Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 8-9 stycznia

Chcesz spędzić fajny dzień z dzieckiem w Warszawie? W takim razie łap Weekendową Zajawkę – znajdziesz w niej ponad 30 propozycji wydarzeń dedykowanych rodzinom. Są przedstawienia teatralne, spacery tematyczne, inspirujące warsztaty – dla każdego coś dobrego! :)

.

SOBOTA, 8 stycznia

Zimowy Koncert

Zapraszamy na organizowany przez Fundację “Ze Sztuką Przez Świat” koncert laureatów konkursów muzycznych. Usłyszymy nagrodzone wykonania kolęd i pastorałek oraz piosenek i pieśni.
Wstęp wolny, wydarzenie organizowane zgodnie z zasadami bezpieczeństwa sanitarnego.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 Warszawa Stare Miasto

Jarmark Bożonarodzeniowy, prezenty, smakołyki, rodzinna atmosfera

JAK OCALIĆ SMOKA w kinie Praha

Gwiazdka, spokojne miasteczko i… smok? Mortimer próbuje zdobyć popularność w Internecie, a żyjąca w drodze Sara ukrywa się w obcym miejscu. Czy przypadkowe spotkanie niefortunnej pary pomoże zagubionemu smokowi powrócić do domu?

W sennym miasteczku trwają przygotowania do Świąt. Wszyscy pochłonięci są przystrajaniem choinek i pieczeniem ciast. Wyjątkiem jest tajemnicza Sara, która nie ma gdzie mieszkać, wkrada się do pustych domów, szukając jedzenia i ciepła. Kiedy nakrywa ją niezdarny Mortimer, a przez okno piwnicy wpada pokryty zielonymi łuskami smok, wszystko wywraca się do góry nogami. Przejęci losem zagubionego stworzenia Sara i Mortimer postanawiają pomóc mu w powrocie do baśniowego świata. Ukrywanie się z ziejącym ogniem smokiem wcale nie jest proste. Stwór coraz bardziej rozrabia i wyrywa się na wolność. Czy przyjaciołom uda się odnaleźć magiczną krainę i ocalić smoka?
Laureat Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci niesie silny przekaz o potrzebie wspólnoty. Bohaterowie razem odkryją, że przyjaźń, poświęcenie i odwaga zacierają dzielące różnice oraz łączą tylko pozornie odległe światy.

Mali Einsteini: Fajerwerki

8 stycznia 2022, sobota

I grupa godz. 10.00 (dzieci 7-10 lat), II grupa godz. 11.00 (dzieci 4-6 lat), III grupa godz. 12.00 (mieszana).

Opłata: karnet styczeń (4 zajęcia) 110 zł, pojedyncze zajęcia 30 zł. Obowiązują zapisy.

To będą warsztaty o kolorowych ogniach. Dowiecie się, jak działają fajerwerki. Wspólnie wykonamy zimne ognie.

Mali Einsteini czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-10 lat.

Pytanie. Działanie. Odpowiedź.

ZAPRASZAMY

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/mali-einsteini-fajerwerki

LEGOwisko: zwierzęta świata

8 stycznia, w sobotę o godz. 11.30 zapraszamy dzieci 3-6 lat na kolejne LEGOwisko, czyli zajęcia rozwojowe z klockami z serii Lego Duplo Education, a także elementami plastyki sensorycznej.
Dzieci będą mierzyć zwierzęta, przypisywać je do odpowiednich środowisk i odgadywać zagadki. Będziemy pracować między innymi z zestawem Lego Duplo Education Zwierzęta. W drugiej części zajęć dzieci będą malowały na mleku. To uwielbiana przez dzieci technika, dająca wiele wspaniałych wrażeń wizualnych.
W ramach LEGOwiska dzieci tworzą budowle i nawiązujące do tematu zajęć przedmioty z klocków, a także używają ich klocków w odmienny sposób, na przykład zamiast pędzli do malowania, czy do odbijania ich kształtów w zrobionych na zajęciach masach plastycznych.
Zajęcia w bezpieczny sposób zaspakajają naturalne potrzeby dzieci, a także wspierają ich rozwój i rozwijają wszystkie zmysły. Autorskie połączenie plastyki sensorycznej i pracy z klockami Lego Duplo Education pozwala na maksymalną stymulację dziecięcej kreatywności, która ma szansę na pełen rozwój tylko w swobodnych, bezpiecznych warunkach, które kreujemy podczas naszych spotkań.
Czas trwania zajęć: 45 min. Cena: 40 zł za dziecko, dorośli gratis.

Zamkowa akademia młodego eksploratora

Zapraszamy na zajęcia historyczno-plastyczne dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat z cyklu:

“Zamkowa akademia młodego eksploratora”

Nasi młodzi goście mogą uczestniczyć w spotkaniu samodzielnie bądź w towarzystwie opiekunów. W zależności od tematu, uczestnicy poznają wnętrza i dzieła z kolekcji Zamku lub te prezentowane na wystawach czasowych. Pierwsza część spotkania to omówienie tematu, druga przeznaczona jest na warsztat plastyczny. Istnieje możliwość uzyskania dyplomu ukończenia Akademii (wymagana obecność na przynajmniej 6 zajęciach). Prowadzący: Sławomir Szczocki.

Czas trwania jednego spotkania ok. 90 min.

🕜 Termin: pierwsza sobota miesiąca, godz. 10.00, 11.00, 12.00

🎟️ Wstęp: bilety w cenie 10 zł / os. dostępne online i w kasie Zamku

NAJBLIŻSZE SPOTKANIE:

🗡 8 stycznia 2022 r. – “Pod znakiem Marsa. Dawne wojsko i uzbrojenie w zbiorach Zamku Królewskiego w Warszawie”

Nasze magiczne Encanto w U–jazdowskim

„Nasze magiczne Encanto” opowiada historię niezwykłej rodziny Madrigal. Ich pełen magii dom znajduje się w tętniącym życiem mieście – w cudownym i urokliwym miejscu zwanym Encanto, ukrytym w górach Kolumbii. Magia Encanto sprawiła, że każdy członek rodziny obdarzony jest niezwykłymi magicznymi umiejętnościami. Każdy – z wyjątkiem Mirabel. Jednak kiedy magia otaczająca Encanto jest w niebezpieczeństwie, Mirabel odkrywa, że to właśnie ona, jako jedyna zwyczajna osoba w tej wyjątkowej rodzinie, może stać się jej ostatnią nadzieją.
Pełna magii, kolorów i uroku opowieść o tym, że nie każdy z nas musi wyruszyć w daleką podróż, by odnaleźć swe miejsce na świecie, a siła rodzinnej miłości może przezwyciężyć wszelkie przeszkody.

Film poprzedzony jest krótkometrażową animacją „Daleko od Drzewa” opowiadającą o przygodach młodego szopa.

Język
polski (dubbing)

Bilety
16 zł normalny
14 zł ulgowy
10 zł z kartą widza
dostępne w kasie i online: https://u-jazdowski.pl/kino/repertuar/nasze-magiczne-encanto
Film dla dzieci od 7. roku życia.

Do sprzedaży udostępnione jest 30% miejsc w kinie. W przypadku wyprzedania biletów w limicie, za okazaniem certyfikatu COVID-19 można zakupić bilety bezpośrednio w kasie.

Minionki rozrabiają – Kino OKiS

Kolejny seans naszego Kina OKiS.

“Minionki rozrabiają” kontynuacja tego, co widzieliście w grudniu. Wstęp bezpłatny.

Zapraszamy 8 stycznia o godz. 17.00.

Do zobaczenia!

Jasełka rodziny Malików

✨ Jasełka rodziny Malików ✨
8 stycznia 2022 r, godz. 17.00
Sala Koncertowa

Jedna ze współczesnych świątecznych tradycji Krakowa są jasełka w wykonaniu rodziny Malików, która od czterech pokoleń buduje szopki krakowskie i wystawia własne przedstawienia.

Spektaklowi towarzyszą grane i śpiewane na żywo kolędy i pastorałki. Jako scenografię artyści wykorzystują skonstruowaną przez siebie ponaddwumetrową barwną szopkę.

Wśród ręcznie rzeźbionych kukiełek występują: Anioł, Diabeł, Śmierć, Król Herod, Trzej Królowie, Krakowiacy i Górale, a także legendarny Pan Twardowski.

Zapraszamy do Zamku na wyjątkowe bożonarodzeniowe przedstawienie!

🎟️ Bilety w cenie 25 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy) dostępne w kasie Zamku oraz online.

Wege meksyk. Warsztat kulinarny rodzinny

W zimowe popołudnie, zabierzemy Was w podróż do gorącego, nie tylko za sprawą klimatu, ale także kuchni, Meksyku! Podczas warsztatów przygotujemy trzy rozgrzewające meksykańskie dania w roślinnej odsłonie.

Na warsztacie przygotujemy:

sycącą meksykańską zupę
tacos z marynowanym boczniakiem
oraz czekoladowe ciastka z chilli

Ważne:
-Są to zajęcia, w których uczestniczy dziecko i opiekun.
-Warsztaty trwają 2 godziny

Ogórkiem po Pradze – cykliczne wycieczki z przewodnikiem

“Rzuć bracie blagę i chodź na Pragę” – te słowa zna każdy szanujący się warszawiak. Ich przekaz jest bardzo prosty, ale dużo w nich prawdy, bo Praga w istocie jest miejscem wartym odwiedzenia. Druga Wojna Światowa obeszła się z tym fragmentem miasta dość łaskawie, dzięki czemu możemy poczuć tu ducha prawdziwej przedwojennej Warszawy. Wąskie uliczki opasane wstęgą zabytkowych kamienic, słynne kapliczki pochowane po praskich podwórkach, przepiękne klatki schodowe, ceglane mury starych fabryk, opuszczone place targowe będące pamiątką handlowej przeszłości dzielnicy – to wszystko składa się na wyjątkowy klimat tego miejsca.

Zapraszamy na wycieczkę zabytkowym “ogórkiem”, podczas której przewodnik przybliży Wam fascynującą historię Pragi i zapozna z tajemnicami, jakie kryją praskie podwórka. Na pokładzie autobusu dowiecie się m.in.:

 • skąd na ulice Warszawy wyjechał pierwszy tramwaj
 • gdzie zachowały się napisy reklamowe będące pamiątką po carskiej przeszłości
 • dlaczego premier Cyrankiewicz przyjeżdżał na Brzeską i czemu nazywano ją “bimberstrasse”
 • kim był Wicuś marynarz
 • kto w kilka minut upił całą dzielnicę
 • czym zajmowali się “kotleciarze”
 • gdzie produkowano mydło “Biały Jeleń”

To oczywiście tylko znikoma część atrakcji, które czekają Was na trasie przejazdu. Ulice Nowej Pragi, bazar Różyckiego, fabryka Wedla, Soho Factory to tylko miejsca na mapie, ale dla naszego przewodnika będą one punktem wyjścia do snucia pasjonującej opowieści, która na chwilę przeniesie Was w czasie.

Praskie historie przedstawi Wam Rafał Dąbrowiecki licencjonowany przewodnik warszawski i twórca portalu “Butem po Wawie”, w ramach którego od kilku lat organizuje cieszące się wciąż niesłabnącą popularnością spacery miejskie. Jego obecność to gwarancja jakości, ogromnej dawki nie tylko wiedzy, ale też pasji i dobrego humoru, co potwierdzają opinie uczestników jego wycieczek.

Przejazdy zabytkowym “Ogórkiem” po Pradze odbywają się w każdą sobotę o godzinie 11:00. Start wycieczki na pl. Defilad. Szukajcie niebieskiego Jelcza i dajcie się zarazić miłością do Warszawy. Gwarantujemy 2,5 godziny wspaniałej zabawy.

BIELTY DO NABYCIA TUTAJ: https://wpt1313.com/pol/Ogorkiem-po-Warszawie/OGORKIEM-PO-PRADZE

Sensoplastyka® Noworoczne brudzenie!

❄DLA KOGO?
Sensoplastyka® to marka zajęć rozwojowych dla dzieci w wieku od 0 do 100 lat. Nadrzędnym celem zajęć jest konstruktywne wspieranie rozwoju kompetencji intra i interpersonalnych: co lubię, czego nie lubię; co mi pasuje, co mi nie pasuje, moje emocje, uczucia i myśli, poczucie sprawstwa, wiara we własne możliwości, aktywność i innowacyjność, kreatywność, a także negocjacje, współpraca, rozwiązywanie konfliktów.

❄CO BĘDZIEMY ROBIĆ?
Materiały sensoryczne na zajęciach Sensoplastyka® to bezpieczne produkty spożywcze o różnych fakturach, konsystencji i zapachu tj. mąka, ryż, makaron, kasza, jogurt naturalny, kisiel, galaretka, warzywa i owoce każdorazowo dostosowane do grupy uczestników 🙂 i posłużą do:
📌badania
📌odkrywania
📌tworzenia
📌eksperymentowania
📌przesypywania
📌ugniatania
📌malowania

Brudzimy legalnie ręce, buzię i stopy, by pobudzać zmysły. Dzieje się to w przeznaczonych do tego ubraniach i w odpowiednio przygotowanej przestrzeni. Nie używamy odzieży ochronnej, fartuszków ani rękawiczek, aby w żaden sposób nie ograniczać dzieci.

Zimowa magia w Północnej

Zima ma w sobie coś magicznego – nieprzypadkowo akcja wielu baśni toczy się w mroźnej i śnieżnej scenerii. Dlatego w Północnej zimowe akcenty będą obecne niemal do końca stycznia, bo nic tak nie umila zakupów, jak odrobina zaczarowanej atmosfery! 🌟

Wokół naszej galerii nadal będą roztaczały swój blask rozświetlone obiekty. ✨

Niezwykły klimat wprowadzają latarenki ze świecącymi płatkami śniegu oraz ogromna bombka, pod której kopułą można sobie nawet wygodnie usiąść, jak również zrobić cudne zdjęcie. Wielka, świetlista gwiazda i ogromne niedźwiedzie polarne rozjaśniają przyjemnie otoczenie po zapadnięciu zmroku i już z daleka zachęcają, żeby do nas zajrzeć!

Chcecie więcej płatków śniegu? ❄❄❄

Proszę bardzo: te ogromne, błyszczące i gotowe do podziwiania wiszą licznie w Północnej, a mają tę zaletę, że nie są zimne i nie wpadają nikomu do butów.

Ilości lampek, którymi ozdobiliśmy galerię, żeby uprzyjemnić Wam spędzony tu czas, nikomu jeszcze nie udało się policzyć – ale może ktoś się na to skusi?

Zamiast wsiadać do pociągu byle jakiego, polecamy skierować się w stronę pociągu multimedialnego 🚂, który znalazł swoje miejsce w pobliżu salonu Samsung. Świetna rozrywka dla najmłodszych gwarantowana, a biletu kupować nie trzeba, bo to podróż za jeden uśmiech.

Dzieci dużo dobrej zabawy znajdą też na kolorowej, zimowej wyspie, którą specjalnie dla nich umieściliśmy przed sklepem Junior na I piętrze, a poszukiwacze przygód koniecznie powinni zajrzeć do magicznego domku znajdującego się w pobliżu rzeźby Wir. Domek znajduje się u podnóża 12-metrowej choinki 🎄, więc po prostu nie da się go przegapić!

Białe, polarne niedźwiedzie są już naszym znakiem rozpoznawczym i nadają galerii szczególnego uroku. Zależy nam na tym, żebyście w porze zimowej poczuli się u nas trochę jak na biegunie północnym – w końcu nazwa zobowiązuje! Obok salonu Apart, na krze lodowej, po oceanie życia dryfuje mama niedźwiedzica z dwójką maluchów. Z kolei I piętro zamieszkałe jest przez puchate, milutkie niedźwiedzie w szalikach, wykonanych własnoręcznie przez mieszkańców Białołęki. Sympatyczne misie wypoczywają wśród srebrzystych, jakby pokrytych szronem choinek, wprowadzając jeszcze więcej zimowej, bajecznej atmosfery.

W pobliżu Poczty Polskiej spotkacie również przybyłych z północy Eskimosów, którzy mają tam swoją bazę i sanie zawsze gotowe do jazdy.

Musimy też przyznać, że nie istnieje dla nas coś takiego jak „zbyt dużo choinek”! 🎄🎄🎄

Bo kto nie kocha tych drzewek, nadających czaru magicznego lasu całej przestrzeni?

Są tak pięknie przyozdobione, że szkoda rozbierać je zaraz po świętach, więc będą cieszyły Wasze oczy jeszcze przez jakiś czas.

Warto do nas zaglądać, łapać zimowe obrazki w kadry i pozować do zdjęć, bo następna taka okazja dopiero za rok! 😊

NIEDZIELA, 9 stycznia

TeatRanek na Siekierkach: Dobry las – Teatr Gry i Ludzie

Dobry las to miejsce, w którym wszystkie zwierzęta żyją w zgodzie. Jednak decyzją pewnego Ministra, las ma zostać wycięty a w jego miejscu wybudowany…. sklep.

Wszystkich mieszkańców dobrego lasu czeka tułaczka. Łoś Grzegorz i jeż Michał także wyruszają w poszukiwaniu nowego domu.
Jak skończy się ta historia?

Czas trwania spektaklu: ok 45 min.
Spektakl dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
Bilety: 15 zł/osoba.

UWAGA! ZANIM KUPISZ BILET PRZECZYTAJ 👇

❗️ W związku z obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd (COVID-19) dotyczącymi liczby osób na widowni, ale również w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, wprowadzamy limity miejsc na naszych TeatRankach.
Chcielibyśmy, aby jak najwięcej dzieci miało możliwość obejrzenia spektaklu, a mamy tylko 30 miejsc dla niezaszczepionych, więc na te miejsca zapraszamy Wasze dzieci. Ufamy, że pozostałe miejsca zajmą dzieci zaszczepione oraz towarzyszące wszystkim dzieciom zaszczepione osoby dorosłe.
Przy zakupie biletów prosimy o odpowiedni ich wybór❗️

BILETY 👉 https://bilety.io/qHzej

Grill Party z Praskimi Morsami

Zapraszamy Wszystkie chętne osoby do wzięcia udziału w wydarzeniu „ Grill Party
z Praskimi Morsami”.
Podczas naszego morsowania o godz 12:00 w niedzielę będziecie mogli skorzystać z udostępnionego dla Was grilla i upiec sobie
kiełbaskę.
Dodatkową atrakcją będzie muzyka przy której odbędziemy jak zawsze fantastyczną rozgrzewkę!
Zabierzcie ze sobą:
✔️kiełbaskę, musztardę, ketchup
✔️talerz, sztućce, kubek
✔️rzeczy do morsowania

Zapraszamy i życzymy Wam miłej zabawy ;)

Mijanki spacerowe

Mijanie się z innymi psami na spacerach w mieście jest często problematyczne. Wąskie chodniki, ulica, budynki i samochody ograniczające widoczność a w tym wszystkim my i nasz pies ;) Żeby pomóc Waszym psom wyluzować w obecności innych przedstawicieli ich gatunku, nauczyć skupienia uwagi mimo rozproszeń i przede wszystkim spokojnego mijania się z psami podczas miejskich spacerów przychodzimy do Was ze spacerami treningowymi! 🐕

➡️ Podstawowe informacje:

📅 kiedy: 9 stycznia, niedziela, godz. 13:15-14:15
📍 gdzie: ul. Lipowczana, Warszawa Włochy, plac z pomnikiem – https://goo.gl/maps/K6ck3RyxfHmujksRA
⌛️jak długo: 1h
💰koszt treningu: 50zł

➡️ Na czym polegają mijanki spacerowe?
Podczas treningu psy w odpowiedniej odległości od siebie uczą się pracy w rozproszeniu oraz skupiania uwagi na człowieku, jednak głównym aspektem spotkania są właśnie mijanki.

Opiekunowie nauczą się jak zarządzać smyczą, jak odczytywać mowę ciała psa i jak pomóc mu wyjść z trudnej sytuacji na kilka różnych sposobów. Trening trwa godzinę, limit psiaków w grupie to 8

Garść zasad:
🦴 W trakcie zbiórki przed treningiem NIE SPOTYKAMY ZE SOBĄ PSÓW. Szczególnie dotyczy to tych psiaków, które potrzebują więcej czasu i przestrzeni żeby poczuć się swobodnie w nieznanym towarzystwie

🐕‍🦺Podczas trwania całego treningu psy BEZWZGLĘDNIE POZOSTAJĄ NA SMYCZACH.

Koszt treningu: 50 zł

❗UWAGA: Po zapisaniu się na trening należy od razu wpłacić całość kwoty na konto podane poniżej. Dopiero wpłata na konto jest równoznaczna z rezerwacją miejsca. Odwołanie udziału później niż 24 godziny przez treningiem skutkuje poniesieniem kosztu zajętego miejsca (wpłata nie podlega zwrotowi).
Z uwagi na to, że mamy dużo chętnych na nasze spacery będziemy tworzyć listę rezerwową. Gdyby ktoś nie dokonał wpłaty lub zrezygnował z udziału, będziemy się odzywać do kolejnych osób.

‼️KLIKNIĘCIE BIORĘ UDZIAŁ W WYDARZENIU NIE JEST RÓWNOZNACZNE Z ZAPISANIEM SIĘ
‼️WPŁATA NA KONTO BEZ PRZESŁANIA WCZEŚNIEJ ZGŁOSZENIA NIE JEST RÓWNOZNACZNA Z ZAPISANIEM SIĘ

Zapisy:
Facebook oraz Instagram Pieski Umysł (poprzez wiadomość prywatną)
mail: szkola@pieski-umysl.pl
telefon: 731-524-954

💵Dane do przelewu:
mBank
03 1140 2004 0000 3302 7787 2376
Pieski Umysł Olga Jackowska

W tytule przelewu prosimy podać imię psa i datę spaceru.

Klasyka na Koszykach | Michał Romanowski i Patrycja Gajek

W nowym roku wracamy do Was z Klasyką na Koszykach! Zapraszamy na wydarzenie doskonale nastrajające na początek karnawału 🎉. Wystąpi świetny śpiewak operowy Michał Romanowski oraz znakomita pianistka Patrycja Gajek.

Artyści wykonają dla nas program składający się z największych przebojów lat 30., 40. i 50., wśród których znajdą się m.in. Tango Milonga, Ostatnia niedziela, Brunetki, blondynki 😍

Przyjdźcie rozpocząć karnawał razem z nami!

Wydarzenie odbędzie się na scenie przy Barze Koszyki.

✅ Wstęp wolny!

Pamiętacie o zasadach, które obowiązują w trakcie wydarzenia:
Po wejściu do Hali Koszyki zapraszamy do dezynfekcji rąk, zachowania bezpiecznego dystansu 1,5 m oraz zasłonięcia nosa i ust maseczką. Warunkiem uczestnictwa będzie również przekazanie organizatorowi podpisanego Oświadczenia Uczestnika Wydarzenia. Gdy 30% publiczności zostanie zapełnione, będą wpuszczane jedynie osoby zaszczepione. Prosimy zatem o przygotowanie certyfikatów covidowych.


Hala Koszyki | Symphar | Julian Cochran Foundation | Filharmonia Narodowa w Warszawie | VANK

Karnawałowe przekąski. Warsztat kulinarny dla nastolatków

Jak karnawał to zabawa i pyszne jedzenie!
Zapraszamy na warsztaty kulinarne, podczas których przygotujemy pyszne karnawałowe przekąski:

-Onigiri
-Mini pizzę
-oraz pyszny karnawałowy napój

Ważne:
-Są to zajęcia dla dzieci w wieku 11+.
-Warsztaty trwają 2 godziny

Teatrzyk Lalkowy Bajka „Puszek”

Spektakl dla dzieci od lat 3
scen. Marta Guśniowska
scenogr. Rafał Janaszek
lalki: Elżbieta Zajączkowska
wyst.: Magdalena Dulny i Grzegorz Szypka

bilety: 15 zł
Puszek mieszka daleko stąd, w tajemniczej, egzotycznej dżungli i… żywi się wyłącznie słodkimi kokosankami. I niestety – z powodu swojej ogromnej słabości do tych łakoci – pewnego dnia dopada go straszny ból zęba. I tu zaczyna się historia, bowiem wrażliwy Puszek panicznie boi się wizyty u doktora. Na pomoc jednak przychodzą mu pomysłowi przyjaciele, którzy mają swoje recepty na przyniesienie ulgi obolałemu kumplowi. Czy okażą się skuteczne? Dowiecie się, oglądając przedstawienie o Puszku.

Koncert Kolęd

Bardzo serdecznie zapraszamy na Koncert Kolęd 🎄

➡ Niedziela 9 stycznia 2022 r. o godz. 19.00

🎫 Bilety do nabycia online:
https://biletyna.pl/koncert/Archikatedralny-Chor-Meski-Cantores-Minores

📍 Miejsce koncertu:
Nowa Miodowa – Sala Koncertowa ZPSM Nr 1., ul. Rakowiecka 21 w Warszawie.

🎵 W programie różnorodna muzyka świąteczna na chór męski a cappella –
od utworów dawnych przez nietuzinkowe opracowania tradycyjnych polskich i zagranicznych kolęd, po znane piosenki.

🗣 Wystąpią:
Archikatedralny Chór Męski Cantores Minores
Franciszek Kubicki – dyrygent
Jakub Szafrański – prowadzenie koncertu


Organizator koncertu: Cantores Minores

Partner koncertu: @TheBirbNest

Projekt plakatu: Krzysztof Kubicki – Kolej Rzeczy

Perkusyjny Koncert Noworoczny Drum Academy

9 stycznia 2022 (niedziela)
godz. 16.00
wstęp – wejściówki dostępne w CePeK od 29 grudnia

Perkusyjny Koncert Noworoczny Drum Academy – rozpocznij 2022 mocnym uderzeniem! W pierwszą styczniową niedzielę zapraszamy na Noworoczny Koncert Perkusyjny Uczniów Szkoły Drum Academy. Na scenie Centrum Promocji Kultury pojawią się zarówno najmłodsi adepci sztuki perkusyjnej, jak i międzypokoleniowe grupy, wykonujące przede wszystkim klasyczny rockowy repertuar. To jedyna okazja, żeby przekonać się jak zabrzmi razem 5 zestawów perkusyjnych, niech połączy nas rytm! Drum Academy otrzymała prestiżowy tytuł najlepszej szkoły perkusyjnej roku, przyznawany przez magazyn „Perkusista”. Szkoła funkcjonuje przy Fundacji „Groove of Life”, która działa na rzecz edukacji muzycznej w Polsce. Przez kilka lat działalności fundacja zorganizowała m.in. Warsaw Drum Festival, pierwszy na świecie perkusyjny półmaraton i maraton, warsztaty i kursy perkusyjne dedykowane kobietom Drum Fitness oraz cykl międzypokoleniowych zajęć umuzykalniających. W dwóch siedzibach w Warszawie prowadzi też regularne lekcje perkusji dla dzieci i dorosłych.
Wstęp: wejściówki dostępne od 29 grudnia.

Noworoczna Corgi Parada

UWAGA!!!. Zmiana daty !!! 9 stycznia przez Stare Miasto w warszawie przejdzie iście królewski orszak corgi. Spotykamy się w samo południe pod Kolumną Zygmunta

Salony Muzyczne w Łazienkach Królewskich

Zapraszamy na comiesięczne koncerty muzyki klasycznej, które wykonywane są w zabytkowych obiektach Łazienek Królewskich w ramach cyklu “Salony Muzyczne” od października 2021 r. do maja 2022 r.

📆 Terminy: 9.01, 16.01, 13.02, 10.04, 15.05, godz. 12.00-13.00
🎫 Bilety: 15 zł/os. do nabycia na e-wejściówki (doliczana jest opłata transakcyjna 1 zł) 👉
9.01 https://bit.ly/3HhuBSG

Bilety są dostępne również w kasach w Podchorążówce i w Starej Oranżerii, czynnych od wtorku do czwartku w godz. 10.00-15.00 oraz od piątku do niedzieli w godz. 10.00-17.00.
ℹ Szczegółowe informacje o artystach i repertuarze będziemy publikować w wydarzeniu przed kolejnymi koncertami.

🎶 🎶
KONCERT 9 STYCZNIA 2022 r.
„Z klasyką na karnawał”
godz. 12.00, Pałac na Wyspie

Usłyszymy arie kompozytorów:
G. Rossiniego, G. Donizettiego, J. Offenbacha, A. Mozarta, G. Pucciniego, P. Czajkowskiego, V. Belliniego, J. Straussa.

Więcej informacji o artystce: https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/wydarzenia/salony-muzyczne-83

Magiczny płatek śniegu

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na świąteczny teatrzyk dla dzieci pt. ” Magiczny płatek śniegu” w wykonaniu Teatru Dur-Moll

Mała żyrafa z Zoo o bardzo krótkiej szyi wyrusza w poszukiwaniu niezwykłego płatka śniegu, który spełnia życzenia. Jej marzeniem jest mieć tak jak inne żyrafy długą, piękną szyję. W poszukiwaniach pomagają jej przyjaciele: kot, sowa i bałwanek.

9 stycznia (niedziela) godz. 11 i 13
Centrum Kultury Raszyn, Al. Krakowska 29A

Bilety w cenie 5 zł w sprzedaży na portalu Biletyna.pl oraz w recepcji CKR.
Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem obowiązujących reguł reżimu sanitarnego.

Stach i Panna Izabela. “Lalka” B. Prusa. Spacer z przewodnikiem.

Wszechświat “Lalki” przypomina wspaniałą kolekcję starych fotografii. Nieco upudrowanych, nierzeczywistych, gdzie odtworzenie codziennych zależności staje się ryzykowne. B. Prus prowadzi nas przez Warszawę roku 1878 i 79, przez zasobne pałace, teatralne loże, pełne towarów sklepy, kościoły, pachnące ogrody, rozpadające się chałupy i góry śmieci. Uderzamy obcasami o bruk Krakowskiego Przedmieścia, długie suknie zbierają zapach ulicy, wzrokiem szukamy odmrożonych na Syberii dłoni Wokulskiego i rękawiczek w rozmiarze pięć i trzy czwarte dla Panny Łęckiej.
Epokę romantyzmu wypiera pragmatyczny pozytywizm. W tych realiach Stach prowadzi interesy, jeździ na wyścigi i na spacer w Aleje, przegląda gazety, je befsztyki, kocha i cierpi. W tych realiach Izabela egzaltuje się, grymasi i wybiera stroje.
Start: 9 stycznia 2022 (niedziela) o 12:00 pod Kolumną Zygmunta.
Czas trwania: ponad 2 h.
Organizator: Ach! Stolica, prowadzenie: Monika (Panna Warszawianna)- licencjonowana przewodniczka po Warszawie.
Wszelkie informacje pod nr tel: 507857057
Spacer nie jest biletowany, mile widziany napiwek :)
Foto: “Lalka” B. Prus, wydawnictwo Greg

Romantyczne Łazienki Królewskie w blasku iluminacji świątecznej

Szanowni Państwo

Serdecznie zapraszam na wieczorny spacer po Łazienkach Królewskich

Start- 9 stycznia – godz. 16:30 – przy dużym kamieniu na Placu Na Rozdrożu – Kawiarnia Cafe Rozdroże
Spacer potrwa 90 – 120 minut.

Czy wiesz ……?

 • Gdzie miał stanąć ulubieniec Adolfa Hitlera ?
 • Gdzie były największe kuchnie w kraju ?
 • Gdzie mieszkał Król Francji ?
 • Skąd się wzięły Pawie w Łazienkach Królewskich?
 • Gdzie można spotkać żółwie ?
 • Z jakiej okazji król Staś zrobił mega – imprezę ?
 • Kto przepowiedział Stanisławowi Augustowi wybór na króla ?
 • Dlaczego Hitlerowcy nie wysadzili w powietrze Teatru na Wyspie ?
 • Gdzie w Łazienkach miał stanąć zamek carski?
 • Dlaczego powstał mostek chiński i gdzie się znajdował ?
 • Gdzie rozgrywano bitwy morskie ?

Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie Państwo podczas wspólnego spaceru.
Przewodnik – Łukasz Kulej

Ubongo – Turniej w Galerii Młociny

Zapraszamy na turniej w grę Ubongo

Turniej odbędzie się w ramach wydarzenia Niedziela z grami planszowymi w Galerii Młociny #9

Do turnieju zapisujemy maksymalnie 16 osób. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres info@fanigier.net lub bezpośrednio w wiadomości do strony na facebooku. Można się także zapisać bezpośrednio jeśli będą wolne miejsca. Przed turniejem od 13:00 tłumaczymy zasady.

Gracze będą rywalizowali budując jak najszybciej ten sam wzór pokazany na karcie, używając do tego trójwymiarowych, prostokątnych klocków.


Informujemy, że podczas turnieju jak i spotkania prowadzimy dokumentację zdjęciową, która jest umieszczana na stronie www.fanigier.net oraz grupie Fani gier planszowych


Podczas wydarzenia pamiętajcie o noszeniu maseczek oraz dezynfekcji rąk przed przystąpieniem do gry.

Geometria na talerzu. Warsztat kulinarny dla dzieci 7-10 lat

Zapraszamy na kolejne warsztaty kulinarne z cyklu ‘Geometria na talerzu’, na których przyglądamy się specyficznym kształtom tego, co jemy. Tym razem wybraliśmy dla was potrawy w kształcie muszli.
Na warsztat nauczycie się, jak przygotowywać:

-wytrawne muszle z kolorowym nadzieniem,
-oraz cytrynowe magdalenki.

Ważne:
-Są to zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat.
-Warsztaty trwają 2 godziny

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments