Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (1-2 sierpnia)

Połowa wakacji za nami, trzymam kciuki za równie udany sierpień, szczególnie, że zaplanowałam kilka wyjazdów. A przed nami weekend pełen atrakcji. Warsztaty, pokazy filmowe, wystawy, czy koncerty. Koniecznie daj znać, gdzie się wybraliście.

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o ciekawych wydarzeniach dla dzieci:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

sobota, 1 sierpnia

Strefa ART Domu ze Sztuką w Koneserze [Praga]

Zapraszamy do strefy oraz galerii Dom ze sztuką na całą masę atrakcji! Wystawy, rozmowy i czytanie bajek dla dzieci – przez cały tydzień!

Strefa zewnętrzna Domu ze Sztuką na placu Konesera – tygodniowe wystawy artystów:

Podczas każdego tygodnia artyści będą zachęcać odwiedzających strefę do wspólnego malowania obrazu na przygotowanym specjalnie do tego podobraziu. Każdy odwiedzający będzie mógł namalować fragment obrazu, który na koniec tygodnia artysta dokończy. Obrazy powstałe w ten sposób będą pamiątką wydarzenia LATO KONESERA 2020 i wystawione na mini wystawie w Strefie Zewnętrznej Domu Ze Sztuką w dniach 30-31 sierpnia.

W każdym tygodniu artyści będą malować i tworzyć na żywo, sprzedawać swoje dzieła, w tym niektórzy rysować karykatury lub portrety na życzenie odwiedzających.

• 5-11 lipca (w godz. 12-20) – Hanna Sobecka, Małgorzata Szymczuk i Anna Mackiewicz
• 12-18 lipca (godz. 12-20) – Magdalena Hajnosz
• 19-25 lipca (godz. 12-20) – Grażyna Smalej i Barbara Wroniszewska
• 26 lipca – 1 sierpnia (godz. 12-20) – Hanna Karasińska i Bogusław Piasecki
• 2-8 sierpnia (godz. 12-20) – Katarzyna Czajka, Marta Czajka-Trzeciakowska, Paweł Zakrzewski i Agata Czernikiewicz
• 9-15 sierpnia (godz.12-20)- Iwona Ostrowska i Bogusław Lustyk
• 16-22 sierpnia (godz. 12-20)- Anna Lenkiewicz i Bernardetta Stępień
• 23-29 sierpnia (godz. 12-20)- malarz gruziński
• 30-31 sierpnia (godz. 12-20) – wystawa 8 obrazów wspólnie namalowanych przez odwiedzających

Galeria Dom Ze Sztuką – stała ekspozycja i czytanie bajek dla dzieci

• Codziennie w godzinach 11-20 zapraszamy do zwiedzania stałej ekspozycji obrazów artystów, którzy przekazali swoje dzieła na cel charytatywny.

• W każdą środę od 14:00 – GOŚKA GÓRSKA CZYTA DZIECIOM (bajeczki, książeczki, opowiadania – dzieci wybierają spośród proponowanych pozycji)

W trakcie wystaw będzie stała ozdobna puszka przeznaczona na datki zbierane w ramach zgłoszonej zbiórki publicznej na remont i wyposażenie Domu Pomocy Pierwszego Miesiąca dla osób w trudnej sytuacji życiowej, by zapobiegać ich bezdomności.

Wstęp wolny, zapraszamy!

Strefa kreatywna dla dzieci Triki Tashka w Koneserze [Praga]

Warsztaty kreatywne, czytanie bajek, performanse, zabawy – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Tashkę w strefie dla dzieci na placu Konesera. Oprócz strefy zewnętrznej zapraszamy do przepięknej warsztatowni i kawiarni Tashki przy placu Konesera 3 (budynek Butelkowni) na pyszne lody!

PEŁNY PROGRAM WARSZTATÓW I ZAPISY ZNAJDUJĄ SIĘ TUTAJ: https://trikitashka.pl/warsztaty/

Piknik literacki dla dzieci | Spotkanie pierwsze [Śródmieście]

Zapraszamy na specjalną edycję Pikniku literackiego dla dzieci. W tym roku zabieramy Was w wyjątkową podróż literacką, w której kolejnymi przystankami będą gatunki literatury dziecięcej, m.in.: poezja, powieść, komiks i książka ilustracyjna.

Spotykamy się wyjątkowo, w ogrodzie Muzeum Władysława Broniewskiego, przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 51 w Warszawie.

W tym roku Piknik Literacki odbędzie się w trzy sierpniowe i jedną wrześniową niedzielę.

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy! Adres: warsztatyrodzinne@muzeumliteratury.pl

W temacie maila prosimy podać nazwę warsztatu (lokomotywa, małpa, krowa, dong), na każdy warsztat należy się zapisywać osobno.

Na jeden warsztat zapisujemy max. 6 dzieci. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. Jednocześnie na terenie ogrodu może przebywać max. 12 dzieci (niektóre warsztaty odbywają się równolegle). Jednemu dziecku może towarzyszyć max. 2 opiekunów.

Zapisanie się na warsztat jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu bezpieczeństwa. Prosimy zapoznać się z regulaminem: https://bit.ly/2D28qUN

PROGRAM:

12.00-14.00 LOKOMOTYWA/IDEOLO
Jak oswoić trudne wyzwania współczesnego świata w oparciu o język poezji, Małgorzata Gurowska, Joanna Ruszczyk, wiek 5+

Kontynuacja książki „Lokomotywa/ IDEOLO”, opartej na motywach najbardziej znanego utworu literatury dziecięcej. Kto zasiądzie w kolejnych wagonach? O tym zadecydują uczestnicy warsztatów. Szukamy odpowiedzi na wspólnie stawiane pytania o tożsamość narodową, problemy z różnego rodzaju dyskryminacją i inne aktualne kwestie społeczne, gospodarcze, ekologiczne.

Praca na warsztatach opiera się na współpracy międzypokoleniowej, zapraszamy na warsztaty także opiekunów.

Zapisy: LOKOMOTYWA

______________________________________

12.00-13.30 WODNE FIGLE „Małpą w kąpieli”
Zabawy sensoryczne dla najmłodszych wokół wiersza Aleksandra Fredry, Małgorzata Kędzierzawska, wiek 2+

Wodne atrakcje dla najmłodszych podczas spotkania z wierszem Aleksandra Fredry „Małpa w kąpieli”. Bedzie można nalewać, przelewać i… co najważniejsze – rozlewać! Kręcić kur-kami w lewo, w prawo, z dołu do góry, z góry na dół, a potem przeglądać się w zwierciadle i sprawdzić co z tego wyniknie…

Zapisy: MAŁPA

______________________________________

14.00 – 15.30 CZY KROWA MOŻE BUJAĆ SIĘ NA CHMURZE?
Warsztaty plastyczne, Małgorzata Kędzierzawska, wiek 4 +

Co może wydarzyć się w letnim ogrodzie, w samym środku miasta, kiedy dodamy do niego trochę poezji?

Podczas spotkania z wierszem Natalii Usenko „Czarna Krowa” dowiecie się jakie cuda mogą się wydarzyć w samym środku lata i czy krowy mogą latać. Każdy będzie miał okazję stwo-rzyć własną zwariowaną krowę ze skrzydłami. Będziemy tworzyć, konstruować i malować na naprawdę dużym formacie.

Zapisy: KROWA

______________________________________

14.00 – 15.30 DONG, CO MA ŚWIECĄCY NOS I INNE WIERSZYKI
W świecie wyobraźni wyobraźni, ruchu i dźwięku Edwarda Leara, warsztaty kreatywnego działania, Jakub Snochowski, wiek 6+
„Takie Coś – takie ani to, ni sio,
Poszło raz do lasu Dżolibolibo”

Wersy z wiersza „Takie Coś” Edwarda Leara zainspirują nas do zaskakującej i nieprzewidywalnej przygody, podczas której z wiersza spróbujemy wykreować przestrzeń „tu i teraz”. Przestrzeń wyjątkową, bo zmiennokształtną, gdyż „Takie Coś” kryje w sobie wiele tożsamości: owada, ryby, ptaka, a może nawet ssaka…

Co się wydarzy, gdy poczujemy, że obrastamy w pióra bądź pokrywają nas łuski? Dokąd zaprowadzi nas dźwięk owada przywołany w naszej wyobraźni?

W naszym letnim lesie Dżolibolibo „takie siakie, czy owakie” stanie się kształtem, ruchem i miejscem, w którym dla wszystkich jest przestrzeń i akceptacja.

Zapisy: DONG

Lunapark dla dzieci ● Warsztaty chodzenia na szczudłach [Saska Kępa]

Tak się składa, że w każdą sobotę i niedzielę mamy mnóstwo atrakcji dla dzieci! 👶 Czasem są to warsztaty dla najmłodszych, czasem tworzenie cudów z balonów, pokazy cyrkowe lub zabawy z wielkimi bańkami! W sobotę 1 sierpnia zapraszamy na warsztaty cyrkowe – naukę chodzenia na szczudłach! 🦄

Jeśli zastanawiasz się jak zacząć przygodę ze sztuką cyrkową, jak możliwe jest złapanie równowagi chodząc na szczudłach – przyjdź i sprawdź sam! Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia, wystarczy dobry humor, uśmiech i chęci. Nie ma znaczenia czy jesteś mały czy duży – nauczymy każdego i w każdym wieku. Balans to ważna rzecz!

Oprócz tego w Lunaparku stale dostępne są takie atrakcje dla dzieci jak:
🍬 Karuzela cyrkowa z konikami
🍬 Tor do Mini Golfa
🍬 Ping-pong
🍬 Huśtawki i karuzele
🍬 Wata cukrowa

O to, żebyście nie zgłodnieli zadba natomiast Mini Market – streetfoodowy targ z jedzeniem na terenie Lunaparku. Na miejscu czekać na Was będą: churros z wszelkimi posypkami i polewami, lody w bąblowych waflach, frytki, burgery, owoce morza, pizza, ciastka, karmelki i ciepłe lody oraz wiele, wiele innych pyszności! 🍦 🍪 🍕

Animacje odbywają się na świeżym powietrzu, obok karuzeli cyrkowej w Lunaparku – Wał Miedzeszyński 407.

🔹 Zaczynamy o 14:00!
🔹 Zajęcia odbywają się na terenie Wata Cukrowa
🔹 Wstęp i udział w zajęciach jest bezpłatny!

Smykofonia w Łazienkach Królewskich „Najkrótsza droga do Chin” [Śródmieście]

Smykofonia w Łazienkach Królewskich „Najkrótsza droga do Chin”

Znamy czarodziejski sposób, aby w ciągu chwili znaleźć się w dalekiej azjatyckiej krainie- to pięć magicznych dźwięków tradycyjnej muzyki chińskiej, z których tworzyć można współczesne melodie. Mamy także opartą na nich wesołą i rytmiczną, polską piosenkę. Zapraszamy do zabawy!

Wykonawcy:
Chang Qinke – śpiew
Piotr Łabanow – instrumenty strunowe
Paweł Kowalski – instrumenty perkusyjne
Joanna Lalek – prowadzenie

Szanowni rodzice, opiekunowie,

ze względu na pandemię jesteśmy zmuszeni wprowadzić nowe regulacje związane z uczestnictwem w koncertach Smykofonii oraz zaproponować zmiany organizacyjne.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem uczestnictwa oraz wypełnienie oświadczenia i dostarczenia wersji pisemnej przed koncertem > https://www.smykofonia.pl/1-i-2-sierpnia-sobota-i-niedziela-smykofonia-w-lazienkach-krolewskich-najkrotsza-droga-do-chin/

Aby zapewnić bezpieczeństwo publiczności, koncerty będą realizowane pawilonie koncertowym dla ograniczonej liczby publiczności, (łącznie 50 osób).
Zapewniamy zdezynfekowane krzesła, które będą rozstawione tak, aby zapewnić wymagany odstęp od pozostałych uczestników koncertu. Zachęcamy do zabrania własnych poduszek oraz kocyków.

Zapraszamy na koncerty do Łazienek Królewskich, fragment parku koło Starej Kordegardy i Podchorążówki (najbliższe wejście od ulicy Szwoleżerów) Mapa dojazdu

Bilety dla dzieci i rodziców dostępne na stronie eBilet.pl oraz w autoryzowanych punktach sprzedaży w cenie:

– dla dzieci do ukończenia 1 roku życia (3 zł)

– dla dzieci powyżej 1 roku życia (17 zł)

– dla dorosłych/opiekunów (19 zł)

Pamiętajcie, że dzieci mogą uczestniczyć w Smykofonii jedynie pod opieką rodziców. Honorujemy bilety wyświetlane na urządzeniach elektronicznych.

1.08 sobota)
10:00 – grupa wiekowa 0-2 lata
11:15 – grupa wiekowa 2-5 lat
12:30 – grupa wiekowa 2-5 lat
14:00 – grupa wiekowa 2-5 lat
15:15 – grupa wiekowa 2-5 lat

2.08 (niedziela)
10:00 – grupa wiekowa 0-2 lata
11:15 – grupa wiekowa 2-5 lat
12:30 – grupa wiekowa 2-5 lat
14:00 – grupa wiekowa 2-5 lat
15:15 – grupa wiekowa 2-5 lat

Angielski z Ciocią Pegą [Saska Kępa]

Od czerwca we wszystkie Soboty powraca nasz cykl nauki z zabawą dla najmłodszych
ANGIELSKI Z CIOCIĄ PEGĄ – to otwarte zajęcia nauki języka angielskiego.
Soboty godzina: 14:00-14:45

Ciocia Pega – nauczycielką języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym
Program obejmuje naukę przez zabawę:
-aktywizująca metoda nauczania z użyciem kart obrazkowych (Flashcards)
-zabawy ruchowe
-piosenki
-czytanie i opowiadanie, wspieranie gestem
– gry językowe
Każde zajęcia będą indywidualną lekcją.
Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chętnych dzieci do nas

Teatr 4 żywiołów – Woda [Tarchomin]

Wyjątkowe połączenie tańca ulicznego z niesamowitym pokazem wody, muzyki i świateł… Przed nami kolejny występ z cyklu „Teatr 4 żywiołów”, tym razem inspirowany żywiołem wody! ⛲🎶💦

Już w najbliższą sobotę o godzinie 20:30 zapraszamy na energetyczny pokaz tańca disco dance i hip-hop w wykonaniu dwóch zespołów tanecznych z Egurrola Dance Studio 🤸‍♀🤸‍♂ Przed publicznością wystąpią dziecięca formacja tańca nowoczesnego „Tarcho Team Kids”, trenowana przez Julię Cichocką oraz młodzieżowa „Tarcho Fresh”, która na co dzień trenuje hip hop pod okiem Dominiki Raczyńskiej. Oba zespoły tworzą przepełnieni taneczną pasją i energią młodzi ludzie, reprezentujący szkołę na wielu turniejach tańca w całym kraju.

Widowisko odbędzie się przed wejściem do Galerii Północnej, w pobliżu fontanny przy ul. Światowida.

W programie:
🔹 20:30 – 21:00 pokaz tańca disco dance i hip-hop
🔹 21:00 – 21:20 pokaz fontanny multimedialnej
🔹 21:20 – 20:30 pokaz tańca disco dance i hip-hop

😷 Wydarzenie jest dostosowane do obowiązujących obecnie wymogów sanitarnych. Pokaz będzie miał miejsce na zewnątrz. W sytuacjach, kiedy nie uda się zachować dystansu, prosimy o zasłonienie nosa i ust.

⛈ W przypadku złych warunków atmosferycznych (silne podmuchy wiatru, opady deszczu) pokaz występy odbędą się w środku galerii, w pobliżu wejścia głównego od ul. Światowida.

Zapraszamy!

Przeboje 4FUN KIDS w 4FUN DANCE [Śródmieście]

Gramy dla najmłodszych! Codziennie od 6:00 do 15:00!

CODZIENNIE w 4FUN DANCE dzień zaczynamy pasmem skierowanym do najmłodszych i ich opiekunów! PRZEBOJE 4FUN KIDS!
To aż 5 godzin wypełnione najlepszą muzyką skierowaną specjalnie do naszych pociech.
Włączcie #4FUNDANCE codziennie od 6:00 rano do 11:00 i bawcie się razem z nami!

w #4FUNGOLD zaczynamy o 11:00! Najlepsze przeboje dla dzieci serwujemy Wam codziennie aż do 15:00. To piosenki, które zachęcają do ruchu i śpiewania, rozweselają i edukują. Ponadto mnóstwo ciekawych przerywników, dzięki którym Wasze dziecko nauczy się liter, podstawowych działań matematycznych, pozna świat zwierząt i nauczy kolorów. Jedyny program telewizyjny, z którym z czystym sumieniem możecie zostawić swojego malucha 😉

Zobacz na jakim kanale u Ciebie można zobaczyć 4FUN DANCE i 4FUN GOLD:
https://4fun.tv/dostepnosc-kanalow
Śledź nas na YouTube 4FUN KIDS – http://4fun.to/subscribe1

Sobotni Teatrzyk na Plażówce [Saska Kępa]

TEATRALNE SOBOTY NA PLAŻÓWCE

Soboty na Plażówka Saska, to półtoragodzinne zajęcia z teatru dla każdego przedszkolaka.
Zajęcia rozbudzą kreatywność, rozwiną zamiłowanie do żywej sztuki i pogłębią zdolności interpersonalne u Twojego dziecka.

Całość projektu zakończona będzie spektaklem na koniec wakacji.
Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 5 lat!
Każdy będzie miał pole do rozwinięcia swojego indywidualizmu!

Zajęcia będą odbywały się cyklicznie w każdą Sobotę w godzinach 15:00-16:30
* w przypadku braku kompletu dzieci odbedą się zajęcia animacyjne.

Zapraszamy

Mała Klasyka na Koszykach [Śródmieście]

Mała Klasyka – seria koncertów muzyki klasycznej dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. 🎹

Jak słuchać muzyki klasycznej? Czemu to najciekawsza muzyka pod słońcem? Jak żyli wybrani kompozytorzy oraz jakie tajemnice kryje świat muzyki klasycznej?
Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie podczas naszych cotygodniowych spotkań.

𝗧𝗘𝗠𝗔𝗧𝗬 𝗦𝗣𝗢𝗧𝗞𝗔𝗡́:

1. Zaproszenie do świata muzyki klasycznej
Jaka jest muzyka, jak możemy jej słuchać, co składa się na utwór, co ma wspólnego jedna z najpopularniejszych piosenek radiowych z symfonia Beethovena – sprawdźcie razem ze mną!

2. W świecie Klasyków Wiedeńskich
Kim jest wielka trójca klasyków wiedeńskich? Dla kogo pisali swoje utwory? Poznacie ciekawostki z ich życia oraz posłuchacie ich fantastycznych kompozycji.

3. Cztery Pory Roku
Których kompozytorów zafascynowała zmienność pogody? Jakie utwory pisali? Jak słońce, odgłosy burzy i nieprzyjemny mróz zamieszkały między dźwiękami – sprawdźcie sami.

4. Muzyka Polska
Czy poza Chopinem mamy polskich kompozytorów? Jak się nazywają, co komponowali, czym się inspirowali?

5. Muzyka Hiszpańska
Pełna wigoru muzyka hiszpańska, obudzi najbardziej zatwardziałego śpiocha! Zobaczcie sami co kryje się między nutami kompozycji czołowych hiszpańskich kompozytorów.

6. W grocie króla gór
Poznamy piękne kompozycje muzyki skandynawskiej, ciekawostki o kompozytorach oraz ich inspiracje

7. Wielki spisek dziejów – czyli dlaczego muzyka węgierska jest cygańska
O tym, że dwaj czołowi kompozytorzy epoki romantyzmu – Brahms i Liszt dali złapać się w cygańską pułapkę, nie każdy wie. O co chodzi w spisku i dlaczego muzyka węgierska, którą znamy nie jest węgierska. Zagadkę odkryjemy przy dźwiękach – Brahmsa i Bartóka.

8. W romantycznej krainie- dzieła wybrane
Epoka bogata w wydarzenia historyczne, prądy muzyczne i pomysły kompozytorskie. Ogromnie zróżnicowana i przepiękna! Dajcie się zabrać w podróż przez wiele krain, aby poznać najpiękniejsze dzieła, ówczesnych kompozytorów.

9. W krainie poplątanych melodii.
Jak pisali kompozytorzy epoki baroku? Czemu mówimy o poplątanych melodiach. Jak wtedy wyglądał fortepian, a w zasadzie jego dziadek?

W tym roku edycję wakacyjną poprowadzi 𝗠𝗮𝗿𝘁𝗮 𝗣𝗹𝗮𝘀𝗼𝘁𝗮 – studentka w klasie fortepianu w Akademii Muzycznej w Katowicach. Występowała w wielu salach koncertowych w Polsce i w Europie m.in. w Ambasadzie Niemieckiej w Warszawie, Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, w sali koncertowej „Florianka” w Krakowie, w Salach Redutowych Teatru Wielkiego, w Warszawie, a także we Włoszech, na Malcie i w Zell an der Pram w Austrii. Artystka bierze czynny udział w wielu festiwalach muzycznych, takich jak: „Perła Baroku”, „Filharmonia dla dzieci”, czy „Muzyka u Gałczyńskiego”. Jest stypendystką Julian Cochran Foundation. Od 2019 wchodzi w skład Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademia Operowa. Swój warsztat pianistyczny kształtowała pod kierunkiem pedagogów z całego świata: Diny Yoffe, Ewy Pobłockiej, Anny Malikovej, Nazareno Ferruggio, czy Daniele Petralia. Na swoim koncie ma udział w zarejestrowanym projekcie „Wyśpiewane ptaki” organizowanym na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina pod opieką prof. Jadwigi Rappé.

✔️Czas trwania zajęć: 35 minut
✔️Miejsce: scena Koszyków na parterze, tuż za barem Koszyki
✔️𝗪𝘀𝘁𝗲̨𝗽: 𝗻𝗮 𝘇𝗮𝗷𝗲̨𝗰𝗶𝗮 𝗷𝗲𝘀𝘁 𝘄𝗼𝗹𝗻𝘆 (ilość dzieci w grupie to max. 20. O uczestnictwie decyduje kolejność pojawienia się na miejscu wydarzenia)

Serdecznie zapraszamy! 😊

II Rodzinne Pikniki Artystyczne [Ursus]

Rusza II edycja Rodzinnych Pikników Artystycznych. Zapraszamy mieszkańców naszej dzielnicy jak i całej Warszawy do udziału w koncertach, animacjach artystycznych oraz grach i zabawach ruchowych. Przez dwa miesiące w każdą sobotę Park Hassów wypełni muzyka różnych kultur: Półwyspu Iberyjskiego , latynoamerykańska, cygańska, bałkańska i arabska.

Program II Rodzinnych Pikników Artystycznych

1 sierpnia 2020 roku – Projekt 44
W 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego odbędzie się koncert pieśni powstańczych.

8 sierpnia 2020 roku – Fragile
Wokal, skrzypce, ngoni i harmonijka ustna. Ten egzotyczny zestaw instrumentów przybliży nam muzykę afrykańską.

15 sierpnia 2020 roku – Dromenca
Wieczór z dobrze znaną i porywającą do tańca muzyką cygańską.

22 sierpnia 2020 roku – Małgorzata Kustosik & Marcin Drzażdżyński
Mezzosopranistka wspólnie z tenorem zaprezentują znane i lubiane utwory muzyki klasycznej.

29 sierpnia 2020 roku – Zavoyama Quartet
Gitary i perkusjonalia czyli muzyka „acoustic fusion”. Z pewnością będzie rytmicznie.

niedziela, 2 sierpnia

Wystawa „PoZOOry mylą” i warsztaty edukacyjne w Koneserze [Praga]

Zapraszamy na Lato Konesera 2020!

W każdą niedzielę lipca i sierpnia w godz. 13.00-18.00 zapraszamy do strefy ZOO w Koneserze. Wystawy, warsztaty edukacyjne, spotkania z behawiorystą, kącik etologiczny i wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

W PROGRAMIE:

• Stała wystawa „PoZOOry mylą” ze zwierzętami z 11 polskich ogrodów zoologicznych – przedstawicielami ginących gatunków

• Figury zwierząt jak żywe z Muzeum Warszawskiej Pragi 🦛🦍🦁🐻🐫

• ZOOścianka, monidło, facebook’owa ramka do robienia zdjęć 📷

• Kącik Etologiczny Ethoplanet

• Kącik Etologiczny – wszystko o zwierzętach

• Dzieciaki i zwierzaki – przyrodnicze zabawy edukacyjne i pogadanki dla dzieci. 13.00-18.00

Atrakcje:
1. Po co segregować śmieci? Piesek o imieniu Hejka i jej przewodnik Artur uczą segregacji śmieci.
2. Jak obchodzić się z psem? Czyli bezpieczny kontakt z psem. Zajęcia z udziałem psów.
3. Czym są wzbogacenia środowiska? Budujemy zamek dla kotów, domki dla gryzoni, zabawki dla papug, zabawki interaktywne dla psów do schroniska i zabawki dla zwierząt w zoo.
4. Jak wyszkolić psa? Sprawdź na sobie! Kliker game dla dzieci.
5. Czym jest potrzeba? Jakie potrzeby maja zwierzęta?
6. Jakie pies wysyła do nas sygnały – prosta prezentacja multimedialna – zdjęcia/filmy przedstawiające psią mowę ciała. Warsztaty z żywym pieskiem.
7. Zapoznawanie się z obcym psem na ulicy – nauka w jaki sposób bezpiecznie poznać obcego psa. Czym jest żółta wstążka? Warsztaty z żywym pieskiem.
8. Licz z Hejką i Pinią! Nauka liczenia z pieskami.
9. Jak się bawić z pieskiem?

• Porady behawioralne i szkoleniowe- masz problem ze swoim pupilem? Zajrzyj do behawiorystów i trenerów zwierząt. 13.00- 18.00

• Kurs pierwszej pomocy dla zwierząt towarzyszących 13.00-14.00 i 15.00-16.00

• Pokaz szkolenia psów 16.00-17.00

• Odpowiedzialny opiekun – warsztaty dla przyszłych opiekunów zwierząt 14.00-15.00

Atrakcje:
1. Jak wybrać idealnego psa? Sesja Q&A
2. Pies ze schroniska- czy dla każdego? Sesja Q&A
3. Jak pielęgnować zwierzę? Sesja Q&A
4. Jak zaspokoić psie potrzeby? Sesja Q&A
5. Trening medyczny- co to takiego? Sesja Q&A
6. Socjalizacja szczeniąt. Sesja Q&A
7. Wzbogacenia środowiska- dlaczego są tak ważne? Czym jest karmienie interaktywne? Sesja Q&A
8. Jak pies z kotem- czyli jak dobrze wprowadzić do domu nowego pupila. Sesja Q&A

Ponadto zapraszamy:

👉 26 lipca event z okazji Dnia Tygrysa, godz. 11.00-14.00 🐅
👉 9 sierpnia event z okazji Dnia Słonia, godz. 11.00-14.00 🐘

Wstęp wolny, zapraszamy!

Gordonki z Lalalandią w Plażówce Saska [Saska Kępa]

Wraz z powrotem Plażówka Saska wracają GORDONKI ♥ ♥ ♥
W czerwcowe lipcowe i sierpniowe niedziele ponownie poprowadzimy cykl z Gordonkami w Plażówka Saska

Gordonki – zajęcia umuzykalniające oparte o teorię prof. E. E. Gordona. Ich głównym elementem są śpiew i ruch oraz nastawienie na kontakt z młodym odbiorcą i jego rodzicem. Urozmaiceniem zajęć są barwne akcesoria jak np. :bańki mydlane, chustki, szarfy,piórka czy piłki perkusjonalia. Wspaniała zabawa, rodzinnie spędzony czas i muzyczny rozwój dzieci i niemowląt.

Prowadzące to:
Ciocia Kawka(Katarzyna Kawka) – jest absolwentką wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku i Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie.
Od 2015 współpracuje ze szkołami muzycznymi oraz ośrodkami kultury gdzie uczy gry na skrzypcach.
Od 2016 roku wprowadza najmłodszych w żłobkach w świat muzyki, to właśnie dzięki temu odkryła Gordonki. Interesuje się muzykoterapią ,ktorą zaczęła zagłębiać podczas kursów m.in. z doktor E. Galińską.

Ciocia Lala (Tatiana Szafraniec)- twórczyni Lalalandii i mama dwójki
rozbrykanych przedszkolaków, dzięki którym odkryła skuteczność zajęć gordonowskich. Absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2009 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą edukując ich muzycznie oraz wokalnie. Jej motto to zdanie – TWOJE DZIECKO MA TALENT.
Uwaga- Lala porywa dzieci i rodziców do muzycznego świata i nie wypuszcza 😉

Zajęcia odbędą się w Niedziele:
w dwóch godzinach 12:00 i 13:00

Drukarnia Królewska | pokazy rekonstruktorskie [Wilanów]

Zapraszamy do odwiedzin polowej drukarni królewskiej. Drukarz ubrany w strój z epoki czeka na Was z opowieściami o historii druku, powstawaniu rycin, powstawaniu druków ulotnych.

MIEJSCE ➡ dziedziniec główny pałacu wilanowskiego
KIEDY ➡ soboty i niedziele (oprócz 25 i 26 lipca), godz. 11.00–15.00
WSTĘP ➡ w cenie biletu do parku

KONTAKT
Mateusz Wołk-Łaniewski
t. 607 936 460

Niedzielne poranki filmowe z Kinem Dzieci na lato [Ochota]

Kino Dzieci / Kids Kino, OCHO oraz Teatr Ochoty zapraszają na letnią odsłonę pokazów filmowych dla najmłodszych.

Razem z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Kino Dzieci / Kids Kino przygotowaliśmy przegląd najciekawszych filmów dla młodych widzów i przypominamy ulubione, niezapomniane i zawsze aktualne historie.

Wakacyjne pokazy filmowe odbędą się w wybrane niedziele o godz. 10:30. Po każdej projekcji czekają na was przepyszne śniadania i owocowe lemoniady przygotowane przez OCHO

– wstęp na filmy jest bezpłatny
– wszystkie filmy są w polskiej wersji językowej
– pokazy odbywają się w sali teatralnej Teatru Ochoty wejście od strony OCHO
– dzieci podczas pokazów będą pod opieką animatorki

Pokazy filmowe:

19 lipca godz. 10:30 Kacper i Emma na safari
Reż.: Arne Lindtner Næss
Kraj produkcji: Norwegia
Czas trwania: 75 min.
Kategoria wiekowa 4+

Kolejna, czwarta już część przygód najsłynniejszych norweskich przedszkolaków. Tym razem Kacper i Emma jadą w daleką podróż do Afryki. Mama Emmy pomaga przyjaciółce w klinice dla zwierząt. Wiecie, ile tam można spotkać dzikich zwierząt? Są tam strusie, żyrafy, albo… ? Czy to lwiątko? Tak, to lwiątko! Gdy przyjaciele ruszają z nowo poznaną koleżanką, Tiri i jej pluszowym Żółwiem na safari, znajdują samotne lwiątko. Chcąc mu pomóc, przywożą je do kliniki. Tylko że zwierzątko czuje się coraz gorzej – smutnieje z każdą chwilą i nie chce jeść. Nic nie pomaga. Gdy Emma odkrywa, że młody lew tęskni za swoją mamą, całą drużyną ruszają na jej poszukiwania. Czy im się uda?

2 sierpnia godz.10:30 „Villads” („Villads fra Valby”),
Reż. Frederik Meldal Nørgaard,
Kraj produkcji: Dania
Czas trwania: 76 min,
Kategoria wiekowa: 6+

Villads! Villads? Villads?! 6-letni bohater co chwilę słyszy swoje imię. Rodzice wciąż czegoś od niego chcą. Ustalają zasady i przerywają zabawę w najlepszym momencie. Czy tak będzie też w szkole? Dorośli i ich zasady! Nie zawsze da się je wszystkie zapamiętać, a co dopiero zrozumieć. I chociaż Villads bardzo się stara, nie zawsze udaje mu się ich przestrzegać. To przecież nie jego wina, że dookoła jest tyle rzeczy do zrobienia. I każda jest dużo bardziej intrygująca od siedzenia w szkolnej ławce. A to, dlaczego trzeba siedzieć, kiedy można robić coś ciekawszego, nie zostało wcale wyjaśnione. Czy pierwsza klasa może być w ogóle fajna? Czy szkoła da się lubić? Aby tak było, postarać się musi nie tylko Villads, ale i poważni dorośli.

Gra miejska po domkach fińskich [Śródmieście]

2 sierpnia 1945 pierwsze osiedle domków fińskich na warszawskim Jazdowie zostało oficjalnie oddane do użytku. W dniu 75 rocznicy tego wydarzenia zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do wzięcia udziału w grze terenowej po domkach fińskich, przygotowanej przez Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna w ramach rezydencji Otwartego Uniwersytetu Jazdów (projekt “Opowieści z domków fińskich”).

Czekamy na rodziny z dziećmi, młodzież, dorosłych i seniorów, miłośników przyrody i architektury, osoby z Warszawy i przyjezdne, tych co Jazdów znają jak własną kieszeń i tych, co nigdy tu nie byli. Gra będzie okazją do poznania historii tego niezwykłego miejsca i jego mieszkańców. Powstała na podstawie materiałów pochodzących z projektu “Domki fińskie. Pamięć osobista, historia, współczesność” zrealizowanego przez Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna: http://domkifinskie.etnograficzna.pl/
Autorki gry: Katarzyna Kamler, Justyna Orlikowska, Zuzanna Walkiewicz

W grze wziąć udział mogą zespoły 1-5 osobowe. Potrzebny jest telefon z dostępem do internetu i GPS oraz bezpłatna aplikacja Action Track.
Aplikacę można pobrać tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=fi.taz.actiontrack.client&hl=pl
https://apps.apple.com/pl/app/actiontrack/id666273725?l=pl
Zachęcamy do pobrania aplikacji wcześniej, ale można to też zrobić na miejscu. W razie problemów technicznych będziemy służyć pomocą.

Gra odbędzie się na terenie Osiedla Jazdów i parku Ujazdowskiego. Przejście całej trasy zajmuje ok. 1,5 h. Na osiedlu nie ma miejsc parkingowych dla uczestników wydarzeń. Zachęcamy do przyjazdu komunikacją miejską lub rowerem.

miejsce startu: Skwer Dialogu https://goo.gl/maps/HXB6tSN1CYPKoL958
Aby rozpocząć grę należy między godz. 11:00 a 12:30 zgłosić się do punkt informacyjnego organizatorów na Skwerze Dialogu.

Ze względów epidemiologicznych na osiedlu może jednocześnie przebywać max 75 osób, w związku z czym prosimy o wcześniejsze zapisy.
Formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf5-JWEfzRWWjBMcUjiQxX0MUvLzvxeXU8q6GGz7RfcDKKtJw/viewform?usp=sf_link

Jednocześnie przypominamy, że uczestnicy wydarzeń plenerowych podlegają obowiązkowi zakrycia twarzy (ust i nosa) w przestrzeni publicznej lub zachowania bezpiecznej odległości (minimum 2 metry). Wszystkich uczestników prosimy również o podpisanie oświadczenia, że nie miało się kontaktu z osobą zakażoną wirusem Covid-19 i nie przejawia się żadnych objawów chorobowych, oraz o podanie swojego numeru telefonu. Dane te zbieramy w związku z podwyższonym reżimem sanitarnym. Odpowiednie formularze dostępne będą w punkcie startu.

Magiczne sztuczki w Plażówce! [Saska Kępa]

Przypominamy, że Plażówka powstała głównie z myślą o dzieciach, bo gdy powstawało to miejsce to głównym założeniem było stworzenie rodzinnego miasta w samym sercu ursuskich blokowisk. Jesteśmy zdania, że udało nam się stworzyć taką rodzinną oazę, a to wszystko dzięki Wam i regularnej obecności na plaży!

Dlatego cały tydzień, ale zwłaszcza w niedzielę zapraszamy całe rodziny na spędzenie wolnego czasu przy lodach, pizzy czy orzeźwiającej lemoniadzie! W tym roku na plaży w każdą niedziele pojawi się uwielbiany przez wszystkich MAGIK, który zaczaruje wszystkie dzieci w Ursusie swoimi magicznymi zdolnościami!

*Pokaz sztuk magicznych zawsze o godzinie 13:00!

Dodatkowo poza zajęciami ze specjalnym animatorem, a także licznymi grami i zabawami organizowanymi przez niego – do dyspozycji dzieciaków będzie nasza strefa rekreacyjno-sportowa na pięknej piaszczystej plaży!

Wstęp i wszystkie atrakcje są ZA DARMO!

Zapraszamy,

Załoga Plażówka!

Ruszamy na spacer! [Śródmieście]

🚶‍♂️Brakuje Wam spacerów po mieście? Chcielibyście je odkryć na nowo w towarzystwie naszego edukatora?

🚶‍♀️Jeśli tak, to zapraszamy do wspólnego spacerowania ulicami najstarszej części miasta! To świetna okazja, aby lepiej poznać Warszawę, jej przeszłość i tajemnice, a także poczuć się w mieście jak na wakacjach.

Spacerujemy w kameralnych grupach, dzięki czemu łatwiej zachować zasady bezpieczeństwa i zapewnić komfort.

Bilet: 10 zł/os.

Punkt Edukacji Ekologicznej #nadWisłą [Śródmieście]

Sezon letni #nadWisłą spędzamy w tym roku w myśl hasła ŻYJ EKO!

Otwieramy dla Was Punkt Edukacji Ekologicznej. Zastanawia Cię, czy grozi nam katastrofa klimatyczna i jak Twój styl życia wpływa na środowisko? 🌏

Jeśli tak, to przyjdź obejrzeć ekspozycję i porozmawiać z nami. Dzielni ludzie z Plastikowa Rewolucja nie mogą się doczekać, aż podzielą się swoją wiedzą. W planach mamy też warsztaty! Będziesz mógł spróbować swoich sił w przetwarzaniu plastikowych nakrętek na przedmioty codziennego użytku.

Co więcej? Wiele spotkań tematycznych z ekspertami z różnych obszarów ekologii. O planowanych wydarzeniach będziemy informowali na bieżąco!

W naszym punkcie będzie można również oddać do recyklingu plastikowe i papierowe odpady, które wyprodukowaliście spędzając czas #nadWisłą ♻️

Oczywiście wszystko to przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Na miejscu będą czekały na Was płyny do dezynfekcji🧴

HARMONOGRAM NA LIPIEC:

🌿 4-5.07 “Obalamy mity o klimacie”
🌿 10-13.07 “Reduce, reuse, recycle”
🌿 17-19.07 “Budownictwo zeroenergetyczne – jak zbudować dom przyjazny planecie”
🌿 24-26.07 “Slow travel – czy da się ekologicznie podróżować?”
Sobota:
13:00-15:00 Warsztaty przetwarzania plastiku na przedmioty użytkowe, wstęp wolny
17:00-19:00 Warsztaty przetwarzania plastiku na przedmioty użytkowe, wstęp wolny
🌿 31.07- 2.08 “Czy za 50 lat będziemy mieli co jeść?“

Gdzie nas znajdziesz?
👉 Bulwar Jana Karskiego 5, przy Green Cafe Nero

Laboratorium Rzeźby – Wystawa Galerii Sztuki ToTuart [Praga]

Opublikowany przez Totuart Piątek, 17 lipca 2020

Zapraszamy do LABORATORIUM RZEŹBY!

Od 11.07 do 23.08.2020 roku w Centrum Praskim Koneser można obejrzeć prawdopodobnie największą w tym roku wystawę rzeźb w Warszawie.

PONAD 200 DZIEŁ
18-STU POLSKICH ARTYSTÓW
NA 1400 m2
RZEŹBY WIELKOFORMATOWE
I
PRACE JESZCZE NIGDZIE NIE PREZENTOWANE!!!

LABORATORIUM RZEŹBY to przegląd technik i stylów: od dzieł modernistycznych, przez popartowe, cyberpunkowe, a kończąc na realizmie magicznym. To spotkanie kilku artystycznych pokoleń tworzących w klasycznych technikach z drewna, porcelany, brązu i nowatorskich projektów jak słynne na świecie FIDU z Zięta Prozessdesign.
Wystawa jest adresowana zarówno do osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze sztuką jak i kolekcjonerów, a bez wątpienia zainteresuje również architektów i dekoratorów.
Tym wydarzeniem otwieramy dyskusję o roli sztuki współczesnej w przestrzeni publicznej i prywatnej. Chcemy pokazać jak rzeźba z punktu orientacyjnego na mapie staje się wizytówką firmy, miasta, a finalnie buduje ich prestiż oraz tożsamość, jak odmienia nasze wnętrza, a jednocześnie uosabia wieloletnią historię polskiego rękodzieła.
W trakcie wystawy atrakcją multimedialną dla zwiedzających będą pokazy filmów i materiałów prezentujących artystów oraz ich prace.

Wydarzenie ma charakter otwarty, niebiletowany.
LABORATORIUM RZEŹBY
Centrum Praskie Koneser
wejście od Pasażu
11.07 – 23.08.2020 r
wt. – nd. 12:00 – 20:00

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 15

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

 

Zostaw swój adres e-mail i otrzymaj bezpłatnego e-booka "100 pomysłów na zabawę w domu".

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.