Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 9-10 października

Bez znaczenia czy chcesz skorzystać z pięknej, jesiennej pogody, czy wolisz warsztaty lub spektakl dla dzieci – w Weekendowej Zajawce znajdziesz to, czego potrzebujesz! Łap zatem, planuj i – najważniejsze – baw się dobrze razem z całą rodziną!

.

Spis treści:

SOBOTA, 9 października

JAZZ DLA DZIECI #3 – W kolorach rytmu

Zapraszamy na trzecie rodzinne spotkanie z jazzem!

🎼🎤🥁🎼🎤🥁 Cykl muzycznych spotkań, poprzez zabawę pokaże, że jazz “nie gryzie”. Nauczy także najmłodszych (i ich rodziców!) jak rozumieć i czerpać przyjemność ze słuchania muzyki jazzowej.

‼️ Wydarzenie przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

9 października, godz. 12.00
Magdalena Gołębiowska – wokal 🎤
Sebastian Kuchczyński – instrumenty perkusyjne 🥁

Podczas najbliższego spotkania będziemy muzycznie szumieć, szemrać, warkotać, grzmieć, mruczeć, szeptać… :)

Będziemy wprowadzać w jazzową kuchnię: świat rytmu, harmonii i przede wszystkim improwizacji. Poznanie jazzowych tajników ułatwi dzieciom (i ich rodzicom też!) zaprzyjaźnienie się z muzyką jazzową i poznanie jej kolorów. Nie zabraknie miejsca na wspólne muzykowanie; powtarzanie krótkich motywów melodycznych, wykonywania rytmów w różny sposób – klaskaniem, krokami, stukaniem, czy innych muzycznych zabaw.

Magdalena Gołębiowska – wokalistka, pianistka, kompozytorka, trener emisji głosu. Ceni niezwykłą zdolność muzyki do zbliżania ludzi i lubi dzielić się z innymi swoją pasją i miłością do muzyki. Największym jej sukcesem w edukacji jest objęcie katedry śpiewu na Uniwersytecie Vijaybhoomi w Indiach. Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi, w tym prowadzone warsztaty muzyczne i udział w przedstawieniach teatralnych dla dzieci, prowadziła także zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i szkołach podstawowych.

🎫 Bilety rodzinne w cenie 15 zł do nabycia przed koncertem, ale zachęcamy do skorzystania z systemu https://ewejsciowki.pl/
😷 ❗️ Podczas koncertu obowiązują zasady bezpieczeństwa zgodne z wytycznymi MKiDN w sprawie organizacji imprez kulturalnych (maseczka, dezynfekcja dłoni, utrzymywanie dystansu).
Ilość miejsc ograniczona!

bilety: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/warszawskie-towarzystwo-muzyczne,879/jazz-dla-dzieci-3-w-kolorach-rytmu,15275?eventId=203748

📱📧 Informacji udziela:
WARSZAWSKIE TOWARZYSTWO MUZYCZNE im. Stanisława Moniuszki
22 849 56 51, 509 019 934
🌎 www.wtm.org.pl
e-mail: wtm@wtm.org.pl
warszawskietowarzystwomuzyczne@gmail.com
🔷 Współfinansowanie: m.st. Warszawa
🔷 Organizator: Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki, Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ

Noc Bibliotek na Pradze-Południe. “Czytanie wzmacnia”

Zapraszamy serdecznie do udziału w VII edycji Nocy Bibliotek na Pradze-Południe! W tym roku ponownie spotkamy się z Wami w gmachu Biblioteki przy ul. Meissnera 5. Hasło tegorocznego wydarzenia brzmi “Czytanie wzmacnia”. Oczywiście przygotowaliśmy moc atrakcji, na których nie może Was zabraknąć! Zapraszamy wszystkich Czytelników – Małych i Dużych! :)

🗒 PLAN WYDARZEŃ 09.10.2021 r.🗒:

🔵 15.00 – Uroczyste otwarcie VII Nocy Bibliotek. Słowo wstępne Pani Dyrektor Mirosławy Majewskiej. Przywitanie gości i prezentacja programu.

🔵 15.00-19.00 – Wystawa rękodzieła Mirosławy Bułatowicz
Wystawa maskotek i lalek robionych na szydełku autorstwa wolontariuszki Biblioteki na Egipskiej.

🔵 15.00-21.00 – Kosmiczna fotobudka
Ramka z elementami do wyboru. Przeniesiemy się do odległej przyszłości, a na pamiątkę tej podróży każdy będzie mógł zrobić sobie kosmiczną fotkę na pamiątkę. Przygotujcie swoje aparaty!

🔵 16:00-18:30 – “Agnieszka Osiecka – Mobilna Gra Miejska” (start przy al. Waszyngtona 2b, finał przy ul. Meissnera 5)
Ze Stanów Zjednoczonych do Warszawy przyjeżdża Dziennikarz zafascynowany twórczością Agnieszki Osieckiej. Nieprzypadkowo wybrał termin swojego pobytu w Polsce. Na 9 października przypada rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej. Redaktor zafascynowany twórczością poetki od lat skrupulatnie kolekcjonuje jej teksty. Brakuje mu jednego opowiadania i potrzebuje pomocy w jego odnalezieniu. W poszukiwaniach pomogą mu kilkuosobowe drużyny. Zadaniem grup jest rozwiązanie wszystkich zagadek na punktach rozmieszczonych na Saskiej Kępie, zebranie fragmentów opowiadania Osieckiej, poprawne ułożenie go w całość oraz oddanie Dziennikarzowi. Celem gry jest zapoznanie z twórczością i życiem Osieckiej oraz poznanie miejsc związanych z Poetką. Patroni gry: Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej oraz Wydawnictwo Nasza Księgarnia.
👉 https://bit.ly/39b8VJ8

Dla uczestników przewidziane nagrody, w tym książki “Agnieszka Osiecka dzieciom” z ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej ufundowane przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia.
❗️ Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy na e-mail: bd2@bppragapd.pl.❗️

🔵 16.00-17.00 „Basia w bibliotece” – spotkanie z Zofią Stanecką.
Podczas spotkania autorka czyta fragmenty książki „Basia i biblioteka”
lub „Basia. Wielka księga słów”. To opowieść z rozmową i rysowaniem. Nacisk położony na wątki związane z tworzeniem, wyobraźnią. W ramach opowieści: wspólne rysowanie wymyślonego bohatera i wspólne wymyślanie przygody dla wymyślonego bohatera. Jeśli grupa będzie młodsza – krótkie przedstawienie z kukiełkami Basi i Taty. Na zakończenie warsztat plastyczny z tworzeniem masek. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy na e-mail: s.wasowska@bppragapd.pl

❗️UWAGA! Ze względu na dużą ilość zgłoszeń na warsztaty z Zofią Stanecką, zapisy zostają już zamknięte. Dziękujemy za zainteresowanie❗️

🔵 17.00-18.00 – Warsztaty „Budujemy EkoRobota” dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Podczas zajęć wykonamy roboty z wykorzystaniem materiałów, które na co dzień wyrzucamy (butelki plastikowe, kartony, rolki od papieru czy ręczników papierowych itp.

🔵 17.30-18.30 – „W poszukiwaniu Nowej Turcji”. Spotkanie z podróżniczką Agnieszką Rostkowską
Agnieszka Rostkowska – była korespondentka polskich mediów w Turcji i autorka reporterskiej książki „Wojownicy o szklanych oczach” – zabierze nas w podróż po tym kraju, by pokazać, co kryje się za fasadą pozornie normalnego życia. Odwiedzimy najmniej uczęszczane przez turystów regiony – południowy wschód i syryjskie pogranicze, by dowiedzieć się, jak fala terroru oraz kryzys migracyjny zmieniły życie ich mieszkańców. Posłuchamy niosących otuchę historii o nadziei i wolności, szczególnie aktualnych dziś, kiedy cały świat obserwuje rozwój wydarzeń w Afganistanie. Ta opowieść o Turcji wykracza bowiem poza państwowe granice. Zapraszamy na pokaz zdjęć, opowieść i dyskusję!
❗️Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy na e-mail: s.wasowska@bppragapd.pl.❗️

🔵 18.00-19.30 – Warsztaty familijne “Las w słoiku”
Warsztaty mające na celu integrację środowiska lokalnego oraz promujące idee wspólnego spędzania czasu wolnego. Podczas zajęć praktycznych każdy uczestnik samodzielnie stworzy swój własny miniaturowy las.

🔵 18.35-19.00 – Finał zabawy “Agnieszka Osiecka – Mobilna Gra Miejska”. Ogłoszenie wyników konkursu „Wakacyjne Bingo Książkowe”

🔵 19.30-20.30 – “Gwara na Nalewkach”. Spotkanie z Przemysławem Śmiechem, Ambasadorem Dobrej Książki.
Frekwencjo brylantowa! Mamy niemożebny zaszczyt zaprosić Szanowne Państwo na zajście naukowo – artystyczne Przemysława Śmiecha pod tytułem “Gwara na Nalewkach.” W programie tak zwana moc atrakcji:

  • nawijka o rodakach narodowości muranoskiej
  • pogadanka, co jest fajne, a co trefne
  • rzut historyczny “Wiech w sądzie”
  • rzut współczesny “Śmiech na żywo”
    Prosiemy niezawodnie być!
    ❗️ Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy na e-mail: s.wasowska@bppragapd.pl.❗️

Wstęp wolny!

Wydarzenie odbywa się w rygorze sanitarnym z uwzględnieniem panujących obostrzeń i rozporządzeń.
Obowiązuje nakaz noszenia maseczek oraz dezynfekcji rąk.

Wiewiórka – specjalistka od podniebnych skoków – warsztaty dla dzieci

„Wiewiórka – specjalistka od podniebnych skoków”
Przyroda to przygoda – warsztaty dla dzieci
Filia CKW na Zawadach, plac Vogla
9.10.2021 (sobota), godz. 11.00-12.30

W październiku w ramach cyklu „Przyroda to przygoda” zapraszamy dzieci w wieku 5-9 lat na spotkanie z wiewiórką.

Kto nie lubi wiewiórek? Wszyscy lubimy wiewiórki. Na warsztatach rozprawimy się w faktami i mitami na temat ich życia. Dowiemy się, dlaczego jesienią możemy obserwować wielkie poruszenie w świecie wiewiórek? Czy wiewiórki to wegetarianki? Po co wiewiórkom taki puszysty, długi ogon? Czy wiewiórki zapadają w sen zimowy? Będziemy skakać, ukrywać, poszukiwać i oczywiście doskonale się przy tym bawić.

Koszt: 30 zł od osoby (płatność w dniach poprzedzających warsztaty do 8 października włącznie).

Zapisy na warsztaty przyjmujemy w placówkach Centrum Kultury Wilanów oraz przez stronę: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/32641. Liczba miejsc jest ograniczona.

Wielkie Otwarcie Królewskiego Ogrodu Światła

🌠 🌠 🌠 Twoja ulubiona świetlna wystawa plenerowa wraca 9 października. O godz. 17 ponownie otwieramy dla Ciebie Królewski Ogród Światła w Wilanowie.
Powracamy, aby jesienne i zimowe wieczory nabrały wspaniałego blasku. Jesteśmy pewnie, że odwiedzając rozświetlony wilanowski park po zmroku, poczujesz się jak na królewskim dworze.
Zapraszamy!
W sobotę i niedzielę czekają na Ciebie wyjątkowe mappingi:
18:00 – “Gdzie jest Wydra”
18:30 – “W Wilanowie król jest jeden”
19:00 – “Powrót Króla”
19:30 – “AD Solem”
20:30 – “Mapping polarny”

👉 Zachęcamy do kupowania biletów na naszej stronie https://bilety.wilanow-palac.pl/
Przed wejściem czekają na Ciebie biletomaty.

Spotkanie po sąsiedzku

Galeria Nowa Stacja w Pruszkowie zaprasza na wydarzenie, które połączy lokalną społeczność mieszkańców Pruszkowa 🙋‍♀️🙋‍♂️ Już 9 października ruszamy z kolejnym, sąsiedzkim spotkaniem ☺️

Czego możecie się spodziewać tym razem? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy 6 różnych stref tematycznych.

W Strefie Kreatywności 💡 czekają warsztaty:

  • scrapbookingu z Anią Szczepaniak (Papierowa Przygoda)
  • rysunku 3D i stanowisko świec sojowych z Elizą Komorowską (Manufaktura Floks)
  • szycia ubrań i akcesoriów dla dzieci z Wiolą Łapińską (Pracownia z widokiem na las)
  • odnawiania starych t-shirtów i malowania eko-toreb z Emilią Madej (It’s my t-shirt!)
  • rodzinnego dekorowania babeczek z Martą Lipką (Ciacha Lipki)

W Strefie Gier 🎲 znajdziecie stoisko Sklepu Merfolk. Nie zabraknie planszówek oraz gier karcianych i bitewnych.

W Strefie Parentingu 🤱 odbędą się:

  • warsztaty szycia pieluch wielorazowych z Agnieszką Zdziech, założycielką marki Konti,
  • warsztaty chustonoszenia z Justyną Węgorek.

Festiwal Roślin w Warszawie

Zapraszamy na jesienną edycję największego targu roślin doniczkowych w świetnych cenach, czyli raju dla tych, którzy chcą nadać swojemu wnętrzu niepowtarzalnego, naturalnego klimatu! 😍

Zapraszamy mieszkańców Warszawy już 9-10 października do Konesera. 🌿🌵🌴 Po wiosennej edycji wynegocjowaliśmy lepsze rabaty u hodowców, co przełoży się na jeszcze atrakcyjniejsze ceny. Przyjdź i zobacz co dla Was przygotowaliśmy. 🌿

Dlaczego warto do nas przyjść?
💚 Rośliny doniczkowe prosto z hodowli – bez pośredników.
💚 Na cenówkach drukujemy cenę naszą oraz cenę takiej rośliny w sklepach internetowych, aby pokazać Wam oszczędności, które zyskujecie.
💚 Ceny zaczynające się od 5zł.
💚 Małe i duże rośliny i doniczki.
💚 Ogromny wybór.
💚 Jakość roślin wyższa niż w marketach, ponieważ przyjeżdżają do nas prosto z hodowli.

🌍Gdzie?
Centrum Praskie Koneser

📆 Kiedy?
9 października (sobota) – 8:00-20:00
10 października (niedziela) – 8:00-18:00

🎉 Wstęp bezpłatny

Weekend Japoński w Hali Gwardii

W weekend 8-10 października Hala Gwardii przeobrazi się w kawałek Japonii! Kilkudziesięciu wystawców z całej Polski zaprezentuje stoiska skupione na japońskiej kuchni, kulturze i akcesoriach. Pojawią się stali bywalcy, ale też sklepy i restauracje, których do tej pory na podobnym wydarzeniu jeszcze nie było :D


Podczas wydarzenia m.in.:

🇯🇵 Live-cooking z Yumiko i Danielem (Yaki Kingu) specjalistami od japońskich dań, znanymi z najbardziej japońskiego foodtruck’a w Polsce

🇯🇵 Tradycyjna ceremonia parzenia herbaty ze Stowarzyszeniem Drogi Herbaty Urasenke Tankōkai Sunshinkai

🇯🇵 Rozmowy z Piotrem Milewskim
autorem książki “Planeta K, pięć lat w japońskiej korporacji” książki roku 2020 National Geographic Traveler

🇯🇵 Znane utwory z filmów Studia Ghibli wykonane na żywo przez japońskiego pianistę Koki Suetsugu

Food Truck Festivals w Legionowie

👉 Przed nami ostatnie spotkanie w tym roku. Jak zwykle będzie pyszne jedzenie 😋 wspaniała atmosfera 🤗relaksująca muzyka 🎤🎶 zabawy, konkursy oraz animacje 🎊🎉

👉Przez 3 dni na parkingu IŁ Capital Arena Legionowo będziemy serwować dla Was najpyszniejsze dania kuchni niemalże z całego Świata 🌍🪐👇

🇺🇸 🍔Burgery
🇲🇽 🌯🌮 Burrito i Quesadillas
🇨🇳 🥟pierożki Dim Sum
🇵🇱 🍖 Szaszłyki
🇪🇸 🍫 Churrosy
🇺🇸 🌭 Hot dogi
🇵🇱 🍓🍫 Owoce w czekoladzie
🇧🇪 🍟 Frytki Belgijskie
🇹🇭 🍜 Pad Thai
🇺🇸 🥩 Pastrami
🇲🇽 🌯 Wrapy
🇵🇱 🥖🧀 Tradycyjne Zapiekanki
🇺🇸 🍗 Panierowane kurczaki
🇺🇸 🍩 Donuts

👉 a do tego pyszna lemoniada 🍋
👉 zimne piwo 🍻
👉 muzyka 🎤
👉 dmuchańce 🎉🎊

Dzień Kultury Słowackiej

Ahoj! Już w sobotę, 9 października na parkingu przed Urzędem Dzielnicy Ursynów odbędzie się spotkanie z kulturą i kuchnią naszych południowych sąsiadów. Dzielnica Ursynów we współpracy z Instytutem Słowackim w Warszawie zaprasza na Dzień Kultury Słowackiej na Ursynowie. Wstęp wolny.

Dzień pełen atrakcji:
– całodzienne występy słowackich kapel Ján Berky-Mrenica z zespołem oraz Ján Jendrichovský i Przyjaciele,

– pokazy instrumentów ludowych, takich jak fujara, gajdy, piszczałki, drumla,

– stoiska słowackich twórców ludowych,

– prezentacje słowackich atrakcji turystycznych i regionów,

– strefa gastronomiczna, w której można spróbować dań regionalnych oraz słowackiego wina i piwa,

– godz. 18.30 koncert gwiazdy – zespół Hrdza.

Park Ujazdowski i jego okolica

Zazwyczaj do Parku wybieramy się na romantyczny spacer, podczas którego nie zwracamy uwagi na to co kryje się za liśćmi drzew i krzaków. Zapraszam Państwa na nietypowy spacer po jednym z najpiękniejszych parków – Parku Ujazdowskim i jego okolicy.

Spotykamy się w sobotę, 9 października 2021 r.o godz. 16:00 przy wejściu do Parku od ul. Pięknej. Spacer przewidziany jest na około 75 min. :)

Podczas spaceru dowiemy się m.in.;
Co było niegdyś w miejscu obecnego Parku Ujazdowskiego?
Skąd wzięła się Waga w Parku?
Gdzie siadał marszałek J. Piłsudski?
Na co nie zwracamy uwagi podczas spacerowania Alejami?
Co ma wspólnego Park Ujazdowski z “Panem Kotkiem, który leżał w łóżeczku”?
Kogo zlikwidowano w Parku, a kogo w jego okolicy?
Gdzie znajdziemy to, co Warszawiacy nazywają “uchem”?
Gdzie wznosiła się austeria “Rozdróż”?
Czyj pomnik trzeba było wykopać i złożyć?
Gdzie wznosiła się cerkiew Archanioła Archistratega i co stanęło na jej miejscu?
Gdzie znajdował się cmentarz “Obrońców Warszawy”?
Co miało się znajdować w miejscu dzisiejszego Zamku Ujazdowskiego?
i wiele innych…

Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, natomiast jeśli uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek (…)

Spacer poprowadzi przewodnik miejski Hubert Smoczyk, twórca Warszawskiego Zaułka. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia. ;)

Sobotnia, Jesienna Sensoplastyka®

Idzie jesień… piękna, złota, kolorowa jesień 🙂 Może poszukamy razem grzybów i zrobimy wielkie grzybobranie? 🙂Tylko musimy uważać na muchomory 🙂 chociaż i one na naszych magicznych zajęciach będą jadalne.
Sensoplastyka® to kolorowa, zapachowa, polisensoryczna przestrzeń nieograniczonych możliwości. Metoda zajęć dla dzieci opiera się na wykorzystaniu tylko i wyłącznie materiałów spożywczych, w 100% bezpiecznych.
Zajęcia niosą ze sobą szereg korzyści m.in. rozwój zmysłów, mowy, wychodzenie poza schematy, uwalnianie twórczej ekspresji, współdziałanie, wspieranie samodzielności.
Koniecznie zabierzcie ubranie na zmianę oraz ręcznik lub/i mokre chusteczki.
Cennik zajęć:
☀️ 50 zł /1 spotkanie – przedpłata
☀️ 60 zł /1 spotkanie – płatne w dniu zajęć
☀️ 180 zł/4 spotkania

Pchli Targ na Zaciszu

Kup / sprzedaj / wymień / oddaj

9 października 2021 sobota godz. 11.00-14.00
Sprzedających obowiązują zapisy w dniu wydarzenia! Liczba stoisk ograniczona.

Wstęp wolny.

Zapraszamy na sąsiedzkie spotkanie oraz jesienną wyprzedaż rzeczy znalezionych w szafie i na strychu. To dobry czas, żeby pozbyć się rzeczy, których nie używamy lub trafić na przysłowiowe perełki, których nie kupimy w sklepach. W programie również warsztaty artystyczne i manualne.

W programie warsztaty manualne i plastyczne dla najmłodszych i trochę starszych.

Leśne popołudnie z warsztatami stolarskimi dla dzieci x Dzikie dzieci

🍁Zapraszamy na rodzinne leśne spotkanie z warsztatami stolarskimi poprowadzonymi przez ➡️Dzikie dzieci⬅️ OBOWIĄZUJĄ ZAPISY I WPŁATA ZALICZKI, termin zgłoszeń 06.10 do godz. 18:00. Leśne popołudnie to propozycja spędzenia wspólnie czasu, oferujemy warsztaty stolarskie dla dzieci, rodzinne ognisko oraz naturalną przestrzeń do zabawy, a szczegóły poniżej:

🍁 DATA: 09.10.2021 godz. 15:30 – 19:30 (w tym 1,5h warsztatów stolarskich)

🍁LOKALIZACJA:
Przedszkole Leśne w Mariewie, adres: Mariew, ul. Kwiatowa 136a

🍁WIEK DZIECI :
Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-12 lat.
Młodsze dzieci (poniżej 6 lat) podczas warsztatów mogą przebywać na terenie przedszkola i wykorzystać czas na zabawę swobodną pod okiem naszego Opiekuna, albo drugiej osoby dorosłej.

🍁JAKIE SĄ WARSZTATY STOLARSKIE PROWADZONE PRZEZ DZIKIE DZIECI:
Stolarka dla Dzikich Dzieci to autorskie warsztaty twórcze. Ważna jest dla nas myśl, że bezpośredni kontakt z kawałkiem drewna i wysiłek włożony w jego obróbkę, daje radość, satysfakcję i moc! Podczas warsztatów dzieci samodzielnie tworzą zabawki z drewna. Doświadczają swojej siły, ucząc się przez próbowanie. Piłują, wiercą i wbijają gwoździe! Uczą się używać pełnowymiarowych narzędzi stolarskich jak piły, młotki czy wiertarki. Z gałęzi, pniaczków i desek budują pojazdy, roboty czy statki, tworzą drewniane obrazy, projektują gry i układanki. Dzikie Dzieci powstały z przekonania, że najbardziej niepozorny patyk może być zabawką. Każdy element przyrody daje nieskończoną ilość możliwości odczytania, użycia i nazwania (www.dzikiedzieci.com).

Warsztaty odbywają się w formie zajęć zamkniętych dla grupy do 15 dzieci z towarzyszeniem rodziców, przy czym jeden rodzic może mieć pod opieką maksymalnie dwoje dzieci. Rodzice w trakcie warsztatu są odpowiedzialni za bezpieczeństwo dzieci i decydują o tym w jakim zakresie dziecko przebywające pod ich opieką włącza się w prace stolarskie.
Zapewniamy wszystkie narzędzia i materiały potrzebne do przeprowadzenia warsztatu.

🍁CO ZAPEWNIAMY:

  • 1.5h warsztatów stolarskich
  • ogrodzone podwórko
  • duży namiot ze stolikami i siedzeniami
  • naturalną przestrzeń do zabawy z infrastrukturą: domek na drzewie, huśtawki, kuchnia błotna i inne
  • brzozowy lasek i łąka
  • hamaki i leżaki
  • ognisko
  • dostęp do toalety i prądu
  • wodę do picia
  • kawę i herbatę
  • poczęstunek wegetariański

🍁WSPÓLNE OGNISKO(szczegóły):
Stawiamy na wysoką jakość produktów oraz lokalnych dostawców. Po warsztatach, w cenie biletu oferujemy do jedzenia żytni chleb na zakwasie, wypiekany w domu, warzywne pasty do pieczywa robione przez nas, odżywczy ciepły kociołek warzywny z ziołami, które wzmacniają organizm, na deser ciasto. Do zapieczenia na ciepło nad ogniskiem oferujemy zawijasy z ciasta drożdżowego. Serwowane przez nas herbaty są ziołowe, mające właściwości wzmacniające organizm. Do posłodzenia napojów udostępniamy miody z zaprzyjaźnionej pasieki.

🍁CO ZABRAĆ ZE SOBĄ:

  • ubrania odpowiednie do warunków atmosferycznych
  • miski i łyżki do zjedzenia potrawy z kociołka (wyznajemy zasady less waste i nie zapewniamy naczyń jednorazowych)
  • własny kubek do zrobienia sobie herbaty, czy kawy
  • repelenty na kleszcze i komary
  • czapka/kapelusz od słońca

🍁CENA:

  • 125 zł dziecko + dorosły biorący udział w warsztatach wraz z wyżywieniem
  • 50 zł drugi dorosły biorący udział w warsztacie z wyżywieniem
  • 50 zł kolejne dziecko biorące udział w warsztacie z wyżywieniem
  • 30 zł dorosły nie będący uczestnikiem warsztatów korzystający z przestrzeni i infrastruktury z wyżywieniem
  • 30 zł dziecko w wieku 3-6 lat nie będące uczestnikiem warsztatów korzystajace z przestrzeni i infrastruktury z wyżywieniem
  • dzieci poniżej 3 roku życia bezpłatnie

🍁ZAPISY do 06.10 do godz. 18:00
zapisać się można wysyłając e-maila na adres kontakt@polaczenilasem.pl wraz z uzupełnionym poniższym formularzem:

  • nazwa rodziny;
  • nr telefonu kontaktowy;
  • liczba osób dorosłych biorących udział w warsztatach stolarskich;
  • inni dorośli korzystający z poczęstunku i ogniska, ale nie z warsztatów
  • liczba i wiek dzieci biorących udział w warsztatach (z poczęstunkiem i ogniskiem)
  • liczba i wiek pozostałych dzieci będących z Wami na terenie (z poczęstunkiem i ogniskiem).

Zagraj w Warszawę! I gra miejska

Chciałbyś, chociaż na chwilę, poczuć się jak wzięty reporter? Docierać do sedna i szukać u źródła, a potem o tym opowiadać? Rozmowy z ciekawymi ludźmi, stukot klawiszy – to wszystko budzi Twoją ekscytację? Zagraj z nami w Warszawę!

Już w najbliższą sobotę odbędzie się gra miejska wokół londyńskiego planu odbudowy Warszawy! Cofnij się w czasie, zostań dziennikarzem i:

✅ poznaj autorów londyńskiego planu odbudowy Stolicy;

✅ dowiedz się czym jest miejskie City;

✅ wybierz lokalizacje dla parku;

✅ odkryj najbardziej znanego pejzażystę czasów stanisławowskich;

✅ poznaj lepiej Warszawę.

Uwaga❗️ Przewidziane są nagrody ‼️

Pakiet informacyjny ⤵️

Gdzie: gra rozpoczyna się przy fontannie w Ogrodzie Saskim, na tyłach Grobu Nieznanego Żołnierza

Kiedy: sobota, 9 października 2021

O której: o godz.11:00

Jak długo: około 2 godziny

Dla kogo: w grze mogą wziąć udział zespoły 2-4 osobowe

Jak się zgłosić: zgłoszenia przyjmujemy na adres zapisy@instytutpileckiego.pl. W mailu należy podać ilość osób należących do zespołu. Zapisy trwają do 8 października.

Biblioteka Podwórkowa w Mediatece

Biblioteki Podwórkowe to regularne, cotygodniowe spotkania z dziećmi* i ich rodzicami, polegające na wspólnym oglądaniu i czytaniu książek, rozmawianiu oraz wykonywaniu różnych prac plastycznych.

Zajęcia prowadzą wolontariusze stowarzyszenia ATD Czwarty Świat, którzy wierzą, że każde dziecko ma w sobie talent i wiedzę, którą może podzielić się z innymi.

Zapraszamy na dzień otwarty z Biblioteką Podwórkową!

*preferowany wiek dzieci: 5-12 lat

🗓 9 października (sobota)
🕐 godz. 11:30 – 13:00
📍 Mediateka Start-Meta, ul. Szegedyńska 13a

✅ wstęp wolny

Psi Patrol w Zizi Cafe

Czy są tu fani Psiego Patrolu?
Jeśli tak, to nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaprosić Was
na wyjątkowe warsztaty zatytułowane „Pieski i leśna przygoda”.
Podczas spotkania poznamy małych i dużych mieszkańców lasu, przejdziemy sensoryczną leśną ścieżką, wykonamy prostą pracę plastyczną, potańczymy i pośpiewamy, a także spotkamy się z wyjątkowym, przesympatycznym – Pieskiem Chase z Zatoki Przygód, z którym będzie można przybić piątkę oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Informacje szczegółowe:
cena biletu- 45zł
Wpisanie na listę po wpłacie zaliczki w wysokości 20zł
Czas trwania: 45 min.
Wiek dzieci: 2- 6l.

Zapisy na:

  • e-mail: zizicafe@o2.pl,
  • tel. 513 464 040

Czekamy na Was z małpką Zizi i pieskiem Chase

Ścieżkami Chopina – spacery z przewodnikiem po parku w Żelazowej Woli

W każdą sobotę i niedzielę o godzinie 11:30, 14:00 zapraszamy rodziny z dziećmi, małe grupy oraz indywidualnych zwiedzających do wzięcia udziału w historyczno-przyrodniczych oprowadzaniach po parku.

Podczas spaceru sprawdzimy wspólnie ile kształtów, detali i kolorów kryje w sobie park w Żelazowej Woli. Poznamy fascynującą historię tego miejsca oraz ludzi z nim związanych, dowiemy się jak ten wyjątkowy ogród powstawał i czy w czasie gdy przebywali tu Chopinowie wyglądał podobnie. Zobaczymy XIX-wieczne drzewa, kwiaty z różnych części świata i roślinność piętrową, zakomponowane w nowoczesnym stylu.

Przyjrzymy się ukrytym w parku wizerunkom Fryderyka i poznamy tzw. małą architekturę, pergole z pnącymi roślinami czy altany pod którymi można się schronić. Geometryczna przestrzeń niczym muzyka posiada swój rytm, co odkryjemy spacerując parkowymi alejkami sąsiadującymi z Morskim Okiem czy Estradą nad Stawem. Po drugiej stronie Starego mostu na rzece Utracie, odkryjemy krajobrazową część parku.

Prowadzenie: Andrzej Fortuna


Informacje praktyczne:

Koszt: 10 zł + biletu wstępu do parku

Rezerwacje: http://bilety.nifc.pl

Zbiórka przy Pawilonie recepcyjnym.

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami: https://muzeum.nifc.pl/pl/muzeum/wizyta-informacje-miejsce/2/1015_udogodnienia-dla-niepelnosprawnych


Udział w zajęciach jest równoznaczny z udzieleniem nieodpłatnej zgody na nagrywanie, fotografowanie, filmowanie lub dokonywanie innego rodzaju zapisu zajęć (w tym wizerunków uczestników) oraz na pokazywanie lub rozpowszechnianie tego materiału.

Spektakl teatralny “Muzyczne ZOO” w Zastowie

Spektakl w wykonaniu Teatru „Katarynka” uczy, że trudności pokonuje się wspólnymi siłami. Zaskakujące i zabawne sytuacje, wspaniała oprawa muzyczna, ruch sceniczny, śpiew, taniec – wszystko to powoduje, że dzieci ani przez moment się nie nudzą. Wszyscy wspólnie przeciwstawią się zamknięciu ZOO i pokrzyżują plany Biznesmena.

Bilety w cenie 10 zł od osoby dostępne od 01.10 w Filii Zastów lub na stronie internetowej www.wck-wawer.pl w zakładce kup bilet

Warszawa Nieodkryta – rowerowa gra terenowa na telefon

1️⃣ “Warszawa Nieodkryta” to gra terenowa na Twój telefon 📲 i rower 🚴. To oldschoolowe podchody w nowoczesnym wydaniu.

2️⃣ Zabierz ze sobą naładowany telefon 📲 (Android, IOS) z dostępem do internetu. Udział w tej grze jest bezpłatny, a jedyną opłatą 💰 będzie obowiązek dobrej zabawy 😊.

3️⃣ Zadania gry ulokowane są na obu brzegach Wisły (w miejscach ogólnie dostępnych), na Powiślu, na Nowym i Starym Mieście. Dotrzesz do nich na rowerze 🚴 lub hulajnodze (własnej lub wypożyczonej) lub pieszo 👣🏃‍♀️.

4️⃣ Baza 100 zadań związanych z Warszawą i Wisłą jest stale aktualizowana o nowe zadania i misje specjalne. Potrzebną wiedzę 🧠 zdobędziesz obserwując 👀 mijane miejsca 🚀, budynki 🏘, ludzi 🧟‍♀️ i przyrodę 🐓, czytając tablice informacyjne 📰, znajdując symbole 🦄, znaki i wskazówki 🕵️‍♀️ oraz korzystając z internetu📡.

5️⃣ Zadania to pytania otwarte i zamknięte❓, quizy, kalambury, zagadki filmowe i dźwiękowe🎼, fotografowanie 📷, filmowanie 🎥 i inne. Za wykonane zadania otrzymasz punkty 🎯, które będą zliczane w oficjalnym rankingu 💪 Tropicieli Tajemnic Warszawy 🏆🥇.

6️⃣ Grać możesz indywidualnie 🙋‍♂️ lub w małych zespołach – rodzina 👨‍👩‍👦, znajomi 🧙‍♂️, których koniecznie zaproś 🤝.

7️⃣ Nie ma ograniczeń wiekowych, a grać możesz od 1 godziny 🕐 do kilku tygodni 📅, tzn. po skończeniu naszego spotkania o godz. 16 możesz do gry wrócić w innym dniu i dalej rozwiązywać zadania.

Zapraszamy do zabawy ‼️‼️😎⚡️🔥
Łączy Nas Przygoda i Wypożyczalnia Przygód

Spływy Kajakowe Wisłą z Plaży Romantycznej

Wisła jest przepiękna o każdej porze roku, chociaż najczęściej obcujemy wyłącznie z jej wiosenno-wakacyjnym obliczem. A przecież teraz czaruje równie mocno – gdy upalne lato powoli przemija, a na jego miejsce wkracza ciepła, wczesna jesień. To czas odlotów ptaków, ciemnozłotych dni i babiego lata! 🍂

Ten zachwycający czas przemiany rzeki w jesienną szatę możecie podziwiać z perspektywy kajaka! OSIR Wawer wraz z Warszawskim Akademickim Klubem Kajakowym “Habazie” zapraszają na nieodpłatne spływy kajakowe Wisłą. 🚣‍♀️

➡️ Dla kogo? Dla wszystkich, którzy mają ochotę przeżyć magiczne chwile na rzece!
➡️ Kiedy? W każdą sobotę i niedzielę, od 11 września do 10 października
➡️ O której godzinie? Zbiórka na spływ zawsze o 9:45 i 13:45 (dwie tury)
➡️ Jaka trasa? Do pokonania będzie około 10 kilometrów. Zaczniemy na Plaży Romantycznej, skończymy na Plaży na Saskiej Kępie .
➡️ Zapewniamy kajaki, opiekę przewodników i ratowników wodnych oraz:
➡️ transport autokarem uczestników z miejsca zakończenia spływu na start, dla ułatwienia powrotu

Start: już otwarta – Plaża Romantyczna
https://goo.gl/maps/dkwbVxgBWU3nabtTA

Zapisy – prosimy o wypełnienie formularza:

sobota 09.10 rano – https://forms.gle/TKyhzktKUtC4frLJ6
sobota 09.10 po południu – https://forms.gle/eDZ5ACeaBvodnncj6
niedziela 10.10 rano – https://forms.gle/BELon4eZAbykq4Ru6
niedziela 10.10 po południu – https://forms.gle/BACvvPtAk5KndgGh6

Projekt jest skierowany do osób pełnoletnich. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w spływach za zgodą na uczestnictwo w spływie opiekuna prawnego, a najlepiej wraz z opiekunem. Spływy po Wiśle są realizowane ze środków budżetu obywatelskiego, w ramach projektu Bezpłatne spływy kajakowe w Wawrze.

Suchą stopą przez Bagno Całowanie

Bagno Całowanie to największe torfowisko niskie na terenie Mazowsza położone w pradolinie Wisły, na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Ze względu na wyjątkowe wartości przyrodnicze, zostało włączone do europejskiej sieci obszarów chronionych Natura 2000.
Bagno Całowanie to mozaika różnorodności: różnego typu rozległych, podmokłych łąk, szuwarów, rozlewisk, lasów oraz tuż obok skrajnie suchych, piaszczystych wydm śródlądowych. To miejsce występowania unikatowej roślinności i ostoja wielu gatunków zwierząt, ptaków i owadów.
Z miejsca zbiórki przejdziemy do wieży widokowej, z której będziemy podziwiać widok na jesienne łąki, następnie udamy się w ich głąb drewnianą kładką, pierwszą częścią ścieżki przyrodniczej tzw. „13 błota stóp”. Prowadzi ona również na drugą stronę do bardziej dzikiej, leśnej części bagna, w której znajduje się jezioro.
Stąd, jeśli warunki pozwolą, przejdziemy łąkami na wydmę Kobyla Góra, a następnie wrócimy przez wieś Podbiel do miejsca zbiórki. Jeśli przejście nie będzie możliwe (opady), zwiedzimy wydmę Góra Pękatka, będącą pozostałością po epoce lodowcowej, mijając w drodze dwa malownicze stawy rybne. Stąd wrócimy do miejsca zbiórki.

Rozpoczęcie wycieczki (godz.10:00) i zakończenie (ok. godz.14:00) przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Podbieli (w pobliżu miejscowości Osieck, powiat Otwock, gmina Celestynów). Dojazd autem.
Trasa ok. 8-10 km nie wymaga szczególnej kondycji fizycznej. Rekomendujemy wygodne buty, zabezpieczenie się środkami na owady oraz zabranie ze sobą wody i małej przekąski.
Wycieczkę poprowadzi Anna Nalazek, przewodnik PTTK po Mazowieckim Parku Krajobrazowym, członkini Stowarzyszenia Puszcza Mazowiecka oraz Oddziału PTTK Otwock.
Wycieczka jest bezpłatna.
W wycieczce mogą uczestniczyć osoby, które w ciągu 14 dni poprzedzających wędrówkę nie miały niepokojących objawów chorobowych oraz nie kontaktowały się z osobami chorymi lub będącymi na kwarantannie.

Smykofonia na Grochowskiej „Smykofonia z puentą”

Zapraszamy na wyjątkowy, taneczny smykofoniczny koncert, podczas którego usłyszymy znane tematy muzyczne pochodzące z suit baletowych. Wśród nich zabrzmi słynny Walc kwiatów P. Czajkowskiego, ale nie tylko. Może z pomocą muzyki i w tanecznym nastroju odgonimy jesienne smuteczki.

Wykonawcy:
Marta Kwaśniak – taniec klasyczny
Katarzyna Hermanowicz – skrzypce
Katarzyna Beresińska – wiolonczela
Artur Pilch – fortepian
Adrianna Wdziękońska, Ciocia Ada – prowadzenie

Zapraszamy na koncerty do Sali Prób Orkiestry Sinfonia Varsovia na ul. Grochowskiej 272 w Warszawie.

Bilety dla dzieci i rodziców dostępne na stronie eBilet.pl oraz w autoryzowanych punktach sprzedaży w cenie:

– dla dzieci do ukończenia 1 roku życia (5 zł)

– dla dzieci powyżej 1 roku życia (17 zł)

– dla dorosłych/opiekunów (22 zł)

Pamiętajcie, że dzieci mogą uczestniczyć w Smykofonii jedynie pod opieką rodziców. Honorujemy bilety wyświetlane na urządzeniach elektronicznych.

Ogórkiem po Pradze – cykliczne wycieczki z przewodnikiem

“Rzuć bracie blagę i chodź na Pragę” – te słowa zna każdy szanujący się warszawiak. Ich przekaz jest bardzo prosty, ale dużo w nich prawdy, bo Praga w istocie jest miejscem wartym odwiedzenia. Druga Wojna Światowa obeszła się z tym fragmentem miasta dość łaskawie, dzięki czemu możemy poczuć tu ducha prawdziwej przedwojennej Warszawy. Wąskie uliczki opasane wstęgą zabytkowych kamienic, słynne kapliczki pochowane po praskich podwórkach, przepiękne klatki schodowe, ceglane mury starych fabryk, opuszczone place targowe będące pamiątką handlowej przeszłości dzielnicy – to wszystko składa się na wyjątkowy klimat tego miejsca.

Zapraszamy na wycieczkę zabytkowym “ogórkiem”, podczas której przewodnik przybliży Wam fascynującą historię Pragi i zapozna z tajemnicami, jakie kryją praskie podwórka. Na pokładzie autobusu dowiecie się m.in.:

  • skąd na ulice Warszawy wyjechał pierwszy tramwaj
  • gdzie zachowały się napisy reklamowe będące pamiątką po carskiej przeszłości
  • dlaczego premier Cyrankiewicz przyjeżdżał na Brzeską i czemu nazywano ją “bimberstrasse”
  • kim był Wicuś marynarz
  • kto w kilka minut upił całą dzielnicę
  • czym zajmowali się “kotleciarze”
  • gdzie produkowano mydło “Biały Jeleń”

To oczywiście tylko znikoma część atrakcji, które czekają Was na trasie przejazdu. Ulice Nowej Pragi, bazar Różyckiego, fabryka Wedla, Soho Factory to tylko miejsca na mapie, ale dla naszego przewodnika będą one punktem wyjścia do snucia pasjonującej opowieści, która na chwilę przeniesie Was w czasie.

Praskie historie przedstawi Wam Rafał Dąbrowiecki licencjonowany przewodnik warszawski i twórca portalu “Butem po Wawie”, w ramach którego od kilku lat organizuje cieszące się wciąż niesłabnącą popularnością spacery miejskie. Jego obecność to gwarancja jakości, ogromnej dawki nie tylko wiedzy, ale też pasji i dobrego humoru, co potwierdzają opinie uczestników jego wycieczek.

Przejazdy zabytkowym “Ogórkiem” po Pradze odbywają się w każdą sobotę o godzinie 11:00. Start wycieczki na pl. Defilad. Szukajcie niebieskiego Jelcza i dajcie się zarazić miłością do Warszawy. Gwarantujemy 2,5 godziny wspaniałej zabawy.

BIELTY DO NABYCIA TUTAJ: https://wpt1313.com/pol/Ogorkiem-po-Warszawie/OGORKIEM-PO-PRADZE

Żołędzie i orzechy dla zwierzaków z Warszawskiego ZOO

Już od 23 września zaczynamy zbiórkę przysmaków 🌰🌰🌰 dla mieszkańców Warszawskiego ZOO! Prosimy o dary dla zwierząt i przypominamy, że jest to akcja o charakterze charytatywnym (podobnie jak w ubiegłym roku), nie marketingowym, więc NIE ROZDAJEMY W ZAMIAN DARMOWYCH WEJŚCIÓWEK DO ZOO, ale gwarantujemy, że nasze zwierzaki i ich opiekunowie będą Wam bardzo wdzięczni! 💚💚💚

Akcja trwa od 23 września do uzbierania:
🌰 2000 kg żołędzi
🌰 200 kg orzechów włoskich
🌰 200 kg laskowych.
UWAGA!!! Kasztanów nie przyjmujemy, bo nasze zwierzęta ich nie jedzą 😉.

Żołędzie i orzechy możecie dostarczać do Warszawskiego ZOO:
🌰 CODZIENNIE od poniedziałku do niedzieli
🌰 w godzinach 7.00-19.00
🌰 przy wejściach u ochrony od strony ul. Ratuszowej i Mostu Gdańskiego.

Celem akcji jest edukacja dotycząca żywienia zwierząt, chęć rozwijania zachowań proekologicznych, wrażliwości na los zwierząt oraz nauka wykorzystywania zasobów przyrody.
🌰
W trosce o naszych podopiecznych przyjmujemy wyłącznie żołędzie i orzechy (orzechy włoskie bez zielonych łupin) zdrowe, suche, bez wyraźnych zanieczyszczeń. Zanieczyszczone, mokre, zepsute, spleśniałe, przegniłe żołędzie i orzechy nie będą przyjmowane, gdyż mogą być zagrożeniem dla zdrowia zwierząt.
🌰
Wszystkie zebrane żołędzie i orzechy przekazane zostaną do Działu Żywienia Zwierząt Warszawskiego ZOO, jako urozmaicenie pokarmu m.in. dla: żubrów, jeleni sika, antylop i ptaków. Żołędziowo-orzechowe przysmaki podjadają też pawiany, żyrafy, czy niedźwiedzie. Część zbiorów trafia do Ptasiego Azylu (świetnym lekarstwem dla zwierząt w razie zaburzeń trawiennych), gdzie są leczone i rehabilitowane krajowe ptaki.
🌰
Pamiętajcie, by trochę żołędzi zostawić mieszkańcom parków i lasów. Żołędzie są przysmakiem sójek, wiewiórki też nimi nie gardzą, a dla jeleni, dzików i saren jesienny wysyp żołędzi to czas uczty. Prosiliśmy: nie zbierajcie do ostatniego żołędzia!

Bardzo dziękujemy 💚 za Wasze zaangażowanie i udział w akcji!

Rysuj z Mistrzem – interaktywne spotkanie dla dzieci z rysownikiem Edwardem Lutczynem

Inspirująca 🍁Jesień🍁 Konesera 2021 trwa❗

Tym razem przygotowaliśmy niezwykłe warsztaty dla dzieci👨‍👩‍👧‍👧, które poprowadzi uznany rysownik✏️ i karykaturzysta Edward Lutczyn. Podczas „Rysuj z Mistrzem” zobaczycie jak artysta tworzy postać pirata🏴‍☠️ Rabarbara, bohatera książek📚 Wojciecha Witkowskiego. Następnie młodzi adepci ołówka sami staną przy sztalugach i pod okiem Edwarda Lutczyna spróbują swoich sił w tworzeniu podobizn zwierząt🐒🦆.🐎🐩.

🗒️ 9.10 – brak miejsc
🗒️16.10 – link do pobrania bezpłatnych biletów:
https://app.evenea.pl/event/lutczynkoneserkopia1kopia2/

⌚ 15:00
🎟️ wstęp bezpłatny🆓
❗Warsztaty dla dzieci od 6 lat wraz z rodzicami❗

Limit osób na sali (dzieci i dorośli) 30 osób.

Po spotkaniu będzie można kupić książki📖 ilustrowane przez Edwarda Lutczyna i otrzymać pamiątkową dedykację artysty.

PRZYGODY DZIKICH DZIECI. “ZIBILLA” | FILM I WARSZTATY | 6+

Zapraszamy na nowy cykl filmowy połączony z warsztatami rodzinnymi: PRZYGODY DZIKICH DZIECI. Podzieliliśmy go na 3 części: „DZIKOŚĆ”, „PRZYGODY” i „DZIECI”.

🦔 W części pierwszej zatytułowanej DZIKOŚĆ przyjrzymy się naszym relacjom z przyrodą, będziemy starali się odkrywać to co w świecie dzikie, nieprzeniknione i nieskażone ludzką cywilizacją. Zastanowimy się, dlaczego dla ludzi tak ważny jest kontakt z naturą i czego od zwierząt i roślin możemy się uczyć.

Zapraszamy na piątą z piętnastu projekcji.

🎬 Opis filmu „Zibilla”

Zibilla to mała zebra, która pochodzi z Afryki. Wychowuje się jednak w końskiej rodzinie, która ją adoptowała. Nie ma co ukrywać – Zibilla jest inna. W przeciwieństwie do kolegów ze szkoły ma paski, co nie wzbudza akceptacji.

(Szwajcaria, Belgia, Francja 2017, Reż. Isabelle Favez anim Urs Haberli, Maelle Chevallier, Isabelle Favez, 7 min, film animowany przeznaczony dla dzieci 6 +)

🎨 Po projekcji warsztat inspirowany filmem poprowadzi Anna Szary.
Anna Szary – historyczka sztuki, edukatorka, kuratorka wystaw, autorka tekstów o sztuce. Doświadczenie zbierała w różnych instytucjach kultury (Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Galeria Labirynt w Lublinie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie), od marca 2020 pracuje w Dziale Edukacji Muzealnej Muzeum Warszawy.

Od początku istnienia Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy współpracuje z Międzynarodowym Festiwalem dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach. Najmłodszych widzów od września zapraszamy na specjalny cykl filmowy połączony z pracą warsztatową i dyskusjami. „Przygody dzikich dzieci” to cykl 15 projekcji filmowych odbywających się w soboty w siedzibie CKF w Al. Ujazdowskich 20. Pokazujemy w nich filmy krótkometrażowe i pełnometrażowe, które podbiły serca kinotrampkowej publiczności.

📌 Cena biletu: 15 zł. Bilety dostępne na: https://ckf.interticket.pl/

📌 Czas trwania: 90 minut

📌Uczestnictwo w warsztatach oznacza akceptację Regulaminu.

📌 MIEJSCE: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, Al. Ujazdowskie 20, Warszawa

Wydarzenie jest realizowane w ramach program TRAMPOLINA DO KINA – FILM JAKO NARZĘDZIE EDUKACJI, który finansuje Urząd m.st. Warszawy

WSPÓŁORGANIZATOR: Festiwal Kino w Trampkach

👋 Program wszystkich warsztatów rodzinnych znajdziecie na http://ckf.waw.pl/warsztaty-rodzinne

Warsztaty dla dzieci: Mexican Fiesta

9 października 2021, sobota, godz. 10.00-12.30

Zapisy online od 1 października 2021 od godz. 9.00

Zapraszamy dzieci w wieku 8-11 lat na warsztaty, podczas których stworzycie oryginalne piniaty, przygotujecie meksykański sos guacamole i poznacie hiszpańskie słownictwo.

Hiszpańskojęzyczna nazwa piñata pochodzi od włoskiego pignatta oznaczającego rodzaj garnka.

Na kontynent amerykański piniata trafiła razem z konkwistą w XVII wieku. Szczególnie popularna stała się w meksykańskiej kulturze, stając się zarazem jednym z rekwizytów używanymi przez ewangelistów do nawracania rdzennej ludności. Uważa się jednak, że podobna tradycja była już wcześniej znana Aztekom podczas obchodów święta ku czci jednego z bóstw, Huitzilopochtli.

Piniata to kartonowa bądź gliniana figura, której wnętrze wypełnione jest słodyczami lub sezonowymi owocami. Cała zabawa polega na tym, by za pomocą kija i z zawiązanymi oczami rozbić podwieszoną na sznurku piniatę i uwolnić wodospad słodkości.

Guacamole – meksykański sos (salsa) przyrządzany na bazie awokado. Swoje początki miał już w czasach azteckich. Oprócz awokado dodaje się także limonkę i sól. Poszczególne rodzaje guacamole mogą zawierać pomidory, paprykę chili, cebulę, kolendrę, czosnek i inne przyprawy. Spożywa się go zazwyczaj z plackami tortilla, chociaż Meksykanie dodają go do niemal każdej przystawki. Nazwa guacamole pochodzi z języka nahuatl, āhuacamolli (w języku nahuatl āhuacatl – awokado, molli – sos), w języku hiszp. wymawia się je jako guakamole.

Prowadzenie: Bożena Wiśniewska oraz animatorki Pracowni Językowej.

Realizacja w ramach projektu „Dzieciaki nie płacą – bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży” – Budżet Obywatelski 2021.

Tashkowe warsztaty dla dzieci na BioBazarze

CZY WIECIE, ŻE TEJ JESIENI NA BIOBAZARZE EKOLOGIA Z ZABAWĄ IDĄ W PARZE?

Zapraszamy wszystkich na cykl cotygodniowych warsztatów prowadzonych przez zielonego Tashka – brandmenedżera kawiarni Triki Tashka.

Będzie zielono, ekoLOGICZNIE i kreatywnie!

Podczas spotkań z animatorami pojawią się:
✅ elementy projektowania
✅ działania przestrzenne
✅ aktywności kształtujące
postawę proekologiczną

Nie zabraknie oczywiście bohaterów książek wydawnictwa Tashka.

Kulinarna wyprawa do Indii. Warsztat kulinarny dla dzieci 7-10 lat

Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? Skąd tak naprawdę wywodzi się ta znana potrawa? Co wchodzi w skład mieszanki przypraw garam masala? Jak w domowych warunkach przygotować chlebek naan? Tego wszystkiego dowiecie się na sobotnim warsztacie ‘Tikka Masala’. Jesteśmy przekonani, że to danie zachwyci Was i Waszych rodziców :)

Na warsztatach nauczycie się jak przyrządzać:

pyszny sos tikka masala z kurczakiem
domowy chlebek naan

Ważne:

  • są to warsztaty dla dzieci 7-10 lat
    -warsztaty trwają 2 godziny

NIEDZIELA, 10 października

“KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI” Małe Mi – Wędrowny Teatr Lalek

Na Scenę Widowiskową Mazowieckiego Instytutu Kultury powracają spektakle dla dzieci! Sezon rozpoczynamy 10 października o 12:00 od “Księżycowych opowieści” grupy Małe Mi Wędrownego Teatru Lalek.

Każdy z nas jest Kosmicznym Podróżnikiem. Od najmłodszych lat otacza nas Kosmos naszego domu, podwórka, przedszkola, szkoły i jeszcze ten wysoko nad naszymi głowami – Przeogromny Wszechświat – który wyłania się gwieździstą nocą. W naszej codziennej Kosmicznej Podróży, wciąż zadajemy sobie pytania: dlaczego, po co, jak, skąd? Czym jest mądrość, miłość, wolność, czy warto być dobrym, jak być szczęśliwym?

Przedstawiamy pięć pięknych historii filozoficznych zaczerpniętych z różnych kultur. Jest tu bajka afrykańska, żydowska, dwie opowieści zaczerpnięte z mitologii indiańskiej i historia z dalekiego Nepalu. Każda zilustrowana przepiękną scenografią i lalkami autorstwa Katarzyny Samosiej, zadaje uniwersalne pytania i jednocześnie w mądry, zabawny, ciepły, przystępny dla najmłodszych widzów sposób – odpowiada na nie.

Czas trwania: 45 minut
Wiek: dla dzieci powyżej 3 lat.
🎟 Bilety: w kasach MIK, na ebilety.pl i biletyna.pl

Uwaga!
⚒ Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach po przedstawieniu.
Rezerwacja miejsc pod numerem tel. 22 586 42 59 lub mailowo: kasa@mik.waw.pl
Ilość miejsc ograniczona.

Dzika klasyka

Zapraszamy serdecznie na gordonowski koncert dla dzieci. Muzyka na żywo, edukacyjne zabawy muzyczne dla dzieci i opiekunów. Bilety do nabycia na www.going.pl oraz w Dziku przed koncertem.

W podróży na czystą planetę. Spektakl teatralny dla dzieci

Zapraszamy z Teatrem Baza na opowieść o podróży na czystą planetę. Spektakl podejmuje wątki międzygatunkowej empatii, współczucia i codziennych praktyk, które pomogą dzieciom ukształtować proekologiczne nawyki.
🌿🌍🌿
Gaja i Mariusz przemierzają kosmos w poszukiwaniu planety, na której znajduje się woda zdatna do picia. W wyniku awarii statku kosmicznego lądują awaryjnie na nieznanej im planecie. Spotykają tam obcych, którzy pokazują im blaski życia w zgodzie z przyrodą.
🌿🌍🌿
Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 5. roku życia.
Reżyseria: Tomasz Zadróżny

Czas trwania spektaklu: 40 min

Widzimy się 10 października o godz. 12.30 w Domu Kultury “Włochy” przy ul. Bolesława Chrobrego 27

🔖Bilety: 10 zł/osoba.
Bilety dostępne w systemie Biletyna.pl ➡ https://tiny.pl/9rg9n na 2 tygodnie przed wydarzeniem oraz na miejscu 30 minut przed spektaklem.
Liczba miejsc ograniczona.

Spektakl odbędzie się w zgodzie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi organizacji wydarzeń w pandemii koronawirusa.

Morysin! I Spacery przyrodnicze dla rodzin

☘🐞 Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, albo za… Jeziorem Wilanowskim znajduje się niezwykła kraina, w której człowiek jest tylko gościem! 🐞☘

Zapraszamy na trzy tematyczne spacery po rezerwacie przyrody Morysin!

📅 Kiedy? Spotykamy się w niedziele 3,10, 17 października w godzinach 12-15.
❓ Dla kogo? Dla rodzin z dziećmi w wieku od lat sześciu.
👉 Miejsce zbiorki: kasa biletowa na przedpolu pałacowym.
👉 Bilety: 10 zł. Dostępne w kasie muzeum lub online.

Cykl składa się z trzech spotkań:

🌿 Liściasty zawrót głowy | spacer botaniczny I 3 października

❓ Tajemnice Morysina | spacer śladami historii 10 października

🦅 Buszując w koronach i w podszycie | spacer tropem zwierząt I 17 października

📣 Więcej informacji na stronie:
https://bit.ly/SpaceryRodzinnePoMorysinie

📣 📣 UWAGA! Prosimy o zabranie odpowiedniego stroju na wycieczki terenowe. Zalecamy bluzę z długim rękawem, długie spodnie, czapkę oraz nieprzemakalne obuwie (szlaki w rezerwacie mają naturalną nawierzchnię). Przydatny może być także repelent na komary i inne insekty. Spacer z pewnością umili też termos gorącej herbaty.

🌺 Do zobaczenia! 🌺

TeatRanek na Siekierkach” – “Bajka do zjedzenia” – Teatr Tak

“Bajka do zjedzenia” to smaczna, interaktywna, z elementami języka angielskiego opowieść o tym co warto jeść, a czego się wystrzegać. Pod szatą dowcipnej fabuły ukrytych jest wiele ważnych zasad dotyczących prawidłowego żywienia.

Posiłkując się najnowszą piramidą żywienia w prosty i przyjemny sposób bohaterowie spektaklu przekonają dzieci dlaczego cukier jest zły, czy podjadanie jest zdrowe, jakie moce mają warzywa i owoce i dlaczego tak ważny jest ruch.
Akcja dzieje się we śnie. W pokoju śpiącego Kalorka dzieją się nadzwyczajne rzeczy. Pan Cukier kusi słodyczami, Superwitamina rozdaje witaminowe moce i zabiera dzieci na wojnę z Cukrem, kucharz gotuje jarzynową zupę, żongluje czapkami, dzwonkami i pytaniami, a Kulturka Fizyczna zaraża ruchem wszystkie super dzieci.

Spektakl bardzo zdrowy, lekkostrawny, pełen witamin i endorfin.
Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
Czas trwania: 50 min.
Koszt: 15 zł/osoba
Bilety: https://bit.ly/2W7qMOc

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty po raz ósmy zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci – filmowe święto dla młodych i najmłodszych widzów. W tym roku festiwal ponownie odbędzie się w formule hybrydowej. W dniach 25 września – 3 października zagramy stacjonarnie w 20 miastach w Polsce. Następnie od 7 do 24 października program dostępny będzie online.

Światowy Dzień Gier Planszowych #naWoli – zaprasza Klub Progresja

Chyba każdy z nas zaznał tego wspaniałego uczucia, gdy razem ze znajomymi zanurzacie się na kilka godzin w świecie gier planszowych. Jesteśmy pewni, że kochacie ten stan, dlatego z przyjemnością zapraszamy Was i Waszych znajomych, do wspólnego grania, dyskutowania i miłego spędzenia czasu wśród wielu, cudownych gier!

Gdzie – Progresja Cafe (w środku klubu Progresja), Fort Wola 22
Kiedy – 10 października, start o 12:00
Wstęp wolny

☀️Wystawcy producentów gier planszowych
☀️Wielki chińczyk w Progresji
☀️Gry i stoły dostępne na miejscu
☀️Duża sala
☀️Pyszne napoje
☀️Najlepsza atmosfera

Poranek Teatralny “Tajemnica skarbu na kurzej nóżce” Teatr Trip

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na Poranek Teatralny dla dzieci:

„Tajemnica skarbu na kurzej nóżce” – w wykonaniu Teatru TRIP

10/niedziela/ godz. 10:30 i 12:00
Miejsce: Sala Widowiskowa CDK
ul. Bohaterów Warszawy 4 | Pruszków 05-800

„Tajemnica skarbu na kurzej nóżce” – bajka ta opowiada historię Matyldy i Beniamina, którzy odbywają podróż do świata baśni i czarów. Stary domowy strych zamienia się w królestwo magii, gdzie nowo mianowani czarodzieje poznają kota Teodora i wraz z nim udają się na Łysą Górę, by odnaleźć tajemniczy Skarb, przechowywany przez złą i okrutną wiedźmę Teklę. Po drodze poznają pewnego zwariowanego mieszkańca zaczarowanego lasu, by wraz z nim stawić czoła swoim lękom.

Przedstawienie zwraca uwagę na wartości płynące z czytania książek. Dzięki podróży w głąb poznawanych historii dzieci pobudzają swoją wyobraźnię, rozwijając tym samym swoją kreatywność.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 3 lat.

Sprzedaż biletów (10 zł od osoby) od 27 września 2021 od godz. 09:00 na stronie internetowej www.mok-kamyk.pl/bilety

Festiwal Kawy i Czekolady

To data, którą w swoim kalendarzu powinni zapisać wszyscy smakosze kawy i fani słodkości. Właśnie wtedy odbędzie się Festiwal Kawy i Czekolady w Warszawie ♥

Na odwiedzających kawoszy będą czekać setki litrów kawy z różnych zakątków świata, prezentowane przez lokalne kawiarnie jak i palarnie z Polski i zagranicy! Będzie można skosztować tych pyszności na miejscu, ale również zakupić ziarna i świeżo mieloną kawę do domu. Nie zabraknie też stoisk, na których znajdziecie różnego rodzaju kawowe akcesoria i dodatki.
A jeśli Twój kompan nie jest sympatykiem kawy nic straconego, zabierz go ze sobą! Będzie mógł ugasić pragnienie aromatycznymi herbatami, które również znajdziecie na tym wydarzeniu 

Jednak przepyszne napoje to niejedyne rzeczy, które znajdziecie 10 października w PKiN. Mamy też dla Was coś, co idealnie pasuje do świeżo parzonej kawą czy herbaty – SŁODYCZE!

Ciastka, ciasteczka, przepyszne wypieki, lody, cukierki, lizaki… Wszystko czego potrzebuje każdy łasuch w jednym miejscu ♥ Czekolada gorzka, deserowa, mleczna, biała a może różowa czy z dodatkami? Z pewnością każdy czekoladożerca znajdzie coś dla siebie.!

Przybywajcie i dajcie się porwać w tę czekoladowo-kawową podróż!

Filmowe poranki dla dzieci w Koneserze

Inspirująca 🍁Jesień🍁 Konesera 2021 trwa❗
Tytus, Romek i A’Tomek to bohaterowie komiksów💬, którzy skradli serca pokoleniom Polaków🇵🇱. Właśnie mija 55 lat od ukazania się pierwszej książki📚 o przygodach tej trójki.
Z tej okazji zapraszamy Was serdecznie do Konesera na niedzielne filmowe🎥 poranki z bohaterami kultowych polskich animacji🎞️. To doskonała okazja, żeby pokazać najmłodszym historie, które kiedyś z wypiekami na twarzy oglądali ich rówieśnicy. Z kolei dorośli będą mieli okazję przypomnieć sobie ulubione bajki z dzieciństwa.

Filmowe poranki dla dzieci w Koneserze:

🎥 Tytus, Romek i A’Tomek wśród złodziei marzeń
🗒️ 10.10
⌚ 11:00
📌 Pasaż Konesera
🎟️ wstęp bezpłatny

🎥 Przygody Gapiszona
🗒️ 17.10
⌚ 11:00
📌 Pasaż Konesera
🎟️ wstęp bezpłatny

🎥 Pomysłowy Dobromir
🗒️ 24.10
⌚ 11:00
📌 Pasaż Konesera
🎟️ wstęp bezpłatny

Wydarzenie towarzyszy plenerowej wystawie Tytusa, Romka i A’Tomka na placu Konesera. Wstęp wolny🆓!

Poranek Familijny • Teatr Pomarańczowy Cylinder • Leśne opowieści bardzo ważnej treści

Spektakl dla dzieci od lat 3.

Bilety: 15 PLN


Zapraszamy do zwariowanego lasu, gdzie zwierzaki mają do opowiedzenia kilka ciekawych historii, a każda z nich kończy się pouczającym morałem. Głównym konferansjerem w spektaklu jest sympatyczny i mądry Kruk Karol. Obok niego wystąpią także miś, zając, pszczółka i inne leśne owady oraz cała rodzinka wiewiórek. Przybędzie także gość specjalny z innego kontynentu, ale to już niespodzianka. Obok dwójki aktorów w spektaklu zobaczymy także pacynki.

Cały spektakl stworzony jest z trzech zabawnych skeczy-etiud. Leśne prawdy, jak się okazuje, są bardzo uniwersalne i obowiązują także w ludzkim świecie.
Spektakl promuje tolerancję, wzajemny szacunek, pokazuje wartość przyjaźni oraz posiadania własnych pasji.


reżyseria: Adam Krotofil, Michał Supcziński, scenografia i kostiumy: Anna Mondrzejewska, Halina Krotofil, Adam Krotofil, Łukasz Błaszczyk, wyst.: Adam Krotofil, Michał Supcziński

Bajka dla dzieci – “Na jesiennym liściu”

Niedzielne popołudnie z teatrem – bajka dla dzieci „Na jesiennym liściu” w wykonaniu aktorów teatru Dur-Moll. Bajka o dwóch Skrzatach, które chcą zatrzymać odchodzące lato. Jeż, Misio i Żaba bezskutecznie próbują przekonać je, że jesień jest również piękną porą roku. Dopiero osobiste spotkanie z Panią Jesienią sprawi, że Skrzaty uwierzą swoim przyjaciołom.
wstęp 10 zł

małe A I architektoniczne zajęcia dla dzieci

⭐️Już po raz trzeci zapraszamy serdecznie na cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w Otwartej Pracowni Jazdów!⭐️
⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯
Członkowie Stowarzyszenia Akademickiego Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej od lat angażują się w edukację architektoniczną dzieci i młodzieży. Po zdobyciu doświadczenia w pracy z dziećmi w ramach różnych instytucji i inicjatyw postanowiliśmy zorganizować własne warsztaty edukacyjne wykorzystując niesamowitą przestrzeń jaką jest Osiedle Jazdów. Na nasze zajęcia składa się z 10 scenariuszy, które realizujemy w trakcie 12 spotkań, a ich formuła opiera się na programie Archi-przygody stworzonym przez Narodowe Centrum Kultury.

Celem naszych zajęć jest uwrażliwienie dzieci – przyszłych dorosłych – na otaczającą je przestrzeń. Pragniemy pokazać najmłodszym proces powstawania i realizowania projektu oraz uświadomić wpływ powstałego obiektu na otoczenie. Zwracamy także uwagę na kwestie związane ze środowiskiem naturalnym i kulturą życia społecznego.

⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯

🌿GRUPA PRZEDSZKOLNA (5-6 lat):🌿

🖌 Niedziela 10:00-12:00

🌿GRUPA WCZESNOSZKOLNA (7-9 lat):🌿

🖌 Startujemy z nową grupą już od 5 października! Zapraszamy na zajęcia od 17:00-19:00

🏡 Część zajęć będzie realizowana w domku, a część na terenie ogrodu Otwartej Pracowni Jazdów – Jazdów 3/6 Warszawa – w zależności od pogody. 🌲 🌳 Liczba miejsc jest ograniczona do 15 osób – o dołączeniu do grupy decyduje kolejność zgłoszeń!

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wypełnienia formularza.

Formularz zapisów:
https://tiny.pl/9gl6c
⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯
💰 Cennik zajęć 💰

💰 280 zł – cena za miesiąc (4 zajęcia) dla jednego dziecka
💰 240 zł – cena za miesiąc (4 zajęcia) dla jednego dziecka przy zapisie rodzeństwa LUB przy podaniu specjalnego kodu rabatowego
💰 90 zł – cena za pojedyncze zajęcia dla jednego dziecka

⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯
W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu drogą mailową na adres malea@sawapw.pl :)

Do zobaczenia !

Trening uważności dla dzieci i młodzieży / RENORT – BIELANY

Trening uważności (mindfulness) to cykl 8 spotkań w grupie wiekowej 5-8 lat i 9-11 lat oraz 10 spotkań dla nastolatków w wieku 12-15 lat.
Co można zyskać dzięki udziałowi dziecka w treningu:
🐸 wzrost koncentracji i polepszenie pamięci
🐸 umiejętność radzenia sobie z emocjami, frustracjami, bólem fizycznym i psychicznym, napięciami w ciele
🐸 długoterminowy spadek dolegliwości, t.j. zmęczenie, brak motywacji do działania, niepokój i bezsenność
🐸 zauważalny wzrost zdolności do kojenia umysłu i ciała
🐸 więcej energii, równowagi, przyjemności z życia
🐸 polepszenie relacji z otoczeniem

Zajęcia w Renort Słuchając Ciała na Bielanach odbywać się będą w niedziele

  • grupa 5-8 lat godz. 10:00 (8 x 45 min.)
  • grupa 9 -11 lat,. 11:00 (8 x 60 min.)
  • grupa 12-15 lat, godz. 12:15 (10 x 60 min.)

START: 10.10.2021 r.

KONIEC: 05.12.2021r. (nastolatki 19.12.2021 r.)

31 października nie ma zajęć
KONSULTACJE ODBYWAJĄ SIĘ W TERMINIE 12.09 – 08.10. Po 8.10 nie będzie możliwości zapisania się na zajęcia.

Warsztaty dla dzieci – szycie i rękodzieło (grupa początkująca)

Na warsztatach szycia i rękodzieła dzieci (w zależności od grupy, do której uczęszczają):

➡️ poznają szycie od podstaw, zaczynają od ćwiczeń małej motoryki poprzez zapoznanie się z igłą i nitką a następnie maszyną do szycia,
➡️ ćwiczą koordynację oko-ręka, uczymy dzieci samodzielnego nawlekania, wiązania supełków, wykonywania ściegów ręcznych.
➡️ poznają maszynę do szycia: jej budowę, działanie i obsługę. Z pomocą instruktora zszywają swoje pierwsze projekty,
➡️ wykonują kreatywne projekty rozwijające umiejętności manualne.

Zapewniamy dzieciom cierpliwe wsparcie prowadząc krok po kroku przez proces powstawania małych dzieł sztuki.

Zajęcia trwają jednorazowo 2,5 godziny. Zapraszamy dzieci w wieku 8-13 lat:

Zapisy zbieramy na 4 spotkania.

Zapewniamy:

➡️ maszyny do szycia,
➡️ wszystkie materiały niezbędne do wykonania projektów,
nici, akcesoria, wszystko, co potrzebne w trakcie pracy,
➡️ kameralne grupy do 6 osób,
➡️ drobny poczęstunek, ciepłe i zimne napoje,
➡️ profesjonalny instruktaż,
➡️ świetnie wyposażoną pracownię,
➡️ niepowtarzalną, domową atmosferę 🙂

Dzień Gier Planszowych w Galerii Młociny

Pokażmy, że cała Polska gra w planszówki!

Dzień Gier Planszowych to coroczne święto miłośników planszówek, obchodzone 10 października.

Tegoroczny Dzień Gier Planszowych jest wspólną akcją wydawców, sklepów z grami, mediów planszówkowych i parentingowych, klubów graczy, pubów z grami, grających szkół i przedszkoli.

My zapraszamy Was 10 października na Młociny, na poziom 2 przy Hali Hutnik. Właśnie tego dnia Galeria wypełni się planszówkami i licznymi atrakcjami.
Do Waszej dyspozycji oddamy wypożyczalnię gier z najróżniejszymi tytułami. Odbędą się Mistrzostwa Polski w Rummikub, oraz wiele innych turniejów z nagrodami oraz konkursy. Będziecie mogli zagrać także w wydawnicze nowości. O wszystko zatroszczą się doświadczeni animatorzy, którzy zagwarantują Wam świetnie spędzony dzień.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments