Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (11-12 maja)


Wiosna w pełni, lista atrakcji robi się coraz dłuższa, a wybór… coraz trudniejszy! Jeśli nie możecie się zdecydować, co robić w najbliższy weekend, mam dla Was coś ekstra:

Spis treści:

KONKURS!
Do wygrania są trzy rodzinne bilety (2+2) na wystawę Żywe Dinozaury, do wykorzystania w dowolnym czasie. Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie? To banalnie proste:

– wystarczyć napisać w komentarzu, że macie ochotę wybrać się na spotkanie z dinozaurami;

– będzie mi miło jeśli udostępnicie ten post i zaprosicie do zabawy znajomych;

– konkurs trwa do czwartku, 9 maja do 23:59. W piątek pod tym postem ogłoszę, do kogo wędrują bilety!

POWODZENIA!

edit: Rodzinne wejściówki otrzymują: Dorota, Monika i Agata!

Napiszcie, proszę, na blog@moi-mili.pl i podam Wam szczegóły 🙂

.

Jeśli interesują Cię informacje o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach, zapraszam Cię do prężnie działającej grupy Dziecięca Mapa Warszawy.

sobota, 11 maja

Wymianka roślinna w Galerii Łomianki

Wiosenne porządki, czyli wymień swoje „grządki”!

Pora roku zobowiązuje do zadbania o zieleń w naszych domach. W końcu rośliny, które hodujemy w mieszkaniach, nie mogą odstawać od tych, które obserwujemy za wiosennym oknem! Wymianka Roślin w Galerii Łomianki to gratka dla wielbicieli kwiatów, oraz tych, którzy dopiero planują zaaranżować swoje wnętrze w modnym stylu Urban Jungle. To możliwość wymiany, podzielenia się sadzonkami z innymi, przygarnięcia „bezdomnej” rośliny lub przekazania tej, którą nie możecie się już opiekować. Do tego porady ogrodnicze oraz… guerilla gardening. Zapraszamy 11 maja w godzinach 11.00 – 17.00!

Punkt Adopcji Roślin w Galerii Łomianki tętni życiem, a pozostawione w nim kwiaty znajdują nowych właścicieli w mgnieniu oka. Dla wszystkich, którym spodobała się zielona akcja w duchu Zero Waste i mają ochotę na więcej, Galeria Łomianki organizuje Wymiankę Roślin, czyli prawdziwe święto wielbicieli kwiatów.

Wymianka roślin.

Przyjdź na wymianę kwiatów doniczkowych, przynieś roślinę, której chciałbyś podarować nowy dom, porozmawiaj z innymi osobami i zgarnij nowego zielonego lokatora. Duże, małe, marne lub bardzo bujne rośliny, a także szczepki i sadzonki – pozostawiamy pełną dowolność.

Jak to działa?
1. Przynieś swoje rośliny i wymień je na inne.
2. Masz rośliny/szczepki/sadzonki, którymi chcesz się podzielić/oddać – przynieś je, na pewno znajdą nowy dom.
3. Nie masz kwiatów, ale bardzo chcesz mieć? – przygarnij dowolną roślinę, którą ktoś da Ci bez wymiany.

Wydarzenie odbędzie się 11 maja w godzinach 11:00 – 17:00 w Galerii Łomianki (ul. Brukowa 25, Łomianki). Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

.

Animator zaanimowany | Warsztaty z piksilacji

Zapraszamy na warsztaty, dzięki którym każdy z uczestników będzie mógł, choć na chwilę, wcielić się w postać z bajki.

Program

Na pewno znacie filmy animowane, w których występują lalki, rysunkowe postaci lub wygenerowane komputerowo stwory. Teraz kolej na Was! Możecie być jednocześnie animacją i animatorem, występując we własnym poklatkowym filmie jako postać z bajki. Zastosujemy efekty specjalne sprzed ponad 100 lat… Czy są lepsze od komputerowych? Sami zdecydujecie.

Kategoria wiekowa

Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży powyżej 10 roku życia.

Wstęp: Wydarzenie przeznaczone jest dla 12 osób.

Aby zarezerwować miejsce, wypełnij formularz online.

.

Wystawa Najpiękniejsze Kury Świata

Kury, mnóstwo kur i kogutów. Kolorowych, czubatych, ogoniastych, bojowych i pstrokatych.
Niesamowita magia natury.
Dodatkowo wszystko w otoczeniu rozkwitającej przyrody Ogród Botaniczny PAN w Powsinie.
To właśnie można przeżyć 11 i 12 maja 2019 roku na wystawie kur ozdobnych w Powsinie „Najpiękniejsze Kury Świata”.
Hodujesz kury – pokaż je na wyjątkowej wystawie.
Lubisz ptaki – przyjdź je obejrzeć.
Chcesz kupić albo sprzedać – w tym roku mamy coś nowego,
coś super – giełdę drobnego inwentarza.
Będą na niej kury, gołębie i króliki.
Będzie zwiedzanie wystawy z przewodnikiem, atrakcje dla dzieci, profesjonalna sesja fotograficzna i kilka innych niespodzianek.
Czekamy na Ciebie.

.

Wystawa zabytkowych pojazdów w Galerii Północnej

Jeżeli lubisz zabytkowe auta, to mamy dla Ciebie niespodziankę! Na drugim piętrze galerii można podziwiać prawdziwe legendy europejskiej motoryzacji z Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Na wystawie prezentowane są najciekawsze klasyczne auta z przeszłości – począwszy od lat 20. XX wieku aż do końca lat 50. – i inne przedwojenne urządzenia.

Na entuzjastów klasycznych samochodów czekają doskonale zachowane modele aut: Fiat 500 z 1939 r., pierwszy samochód seryjny marki BMW, produkowany w latach 1928-31 r. – Dixi, Fiat 600 Multipla z lat 50, a także wyprodukowane tylko w kilkunastu egzemplarzach auto polskiej produkcji Fiat 508 Sport, pochodzące z 1936 roku.

Ekspozycja obejmuje również jeden z najbardziej popularnych motocykli w swoim czasie – niemiecki Aride oraz pochodzący z ostatniej dekady XIX wieku bicykl, wyróżniający się niezwykle dużym przednim kołem a także podróżną wersję aparatu fotograficznego, pochodzącego z drugiej połowy XIX wieku.

Szczegóły dotyczące eksponatów możesz przeczytać tu: www.galeriapolnocna.pl/wydarzenie/wystawa-zabytkowych-pojazdow-z-muzeum-w-otrebusach.

.

Living Dinosaurs – Żywe Dinozaury | Muzeum Ziemi, Warszawa

Wystawa Living Dinosaurs – Żywe Dinozaury – po raz pierwszy w Polsce!

BILETY:
GoOut: http://bit.ly/2U4Q08N
eBilet: TBA
Kasa przy ogrodach PAN Muzeum Ziemi

Living Dinosaurs to animatroniczna wystawa dinozaurów, którą odwiedziło już ponad 10 milionów widzów na całym świecie. Spektakularne modele poruszają się w naturalny sposób i wydają dźwięki przenosząc zwiedzających do czasów prehistorycznych. Ta rodzinna wystawa, to okazja do zobaczenia na własne oczy ponad dwudziestu dinozaurów w skali 1:1 m.in. tyranozaura, diplodoka i triceratopsa.

Przeżyj to unikalne doświadczenie już teraz w Warszawie. Wystawa jest dostępna dla zwiedzających codziennie w godzinach 10:00 – 20:00 między 12 kwietnia a 30 maja w ogrodach Muzeum Ziemi w Warszawie.

.

Uroczyste otwarcie Ogrodu Dolnego / Zamek Królewski w Warszawie

Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie Ogrodu Dolnego Zamku Królewskiego w Warszawie

11 maja 2019 r. (sobota)
godz. 11.00

W programie wielkiego pikniku rodzinnego znajdą się m.in.:

🌷 nadanie imienia „Serce Warszawy” tulipanowi z zamkowych Ogrodów. Gość specjalny: Ewa Błaszczyk
🌷 Królewska Wystawa Róż (org. Embassy of the Netherlands in Poland)
🌷 animacje dla dzieci, pokazy fechtunku i mody historycznej
🌷 warsztaty florystyczne i nauka komponowania zapachów
🌷 pokaz maszyn ogrodniczych i rolniczych
🌷 loty balonem na uwięzi
🌷 godz. 19.30, finał: „Najpiękniejsze piosenki” – wystąpi Robert Janowski

Wstęp wolny

Wydarzenie organizowane w ramach obchodów Roku Wazowskiego

.

23. Piknik Naukowy „My i Maszyny”

 

Mechaniczne dinozaury, własny R2D2, zwijana kładka dla pieszych, superkomputery i egzoszkielety. Na 23. Pikniku Naukowym czekają setki atrakcji, które zadziwią gości w każdym wieku.

Piknik to największa w Europie plenerowa impreza popularyzująca naukę. Nie ważne, czy pasjonujesz się nauką, czy jeszcze nie poczułeś fascynacji jej najnowszymi odkryciami – na Pikniku znajdziesz coś dla siebie.

Tegoroczna impreza odbywa się pod hasłem MY I MASZYNY.

🕐 Kiedy?
11 maja 2019
od 11.00 do 20.00

⛺ Gdzie?
PGE Narodowy

🚪 WSTĘP WOLNY

Zapraszamy!

.

Mała Wisła / wyprawy dla rodziców z dziećmi / kalendarium

Fundacja Ja Wisła zaprasza na cykl sobotnich spacerów wzdłuż warszawskiej Wisły. Wyprawy są dedykowane dla rodzin z dziećmi terenowymi. My zabieramy trzyletniego Jerzyka. Trasy liczą 4 km. Czas wspólnie spędzony nad rzeką to oglądanie unikatowych panoram, dotykanie przyrody, poszukiwane skarbów, zabawa nad wodą, wsłuchiwanie się w głosy i historie znad Wisły. Czas na karimacie, na pniu zwalonego drzewa. Woda, niebo i ptaki. Co tydzień gdzieś indziej.

Bilety:
Dzieci do lat 3: bezpłatnie, ulgowy: 16 zł, normalny: 24 zł, rodzinny (2+1): 56 zł, (2+2): 64 zł, (2+3): 80 zł.
Rezerwacje na maila: fundacja@jawisla.pl, informacja: 508 328 803

Wycieczkę prowadzą świeżo upieczeni laureaci Statuetki Złotego Słonecznika: Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek. Nagroda Złotego Słonecznika została przyznana Fundacji Ja Wisła przez portal Czas Dzieci za wyprawy Mała Wisła, jako najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci, w kategorii przyroda, w Warszawie w 2018 r. Dziękujemy !

Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek

.

Królewska Wystawa Róż

Stolica znów będzie miała swoją wystawę róż ciętych. W otoczeniu majestatycznych Arkad Kubickiego w Zamek Królewski w Warszawie będzie można zobaczyć ponad 120 najpiękniejszych odmian tych dostojnych kwiatów ❤
🌹
Ostatnia z wystaw róż ciętych w Warszawie, organizowanych przez niemal cztery dekady przez Polskie Towarzystwo Miłośników Róż, odbyła się w 1999 roku. Po 20 latach wydarzenie wraca do stolicy jako Królewska Wystawa Róż, którą będzie można oglądać od 11 do 13 maja 2019 w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego.
🌹
Goście wydarzenia będą mieli okazję podziwiać róże od hodowców z całego świata, w tym z Polski. Ich niezwykłe kolory, różnorodność rozmiarów i kształtów pąków w rozkwicie, czy upojny zapach z pewnością zachęcą wielu zwiedzających do wpisania róż w swoją codzienność. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich miłośników kwiatów, a także florystów, event managerów, stylistów i wedding planerów, czy reprezentantów szeroko pojętej branży kwiatowej.
Wystawa ma szansę stać się coroczną imprezą, wpisującą się w kalendarium najważniejszych wydarzeń kwiatowych w Polsce. Będzie też platformą promocji róż wśród polskich konsumentów.
🌹
Królową pierwszej edycji Wystawy będą Avalanche+ Roses, odmiana wyjątkowo reprezentacyjna i ekskluzywna. Ich eleganckie, pastelowe barwy i dostojna prezencja od lat podkreślają szyk najbardziej luksusowych eventów na świecie
– królewskich i celebryckich ślubów, a nawet… papieskich błogosławieństw.
🌹
Królewska Wystawa Róż uświetni równie prestiżowe Otwarcie Ogrodów Dolnych Zamku Królewskiego, które – zniszczone podczas II wojny światowej – zostaną udostępnione publiczności po wieloletnich pracach rekonstrukcyjnych.
🌹
Pomysłodawcą i organizatorem Królewskiej Wystawy Róż jest Embassy of the Netherlands in Poland, a jej współorganizatorem Zamek Królewski w Warszawie. Patronat nad wystawą objęli International Florist Organisation FLORINT.ORG, targi kwiatów ciętych i roślin doniczkowych Flower Expo Poland oraz Polskie Stowarzyszenie Hodowców Róż / Polish Association of Rose Breeders i Polskie Towarzystwo Różane – Polish Rose Society. Za komunikację wydarzenia odpowiada SIGMA International (Poland), partner strategiczny wydarzenia.
🌹
Więcej informacji: SwiatRozy.pl ❤
🌹
Organizatorzy:
Embassy of the Netherlands in Poland
Zamek Królewski w Warszawie

.

 

Największy w Polsce zlot samochodów PRL na Oldtimer Warsaw

Niedawno nazywano je złomem. A teraz? Ceny rosną, a kultowe polskie samochody to inwestycja.

W Polsce intensywnie rozwija się moda na wszelkiego typu youngtimery. Polscy kierowcy pokochali zwłaszcza okazy rodzimej, już nieistniejącej produkcji, które jeszcze kilka lat temu wyceniane były na równi ze złomem przemysłowym. Warszawa, Nysa, Polonez, duży Fiat i Syrena. Zobaczycie je wszystkie podczas naszego wydarzenia.

.

Gordonki w sobotę na Saskiej Kępie

każda SOBOTA o godzinie 10:00 – grupa młodsza (0-18 miesięcy) i 11:00 – grupa starsza (18-36 miesięcy)
Mary Poppins’ House Saska Kępa
ul. Zwycięzców 4D
zapisy: melozajecia@gmail.com
koszt: 40 zł (wejście pojedyncze), karnet 130 zł (4 wejścia, ważny 5 tygodni)

Cykl spotkań w Mary Poppins’ House to zajęcia gordonowskie umuzykalniające dla dzieci w wieku do 3 lat. Dziecko uczestniczy w zajęciach z opiekunem. Koszt udziału w zajęciach to 40 zł jednorazowo lub w karnecie (4 wejścia) 130 zł. Płatność gotówką na miejscu. Zajęcia trwają ok.40 minut. Na miejscu w Mary Poppins’ House można napić się ciepłej kawy lub herbaty lub zimnej wody 🙂

Na zajęciach dla najmłodszych prowadzonych w oparciu o teorię uczenia się muzyki Eliasa Edwina Gordona używamy przede wszystkim głosu, który jest najważniejszą zabawką. Śpiew osoby prowadzącej zajęcia, mamy, taty czy wreszcie samego dziecka. Śpiew który towarzyszy nam przez cały czas trwania zajęć. Dzięki temu dziecko oswaja się z muzyką tak samo płynnie i naturalnie jak z ludzką mową. Często używamy do lepszego rozumienia muzyki wstążek, piłeczek, woreczków, bąbelków…

W trakcie zajęć dzieci uczą się tworzenia muzyki za pomocą improwizacji. Wymyślają swoje własne piosenki, ale śpiewają też znane z domu czy przedszkola ulubione melodie. Zostało udowodnione naukowo, że nauczanie muzyki od pierwszych chwil życia wspomaga ogólny rozwój psychiczny i fizyczny dziecka. Częste spotkania z muzyką wzmacniają u dzieci wrażliwość na dźwięk, umiejętność śpiewania i improwizacji, poczucie rytmu, potrzebę poruszania się, a w dalszej przyszłości ułatwiają naukę języków czy matematyki… Poza tym dziecko ma okazję do spotkania z innymi dziećmi, które razem z nim kreują nową i harmonijną rzeczywistość.

Zajęcia wrześniowe i październikowe prowadzić będzie certyfikowana instruktorka gordonków Katarzyna Czapla prowadząca działalność pod nazwą Music City 🙂

ZAPRASZAMY! Zapisy melozajecia@gmail.com lub messenger MeloMaluchów.

.

Strasznie Fajny Dwór

Strasznie Fajny Dwór

Warsztaty muzyczno-teatralne dla dzieci w wieku 7-10 lat

Kiedy do „Strasznego dworu” Stanisława Moniuszki wpuścimy dzieci, z czegoś strasznego i obcego z pewnością wyłoni się coś strasznie fajnego i bliskiego. „Strasznie fajny dwór” (a właściwie pałac – Pałac Gnińskich, siedziba Muzeum Chopina) wypełniony będzie zabawą, śmiechem i wspólnym śpiewem, do których zaprosimy zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Prym w naszych zabawach wieść będą melodie Moniuszkowskich pieśni, które przez karty wydawanych przez kompozytora „Śpiewników domowych” miały trafić do każdego polskiego domu. Po zajęciach będzie więc można wziąć je ze sobą i korzystać z ich urody na własny użytek. Moniuszko komponował pieśni na każdą okazję – do radości i do smutku, do tańca i do modlitwy, do wspólnego śpiewania i do zasłuchiwania się w śpiewie. W „Strasznie fajnym dworze” czeka na Was cała ich różnorodność.

Sala koncertowa Muzeum Fryderyka Chopina

Kalendarium:

Wybrane soboty, g. 11.30
16.02 – Ze wspólnego gniazda
23.03 – Śladami bohaterów
13.04 – Gdzie szumi i gra
11.05 – Wijąc nić serdeczną
15.06 – Pod ramię i w podskokach. Tanecznym krokiem

Prowadzenie: Jolanta Denejko, Karolina Tańska

Koszt zajęć: 24 zł (1 dziecko + 2 opiekunów)

Bilety dostępne na www.bilety.nifc.pl lub w Kasach Muzeum Fryderyka Chopina.

www.chopin.museum
www.chopin.nifc.pl

.

XI Turniej Rycerski w Czersku

11-12 maja dwór Konrada Mazowieckiego zaroi się od dam, rycerzy i średniowiecznej gawiedzi, zaś zamkowy dziedziniec wypełnią okrzyki zbrojnych i szczęk oręża. A to za sprawą odbywającego się już po raz jedenasty w czerskiej warowni Turnieju Rycerskiego.

W programie: 🔸 pojedynki na średniowieczną białą broń, 🔸 pokazy konne i łucznicze, 🔸 koncerty muzyki dawnej, a także 🔸 zabawy plebejskie, 🔸 jarmark historyczny, 🔸 średniowieczne obozowisko rycerskie. Wszystko odtworzone z największym pietyzmem przez bractwa rycerskie i grupy rekonstrukcyjne z Polski i zagranicy. W trakcie turnieju można odwiedzać kramy dawnych rzemieślników, wziąć udział w warsztatach i skosztować rycerskiej kuchni.

Szczegółowy program na stronie www.zamekczersk.pl

.

V wystawa fiołków afrykańskich

W czasie piątej odsłony wystawy będzie można obejrzeć oryginalne prywatne kolekcje niespotykanych odmian miniaturowych fiołków afrykańskich – bardzo ciekawe odmiany standardowe oraz zupełnie niezwykłe trailery, różniące się pokrojem od tych dobrze nam znanych posiadających jeden wierzchołek wzrostu. Trailery mają kilka wierzchołków wzrostu i w związku z tym krzaczasty pokrój.

Podobnie jak w poprzednich latach, w czasie trwania wystawy będzie zorganizowany kiermasz, na którym zwiedzający będą mogli kupić niespotykane odmianowe fiołki afrykańskie.

W sobotę o godzinie 13.00 odbędą się warsztaty pielęgnacji i hodowli fiołków afrykańskich. Warsztaty będą prowadzone przez hodowczynie, które wyjaśnią tajniki uprawy tych roślin: właściwe pobieranie sadzonek, sposoby ukorzeniania, przygotowanie podłoża, sadzenie do właściwych doniczek młodych roślin, przesadzanie i odmładzanie starszych egzemplarzy oraz właściwą pielęgnacje.. Warsztaty będą miały otwartą formę podczas, których uczestnicy będą mieli okazję praktycznego przećwiczenia najważniejszych czynności związanych z rozmnażaniem fiołków afrykańskich.

Wystawa odbędzie się w szklarniach Ogrodu w Alejach Ujazdowskich 4.

.

Wiosenne porządki przy jeziorze Zgorzała – akcja społeczna.

Przyjdź ze znajomymi lub sąsiadami w sobotę 11 maja o godz. 11 nad jezioro Zgorzała i weź udział w społecznej akcji – SPRZĄTANIA TERENU PRZY JEZIORZE ZGORZAŁA.
Niestety wraz z piękną, wiosenną pogodą pojawiło się przy jeziorze mnóstwo śmieci, które są zagrożeniem dla bytujących tu ptaków i innych zwierząt.
Razem z mieszkańcami posprzątajmy te miejsce. Niech zrobi się tu znowu przyjemnie.
Nasze sprzątanie zakończymy wspólnym ogniskiem z kiełbaskami.
Serdecznie zapraszam do włączenia się do mojej akcji .
Marzena Zientara

.

Smykowizje – maj 2019

Miniperformanse, koncerty i warsztaty dla rodzin z dziećmi 0-5 lat

zbiórka w holu U–jazdowskiego

Uwaga! Przedsprzedaż online biletów rodzinnych na wydarzenia rozpoczyna się dnia 26/04 2019 roku wyłącznie przez stronę www.u-jazdowski.pl

10:00 – grupa młodsza: 0-2 lata
11:00 – grupa starsza: 3-5 lat
Sugerowany wiek dziecka, uczestniczącego w wydarzeniach sensoplastycznych: od 1 roku życia.

Wstęp: bilet rodzinny 30 zł (w cenie biletu wstęp na wystawy)
Informacje udzielane są mailowo i telefonicznie: + 48 22 628 12 71-73, wew. 135
Na maile i telefony odpowiadamy we wszystkie dni tygodnia od godziny 12:00 oprócz poniedziałków

Uwaga! Zakup biletu związany jest z udzieleniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dziecka i opiekuna, łączy się z akceptacją regulaminu wydarzenia, w tym wyrażeniem zgody na komunikację mailową w sprawach, dotyczących udziału w projekcie

.

Dzień 4 – Piknik „Poznaj Dobrą Żywność”

W sobotę od godziny 11.00 ruszy Piknik „Poznaj Dobrą Żywność”, który będzie okazją do spróbowania specjałów przygotowanych na tą okazję przez producentów dobrej, zdrowej żywności.
Od 15:00 natomiast ruszą wyścigi. W sobotę odbędzie się 8 gonitw, w tym bieg o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strefa B – wstęp wolny

.

Bajkopodróże – twócze czytanki

„Pchła Szachrajka” – Jan Brzechwa

„Chcecie bajki, oto bajka…” Niezwykła to historia o pewnej Pchle. Pełna zabawnych sytuacji. I właśnie do tej bajki zapraszamy Was i Nas. Podczas warsztatu, zagramy w pchełki…inaczej być nie może.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu dla grupy 15 dzieci i ich rodziców. Czas trwania zajęć to 60 min. Przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: kasa@bok.waw.pl lub numerem telefonu 22 300 48 00, wew. 1.
Zapisy od 27 kwietnia 2019 r.

.

Teatr Baj dotarł do Wawra!

Kochani! Teatr Baj w swej podróży dotarł do Wawra!
Teatralny balon wylądował na Scenie na Żegańskiej 1a, w przestrzeni Wawerskie Centrum Kultury.
Zapraszamy widzów indywidualnych i grupy na najbliższe spektakle:

8 -12 maja
„TYMOTEUSZ WŚRÓD PTAKÓW” reż. Arkadiusz Klucznik
dla wszystkich od 4 lat
Spektakl opowiada o sympatycznym Misiu Tymoteuszu i przygodzie, która przydarza mu się wiosną, kiedy postanawia zaopiekować się… jajkiem. To naprawdę trudne zadanie dla misia – uczy się podpatrując ptaki, angażuje też w sprawę swojego Tatę.
www.teatrbaj.pl/movies/tymoteusz-wsrod-ptakow/

BILETY:
grupy: 8 i 10 maja, godzina 10:00 www//bit.ly/2wvyrrP
11 maja, godzina 11:00 www//bit.ly/2GjUFA1
12 maja, godzina 11:00 www//bit.ly/2Uf9pDY

.

Praskie Atelier | warsztaty rodzinne

Muzeum Warszawskiej Pragi oraz Fundacja Atelier zapraszają na cykl warsztatów varsavianistyczno-artystycznych dla rodzin. Spotkania są okazją do wymiany pokoleniowych doświadczeń i wspólnej twórczej zabawy. Inspiracjami do projektów artystycznych będą praskie opowieści.

Start: 10.30
Czas trwania: 90 minut
Liczba uczestników: 30 osób
Dla kogo: dzieci w wieku 6–12 lat
Bilety: 10 zł za udział dziecka, wstęp wolny dla dorosłego opiekuna, link: http://bit.ly/2XMmesk

☞ 11 maja | Maszyna
Czym jest maszyna? Jak działa i jakie ma funkcje? Na wystawie obejrzymy tradycyjne sprzęty z Pragi – laskę do mierzenia konia w kłębie czy maszynę do robienia kajzerek. A współcześnie, jakie urządzenia dzieci uważają za potrzebne? Wspólnie opracujemy różne prototypy maszyn.

.

niedziela, 12 maja

Kliwer – dzień otwarty Zalew Zegrzyński – półkolonie i obozy!

Ahoj!

Zapraszamy do naszej bazy Kliwer Camp Zegrze nad Zalewem Zegrzyńskim na DZIEŃ OTWARTY!
Będzie można spotkać się z instruktorami i wychowawcami BTKliwer i porozmawiać o naszych półkoloniach, koloniach, obozach i rejsach.
* Pożeglować na jachcie Antila 26cc (BEZPŁATNE godzinne rejsy – uwaga zapisy wcześniejsze w biurze biuro@kliwer.com.pl)
*Zobaczyć jak wygląda trening sekcji żeglarskiej UKS Kliwer i dowiedzieć się jak dołączyć do naszej drużyny!
* w czasie dnia otwartego: animacje dla dzieci, zajęcia bezpiecznie nad wodą, warsztaty z węzłów żeglarskich, zobacz jak wygląda jacht klasy optymist, ognisko
* można wypożyczyć kajaki i rowery wodne!

Na miejscu można zjeść rodzinny obiad w restauracji ośrodka.
Wjazd do ośrodka na hasło: kliwer dzień otwarty jest bezpłatny.

Spędź, aktywny rodzinny dzień nad wodą!

.

Niedziela rodzinna na wystawie czasowej – Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

12 maja zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na niedzielę rodzinną – wydarzenie towarzyszące Wystawa | W Polsce króla Maciusia.

Niedziele będą różnić się hasłem przewodnim. Za każdym razem czekać będzie na Was atrakcyjny, całodniowy program opracowany wokół tematyki wystawy. Będziemy zamieszczać aktualny plan każdej niedzieli z odpowiednim wyprzedzeniem.

Najbliższa niedziela rodzinna odbędzie się 7 kwietnia pod hasłem
„Jak zrobić, aby nam wszystkim było dobrze”. Zapraszamy do zwiedzania wystawy czasowej, do wspólnej zabawy z edukatorami podczas AniMaćków oraz na pokaz filmu familijnego „Traktorek Florek ratuje farmę”. Rodziców natomiast zapraszamy na wyjątkowe spotkanie wokół pedagogiki Janusz Korczaka.

Harmonogram niedzieli rodzinnej (12 maja):

A ILE TO WSZYSTKO KOSZTUJE? – NIEDZIELA RODZINNA

Harmonogram niedzieli rodzinnej (12 maja):

• 10.00-20.00 – Wystawa „W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości
Bilety: 12 zł normalny, 8 zł ulgowy, rodzinny 30 zł
KUP BILET: https://bit.ly/2FAyMvY

• 11.00-14.00 – – warsztaty rodzinne „A ile to wszystko kosztuje” Czy pieniądze biorą się ze ściany? Tak myśli niejeden młody człowiek obserwujący rodzica wyciągającego gotówkę z bankomatu. Właśnie dlatego tak ważne jest, by o pieniądzach rozmawiać z dziećmi. Skąd się biorą, jak je wydawać, żeby na wszystko starczyło? Czym są podatki i co się z nimi dzieje? Zapraszamy na warsztaty kreatywne z edukacji finansowej dla najmłodszych
BRAK MIEJSC

• 11:00-15.00 – AniMaćki na wystawie – spotkanie warsztatowe,
udział w cenie biletu na wystawę czasową
Bilety: 12 zł normalny, 8 zł ulgowy, rodzinny 30 zł
KUP BILET: https://bit.ly/2FAyMvY

Otwarte spotkania z animatorami na wystawie „W Polsce króla Maciusia”. Pobawimy się, pobudzimy kreatywne myślenie i porozmawiamy. Nasi animatorzy pomogą Wam odkryć wszystkie interaktywne gry i zabawy na wystawie.

• godz. 14:30-15.30 – film familijny Dzień matki, reż. Anjuli Shukla
Rodzeństwo Vicky i Kaku dowiaduje się o zbliżającym się Dniu Matki. Czy można wyrazić miłość bez pieniędzy? Czy „drogi” znaczy „lepszy”?
Film dla dzieci powyżej 8 lat.
Bilety: https://bilety.polin.pl/termin.html?id_wydarzenia=1160&data=2019-05-12

WSTĘP WOLNY

.

Melomaluszki na Żoliborzu

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, wstęp na koncert za bezpłatnymi wejściówkami, które można odebrać w informacji Urzędu Dzielnicy Żoliborz ul. Słowackiego 6/8

Projekt Melomaluszki, to program edukacyjno kulturalny dla dzieci przygotowany z myślą o niemowlętach, dzieciach w wieku przedszkolnym i ich rodzicach, dziadkach, wujkach i ciociach, zainteresowanych taką formą spędzania czasu z dziećmi i otwieraniem ich na muzykę.

Pierwszy koncert przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 0 – 2 lat, o godz. 11:00, drugi koncert dla dzieci od 2 – 5 lat, o godz. 12:15.

Kształt koncertu wynika z potrzeb i możliwości percepcyjnych małych dzieci. Utwory są raczej krótkie i zróżnicowane, mają przejrzystą fakturę. Czas trwania projektu to około 40-45 minut. Wykonawcy nawiązują bliski kontakt z publicznością. Interakcji sprzyja brak dystansu i tradycyjnego podziału na scenę i widownię. Scenografia sali również odgrywa rolę (kolorowe wykładziny i poduchy).

Harmonogram :

” W chińskim Ogrodzie”
Joanna Lalek – prowadzenie, śpiew
Chang Qinke – śpiew, Guzheng
Piotr Łabanow – instrumenty strunowe
Łukasz Szulc – instrumenty perkusyjne

.

Międzynarodowe Targi Zoologiczne Animal Warsawlove

Międzynarodowe Targi Zoologiczne ANIMAL WARSAWLOVE już 12 maja 2019 odbędą się w Warszawie w obiekcie Hali Ursynów.

W jednym miejscu spotkają się z Wami wystawcy z wielu dziedzin branży zoologicznej. Tu odbędzie się Międzynarodowa wystawa psów Rasowych . Przygotowany zostanie specjalny dział terrarystyczny wraz z małymi zwierzętami. Można będzie obejrzeć ptaki, alpaki, gryzonie. Sklepy zoologiczne przedstawią różne akcesoria i karmy dla zwierząt. Dodatkowo odbędą się prelekcje w zakresie Dogoterapii oraz Alpakoterapii . Best In Show, Młody prezenter, najlepsza para hodowlana, zawody do rankingu w posłuszeństwie to tylko ułamek atrakcji, jakie będą na Was czekać!
🦆Bilety już do nabycia/
www.animalwarsawlove12052019.evenea.pl

.

Koncert Rodzinny

Orkiestra Warsaw Orkiestra Warsaw Camerata pod dyrekcją Pawła Kos-Nowickiego.

Zagadki i zabawy muzyczne, wspólne śpiewanie i granie, no i oczywiście najpiękniejsza muzyka klasyczna.
Koncerty przeznaczone dla słuchaczy od 0 do 100 lat.
Bilety do kupienia przed koncertem: 20 zł (rodzic z dzieckiem), 30 zł (dla rodziny 3 i więcej osobowej)
Koncerty współfinansuje Biuro Edukacji m. st. Warszawy.

.

Warsztaty pszczelarskie z Pracownią Pszczelarium

Kurs pszczelarstwa dla początkujących zakończony dyplomem ukończenia.
Dla kogo? Dla wszystkich, którzy chcą się od A do Z dowiedzieć o tym jak wygląda praca pszczelarza, jak opiekować się pszczołami oraz o tym jak funkcjonuje rój i jak prowadzić pasiekę.
Zajęcia łączą praktykę w pracowni i przy pszczołach w pasiece oraz solidną teorię.
Zapewniamy stroje, sprzęt pszczelarski, materiały i dyplom ukończenia kursu.
——————————————————————————————-
Terminy: 10 zajęć w wybrane niedziele w godzinach 11.00-12.30.

Terminy zajęć całego kursu :
❗marzec 10 i 17,
❗kwiecień 7 i 28 ,
❗maj 12 i 26 ,
❗czerwiec 9 i 30 ,
❗wrzesień 8 i 29

Tematyka zajęć:
✅Przygotowanie z podstawowej wiedzy o tym jak żyje pszczoła i jej rodzina przez cały rok.
✅Zapoznanie się z podstawowymi zagadnieniami i pojęciami dotyczącymi biologii i pszczelarstwa.
✅Opis pracy pszczelarza w ciągu całego roku.
✅Przygotowanie ramek do sezonu. Zapoznanie z obiegiem wosku w pasiece i wiosenny przegląd pszczół.
✅Omówienie kwestii rojenia pszczół: czy i jak zapobiegać rojeniu, co robić w razie rójki. Omówienie pozyskiwania pyłku.
✅O najważniejszej pszczole w ulu – matce. Skąd je brać, jak o nie dbać i dlaczego jest to takie ważne. Jak sprytnie zmusić pszczoły do zaakceptowania nie swojej matki jako nowej królowej.
✅Jak z 1 rodziny zrobić dwie w kontrolowanym procesie. Co to jest odkład i czym różni się od startera albo pakietu. Przygotowanie odkładu.
✅Pozyskanie miodu z ula, odsklepienie i odwirowanie. No i smakowanie…
✅Ogromnie ważny temat leczenie pszczół i walki z chorobami – głównie warrozą. Jak i kiedy leczyć, żeby leczyć skutecznie i prawidłowo.
✅Trwa lato, ale pszczoły już wkrótce zaczynają myśleć o zimie. Pszczelarz również. Jak prawidłowo przygotować pszczoły do zimy, na co zwracać uwagę przy tzw. przeglądzie jesiennym.
✅Podkarmianie pszczół na zimę: czym, jak, kiedy. Omówienie pozyskiwania kitu i co z kitem robić.
✅Co pszczoły robią w zimę. Podsumowanie prac i omówienie kwestii higieny w pasiece i na zapleczu.
Koszt 700 za cały kurs 10 spotkań lub w dwóch ratach po 350 zł lub miesięcznie 150 zł,
zapisy: info@bok-filia.eu

.

Mała Akademia Chopinowska i Klub Przyrodnika

MAŁA AKADEMIA CHOPINOWSKA i KLUB PRZYRODNIKA
Zajęcia dla dzieci w wieku 3-10 lat

Mała Akademia Chopinowska „Kompozytorzy dzieciom”

W ramach cyklu dzieci poznają najwybitniejszych kompozytorów, którzy tworzyli proste miniatury, pieśni, utwory kameralne i orkiestrowe dedykowane dzieciom. Barwny świat dziecięcych przygód i marzeń opowiadany językiem muzyki, zabawy umuzykalniające z rekwizytami oraz goście, instrumentaliści i śpiewaczki przybliżą wdzięczną twórczość kompozytorów od epoki baroku po współczesność. Zajęcia muzyczne skupione wokół fortepianu wprowadzają najmłodszych w świat muzykowania oraz pozwalają poznać różne techniki ekspresji. Stanowią natchnienie do indywidualnych poszukiwań i odkrywania własnych talentów wśród rówieśników i pod okiem rodziców. Tworzymy przestrzeń, w której każde dziecko będzie mogło uwolnić swój potencjał, zbudować emocjonalną więź ze sztuką, kształtować wrażliwość i rozwijać kreatywność.

Klub Przyrodnika

Mali odkrywcy pod okiem doświadczonego edukatora-przyrodnika, zaopatrzeni w niezbędny sprzęt wyruszają w podróż po krainie przyrody. Odnajdują piętrowe układy roślinności i egzotyczne krzewy, poznają cykle funkcjonowania natury, poszukują kryjówek mieszkańców parku.

Godziny zajęć:
Grupa 3-6 lat:
g. 11.00-11.45 – Mała Akademia Chopinowska
g. 11.45-12.30 – Klub Przyrodnika

Grupa 7-10 lat:
g. 11.00-11.45 – Klub Przyrodnika
g. 11.45-12.30 – Mała Akademia Chopinowska

Koszt zajęć:
15 zł / pojedyncze zajęcia (Mała Akademia Chopinowska + Klub Przyrodnika)
45 zł / karnet na 4 zajęcia (Mała Akademia Chopinowska + Klub Przyrodnika)

W cenie wstęp na zajęcia dla jednego dziecka + opiekunowie (maksymalnie dwie osoby dorosłe) oraz możliwość zwiedzania Domu Urodzenia Chopina i/lub Parku.

Terminy: 12.05, 26.05, 9.06 (niedziele)

Udział w zajęciach jest równoznaczny z udzieleniem nieodpłatnej zgody na nagrywanie, fotografowanie, filmowanie lub dokonywanie innego rodzaju zapisu zajęć (w tym wizerunków uczestników) oraz na pokazywanie lub rozpowszechnianie tego materiału.

.

Piknik Historyczny w Lipkowie

Zapraszamy do podróży w czasie podczas Pikniku Historycznego, który przeniesie nas w wiek XVII. Polana w Lipkowie zamieni się w teatr historii na motywach Trylogii, gdzie główną atrakcją będzie inscenizacja słynnego pojedynku Jurko Bohuna z Michałem Wołodyjowskim. Oprócz pojedynku zaplanowane zostały m. in.: Turniej Szabli, w którym główną nagrodą będzie pas kontuszowy, widowiskowe i cieszące się popularnością wśród widzów pokazy konne w wykonaniu jazdy polskiej oraz kozackiej, rekonstrukcja historycznych obozowisk, czytanie fragmentów „Trylogii”, rodzinny turniej łuczniczy oraz warsztaty dawnych rzemiosł: garncarski, kowalski, wikliniarski i menniczy. Ciekawostką będzie Ormiański Stragan z pasami kontuszowymi prowadzony przez Pawła Zambrzyckiego krewnego Ormianina Paschalisa Jakubowicza, który założył w XVIII w. persjarnię w Lipkowie, gdzie tkano pasy kontuszowe i rozmaite tkaniny ozdobne. Zapraszamy!

.

Koncert dla dzieci: Wyprawa na Księżyc

W lipcu będziemy świętować 50-lecie lądowania na Księżycu! 🌛 Podczas muzyczno-astronomicznego spotkania w planetarium już dziś poznamy tajniki tej pierwszej i jedynej dotąd załogowej wyprawy. 🚀 Zobaczymy jak przygotowywali się astronauci, kto pierwszy postawił nogę na Srebrnym Globie i co tam zobaczył. Odwiedzimy także księżyce innych planet. Towarzyszyć nam będzie muzyka m.in. J.S. Bacha, W.A. Mozarta, Fr. Chopina, G. Verdiego i E. Morricone. 🎶

Repertuar:
Jan Sebastian Bach: Preludium C-dur z I-tomu „Das Wohltemperierte Klavier”
Wolfgang Amadeusz Mozart: Bułeczka z masełkiem
Ennio Morricone: Misja
Piotr Czajkowski: Taniec cukrowej wróżki
Giuseppe Verdi: Marsz triumfalny z opery ”Aida”
Edward Grieg: Puk
Aldona Nawrocka: Io
Fryderyk Chopin: Walc cis-moll o.64 nr 2
George David&Bob Thiele: What a wonderful world

Monika Quinn
Pianistka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Anny Jastrzębskiej-Quinn oraz prof. Kazimierza Gierżoda (dyplom z wyróżnieniem), a także w klasie kameralistyki fortepianowej prof. Mai Nosowskiej. We wrześniu 2018 roku uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych w macierzystej uczelni, gdzie pracuje jako adiunkt w Katedrze Fortepianu.

Tomasz Woźniak
Trębacz. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, doktor sztuki muzycznej. Jako stypendysta Ministra Kultury doskonalił swe umiejętności na studiach podyplomowych w Conservatoire Supérieur w Paryżu. Laureat ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów instrumentów dętych blaszanych. Koncertuje jako solista i kameralista, wykonując repertuar od baroku do muzyki XXI wieku. Zawodowo związany jest z Polską Orkiestrą Radiową w Warszawie.

Więcej informacji na stronie:
www.niebokopernika.pl/szczegoly-wydarzenia/repertoire/detail/koncert-dla-dzieci-wyprawa-na-ksiezyc/

.

Dyktando Warszawskie 2019

 

Już po raz trzeci Miasto Stołeczne Warszawa zaprasza do wzięcia udziału w Dyktandzie Warszawskim. Dyktando odbędzie się 12 maja 2019 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, w Sali Skłodowskiej na 4. piętrze. Uczestnicy zmierzą się z tekstem o Warszawie, którego autorami oraz członkami jury są prof. Jerzy Bralczyk i prof. Andrzej Markowski.

W tekście dyktanda znajdą się także wątki związane z obchodzoną w 2019 roku 15. rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej.
Wydarzenie objęła patronatem honorowym Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk.

Rejestracja uczestników rozpocznie się 15 kwietnia i potrwa dwa tygodnie, do 28 kwietnia. Formularz rejestracyjny oraz regulamin będą dostępne na stronie www.um.warszawa.pl/dyktando w dniu rozpoczęcia rejestracji.

*Uczestnicy biorący udział w dyktandzie proszeni są o stawienie się w dniu wydarzenia o godzinie 10.00 w celu rejestracji.

.

Dziecięce Ogrody Muzyczne – Persja

Legenda głosi, że księżniczka Szeherezada przez tysiąc i jedną noc opowiadała sułtanowi baśnie, które miały uratować jej życie.

Jej opowieści o przygodach Sindbada, Ali Baby, o lampie Aladyna i inne fascynujące historie wypełniają Księgę tysiąca i jednej nocy, uważaną za arcydzieło literatury światowej. Opowiadane od pokoleń na całym świecie, są źródłem inspiracji artystycznych i wyobrażeń o oriencie, pojawiają się w filmach i w muzyce klasycznej. Przez setki lat były także obecne na dworach władców krajów arabskich, gdzie z pewnością towarzyszyła im muzyka. Zapraszamy zatem do arabskiego, muzycznego ogrodu Szeherezady.

Wykonawcy: Jasmin Wachowiak- taniec; Jahiar Azim Irani (Iran)– santur perski, darabuka, śpiew; Adeb Chamoun (Syria) – instrumenty perkusyjne, śpiew; Sebastian Wielądek – flet, ney, duduk, zuma, gushme; Natalia Leszczyńska – prowadzenie oraz Kolor Kolektyw – malowanie światłem

Bilety w cenie 10 zł zarówno dla dzieci jak i dorosłych są dostępne w systemie www.ebilet.pl, w punktach sprzedaży eBiletu oraz w Służewskim Domu Kultury przy ul. Bacha 15 od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 16:00.

.

Ratuj Ziemię z Basią! Ekowarsztaty

12 maja, w niedzielę o godz. 11, zapraszamy na ekologiczne, basiowe warsztaty na motywach najnowszej części serii autorstwa Zofii Staneckiej, z ilustracjami Marianny Oklejak.
Każde dziecko-uczestnik warsztatów otrzyma ekotorbę bawełnianą na zakupy, do zabrania ze sobą do domu. Najpierw jednak ozdobi ją, stemplując i malując farbami do tkanin
Nauczymy się segregować śmieci. Dowiemy się, dlaczego warto używać wielorazowych toreb na zakupy i zasadzimy roślinki, które będzie można zabrać do domu.
Zapraszamy dzieci od ukończonych 3 lat, bardzo limitowana liczba miejsc. Dzieci 3-, 4-letnie pracują w parze koniecznie z dorosłym opiekunem. Dzieci od 5 lat mogą zostać na zajęciach same, bez dorosłego.
Wstęp: 25 zł w przedsprzedaży, 35 zł na dwa dni przed zajęciami. Bilet tylko dla dziecka, rodzic gratis.

.

Ptasie spacery w SDK

Ptasie spacery w SDK

Poznajmy razem skrzydlatych mieszkańców Dolinki Służewieckiej! Zapraszamy na spacery ornitologiczne, organizowane przez Służewski Dom Kultury we współpracy z Warszawską Grupą Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Podczas spacerów dowiemy się, jakie ptaki przebywają w Dolince stale, a jakie odwiedzają park tylko w wybranych porach roku. Poznamy mieszkańców stawów, dziupli i budek lęgowych oraz ich zwyczaje i głosy.

Spacery będą odbywać się w każdą drugą niedzielę miesiąca, rozpoczęcie o godzinie 12 w parku SDK. Czas trwania 2-3 godziny, wstęp wolny.

Przewodnikiem będzie Sławomir Kasjaniuk, ornitolog amator, członek WG OTOP, który ptaki w Dolince Służewieckiej obserwuje od ponad 10 lat.

Ptasie spacery: Park SDK, każda druga niedziela miesiąca, godzina 12:00, wstęp wolny

.

Spektakl dla dzieci „ W 7 dni dookoła bajek”

Rzecz ma się o Smoku Smokowskim, niestrasznym zwierzaku, choć strasznym niejadku, którego rozgniewana mama wysyła w podróż po świecie bajek. W spektaklu wykorzystano fragmenty wierszy Jana Brzechwy: Smok, Leń, Żuk, Kaczka Dziwaczka, Czerwony Kapturek, Katar, Tańcowała igła z nitką.

12.05.2019 r. (niedziela) godz. 13.00

Spektakl dla dzieci od lat 3

Interaktywny spektakl z elementami języka angielskiego!

„Cześć! Nazywam się Smok Smokowski. Stworzył mnie sam Jan Brzechwa i mieszkam w swoim wierszyku. Niestraszny ze mnie zwierzak, choć straszny niejadek. Pewnego dnia nie chciałem zjeść obiadku i moja rozgniewana smocza mama wysłała mnie za karę w podróż po świecie bajek. Wędrówka trwała 7dni, a każdego dnia lądowałem w innej bajce Pana Brzechwy. Trafiłem do Czerwonego Kapturka, który pomylił mnie z wilkiem.Tańcowałem z Igłą (tej od Nitki). Kaczka Dziwaczka nauczyła mnie zabawnego zaklęcia, dzięki któremu mogłem skakać z bajki do bajki. Niewiele brakowało,a ożeniłbym się z Biedronką, która czekała na Żuka. Kiedy chciałem się zdrzemnąć wołano na mnie Leń.Od tego wszystkiego dostałem Kataru. Narobiłem niemałego bałaganu, ale wiele też się nauczyłem. Jeśli nie chcecie zabłądzić w świecie bajek to mówię Wam – jedzcie obiadki!Ja właśnie siadam do moich ulubionych naleśników ze szpinakiem”

źródło: teatrtak.pl

Wstęp płatny 10 zł od osoby. Sprzedaż biletów w dniu spektaklu w godz. 12.00-12.55. Płatność tylko gotówką. Liczba miejsc ograniczona.

.

Niedzielne Bajeczki – „Czarne I Białe” w Dobrym Miejscu

Teatr Pod Orzełkiem oraz Dobre Miejsce – Katolickie Centrum Kultury serdecznie zapraszają dzieci wraz z rodzicami na przedstawienie pt. „Czarne i białe”.

12 maja 2019 r.
Godz.: 12:30.
Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B

Bilety: bezpłatne, dostępne na: http://dobremiejsce.org/niedzielne-bajeczki-czarne-i-biale/. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w wydarzeniu, prosimy o kontakt drogą mailową – kultura@dobremiejsce.org

„CZARNE I BIAŁE”
Poetycki spektakl dla dzieci utrzymany w stylu „Kabaretu Starszych Panów”. Poeta Pan Czarny i Malarka Pani Biała tworzą książkę o czarno-białym miasteczku. Widzowie biorą udział w przygodach Czarnego i Białego Kota, Białego Niedźwiedzia, Fotografa, Sroki-kłamczuchy, Białego Kruka, Rodziny Tralalińskich, obserwują czarno-białe zjawiska z otaczającej nas rzeczywistości. Poznajemy perypetie mieszkańców miasteczka bawiąc się klasyką poezji dziecięcej. Atrakcją spektaklu są płaskie lalki przypominające figury wycięte z kart książki. Muzykę do spektaklu stworzyła Agnieszka Glińska.

TEATR POD ORZEŁKIEM to profesjonalni aktorzy lalkarze, absolwenci Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Akademii Teatralnej w Warszawie, prezentujący swoje umiejętności w kraju i za granicą.

Teatr założył MARIUSZ ORZEŁEK miłośnik teatru przedmiotu i wieloletni praktyk technik lalkowych, współtwórca białostockich teatrów dla dzieci „Klapa” i „Co Nieco”. W latach 1994-2002 wykładowca w Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Prowadzi liczne warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in. dla Polonii rumuńskiej, belgijskiej, czeskiej, ukraińskiej, białoruskiej, litewskiej, hiszpańskiej. Otrzymał tytuł instruktora roku przyznawany przez Towarzystwo Kultury Teatralnej i honorową odznakę Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Z Teatrem pod Orzełkiem współpracują: MAŁGORZATA LINKIEWICZ, EWA GAJEWSKA, MAGDA MIODUSZEWSKA, AGNIESZKA GLIŃSKA, MAŁGORZATA WOSIK, ERNEST SIENKIEWICZ i IZA TARASEWICZ.

Zapraszamy do wspólnej podróży w świat teatru!

.

Kolekcja tajemnic | Warsztaty detektywistyczne dla dzieci 4-6 lat

W labiryncie pałacowych sal wytropić można niejedną zaskakującą historię. Podczas detektywistycznych warsztatów będziemy rozszyfrowywać anonimowe listy z XVIII w., śledzić dziwne dźwięki, odgadywać znaczenie osobliwych śladów i łamać kody, otwierające skrzynie pełne sekretów

***
Czy okryliście już wszystkie zakamarki Pałacu na Wyspie? Zapraszamy na poszukiwania, dzięki którym odnajdziecie drzwi nieprowadzące do żadnego pokoju, zakręcone schody, komodę z niezwykłym wnętrzem i wiele innych pałacowych niespodzianek. W niedostępnych na co dzień miejscach czekać będą zadania, zagadki i łamigłówki. W ich rozwiązywaniu pomoże szczur Maurycy, specjalista ds. sekretów królewskiej kolekcji. Przygotujcie lupy i latarki. Nie pozwolimy przemknąć niepostrzeżenie żadnej tajemnicy.

Terminy warsztatów dla dzieci 4-6 lat
🔎 10 lutego – Tajemnica zegara
🔎 10 marca – Tajemnica byka, który uciekł ze stolika
🔎 7 kwietnia – Tajemnica dębowej komody
🔎 12 maja – Tajemnica bajki o wilku i bocianie
🔎 2 czerwca – Tajemnica różanego bukietu

🌍 Lokalizacja👉 Pałac na Wyspie
🎟 Obowiązuje: bilet w wysokości 25 zł ( dziecko plus opiekun) lub karnet w wysokości 120 zł (na pięć warsztatów)
ℹ Zapisy: edukacja@lazienki-krolewskie.pl

***
👨Prowadzący: Mateusz Olszewski – absolwent aktorstwa w łódzkiej Filmówce, studiuje reżyserię na Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Współpracował z łódzkimi teatrami (Powszechny, Nowy, Szwalnia, Logos) oraz reżyserował spektakle w Warszawie, Płocku i w Gdyni. Prowadzi warsztaty teatralne w Ognisku Teatralnym „U Machulskich” oraz w VII LO im J. Słowackiego w Warszawie

***
Warsztaty detektywistyczne dla dzieci 7-10l. 👉 facebook.com/events/245143599733656/

.

Teatrzyk interaktywny dla dzieci od lat 3 „Bezpieczny Świat”

Mała mieszkanka planety Totitu o imieniu Tuti, wyrusza w kosmiczną podróż. Przypadkiem trafia na planetę Ziemia i wraz z dziećmi poznaje zasady bezpieczeństwa. Autorskie przedstawienie, uczące dzieci podstawowych zasad zachowania bezpieczeństwa w ruchu ulicznym oraz podczas zabaw. Bajka o charakterze interaktywnym.
Obowiązują wcześniejsze zapisy i opłata za bilet
Zapraszamy!

.

Księżniczka na ziarnku grochu / dla dzieci

„Księżniczka na ziarnku grochu” – spektakl lalkowy
Jak poznać prawdziwą księżniczkę? Kto komu się kłania pierwszy i czym jest królewski orszak? Nawiązując do etykiety dworskiej aktorzy wraz z dziećmi zbudują teatralne sytuacje na podstawie znanej baśni Andersena. Słowo, wyobraźnia, lalka i piosenka zamienią świat dawnych dworskich rytuałów w doskonałe pole do zabawy.

Pomysł, reżyseria: Ania Polarusz Wykonanie piosenki: Dominika Buczek – Klimczuk Muzyka: Krzysztof Kowalewski Występuje: Ania Polarusz, Dominika Buczek – Klimczuk
spektakl dla widzów 1-100 lat
czas trwania: 45 min
bilet: 25 zł
bilet rodzinny: 60 zł (do 3 osób). Każde kolejne dziecko:10 zł
więcej informacji: www.scenaelffow.pl

.

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
28 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sylwia S.
Sylwia S.
1 rok temu

Ładnie i szeroko nasza rodzinka uśmiecha się do Waszej i prosi o bileciki 🙂 😀 :]

Dorota
Dorota
1 rok temu

My też z chęcią przygarnęlibyśmy bilety 😀 pozdrawiam!

Anna K.
Anna K.
1 rok temu

9 maja mam urodziny, więc poproszę bilety dla mojej wspaniałej rodzinki :-), bo szukam czegoś czym mogłabym ich zaskoczyć w ramach podziękowania za prezent, który wspólnie dla mnie podobno przygotowują 😉

Agnieszka
Agnieszka
1 rok temu

Ja bardzo poproszę.
Najmlodszy synek uwielbia dinozaury ciągle chodzi i ryczy jak dinozaur na rodzeństwo.

Monika
Monika
1 rok temu

Bardzo chętnie przytulilibyśmy bilety do muzeum;) dzięki za informacje o weekendzie;)

Alicja
Alicja
1 rok temu

Bardzo chcemy wybrać się na dinozaury. Mamy w domu ich miłośnika, Mateusza vel George’a.

Iwona
Iwona
1 rok temu

Chętnie wybierzemy się z moimi pasjonatami dinozaurów na tą wystawę.

Kasia
Kasia
1 rok temu

Pewnie szanse jak zwykle znikome 😜 ale jeśli jest jeszcze jakaś rodzinna wejściówka to bardzo chętnie przygarnę!! 😊 Mój chrześniak to wielki fan dinozaurów więc z pewnością będzie w siódmym niebie 🙂 także plisss 🙏🙏

Paula
Paula
1 rok temu

Bardzo chcielibyśmy dostać bilety. Babcia przyjeżdża na ratunek bo zostałam tymczasowo sama z dwojka maluchów, więc była by to świetna atrakcja zwłaszcza że starszy uwielbia dinozaury ☺️

Agnieszka
Agnieszka
1 rok temu

Bardzo chętnie wybierzemy się na wystawę dinozaurów. 🙂

Beata
Beata
1 rok temu

Z synem kochamy dinozaury miłością niezmienną od dwóch lat. Do tego niecnego procederu😉 zachecamy też przyjaciół i kolegów. Chętnie wybierzemy się rodzinnie-przyjacielsko i zwerbujemy na zwiedzanie +2 wśród entuzjastów tematu. Obiecujemy podzielic sie odczuciami i fotorelacja.

Kasia
Kasia
1 rok temu

Mamy ochotę wybrać się na spotkanie z dinozaurami. Szczególnie Oleńka i Tomaszek.

Magdalena
Magdalena
1 rok temu

W ubiegłym tygodniu oglądaliśmy smoka wawelskiego. I zajrzelismy do Baltowa. Byłoby super teraz pooglądać „prawdziwe” dinozaury 🙂

agata
agata
1 rok temu

Mój Janozaur ma zdiagnizowana dinomanię i jedyne lekarstwo które pomaga ja opanować to spotkania z dinozaurami. Lekarz i farmaceuta tu nie pomogą ale moi-mili mogą:)

Emilia
Emilia
1 rok temu

biorę udział dla moich synów

Dorota
Dorota
1 rok temu

Hej,

my też z radością wybralibyśmy się na wystawę dinozaurów. Byłaby podwójna radość – wraz z wyprawą pociągiem do Warszawy – na szczęście z Łodzi to raptem półtorej godziny. Pozdrawiamy 🙂

Aga Wu
Aga Wu
1 rok temu

Chętnie wybierzemy się obejrzeć dinozaury 🙂

ANIA
ANIA
1 rok temu

Mamy ochotę wybrać się na spotkanie z dinozaurami 😉

Joanna
Joanna
1 rok temu

My też bardzo byśmy chcieli spotkać dinozaury

Iwona
Iwona
1 rok temu

Zgłaszam moją rodzinkę, w szczególności synka pasjonata dinozaurów.

Ewelina
Ewelina
1 rok temu

Wejściówki na wystawę dinozaurów byłyby idealne dla nas 🙂 I-D-E-A-L-N-E! Mieszkamy w Warszawie od niedawna i staramy się odwiedzić wszelkie warszawskie muzea, które sprzyjają dzieciom, kiedy tylko nadarza się okazja (poza Warszawa postępujemy dokładnie tak samo). Byliśmy już w Muzeum Polin (po rekomendacji moi-mili), Muzeum Etnograficznym, Stacji Muzeum i Muzeum Ewolucji, które wydaje się być idealnym preludium przed wizytą na wystawie Living Dinosaurs 😀 Pozdrawiam serdecznie

Monika
Monika
1 rok temu

Wystawa dinozaurów byłaby cudownym prezentem urodzinowym które dzisiaj obchodzę:), zabralaby moja szalona rodzinke (2 wspaniałe córeczki Nadziejkę i Julcię i męża Mikiego) i razem fajnie spedzili czas:)

Ewa
Ewa
1 rok temu

Mamy 9chotę wybrać się na spotkanie z dinozaurami, Ewa, Andrzej, Leon, Alan i Natuś

Robert
Robert
1 rok temu

Mam ochotę większą od dinozaurów! 🙂

Marta
Marta
1 rok temu

Szkoda ze umieszczając post na fb nie dałaś znać że jedynie komentarze tutaj pod postem brane są pod uwage..no ale nie szkodzi, moze następnym razem

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.