Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (13-14 kwietnia)

Wiosna, wiooooosna, za oknami, w sercach, w duszy – wioooooosna!

Z radości chce mi się… wszystkiego. Zajawka dziś prężna i radosna, znajdziecie w niej 30 propozycji na nadchodzący weekend. Korzystajcie!

Jeśli tylko chcecie – w komentarzach możecie dać znać o innych wydarzeniach, zapraszajcie znajomych, a przede wszystkim – to dla mnie najważniejsze – REAGUJCIE. Czyli komentarze (w grę wchodzi też, rzecz jasna, krytyka, byle konstruktywna :P), dajcie Wasze serducha i udostępnienia. Potrzebuję tego!

.

Jeśli interesują Cię informacje o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach, zapraszam Cię do prężnie działającej grupy Dziecięca Mapa Warszawy.

sobota, 13 kwietnia

Foodmagedon, czyli bądź flexi!

Już w dniach 12-14 kwietnia odbędzie się trzecia edycja Foodmagedonu – trzydniowego wydarzenia kulinarnego dla dzieci i dorosłych. W programie między innymi warsztaty kulinarne, edukacyjne, sportowe, zajęcia kreatywne, pokazy mistrzów kuchni i konkursy z nagrodami.

Partnerem głównym wydarzenia będą Fundacja Szkoła na widelcu oraz jej założyciel – Grzegorz Łapanowski, ambasador strefy Grand Kitchen w Arkadii. Specjalny pokaz kulinarny Grzegorza Łapanowskiego został zaplanowany na sobotę 13 kwietnia na godz. 15:00. Natomiast w niedzielę o 15:00 swój pokaz poprowadzi AZIA Restaurants.

Przez całe wydarzenie będą na Was czekać cztery strefy:

✅ STREFA WIEDZY, w której edukatorzy będą opowiadać o fleksitarianizmie, diecie wegetariańskiej, opowiedzą też o roślinach strączkowych i przygotują zagadki.

✅ STREFA GOTOWANIA, gdzie przy stanowiskach warsztatowych będzie można własnoręcznie przygotować pasty kanapkowe i spróbować nietuzinkowych past przygotowanych wcześniej przed edukatorów Fundacji Szkoła na widelcu.

✅ STREFA ROZCIĄGANIA, gdzie trenerzy klubu Zdrofit powiedzą o roli rozciągania w treningu, pokażą podstawowe ćwiczenia jogi, strechingu i pilatesu. Będzie też można skorzystać ze sprzętu sportowego.

✅ STREFA KREATYWNA, gdzie odbędą się warsztaty ogrodnicze z Leroy Merlin, warsztaty kreatywne z Flying Tiger, będzie można zajrzeć na stanowisko kosmetyczne L’Occitane.

Zapraszamy na Foodmagedon w dniach:

12 kwietnia (piątek), godz. 10:00-19:00
13 kwietnia (sobota), godz. 10:00-19:00
14 kwietnia (niedziela), godz. 10:00-19:00

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Warunkiem wstępu do stref jest posiadanie Karty Stałego Klienta Arkadii. Nie masz jeszcze karty? Załóż ją bezpłatnie tutaj ➡ https://www.arkadia.com.pl/registration

.

Warsztaty Wielkanocne w Polanie

Nasz Polanek przyfruwa do Was z nowiną! 🐤

Zapraszamy na Warsztaty Wielkanocne w Polanie!

Jesteście gotowi na wspólne przygotowania do Świąt? Zadbamy o to, by upłynęły w miłej atmosferze! Wspólnymi siłami wykonamy Wielkanocną dekorację – Mini Ogródek z żywymi kwiatami! 🌷

Dekoracja świetnie sprawdzi się jako ozdoba stołu, pokoju czy prezent dla najbliższej osoby- nic nie cieszy tak jak własnoręcznie wykonana przez dziecko praca! ❤️

Już 13 kwietnia w godzinach 11-13:30 (dwie tury)
Liczba miejsc jest ograniczona!

Warsztaty dedykowane są dzieciom w wieku 2-8 lat

Godziny:
I grupa : 11-12
II grupa : 12:30-13:30

Cena uczestnictwa: 40 zł/ dziecko.

Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy:
📍Adres: ul. Klimczaka 5 lokal 81
📞Telefon: 666-266-258
📩Mail: kontakt@polana-wilanow.pl

.

Kliwer- dzień otwarty w Parku Skaryszewskim

Ahoj!
Zapraszamy do Parku Skaryszewskiego w sobotę 13.04 na dzień otwarty przy jeziorku Kamionkowskim przy restauracji Przystań. Będzie można spotkać się z nami i zobaczyć jak wygląda jacht klasy Optymist na wodzie! Chętnie opowiemy o naszych półkoloniach, koloniach, obozach i rejsach oraz o sekcji żeglarskiej UKS Kliwer.
Przy okazji spędź aktywnie czas w parku z rodziną i przyjaciółmi i zobacz, że w Warszawie można żeglować blisko Twojego domu.

.

Godzina Bajki w Instytucie Francuskim w Polsce

Przyjdź​ posłuchać historyjek o czarownicach z haczykowatym nosem i o książętach z bajki! Po opowieściach zapraszamy na wspólne rysowanie.
Jak zwykle, spotkanie poprowadzone zostanie po polsku i francusku.

Mediateka Instytutu Francuskiego w Polsce, ul. Widok 12, w Warszawie.
13 kwietnia 2019 /sobota/ godz. 16:00

Dla dzieci powyżej 4. roku życia.

Wstęp wolny.

.

Spacer weekendowy – Wsłuchaj się w ZOO

Jest pewna aktywność zwierząt, która wykracza poza mury naszego ZOO… Oczywiście chodzi o dźwięki, które rozbrzmiewają na warszawskiej Pradze przez cały rok! Ryczenie, rżenie, ćwierkanie, śpiewanie i wszystkie inne odgłosy dają do zrozumienia, że świat zwierząt wcale nie jest niemy, a Warszawski Ogród Zoologiczny to miejsce nieprzerwanych dialogów. 📣📣

Zainspirowani tym temat, zapraszamy Was na spacer poświęcony warstwie audio naszego ZOO. Jeżeli chcesz wiedzieć dlaczego papugi tak chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami, co sprawia, że wydra mruczy i dlaczego żółw wydaje odgłosy podobne do gdakania kurczaka, to rezerwuj czas w kwietniową sobotę.📢📢

🙉DLA KOGO:
Dla tych wszystkich miłośników zwierząt i ich odgłosów. Zapraszamy zarówno dorosłych, jak i dzieci.
🙉KIEDY:
13 kwietnia o godzinie 10.00
🙉GDZIE:
Spotykamy się przy wejściu głównym od strony ul. Ratuszowej
🙉ZAPISY:
Aby wziąć udział w spacerze, należy zakupić bilet wstępu do Warszawskiego ZOO i dyskusji wydarzenia wpisać imię oraz liczbę osób np. Ania+3osoby.
🙉UWAGA:
Spacer potrwa ok.1,5-2h.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

.

Nicponie Encusia – zajęcia dla energicznych dzieci 3-6 lat

Nicponie Encusia to propozycja zajęć ruchowo-sprawnościowych dla najbardziej rozbrykanych pociech. Jeżeli Wasze dziecko jest nie do zamęczenia, roznosi je ciągła energia, a Wasz dom już nie przypomina domu tylko efekt tornada – to właśnie nas szukaliście. Przy prowadzącej Ewie Benzie (z wykształcenia nauczyciel WF’u, fitnessu dla dzieci i super aktywna osoba) nawet największy urwis zaśnie wieczorem jak aniołek. Na zajęciach pojawią się elementy Misji m.in. zaginiona mapa (gra terenowa, gps, nawigacja), zdobycie magicznego proszku (gra terenowa z festiwalem Holy), teambulding (gry i zabawy integracyjne), tory przeszkód, zagadki detektywistyczne (seek & hide). Podczas zajęć dzieci nauczą się prawidłowo ukierunkować swoją energię, odnaleźć pozycję w grupie, a przede wszystkim współpracować w rozwojowej atmosferze. W zajęciach mogą uczestniczyć rodzice. Zajęcia będą odbywały się zarówno na świeżym powietrzu, jak i w ence.pence.
#encepencewaw #salazabaw #domrozwoju #dladzieci #urwisy #wild #forkids #instafun #instakids #zajecia #czaswolny #freetime #instafamily #nicponie #energry #fun #picoftheday

KIEDY? poniedziałek g.17:00 oraz co druga sobota g.10:00
START? 25.03.2019
WIEK? 3 – 6 lat
CENA? 40 zł poj. (karnet 120 zł 4 szt.)

.

Minecraft Day z youtuberem DEALERQ’iem

Twoje dziecko pasjonuje się Minecraftem❓ Jeśli tak, zabierz je do świata Minecraft, gdzie ze swoim ulubionym youtuberem DEALERQ’iem przeżyje niezapomnianą przygodę 😃

W sobotę 13 kwietnia dzieci w wieku 5-12 lat zapraszamy na Minceraft Day z youtuberem DEALERQ’iem, do Sali Zabaw Fikołki w Centrum Handlowym Arkadia. W tym dniu w godzinach 🕓 10:00-14:00 czeka na Was wiele atrakcji. Fikołki zamienią się w świat Minecrafta ⏹ Będziecie mogli również wziąć udział w jednym z wybranych warsztatów, których opisy przedstawiamy poniżej 👇

1️⃣ Warsztaty kreatywnego budowania bazy Minecraft

Pod czujnym okiem ulubionego youtubera Minecraft DEALERQ’a dzieci na warsztatach budowania bazy będą mogły wykorzystać i dalej rozwijać swoją kreatywność i zdolność przestrzennego planowania. Nasi młodzi budowniczy będą musieli rozwiązać wiele problemów w tworzeniu konstrukcji i tajnej bazy za pomocą specjalnych kostek sześciennych w dużych rozmiarach. Przy okazji uczą się pracy zespołowej i integrują z rówieśnikami, a wszystko to z udziałem inżyniera DEALERQ’a. Warsztaty trwają 20 minut i odbywają się w grupie 8-osobowej. Po warsztatach wspólne pamiątkowe zdjęcie grupy z DEALERQ’iem. Każdy uczestnik otrzyma również pamiątkowy dyplom.

2️⃣ Warsztaty programowania Minecraft

Pod czujnym okiem ulubionego youtubera Minecraft dzieci na warsztatach programowania uczą się kreatywnego myślenia. Nauka przez zabawę rozwija możliwości intelektualne i jest wstępem do profesjonalnego programowania. Uczestnicy zaprogramują m.in. zwierzęta i inne postacie Minecraft, za pomocą kodu zabiorą Alexa i Steva na wycieczkę. Przy okazji warsztatów dzieci uczą się pracy zespołowej i integrują z rówieśnikami, a wszystko to z udziałem znającego się na Minecraft jak nikt inny programisty DEALERQ’a. Warsztaty trwają 15 minut i odbywają się w grupie 12 osobowej. Po warsztatach wspólne pamiątkowe zdjęcie grupy z DEALERQ’iem. Każdy uczestnik otrzyma również pamiątkowy dyplom.

3️⃣ Warsztaty kulinarne Minecraft “Cook Creeper”

Pod czujnym okiem ulubionego youtubera Minecraft, dzieci na warsztatach kulinarnych będą mogły sprawdzić się w roli kucharza. Na specjalnie przygotowanych stoiskach stworzą danie, które przypadnie do gustu nawet Alexowi i Stevovi. Składniki, jak w grze Minecraft, zostaną pokrojone w kostki. Będzie smacznie, zdrowo i kolorowo. Przy okazji warsztatów dzieci uczą się pracy zespołowej i integrują z rówieśnikami, a wszystko to z udziałem szefa kuchni DEALERQ’a. Warsztaty trwają 15 minut i odbywają się w grupie 12 osobowej. Po warsztatach wspólne pamiątkowe zdjęcie grupy z DEALERQ’iem. Każdy uczestnik otrzyma również pamiątkowy dyplom.

‼️Cała Sala Zabaw Fikołki Arkadia do Waszej dyspozycji‼️
Zakupiony bilet na Minecraft Day z youtuberem – DEALERQ’iem upoważnia do:
✅ udziału w evencie w godz. 10:00-14:00 z możliwością wyjścia i powrotu,
✅ udziału w jednych warsztatach zgodnych z opcją zakupionego biletu,
✅ korzystanie ze wszystkich atrakcji znajdujących się w Sali Zabaw Fikołki Arkadia,
✅ wielopoziomowej konstrukcji zabawowej,
toru przeszkód ze zjeżdżalniami, labiryntami, siecią Spidermena, ścianki wspinaczkowej,
✅ uczestniczenia w grach i zabawach poświęconych tematyce Minecraft organizowanych przez Fikołkowych Animatorów,
✅ bezpłatnego wstępu wraz z uczestnikiem, jednego opiekuna (każdy dodatkowy opłata 30 zł, zakup przy wstępie do Fikołków)

📣 Uwaga❗️ Godzina warsztatów zostanie potwierdzona wiadomością SMS do 24 godzin przed rozpoczęciem eventu. Grupy zostaną dobrane ze względu na wiek uczestników.

Opiekunowie będą mogli odpocząć w strefie rodzica z kawiarnią i dostępem do WiFi. W tym dniu będzie można również skorzystać z naszej oferty sklepu z produktami Minecraft.

📣 Uwaga❗️ Opiekun może pozostawić na czas imprezy dziecko po wypełnieniu stosownego oświadczenia.

Serdecznie zapraszamy do spędzenia niezapomnianej przygody w stylu Minecraft.

Zakup biletu na Event Minecraft Day (Event) jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody, bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat ze strony Organizatora, na dokumentację Eventu oraz wykorzystanie wizerunku jego uczestników w celu: realizacji i publikacji materiałów filmowych z Eventu, fotograficzne dokumentowanie Eventu. Wykorzystywanie materiałów filmowych i zdjęć dotyczyć będzie promocji i reklamy Eventu, a także promocji i reklamy kolejnych przedsięwzięć Organizatora. Administratorem wykorzystanych danych w postaci wizerunku wszystkich uczestników jest spółka Sale Zabaw Fikołki Sp. z o.o. Pełne informacje dotyczące informacji o ochronie i przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod linkiem: //fikolki.pl/pl/informacja-o-ochronie-i-przetwarzaniu-danych-osobowych.

.

Powitanie Wiosny oraz Targ Wielkanocny

Otwarty rodzinny festyn z bezpłatnymi atrakcjami, grą terenową oraz targiem wielkanocnym z rękodziełem i regionalnymi przysmakami.

.

Kiermasz wiosenno-japoński

Serdecznie zapraszamy do udziału w kiermaszu wiosenno-japońskim, który odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia w ramach Miesiąca Japońskiego.

Będzie to niebywała okazja do zakupu przepięknych wyrobów związanych zarówno z polskimi świętami wielkanocnymi, jak i Krajem Kwitnącej Wiśni. Szeroki wybór nietuzinkowego rękodzieła artystycznego, biżuterii, ceramiki artystycznej, ozdób i innych wyrobów sprawi, że każdy znajdzie dla siebie coś wyjątkowego.

Wstęp na kiermasz bezpłatny w ramach biletu wstępu do Ogrodu.

Zapraszamy do udziału wystawców, którzy posiadają w swoim asortymencie wyroby charakterystyczne zarówno dla Japonii, jak i polskich świąt wielkanocnych.

Szczegółowy regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne są na stronie www.ogrod-powsin.pl/dla-zwiedzajacych/kalendarz/kiermasz-wiosenno-japonski

.

MaMoMi

Instalacja performatywna Izy Chlewińskiej dla najmłodszych dzieci i ich opiekunów.

MaMoMi działa na wszystkie zmysły dziecka. Wykorzystuje naturalną potrzebę zabawy i ciekawość dzieci. Poprzez ruch, obserwację, elementy wizualne i dźwięk wpływa na rozwój zdolności społecznych, poznawczych i percepcyjnych. Dziecko może aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu lub tylko je obserwować.

Sensualna przestrzeń, w której wszystko podlega prawom surrealistycznego świata. Wiszące kule, latające ryby, sensoryczne rękawy i zgniecione planety będzie można przesuwać, ściągać na ziemię, podrzucać i bawić się nimi, aby stawały się tym, czym chcemy. Dźwięk w przestrzeni będzie odzwierciedlać harmonię kosmosu. Przewodnikiem po tym fantastycznym świecie będzie wyobraźnia i głos, który mówi kilkoma językami. Podczas spektakli dwie performerki zbadają przestrzeń i wzajemne relacje za pomocą ruchu i choreografii. Ich zabawa z ciałem, jego ciężarem, długością i szerokością to początek wspólnego działania z dziećmi i ich opiekunami. Światło, subtelne wizualizacje i zapach wprowadzą was w stan relaksu ciała i umysłu.

MaMoMi to przestrzeń, w której można odpocząć, umocnić kontakt z dzieckiem, spędzić z nim dobry czas, a później przenieść to doświadczenie do domu.

Reżyseria: Izabela Chlewińska
Wykonanie: Izabela Chlewińska, Katarzyna Sitarz
Muzyka: Joanna Halszka Sokołowska
Scenografia: Tomasz Bergmann

Jak to działa?
Ubierz się w luźne, wygodne ubrania, które nie ograniczają ruchów.
Przyjdź minimum 15 minut przed rozpoczęciem, zdejmij płaszcz i buty przed wejściem.
Czas trwania to 30 minut, odliczany od wejścia ostatniego widza.
Wewnątrz instalacji swobodnie zmieniaj miejsca pobytu i sposoby uczestnictwa. Możesz siedzieć, leżeć, dołączyć do działania, bawić się, dotykać, obserwować, spać, płakać, głośno wykrzykiwać, cieszyć się, śpiewać…
Po 30 minutach performerzy wychodzą z przestrzeni, a widzowie decydują o wyjściu, bądź pozostaniu w środku (maks. 15 minut).

Dla dzieci w wieku 0,5 – 2 lata.
Bilety: 20 zł
Opiekunowie również zobowiązani są do wykupienia biletów.

.

Warsztaty – Teatr Naukowy

Abra kadabra czy to czary czy to magia ?
Jest zabawa jest nauka każdy znajdzie czego szuka!

Pokaz sztuki magii, iluzji optycznych i trików kuglarskich oraz widowiskowych eksperymentów naukowych .
O tym, w jaki sposób postrzegamy rzeczywistość i jak interpretujemy widziane przez nas obiekty.
Wszyscy znamy powiedzenie – widzieć znaczy uwierzyć. Sztuczki magiczne i iluzje optyczne działają dzięki zaprzeczeniu tej skądinąd racjonalnej myśli. Czym jest mózg? Czy można go oszukać?
Zobaczymy efektowne i widowiskowe sztuki magiczne i iluzjonistyczne podsycone lekcją z biologii, psychologii, a także chemii i fizyki. Większość z nas, choćby przez moment, marzyła o byciu naukowcem. O eksperymentowaniu, poznawaniu i odkrywaniu nieznanego. Widowiskowe doświadczenia pokazane w prosty, zabawny i humorystyczny sposób mają za zadanie rozbudzić chęć poznawania, konstruowania, eksperymentowania i zgłębiania nauk ścisłych.
Warsztaty prowadzi Mały Teatrzyk
Koszt jednostkowych zajęć to 40 zł.
(W przypadku nie zebrania się grupy min. 8 osób chętnych na zajęcia zastrzegamy sobie prawo do odwołania zajęć.)

.

Wibrafon, magia rytmu

Wyobraźcie sobie dźwięk dzwoneczków albo perliste kropelki deszczu uderzające o dach. Tak brzmi bohater koncertu z cyklu Basy i Bobasy „Wibrafon. Magia rytmu”. Instrument, który niełatwo spotkać na codzień. Ten instrument Was oczaruje.
A wszystko to w przyjaznej, kameralnej atmosferze koncertu „na poduchach”. Po koncercie mali i duzi ciekawscy mogą pooglądać instrument z bliska, a kto wie, może nawet na nim zagrać…

.

Warsztaty Wielkanocne dla dzieci

Wiosenne Święta tuż tuż! Zapraszamy do uczestniczenia w warsztatach wielkanocnych, na których to będziemy pięknie dekorować styropianowe jajka i zrobimy oryginalny decoupage na specjalnie przygotowanych jajkach z masy solnej! Czeka nas 75 minut twórczej pracy;)
Serdecznie zapraszamy!
Cena za wejście dziecka z opiekunem to 25 zł, kolejne dziecko lub opiekun 18 zł

.

Święto Kwiatów

 

Już po raz piąty, 13 kwietnia odbędzie się Święto Kwiatów! Szykujcie się na wielką dawkę piękna, wrażeń i ludzi pełnych pasji. Do współpracy zaprosiliśmy kwiaciarnie, hodowców i sprzedawców roślin, twórców ceramiki, wazonów i doniczek z całej Polski. Wypróbujcie roślinne kosmetyki, przymierzcie ubrania i biżuterię z kwiatowymi motywami, zjedzcie dania kuchni roślinnej oraz napijcie się wybornych naparów na bazie mieszanek ziół i kawy. Czekają na was rozmowy o roli roślin w przyszłości z designerami i wynalazcami, wymiana roślinna na rozszczepki i pędy; porady jak radzić sobie z chorą roślinką. Dla aktywnych przygotowaliśmy zajęcia jogi, art-spacer po Śródmieściu w poszukiwaniu sztuki ulicznej oraz grę memory z charakterystycznymi, ale nie tak oczywistymi punktami Warszawy. Miłośnicy „brudzenia rąk” będą mogli posadzić własny zielnik i poznać właściwości ziół a nawet nauczyć się farbowania papieru i tkanin metodą eco-printu.

Lokalizacje:
Dom Towarowy Mysia 3, ul. Mysia 3

.

Poranek z Peppą, dla dzieci 2+

13 kwietnia, w sobotę o godz. 11 zapraszamy na zajęcia dla rodzin z dziećmi 2+. Ich bohaterką będzie znana i lubiana świnka Peppa.
Będziemy wydobywać z błotka różne skarby. Urządzimy świnkowy teatrzyk cieni. Poszukamy kluczy zagubionych przez tatę świnkę. A na koniec zrobimy razem jaskinię, idealną do zabawy w chowanego.

Poranki literackie to nieregularnie prowadzone w Badecie w weekendy zajęcia z ukochanymi dziecięcymi bohaterami literackimi czy filmowymi. Zawsze czytamy na nich książkę i prowadzimy wokół niej rozmaite działania artystyczne.

Wstęp: 11 punktów z badetowej karty stałego klienta lub 25 zł w przedsprzedaży, 30 zł – na dwa dni przed imprezą. Zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

.

Mała Wisła / wyprawy dla rodziców z dziećmi / kalendarium

Fundacja Ja Wisła zaprasza na cykl 21 sobotnich spacerów wzdłuż warszawskiej Wisły. Wyprawy są dedykowane dla rodzin z dziećmi terenowymi. My zabieramy trzyletniego Jerzyka. Trasy liczą 4 km. Czas wspólnie spędzony nad rzeką to oglądanie unikatowych panoram, dotykanie przyrody, poszukiwane skarbów, zabawa nad wodą, wsłuchiwanie się w głosy i historie znad Wisły. Czas na karimacie, na pniu zwalonego drzewa. Woda, niebo i ptaki. Co tydzień gdzieś indziej.

Bilety:
Dzieci do lat 3: bezpłatnie, ulgowy: 16 zł, normalny: 24 zł, rodzinny (2+1): 56 zł, (2+2): 64 zł, (2+3): 80 zł.
Rezerwacje na maila: fundacja@jawisla.pl, informacja: 508 328 803

Wycieczkę prowadzą świeżo upieczeni laureaci Statuetki Złotego Słonecznika: Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek. Nagroda Złotego Słonecznika została przyznana Fundacji Ja Wisła przez portal Czas Dzieci za wyprawy Mała Wisła, jako najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci, w kategorii przyroda, w Warszawie w 2018 r. Dziękujemy !

Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek

.

Strasznie Fajny Dwór

Strasznie Fajny Dwór

Warsztaty muzyczno-teatralne dla dzieci w wieku 7-10 lat

Kiedy do „Strasznego dworu” Stanisława Moniuszki wpuścimy dzieci, z czegoś strasznego i obcego z pewnością wyłoni się coś strasznie fajnego i bliskiego. „Strasznie fajny dwór” (a właściwie pałac – Pałac Gnińskich, siedziba Muzeum Chopina) wypełniony będzie zabawą, śmiechem i wspólnym śpiewem, do których zaprosimy zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Prym w naszych zabawach wieść będą melodie Moniuszkowskich pieśni, które przez karty wydawanych przez kompozytora „Śpiewników domowych” miały trafić do każdego polskiego domu. Po zajęciach będzie więc można wziąć je ze sobą i korzystać z ich urody na własny użytek. Moniuszko komponował pieśni na każdą okazję – do radości i do smutku, do tańca i do modlitwy, do wspólnego śpiewania i do zasłuchiwania się w śpiewie. W „Strasznie fajnym dworze” czeka na Was cała ich różnorodność.

Sala koncertowa Muzeum Fryderyka Chopina

Kalendarium:

Wybrane soboty, g. 11.30

13.04 – Gdzie szumi i gra
11.05 – Wijąc nić serdeczną
15.06 – Pod ramię i w podskokach. Tanecznym krokiem

Prowadzenie: Jolanta Denejko, Karolina Tańska

Koszt zajęć: 24 zł (1 dziecko + 2 opiekunów)

Bilety dostępne na bilety.nifc.pl lub w Kasach Muzeum Fryderyka Chopina.

.

Warsztaty Wielkanocne | Udział bezpłatny!

Dokładnie tydzień przed świętami zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami na Warsztaty Wielkanocne, które potrwają cały weekend!
A co najważniejsze wydarzenie jest bezpłatne i nie obowiązują zapisy! 🐰

🐣 SOBOTA 13. KWIETNIA 13.00 – 16.00

– warsztaty plastyczne: zdobienie jajek, króliczków, robienie palemek,
– animacje ruchowe,
– malowanie buziek,
– kręcenie baloników,
– konkursy z nagrodami.

🐣 NIEDZIELA 14. KWIETNIA 14.00 – 16.00

Eksperymenty Wielkanocne „Ale Jaja w Laboratorium”!
Zabierzemy wszystkie dzieci w podróż do Wiosennego Mini Laboratorium. Założymy fartuchy, okulary oraz rękawice ochronne. Przy użyciu wody, ognia oraz różnych cieczy poznamy właściwości Jaj. Dzieci dowiedzą się jak powstaje jajko i z czego jest zbudowane. Przy użyciu magicznego proszku wyprodukujemy tęczowe piłeczki kauczukowe w kształcie jajeczek, Nie zabraknie także slajmów, czyli popularnych glutów.

Nie zabraknie także stanowiska z warsztatami plastycznymi, animacji ruchowych i konkursów z nagrodami!

Data: 13-14. kwietnia
Godzina:
– sobota: 13:00 – 16:00
– niedziela 14:00 – 16:00

Udział bezpłatny!

.

Melokoncert dla niemowląt i małych dzieci

Zapraszamy na dwa MeloKoncerty dla niemowląt i małych dzieci (do 3 roku życia) z rodzicami w Centrum ŁOWICKA w sobotę 13.04.2019 o godzinie 16:00 i 17:15. UWAGA! WYJĄTKOWO GODZINY POPOŁUDNIOWE!!

MeloKoncert to muzyczne spotkanie ze wspólnym śpiewaniem, tańcem, recytowaniem prostych wierszyków, grą na perkusjonaliach i słuchaniem muzyki wykonywanej na żywo na różnych instrumentach. Spotkanie trwa ok. 40 minut.

Podczas koncertu wystąpią:
Anka Natalicz – Abrakadabra i Tatiana Szafraniec – Lalalandia czyli mamy, nauczycielki muzyki oraz artystki, certyfikowane nauczycielki „gordonków”.

Nasz MeloKoncert to spotkanie z elementami zajęć umuzykalniających prowadzonych według teorii uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona. Takie zajęcia gordonowskie czyli gordonki polegają na stymulowaniu słuchu malutkich dzieci (w wieku od 1 miesiąca do ok.3 lat) za pomocą śpiewu w różnych skalach oraz rytmu i ruchu. MeloKoncert to także spotkanie z muzyką wykonywaną na żywo na różnych instrumentach oraz wspólne muzykowanie z publicznością.

Bilety na koncert w cenie 20 zł od osoby (każdy słuchacz powinien mieć swój bilet, np. mama + dziecko = dwa bilety) do kupienia na ewejsciowki.pl. Bilety można zakupić tylko online. //ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/impresariat-barbara-jagodzinska-habisiak,808/melokoncert,6903?eventId=150072

DATA: sobota 13 kwietnia 2019 o godzinie 16:00 i 17:15
MIEJSCE: Centrum ŁOWICKA ul. Łowicka 21 Warszawa

Masz pytanie? Napisz do nas: melozajecia@gmail.com

Organizator: MeloMaluchy MeloKoncerty

.

Jarmark z tradycją

Na naszych jarmarkach będziecie mogli Państwo poznać prawdziwe regionalne wyroby z różnych regionów Polski oraz bezpośrednio porozmawiać z ich producentami.
Wszystkie produkty oferowane podczas jarmarku są robione według starych receptur a ich wspaniały smak i aromat przypomina smaki dzieciństwa. Na jarmarku będzie można nabyć min. wędliny wędzone tradycyjnymi metodami, chrupiące pieczywo wypiekane na naturalnym zakwasie, miody z lokalnych pasiek, sery, sękacze, ciasta domowe, przetwory z owoców i wiele innych pyszności pozbawionych konserwantów i chemii.

Będzie to również okazja do kupienia wyjątkowych rzeczy które wyszły prosto z rąk lokalnych twórców i artystów takie jak unikatowa biżuteria, garncarstwo, koronkarstwo, świece, ceramika, drewniane rzeźby, zabawki, mydła, kosmetyki itp.

.

V Białołęcki Festiwal Książki „Pozytywne strony”

Serdecznie zapraszamy Was na piątą już edycję wyjątkowego Białołęckiego Festiwalu Książki Dziecięcej i Młodzieżowej.

WSTĘP WOLNY!

Czekają na Was:
📖 spotkania autorskie z: Marcin Szczygielski, Agnieszka Tyszka, Rafał Witek, Wojciech Widłak
📖 głośne czytanie z Anna Majchrzak, wiceburmistrzem Dzielnica Białołęka
📖 spotkanie z książką angielską
📖 warsztaty czerpania papieru, pisania gęsim piórem i wykonywania pieczęci lakowych
📖 warsztaty recyklingu książkowego
📖 warsztaty literackie
📖 warsztaty z ilustratorem
📖 „W pracowni Gutenberga” – warsztaty drukarskie
📖 „Bajki filozoficzne” – warsztaty filozoficzne
📖 warsztaty w języku angielskim
📖 „Książka dla najmłodszych” – opieka i warsztaty dla maluszków (przez cały czas trwania Festiwalu)
📖 stoiska wydawnictw i księgarń
📖 plebiscyt na najlepszą książkę w kategoriach dla Dzieci i Młodzieży
📖 losowanie nagród książkowych
📖 akcja zbierania książek już przeczytanych w celu przekazania ich dzieciom, które mają ograniczony do nich dostęp, w tym przebywającym np. w hospicjach, czy domach dziecka
📖 cała moc książkowych atrakcji i niespodzianek…

Kiedy? Sobota, 13 kwietnia 2019 | 10:00 – 16:00
Gdzie? Mentis Polsko-Angielska Szkoła Podstawowa, Dwujęzyczne Gimnazjum, ul. Piwoniowa 18

.

niedziela, 14 kwietnia

Warsztaty dla dzieci: Mały pokój z książkami

Warsztaty dla dzieci (6-9 lat)

W „Małym pokoju z książkami” mnóstwo jest przeróżnych, barwnych postaci. Są tam chłopcy, dziewczynki, lalki, zwierzęta, królowie i królewny – ich historie pełne są mądrości, śmiechu, cudów i niespodziewanych przygód. Posłuchamy tych pięknych opowieści i porozmawiamy o nich. A potem stworzymy barwne, kolażowe prace, w których każdy umieści to, co będzie chciał z tych baśni zapamiętać.

instruktorka: Marta Todys
sala: Akademia Pana Kleksa, 208, II piętro
wstęp: 5 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

.

Koncert Rodzinny/poznajemy instrumenty/perkusja

🎶🎶🎶🎶 14 kwietnia o 11.00 spotykamy się na kolejnym Koncercie Rodzinnym na Łowickiej! 🎶🎶🎶🎶
Tym razem w roli głównej instrumenty perkusyjne i ich mistrz nad mistrze – Piotr Iwicki!!!
Piotr Iwicki – to wszechstronny perkusista, który żadnej muzyki się nie boi 🙂 Gra klasycznie, jazzowo, rozrywkowo. Tym razem wraz z Orkiestrą Warsaw Camerata i dyrygentem Pawłem Kos-Nowickim zabierze najmłodszych słuchaczy w niesamowity świat rytmu i rozmaitych instrumentów perkusyjnych.
Będzie muzyka Mozarta, Bizeta, Ravela, no i oczywiście uśmiech i dobra zabawa.

Do zobaczenia!!!

.

Mała Akademia Chopinowska i Klub Przyrodnika

MAŁA AKADEMIA CHOPINOWSKA i KLUB PRZYRODNIKA
Zajęcia dla dzieci w wieku 3-10 lat

Mała Akademia Chopinowska „Kompozytorzy dzieciom”

W ramach cyklu dzieci poznają najwybitniejszych kompozytorów, którzy tworzyli proste miniatury, pieśni, utwory kameralne i orkiestrowe dedykowane dzieciom. Barwny świat dziecięcych przygód i marzeń opowiadany językiem muzyki, zabawy umuzykalniające z rekwizytami oraz goście, instrumentaliści i śpiewaczki przybliżą wdzięczną twórczość kompozytorów od epoki baroku po współczesność. Zajęcia muzyczne skupione wokół fortepianu wprowadzają najmłodszych w świat muzykowania oraz pozwalają poznać różne techniki ekspresji. Stanowią natchnienie do indywidualnych poszukiwań i odkrywania własnych talentów wśród rówieśników i pod okiem rodziców. Tworzymy przestrzeń, w której każde dziecko będzie mogło uwolnić swój potencjał, zbudować emocjonalną więź ze sztuką, kształtować wrażliwość i rozwijać kreatywność.

Klub Przyrodnika

Mali odkrywcy pod okiem doświadczonego edukatora-przyrodnika, zaopatrzeni w niezbędny sprzęt wyruszają w podróż po krainie przyrody. Odnajdują piętrowe układy roślinności i egzotyczne krzewy, poznają cykle funkcjonowania natury, poszukują kryjówek mieszkańców parku.

Godziny zajęć:
Grupa 3-6 lat:
g. 11.00-11.45 – Mała Akademia Chopinowska
g. 11.45-12.30 – Klub Przyrodnika

Grupa 7-10 lat:
g. 11.00-11.45 – Klub Przyrodnika
g. 11.45-12.30 – Mała Akademia Chopinowska

Koszt zajęć:
15 zł / pojedyncze zajęcia (Mała Akademia Chopinowska + Klub Przyrodnika)
45 zł / karnet na 4 zajęcia (Mała Akademia Chopinowska + Klub Przyrodnika)

W cenie wstęp na zajęcia dla jednego dziecka + opiekunowie (maksymalnie dwie osoby dorosłe) oraz możliwość zwiedzania Domu Urodzenia Chopina i/lub Parku.

Terminy: 14.04, 28.04, 12.05, 26.05, 9.06 (niedziele)

Udział w zajęciach jest równoznaczny z udzieleniem nieodpłatnej zgody na nagrywanie, fotografowanie, filmowanie lub dokonywanie innego rodzaju zapisu zajęć (w tym wizerunków uczestników) oraz na pokazywanie lub rozpowszechnianie tego materiału.

.

Dzień Ziemi na placu Europejskim

🌼 Uwielbiasz obserwować naturę budzącą się wiosną do życia? Kwiaty, zieleń i ćwierkające ptaki sprawiają, że marzysz tylko o spacerach? Z okazji Dnia Ziemi przyjdź na plac Europejski i pokaż, że dobro naszego wspólnego domu nie jest Ci obojętne!

W tym roku na placu Europejskim czekać będą na Was wyjątkowe atrakcje:
🌱 Warsztaty z samodzielnego wysiewu nasion,
🌿 Mini-wykłady o uprawie warzyw, ziół i owoców na miejskich balkonach,
🌺 Konkursy indywidualne i drużynowe z nagrodami dla dzieci i dorosłych,
🍀…i wiele innych!

Ale to nie wszystko! Wysiane podczas warsztatów nasiona będziecie mogli zabrać ze sobą do domu, a w ramach konkursów czekać będą na Was wyjątkowe nagrody, m.in.: niepowtarzalny kosz z miksem kwiatów oraz wjazd na 41. piętro Warsaw Spire!

Więcej atrakcji już wkrótce.

Spotkajmy się na placu Europejskim już 14 kwietnia!

.

Warszawski Piknik Rodzinny – od MIKRO do MAKRO

ZwalczNudę.pl zaprasza na „Warszawski Piknik Rodzinny – od MIKRO do MAKRO”, organizowany wspólnie z Politechniką Warszawską!

Warszawski Piknik Rodzinny to święto wszystkich rodzin, które chcą aktywnie spędzić czas i zapoznać się z ofertami przeróżnych instytucji, kierowanych do dzieci i ich rodziców.

Uczestnicy Pikniku będą mogli zaprzyjaźnić się z robotami, pogłaskać alpaki, wyskakać się na dmuchańcach, zadać pytania dotyczące zdrowia i wiele, wiele więcej! Śledźcie naszego Facebooka, aby dowiedzieć się co przygotowali dla Was Partnerzy wydarzenia.

„Od mikro do makro – Warszawski Piknik Rodzinny”” odbędzie się 14.04 na Stadionie Syrenki Politechniki Warszawskiej, ul. Batorego 10a, w godzinach 12:00-17:00.

Piknik jest zwieńczeniem Warszawskich Dni Rodzinnych, podczas których w dniach 12-14.04 cała Warszawa zmieni się w wielki plac do eksperymentów i próbowania swoich sił w nowych aktywnościach. Setki placówek, które kierują swoją ofertę do rodzin
z dziećmi, w tych dniach otworzy swoje drzwi, organizując bezpłatne lekcje, warsztaty, pokazy, treningi itp.

Wstęp na Piknik i wszystkie warsztaty, zajęcia, spotkania w ramach WDR jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy, które ruszają 25 marca na stronie www.warszawskiednirodzinne.pl/wdr-xiii/warszawski-piknik-rodzinny/?fbclid=IwAR3yWEKN8no0delK5fq04pNu7j6wtmFTq9y-2WFxqwJAjxgmkp0RZWMo2yk

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z poprzednich edycji wydarzenia – www.warszawskiednirodzinne.pl/tak-bylo/

Podczas Warszawskiego Pikniku Rodzinnego każdy znajdzie coś dla siebie, nuda nie ma szans!

.

Ptasie spacery w SDK

Ptasie spacery w SDK

Poznajmy razem skrzydlatych mieszkańców Dolinki Służewieckiej! Zapraszamy na spacery ornitologiczne, organizowane przez Służewski Dom Kultury we współpracy z Warszawską Grupą Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Podczas spacerów dowiemy się, jakie ptaki przebywają w Dolince stale, a jakie odwiedzają park tylko w wybranych porach roku. Poznamy mieszkańców stawów, dziupli i budek lęgowych oraz ich zwyczaje i głosy.

Spacery będą odbywać się w każdą drugą niedzielę miesiąca, rozpoczęcie o godzinie 12 w parku SDK. Czas trwania 2-3 godziny, wstęp wolny.

Przewodnikiem będzie Sławomir Kasjaniuk, ornitolog amator, członek WG OTOP, który ptaki w Dolince Służewieckiej obserwuje od ponad 10 lat.

Ptasie spacery: Park SDK, każda druga niedziela miesiąca, godzina 12:00, wstęp wolny

.

Targ Śniadaniowy na Mokotowie

Targ Śniadaniowy wraca na Mokotów. Zaczynamy siódmy rok !! działalności targu.
Przed nami start sezonu, który w tym roku zbiega się z Niedzielą Palmową.
Dzięki współpracy z Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. Warszawy w tym roku odbędzie się kilka wydarzeń specjalnych przygotowanych specjalnie dla mieszkańców Mokotowa i Warszawy.
Czekają nas również specjalne weekendy tematyczne, które na stałe wpisały się w krajobraz naszej działalności.

Zabierzcie przyjaciół, znajomych i rodzinę na śniadanie i świętujcie z nami weekendowe odpoczywanie.

Tradycyjnie czekać na Was będą:
– szeroki wybór wysokiej jakości produktów od najlepszych dostawców:
warzywa, owoce, nabiał, wędliny, sery, kuchnia dla weganów i mięsożerców. Produkty bez glutenu, produkty tradycyjne i regionalne kuchni polskiej. Wypieki na słodko i wytrawnie, produkty sezonowe, wiele dobrego jedzenia i produktów spożywczych z różnych części świata
– oferta posiłków i dań serwowanych na miejscu od kuchni świata po domową kuchnię i kreatywne potrawy przygotowywane z sercem przez prawdziwych pasjonatów
– jadalnie na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni
– moc atrakcji jak zajęcia sportowe, weekendy tematyczne
– działalność edukacyjna realizowana po przez warsztaty tematyczne, spotkania z organizacjami zajmującymi się świadomym i zdrowym stylem życia, warsztaty dla dzieci (plastyczne, muzyczne, ceramiczne, teatralne, kulinarne)
– projekt edukacyjno informacyjny związany z selektywną zbiórką śmieci
– warsztaty ogrodnicze
– bezpłatna wypożyczalnia koców
– leżaki, hamaki
– woda dla czworonogów
– muzyka grana na żywo i cudowne playlisty 🙂

***
W niezobowiązującej atmosferze podczas śniadania na świeżym powietrzu relaksujemy się po pracowitym tygodniu. Zajadamy się smakołykami, uczestniczymy w różnych warsztatach, bawimy się z dziećmi na placu zabaw lub po prostu odpoczywamy myśląc o niebieskich migdałach. Integrujemy się ze sobą, jest gwarnie, wesoło i po prostu fajnie. Wpadnij i spotkaj się ze znajomymi ze swojej okolicy, poznaj sąsiadów i zacznij dzień lokalnie.
o(d)żywiamy miasto !!!

Do zobaczenia !

ENG
Targ Śniadaniowy is a joyful way to celebrate good food, quality time and easy living. It’s a place where one can find unique groceries and appreciate a relaxing atmosphere. Visit us with your friends and loved ones!

.

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ofcooo
Ofcooo
1 rok temu

a co z weekendem 6-7 kwietnia?

Kamilla
Kamilla
1 rok temu

Targ Śniadaniowy! Byłam i bardzo polecam, dużo pyszności 🙂

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.