Czego szukasz?

Rewelacyjne polsko-angielskie książki dla najmłodszych

polsko-angielskie  książki

Kiedy jest za wcześnie na naukę angielskiego? Nigdy! Szczególnie jeśli drugi język możemy wprowadzać jako dobrą zabawę. Dziś pokażę Wam polsko-angielskie książki, które zaciekawią nawet najmłodsze dzieci.

polsko-angielskie książki dla najmłodszych od wydawnictwa Widnokrąg

Franek i Frania to bohaterowie serii kartonowych książeczek dla dzieci. Przyjemność ze śledzenia ich przygód będą czerpali już dwuletni czytelnicy. Górnej granicy w zasadzie nie ma, Mila ma 6 lat i chętnie je ze mną ogląda. Książki przyciągają uwagę ciekawymi ilustracjami i prostymi podpisami na każdej stronie. Podpisy są zarówno w języku polskim – na górze strony, jak i po angielsku – na dole. Dzięki temu podczas czytania w naturalny sposób wprowadzamy drugi język, dając dziecku okazję na osłuchanie się z nim. Szybko okazuje się jednak, że maluch zaczyna powtarzać – pojedyncze zwroty i frazy. By nie wiedzieć kiedy krzyknąć podczas spaceru “DOG!” na widok psa sąsiada. Wiem, co mówię! :)

Dla mnie bardzo fajny jest dostęp – dzięki kodowi QR – do nagrań profesjonalnych lektorów. Dzięki temu można odsłuchiwać zarówno polską, jak i angielską wersję książki. Przydatne są także porady zamieszczone na końcu książeczek – jak wspierać naukę angielskiego u dzieci.

Co dzieci lubią najbardziej? Niespodzianki! Dlatego każda z książeczek serii skrywa sekret. Otóż – Franek i Frania mają kudłatego, miękkiego przyjaciela – kota Felixa. Felix lubi się schować, dlatego zadaniem dziecka jest odnalezienie go na kartach książki.

Ja też mogę zdradzić Ci pewien sekret – wydawnictwo Widnokrąg planuje wydać łącznie 10 książek w tej serii. Z niecierpliwością czekam na kolejne 6, a tymczasem dziś przygotowałam zdjęcia 4 już wydanych książeczek.

Franek, Frania i Felix. Dzień i noc | Day and night

Książeczka prowadzi młodego czytelnika przez cały dzień – od pobudki, kiedy słońce wstaje, po zasypianie, gdy zapada noc. Poznajemy tu nazwy codziennych czynności, a także zwroty powitania i pożegnania – w zależności od pory dnia.

polsko-angielskie książki

Dostępna tutaj: Franek, Frania i Felix. Dzień i noc | Day and night

Franek, Frania i Felix.Ciało | The body

Tu dziecko uczy się zadawać pytanie “Gdzie jest..? / “Where is…?” i udziela na nie odpowiedzi. Dzięki książce poznajemy części ciała w obu językach – dziecko na pewno chętnie będzie również pokazywało, gdzie samo ma oczko, a gdzie pępek. To naturalny, najlepszy sposób nauki języka.

polsko-angielskie książki

Dostępna tutaj: Franek, Frania i Felix. Ciało | The body

Franek, Frania i Felix. Zwierzęta domowe | Pets

Jeden z ulubionych tematów przedszkolaków – zwierzęta domowe. Spotykamy tu nie tylko psa czy kota, ale także węża, żółwia i kanarka. Dodatkowo – ćwiczymy odgłosy, jakie wydają różne zwierzaki – oczywiście w obu językach!

polsko-angielskie książki

Dostępna tutaj: Franek, Frania i Felix.Zwierzęta domowe | Pets

Franek, Frania i Felix. Pojazdy | Vehicles

Zapnijcie pasy, bo ruszamy na przejażdżkę. Będziemy podróżować pociągiem, autobusem, łodzią podwodną, koparką i… ale przecież nie mogę wszystkiego zdradzić. Na pewno dużo będzie się działo, a podróż będzie ciekawa. Polsko-angielskie książki dla dzieci to świetny sposób na osłuchanie dziecka z językiem.

polsko-angielski książki

Dostępna tutaj: Franek, Frania i Felix.Pojazdy | Vehicles

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments