Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (11-14 czerwca)

Przed nami pierwszy długi letni weekend, pełny różnorodnych wydarzeń. W dzisiejszej weekendowej zajawce, znajdziecie zarówno propozycje offline, jak i spotkań online. Dajcie koniecznie znać, jak Wy zaplanowaliście czterodniową przerwę :)

Wydarzenia offline

czwartek, 11 czerwca

Długi Weekend w Mini ZOO [Ursus]

Szukasz pomysłu na DŁUGI WEEKEND⁉️
‼️Zapraszamy do MINI ZOO w Warszawie‼️

MINI ZOO – to Wyjątkowe miejsce, w którym z bliska można nawiązać bezpośredni kontakt ze zwierzętami ????

✅ Pogoda ??⛈☔️ nie ma żadnego znaczenia – ponieważ mieścimy się w krytym ciepłym pomieszczeniu ?☀️

✅ Bilety kupisz na miejscu

U nas wolno:
✅ Karmić
✅ Głaskać
☝ Pod okiem opiekuna!
? Wizyty odbywają się w towarzystwie opiekuna, pracownika Mini ZOO, który pokaże i nauczy jak zajmować się zwierzakami

______________________________
? ul. Kolorowa 19, lok. 156 (poziom -1) Warszawa – Ursus

piątek, 12 czerwca

Tajemnice zamkowych Ogrodów – wystawa [Śródmieście]

17 maja – 31 sierpnia 2020 r.

Ogrody Zamku Królewskiego

Przygotowana przez Dział Archeologii plenerowa wystawa ukazuje najciekawsze odkrycia dokonane na terenie Ogrodu Górnego oraz Dolnego, dokonane w ciągu dekad badań wykopaliskowych. Mamy nadzieję, że wszyscy zwiedzający poczują, iż znaleźli się w miejscu szczególnym, gdzie ziemia kryje relikty kilkusetletniej historii i wiele fascynujących tajemnic – wśród nich domniemaną Lożę Masońską, groby szwedzkich żołnierzy z czasów potopu szwedzkiego czy mur obronny z czasów króla Zygmunta III…

Ekspozycja prezentowana przed Arkadami Kubickiego połączona jest z grą plenerową. Przemierzając Ogrody ze specjalną mapką i odnajdując w terenie oznaczone flagami kolejne miejsca kryjące historyczne relikty, możemy odgadnąć zaszyfrowane hasło, a potem odebrać nagrodę!

Rysunki i akwarele umieszczone na planszach wykonał specjalnie dla Zamku znakomity rysownik, malarz i architekt – Michał Suffczyński.

Kuratorzy wystawy: Jan Łoziński i Rafał Mroczek

Projekt i realizacja: Tomasz Lachowski, DEFINITION DESIGN

Wstęp wolny, wystawa dostępna w godz. 10.00 – 20.00

Literkowa książka. Wystawa w oknie! [Mokotów]

Anna Salamon jest matką piątki dzieci, przedszkolną “panią od sztuki” i ilustratorką. Współpracuje ze “Świerszczykiem”. W świat ilustracji przemyca szydełko i kilkadziesiąt kilogramów włóczki, nie licząc recyklingowych tkanin i pasmanterii.

W publikacji “Literkowa książka” pokazała swoją szydełkową robotę, a ilustracje, które ręcznie wydziergała będzie można oglądać w witrynie Multimedialnej Biblioteki na Tynieckiej do 15 czerwca.

Wystawa realizowana jest we współpracy z wydawnictwem Nasza Księgarnia. ZAPRASZAMY!!!

Rodzinna gra terenowa “Odkrywaj Japonię” [Powsin]

Zapraszamy do udziału w rodzinnej grze terenowej pt: “Odkrywaj Japonię” w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie, przy ul. Prawdziwka 2, która towarzyszy wystawie ilustracji z książki pt. “Dzieci z Hamamatsu” Ka Mochi.

Celem gry jest wspaniała, rodzinna zabawa, przyjrzenie się pięknym ilustracjom, poznanie ciekawostek o Japonii i jej roślinności, a wszystko w fascynującej scenerii Ogrodu Botanicznego.

Każda rodzina otrzyma ulotkę z mapą i zaznaczonymi miejscami do odnalezienia, gdzie ukryte w kodach QR są pytania. Odpowiedzi na pytania będą rozwiązaniem krzyżówki (podadzą nazwę bohatera japońskiego folkloru).

Zainteresowanych zapraszamy do Ogrodu Botanicznego.

Regulamin rodzinnej gry terenowej

Aby wziąć udział w konkursie związanym z grą terenową i wygrać książkę należy wejść na stronę gra-powsin.tatarak.com a następnie:

Wpisać poprawne rozwiązanie z krzyżówki
Krótko (w kilku zdaniach) zachęcić do odwiedzenia wystawy pt. “Dzieci z Hamamatsu”
Podać swoje imię i email
Zapoznać się z regulaminem konkursu

Mini kolejka na świeżym powietrzu [Białołęka]

Twoje dziecko uwielbia pociągi? ??? Marzy o niezwykłych podróżach koleją i z ciekawością obserwuje wszystkie pojazdy szynowe? Jeśli tak, mamy dla Was coś specjalnego! ? Przejazdy mini kolejką elektryczną wracają do Galerii Północnej.

W trosce o Wasze zdrowie i komfort zmieniliśmy trasę przejazdu pociągu. Od piątku, 5 czerwca kolejka zabierze Was w podróż po terenach zewnętrznych Galerii Północnej – na świeżym powietrzu.

Stacji początkowej szukajcie przy wejściu głównym od ul. Trakt Nadwiślański, w pobliżu fontanny. Kolejka odjeżdża co ok. 15 min.

Pociąg kursować będzie:
? od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00
? w soboty i niedziele (tylko handlowe) w godzinach 10:00-18:00.

? Koszt jednego przejazdu to 5 zł. Bilety dostępne są:
? w sklepie Junior, na 1 piętrze (preferowana forma płatności: kartą)
? bezpośredniu u konduktora (płatność tylko gotówką).

Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa:
? przed skorzystaniem z kolejki zdezynfekujcie ręce
? w czasie przejazdu, gdy w wagoniku będą inne osoby, rekomendujemy zakrywanie ust i nosa.

Uwaga! W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych (opady deszczu, silne podmuchy wiatru) przejazdy nie odbywają się

Warsztaty fizyko-chemiczne z Manufakturą Naukowców [Bielany]

Nie ma nic lepszego od poznawania otaczającego nas świata oraz panujących w nim praw natury.

Chemia i fizyka dotyczy każdej dziedziny życia, lecz aby przeprowadzić eksperymenty chemiczne i fizyczne nie jest potrzebne laboratorium. Wystarczy odrobina pomysłowości i odczynniki znalezione w domu, a dobra zabawa połączona z nauką gwarantowana.

Warsztaty chemiczne z Manufakturą Naukowców to naukowa przygoda dla każdego. Na zajęciach wykonywane będą proste i bezpieczne eksperymenty, dzięki którym uczestnicy zajęć poznają wiele zagadnień z chemii oraz fizyki, a także prawa panujące w przyrodzie. W trakcie eksperymentowania opowiemy o właściwościach różnych substancji chemicznych, z którymi spotykamy się na co dzień i wspólnie wyruszymy w krainę nauki aby dowiedzieć się czym są stany skupienia, skąd biorą się pierwiastki, z czego składają się cząsteczki, czym jest lepkość, gęstość, jakie właściwości mają różne materiały, z czego składają się kosmetyki, czym jest promieniowanie i promieniotwórczość, będą budowali modele atomów, omawiali liczne zagadnienia i przede wszystkim dobrze się przy tym bawili. Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się jak zrobić samodzielnie telefon i czym jest dźwięk, wytworzą domowym sposobem lampę typu lawa, gaśnicę, poznają metody rozpoznawania substancji chemicznych, a nawet zbudują samodzielnie jadalny model DNA.

Nauka jest niesamowita !!!

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci 7-9 lat i trwają 1h 15min.

Na warsztatach będzie możliwość zakupienia książki Laboratorium Ślimaka Madzika (http://dlaczemu.pl/dla-dzieci/laboratorium-slimaka-madzika.html) w promocyjnej cenie

Szczegóły i bilety w Dlaczemu

Mini Disco w Kukuryku [Gocław]

Zbieramy grupy na nowe zajęcia:
17.00-17.30 Mini Disco 2-3 lata
17.45-18.15 Mini Disco 4-5 lat

Mini Disco czyli nic innego jak szaleństwo do znanych i lubianych przez wszystkie maluchy piosenek. Przypłynie BabyShark więc pójdziemy do ZOO i poprosimy o pomoc Elsę, bo jak każdy wie – Ona ma moc!

Zapraszamy maluszki 2-3 lata oraz starszaki 4-5 lat

Zajęcia poprowadzi jedyna i niepowtarzalna Paulina Szymanowska – Zumboholiczka :) a prywatnie mama dwóch pięknych dziewczynek :) https://www.facebook.com/paulina.w.szymanowska

Cena zajęć jednorazowych Mini Disco 35zł/110zł karnet na 4 zajęcia

Do zobaczenia na sali

Wystawa pająków w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie [Śródmieście]

? ? Zapraszamy na najbardziej egzotyczną wystawę w Polsce

? Ekspozycja czynna bezterminowo, codziennie od 10:00 do 19:00

?Na wystawie zobaczą Państwo ponad 40 unikalnych i przepięknych żywych okazów pająków i skorpionów z wszystkich zamieszkałych kontynentów, m.in. czarną wdowę (Latrodectus mactans), słynnego z bananów ?wałęsaka brazylijskiego (Phoneutria sp.), największy gatunek pająka na ziemi – ptasznika goliata (Theraphosa blondi), największego skorpiona – (Pandinus imperator – skorpion cesarski) i wiele innych.

?‍?‍?Wystawa jest przystosowana także dla dzieci i grup zorganizowanych.
Ekspozycja pozwoli zgłębić wiedzę o niezwykłych stworzeniach oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, rzadko spotykane w życiu codziennym.

?‍♂ Podczas wystawy jej opiekun odpowie na wszystkie pytania i zainteresuje ciekawostkami ze świata pajęczaków.

?W każdy weekend o 12:00, 14:00 i 16:00 można potrzymać najbardziej łagodnego ptasznika na ręce. Bliski kontakt z żywymi okazami, może okazać się dla niektórych z Was sposobem na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka, czy skorpiona?.

?Zwiedzający wystawę będą mieć możliwość fotografowania oraz filmowania wszystkich prezentowanych okazów. Zwierzęta będą zamknięte w szklanych terrariach, które zapewniają oglądającym bezpieczeństwo.

?Bilety do nabycia przy kasach wystawy bądź online

Cennik biletów:
✔ normalny: 22 zł
✔ ulgowy: 18 zł
✔ grupowy: 12 zł (minimalnie 10 osób)
✔ rodzinny: 60 zł (2 dorosłych + 2 dzieci),
✔ dzieci w wieku do 4 lat – wejście gratis – nie dotyczy grup zorganizowanych.
https://goingapp.pl/evt/2192370/wystawa-pajakow-w-palacu-kultury-i-nauki-w-warszawie

?Kontakt w sprawie wystawy i rezerwacja wycieczek dla grup zorganizowanych: Halina Sienko telefon: 730 700 442

WYSTAWA CZYNNA BEZTERMINOWO

Zabawianki w SKAT – zajęcia dla dzieci 2-3 letnich [Wola]

????????????????

Od piątku, 5 czerwca wracamy z Zabawiankami do SKAT (ul. Staszica 7/9).

Ze względu na wytyczne GIS nastąpi kilka zmian:
? na sali może przybywać max 7 osób (6 dzieci i osoba prowadząca) w związku z tym konieczne będą ZAPISY, a osoby niezapisane zostaną przyjęte na zajęcia tylko jeśli będzie akurat wolne miejsce.
? ZAPISY proszę kierować w formie SMS na tel 531590054 podając imię dziecka i termin.
? część aktywności, których nie jesteśmy w stanie dostosować do wytycznych czasowo znosimy, ale formuła zajęć pozostanie zachowana.
? musimy zrezygnować z podawania owoców i warzyw czasie zajęć, nie będziemy również mogli zapewnić kawy i herbaty dla opiekunów, jak dotąd.
? opiekunowie nie będą mogli, jak dotychczas, przebywać na sali wraz z dziećmi, przygotujemy strefę dla rodziców w przedsionkach, wózki będzie można zostawiać na zewnątrz (mamy linkę na szyfr + zamontowana jest kamera).
? wszystkie akcesoria do zabaw będą przez nas oczywiście myte lub dezynfekowane po każdych zajęciach, prowadząca będzie również na bieżąco dbała o bezpieczeństwo swoje i dzieci.
? w związku z nową, utrudnioną formułą skracamy czas trwania zajęć do 1 GODZINY.
.
Na razie planujemy 3 zajęcia: pt, 5.06 – pn, 8.06 – pt, 12.06. Po tym czasie ocenimy na ile nowa formuła się sprawdza i w razie potrzeby wprowadzimy zmiany. Oczywiście karnety sprzed pandemii nadal obowiązują.

????????????????

Zabawianki to autorskie zajęcia tworzone i prowadzone od wielu lat w całej Warszawie tylko przez Sowaliska! Dedykujemy ten cykl dzieciom w wieku ok. 2-3 lat – zapraszamy również z dziećmi trochę starszymi i trochę młodszymi, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

W co się bawimy?
– malujemy różnymi technikami i na różnych powierzchniach,
– kleimy, wyklejamy, ozdabiamy pomysłowe małe majsterki,
– lepimy, ugniatamy, wałkujemy, mieszamy kolorowe masy plastyczne,
– przechodzimy przez tory przeszkód,
– biegamy i tańczymy do muzyki, łapiemy bańki mydlane, szukamy w sali różnych przedmiotów,
– układamy układanki i proste puzzle,
– łowimy magnesowe rybki,
– gramy na prostych instrumentach i śpiewamy,
– rzucamy, turlamy, bawimy się piłeczkami i pomponami,
– czytamy książeczki,

Czemu to służy?
– wpieramy odpowiedni rozwój małej i dużej motoryki,
– poznajemy rówieśników,
– w komfortowych warunkach i przy ciepłym wparciu nawiązujemy pierwsze relacje społeczne: uczymy się dzielić, wymieniać, czekać na swoją kolej, inspirować działaniami koleżanek i kolegów,
– ułatwiamy przyszłą adaptację do przedszkola,
– pozwalamy lepiej poznać i odkrywać swoje możliwości,
– dajemy opiekunom chwilę wytchnienia (początkowo prosimy o asystę i gotowość pomocy jeśli dziecko tego potrzebuje, z czasem dzieci uczestniczą w Zabawiankach samodzielnie).

Prowadząca: Julia Lelonkiewicz

Koszt zajęć:
jednorazowe uczestnictwo – 25pln

KONIECZNE SĄ ZAPISY:
531 590 054 imię dziecka + data

15 rocznica Tarabuka (I) zaczynamy – zabawy konkursowe [Śródmieście]

Nie możemy Was zaprosić do siebie, więc zapraszamy do tej przestrzeni wirtualnej fejsbuka na zabawy konkursowe i wspomnienia. Do wygrania będą książki sprezentowane nam i Państwu przez wydawców wymienionych w rubryce współorganizatorzy. Regulamin zabawy pod spodem.

Planujemy też 3 kameralne spotkania pod roboczym tytułem “Przekraczanie granic” z autorami książek, których gdzie indziej nie zobaczycie. No może jedną tak. Druga w ogóle nie ukazała się na rynku, a trzecia zapewne wejdzie. Myślimy o drugiej połowie czerwca.

Od 29 na naszej stronie fb będziemy ogłaszać w formie postów kolejne konkursy, a ogłoszenie wyników będzie 15 czerwca.

UWAGA! Do końca czerwca na Nowym Świecie będzie można kupić taniej nasze książkowe bony okolicznościowe zyskując 10, 20 lub 40 zł.

Regulamin zabaw konkursowych.
Organizujemy 5 zabaw konkursowych z okazji 15lecia Tarabuka.
W zabawie konkursowej może brać udział każdy spoza kategorii wymienionych na końcu regulaminu, ale tylko w jednej.
Pierwsza, piąta i co piąta osoba (a w sumie 10 osób) wygrywa książkę, o ile udzieli właściwej odpowiedzi. Każda zabawa konkursowa trwa 3 doby. Wyniki zostaną ogłoszone na facebooku w osobnych postach po upłynięciu trzeciej doby w godzinach porannych. Od 15 czerwca nagrody należy odebrać osobiście w ciągu 14 dni w Tarabuku na Nowym Świecie 63 na zasadzie: kto pierwszy ten ma większy wybór.
W konkursie nie mogą brać udziału rodziny właścicieli, pracownicy i byli pracownicy i ich rodziny.

Zobacz smoki w Galerii Północnej – 12 gigantycznych figur [Targówek]

Smoki towarzyszą nam od najmłodszych lat. ? Czytamy o nich w baśniach, legendach. Oglądamy te niezwykłe stwory w dziecięcych bajkach czy znanych produkcjach filmowych. Smoki fascynują – kształtem, rozmiarem, siłą, nieuchwytnością i tajemniczością. Ich postać bywa przerażająca, ale za każdym razem zachwyca swoim wyglądem.

Chcielibyście stanąć oko w oko z tymi niesamowitymi stworami? ?? Już od 1 czerwca, przez cały miesiąc, będziecie mieli taką możliwość! Zapraszamy do Galerii Północnej!

Na parterze, w różnych częściach galerii, zamieszkają ogromne smoki. Wśród nich:
? Black Dragon – nieufny i niechętny intruzom
? Blue Wiwern – ogromny, poruszający się gad wyposażony w błoniaste skrzydła i jedną parę nóg
? Drak/Żmij – smokopodobna istota pojawiająca się w kulturze słowiańskiej
? Drakolicz – 6 metrowy potwór posiadające świecące mdłym światłem punkty w miejscu oczu
? European Red Dragon – najchciwszy ze wszystkich smoków, ciągle dążący do pomnażania swojego bogactwa
? Frost Dragon – smok władający mrozem i wszystkim co w z nim związane
? Golden Dragon – blisko trzymetrowy mądry, rozważny i dobrotliwy smok
? Green Fafnir – zielony potwór mitologii Wikingów. Smok straszny, ale bardzo mądry
? Hydra – trzygłowy potwór z mitologii greckiej, zgładzony przez Herkulesa
? Smoczyca – pojawiająca się w serii popularnych filmów animowanych
? Zilant – 5 metrowy smok błękitny, próżny i pilnie strzeżący swojego terytorium
? Smocze jaja – w galerii znajdziecie również smocze jaja – szukajcie uważnie!

Mapa z lokalizacjami poszczególnych stworów znajduje się tu: http://galeriapolnocna.pl/wydarzenie/fascynujacy-swiat-smokow

Na fanpage’u Galerii Północnej wystartowało „Smocze wyzwanie”. Konkurs, w którym w każdym kolejnym tygodniu będą do wygrania smocze nagrody. Po szczegóły zapraszamy na: https://www.facebook.com/galeriapolnocna/photos/a.319980204816840/1760487347432778/

Przyjdźcie do Galerii Północnej i przenieście się z nami do świata fantasy, pełnego olbrzymich smoków! ? Zapraszamy!

Gordonki z Lalalandią w Plażówce! [Włochy]

“Gordonki” to zajęcia umuzykalniające oparte o teorię prof. E. E. Gordona. Ich głównym elementem są śpiew i ruch oraz nastawienie na kontakt z młodym odbiorcą i jego rodzicem. Urozmaiceniem zajęć są barwne akcesoria jak np. :bańki mydlane, chustki, szarfy,piórka czy piłki perkusjonalia. Wspaniała zabawa, rodzinnie spędzony czas i muzyczny rozwój dzieci i niemowląt.

Zajęcia poprowadzą:

* Ciocia Kawka (Katarzyna Kawka) – jest absolwentką wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku i Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 2015 współpracuje ze szkołami muzycznymi oraz ośrodkami kultury gdzie uczy gry na skrzypcach. Od 2016 roku wprowadza najmłodszych w żłobkach w świat muzyki, to właśnie dzięki temu odkryła Gordonki. Interesuje się muzykoterapią ,ktorą zaczęła zagłębiać podczas kursów m.in. z doktor E. Galińską.

* Ciocia Lala (Tatiana Szafraniec)- twórczyni Lalalandii i mama dwójki rozbrykanych przedszkolaków, dzięki którym odkryła skuteczność zajęć gordonowskich. Absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2009 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą edukując ich muzycznie oraz wokalnie. Jej motto to zdanie – TWOJE DZIECKO MA TALENT.
Uwaga- Lala porywa dzieci i rodziców do muzycznego świata i nie wypuszcza ;)

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę w dwóch grupach:
* Grupa 0-3 lata o 12:00
* Grupa 3-6 lat od godziny 13:00

Zapraszamy na Plażówkę!

sobota, 13 czerwca

Guzik i pętelka – nauka szycia na maszynach dla dzieci [Józefów]

Kursy szycie w Dziecięcej Akademii Twórczości nie tylko bawią, ale również i uczą. Uczą pomysłowości, kreatywności i wspomagają rozwój manualny. Wiara w swoje możliwości zdziała przepiękne rzeczy :)

W czasie kursu instruktorzy przekażą uczestników wiedzę z dziedziny szycia – jakie są rodzaje ściegów i tkanin. Wspólnie nauczą się szyć ręcznie, przyszywać guziki a nawet własnoręcznie uszyją Przytulankę, czy prawdziwy piórnik z suwakiem.

Wszystkie wykonane przedmioty w ramach zajęć uczestnicy mogą zabrać do domu.

DLA KOGO SĄ PRZEZNACZONE?
Zajęcia te kierujemy do dzieci w wieku od 6 do 9 lat (0-2 klasa). Cieszą się one popularnością zarówno wśród chłopców i dziewczynek.

Na zajęciach zapewniamy:
– Tkaniny i materiały do szycia
– Wszystkie niezbędne dodatki i akcesoria krawieckie
– Stanowiska maszynowe
– Małe i kameralne grupy wiekowe

Czas trwania zajęć: 120 minut.
Cena: 240 zł/miesiąc

Angielski z Ciocią Pegą [Saska Kępa]

Od czerwca we wszystkie Soboty powraca nasz cykl nauki z zabawą dla najmłodszych
ANGIELSKI Z CIOCIĄ PEGĄ – to otwarte zajęcia nauki języka angielskiego.
Soboty godzina: 14:00-14:45

Ciocia Pega – nauczycielką języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym
Program obejmuje naukę przez zabawę:
-aktywizująca metoda nauczania z użyciem kart obrazkowych (Flashcards)
-zabawy ruchowe
-piosenki
-czytanie i opowiadanie, wspieranie gestem
– gry językowe
Każde zajęcia będą indywidualną lekcją.
Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chętnych dzieci do nas

Joga w plenerze ■ Lunapark [Saska Kępa]

Zapraszamy na darmowe zajęcia jogi wśród zieleni Lunaparku ☀️

Vinyasa yoga dla początkujących pod gołym niebem w otoczeniu drzew i rzeki. Obiecujemy, że po zajęciach poczujecie się zrelaksowani, silniejsi i bardziej rozciągnięci! ?

? Zaczynamy w każdą sobotę o 13:00
? Zajęcia prowadzi ManiaYogi
? Pamiętajcie o zabraniu swojej maty

Do zobaczenia w strefie sportowej (po wejściu do Lunaparku kierujcie się w lewą stronę).

Akademia na widelcu – Kulinaria dla dzieci [Józefów]

Zapraszamy na warsztaty kulinarne na których dzieci samodzielne przygotowują pyszności.

Warsztaty poprowadzi Monika, pasjonatka gotowania i dietetyki, odkrywania nowych smaków.

Uwaga!
– Warsztaty dedykowane dla dzieci od 6 lat
– Maksymalna liczba uczestników to 12 osób
– Zapisy przyjmujemy najpóźniej dwa dni przed rozpoczęciem warsztatu
– Zapisując się na warsztat prosimy o wpłatę zadatku w wysokości 35 zł
– Warsztaty rozpoczynamy punktualne :)
– Jeśli macie ochotę zabrać wspólnie przygotowany posiłek do domu, prosimy o zabranie opakowania wielorazowego użytku

Spotykamy się w każdą sobotę o godz. 11:30 w Mini Przedszkolak na Al. Nadwiślańskiej 54 w Józefowie.

Rezerwacje:
tel. 536 264 100
kontakt@dzieciecaakademiatworczosci.pl

Koszt jednorazowych warsztatów to 70 zł.

Otwarcie Sezonu Targu Śniadaniowego [Żoliborz]

Dzień dobry !!

Długo czekaliśmy aby ponownie zaprosić Was na osmy rok działalności targu. Tęskniliśmy bardzo ale wierzyliśmy że wirusowa panika musi wreszcie minąć.
Już 30 maja w miejscu naszych narodzin otworzymy dla Was największą bezpieczną jadalnie pod chmurką.
Jak w latach ubiegłych możecie liczyć na cudowne produkty od najlepszych lokalnych dostawców gwarantujących pełny koszyk zakupowy. Oczywiście nie zabraknie ulubionych dań kuchni z całego świata serwowanych przez autentycznych i rzetelnych kucharzy. Postaramy się również o dodatkowe oferty okolicznościowe związane z wielkomiejskim stylem, manufakturą i warszawską kulturą.
W trakcie sezonu możecie spodziewać się również uwielbianych weekendów tematycznych, muzyki na żywo, warsztatów kulinarnych, warsztatów ogrodniczych, zajęć sportowych i wielu innych aktywności dla całej rodziny.
Uśmiech, atmosfera, wzajemny szacunek i przyjaźń od lat bezpłatnie dla każdego Gościa !!

Nie możemy się doczekać spotkania z Wami !!
Do zobaczenia

PS 1. realizacja targu będzie prowadzona przy wszelkich zasadach bezpieczeństwa do czasu zakończenia pandemii.
(dezynfekcja, maseczki, zachowanie odstępu oraz ilość osób przebywających na terenie w jednym czasie)

Muzyczne Laboratorium – nabór do nowej grupy [Żoliborz]

Witajcie!
W związku z brakiem wolnych miejsc w obecnie prowadzonych grupach rozpoczynamy zapisy do nowej grupy Laboratorium.
Zajęcia skierowane są do dzieci 3-,4- i 5-letnich wraz z rodzicami. Liczba miejsc ograniczona.

Soboty g. 9.00 Family Academy, ul. Anny German 15.
Zapraszamy!
Zapisy: 501 158 959

Muzyczne Laboratorium to cykl wyjątkowych zajęć umuzykalniających dla rodziców z dziećmi w wieku 3-5 lat ukierunkowanych na późniejszą naukę gry na instrumentach takich jak: fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara, flet i akordeon wg. Metody Suzuki.
Głównymi założeniami metody są: rozwijanie koordynacji i motoryki małej, zapoznanie z repertuarem instrumentalnym Metody Suzuki, śpiew, taniec, ćwiczenia rytmiczne i nauka nut uczone poprzez zabawę tak, by rozbudzić w dzieciach entuzjazm do nauki gry na instrumentach.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.muzycznelaboratorium.info

Lunapark dla dzieci ● Animacje [Saska Kępa]

Tak się składa, że w każdą sobotę i niedzielę mamy mnóstwo atrakcji dla dzieci! ? Czasem są to warsztaty dla najmłodszych, czasem tworzenie cudów z balonów, a czasem pokazy cyrkowe! W najbliższą sobotę zapraszamy na zabawy z wielkimi bańkami pod okiem animatora! ?

Oprócz tego w Lunaparku stale dostępne są takie atrakcje dla dzieci jak:
? Karuzela cyrkowa z konikami
? Pełnowymiarowy tor do Mini Golfa
? Ping-pong
? Huśtawki i karuzele
? Wata cukrowa

O to, żebyście nie zgłodnieli zadba natomiast Mini Market – streetfoodowy targ z jedzeniem na terenie Lunaparku. Na miejscu czekać na Was będą: churros z wszelkimi posypkami i polewami, lody w bąblowych waflach, frytki, burgery, owoce morza, pizza, ciastka, karmelki i ciepłe lody oraz wiele, wiele innych pyszności! ? ? ?

Animacje odbywają się na świeżym powietrzu, obok karuzeli cyrkowej w Lunaparku – Wał Miedzeszyński 407.

? Zaczynamy o 13:00!
? Wstęp i udział w zabawach jest bezpłatny!

niedziela, 14 czerwca

Magiczne sztuczki w Plażówce! [Włochy]

Przypominamy, że Plażówka powstała głównie z myślą o dzieciach, bo gdy powstawało to miejsce to głównym założeniem było stworzenie rodzinnego miasta w samym sercu ursuskich blokowisk. Jesteśmy zdania, że udało nam się stworzyć taką rodzinną oazę, a to wszystko dzięki Wam i regularnej obecności na plaży!

Dlatego cały tydzień, ale zwłaszcza w niedzielę zapraszamy całe rodziny na spędzenie wolnego czasu przy lodach, pizzy czy orzeźwiającej lemoniadzie! W tym roku na plaży w każdą niedziele pojawi się uwielbiany przez wszystkich MAGIK, który zaczaruje wszystkie dzieci w Ursusie swoimi magicznymi zdolnościami!

*Pokaz sztuk magicznych zawsze o godzinie 13:00!

Dodatkowo poza zajęciami ze specjalnym animatorem, a także licznymi grami i zabawami organizowanymi przez niego – do dyspozycji dzieciaków będzie nasza strefa rekreacyjno-sportowa na pięknej piaszczystej plaży!

Wstęp i wszystkie atrakcje są ZA DARMO!

Zapraszamy,

Załoga Plażówka!

Klub Młodego Odkrywcy [Śródmieście]

Co to jest KMO? To paczka dziewczyn i chłopaków lat 10+ ,zainteresowanych aktywnym odkrywaniem świata nauki i przygod pod opieką naszych wolontariuszy.

Kluby tworzą sieć koordynowaną przez Centrum Nauki Kopernik”

„Klub Młodego Odkrywcy to spotkania, angażujące zajęcia i atmosfera! Dzieci i młodzież mogą wspólnie eksperymentować pod okiem Opiekunów. Dzięki temu zdobywają samodzielnie wiedzę. W całej Polsce i za granicą działa kilkaset tego rodzaju klubów. Centrum Nauki Kopernik – koordynator programu – wzmacnia rozwój KMO przy wsparciu Partnera Strategicznego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.”

Czym zajmuje się naszym KMO? Eksperymentowaniem, badaniem, majsterkowaniem i poznawaniem świata nauki oraz przyrody. Na ostatnim spotkaniu, ekpia zajmowała się kołami zębatymi, przełożeniami i sposobami przeniesienia napędu.

Kontakt do opiekuna klubu: Kris, krzysztof.kocimski@naukaprzygoda.edu.pl

Klubowicze spotykają się w niedzielę, w godzinach 17:00 – 19:30 w domku „OsiemPrzezDwa” w Warszawie.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś dołączyć do zespołu wolontariackiego i pomagać w tym lub innych projektach fundacji, napisz do nas: wolontariat@naukaprzygoda.edu.pl

Wspieraj bezpłatne wydarzenia, które dzieją się w domku OsiemPrzezDwa:
https://patronite.pl/osiemprzezdwa

Malort – zabawa malarska. Stałe zajęcia w niedzielę o 11:00. [Wilanów]

Stała niedzielna grupa malortowa w Malort & Co – Malort Wilanów. * Zabawa malarska przez półtorej godziny. * Radość malowania w całej okazałości. * Posługuje Renata Kamińska.

GDZIE?
Malort Wilanów w gmachu Międzypokoleniowego Centrum Edukacji (filia DK Wilanów) przy ul. Radosnej 11 w Warszawie.

A DOKŁADNIEJ?
Malort mieści się na poziomie -1 MCE, lokal 08, windą lub schodami na dól i korytarzem doooo kooooońca :).

CO SIĘ DZIEJE PODCZAS ZAJĘĆ?
Przez półtorej godziny trwa zabawa malarska. Bez oczekiwań, zamiarów i bez żadnej oceny malujemy znakomitymi, oryginalnymi farbami Arno Sterna w bezpiecznym, chronionym pomieszczeniu. Nie uczymy się żadnych technik. Za to przeżywamy i doświadczamy. Na białych arkuszach papieru zawieszonych na ścianie zostawiamy ślady tego, co w każdym z nas gromadziło się odkąd pamiętamy i nie pamiętamy. Nie myślimy, nie analizujemy. Bodźce zewnętrzne w znakomitej większości zostawiamy za drzwiami i swobodni, bawimy się ile wlezie: kształtami, liniami, barwami. Przekształcamy je i używamy ich tak, jak chcemy.

Ci, którzy to przeżyli twierdzą, że im to bardzo dobrze robi.

Na wszelkie pytania Posługująca Renata Kamińska odpowie podczas spotkania wstępnego.

KTO MOŻE UCZESTNICZYĆ?
Każdy, kto daje radę utrzymać pędzel w dłoni i stoi na własnych nogach. Zapraszamy singli, pary, rodziny, dzieci, dorosłych. Grupy są mieszane i różnowiekowe, max. 15 osób w grupie.

JAK DŁUGO TRWAJĄ ZAJĘCIA?
Raz w tygodniu, przez półtorej godziny, od teraz do końca roku szkolnego, ferie, wakacje i przerwy zgodne z kalendarzem MEN.

CENA
800 zł za semestr, 1600 zł rocznie od osoby dla uczestników indywidualnych.
700 zł za semestr, 1400 zł rocznie od osoby dla rodzin.
A jak płatne, opowie posługująca.

ZAPISY
Renata Kamińska, przez Facebook lub pod telefonem 784 000 332.

SoMusic Baby [Wawer]

SoMusic Baby – zajęcia muzyczne autorstwa Adama Sztaby.

„Obcowanie z muzyką jest dla małego dziecka tak samo ważne jak mówienie, pisanie czy rysowanie. W dzisiejszym wychowaniu muzyka odgrywa jednak dużo mniejszą rolę. Stąd inspiracja do stworzenia autorskich zajęć muzycznych łączących różne rodzaje aktywności.“ – Adam Sztaba


SoMusic to zajęcia umuzykalniające w formie sensoryki muzycznej z elementami improwizacji całościowo angażujące ciało i umysł dzieci. Podczas zajęć pracujemy bazując wyłącznie na autorskich, zarówno pod względem muzycznym jak i tekstowym, utworach, będących bezpośrednim odniesieniem do muzyki klasycznej i ludowej, o bogatej warstwie kompozycyjnej, rytmicznej i aranżacyjnej. Piosenki przeplatane są rytmiczankami i efektami dźwiękowymi, pochodzącymi z różnych dziedzin życia, kojarzącymi się z przeróżnymi miejscami i aktywnościami.

Na zajęciach:
-wprowadzamy dziecko w magiczny świat muzyki,
-bazujemy na autorskim programie kompozytora Adama Sztaby,
-aktywnie słuchamy, improwizujemy, wspólnie tworzymy muzykę.

Zajęcia współtworzy i prowadzi Izabela Skorupka – pisarka, aktorka oraz autorka tekstów.

Zajęcia skierowane są do niemowląt i dzieci do 6 roku życia.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

Czas trwania: 45 – 50 min

Cena: 50 zł wejście jednorazowe
180 zł karnet na 4 wejścia

„Dla niejadka filmowa gratka” | Dziecięce poranki w Kulturze [Śródmieście]

Dziecięce poranki filmowe powracają do Kultury! ??

W czerwcu, w każdą niedzielę o 11:00 organizujemy specjalne pokazy filmowe dla najmłodszych. A po seansie zapraszamy do Restauracja Cinema Paradiso na mały poczęstunek (w ramach biletu) dla dzieci.

Bilety w cenie 12 zł.

REPERTUAR:

? 14.06 „Wiking Tappi cz. 1” (4+)
? 21.06 „Wiking Tappi cz. 2” (4+)
reż. A. P. Morawski, T. Moult – Milewska, M. Kur, M. Cholerek, E. Borysewicz, M. Podolec, K. Zamarło, Ł. Kacprowicz, M. Graj, Polska, 50 min, animacja

Wiking Tappi to seria opowieści o dzielnym, dobrodusznym wikingu i jego przyjaciołach, które dzieją się w magicznym świecie rodem z folkloru skandynawskiego. Obok Tappiego i jego nieodłącznego druha, psotnego renifera Chichotka, widz ma okazję poznać chociażby wiedźmę Skrzypichę, trolla Gburka, elfkę Świetliczkę, kruka Paplaka, a ponadto smoki, olbrzymy, skrzaty i wiele innych baśniowych postaci. Jak to w bajkach bywa, są one zarówno dobre, jak i złe, ale nawet te, które z początku wydają się czarnymi bohaterami, dzięki pomysłowości Tappiego wkrótce dołączają do grona jego przyjaciół. W ten oto sposób bajki pokazują, że w każdym tkwi dobro, trzeba jedynie umieć je odnaleźć.
Serial animowany Wiking Tappi, to projekt będący adaptacją książek autorstwa Marcin Mortki, które są niezwykle popularne zarówno w Polsce jak i za granicą.

Wydarzenia online

czwartek, 11 czerwca

Zajęcia w Laboratorium BioCEN on -line (10-12 czerwca)

Zapraszamy ósmoklasistów i licealistów na kolejny tydzień zajęć w ramach Laboratorium BioCEN on-line. Zajęcia są bezpłatne. Obowiązują zapisy, bo dla Waszego komfortu grupy ograniczone będą do 30 osób. Zapisać można się tu poprzez wydarzenie lub poprzez formularz na naszej stronie: https://biocen.edu.pl/projekty/zapisy-na-zajecia-on-line/

W tym tygodniu zapraszamy na zajęcia w środę 10 czerwca godz. 18:00, prowadzenie dr Kamil Synoradzki, członek zespołu BioCEN, związany z Instytutem Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej w Warszawie

>>>Hodowle komórkowe in vitro

Aby zrozumieć skomplikowane mechanizmy funkcjonowania organizmów czy powstawania i rozwoju różnych chorób, w tym tych u człowieka, naukowcy posługują się prostszymi modelami. Obok hodowli bakteryjnych czy drożdżowych, częstym modelem są hodowle komórkowe.

Na zajęciach pokażemy Wam w czasie rzeczywistym on-line, jak taką hodowlę się prowadzi, dowiecie się do czego możemy ją wykorzystać, co dzięki niej badać. Przeprowadzony zostanie także pasaż komórek oraz ich obserwacje mikroskopowe.

Te zajęcia będą prowadzone wprost z naukowego laboratorium, w którym na co dzień pracuje prowadzący.


Na kolejne zajęcia zapraszamy w czwartek 11 czerwca o godz. 18:00, prowadzenie Mikołaj Cup, członek zespołu BioCEN, Studenckiego Koła Biofizyków Molekularnych, student V roku Biologii, współtwórca BioCAST.

>>>Układ odpornościowy – szara eminencja zdrowia i choroby

Czy wiecie, że wszystkie komórki odpornościowe w ciele człowieka ważą razem tyle ile jego wątroba? Jest ich naprawdę dużo! Mimo tego, pozostają w dużej mierze niewidoczne, ponieważ niemal wszystkie bezustannie patrolują cały organizm, załatwiając w nim mnóstwo ważnych spraw. Ich obowiązki sięgają dużo dalej niż walka z zarazkami. Posługują się przy tym własnym, bardzo skomplikowanym językiem chemicznych i elektrycznych sygnałów, dzięki którym mogą działać wspólnie, mimo dzielących je odległości. Na zajęciach odbędziemy wspólną podróż do świata najpóźniej odkrytego i prawdopodobnie najbardziej złożonego układu w ciele człowieka – do świata naszej odporności.


Ostatnie w nadchodzącym tygodniu 12 czerwca o godz. 18:00, prowadzenie Marcin Kleibert, członek zespołu BioCEN i student medycyny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

>>> Jak projektuje się nowe leki?

Na zajęciach dowiecie się, jak projektowane są nowe leki i jakie prace prowadzone są w tej chwili na świecie nad potencjalnym lekiem na COVID-19.

piątek, 12 czerwca

Piątki z KIDS&Co. / Fridays with KIDS&Co.

Drodzy rodzice i dzieci. Od czerwca rozpoczynamy cykl “Piątki z KIDS&Co.” Zajęcia w każdy piątek o godz. 12.00. Zajęcia edukacyjne i ruchowe. Zostańcie z nami:)

Dear Parents and children. From June we start the series “Fridays with KIDS&Co.” Classes every Friday at 12.00. Educational and movement classes. Stay with us:)

Program pilotażowy zajęć online

Program pilotażowy zajęć online to przeniesienie części działalności edukacyjnej BOK do sieci. ?

Naszą misją jest wspieranie twórczości. Chcemy Wam towarzyszyć w poszukiwaniu i rozwijaniu waszych pasji, pomimo bariery odległości.

Program przygotowaliśmy wspólnie z wykwalifikowanymi instruktorami, z którymi Ośrodek współpracuje już od wielu lat.

Mamy dla Was sześć zajęć, które będą prowadzone w sieci, poprzez komunikator Google MEET. ?

W ofercie:
?‍♀️logopedia na wesoło online
?mała akademia sztuki online
?pianino online
?studio piosenki online
?studio wokalne online
?taniec towarzyski online

Zapisy na zajęcia: kasa@bok.waw.pl
Kontakt: 22 300 48 00 wew. 1 lub 22 300 48 00 wew. 2

sobota, 13 czerwca

FabLab powered by Orange #wdomu – 2 edycja

Startujemy z drugą edycją FabLab powered by Orange #wdomu. Dołącz do warsztatów, podczas których nauczysz się szycia, design thinking, tworzenia przedmiotów ze zbędnych produktów, projektowania w 3d, czy podstaw elektroniki i programowania! A to wszystko możesz zrobić online #wdomu :) Poniżej znajdziesz terminy naszych bezpłatnych, zdalnych warsztatów. Aby wziąć w nich udział pobierz aplikację zoom.us, która pozwala na interakcję wideo ze wszystkimi uczestnikami.

➡ Design Thinking
Termin: 13.06. godz. 10:00-13:00
Wiek uczestników: 12-20
Link do spotkania: https://us02web.zoom.us/j/81532428517
Podczas warsztatu przejdziemy wspólnie przez cały proces tworzenia projektu: od pomysłów po gotowy projekt wektorowy.
Nauczysz się, jak samemu doprowadzić do końca swoje pomysły i jak zacząć je realizować. Na zajęciach powstanie projekt autorskiej pieczątki z własnym logotypem, a prowadzący podpowiedzą gdzie będzie można taką pieczątkę zrobić.

„Pobaw się z nami wielką sztuką”

Aby czas w domu minął miło i ciekawie, zapraszamy do wspólnej zabawy w ramach akcji Z@mek online! Znajdziecie tu cykl muzealnych ciekawostek: posty pojawiają się dwa razy w tygodniu w DYSKUSJI. Odkryjcie Zamek razem z nami!

Teatr Piasku Online: Mały Książę. Rodzinne Show – Streaming Live

?Zarezerwuj miejsce na transmisję Teatru Piasku Online? https://online.teatrpiasku.pl/ ?
?Lubisz opowieść o Małym Księciu?
Chcesz zobaczyć chwytający za serce spektakl online?
Przeżyj razem z nami niezapomnianych emocji podczas rodzinnego spektaklu Mały Książę.
Historia opowiedziana w niezwykły sposób – malowana piaskiem i na wodzie, w połączeniu z grą aktorów.
Teatr Piasku Online zaprasza na niezwykły spektakl „Mały Książę” – show dla całej rodziny, transmitowane na żywo w Twoim domu.
Ta pełna ciepła opowieść pokaże nam wszystkim ponadczasowe wartości i przypomni o potędze prawdziwej przyjaźni.
Przeżyj niezapomniane emocje razem z nam i?‍?‍?‍?
Podczas spektaklu zobaczysz pokaz malowania piaskiem i na wodzie w wykonaniu Tetiany Galitsyny, zwyciężczyni programu „Mam Talent”, połączony z grą aktorów i muzyką.
Zanurz się wygodnie w fotelu, zaparz swoją ulubioną herbatę i wraz z rodziną obejrzyj wzruszającą opowieść online 13 czerwca 2020r., o godz. 17:00 ?
Jedynie 27 zł dla całej rodziny! ?‍?‍?‍?
Kup dostęp do transmisji? https://online.teatrpiasku.pl/ ??
Jeden kod upoważnia do odtworzenia wydarzenia na jednym urządzeniu.
Nagranie transmisji będzie dostępne do obejrzenia do godziny 24 dnia następnego.
W celu ponownego zalogowania się, będą Państwo mogli użyć ponownie swojego maila i hasła, jednak prosimy pamiętać, że zalogowanie się będzie możliwe tylko na tym urządzeniu, na którym logowali się Państwo wcześniej.
Jeśli będą Państwo mieli jakiekolwiek pytania, dotyczące wydarzenia, prosimy o kontakt mailowy manager@galitsyna-show.com
lub telefoniczny +48 535 661 601.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji i chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania.
Transmisja odbywa się w czasie rzeczywistym, więc to, co będzie działo się na scenie, Państwo będziecie oglądać na ekranach swoich komputerów i telewizorów.
Wydarzenie będzie realizowane na najwyższym poziomie, aby mogli Państwo w pełni cieszyć się spektaklem.
Życzymy Państwu przyjemnej zabawy razem z nami.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Najlepsze seriale Netflix

zaburzenia integracji sensorycznej

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków - TOP 10

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil - Dziecięca Mapa Świata

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments