03 Kwi

Lemoniadowy Joe – klubokawiarnia dla dzieci i dorosłych na Bielanach

Lemoniadowy Joe to kawiarnia dla dzieci i rodziców w Warszawie

Dawno nie odwiedzaliśmy rodzinnych kawiarni – trochę przez podróże, trochę przez inne projekty. Skrzętnie jednak zapisywałam adresy, pod które warto zajrzeć i zrobić rozeznanie. Czas nadrobić i sprawdzić, co nowego powstało w ostatnim czasie na Dziecięcej Mapie Warszawy.

Dziś pokażę Wam jedno z takich miejsc. Młodziutkie jeszcze, otwarte późną jesienią na Bielanach. Często podkreślam, że ta część miasta jest gastronomiczną pustynią, zarówno pod względem klasycznych restauracji, jak i takich właśnie klubokawiarni. Dlatego każda z nich jest na wagę złota, przyznam, że wiadomość, że przy ul. Sokratesa otwiera się Lemoniadowy Joe, przyjęłam z radością.

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o najnowszych atrakcjach dla dzieci.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

FreshMail.pl

Lemoniadowy Joe – kawiarnia dla dzieci i rodziców

Zobaczcie – jasne, przytulne i dość kameralne wnętrze. Powierzchnia umiarkowana, myślę, że ok. 10 stolików kawiarnianych, przestrzeń do zabawy z niewielkim materacykiem, salka zajęciowa i nieduży „małpi gaj”. Jest czysto, atmosfera swobodna, nie ma tłumów. Widać, że przychodzą tu raczej rodzice z młodszymi dziećmi – mogą w spokoju i względnej ciszy napić się herbaty czy kawy, a dziecko zadowolone eksploruje otoczenie. Można zarówno podjechać, jak i wjechać do środka z wózkiem – plus za to, że przygotowane jest miejsce „postojowe” dla dziecięcych bolidów. Gorzej niestety z parkowaniem – jak w całej Warszawie, pod tym względem jest słabo. Nie ma miejsc parkingowych, a i w okolicy jest z tym słabo – najlepiej chyba szukać szczęścia po drugiej stronie ul. Sokratesa, na parkingach przyosiedlowych.

Jeśli chodzi o jedzenie – wybór dań nie jest duży, ale za to wielkość porcji – a i owszem. Zamówiliśmy krem z pomidorów, sałatkę grecką i pierogi z mięsem – wszystko było bardzo smaczne. Nawet dzieci zjadły z uśmiechem, a to nie zdarza się często.

Na miejscu można również kupić zabawki i książki, plus za to, że znajdują się w zasadzie poza zasięgiem wzroku (i rąk!) dzieci. Niejednemu rodzicowi pozwoli to zaoszczędzić sporo nerwów ;).

Mam zastrzeżenia co do ilości i jakości zabawek w strefie dla dzieci. Mam jednak nadzieję, że uzupełnienie ich jest tylko kwestią czasu. Miejsce ma potencjał i na pewno będę obserwować jak się rozwija. I trzymać mocno kciuki!

W Lemoniadowym Joe organizowane są również zajęcia dla najmłodszych – gordonki, sensoplastyka i zajęcia muzyczne dla ciut starszych dzieci. Więcej informacji znajdziecie na ich profilu FB.

Adres: ul Sokratesa 13D lok. 14/15 (wejście jest z boku budynku).

Jeśli interesują Cię informacje o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach, zapraszam Cię do prężnie działającej grupy Dziecięca Mapa Warszawy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o