Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 15-16 stycznia

Jest, zdążyłam! Mam dla Was cieplutką Weekendową Zajawkę! :) A w niej ponad 50 propozycji na fajowe spędzenie soboty i niedzieli z dziećmi. Wybierajcie i miejcie dobry czas.

Ps. Pytaliście w listach, dlaczego nie ma Zajawki, chociaż już piątek. Prawda jest taka, że rozłożyła mnie jakaś paskudna infekcja i nie dałam rady wcześniej.

Chociaż mogłabym też napisać, że siadła mi motywacja i jest mi zwyczajnie przykro. Z jakiego powodu? Ano dlatego, że na przygotowanie Weekendowej Zajawki poświęcam sporo czasu i jeszcze więcej serca. Te wydarzenia wybieram, odkrywam i testuję także DLA WAS. Cieszę się, że przychodzicie na bloga tak licznie, aby z niej korzystać. To zestawienie zawsze było i zawsze będzie bezpłatne, jedyną “nagrodą” jest wirtualne poklepanie po plecach – lajk/udostępnienie/komentarz. Co jakiś czas o to nieśmiało proszę, nie umiem i nie chcę drzeć się o lajki. Ale oczywiście, że mi na nich zależy. Że robi mi się wtedy miło. I że pijąc kawę uśmiecham się wówczas do swoich myśli, bo wiem, że to, co robię ma sens.

Wiesz, ile osób skorzystało z Zajawki tydzień temu? Ponad 3.000. Ile osób polubiło post? 7.

Nie byłoby Ci przykro na moim miejscu?

A, żeby nie było, że liczby są z rękawa:

.

.

Spis treści:

SOBOTA, 15 stycznia

Kampinoskie Ogniska

“Kampinoskie Ogniska” to cotygodniowe, sobotnie wydarzenia dla rodzin. W godzinach od 14.00-15.30 są zaplanowane zajęcia dla dzieci a od godziny 15.30 do 16.30 rodzinne ognisko.

Obowiązuje konieczność zapisów
-telefonicznie 792-232-596
-mailowo: kontakt@tipikamp.pl

cena: 40 zł/ dziecko
w cenie:
-Koszt udziału w zajęciach

*Rodzice mogą przywieść swój prowiant lub skorzystać z naszych pakietów ogniskowych w cenie 25zł/os (kiełbaska, pieczywo, kawa, herbata)

w cenie zapewniamy również:

 • dostęp do sanitariatów
 • miejsce parkingowe
  -nasz teren na wyłączność wydarzenia
 • miło spędzony czas w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego

Dysponujemy ogrzewanym gazowo namiotem w którym można spokojnie usiąść, zjeść i odpocząć.

08.01.2022
14.00-15.30 Zajęcia dla dzieci
temat: Terenoznawstwo- nauka orientacji w terenie
15.30-16.30- ognisko

15.01.2022
14.00-15.30 Zajęcia
temat: Majsterka- robienie karmników z butelki, wyjście na sanki
15.30-16.30 ognisko

22.01 2022 – brak zajęć (teren zarezerwowany)

29.01.2022
14.00-15.30 Zajęcia
temat: Budowa leśnego schronienia-szałasy, a gdy dopisze śnieg to igloo.
15.30-16.30 ognisko

Obowiązuje konieczność zapisów
-telefonicznie 508-430-250
-mailowo: michal@tipikamp.pl

W razie pytań prosimy o kontakt pod ww. numerem telefonu.

Strażak Sam na Żywo – Cyrkowa Przygoda

Widzów w każdym wieku zapraszamy na wspaniały, muzyczny spektakl z udziałem bohaterów kultowej bajki. Znakomity, międzynarodowy spektakl, który podbił serca małych widzów w całej Europie, już w Polsce! Strażak Sam Na Żywo to premierowe piosenki, bogata scenografia, pełnowymiarowe postacie i przede wszystkim wspaniała okazja dla całej rodziny na wspólne wyjście do teatru. Spektakl to nie tylko rozrywka, ale również edukacja w zakresie zagrożeń pożarowych i procedur bezpieczeństwa.
Strażak Sam zaprasza dzieci na Dzień Otwarty Straży Pożarnej, gdzie dowiemy się jak wygląda jego praca, jak ugasić pożar i zostać małym bohaterem. Tymczasem do miasteczka Pontypandy przyjeżdża cyrk! Tak zaczyna się wielka przygoda, którą można zobaczyć tylko w teatrze. Na scenie wystąpią najważniejsze postacie z bajki, w pełnowymiarowych kostiumach: Strażak Sam, Komendant Steel, Penny, Elvis oraz niesforny Norman. Będzie też Jupiter, najsłynniejszy wóz strażacki. W Pontypandy czekają niezwykle przygody, podczas których poznacie nowych przyjaciół i usłyszycie 9. premierowych piosenek!
Cyrkowa Przygoda to wyjątkowa okazja spotkania przez dzieci bajkowych bohaterów i wspólne z nimi przeżywanie niezwykłych przygód. Barwny, dynamiczny przebieg widowiska, dialogi i piosenki, wielobarwne kostiumy, wspaniała scenografia – te wszystkie elementy zapewniają intensywne przeżycia i angażują dzieci do aktywnego udziału. Widzowie bawią się i jednocześnie uczą jak niebezpiecznym żywiołem jest ogień, jak się przed nim bronić i jak mu zapobiegać. Dowiadują się czym jest odpowiedzialność, zaufanie, przyjaźń i współpraca oraz na czym polega praca strażaka i jak często naraża on swoje życia dla ratowania innych.

Karnawałowe lodowisko

To już kolejna edycja karnawałowego lodowiska🎈✨🎩 Zapraszamy do wspólnej zabawy na łyżwach ⛸⛸⛸
Czego możecie się spodziewać? Będą gry i zabawy, konkursy rodzinne, wybór króla i królowej na najlepsze przebranie karnawałowe 👑 i inne niespodzianki, ale tego nie zdradzimy 😉
Wstęp jak zawsze wolny 🙂

Kolędowanie z Babicką Orkiestrą Dętą im. K. Pendereckiego

Link do bezpłatnych biletów: https://iframe320.biletyna.pl/

Dom Kultury Stare Babice tradycyjnie jak co roku zaprasza mieszkańców gminy Stare Babice na Koncert kolęd z Babicką Orkiestrą Dęta im. K. Pendereckiego.
Koncert odbędzie się w sobotę, 15 stycznia 2022 roku o godzinie 15:00 w Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice.
Podczas koncertu Orkiestra wykona najpiękniejsze utwory związane z Bożym Narodzeniem, ale i zaprosi publiczność do wspólnego ich śpiewania.
Serdecznie zapraszamy!!!

Bezpłatne bilety dostępne również w kasie Domu Kultury Stare Babice.
Koncert zostanie zrealizowany zgodnie z Regulaminem funkcjonowania Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice w stanie zagrożenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dostępnym na naszej stronie internetowej i zgodnie z aktualnymi obostrzeniami dotyczącymi organizacji wydarzeń.

Kampinos – Pętla w Sierakowie – Spacer otwarty -11km

Ruszamy z pierwszym otwartym wydarzeniem w 2022 roku❗

Jeżeli nie masz planów na sobotę 15 stycznia koniecznie zbierz znajomych i razem przespacerujmy się po Kampinoskim Parku Narodowym.

Wspólnie przejdziemy pętlą rozpoczynającą i kończącą się w Sierakowie.

📅Plan
O godzinie ⌚ 11:00 spotykamy się przy przystanku autobusowym na stacji Sieraków. Możliwy dojazd autobusem linii 210 lub własnym samochodem. Idziemy w pętli, więc miejsce zakończenia znajduje się również na tym przystanku.

Stamtąd ruszamy w około 12 kilometrową trasę. Chodzić będziemy głównie po ścieżkach leśnych, fragmentami (jak w Sierakowie), po chodniku lub asfalcie.

Chodzimy rekreacyjnie, nie na czas i dbamy o to, żeby każdy spokojnie nadążył 🙂

Warto wziąć ze sobą przekąski i coś ciepłego do picia.

Wydarzenie jest DARMOWE i dostępne dla każdego zainteresowanego. Nie zapomnij polubić👍 naszego FP:
👉www.facebook.com/traventurePL

Koniecznie weź ze sobą znajomych❗

Każdy uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania obecnych obostrzeń sanitarnych związanych z Covid-19.

Chcesz otrzymywać informacje o podobnych wydarzeniach❓
Od razu wypełnij ten formularz:
👇👇👇
http://bit.ly/3u9uBOf

Szlak literacki: nieoczywiste ciekawostki Warszawy z “Lalki” Prusa

Bolesław Prus nakreślił wspaniałą panoramę Warszawy 2 połowy XIX wieku. Opisy przedstawicieli różnych klas społecznych oraz społeczności żydowskiej są po prostu przepyszne. Opisy miejsc w większości przypadków są precyzyjne, choć w powieści opisane są miejsca, których raczej na mapie Warszawy nigdy nie było. Są też miejsca, których lokalizacji musimy się domyślić. Zapraszam na spacer – przygodę detektywistyczną, śladami “Lalki” Bolesława Prusa.

Miejsce spotkania: pod kościołem Św. Anny, ul. Krakowskie Przedmieście 68

Spacer poprowadzi: Jerzy Warchałowski, licencjonowany przewodnik warszawski. Chcesz poznać mnie lepiej?

www.magiawarszawy.pl,
www.blog.magiawarszawy.pl

Tel. 513 44 53 58

Spacer zakończymy pod Pałacem Staszica, po drodze zboczymy tu i ówdzie z Krakowskiego Przedmieścia

 • czy wiemy, gdzie znajdował się sklep Mincla?
 • gdzie za młodu mieszkał Ignacy Rzecki i dlaczego?
 • w którym kościele baronowa Krzeszowska oraz hrabia Łęcki modlili się o udaną licytację?
 • gdzie znajdował się “stary” i “nowy” sklep Wokulskiego i dlaczego właśnie tam?
 • gdzie mieszkali państwo Łęccy?
 • jak wyglądało życie w XIX-wiecznej kamienicy?
 • gdzie znajdowała się kamienica Łęckich?
 • w jakiej to sławnej jadłodajni bywał Rzeczki, raca Węgrowicz, ajent handlowy Szprot?
 • podczas spaceru spróbujemy też wskrzesić Krakowskie Przedmieście z końca lat 70-tych XIX wieku. Co się zmieniło? Co pozostało bez zmian?

Bilety w cenie 20 zł. Dzieci do lat 12 uczestniczą w spacerze bezpłatnie. Organizator zastrzega sobie prawo anulacji wydarzenia w przypadku sprzedaży mniej niż 10 biletów.

Sprzedaż biletów poprzez platformę Evenea:
https://app.evenea.pl/event/870700-2/

Do zobaczenia!


Warsztaty Relacje w równowadze: Rodzeństwo – już nie jesteś jedyny

15 stycznia 2022, sobota, godz. 10.00-12.00

Opłata 50 zł. Zapisy online.

Każde spotkanie to inne rodzicielskie wyzwanie. Celem spotkań jest wsparcie rodziców i opiekunów w codziennej komunikacji ze sobą i dziećmi oraz wymiana doświadczeń między rodzicami.

Warsztat o tym jak wspierać relację między rodzeństwem. Kiedy rodzi się kolejne dziecko, zmienia się cała rodzina. Starsze dziecko czasem chce oddać młodsze, lub wymienić. Jak wtedy reagować? Kiedy młodsze podrasta, zaczynają się konflikty i bójki. Kiedy i jak wkraczać?

Warsztat o długiej i ważnej relacji braci i sióstr.

Warsztaty w ramach cyklu Sobota dla Małych i Dużych prowadzi Katarzyna Gałązka.

Katarzyna Gałązka, certyfikowana trenerka Family Lab, organizacji założonej przez Jespera Juula. Ukończyła Szkołę prowadzenia grup wsparcia w Fundacji Sto Pociech i studia podyplomowe Seksuologia Praktyczna na uczelni SWPS. Regularnie uczestniczy w superwizjach i warsztatach z zakresu wspierania rodzin, rodzicielstwa bliskości, edukacji seksualnej. Prowadzi seminaria inspirujące, warsztaty, grupy wsparcia dla rodziców. Prywatnie mama trójki dzieci, żona jednego męża, fotografka i autorka bloga wrownowadze.blogspot.com

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/rodzenstwo-juz-nie-jestes-jedyny

Spektakl dla dzieci “Kosmolenie ratuja Ziemię”

15 stycznia 2022 (sobota)
godz. 15.00
bilety: 10 zł dostępne w CePeK od 5 stycznia

Spektakl dla dzieci pt. „Kosmolenie ratują Ziemię”. „Kosmolenie ratują Ziemię” to ekologiczny spektakl Teatru Kultureska, który uczy przez zabawę. To wesoła lekcja ekologii, oprawiona wyjątkową muzyką, kostiumami i scenografią. Z zabawnej historii płynie morał: „Jeżeli zadbacie o przyrodę możecie stać się ziemskimi bohaterami”. Przedstawia dzieciom negatywne skutki działań człowieka, takich jak: produkowanie dużej ilości śmieci, spalanie śmieci w piecach i zanieczyszczenie przyrody. Wskazuje dzieciom sposoby na właściwe gospodarowanie odpadami – poszerza wiedzę dziecka o segregacji odpadów, metodach unikania powstawania odpadów oraz możliwościach ponownego wykorzystania odpadów. Widzowie dowiedzą się w jaki sposób chronić powietrze – m.in. poprzez wybór ekologicznych środków transportu, właściwe ogrzewanie domów, jak i np. sadzenie drzew. Spektakl promuje także oszczędzanie wody. Ta przejmująca historia z pewnością poruszy serce każdego dziecka i zmotywuje do podejmowania działań ekologicznych. Przedstawienie adresowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów klas I-IV szkoły podstawowej.
Bilety: 10 zł dostępne w CePeK od 5 stycznia.

Niech żyje bal

Niech żyje bal! :) To będzie hasło naszych sobotnich zajęć :) Zapraszamy na karnawałowe zajęcia :)
Sensoplastyka® to kolorowa, zapachowa, polisensoryczna przestrzeń nieograniczonych możliwości. Metoda zajęć dla dzieci opiera się na wykorzystaniu tylko i wyłącznie materiałów spożywczych, w 100% bezpiecznych.
Zajęcia niosą ze sobą szereg korzyści m.in. rozwój zmysłów, mowy, wychodzenie poza schematy, uwalnianie twórczej ekspresji, współdziałanie, wspieranie samodzielności.
Koniecznie zabierzcie ubranie na zmianę oraz ręcznik lub/i mokre chusteczki.
Cennik zajęć:
☀️ 50 zł /1 spotkanie – przedpłata
☀️ 60 zł /1 spotkanie – płatne w dniu zajęć
☀️ 180zł/4 spotkania

Romantyczne Łazienki Królewskie w blasku iluminacji świątecznej

Szanowni Państwo

Serdecznie zapraszam na wieczorny spacer po Łazienkach Królewskich

Start- 15 stycznia – godz. 16:30 – przy dużym kamieniu na Placu Na Rozdrożu – Kawiarnia Cafe Rozdroże
Spacer potrwa 90 – 120 minut.

Czy wiesz ……?

 • Gdzie miał stanąć ulubieniec Adolfa Hitlera ?
 • Gdzie były największe kuchnie w kraju ?
 • Gdzie mieszkał Król Francji ?
 • Skąd się wzięły Pawie w Łazienkach Królewskich?
 • Gdzie można spotkać żółwie ?
 • Z jakiej okazji król Staś zrobił mega – imprezę ?
 • Kto przepowiedział Stanisławowi Augustowi wybór na króla ?
 • Dlaczego Hitlerowcy nie wysadzili w powietrze Teatru na Wyspie ?
 • Gdzie w Łazienkach miał stanąć zamek carski?
 • Dlaczego powstał mostek chiński i gdzie się znajdował ?
 • Gdzie rozgrywano bitwy morskie ?

Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie Państwo podczas wspólnego spaceru.
Przewodnik – Łukasz Kulej

Warsztaty dla dzieci

Już niedługo kolejna odsłona warsztatów dla dzieci!

Kiedy? 15.01.2022 r.
Godziny: 10:00-13:00
📍 Lokalizacja: Szkoła Podstawowa nr 220, Al. Jana Pawła II 26a, Warszawa
Koszt: 120 zł

W programie:

 • papieroplastyka zimowa
 • treningi samoobrony, nauka bezpiecznego upadania
 • procedury bezpieczeństwa – jak przygotować się do bezpiecznych ferii zimowych
 • gry i zabawy
 • trening rozwoju cech motorycznych – pokonywanie torów przeszkód wzmacniających szybkość, zwinność, siłę, wytrzymałość oraz gibkość :)

Obowiązują zapisy!

Zapisy: 508155159

Zapraszamy,
kravvtrening.pl ❄️

W poszukiwaniu sów – wyprawa rodzinna

Opowiemy o sowach, które żyją w Polsce i o tych które możecie spotkać w Warszawie.

Będzie ciemny las, będą poszukiwania, nasłuchiwania, zadania.
Dowiecie się o super umiejętnościach sów, o ich zwyczajach i czy rzeczywiście są najmądrzejszymi zwierzętami lasu.

Zabierzcie latarki, rozgrzewające picie, ubranie i zapraszamy na wyprawę.

Data: 15 stycznia godz 17
Miejsce: Warszawa Las Kabacki
Czas trwania: ok 1,5-2 godziny
Opłata: 40zł za dziecko, rodzic bezpłatnie

Dla kogo: dzieci w wieku 5-10 lat w towarzystwie rodzica, który będzie nad nim czuwał w trakcie wędrówki

Zapisy via messenger Herbikids lub mailowo na adres info@herbikids.pl.

Warsztaty plastyczne SYMETRIA

‼NOWOŚĆ‼ 🎨 Matematyka w sztuce.
Zapraszamy na warsztat plastyczny dla dzieci podczas którego:
♦ przygotujemy własne stemple (ryciny) oraz ich lustrzane odbicia;
♦ nauczymy się wyznaczać osie symetrii;
♦ stworzymy własne, wielobarwne i symetryczne dzieła z wykorzystaniem prostej techniki graficznej;
♦ i oczywiście będziemy świetnie się bawić!
👉 Zapraszamy dzieci w wieku od 8 lat.
1️⃣5️⃣stycznia 2022 w CN MathRiders, Ceramiczna 18, godzina 12:00
(mamy komplet)

Zapisy do nowej grupy:
1️⃣5️⃣stycznia 2022 w CN MathRiders, Ceramiczna 18, godzina 13:45

⏰ Czas trwania: 90 min
Koszt: 60zł za dziecko
ZAPISY poprzez formularz:
https://forms.gle/RZk1uNiah84w9SPu5

Dzień otwarty – ZAPRASZAMY

Na zewnątrz nie ma śniegu? Dla nas to nie problem – sami go sobie zrobimy:) Serdecznie zapraszamy do zabawy wszystkie dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat wraz z Rodzicami. Dzień otwarty w naszym przedszkolu to czas wesołej, kreatywnej zabawy Dzieci, a dla Rodziców możliwość zapoznania się z naszą ofertą. Przy podpisaniu umowy w trakcie dnia otwartego – WPISOWE 0 zł :) ZAPRASZAMY :)

Rytmika dla smyka – zajęcia umuzykalniające dla dzieci 2-4 lata

Przedszkole HiKids zaprasza wszystkie dzieci w wieku 2-4 lata na darmowe zajęcia umuzykalniające!
Przeniesiemy się do niezwykłego świata dźwięków. To spotkanie będzie muzyczną przygodą dla całej rodziny. W czasie zajęć wykorzystamy różne instrumenty i rekwizyty. Zadbamy o naszą naturalną potrzebę śpiewania. Odkryjemy w sobie dziecięcą radość z kołysania się, klaskania i tupania.

Motywem spotkania będzie życie leśnych zwierząt zimą.

W programie:

 • wspólne śpiewanie i gra na instrumentach
 • naśladowanie głosów zwierząt
 • zabawy grającymi przedmiotami
 • ćwiczenia muzyczno-ruchowe
 • nazywanie części ciała
 • aktywne słuchanie muzyki.

Zapisz się już dziś! Koszt 0 zł!

Obowiązuje limit miejsc i zapisy.

Do zapisów zapraszamy pod adresem mailowym k.flat@hikids.pl lub numerem telefonu 690 58 57 51

Weekend w MiniZoo – Jedyne ZOO pod dachem w mieście

🐇 Przyjdź w ten weekend do jedynego w mieście takiego ZOO 💚
🦨Jesteśmy idealnym miejscem dla każdego, kto chce spędzić czas z rodziną, a jednocześnie także wśród zwierząt 🐾
🦝 Wizyta u nas to świetny pomysł 👍 a my gwarantujemy że będzie to udany czas 🐾🐇🦔

✅ jesteśmy ZOO pod dachem (w ogrzewanym obiekcie) – śnieg i brzydka pogoda nam nie straszne ☔️
✅ bilety kupisz na miejscu, bez rezerwacji 🎫
✅ w tygodniu ⏱ 11-19
✅ w weekendy ⏱ 10-18
✅ płatność kartą lub gotówką

Jesteśmy jedynym w mieście ZOO kontaktowym, u nas codziennie możesz:
➡️ karmić zwierzaki (nie przynoś własnego jedzenia, karmę kupisz na miejscu: kubek karmy 5️⃣ zł) 🥕
➡️ możesz zawsze głaskać
➡️ wchodzić do zwierząt i być przy nich, dosłownie: oko w oko z naturą

✅ wizyty odbywają się zawsze pod czujnym okiem Opiekuna Zwierząt, który jest na miejscu i chętnie opowie o zwierzętach, ich życiu i zwyczajach

✅ nasze MiniZOO to idealne miejsce dla każdego kto kocha zwierzęta i chce mieć z nimi realny kontakt ♥️

🏠Mini ZOO Warszawa
Ul. Kolorowa 19/156 (wejście od Sosnkowskiego)
Warszawa Ursus

☎️ 690 880 404
🖥 www.minizoo.waw.pl
📧minizoo.waw@gmail.com

JAZZ DLA DZIECI #8 – Zimowe klimaty

Ósme rodzinne spotkanie z jazzem! Będzie bardzo zimowy klimat ❄⛄❄🛷❄⛄❄🛷❄⛄❄🛷❄⛄❄🛷
Cykl muzycznych spotkań, poprzez zabawę pokaże, że jazz “nie gryzie”. Nauczy także najmłodszych (i ich rodziców!) jak rozumieć i czerpać przyjemność ze słuchania muzyki jazzowej.

Wydarzenie przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym
15 stycznia, godz. 12.00
Magdalena Gołębiowska – wokal
Bartłomiej Suchanek – gitara

Magdalena Gołębiowska – wokalistka, pianistka, kompozytorka, trener emisji głosu. Ceni niezwykłą zdolność muzyki do zbliżania ludzi i lubi dzielić się z innymi swoją pasją i miłością do muzyki. Największym jej sukcesem w edukacji jest objęcie katedry śpiewu na Uniwersytecie Vijaybhoomi w Indiach. Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi, w tym prowadzone warsztaty muzyczne i udział w przedstawieniach teatralnych dla dzieci, prowadziła także zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i szkołach podstawowych.

Bartłomiej Suchanek – gitarzysta, pianista w wielu zespołach jazzowych i rockowo-bluesowych, również muzyki improwizowanej. Współpracuje jako muzyk sesyjny, aranżer i realizator dźwięku z Arte Studio, obecnie jest nauczycielem w trzech szkołach muzycznych w Warszawie.

🎫 Bilety rodzinne w cenie 15 zł do nabycia przed koncertem, ale zachęcamy do skorzystania z systemu https://ewejsciowki.pl/
😷 Podczas koncertu obowiązują zasady bezpieczeństwa zgodne z wytycznymi MKiDN w sprawie organizacji imprez kulturalnych (maseczka, dezynfekcja dłoni, utrzymywanie dystansu).
Ilość miejsc ograniczona!
bilety: www.ewejsciowki.pl
📱📧 Informacji udziela:
WARSZAWSKIE TOWARZYSTWO MUZYCZNE im. Stanisława Moniuszki
22 849 56 51, 509 019 934
🌎 www.wtm.org.pl
e-mail: wtm@wtm.org.pl
warszawskietowarzystwomuzyczne@gmail.com
🔷 Współfinansowanie: m.st. Warszawa
🔷 Organizator: Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki, Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ

Psi Patrol Mini Live Show

Bohaterowie filmu Psi Patrol gościli już w Blue City nie raz, więc z pewnością najmłodszych ucieszy wiadomość, że zobaczą ich ponownie! Już 15 stycznia wspólnie z Nickelodeon Polska zapraszamy wszystkie dzieci na Mini Live Show, czyli spektakle z bohaterami Psiego Patrolu – Ryderem, Marshallem i Chase’m w godzinach 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30 i 17.30. Po każdym spektaklu będzie możliwość zrobienia sobie zdjęć z postaciami z filmu.

W godzinach 12:00 – 18:00 zapraszamy też do wzięcia udziału w interaktywnych grach i zabawach o charakterze edukacyjnym (między innymi nauka tańca, segregacji odpadów i numerów alarmowych), a także robienia zdjęć na stoisku fotograficznym w wozie Psiego Patrolu (zdjęcia samodzielnie wykonują rodzice).

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Zimowa Magia Celestynowskich Lasów i Bagien

Spotykamy się jak zwykle o godz.10:00 na parkingu Dworca PKP w Celestynowie. Dogodny dojazd kolejką PKP, autobusem lub autem.
Stąd, leśnym traktem przejdziemy do Goździkowego Bagna, niewielkiego, urokliwego torfowiska, przez które prowadzi kładka. Goździkowe jest wielobarwne i malownicze nawet zimą z wiecznie zielonymi mchami bagiennymi, rdzawymi trawami, typową roślinnością bagienną i zamarzniętymi błękitnymi mokradłami.
Z Goździkowego Bagna udamy się ścieżką rekreacyjną przez wydmę w stronę Rezerwatu Bagno Bocianowskie.
Rezerwat ten jest zamknięty dla turystów, ale nasz przewodnik posiada specjalne zezwolenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska na prowadzenie wycieczek edukacyjnych po tym rezerwacie. To unikalna okazja, żeby zobaczyć legalnie to magiczne miejsce, w równie pięknej zimowej szacie, a może nawet usłyszeć żurawie (wiemy, że są!). Obejdziemy Gołe Bagno z jego niezwykłym krajobrazem, otoczone chronionym borem sosnowym.
Wdrapiemy się na otaczającą jezioro wydmę, z której rozlega się głęboko w dole malowniczy widok na las. a następnie wrócimy lasem do Dworca PKP Celestynów.
Trasa ok. 8 km.
Czas wędrówki: do 3 godz.
Przewidywana pogoda: +2 st.C i słońce.
Rekomendujemy ciepłe, lekkie ubranie, wygodne, odporne na wilgoć buty oraz zabranie ze sobą rozgrzewającego napoju i małej przekąski.
Prosimy o nie zabieranie psów, ponieważ na terenie rezerwatów ich obecność jest całkowicie zabroniona.
Wycieczkę poprowadzi Anna Nalazek, przewodnik PTTK po Mazowieckim Parku Krajobrazowym, członkini Stowarzyszenia Puszcza Mazowiecka oraz Oddziału PTTK Otwock, miłośniczka i promotorka lokalnej przyrody.
Tym razem zapisy nie są konieczne.
Z oczywistych względów, w wycieczce mogą uczestniczyć osoby, które w ciągu poprzedzających 14 dni nie miały żadnych niepokojących objawów chorobowych oraz nie kontaktowały się z osobami chorymi lub będącymi na kwarantannie.

LEGO® robotyka

Podczas tych zajęć dzieci budują roboty ze specjalnych zestawów
LEGO® WeDo 2.0.

Następnie uczymy się jak zaprogramować
robota, tak by wykonywał różnego rodzaju zadania.

Co tydzień budujemy innego robota oraz wspólnie pracujemy nad rozwiązaniami oraz funkcjonalnością robota zgodnie z
problemami, które mogą go napotkać.

Na zajęciach budujemy roboty takie jak: samochody, zwierzęta, helikoptery, czołgi oraz wiele innych modeli.

Każdą lekcję rozpoczynamy od solidnej
powtórki i powtórzenia nauczonych się dotychczas zagadnień związanych z programowaniem. Dzięki wykorzystaniu klocków LEGO® podczas zajęć, dzieci oprócz rozwijania zdolności
programistycznych, rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, motorykę małą i myślenie przestrzenne.

Zajęcia dla dzieci od 6 do 9 lat.

Zajęcia w soboty o godzinie 11:45
Czas trwania: do 75 minut

Cena: 50 zł pojedyncze wejście, 180 zł karnet na 4 wejścia, do wykorzystania w ciągu 5 tygodni, pierwszeństwo mają osoby z karnetami. Zajęcia pokazowe 15 stycznia to koszt 35 zł.

Wcześniejsze zapisy i opłaty obowiązkowe.
Zajęcia odbędą się, gdy zbierze się grupa minimum 7 osób.
Ilość uczestników ograniczona.
Zapisy:
Messenger FB @pampamsalka lub SMS na numer 796 732 386.


Nikt nic nie wie – improwizacja dla dzieci

„Nikt nic nie wie” to wyjątkowe wydarzenie komediowe dla widzów od 4 do 12 lat, gdzie improwizatorki i improwizatorzy wspólnie z dziećmi wymyślają i nadają bieg zabawnym, wzruszającym, przygodowym historiom.

Jak to działa?
✩ Najpierw się rozgrzewamy! – Wspólnie z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć przed spektaklem.
✩ Później wspólnie wyruszamy do świata bajek! – Czerpiąc z inspiracji od publiczności na bieżąco tworzymy improwizowane opowieści. Każda z nich jest wyjątkowa, ponieważ wydarza się tylko raz i nigdy więcej się nie powtórzy!

Zapraszamy na improwizowany spektakl dla dzieci (i rodziców/opiekunów 🙂 )!

Obsada: Agnieszka Matan, Marta Iwaszkiewicz, Marta Podobas, Agata Rozbicka, Norbert Bajan, Ewa Gryczon, Piotr Gasik, Jan Wasilewski, Joanna Pawluśkiewicz, Aleksandra Markowska

Bilety: 30 zł (cena pojedynczego biletu)

Bilety na spektakl można kupić:

online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć opcję KUP
stacjonarnie u kasjera/kasjerki – w kasie Klubu Komediowego (jeśli pula biletów w sprzedaży stacjonarnej nie została wyczerpana)


#GramyNaTarchominie

Wpadajcie na treningi w naszej nowej lokalizacji na Tarchominie! 📍
W każdą sobotę zabieramy dzieci w sportową podróż, gdzie nauka łączy się z zabawą.
Wszystkie zainteresowane dzieci z rocznika 2014-17 zapraszamy na próbne zajęcia. 🆓
➡️zabawy ogólnorozwojowe
➡️podstawowe elementy piłki nożnej
➡️nauka połączona z zabawą
➡️mnóstwo uśmiechu i radości
Kiedy?🗓
🟢 każda sobota 11:30-12:30
Gdzie?📌
🟢 hala BOS, ul. Światowida 56
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
☎️ 795-424-533 / 692-229-557
📪 pro.propozycja@gmail.com

Koncert afrykański dla dzieci z MuzykoGraj

Zapraszamy dzieci i rodziców na przygodę z afrykańską muzyką!!!

Podczas koncertu, będziemy tańczyć jak słonie, śpiewać, skakać, tupać i jak przystało na afrykański zwyczaj grać na bębnach. Koncert jest połączony z warsztatami gry na djembe, kalimbie, balafonie i korze – afrykańskiej harfie. W trakcie koncertu uczymy dzieci śpiewać afrykańskie melodie Simamma ka, Tue Tue, ale przede wszystkim śpiewamy nasze autorskie piosenki, np.Tańczy tańczy słoń, lub Kto zamieszkał w Baobabie, uczymy się afrykańskiego tańca Sinte, czytamy Afrykańskie wiersze, Opowiadamy o Senegalu, Gwinei.
A na koniec wspólnie gramy na jajeczkach i ukulele piosenkę “Moja Afryka to zegar” o afrykańskim czasie.

Zapraszamy na duża dawka pozytywnej, słonecznej energii, zabawy muzyką i nowo poznanymi instrumentami.

Koszt biletu to 40 zł.
(Jedna osoba to 1 bilet, czyli rodzic plus dziecko to 2 bilety).

LINK DO ZAKUPU BILETÓW:
https://kidos.pl/polana-604c853305546300353cd005/warszawa

Koncert zagrają MuzykoGraj w składzie:

Agnieszka Zdziech, absolwentka Akademii Muzycznej im. K. i G. Bacewiczów w Łodzi, muzyk, pedagog muzyczny z wieloletnim doświadczeniem w pracy z przedszkolakami, autorka wielu piosenek i spektakli dla dzieci. Pasjonatka tańca i muzyki afrykańskiej.

Piotr Brymas, bębniarz, mistrz w grze na instrumentach perkusyjnych, autor wielu wierszy i opowiadań dla dzieci, ceramik, wiele lat spędził na Czarnym Lądzie i z serca dzieli się z najmłodszymi tym, co przeżył jako mały chłopiec w Afryce.

DATA: 15.01.2022 / sobota
GODZINA: 17:00
MIEJSCE: Klubokawiarnia Polana,
ul. Klimczaka 5/81. Warszawa

Serdecznie zapraszamy!

konradowe magic show

Interaktywny pokaz magii dla małych, średnich i tych dużych!

Konrad Modzelewski – specjalista od rozbawiania dzieci za pomocą magii! Spodziewajcie się brzuchów obolałych od śmiechu! Konrad twierdzi, że nie ma talentu do tego, co robi… ma za to 11 lat doświadczenia, w trakcie których wykonał ponad 2700 pokazów! Występował w telewizji, w samolotach, w Polsce i za granicą, a ostatnio nawet w czystych skarpetkach ;)

Show Konrada jest mocno interaktywne, jako że nasz magik jest straszną fajtłapą, dzieci ciągle muszą mu pomagać. Czasem podpowiedzą, co robi źle, czego nie zauważył, czy co tam upuścił.
Do niektórych numerów nasz prestidigidigi… magik potrzebuje asystentów wybieranych spośród publiczności. W programie nie zabraknie też pokazu żonglerki.

Głównym celem Konrada jest to, aby dzieci nie przestawały się śmiać!
Nowatorskie podejście, masa humoru i sztuczki magiczne, które czasem nawet się udają! To wszystko sprawi, że BĘDZIE TO NIEZAPOMNIANE WIDOWISKO!

Projekt współfinansuje Miasto st. Warszawa

Rodzinny Bal Karnawałowy

Raz na rockowo, raz na ludowo! Tańcz, baw się i hulaj… noga za nogą! 💃🏿

Tegoroczny bal to wielka maskarada, na którą trafimy razem z Pyzą-Podróżniczką, która przez opowieść Teatru Kamishibai zaprowadzi nas na wielki bal, podobny do tych, które odbywały się w Polsce już w XVII wieku.

Bawić się będziemy szumnie i z fantazją 🎉🎉🎉 Bawić się będą wszyscy: młodzi i starzy, duzi i mali, ludzie i zabawki.

W programie maskarady:

🔴 Teatr Kamishibai – „W czarnej Hańczy”, czyli opowieść o czarodzieju, który pod powierzchnią ziemi, w głębinach niedostępnych dla zwykłych ludzi skrywa wiele tajemnic. Czy uda nam się je poznać?

🔴 Spotkanie z Pyzą – to właśnie z nią podróżujemy… a gdyby tak wyruszyć w tę podróż będąc zamkniętym w bańce mydlanej?

🔴 Ludowe: tańce z kilku regionów Polski, instrumenty i muzyka, a także ludowe zabawy.

🔴 Maskarada, czyli pióra, kotyliony i dobry humor, a także obficie zastawione stoły… zastawione Pyzami, które sami przygotujecie i zabierzecie do domu (pokaz robienia pyz).

Bal poprowadzi dla nas ❄️ Czarodziej Kulig ❄️


Trening uważności dla dzieci i młodzieży

🔴 Drogi Rodzicu, popraw relację ze swoim dzieckiem!

Jeśli w tym trudnym dla wszystkim okresie:
✅ Twoje dziecko/nastolatek ma problemy z koncentracją i uwagą,
✅ martwisz się o jego wyniki w nauce i powodzenie w szkole,
✅ chciałabyś, by potrafiło lepiej panować nad swoimi emocjami,
✅ chcesz, aby potrafiło być uważne.

↪ Zapisz je na Trening uważności metodą Eline Snel© “Uwaga, to działa!” z certyfikowanym trenerem i psychologiem

🔴 Wydarzenie organizowane przez Fundację Pracownia Karton z Żoliborza.

Gdzie?
Warszawa Żoliborz, siedziba Fundacji Pracownia KartON
ul.Mickiewicza 27 lok. 89 (tuż obok stacji metra Plac Wilsona)

Podczas treningu Twoje dziecko uczy się m.in.:
👉 koncentrować uwagę na danej czynności / przedmiocie; utrzymywać ją; kierować nią w pożądaną stronę; przenosić na inny obiekt,
👉 obserwować swoje emocje, odczucia z ciała, doznania smakowe, węchowe, słuchowe; zarówno ze świata zewnętrznego jak i wewnętrznego,
👉 nazywać i akceptować własne emocje i myśli bez oceniania ich,
👉 rozpoznawać „trudne myśli” i „trudne emocje”, by nie tłumić ich, ale umieć dawać im życzliwą uwagę,
👉 akceptować siebie takimi jakimi są, a poprzez to rozwijać życzliwość wobec siebie i innych.

Dla kogo są treningi uważności?
☑ dla grup wiekowych z przedziału 5-7 lat oraz 8-11 lat (przewidzianych jest 8 treningów),
☑ dla grup 12-14 lat oraz 15-19 lat (przewidzianych jest 10 treningów).

Każdy trening poprzedzony jest jednorazową, indywidualną konsultacją z psychologiem – wliczoną w cenę (jej wartość to 150 zł).

Ceny treningów:
☑ grupy 5-7 lat (tzw. zielonej) i 8-11 (tzw. czerwonej) to 790 złotych za cały kurs (w tym zawarty jest koszt konsultacji 150 zł)
☑ grupy 12-14 (tzw. żółtej) i 15-19 (tzw. niebieskiej) to 990 złotych za cały kurs (w tym zawarty jest koszt konsultacji 150 zł)

Jeśli jesteś wstępnie zainteresowany, masz dodatkowe pytania lub od razu chcesz zapisać swoje dziecko-pisz: pracownia.karton@gmail.com; dzwoń 530919286

NIEDZIELA, 16 stycznia

Śladami “Lalki” Bolesława Prusa

Zapraszam na spacer śladami „Lalki” Bolesława Prusa. Podczas spaceru przeniesiemy się w czasie, w lata 70-te XIX-wiecznej Warszawy oglądając zdjęcia z tamtego czasu.

Spotykamy się w niedzielę 16 stycznia 2022 r. o godz. 14.00 i o godz. 17.00 przed Kościołem św. Anny na Krakowskim Przedmieściu [68]. Spacer przewidziany jest na około 2h.

I tura godz. 14.00
II tura godz. 17.00

Podczas spaceru dowiemy się m.in.;
-Gdzie Wokulski pierwszy raz zobaczył Izabelę?
-Gdzie Rzecki spotkał modlących się o sukces licytacji kamienicy Łęckich?
-Gdzie znajdował się sklep starego Mincla?
-Gdzie Wokulski wydał bankiet?
-Co Prus pominął w powieści?
-W jaki sposób Bolesław Prus proponował uczcić Mickiewicza?
-Dlaczego pomnik Bolesława Prusa stoi na niskim cokole?
-Gdzie mieściło się wydawnictwo Gebethner i Wolff?
-Gdzie Wokulski spotkał dwie kobiety, którym wkrótce pomógł w trudnościach życiowych?
-W którym gmachu studiował Wokulski ?
-Gdzie znajdował się sklep Wokulskiego?
-W którym kościele baronowa zamówiła 3 msze?
-Gdzie znajdowało się mieszkanie Wokulskiego i co widział z okna?

Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, natomiast jeśli uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek (…)

Spacer poprowadzi przewodnik miejski Hubert Smoczyk, twórca Warszawskiego Zaułka. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia.

Bajka o skrzatach – spektakl dla dzieci

Tym razem nasz teatr małego widza zaprasza Bąbelki i ich rodziców, ale w szcególnosci Babcie i Dziadków na spektakl z głębokim przesłaniem – o szacunku i poświęceniu … i pomaganiu ♥

Spektakl trwa ok 45 min.

Zapraszamy dzieci już od 2,5 roku życia :)

Cena biletu dla dziecka: 55 zł – przedpłata
W dniu spektaklu – 65 zł
Rodzic: 15 zł
Dla rodzeństwa 10 % zniżki

Bajka (nie) tylko dla dzieci – Spektakl Teatru Improwizowanego

To jedyna taka bajka! Otwierana emocje, sztukę i zabawę!

Jako widzowie przenosimy się, niczym Alicja w Krainie Czarów, do bajecznego świata po drugiej stronie lustra.
To niesamowita podróż w głąb wyobraźni dzieci i naszej.
W trakcie spektaklu rodzice też są dziećmi!🤩

To dzieci decydują jakie postaci zostaną zagrane przez aktorów.
Wymyślają oraz tworzą własną, niepowtarzalną, historię. Są kostiumologami, reżyserami, a czasem aktorami.
Przełamują nieśmiałość. Rozwijają się emocjonalnie, społecznie oraz artystycznie.
Mają jedyną okazję dyktować dorosłym co mają robić na scenie!😉

„FINTIKLUSZKI- folkowe okruszki” Wędrowny Teatr Małe Mi

👧🧒 Finti… Co? Jak? Jakie trudne słowo! FINTIKLUSZKI, to w języku mieszkańców krainy Dawno Dawno Temu, po prostu drobiazgi.

🎶 Zabawne, błyskotliwe, wzruszające, zapomniane przypowiastki, obyczaje, wspomnienia, wierszyki i przyśpiewki, zebrane w Wędrownym Kramie z Opowieściami. Wskrzeszają świat Wielkoludów, Domowych Skrzatów, zdradzają tajemnice powstania Skowronka… Bogactwo uniwersalnej mądrości ludowej ukazujemy przy pomocy różnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych oraz pieśni brawurowo zaaranżowanych przez Karolinę Cichą. W teatralną podróż do krainy Dawno, Dawno Temu, z ogromnym zaangażowaniem wyruszają zarówno najmłodsi widzowie, jak i starsze rodzeństwo oraz ich opiekunowie.

Występują: Sława Tarkowska –Orzełek, Daniel Kiermut
Muzyka: Karolina Cicha
Scenografia: Mikołaj Malesza
Spektakl dla dzieci powyżej 3 lat
Czas trwania: 45 minut

🎟 Bilety w cenie 15 zł dostępne online: https://bilety.mik.waw.pl/artist/view/id/23821 oraz w kasach MIK.

małe A I architektoniczne zajęcia dla dzieci

⭐️Już po raz trzeci zapraszamy serdecznie na cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w Otwartej Pracowni Jazdów!⭐️
⎯⎯⎯⎯
Członkowie i Członkinie Stowarzyszenia Akademickiego Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej od lat angażują się w edukację architektoniczną dzieci i młodzieży. Po zdobyciu doświadczenia w pracy z dziećmi w ramach różnych instytucji i inicjatyw postanowiliśmy zorganizować własne warsztaty edukacyjne wykorzystując niesamowitą przestrzeń jaką jest Osiedle Jazdów. Na nasze zajęcia składa się z 10 scenariuszy, które realizujemy w trakcie 12 spotkań, a ich formuła opiera się na programie Archi-przygody stworzonym przez Narodowe Centrum Kultury.

Celem naszych zajęć jest uwrażliwienie dzieci – przyszłych dorosłych – na otaczającą je przestrzeń. Pragniemy pokazać najmłodszym proces powstawania i realizowania projektu oraz uświadomić wpływ powstałego obiektu na otoczenie. Zwracamy także uwagę na kwestie związane ze środowiskiem naturalnym i kulturą życia społecznego.

⎯⎯⎯⎯
Zapraszamy do dołączania do grup:

🌿GRUPA PRZEDSZKOLNA (5-6 lat):🌿

🖌 Niedziela 10:00-12:00 (Start 19.09.2021)

🌿GRUPA WCZESNOSZKOLNA (7-9 lat):🌿

🖌 Wtorki 17:00-19:00 (Start 5.10.2021)
🖌 Niedziela 13:00-15:00 (Start 10.10.2021)

🏡 Część zajęć będzie realizowana w domku, a część na terenie ogrodu Otwartej Pracowni Jazdów – Jazdów 3/6 Warszawa – w zależności od pogody.

🌲 🌳 Liczba miejsc jest ograniczona do 15 osób. W każdej z grup zostało jeszcze po kilka wolnych miejsc – zapraszamy do dołączania!

Formularz zapisów:
https://tiny.pl/9gl6c

⏰ W przypadku zgłoszenia dziecka na mniej niż dobę przed pierwszymi/pojedynczymi zajęciami, prosimy dodatkowo o poinformowanie nas o wypełnieniu arkusza na adres malea@sawapw.pl lub w wiadomości prywatnej na facebooku.
⎯⎯⎯⎯
💰 Cennik zajęć 💰

💰 280 zł – cena za miesiąc (4 zajęcia) dla jednego dziecka
💰 240 zł – cena za miesiąc (4 zajęcia) dla jednego dziecka przy zapisie rodzeństwa LUB przy podaniu specjalnego kodu rabatowego
💰 90 zł – cena za pojedyncze zajęcia dla jednego dziecka

⎯⎯⎯⎯
W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu drogą mailową na adres malea@sawapw.pl :)

Do zobaczenia !
⎯⎯⎯⎯
Strona Małego-A
https://a-akademia.pl/Male-A
⎯⎯⎯⎯
Scenariusze zajęć
https://www.nck.pl/…/archi-przygody/scenariusze-zajec
⎯⎯⎯⎯

Na Jazdowie obowiązuje zakaz wjazdu samochodów. Przybywajcie do Otwartej Pracowni pieszo, rowerem lub komunikacją miejską.
● ●
Pomóż dalej działać Otwartej Pracowni!
Nie posiadamy stałego finansowania, utrzymujemy się z datków i pracy wolontariuszy. Zostań naszym Patronem – patronite.pl/otwartapracownia
● ● ●
Domek fiński 3/6 jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej dzięki udostępnieniu przez Dzielnicę Śródmieście Miasta Stołecznego Warszawy.

Bieg do Herbacianego Domku

Serdecznie zapraszamy na Bieg do Herbacianego Domku # 31 (193) :

 • bieg koleżeńsko-towarzyski
  Uwaga: Obowiązuje zachowanie zasad bezpieczeństwa w związku z COVID-19!!!
 • termin: 16 I 2022 (NIEDZIELA godz. 11:00 (zapisy przed biegiem 10.30 – 10.55)
 • dystans: 10 km
 • opłata startowa: 0 zł 🙂
 • depozyt do dyspozycji uczestników
 • woda/napoje we własnym zakresie
 • miejsce: Warszawa, Park Bródnowski (trasa oraz miejsce zbiórki / startu i mety w jednym miejscu – oznaczone na mapie flagą) od strony ul. Wyszogrodzkiej. Patrz mapa: https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1XEyM_UFENrWkCP01oCrtElv6ZU0&ll=52.290567950305935%2C21.037444999999938&z=17&fbclid=IwAR0gWFIFAq0NsvMAcBZU19IxvbIaF-ibk3E9Ig2mqVfhtAT7HZq9W1ufGBM
  *** Każdy uczestnik bierze udział w biegu wyłącznie na własną odpowiedzialność
  *** Osoby niepełnoletnie tylko z osobą dorosłą (jako kibicem lub biegaczem)

Miś Bamse i Miasto Złodziei | Filmowy poranek dla dzieci (4+)

Filmowy poranek dla dzieci (4+)

sala: Broadway
wstęp: 15/20 zł, kup bilet online lub w DK Kadr

Tytuł oryginalny: Bamse och tjuvstaden
Reżyseria: Christian Ryltenius
Produkcja: Szwecja 2014
Wersja: Dubbing
Wiek: 4+
Czas trwania: 65 min

Bamse musi chronić swoją babcię przed złym lisem Reynardem. Niestety, ta zostaje porwana, co uniemożliwiło jej zrobienie miodu, który czyni Bamse najsilniejszym niedźwiedziem na świecie. Postanawia zatem wraz z przyjaciółmi – żółwiem i zajączkiem – wyruszyć w niebezpieczną podróż do Lasu Złodziei. Pełna przygód wyprawa pozwoli im przekonać się, jak wielka jest siła przyjaźni.

Kreatywne Patery/Obrazy warsztat mozaiki artystycznej

Zapraszamy na warsztat Kreatywne Patery/Obrazy, na którym utworzycie własne dzieło sztuki!

Mozaiki będzie można stworzyć z kilkudziesięciu pięknych kolorów płytek ceramicznych oraz mozaiki szklanej i kamiennej.

Program warsztatu:

 • wprowadzenie do mozaiki i króciutka prezentacja „inspiracyjna”
 • mozaikowe BHP
 • projektowanie
 • praca nad mozaiką (patery o średnicy 30 cm)

Zapisy na warsztat organizowany przez Mozaikowanie.pl możliwe są poprzez zakup warsztatu na stronie sklepu internetowego www.mozaikon.pl (sekcja “Warsztaty”)

Cena warsztatu to 165 zł i obejmuje wszystkie materiały.

Relacje z poprzednich warsztatów znajdziecie na stronie FB Mozaikowanie i na blogu www.mozaikowanie.pl

Warsztaty Tworzenia Ogrodów w Szkle

Powracamy do warsztatów!!!
Zapraszamy na Warsztaty Tworzenia Ogrodów w szkle. W kameralnym gronie stworzymy mini ekosystem zamknięty korkową pokrywką.
Ziemia, zieleń, rośliny i mech pachnący letnim deszczem to podstawa Ogrodu w szkle.
Zapewniamy mała grupę, dobra zabawę, wszystkie elementy techniczne, roślinne i dekoracyjne.
Koszt warsztatów to 130pln/os
Będzie można odświeżyć też stary słoik lub wykorzystać szkło które zalega w domu.
Zapisy przyjmujemy w wiadomości prywatnej na FB, Instagramie i pod nr tel 509612714

Boskie włoskie. Warsztat kulinarny dla dzieci 7-10 lat

Viva Italia! Na warsztacie oddalimy się w kierunku słonecznej Italii, aby poznać tajniki przygotowywania białej pizzy i pysznych włoskich ciasteczek. Zapraszamy wszystkich miłośników kuchni włoskiej!

Na warsztatach nauczymy Was jak przygotowywać:

-pizze biancę
-oraz pizzicati, tradycyjne włoskie ciasteczka

Ważne:
-Są to zajęcia dla dzieci w wieku 7-10.
-Warsztaty trwają 2 godziny

Rodzinne niedziele w Muzeum Narodowe w Warszawie

Niedziela to czas dla rodziny. Muzeum zaś to świetne miejsce, w którym można ciekawie i rodzinnie spędzić czas: podziwiać dzieła sztuki, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi, a nawet trochę się pobawić. Zapraszamy na wspólne odkrywanie muzeum w każdą niedzielę o godzinie 12.00 lub 14.00!

👧 Dla kogo: dzieci w wieku 5–12 lat
⌚ Czas trwania: ok. 80 minut
📌 Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW: Hol Główny
🎟 Zasady udziału: bilet wstępu dla dziecka 15 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet dla opiekuna 15 zł
📅 Termin: niedziela / I grupa – 12.00; II grupa – 14.00

Dodatkowe informacje:

✔przed podjęciem decyzji o udziale w zajęciach edukacyjnych bardzo prosimy o zapoznanie się z regulaminem zajęć i obowiązującymi zasadami sanitarnymi. W razie zmiany sytuacji sanitarnej w związku z pandemią zajęcia mogą zostać odwołane;
✔bilety dostępne są na naszej stronie internetowej oraz w kasie MNW od wtorku poprzedzającego wydarzenie;
✔warsztaty odbywają się w galeriach stałych, na wystawach czasowych oraz w sali edukacyjnej;
✔obecność opiekuna obowiązkowa;
✔liczba miejsc ograniczona

Tkaczka chmur | Dziecięca Scena Teatralna

W pałacu słońca na samiuśkim końcu świata mieszkają trzy siostry prządki, trzy Zorze. A kiedy rodzi się dziecko, Zorze przychodzą, przędą i układają złotą nić jego losu i każdemu dziecku dają jakiś dar… Tak zaczyna się opowieść o niesamowitych przygodach dwójki rodzeństwa. O miłości, bliskości, zaufaniu. O przeszkodach, jakie stawia przed nami wszystkimi – Małymi i Dużymi – życie. O marzeniach i o złotym jabłuszku, które leczy wszystkie choroby…. No, prawie wszystkie. I o tym, że każdy z nas ma swoje własne sposoby na trudne sytuacje i wyzwania.

Autorska opowieść, która powstała jako odpowiedź na doświadczenie straty najbliższej osoby – córki, jako opowieść dla jej małych przyjaciół.

Spektakl dla dzieci od 5 roku życia.

Występują:
Katarzyna Jackowska-Enemuo, Ola Rózga, Mateusz Szemraj


☞☞☞ Bilety w cenie 10 złotych w sprzedaży na biletyna.pl.
https://biletyna.pl/dla-dzieci/Tkaczka-chmur/Warszawa

Liczba biletów mieści się w aktualnie obowiązujących limitach.

Śniadania świata. Warsztat kulinarny dla nastolatków

Czas urozmaicić poranki i sięgnąć po śniadaniowe inspiracje z całego świata! W ramach tego cyklu przybliżamy dzieciom nowe smaki, techniki i poranne zwyczaje, które z łatwością odtworzą później w Waszych domowych kuchniach.

Na najbliższym warsztacie przygotujemy:

-aromatyczne crepes suzette z pomarańczowym syropem
-oraz angielskie scones z żurawiną

Ważne:
-Są to zajęcia dla dla dzieci w wieku 11+
-Warsztaty trwają 2 godziny


Bajkowa Niedziela. Bal u Muzalindy

Bajkowa Niedziela – Bal u Muzalindy
interaktywna baśń muzyczna z cyklu Księżniczka Muzalinda
16 stycznia (niedziela) 2022
godz. 14.00, 16.00
Bilety: 15 zł (tylko w przedsprzedaży)
Dom Kultury, ul. Kościuszki 49, Piaseczno
16.00 Transmisja online – FB Centrum Kultury w Piasecznie

Scenariusz i reżyseria: Ewa Szawłowska
Opracowanie muzyczne: Monika Polaczek – Przestrzelska

WYSTĘPUJĄ:
Księżniczka Muzalinda i inne postacie: Ewa Szawłowska
Mistrz Pląs: Bartłomiej Zaniewicz
Fortepian: Monika Polaczek – Przestrzelska

Muzalinda to wesoła, pogodna i szalona księżniczka kochająca śpiew, taniec i muzykę. W swoim królestwie nie ma ani złota, ani srebra. Wszystko co się w nim znajduje zrobiła z rzeczy, które gdzieś kiedyś znalazła. Tego dnia będzie bardzo przejęta i w wielkim popłochu, gdyż urządza uroczysty bal na który zaprosiła mnóstwo gości. Niestety w swoim roztargnieniu zapomniała zaprosić pewna groźną wiedźmę o imieniu Niedojda. Jaką zemstę i jakie czary spadną na królestwo Muzalindy? Kto pomoże odmienić los, tak aby prysły złe moce? O tym przekonają się widzowie aktywnie uczestnicząc w niezwykłym balu u Księżniczki Muzalindy. Będzie to świetną okazją do poznania rozmaitych tańców i prostych figur tanecznych, a wszystko to przy muzyce granej na żywo.

DZIADEK DO ORZECHÓW dla najmłodszych

🔴 BRWINÓW 11:00
🟢 KANIE 15:00

„Dziadek do orzechów, król myszy i myszątko”,
czyli muzyka klasyczna DLA DZIECI

Specjalnie przygotowany dla małego widza krótki spektakl w interesujący sposób przybliży najmłodszym nie tylko przepiękne kompozycje z baletu Piotra Czajkowskiego, ale również inne znane utwory świąteczne, takie jak „Jingle Bells” czy „Ice castles” w aranżacjach opracowanych na kwartet smyczkowy.

Całość poprowadzi niezwykła JOANNA LALEK, mezzosopranistka, doskonale łącząca żywiołową zabawę z wprowadzeniem dzieci w świat muzyki, którą wyczaruje, jeszcze świątecznie i zimowo, kwartet smyczkowy DAGGER.

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie w dwóch lokalizacjach – w OKeju w Brwinowie | Wilsona 2 oraz w Świetlicy OK w Kaniach | Piłsudskiego 55.

🟠 WSTĘP WOLNY

Leśny poranek z Rodzinną grą terenową

🌲Zapraszamy na Rodzinną Grę Terenową! Gra z elementami edukacji leśnej dla dzieci i dla dorosłych. Masz ochotę spędzić aktywnie niedzielne przedpołudnie, na świeżym powietrzu, całą rodziną, być blisko natury, a do tego móc dowiedzieć się o niej nieco więcej? Rodzinna Gra Terenowa to idealna okazja. Obowiązują zapisy oraz wpłata zaliczki. Zgłoszenia przyjmujemy na adres kontakt@polaczenilasem.pl do dnia 14.01 włącznie. Po grze będzie wspólne ognisko, szczegóły poniżej.

🌲Tym razem proponujemy grę pt.: “Śladami leśnych zwierząt”. Podczas gry terenowej nauczymy się rozpoznawać tropy zwierząt leśnych, dowiemy się jak samodzielnie zrobić tropi stempel oraz jak poruszają się zwierzęta i co to jest ciąg tropów.
Trasa gry będzie pełna zadań i aktywności dla dużych i małych, a jej długość to ok.4km na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego.

🌲GDZIE?
Okolice Polany Opaleń w Kampinoskim Parku Narodowym. Szczegółowe informacje odnośnie miejsca startu zapisane drużyny otrzymają w wiadomości email. Potem spotkamy się przy ognisku na Łące Rozwoju, do której doprowadzi Was trasa gry.

🌲Rodzinna gra terenowa jest dla Ciebie, jeżeli:

 • chcesz spędzić miły, aktywny czas z rodziną i/lub znajomymi z elementami edukacji leśnej
 • masz ochotę poznać bliżej zagadnienia związane z lasem
 • szukasz urozmaiconej formy spędzania czasu na powietrzu
 • masz ochotę dobrze się bawić, zająć głowę ciekawymi zadaniami, pozwalając sobie odpocząć od innych myśli
 • chcesz sprawdzić się w rodzinnym wyzwaniu, zobaczyć jak wszyscy członkowie rodziny odnajdą się w tej sytuacji
 • pragniesz przybliżyć swoim dzieciom formę edukacji leśnej

🌲CENA:
Koszt jednego pakietu Rodzinnego do gry to 60 zł. Jeden pakiet gry jest przeznaczony na drużynę w skład, której wchodzi dwoje dzieci powyżej 3 roku życia i dorośli opiekunowie. Istnieje możliwość łączenia drużyn na starcie, co skutkuje wyznaczeniem tej samej godziny startu dla kilku drużyn i wspólne przejście trasy gry. Dodatkowo płatne jest ognisko z poczęstunkiem 20zł/osoby.
Brak ograniczeń wiekowych uczestników Gry.

🌲ZAPISY:
W celu zapisu należy wysłać zgłoszenie na adres kontakt@polaczenilasem.pl (w treści podając liczbę uczestników, wiek dzieci i nazwę drużyny). Konieczna jest też wpłata zaliczki – 30 zł na numer konta: 21 1140 2004 0000 3502 8122 6505, w tytule przelewu proszę wpisać „zaliczka – gra terenowa 16.01 nazwa drużyny podana przy zapisie”

🌲KIEDY?
Początek gry dla pierwszej drużyny odbędzie się w niedzielę 16.01 o godz. 10:30 na parkingu leśnym przy ul. Rękopis w Warszawie. W celu uniknięcia tłoku na punktach gry będziemy Was wypuszczać na trasę, co 5-10 min. O czasie startu decyduje kolejność zgłoszeń. Godzina startu dla każdej drużyny zostanie podana w emailu potwierdzającym.

🌲WSPÓLNE OGNISKO (szczegóły):
Stawiamy na wysoką jakość produktów oraz lokalnych dostawców. Po grze, oferujemy przygotowany przez nas pożywny poczęstunek wegetariański na ciepło, płatny dodatkowo (20zł/osoba)

🌲CO ZAPEWNIAMY?

 • 2h zajęć dla dzieci i dorosłych, na części naszych punktów wiedzę będą przekazywać nasi Przewodnicy
 • naturalną przestrzeń do gry terenowej
 • ognisko i poczęstunek wegetariański
 • ciepłe napoje (kawa, herbata)
 • dostęp do toalety

🌲CO ZABRAĆ ZE SOBĄ:

 • ubrania i obuwie odpowiednie do warunków atmosferycznych
 • własne napoje i przekąski na czas gry
 • naczynia i sztućce do zjedzenia poczęstunku z ogniska oraz kubki do zrobienia sobie u nas ciepłych napoi.

🌲Pamiętajcie, że nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednie ubrania, dlatego też, gdy za oknem jest deszcz, albo chłód to my nie odwołujemy wydarzenia. Wyjątkiem są warunki atmosferyczne zagrażające życiu (silne wiatry, czy silne burze). W takich wyjątkowych wypadkach warsztat może być odwołany przez Organizatora i zostanie wskazany nowy termin.
Prosimy przyjechać odpowiednio wcześniej, żeby spokojnie zaparkować i o wyznaczonej godzinie (przekażemy ją emailem po zgłoszeniu) pojawić się już na starcie wraz z całą drużyną.

Zespół Połączeni Lasem
kontakt@polaczenilasem.pl
517 95 95 47

MAŁY TEATR “Misiowe przygody”

Reżyseria – Henryk Hryniewicki
Scenografia – Dagmara Jemioła-Hryniewicka
Muzyka – Bartosz Tarnawski

spektakl dla dzieci od 3 lat
bilety 20 zł (dzieci do 1. roku wstęp wolny)

„Pewnego razu Śpioch śni sen o małym misiu. Miś ten ma ogromny problem, ponieważ nie ma się z kim bawić. Śpioch postanawia pomóc Misiowi i wyśnić dla niego przyjaciela. Z pozoru proste zadanie okazuje się nie lada wyzwaniem. Sen Śpiocha odkrywa przed nami świat Misia Tymoteusza Rymcimci i jego Taty. Czy niedźwiedzie potrafią być groźne? Czy Tymoteusz spotka upragnionego przyjaciela? Co na to Tato Miś? O tym dowiemy się tylko od Śpiocha.”

Zdjęcie: www.teatrnemno.pl

Prosimy o zakup biletów przelewem na konto (z kilkudniowym wyprzedzeniem):
57 1240 5918 1111 0000 4909 2927
W treści przelewu: imię i nazwisko, nazwa wydarzenia, data wydarzenia oraz rodzaj biletu

Zdjęcie: Teatr Nemno

Zima w Centrum Praskim Koneser

❄️Zima❄️ w Koneserze jest zawsze pełna radości❗

Także tym razem przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji, które umilą Wam mroźne☃️ dni i długie wieczory🌜. Spotkajmy się na w Centrum Praskim Koneser i poczujmy świąteczną🎄 atmosferę😍.

Czekają na Was:
❄️ Praska Ślizgawka
❄️ Ogródki zimowe
❄️ wypożyczalnia choinek🌲
❄️ targi świąteczne🎄 i nie tylko😉
❄️ wystawy sztuki
❄️ dekoracje świąteczne
❄️ i wiele innych wydarzeń❗

Więcej na: https://koneser.eu/

Przezimuj ❄️zimę❄️ z nami w Koneserze❗

Przedstawienie dla dzieci “Tiki Rafa na końcu świata”

Przedstawienie dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Zapraszamy serdecznie na pełną przygód, morską opowieść o kolorowej kuli ziemskiej! Wiatr kołysze wszystkie fale więc wsiadajmy czym prędzej na pokład przepięknej Tiki Rafy, aby wraz z Kapitanem Koralem i jego papugą Renią popłynąć w niezapomnianą podróż po wielkich, dalekich kontynentach! Usłyszymy porywające, morskie opowieści, a wszystko w akompaniamencie piosenek wykonanych na żywo. Dowiemy się jak możemy zadbać o naszą planetę Ziemię, a przede wszystkim o swoje najbliższe otoczenie! Razem z Tiki Rafą obierzmy wspólny kurs na kraniec świata!

Bilet: 10 zł

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Najlepsze seriale Netflix

zaburzenia integracji sensorycznej

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków - TOP 10

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil - Dziecięca Mapa Świata

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hubert
Hubert
1 rok temu

Dziękujemy! :*