Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli plany na sobotę i niedzielę dla całej rodziny (29-30 września)

najlepsze weekendowe plany dla całej rodziny

Lista weekendowych propozycji znów jest długa i bardzo  bogata. Zainteresowały mnie warsztaty kosmiczne, zbiórka rowerów w Galerii Łomianki (jeśli masz stary rower lub nawet tylko rowerowe części – w sobotę możesz je przekazać na naprawdę piękny cel, więcej informacji znajdziesz poniżej).

Dobrego weekendu, Moi Mili. Niech jesień w tym roku będzie piękna!

 

Ps. Więcej propozycji na najbliższe miesiące znajdziesz TUTAJ.

Jeśli interesują Cię informację o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach, zapraszam Cię do prężnie działającej grupy Dziecięca Mapa Warszawy.

S O B O T A 

Zbieramy części rowerowe na rzecz potrzebujących dzieci

KOŁA, ŁAŃCUCH RAMA… BUZIA DZIECKA ROZEŚMIANA!

Otwarty Warsztat Rowerowy Stowarzyszenia Mierz Wysoko w Galerii Łomianki.

Zbliża się koniec sezonu rowerowego. Jeśli w przyszłym roku planujesz wymianę sprzętu, szkoda aby stary rower przez całą zimę zajmował miejsce w Twoim garażu, piwnicy czy na balkonie. To doskonała okazja, aby wspomóc tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na własne „dwa kółka”. Z myślą o nich Galeria Łomianki wraz ze Stowarzyszeniem Mierz Wysoko organizuje wyjątkową akcję budowania rowerów dla potrzebujących dzieci i młodzieży. Zbiórka sprzętu już 29 września.

Stowarzyszenie Mierz Wysoko wspiera młodych ludzi z Warszawskiej Pragi Północ w wykorzystywaniu ich potencjału i rozwijaniu swoich możliwości. W klubowej piwnicy przy ulicy Brzeskiej prowadzi mini warsztat rowerowy, gdzie dzieci mogą uczyć się majsterkowania, naprawiania rowerów a co niektórzy nawet próbują skręcać swoje własne pojazdy.

29 września w Galerii Łomianki odbędzie się druga już edycja wyjątkowej akcji pod hasłem Otwarty Warsztat Rowerowy. W ramach wydarzenia przeprowadzona zostanie zbiórka rowerów, a także wszelkiego rodzaju części, akcesoriów i narzędzi rowerowych na potrzeby działalności Stowarzyszenia.

W zamian za okazane dzieciakom serce, Stowarzyszenie Mierz Wysoko poprowadzi tego dnia na terenie Galerii Łomianki mobilny serwis rowerowy, z którego będzie można skorzystać nieodpłatnie. To idealna okazja do wykonania posezonowego przeglądu pojazdu, dokonania drobnych napraw typu – ustawienia hamulców, przerzutek, smarowania łańcucha czy załatania dętki.

Podczas akcji trwającej w godzinach 11.00 – 18.00 zbierane będą:
• rowery – nowe i używane
• części rowerowe, ramy, koła
• akcesoria rowerowe – kaski, światełka, zapięcia itp. (podarujemy je dzieciom wraz z rowerem, aby dbały o swoje bezpieczeństwo)
• narzędzia rowerowe

.

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych

Koty, kotki, koteczki. Długowłose piękności i łysolki. Małe i duże, szczupłe i masywne, o jasnym i ciemnym futerku. Wszystkie zapraszają Was na Bielany 29 i 30 września.
Na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych organizowanej przez Klub Kota X-Treme poznacie około 20 ras kotów. Będą ulubieńcy tłumów, jak koty maine coon, norweskie leśne, ragdolle, bengalskie czy brytyjskie. Będą przedstawiciele ras mało znanych: amerykańskie curle z wywiniętymi uszkami czy szkockie foldy wyglądające jak sówki, zwiewne orienty i tureckie angory, przypominające wiewiórki somalijczyki i kornisze z futerkiem jak owieczki. Będzie też niepowtarzalny Lykoi, czyli kot-wilkołak, rasa uznana wyłącznie w TICA.
Koty będzie można zobaczyć nie tylko przez pręty klatek, ale także podczas ocen na pięciu ringach sędziowskich. Na naszej wystawie każdy może obserwować ocenę kota!
Wystawie towarzyszyć będą stoiska handlowe, gdzie każdy miłośnik kotów znajdzie coś dla swojego pupila albo dla siebie. Przedstawiciele kocich fundacji opowiedzą o swoich podopiecznych, a dzieci będą miały okazję do pomalowania buziek na wzór swoich kocich ulubieńców.
Zapraszamy 29 i 30 września do hali sportowej CRS-Bielany przy ul. Lindego 20 (2 minuty od stacji metra Wawrzyszew). Wystawa będzie czynna od godziny 10 do 17. Bilety w cenie: 12 PLN normalny i 7 PLN ulgowy (młodzież ucząca się, emeryci i renciści) do nabycia w kasie przed wejściem. Dzieci do lat 5 – wstęp gratis!

.

Wykłady i warsztaty o kosmosie

🇵🇱 Polska Wystawa Gospodarcza to szereg atrakcji dla najmłodszych.

Już w ten weekend zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 6-15 lat na wykłady i warsztaty o kosmosie.

🗓 Sobota i niedziela w godzinach 10.00-20.00.
Wstęp wolny!

#SiłaWspólnoty #DumniZPolski #PL100

1. Loty rakietowe.
👉 Wykład: Rakiety w Polsce – specjaliści z Instytutu Lotnictwa nawiążą do historii budowy rakiet w Polsce oraz ostatnich sukcesów rakiety „Bursztyn”. Opowiedzą również o podstawach budowy rakiet w dzisiejszych czasach i zaprezentują swoje konstrukcje.
👉 Warsztaty: Wystrzel własną rakietę – warsztaty z projektowania, budowania i wystrzeliwania własnoręcznie zbudowanych rakiet z papieru – prowadzone przez animatorów z wykorzystaniem specjalnie w tym celu skonstruowanych wyrzutni rakietowych na sprężone powietrze.

2. Analogowe misje kosmiczne.
👉 Wykład: Poznaj analogowego astronautę – okazja do poznania polskich analogowych astronautów, którzy uczestniczą w misjach kosmicznych w habitatach marsjańskich MDRS w USA.
👉 Warsztat: Zaprojektuj wnętrze domu na Marsie – warsztat ze specjalistami w projektowaniu oraz testowaniu innowacyjnych technologii w warunkach analogowych misji marsjańskich.

3. Budowa satelitów.
👉 Warsztat: Zmajstruj swojego satelitę – warsztat będzie dostępny przez cały dzień i można będzie się do niego włączyć w dowolnym
momencie. Zadaniem uczestników będzie wybranie jednej z trzech misji kosmicznych, a następnie zaprojektowanie i zbudowanie z dostępnych części satelity, który pomoże ją zrealizować. Od małego satelity studenckiego – do wielkiego teleskopu kosmicznego – odkryjemy na czym polegają tajemnice tych niezwykłych konstrukcji. Celem warsztatu jest doświadczenie na własnej skórze wyzwań inżynieryjnych, z którymi borykają się na co dzień polscy projektanci i budowniczowie satelitów. A wszystko to w przystępnej formie dostosowanej do najmłodszych.

👉 Szczegóły: www.pwg.prezydent.pl

.

5. Festiwal Filmowy Kino Dzieci | Kino Praha

Zapraszamy na 5. Festiwal Filmowy Kino Dzieci do kina Praha, który odbędzie się w dniach 22-30 września pod hasłem „Ku nowej przygodzie”. W programie projekcje filmów, sekcja kina indyjskiego, ekranizacje literatury dziecięcej i młodzieżowej. Filmom towarzyszyć będą spotkania z twórcami i gośćmi specjalnymi oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych. Bilety już w sprzedaży!

PROGRAM FILMOWY

🔶Sobota, 29 września🔶
10:00 „Ariol – zestaw filmów krótkich” (7+) | 60’
10:30 „Gordon i Paddy” (4+) | 65’ | ENG
11:00 „Mirai” (6+) | 100’ | ENG
11:30 „Ishu” (11+) | 91’
12:00 „Łowcy czarownic” (9+) | 86’ | ENG | po seansie spotkanie z reżyserem Rasko Miljkovićem oraz dziecięcymi aktorami Silmą Mahmuti i Mihajlem Milavićem – filmowymi Milicą i Jovanem
13:00 „Śmieszna ryba i inne filmy krótkie” (4+) | 40’
13:45 „Heidi” (7+) | 111’
14:15 „Zimowe przygody Jill i Joy” (4+) | 81’
14:30 „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny von Broms” (6+) | 80’

🔶Niedziela, 30 września🔶
10:00 „Wielki zły lis i inne opowieści” (6+) | 83’
10:30 „Revolthing Rythmes – zestaw filmów krótkich” (8+) | 58’
11:00 „Gordon i Paddy” (4+) | 65’ | ENG
11:30 „Jestem William” (9+) | 86’ | ENG
12:00 „Village Rockstars” (12+) | 87’ | ENG
13:00 „199 małych bohaterów – zestaw filmów krótkich” (9+) | 46’ | po seansie spotkanie z Jacobem Dammasem – reżyserem i Wiktorem Kowalczykiem – bohaterem
13:30 „Powrót Pippi” (7+) | 83’ | przed seansem swój ulubiony fragment „Pippi Pończoszanki” przeczyta Sylwia Chutnik – pisarka i działaczka społeczna
14:15 „Bilet ulgowy” (10+) | 112’ | ENG | po seansie warsztaty tańca hinduskiego
14:30 „Przygoda Nelly” (9+) | 97’
15:30 „Jill i Joy. Tajemniczy nieznajomy” (5+) | 75’

.

Warszawskie legendy – warsztaty dla dzieci

Warsztaty dla dzieci (7-9 lat)

Podczas zajęć opowiemy sobie legendy o Warszawie, wcielimy się w postacie z legend. Spróbujemy także ułożyć nowe legendy o naszych ulicach i dzielnicach. Nasze opowieści narysujemy w formie komiksowej.

sala: 305
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

.

Warsztataownia: Festiwal Latawców

Rodzinne warsztaty plenerowe w czasie których uczestnicy pod okiem specjalisty zaprojektują i stworzą swoje własne latawce, a następnie będą mogli sprawdzić ich działanie na pobliskich terenach nadwiślańskich. Będzie to świetna okazja by spędzić czas z rodziną, przyjaciółmi, sąsiadami z osiedla, a jednocześnie poznać sztukę robienia latawców, które każdy z nas puszczał będąc dzieckiem.

Budowa latawca to przyjemne zajęcie, w które można zaangażować całą rodzinę. Prosty w obsłudze i montażu potrafi dać wiele radości.

Spotkamy się na dziedzińcu Dorożkarni, przy odpowiednio do tego przygotowanych stanowiskach uczestnicy imprezy będą mogli samodzielnie wykonać duże i małe różnorodne obiekty latające. Każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie można oczywiście przynieść swoje własne latawce by je wypuścić w niebo.

Koszt: 20 zł/pakiet do budowy latawca.
Obowiązują zapisy.

.

Małe Mazurki

Zapraszamy na kolejną edycję Małych Mazurków czyli dziecięcej odsłony Festiwal Wszystkie Mazurki Świata. Po raz kolejny poruszymy tematy ważne dla dużych (rodziców i nauczycieli) oraz dla małych. Z pewnością nie zabraknie też dobrej zabawy dla wszystkich.

Odwiedźcie nas 29 września 2018 roku w Państwowym Muzeum Etnograficznym przy ul. Kredytowej 1 w Warszawie.
……………………………………………………………………………………………
Program:

10:00-12:30 – Seminarium etno-pedagogiczne „Piastowanie Tradycji” (z udziałem artystów teatru muzycznego z Budapesztu HoldalanaNap Zenekar, piastunki tradycji Marii Bienias, muzyków z Fundacji Braci Golec)

13:00-15:00 – warsztaty dla rodzin (opowieści i wycinanki z Marią Bienias)

13.00 – 14.00 – warsztaty muzyczne dla rodzin (Siedmiogród)

14.00 – 15.00 – warsztaty muzyczne dla rodzin (Żywiec)

16:00-17:00 – Bajka z Siedmiogrodu (HolddalaNap Zenekar)

17:00-19:00 – Bajbal – zabawa przy muzyce tradycyjnej (zagrają: HolddalaNap Zenekar, muzykanci Fundacji Braci Golec, Wesołe Mazurki z Pragi, teatrzyk Słuchaj Uchem)

Wydarzenie współfinansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasto st. Warszawa.

REZRERWACJE – czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00 – 16.00
Numer kontaktowy: 22 696 53 80
E mail: rezerwacje@ethnomuseum.pl

.

Maleńkie Królestwo królewny Aurelki / Teatr Baj / Głębocka 66

PREMIERA
„MALEŃKIE KRÓLESTWO KRÓLEWNY AURELKI” w reżyserii Ewy Piotrowskiej
Zapraszamy na SCENĘ MAŁEGO WIDZA Z Teatr Baj!

Chyba każda dziewczynka choć raz chciała zostać królewną, a każdy chłopiec rycerzem. Nasza bohaterka o imieniu Aurelka, która jest zwykłą dziewczynką mieszkającą w zwykłym mieście, pewnego dnia otrzymuje swoje Maleńkie Królestwo i przemienia się w królewnę. Szczęśliwie spełnione marzenie, powiecie? Aurelka też tak myślała. Ale okazało się, że niekoniecznie wygląda to tak, jak sobie wyobrażała. Korona trochę ciśnie, tron jest twardy, piękna suknia uwiera, a Wielki Ochmistrz zmusza do zarządzania królestwem. Do tego wszystkiego zjawia się zarozumiały królewicz, a z krzaków wyłazi smok obżerający się cukierkami.
Ta przekornie i z humorem opowiedziana historia jest zaproszeniem do rozmowy o odpowiedzialności, o stereotypach i odwadze bycia sobą.

Książka „Maleńkie Królestwo królewny Aurelki” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel ukazała się nakładem Wydawnictwa Bajka w 2009 roku i w tym samym roku wygrała Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i kropka” organizowany przez Empik. Została wpisana na prestiżową Złotą Listę Fundacji ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”. Ewa Piotrowska, reżyser, postanowiła zrobić na jej podstawie spektakl, do którego autorka napisała scenariusz. W październiku 2018 roku ukazało się drugie, rozszerzone wydanie tej znakomitej książki.

.

Historia Viva, czyli weekendy na Zamku w Czersku

W ramach cyklu HISTORIA VIVA na zamku w Czersku w kolejne weekendy będzie prezentowane życie codzienne, wojna i pokój w różnych epokach historycznych.

Harmonogram:

WRZESIEŃ
🔹1-2.09 – Orzeł i smok (XV w.)
🔹8-9.09 – Poczet rycerza Miecława (XIV w.)
🔹15-16.09 – Europejskie Dni Dziedzictwa
🔹22-23.09 – Drużyna Komesa Magnusa (XI/XII w.)
🔹29-30.09 – Orzeł i Smok (XV w.)

.

Księżycowo- spektakl dla najnajów

Pod koniec września do Teatru Ochoty powraca lubiane przez maluchy i rodziców „Ksieżycowo”. To interaktywny spektakl dla rodzin z dziećmi do 2 roku życia inspirowany naturą i architekturą wyspy Lanzarote oraz twórczością hiszpańskiego artysty Cèsara Manrique.

Spektakl bez użycia słów, zaprasza do niespiesznego odkrywania wykreowanego świata i odpowiada na współczesny problem przebodźcowania. Budząc wyobraźnię i ekspresję uczestników, stwarza przestrzeń do rodzinnego spotkania i zacieśnienia więzi między dzieckiem i dorosłym.

.

Zajrzyj do muzeum | dla młodzieży i dorosłych, rodzin z dziećmi

Jeśli chcesz lepiej poznać rzeczy warszawskie, zajrzyj do muzeum w sobotę. Spacerując po muzealnych gabinetach daj się wciągnąć w gry, rozwiązuj zagadki, szukaj odpowiedzi na pytania, które pozwolą ci poznać istotę rzeczy.

☞ DLA KOGO: młodzież i dorośli, rodziny z dziećmi
☞ WSTĘP: z biletem na dany dzień
☞ TERMIN: soboty, w godz. 11.00–17.00
☞ MIEJSCE SPOTKANIA: informacja w kasie
☞ WIĘCEJ INFORMACJI: Dział Edukacji, tel. +48 665 645 603

.

TRŁ Fresh! – Targi Rzeczy Ładnych w Koneserze

Ekipa Targów Rzeczy Ładnych zaprasza na TRŁ FRESH! – specjalną edycję Targów na otwarcie Centrum Praskiego Koneser. W nowej przestrzeni na warszawskiej Pradze zaprezentujemy wszystko co świeże w polskim designie – nowe marki, nowe kolekcje i nowe produkty Waszych ulubionych projektantów. Zapraszamy na otwarcie targowego sezonu w scenerii najnowszego zrewitalizowanego postfabrycznego kompleksu w Warszawie.

TRŁ FRESH!
Edycja specjalna – nowe marki, debiuty, premierowe produkty
29-30 września
Centrum Praskie Koneser

.

Międzynarodowy Dzień Kawy

Razem z Cophi zapraszamy Was i Wasze dzieci na warsztaty z okazji Międzynarodowego Dnia Kawy!

W trakcie warsztatów dowiecie się jak łatwo zaparzyć dobrej jakości kawę w domu, czym jest dripper V60 i w jaki sposób z niego korzystać. Opowiemy o różnicy między arabicą a robustą oraz czym jest kawa speciality, na co wpływa stopień wypalenia ziaren, czym są metody alternatywne i czy woda ma znaczenie?

W czasie, gdy Rodzice będą parzyć kawę i obserwować, jak kolejne krople spadają do filiżanki, my razem z Waszymi dziećmi stworzymy coś niezwykłego. Niezwykłego i kawowego! Wykorzystamy ziarna, fusy, esencje, a nawet niechciane przez wszystkich ślady po kubku z kawą.

To będzie niezwykle twórczy czas!

➡️Na warsztaty obowiązują zapisy!

➡️ Koszt warsztatów (wejściówka):
– Rodzic + Dziecko – 75 zł
– Dorosły (bez dziecka) – 40 zł
– tylko dziecko – 35 zł

➡️Część warsztatów dla najmłodszych, przygotowana jest dla dzieci w wieku od 5 lat.

.

Jesienne warsztaty w Ogrodach do zabawy

W najbliższą sobotę, 15 września rusza cykl bezpłatnych warsztatów Instrukcja Obsługi Przyrody.
👶🧒👦👧🧑
Animacje będą odbywały się w wybudowanych latem pięciu Ogrodach do Zabawy – zielonych skwerach rozrywki stworzonych w całości z naturalnych materiałów, takich jak kamienie, kora, czy wiklina. W wybór lokalizacji ogrodów, ich projektowanie i wykonanie zaangażowani byli sami mieszkańcy.
🌳🌿🌱🌳🌿🌱
Podczas animacji w Ogrodach do zabawy mieszkańcy poznają m.in. sekrety kwiatów, ziół oraz nauczą się budować ekohuśtawki i karmniki. W programie przewidziano także zajęcia plastyczne z nauki gry na instrumentach z roślin, plecenia wianków, tworzenia obrazów z muszelek, szyszek i kamyków i wiele innych.
🌸💮🏵🌸💮🏵
Harmonogram animacji:
🌼 15.09.2018 r. – Kalinowa Łąka, ul. Dygata 3, Żoliborz;
🌼 22.09.2018 r. – Wilcza Górka, ul. Polnej Róży i Wilczy Dół, Ursynów;
🌼 29.09.2018 r. – Pagórka, ul. Kępna 2b, Praga-Północ;
🌼 6.10.2018 r. – U Rydza, ul. Nullo, park Rydza-Śmigłego, Śródmieście;
🌼 13.10.2018 r. – Jeżogród, ul. Jugosłowiańska 17, Praga-Południe.

.

N I E D Z I E L A 

Wielka Warszawska 2018

Wielka Warszawska jedno z najważniejszych wydarzeń każdego sezonu wyścigowego. Pierwsza gonitwa rozegrana została w 1895 roku. Ten klasyczny wyścig rozgrywany jest na dystansie 2600 metrów.

W tym dniu na widzów, tych starszych i tych młodszych, czekać będzie również wiele dodatkowych atrakcji m.in. wielki plac zabaw czy konkurs na strój z epoki

Bilety w cenie:
– strefa B – 12 zł
– strefa A – parter – 35 zł (dostępne tylko w sprzedaży internetowej)

.

Zajęcia plastyczne dla dzieci

Już dziś ZASZCZEP w DZIECKU wrażliwość na SZTUKĘ! Rozwój kreatywności najlepiej zacząć wcześnie. Umiejętności nabywane w trakcie twórczej zabawy mają w przyszłości przełożenie na wszystkie dziedziny życia. Od podejmowania świadomych decyzji poprzez wrażliwość i wyczucie – dobry gust czy styl nie bierze się znikąd.

Zapraszamy na stronę:
https://www.fga.waw.pl/zajecia-plastyczne

Zajęcia dla dzieci

ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ OD WRZEŚNIA DO CZERWCA.

.

Proszę Państwa, oto JEŻ! – rodzinne warsztaty stolarskie

Nie podchodź do biurka jak do jeża 😉 Przybornik biurkowy to prosty sposób na zaprowadzenie porządku w twoim otoczeniu. A najfajniej będzie, gdy zabierzecie się za to wspólnie! Dlatego proponujemy Wam rodzinne warsztaty stolarskie.

Zapraszamy wszystkich miłośników majsterkowania oraz tych, którzy jeszcze nie czują bakcyla do podjęcia próby obróbki drewna. Razem Wam się uda! Mama z synem, tata z córką, albo nawet ciocia z kuzynem sąsiada! Na warsztatach instruktorzy pokażą Wam podstawowe narzędzia potrzebne w pracowni stolarskiej. Przekonacie się, jak wdzięcznym materiałem do pracy może stać się kawałek drewna. Bo w drewnie jest moc!

Niezbędnik informacyjny:
Kiedy? 30. września 2018, godz. 15:00 – 17:00
Gdzie? Little Master, ul. A. Branickiego 9 (Wilanów)
Dla kogo? Dla dzieci w wieku 5+ z rodzicem lub opiekunem
O szczegóły dopytaj tu:
📳 530919286 lub 796389339
📧 pracownia.karton@gmail.com

Zapisy przez formularz: https://goo.gl/forms/ot4IacG654Bt1vYx2 lub telefonicznie.

Cena pojedynczych warsztatów: 80zł (od pary dziecko + rodzic)
Zajęcia można także kupić w karnecie “Teczka stolarza” obejmującym wszystkie 3 jesienne spotkania w warsztacie stolarskim w cenie 210zł – szczegóły poniżej
Prosimy o opłatę wybranej opcji od razu po zapisie na konto AIP Pracownia Karton, 64114010100000515853001010
Brak wpłaty w ciągu 48h będzie skutkował anulowaniem rezerwacji miejsca.

Kalendarz spotkań w warsztacie stolarskim, część 1 – Jesień z Pracownia Karton i Little Master.
Proszę Państwa oto JEŻ! – 30 września 2018
Karmnik potrzebny od zaraz! 14. października 2018
Zróbmy sobie grę! 25. listopada 2018

.

Po Woli do woli 8. – cykl wycieczek, wykładów i gra miejska

Spacery, wycieczki rowerowe i autokarowe, wykłady i gra miejska – to nasz plan na 8. edycję cyklu „Po Woli do woli”. W tym roku będziemy przemierzać jedną z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych dzielnic Warszawy śladami jej słynnych mieszkańców: rodów szlacheckich, przedsiębiorców, artystów, a także… przedstawicieli przestępczego półświatka. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny!

TEMATYKA
Przekonamy się, jak działalność konkretnych osób wpływała na kształt Woli. Poznamy dawnych potentatów przemysłowych, przybyszy z różnych zakątków Europy, którzy w Warszawie wiedzieli dla siebie szansę rozwoju, przedstawicieli ruchu robotniczego, licznych artystów i literatów, wolskich gangsterów, a także filantropów i architektów, którym zawdzięczamy wiele budynków, które do dzisiaj tworzą tkankę dzielnicy.

CO MAMY W PLANACH?
Czekamy na Was z 2 wycieczkami autokarowymi, wycieczką rowerową, 10 spacerami, grą miejska oraz 2 wykładami. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

PROWADZENIE
Patrycja Jastrzębska (historyczka sztuki), Jakub Madejski (historyk), Włodzimierz Maj (historyk), Krzysztof Olszak (varsavianista), Michał Szymański (varsavianista)

TERMINY WYCIECZEK
Wycieczki odbywają się w soboty lub niedziele i trwają około 2–3 godzin. Startujemy zawsze o 12.00! Szczegółowe opisy znajdziecie na stronie http://maslaw.org.pl/projekty/wycieczki-maslawa/161-po-woli-do-woli-8.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na wycieczki autokarowe 10 czerwca i 16 września obowiązują zapisy mailowe pod adresem zapisy.maslaw@gmail.com – odpowiednio od 27 maja i 2 września od godziny 10.00.

– 30 września – Bardowie, poeci i literaci wolscy (spacer)
Miejsce zbiórki: przed kamienicą Wolfa Krongolda, ul. Złota 83

.

Piknik Geologiczny

Zapraszamy na XI Piknik Geologiczny, organizowany w ramach Festiwalu Nauki!!!
Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego – skamieniałości, skały, wybuchy wulkanów!

.

Rodzinny Klub Filmowy

Rodzinny Klub Filmowy to nowy projekt Białołęcki Ośrodek Kulturyi. Będą to spotkania filmowe oraz warsztaty artystyczno – psychoedukacyjne dla dzieci, młodzieży i ich rodziców prowadzone przez Fundację Generator.
Projekcje filmów połączone zostaną bezpłatnymi warsztatami, realizowanymi w ramach projektu „Mój przyjaciel film”. Po seansach, które przeznaczone będą dla różnych grup wiekowych (6+ oraz 12+) odbywać się będą warsztaty, wykorzystujące różnorodne techniki pracy z dziećmi. Celem warsztatów będzie wspieranie dzieci w rozwijaniu empatii, kreatywności, pewności siebie i rozumienia świata oraz na założeniu, że film jako niesformalizowane narzędzie idealnie sprawdza się w pracy z tak delikatną materią, jaką są emocje i problemy widzów.

Warsztaty dotykać będą pięciu najważniejszych kompetencji społeczno-emocjonalnych, zidentyfikowanych przez specjalistę z dziedziny – Davida Goldmana. Do każdego z tych obszarów dobrany będzie mądry, ale też i ciekawy film, który oglądany będzie z psychologiem jako przewodnikiem, który udzieli wstępnych instrukcji, sprawdzi na bieżąco odbiór filmu przez dzieci, pozostanie czujnym na ich reakcje. Późniejsze warsztaty eksplorować będą potencjał danego filmu, wykorzystując różnorodne techniki pracy z dziećmi – ćwiczenia ruchowe, działania plastyczne, muzyczne, teatralne – do poruszenia wybranego tematu. Ich celem jest wspieranie dzieci w rozwijaniu empatii, kreatywności, pewności siebie i rozumienia świata

Najbliższe seanse w Rodzinnym Klubie Filmowym:

📆 30 września – „NOWY” (13+)

Pierwszy tydzień w nowej szkole zdecydowanie nie układa się po myśli Benoit. Dostaje mu się od grupy Charlesa – najpopularniejszego chłopaka w szkole – i jego bandy. A na dodatek chcą się z nim zadawać tylko kujony. Na szczęście pojawia się Johanna – dziewczyna ze Szwecji, w której Benoit się podkochuje. Przyjaźnią się, ale dziewczynka stopniowo zaczyna coraz bardziej trzymać się z bandą Charlesa. Czy Benoit zdoła ją zatrzymać dzięki wielkiej imprezie, którą, za namową wujka, organizuje dla całej klasy?
👉 Po seansie zapraszamy na dyskusję prowadzoną przez Fundację Generator. Projekcja filmu dla dzieci w wieku 13+.

.

Świat Baśni i Cyrku // warsztaty teatralno-cyrkowe dla dzieci

Szanowni Państwo!
Choć Dzika Strona Wisły nie prowadzi już aktywnie swojej działalności serdecznie zapraszamy na pierwsze po przerwie wakacyjnej bezpłatne warsztaty teatralno-cyrkowe Świat Baśni i Cyrku organizowane w ramach projektu Magia w Baśniach Świata przez Bibliotekę Publiczną im. ks. Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga Północ oraz Fundację Zakochana Warszawa i Warszawski Cyrk Magii I Ściemy. Warsztaty będą odbywały się raz w miesiącu od 22.04 do 25.11 z wyłączeniem przerwy wakacyjnej. Podczas zajęć dzieci nauczą się podstawowych pojęć i ćwiczeń sztuki cyrkowej i teatralnej interpretując wybrane baśnie z całego świata.

30 września (niedziela), godz. 12.00, WSTĘP WOLNY
Świat Baśni i Cyrku
zajęcia teatralno-cyrkowe dla dzieci w wieku 7-13 lat
UWAGA: zmiana miejsca: Warsztaty odbędą się w Muzeum Warszawskiej Pragi (Ul. Targowa 50/52)

Obowiązuje rezerwacja miejsc – dsw.rezerwacje@gmail.com

Za bezpieczeństwo dzieci odpowiadają ich opiekunowie. Wzięcie udziału w wydarzeniach w Muzeum Warszawskiej Pragi oznacza wyrażenie zgody na publikację i przetwarzanie wizerunku w celach promocyjnych przez organizatora i partnerów wydarzenia. Akceptacja powyższych zapisów jest dobrowolna choć niezbędna w przypadku chęci wzięcia udziału w warsztatach.

Warsztaty teatralno-cyrkowe „Świat Baśni i Cyrku” są realizowane w ramach projektu MAGIA W BAŚNIACH ŚWIATA- II EDYCJA finansowanego przez Fundusz Animacji Kultury i realizowanego wspólnie z Publiczną Biblioteką im. Księdza Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy

.

Zwiedzanie Fortu Legionów

Szanowni Państwo !

Zapraszamy do zwiedzania jednego z fortów Twierdzy Warszawa.

BILETY:
https://fort3009.evenea.pl/

Przejście mało znanej, historycznej trasy odbędzie się pod okiem jej twórcy i organizatora, Pana Zbigniewa Rekucia.
——————–
Fort Legionów (pierwotna nazwa „fort Władimir”) został wzniesiony w połowie XIX w. Jest jednym z sześciu fortów zewnętrznego pierścienia Cytadeli Warszawskiej. Jego zadaniem była obrona od strony Nowego Miasta przeprawy na Wiśle. Fort posiada jeden z najbardziej rozbudowanych systemów fortyfikacji podziemnej w Warszawie.

Podczas wędrówki po forcie dowiemy się :

– skąd wzięła się pierwotna nazwa fortu?
– gdzie ukryte były dokumenty carskie ?
– co znajduje się pod krzyżem Traugutta ?
– co tajnego znajdowało się w otworze wylotu gazów prochowych ?
– jak od ul Krajewskiego Komisja Robót Publicznych dostała się pod ziemią do fortu ?
– dlaczego od strony wschodniej były trzy poziomowe stanowiska na działa armatnie ?
– którędy pod ziemią Niemcy próbowali dostać się do PWPW w czasie Powstania
Warszawskiego ?

oraz poznamy wiele innych tajemnic podziemnej Warszawy.

Bilety w cenie 24,00 PLN można zakupić pod poniższym linkiem:
https://fort3009.evenea.pl/

UWAGA !!! UWAGA !!! UWAGA !!!
Opłata za wstęp obowiązuje podczas zwiedzania poziomu 0 i -1. Pozostałe części fortu ( poziom -2 i -3 – trasa społeczno – edukacyjna), udostępniamy nie odpłatnie, pod okiem opiekuna.

Spotykamy się 30.09..2018, o godzinie 11:50 przed główną bramą fortu przy ul Zakroczymskiej 12. (Fort znajduje się na tyłach stacji benzynowej przy ul. Sanguszki.)

Czas trwania spaceru – około 1,5 godziny.
Na wycieczkę do fortu może jednorazowo wejść max 30 osób.

Zwiedzanie będzie odbywało się pod okiem opiekuna fortu Pana Zbigniewa Rekucia.

UWAGA !!! UWAGA !!! UWAGA !!! UWAGA !!! UWAGA !!!
W niższej kondygnacji panuje temperatura około 12 stopni Celsjusza, prosimy zatem o zabranie stosownego ubrania.

Fortyfikacja ma charakter „górski”, zatem będziemy chodzić po schodach i pochylniach. Prosimy przywdziać odpowiednie, nieprzemakalne, obuwie terenowe.

W wypadku zdarzeń niezależnych od organizatora może nastąpić odwołanie zwiedzania. Pieniądze zostaną zwrócone na konto nabywcy biletu.

Przewodnik nie przyjmuje gotówki! Bilet można zakupić jedynie przez platformę biletową EVENEA.

.

Jaś i Małgosia / spektakl dla dzieci

30.09. godz. 16.00 „Jaś i Małgosia”

Tę baśń znamy wszyscy: Jaś i Małgosia muszą wyruszyć z domu, by zdobyć odwagę i samodzielność, by nauczyć się współdziałać i rozprawić ze złą Czarownicą. Mali widzowie towarzyszą bohaterom w tej trudnej podróży przy okazji rozprawiając się z własnymi lękami. Lalki, maski i rekwizyty a także instrumenty takie jak harmonijka i góralska „piscołka” pomogą zbudować baśniową atmosferę i sprawią, że najmłodsi oswoją się z teatralną konwencją.
Spektakl na podstawie baśni Braci Grimm

Reżyseria: Ewa Sokół – Malesza
Występują: Beata Łuczak i Jacek Poniński

spektakl dla dzieci od 5 lat
czas trwania: 40 min
bilety : 20 zł
bilet rodzinny: 50 zł (do 3 osób). Każde kolejne dziecko:10 zł, płatne przed spektaklem

,

Teatrzaki – warsztaty rodzinne

Warsztaty rodzinne (dzieci 3-6 lat z opiekunami)

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat wraz z opiekunami na warsztaty z aktorstwa i dramy z elementami muzyczno-ruchowymi. 90-minutowy warsztat będzie podzielony na 2 części.
Podczas 1. części dzieci będą uczestniczyć w zabawach integracyjno-aktywizujących, ruchowych, sprawnościowych, umuzykalniających, rozwijających koncentrację i wyobraźnię, ćwiczących aparat artykulacyjny. Wykorzystamy muppety Teatrzaki Tremopożeracze, chustę Klanza, tunel animacyjny, instrumenty, piłki, szarfy, woreczki, sznurki.

W 2. części dzieci będą słuchać bajek i baśni, a następnie wspólnie z instruktorką odgrywać wysłuchane scenki, z wykorzystaniem muzyki i bez. W ten sposób wzmocnimy ich pewność siebie i poczucie odwagi oraz sprawczości. Uwrażliwimy dzieci na słowo, szacunek do osoby występującej na forum, damy pozytywne wzmocnienie za podjęcie prób aktorskich. Po części aktorskiej dzieci będą mieć krótką relaksację z wyciszeniem. Warsztaty będą prowadzone po polsku z elementami języka angielskiego, zapraszamy dzieci władające językiem polskim lub angielskim.

sala: 305
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

.

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.