Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (1– 2 lutego)

I pierwszy miesiąc nowego roku już za nami. Nie wiem jak Wy, ale ja czuje się jakby Sylwester był wczoraj i nie mogę uwierzyć, że za rogiem już luty. A co najgorsze, zimy jak nie było, tak nie ma, a do ferii pozostały niecałe dwa tygodnie. Jeżeli planujecie ferie w mieście zerknijcie na zestawienie półkolonii, które dla Was przygotowałam. Tymczasem, łapcie Weekendową Zajawkę z całą masą atrakcji!

Spis treści:

sobota, 1 lutego

“WYSTAWA GIGANTÓW” w Galerii Północnej [Targówek]

“WYSTAWA GIGANTÓW” w Galerii Północnej jest dostępna od dziś aż do 29 marca. Szukajcie jej na 1. piętrze galerii, naprzeciwko sklepu CCC. Czynna jest codziennie w godzinach 10:00 – 22:00, w niedzielę (również niehandlowe) do 21:00.

Była modliszka, patyczaki, karaczany i skorpion – dużo radości dla młodego przyrodnika! Wisienką na torcie są trzy mikroskopy – za ich pomocą dzieci mogą samodzielnie obejrzeć różne preparaty. Nawet te całkiem nieduże dzieci, bo… na miejscu dostępne są stołeczki.

To fajna okazja, żeby przyjrzeć się, jak wygląda z bliska oko owada, skrzydło muchy czy kryształki soli. Poza tym dostępny jest też mikroskop cyfrowy – za jego pomocą można wyświetlić obraz w dużym powiększeniu na ekranie telewizora (ja oglądałam korę lipy!).

Co można zobaczyć na Wystawie?
? modliszka,
? szarańcza,
? skorpion cesarski,
? ślimak achatina,
? wij afrykański,
? liściec olbrzymi,
? karaczany,
? straszyki, w tym straszyk olbrzymi,
? patyczaki.

Nowy pokaz w Planetarium – Inne Ziemie [Śródmieście]

Licz to pulsar – umarła gwiazda, która obraca się 160 razy na sekundę. Powstał kilkaset milionów lat temu, w wyniku wybuchu supernowej. Licz znajduje się w gwiazdozbiorze Panny, a jego nazwa pochodzi ze świata fantastyki, gdzie jest określeniem potężnych istot nieumarłych. Idealnie pasuje do gwiazdy, która „umarła”, a nadal świeci.

W latach 90. prof. Aleksander Wolszczan odkrył wokół Licza trzy planety – pierwsze planety pozasłoneczne. Czy może istnieć na nich życie?

Pulsary to supergęste obiekty, silnie namagnesowane, wysyłające w kosmos sygnały radiowe niczym latarnie morskie. Ich błyski dorównują regularnością zegarom atomowym. Na planetach orbitujących wokół pulsara panują niezwykle trudne warunki dla przetrwania życia. Dlatego też poszukujemy kolejnych planet-kandydatek, wokół „zwykłych” gwiazd, w ekosferze. Chcielibyśmy znaleźć ich jak najwięcej, jak najbliżej i być może wysłać na nie wiadomość o naszym istnieniu.

Czy damy radę? Jak próbujemy to robić? Czy znajdziemy ślady zaawansowanych cywilizacji pozaziemskich? – na te pytania będziemy szukać odpowiedzi w trakcie pokazu.

? Bilet ulgowy: 16 zł
? Bilet normalny: 22 zł

Dzień otwarty – Gry i zadania matematyczne dla dzieci [Mokotów]

Gry i zadania matematyczne – zafunduj swojemu mózgowi kompleksowy trening!

1 luty – w ramach dnia otwartego w Better Academy zapraszamy dzieci na warsztaty matematyczne. Będziemy ćwiczyć szare komórki, aby zwiększyć swój potencjał umysłowy.

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW NA DZIEŃ OTWARTY!
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy do zapisów:

kontakt@betterleaders.eu
tel: 503 302 245
formularz: https://www.betteracademy.pl/dzien-otwarty-1-02-20/

Harmonogram wydarzenia:

8-9 lat – zabawy z tabliczką mnożenia w godzinach 12.00-13.00

10-12 lat – ułamki nie takie straszne w godzinach 13.30-14.30

W dniu otwartym rozpoczynamy zapisy na zajęcia w semestrze wiosennym.

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZISIAJ!

Z Dalekiego Wschodu – Mongolia [Mokotów]

Kiedy surowy klimat mocno daje w kość, trzeba sobie jakoś umilać życie. Dobrze wiedzą o tym mieszkańcy Mongolii, którzy w zaciszu swoich jurt wcinają chrupiące pierogi, czyli kuushuur.
Mongolski comfort food w Little Chef już w najbliższą sobotę, zapraszamy!

Mały Kucharz, (4-6 lat)
1 luty (sobota), godz 9:00-10:00

Duży Kucharz (7-10 lat)
1 luty (sobota), godz 10:30-12:00

Nastoletni Kucharz (10-16 lat)
1 luty (sobota), godz 12:30-14:00

?Zapisy: http://bit.ly/2krSZfS

Kaligrafia japońska dla każdego! – Nice Letter Studio [Śródmieście]

Zapraszamy na warsztaty z kaligrafii japońskiej.
Sobota 1 lutego, od 10:00-13:00.

Zajęcia poprowadzi dr Joanną Zakrzewską, która posiada IV stopień mistrzowski kaligrafii japońskiej szkoły Seifū!

Kaligrafia japońska jest jak muzyka śpiewana pędzlem. Ma swój rytm i melodię, za którymi kryją się znaczenia znaków-słów. Urzeka Zachód swoją oryginalnością, malarskością, ekspresją, a może przede wszystkim tajemniczością.

Tajniki japońskiego pisma zgłębiać będziemy na 3 h warsztatach pisma wzorcowego kaisho.
Jest to rodzaj pisma od którego również japońskie dzieci zaczynają swoją przygodę z kaligrafią. Znaki są bardzo czytelne, kreski oddzielone od siebie, o architektonicznej harmonii. Warsztaty skierowane są zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych (osoby zaawansowane proszone są o wcześniejszą informację).

Każdy wyjdzie z warsztatów z własnoręcznie napisanym znakiem. Wszystkie przybory zapewnia organizator.
Przynosimy ze sobą dobry humor i cierpliwość.

Zajęcia prowadzi nauczycielka z ogromnym doświadczeniem:
dr Joanna Zakrzewska – japonistka (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), kaligraf i iluminator, wykładowca w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku (lektorat języka japońskiego, Historia i Kultura Japonii, kaligrafia), doktorat uzyskała w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Grafiki.
Naukowo zajmuje się estetyką sztuki japońskiej, w szczególności kaligrafii i malarstwa tuszowego. Posiada IV stopień mistrzowski kaligrafii japońskiej szkoły Seifū. Jest również absolwentką Krakowskiej Szkoły Kaligrafii, Iluminatorstwa i Dziedzin Pokrewnych. Prowadzi warsztaty i pokazy kaligrafii łacińskiej i japońskiej oraz iluminacji. Aktywnie działa zarówno na polu akademickim (monografia „Sakuteiki –zapiski o zakładaniu ogrodów”, „Prze-myśleć piękno. Estetyka kaligrafii japońskiej”, liczne publikacje naukowe, wykłady konferencje) oraz artystycznym (wystawy indywidualne i zbiorowe oraz warsztaty).

Cena jednych zajęć: 150zł / 3h
Gwarancją zarezerwowanego miejsca jest uiszczenie zaliczki,
pozostałą kwotę można wpłacić później.

Sobotnie zajęcia trwają 3 godziny, każdy we własnym zakresie, według własnych potrzeb może skorzystać z przerwy kawowo-herbacianej :)

Cena kursu obejmuje wszystkie materiały dostępne na zajęciach.
Na miejscu zawsze ugościmy herbatą bądź kawą ;)

Ze względu na Wasz komfort pracy, liczba miejsc jest bardzo ograniczona, zgłoszenia przyjmujemy mailowo: niceletterstudio@gmail.com

Nice Letter to nowy punkt na literniczej mapie Warszawy!
Miejsce pełne pasji – pracownia kreatywna z obszernym zapleczem warsztatowym.
Będziemy się z Wami dzielić całą naszą wiedzą i doświadczeniem.

Zajęcia odbywają się w pracowni Nice Letter Studio na ul.Wspólnej 57/14.

Do zobaczenia!

Bal karnawałowy “W świecie bajek” [Bielany]

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od roku do czterech lat na wielki bal karnawałowy “W świecie bajek” ❄️?

Bal odbędzie się 1 lutego, w godz. 10:00-11:00 w przedszkolu Ciuchcia Puch Puch Bielany, przy ul. Klaudyny 28a ☺️

Już w sobotę (1.02) zaprosimy wszystkie dzieci na wielki bal karnawałowy z Kubusiem Puchatkiem, Królewna Śnieżką, krasnoludkami i innymi wspaniałymi postaciami z bajek! ?

Wkrótce odbędzie się wielki bal karnawałowy pt. „W świecie bajek”. Tego dnia maluszki spotkają znane i lubiane postacie, takie jak: Królewna Śnieżka, Jaś i Małgosia, wesołe krasnoludki czy miły Kubuś Puchatek. W programie balu mnóstwo atrakcji, m.in. wspólne naprawianie chatki z piernika, poszukiwania zaginionego pantofelka oraz szalony zimowy kulig! Ponadto weźmiemy udział w zabawach przy muzyce, konkursach z balonami i rozwiązywaniu ciekawych zagadek. Na koniec wykonamy jedyne w swoim rodzaju maski karnawałowe z wykorzystaniem krepiny, kolorowych piórek oraz cekinów.

✨✨Rodziców serdecznie prosimy o przygotowanie dzieciom strojów karnawałowych ✨✨

Prosimy o zgłaszanie uczestnictwa. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Koszt zajęć 25 zł.

Zapisy:

?Przedszkole Ciuchcia Puch Puch Bielany (ul. Klaudyny 28a)
? 660-718-942/bielany@puchpuch.pl

Do zobaczenia?

Bal karnawałowy “Podwodny świat” [Targówek]

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od roku do czterech lat na wielki bal karnawałowy “Podwodny świat” ❄️?

Bal odbędzie się 1 lutego, w godz. 10:00-11:00 w przedszkolu Ciuchcia Puch Puch Zacisze, przy ul. Łokietka 7☺️

Już w sobotę (1.02) przypłyną do nas syrenki, które zabiorą wszystkich na dwór Neptuna – króla mórz i oceanów, który wyprawi wielki bal karnawałowy. Nikt z nas nie gościł jeszcze w podwodnej krainie, dlatego postaramy się nie tylko dobrze bawić, ale i zwiedzić jak najwięcej. Ciekawi świata będziemy szukać złota na podmorskiej Alasce, sprawdzimy też, gdzie tańczą tango, a gdzie rock’n’roll. Weźmiemy także udział w pokazie karnawałowej mody. Jak to na balu bywa, naszym zabawom towarzyszyć będą muzyka, tańce, korowody i pląsy. W programie również samodzielne wykonanie karnawałowych masek oraz wesoły konkurs z nagrodami ??‍♀️

Księżniczki i rycerze, biedroneczki i tygryski – przybywajcie!???

✨✨Rodziców serdecznie prosimy o przygotowanie dzieciom strojów karnawałowych ✨✨

Prosimy o zgłaszanie uczestnictwa. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Koszt zajęć 25 zł.

Zapisy:

?Przedszkole Ciuchcia Puch Puch Zacisze (ul. Łokietka 7)
? 600-416-500/zacisze@puchpuch.pl

Do zobaczenia?

Morze | spektakl-koncert [Mokotów]

Co jeśli Morze żyje? Jeśli ma uczucia i emocje? Co kryją głębiny i podwodne światy? O czym chcą nam opowiedzieć? Zanurkujmy w świat wyobraźni i dźwięków. Zanurzmy się w opowieść o zmiennych nastrojach wody, samotnych skałach i wrażliwych muszlach. Piosenki grane i śpiewane na żywo poprowadzą dzieci po kolejnych magicznych zakątkach morskiej krainy. Kto wie, dokąd zawędrujemy? Co odkryjemy? Porzućmy przyziemne wyobrażenia i dajmy się ponieść na falach ku MORZU możliwości.

Multimedialny koncert dla dzieci w wieku 4+
Premiera: 1 czerwca 2019

Koncepcja, reżyseria, scenografia: Pia Partum
Koncepcja, muzyka, teksty piosenek: Barbara Wrońska
Przygotowanie zespołu muzycznego: Dagna Sadkowska
Przygotowanie wokalistek: Sean Palmer
Kuratorka: Maria Wilska
Reżyseria światła: Jacqueline Sobiszewski
Wizualizacje, projekt graficzny: Aleksandra Ołdak

Obsada:

Olena Dumała (klawisze/flet)
Jan Głozak (perkusja)
Ida Górczyńska (skrzypce)
Kajetan Hawryluk (trąbka)
Karolina Laskowska (wokal)
Marianna Mroczkowska (wokal)
Pola Szczycińska (wokal)

Czas trwania 40 min
Bilety: 20 zł

Koncert powstał w ramach projektu „Warsztaty i słuchowiska muzyki współczesnej dla dzieci i młodzieży wykonywane przez Młodą Orkiestrę Nowego Teatru”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Darmowe Warsztaty Rolkowe – pomagamy Jankowi [Praga-Południe]

Zapraszamy na darmowe warsztaty rolkowe na Zimowy Narodowy

Postanowiliśmy połączyć siły i spróbować pomóc jednemu z naszych kolegów – Jankowi z Nightskating Białystok, u którego zdiagnozowano bardzo rzadki nowotwór – NUT Carcinoma – jest pierwszym pacjentem w Polsce z takim rozpoznaniem.

Fundacja Znajdź Pomoc szuka ośrodka poza Polską, który zapewni jak najlepszy poziom leczenia, jednocześnie zbierając na to środki. W imieniu Fundacji oraz Janka, bardzo prosimy o pomoc w zebraniu środków oraz udostępnienie informacji dalej: https://znajdzpomoc.pl/marzenia/janek-perkowicz/

Terminy Warsztatów:

01 Luty – Skatepark

13:00-14:00 Rollschool – szkoła jazdy na rolkach i wrotkach – dzieci (bladecross) i dorośli

16:30-17:30 Akademia Rollinn – dzieci i dorośli

18:00-19:00 I Love Rolki – dzieci i dorośli

02 Luty – Skatepark

11:00-12:00 Black & Yellow Skating – dzieci

Podczas warsztatów na strefie Chillout dostępne będzie stoisko Fundacji, która poprowadzi również warsztaty naukowe dla dzieci.

Zapraszamy serdecznie :)

UWAGA!!!
Podczas warsztatów obowiązuje obowiązek jazdy w KASKU. Osoby, które go nie posiadają mogą bezpłatnie pożyczyć w wypożyczalni Akademia Rollinn na terenie Zimowy Narodowy

Mali Einsteini: Kolory [Targówek]

1 lutego, sobota
I grupa – godz. 10.00 (dzieci 6-9 lat), II grupa – godz. 11.00 (dzieci 4-5 lat), III grupa – godz. 12.00 (grupa mieszana).

Opłata: karnet luty (3 zajęcia) 75 zł, pojedyncze zajęcia 30 zł. Obowiązują zapisy.

Kolory nie istnieją – fizyczne eksperymenty z kolorami.

Mali Einsteini czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat.

Pytanie. Działanie. Odpowiedź.

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/warsztaty-sobotnie/mali-einsteini/mali-einsteini-kolory

Wielka Uczta Warszawska #3 [Praga-Południe]

Warszawo, czy jesteście gotowi❓
Wielka Uczta Warszawska powraca❗ ?

To jedna z obowiązkowych pozycji w kalendarzu tej zimy, OBOWIĄZKOWO❗

Wielka Uczta to sposób na odkrywanie smaków, poszukiwanie kulinarnych uniesień i zaspokajanie apetytów! ?Formuła spędzania czasu przy jedzeniu znana doskonale w europejskich miastach – ponownie w Warszawie❗

A co w menu Wielkiej Uczty❓❗ Tylko najlepsze specjały❗ ???? W jednym miejscu spróbujesz kultowych pozycji ulubionych warszawskich lokali gastronomicznych ?????? jak i kupisz świeże produkty na wynos czy wypijesz najlepsze trunki❗???#BędzieSięDziało Próbuj, kosztuj i degustuj – przez cały weekend❗ Poznaj nowe smaki i wróć do tych zapomnianych :)

Zaproś rodzinę, znajomych! Na Wielkiej Uczcie siadamy przy wspólnym stole. #NajdłuższaŁawaBiesiadna Będziemy jeść, pić i rozmawiać❗ ???

Wielka Uczta to raj nie tylko dla podniebienia.

Na scenie wraz z naszymi partnerami planujemy bardzo bogaty program, m.in. livecooking, konkursy z nagrodami. Wszystkie aktywności odbywające się w ramach imprezy będą BEZPŁATNE i dostępne dla każdego. SZCZEGÓŁY WKRÓTCE❗

? Jeśli jesteś wystawcą, partnerem, sponsorem, odezwij się do nas❗ Przygotuj się na największa zimową ucztę. Ucztuj z nami❗

Luty zapowiada się przesmacznie❗ Do zobaczenia❗
Kiedy: 1-2 lutego
Gdzie: Centrum Praskie Koneser
WEJŚCIE BEZPŁATNE
#MożnazPsem

Bal karnawałowy dla dzieci [Wilanów]

Zapraszamy na BAL KARNAWAŁOWY dla Dzieci, który odbędzie się 1.02.2020 r. w siedzibie głównej na Kolegiackiej 3.

Będzie to niezapomniana podróż po świecie dla wszystkich uczestników
Bal dla dzieci w wieku 3-7 lat
Zapisy telefoniczne oraz w recepcjach CKW!

Poranki filozoficzne w Polskim [Śródmieście]

PORANKI FILOZOFICZNE W POLSKIM to cykl spotkań edukacyjnych realizowanych od 2014 roku wspólnie z Pracownią Filozoficzną EUREKA mający na celu zachęcenie dziecka do samodzielnego myślenia oraz dodawanie mu odwagi w zadawaniu trudnych pytań i w domaganiu się odpowiedzi na nie od nas – dorosłych. Uczestnicy warsztatów dyskutują na zadane tematy ucząc się werbalizowania myśli, argumentowania swojego zdania czy reagowania na wypowiedź rozmówcy. Prowadzącym zajęcia filozofkom towarzyszą aktorzy Teatru Polskiego, którzy prezentują fragmenty książek stanowiące przyczynek do dyskusji.

Dzięki rozbudzonej podczas zajęć potrzebie filozofowania dzieci otrzymują narzędzia, które pozwalają im lepiej nazwać i zrozumieć otaczający świat, a tym samym budować swoje poczucie bezpieczeństwa w rodzinie, w kontaktach z dorosłymi, a także w grupie rówieśniczej.

Warsztaty odbywają się w trzech grupach:
o godz. 10:00 grupa 6–8 lat
o godz. 11:00 grupa 9–10 lat
o godz. 12:00 grupa 11–15 lat

W warsztatach dzieci uczestniczą samodzielnie – prosimy o nabywanie biletów wyłącznie dla dzieci.
Wejście przez Scenę Kameralną od ul. Sewerynów.

INFORMACJE I REZERWACJE:
Biuro Obsługi Widzów tel. 22 505 92 20, e-mail: rezerwacje@teatrpolski.waw.pl
Udział w warsztacie: 12 zł/os.
Karta Młodego Filozofa: 210 zł/os całoroczny karnet na warsztaty. Karnet nie podlega zwrotowi.
Bilety można też nabyć drogą elektroniczną: https://teatrpolski.waw.pl/pl/cykle_i_wydarzenia/cykle/?id_act=812
Liczba miejsc ograniczona

TEMATY PORANKÓW FILOZOFICZNYCH W SEZONIE 2019/2020:
https://teatrpolski.waw.pl/pl/cykle_i_wydarzenia/cykle/?id_act=812

Serdecznie zapraszamy!

Zachęta miga rodzinnie! Na wystawie Radka Szlagi [Śródmieście]

https://www.facebook.com/zacheta/videos/2593287180719421/

Zapraszamy na spotkanie z cyklu “Zachęta miga rodzinnie!” Oprowadzanie i warsztaty w polskim języku migowym na wystawie “Radek Szlaga. Miejsca, których nie miałem zamiaru zobaczyć”.

wstęp w cenie biletu rodzinnego 18 zł, zbiórka w holu głównym
obowiązują zapisy: d.kotowski@zacheta.art.pl

Wystawa prezentuje najnowsze prace artysty, który jest malarzem, ale jego dzieła nie są typowymi obrazami w ramach. Radek Szlaga przerabia swoje własne obrazy w taki sposób, że przypominają kolaże, sztandary, proporce. Zszywa ze sobą ich fragmenty, prezentuje to, co zwykle pozostaje po drugiej stronie płótna. Artysta dużo podróżuje i interesuje się różnymi wariantami odwzorowania świata: mapami czy globusami. W ramach warsztatów — zainspirowani pracami Szlagi —zaprojektujemy własną flagę lub proporzec.

Bal Karnawałowy z Czocherem [Mokotów]

Przedszkole Akademia Młodych Talentów zaprasza na Bal Karnawałowy z Czocherem

Bal przeznaczony jest dla dzieci w wieku 1-6.

Program Balu:
– Powitanie Gości
– Ogłoszenie konkursu na najpiękniejszy kostium karnawału
– Tańce pod okiem prowadzącego Piotra Boruty
– Występ Czochera
– Konkurs taneczny
– Pokaz magii oraz żonglerki
– Wyniki konkursu na najpiękniejszy kostium
– Dyskoteka

Kilka słów o Czocherze:
Świat wg Czochera” to improwizowana próba spektaklu, który nigdy nie będzie miał oficjalnej premiery, bowiem rutyna niszczy zdrowy śmiech i spontaniczne reakcje, a właśnie one są gwarancją dobrej zabawy i podstawą poczucia humoru. Spotkanie z Czocherem wywołuje u dzieci wiele radości i pozytywnych emocji.
Spotkanie z Czocherem działa także stymulująco i edukacyjnie.W piosenkach i tekstach dzieci słyszą m.in. o myciu zębów, akceptacji czy tolerancji.
Czocher jest uwielbiany przez dzieci!

Podczas balu zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na mały poczęstunek.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy na adres mailowy a.malczyk@szkolamusicalowa-amt.pl

WSTĘP WOLNY!!!

Festiwal Kultury Japońskiej [Bródno]

Zapraszamy po raz kolejny do Domu Kultury Świt na Festiwal Kultury Japonii!

Szczegółowy program*:

Scena:
10:00 – “Wilcze Dzieci”**
12:15- “Grobowiec świetlików”**
13:50 – pokaz tradycyjnej japońskiej szermierki
14:00- “Kwiat wiśni i czerwona fasola”**

Zajęcia:
10:00-16:00 – origami/ pisanie imion
10:00-16:00 – zajęcia dla dzieci z tworzenia flagi japońskiej
10:00-16:00 – konkurs krzyżówkowy z nagrodami
10:30-11:00 – Zajęcia z pracowni rysunku komiksowego w stylu manga (grupa I)
11:00-11:30 – Zajęcia z pracowni rysunku komiksowego w stylu manga (grupa II)

Stoiska:
10:00-16:00 – Tajfuny – www.tajfuny.pl
10:00-16:00 – stoisko z folderami dotyczącymi Japonii od Ambasady Japonii

____________________________

Bal Karnawałowy dla dzieci [Bemowo]

Karnawał to czas, na który czekają najmłodsi.
To moment, kiedy można przebierać się do woli!
Zabawy karnawałowe dla dzieci to przede wszystkim właśnie możliwość przeistaczania się w inne osoby czy postacie, a nawet zwierzęta!
Dlatego zapraszamy Wasze pociechy 1 lutego o godz 15:00 (sobota) na 2 godziny super zabawy.
A w programie między innymi :
✔ dyskoteka karnawałowa
✔ gry i zabawy taneczne
✔ zabawy z chustą animacyjną
✔ skręcanie balonów
✔ zapewniamy napoje oraz słodkie co nieco dla dzieci
✔ konkurs na najlepsze przebranie karnawałowe
✔ wybór Króla i Królowej Balu
* dla zwycięzców upominek od klubu

Zapraszamy dzieci w wieku 2- 4 lata godz 15:00
4+ godz 17:00

Specjalny strój wskazany :)

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy już teraz do zakupu biletów.
Obowiązuje zmiana obuwia oraz przestrzeganie regulaminu klubu.

Dane do przelewu :
97 1050 1025 1000 0092 3784 4171
SMART-FIT MAMA&KID
ul. Batalionów Chłopskich 78, 01-308 Warszawa
Tytułem: Bal Karnawałowy, ilość dzieci, imię i nazwisko

Przedstawienie „Baśniowy pokoik” [Ursus]

Biblioteka Publiczna im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy oraz Teatr Dobrego Serca zapraszają na przedstawienie teatralne „Baśniowy pokoik” dla dzieci do lat 10.

„Baśniowy pokoik – to wielkie marzenie niepoprawnego Pieska, który porzuca rodzinną budę i kochającego Tatę, by zdobyć pierwszą nagrodę na wystawie psów w Mieście Róż.

Niestety róże mają też kolce! Czy Piesek odda swą miskę i obrożę, by móc trochę się pobawić? Czy zamiast „baśniowego pokoiku” zyska pchły na grzbiet? Wszystko skończyłoby się może źle, gdyby nie Biały Kotek idący za nim łapa za łapą. Ale… Co na to wszystko powie Tata?!

„Baśniowy pokoik” to przypowieść o piesku niepoprawnym i kochającym tacie!”

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

Kiedy: 1.02.2020, godz. 11:00
Gdzie: Filia “Gołąbki”, ul. Czerwona Droga 6

Karnawałowy Koncert w Akademii Harmonika [Targówek]

Karnawałowy Koncert w Akademii Harmonika

Zapraszamy na wyjątkowy Koncert Karnawałowy w Akademii Harmonika w wykonaniu Mamy Śpiewamy

? 1.02 (sobota) godz. 10:30
? 35 zł / dziecko+jeden opiekun (15 zł – kolejny opiekun)
55 zł / rodzeństwo+jeden opiekun (15 zł – kolejny opiekun)
? czas trwania ok. 45 minut
? obowiązują zapisy: 502 296 085

Mamy Śpiewamy:
? to profesjonalni muzycy, wyszkoleni gordonkowcy i wokaliści,
? tworzą wartościową muzykę składająca się głównie z własnych kompozycji,
? poprzez zabawę udowadniają, że muzyka jest w każdym z nas?
? stymulują zmysły dzieci -?słuch, ?wzrok oraz ✋dotyk,
? poprzez ruch kształtują równowagę i propriocepcję,
? integrują sensorycznie,oraz rozbudzają wyobraźnię muzyczną.

Podczas koncertu artyści słuchają dzieci, podążają za nimi, a wszyscy dorośli poprzez aktywne uczestnictwo i muzykowanie stają się inspiracją dla nich?‍?‍?‍?. Wykorzystywane są pomoce sensoryczne takie jak: piórka, bańki mydlane, szarfy gimnastyczne, pacynki, chusty, perkusjonalia i wiele innych.

Koncert polecamy dzieciom, kobietom w ciąży oraz całym rodzinom?

Mamy Śpiewamy to projekt muzyczny, który współtworzą trzy mamy: Ania Szfraniec – wokal i klawisze?, Tatiana Szafraniec – wokal i perkusjonalia?oraz Zofia Moląg-Kopeć – wokal i wiolonczela?.

A oto krótka zapowiedź tego, co czeka nas na koncercie?
https://www.facebook.com/102579331136431/posts/165374208190276/

niedziela, 2 lutego

Chiński Festiwal Światła | Warszawa 2019/20 [Bemowo]

Fort Bema zabłyśnie setkami kolorów!

Kiedy: 30.11.2019 – 02.02.2020
Gdzie: Fort Bema
Bilety: https://chinskifestiwalswiatla.pl/

Chiński Festiwal Światła to wielowiekowa chińska tradycja, obchodzona od dynastii Han. Wystawa świetlna składa się z 34 konstrukcji stalowych, pokrytych kolorowymi tkaninami. Są one podświetlone setkami tysięcy żarówek led, częściowo także z elementami neonowymi. Każda bryła została misternie zaprojektowana i starannie wykonana tak, aby wzbudzała podziw i zachwyt nie tylko rozmiarem, ale kolorem, kształtem. Większość figur związana jest ściśle z kulturą chińską, a więc nie mogło zabraknąć motywów: kwiatowych, zwierzęcych takich jak smok czy panda, lampiony. Bryły niekiedy sięgające 4 metrów wysokości lub 20 metrów długości robią wrażenie nie tylko na najmłodszych odbiorcach, ale także u dorosłych wywołują niemałe zaskoczenie. Przygoda z Festiwalem zacznie się na wejściu. Zwiedzających witać będzie kolosalna brama o wymiarach 12 metrów szerokości i 5 metrów wysokości.

Chiński Festiwal Światła odwiedził już kilka europejskich państw: Holandię, Niemcy, Litwę, Białoruś. Festiwal spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem także w Nowym Jorku. Świadczy o tym ogromna ilość odwiedzających i mnóstwo pozytywnych komentarzy. W każdym państwie Festiwal odwiedziło od 150 tysięcy nawet do 200 tysięcy osób. Po spektakularnym sukcesie za granicą, przyszedł czas na Polskę.

Ten Festiwal to nie tylko wspaniała wystawa świetlna, ale to także idealna okazja do pogłębienia wiedzy o kulturze chińskiej. W całym okresie trwania Festiwalu będzie odbywał się jarmark tradycyjnego chińskiego rynku rękodzielniczego. Dla spragnionych i głodnych na terenie wydarzenia będzie wyznaczona część gastronomiczna oraz inne stoiska wystawiennicze.

„Praga sensorycznie” [Praga-Północ]

https://www.facebook.com/muzeum.warszawskiej.pragi/videos/10158408243209298/

„Praga sensorycznie” to wystawa w Muzeum Warszawskiej Pragi, na której muzealną przestrzeń można eksplorować wszystkimi zmysłami! Wystawa powstała z myślą o rodzinach z dziećmi. Angażując wszystkie zmysły – wzrok, słuch, dotyk, węch, a także zmysł równowagi i koordynacji – poznamy historię prawobrzeżnej Warszawy.

Wydarzenia towarzyszące wystawie:
? Spacery sensoryczne dla rodzin | „Praga sensorycznie”
? Spacery sensoryczne dla dorosłych | „Praga sensorycznie”
? Sensory Praga walks in English | „Praga sensorycznie”
? Relaksacje multisensoryczne dla dorosłych | „Praga sensorycznie”
? Zmysły w mieście | „Praga sensorycznie”
? Zabawy z kuratorką – spotkania rodzinne | „Praga sensorycznie”
? Doświadczenie sensoryczne twórczą inspiracją – spotkanie dla rodziców lub opiekunów dzieci w wieku 2–5 lat
? Niedziele dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu

Pełny program wydarzeń towarzyszących:
http://bit.ly/Sensoryczne-Wydarzenia

?️ O WYSTAWIE

Umieszczone na ekspozycji obiekty – najbardziej charakterystyczne budynki i miejsca prawobrzeżnej Warszawy z okresu XIX i XX wieku – odnoszą się do współczesnego układu przestrzeni miejskiej. Dzięki temu doświadczenia zdobyte w czasie zwiedzania wystawy można wykorzystać podczas spacerów po mieście. ?‍♀️

Wiele wrażeń rejestrujemy nieświadomie, choć wywołują w nas przeróżne emocje. Niektóre doświadczenia budzą w nas spokój, inne przytłaczają, a jeszcze inne wyzwalają radość i chęć życia.
Przy tworzeniu instalacji na wystawie skorzystaliśmy z zasad integracji sensorycznej, a materiały historyczne i wizualne bezpośrednio wiążą je z daną lokalizacją. Dzięki temu opisywane miejsca można zobaczyć w pierwotnym kształcie, porównać ze stanem obecnym, a także powąchać, usłyszeć i dotknąć. ?

Folder towarzyszący wystawie kierujemy do rodziców i opiekunów, którzy staną się przewodnikami swoich dzieci po wystawie. Mamy nadzieję, że zaproponowane aktywności zachęcą Was do spojrzenia na praską część miasta z innej perspektywy. ?

Kuratorka wystawy: Karolina Jusińska
Pełny kolofon ? http://bit.ly/Praga-Sensorycznie

Muzeum Warszawskiej Pragi
? ul. Targowa 50/52
⏲️ Godziny otwarcia:
wtorek, środa, piątek, sobota, niedziela: godz. 10.00–18.00
czwartek: godz. 10.00–20.00
? W poniedziałki oraz 24, 25, 26 i 31 grudnia Muzeum jest zamknięte dla zwiedzających.

Spektakl dla dzieci: Śpiąca Królewna [Targówek]

2 lutego, niedziela, godz. 17.00
Bilet: 12 zł. Liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy dzieci na przedstawienie Śpiąca Królewna w wykonaniu Teatru Czarodziej.

Będzie to opowieść o królewnie, którą uśpiła zła macocha. Dlaczego? Przyjdźcie zobaczyć. W bajce występują: Król, Królewna, zła czarownica, sługa królewski Kołeczek, smok, rycerz Romisław oraz paź i dama dworu.

Spektakl dla dzieci 3+.

Czas 40 minut.
Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/spiaca-krolewna

Bal Karnawałowy w Klockowni [Bródno]

Gdzie: KLOCKOWNIA Renova Warszawa

Dla kogo: Dzieci od 3-11 roku życia

Kiedy: Niedziela, 2 lutego od godz. 16.00-19.00

W programie między innymi:

– Zabawy taneczne

– Malowanie buziek

– Skręcanie baloników

– Warsztaty tworzenia masek karnawałowych

– Wybór króla i królowej balu

– Wspólne budowanie klockowego pałacu

– I dużo dobrej zabawy

Co trzeba mieć ze sobą:

– dobry humor

– uśmiech od ucha do ucha

– siły do skakania i tańca

– i przyda się też wystrzałowy strój

Zapisy na bal są obowiązkowe – ilość miejsc jest ograniczona.

Bal Karnawałowy jest bezpłatny dla wszystkich, którzy zapiszą się i wykupią nielimitowaną wejściówkę do wybranej Klockowni do dnia 29 stycznia 2020r. Wpłaty można dokonać na konto bankowe mBank 85 1140 0026 0000 3359 7600 1001.

Rezerwacje: renova@klockownia.com , tel 533 334 090

Dodatkowy link do zakupu: https://hello-poland.pl/oferty/bal-karnawalowy-w-klockowni-warszawa-359

ZooEgzotyka – [Praga-Południe]

Zapraszamy na kolejną wystawę zwierząt i roślin egzotycznych połączoną z targami, która odbędzie się 2 lutego 2020r. na ul. Siennickiej 40 w Warszawie.(OSiR Praga)
Tylko tutaj w jednym miejscu będziecie mogli zobaczyć węże, jaszczurki, żółwie, żaby, ślimaki, owady, pająki, mrówki, ryby i rośliny z całego świata!

Zapraszamy serdecznie na nasze wydarzenie oraz stronę internetową, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje:
www.zooegzotyka.pl
Bilety na wydarzenie można nabyć w dniu imprezy w kasach biletowych lub online.

Zakup biletów online:
https://www.bilety24.pl/szukaj?search=zooegzotyka
(Bilety zakupione online upoważniają do wejścia bez kolejki do kas biletowych. Ilość biletów online jest ograniczona!)

INFORMACJE DLA ZWIEDZAJĄCYCH:
godziny otwarcia:
Niedziela 2 lutego: 10:00-16:00

Ceny biletów:
– Bilet wstępu : 15 zł
– Bilet rodzinny: 50 zł
(2 dorosłych+2 dzieci – TYLKO DO ZAKUPU ONLINE)
– Bilet wstępu, dla dzieci poniżej 6 roku życia: za darmo.
Bilety online dostępne są do zakupu online: https://www.bilety24.pl/szukaj?search=zooegzotyka

UWAGA!
Zakup biletów w kasach na miejscu podczas trwania eventu od godziny: 11:00
– Bilet wstępu : 15 zł

Bal karnawałowy dla dzieci “Leśna zabawa” [Włochy]

Zapraszamy dzieci na bal karnawałowy pt. „Leśna zabawa” w ramach cyklu Bajkowe Niedziele!

Gajowy Zając, strażnik lasu wraz z przyjaciółką Wiewiórką zapraszają dzieci do zaczarowanego lasu, w którym na małych gości czekają niespodzianki, konkursy i tańce na leśnej polanie!

Wstęp 10 zł od osoby

Karnawałowe stroje mile widziane!

Prowadzenie balu: aktorzy Teatru pod Orzełkiem

Dla dzieci od lat 3
Czas trwania 1 h 20 min.

Wstęp 10 zł /osoba. Sprzedaż biletów na miejscu (III p.) godzinę przed rozpoczęciem balu.

Przedstawienie dla dzieci “Gdybym był piratem” [Włochy]

Zapraszamy na spektakl dla dzieci w wieku przedszkolnym.

“Gdybym był piratem”
Ahoj, tam na lądzie!!! Zapraszamy Was na pokład statku pirackiego dowodzonego przez najlepszego pod słońcem kapitana Czarnego Tulipana. Poznacie prawdziwy urok życia na okręcie, za którego sterem stoi Hortensja Bajolita z domu Busz. Dowiecie się co to znaczy: „żagle postaw”, „kotwicę rzuć”, jaka jest rola steru i co kryje się pod słowem „halsować”. Będziecie świadkami prawdziwej bitwy morskiej, poznacie niezwykle historie o piratach i nauczycie się, że przyjaźń jest największym skarbem na świecie.

Wstęp: 10 zł
Bilety do nabycia 30 minut przed spektaklem.
Nie prowadzimy rezerwacji biletów.

Muzyczna Japonia – koncert i promocja płyty [Mokotów]

2.02.2020 r. godzina 11:00 i 12:30 , w Centrum Łowicka,
ul.Łowicka 21,
MUZYCZNA JAPONIA – interaktywny koncert rodzinny z cyklu Klasyka Dzieciom , tym razem koncert łączymy z promocją naszej pierwszej płyty MOMOTARO.
W czasie koncertu usłyszymy tradycyjną japońską bajkę pt:” Momotaro”, bajkę zilustruje japońska harfa – KOTO, a w międzyczasie będziemy słuchać i bawić się przy klasycznej i ludowej muzyce japońskiej.
Jak zwykle nie zabraknie tańca , śpiewu i grania na instrumentach, czyli wszystkiego co pozwala RAZEM bawić się muzyką.
Koncerty z cyklu KLASYKA DZIECIOM, organizowane przez grupę Muzyka Łączy to wyjątkowy czas , spędzony rodzinnie, wspólnie muzykując.

Bilety dostępne TYLKO PRZEZ INTERNET :
GODZ.11:00
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/47511/Warszawa/Muzyczna+Japonia/
GODZ.12:30
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/47512/Warszawa/Muzyczna+Japonia/
Po i przed koncertem będzie można kupić naszą płytę MOMOTARO, aby później w domu móc wracać wielokrotnie do tego, co wydarzyło się na koncercie i przeżyć to jeszcze raz.

Koncert jak i płyta przeznaczone są dla rodzin z dziećmi od urodzenia do 7go roku życia.

UWAGA! W dniu koncertu płytę można kupić w promocyjnej cenie (cena regularna to 40 zł)
NASZA PROMOCJA PŁYT WYGLĄDA TAK :

1 płyta kosztuje 35 ZŁ
2 płyty kosztują 60 zł,
3 płyty kosztują 75 zł.

Zapowiedź płyty możecie usłyszeć tu:
https://www.youtube.com/watch?v=8wD_nonsbQk

W koncercie wezmą udział :
Katarzyna Karpowicz – koto, śpiew.
Anna Natalicz – skrzypce, narracja, śpiew.
Eva Piłat – fortepian, prowadzenie, perkusjonalia, flet, śpiew.
Anna Martyniuk-Tofiluk – fortepian, prowadzenie, perkusjonalia, śpiew.

Marona – psia opowieść Rodzinne warsztaty z filmu animowanego [Falenica]

Zapraszamy na wyjątkową animację dla całej rodziny MARONA PSIA OPOWIEŚĆ, a po niej na warsztaty z animacji poklatkowej z Klatka po Klatce warsztaty

?kiedy? 2 lutego?
?o której? film rozpocznie się o 11.00, a po nim odbędą się warsztaty na Wieży Sztuki w Stacji Falenica
Bilet na seans wg. cennika weekendowego: 23zł normalny/ 21 =zł ulgowy

Warsztaty zainspirowane pokazem filmu Marona – psia opowieść
Tematem warsztatów będzie: Moje wymarzone zwierzę. Uczestnicy we współpracy z rodzicami stworzą za pomocą narzędzia jakim jest film animowany, wymarzone zwierzę – niekoniecznie to realne, ale i również. Uruchomimy swoją wyobraźnię.

Będzie rysowanie, kolorowanie, wycinanie, a wszystko po to, by dać życie stworzonemu podczas warsztatów zwierzęciu, które na stole filmowym zostanie ożywione.

Dodatkowo poznamy technikę wycinanki
Krótkie epizody obejrzymy na kinowym ekranie.

Cena warsztatów:
45zł – rodzic/e + 1 dziecko
70zł – rodzic/e + 2 dzieci
Od dzieci poniżej 3 roku życia nie pobieramy opłaty
Uczestnicy rodzic/rodzice z dziećmi od lat +5 do 13 stu
Liczba miejsc: /rodzin / 12
Obowiązują zapisy pod numerem 530 882 809.
Do zobaczenia!

Wiking Tappi [Mokotów]

FILMOWY PORANEK DLA DZIECI (+4)

Wiking Tappi to seria opowieści o dzielnym, dobrodusznym wikingu i jego przyjaciołach, które dzieją się w magicznym świecie rodem z folkloru skandynawskiego. Obok Tappiego i jego nieodłącznego druha, psotnego renifera Chichotka, widz ma okazję poznać chociażby wiedźmę Skrzypichę, trolla Gburka, elfkę Świetliczkę, kruka Paplaka, a ponadto smoki, olbrzymy, skrzaty i wiele innych baśniowych postaci. Jak to w bajkach bywa, są one zarówno dobre, jak i złe, ale nawet te, które z początku wydają się czarnymi bohaterami, dzięki pomysłowości Tappiego wkrótce dołączają do grona jego przyjaciół. W ten oto sposób bajki pokazują, że w każdym tkwi dobro, trzeba jedynie umieć je odnaleźć.

Serial animowany Wiking Tappi, to projekt będący adaptacją książek autorstwa Marcin Mortki, które są niezwykle popularne zarówno w Polsce jak i za granicą.

sala: Broadway
wstęp: 10 zł, bilety do nabycia online lub w DK Kadr

Oprowadzanie kuratorskie | Cała Ziemia parkiem narodowym [Mokotów]

„Cała Ziemia parkiem narodowym” to wpadający w ucho slogan, ale czy zrozumiały? Jak to cała Ziemia, a nasze miasta, autostrady i lotniska, a pola uprawne, obszary zajęte wojną i klęska ekologiczna? Jak to narodowym? Autorka hasła zakłada podbój całej Ziemi dokonany przez któryś z istniejących narodów, czy raczej zjednoczenie wszystkich Ziemian pod jednym kosmicznym sztandarem?

??‍♀️ oprowadzanie Agnieszki Tarasiuk po wystawie Agnieszka Brzeżańska | Cała Ziemia parkiem narodowym

? wstęp wolny

? Agnieszka Brzeżańska | Cała Ziemia parkiem narodowym ?

26 listopada 2019 – 1 marca 2020

? Zachęcamy do zapoznania się z programem edukacyjnym towarzyszącym wystawie: http://bit.do/krolikarnia-program

Światowy Dzień Mokradeł – spacer po Zakolu Wawerskim [Wawer]

Idziemy na największe warszawskie bagna. W 49. rocznicę Międzynarodowej Konwencji o Obszarach Wodno-Błotnych spotykamy się, żeby być razem na mokradłach i porozmawiać o ich znaczeniu oraz szansach ochrony. Zakole Wawerskie to niesamowite olsy, torfowiska, pozostałości starorzeczy i terenów zalewowych Wisły. Kawał dzikiej przyrody bogactwem roślin i zwierząt w środku wielkiego miasta. To też “klimatyzator” poprawiający warunki życia w Warszawie i ogromny zasób węgla w torfie, który może ulecieć do atmosfery w postaci CO2, jeśli nie uda nam się ochronić Zakola przed planami osuszenia i zabudowy. Dobra wiadomość jest taka, że władze Warszawy chcą dziś zachowania tego obszaru dla dzikiej przyrody, ludzi i klimatu. Ale to się uda tylko przy dużym poparciu społecznym. Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych – również włączeniem się w dalsze działania!
Bezpośrednio po spacerze zapraszamy na dyskusję o przyszłości Zakola Wawerskiego w najbliższym lokalu, który otworzy się specjalnie na nasze przyjęcie, czyli Boisko Caffe. (Dziękujemy)

Klub Młodego Odkrywcy [Śródmieście]

Co to jest KMO? To paczka dziewczyn i chłopaków lat 10+ ,zainteresowanych aktywnym odkrywaniem świata nauki i przygod pod opieką naszych wolontariuszy.

Kluby tworzą sieć koordynowaną przez Centrum Nauki Kopernik”

„Klub Młodego Odkrywcy to spotkania, angażujące zajęcia i atmosfera! Dzieci i młodzież mogą wspólnie eksperymentować pod okiem Opiekunów. Dzięki temu zdobywają samodzielnie wiedzę. W całej Polsce i za granicą działa kilkaset tego rodzaju klubów. Centrum Nauki Kopernik – koordynator programu – wzmacnia rozwój KMO przy wsparciu Partnera Strategicznego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.”

Czym zajmuje się naszym KMO? Eksperymentowaniem, badaniem, majsterkowaniem i poznawaniem świata nauki oraz przyrody. Na ostatnim spotkaniu, ekpia zajmowała się kołami zębatymi, przełożeniami i sposobami przeniesienia napędu.

Kontakt do opiekuna klubu: Kris, krzysztof.kocimski@naukaprzygoda.edu.pl

Klubowicze spotykają się w niedzielę, w godzinach 17:00 – 19:30 w domku „OsiemPrzezDwa” w Warszawie.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś dołączyć do zespołu wolontariackiego i pomagać w tym lub innych projektach fundacji, napisz do nas: wolontariat@naukaprzygoda.edu.pl

Wspieraj bezpłatne wydarzenia, które dzieją się w domku OsiemPrzezDwa:
https://patronite.pl/osiemprzezdwa

Warsztaty mydlarskie dla dzieci [Praga-Północ]

Zapraszamy na warsztaty mydlarskie dla dzieci z naszą animatorką Sylwią :) ?????

➡ 2 lutego
➡ 13:00 – 16:00.
Wstęp wolny!

Na warsztatach mydlarskich w Centrum Zarządzania Światem, uczestnicy będą mieli okazję wykonać kostki glicerynowego mydła o przeróżnych kształtach, zapachach i kolorach. ??
Własnoręcznie zrobione, pachnące i kolorowe mydełka, to piękna ozdoba każdej łazienki i oryginalny pomysł na prezent. ?

Na Balonowej 5 Warsztaty dla dzieci [Wilanów]

2 lutego, w niedzielę o godz. 12 zapraszamy na warsztaty literacko-plastyczne zainspirowane doskonałą książką Mikołaja Pasińskiego „Balonowa 5”, z fantastycznymi ilustracjami Małgorzaty Herby. Poukładamy wersy rapu jak Myszki, poćwiczymy taneczne pozy z Nietoperzem, zrobimy portret długoszyjej lamy jak pan Pies.
Poznamy zwariowanych mieszkańców kamienicy podczas wspólnej lektury książki, obejrzymy jej ilustracje na dużym ekranie. Książka nominowana do nagrody w kategorii „obraz” w plebiscycie blogerów Lokomotywa za 2019 r.
Zajęcia dla dzieci od 5 lat, wstęp wolny, zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

Leniwa niedziela – poszukiwania zimy [Śródmieście]

Gdzie ta zima? Skąd do nas przychodzi i gdzie się podziewa przez resztę roku? Na zajęciach odkryjemy tajemnice zimy, stworzymy zimowe ozdoby i prace plastyczne oraz udamy się na poszukiwania zimowego skarbu.

Prowadzenie: Sowaliska

Spotkanie dla dzieci w wieku 6–12 lat

Wstęp: 5 zł, bilety do nabycia na bilety.1944.pl na 2 tygodnie przed zajęciami

Mały Architekt | Darmowe zajęcia w Sealart [Wilanów]

Zapraszamy wszystkie dzieci na próbne zajęcia kursu Mały Architekt. Kurs przeznaczony jest dla dzieci od 6 do 13 roku życia, pragnących wiązać swoją przyszłość z architekturą. Nasi podopieczni są szkoleni z pojęcia perspektywy, uczą się również cieniowania, proporcji oraz myślenia przestrzennego. Kurs przygotowany przez naszą szkołę oparty jest na naszym programie autorskim. Warsztaty prowadzone są przez profesjonalnych architektów oraz studentów architektury.

Jeśli chcesz nauczyć swoje dziecko podstaw architektury rozwinąć jego umiejętności w tym kierunku, to jest to właśnie kurs dla Ciebie!
Do zobaczenia ! :D

Lokalizacja:
* ul. Sarmacka 5, 02-972 Warszawa Wilanów (wjazd od ul. Rycerstwa Polskiego)

Data:
02.02.2020, godz. 10:00 – 11:30

MATERIAŁY:
Wszystkie materiały zapewnione są przez Sealart.

KONTAKT:

Email: kontakt@sealart.pl (nie ma odpowiedzi w przeciągu 24h? Prosimy o sprawdzenie SPAM)

Tel: 608-583-843 (od poniedziałku do soboty w godzinach 11:00 – 19:30)

Bielany tel: 794-583-843 (od poniedziałku do piątku w godzinach 15:30 – 19:30, weekendy 10:00 – 13:00)

Wilanów tel: 794-583-053 (od poniedziałku do piątku w godzinach 15:30 – 19:30, weekendy 10:00 – 13:00)

Legionowo tel: 794 583 056 (od poniedziałku do piątku w godzinach 15:30 – 19:30, weekendy 10:00 – 13:00)

Więcej o naszych kursach dostępne jest na stronie: https://sealart.pl/

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedz na nie dostępne są na: https://sealart.pl/faq/

Blog:

Więcej o rysunku, malarstwie, architekturze i sztuce dostępne jest na naszym blogu: http://blog.sealart.pl

Niedzielne godziny dla rodziny w Pracowni Ceramicznej ADA [Włochy]

Zapraszamy na rodzinne warsztaty ceramiczne w Pracowni Ceramicznej ADA.
Pobyt w pracowni w ramach warsztatów trwa dwie godziny (pomiędzy godz. 10.00-12.00 i 12.00-14.00), koszt warsztatów to 40 zł od rodziny do 4 osób, każda następna osoba 5 zł.

Zapisy: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/18681

Glina jako surowiec naturalny jest ekologicznie czysta i przyjazna człowiekowi. Bezkształtną bryłę każdy może uformować w naczynie czy rzeźbę. Nadać jej jedyny, niepowtarzalny kształt. Każda forma jest dobra. Daje powód do przeżywania radości. Wyzwala pozytywne emocje podczas doświadczeń twórczych. Ma też inne zalety.
Przygotowanie gliny, jej formowanie, zdobienie i wypalanie przybliża wiedzę na temat kultury, sztuki, estetyki, wyczucia bryły, rysunku i malarstwa.
Wokół pracowni gromadzą się różne grupy: dzieci, młodzież, dorośli. Wszyscy mogą spotkać się przy wspólnej pracy, mają możliwość bezpośrednich kontaktów, wzajemnego poznawania się i zrozumienia. Pracownia to miejsce szczególne. Tu można realizować artystyczne projekty i ciekawie spędzić czas wolny. Może nie każdy uczestnik pracowni stanie się artystą, ale na pewno stanie się osobą bardziej wrażliwą na piękno.

Instruktor: Małgorzata Kosko

SoMusic Baby-zajęcia pokazowe (obowiązują zapisy) [Wawer]

SoMusic Baby – zajęcia muzyczne autorstwa Adama Sztaby.

„Obcowanie z muzyką jest dla małego dziecka tak samo ważne jak mówienie, pisanie czy rysowanie. W dzisiejszym wychowaniu muzyka odgrywa jednak dużo mniejszą rolę. Stąd inspiracja do stworzenia autorskich zajęć muzycznych łączących różne rodzaje aktywności.“ – Adam Sztaba


SoMusic to zajęcia umuzykalniające w formie sensoryki muzycznej z elementami improwizacji całościowo angażujące ciało i umysł dzieci. Podczas zajęć pracujemy bazując wyłącznie na autorskich, zarówno pod względem muzycznym jak i tekstowym, utworach, będących bezpośrednim odniesieniem do muzyki klasycznej i ludowej, o bogatej warstwie kompozycyjnej, rytmicznej i aranżacyjnej. Piosenki przeplatane są rytmiczankami i efektami dźwiękowymi, pochodzącymi z różnych dziedzin życia, kojarzącymi się z przeróżnymi miejscami i aktywnościami.

Na zajęciach:
-wprowadzamy dziecko w magiczny świat muzyki,
-bazujemy na autorskim programie kompozytora Adama Sztaby,
-aktywnie słuchamy, improwizujemy, wspólnie tworzymy muzykę.

Zajęcia współtworzy i prowadzi Izabela Skorupka – pisarka, aktorka oraz autorka tekstów.

Zajęcia pokazowe skierowane są do niemowląt i dzieci do 6 roku życia.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY, PONIEWAŻ ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA!

tel.: 511 410 600

Eksperymenty – pokaz robotyczny dla dzieci w Hopsaska! [Praga-Południe]

W dniu 2 lutego przedstawimy dzieciakom pokaz robotyczny. Współczesny świat idzie z postępem technicznym, jest coraz bardziej zautomatyzowany. Serdecznie zapraszamy fanów robotyki na pokaz podczas którego można będzie się dowiedzieć interesujących informacji na temat robotów oraz ich zastosowania. Wprawimy w ruch różne roboty wykonane z klocków Lego, ale nie tylko. Serdecznie zapraszamy wraz z @malyinzynierwarszawa!” Wstęp 29 złotych dziecko z opiekunem.

Misiowy poranek: Bałwanki w Rio, roztańczone zabawy [Bródno]

Misiowe Poranki – to niepowtarzalna okazja do ciekawego i rodzinnego spędzenia weekendowych przedpołudni. To Kino dla najmłodszych dla ~2 – ~7 latków, połączone z autorskimi tematycznymi zabawami Misiowych Przyjaciół. Zajęcia prowadzone są od 2004 roku, wielokrotnie nagradzane w konkursie Słoneczniki portalu CzasDzieci.p

KINO + RODZINNA ZABAWA Z ANIMATORAMI

Najbliższe wydarzenie: 2 lutego, godz. 12:00
BAŁWANKI W RIO – ROZTAŃCZONE ZABAWY,

Misiowi Przyjaciele zapraszamy do energetycznej karnawałowej tropikalnej zabawy w środku zimy. Podczas zajęć nie zabraknie energetycznych tropikalnych tańców, zabawy w limbo i kwiecistych naszyjników. Temperaturę podniosą żywiołowe rodzinne zabawy i karnawałowa muzyka.

Zajęcia dla dzieci 3-7 lat z opiekunami – 1,5 h. Polskie Bajki – do 30 minut, zabawy ok 1 h.
Bilety 18 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments