Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (16 – 17 listopada)

To już połowa listopada, nie wiem jak Wy, ale zaczynam odliczać powoli czas do świąt. I mam nadzieje, że zima będzie równie piękna, jak tegoroczna jesień. Tymczasem na zewnątrz robi się coraz chłodniej, dlatego warto rozejrzeć się za jakimiś ciepłymi miejscami, w których dzieci będą mogły się wyszaleć, a takich nie brakuje w najbliższej Weekendowej Zajawce!

.

.

Spis treści:

sobota, 16 listopada

Motylarnia w Galerii Północnej

Kto z nas nie marzy o egzotycznych podróżach? Spacerach szlakiem lasów tropikalnych, pełnych rajskich ptaków, kolorowych motyli i bujnej roślinności? A co jeśli nie musielibyście wyjeżdżać z kraju, aby choć trochę poczuć ten niesamowity klimat? W naszej motylarni ? to możliwe!

Zapraszamy do jedynej na Mazowszu motylarni ???, która znajduje się na pierwszym piętrze galerii, w pobliżu rzeźby Wir. Na miejscu spotkacie kilkadziesiąt egzotycznych motyli, które zaskoczą Was zarówno swoim rozmiarem, jak i niespotykanymi barwami!

W motylarni będziecie mogli zobaczyć różne gatunki motyli z dalekich zakątków świata – Ameryki Południowej i Azji Południowo – Wschodniej, ale także z Australii czy Afryki,

Sprawdźcie szczegóły na http://galeriapolnocna.pl/wydarzenie/kolorowy-swiat-motyli.
Motylarnia zostanie przystosowana specjalnie do potrzeb przebywających w niej owadów. Panować w niej będzie specjalny mikroklimat stwarzający motylom idealne warunki do życia.

Koszt wstępu:
▪ bilet normalny: 5 zł,
▪ bilet ulgowy: 2 zł,
▪ dzieci do 100 cm wzrostu: wstęp jest bezpłatny.

Przy wejściu do Motylarni znajduje się tablica z godzinami wejść. Można na niej sprawdzić dostępne terminy, wybrać dogodne godziny zwiedzania, a następnie wykupić bilety w znajdującej się obok kasie. Bilety sprzedawane są od 9:45 na konkretną godzinę zwiedzania w bieżącym dniu do momentu wyczerpania puli dostępnych miejsc dla zwiedzających Motylarnię. Nie ma możliwości zakupu/rezerwacji biletu na następne dni. Liczba miejsc dla zwiedzających jest ograniczona i wynosi:
▪ 460 szt. dziennie, od poniedziałku do soboty
▪ 420 szt. w niedziele handlowe (Motylarnia w niedziele niehandlowe jest nieczynna).

KICIA KOCIA na Orlej. Zapisy!

Wszystkie dzieci zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Kicią Kocią na Orlej!
Podczas spotkania wraz z Kicią Kocią porozmawiamy o warzywach i owocach. Zaśpiewamy i zatańczymy jarzynową piosenkę, a na koniec będzie czas na przybijanie piątek Kici i wspólne zdjęcia!

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 16 listopada 2019 w godzinach:
Grupa 1: godz. 10:00-10:30
Grupa 2: godz. 11:30-12:00

Koszt udziału: 10 zł za dziecko. W ramach opłaty każde dziecko otrzyma od Kici prezent – najnowszą książeczkę “Kicia Kocia na lotnisku”.

Liczba miejsc ograniczona! Potwierdzeniem rezerwacji miejsca jest dokonanie wpłaty. Zapisy i wpłaty przyjmowane są w Orla Cafe

Nowy pokaz w Planetarium – Inne Ziemie [listopad/grudzień]

Licz to pulsar – umarła gwiazda, która obraca się 160 razy na sekundę. Powstał kilkaset milionów lat temu, w wyniku wybuchu supernowej. Licz znajduje się w gwiazdozbiorze Panny, a jego nazwa pochodzi ze świata fantastyki, gdzie jest określeniem potężnych istot nieumarłych. Idealnie pasuje do gwiazdy, która „umarła”, a nadal świeci.

W latach 90. prof. Aleksander Wolszczan odkrył wokół Licza trzy planety – pierwsze planety pozasłoneczne. Czy może istnieć na nich życie?

Pulsary to supergęste obiekty, silnie namagnesowane, wysyłające w kosmos sygnały radiowe niczym latarnie morskie. Ich błyski dorównują regularnością zegarom atomowym. Na planetach orbitujących wokół pulsara panują niezwykle trudne warunki dla przetrwania życia. Dlatego też poszukujemy kolejnych planet-kandydatek, wokół „zwykłych” gwiazd, w ekosferze. Chcielibyśmy znaleźć ich jak najwięcej, jak najbliżej i być może wysłać na nie wiadomość o naszym istnieniu.

Czy damy radę? Jak próbujemy to robić? Czy znajdziemy ślady zaawansowanych cywilizacji pozaziemskich? – na te pytania będziemy szukać odpowiedzi w trakcie pokazu.

? Bilet ulgowy: 16 zł
? Bilet normalny: 22 zł

Kup bilety:
http://www.niebokopernika.pl/szczegoly-wydarzenia/repertoire/detail/inne-ziemie/

Spotkania z Teatrzykiem w Galerii Łomianki

Zapraszamy na rodzinne SPOTKANIA Z TEATRZYKIEM!

KALENDARZ IMPREZ.

GODZINY ROZPOCZĘCIA SPEKTAKLI – 13:00 | 15:00 | 17:00

Piracka przygoda
16.11.2019

Czy sztorm, czy cisza morska, załoga kapitana Bakobrodego przemierza morza i oceany w poszukiwaniu skarbu! Szalone pojedynki, emocjonujące pościgi i straszny potwór morski, ale wszystko w nieco krzywym zwierciadle. Jeśli dodamy do tego jeszcze piracki statek, bajeczną dekorację, charakterne lalki i sporą dawkę humoru – szykuje się naprawdę dobra zabawa!

Lampiony. Rodzinne Warsztaty Rękodzieła

Długie jesienne wieczory to czas przytulności.
Z gorącą herbatą, książką i ciepłym blaskiem świec.
Zapraszamy na warsztat tworzenia lampionów z motywem jesiennych liści.
Dla dzieci od 7 lat razem z rodzicami/opiekunami.
Zapisy: sylwia@lowicka.pl
Ilość miejsc ograniczona.
Wstęp wolny

Koncerty Rodzinne Muzyka Dla Malucha

Burmistrz Miasta Ząbki zaprasza mieszkańców Ząbek na bezpłatne gordonowskie koncerty MUZYKA DLA MALUCHA dedykowane dzieciom od 0 do 6 lat. Starsze rodzeństwo także mile widziane :)

INFORMACJE: 50 miejsc na każdy koncert!

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY z imienia i nazwiska (dziecka i opiekunów)na email : muzykadlamalucha@gmail.com).
Decyduje kolejność zgłoszeń do wyczerpania miejsc.
ZAPISUJEMY NA 1 MIESIĄC PRZED WYDARZENIEM, czyli najbliższe zapisy na OSTATNIE JUŻ KONCERTY TEGO PROJEKTU (grudniowe) RUSZĄ 14/15 listopada.
W temacie wiadomości podajcie proszę datę i godzinę wybranego koncertu.
W dniu koncertu sprawdzamy listę obecności ;) (podpisuje głowa lub szyja rodziny)

Jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz przyjść na koncert a zapisałeś się na niego- daj nam znać i oddaj swoje miejsce znajomym, sąsiadom czy rodzinie- chcemy aby skorzystała jak największa liczba mieszkańców.

TERMINY KONCERTÓW:

14 grudnia (sobota) godz. 10:15 i 11:30 zapisy od 14.11.2019
15 grudnia (niedziela) godz. 16 i 17:15 zapisy od 15.11.2019

POPRZEDNIE TERMINY (ZAPISY NA NIE ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE)
14 września sobota godz. 10:15 i 11:30 (BRAK MIEJSC)
15 września niedziela godz. 16 i 17:15 (BRAK MIEJSC)
19 października sobota godz. 10:15 i 11:30 (BRAK MIEJSC)
20 października niedziela godz. 16 i 17:15 (BRAK MIEJSC)
16 listopada (sobota) godz. 10:15 i 11:30 (BRAK MIEJSC)
17 listopada (niedziela) godz. 16 i 17:15 (BRAK MIEJSC)

CZYM SĄ KONCERTY?
Koncerty gordonowskie to koncerty interaktywne, w których mały widz staje się także wykonawcą i kompozytorem.
Podczas koncertu będziemy bawić się dźwiękami, różnymi tonalnościami i rytmami, pojawią się znane i nieznane piosenki, śpiewanki i rytmiczanki, a wszystko to za sprawą najważniejszego instrumentu, który posiada każdy z nas – głosu. Poza tym w trakcie całego cyklu koncertów zaprezentujemy Wam wspaniałe brzmienia instrumentów takich jak: wiolonczela, instrumenty klawiszowe, kontrabas, gitara, skrzypce, saksofon i perkusjonalia.
Jednak co chyba jest najważniejsze – to wspólnie spędzony rodzinny i kreatywny czas, który daje także możliwość poznania sąsiadów :)

CO ZAGRAMY?

Piosenki bajkowe, utwory klasyczne i jazzowe, trochę bluesa, popu, piosenki jesienne i zimowe :) Wszystko w swoim czasie w ściśle wyselekcjonowanym repertuarze specjalnie dla Waszych Skarbów.

MIEJSCE: “AKUKU” Dzienna opieka nad dziećmi
ul. Wojska Polskiego 2, Ząbki

ZAPRASZAMY!

Gordonki w sobotę na Saskiej Kępie

każda SOBOTA o godzinie 10:30
Mary Poppins’ House Saska Kępa
ul. Zwycięzców 4D
zapisy: melozajecia@gmail.com
koszt: 40 zł (wejście pojedyncze), karnet 130 zł (4 wejścia, ważny 6 tygodni)
ZAJĘCIA DLA DZIECI W WIEKU DO 3 LAT.

Cykl spotkań w Mary Poppins’ House to zajęcia gordonowskie umuzykalniające dla dzieci w wieku do 3 lat. Dziecko uczestniczy w zajęciach z opiekunem. Koszt udziału w zajęciach to 40 zł jednorazowo lub w karnecie (4 wejścia) 130 zł. Płatność gotówką na miejscu. Zajęcia trwają ok.40 minut. Na miejscu w Mary Poppins’ House można napić się ciepłej kawy lub herbaty lub zimnej wody :)

Na zajęciach dla najmłodszych prowadzonych w oparciu o teorię uczenia się muzyki Eliasa Edwina Gordona używamy przede wszystkim głosu, który jest najważniejszą zabawką. Śpiew osoby prowadzącej zajęcia, mamy, taty czy wreszcie samego dziecka. Śpiew który towarzyszy nam przez cały czas trwania zajęć. Dzięki temu dziecko oswaja się z muzyką tak samo płynnie i naturalnie jak z ludzką mową. Często używamy do lepszego rozumienia muzyki wstążek, piłeczek, woreczków, bąbelków…

W trakcie zajęć dzieci uczą się tworzenia muzyki za pomocą improwizacji. Wymyślają swoje własne piosenki, ale śpiewają też znane z domu czy przedszkola ulubione melodie. Zostało udowodnione naukowo, że nauczanie muzyki od pierwszych chwil życia wspomaga ogólny rozwój psychiczny i fizyczny dziecka. Częste spotkania z muzyką wzmacniają u dzieci wrażliwość na dźwięk, umiejętność śpiewania i improwizacji, poczucie rytmu, potrzebę poruszania się, a w dalszej przyszłości ułatwiają naukę języków czy matematyki… Poza tym dziecko ma okazję do spotkania z innymi dziećmi, które razem z nim kreują nową i harmonijną rzeczywistość.

Zajęcia prowadzi Basia Jagodzińska-Habisiak – muzyk, nauczycielka, certyfikowana instruktorka gordonków, mama trójki dzieci i założycielka MeloMaluchy MeloKoncerty.

ZAPRASZAMY! Zapisy melozajecia@gmail.com lub messenger MeloMaluchów. Płatność na zajęciach gotówką, możliwość wystawienia faktury i płatności przelewem.

Zajęcia Mindfulness dla dzieci 4-8 lat metodą Eline Snel

Szanowni Państwo,

Z wrześniem tego roku wprowadziliśmy do naszego przedszkola międzynarodowy program mindfulness „Uwaga, to działa”, metodą Eline Snel, autorki światowego bestsellera „Uważność i spokój żabki”.

Czym jest mindfulness?

Mindfulness jest naturalną umiejętnością bycia obecnym i uważnym w danej chwili. Bycie świadomym promieni słońca na skórze, wiatru we włosach. Dzięki uważności mamy lepszy kontakt ze swoim ciałem i umysłem. Z ciekawością ale bez oceniana, uważność uczy nas zwracania uwagi na nasze uczucia, myśli i sygnały płynące z ciała tak długo jak one trwają. Jest to wyjątkowo cenne w czasach ciągłego natłoku zadań i myśli. Uważność oprócz bycia obecnym tu i teraz, to również być ciekawym, otwartym i życzliwym dla siebie i innych.

Dzieci tak samo jak dorośli przeżywają różnego rodzaju emocje i stresy, są przeciążone ilością bodźców dookoła a to z pewnością nie sprzyja odpoczynkowi. Zajęcia z uważności metodą Eline Snel zostały wprowadzone niemal do każdej szkoły podstawowej w Holandii i są częścią programu edukacyjnego. My także planujemy aby ten program stał się stałym, codziennym elementem naszego przedszkolnego dnia. Ponieważ bardzo wierzymy, że metoda ta może przynieść wiele dobrego dzieciom, postanowiliśmy wprowadzić trening uważności dla naszych absolwentów i dzieci z poza przedszkola.

Trening uważnośći „Uwaga to działa” jest 8 tygodniowym kursem, przeznaczonym dla dzieci w wieku 4-8 lat i jest wzorowany na treningu MBSR Jona Kabat-Zinna (poparty licznymi badania naukowymi).

Początek zajęć:

Zajęcia będą odbywać się u nas w przedszkolu przez 8 tygodni , w soboty w godzinach 10-10:50, począwszy od 26 października. Liczba miejsc w grupie: 10 osób.

Prowadząca: Aldona Walach, nauczycielka mindfulness Metody Eline Snel © „Uwaga, to działa!”,

Terminy zajęć:

26.10.2019 Zajęcia 1: Zauważanie i koncentracja

09.11.2019 Zajęcia 2: Z głowy do ciała
16.11.2019 Zajęcia 3: Smakowanie, wąchanie, słuchanie, obserwowanie i odczuwanie
23.11.2019 Zajęcia 4: Poczuj emocje
30.11.2019 Zajęcia 5: Akceptacja uczuć
07.12.2019 Zajęcia 6: Świadomy ruch
14.12.2019 Zajęcia 7:Siła wyobraźni
21.12.2019 Zajęcia 8: Fajnie jest być miłym

Łączny kosz pakietu zajęć z materiałami kosztuje 800zł, dla naszych absolwentów 700zł i obejmuje:

– 1 konsultację z rodzicem dotyczącą uczestnictwa dziecka w treningu (ok.20 min)
– 1 konsultację z dzieckiem dotyczącą uczestnictwa w treningu (ok.20 min)
– 8 tematycznych grupowych sesji treningowych, 50 min (raz w tygodniu- sobota)
– 8 mailowych informacji dla rodziców o tematyce zajęć w każdym tygodniu
– 1 książkę Eline Snel „Uważność i spokój żabki” z CD
– materiały pomocnicze
– 1 dyplom ukończenia treningu

Jakie korzyści daje trening uważności dzieciom?

Skuteczność praktyki uważności została potwierdzona w wielu badaniach naukowych. Wykazano jej pozytywny wpływ na funkcjonowanie mózgu, a w szczególności na obszary związane ze stresem, emocjami, agresją i funkcjami wykonawczymi.

– podwyższona zdolność do koncentracji uwagi
– zwiększona samoświadomość własnego ciała i umysłu
– zwiększone poczucie własnej wartości
– wzrost zdolności radzenia sobie z emocjami, bólem i napięciem
– wzrost zdolności relaksowania umysłu i ciała
– lepsze radzenie sobie z trudnymi myślami
– łatwiejsze zasypianie
– rozwój życzliwości wobec siebie i innych

Po zgłoszeniu chęci uczestnictwa zostaną podane dostępne terminy konsultacji:

• dla rodzica (ok. 20 min), podczas której będzi możliwość porozmawiania o tym czego Państwo oczekują i z przyjemnością opowiem na wszelkie pytania

• dla dziecka (ok. 20 min) – czas, aby dziecko miało możliwość zapoznać się ze mną i żabką Fredem, oraz żeby powiedziało czego chciałoby się nauczyc podczas zajęć

Zgłoszenia oraz pytania proszę kierować na maila: przedszkoleswiatdziecka@onet.pl lub telefonicznie 608 768 282

Z początkiem października zaczynamy zbierac zgłoszenia. Zapraszam serdecznie

Teatralne soboty dla dzieci!

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo oraz Teatr “Tup Tup” zapraszają na cykl przedstawień teatralnych dla dzieci!

Przedstawienia dedykowane są dzieciom w wieku od 3 do 6 lat, ale zapraszamy również stasze rodzeństwo lub przyjaciół!

WSTĘP WOLNY. Wszystkie przedstawienia zaczynają się o 16:00.

Przedstawienia w wypożyczalni nr 29, ul. Konarskiego 6:
9 listopada, “Ojciec wie najlepiej”
14 grudnia, “Gdzie jest mikołaj?”

Przedstawienia w wypożyczalni nr 114, ul. Powstańców Śląskich 17:
16 listopada, “Świat cyrku”
7 grudnia, “Pan Abrakadabra w Filharmonii”

Przedstawienia są darmowe. Zapraszamy!

Bożonarodzeniowe Warsztaty Florystyczne

Każdego roku, przed świętami, Urząd Dzielnicy Bielany organizuje #warsztatyflorystyczne. I tym razem nie zabraknie atrakcji i w obecnym okresie. Jedno z takich spotkań odbędzie się w Mediateka Start-Meta przy ul. Szegedyńskiej 13a (#WarszawaBielany).
Pod okiem zawodowych florystek 1️⃣6️⃣ listopada (sobota) od godz. 10.00 przygowywać będziemy świąteczne ozdoby-stroiki. Tym razem mają to być wianek i mała choinka.
Impreza jest rodzinna – dla chętnych udostępniamy 10 rodzinnych stanowisk (stołów).
Z uwagi na wymogi bezpieczeństwa (praca z gorącym klejem), w zajęciach wraz z ich opiekunami mogą uczestniczyć dzieci od 10 roku życia.
Zapisy prowadzi sekretariat Mediateki pod nr. ☎️ 22 29144 61.
Chętnych jak zwykle nie brakuje ale jest i lista rezerwowa…
Zapraszamy…⭐️✨?.
#MediatekaStartMeta,
Biblioteka Publiczna im. St. Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy,
Urząd Dzielnicy Bielany

Warsztaty kulinarne dla dzieci- kuchnia molekularna

“Sweet Science” to cykl warsztatów, w których łączymy sztukę kulinarną i naukę. Wyostrzamy węch, smak i dotyk, aby stworzyć artystyczne desery kuchni molekularnej, a wnikliwym okiem naukowca przyglądamy się produktom, z których korzystamy.

Prowadzone w formie atrakcyjnych, multimedialnych warsztatów zajęcia staną się okazją do poznania struktury i właściwości substancji, których połączenie pozwala tworzyć bajecznie kolorowe, niecodzienne desery, podobne do tych serwowanych w najmodniejszych restauracjach kuchni molekularnej.

Angażujące eksperymenty z pogranicza chemii i fizyki, w połączeniu ze sztuką kreacji własnych, wyjątkowych deserów to doskonała zabawa i przeżycie poznawcze.

Art&Lab “Sweet Science” to cykl warsztatów, w których łączymy sztukę kulinarną i naukę – tworzymy artystyczne desery kuchni molekularnej oraz wnikliwym okiem naukowca przyglądamy się produktom, z których korzystamy – poznajemy ich strukturę i właściwości.

W menu: słodki kawior, owocowe spaghetti, dymiące koktajle – to tylko niektóre z wyjątkowych deserów jakie przygotujemy podczas warsztatów SWEET SCIENCE.

Teatr zapewnia wszystkie materiały do przeprowadzenia warsztatów.

Wiek uczestników: 7+, młodsze dzieci uczestniczą w warsztatach pod opieką osoby dorosłej.

Czas trwania: 90 min.

Sobotnie zajęcia dla dzieci w Parku Żeromskiego

Zapraszamy dzieci w wieku 3-9 lat na nasze cotygodniowe sobotnie zajęcia ogólnorozwojowe w Parku Żeromskiego!

Uczestników treningów dzielimy na 4 grupy:

? GRUPA MINI (rocznik 2016), zajęcia w godzinach 10:00-11:15

<(“) GRUPA ŚNIEŻYNEK (roczniki 2015-2014), zajęcia w godzinach 10:00-11:30

? GRUPA JUNIORÓW (roczniki 2013-2011), zajęcia w godzinach 10:00-11:30

? GRUPA JUNIORÓW STARSZYCH (rocznik 2010 i starsi)
o ile zbierze się min. 5 os., zajęcia w godzinach 10:00-11:30

♥ Dla debiutantów: pierwszy trening za darmo! ♥

Narciarstwo ? i góry kochamy miłością totalną i to właśnie pod sezon narciarski chcemy zbudować kondycję. Ale poprzez nasze treningi chcemy pokazać dzieciom możliwie jak najwięcej sportowych zajawek, wszechstronnie ich rozwinąć (fizycznie i społecznie) i pokazać jaki świat (w tym świat sportu) jest różnorodny i piękny!

⚽ SPORT TO ZABAWA, CIESZMY SIĘ NIM!
⛳ SPORT MA TYSIĄCE ODMIAN!
? ODKRYWAJMY JE, A PRZY OKAZJI SWOJE TALENTY!

To właśnie myśl przewodnia, która towarzyszyła nam tworząc program cotygodniowych zajęć dla dzieci. Dlatego podczas naszych treningów będziemy biegać, pokonywać tory przeszkód, ćwiczyć równowagę i koordynację, tarzać się w trawie i śniegu, jeździć na łyżwach i na rowerach ?, poznawać tajniki sztuk walki ?? i samoobrony, a nawet szermierki! Słowem – będziemy próbować przeróżnych aktywności i genialnie dobrze się bawić!

Zajęcia prowadzą nasi zaufani, Snowflake’owi trenerzy (instruktorzy rekreacji ruchowej z doświadczeniem w pracy z dziećmi) oraz gościnnie “trenerzy specjalni”, czyli eksperci od danej dyscypliny.

?? Zajęcia odbywają się najczęściej w Parku im. Stefana Żeromskiego na Żoliborzu. Tradycyjne miejsce naszej zbiórki to Prochownia Żoliborz o godz. 10:00

Kiedy jesienno-zimowa aura czy smog uniemożliwią nam treningi na zewnątrz, wówczas będziemy przenosić się do sali gimnastycznej pobliskiej szkoły lub odbywać zajęcia na innych obiektach sportowych (np. na lodowisku). O tematyce konkretnych treningów, dokładnych lokalizacjach i ew. zapotrzebowaniu sprzętowym (łyżwy, rowery, etc.) będziemy informować Was w cotygodniowym newsletterze treningowym :)

? Koszt zajęć:
1/ Pierwsze zajęcia za darmo
2/ Drugie i każde kolejne zajęcia: 50 zł

Jeśli Wam się spodoba, to możecie wykupić karnet roczny lub pakiet na kilka treningów do wykorzystania w dowolnym terminie w sezonie 2019/2020 (ceny nie obejmują wejść na obiekty sportowe i dojazdu).

3/ Pakiet 5 zajęć: 240 zł
4/ Pakiet 10 zajęć: 450 zł
5/ Opłata za cały sezon 2019/2020: 1160 zł (płatne do 20.09.2019 r.)

Płatności przyjmujemy wyłącznie przelewem na poniższe dane:
Jan Sołtys
ul. Włodarzewska 57c m. 15 02-384 Warszawa
Numer konta PLN: [mBank] 58 1140 2004 0000 3102 7415 3862
Tytuł: Treningi w Warszawie [imię i nazwisko dziecka]

? KAŻDORAZOWE ZGŁOSZENIE DZIECKA NA TRENING:
mailowo w odpowiedzi na naszego cotygodniowego (środowego) newslettera. Na zgłoszenia czekamy do czwartku wieczorem przed zbliżającym się treningiem.

⚡⚡ Jedynym warunkiem przyjęcia na zajęcia jest wcześniejsze potwierdzenie swojej obecności w danej grupie i opłacenie treningu do czwartku wieczorem poprzedzającego trening ⚡⚡

Kartonowe rakiety – warsztaty plastyczne dla dzieci

Wybierz się razem z nami w kosmiczną podróż, która zaczyna się w Pardon, To Tu! Tym razem wraz z Kropka w kropkę chcemy zachęcić Was do eksploracji przestrzeni pozaziemskiej…z naszymi kosmicznymi rakietami z kartonu jest to możliwe! ;) Podczas warsztatów pomożemy małym odkrywcom stworzyć własny statek rakietowy zmierzający prosto do następnej galaktyki.

➳ Sobota, 16.11.2019 – g. 12:00-15:00
➳ Wstęp wolny
➳ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

Projekt Kropka w Kropkę powstał z chęci podzielenia się kreatywnym podejściem do otaczającego nas świata z najmłodszymi odkrywcami, a także z wiary, że razem możemy zdziałać więcej! Nasze warsztaty pomogą rozwinąć zdolności manualne waszego malucha, przybliżą mu różne techniki artystyczne i będą przy okazji świetną zabawą:)

Prowadzące: Dorota Pasek i Katarzyna Cecot – absolwentki Akademii Sztuk Pięknych oraz Studium Pedagogicznego w Warszawie. W 2012 r. stworzyły autorski projekt warsztatów dla dzieci pod nazwą Kropka w kropkę.

Wstęp bezpłatny, bez zapisów!

Warsztaty podróżniczo-kulinarne

Warsztaty dla dzieci budujące samodzielność i ciekawość świata, odkrywania tradycji i ciekawostek z codziennego życia w innych krajach oraz przygotowywania i historii potraw.

PODCZAS WARSZTATÓW:
– wyruszamy w podróż po mapie, poznajemy ciekawe tradycje i historie z różnych krajów świata,
– rysujemy, gramy, rozmawiamy
– wspólnie przygotowujemy potrawy, tradycyjne i te, które jemy na co dzień – zawsze z naturalnych składników
– uczymy się jak być samodzielnym w kuchni, co możemy, a czego nie
– zaprzyjaźniamy się z kuchnią – jak przygotować posiłek, jak polubić nowe smaki, jak pomagać rodzicom , jak dbać o kuchnię i porządek
– docieramy do kuchni świata – poznajemy ciekawostki i lokalne tradycje na talerzu

Zajęcia raz w tygodniu w soboty dla grup:
3-4-latków, godz. 10:00 – 11:00
5-6-latków, godz. 11:15 – 12:15
7-10-latków, godz. 12:30 – 13:30

Tematy warsztatów przystosowane są odpowiedniej grupy wiekowej.
UWAGA! WE WRZEŚNIU I PAŻDZIERNIKU PROMOCJA CENOWA! 30 zł za zajęcia (1 h), przy płatności za cały miesiąc

Miejsce zajęć: Uchwyceni w kadrze, ul. Gintrowskiego 32
02-697 Warszawa (Mokotów)

Zapisy, informacje i szczegóły:
e.siniarska@gmail.com, tel. 575777916

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!

Calineczka – liryczny spektakl marionetkowy z muzyką na żywo

Na świat przedstawiony w baśni #Andersen. a spojrzymy z dwóch stron: oczyma dojrzałej kobiety i małej dziewczynki. Dźwięki fortepianu w magiczny sposób łączą te dwie postaci, a lalkowa forma przybliży ich historię dzieciom. “#Calineczka” Ani Polarusz to artystyczny eksperyment, w którym przegląda się nasza rzeczywistość.

Reżyseria i adaptacja baśni: Ani Polarusz (Ani-rusz),
Scenografia i marionetki: Fabryka Lalek
Kompozytor i wykonanie muzyki: Patryk Huńkowski (H&P Studio Patryk Huńkowski)
Występuje: Ani Polarusz
Produkcja: Scena Elffów
czas trwanie 50 minut dla widzów w wieku 5+

Spektakl był wielokrotnie nagradzany, ostatnio na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalkowych Interlyalka – 2019 w Użogrodzie. Nagroda w kategorii “Najlepsza aktorka” dla Ani Polarusz.

Weź rakietkę do ręki i graj!

We współpracy z Atrium Reduta, Polski Związek Tenisa Stołowego przygotował strefę tenisa stołowego. Będzie można w niej zobaczyć pokazy oraz wziąć udział w mini-turniejach. Doświadczeni zawodnicy podzielą się z uczestnikami wiedzą na temat techniki gry. Nie zabraknie też prelekcji oraz zabaw, które będą prowadzone przez animatora. W trakcie aktywności będzie też można poznać maskotkę przyszłorocznych Mistrzostw Europy, które we wrześniu 2020 roku na Torwarze zorganizuje Polski Związek Tenisa Stołowego.

??????????????????????

W specjalnie przygotowanej strefie tenisa stołowego, w dniach 26 października, 9 listopada, 16 listopada oraz 23 listopada będziemy prezentować najwspanialszą dyscyplinę sportu na świecie. Poprzez te pokazy chcemy zachęcić ludzi do aktywności ruchowej, do uprawiania tenisa stołowego i do kibicowania. Będzie można się dowiedzieć różnych ciekawostek na temat tego sportu, także jego strony technicznej. Przewidzieliśmy także konkursy, w których uczestnicy będą mogli wygrać gadżety. Dla odważnych i zaangażowanych są przewidziane nagrody w formie sprzętu sportowego.

??????????????????????

Tenis stołowy – dyscyplina, która na poziomie podstawowym nie wymaga wielkich umiejętności jest jednym z najpopularniejszych sportów na świecie. Jego prostota oraz łatwość dostępu dają możliwość gry czysto amatorskiej. Tenis stołowy ma wyjątkowo niewielkie wymagania – zarówno sprzętowe, jak i dotyczące kondycji fizycznej zawodnika. Ten sport amatorsko lub zawodowo uprawia na całym świecie około 220 mln ludzi.

??????????????????????

Zapraszam serdecznie do odwiedzenia naszej strefy. Przyjdźcie z rodzinami, z sąsiadami, ze znajomymi. Znajdziecie tu fajną atmosferę, a jednocześnie będziecie mieli okazję do aktywnego i wspólnego spędzenia czasu. Czekamy na Was w godzinach 12.00 – 18.00 przy kafeterii Starbucks. Nie trzeba się wcześniej nigdzie zapisywać. Wystarczy przyjść i dobrze się bawić.

Coś z niczego – hotel dla samochodzików lub małych ludzików

Kultura i Natura to nowy cykl edukacji ekologicznej przygotowany we współpracy z Urząd Dzielnicy Bielany i Fundacja Life Change

Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany oraz Filia Bielańskiego Ośrodka Kultury zapraszają:

Warsztaty dla dzieci 6-8 lat “Coś z niczego – hotel dla samochodzików lub małych ludzików. Warsztaty upcyclingowe”

⏱ Czas warsztatu: ok. 120 min

? krótka dyskusja z dziećmi na temat śmieci i ich ilości, które generujemy codziennie. Dzieci razem z prowadzącą będą zastanawiać się skąd śmieci się biorą i co z nimi dzieje się później.

? Druga część warsztatu będzie poświęcona nadaniu drugiego życia “śmieciom” – rolkom po papierze toaletowym. Dzieci będą sklejały i malowały farbami plakatowymi hotel dla małych samochodzików lub ludzików/lalek. ???????‍♀?‍♂?‍?

Prowadząca: Ewa Solarz z Fundacja Dobry Rozwój

wstęp wolny, zapisy: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/17891
Prosimy o wzięcie swoich tekturowych rolek :-)

Warszawskie podróże z legendą

16 listopada 2019 (sobota)
godz. 12.00
wstęp wolny

„Warszawskie podróże z legendą” – baśnie z muzyką na żywo. Spektakl Teatru „Itakzagramy” w ramach projektu Fundacji „Szafa Kultury” „Warszawa znana i nieznana – legendy i improwizacje”. Projekt został dofinansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy. Po spektaklu odbędzie się krótka pogadanka z widzami.

Mali przyjaciele książek

Księgarnia Świat Książki wraz z Galerią Północną serdecznie zapraszają na cykl warsztatów pt. Mali Przyjaciele Książek! Gwarantujemy świetną zabawę dla dużych i małych czytelników!

Przygotowaliśmy dla Was następujące tematy warsztatów:

16.11.2019 – „Zostanę architektką” – do dziewczynek świat należy, ale chłopaków też zapraszamy;

23.11.2019 – Spotkanie z Małgorzatą Zdziechowską – wyprawa do dżungli i nie tylko;

30.11.2019 – „Kicia Kocia gotuje” – warsztaty kulinarno-artystyczne z Kicią Kocią;

07.12.2019 – Mikołajki z Basią;

14.12.2019 – W warsztacie u Świętego Mikołaja.

niedziela, 17 listopada

Poranek Teatralny MOK: Baśń o leciutkiej królewnie.

Poranek Teatralny dla dzieci
17 /Niedziela/ godz. 10:30 i 12:15
„Baśń o leciutkiej królewnie” – w wykonaniu Teatru Itakzagramy
Miejsce: Sala Widowiskowa CDK

Opis: Dawno, dawno temu żyła sobie śliczna królewna Lena Aeria Softella Lekkosława, na którą jej zła ciotka będąca czarownicą rzuciła czar. Za jego sprawą mała królewna straciła swoją wagę i całe dnie unosiła się w powietrzu niczym balonik.
Jak na złość czarownicy, królewnie ten stan rzeczy bardzo się jednak spodobał. Zamiast się smucić i narzekać, ona całe dnie śmiała się radośnie i nigdy, przenigdy nie płakała, czym działała złej ciotce na nerwy… Rosła zdrowa i szczęśliwa i wszyscy poddani ją kochali, choć jej królewscy rodzice bardzo się martwili tym, że mała Lena jest samolubnym lekkoduchem…
Jak skończy się cała historia? Czy złej czarownicy uda się zemścić na swojej małej bratanicy? Czy ktoś zdejmie z Leny złe zaklęcie i co może odmienić lekkomyślne serce? Jeśli chcecie się tego dowiedzieć, koniecznie obejrzyjcie „Baśń o leciutkiej królewnie”, na podstawie baśni George’a MacDonalda. To historia, która Was rozbawi, wzruszy i zachwyci, a piękna muzyka autorstwa Wojciecha Żmudy na długo zapadnie Wam w pamięć.

Spektakl dla dzieci od lat 4. Czas trwania: 70 minut.

Bilety w cenie 10 złotych od osoby do nabycia od 4 listopada w godzinach pracy kasy MOK oraz tego samego dnia od godziny 8:00 na naszej stronie – www.mok-kamyk.pl/poranek

Od ucha do ucha niedziela malucha

Każdy z nas ma jakieś niepokoje! Niektórzy boją się duchów, inni – skrzypiących drzwi, jeszcze innych przerażają węże albo nieznane piosenki. Spróbujemy to wszystko oswoić muzyką i odczarować strachy przy pomocy różdżki Dźwiękowróżki!

Na scenie pojawią się tajemniczo brzmiący fagot i niesamowita wiolonczela.

Koncert gordonowski.

W listopadzie odbędą się dwa: o 10:00 oraz o 11:30.

Dla dzieci 0-6 lat.

powadzenie: Music Syllables

bilet – 10 zł, już w sprzedaży w Domy Kultury Praga, ul. Dąbrowszczaków 2

Warsztaty Lulajkowe w Warszawie

Z przyjemnością spotkamy się z Państwem na festiwalu TAKE PART IN ART w Warszawie, prowadząc wasztaty “Kołysanki, mruczanki, lulajki”.
Szczegóły na: https://www.teatrmalegowidza.pl/pl/aktualnosci
Do zobaczenia!

Niedziela z planszówkami

Gotowi odłączyć się nieco od prądu? W takim razie niedziela z grami planszowymi przypadnie Wam do gustu! ?
Nie od dziś wiadomo, że planszówki rozwijają więzi międzyludzkie, wyobraźnię, logiczne myślenie, a – co najważniejsze – dają solidną dawkę dobrej zabawy! ?

Zapraszamy Was już 17 listopada na Młociny. Właśnie tego dnia nasza Galeria wypełni się planszówkami i licznymi atrakcjami. ? Podczas niedzieli z planszówkami do Waszej dyspozycji oddamy wypożyczalnię gier z najróżniejszymi tytułami. Będziecie mogli wziąć udział w konkursach i turniejach z nagrodami, a także zobaczyć prezentację wydawniczych nowości. O wszystko zatroszczą się doświadczeni animatorzy, którzy zagwarantują Wam świetnie spędzony dzień. ?

Harmonogram:
? 11:00 – Rozpoczęcie Festiwalu Gier
? 12:00 – Turniej w Rzuć na Tacę
? 13:00 – Turniej w Królestwo Królików
? 14:00 – Turniej szachowy
? 15:00 – Turniej w Reykolht
? 16:00 – Turniej w Sprytną Ośmiornicę
? 17:00 – Turniej w Valhallę
? 19:00 – Zakończenie Festiwalu

***
Niedziela z planszówkami to nowy cykl wydarzeń w Galerii Młociny. Każdej z nich przewodzić będzie inny motyw. Dzięki całej liście atrakcji, która będzie czekała tego dnia na odwiedzających, i mali, i duzi znajdą coś dla siebie. ?‍?‍?‍? Możecie zapomnieć o nudnej jesieni! W naszej Galerii każdy jesienny dzień jest pełny zabawy! ?

Dzieci dla klimatu

17 listopada, w niedzielę o godz. 15, razem z podróżnikiem, ekologiem i przyrodnikiem Mikołajem Golachowskim odpowiemy sobie na pytanie: czy można uratować Ziemię? Wyjaśnimy, o co chodzi z tym całym protestem klimatycznym, strajkiem szkolnym Grety Thunberg, śladem węglowym. Czy naprawdę grozi nam katastrofa klimatyczna? Czy można jej zapobiec? Co dzieci mogą zrobić, aby w tym pomóc? Przydatne będą nam w naszych rozważaniach książki na temat zagrożeń, takie jak „Plastik-fantastik” i „Śmieci” od wydawnictwa Babaryba, „Śmieciogród” z Papilonu czy „Uratuj Ziemię” z Bajki.
Podczas warsztatów przyrodniczych zasadzimy cebulki kwiatów, które zakwitną na naszych parapetach na wiosnę. Wykorzystamy ekonawóz przygotowany ze skórek od bananów i zużyte słoiki. Prosimy o przyniesienie niepotrzebnych Państwu słoików lub innych pojemników, którym chcecie dać drugie życie.

Wstęp WOLNY, zajęcia dla dzieci od 7 lat i zainteresowanych tematem dorosłych też. Zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

Mikołaj Golachowski jest doktorem nauk przyrodniczych, podróżnikiem, przyrodnikiem, ekologiem, tłumaczem oraz przewodnikiem turystycznym w rejonach polarnych. Kiedy nie siedzi wśród śniegów i lodów, mieszka w Warszawie. Pisze wówczas o zwierzętach i ochronie przyrody.
Zajęcia w ramach projektu „Sztuka książki. Cykl warsztatów artystycznych dla dzieci”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Cykl pod patronatem medialnym portalu Czas Dzieci.

Labirynt 2.0 / Festiwal Korczak 2019

LABIRYNT 2.0.
Teatr Animacji w Poznaniu

reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak
scenografia: Anna Dziedzic
muzyka, wizualizacje: Wojciech Morawski
konsultacje choreograficzne: Anna Dziedzic, Monika Kiwak
obsada: Julianna Dorosz, Igor Fijałkowski, Marcel Górnicki
„LABirynt 2.0” zaprasza niemowlęta, nawet te kilkumiesięczne oraz bliskich im dorosłych, do niezwykłego, teatralnego doświadczania świata. „LABirynt 2.0” to monochromatyczna, interaktywna instalacja dla dzieci do trzeciego roku życia, która łączy w sobie teatr formy, taniec współczesny, architekturę tekstylną, nowe media i świetną zabawę. To kreatywna podróż, pełna intrygujących gestów, form i dźwięków, podczas której dzieci razem z artystami będą kreatorami, aktywnie przetwarzającymi zastaną rzeczywistość. Przewodnikami po tym świecie jest troje aktorów – Julianna Dorosz, Igor Fijałkowski i Marcel Górnicki, którzy zapraszają dzieci i dorosłych do kreatywnego współdziałania oraz pogłębiania relacji. „LABirynt 2.0” pełen jest doświadczeń zmysłowych, porusza ciałem, umysłem i wyobraźnią. „LABirynt 2.0” to instalacja będąca połączeniem wieloletniej pracy jej twórców w obszarze teatru dla dzieci najnajmłodszych, z zupełnie nowatorską pracą nad ciałem i formą w kontekście działań z niemowlętami.

17 listopada (niedziela), godz. 12 i 16
czas trwania: 40 min. minut
dla dzieci od 0 do 3 roku życia i bliskim ich osób
cena biletu: 50zł (dla dziecka i opiekuna)
Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie

Zabawa andrzejkowa dla dzieci

17 listopada – niedziela – godz. 16:00
Filia Bronisze Domu Kultury Uśmiech,
ul. Przyparkowa 15, Bronisze

Zapraszamy na zabawę andrzejkową dla dzieci
wybory „Andrzeja i Katarzynki”.
Imprezę poprowadzą aktorzy z Teatru pod Orzełkiem.
Wstęp wolny!

Prawdziwy Przyjaciel | Spektakl dla dzieci

Spektakl na podstawie baśni O.Wilde’a. Jest to prosta historia, która porusza tak ważny temat, jakim jest przyjaźń i relacja z drugim człowiekiem. Widzowie poznają opowiadanie o poczciwym Janku oraz o młynarzu Hugonie. Młody Janek ma dobre serce. Dzieli się ze swoim przyjacielem Hugonem wszystkim, co posiada. Młynarz
korzysta ze szczodrości chłopca oraz wykorzystuje jego dobroć dla własnych celów.
Jest to pouczająca przypowieść, która mówi o przyjaźni i o dobroci. Aktorzy w spektaklu nie tylko opowiadają tępięknąhistorię, ale również rozmawiają z dziećmi o pojęciu prawdziwej przyjaźni. Oprócz refleksji i wzruszeń, spektakl niesie ze sobą humor i uśmiech.

Czas trwania spektaklu: 45 minut

Spektakl odpowiedni dla dzieci w wieku 5 – 12 lat
Reżyseria: Aleksandra Ziółkowska,
Opieka artystyczna: Tomasz Zadróżny
Scenografia, kostiumy: Anna Rudzińska

Występują: Aleksandra Ziółkowska, Piotr Basiel, Jeremi Pedowicz

Niedziela, 17 listopada
godzina 17.00
TEATR BAZA
ul. Podchorążych 39

WSTĘP WOLNY
Rezerwacja miejsc pod: biuro@teatrbaza.pl

Zapraszamy!
Projekt współfinansowany z Budżetu Partycypacyjnego m.st. Warszawy

Teatralna 13: spektakl dla dzieci “Księżniczka Rosa i Klimek”

Drodzy! Powracamy do cyklu spektakli rodzinnych TEATRALNA 13!

Na najbliższej odsłonie zaprezentujemy baśniową opowieść Teatru Katarynka o dwójce przyjaciół – księżniczce Rosie i Klimku, którzy zmierzą się w beztroskim świecie z przebiegłym i podstępnym czarodziejem Zoltanem. Dzieci poznają kolory podczas magicznego malowania obrazu. Spotykają, na pozór bezradną staruszkę, która okazuje się bardzo przebojową i wrażliwą osobą. Kobieta pomaga w ocaleniu krainy przed utratą kolorów oraz uczy dzieci kultury osobistej. Przedstawienie jest połączeniem pięknej oprawy muzycznej, tańca, śpiewu, wzruszających sytuacji, ale przede wszystkim wciągającej fabuły z morałem.

Spektakl zawiera wątki edukacyjne. Pokazujemy dzieciom jak ważni są dziadkowie, uczymy kultury i szacunku do starszych. Widzowie zapamiętają by się nigdy nie poddawać i że wspólnymi siłami można zdziałać więcej oraz że dobro zawsze zwycięża.

Spektakl jest interaktywny. Dzieci razem z aktorami śpiewają w czasie malowania magicznego obrazu, razem z księżniczką tańczą taniec radości, biorą udział w piosence finałowej.

Scenariusz i reżyseria: Jakub Czachor
Muzyka: Paweł Penksa, Jakub Czachor

Cena biletu: 9 zł / obowiązują zniżki KDR i KS
dostępne w kasie MDK lub na biletyna.pl

Muzyczna ciekawość świata / Koncert edukacyjny

Zapraszamy na koncert edukacyjny połączony z warsztatami już 17.11 o godz. 12.30

Świat nie zawsze wyglądał i brzmiał tak, jak dzisiaj. Za pomocą Muzycznego Wehikułu Czasu, przeniesiemy się do epoki Baroku.

Zobaczymy, jak wtedy się ubierano, poznamy zwyczaje ludzi XVII wieku, a przede wszystkim usłyszymy muzykę napisaną 400 lat temu. Utwory A. Vivaldiego i J.S. Bacha odkryją przed nami bogactwo tamtej epoki. Czy w XVII wieku grano na takich samych instrumentach? Jak można wyśledzić uciekający temat muzyczny w fudze? Czy można dziś odczytać muzyczne przesłanie kompozytorów sprzed czterech wieków?

Poprzez doświadczenie podróży w czasie i wysłuchanie granej na żywo muzyki, nawet zupełnie nieduży uczestnik warsztatów będzie odtąd kojarzył epokę Baroku z ozdobną muzyką i strojami. Przymierzenie barokowej peruki będzie okazją do zrobienia kilku
pamiątkowych zdjęć.

Dla widzów od 3 lat.

Bezpłatne wejściówki do odbioru od 4.11 w sekretariacie BOK i on-line na stronie www.bok-bielany.eu

Bezpłatne warsztaty plastyczne dla rodzin

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku lat 6-11 na cykl bezpłatnych warsztatów plastycznych o tematyce historycznej! ??

W najbliższą niedzielę dzieci usłyszą opowieści o tym, w jaki sposób pasażerowie statku spędzali swój wolny czas. Basen, koszykówka czy leżakowanie na pokładzie słonecznym to tylko część propozycji z jakich można było wówczas skorzystać!

W części plastycznej spotkania uczestnicy pod czujnym okiem animatorki wykonają repliki koła ratunkowego z „Batorego” na podstawie słynnego koła z pokładu słonecznego.
???

W trakcie zajęć, każde dziecko otrzyma ? książeczkę żeglarską, w której będzie mógł zbierać stempelki za udział w kolejnych spotkaniach. Podczas ostatnich warsztatów wręczymy natomiast?dyplomy ukończenia tej jedynej w swoim rodzaju akademii morskiej.

Gwarantujemy świetną zabawę i dobrze spędzony czas! ?

Sensoplastyka ® – rodzinna sala zabaw dla dzieci 0-10 lat

Zapraszamy serdecznie do naszej rodzinnej, weekendowej sali zabaw – Sensoplastyka ® w wybrane niedziele w godzinach 10-14.
– 15 i 22 września
– 13 i 20 października
– 17 listopada
– 1, 8 i 15 grudnia

Koszt wejścia na salę:
– 45zł (dziecko + opiekun; dwoje opiekunów – 55zł),
– rodzeństwo – 70zł (2 dzieci + dwoje opiekunów); przy każdym kolejnym dziecku zniżka 20zł

Czas zabawy zależy wyłącznie od Waszych dzieci ;)
Do każdego wejścia kawa/herbata w cenie!

Przychodźcie całymi rodzinami! Będzie kolorowo, smacznie i wesoło ;)
Koniecznie zabierzcie ze sobą ubranie na przebranie (najlepiej takie, którego nie będzie Wam szkoda;) dla Was i dzieci, bo będziemy się naprawdę brudzić :) Sugerujemy też klapki i mały ręcznik, bo może się przydać.

Parking mamy, ale tylko dla wózków ;)

Potwierdźcie proszę swoją obecność mailowo na miedzymamami.mokotow@gmail.com w odpowiedzi wyślemy Wam informacje na temat płatności,

Do zobaczenia!!!

Photo by Folk Pen

Filmowe Czytanki | Król Lew, a po seansie mnóstwo zabawy

Kino Atlantic, Disney Polska oraz Wydawnictwo Nasza Księgarnia zapraszają 17 listopada (niedziela) godz. 11.00

na Filmowe Czytanki!
W planach projekcja filmu pt. KRÓL LEW
oraz
prezentacja książki pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”
a także animacje prowadzone przez animatorów z Mysie Harce

Fragmenty książki przeczyta aktorka Julia Konarska

Bilety dla wszystkich w cenie 16,00 zł.

Bilety: https://bit.ly/2ppmbX9

Leniwa niedziela z czarnym kotem

LENIWA NIEDZIELA Z…
W dwie ostatnie niedziele listopada o godz. 11.00 zachęcamy najmłodszych do wzięcia udziału w zajęciach przeznaczonych specjalnie dla nich. „Leniwa niedziela z…” to cykl spotkań z fotografią, grafiką, architekturą, literaturą, komiksem, sztuką, muzyką, podróżą, a także książką i filmem z czasów dzieciństwa rodziców naszych uczestników.

Wstęp wolny po rejestracji: 22 629 60 78, rejestracjafw@1944.pl

Spotkania dla dzieci w wieku 3–12 lat

17.11
niedziela
godz. 11.00

…Z CZARNYM KOTEM
Na niedzielę 17 listopada przypada Dzień Czarnego Kota, a zatem podczas zajęć, które poprowadzi kolektyw Sowaliska, przyjrzymy się zagadkowej postaci tego zwierzęcia. Czy wiecie, że w różnych częściach świata przesądy związane z kotami o czarnym umaszczeniu są rozmaite? Co oznacza biały włos u czarnego kota? Co się stanie, kiedy czarny kot kichnie? W czym może pomóc czarny kot zamknięty na chwilę w koszyku? Poznamy moc ciekawostek, a także stworzymy własne pamiątkowe kociska.

Warsztaty zdobienia pierniczków dla hospicjum “Promyczek” w PMDK

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wesprzeć Fundację Domowe Hospicjum Dziecięce “Promyczek” na przedświąteczne warsztaty zdobienia pierników, które poprowadzą przeszkoleni wolontariusze. Pierniczki będą rozprowadzane jako cegiełki na rzecz hospicjum.
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci i młodzieży od 3 klasy szkoły podstawowej oraz dorosłych.
Więcej o całej akcji i o tym, kto już do niej dołączył, można przeczytać na profilu Piernikowanie Świąteczne Pomaganie.
UWAGA – należy odebrać bezpłatną wejściówkę w PMDK, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Wejściówki dostępne będą w godzinach pracy sekretariatu od 5 listopada (pon., śr., pt. 8.00 – 16.00; wt., czw. 10.00 – 18.00). Można umówić się telefonicznie na odbiór wejściówki w innych godzinach.
“Piernikowanie” to pomaganie, które nic nie kosztuje, uczy i jest okazją do miłego spędzenia czasu. Dołączcie do nas!

Przedstawienie dla dzieci “Pan Malutki”

Zapraszamy na spektakl dla dzieci w wieku przedszkolnym.

“Pan Malutki”
Mały Tomek, który marzy o tym żeby szybko urosnąć, przenosi się w swoim śnie do niezwykłego miasteczka. Jest tam sklep, gdzie można kupić czarodziejskie ciasteczko, która sprawi, że po jego zjedzeniu stanie się wreszcie dorosły…

Wstęp: 10 zł
Bilety do nabycia 30 minut przed spektaklem.
Nie prowadzimy rezerwacji biletów.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Najlepsze seriale Netflix

zaburzenia integracji sensorycznej

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków - TOP 10

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil - Dziecięca Mapa Świata

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments