Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny, grudniowy weekend w Warszawie (22-23 grudnia)


Moi Mili Zajawkowicze,

chciałam Wam życzyć zdrowych, rodzinnych, radosnych świąt Bożego Narodzenia. Samych pięknych chwil, utkanych z miłości i uśmiechu. Nieważne, czy planujecie święta w domu, czy w podróży. Bez znaczenia czy będziecie poszukiwać wrażeń czy wylegiwać się na kanapie. Cieszcie się wspólnymi momentami, zbierajcie wspomnienia i… jeśli uda Wam się spotkać św. Mikołaja, koniecznie pozdrówcie go ode mnie.

Ściskam Was świątecznie – wszystkich razem i każdego z osobna!

 

Ps. Więcej propozycji na najbliższe miesiące znajdziesz TUTAJ.

Jeśli interesują Cię informacje o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach, zapraszam Cię do prężnie działającej grupy Dziecięca Mapa Warszawy.

.

sobota, 22 grudnia

Premiera Dziadek do orzechów

Przed nami premiera Szkoła Tańca i Sztuki Baletu MASH ART pt. DZIADEK DO ORZECHÓW w reżyserii i choreografii Grzegorza Maślanki.

Już 22 grudnia (sobota) o godz. 18:00 na deskach Centrum Kultury w Żyrardowie historię o marzeniach małej Klary opowiedzą swoim tańcem Uczniowie Szkoła Tańca i Sztuki Baletu MASH ART. A dokładnie grupy baletowe, jazzowe a także hip hopowie! Mali artyści wcielą się w role myszy, żołnierzy, zabawek a także elfów i reniferów. Śnieżynki swoim tańcem przeniosą nas do Krainy Słodyczy, gdzie będziemy mogli podziwiać tańce z różnych stron świata, m.im taniec chiński.

Bezpłatne bilety na to wydarzenie będą dostępne od 17 grudnia g. 13:00 w siedzibie organizatora: ul. 1go Maja 17 lok. 4.

Rezerwacji biletów można dokonywać e-mailowo: biuro@szkolazyrardow.pl lub telefonicznie pod nr telefonu: +48 534 111 167.

Serdecznie zapraszamy Rodziców i najbliższych na to przedwigilijne wydarzenie naszej szkoły.

.

Szkicownik warszawski

Rysowanie odpręża, ćwiczy koncentrację, pozwala dostrzec to, co na pierwszy rzut oka może pozostawać niezauważone. Na spotkaniach uczymy się uważnej obserwacji przedmiotu, jego dekoracji oraz ćwiczymy różne techniki rysunkowe. Zajęcia odbywają się na wystawie głównej „Rzeczy warszawskie” w swobodnej atmosferze. Uczestnicy otrzymują do dyspozycji podstawowe materiały plastyczne (można przynieść własne). Dodatkowo w księgarni muzealnej można zakupić stylowy szkicownik oraz zestaw ołówków.

Zajęcia odbywają się w czwartą sobotę miesiąca w godz. 16.00 – 17.30


☞ DLA KOGO: młodzież, dorośli, seniorzy
☞ WSTĘP: 10 zł
☞ MIEJSCE SPOTKANIA: przy kasach w kamienicy nr 42

.

Christmas Show- Widowisko Świąteczne dla całych rodzin

Widowisko dla całych rodzin, które wprowadzi widzów w ten niezwykły czas w roku- Święta Bożego Narodzenia. Zapraszamy do Teatru Roma w niezwykłą podróż w świat najpiękniejszych świątecznych tradycji. W bogatym programie Widowiska znajdzie się m.in Opowieść Wigilijna, kolędy, sceny baletowe z „Dziadka do Orzechów”, Walc kwiatów, Szopka Betlejemska. Calość w wykonaniu solistow Teatru Wielkiego Opery Narodowej oraz wybitnych aktorów – Piotr Zelt, Zdzisław Wardejn, Mirosław Zbrojewicz, Dariusz Wnuk, Wojciech Duriasz i inni.

.

Jarmark Bożonarodzeniowy

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich mieszkańców Warszawy oraz naszych współpracowników do udziału w wydarzeniu „Jarmark Bożonarodzeniowy” .
Przepiękne miejsce jakim jest Hala Koszyki zapewni odwiedzającym gościom niezapomniane chwile oraz wrażenia.
Wyselekcjonowani wystawcy z unikatowymi produktami oraz ciekawy program wydarzenia na pewno skusi wiele osób do odwiedzenia tego miejsca.
Zapraszamy!

.

Warszawa Kolęduje – Koncert Pracowni Wokalu Tomka Krupy

Zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania!
Usłyszymy najpiękniejsze polskie kolędy oraz najpopularniejsze piosenki Świąteczne w wykonaniu dzieci i młodzieży – uczniów Tomka Krupy i Kingi Zielskiej.
Spotykamy się na Jarmarku Świątecznym przy karuzeli (międzymurze barbakanu, wejście od Placu Zamkowego).

.

Dziadek do orzechów Teatru Bolszoj | retransmisja na ekranie

Święta tuż, tuż…. i zapraszamy na grudniowe pokazy
DZIADKA DO ORZECHÓW w wykonaniu zespołu Teatru Bolszoj.

ZWIASTUN:
http://bit.ly/teatrbolszoj

W wielu krajach nie ma Bożego Narodzenia, bez gwiazdkowego spektaklu „Dziadka do orzechów”. Prapremiera dzieła odbyła się w Petersburgu w dniu Świętego Mikołaja, 6 grudnia 1892 roku, ale tradycja gwiazdkowa towarzysząca temu baletowi powstała niemal pół wieku później, w Stanach Zjednoczonych.
Dziś spektakl ten jest kierowany głównie do młodszych widzów, jednak nadal pozostaje jednym z najpoważniejszych arcydzieł klasycznego baletu rosyjskiego. Oparty na opowieści modnego wówczas fantastycznego pisarza E. T. A. Hoffmanna „Dziadek do orzechów okazał się wspaniałym spektaklem familijnym. Mali widzowie odnajdą w nim baśniową historię małej Maszy, która dzięki dobremu sercu i odwadze wyzwala spod czaru księcia zaklętego w dziadka do orzechów. To jeden z najpiękniejszych baletów z fenomenalną muzyką Czajkowskiego.
( RETRANSMISJA NA EKRANIE)

.

Warsztatujemy Świątecznie

Chcemy poczuć prawdziwy klimat świąt, dlatego w tym roku stawiamy na własnoręczne ozdoby, domowej roboty pierniczki i radość ze spędzania czasu z bliskimi. Możesz tworzyć świąteczny klimat razem z nami!

.

MNW w świątecznym nastroju | Na tropie… Bożego Narodzenia

🎄 Przyjrzymy się dziełom zgromadzonym w galeriach stałych Muzeum, wspólnie rozwiążemy świąteczne łamigłówki i opowiemy o bożonarodzeniowych przedstawieniach, tradycjach i zwyczajach.

warsztaty dla dzieci 5–12 lat z opiekunami
____

📍 zbiórka w Holu Głównym
🎫 bilety dostępne w kasach MNW i online od 18 grudnia ☞ http://bit.do/bilety-mnw
❗ liczba miejsc ograniczona | obecność opiekuna obowiązkowa

.

Mała Wisła / wyprawy dla rodziców z dziećmi / kalendarium

Fundacja Ja Wisła zaprasza na cykl 21 sobotnich spacerów wzdłuż warszawskiej Wisły. Wyprawy są dedykowane dla rodzin z dziećmi terenowymi. My zabieramy trzyletniego Jerzyka. Trasy liczą 4 km. Czas wspólnie spędzony nad rzeką to oglądanie unikatowych panoram, dotykanie przyrody, poszukiwane skarbów, zabawa nad wodą, wsłuchiwanie się w głosy i historie znad Wisły. Czas na karimacie, na pniu zwalonego drzewa. Woda, niebo i ptaki. Co tydzień gdzieś indziej.

Bielany
22 grudnia / Do Młocin

Bilety:
Dzieci do lat 3: bezpłatnie, ulgowy: 16 zł, normalny: 24 zł, rodzinny (2+1): 56 zł, (2+2): 64 zł, (2+3): 80 zł.
Rezerwacje na maila: fundacja@jawisla.pl, informacja: 508 328 803

Wycieczkę prowadzą świeżo upieczeni laureaci Statuetki Złotego Słonecznika: Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek. Nagroda Złotego Słonecznika została przyznana Fundacji Ja Wisła przez portal Czas Dzieci za wyprawy Mała Wisła, jako najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci, w kategorii przyroda, w Warszawie w 2018 r. Dziękujemy !

.

Rodzinne rysowanie

Twórcza zabawa dla całych rodzin! Nie trzeba być mistrzem rysunku, wystarczą chęci i gotowość podjęcia nowych wyzwań. Na zajęciach panuje kameralna atmosfera, wspólnie ćwiczymy uważną obserwację oraz poznajemy różne techniki rysunkowe. Naszymi modelami są rzeczy warszawskie – rzeźby, obrazy, medale i inne przedmioty. Zachęcamy opiekunów do wzięcia udziału w zajęciach razem z dziećmi. Uczestnicy otrzymują do dyspozycji podstawowe materiały plastyczne (można przynieść własne). Dodatkowo w księgarni muzealnej można zakupić stylowy szkicownik oraz zestaw ołówków.

☞ Kiedy: czwarta sobota miesiąca w godz. 11.00-12.00
☞ Dla kogo: rodziny z dziećmi
☞ Wstęp: 10 zł
☞ Miejsce spotkania: przy kasach w kamienicy nr 42

.

Dlaczemu planszówki

Zapraszamy na piąte planszówkowe spotkanie do lokalu Dlaczemu!

Jak zwykle zabierzemy mnóstwo świetnych gier, od najlepszych wydawnictw.Nie zabraknie gier dobrze znanych, będzie prezentacja nowych tytułów oraz turniej (informacja w oddzielnym poście)

Nawet jeśli przyjdziecie sami, nie martwcie się – włączymy was do gry, wytłumaczymy zasady 😉 Spośród naszych gier wybierzemy te, których reguły można poznać w kilka minut. Będą gry towarzyskie, logiczne, karciane, zręcznościowe – dla każdego coś miłego 🙂 Jeśli chcecie zagrać w jakąś konkretną grę – napiszcie do nas, jeśli będziemy mieli ją wśród swoich zasobów to weźmiemy ją ze sobą.

Spis dostępnych gier jest na stronie: www.fanigier.net/nasze-gry
(uwaga! do biblioteki dołączyły nowe gry, nie wszystkie zostały jeszcze dodane 🙂

Wstęp jest oczywiście za darmo. Informujemy, że podczas wydarzenia robimy fotki żeby uchwycić wasze zmagania nad planszą 😉

Do zobaczenia! 🙂

.

 

niedziela, 23 grudnia

Łomiankowski Jarmark Rękodzieła

Zapraszamy na Jarmarki sztuki i rękodzieła do Galerii Łomianki. Wielu artystów i rękodzielników z całej Polski zaprezentuje swoje niebanalne wyroby z takich dziedzin jak: biżuteria artystyczna, szkło artystyczne, antyki, zabawki, drewno artystyczne, projektanci mody….
dwa terminy:
23-25 Listopada
19-23 Grudnia „Jarmark Bożonarodzeniowy”

kontakt do organizatora
665 99 44 46
biuro@jarmarki-sztuki.pl
www.jarmarki-sztuki.pl

.

Zobacz wystawę stałą Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

FOT. MARTYNA GALLA, VAN DORSEN ARTISTS

 

Czy marzyliście kiedyś o podróżach w czasie? O poznawaniu sekretnych historii, które zdarzyły się przed wiekami? Jeśli tak – to macie ku temu świetną okazję! Zapraszamy Was do wędrówki przez tysiąc lat, w sercu Warszawy w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Wystarczy kilka godzin, wolne popołudnie lub weekend, by odkryć wielobarwny świat kultury i historii Żydów polskich. Kim był tajemniczy Ibrahim Ibn Jakub? Co łączyło Kazimierza Wielkiego z piękną Esterką? Jak 400 lat temu drukowano książki? Po co uczniowie jesziwy nalewali sobie wody do butów?

To tylko kilka spośród setek historii, które czekają na naszej wystawie stałej, żebyście je odkryli. To opowieści, zabytki, multimedia i rekonstrukcje prezentujące życie Żydów polskich od średniowiecza po czasy współczesne. Dlatego właśnie Muzeum POLIN nazywamy „muzeum życia”.

Żydowskie życie tętniło w sztetlach – małych miasteczkach (koniecznie zerknijcie do karczmy i tradycyjnego domu!), ale także w miejskich modnych kawiarniach (może chcecie nauczyć się tańczyć tango?). Na wystawie nie może też zabraknąć synagogi – podziwianej przez wszystkich naszych zwiedzających bajecznie kolorowej drewnianej repliki synagogi z Gwoźdźca.

Bilety na wystawę możecie kupić w każdej chwili przez internet i w kasach.

Zaplanuj wizytę tak, jak lubisz: proponujemy zwiedzanie indywidualne lub grupowe, z przewodnikiem, audioprzewodnikiem lub zupełnie na własną rękę. Warto także przyjść z dziećmi.

.

Wigilia pod praskim niebem

Bardzo gorąco Wszystkich zapraszamy!

Spotkamy się pod naszym praskim niebem na dzień przed Wigilią, żeby razem poczuć świąteczny klimat:) Będą pierogi, będzie barszcz i kapusta. Szykujemy również aromatyczne i zdobione pierniczki! Wspólnie można będzie pokolędować i złożyć sobie nawzajem życzenia. Na dzieci czekać będzie Mikołaj ze słodką niespodzianką!
Jeszcze raz ślicznie zapraszamy i czekamy na Państwa!

.

Szkółka bilardowa w 147 Break Zamieniecka!

Chcesz nauczyć się gry w bilard? Chcesz zainteresować swoje dziecko ciekawym sportem? Chcesz grać lepiej od znajomych i popisywać się efektownymi zagraniami podczas Waszych spotkań? A może chcesz po prostu spędzić miło czas przy bilardowym stole? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedź brzmi TAK, to te szkółki są właśnie dla Ciebie! Gramy w niedziele w godzinach 12:00 – 14:00, za jedyne 30 zł od osoby. Zajęcia prowadzi licencjonowany instruktor Polskiego Związku Bilardowego. Nie czekaj i wpadnij w niedziele do klubu 147 Break ul Zamieniecka 80. Dobra zabawa i cenna nauka gwarantowane! 😉

Program zajęć:
– bilardowy savoir vivre
– nauka prawidłowej postawy bilardowej, poprawnego prowadzenia kija i nadawania rotacji
– trening wbijania różnych układów bil na stole
– poprawa celności zagrania i wychodzenia na kolejne bile
– omawianie zagadnień taktycznych
– nauka podstawowych trickshotów
– instruktaż pielęgnacji bilardowego sprzętu: stołu, sukna, kija oraz tipa
– zajęcia będą kończyć mecze sparingowe pomiędzy uczestnikami
– zajęcia będą oparte na różnorodnych ćwiczeniach oraz fachowych i indywidualnych poradach

Zapraszamy! 🙂

.

Nagraj kolędę razem z dzieckiem!

Zrób bliskim niepowtarzalny prezent – nagraj kolędę razem z dzieckiem!
Tradycyjnie już w okresie przedświątecznym zapraszamy na profesjonalną świąteczną sesję nagraniową. W miłym, przytulnym i przyjaznym dla dzieci miejscu, we współpracy z doświadczonym w pracy z dziećmi realizatorem dźwięku.
Zapraszamy dzieci i dorosłych, solistów i całe rodziny.
Nie trzeba doskonale śpiewać, żeby nagrać kolędy i sprawić sobie i swoim bliskim niepowtarzalny prezent na święta. Przygotowanie do nagrań nie zabierze wiele czasu, w końcu od wielu lat wszyscy śpiewamy kolędy są głęboko zakorzenione w naszej tradycji.

Damian Czarnecki – na co dzień zajmujący się pracą
z dorosłymi i dziećmi, muzyką i nagraniami – potrafi pomóc przygotować się do nagrań, doradzić tak, aby powstałe nagrania miały wysoką jakość artystyczną, a praca przy nich była niezapomnianą przygodą i przyjemnością.

Do dyspozycji – bezpłatnie – profesjonalne podkłady muzyczne do kolęd i piosenek świątecznych.

W promocji świątecznej obowiązują specjalne ceny studia.
Koszt pierwszej godziny sesji nagraniowej to 99 zł, każde kolejne 30 minut to 50 zł.

.

JARMARKI BOŻONARODZENIOWE w Folwarku Bródno

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Folwarku Bródno- 22-23 grudnia 2018. Regionalne pyszności, rękodzieło i ciekawe bezpłatne rodzinne atrakcje.

.

Mappingi w Muzeum Pałacu w Wilanowie

Są takie wieczory w Wilanowie, kiedy fasada pałacu zmienia się nie do poznania… Nie ma na niej wówczas charakterystycznego wilanowskiego żółcienia, można za to obserwować prawdziwą feerię barw i świateł połączonych z barokowymi dźwiękami – mappingi.

Mapping to trójwymiarowy pokaz łączący światło, obraz i dźwięk. Jest wyświetlany na fasadzie pałacu i wykorzystuje jego elementy architektoniczne do stworzenia iluzji ożywionego budynku. Podczas mappingów w oknach pałacowych pojawiają się król Jan III i królowa Marysieńka, widzowie są świadkami m.in. wjazdu orszaku oraz pokazu tańców dworskich.

Zapraszamy w piątki, soboty i niedziele o godz.:
↪ 17.30 – „Bajka o królewskiej wydrze”
↪ 18.30 – „Powrót króla”
↪ 19.30 – „W Wilanowie król jest jeden”

↪ dodatkowe dni z pokazami mappingów: 6, 25, 26 grudnia, 1 stycznia, 14 lutego

UWAGA! W niedziele 9 i 16 grudnia nie będzie mappingu o godz. 17.30, a wyświetlony zostanie o godz. 20.30. Zmiana jest spowodowana koncertem odbywającym się w pałacu.

Jeden pokaz trwa ok. 15 minut. Wstęp na mapping zawiera się w cenie biletu do Królewski Ogród Światła.

KOSZT: 20 zł bilet zwykły, 10 zł bilet ulgowy, dzieci do lat 7 bezpłatnie (bez biletu)

BILETY można kupić w:
↪ kasie na przedpolu (żółty domek)
↪ automacie biletowym na przedpolu
↪ budkach z biletami na przedpolu
↪ przez internet: www.bilety.wilanow-palac.pl
↪ przez e-Bilet: https://bit.ly/2y6ejKn

LIMITY WEJŚĆ NA DANĄ GODZINĘ w weekendy

W związku z dużą liczbą osób odwiedzających ekspozycję w soboty i niedziele na daną godzinę obowiązują limity sprzedaży biletów (1500 biletów na każdą godzinę, tj. 17.00–18.00, 18.00–19.00 itd.). Oznacza to, że kupując bilet na sobotę lub niedzielę, muszą Państwo wskazać nie tylko dzień, ale też przedział godzinowy WEJŚCIA do Królewskiego Ogrodu Światła. Na terenie ekspozycji mogą Państwo przebywać tak długo, jak Państwo chcą. Ograniczenia wprowadzamy ze względów bezpieczeństwa.

.

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.