Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (10-11 sierpnia)


Lato w pełni, a właściwie już jego połowa, a ja podrzucam Wam Weekendową Zajawkę. Znajdziecie w niej wiele ciekawych pomysłów na spędzenie czasu całą rodziną! Ja tymczasem, wracam do pracy nad eBookiem. To już ostatnie szlify, poprawki przed dniem, w którym ujrzy światło dzienne. Trzymajcie za mnie i eBooka kciuki, no i za pogodę na weekend! 

.

sobota, 10 sierpnia

Grupa Odkrywców, czyli zajęcia survivalowe dla dzieci

Grupa odkrywców, to nie tylko ćwiczenia i survivalowe zadania. To trzy godziny, wypełnione po brzegi przygodą, która jest fantastyczną odskocznią od miejskiej codzienności.

➡️ Co będziemy robić?
Będziemy biwakować, budować szałas i przedzierać się przez leśne knieje. Dowiemy się, jak przetrwać noc w lesie, na co zwrócić uwagę spacerując po bezdrożach, czy jak prawidłowo rozpalić ognisko.

➡️ Dla kogo są przygotowane zajęcia?
Dla dzieci w wieku od 6 lat. Możecie przyjechać też z młodszym rodzeństwem Odkrywcy. Podczas gdy główny zainteresowany będzie uczestniczył w niezwykłej przygodzie, Wy możecie wypocząć z maluchami na trawie. Zabierzcie koniecznie koc, kosz piknikowy i wodę!

Zajęcia prowadzi Łukasz:
https://m.facebook.com/LukaszTulejTooley/

➡️ Grupa spotyka się w każdy czwartek, o godzinie 16:00.
➡️ Czas trwania: około 3h
➡️ Maksymalna ilość dzieci: 12
➡️ Cena: 40 zł od osoby

Jeżeli chcesz się zapisać, napisz maila na: grupa.odkrywcow.kids@gmail.com

Zwierzy(e)niec – plenerowe koncerty dla dzieci na Woli

Czy wiesz o czym śni kotek u Witolda Lutosławskiego? A na co świeci słoneczko Fryderyka Chopina i czego boi się derkacz według Marii Konopnickiej?
Te i inne sekrety świata przyrody wyjawią nam pieśni i piosenki dla dzieci polskich kompozytorów muzyki klasycznej. Bohaterowie piosenek będą kukać i popiskiwać, a artyści będą grać na wiolonczeli, dzwonkach i fletach oraz śpiewać wraz z dziećmi.
Zapraszamy wszystkich – małych i dużych – miłośników repertuaru wartościowego zarówno muzycznie, jak i tekstowo.

10.08.2019, godz. 12.00, Park Księcia Janusza, w sąsiedztwie placu zabaw (od ul. Dobrogniewa)

Rodzinne rysowanie | Spacery ze szkicownikiem na wystawie ORNO

Spacery ze szkicownikiem towarzyszące wystawie „Spółdzielnia ORNO. Biżuteria”

Spółdzielnia ORNO powstała zaledwie kilka lat po wojnie. Jej członkowie odbywali spacery po zrujnowanych staromiejskich ulicach, szkicując ocalałe detale architektoniczne: bramy, kraty, szyldy. Rysunki służyły im jako inspiracja do projektowania biżuterii i innych przedmiotów z metalu. Zapraszamy do spaceru śladami artystów i do wspólnego szkicowania dekoracji staromiejskich kamienic.

?️ Kiedy: czwarta sobota miesiąca w godz. 11.00-12.00
? Dla kogo: rodziny z dziećmi (6–12 lat)
? Wstęp: 10 zł, bilety: https://tinyurl.com/orno-rysowanie
? Miejsce spotkania: przy kasach w kamienicy nr 42

Lato Konesera: weekendowa strefa dla dzieci

Lato Konesera. Spędź kulturalne lato na Pradze!

Seanse filmowe, spotkania, mnóstwo koncertów i atrakcji dla dzieci… Tak w skrócie zapowiada się tegoroczne Lato Konesera w kompleksowo odnowionej dawanej fabryce wódek Koneser.
Lato Konesera to doskonała okazja, by odwiedzić to klimatyczne miejsce na Pradze i w dobrym towarzystwie spędzić czas. Tym bardziej, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie, od singli, przez rodziny z dziećmi, po seniorów. Atrakcje zaś zaplanowano na całe wakacje i każdego dnia realizowane są inne projekty.

W KAŻDY WEEKEND:
Strefa gier i zabaw „Było sobie życie” (wydawnictwo Hipokampus.pl)
„Niezwykłe filmowe przygody z Festiwalem filmowym Kino Dzieci” – pokazy filmów Kino Dzieci
Strefa małego artysty Animacyjkowo
DODATKOWE ATRKCJE:

10 sierpnia, sobota, godz.13.00
Spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim i wspólne czytanie książki „ZOO”
11 sierpnia, niedziela, godz.13.00
Koncert dla dzieci

Pole Mokotowskie

ZAPISY: https://evenea.pl/imprezy/inne/warszawa/pole-mokotowskie-229795/?source=directory
ICH MIASTO
CYKL: POZNAJ PARK!

Pole Mokotowskie to jeden z ulubionych warszawskich parków, ale niewiele osób zna jego historię i to co w sobie kryje? Czy Pole Mokotowskie rzeczywiście leży na Mokotowie? Dlaczego na terenie Pola stacjonowało kiedyś wojsko, a dlaczego lądowały tu samoloty? Jak ważna jest przestrzeń parku dla czystego powietrza w centrum miasta? Kto pływa w sieci małych jeziorek, a kto kryje się w gąszczu nieścinanych traw. Wędrując po alejkach parku Pole Mokotowskie poznamy jego historię, zachodzące w nim zmiany na przestrzeni lat i dowiemy się jakie plany względem tego obszaru ma Zarząd Zieleni. Dodatkowo spróbujemy zajrzeć pod wodę, wewnątrz wysokich zarośli i pomiędzy gałęzie. Na koniec zastanowimy się po co w parku zostawia się ściany z opadłych lub ściętych gałęzi, oraz jaka jest rola koszenia “we wzorki”.

PROWADZENIE: Igor Siedlecki
ZBIÓRKA: skrzyżowanie ul. Batorego i al. Niepodległości (po stronie Pola Mokotowskiego)
Projekt ICH MIASTO jest realizowany we współpracy z Zarządem Zieleni m.st. Warszawy

Sekretny Ogród Mysikrólika

Sekretny Ogród Mysikrólika
Róg Mysikrólika zaprasza do nowego wakacyjnego miejsca! We wszystkie słoneczne soboty tego lata spotykamy się w pięknym ogródku, zacienionym przez wiekowe drzewa, gdzie czeka na Was pyszny grill, orzeźwiające soki i lemoniady, relaks na leżakach i mnóstwo innych atrakcji, a najmłodsi będą mogli nawet wyskakać się na trampolinie!
Tworzymy ten ogród z myślą, że stanie się on miejscem przemiłych i interesujących spotkań dla lokalnej ursynowskiej społeczności. Mamy nadzieję, że po zakończeniu wakacji będziemy kontynuować tę integrację przy wspólnym Mysikrólikowym stole :)
Bawimy się od 12:00 do zmroku.
W najbliższą sobotę, 3 sierpnia, planujemy:
– 12:00 – Zajęcia z tańca z Movemania – wstęp wolny
– 14:00 – mini-warsztaty z robienia lemoniad z Szefem Kreatywnym Mysikrólika, Robertem Kamińskim

A poza tym oczywiście nieograniczone skakanie na trampolinie, delektowanie się Mysikrólikowymi pysznościami i pełen relaks ??
Już nie możemy się doczekać spotkania z Wami! Niebawem załączymy mapkę, która doprowadzi Was do Sekretnego Ogrodu :)
Do zobaczenia!

Klasyki w FSO – Wystawa Motoryzacji w Fabryce

Warszawy, Syreny, Maluchy, Fiaty 125p, Polonezy, Żuki oraz inne wspaniałe klasyczne samochody. Kiedyś zmotoryzowały Polskę, dziś są obiektem pożądania kolekcjonerów i pasjonatów motoryzacji.
Dzięki zaangażowaniu Fundacja Ochrony Zabytków Przemysłu i Techniki oraz pasji osób z Muzeum Skarb Narodu na warszawskim Żeraniu powstała wspaniała Wystawy gdzie w klimacie dawnej lakierni FSO można podziwiać ponad 100 klasyków, youngtimerów oraz wiele innych rekwizytów związanych ze wspomnieniami z „tamtych” lat.

Spektakl dla dzieci “Cmok. Smok”

Teatr Scena 96 został utworzony w ramach struktur Stowarzyszenia Scena 96 grupującego artystów, animatorów i menedżerów kultury. Realizuje on projekty edukacyjne i animacyjne adresowane dla całych rodzin. Przygotowuje spektakle ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb dzieci i młodzieży.

W 2010 roku Stowarzyszenie Scena 96 wraz z Warszawskim Towarzystwem Muzycznym oraz Zamkiem Królewskim zainicjowało nowy projekt – Królewskie Arkady Sztuki. Spektakl dla dzieci pt. “Cmok.Smok” to autorska wersja popularnej bajki o wawelskim smoku, przystosowana do percepcji najmłodszego widza. Z najdziemy tu barwnie przyodzianą królewnę oraz króla, a także dzielnego szewczyka. W ich kolorowym świecie słońce opromienia ćwierkające ptaki i kumkające żaby. Wokół pasą się owce, kozy, krowy. Jest pięknie! Pojawia się jednak smok niosący wraz z sobą smutek, brzydotę i złe emocje. Należy zatem podjąć walkę o przetrwanie dotychczasowej sielanki, o proste, oczywiste wartości. Wartka gra aktorów spektaklu w zmieniających się sytuacjach nie pozwala tutaj na nudę.
Entuzjastycznie przyjmowany przez widzów, cieszy pogodnym dowcipem i wzrusza ciepłym klimatem.

Lato w Wolnej Szkole Bemowo

Nasza Wolna Szkoła to miejsce, które będzie wypełniała radość dzieci, ruch i bliskość przyrody. U nas dzieci będą korzystały z dzieciństwa, tak jak My kiedyś. W planie mamy dużo swobodnej zabawy na świeżym powietrzu, w tym codzienne wyjścia do Lasu Bemowskiego i korzystanie z przydomowego ogrodu. Dla chętnych nie zabraknie muzykowania, rękodzieła, eksperymentów, czy warsztatów kulinarnych. Jesteśmy otwarci też na inicjatywę i projekty dzieci, pomysły społeczności.
Od 15.07 przez 6 tygodni będą z nami studenci z zagranicy. Na każdym tygodniu będą z nami 2 osoby, łącznie przez wakacje możecie poznać 4 osoby z innych krajów. Wspaniała okazja do poćwiczenia języka angielskiego, rozwijania kompetencji współpracy w międzynarodowym zespole. A to wszystko w naturalnym środowisku oraz bliskiej atmosferze wspólnych zabaw.
Turnusy
Każdy turnus zaczyna się w poniedziałek, kończy w piątek. Istnieje możliwość wykupienia dowolnej liczby tygodniowych turnusów. Działamy od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-17:30.

Śniadaniowe warsztaty kulinarne dla rodzin! Francja!

Uwaga! Mamy przepyszną informację! Już 10 i 11 sierpnia 2019 odbędą się śniadaniowe warsztaty kulinarne dla całych rodzin! W godzinach 9-11 odkryjemy tajniki kuchni francuskiej. Tarty na słono i na słodko, tosty francuskie, czy crepe to tylko niektóre smacznostki, które uda nam się przygotować wspólnymi siłami. A żeby było najprzyjemniej na świecie – nasze śniadanie zjemy na kocach w ogrodzie. Głodni na pewno nie wyjdziecie!
To co widzimy się?
KIEDY? 10.08.2019 (g. 9-11) i 11.08.2019 (g.9-11)
DLA KOGO? Całych rodzin.
CENA? 35 zł/osoba (warsztaty kulinarne, pyszne śniadanie, 1 napój gorący), w dniu wydarzenia 40 zł/osoba
Zabawa na sali zabaw w cenie!
Zapisy poprzez stronę www lub telefonicznie.
Bilety do nabycia w przedsprzedaży w ence.pence (na miejscu lub przelewem na konto). Ilość miejsc ograniczona.

Śniadaniowe weekendy w Plażówka Ursus!

Wiele osób prosiło nas o pyszne śniadanka w Plażówka, dlatego nie mogliśmy być głusi na Wasze prośby! Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że w każdy kolejny weekend (sb-nd) w godzinach 11:00 – 13:00 zjecie przepyszne śniadania na naszej ursuskiej plaży! Przy akompaniamencie równie pysznej muzyki z Chillizet będziecie mogli usiąść wygodnie i delektować się pysznościami, które poznacie już wkrótce!
Więcej informacji znajdziecie wkrótce w Plażówka!

Moja historia. Nowe Legendy

10 sierpnia –Bielsk
miejsce: Gminny Ośrodek Kultury, ul. Glinki 1
g. 16.00 – Cmok – Smok – Teatr Scena 96
g. 17.00 – 20.00
– BAWIMY I UCZYMY – rodzinne animacje
– STRAGANY SZTUKI – działania artystyczne
– PODWÓRKO WYOBRAŹNI – edukacyjny plac zabaw kreatywnych
– MOJA HISTORIA – warsztat edukacyjno-teatralny
g. 20.00 – pokaz powarsztatowy Moja historia
g. 20.30 – Płonące laski – Teatr AKT
– BAWIMY I UCZYMY – rodzinne animacje – Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów Klanza
– STRAGANY SZTUKI – działania artystyczne – Janusz Byszewski, Beata Nessel – Łukasik i Zbyszek Gozdecki
– PODWÓRKO WYOBRAŹNI – edukacyjny plac zabaw kreatywnych – Muzeum Bajek Baśni i Opowieści
– MOJA HISTORIA – warsztat edukacyjno-teatralny – Stowarzyszenie Scena 96
Warsztaty edukacyjno-teatralne Moja historia dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Kajaki na stawach

Serdecznie zapraszamy do bezpłatnego korzystania z kajaków na stawach Cietrzewia i Koziorożca we Włochach.

Jarmark z tradycją

Na naszych jarmarkach będziecie mogli Państwo poznać prawdziwe regionalne wyroby z różnych regionów Polski oraz bezpośrednio porozmawiać z ich producentami.
Wszystkie produkty oferowane podczas jarmarku są robione według starych receptur a ich wspaniały smak i aromat przypomina smaki dzieciństwa. Na jarmarku będzie można nabyć min. wędliny wędzone tradycyjnymi metodami, chrupiące pieczywo wypiekane na naturalnym zakwasie, miody z lokalnych pasiek, sery, sękacze, ciasta domowe, przetwory z owoców i wiele innych pyszności pozbawionych konserwantów i chemii.

Będzie to również okazja do kupienia wyjątkowych rzeczy które wyszły prosto z rąk lokalnych twórców i artystów takie jak unikatowa biżuteria, garncarstwo, koronkarstwo, świece, ceramika, drewniane rzeźby, zabawki, mydła, kosmetyki itp.

Spacer Weekendowy – Liderzy

Lider – to ten kto wskazuje kierunek grupie, potrafi wywrzeć wpływ na jej członków oraz zjednać sobie sojuszników. Taka władza to wielka odpowiedzialność. Sięgnąć po nią – wyzwanie. Jedni kierują się siłą, a nawet podstępem. Inni – rozwagą, doświadczeniem oraz prawdziwą charyzmą. W każdym przypadku najważniejsza jest wiara, iż dzięki przywódcy istnienie jednostki zyska nowy, lepszy wymiar.
W świecie zwierząt pozycja lidera w zależności od gatunku oznacza co innego – inne obowiązki, przywileje, ale również inaczej się ją zdobywa. Nasz spacer przybliży Państwu kilku wybranych podopiecznych Warszawskiego ZOO, których z pewnością można nazwać LIDERAMI.

?DLA KOGO:
Dla miłośników zwierząt i Warszawskiego ZOO.
?KIEDY:
10 sierpnia o godzinie 10.00
?GDZIE:
Spotykamy się przy wybiegu flamingów (pierwszy wybieg po prawej stronie po wejściu do zoo od strony ul. Ratuszowej).
?ZAPISY:
Aby wziąć udział w spacerze, należy zakupić bilet wstępu do Warszawskiego ZOO lub okazać przy wejściu bilet roczny (do zakupienia tylko w Punkcie Obsługi Klienta) oraz w dyskusji wydarzenia stworzyć post, w którym wystarczy napisać imię oraz liczbę osób towarzyszących np. Ania+3 osoby. Spacer nie jest dodatkowo płatny.
OGRANICZONA LICZBA MIEJSC.
❗️UWAGA:
Spacer potrwa ok. 1,5-2 h. Prosimy przygotować się na panujące tego dnia warunki atmosferyczne.

8.Mikrowyprawa w Zieleń Warszawską: Park Fosa – Brak Miejsc

W sobotę 10 sierpnia prowadzimy ÓSMY tegoroczny spacer w Warszawie.
Zapisy WYŁĄCZNIE przez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY,
BRAK MIEJSC – lista zgłoszeniowa już pełna.
Zapraszamy rodziny, dużych i małych odkrywców natury na Mikrowyprawę w Zieleń Warszawską – eksplorację dzikiej przyrody w wielkim mieście. Wspólnie odkryjemy przyrodnicze enklawy, dżungle i nieużytki na mapie Warszawy. Wyruszamy odkrywać otoczenie WISŁY NA MŁOCINACH.
CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO:
? Będzie czas na dużo radości, swobodnej zabawy, poznawanie lasu, martwe drewno, błoto i dzikie zwierzęta, trochę wiedzy i przyrodniczych ciekawostek. A przede wszystkim wspólne bycie w przyrodzie miasta i jej bezpośrednie doświadczanie, w którym będziemy Wam towarzyszyć i odkrywać jej niezwykłości. Nasze mikrowyprawy to też solidna dawka witaminy “N”, której tak bardzo potrzebujemy teraz dla zdrowia naszego i dzieci :D #zielonagodzina #zielonasobota

? Uczestnicy wrócą nie tylko zachwyceni, ale także z odpowiednią dawką tlenu – tak potrzebnego dla naszego mózgu, a dzieci wybiegane i wypoczęte przed całym tygodniem.
? Zapraszamy wszystkich (nie tylko rodziny z dziećmi)!
Dobrze być przygotowanym na wiosenne warunki i swobodną zabawę dzieciaków – tzn. mieć ze sobą wodę do picia, zaopatrzyć się w wygodne i nie przemakalne ubranie oraz mieć ze sobą strój na przebranie :)
<W razie bardzo złych warunków atmosferycznych (ulewa, wichura) zastrzegamy sobie prawo do odwołania wydarzenia i przeprowadzenia go w innym terminie. Wówczas na nowo będziemy zbierać zapisy.>
PIKNIK: po zakończeniu spaceru przez naszą Fundację zapraszamy Was na wspólny eko-poczęstunek. My coś przygotujemy (nie zabraknie kultowego barszczu do picia), ale zachęcamy by przynieść też własne przekąski i będziemy mogli się nimi nawzajem dzielić (za granicą takie coś nazywają co-sharing).

Wakacje w Ogrodzie z dr. Zagajewskim

13 lipca oraz w każdą kolejną sobotę lipca i sierpnia o godzinie 11.00 zapraszamy na spotkania z dr. Arturem Zagajewskim, który będzie odsłaniał tajemnice roślin rosnących w naszym Ogrodzie.
Co tydzień inne rośliny, inne tematy i ciekawostki, zatem zachęcamy do regularnego udziału, bo to z całą pewnością nie będzie stracony czas.
Zbiórka za kasami przy Centrum Edukacji (budynek “A”).
Spacer potrwa około 1 godziny.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny w ramach biletu wstępu do Ogrodu lub w przypadku posiadania karnetu rocznego.
Jeśli ktoś chciałby uczestniczyć we wszystkich lub chociaż kilku spotkaniach, zachęcamy do skorzystania z naszej letniej promocji – biletu wakacyjnego obowiązującego do 31 sierpnia w cenie 50 zł (normalny), 35 (ulgowy) 100 zł (rodzinny, bez względu na liczbę dzieci).

Bliskie spotkania z przyrodą | Spacery po Łazienkach

Bliskie spotkania z przyrodą | Spacery po Łazienkach

Jeśli chcesz poznać łazienkowską faunę i florę oraz spędzić czas na świeżym powietrzu, weź udział w cyklu weekendowych spotkań. Doświadczeni przyrodnicy oprowadzać będą po najpiękniejszych zakątkach łazienkowskich ogrodów i opowiadać ciekawostki z życia ich mieszkańców.

Ogrody Łazienek Królewskich to 76 hektarów terenów zielonych w samym sercu miasta. Można tu obcować z przyrodą wśród niemal dziesięciu tysięcy drzew, z których najstarsze mają nawet 200 lat, a także wśród setek innych gatunków roślin i zwierząt. Tajemnice skomplikowanego ekosystemu odsłonią przed uczestnikami spotkań doświadczeni przyrodnicy, którzy pomogą zgłębić świat łazienkowskiej fauny i flory.
Zapraszamy dzieci i dorosłych. Każde ze spotkań potrwa 1,5 godziny. Nie obowiązują zapisy, opłata wynosi: 10 zł – osoba dorosła, 5 zł – dziecko (bilety są do nabycia w kasie w Pałacu na Wyspie, z wyjątkiem spotkania 24 sierpnia – w tym dniu, do godz. 20.00, otwarta będzie kasa w Pałacu Myślewickim).
ℹ Prosimy o przybycie 10 minut przed wydarzeniem w celu zakupu biletu. Miejsce zbiórki: przy kasie Pałacu na Wyspie. Warto zabrać ze sobą lornetki.

?10 sierpnia 2019 r., godz. 13.00
?Świat zapylaczy
Kim są zapylacze i dlaczego są ważni w ekosystemie łazienkowskich ogrodów. Czym jest zapylanie i co wspólnego ma z kwiatami i z owocami? Na te i inne pytania poznamy odpowiedzi, spacerując wśród rabat pełnych kwiatów i słuchając o biologii i ekologii pszczół, trzmieli oraz motyli.

niedziela, 11 sierpnia

Plac w mieście | Kolaż na Bankowym

Zapraszamy do wspólnego wycinania, wyklejania i tworzenia ilustracji w środku miasta!

Co to jest plac miejski? Jaki może mieć kształt? Co widać z placu? Czy dawne place Warszawy mogą być dla nas inspiracją? Wspólnie zatrzymamy się i przyjrzymy się architekturze Placu Bankowego, jego historii i zajrzymy… w przyszłość. Jak Plac będzie mógł wyglądać w przyszłości? Na te pytania odpowiemy wykorzystując technikę kolażu analogowego, stworzymy między innymi przestrzenną widokówkę i własny album wrażeń z Placu Bankowego. Wykorzystamy archiwalne zdjęcia, architektoniczne tekstury i formy oraz stare gazety w duchu zero-waste. Zapraszamy na 4 warsztaty, na każdym spotkaniu spojrzymy na przestrzeń miejską Warszawy z innej perspektywy. Nie zabraknie atrakcji dla młodszych i starszych.
→ Udział w warsztatach jest bezpłatny.
→ Warsztaty są otwarte i zaczynają się o 12.00.
→ Zapraszamy w każdą niedziele sierpnia oprócz 18.08, od 12.00-14.00.
→ Warsztaty przeznaczone są dla różnych grup wiekowych.

✂️ 11.08 | Pocztówka. Co widać na placu?
Warsztaty poprzedzi krótki spacer dookoła nowej, wakacyjnej przestrzeni na Placu Bankowym. Zastanowimy się jaki kształt ma dziś Plac Bankowy, a jaki miał dawniej. Jaki widok na miasto jest w jego jednym punkcie, a jaki w innym? Czy możemy z niego zobaczyć całe miasto, a może tylko konkretne budynki i miejsca? Poznamy pojęcia, którymi posługują się architekci i urbaniści projektując miasto, takie jak: oś kompozycyjna czy dominanta. Przyjrzymy się historycznym widokówkom z Placu Bankowego i spróbujemy odszukać co pozostało z tego dawnego miasta. Wybierzemy jeden z współczesnych widoków i stworzymy własną przestrzenną pocztówkę wykorzystując technikę kolażu. Warsztaty dla uczestników od 7 roku życia. Młodsi uczestnicy mogą wziąć udział w zajęciach z rodzicami.

Wielki festiwal dworskich gier i zabaw ogrodowych

Wielki festiwal dworskich gier i zabaw ogrodowych
Dział Oświatowy Zamku Królewskiego zaprasza do udziału w historycznych grach i zabawach prowadzonych przez grupy rekonstrukcyjne Malleus Maleficarum oraz Towarzystwo Stanisławowskie
11 sierpnia 2019 r.
godz. 12.00 – 16.00
Ogrody zamkowe
Wstęp wolny!

Spektakl “Bajeczna Fiesta” Teatru Kultureska

W niedzielę, 11 sierpnia, o godz. 12:00 zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na występ #TeatrKultureska. Czekać na Państwa będzie “Bajeczna Fiesta” – spektakl o tematyce ekologicznej, pełnej muzyki, tańca, zabaw i animacji dla najmłodszych.
Zapraszamy na Plac Zabaw, do małego amfiteatru.

Otwarte animacje dla dzieci

Otwarte animacje dla dzieci zapraszają na darmowe spotkanie z Emilia Grabowska & Quiddity Language Services Aleksandra Idzikowska

W planie między innymi:
♥ Malowanie twarzy
♥ Warsztaty tworzenia figur z balonów
♥ Mini sesje z języka angielskiego
♥ Zabawa z chustą animacyjną i tunelem
♥ Zabawy animacyjne: plenerowe oraz przy muzyce, tańce integracyjne
♥ Przeciąganie liny
♥ Wlepki, zakładki do książek i słodycze dla dzieci

Cała inicjatywa naszego spotkania jest zupełnie darmowa. Wspieramy w tym dniu Zuzia – mała Mikrocjanka , która urodziła się bez uszka i czeka na kosztowną operację w USA.
Zbiórkę administruje fundacja Siepomaga.pl : www.siepomaga.pl/uszko-zuzi
Do zobaczenia!

Praski Plener Sztuki: Witek Orski

Praski plener sztuki to cykl spotkać z artystami pod okiem, których uczestnicy będą tworzyć prace w formie pleneru artystycznego. Każdemu ze spotkań towarzyszą inne: temat, postać i miejsce.
Zapraszamy do wspólnego tworzenia.
Efektem końcowym będzie zbiorowa wystawa poplenerowa w pustostanie przy Ząbkowskiej 11. (18.08.2019)
Udział w plenerze jest bezpłatny.
Wszystkie materiały są zapewnione przez Organizatora.
Nie przyjmujemy zapisów.
Temat spotkania:
Praski wigor, „Lato w mieście”.

Witek, którego pracownia znajduje się przy Inżynierskiej doceni „praski wigor” – siłę ludzi, siłę tożsamości, powszechny stereotyp, którego nie należy się bać, a także wizje Pragi, które są jej tak bliskie od lat. Postacią jest silny mężczyzna, siłacz, kulturysta (najpewniej kibic Legii) – osoba budząca postrach, choć wbrew pozorom nic złego za sobą nie niesie. Plener rozstawiony nad brzegiem Wisły pozwoli nam docenić naturalne warunki Pragi, ale i upodobania części ich mieszkańców. Zwróci uwagę na siłę, wigor i fizyczność, która w wielu historiach budzi strach wśród mieszkańców lewego brzegu. Ale czy rzeczywiście tak jest?
Organizator: Dorożkarnia,
Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Wielka wyprzedaż książek z magazynów zamkowych !

Wielka wyprzedaż książek z magazynów zamkowych !
10 – 11 sierpnia 2019 r.
Sobota godz. 10.00 – 19.00
Niedziela godz. 11.00 – 19.00
Arkady Kubickiego
Wstęp wolny !
Zapraszamy !

Piknik Rodzinny Aktywna Rodzina w Świecie bajek- Mała Syrenka

Piknik Rodzinny Aktywna Rodzina w Świecie bajek- Auta

Przeżyj razem z Kapitanem Warszawa przygody z morskiej głębiny na pikniku w klimacie Małej Syrenki 11 sierpnia w godz. 11:00 – 15:00 na bulwarze Flotylli Wiślanej na terenie lokalu Grunt i Woda.
W programie m.in.: wodne eksperymenty, warsztaty plastyczne, gry planszowe, wymiana książek i wiele innych atrakcji!
Zapraszamy całe rodziny do wspólnej zabawy na pikniku! Do zobaczenia!

Interaktywne pokazy rekonstrukcji historycznej

Podczas spaceru po parku wilanowskim rozglądajcie się za… namiotami. Spotkacie w nich rekonstruktorów w odtworzonych strojach z epoki, którzy opowiedzą Wam o barwnym i fascynującym życiu w dawnej Polsce.

☕ Usłyszycie historię sprowadzenia kawy spod Wiednia, którą opowie Wam sam Jerzy Franciszek Kulczycki.
? Poznacie krajobrazy Rzeczypospolitej XVII wieku, które zaprezentuje Wam podróżnik z epoki.
? Z pomocą mincerza będziecie mogli wybić własną monetę!
? Wejdziecie do kuźni polowej, gdzie zobaczycie, jak kowal wyrabia w ogniu podkowy.
⚔ Będziecie mogli przymierzyć różne elementy uzbrojenia.
? Nauczycie się wydobywać kolory z natury, uczestnicząc w procesie naturalnego farbowania prowadzonym przez falbiarza.
? Spotkacie także bartnika, który opowie o dawnym pszczelarstwie.

? Spotkacie wilanowskiego drukarza, który na prasie lotnej drukuje gazety i relacje z wydarzeń militarnych, które możecie zakupić. Możecie też sami nauczyć się obsługi prasy drukarskiej i wydrukować na niej własne druki ulotne.
KIEDY: od 24 maja | piątki w godz. 11.00–15.00, soboty w godz. 12.00–16.00, niedziele w godz. 13.00–17.00
GDZIE: w parku północnym
WSTĘP: w cenie biletu do parku | 5 zł – zwykły, 3 zł – ulgowy

Zapytaj przyrodnika

Jeśli chcesz poznać ciekawostki z życia łazienkowskiej fauny i flory, weź udział w nowym cyklu przyrodniczym. Nasi edukatorzy odpowiedzą na pytania dotyczące ssaków, ptaków oraz drzew, a także tropów i śladów pozostawianych przez mieszkańców królewskich ogrodów ??
Ogrody Łazienek Królewskich to enklawa zieleni w centrum dużego miasta. Miejsce to stanowi ostoję dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Warto poznać bliżej przedstawicieli łazienkowskiej fauny i flory, by dowiedzieć się, które drzewo jest najstarsze, kto udaje, że ma kolorowe pióra, czyją sprawką są “szyszki z koroną”, a także którego ssaka boją się tutejsze ptaki. Odpowiedzi na pytania dotyczące drzew i zachowania zwierząt udzielą edukatorzy przyrodniczy, z którymi spotkać się można będzie w ogrodzie, nieopodal Trou Madame ?goo.gl/maps/twEX8RLMfpjsxeSg8

⏰ 11 sierpnia, godz. 10.00-14.00,
“Zapytaj przyrodnika o ptaki”

Bezpłatne zwiedzanie pałacu wilanowskiego dla rodzin z dziećmi

Zapraszamy na spacer po królewskich apartamentach! Zobaczymy, w co ubierał się król, i przekonamy się, ile czasu zajmowało mu przepasanie się pasem kontuszowym. Dowiemy się, jak wyglądało życie rodzinne ponad 300 lat temu. WSTĘP WOLNY. Liczba miejsc ograniczona.
ODBIORCY: dzieci w wieku 6–9 lat + rodzice/opiekunowie
MIEJSCE: pałac wilanowski
TERMINY: wszystkie soboty i niedziele sierpnia i września, godz. 10.30
WSTĘP: bezpłatnie | liczba miejsc ograniczona | należy pobrać bezpłatną wejściówkę w kasie w dniu spotkania lub w tygodniu poprzedzającym wydarzenie
Wydarzenie organizowane w ramach programu Kultura Dostępna
finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kino Letnie dla dzieci na placu Europejskim

Wakacje w mieście? Na placu Europejskim na pewno będą wyjątkowe! Już w niedzielę 7 lipca rozpoczynamy Kino Letnie dla dzieci na placu Europejskim! Razem ze swoimi pociechami co niedzielę będziecie mieli okazję do oglądania najlepszych filmów z serii kina familijnego. ????

Seanse będą rozpoczynać się o godzinie 16:00. Wstęp darmowy

Na miejscu możecie skorzystać także z oferty gastronomicznej, a w niej: burgery, pizza, French tacos, riksza z kawą i herbatą oraz Foodtruck Pielmień.
Jakie filmy dla Was przygotowaliśmy?
11.08 Fernando

Filmy będą wyświetlane z polskim dubbingiem.
Organizatorem jest firma Ghelamco Poland. Sponsorami kina letniego są Samsung oraz adidas. Patronat medialny nad wydarzeniem obejmuje Radio Kolor 103 FM. W razie niesprzyjającej pogody, Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania seansu.

Bajki na trawie na Ursynowie

Razem z wakacjami wracają na Ursynów BAJKI NA TRAWIE. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie z bajką i przygodą na ursynowskich, zielonych terenach.

– 11 sierpnia odbędzie się przedstawienie pt. “Jaś i Małgosia” w wykonaniu Teatru Jumaja, w parku MOCZYDEŁKO przy ul. Wełnianej.
“Spektakl jest autorską interpretacją baśni braci Grimm pod tym samym tytułem. Wzbogacony jest sugestywnymi kostiumami rekwizytami oraz malowniczą scenografią, dzięki czemu dzieci są wprowadzane w magiczny świat teatru”.

Letnie Koncerty na Grochowskiej

Do siedziby Sinfonii Varsovii wracają Wasze ulubione popołudniowe koncerty kameralne! W tym roku po raz pierwszy wydarzenia będą prezentowane w ramach siedmiu nurtów tematycznych: Nie tylko orkiestra, Japonia, Moniuszko, Relaks, W podróży, Dawna Warszawa i Improwizacja. Na scenie wystąpią zarówno znani artyści, jak i wschodzące gwiazdy muzyki klasycznej. Dzięki różnorodnemu repertuarowi, każdy ma szansę odnaleźć swoją muzykę!

10.08.2019 16:00 Dawna Warszawa
Program:
Fryderyk Chopin – Mazurek F-dur op. 68 nr 3
Roman Padlewski – O Anielska Pani
Roman Padlewski – Radości wam powiedam
Stanisław Kazuro – Rosła kalina (krakowiak)
Stanisław Wiechowicz – Pragną ocki
Jan Maklakiewicz – Kołysanka
Andrzej Panufnik – Warszawskie dzieci
Jan Krzysztof Markowski – Mała dziewczynka z AK
Krystyna Krahelska „Danuta” – Hej chłopcy, bagnet na broń
Stanisław Magierski – Dziś do ciebie przyjść nie mogę
George Gershwin – I Got Rhythm
George Gershwin – The Man I Love
Henryk Wars – Powróćmy jak za dawnych lat
Henryk Wars – Pierwszy znak

Wykonawcy:
Zespół wokalny Il Canto
Wanda Laddy – sopran
Marta Lawrence – alt
Sławomir Łobaczewski – tenor
Leszek Kubiak – bas

Michał Niżyński – prowadzenie

11.08.2019 16:00 Improwizacja
Program:
Pietro Antonio – Locatelli Introduzione teatrale G-dur op. 4 nr 4
Arcangelo Corelli – Concerto grosso D-dur op. 6 nr 1
Giuseppe Valentini – Concerto per quattro violini op. 7 nr 11
Georg Muffat – Sonata nr 5 ze zbioru Armonico Tributo
Francesco Geminiani – Concerto grosso nr 12 La Follia wg XII sonaty op. 5 Arcangelo Corellego

Wykonawcy:
Orkiestra barokowa Cornu Copiae
Karolina Habało – skrzypce / kierownik artystyczny

Piotr Wojciechowski – prowadzenie

Szczegółowe informacje oraz bilety http://www.sinfoniavarsovia.org/pl/2019-05-18-letnie-koncerty-na-grochowskiej-9-edycja1.html?t=1561732273

Grunt to zabawa #2 [lato]

Grunt to zabawa #1 [kwiecień - czerwiec]

Dni spędzone na zabawie na podwórku, działce czy ulicy przed domem. Wspinanie się po drzewach. Budowanie fortów. Turlanie się po trawie. To nie tylko wspomnienia z dzieciństwa.

W ten sposób dzieci rozwijają się, uczą i odkrywają świat wokół nich. Chcemy oderwać je od komórek, tabletów i wzbudzić w nich zainteresowanie naturą oraz zabawą na świeżym powietrzu. Dlatego zapraszamy Was do Państwomiasto na Osiedlu Jazdów.

Godziny: 13:00 – 17:00.
Nie prowadzimy zapisów, po prostuj wpadnij!

? KOSZTY
Chcemy, aby każda rodzina mogła skorzystać z przestrzeni Państwomiasto oraz aby mogła czuć się tu dobrze.
Sugerowana donacja jednorazowa: 15 zł / rodzina (1 wizyta)
Donacji można dokonać bezpośrednio na konto Stowarzyszenia Projekt: Polska (PL 13 1050 1025 1000 0024 0597 8640) lub online na stronie: http://panstwomiasto.pl/wesprzyj/

? LOGISTYKA
Lokalizacja: Państwomiasto, ul. Jazdów 3/12, Warszawa
UWAGA: Na Osiedlu Jazdów obowiązuje zakaz wjazdu dla samochodów. Zdecydowanie zachęcamy do korzystania z własnych nóg, rowerów lub komunikacji miejskiej (najbliższe przystanki: pl. Na Rozdrożu, Wiejska, Piękna, Rozbrat).

Dzieci znajdują się pod opieką rodziców. Zachęcamy do ubrania dzieci w rzeczy, które mogą się pobrudzić wodą, ziemią, farbami, czy trawą – w innym przypadku ciężko im będzie korzystać z przestrzeni do swobodnej zabawy.

Ten wpis został opublikowany w dzieci.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments