Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (15-16 czerwca)

 

Dziecięca Mapa Warszawy - Weekendowa Zajawka 15-16 Czerwca

Witaj, lato!

Ja wiem, że ani to jeszcze wakacje, ani kalendarzowa zmiana pór roku. Jednak pogoda nie pozostawia złudzeń – przyszło lato. Podobno gorące dni czekają nas przez kilka nadchodzących tygodni. Dla tych, którzy planują w najbliższym czasie wyjazdy, to wspaniała wiadomość. Jeśli zostajesz w Warszawie, nic się nie martw. Będzie się działo dużo, będę pokazywać miejsca, w których znajdziesz ochłodę. Będą pikniki, plaże, wodne place zabaw. Wszystko, co najlepsze!

Póki co jednak – poniżej Zajawka na najbliższy weekend. Polecam Wam interaktywną wystawę NEUROLAND w Galerii Młociny. Pojawi się w mieście tylko na tydzień, więc nie warto odkładać wizyty do weekendu. Tym bardziej, że jutro, tj. w środę 12 czerwca przygotowano wiele atrakcji. Ja planuję się wybrać, kto wpadnie przybić piątkę? 😀

.

Spis treści:

Jeśli interesują Cię informacje o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach, zapraszam Cię do prężnie działającej grupy Dziecięca Mapa Warszawy.

sobota, 15 czerwca

Neuroland – nie czekaj do weekendu, skorzystaj już od środy (12.06)

Neuroland

Nauka może bawić – a zabawa uczyć. Neuroland, który odwiedzi Galerię Młociny w dniach 12-19 czerwca, będzie tego najlepszym dowodem.
Czas zgłębić tajemnice własnego mózgu. Wszystkim ciekawskim pomogą w tym liczne atrakcje, które w prosty i jednocześnie intrygujący sposób pokażą Wam, jak wiele potrafi ludzki mózg. Będzie można prowadzić, poruszać, a nawet latać… A wszystko to za sprawą potęgi naszych umysłów. 😊
Wśród atrakcji pojawią się:
👉 wieża nie do wiary,
👉 zderzenie fal,
👉 wyścigi neuronów,
👉 robota robota,
👉 lotny umysł,
👉 skuter na ster,
👉 taniec na fali.
Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych. W końcu głód wiedzy nie zna granic wieku! 😊 Kto wie, może w ten sposób narodzi się wśród Was prawdziwy naukowiec? Obiecujemy, każdy będzie miał okazję spędzić czas w niezwykły sposób i, tym samym, dowiedzieć się rzeczy, których nie dowie się w szkole!
Szukajcie nas na poziomie 0 w okolicy TK Maaxx.

Dodatkowo w dniu 12 czerwca na dzieci czekają atrakcje, takie jak:
🍦 dla pierwszych 300 dzieci, które pojawią się na Neurolandzie porcja lodów od Good Lood, Na Końcu Tęczy i Grycan (do wyboru) za darmo!
️🎳 od 12:00-16:00 darmowa kręgielnia – decyduje kolejność zgloszeń.
🏰 dmuchańce w środku Galerii.

Spotkania z Teatrzykiem w Galerii Łomianki

Spotkania z Teatrzykiem w Galerii Łomianki

Zapraszamy na rodzinne SPOTKANIA Z TEATRZYKIEM!

GODZINY ROZPOCZĘCIA SPEKTAKLI – 13:00 | 15:00 | 17:00

Złota rybka
15.06.2019

Koperek i Kminek, choć są przyjaciółmi, bardzo często kłócą się ze sobą. Czasami są to kłótnie na żarty, ale zdarza się im też pokłócić na serio. Tak jest tym razem, w dodatku mali widzowie czekają na rozpoczęcie spektaklu o „Złotej Rybce”. Gdy Koperek i Kminek dochodzą w końcu do porozumienia i chcą wspólnie rozpocząć bajkę, okazuje się, że pojawiają się problemy z obsadą tytułowej roli. Każdy z nas chciałby złowić Złotą Rybkę, żeby ta spełniła nasze marzenia. Koperek i Kminek też chętnie znaleźliby się w tej roli.
Bajka opowiada o ukaranej zachłanności. Dzięki pouczającej historii mali widzowie dowiadują się, że chciwość nie popłaca.

 

Akademia OSMO – programowanie dla dzieci we Flob a dob

Akademia OSMO - programowanie dla dzieci - Flob a dob

‼️ NOWA GRUPA ‼️

Nauka programowania we FLOB A DOB to wciągająca zabawa, dzięki której Twoje dziecko rozwija umiejętność logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Towarzyszy nam wirtualny przyjaciel – stworek o imieniu Abby, który dzięki odpowiednio zaprogramowanym ruchom przemierza swoją krainę. Wyznaczane zadania to nie tylko nauka, ale także ekscytujące wyzwania, które łącząc interaktywną grę z fizycznymi blokami kodów, rozbudzają wyobraźnię maluchów i zachęcają do odkrywania świata komputerów.

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę, o godzinie 10:00, dla dzieci w wieku 5-8 lat.

Zapisy na: https://flobadob.pl/programowanie-dla-dzieci/

Mała Wisła / wyprawy dla rodziców z dziećmi

Mała Wisła / wyprawy dla rodziców z dziećmi

Mała Wisła, odcinek 26: Nowa ziemia po wodzie !
8 czerwca / sobota / 11:00-15:00

Wody odeszły! Z bezmiaru wód wyłoniły się nowe lądy, czasem wręcz nowe kontynenty. Wisła jako Bóg, jednemu zabiera, drugiemu daje. Trzeba więc pilnie sprawdzić jakie skarby pozostawiła nam rzeka na plaży. Pnie drzew, listy w butelkach, a może starą łódź lub skrzynię ze skarbami? Po dużym wezbraniu, gdy płynęło dziesięć Wiseł naraz, wszystko się może znaleźć. Obszarem eksploracji będzie największa plaża w Województwie Mazowieckim we wsi Ciszyca koło Konstancina-Jeziorny.

Zbiórka o godzinie 11:00 na końcu drogi nr 721, przy Wiśle , we wsi Ciszyca gmina Konstancin-Jeziorna. Zakończenie w miejscu startu.

Spacerujemy wśród wysokiej roślinności, pokonujemy zwalone drzewa, kanały i bagna. Brodzimy w wodzie, budujemy mosty. Należy mieć buty terenowe i kalosze na zmianę. Dzieciom potrzebne będą gumowe spodnie i zapasowe skarpetki. Niezbędna jest karimata lub koc do siedzenia przy ognisku. Uznaniem cieszy się gorąca herbata w termosie i jedzenie do samodzielnego upieczenia: kiełbaski, serki, jabłka, bułki itp. Warto zabrać lornetkę lub inny sprzęt do bezkrwawych łowów. Wśród dzieci na topie są metalowe łopatki

Trasa liczy ok. 4 kilometrów, jest mocno terenowa, ale można ją skrócić. Najmłodsi pokonają część wyprawy na barana, w chuście lub nosidełku.

Bilety:
Dzieci do lat 3: bezpłatnie, ulgowy: 16 zł, normalny: 24 zł, rodzinny (1+2): 48 zł, (2+1): 56 zł, (2+2): 64 zł, (2+3): 80 zł. Prosimy mieć równo wyliczone pieniądze.

Rezerwacje na maila: fundacja@jawisla.pl, informacja: 508 328 803. Gdyby nie dotarł od nas mail z potwierdzeniem rezerwacji, prosimy o kontakt telefoniczny.

Wycieczkę prowadzą świeżo upieczeni laureaci Statuetki Złotego Słonecznika: Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek wraz z trzyletnim synkiem Jerzykiem i psem ratowniczym Jurandem. Nagroda Złotego Słonecznika została przyznana Fundacji Ja Wisła przez portal Czas Dzieci za wyprawy Mała Wisła, jako najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w kategorii przyroda, w Warszawie w 2018 r.

Strasznie Fajny Dwór

Strasznie Fajny Dwór

Warsztaty muzyczno-teatralne dla dzieci w wieku 7-10 lat
Kiedy do „Strasznego dworu” Stanisława Moniuszki wpuścimy dzieci, z czegoś strasznego i obcego z pewnością wyłoni się coś strasznie fajnego i bliskiego. „Strasznie fajny dwór” (a właściwie pałac – Pałac Gnińskich, siedziba Muzeum Chopina) wypełniony będzie zabawą, śmiechem i wspólnym śpiewem, do których zaprosimy zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Prym w naszych zabawach wieść będą melodie Moniuszkowskich pieśni, które przez karty wydawanych przez kompozytora „Śpiewników domowych” miały trafić do każdego polskiego domu. Po zajęciach będzie więc można wziąć je ze sobą i korzystać z ich urody na własny użytek. Moniuszko komponował pieśni na każdą okazję – do radości i do smutku, do tańca i do modlitwy, do wspólnego śpiewania i do zasłuchiwania się w śpiewie. W „Strasznie fajnym dworze” czeka na Was cała ich różnorodność.

Sala koncertowa Muzeum Fryderyka Chopina

Kalendarium:
Wybrane soboty, g. 11.30
16.02 – Ze wspólnego gniazda
23.03 – Śladami bohaterów
13.04 – Gdzie szumi i gra
11.05 – Wijąc nić serdeczną
15.06 – Pod ramię i w podskokach. Tanecznym krokiem

Prowadzenie: Jolanta Denejko, Karolina Tańska
Koszt zajęć: 24 zł (1 dziecko + 2 opiekunów)
Bilety dostępne na bilety.nifc.pl lub w Kasach Muzeum Fryderyka Chopina.

Piknik Rodzinny Aktywna Rodzina w Świecie bajek- Auta

Piknik Rodzinny Aktywna Rodzina w Świecie bajek- Auta

Kapitan Warszawa zaprasza na piknik pełen wyścigowych atrakcji! 16 czerwca, w godz 12:00-17:00 zapraszamy całe rodziny do wspólnej zabawy na pikniku! W programie m.in: Warsztaty pt. „Stwórz własną wyścigówkę!” wielkie bańki mydlane, a także wyścigowy tor gokartowy!

Bliskie spotkania z przyrodą | Spacery po Łazienkach

Bliskie spotkania z przyrodą | Spacery po Łazienkach

Jeśli chcesz poznać łazienkowską faunę i florę oraz spędzić czas na świeżym powietrzu, weź udział w cyklu weekendowych spotkań. Doświadczeni przyrodnicy oprowadzać będą po najpiękniejszych zakątkach łazienkowskich ogrodów i opowiadać ciekawostki z życia ich mieszkańców.

Ogrody Łazienek Królewskich to 76 hektarów terenów zielonych w samym sercu miasta. Można tu obcować z przyrodą wśród niemal dziesięciu tysięcy drzew, z których najstarsze mają nawet 200 lat, a także wśród setek innych gatunków roślin i zwierząt. Tajemnice skomplikowanego ekosystemu odsłonią przed uczestnikami spotkań doświadczeni przyrodnicy, którzy pomogą zgłębić świat łazienkowskiej fauny i flory.

Zapraszamy dzieci i dorosłych. Każde ze spotkań potrwa 1,5 godziny. Nie obowiązują zapisy, opłata wynosi: 10 zł – osoba dorosła, 5 zł – dziecko (bilety są do nabycia w kasie w Pałacu na Wyspie, z wyjątkiem spotkania 24 sierpnia – w tym dniu, do godz. 20.00, otwarta będzie kasa w Pałacu Myślewickim).

Prosimy o przybycie 10 minut przed wydarzeniem w celu zakupu biletu. Miejsce zbiórki: przy kasie Pałacu na Wyspie. Warto zabrać ze sobą lornetki.

💚15 czerwca 2019r, godz. 13.00
🔹Tajemniczy świat porostów
Czym są porosty? Czy to na pewno jeden organizm, czy może bardziej złożony układ? Jakie miały zastosowanie kiedyś, a w jaki sposób są wykorzystywane dzisiaj? Podczas spaceru poznamy niezwykle malowniczy świat łazienkowskich porostów – ich biologię i ekologię. Dowiemy się też, jak za pomocą porostów określić czystość powietrza.

Otwarta Ząbkowska | Wielki Antykwariat Winyli i Książek

Otwarta Ząbkowska | Wielki Antykwariat Winyli i Książek

Dostojewski za złotówkę? Czemu nie! Hendrix na winylu? Poproszę!

Najpopularniejsza impreza antykwaryczna w Warszawie powraca w wakacje na Ząbkowską. W tym roku spotykamy się trzy razy: 15 czerwca, 27 lipca oraz 31 sierpnia na zakończenie wakacji.
Po raz kolejny zamienimy ogródek przy Ząbkowskiej 9A w magiczne miejsce pełne starych książek i płyt winylowych.

Czym jest Wielki Antykwariat? To wydarzenie organizowane przez Wojtka Kapełko, właściciela sklepu Płyty Gramofonowe plytygramofonowe.pl, przy wsparciu pomysłodawcy inicjatywy – Bartka Mindewicza. W ramach Wielkiego Antykwariatu jednego dnia w jednym miejscu wystawia się kilkanaście antykwariatów, sklepów winylowych oraz prywatnych wystawców książkowo-płytowych.

Jaki jest tego efekt? Można kupić książki już od złotówki oraz uzupełnić swoją kolekcję winyli nie przecinając przy tym miasta wzdłuż i wszerz szukając okazji. Niezależnie od tego w jakim jest się wieku i jakie ma się zainteresowania – podczas Wielkiego Antykwariatu każdy znajdzie coś dla siebie!

Zapraszamy!

Rodzinny piknik z Zespołem „Mazowsze”

Rodzinny piknik z Zespołem "Mazowsze"

Moc niezapomnianych atrakcji w zabytkowym Parku w Karolinie i powitanie lata z zespołem „Mazowsze”! Zapraszamy wszystkich na Trzeci Rodzinny Piknik z Zespołem „Mazowsze”!👨‍👩‍👧‍👦❤

W programie m.in. koncerty, warsztaty artystyczne, zajęcia edukacyjne, niespodzianki dla dzieci i dorosłych, pokaz musztry paradnej, pokaz cyrkowy, strefa smaków Food Trucków, w której goście będą mieli okazję spróbować dań inspirowanych kulturą i kuchnią różnych krajów.🎼🎭🧗‍♀

Dla najmłodszych Strefa Dziecka z licznymi atrakcjami (w tym: zamki dmuchane, wata cukrowa, popcorn).🎪🙋‍♂🙋‍♀

W sobotę zaczynamy o godz. 14:00, a w niedzielę o 12:00.
Darmowy dojazd kolejką WKD na podstawie opaski silikonowej wydawanej w kasie biletowej „Mazowsza” w Otrębusach oraz kasach WKD (Warszawa Śródmieście, Warszawa Ochota, Grodzisk Maz. Radońska) na hasło RODZINNY PIKNIK Z ZESPOŁEM MAZOWSZE.🚌🚂

Na wszystkie atrakcje i koncerty WSTĘP WOLNY

Nie może Was zabraknąć!
Zapraszamy!

Ekopiknik 2019

Ekopiknik 2019

Zapraszamy na warszawski EKOPIKNIK. Widzimy się 15 czerwca w godz. 12.00 – 18.00, w parku Świętokrzyskim (obok PKiN). Będą czekać na Was super atrakcje m.in. gry o zasadach segregacji odpadów, warsztaty promujące drugie życie przedmiotów i ideę zero waste, a także lekcje z gotowania dań „po wczorajszym obiedzie”. Eksperci podzielą się techniką zakładania kompostowników w przydomowych ogródkach oraz zdradzą patenty na zmniejszenie ilości wytwarzanych śmieci. Podczas wydarzenia Warszawa przystąpi do Koalicji 5 frakcji – ogólnopolskiej inicjatywy, której celem jest wprowadzenie na opakowaniach systemu oznakowań wskazujących sposób segregacji odpadów i edukacja ekologiczna.

Czy trudno Ci jest wybrać kosz, do którego powinna być wyrzucona dana rzecz? Nie potrafisz zrozumieć infografik opisujących do jakich odpadków jest dany kosz? A może chcesz zrobić z danego opakowania coś kreatywnego i przedłużyć życie tej rzeczy?
To wszystko oferuje prototyp aplikacji „Recycle!”. Dzięki niej będzie można łatwo i szybko zeskanować kod kreskowy produktu za pomocą swojej komórki i dowiedzieć się gdzie wyrzucić ten odpadek! Wyświetlą się również informacje jak dana rzecz jest przetwarzana, z czego została wyprodukowana i jak bardzo jest przyjazna środowisku. Ponadto będą udostępnione linki, w których znajdziesz łatwe sposoby na przetworzenie rzeczy, możliwe do wykonania w domu!
Prototyp wymaga jeszcze dopracowania, ale będzie można go sprawdzić już na pikniku.
Na pomysł wpadła grupa uczniów i tegorocznych maturzystów, będących wolontariuszami w FabLab powered by Orange. Grupa pracuje pod okiem Stowarzyszenia Robisz.to i jest wspierana przez Fundację Orange.

Czekają na Was:
• upcyklingowe warsztaty z tworzenia m.in. szkolnych pojemników na odpady czy samonawadniających doniczek z Pimp It
i Przerób-My;
• edukacyjna gra miejska z Fundacja Ekotrend;
• pokaz eko-stolarki z wykorzystaniem już istniejących rzeczy zrobionych z prawdziwego drewna – Yan Cieśla;
• dowiecie się, jak w prosty sposób nadać nowe tchnienie starym meblom dzięki Dekudeku;
• pokażemy Wam, jak można w prosty sposób wykonać domowy kompostownik z Organiczni.eu;
• warsztaty przygotowywania domowych środków czystości oraz warsztaty i prelekcje nt. pieluch wielorazowych (12.00-13.00 pieluchy wielorazowe; 13.30-14.30 eko chemia; 15.00-16.00 pieluchy wielorazowe; 16.30-17.30 eko kosmetyki) poprowadzi Polskie Stowarzyszenie Zero Waste ;
• warsztaty tworzenia kwietników z włóczki T-shirtowej, maskotek ze starych swetrów oraz tworzenia „Woskowijek” – Na nowo śmieci;
• konkursy, układanie puzzli, rysowanie, kolorowanie, rozwiązywanie ekologicznych krzyżówek, quizy z pytaniami ekologicznymi – Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A.;
• warsztaty na temat zdrowego żywienia, niemarnowania jedzenia, samodzielnego przygotowania prostych, zdrowych deserów;
• warsztaty szycia ręcznego oraz warsztaty szycia na maszynie dla dzieci i dorosłych z Fundacja alter eko;
• prezentacja wykonania kompostownika i minimalizacji odpadów bio przez „pędzenie” resztek warzyw – Fundacja alter eko;
• warsztaty i atrakcje edukacyjne z zakresu powtórnego użycia i przetwarzania opakowań kartonowych z Fundacja ProKarton;
• darmowy serwis rowerowy oraz warsztaty z dbania o rower, punkt zbiórki rowerów recyklingowych i napraw rowerowych dzięki Otwarty Warsztat Rowerowy;
• gry i zabawy dla dzieci i młodzieży o tematyce elektrośmieci – koło fortuny, puzzle, rebusy, quizy, kolorowanki, zgadywanki;
• pokazy kulinarne (o godz. 12:30 oraz 14:30) o tematyce zero waste zakończone degustacją z Kuba Korczak;
• wspólna realizacja twórczego projektu Eko Miasto 3D z Katarzyna Cecot;
• warsztaty tworzenia kartek okolicznościowych techniką stemplowania;
• wspólne tworzenie gier typu warcaby, Chińczyk, „małpki”, „Kółko i krzyżyk” czy Labirynt oraz tworzenie upcyklingowych skarbonek i organizerów na biurko.
• zapraszamy też na TARG Śniadaniowy
• partnerem jest IKEA

Matsuri – Piknik z Kulturą Japońską

Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską

Już po raz siódmy kultura Japonii z takim rozmachem i żywiołowością zagości w przestrzeni miejskiej Warszawy, stając się okazją do radości i wspólnej zabawy dla dzieci, dorosłych i wszystkich miłośników kultury japońskiej.

15 czerwca w Służewskim Domu Kultury odbędzie się kolejna edycja Matsuri – Pikniku z Kulturą Japońską. Matsuri, czyli święto, to głęboko osadzony w tradycji, nieodłączny element kultury japońskiej. Jest to niezwykle barwne wydarzenie z paradami, występami tanecznymi i muzycznymi oraz oczywiście dobrym jedzeniem, jednym słowem wspaniała okazja do zabawy dla lokalnych społeczności.
W tym roku dodatkową okazją do radosnego świętowania jest stulecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Japonią. Pragniemy, by Matsuri, od lat kojarzone z ideą przybliżania kultury japońskiej Polakom, stało się również okazją do integracji między Japończykami a mieszkańcami Warszawy, wspólnej zabawy i radości płynącej z budowania pozytywnych relacji między naszymi krajami i przenikania kultur na przestrzeni ostatnich 100 lat.

Dla uświetnienia jubileuszowych obchodów i jeszcze lepszego odtworzenia charakteru japońskich matsuri, z ich widowiskowością i niesamowitą energią, na tegorocznym Pikniku z Kulturą Japońską wystąpią goście specjalni z Japonii – nie tylko znakomici artyści, ale też bardzo ciekawe osobowości!

Ichitaro – światowej sławy bębniarz
Przebył 15 000 km przez Stany Zjednoczone, dając przy tym 500 koncertów w najbardziej znakomitych salach koncertowych, m.in Carnegie Hall! Łączy muzykę tradycyjną z nowoczesnym brzmieniem.

Miyata Nobuya, czyli Mikoshi Guy
Mikoshi – palankin, które towarzyszy w Japonii wielu świętom o charakterze sintoistycznym. Członkowie społeczności lokalnej noszą je wspólnie podczas obchodów– jest to odpowiedzialność, ale i nielada wyróżnienie. Paradom z udziałem mikoshi towarzyszy radosna atmosfera. 32-letni Miyata Nobuya nauczył się sztuki budowania mikoshi od swojego dziadka, zaslynął w Japonii i za granicą ze swojej pasji z jaką propaguje stare tradycje noszenia mikoshi podczas świąt matsuri. Już niedługo będziemy mieli okazję poczuć w Warszawie energetyczną i żywiołową atmosferę, która towarzyszy japońskiemu zwyczajowi dźwigania mikoshi. Zapraszamy Polaków i Japończyków do wspólnej zabawy i przemarszu z palankinem!

Także po raz pierwszy będzie można zobaczyć pokaz tańców okinawskich w wykonaniu zespołu Kihou. Żywe i kolorowe tańce znanych ze swojej długowieczności mieszkańców Okinawy, wykonywane przy akompaniamencie m.in. bębnów zapewnią solidną dawkę pozytywnej energii.

Energii nie zabraknie także podczas występów Yoshitaki Suzukiego. Ten urodzony w prefekturz Akita na północy Japonii tancerz jak nikt inny potrafi łączyć elementy japońskiego tańca tradycyjnego ze współczesnym UK jazz dance. Od 15 lat Yoshitaka występuje na całym świecie, kształcąc się w Tokio, Nowym Jorku, Londynie i Amsterdamie. Na scenie plenerowej zaprezentuje dwa tańce zainspirowane tradycją i historią Japonii.

Jak co roku adepci japońskich sztuk walki pokażą rezultaty swoich ćwiczeń, a śmiałków zaproszą do spróbowania swoich sił na macie. Nie będą nudzić się dzieci – dla nich przygotowano atrakcyjne gry i zabawy zręcznościowe. Miłośnicy kulinariów będą mogli spróbować rozmaitych japońskich smakołyków i przekonać się, jak bogata jest kuchnia Kraju Kwitnącej Wiśni. Chętni przymierzą tradycyjne letnie stroje i otrzymają swoje imię wykaligrafowane po japońsku. Chwili wytchnienia będzie można zażyć przy czarce wyśmienitej japońskiej herbaty podanej tradycyjnie podczas kameralnych spotkań.

Wydarzenie odbędzie się dzięki inicjatywie Ambasady Japonii, Związku Pracodawców „Shokokai” i Klubu Japońskiego w Polsce we współpracy z Urzędem Dzielnicy Mokotów.

Hulajnoga SHOW

Hulajnoga SHOW

Już 15 czerwca na SKATEPARKU w Aninie odbędzie się najlepsza impreza w tym sezonie!
Zapraszamy wszystkich miłośników jazdy na hulajnodze na warsztaty i pokazy mistrzów Polski!
Startujemy o 10:00!!
W czasie trwania imprezy przygotowaliśmy dla uczestników także STREFĘ DESIGNU, gdzie każdy uczestnik będzie mógł pomalować swój kask i hulajnogę!
Przygotowaliśmy ponad 50 szablonów specjalnie na ta okazję!

Symulator lokomotywy EU07 !

Symulator lokomotywy EU07 !

Zapraszamy do poczucia się jak prawdziwy maszynista za sterami symulatora lokomotywy EU07, który będzie czynny wg harmonogramu:

środy: 24.04; 29.05; 26.06; 31.07; 28.08; 25.09; 30.10; 27.11.
soboty: 6.04; 04.05; 15.06; 06.07; 03.08; 07.09; 05.10; 07.12,
oraz w następujących godzinach 🕖:
10:30; 10:45; 11:00; 11:15; 11:30; 11:45; 12:00; 12:15; 12:30; (12:45 – 13:30 przerwa techniczna); 13:30; 13:45; 14:00; 14:15; 14:30; 14:45; 15:00 15:15; 15:30; (15:45 –16:15 przerwa techniczna); 16:15; 16:30; 16:45; 17:00; 17:15; 17:30.

💚 Koszt biletu wynosi 12 zł plus bilet wstępu do Stacji Muzeum (cennik: https://stacjamuzeum.pl/pl.bilety.html)
💚 Bilety można zakupić w przedsprzedaży poprzez link poniżej lub w dniu otwarcia w kasie Stacji Muzeum.
https://bit.ly/2CKM8Ur
💚 Czas jazdy wynosi 15 min. Istnieje możliwość przedłużenia jazdy poprzez zakup dwóch biletów w następujących po sobie godzinach (np. 10:30 i 10:45, wówczas czas jazdy wyniesie 30 min, a koszt 24 zł plus bilet wstępu do Stacji Muzeum).
💚 Ograniczenia wiekowe: od 7 lat.

Zajęcia sprawnościowe dla dzieci 3-6 lat

Zajęcia sprawnościowe dla dzieci 3-6 lat

KONTAKT:
Wild Style na Ochocie
wild.style@interia.pl
571 353 918

Serdecznie zapraszamy na zajęcia sprawnościowe dla dzieci w wieku 3-6 lat, w czasie których Twoje dziecko:
– poprawi swoją sprawność psycho-ruchową
– zdobędzie nowe umiejętności
– popracuje nad swoją integracją sensoryczną
– będzie mogło wyszaleć się i wybiegać

Terminy: soboty, godz. 10:15- 11:00 (2.03, 9.03, 23.03, 30.03, 6.04, 13.04, 27.04, 11.05, 18.05, 01.06, 08.06, 15.06, 22.06)

Czym jest WILD STYLE?
Dzieci potrzebują ruchu. Dzieci przedszkolne potrzebują go bardzo dużo, żeby rozwijać motorykę dużą, równowagę, nauczyć się panować nad swoim ciałem.

Wild Style to zajęcia, na których Twoje dziecko nie usłyszy „Nie biegaj”, „Nie krzycz”, „Zejdź z drabinki”.
Na naszych zajęciach można biegać, można krzyczeć, fikać koziołki, huśtać się na linie i wspinać na drabinki.

Wild Style to zajęcia, które pozwalają dzieciom rozwijać swoją sprawność i pokonywać własne ograniczenia. To zajęcia pomagające dzieciom wyrosnąć na szczęśliwych i zaradnych życiowo dorosłych. Wild Style to styl życia, w którym dzieci mają prawo być roześmianymi i pełnymi energii dziećmi przy jednoczesnym zachowaniu pozytywnej dyscypliny.

Koszt:
10 zł/os. za pierwsze zajęcia
100 zł za 4 zajęcia
koszt jednorazowych zajęć: 30 zł
Za rodzeństwo opłata w karnecie (100 zł) tylko za 1 dziecko

Rusz się na Bielanach – bezpłatne treningi na świeżym powietrzu

Rusz się na Bielanach - bezpłatne treningi na świeżym powietrzu

„ MIESZKAŃCY BIELAN ĆWICZĄ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU”

Zapraszamy serdecznie na otwarte bezpłatne treningi!
Każdy znajdzie coś dla siebie 🙂

Soboty 1.06-27.07.2019 – 9 spotkań w każdą sobotę

Miejsce zajęć: PARK CHOMICZA – wejście do parku od ul. Conrada
9.00- 10.00 – GIMNASTYKA DLA SENIORA – zajęcia ruchowe skierowane do osób starszych oraz tych, którzy w spokojny sposób powinny wdrożyć się w aktywność, skupić się na technice ćwiczeń i poprawie sprawności ogólnej
10.00- 11.00- GRY I ZABAWY SPORTOWE DLA RODZIN Z DZIEĆMI – zajęcia przeznaczone dla małych i dużych prowadzone w formie zabaw ruchowych m.in. popularnych gier terenowych oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych w formie wyścigów
11.00-12.00- TABATA – intensywne ćwiczenia interwałowe w systemie 20sek intensywnej pracy/ 10sek odpoczynku, poprzedzone rozgrzewką i zakończone stretchingiem i rozluźnieniem .
12.00-13.00- JOGA – zajęcia uelastyczniające i wzmacniające nasze ciało, skupiające się wokół wyciszenia, poprawy świadomości oddechu w przyjmowanych asanach

Miejsce zajęć: KĘPA POTOCKA- wejście do Parku od przystanku autobusowego Gwiaździsta – prosimy kierować się w prawą stronę 🙂
9.00-10.00- NORDIC WALKING – zajęcia ogólnorozwojowe opierające się na poprawie techniki marszu oraz tempa, poprzedzone rozgrzewką i ćwiczeniami funkcjonalnymi (każdy przychodzi ze swoimi kijkami) – zajęcia prowadzą certyfikowani instruktorzy Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking
10.00-11.00 – ZUMBA – zajęcia taneczno – ruchowe
11.00-12.00 – TURBO SPALANIE – zajęcia interwałowe o dużej intensywności z elementami wzmacniania
12.00-13.00- TBC – ćwiczenia modelujące i wzmacniające całe ciało
Co tydzień zamiana programu w danych miejscach.
Na miejscu dostępne będą maty do ćwiczeń – ich liczba jest jednak ograniczona.
REGULAMIN Treningów otwartych dla każdego
Organizator: Miasto st. Warszawa Dzielnica Bielany
Wykonawca: FUNDACJA HASTEN
Uczestnictwo:
W treningach może uczestniczyć każdy bez względu na wiek, po wcześniejszej akceptacji regulaminu i podpisaniu oświadczeniu na miejscu o braku przeciwwskazań zdrowotnych.
Akceptacja regulaminu wiąże się z deklaracją oświadczenia ze strony uczestników w następującej formie:
Osoba pełnoletnia – Oświadczam, że jestem zdrowy i nie mam żadnych przeciwwskazań do udziału w treningach. Biorę pełna odpowiedzialność za stan swojego zdrowia.
Rodzic/prawny opiekun osoby nieletniej– oświadczam, że dziecko jest zdrowe i nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w treningach. Biorę pełna odpowiedzialność za stan zdrowia dziecka.

Jedzie pociąg z daleka (z Sochaczewa) | Pociąg RETRO

Jedzie pociąg z daleka (z Sochaczewa) | Pociąg RETRO

Zaczynamy kolejny sezon z Pociągiem RETRO! 🚂 Już od 27 kwietnia będziecie mogli wybrać się w prawdziwie old-schoolową podróż ♥

✖️ Chcecie wyrwać się z miasta?
✖️ Spędzić wyjątkowy czas z przyjaciółmi, rodziną, dziećmi i psem (psy jadą za darmo! ♥)?
✖️ Pragniecie poznać na nowo serce Mazowsza?

W takim razie szykujcie się na wyjątkową wycieczkę do Puszczy Kampinoskiej prawdziwym Pociągiem RETRO – weźcie najbliższych i z pełną parą wybierzcie się w niezapomnianą podróż w czasie!

Rozkład jazdy Pociągu RETRO:

– 9.50 – zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej z przewodnikiem,
– 10.30 – odjazd pociągu ze stacji Sochaczew Wąskotorowy,
– 11.45 – przyjazd pociągu do Wilcz Tułowskich i spacer z przewodnikiem po Puszczy Kampinoskiej,
– 12.25 – koniec spaceru i odjazd pociągu do Tułowic,
– 12.34 – piknik z ogniskiem nad rzeką Łasicą w Tułowicach,
– 14.14 – odjazd pociągu do Sochaczewa,
– 15.20 – przyjazd pociągu do stacji Sochaczew Wąskotorowy.

Ceny biletów na Pociąg RETRO:
● Bilet RETRO normalny – 29 zł
● Bilet RETRO ulgowy – 23 zł
● Bilet RETRO bez miejscówki (dla dzieci do lat 4) – 9 zł
● Bilet RETRO na przewóz roweru – 11 zł

Nie przegapcie okazji na niezapomniane wrażenia, jakie proponuje Wam Stacja Muzeum oraz Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie (Stacja Muzeum Sochaczew) 🚂

ZF LAZURKI Koncert Galowy „Jak przygoda, to tylko w Warszawie”

ZF LAZURKI Koncert Galowy Jak przygoda, to tylko w Warszawie

Rok 2019 jest dla Zespołu Folklorystycznego LAZURKI rokiem Jubileuszu XXX-lecia działalności. Z tej okazji przygotowujemy kilka niespodzianek. Pora uchylić rąbka tajemnicy i przedstawić pierwsze z nich.

Głównym wydarzeniem tegorocznych obchodów XXX-lecia działalności będzie Jubileuszowy Koncert Galowy pt. „Jak przygoda, to tylko w Warszawie!”
Koncert odbędzie się 15 czerwca 2019 r. o godz. 17:00 w Amfiteatrze Bemowo, w Parku Górczewska, ul. Raginisa 1 w Warszawie.

W koncercie weźmie udział ok. 150 wykonawców wszystkich pokoleń LAZURKÓW w bardzo różnorodnym repertuarze.
Koncert otworzy Polonez XXX-lecia w wykonaniu tancerzy oraz osób trwale zapisanych w historii zespołu. Najmłodsi z najmłodszych czyli SMYKI i POLECZKI zaprezentują ludowe figle. Wraz z młodszymi i starszymi wychowankami przeniesiemy się na cieszyński rynek. Zabawy i tańce beskidzkie przedstawią OKARYNKI i TRZEWICZKI oraz KUKUŁKI i młodsi wychowankowie, a zabawy śląskie KORALIKI. FLISACY zatańczą tańce kaszubskie a LAJKONIKI lubelskie. Nie zabraknie też folkloru podhalańskiego oraz wiązanki piosenek ludowych. Występy przeplatane będą fragmentami jubileuszowego filmu o Zespole. Koncert zakończy oparte na folklorze miejskim tytułowe widowisko „Jak przygoda, to tylko w Warszawie”.

WSTĘP NA KONCERT JEST BEZPŁATNY! ZAPRASZAMY!

Złóż Tacie… Scyzoryk! Victorinox zaprasza na Dzień Ojca!

Złóż Tacie… Scyzoryk! Victorinox zaprasza na Dzień Ojca!

Odwiedź nas z Tatą w czerwcową sobotę i podarujcie sobie kilka wspólnych chwil dobrej zabawy!
🕑 Kiedy? 15 czerwca (sobota) 2019 roku w godz. 10-18
🌆 Gdzie? Salon Victorinox, ul. Ptasia 6, Warszawa

Podczas wydarzenia:
📌Złóż własnoręcznie jeden z najpopularniejszych scyzoryków od Victorinox – model Spartan
📌Umieść na okładzinie samodzielnie wybrany grawer
📌Weź udział w specjalnych warszTATAch!

Zaplanowane warszTATY i konkursy:
✅scyzorykowe warsztaty ze strugania w drewnie
✅warsztaty z wykorzystaniem narzędzia SwissTool
✅warsztaty z carvingu, sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach
✅warsztaty w „eventowej kuchni”, m.in. praktyczne sposoby na łatwe obieranie pomidorów
✅konkurs na najdłuższą, nieprzerwaną skórkę z jabłka

Składanie scyzoryków jest całkowicie darmowe! Ponosisz jedynie koszty materiałów – 91 zł!
Uwaga! Liczba miejsc na składanie scyzoryków ograniczona! Istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji – przez wiadomość prywatną na naszym profilu na Facebooku.
Pozostała liczba miejsc będzie czekała na przybywających gości w dniu eventu.

ZAPRASZAMY!

Bastienka // przedstawienie dla dzieci

Bastienka // przedstawienie dla dzieci

Jitka Stokalska – reżyseria
Katarzyna Gabrat- Szymańska – opieka scenograficzna
Viola Łabanow – kierownictwo artystyczne

OBSADA:
Karolina Kowalczyk- Bastienne
Tomasz Piluchowski- Bastien
Artur Janda- Colas
Monika Gut, Ewelina Osowska, Ewa Puchalska – owieczki
Piotr Pieron – narrator

Grzegorz Lalek – skrzypce
Marcin Sochan – skrzypce
Magdalena Hartung – Kuźmińska – altówka
Jakub Kościukiewicz – wiolonczela
Paweł Książkiewicz – flet
Viola Łabanow – klawesyn

Bastienka to spektakl oparty na sielankowej komedio-operze „Bastien und Bastienne” skomponowanej przez dwunastoletniego Wolfganga Amadeusza Mozarta do tekstu inspirowanego sielanką Le Devin de village (Wiejski wróżbita) J.J Rouseau.

Dwoje tytułowych bohaterów to pasterz i pasterka, którzy bardzo lubią się, ale – jak to często bywa – wciąż nie mogą ze sobą się porozumieć. Dzięki radom Colas’a – czarodzieja i wróżbity, następuje zgoda. W przedstawieniu występują także trzy urocze, tańczące owieczki, a z udziałem publiczności odbywa się zabawa w „smarowanie bułki masłem” do słynnego żartu muzycznego „Butterbrot” Leopolda Mozarta (ojca Wolfganga) oraz śpiewanie polskiej sielanki Fr. Karpińskiego „Laura i Filon”. Śpiewakom akompaniują członkowie Orkiestry Instrumentów Dawnych MACV w strojach klasycystycznych.

MeloKoncert dla niemowląt i małych dzieci

MeloKoncert dla niemowląt i małych dzieci

Zapraszamy na MeloKoncert dla niemowląt i małych dzieci (do 3 roku życia) z rodzicami w Polana na warszawskim Wilanowie w sobotę 15.06.2019 o godzinie 10:00 i 11:30.

MeloKoncert to muzyczne spotkanie ze wspólnym śpiewaniem, tańcem, recytowaniem prostych wierszyków, grą na perkusjonaliach i słuchaniem muzyki wykonywanej na żywo na różnych instrumentach. Wydarzenie trwa ok. 40 minut.

Nasz MeloKoncert to spotkanie z elementami zajęć umuzykalniających prowadzonych według teorii uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona. Takie zajęcia gordonowskie czyli gordonki polegają na stymulowaniu słuchu malutkich dzieci (w wieku od 1 miesiąca do ok.3 lat) za pomocą śpiewu w różnych skalach oraz rytmu i ruchu. MeloKoncert to także obcowanie z muzyką wykonywaną na żywo na różnych instrumentach oraz wspólne muzykowanie z publicznością.

Bilety na koncert w cenie 25 zł od osoby (każdy słuchacz powinien mieć swój bilet, np. mama + dziecko = dwa bilety) do kupienia poprzez poniższy link:
na godzinę 10:00:
https://evenea.pl/imprezy/koncerty/warszawa/melokoncert-dla-niemowlat-i-malych-dzieci-225358/?source=directory
na godzinę 11:30:
https://evenea.pl/imprezy/koncerty/warszawa/melokoncert-dla-niemowlat-i-malych-dzieci-225811/?source=directory

DATA: sobota 15 czerwca 2019 o godzinie 10:00 i 11:30
MIEJSCE: Polana ul. Klimczaka 5/81 Warszawa
WYKONAWCY: Anka Natalicz, Basia Jagodzińska-Habisiak, Katarzyna Czapla

Masz pytanie? Napisz do nas: melozajecia@gmail.com
Organizator: MeloMaluchy MeloKoncerty

Rodzinny Piknik Rowerowy #zRodzinaNaRower

Rodzinny Piknik Rowerowy #zRodzinaNaRower

Zapraszamy na RODZINNY PIKNIK ROWEROWY #zRodzinaNaRower! 15 czerwca 2019 / Kawiarnia Kafka

W Kopenhadze ponad 40% uczestników ruchu drogowego stanowią rowerzyści a 85% duńskich dzieci potrafi jeździć na rowerze przed ukończeniem 5. roku życia. Dlaczego w Warszawie nie może być tak samo?

Chcemy stworzyć modę na rodzinne rowerowanie! Dzięki rowerom nie tylko poprawi się jakość życia w mieście: zmniejszy się ruch samochodowy czy wzrośnie jakość powietrza. Rowery przede wszystkim zmienią nasze przyzwyczajenia: staniemy się bardziej aktywni, będziemy spędzać ze sobą więcej czasu, wszyscy staniemy się szczęśliwsi!

Dlatego też 15 czerwca o 10:00 spotkajmy się na RODZINNYM PIKNIKU ROWEROWYM przed Kawiarnia Kafka na warszawskim Powiślu. Poznajmy się, spędźmy fajnie czas. Wymieńmy się doświadczeniami i nauczmy się czegoś nowego. Pokażmy siłę rowerowych rodzin!

♥ PROGRAM WYDARZENIA ♥

★ 10:00-12:00: piknik na trawie / testy rodzinnego sprzętu rowerowego: rowerów cargo Dollybikes Polska i Salamander Wike, przyczepek i fotelików rowerowych / gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez Asia Gers, najlepszą na świecie animatorkę z głową pełną pomysłów
★ 12:00 – wspólny przejazd rowerowy na Wiślany Plac Zabaw na Poniatówce

♥ CO ZABRAĆ? ♥

★ rowery
★ dzieci (!)
★ koc piknikowy + przekąski
★ dobry humor ♡

♥ ZNIŻKA W Kawiarnia Kafka ♥

W trakcie trwania naszego pikniku dla wszystkich uczestników wydarzenia Kafka przygotowała 10% zniżki. Powiemy Wam w sekrecie, że dają tam pyyyyszne i duuuże śniadania! A kawa smakuje jak nigdzie indziej!

❥ Dołączcie do nas! Wsiądźcie na rower, dzieci zapakujcie do przyczepek, fotelików i rodzinnych cargo, weźcie przyjaciół (z dziećmi i bez!). Zróbcie sobie zdjęcie i opublikujcie w mediach społecznościowych oznaczając hasztagiem #zRodzinaNaRower – niech miasto zapełnią rowerowe rodziny!

niedziela, 16 czerwca

Piknik filmowy

Piknik filmowy

Otwarcie wyjątkowej wystawy prac plastycznych przedstawiających bohaterów polskiego i światowego kina i koncert piosenki filmowej w wykonaniu najmłodszych, recital pt. „Muzyka srebrnego ekranu”, parada kostiumów filmowych, rodzinny quiz z wiedzy o kinie, a do tego pokaz familijnego obrazu Lasse Halstroma z 2017 roku pt. „Był sobie pies”.

Niedzielne popołudnie 16 czerwca warto spędzić z dzieckiem w FINA Wałbrzyska 3/5. Wstęp wolny!

WYSTAWA:

🎨 Eugeniusz Bodo, Mieczysława Ćwiklińska, Marilyn Monroe, King Kong czy Myszka Miki – to wybrani bohaterowie szczególnych prac plastycznych, które powstawały przez cały rok przy okazji warsztatów i cykli filmowych w FINA Wałbrzyska 3/5 skierowanych do dzieci. W ciągu mijającego roku szkolnego najmłodsi zainspirowani filmami „tak smacznymi jak lemoniada”, prezentowanymi w ramach Filmoniady – Dyskusyjnego Klubu Filmowego dla dzieci, różnorodnymi technikami wykonywali prace plastyczne związane z najbardziej znanymi ze srebrnego ekranu postaciami. Te małe dzieła sztuki przygotowane przez dzieci pochodzące z 7 warszawskich dzielnic, związane z 34 szkołami, 3 przedszkolami, 2 domami dziecka i 2 świetlicami terapeutycznymi złożą się na wystawę „Wielkie filmy małych kinomanów”, którą 16 czerwca o godzinie 15.00 w siedzibie FINA otworzą sami twórcy.

KONCERT MUZYKI FILMOWEJ:

🎶 Tuż po wernisażu – część muzyczna, którą rozpocznie recital Rafała Kulczyckiego, pianisty, aranżera i kompozytora, wykonującego utwory najsłynniejszych kompozytorów muzyki filmowej: Hansa Zimmera, Alexandra Desplata, Jamesa Hornera jak również muzykę z polskich bajek i seriali.

🎶 Podczas drugiej części koncertu scena oddana zostanie całkowicie w ręce dzieci. Wystąpi ponad 20 artystów w wieku od 6 do 18 lat pochodzących z różnych miast Polski m.in. z Torunia, Radomia i Warszawy. Całości dopełnią zabawy na zielonym dziedzińcu, parada filmowych kostiumów i filmowy quiz rodzinny.

POKAZ FILMU:

📽 „Był sobie pies”, reż. Lasse Hallström, USA 2017, 120 minut

Piknik zakończy projekcja filmu „Był sobie pies” Lasse Halstroma z 2017 roku, będący ekranizacją książki Bruce’a Camerona. Główny bohater filmu – pies Bailey odnajduje sens swego istnienia, gdy po odejściu z tego świata niespodziewanie odradza się ponownie w kolejnym psim wcieleniu.

————————–

HARMONOGRAM:
15.00 otwarcie wystawy: „Wielkie filmy małych kinomanów”
16.00 recital Rafała Kulczyckiego pt. „Muzyka srebrnego ekranu”
16.30 Przegląd piosenki filmowej w wykonaniu dzieci
18.00 zabawy na dziedzińcu (Parada filmowych kostiumów, filmowy quiz rodzinny, filmowe karaoke)
19.00 projekcja filmu „Był sobie pies” reż. Lasse Hallström, USA 2017, 120 minut

————————–

WSTĘP:
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godz. 15.30. Na wystawę – wstęp wolny bez wejściówek. Liczba miejsc jest ograniczona.
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17);
lub z koordynatorką imprezy: Beata Zaborek-Sroka:
beata.zaborek@fina.gov.pl, tel. 605122561.
Ilustracja: „Noce i dnie”, Ala B., lat 7

Festiwal księżniczek i dzielnych rycerzy na Wilanowie

Festiwal księżniczek i dzielnych rycerzy na Wilanowie

Jego wysokość, Kapitan Warszawa wielką nowinę ogłasza
i 16 czerwca w godz. 11-16 na wielkie LETNIE PRZYJĘCIE na Plaży Wilanów zaprasza. Wszystkie dobrze urodzone księżniczki, dzielni rycerze i piękne damy do wspaniałej zabawy przy bajkowych animacjach zapraszamy!

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Aktywna Rodzina: Kapitan Warszawa zaprasza do świata bajek”.
16 czerwca w godzinach 11-16 zapraszamy na Plażę Wilanów na królewski piknik rodzinny. Na wszystkie piękne damy i szlachetnych rycerzy czekają wspaniałe atrakcje!

Animatorzy z Zwalcz Nudę zaproszą na wspaniałe animacje – turniej rycerski, warsztaty z tworzenia królewskiej biżuterii, wyścigi na koniach, quiz z etykiety królewskiej i wiele innych!
SealArt Szkoła Rysunku poprowadzi kreatywne zajęcia z rysowania i zdradzi Wam tajniki grafiki komputerowej.
The Teachers pokaże Wam jak zrobić wymarzoną koronę i imponujący miecz – wszystko to w wesołej atmosferze nauki języka angielskiego.
Na stoisku Klinika Leczenia Jąkania mgr Ewa Galewska będziecie mogli zadać nurtujące Was pytania dotyczące wad wymowy, pomalować buźki oraz stworzyć ogromne bańki mydlane!
Ciekawą atrakcję przygotował Creative Club – szkoła programowania dla dzieci – budowanie królestwa na wspólnym serwerze Minecraft!
Pod okiem ekspertów z Gekon Żywność Ekologiczna będziecie mogli spróbować produktów ekologicznych, wziąć udział w konkursie oraz dowiedzieć się co nieco o ekologii – w końcu jest to temat bliski wszystkim nowoczesnym księżniczkom i rycerzom!
Oprócz tego atrakcje przygotują Centrum Nauki Kumon Warszawa-Wilanów, Spokojna Główka, Itaka, Ubrania do oddania, FunEscape Escape Rooms, Literówka – książki dla dzieci i Rodzic w mieście. Wszystkich głodnych członków rodziny królewskiej i wojowników ich dzielnej armii zapraszamy do strefy foodtrucków i lokalnych lokali gastronomicznych – Burger na kółkach, KUKI cafe oraz La dolce VITA CAFE Warszawa.
Fundatorem nagród – wciągających gier planszowych – jest firma Alexander Toys, główny partner projektu Aktywna Rodzina.
Patronami medialnymi projektu są: Meloradio egaga.pl, Qlturka.pl, przedszkola.edu.pl, Mówią Na Mieście, Warszawa za darmo – waw4free, Mama Warszawianka, Rodzicowo.pl i Portal Rodzinny BabyGo.
Projekt jest współfinansowany przez m. st. Warszawa

Legendy Warszawskie – spacer dla dzieci

Legendy Warszawskie - spacer dla dzieci

ABC Warszawy serdecznie zaprasza najmłodszych wędrowców wraz z rodzicami, do poznawania zakamarków naszego miasta, kryjących fantastyczne historie szlakiem warszawskich legend 🙂
Pan przewodnik przygotuję zagadki dla najmłodszych oraz inne atrakcje.

Jak dołączyć? – wystarczy przyjść na miejsce zbiórki i zabrać ze sobą dobry humor 🙂
Miejsce zbiórki – Rynek Nowego Miasta pod Studzienką
Finał spaceru – pod Kolumną Zygmunta 🙂

16 Czerwca –
I tura – godzina 11:00
II tura – godzina 13:00
III tura – godzina 16:00
IV tura – godzina 18:00

Program wycieczki wygląda następująco :
Plac Zamkowy – Zygmuntowska Szabelka
Prawdziwe włosy Jezusa ze staromiejskiej katedry
Placyk Kanonia, czyli dzwon, który spełnia życzenia i najwęższa warszawska kamienica
Legenda o Bazyliszku
Legenda o chlebie który zamienił się w kamień
Skąd przybyła Warszawska Syrenka ?
Jak powstał kościół NMP czyli legenda o młynarzu
Jak Maćko Kwasiżur pokonał Diabła Chmielorza?
Komu ukazała się warszawska Biała Dama?
Skąd wzięła się nazwa miasta Warszawa?
Gdzie wieczorami można było spotkać księcia?

Czas trwania spaceru około 60- 70 minut
Poprowadzi go warszawski przewodnik Łukasz Kulej

Rodzinne warsztaty z Martą Wajdą

Rodzinne warsztaty z Martą Wajdą

Zapraszamy Was na dwie edycje spotkań warsztatowych przygotowanych specjalnie dla rodziców i dzieci.
9 i 16 czerwca na Targu Śniadaniowym Białołęka wspólnie z Dzielnica Białołęka przygotowaliśmy dla wszystkich spotkania warsztatowe z Marta Wajda
Tematem warsztatów będą owoce i warzywa i czekolada !
Wspólnie i rodzinnie pod okiem Marty stworzycie między innymi.
– owocowe szaszłyki
– Owoce w czekoladzie na długich patyczkach, obsypywane posypkami i orzechami – tworzenie z nich bukietów
– kolorowe autorskie lemoniady, które każde dziecko będzie mogło zabrać do domu w ekologicznym pojemniku.

Dzielnica Białołęka dla wszystkich uczestników przygotowała drobny prezent „pamiątkę”, która pomoże Wam w domowej kuchni.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne !
Startujemy w każdą pełną godzinę zaczynając od 11.00, a kończąc na 14.00
I grupa – 11.00
II grupa – 12.00
III grupa – 13.00
IV grupa – 14.00

Zapisy na warsztaty przyjmujemy drogą mailową na adres mailowy: bialoleka@targsniadaniowy.pl
W treści maila prosimy o dopisek WARSZTATY i numer grupy/godzinę. Do soboty 8 czerwca (do godziny 17.00) przyjmujemy zgłoszenia na najbliższą niedziele 9 czerwca.

Do zobaczenia przy stole !

GYM Generation Piknik

GYM Generation Piknik

Zapraszamy naszych członków i ich przyjaciół na piknik GYM Generation

W programie mamy: dmuchaniec, malowanie twarzy, łucznictwo, strefa big eco games, badminton, modelowanie balonów, mega trampolina, tory przeskód, i wiele więcej…

Cena biletu to 10 zł dla dziecka i dla dorosłego. Bilety są dostępne na recepcji (lub u trenerów w ASW) w każdej z lokalizacji GYM Generation i na pikniku przed rozpoczęciem.

Wyjątkowe warsztaty dla dzieci Dekornik HOME for Kids

Wyjątkowe warsztaty dla dzieci Dekornik HOME for Kids

Wielki Teatr dla Małych czyli niedzielne warsztaty teatralne dla całej rodziny.

W czerwcu świętujemy podwójnie zaczynając od Dnia Dziecka i tak przez cały miesiąc, nie zapominając o Dniu Ojca. Wierzymy, że czas spędzony wspólnie z dzieckiem to najbardziej wartościowe chwile w życiu maluchów.
Bo kto jak nie rodzice uczy jeździć na rowerze, wspinać się po drzewach czy skakać przez kałuże, żeby się nie uchlapać po łokcie? 🙂 Kto pokazuje świat, rozwija ciekawość i kreatywność maluchów?

I to właśnie dla WAS, dla rodziców i maluchów te niecodzienne warsztaty.
Chcemy Wam pokazać jak fajnie, mądrze i wielofunkcyjnie można wykorzystać teatrzyk, żeby nie był jedynie nieużywanym meblem 🙂

Do współpracy zaprosiłyśmy dwóch ojców: Pana Poetę, autora cudnych bajek dla dzieci, który jeździ po Polsce organizując zajęcia teatralne dla maluchów. Warsztat przygotuje razem z Ojcem Redaktorem (Damianem Michałowskim, dziennikarzem Radia Zet).

PLAN DNIA:
Spotykamy się w Kolonii, ulubionej klubokawiarni dla rodziców z dziećmi na Filtrach.

Jesteśmy dla Was od 11:00 do 15:00 i w tym czasie:
– przygotujemy kukiełki i postacie do spektaklu,
– przygotujemy własną bajkę,
– zrobimy gimnastykę języka i nauczymy się jak rozgrzać aparat mowy,
– odegramy wspólnie dwa razy przedstawienie pt. PAW co miał ogon z przyjaźni.

Spektakle ze względu na ograniczoną przestrzeń i liczbę rekwizytów odbędą się o12:00 oraz 14:00.

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich dlatego zapraszamy Was całymi rodzinami.
Materiałów plastycznych nie powinno nam zabraknąć. 😉

Będziemy Was na bieżąco informować o szczegółach. Do zobaczenia ♥

Festiwal Kolorów by Wawel w Warszawie 2019!

Festiwal Kolorów by Wawel w Warszawie 2019!

OFICJALNY FESTIWAL KOLORÓW W WARSZAWIE BY WAWEL! 🔥
Już 16 czerwca 2019!
Start: 16:00
Ostatni wyrzut: 21:00

Dobra muzyka, uśmiechnięci ludzie i zabawa Kolorami Holi to najlepszy przepis na udany dzień. Wejście na wydarzenie jest DARMOWE! 😋
Dołącz do wydarzenia, zaproś znajomych, pokaż nam, że Twoje miasto potrzebuje kolorów! 🙂

➡ Program imprezy:
WYRZUTY KOLORÓW: 16:00, 17:00, 18:00, 19:00, 20:00, 21:00

16:00 The Bimbears
17:00 Spring Rolls
17:30 Festiwal Balonów
18:00 Verossi & Arandi
19:00 TKM & Młody Pit
20:00 B.R.O – Next Level

FESTIWAL KOLORÓW to:
⭐️ niezliczona ilość kolorów!🌈
⭐️ najlepsi DJ’e i artyści w tym B.R.O – Next Level oraz TKM & Pit!🎶
⭐️ oryginalne Kolory Holi najwyższej jakości! (schodzą z ubrań 😉)
⭐️ smaczne jedzenie z najlepszych foodtrucków!🍦
⭐️ pozytywna atmosfera i radość życia!❤️
⭐️ Balony Giganty🎈
⭐️ Bazooki CO2!
⭐️ konkursy z nagrodami!🎁

👉 Ogromna strefa Wawel, pyszne słodycze i owocowe galaretki Fresh & Fruity!🍬
👉 Wawel Truck z pokojem słodyczy! 🚛
👉 Lodowe kuleczki Mini Melts w kolorowych czapeczkach!🍧
👉 Bony rabatowe do Drogeria Pigment! 💄

Nie zabraknie także… Festiwalu Balonów! Wypuścimy w powietrze piękne balony giganty!

Nieważne ile masz lat, jakiej muzyki słuchasz! Ważne, że potrafisz się uśmiechać i lubisz spędzać czas w gronie zwariowanych osób 😋

Pomóż nam dotrzeć do wszystkich, polub, dołącz, podaj dalej!
Chcesz zorganizować podobną imprezę w swoim mieście? Napisz na eksplozja@festiwalkolorow.pl !

Impreza realizowana dzięki współpracy z Urzędem Dzielnicy Ursynów 🙂 Za co serdecznie dziękujemy!

Wielki Warszawski Piknik Rowerowy

Wielki Warszawski Piknik Rowerowy

 

Już 16 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców, z rowerami, hulajnogami, rolkami, deskorolkami, ze zwierzętami i z balonami, a przede wszystkim z humorem i uśmiechem na
☀🚲WIELKI WARSZAWSKI PIKNIK ROWEROWY☀🚲

Piknik to finał warszawskiej edycji kampanii Rowerowy Maj.
Przez cały maj przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych dojeżdżają aktywnie na zajęcia, za każdy dojazd dostają naklejkę, a za naklejki – nagrody.

🎆Piknik to ukoronowanie akcji, dla uczestników okazja do spotkania i świętowania kolejnego udanego rowerowego sezonu, a dla nas – do podziękowania im i rodzicom za entuzjazm i zapał.
🏆No i do nagrodzenia tych najaktywniejszych!

🔜Zapraszamy już od 11 rano na wilanowską plażę, gdzie czeka na Was masa atrakcji!

✨Na początek:
Lang Team Maratony Rowerowe zorganizuje wyścigi rowerów szosowych. Chodźcie popatrzeć, jak pędzą najlepsi!

✨Później już na spokojnie piknikowo:
Zwalcz Nudę zadba o to, żeby nikt się nie nudził: gry, zabawy i konkursy, malowanie twarzy, bańki mydlane, dmuchany plac zabaw, lody i wata cukrowa. A dla ochłody Warszawska Kranówka.

🎶Będzie też można potańczyć i pośpiewać do rytmów od Radio ESKA

✨Niespodzianki szykują też nasi partnerzy!
Fundacja Legii zaprosi na rozgrywki na swoim przenośnym boisku
Galeria Północna pokaże rekordowy Las w Słoiku

Zieleń Warszawska zorganizuje warsztaty z robienia botanicznych pocztówek i…
WYMIANĘ ROŚLIN
https://www.facebook.com/events/419445738875753/

A to jeszcze nie koniec!
🏆Najważniejsi będą bohaterowie Rowerowego Maja – uczniowie i przedszkolaki. Na scenie wyróżnimy najaktywniejsze grupy i klasy, i wręczymy im zasłużone nagrody.

Witajcie w naszej bajce – Piknik Literacki dla Dzieci

Witajcie w naszej bajce - Piknik Literacki dla Dzieci

W tym roku zabieramy Was w literacko-artystyczną podróż po Polsce. Nie zabraknie więc „Lokomotywy” Tuwima i „Krasnoludków” Konopnickiej, dowiemy się o czym szumią dęby i jak zostać Marią Skłodowską-Curie. Zajrzymy do podróżnego kuferka Adama Mickiewicza i będziemy uważać na chmury, bo gdzieś tam majaczy… Pałac Kultury. Na warsztatach kulinarnych krzykniemy: stoliczku nakryj się! I przygotujemy dobrze znane i lubiane potrawy polskiej kuchni.

A kogo spotkamy? Naszych ulubionych autorów!

Będzie Justyna Bednarek z bandą czarnej frotte, Rafał Kosik i bohaterowie jego nowej książki, Dorota Suwalska i eksperymenty z nicnierobienia i oczywiście – Grzegorz Kasdepke z samymi niespodziankami…

Dużo, dużo innych atrakcji dla małych i dużych, no po prostu: cuda, wianki, wycinanki! Zapraszamy!

Wstęp wolny! Bez zapisów!

DRUGIE ŚNIADANIE
11.00.-12.30 Spotkanie z pisarką Justyną Bednarek i bandą czarnej frotte, Sala Audio, wiek 5+
11.30-13.00 „Krasnoludki. Fakty. Mity. Głupoty” – tropem krasnali od Marii Konopnickiej do Macieja Szymanowicza – warsztaty konstruktorskie – Joanna Kasztelaniec, Sala Gotycka, wiek 4+
11.30-13.00 Para – buch! Koła – w ruch! – warsztaty edytorskie z książką „Lokomotywa” / IDEOLO – Małgorzata Gurowska, Joanna Ruszczyk, Dziedziniec, wiek 8+
11.30-13.30 „Uważaj, to nie chmury…” Pałac Kultury na polskiej mapie kulturowej – warsztaty architektoniczne, Elżbieta Stankiewicz, Dziedziniec, wiek 8+
11.30-12.30 Spotkanie z pisarką Dorotą Suwalską: „Iwo z Nudolandii” i eksperymenty z nicnierobienia, Sala SALVE I, wiek 6+
12.00-13.30 „Kto Ty jesteś? Obywatel! – WSPÓŁdziałanie i WSPÓŁtworzenie z książką Joanny Olech i Edgara Bąka – Dominika Raczkowska, Dziedziniec, wiek 7+
12.00-13.00 Spotkanie z pisarzem Rafałem Kosikiem i bohaterami jego najnowszej powieści: Amelią, Kubą, Mi oraz psami: Imbirem i Zydlem, Czytelnia, wiek: 7+

DANIE GŁÓWNE
13.00-16.00 Być jak Maria Skłodowska-Curie – warsztaty chemiczne – Agata Grzelak, wiek 8 +
13.30-14.30 Spotkanie pełne niespodzianek z pisarzem Grzegorzem Kasdepke
13.30-15.00 „Kwiaty polskie” – warsztaty malarskie, Iwona Cała, Dziedziniec, wiek 8+
13.30-15.00 „Hipopotam lubi błoto” Wandy Chotomskiej – zabawy dla najmłodszych – Małgorzata Kędzierzawska, wiek 1+
13.30-15.00 O czym szumią… dęby – performance w oparciu o „Mitologię. Przygody słowiańskich bogów” Melanii Kapelusz i Ewy Poklewskiej-Koziełło oraz „Drzewa” Wojciecha Grajewskeigo i Piotra Sochy, Joanna Kasztelaniec, Sala Gotycka, wiek 7+
13.30-15.00 „Przyjaciele” Adama Mickiewicza, warsztaty teatralne, Piotr Prasuła, wystawa stała „Adam Mickiewicz 1798-1855”, wiek 7+
13.30-15.30 Stoliczku nakryj się! – warsztaty kulinarne z Little Chef, Dziedziniec, wiek 3+

PODWIECZOREK
15.00-16.00 Spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim: „Kuferek Mickiewicza” – warsztaty literacko-podróżnicze, wystawa stała „Adam Mickiewicz 1798-1855”, wiek 7+
15.00-16.30 Metafory matematyczne – warsztaty kreatywnego myślenia, Marta Kopyt, Sala Gotycka, wiek 8+
15.00-17.00 Boruta, Czart, Rokita – w świecie diabłów polskich – warsztaty projektowe, Dominika Raczkowska, Dziedziniec, wiek 7+
15.00-16.00 Jak to z tym osłem było? – warsztaty literackie, Jan Barański, Sala SALVE I, wiek 9+

INNE PRZYSMAKI
12.30-13.00 Z wierszem w przestrzeni – improwizacje ruchowe, Jakub Snochowski, Sala SALVE I, wiek b.o
13.30-14.00 Z wierszem w przestrzeni – improwizacje ruchowe, Jakub Snochowski, Sala SALVE I, wiek b.o
14.30-15.00 Z wierszem w przestrzeni – improwizacje ruchowe, Jakub Snochowski, Sala SALVE I, wiek b.o
11.00-17.00 Cuda, wianki, wycinanki – twórcze zabawy inspirowane książką Marianny Oklejak o polskim folklorze dla najmłodszych, Fundacja Edukacji Twórczej „Pstryk”
11.00-17.00 Słowiański alfabet runiczny – warsztaty kaligraficzne, Dominika Raczkowska i Zasław Adamaszek, Dziedziniec, wiek b.o.
11.00-17.00 „Na straganie…” czyli ziemniak polski i jego załoga, warsztaty kukiełkowe, Fundacja Edukacji Twórczej „Pstryk”, wiek b.o.

Dziecięcy Teatr Improwizowany

Dziecięcy Teatr Improwizowany

Bawiąc, uczy – ucząc, bawi. Czy więc jest coś lepszego niż nauka przez potężną dawkę śmiechu? Odpowiadamy: nie! 😎
Dlatego cykl spektakli improwizowanych dla najmłodszych to wydarzenie, które rozbawi nawet tych najbardziej wymagających widzów. Improwizatorzy i improwizatorki razem z dziećmi stworzą wyjątkowe historie, które mogą zdarzyć się tylko raz.

Żadna improwizacja nie może obyć się bez rozgrzewki, dlatego również podczas tej w wersji „dla dzieci” przed spektaklem przygotujemy nie tylko nasze uśmiechy, ale – co najważniejsze – fantazję na świetną zabawę. 🙂

Witamy w naszej bajce. Czekamy na Was w samo południe.

📅 16 czerwca: Spektakl improwizowany dla dzieci – Świat warzyw
Czas trwania: 60 minut

Zaprasza Was: Improwizacja dla dzeci

Lot na Gocław – rodzinny piknik artystyczny

Lot na Gocław - rodzinny piknik artystyczny

16 czerwca (niedziela), w godz. 12.30 – 18.00

Plenerowy rodzinny piknik artystyczny pt. „LOT NA GOCŁAW”.
Wydarzenie pod Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe
Program składa się z prezentacji scenicznych, warsztatów plastycznych, manualnych, muzycznych, pokazu dronów oraz innych atrakcji w plenerze.
Głównym tematem pikniku jest szeroko pojęte latanie i motyw ten będzie dominował w proponowanych przez nas atrakcjach, przygotowanych z myślą o całych rodzinach.
Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert góralki, rodowitej zakopianki występującej wraz z zespołem jako MEGITZA, zdobywczyni „Złotego Guzika” w programie TV „Mam talent!” oraz finalistki „Must Be the Music. Tylko muzyka.”

Szczegółowy program: www.klubgoclaw.pl
Miejsce: PARK NAD BALATONEM przy ul. Jana Nowaka – Jeziorańskiego

Wydarzenie plenerowe „Zabawy starej Warszawy”

Wydarzenie plenerowe "Zabawy starej Warszawy"

W programie:
GODZ. 16:00 – 18:00 Dla młodszych dzieci
– występy uczniów z placówek oświatowych z Józefowa
– muzyczno-taneczne zabawy dla dzieci oparte na polskiej kulturze tradycyjnej i niezwykle bogatym folklorze dziecięcym – muzyce, grach, zabawach, tańcach, pieśniach, wyliczankach, wierszykach, zagadkach i baśniach. Zabawy z muzyką na żywo poprowadzi Tańcograjka w składzie: Katarzyna Szurman – akordeon, śpiew; Katarzyna Żytomirska – animacja, bębenek obreczowy, śpiew; Emilia Herda – animacja, bębenek obręczowy, śpiew. Na skwerze – rodzinne warsztaty plastyczne i dawne gry podwórkowe.
GODZ. 18:00 – 20:00 Dla młodszych i starszych
GODZ. 18:00 program kabaretowy „U Grubego Joska – czyli Bal na Gnojnej” w wykonaniu „Kabaretu Szczęśliwa 60” – w programie: szlagiery, dowcipy i specyficzny folklor przedwojennej Warszawy, środowisko warszawskich cwaniaków i typów spod ciemnej gwiazdy, przekupek, pań lekkich obyczajów, ale i przedstawicieli wyższych sfer.
GODZ. 19:00 Wspólna zabawa taneczna przy orkiestrze prowadzona przez artystów Kabaretu „Szczęśliwa 60”
Wstęp wolny. Miejsce: skwer im. św. Jana Pawła II.

Piknik nie tylko z książką

Piknik nie tylko z książką

16 czerwca już po raz szesnasty spotkamy się w Parku Kombatantów na Pikniku nie tylko z KSIĄŻKĄ !!!
Impreza organizowana jest przez Radę i Zarząd Dzielnicy Włochy m.st Warszawy, Dom Kultury „Włochy” oraz Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Włochy.
Jak co roku przygotowaliśmy wiele atrakcji dla każdego w każdym wieku.
Na naszej scenie będziemy gościć Zespół „GooseBumps” oraz Zespół „SaxAndSix”, który zaprosi nas do „tańca na dechach”.
Oczywiście nie może zabraknąć naszych młodych włochowskich artystów z Artystycznego Domu Animacji i zaproszonych placówek.
Jeśli Piknik w Parku Kombatantów to również wyprzedaż garażowa. Zapraszamy wszystkich „zbieraczy”, „kolekcjonerów”, czy po prostu miłośników kupowania. Początek wraz z rozpoczęciem Pikniku.
Piknik nie tylko z książką to nie tylko koncerty i tańce. W całym parku będą rozstawione stoiska przy których każdy znajdzie coś dla siebie: stoisko z tania książką, blok konkurencji rekreacyjno –sportowych, działania plastyczne, mała gastronomia, zamki dmuchane, trampoliny i wiele, wiele innych atrakcji.

Program Pikniku:
* Bajka dla dzieci „ Bajka o grającym drzewie” (13.00-13.45)
* Występy dzieci i młodzieży z Artystycznego Domu Animacji i zaproszonych Placówek (13.45-15.45)
* Rozstrzygnięcie XII Konkursu Czytelniczego „W krainie książek” pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Włochy (15.45-16.00)
* Zespół „SaxAndSix” – tańce na dechach (16.15-17.45) i (19.30-21.00)
* Koncert Zespołu „GooseBumps” (18.00-19.15)

Ponadto:
* Parkiet do tańca
* Teatr Wagabunda
* Wyprzedaż garażowa
* Stoisko z tanią książką
* Wymiana książek
* Blok konkurencji rekreacyjno -sportowych z nagrodami
* Działania plastyczne – konkurs plastyczny
* Zamki dmuchane
* Mała gastronomia- grill – popcorn, napoje, wata cukrowa

Organizatorzy:
Samorząd Województwa Mazowieckiego
Rada i Zarząd Dzielnicy Włochy m.st Warszawy
Dom Kultury „Włochy”
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy

Minecraft Day z TRITSUSem | Arkadia

Minecraft Day z TRITSUSem | Arkadia

Twoje dziecko pasjonuje się Minecraftem❓ Jeśli tak, zabierz je do świata Minecraft, gdzie ze swoim ulubionym youtuberem TRITSUSem przeżyje niezapomnianą przygodę 😃

W niedzielę 16 czerwca dzieci w wieku 5-12 lat zapraszamy na Minceraft Day z youtuberem TRITSUS, do Sali Zabaw Fikołki w Centrum Handlowym Arkadia. W tym dniu w godzinach 🕓 15:00 – 19:00 czeka na Was wiele atrakcji. Fikołki zamienią się w świat Minecrafta ⏹ Będziecie mogli również wziąć udział w jednych z wybranych warsztatów, których opisy przedstawiamy poniżej 👇

1️⃣ Warsztaty kreatywnego budowania bazy Minecraft

Pod czujnym okiem ulubionego youtubera Minecraft TRITSUSa dzieci na warsztatach budowania bazy będą mogły wykorzystać i dalej rozwijać swoją kreatywność i zdolność przestrzennego planowania. Nasi młodzi budowniczy będą musieli rozwiązać wiele problemów w tworzeniu konstrukcji i tajnej bazy za pomocą specjalnych kostek sześciennych w dużych rozmiarach. Przy okazji uczą się pracy zespołowej i integrują z rówieśnikami, a wszystko to z udziałem inżyniera TRITSUSa. Warsztaty trwają 20 minut i odbywają się w grupie 8-osobowej. Po warsztatach wspólne pamiątkowe zdjęcie grupy z TRITSUSem. Każdy uczestnik otrzyma również pamiątkowy dyplom.

2️⃣ Warsztaty programowania Minecraft

Pod czujnym okiem ulubionego youtubera Minecraft dzieci na warsztatach programowania uczą się kreatywnego myślenia. Nauka przez zabawę rozwija możliwości intelektualne i jest wstępem do profesjonalnego programowania. Uczestnicy zaprogramują m.in. zwierzęta i inne postacie Minecraft, za pomocą kodu zabiorą Alexa i Steva na wycieczkę. Przy okazji warsztatów dzieci uczą się pracy zespołowej i integrują z rówieśnikami, a wszystko to z udziałem znającego się na Minecraft jak nikt inny programisty TRITSUSa. Warsztaty trwają 15 minut i odbywają się w grupie 12-osobowej. Po warsztatach wspólne pamiątkowe zdjęcie grupy z TRITSUSem. Każdy uczestnik otrzyma również pamiątkowy dyplom.

3️⃣ Warsztaty kulinarne Minecraft “Cook Creeper”

Pod czujnym okiem ulubionego youtubera Minecraft, dzieci na warsztatach kulinarnych będą mogły sprawdzić się w roli kucharza. Na specjalnie przygotowanych stoiskach stworzą danie, które przypadnie do gustu nawet Alexowi i Stevovi. Składniki, jak w grze Minecraft, zostaną pokrojone w kostki. Będzie smacznie, zdrowo i kolorowo. Przy okazji warsztatów dzieci uczą się pracy zespołowej i integrują z rówieśnikami, a wszystko to z udziałem szefa kuchni TRITSUSa. Warsztaty trwają 15 minut i odbywają się w grupie 12-osobowej. Po warsztatach wspólne pamiątkowe zdjęcie grupy z TRITSUSem. Każdy uczestnik otrzyma również pamiątkowy dyplom.

‼️Cała Sala Zabaw Fikołki Arkadia do Waszej dyspozycji‼️
Zakupiony bilet na Minecraft Day z youtuberem – TRITSUSem upoważnia do:
✅ udziału w evencie w godz. 15:00 – 19:00 z możliwością wyjścia i powrotu,
✅ udziału w jednych warsztatach zgodnych z opcją zakupionego biletu,
✅ korzystanie ze wszystkich atrakcji znajdujących się w Sali Zabaw Fikołki Arkadia,
✅ wielopoziomowej konstrukcji zabawowej,
toru przeszkód ze zjeżdżalniami, labiryntami, siecią Spidermena, ścianki wspinaczkowej,
✅ uczestniczenia w grach i zabawach poświęconych tematyce Minecraft organizowanych przez Fikołkowych Animatorów,
✅ bezpłatnego wstępu wraz z uczestnikiem, jednego opiekuna (każdy dodatkowy opłata 30 zł, zakup przy wstępie do Fikołków)

📣 Uwaga❗️ Godzina warsztatów zostanie potwierdzona wiadomością SMS do 24 godzin przed rozpoczęciem eventu. Grupy zostaną dobrane ze względu na wiek uczestników.

Opiekunowie będą mogli odpocząć w strefie rodzica z kawiarnią i dostępem do WiFi. W tym dniu będzie można również skorzystać z naszej oferty sklepu z produktami Minecraft.

📣 Uwaga❗️ Opiekun może pozostawić na czas imprezy dziecko po wypełnieniu stosownego oświadczenia.

Serdecznie zapraszamy do spędzenia niezapomnianej przygody w stylu Minecraft.

Zakup biletu na Event Minecraft Day (Event) jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody, bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat ze strony Organizatora, na dokumentację Eventu oraz wykorzystanie wizerunku jego uczestników w celu: realizacji i publikacji materiałów filmowych z Eventu, fotograficzne dokumentowanie Eventu. Wykorzystywanie materiałów filmowych i zdjęć dotyczyć będzie promocji i reklamy Eventu, a także promocji i reklamy kolejnych przedsięwzięć Organizatora. Administratorem wykorzystanych danych w postaci wizerunku wszystkich uczestników jest spółka Sale Zabaw Fikołki Sp. z o.o. Pełne informacje dotyczące informacji o ochronie i przetwarzaniu danych osobowych dostępne są pod linkiem: https://fikolki.pl/pl/informacja-o-ochronie-i-przetwarzaniu-danych-osobowych.

Praskie podwórko | Muzeum dla maluchów

Praskie podwórko | Muzeum dla maluchów

Warsztaty towarzyszące Praga sensorycznie | Wystawa

W co bawili się nasi rodzice oraz dziadkowie i babcie? Co robili, nie tylko na podwórkach, ale też na Plaży Kozłowskiego, w Parku Praskim, w Parku Skaryszewskim czy w legendarnym Lunaparku? A gdzie my dzisiaj lubimy spędzać czas, bawić się, zwiedzać?
____________

☞ Grupa wiekowa: 0–6 lat
☞ Start: godz. 11.00
☞ Czas trwania: 60 min
☞ Bilety: 10 zł za udział dziecka, wstęp wolny dla dorosłego opiekuna
☞ Liczba uczestników: 20 osób
☞ Prowadząca: Natalia Morawska
☞ Rezerwacja: prosimy o wcześniejszą rezerwację na adres e-mail karolina.jusinska@muzeumwarszawy.pl lub pod nr telefonu 22 518 34 16 w godzinach pracy Czytelni (pn., wt., śr., pt. w godz. 10.00–16.00, czw. w godz. 12.00–18.00)

Plan zajęć: w pierwszej części każdego spotkania uczestnicy i uczestniczki zapoznają się z jego tematyką w salach ekspozycyjnych lub edukacyjnych muzeum (ok. 30 minut). Druga część ma natomiast charakter warsztatowy, kiedy dzieci – samodzielnie bądź z pomocą opiekuna lub opiekunki – tworzą prace plastyczne, związane z tematyką zajęć (ok. 30 minut).
____________

Muzeum dla maluchów
Poprzez zabawę uczestnicy i uczestniczki zajęć mogą dowiedzieć się wiele o mieście, w którym żyją, a podczas części warsztatowej tworzyć za pomocą kreatywnych materiałów oryginalne prace plastyczne dostosowane do tematyki poszczególnych zajęć. Muzealna przestrzeń staje się miejscem rodzinnym.

W 2019 roku kontynuujemy objętą przez nas drogę budowania oferty dla rodzin z Warszawy i okolic, przełamując przy tym stereotyp muzeum jako miejsca niedostępnego dla najmłodszych dzieci.

Trampolina do kina w Forcie Sokolnickiego

Trampolina do kina w Forcie Sokolnickiego

TRAMPOLINA DO KINA – warsztaty filmowe dla dzieci i rodzin w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy

Edukację filmową zaczynamy już od najmłodszych lat. W Trampolinie do kina, czyli filmowej pracowni edukacyjnej, zapraszamy do zabawy w kino dzieci w wieku 4-6 i 7-10 lat. Uczestnicy zajęć zaprojektują kostiumy dla aktorów, zaanimują swoje zabawki tak, by stały się bohaterami filmu, poznają, czym jest montaż filmowy i przeżyją wiele wesołych przygód w świecie filmu. Do wspólnej zabawy zaprosimy twórców filmowych, którzy opowiedzą o swojej pracy i zainspirują dzieci do twórczego działania. Spotkamy się m.in. z reżyserką, operatorką kamery, montażystką i kostiumografką. Na zajęciach nauczymy dzieci myślenia obrazami, ponieważ w CKF wierzymy w powiedzenie, że obraz potrafi wyrazić więcej niż tysiąc słów. Zależy nam głównie na pobudzaniu wyobraźni i kreatywności dzieci, ale z warsztatów skorzystają też rodzice i opiekunowie, którzy wezmą udział w warsztatach rodzinnych. Każdy z dwugodzinnych warsztatów prowadzony będzie przez zaproszonego artystę filmu i dwie animatorki. Zajęcia są dostosowane do wieku dzieci i odbywają się w 15-osobowych grupach.

16.06.2019 (niedziela)
⭐️TRAMPOLINA DO KINA: FILMUJEMY WIERSZE DLA DZIECI
Warsztaty z reżyserką filmów animowanych Magdaleną Bryll – wszechstronną animatorką, specjalistką od animacji poklatkowej.

👉11.00 – 13.00 (dla rodzin z dziećmi w wieku 4–6 lat)
👉14.00 – 16.00 (dla dzieci w wieku 7–10 lat)

📍 Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego Nowy Fort
ul. Czarnieckiego 51, Warszawa

Ożywimy wiersz Jana Brzechwy. Zastanowimy się dlaczego reżyserzy filmują to, co pisarze opisują w książkach, na ile sposobów możemy zobrazować ten sam wiersz i co to takiego jest myślenie obrazem? Każdy z uczestników będzie mógł zrobić krótki film w wybranej przez siebie technice. Przy pomocy białej kartki, papieru kolorowego, kredek i farb przełożymy wiersz na obrazki i na dodatek wprawimy to wszystko w ruch!

🎫Bilety/Bilety rodzinne (dziecko i opiekun) w cenie 30 zł
Informacje i zapisy: trampolina@ckf.waw.pl
Uczestnictwo w warsztatach oznacza akceptację Regulaminu.

🎫 Bilety/Bilety rodzinne (dziecko i opiekun) w cenie 30 zł
Informacje i zapisy: trampolina@ckf.waw.pl
Uczestnictwo w warsztatach oznacza akceptację Regulaminu.

ZAPRASZAMY!

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 15

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Magda
Magda
1 rok temu

Oj dużo się będzie dziać w ten weekend.Trudny wybór!!!