Zbierz to sam – Gospodarstwo Rolówka

Zbierz to sam - Gospodarstwo Rolówka

Ekologiczne gospodarstwo Rolówka to nietypowe miejsce na Dziecięcej Mapie Warszawy. A jednak wierzę, że może być świetnym celem rodzinnej wycieczki. W praktyce odkryliśmy tu, czym jest inicjatywa zbierz to sam.

Spróbuj owoców prosto z krzaka lub… zbierz to sam!

Gospodarstwo Rolówka to rozległe, sięgające aż po horyzont, ekologiczne plantacje owoców. Zależnie od sezonu owocują tu truskawki, jagody kamczackie, borówki amerykańskie i maliny. Koncepcja ZBIERZ TO SAM jest bardzo prosta: w okresie letnim gospodarstwo otwarte jest cały dzień, w zasadzie do zachodu słońca. Nie trzeba się umawiać, zapisywać, ani anonsować – po prostu przyjeżdżacie, parkujecie i wita Was przemiły i uśmiechnięty gospodarz.

Jakie są zasady?

Nie ma żadnych tak naprawdę – możecie spędzić tu tyle czasu, ile chcecie. Jeść owoce prosto z krzaka (bezpłatnie!) i rozkoszować się zielenią. Owoce zbieracie do kartonowych łubianek, które dostajecie przy wejściu. Ile zbierzecie, tyle zapłacicie – cena to 25 zł za kilogram. My byliśmy tam pod koniec lipca, w okresie zbioru borówek. Owoce były przepyszne, dojrzałe i soczyste, oczywiście wprost z krzaka smakowały najlepiej! Co najważniejsze – wszystkie owoce uprawiane są tu naturalnie, mają odpowiednie ekologiczne certyfikaty, więc można je zjadać bezpiecznie prosto z krzaczków!

W weekendy można dodatkowo napić się pysznego soku z borówki i zjeść… ciasto z borówkami :)

Oprócz oczywistej smakowitości i owoców, które zebraliśmy dla krewnych i znajomych królika, cieszy mnie jeszcze jedna rzecz. Była to cenna lekcja dla dzieci – tego, jak taka plantacja wygląda i ile pracy trzeba włożyć, aby uzyskać koszyczek borówek. Okazuje się, że to wcale nie jest takie proste, a owoce nie pojawiają się w magiczny sposób w sklepach.

Wyszliśmy zachwyceni, z całą pewnością wrócimy w połowie września – wg gospodarzy wtedy można samemu zebrać z krzaków najbardziej smakowite i dojrzałe maliny!

Adres: Pomocnia 16, 05-180 Pomiechówek

Wizytę w Gospodarstwie Rolówka warto połączyć ze świetnym spacerem w koronach drzew – w parku w sercu Pomiechówka.

Jeśli chcesz jako pierwsza dowiadywać się o ciekawych miejscach dla dzieci w Warszawie, dołącz do profilu Moi Mili na Facebooku!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments