Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (18-19 lipca)

Najbliższy weekend zapowiada się pod względem pogodowym bardzo dobrze. Umiarkowana temperatura i słońce to idealni kompani weekendowych wypadów i aktywności poza domem. A tych ostatnich zdecydowanie nie brakuje. Weekendowa Zajawka wypełniona jest po brzegi propozycjami na rodzinny czas.

Spis treści:

sobota, 18 lipca

Strefa kreatywna dla dzieci Triki Tashka w Koneserze [Praga]

Warsztaty kreatywne, czytanie bajek, performanse, zabawy – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Tashkę w strefie dla dzieci na placu Konesera. Oprócz strefy zewnętrznej zapraszamy do przepięknej warsztatowni i kawiarni Tashki przy placu Konesera 3 (budynek Butelkowni) na pyszne lody!

PEŁNY PROGRAM WARSZTATÓW I ZAPISY ZNAJDUJĄ SIĘ TUTAJ: https://trikitashka.pl/warsztaty/

Warsztaty kreatywne, czytanie bajek, performanse, zabawy – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Tashkę w strefie dla dzieci na placu Konesera. Oprócz strefy zewnętrznej zapraszamy do przepięknej warsztatowni i kawiarni Tashki przy placu Konesera 3 (budynek Butelkowni) na pyszne lody!

PEŁNY PROGRAM WARSZTATÓW I ZAPISY ZNAJDUJĄ SIĘ TUTAJ: https://trikitashka.pl/warsztaty/

Sprawdźcie program atrakcji dla dzieci na lipiec:

18 lipca, sobota

• Strefa kreatywna Tashka na placu Konesera: Warsztaty „Trzy skrzynki” warsztat niespodzianka od Tashka 15:00-17:00 bez limitu wieku wstęp wolny bez zapisów

• Triki Tashka: spiżarnia kulturalna teledysk- emisja „Śpiewo świrus” 18:00 bez limitu wieku wstęp wolny bez zapisów

19 lipca, niedziela

• Triki Tashka: Bazgrołaki life printing „workoplecaki z przesłaniem” 13-15:00 wiek 7+ wstęp 50zł zapisy www.trikitashka.pl

• Strefa kreatywna Tashka na placu Konesera: Warsztaty „Trzy skrzynki” warsztat niespodzianka od Tashka 15-17:00 bez limitu wieku wstęp wolny bez zapisów

Strefa ART Domu ze Sztuką w Koneserze [Praga]

Zapraszamy do strefy oraz galerii Dom ze sztuką na całą masę atrakcji! Wystawy, rozmowy i czytanie bajek dla dzieci – przez cały tydzień!

Strefa zewnętrzna Domu ze Sztuką na placu Konesera – tygodniowe wystawy artystów:

Podczas każdego tygodnia artyści będą zachęcać odwiedzających strefę do wspólnego malowania obrazu na przygotowanym specjalnie do tego podobraziu. Każdy odwiedzający będzie mógł namalować fragment obrazu, który na koniec tygodnia artysta dokończy. Obrazy powstałe w ten sposób będą pamiątką wydarzenia LATO KONESERA 2020 i wystawione na mini wystawie w Strefie Zewnętrznej Domu Ze Sztuką w dniach 30-31 sierpnia.

W każdym tygodniu artyści będą malować i tworzyć na żywo, sprzedawać swoje dzieła, w tym niektórzy rysować karykatury lub portrety na życzenie odwiedzających.


• 19-25 lipca (godz. 12-20) – Grażyna Smalej i Barbara Wroniszewska
• 26 lipca – 1 sierpnia (godz. 12-20) – Hanna Karasińska i Bogusław Piasecki
• 2-8 sierpnia (godz. 12-20) – Katarzyna Czajka, Marta Czajka-Trzeciakowska, Paweł Zakrzewski i Agata Czernikiewicz
• 9-15 sierpnia (godz.12-20)- Iwona Ostrowska i Bogusław Lustyk
• 16-22 sierpnia (godz. 12-20)- Anna Lenkiewicz i Bernardetta Stępień
• 23-29 sierpnia (godz. 12-20)- malarz gruziński
• 30-31 sierpnia (godz. 12-20) – wystawa 8 obrazów wspólnie namalowanych przez odwiedzających

Galeria Dom Ze Sztuką – stała ekspozycja i czytanie bajek dla dzieci

• Codziennie w godzinach 11-20 zapraszamy do zwiedzania stałej ekspozycji obrazów artystów, którzy przekazali swoje dzieła na cel charytatywny.

• W każdą środę od 14:00 – GOŚKA GÓRSKA CZYTA DZIECIOM (bajeczki, książeczki, opowiadania – dzieci wybierają spośród proponowanych pozycji)

W trakcie wystaw będzie stała ozdobna puszka przeznaczona na datki zbierane w ramach zgłoszonej zbiórki publicznej na remont i wyposażenie Domu Pomocy Pierwszego Miesiąca dla osób w trudnej sytuacji życiowej, by zapobiegać ich bezdomności.

Wstęp wolny, zapraszamy!

? Planujecie przyjechać samochodem? To nie problem! Zostawicie go na naszym parkingu podziemnym! (Wjazd od ul. Białostockiej) Pierwsza godzina gratis!

Warszawa w Pigułce – cykliczne wycieczki Ogórkiem [Śródmieście]

Zespół Ogórkiem po Warszawie zaprasza na wycieczkę Warszawa w Pigułce. Tak, tak – mamy świadomość, że słowo „pigułka” nie kojarzy się najlepiej. Z drugiej strony pewnie są i tacy, którzy na to hasło wpadną w stan błogiej ekstazy. Wiadomo, wszystko zależy od osobistych doświadczeń i przeżyć.

Jak my definiujemy to słowo? Dla nas pigułka to skondensowana formuła, esencja, maksimum zabawy i pozytywnych doświadczeń dla ludzi, którzy nie dysponują zbyt dużą ilością czasu, a chcieliby poznać Warszawę, poczuć jej klimat, zrozumieć ją. Nie od dziś przecież wiadomo, że małe jest piękne i nie liczy się ilość tylko jakość.

Jeśli chcecie dowiedzieć się skąd bierze się fenomen tego miejsca a nie macie zbyt wiele czasu, wybierzcie się z nami w podróż po stolicy na pokładzie legendarnego autobusu marki Jelcz „Ogórek”. Nasz kochający swoje miasto przewodnik, wciągnie Was w wir fascynującej zabawy z Warszawą w tle. Ta wycieczka to nie tylko przejażdżka pięknie odrestaurowanym pojazdem z minionej epoki. To przede wszystkim cała masa ciekawostek, anegdot, biografii składających się na niesamowitą historię niezwyciężonego miasta.

Dzięki nam dowiecie się:
• której godzinie i dlaczego grany jest warszawski hejnał,
• czy kolumna Zygmunta stała kiedyś w fontannie,
• pozostałością jakiego budynku jest Grób Nieznanego Żołnierza,
• które obiekty w stolicy były przesuwane,
• kto do Pałacu Kultury i Nauki nie wpuścił Bieruta,
• od jakiej łazienki wzięły nazwę Łazienki Królewskie,
• co chodzi z krzyżami na pl. Trzech Krzyży,
• którą konstytucję mieli na myśli twórcy placu Konstytucji i na cześć którego marszałka nazwę wzięła ulica Marszałkowska,
• dlaczego Mariensztat oznacza Miasto Marii i o którą Marię tu chodzi,
• w końcu dlaczego Praga nazywa się Pragą i co ma Praga czeska do naszej, o ile w ogóle coś ma
To oczywiście tylko część atrakcji, bo nasz przewodnik o swoim mieście potrafią mówić godzinami i robi to w sposób zajmujący i szalenie ciekawy. Jeśli chcecie się o tym przekonać, nie czekajcie dłużej i wybierzcie się z nami w podróż, której długo nie zapomnicie. Już niejeden z naszych gości przekonał się, że to co sądzimy o danym miejscu przede wszystkim zależy od tego kto i w jaki sposób nam to miejsce pokaże.

Wycieczki odbywają się w każdą sobotę o godzinie 15:00. Startujemy z placu Defilad. Nasz „Ogórek” będzie na Was czekał przed głównym wejściem do Pałacu Kultury i Nauki od strony ulicy Marszałkowskiej. Prosimy o przybycie najpóźniej na 15 minut przed odjazdem.

„Podróże z eksperymentem” – Ameryka Południowa [Gocław]

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 4-10 lat na warsztaty podróżnicze, które przybliżą im kulturę Ameryki Południowej.?☀️
Podczas zajęć uczestnicy:
?odbędą podróż do zielonej dżungli amazońskiej,
?poznają życie historycznych Inków i rdzennych mieszkańców tego niezwykłego kontynentu,
?dowiedzą się, „po co” światu lamy?,
?posłuchają o „cudach”, które dzieją się na gorrrącym równiku,
?poznają owoce krzewu kawowego…

…i wiele innych…?

Będzie to niezwykle interaktywna podróż❗️

Dodatkowo uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć i uczestniczyć w „magicznych” chemicznych eksperymentach, bo gdzie jak gdzie, ale w Ameryce Południowej „magii” jest pełno?

?Cena: 55 zł,
⏳Czas trwania: 60 minut,
?Wiek uczestników: 4-10 lat,
?Termin: 18 lipca, godzina 14.00,
?Miejsce: Kluboksięgarnia Tęczowa Sowa, ul. Meissnera 1/3 lok.312.

Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy – liczba miejsc ograniczona.✍️
Zapisy:
mailowo (biuro@teczowasowa.com.pl),
telefonicznie (784 305 547).

Z uwagi na małą liczbę miejsc, ostateczna rezerwacja miejsca następuje po uiszczeniu przedpłaty.
Konto do wpłat:
Frasunek. com Przemysław Frasunek
26 1140 2004 0000 3102 4947 7056

Serdecznie zapraszamy?

Wystawa pająków w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie [Śródmieście]

? ? Zapraszamy na najbardziej egzotyczną wystawę w Polsce

? Ekspozycja czynna bezterminowo, codziennie od 10:00 do 19:00

?Na wystawie zobaczą Państwo ponad 40 unikalnych i przepięknych żywych okazów pająków i skorpionów z wszystkich zamieszkałych kontynentów, m.in. czarną wdowę (Latrodectus mactans), słynnego z bananów ?wałęsaka brazylijskiego (Phoneutria sp.), największy gatunek pająka na ziemi – ptasznika goliata (Theraphosa blondi), największego skorpiona – (Pandinus imperator – skorpion cesarski) i wiele innych.

?‍?‍?Wystawa jest przystosowana także dla dzieci i grup zorganizowanych.
Ekspozycja pozwoli zgłębić wiedzę o niezwykłych stworzeniach oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, rzadko spotykane w życiu codziennym.

?‍♂ Podczas wystawy jej opiekun odpowie na wszystkie pytania i zainteresuje ciekawostkami ze świata pajęczaków.

?W każdy weekend o 12:00, 14:00 i 16:00 można potrzymać najbardziej łagodnego ptasznika na ręce. Bliski kontakt z żywymi okazami, może okazać się dla niektórych z Was sposobem na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka, czy skorpiona?.

?Zwiedzający wystawę będą mieć możliwość fotografowania oraz filmowania wszystkich prezentowanych okazów. Zwierzęta będą zamknięte w szklanych terrariach, które zapewniają oglądającym bezpieczeństwo.

?Bilety do nabycia przy kasach wystawy bądź online

Cennik biletów:
✔ normalny: 22 zł
✔ ulgowy: 18 zł
✔ grupowy: 12 zł (minimalnie 10 osób)
✔ rodzinny: 60 zł (2 dorosłych + 2 dzieci),
✔ dzieci w wieku do 4 lat – wejście gratis – nie dotyczy grup zorganizowanych.

Ruszamy na spacer! [Śródmieście]

?‍♂️Brakuje Wam spacerów po mieście? Chcielibyście je odkryć na nowo w towarzystwie naszego edukatora?

?‍♀️Jeśli tak, to zapraszamy do wspólnego spacerowania ulicami najstarszej części miasta! To świetna okazja, aby lepiej poznać Warszawę, jej przeszłość i tajemnice, a także poczuć się w mieście jak na wakacjach.

Spacerujemy w kameralnych grupach, dzięki czemu łatwiej zachować zasady bezpieczeństwa i zapewnić komfort.

Bilet: 10 zł/os.

___________
Spacery DLA MŁODZIEŻY OD LAT 15 I DOROSŁYCH

?Początki Warszawy, czyli od Puszczy Mazowieckiej po ostatnich książąt mazowieckich.

Spacerując po Starym Mieście i okolicy poszukamy najstarszych śladów istnienia Warszawy, oraz tych z okresu, gdy była już stolicą Mazowsza.

Terminy:
18.07, godz. 11.00

?Legendy z dreszczykiem.

O najstarszej części Warszawy krążyło wiele mrocznych opowieści. Podczas spaceru odwiedzimy miejsca będące świadkami zdarzeń opisanych w legendach warszawskich.

Terminy:
25.07, godz. 11.30
30.07, godz. 11.00

?Spacery ze szkicownikiem.

Przekonaj się, ile radości daje rysowanie – uwolnij się od myśli, że warto rysować jedynie wtedy, kiedy jesteś w stanie stworzyć arcydzieło.

Terminy:
23.07, godz. 16.30
25.07, godz. 16.30

______________
Spacery DLA RODZIN

?Warszawiacy.

Podczas spaceru po Starym Mieście udamy się w podróż śladami słynnych warszawiaków i warszawianek.

Terminy:
23.07, godz. 11:00, 13.00, 15.00
25.07, godz. 11:00, 13.00, 15.00

Warsztaty z udziałem sów [Gocław]

Sowia Dziupla znów u nas❗️❗️❗️
Zapraszamy na organizowane w Sowie ?zajęcia z udziałem prawdziwych sów;)?

Będzie to taka “żywa lekcja biologii”

Na spotkaniu opowiemy o sowach, o ich życiu, zwyczajach, ochronie. Pokażemy rekwizyty, zadamy pytania, rozwiążemy zagadki.?❓?

Zajęcia prowadzone są w formie obustronnej interakcji, a nie nudnego monologu.

Po interaktywnym wstępie do uczestników warsztatów wyjdą sowy:) ?? Każde dziecko będzie mogło zobaczyć ptaki z bliska, dotknąć. Pragniemy zaszczepić w dzieciach wrażliwość oraz szacunek do tych pięknych ptaków.
Spotkanie z sowami to niezapomniane przeżycie:)
Będzie bardzo ciekawie, edukacyjnie, dla wielu osób będzie to pierwsza, jeśli nie jedyna okazja do spotkania z sowami.

Spotkanie przeprowadzi “Sowia dziupla” – pasjonaci sów, pragnący podzielić się swoją wiedzą o tych pięknych i tajemniczych “nocnych łowcach”. Ich celem jest budowanie w dzieciach i młodzieży świadomości ekologicznej.?

?Miejsce: Kluboksięgarnia Tęczowa Sowa
?Termin: sobota 18 lipca, godzina 11.00
?Koszt warsztatów: 45 zł
⏳Czas trwania: 45 minut
?Wiek uczestników: 3+ (UWAGA❗️Dzieci wchodzą do sali bez rodziców).

Zapraszamy i zachęcamy do zapisów:
mailowo: biuro@teczowasowa.com.pl
telefonicznie: 784 305 547
lub przez messengera:)
Zachęcamy do szybkich zapisów. W czasie poprzedniej edycji miejsca rozeszły się bardzo szybko.

Klasyki w FSO: Polskie drogi i Powiew Zachodu [Żerań]

KLASYKI W FSO – to wystawa motoryzacyjna w Fabryce Samochodów Osobowych na warszawskim Żeraniu, gdzie w klimacie dawnej lakierni FSO zaprezentowane zostały najwspanialsze klasyki motoryzacji. W ramach wystawy ponad 300 pojazdów z całego świata.

W lipcowej odsłonie łączymy obie wystawy łączymy w jedną KLASYKI W FSO: Polskie drogi i Powiew zachodu.

Powiew zachodu to kolekcja jednych z najlepszych zachodnich samochodów sportowych, kolekcjonerskich, czy filmowych, jakie kiedykolwiek zaprezentowano publiczności – pozwala to odwiedzającym doświadczyć światowej kultury samochodowej.

Polskie drogi to największa stała ekspozycja klasyków polskiej motoryzacji. Warszawy, Syreny, Fiaty, Polonezy, Żuki, Nysy Tarpany oraz inne wspaniałe klasyczne samochody. Kiedyś zmotoryzowały Polskę, dziś są obiektem pożądania kolekcjonerów i pasjonatów.

Więcej informacji na temat wystawy:
https://wystawaklasykow.pl/zwiedzanie

Tropem Sensorysia | Spacer Sensoryczny po Pradze [Praga]

TROPEM SENSORYSIA | SPACERY SENSORYCZNE | PRAGA – Dziki brzeg Wisły

Spacer Sensoryczny pozwala rozwijać wszystkie zmysły przy jednoczesnym zwiedzaniu mniej znanych zakątków Stolicy. Trasa podzielona jest na kilka odcinków, a każdy z nich poświęcony innemu zmysłowi. Nie zabraknie zabaw i gier, odpoczynku na trawie czy podziwiania miejskiej architektury i przyrody, a to wszystko pod opieką wykwalifikowanego przewodnika. To super okazja do uważnego przyjrzenia się miastu, wsłuchania się w jego odgłosy, poczucia jego różnorodnych faktur i zapachów. Wszystkie dzieci – małe i duże, oraz ich rodziców zapraszamy na niezapomnianą przygodę!

Jakie sensoryczne niespodzianki kryje najstarszy park Warszawy i praski dziki brzeg Wisły? Wybierzcie się z nami na Spacer Sensoryczny po Pradze i odkryjcie ją na nowo. Sprawdzimy kto śpiewa w Parku Praskim, ile dziur ma rzeźba żyrafy, kogo można spotkać w drzewach rosnących w parku. Zabierzemy Was nad Wisłę, gdzie poszukamy śladów ptaków (czy wiecie, że nad Wisła mieszka ich prawie 150 gatunków?), odkryjemy rośliny, które rosną na brzegu rzeki i dowiemy się, do czego kiedyś służyła Wisła mieszkańcom Warszawy. Nazbieramy skarby natury, pochodzimy boso po piasku, sprawdzimy czy powietrze nad Wisłą pachnie inaczej. Weźmiemy pod lupę najmniejszych mieszkańców Wisły. A kto wie, może spotkamy naszego rysia lub jego przyjaciół?

? MIEJSCE SPOTKANIA: Park Praski przy rzeźbie Żyrafa, al. Solidarności, Warszawa https://goo.gl/maps/c8HsCSGqXo8vadkH9

? GODZINA: 11:00

⏳ CZAS TRWANIA: 2-2,5h

? BILETY:
29 zł za każdą osobę (dorosły lub dziecko powyżej 3 lat)
Dzieci poniżej 3 lat – bezpłatnie
Bilety do kupienia na: https://bilety.sensorysie.pl

Angielski z Ciocią Pegą [Saska Kępa]

Od czerwca we wszystkie Soboty powraca nasz cykl nauki z zabawą dla najmłodszych
ANGIELSKI Z CIOCIĄ PEGĄ – to otwarte zajęcia nauki języka angielskiego.
Soboty godzina: 14:00-14:45

Ciocia Pega – nauczycielką języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym
Program obejmuje naukę przez zabawę:
-aktywizująca metoda nauczania z użyciem kart obrazkowych (Flashcards)
-zabawy ruchowe
-piosenki
-czytanie i opowiadanie, wspieranie gestem
– gry językowe
Każde zajęcia będą indywidualną lekcją.
Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chętnych dzieci do nas

Wawerskie Sobótki Artystyczne [Wawer]

18 lipca zapraszamy do Ferio Wawer na kolejne Sobótki Artystyczne. Tym razem poznamy Węgry. Zaprojektujemy pocztówkę, stworzymy ornamenty kwiatowe, odkryjemy na nowo kostkę Rubika. Spotykamy się o godz. 10:00.

Sobotni Teatrzyk na Plażówce [Saska Kępa]

TEATRALNE SOBOTY NA PLAŻÓWCE

Soboty na Plażówka Saska, to półtoragodzinne zajęcia z teatru dla każdego przedszkolaka.
Zajęcia rozbudzą kreatywność, rozwiną zamiłowanie do żywej sztuki i pogłębią zdolności interpersonalne u Twojego dziecka.

Całość projektu zakończona będzie spektaklem na koniec wakacji.
Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 5 lat!
Każdy będzie miał pole do rozwinięcia swojego indywidualizmu!

Zajęcia będą odbywały się cyklicznie w każdą Sobotę w godzinach 15:00-16:30
* w przypadku braku kompletu dzieci odbedą się zajęcia animacyjne.

Zapraszamy

Kosmos – sensoryczna instalacja dla dzieci z muzyką na żywo [Śródmieście]

https://www.facebook.com/teatrmalegowidza/videos/3686217994722864/

?? K O S M O S ??
Odpalamy silniki naszej rakiety, żeby znów zabrać Was w Kosmos.
Wiecie, że tam zatrzymuje się czas? Naprawdę.

Jeśli chcecie stracić na chwilę kontakt z rzeczywistością, spotkać przedziwne planety i meteory, doświadczyć stanu nieważkości, i posłuchać kosmicznej muzyki granej na żywo – koniecznie dołączcie do naszej załogi. Bilety na pierwsze loty po przerwie dostępne tu ➡️bit.ly/TMWRepertuar
—————————–

K O S M O S to połączenie różnych dziedzin sztuki, to rodzaj instalacji i performensu, gdzie odkrywaniu kosmicznej przestrzeni za pomocą zmysłów (dotyku, wzroku i słuchu) towarzyszy muzyka grana na żywo. Tu także opowiadają się historie – taniec przeplata się ze śpiewem, jest czas na eksplorowanie, dotykanie i doświadczanie, na wielkie skupienie i błogi odpoczynek. W tę sensoryczną i doznaniową podróż, kameralną grupę uczestników zabierze 3 artystów (w tym muzycy). Będą przemierzać wspólnie kosmiczną przestrzeń, najpierw odwiedzą układ słoneczny, a potem… teleportując się i wędrując po międzygalaktycznej materii zobaczą z bliska inne bajeczne planety z nieziemskimi jeziorami, kraterami i wulkanami. Odwiedzą księżycowe wyspy, przefruną przez mgły i mgławice, może nawet spotkają czarne dziury. Dotkną gwiazd i przejdą po mlecznej drodze, być może nawet na koniec wszechświata.
Projekt K O S M O S to blisko 500 m2 bezpiecznej, przytulnej “kosmicznej” przestrzeni, przygotowanej z myślą o naprawdę najmłodszych dzieciach – przestrzeni pełnej różnorodnych faktur, kolorów, efektów wizualnych i dotykowych, dostarczających wiele doznań sensorycznych, zachęcających do eksperymentowania i przeżywania.
Niezwykle ważnym elementem projektu jest muzyka, tworzona na żywo przez uzdolnionych, multiinstrumentalnych artystów. Pojawią się z pewnością tak nieziemskie instrumenty jak hand pan, który wygląda niczym kosmiczny spodek, didgeridoo, harfa, ngoni, czy balafon, ale spotkamy też pięknie brzmiące, całkiem ziemskie instrumenty: wiolonczelę, harfę, czy ukulele.

Reżyseria: Agnieszka Czekierda
Scenografia: Studio Rygalik
Muzyka na żywo: Basia Derlak, Iza Lamik, Jolanta Kossakowska, Gwidon Cybulski, Igor Spolski, Jacek Szabrański, Sebastian Wielądek, Tomasz Waldowski
Występują: Dagmara Bąk, Aleksandra Tomaś, Sonia Jachymiak, Maja Wachowska, Jędrzej Taranek, Arkadiusz Wrzesień
Czas trwania: 60 minut
Adresaci spektaklu: dzieci w wieku 1-5 lat
Cena biletu: 50 PLN

! UWAGA ! Wędrówki w KOSMOSIE odbywają się w drugiej siedzibie naszego teatru!
Adres:
TEATR MAŁEGO WIDZA Scena na Bednarskiej
ul. Bednarska 9, 00-310 Warszawa (Mariensztat)

Mała Klasyka na Koszykach [Śródmieście]

Mała Klasyka – seria koncertów muzyki klasycznej dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. ?

Jak słuchać muzyki klasycznej? Czemu to najciekawsza muzyka pod słońcem? Jak żyli wybrani kompozytorzy oraz jakie tajemnice kryje świat muzyki klasycznej?
Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie podczas naszych cotygodniowych spotkań.

?????? ???????́:

1. Zaproszenie do świata muzyki klasycznej
Jaka jest muzyka, jak możemy jej słuchać, co składa się na utwór, co ma wspólnego jedna z najpopularniejszych piosenek radiowych z symfonia Beethovena – sprawdźcie razem ze mną!

2. W świecie Klasyków Wiedeńskich
Kim jest wielka trójca klasyków wiedeńskich? Dla kogo pisali swoje utwory? Poznacie ciekawostki z ich życia oraz posłuchacie ich fantastycznych kompozycji.

3. Cztery Pory Roku
Których kompozytorów zafascynowała zmienność pogody? Jakie utwory pisali? Jak słońce, odgłosy burzy i nieprzyjemny mróz zamieszkały między dźwiękami – sprawdźcie sami.

4. Muzyka Polska
Czy poza Chopinem mamy polskich kompozytorów? Jak się nazywają, co komponowali, czym się inspirowali?

5. Muzyka Hiszpańska
Pełna wigoru muzyka hiszpańska, obudzi najbardziej zatwardziałego śpiocha! Zobaczcie sami co kryje się między nutami kompozycji czołowych hiszpańskich kompozytorów.

6. W grocie króla gór
Poznamy piękne kompozycje muzyki skandynawskiej, ciekawostki o kompozytorach oraz ich inspiracje

7. Wielki spisek dziejów – czyli dlaczego muzyka węgierska jest cygańska
O tym, że dwaj czołowi kompozytorzy epoki romantyzmu – Brahms i Liszt dali złapać się w cygańską pułapkę, nie każdy wie. O co chodzi w spisku i dlaczego muzyka węgierska, którą znamy nie jest węgierska. Zagadkę odkryjemy przy dźwiękach – Brahmsa i Bartóka.

8. W romantycznej krainie- dzieła wybrane
Epoka bogata w wydarzenia historyczne, prądy muzyczne i pomysły kompozytorskie. Ogromnie zróżnicowana i przepiękna! Dajcie się zabrać w podróż przez wiele krain, aby poznać najpiękniejsze dzieła, ówczesnych kompozytorów.

9. W krainie poplątanych melodii.
Jak pisali kompozytorzy epoki baroku? Czemu mówimy o poplątanych melodiach. Jak wtedy wyglądał fortepian, a w zasadzie jego dziadek?

W tym roku edycję wakacyjną poprowadzi ????? ??????? – studentka w klasie fortepianu w Akademii Muzycznej w Katowicach. Występowała w wielu salach koncertowych w Polsce i w Europie m.in. w Ambasadzie Niemieckiej w Warszawie, Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, w sali koncertowej „Florianka” w Krakowie, w Salach Redutowych Teatru Wielkiego, w Warszawie, a także we Włoszech, na Malcie i w Zell an der Pram w Austrii. Artystka bierze czynny udział w wielu festiwalach muzycznych, takich jak: „Perła Baroku”, „Filharmonia dla dzieci”, czy „Muzyka u Gałczyńskiego”. Jest stypendystką Julian Cochran Foundation. Od 2019 wchodzi w skład Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademia Operowa. Swój warsztat pianistyczny kształtowała pod kierunkiem pedagogów z całego świata: Diny Yoffe, Ewy Pobłockiej, Anny Malikovej, Nazareno Ferruggio, czy Daniele Petralia. Na swoim koncie ma udział w zarejestrowanym projekcie „Wyśpiewane ptaki” organizowanym na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina pod opieką prof. Jadwigi Rappé.

✔️Czas trwania zajęć: 35 minut
✔️Miejsce: scena Koszyków na parterze, tuż za barem Koszyki
✔️????̨?: ?? ????̨??? ???? ????? (ilość dzieci w grupie to max. 20. O uczestnictwie decyduje kolejność pojawienia się na miejscu wydarzenia)

Cyrkowe Lato [Białołęka]

Zapraszamy Was na wakacyjne spotkania ze sztuką cyrkową!

Chcecie poznać z bliska tajemnice magii i iluzji? Pragniecie nauczyć się podstaw żonglowania czy akrobatyki? W lipcu będziecie mieli ku doskonałą okazję! „Cyrkowe Lato” to projekt Białołęcki Ośrodek Kultury skierowany do całych rodzin. W trzy lipcowe soboty zobaczycie występy najwyższej klasy kuglarzy. Odbędą się również warsztaty rodzinne, gdzie chętni spróbują sztuczek cyrkowych.

Widzimy się:
• 11 lipca od 16:00 do 19:00 w Parku Picassa
• 18 lipca od 16:00 do 19:00 w Parku Magiczna
• 25 lipca od 16:00 do 19:00 w Parku Magiczna

Po zakończeniu pokazów zapraszamy na wakacyjne Kino plenerowe! Seanse rozpoczną się o godz. 21:30. W pierwszą sobotę, 11.07 zapraszamy do #ParkPicassa, natomiast 18.07 i 25.07 na plac parkingowy przed #Głębocką66.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo naszej publiczności, wszystkie wydarzenia realizowane przez Białołęcki Ośrodek Kultury będą odbywać się w wyjątkowych warunkach sanitarnych. Bardzo prosimy uczestników o uśmiech i wyrozumiałość! Szczegóły w regulaminie cyrkowego lata 2020 dostępnego na naszej stronie.

* BOK zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia w przypadku złych warunków atmosferycznych.

Drukarnia Królewska | pokazy rekonstruktorskie [Wilanów]

Zapraszamy do odwiedzin polowej drukarni królewskiej. Drukarz ubrany w strój z epoki czeka na Was z opowieściami o historii druku, powstawaniu rycin, powstawaniu druków ulotnych.

MIEJSCE ➡ dziedziniec główny pałacu wilanowskiego
KIEDY ➡ soboty i niedziele, godz. 10.00–14.00
WSTĘP ➡ w cenie biletu do parku

KONTAKT
Mateusz Wołk-Łaniewski
t. 607 936 460

niedziela, 19 lipca

Wystawa „PoZOOry mylą” i warsztaty edukacyjne w Koneserze [Praga]

Zapraszamy na Lato Konesera 2020!

W każdą niedzielę lipca i sierpnia w godz. 13.00-18.00 zapraszamy do strefy ZOO w Koneserze. Wystawy, warsztaty edukacyjne, spotkania z behawiorystą, kącik etologiczny i wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

W PROGRAMIE:

• Stała wystawa „PoZOOry mylą” ze zwierzętami z 11 polskich ogrodów zoologicznych – przedstawicielami ginących gatunków

• Figury zwierząt jak żywe z Muzeum Warszawskiej Pragi ?????

• ZOOścianka, monidło, facebook’owa ramka do robienia zdjęć ?

• Kącik Etologiczny Ethoplanet

• Kącik Etologiczny – wszystko o zwierzętach

• Dzieciaki i zwierzaki – przyrodnicze zabawy edukacyjne i pogadanki dla dzieci. 11.00-14.00

Atrakcje:
1. Po co segregować śmieci? Piesek o imieniu Hejka i jej przewodnik Artur uczą segregacji śmieci.
2. Jak obchodzić się z psem? Czyli bezpieczny kontakt z psem. Zajęcia z udziałem psów.
3. Czym są wzbogacenia środowiska? Budujemy zamek dla kotów, domki dla gryzoni, zabawki dla papug, zabawki interaktywne dla psów do schroniska i zabawki dla zwierząt w zoo.
4. Jak wyszkolić psa? Sprawdź na sobie! Kliker game dla dzieci.
5. Czym jest potrzeba? Jakie potrzeby maja zwierzęta?
6. Jakie pies wysyła do nas sygnały – prosta prezentacja multimedialna – zdjęcia/filmy przedstawiające psią mowę ciała. Warsztaty z żywym pieskiem.
7. Zapoznawanie się z obcym psem na ulicy – nauka w jaki sposób bezpiecznie poznać obcego psa. Czym jest żółta wstążka? Warsztaty z żywym pieskiem.
8. Licz z Hejką i Pinią! Nauka liczenia z pieskami.
9. Jak się bawić z pieskiem?

• Porady behawioralne i szkoleniowe- masz problem ze swoim pupilem? Zajrzyj do behawiorystów i trenerów zwierząt. 10.00- 16.00

• Kurs pierwszej pomocy dla zwierząt towarzyszących 12.00-13.00 i 15.00-16.00

• Pokaz szkolenia psów 15.00-16.00

• Odpowiedzialny opiekun – warsztaty dla przyszłych opiekunów zwierząt 14.00-15.00

Atrakcje:
1. Jak wybrać idealnego psa? Sesja Q&A
2. Pies ze schroniska- czy dla każdego? Sesja Q&A
3. Jak pielęgnować zwierzę? Sesja Q&A
4. Jak zaspokoić psie potrzeby? Sesja Q&A
5. Trening medyczny- co to takiego? Sesja Q&A
6. Socjalizacja szczeniąt. Sesja Q&A
7. Wzbogacenia środowiska- dlaczego są tak ważne? Czym jest karmienie interaktywne? Sesja Q&A
8. Jak pies z kotem- czyli jak dobrze wprowadzić do domu nowego pupila. Sesja Q&A

Ponadto zapraszamy:

? 26 lipca event z okazji Dnia Tygrysa, godz. 11.00-14.00 ?
? 9 sierpnia event z okazji Dnia Słonia, godz. 11.00-14.00 ?

Bajkowy Teatr Baza | Plenerowe spektakle dla dzieci [Mokotów]

LATO 2020 – SPEKTAKLE DLA DZIECI – REPERTUAR

Latem Teatr Baza wychodzi ze swojej siedziby w teren, by spotkać się z najmłodszą publicznością. W soboty i niedziele zapraszamy dzieci, rodziców i opiekunów na plenerowe spektakle do warszawskich (i nie tylko!) parków. Razem spotkamy bohaterów bajek i legend oraz będziemy się bać, wzruszać i śmiać z ich przedziwnych perypetii.

WSTĘP WOLNY

Gdzie i kiedy będzie można nas spotkać?


18 lipca (sobota):
11.00 – Baba Dżaga, Sielce – Park Sielecki,
13.00 – Baba Dżaga, Białołęka – Park Picassa,
17.00 – Baba Dżaga, Żoliborz – Park Żeromskiego,
19 lipca (niedziela):
11.00 – Legendy Warszawskie, Łomianki – Amfiteatr,
13.00 – Legendy Warszawskie, Białołęka – Teren rekreacyjny, ul. Myśliborska,
17.00 – Legendy Warszawskie, Piaseczno – Park Miejski,

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY

Wydarzenia realizowane w ramach projektów:
Bajkowe Włochy (finansowanie Urząd Dzielnicy Włochy)
Bajkowa Białołęka (współfinansowanie Urząd Dzielnicy Białołęka)
Bajkowe Łomianki (finansowanie Miasto i Gmina Łomianki)
Bajkowe Piaseczno (współfinansowanie Miasto i Gmina Piaseczno)
Bajkowy Żoliborz (współfinansowanie Wydział Kultury Dzielnicy Żoliborz)
Sezon na Sielce (Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Dzielnicy Mokotów)
Sezon artystyczno-edukacyjny w Teatrze Baza (Wydział Kultury Dzielnicy Mokotów)
Kontakt:
ola@teatrbaza.pl
tel. 605-837-278

Wesoły pociąg pełen instrumentów [Ursus]

Kontynuujemy cykl bajek plenerowych dla najmłodszych, które wystawi Teatr dla dzieci „Dur-Moll”, posiadający duże doświadczenie w realizowaniu programów artystycznych kierowanych do najmłodszej publiczności. Przedstawienia to profesjonalnie przygotowane, barwne i niezwykle dynamiczne, interaktywne show, w którym występują sympatyczne postacie bajkowe, lalki, mnóstwo piosenek i oryginalne kostiumy.

W naszej drodze przez bajki wsiądziemy do “Wesołego pociągu pełnego instrumentów” i weźmiemy udział we wspólnym koncertowaniu.

*Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak ze względu na panującą epidemię liczba miejsc będzie ograniczona. Prosimy zabrać ze sobą maseczki.

Wszystkie dzieci do wspólnej zabawy podczas bajek plenerowych zapraszają Rada i Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

Gordonki z Lalalandią w Plażówce Saska [Saska Kępa]

Wraz z powrotem Plażówka Saska wracają GORDONKI ♥ ♥ ♥
W czerwcowe lipcowe i sierpniowe niedziele ponownie poprowadzimy cykl z Gordonkami w Plażówka Saska

Gordonki – zajęcia umuzykalniające oparte o teorię prof. E. E. Gordona. Ich głównym elementem są śpiew i ruch oraz nastawienie na kontakt z młodym odbiorcą i jego rodzicem. Urozmaiceniem zajęć są barwne akcesoria jak np. :bańki mydlane, chustki, szarfy,piórka czy piłki perkusjonalia. Wspaniała zabawa, rodzinnie spędzony czas i muzyczny rozwój dzieci i niemowląt.

Prowadzące to:
Ciocia Kawka(Katarzyna Kawka) – jest absolwentką wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku i Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie.
Od 2015 współpracuje ze szkołami muzycznymi oraz ośrodkami kultury gdzie uczy gry na skrzypcach.
Od 2016 roku wprowadza najmłodszych w żłobkach w świat muzyki, to właśnie dzięki temu odkryła Gordonki. Interesuje się muzykoterapią ,ktorą zaczęła zagłębiać podczas kursów m.in. z doktor E. Galińską.

Ciocia Lala (Tatiana Szafraniec)- twórczyni Lalalandii i mama dwójki
rozbrykanych przedszkolaków, dzięki którym odkryła skuteczność zajęć gordonowskich. Absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2009 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą edukując ich muzycznie oraz wokalnie. Jej motto to zdanie – TWOJE DZIECKO MA TALENT.
Uwaga- Lala porywa dzieci i rodziców do muzycznego świata i nie wypuszcza ;)

Zajęcia odbędą się w Niedziele:
w dwóch godzinach 12:00 i 13:00

Zajęcia wielopokoleniowe w CDT [Śródmieście]

Centralny Dom Technologii CDT to również świetne miejsce dla rodzin! Możecie spędzić z nami weekend i zintegrować się, łącząc naukę z zabawą. ?‍?‍?

Dzieci, które biorą udział w warsztatach, powinny dobrze funkcjonować w grupie i być w stanie samodzielnie lub z pomocą rodziców wykonywać polecenia.

Od 12 lipca w każdą niedzielę o 11:00 i 13:30 zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami, dziadkami lub opiekunami na bezpłatne zajęcia wielopokoleniowe!

Zajęcia odbywają się w siedzibie Centralnego Domu Technologii na ul. Kruczej 50 w Warszawie. Są zorganizowane z uwzględnieniem aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju i jest zgodna z wytycznymi dotyczącymi higieny i bezpieczeństwa opracowanymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS). ☝️
Na jednych zajęciach może być maksymalnie 10 osób w grupie.

Aby móc wziąć w nich udział, wystarczy wybrać termin, godzinę i temat zajęć oraz zarezerwować miejsce.

LINK DO BILETÓW ? http://bit.ly/32QnjlL ?

Tematy zajęć:

? Pejzaż elektroniczny

Podczas warsztatów łączymy tradycyjne techniki plastyczne z nowoczesnymi mediami. Uczestnicy układają historię dla robota-maskotki CDT. Ilustrują ją, tworząc kolaż z matrycy LED, materiałów plastycznych oraz przetwarzając odpady.

? Sztuka i komputery

Uczestnicy i uczestniczki warsztatów będą mieli szansę pogłębić więzi międzypokoleniowe, ucząc się wspólnie nowych technologii, takich jak druk oraz modelowanie 3D. Ich zadaniem będzie stworzenie wybiegu dla wybranego zwierzęcia, co pozwoli im m.in. rozwinąć wyobraźnię przestrzenną.

Tropem Sensorysia | Wyprawa Rodzinna Kampinoski Park Narodowy

TROPEM SENSORYSIA | WYPRAWY RODZINNE | KAMPINOSKI PARK NARODOWY – odwiedziny w karpackim zamczysku

Dla spragnionych wielkich przygód zapraszamy na jednodniowe Wyprawy Rodzinne do lasów i parków przyrody w okolicy Warszawy. Wyprawa Rodzinna to wspaniała okazja na rozwój wszystkich zmysłów i jednocześnie spędzenie czasu w gronie rodzinnym na łonie natury. Podczas eskapady poszukamy tropów najróżniejszych mieszkańców, zaobserwujemy różnorodność flory i fauny. Nie zabraknie nasłuchiwania dźwięków ptaków mieszkających wysoko na drzewach, zapachu runa leśnego oraz podglądania zwierząt – tych dużych i tych bardzo malutkich. Zmysł równowagi również się przyda przemierzając bagna lub bystre strumyki! A dla odważnych spacer boso po leśnych ścieżkach.

Zapraszamy na wędrówkę, która rozpocznie się na wydmowym grzbiecie nazywanym, nie bez kozery „Karpatami”. Podczas naszej wyprawy będziemy ćwiczyć równowagę na zwalonych pniach, pić herbatę z sosny, uczyć się turlania w parach i innych zabaw w kontakcie fizycznym rodzic-dziecko, wypatrywać ptaków i próbować rozpoznawać je po śpiewie, bujać się w hamakach, odgadywać zagadki i wykonywać zadania, które doprowadzą nas do odnalezienia tajemniczej skrzynki. Czeka też na nas kilka niespodzianek. Na dłuższy przerwę obiadową, zabawy i leniuchowanie zatrzymamy się nieopodal ukrytego w lesie, średniowiecznego grodziska. Wracając przejdziemy wąską ścieżką przez paprociową dżunglę. Zachęcamy do brania udziału w zabawach razem z dziećmi, ale może uda nam się też wykroić trochę czasu, w którym rodzice będą mogli się pogrążyć w nicnierobieniu lub rozmowach z innymi dorosłymi, a przewodnik porwie dzieciaki do zabawy. Do zobaczenia!

? MIEJSCE SPOTKANIA:
– Parking: https://goo.gl/maps/HddhNF64BzZ7UnS86
– Start wyprawy – pole biwakowe Posada Łubiec (900 metrów od parkingu): https://goo.gl/maps/Qiw65zsaSrRX7DTT8

? GODZINA: 12:00

⏳ CZAS TRWANIA: do 5h

? BILETY:
80 zł za każdą osobę (dorosły lub dziecko powyżej 3 lat)
Dzieci poniżej 3 lat – bezpłatnie
Bilety do kupienia na: https://bilety.sensorysie.pl

? Dojazd na wyprawę jest we własnym zakresie. Zachęcamy do wyłączenia telefonu podczas spaceru. To pomoże nam odpocząć i skupić się na tym co słyszymy, widzimy i czujemy.

Magia dla początkujących-Fabryka Zabaw na Plażówce Saska [Saska Kępa]

Wszystkie Dzieciaki duże i małe zapraszamy na
Magiczny Dzień w Plażówce
Mamy dla Was wspaniałą pogodę i masę atrakcji

NIEDZIELA 19.07.2020
start godz: 15:00-16:00
Dziś zapraszamy najmłodszych od godziny 15 do Fabryki Zabaw!

Dzisiejszy temat to: MAGIA DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Uwaga, na zajęciach zostaną zdradzone tajniki magii !!!
Wyjaśnimy najbardziej znane tricki oraz sztuczki magików oraz nauczymy się je robić.
Każde dziecko pozna wiedzę jak zrobić proste oraz bardziej złożone sztuczki.
Wyjaśnimy też gdzie podziały się rzeczy które przed chwilą były w czarodziejskiej czapce.
Uwaga! Magii nie wolno używać poza Plażówką!

Fabryka Zabaw to chemiczno – fizyczno – czarodziejskie sztuczki pokazywane dla radości dzieci :)
Wszyscy uczestnicy imprez Fabryki Zabaw poznają niesamowite sztuczki, doświadczenia, biorą udział w szalonych konkursach.

Do dyspozycji wszystkich będzie też nasza piaszczysta plaża i plac zabaw.

To będzie piękny dzień pełen uśmiechu.

Warsztaty kreatywne z tworzenia świec [Ząbki]

Serdecznie zapraszamy na kolejne niesamowite warsztaty tworzenia świec.???

Wiek dzieci: od 4 lat
Czas trwania: do 90 min
Grupy: do 8 dzieci; w przypadku większej iości chętnych dzieci stworzymy drugą grupę.

Każde dziecko wyjdzie z warsztatów ze zrobionymi przez siebie trzema świecami:
z dwiema świecami parafinowymi oraz z
jedną świecą żelową w słoiczku.

Obiecujemy kreatywną zabawę, pełną magii i kolorów.

Warsztaty nie tylko pobudzają wyobraźnię, ale również dają dziecku możliwość twórczej zabawy. Są również świetną formą aktywności i mile spędzonego czasu.

Warsztaty są w pełni bezpieczne, są prowadzone pod czujnym okiem instruktorek ❤ Świecowych Czarodziejek.

Cena:
45 zł za osobę;
Rodzeństwo 10% zniżki;

Sala zabaw w dniu warsztatów gratis.

Zapraszamy do zapisów.
Po rezerwacji miejsca czekamy dwa dni robocze na opłatę warsztatów.
Płatność przelewem.

Dane do przelewu znajdziecie na naszej stronie internetowej www.nadprzystania.pl, w zakładce “kontakt”.

DZIEŃ Ormiański – Wardarawar [Żoliborz]

19. 07 Fundacja Armenian Foundation zaprasza na doroczny DZIEŃ
ORMIAŃSKI połączony z tradycyjnym świętem WARDARAWAR.
Tematyka Dnia Ormiańskiego będzie związana Bitwą pod Zadwórzem, której „okrągła” 100 rocznica przypada w tym roku.

W programie:
Koncert muzyki ormiańskiej w wykonaniu zespołu Musa Ler,
Degustacja potraw kuchni ormiańskiej,
Wystawy i prelekcje,
Projekcja filmu o Jadwidze Zarugiewiczowej,

GRA WIELKOFORMATOWA „Zadworze 1920” dla dzieci i młodzieży poświęcona Polskim Termopilom

ZAPRASZAMY w godzinach 12-19 Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej ul. Skazańców 25

Sugar Man ● Kino Letnie w Lunaparku [Saska Kępa]

Kino letnie w Lunaparku, czyli darmowe pokazy najlepszych filmów, wyświetlanych w plenerze w otoczeniu zieleni i drzew! ? W niedzielę 19 lipca na naszym ekranie ? Sugar Man (2012)

„Sugar Man” to filmowy fenomen na całym świecie. Laureat Oscara 2013 oraz rekordowej ilości nagród publiczności na międzynarodowych festiwalach (aż 6 w 2012 roku). Zaskakująca i niewiarygodna (choć prawdziwa!) historia życia człowieka o złotym sercu, któremu przepowiadano wielką karierę, a który przepadł bez wieści na cztery dekady. Prawda o jego życiowej drodze i wyborach, okazała się bardziej fantastyczna, niż najbardziej szalone pomysły hollywoodzkich producentów. To trzeba zobaczyć, aby uwierzyć!

Reżyseria: Malik Bendjelloul

Obsada: Rodriguez, Stephen ‘Sugar’ Segerman, Dennis Coffey

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments