i badawczą: prowadzi projekty, w tym zagraniczne, opowiadając także po turecku i po angielsku. Autorka licznych publikacji, a także przekładów literatury dziecięcej oraz autorskiej opowieści dla dzieci i młodzieży “Bahar znaczy Wiosna”.
👉Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 7-10 lat.
📆17 grudnia, godz. 11.00
📍Lengrenówka – otwarta pracownia Muzeum Karykatury, ul. Brzozowa 6/8a
🎟Wstęp: 15 zł
✍️Zapisy: https://forms.gle/RhbNY7gcNuFzmPAZ7

Razem z nami zrób papierowy kolaż na prezent dla bliskiej Ci osoby!🎁 Możesz własnoręcznie stworzyć kolaż i wstawić go w ramkę lub zrobić z niego świąteczną kartkę🎄
Zapewniamy:
✂️materiały (m.in. gazety, ozdobny papier, nożyczki, klej)
☕️ gorącą herbatkę i pierniczki
Warsztaty poprowadzą: Klaudia Dam, Rozalia Chromińska, Mary Borowiak. Każda z nas tworzy własne kolaże techniką analogową (z papieru, itd.)✂️
Miejsce wydarzenia:
odjazdowy showroom Vintage Baza(r) na warszawskiej Pradze. Powstał z połączenia naszych 3 vintage shopów: Lastryko Vintage Shop, Hefalumpa i Czary Mary✨ Małe, kameralne miejsce pełne kolorów i muzyki z lat 80 stworzone z miłości do vintydżu i rzeczy z drugiej ręki🌸
Adres: Warszawa, ul. Targowa 52, Nowy Bazar Różyckiego (wejście bramą od strony Muzeum Pragi), pawilon nr 3
Czas wydarzenia:
17 grudnia
17:00-20:00
Wstęp: 10 zł
Zgłoszenia przyjmujemy poprzez wiadomość prywatną na stronie Vintage Baza-r na FB lub Instagramie @vintagebaza.r
Warunkiem uczestnictwa jest przy zgłoszeniu opłacenie wstępu.
Mamy dostępnych tylko 6 miejsc!❤️

Zapraszamy dzieciaki 8+ na nasz mini kurs szycia.
Tym razem dzieciaki uszyją w trakcie 2-2,5 godzinnych zajęć uszyją świątecznego krasnala💎.
🎀 Szycie dla dzieci to nie tylko zajęcia artystyczne, ale również rękodzielnicze. Pozwalają na rozwinięcie zdolności manualnych oraz wyobraźni.
🎀 Podczas kursu nauczymy się:

 • podstawowych terminologii krawieckich,
 • podstawowej obsługi maszyny oraz wybranych ściegów,
 • jak czytać wykroje,
 • samodzielnego przygotowania materiału, wykroju, a także finalnego szycia
  🎀 Zapewniamy:
 • wszystkie niezbędne materiały i akcesoria krawieckie,
 • stanowisko maszynowe dla każdego uczestnika,
 • małe kameralne grupy – max 5 uczestników
 • miło spędzony sobotni poranek 😊
  Ilość miejsc w grupie: 6
  Koszt: 99zł /dziecko
  Obowiązuje przedpłata
  Zapraszamy do zapisów za pośrednictwem messengera lub telefonicznie.
  Czas zajęć: do 120-150 min.

Zapraszamy na 🎁 ORIENTALNY BAZAR ŚWIĄTECZNY ❄️ towarzyszący Festiwalowi Kultury Perskiej. Na licznych stoiskach będzie można nabyć piękne i oryginalne przedmioty z Iranu i innych krajów Bliskiego Wschodu, a także Azji Centralnej i Azji Południowej 🌏✨
❄️ Na naszym orientalnym bazarze świątecznym znajdą się niepowtarzalne rękodzieło, biżuteria i tkaniny dekoracyjne z Iranu, Turcji, Palestyny, Maroka, Indii, Kirgistanu, Uzbekistanu, Tadżykistanu i Japonii oraz przysmaki i przyprawy orientalnych kuchni, herbaty, naturalne kosmetyki azjatyckie, a także publikacje o tematyce azjatyckiej i literatura orientalna.
Weekend 17-18 grudnia
Sobota, 10:00-18:00
Niedziela, 10:00-16:00
Wstęp bezpłatny.
Lista wystawców:

 1. Homenjoy – rękodzieło z Turcji
 2. Zapach Orientu – perfumy i kosmetyki z krajów arabskich
 3. Multi-Kulti – biżuteria etniczna
 4. Tradycyjna ceramika tatarska z Krymu – Marina Kurukchi
 5. Pers-Pol – rękodzieło i produkty spożywcze z Iranu
 6. OrientTurk – produkty spożywcze i rękodzieło z Syrii, Turcji i innych krajów Bliskiego Wschodu
 7. Kirin Kirie – japońska sztuka wycinania papieru
 8. Palestyna.eu – rękodzieło i kosmetyki naturalne z Palestyny oraz produkty spożywcze z Arabii Saudyjskiej
 9. Le Diplomate – daktyle, oliwki i i inne produkty spożywcze z Tunezji i krajów śródziemnomorskich
 10. Afandi – naturalne kosmetyki z Maroka
 11. Wydawnictwo Imprint Media – literatura orientalna i pierwsze wydanie przekładu “Masnawi” Rumiego z oryginały na język polski
 12. Galeria Zari – biżuteria i stroje z Indii
 13. Persepolish – szafran i naturalne herbaty z Iranu
 14. Akademickie Wydawnictwo DIALOG – publikacje o tematyce azjatyckiej
 15. Ambic- daktyle i produkty spożywcze z Iranu i innych krajów Bliskiego Wschodu
 16. Restauracja Tehran – przekąski kuchni perskiej
 17. Rękodzieło i produkty spożywcze z Azejbejdżanu – Trading House of Azerbaijan
 18. Kawiarnia LOTUS CAFE – baklawa, mochi i inne słodycze orientalna, kawa po wietnamsku, napar zimowy i szeroki wybór herbat

17-go grudnia, odbędzie się doroczny Świąteczny Jarmark Różności, w trakcie którego będzie miał miejsce również finał akcji Choinka pod Choinkę oraz koncerty na żywo.
Jeżeli w nadchodzących tygodniach zgubicie gdzieś magię świąt, to znajdziecie ją właśnie tam!
Podczas tegorocznych, świątecznych atrakcji organizowanych przez Urząd Dzielnicy Bemowo, oprócz koncertów na żywo i Food Truck’ów, nasi wystawcy będą mieli dla Was:

 • wyroby cukiernicze,
 • łapacze snów,
 • makramy,
 • ręcznie robione torby i plecaki,
 • wianki świąteczne,
 • dekoracje wykonane na szydełku,
 • miody,
 • mydełka,
 • ciasta,
 • ozdoby choinkowe,
 • zabawki,
 • ręcznie rysowane i malowane grafiki,
 • akwarele,
 • świece,
 • zestawy prezentowe,
  i wiele, wiele innych…
  Podczas tegorocznego Jarmarku odbędzie się też szereg zbiórek charytatywnych, dzięki którym przybliżymy komuś szansę na świąteczny cud!
  WSTĘP WOLNY!

Zapisy: https://app.evenea.pl/event/domkiswiecace/
Bilety dostępne od 03.12. od 12:00
Tym razem mamy nie lada gratkę dla fanów i fanek elektroniki. Podczas warsztatów będziemy budować domki ze sklejki, z własnoręcznie zlutowanym układem elektronicznym! Dowiecie się, jak działa ploter laserowy i jak z jego pomocą powstały nasze domki.
W rodzinnych drużynach nauczycie się lutować prosty układ zasilający diody, który umiejscowicie później we własnoręcznie zbudowanych “piernikowych” domkach. Powieście je na choince lub postawcie na parapecie.
Ilość miejsc: 6
Wiek uczestników: 8+
Potrzebne materiały: Wszystkie niezbędne materiały będą do Waszej dyspozycji na miejscu
Na warsztat zapraszamy dzieci wraz z opiekunami. Każdy duet (opiekun+dziecko) będzie wspólnie tworzył jeden domek.
Warsztat poprowadzą dla Was Nadia Dobrowolska – Muszyńska i Michał Burza.
Warsztat realizowany przez Stowarzyszenie Robisz.to we współpracy z Fundacją Orange.
UWAGA! Zmienił się regulamin zapisów na nasze warsztaty. W pierwszej kolejności na warsztaty są akceptowane osoby, które nigdy nie miały okazji odwiedzić FabLabu, oraz te, które brały udział w warsztatach dawniej niż 2 miesiące od daty planowanego warsztatu. Ta zasada ma na celu umożliwienie nowym osobom poznania FabLabu

🤔 A gdyby tak świąteczną gorączkę zamienić na spokojne i relaksujące spotkanie, przy pierniczkach, warsztatach i w otoczeniu najpiękniejszego rękodzieła? 🍪☕🎄🎅🎁
🤔 Gdyby tak w prezencie dla bliskich kupić produkty prosto od Twórców?
🤔 A i jeszcze przynieść zepsute zabawki do naprawy i spotkać się ze Świętym Mikołajem i Mikołajową?
🤔 I to wszystko w 1 miejscu?
💚 Nie ma sprawy – dla Was wszystko!
💚 Mamy to na świątecznej edycji Przerób-My 17 i 18 grudnia, w Centrum Praskim Koneser – hala b.Laboratorium i pasaż handlowy 🍪☕🎄🎅🎁

W dniu 17 grudnia, w godzinach od 11:00 do 18:00, zapraszamy na rodzinne warsztaty kreatywne. Wspólnie stworzymy świąteczne skrzaty.
Długa broda, okrągły nos i szpiczasta kolorowa czapka to atrybuty skrzata. Według ludowych legend ta postać zamieszkuje lasy w naszym sąsiedztwie. Przed świętami Bożego Narodzenia 🎄🌟 skrzaty wychodzą z lasów, aby pomóc Mikołajowi w dostarczeniu prezentów do domów.
W trakcie przedświątecznych rodzinnych warsztatów kreatywnych, które odbędą się 17 grudnia w naszej galerii handlowej będzie można samodzielnie wykonać figurkę świątecznego skrzata. Podczas zajęć ze styropianowych baz, kolorowych tkanin i drewnianych kulek powstaną zabawki o wysokości około 20 centymetrów. Z wykonaniem sympatycznych baśniowych postaci poradzi sobie nawet kilkuletnie dziecko, bo w trakcie pracy nie trzeba używać ostrych narzędzi.
Własnoręcznie wykonany skrzat będzie świąteczną ozdobą domu lub miłym gwiazdkowym upominkiem dla bliskich!

🎄 Zapraszamy dorosłych na jedyne w swoim rodzaju świąteczne warsztaty z twórczyniami ludowymi!
⭐ 17 grudnia (sobota), godz. 14 ⭐

Warsztaty to niesamowita okazja do spotkania z twórczyniami ludowymi, pod których okiem będzie można wykonać świąteczne ozdoby ze słomy, papieru oraz bibuły. Uczestniczki i uczestnicy wyjdą z zajęć z 4 ozdobami inspirowanymi tradycyjną sztuką ludową Mazowsza, Kurpiowszczyzny, Lubelszczyzny oraz Podlasia.
Nasze gościnie to osoby z wieloletnim doświadczeniem zrzeszone w Stowarzyszeniu Twórców Ludowych.

🎫 Cena: 60 zł,
Bilet ulgowy: 30 zł (seniorzy, osoby z niepełnosprawnością)

Obowiązują zapisy:
📧 rezerwacje@ethnomuseum.pl

Zapraszamy na przedświąteczne rodzinne warsztaty sensoryczne dla dzieci w wieku 1,5 – 4 lata podczas których poczujecie nadchodzące święta wszystkimi zmysłami.
🎄🎄🎄🎄
Wspólnie będziemy jechać saniami św. Mikołaja, skakać w śnieżnych zaspach i przeniesiemy się do pracowni pani Mikołajowej, w której wspólnie będziemy lepić piernikową ciastolinę i ozdabiać pierniki samodzielnie przygotowanym lukrem.
🍪🍪🍪
⭐ 50 zł – przedpłata
Więcej: https://nadprzystania.pl/multisensoryka/
“Nad Przystanią”- Klubokawiarnia edukacyjna i sala zabaw.

17 grudnia zapraszamy Was na świąteczny koncert dla całych rodzin: będzie wspólne muzykowanie i świetna zabawa! Kolędy, pastorałki oraz popularne zimowe utwory śpiewane w dwugłosie przy akompaniamencie pianina i kontrabasu przeniosą Was idealnie w świąteczną, rodzinną atmosferę, a liczne “niespodzianki” pojawiające się podczas koncertu, spowodują duuuużo uśmiechu na twarzach Waszych Maluchów, zarówno tych starszych, jak i nieco młodszych 🙂
Cały koncert to interaktywne wydarzenie: wszyscy uczestnicy siedzą na podłodze, aktywnie uczestniczą w całym koncercie, wraz z Prowadzącymi wspólnie śpiewają i grają na instrumentach perkusyjnych.
Współtworzą całe wydarzenie!
DATA: 17.12.2022 r. (SOBOTA)
GODZ. 10:00
MIEJSCE: OPP2 Jordanek (ul. Alfreda Nobla 18/26 – SASKA KĘPA) – wejście od ul. Saskiej
BILETY: 45 zł/osoba*

🎄⛄🎁🎄⛄🎁🎄⛄🎁
Tutaj poczujesz magię Świąt! 🎅🎄🌟🎁
Od 17 do 18 grudnia w Warszawie w Parku nad Balatonem znajdziesz magiczną krainę pełną światła, zapachu, kolorów i atrakcji dla całej rodziny.
🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄
HoHoHo🎄 Jarmark Bożonarodzeniowy
📌Park nad Balatonem, Warszawa
📅 17-18.12.2022r.
🕛 Godziny otwarcia: 10:00 –
20:00
🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅

Witajcie Kochani 🙂 😃😁
Serdecznie zapraszamy na “II Bemowski Festiwal Bożonarodzeniowy” 💗🎄🎅
Będziemy Was karmić wszystkim co najlepsze! 😁🍔🌯🥓🥞
W ramach wydarzenia będziecie mieli Państwo możliwość skosztowania jedzenia z Foodtrucków , rozgrzania się przy grzanym winku i piwku oraz herbacie zimowej 😉. Zadbamy o świąteczną atmosferę oraz oprawę wydarzenia…będzie szansa posmakować pysznego oscypka 💛, produktów regionalnych czy zapoznać się z ofertą rękodzieł artystycznych 😍.
➡️💗 Już niebawem prezentacja poszczególnych FoodTruck-ów i wystawców 🍴 oraz konkursy z szamką do zgarnięcia 😉 🙂 .
Zapisujcie się na wydarzenie i zapraszajcie znajomych❗💪💛 😍😍
Udajcie się z nami w magiczną podróż
w świątecznym klimacie – Widzimy się już niebawem!

Gwiazdkowe prezenty, pyszne jedzenie, świąteczne dekoracje, grzane wino i magiczna atmosfera to tylko część tego, co znajdziecie na Jarmarku Świątecznym w Hali Gwardii pod hasłem “Festiwal Prezentów”. 🎁 🎄 🎅

Oderwij się od codzienności, poczuj nastrój świąt 🎅 i odwiedź nas! Czasu spędzonego na naszym jarmarku z pewnością nie pożałujesz. 🎄

Zapraszamy przez cały ostatni tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia, czyli codziennie od piątku 16 XII, do piątku 23 XII. 🎉 Jesteśmy w samym centrum miasta, w Hali Gwardii. 😍

Jarmark Świąteczny czyli Festiwal Prezentów 🎁
Hala Gwardii, Warszawa

NIEDZIELA, 18 grudnia

Balet ‚Dziadek do orzechów’ to wspaniała propozycja dla dzieci (również tych najmłodszych), młodzieży i dorosłych. Zapraszamy wszystkich, którzy razem z nami chcieliby poczuć magię świąt w tym oczekiwanym przez nas, magicznym, zimowym czasie!
muzyka: Piotr Czajkowski
premiera: 16 grudnia 2014, Teatr Żydowski w Warszawie
kostiumy: E. Borowiak, L. Rutkowska, T. Kretowicz
scenografia: N. Żuk, J. Szczepańska
choreografia i przygotowanie: N. Żuk, D. Krysztoforska, W. Ślęzak
czas trwania: 85 minut w tym 15-to minutowa przerwa
wiek: od 4 roku życia
opracowanie libretta: Klementyna Opałka-Maćkowska, Natalia Żuk
Po każdym przedstawieniu istnieje możliwość spotkania się z artystami oraz tancerzami. Dzieci mogą zadawać im pytania i robić pamiątkowe zdjęcia.
LIBRETTO
Akt I
Wieczór wigilijny. Salon w domu rodziców Klary. Państwo Stahlbaum kończą przygotowania do wieczornego przyjęcia. Klara i jej brat Jaś z niecierpliwością oczekują na przybycie gości. Zjawiają się goście, którzy nie mogą wyjść z podziwu nad pięknie przygotowanym domem i choinką. Rozpoczyna się przyjęcie, podczas którego tańczą zarówno rodzice jak i dzieci. Następnie dzieci otrzymują prezenty, które wszystkich wprawiają w zachwyt. Jedynie prezent Klary, szkaradny Dziadek do Orzechów, podoba się tylko jej. Przyjęcie kończy się, goście udają się do swoich domów, a Klara wymyka się do salonu by jeszcze chwilę popatrzeć na swą ukochaną zabawkę i tam, trzymając ją w objęciach zasypia. Wtedy rozpoczyna się magiczny sen dziewczynki. W salonie zjawiają się przerażające myszy, które straszą dziewczynkę i próbują odebrać jej Dziadka do orzechów leżącego pod choinką. Wówczas drewniany dziadek do orzechów przemienia się w Księcia i ratuje Klarę z opresji wyganiając złośliwe myszy. Książe przedstawia się dziewczynce i oboje zakochują się w sobie. Myszy jednak nie dają za wygraną i wracają do salonu z rozzłoszczonym Królem na czele. Na rozkaz Księcia przybywają żołnierzyki. Pomiędzy dwoma armiami rozegrana zostaje bitwa. Król myszy zostaje pokonany i zakochani przenoszą się do zimowej krainy, gdzie tańczą razem adagio wśród spadających płatków śniegu. Znów gonią ich rozzłoszczone myszy, które udaje się zatrzymać dzięki Królowej Śniegu i wywołanej przez nią burzy śnieżnej. Śnieżynki umożliwiają głównym bohaterom dalszą wędrówkę do magicznej Krainy Słodyczy.
Akt II Klara wraz z Księciem pojawiają się w Kainie Słodyczy gdzie zostają serdecznie powitani przez Królową wraz ze Słodyczami reprezentującymi różne narodowości. Pojawiają się również kwiaty oraz róże z ich Królową oraz motyle niosące koronę dla nowo przybyłej dziewczyny. Rozpoczyna się ceremonia zaślubin księżniczki Klary i Księcia, którą przerywa wtargnięcie myszy. Tytułowy bohater pokonuje mysz i po raz drugi ratuje swoją ukochaną. Wszyscy radośnie świętują uroczystość ślubną prezentując swoje tańce: – Hiszpańska Czekolada – Arabska Kawa – Chińska Herbata – Rosyjski Cukier – Francuski Marcepan. Solowe popisy Słodyczy zakończone zostają eleganckim Walcem Kwiatów. Następnie na scenie pojawia się księżniczka Klara ze swoim Księciem i prezentują popisowe pas de deux. Scenę kończy wspólna coda wszystkich postaci. Klara budzi się z niesamowitego snu, znów znajduje się w salonie domu Państwa Stahlbaum ze swoją ukochaną zabawką – tytułowym Dziadkiem do orzechów w objęciach.

Kiedy nasza przyroda układa się do snu, chcielibyśmy za ptakami podążyć do krainy wiecznego lata. Tam, gdzie ciepło, zielono i kwitnąco. To dlatego ludzie wymyślili oranżerie i przenieśli do nich wieczne lato w postaci roślin znajdowanych w tropikalnych lasach, na sawannach i gajach oliwnych. Niektóre z nich stały się z czasem roślinami pokojowymi. Mamy je w doniczkach w swoich sypialniach, salonach, biurach i czasem nawet nie wiemy, skąd przybyły, czego naprawdę potrzebują i dlaczego czasem wyglądają nieco smętnie. Zapraszamy zatem na relaksujący spacer wśród roślin ciepłolubnych w poszukiwaniu informacji na ich temat. Z małej wycieczki do powsińskich „ciepłych krajów” wrócimy rozgrzani i pełni wiedzy o roślinach.
Uczestnictwo na podstawie biletu do ogrodu lub karnetu, zbiórka w Oranżerii.
Zapraszamy!

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym.
Spotkanie Mikołaja z dziećmi. Program oparty min. na zabawach animacyjnych z dziećmi z elementami tańca, śpiewu, improwizacji muzyczno – ruchowych. Walorem programu jest niepowtarzalny humor, który umożliwia lepszy kontakt z dziecięcą publicznością.
Bilety w cenie 10 zł do kupienia na stronie biletyna.pl lub 15 minut przed spektaklem o ile nie zostaną wcześniej wykupione.

🎠🎄 Dawniej, w niektórych regionach Ukrainy, przed świętami Bożego Narodzenia przygotowywano tradycyjne pierniki w kształcie koników. Te świąteczne wypieki miały czasami nawet ​​60 cm wysokości. Zazwyczaj pokrywano je czerwonym lukrem, który był symbolem narodzin i miłości, a następnie malowano na nich białe wzory. Tak przygotowane ciastka były tradycyjnym bożonarodzeniowym prezentem, którym rodzice chrzestni obdarowywali swoich chrześniaków. Zazwyczaj dzieci nie zjadały ciastek od razu, tylko stawiały piernikowe koniki w widocznym miejscu, aby cieszyły wzrok domowników. Dzięki temu wspomnienia o Bożym Narodzeniu mogły przetrwać nawet do ​​lata.
Na warsztatach, które poprowadzi Oksana Shestak, przypomnimy tę wspaniałą, ukraińską tradycję. Uczestnicy i uczestniczki warsztatów stworzą zabawkowe koniki z tektury i nici. Własnoręcznie wykonane zabawki mogą stać się piękną ozdobą świątecznego stołu lub znaleźć swoje miejsce pod choinką.

🇵🇱🇺🇦 Warsztaty prowadzone w języku polskim i ukraińskim.

🚶 Warsztaty dla dzieci “Robimy prezenty: świąteczny konik”
🗓 18 grudnia (niedziela), godz. 11:00
🎟 Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona)
Rezerwacja miejsc na warsztaty: zapisy@artmuseum.pl
📍 Muzeum na Pańskiej (Pańska 3, Warszawa)
Wydarzenie dla osób w wieku 6-12 lat z opiekunem/opiekunami
__
👋 Staramy się, aby Muzeum było dostępne dla wszystkich. W razie pytań lub sugestii zapraszamy do kontaktu z koordynatorką dostępności: muzeumdostepne@artmuseum.pl, tel. 577-006-290.
Więcej o dostępności MSN: https://bit.ly/msndostepne

🌲Zapraszamy na Rodzinną Grę Terenową! Gra z elementami edukacji leśnej dla dzieci i dla dorosłych. Masz ochotę spędzić aktywnie niedzielne przedpołudnie, na świeżym powietrzu, całą rodziną, być blisko natury, a do tego móc dowiedzieć się o niej nieco więcej? Rodzinna Gra Terenowa to idealna okazja. Obowiązują zapisy oraz wpłata zaliczki. Zgłoszenia przyjmujemy na adres kontakt@polaczenilasem.pl do dnia 16.12 włącznie.
🌲Tym razem proponujemy grę pt.: “Wyprawa na biegun północny”. Podczas gry dowiecie się, gdzie jest koło podbiegunowe? Czym żywią się renifery, jak wyglądają, czy można ich dotknąć? Gdzie znajduje się Wioska Świętego Mikołaja? Czym jest biuro reniferów? I wiele innych ciekawostek z krainy Mikołaja.
Trasa gry będzie pełna zadań i aktywności dla dużych i małych, a jej długość to ok.4km na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego.
🌲GDZIE?
Okolice Polany Opaleń w Kampinoskim Parku Narodowym. Potem spotkamy się przy ognisku na Łące Rozwoju, do której doprowadzi Was trasa gry.
🌲Rodzinna gra terenowa jest dla Ciebie, jeżeli:

 • chcesz spędzić miły, aktywny czas z rodziną i/lub znajomymi z elementami edukacji leśnej
 • masz ochotę poznać bliżej zagadnienia związane z lasem
 • szukasz urozmaiconej formy spędzania czasu na powietrzu
 • masz ochotę dobrze się bawić, zająć głowę ciekawymi zadaniami, pozwalając sobie odpocząć od innych myśli
 • chcesz sprawdzić się w rodzinnym wyzwaniu, zobaczyć jak wszyscy członkowie rodziny odnajdą się w tej sytuacji
 • pragniesz przybliżyć swoim dzieciom formę edukacji leśnej
  🌲CENA:
  Koszt jednego pakietu Rodzinnego do gry to 60 zł. Jeden pakiet gry jest przeznaczony na drużynę w skład, której wchodzi dwoje dzieci od 3 roku życia i dorośli opiekunowie. Istnieje możliwość łączenia drużyn na starcie, co skutkuje wyznaczeniem tej samej godziny startu dla kilku drużyn i wspólne przejście trasy gry. Dodatkowo płatne jest ognisko z poczęstunkiem 25zł/osoby (dotyczy również dzieci poniżej 3 lat jeśli będą jadły porcję posiłku). Jeśli chcecie jeść kiełbaski z ogniska, to weźcie proszę swoje i na mecie będziecie mogli skorzystać z naszego ogniska – przy tej opcji dodatkowy koszt ogniska wynosi 10zł/osoby.
  Brak ograniczeń wiekowych uczestników Gry.
  🌲ZAPISY:
  W celu zapisu należy wysłać zgłoszenie na adres kontakt@polaczenilasem.pl (w treści podając liczbę uczestników, wiek dzieci i nazwę drużyny).
  Następnie, gdy odpiszemy, że są jeszcze miejsca, to prosimy o wpłatę zaliczki – 30 zł na numer konta: 21 1140 2004 0000 3502 8122 6505, w tytule przelewu proszę wpisać „zaliczka – gra terenowa 18.12 nazwa drużyny podana przy zapisie”.
  Po zaksięgowaniu zaliczki na naszym koncie, albo przekazaniu nam potwierdzenia przelewu – tak zweryfikowanym rodzinom prześlemy szczegóły i godzinę startu.
  Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 16.12 włącznie.
  🌲KIEDY?
  Początek gry dla pierwszej drużyny odbędzie się w niedzielę 18.12 o godz. 11:00 na parkingu leśnym przy ul. Rękopis w Warszawie. W celu uniknięcia tłoku na punktach gry będziemy Was wypuszczać na trasę, co 5-10 min. O czasie startu decyduje kolejność zgłoszeń. Godzina startu dla każdej drużyny zostanie podana w emailu potwierdzającym.
  🌲WSPÓLNE OGNISKO (szczegóły):
  Stawiamy na wysoką jakość produktów oraz lokalnych dostawców. Po wyprawie oferujemy przygotowany przez nas pożywny poczęstunek, w skład którego wchodzi przekąska, coś ciepłego z ogniska oraz coś na słodko. Dajcie znać przy zapisie, czy będziecie korzystać z ogniska i poczęstunku przygotowanego przez nas.
  🌲CO ZAPEWNIAMY?
 • 2h zajęć dla dzieci i dorosłych, na części naszych punktów wiedzę będą przekazywać nasi Przewodnicy
 • naturalną przestrzeń do gry terenowej
 • ognisko i poczęstunek wegetariański
 • ciepłe napoje (kawa, herbata)
 • dostęp do toalety
  🌲CO ZABRAĆ ZE SOBĄ:
 • ubrania i obuwie odpowiednie do warunków atmosferycznych
 • własne napoje i przekąski na czas gry
 • naczynia i sztućce do zjedzenia poczęstunku z ogniska oraz kubki do zrobienia sobie u nas ciepłych napoi.
  🌲Pamiętajcie, że nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednie ubrania, dlatego też, gdy za oknem jest deszcz, albo chłód to my nie odwołujemy wydarzenia. Wyjątkiem są warunki atmosferyczne zagrażające życiu (silne wiatry, czy silne burze). W takich wyjątkowych wypadkach warsztat może być odwołany przez Organizatora i zostanie wskazany nowy termin.
  Prosimy przyjechać odpowiednio wcześniej, żeby spokojnie zaparkować i o wyznaczonej godzinie (przekażemy ją emailem po zgłoszeniu) pojawić się już na starcie wraz z całą drużyną.
  Zespół Połączeni Lasem
  kontakt@polaczenilasem.pl
  517 95 95 47

Rozpoczynamy szósty sezon wspólnego morsowania #nadWisłą! Jesteśmy z Wami na brzegu i w wodzie od samego początku i nie planujemy przestać!
Jak co roku, zapraszamy wszystkich miłośników zimnych kąpieli na wspólne spędzanie niedziel na plaży w samym sercu Warszawy. A jeśli z jakiś powodów jeszcze nie byliście z nami w Wiśle, to najwyższa pora przyjść i zakochać się w morsowaniu.
Najlepiej i bezpiecznie zacząć tę wspaniałą przygodę w gronie weteranów, którzy chętnie podzielą się swoim doświadczeniem, opowiedzą o urokach i dobroczynnym działaniu zimnych kąpieli, dodadzą otuchy najbardziej nieśmiałym i niepewnym osobom. Zaufajcie nam wiemy jak zaopiekować się pierwszakami 🙂
Spotykamy się tradycyjnie w listopadowe i grudniowe niedziele o 10.00. Wielki finał cyklu wydarzeń planujemy 18 grudnia o zachodzie słońca. Kąpiel, muzyka, ciepłe napoje, wspólne ognisko i nagrody dla najwytrwalszych uczestników szkółki – taki mamy plan.
Rejestrację na morsowanie rozpoczynamy w każdą niedzielę o godzinie 10.00 w Beach Bar Aquatica
📌 ul. Wybrzeże Helskie 1/5
📌 https://tiny.pl/w9vnj
Na zapisane osoby, zgodnie z tradycją, czeka gorąca zupa i napoje.

Zapraszamy na świąteczne warsztaty kulinarne.
Na zajęciach przygotujecie:
-krucho- drożdżowe paszteciki z kapustą i grzybami lub żurawiną
-korzenne magdalenki
-oraz imbirowy syrop
Ważne:
-Są to zajęcia dla dzieci w wieku 11+
-Warsztaty trwają 2 godziny

Spektakl dla dzieci od lat 3
wyst.: Anna Cieślińska/ Emilia Rutkowska-Bekas i Dariusz Bekas
Bilety: 20 zł
Śpioch Elf budzi się i orientuje, że ma niewiele czasu, aby przygotować świat do nadejścia zimy i wizyty św. Mikołaja. Po krótkiej rozgrzewce ruchowej wraz z Aniołkem Andżelko przeprowadza inspekcję jakości i ilości śniegu oraz test wyślizgania zimowych sprzętów. Następnie kontroluje Bom-BomBombkę, z którą ubierają idealną, żywą choinkę i konstruują najdłuższy łańcuch na świecie. Elf sprawdza też, czy dzieci wiedzą, jak napisać porządny list do św. Mikołaja. W tym celu zaprasza skrzata Skrybę specjalizującego się w pisaniu listów, a że Skryba to skrzat leciwy i zdarza mu się popełniać błędy, dzieci będą miały ciężki orzech do zgryzienia. Tuż przed finałem Elf musi upewnić się, czy wszyscy wiedzą, jak prawdziwy Mikołaj powinien wyglądać. Wybiera z widowni odważnego modela, który będzie miał okazję poczuć się jak św. Mikołaj. Zabawę w przebieranki przerwie znienacka prawdziwy Święty Mikołaj…

Zapraszamy na kolejną edycję kiermaszu świątecznego w Józefosławiu.
Wspólnie odpalimy choinkę, pokolędujemy , zakupimy prezenty u lokalnych wystawców, zjemy pyszne świąteczne specjały. Nie zabraknie gorącej czekolady dla najmłodszych i korzennej herbaty dla starszych

🌿 Poczuj świąteczny nastrój i stwórz w magicznej atmosferze Pijalni Ziół swój własny świąteczny wieniec, którym udekorujesz dom na zbliżające się Święta.🎄
Uczestnicy warsztatów będą tworzyć wymarzone wieńce pod okiem profesjonalnej dekoratorki, która tworzy dla Pijalni Ziół Dary Natury wszystkie roślinne instalacje.
🟢 Podczas warsztatów Uczestnicy będą mieć do dyspozycji różnorodne, wyłącznie w pełni naturalne, gałązki, kwiaty, przyprawy i owoce.
🟢 Każdy Uczestnik warsztatów zostanie poczęstowany aromatyczną, zimową herbatą i otrzyma od nas świąteczny upominek.
🟢 Data spotkania: 18.12.22 r. (niedziela), godz. 12:00
(Ostatni dzień sprzedaży wejściówek: 16.12. 2022 r.)
📍 Miejsce spotkania: Pijalnia Ziół Dary Natury, ul. Żelazna 51/53 (Fabryka Norblina), Warszawa
⏰ Czas trwania warsztatów: 2,0 – 2,5 godziny
Cena: 180 zł/ osoba.

Serdecznie zapraszamy na świąteczny koncert w wykonaniu muzyków Sinfonii Varsovii!
Koncert Świąteczny: Z tańcem i z kolędą
Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia Camerata:
Andrzej Krzyżanowski – flet
Sebastian Aleksandrowicz – obój
Radosław Soroka – klarnet
Paweł Piętka – waltornia
Piotr Kamiński – fagot
Adam Siebers – skrzypce
Michał Sobuś – kontrabas
Bartosz Głowacki – akordeon
Karol Krasiński – perkusja
Program:
wybór kolęd i amerykańskich piosenek związanych z Bożym Narodzeniem (oprac. J. Jarosiński):
Przybieżeli do Betlejem
Z narodzenia Pana
Jam jest dudka
Last Christmas
I’ll be home for Christmas
It’s the most wonderful time of the year
Stanisław Moniuszko – Tańce góralskie z opery Halka
Antonín Dvořák – Tańce słowiańskie op. 72 nr 2, op. 46 nr 8
Béla Bartók – Rumuńskie tańce ludowe
Astor Piazzolla – Nightclub 1960 z Historii tanga
Astor Piazzolla – Libertango
Arturo Márquez – Danzón nr 2
18.12 godz. 18.00
Wawerskie Centrum Kultury, ul. Żegańska 1a
Obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania on-line / www.wck.wawer.pl oraz w kasach WCK.

Zapraszamy na warsztaty plastyczno – techniczno – artystyczne dla dzieci od 7 roku życia. Zajęcia w kameralnych grupach.
Co rozwija się przy pracach plastycznych i dlaczego warto ‘ zainwestować”.
♦️Rozwijanie zdolności manualnych.
♦️Rozwijanie zmysłu estetyki i potrzeby tworzenia.
♦️Rozwijanie kreatywności, zdolności wyobrażania, wymyślania i produkowania czegoś nowego, oryginalnego.
♦️Praca nad motoryka małą.
Tematem zajęć 18.12 2022 są dekoracje i ozdoby związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Zamierzamy rysować, wycinać, kleić i wspólnie tworzyć wiele ciekawych rzeczy.
Na zajęcia obowiązują zapisy: Atena.Mackiewicz@gmail.com
605786764
Koszt udziału wynosi 45 zł / 2 godziny warsztatu. W cenie wszystkie potrzebne materiały do pracy.
Miejsce warsztatów
Piastów ul Witosa ( dokładny adres zostanie podany w potwierdzeniu)
Warunkiem potwierdzenia rezerwacji jest wpłata 20 zł.
Blik 605786764 lub
na konto Aneta Mackiewicz
87 1240 6407 1111 0000 5098 8101
Pozostała kwota 25 zł płatna na miejscu gotówką lub blikiem.
Zajęcia można odwołać bezpłatnie 3 dni przed planowanym warsztatem. Późniejsze odwołanie powoduje przeniesienie wpłaty na kolejne zajęcia. Odwołanie w dniu warsztatów jest bezzwrotne.
Zajęcia będą prowadzone przez Anetę Mackiewicz Kuroszczyk i Monikę Mackiewicz.
Aneta od kilku lat robi metamorfozy mebli. Jest miłośniczka DIY ( zrób to sam ). Idea jaka jej przyświeca w tworzeniu to recycling i upcycling. Kocha kolory, art deco, Mondriana i dobre kino. Spełniona mama trójki dzieci.
Monika pasjonatka malowania obrazów, Handmade i Craftwork rzeczy z drewna i betonu. Z wykształcenia psycholog, socjolog i coach. Obecnie również studentka Arteterapii w Akademii Pedagogiki Specjalnej poznająca wszelkie dziedziny form artystycznych w rozwijaniu twórczości i kreatywności przez sztukę.

Filmowy poranek dla dzieci (6+)
sala: Broadway
wstęp: 15/20 zł, kup bilet online lub w DK Kadr
Nie wszystkie misie zapadają w zimowy sen.
A w tym, jednym naprawdę można się zakochać, szczególnie że, potrafi mówić ludzkim głosem. I to nie tylko w Wigilię.
Marianna zauważa misia na loterii fantowej podczas jarmarku świątecznego. Od początku czuje z nim niesamowitą więź. Ale niestety dla niej, nasz miś ma inne plany gdyż pragnie aby wygrał go ktoś bogaty. Taki ktoś kto nauczy go wszystkiego o świecie ludzi. Teraz Marianna ma czas tylko do Świąt aby przekonać misia o tym co tak naprawdę jest w życiu ważne.
Zapraszamy Was na prawdziwe, Świąteczne Miś…sion impossible!
Produkcja: Norwegia
Wersja: Dubbing
Wiek: 6+

KONCERT ŚWIĄTECZNY
„W TEN ZIMOWY CZAS”
Zapraszamy na koncert pastorałek, piosenek świątecznych i mikołajowych pt. „W ten zimowy czas”. Tytuł koncertu pochodzi od
autorskiej piosenki wprowadzającej dzieci w atmosferę Świąt Bożego
Narodzenia. Po niej zaprosimy do ludowej zabawy „Kaczka pstra”,
zaśpiewamy piosenkę „Nie miały aniołki”, zatańczymy „Chojkę” i
posłuchamy muzycznej opowieści o „Mikołaju” a także wybierzemy
się na kulig z piosenką „Tak się zachmurzyło”!
Staramy się propagować kanon wartościowych i ambitnych zabaw i
piosenek dla dzieci. Większość z nich odwołuje się do natury, muzyka
grana jest na żywo na pięknych tradycyjnych instrumentach ludowych
i etnicznych takich jak skrzypce, afrykańska kora, akordeon, baraban,
flety. Pieśni które będziemy śpiewać mają też wymiar wspólnotowy.
Dzieci bardzo dużo robią razem, ucząc się współdziałania w grupie.
Koncert zagrają:
Agnieszka Zdziech, absolwentka Akademii Muzycznej im. K. i G.
Bacewiczów w Łodzi, muzyk, pedagog muzyczny, z wieloletnim
doświadczeniem w pracy z przedszkolakami, autorka wielu piosenek i
spektakli dla dzieci.
Piotr Brymas, bębniarz, mistrz w grze na instrumentach
perkusyjnych, autor wielu wierszy i opowiadań dla dzieci, ceramik,
aktor.
Bilety znajdziecie na www.ekobilet.pl/ptaszyna
Bilet dla 2 osób (np. rodzic plus dziecko)-70 zł
Bilet dla 3 osób (np. rodzice i dziecko lub jeden rodzic i dwoje dzieci)- 90 zł
Bilet dla 4 osób (np. rodzice i dwoje dzieci)- 120 zł
Bilety nie podlegają zwrotowi, ale zachęcamy do wymian na naszej grupie “Zajęcia w Ptaszynie” na FB. Bilet można również kupić w kawiarni przed samymi zajęciami, jeśli są wolne miejsca

🎄Coraz bliżej święta! Z tej okazji dzieci w wieku 5-10 lat zapraszamy do udziału w warsztatach, w trakcie których wykonają ekologiczne ozdoby choinkowe: bombki z rolek po papierze toaletowym, makaronu i szyszek. 🎀 Wykonane ozdoby zabiorą do domu, żeby móc przyozdobić nimi własną choinkę.
Na każdego z uczestników czeka niespodzianka – leśna NIEMAPA. 🎁


Informacje praktyczne:
🔹 wszystkie materiały dostępne są na miejscu,
🔹 zapisy nie obowiązują.


Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

🎄🎄🎄 Poczuj magię Świąt! 🎄🎄🎄
Tym razem zabieramy dzieci w świat świątecznych wypieków. Czas robienia pierników, to magia sama w sobie. Wspólnie udekorujemy uformowane i wypieczone pierniki.
O najlepszą zabawę zadbają roześmiane i energiczne Elfy! Zorganizują aktywności ruchowe, które zaangażują wszystkie dzieci 🙂🙃
W programie:
🎁 Zimowa Olimpiada
🎁 Tańce animacyjne
🎁 Wielka śnieżna bitwa
🎁 Quiz wiedzy o świątecznych tradycjach
Ponadto razem z Elfem Plastykiem stworzymy oryginalne ozdoby świąteczne i kartki z życzeniami!
🔔 Nie zapomnij zabrać opakowania i zabierz pierniki do domu!🔔
WYDARZENIE BEZPŁATNE
Ograniczona liczba miejsc.
Zapisy 👇
📧 mkicka@arche.pl
☎ 531 493 318

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments