21 Lut

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (23-24 lutego)

plany na weekend


Coraz bliżej… wiosna! Niby zima, ale już chyba wszyscy przebieramy nogami, prawda? Dochodzą do mnie wieści, że robi się cieplej – to chyba znak, że możemy powoli pakować walizki i myśleć o powrocie :). Póki co jednak – podrzucam Weekendową Zajawkę (sporo fajnego będzie się działo w Warszawie w ten weekend!).

Dziękuję Wam za wszystkie udostępnienia i dobre słowa z ubiegłego tygodnia. Dziś proszę… o to samo. Wiecie – jesteście moim paliwem! 😀

.

Jeśli interesują Cię informacje o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach, zapraszam Cię do prężnie działającej grupy Dziecięca Mapa Warszawy.

Plany na weekend: S O B O T A – 23 lutego

Czemu nie śpisz, gorylku? – teatralna wieczorynka dla maluchów

Zbliża się noc, zapada zmrok – pora szykować się do snu. Przy pomocy ruchu, głosu i emocji wspólnie opowiemy historię małego gorylka, który jeszcze nie chce iść spać. 🦍🔑🔦🎈
Wcielimy się w role zwierząt i razem ruszymy za dozorcą na nocny spacer przez ZOO, zupełnie jak w książce „Dobranoc, gorylku” Peggy Rathmann.
Dokąd dojdziemy? I… czy uda nam się zasnąć? 💤

Warsztaty dla dzieci w wieku 2–4 lat wraz z opiekunami
Koszt: 15 zł (dziecko plus opiekun), liczba miejsc ograniczona.
Zapisy: ksiegarnia@wydawnictwodwiesiostry.pl

Na uczestników warsztatów czekać będzie specjalny rabat na książkę „Dobranoc, gorylku”.

Zapraszamy!

Księgarnia Dwie Siostry
al. 3 Maja 2 (róg Wybrzeża Kościuszkowskiego)
Warszawa
tel. 881 360 800

Więcej o książce „Dobranoc, gorylku”:
http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-dobranoc_gorylku.html

.

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych

Informacja dla zwiedzających wystawę
MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH EKKR

GALERIA PGE NARODOWY

23/24 lutego 2019 r.
Szanowni Państwo

Elitarny Klub Kota Rasowego serdecznie zaprasza do odwiedzenia Międzynarodowej Wystawę Kotów Rasowych, która odbędzie się w dniach 23/24 lutego 2019 r. w Galerii PGE NARODOWY.

Mamy nadzieję, że wystawa będzie świętem dla hodowców kotów, ich miłośników, ale też ciekawym sposobem na miłe, rodzinne spędzenie czasu, tak więc będzie nam niezwykle miło gościć Państwa razem z dziećmi.

Zapraszamy na pełne emocji finały (Best in Show), czyli w wybór najpiękniejszych kotów wystawy (sobota – godz. 16.30, niedziela – godz. 16.00).

W sobotę atrakcją dla zwiedzających będzie odzdzielne BEST IN SHOW kotów rasy ragdoll, a w niedzielę rasy maine coon.

Na wystawie zorganizowany będzie też kiermasz, na którym każdy będzie mógł się zaopatrzyć w karmę, zabawki czy inne akcesoria dla kotów, jak również w pamiątki związane z kocią tematyką.

Każdy z Państwa, zapewne ma też swoją ulubioną rasę. Dla tych, którzy mają zamiar nabyć kota rasowego, wystawa będzie okazją, do nawiązania kontaktu z jej hodowcami, z której warto skorzystać. Na samej wystawie obowiązuje zakaz sprzedaży kotów.

Wszyscy hodowcy, którzy biorą udział w wystawie prowadzą legalne hodowle i należą do organizacji felinologicznych, których rodowody są uznawane przez Word Cat Congres. Do WCC należą takie organizacje jak: FIFE, WCF, TICA i CFA.

Wystawa będzie czynna dla zwiedzających:

sobota (23.02.2019) w godz. 9.30 – 17.30

niedziela 24.02.2019) w godz. 9.30 – 17.00

Bilety będą w kasie na miejscu.

Ceny biletów:

Bilet normalny – 15.00 zł.

Bilet ulgowy – 10.00 zł ( dzieci, uczniowie, studenci, emeryci, renciści)

Osoby niepełnosprawne i dzieci do lat 4 – wstęp wolny

Bilety będą do nabycia w kasie na miejscu

Możesz także kupić bilet lub on-line przez portale sprzedaży biletów:

GoOut.net/pl

eventim.pl

Serdecznie zapraszamy

.

Bajki z kliszy w Strefie Kultury – Piaseczno

23 lutego (sobota) o godz. 11:00 Bajki z retro rzutnika Ania oraz Glottozabawy z angielskim. Prowadząca- Magda Wojewoda. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy – 505-856-669 www.kulturalni.pl/kalendarz/event/1302-bajki-z-kliszy

.

Pieśni piórem pisane – baśń muzyczna o Moniuszce

Pieśni piórem pisane – interaktywna baśń muzyczna o życiu i twórczości Stanisława Moniuszki

dla widzów od 6 do 9 roku życia
wstęp wolny (obowiązują zapisy)

Opis:
Księżniczka Muzalinda znajduje w swoim królestwie tajemniczą starą księgę. Jakież jest jej zdziwienie, kiedy okazuje się, że księga jest bez słów. Aby rozszyfrować zagadkę dziwnego znaleziska, księżniczka wyrusza w podróż w czasie. Jej złote pantofelki zawiodą ją do czasów przepełnionych muzyką polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki. Czy księga zapełni się literami, słowami, wierszami, muzyką…?

O tym przekonają się widzowie aktywnie uczestnicząc w bajce i poznając – poprzez zabawę – takie terminy muzyczne jak pieśń, aria, opera. Piękny głos śpiewaka operowego i polskie tańce w wykonaniu tancerza przybliżą twórczość tego niezwykłego twórcy opery narodowej.

Dzieci będą miały okazję usłyszeć utwory z tak znamienitych oper, jak „Straszny dwór”, „Halka” oraz pieśni.

Twórcy:
Księżniczka Muzalinda/Wróżka Epoka/Baba – Ewa Szawłowska
Moniuszko/Dziad/Krakowiak – Łukasz Skrobek
Góral/Krakowiak – Karol Garczyński
Fortepian – Monika Polaczek-Przestrzelska

Scenariusz i reżyseria – Ewa Szawłowska
Opracowanie muzyczne – Monika Polaczek-Przestrzelska

Termin i zapisy:
23 lutego 2019 (sobota), g. 11.00
Salonik Moniuszkowski w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej

wstęp wolny, obowiązują zapisy drogą elektroniczną
(limit zgłoszeń został wyczerpany)

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Uwaga: dziecko może brać udział w lekcjach tylko w towarzystwie osoby dorosłej.

.

Filharmonia dla Dzieci Pałac w Wilanowie – Bajeczkowo i filmowo

Koncerty dla dzieci „Filharmonia dla Dzieci” stworzyła jesienią 2017r Anna Szarek, wiolonczelistka, dwukrotna zwyciężczyni Miedzynarodowego Konkursu im.Krzysztofa Pendereckiego, wyróżniona odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej, medalem Pro Masovia, Certyfikatem Dobroczynności Fundacji Dzieciom, zdobywczyni Pomorskiej Nagrody Artystycznej Gryf za najlepszy debiut 2000r, z zamiłowania i wykształcenia pedagog.
Dotąd koncerty zgromadziły ponad 6 tys słuchaczy:)

Misja:
Pokazywać muzykę, że zachwyca, relaksuje, zmienia nas. Pomóc doświadczać sztuki by budował się w dzieciach indywidualny gust.
Poszerzać horyzonty by rozwijac perspektywy. Być razem, z rodzicami, przyjaciółmi – bo to bezcenne.

BAJECZKOWO I FILMOWO to koncert z muzyką (oczywiście) z filmów i bajek dla dzieci: Pocahontas, Alladyn, Dalmatynczyki, Piękna i Bestia, Krol Lew, Świnka Peppa, Smerfy a nawet Koziołek Matołek. Poszukamy muzyki bez patrzenia, nauczymy się odróżniać saksofony od klarnetów, poznamy niezwykle rzadko spotykane: klarnet piccolo i klarnet basowy, ale także 4 saksofony. Dla dzieci- na wyciągnięcie rączek, bo siedzieć będą na poduszkach najbliżej jak się da. Dla Starszaków i Rodziców będą też oczywiście krzesełka. Po koncertach wszyscy podchodzą, zaglądaja, dotykają a odważni nawet próbują grać! Dla wszystkich dzieci są darmowe książeczki koncertowe z zagadkami, kolorowankami, by wiedza zdobyta w zabawach na koncercie utrwaliła się podczas zabawy z książeczką w domu. Wszystko w scenerii pięknej oranżerii. Bilety do Filharmonii dla Dzieci są jednocześnie biletami wstępu do ogrodów Pałacu- zatem po koncercie PORA NA PIĘKNY SPACER:)

BILETY 25ZŁ /os ( dzieci do roczku bez biletu)
zamówienia i informacje: bilety@FilharmoniaDlaDzieci.pl tel 737-169-961 obsługa widza-p.Ewa
więcej na www.FilharmoniaDlaDzieci.pl

W Pałacu w Wilanowie odbywać się będą koncerty dla grup wiekowych przedszkolnych i szkolnych (piątek 22.02), oraz w sobotnie południe – koncert rodzinny.

.

Kino przyjazne sensorycznie 2019

Kino przyjazne sensorycznie – kino dostępne dla wszystkich
[POKAZY W 2019 ROKU]

„Autypilot – podróże w świat dzieci z autyzmem” we współpracy z kinami Cinema City zapraszają na specjalny cykl projekcji filmowych w ramach „Kina przyjaznego sensorycznie”. Seanse dedykowane są dla widzów z autyzmem i Zespołem Aspergera, a także dla tych widzów, którzy z powodu swoich trudności z odbiorem otaczającego świata mogliby skorzystać z takich spektakli.

Seanse przyjazne sensorycznie będą odbywać się w wybranych kinach Cinema City w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Toruniu, Bydgoszczy, Lublinie, Katowicach, Bielsku Białej.

Cinema City, jako partner inicjatywy, otwiera swoje sale na specjalne, cykliczne projekcje, które pozwolą dzieciom i rodzicom, a także młodzieży i dorosłym z autyzmem cieszyć się filmową rozrywką. Przyjazne sensorycznie pokazy filmowe, które uwzględniają specyficzne trudności osób ze spektrum autyzmu, są wspaniałą okazją do korzystania z oferty kulturalnej.

Na salach zostaną zapewnione odpowiednie warunki:

• światła nie będą w pełni zgaszone, tylko przyciemnione;
• dźwięk filmu zostanie przyciszony, by nie przeszkadzał osobom nadwrażliwym na dźwięki;
• przed seansem nie będą wyświetlane reklamy;
• sala nie będzie wypełniona całkowicie, co zapewni widzom dużo większą swobodę;
• podczas seansów sensorycznych nie będzie obowiązywać zasada całkowitej ciszy;
• wejście i wyjście na salę będzie odbywać się tą samą drogą, co zmniejszy lęk przed nowym miejscem oraz ułatwi poruszanie.

Lider projektu:

Od strony merytorycznej kino wspiera Katarzyna Pęczak – psycholog, psychoterapeuta i szkoleniowiec, która posiada doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi jak i dorosłymi osobami z autyzmem, a także z rodzicami osób z niepełnosprawnością.

Z pasją działam na rzecz pozytywnego podejścia do osób z autyzmem i zwiększania rozumienia ich specyficznych potrzeb. Aspiracją projektu „Kino przyjazne sensorycznie” jest założenie, by uczynić kino na stałe bardziej dostępnym dla osób z trudnościami rozwojowymi i ich rodzin i rozwijać ideę kina przyjaznego sensorycznie w Polsce.

Autyzm i kino przyjazne sensorycznie:

Autyzm jest rodzajem niepełnosprawności i charakteryzuje się go jako zaburzenie neurorozwojowe, w którym obserwuje się zakłócenia w trzech sferach: komunikacji, interakcji społecznych oraz schematycznych zainteresowań i aktywności. Dodatkową trudnością większości osób z autyzmem są zakłócenia w przetwarzaniu sensorycznym – to oznacza, że wrażenia ze zmysłów (słuchu, wzroku, dotyku, itp.) są odczuwane inaczej niż u większości ludzi – np. zbyt silnie lub za słabo.Z tego powodu niektóre przestrzenie publiczne są dla osób z autyzmem „nie do zniesienia” lub przebywanie w nich wiąże się z ogromnym obciążeniem – stresem, przeciążeniem zmysłowym, dezorganizacją procesów
poznawczych i działania.

Pokazy filmowe przyjazne sensorycznie, które uwzględniają specyficzne trudności osób ze spektrum autyzmu, są okazją do korzystania z oferty kulturalnej, tak łatwo dostępnej dla większości społeczeństwa. Pozwalają na dostosowanie niektórych seansów tak, by osobom z autyzmem było w nich łatwiej uczestniczyć.

Seanse przyjazne sensorycznie są wprowadzone m.in. w wielu kinach w USA i przyciągają nie tylko osoby z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami, ale także cieszą się popularnością wśród wielu neurotypowych rodzin z dziećmi, dzięki czemu służą integracji społeczności. Umożliwienie uczestnictwa w seansach kinowych przeciwdziała izolacji i wykluczeniu społecznemu osób z autyzmem w środowisku, w którym żyją.

Podczas seansu światła są przyciemnione, a nie zgaszone całkowicie, by nie budzić lęku a także by zmniejszyć kontrast między jasnością wyświetlanego na ekranie obrazu a resztą otoczenia, a dźwięk jest nieco przyciszony, by nie ogłuszał osób nadwrażliwych. Przed pokazem nie będą wyświetlane reklamy, by nie rozpraszać uwagi widzów. W trakcie seansu nie obowiązuje całkowita cisza– można komentować film, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację, itp.

Rodzicu, nie musisz już czuć się już nieswojo w kinie, kiedy Twoje dziecko całym sobą raduje się z filmu! Ponieważ wiele dzieci/osób z autyzmem jest na różnego rodzaju dietach, dlatego podczas seansu pozwala się na przyniesienie ze sobą własnych, przygotowanych lub dobranych przez rodziców przekąsek.

Repertuar:

23.02.19 – g 11.00 – „Ralph Demolka w Internecie”

Specjalny cennik:
Na seanse przyjazne sensorycznie zarówno dzieci, jak i dorośli po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności, orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub wypisu diagnozy będą mogli kupić bilety ulgowe, zaś jeden z opiekunów dziecka lub osoby dorosłej otrzyma bezpłatną wejściówkę. Dodatkowe bilety normalne i ulgowe płatne wg regularnego cennika kina.

Gdzie?
Seanse przyjazne sensorycznie będą się odbywać wg powyższego repertuaru w kinach Cinema City w Warszawie (Sadyba), Poznaniu (Kinepolis), Krakowie (Galeria Plaza), Łodzi (Manufaktura), Wrocławiu (Wroclavia), Toruniu (Czerwona Droga), Bydgoszcz, Lublin (Felicity), Katowicach (Pkt 44), Bielsku-Białej.

Bilety będą dostępne po uprzedniej rezerwacji mailowej lub telefonicznej:

W mailu prosimy podać imię i nazwisko osoby rezerwującej miejsca oraz wiek widzów i fakt posiadania orzeczenia, np. „Rezerwacja na nazwisko Eugenia Kowalska, dwie osoby dorosłe i jedno dziecko z orzeczeniem.”

Odbiór biletów w kasie kina możliwy będzie pół godziny przed senasem. Prosimy o zabranie orzeczenia/ksero orzeczenia (o niepełnosprawności, o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju/kształceniu specjalnym) lub diagnozy (także ksero i odpis) w celu potwierdzenia przysługującej zniżki/dodatkowej wejściówki.

Do zobaczenia w kinie! 🙂

.

Teatr Urwis „Królik Baks”

Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza wszystkie dzieci do lat 10 na przedstawienie Teatru Urwis. W tym miesiącu tytułem sztuki jest „Królik Baks”.

„Sprytny, lecz leniwy królik Baks w pogoni za najsłodszą marchewką, trafia w nieznany dla siebie świat. Przeżywa liczne przygody i nawiązuje nowe znajomości. Po wielu perypetiach i nieoczekiwanych zdarzeniach przekonuje się, że najważniejsza jest przyjaźń”.

23.02.2019
godz. 11:00
Filia „Niedźwiadek”
ul. Keniga 14

.

 

Spektakl dla najmłodszych: Kiedy pada śnieg

Lubicie zimę? Lubicie lepić bałwanka? Lubicie przygody?

Tak? Zapraszamy do wspólnej zabawy.
Wyruszymy w nieprzewidywalną i niezapomnianą podróż przez zimowe krajobrazy.
Już dziś przygotujcie swoje czapki, szaliki i rękawiczki – niezbędne do
zimowych zabaw. W atmosferze radości, wspólnych śpiewów i pląsów poznamy
sekrety zimy i pomożemy bałwankowi znaleźć odpowiedź na nurtujące go
pytanie:

Czym jest słońce i gdzie można je odnaleźć?

Informacje o spektaklu:
Interaktywny, muzyczny spektakl lalkowy dla dzieci od lat 3+

Twórcy spektaklu:
– Autorski projekt, reżyseria, scenografia i lalki: Anna Polarusz (Ani-rusz)
Występują:
– Weronika Lewoń (Kłębuszka) i Alicja Pietruszka (Pani Natura)
Muzyka: Łukasz Borowiecki

Czas trwania: ok. 45 min.
Cena biletów: 35 zł

.

Warszawskie opowieści „Bajka o Bazyliszku”

Zapraszamy młodych warszawiaków na kolejną edycję spotkań z legendami pt. „Warszawskie opowieści”.

Dla młodych widzów przygotowaliśmy przedstawienie teatralne połączone z warsztatami plastyczno-ruchowymi. Spektakl „W poszukiwaniu Bazyliszka” w wykonaniu Teatru Puszka inspirowany jest wierszowaną baśnią autorstwa Jana Knothe pt. „Bajka o Bazyliszku”. Bajka w zabawny sposób opowiada jedną z najpopularniejszych legend warszawskich.

Spotkania w Pałacu Kultury i Nauki (sala Rudniewa, IV piętro, wejście od ul. Marszałkowskiej), będą organizowane w dwóch grupach wiekowych (prosimy o zabranie dla dzieci obuwia na zmianę):
12 stycznia, 9 lutego oraz 16 marca, w godzinach 11.00-13.00
dzieci w wieku 2,5-5 lat na spektakl i warsztaty.
26 stycznia, 23 lutego oraz 23 marca, w godzinach 11.00-13.00
dzieci w wieku 5-8 lat – spektakl i warsztaty.
Zapisy na poszczególne wydarzenia na stronie:
http://www.um.warszawa.pl/rejestracja_legendy/
WSTĘP BEZPŁATNY.

Gdzie mieszka Bazyliszek?
Każde stare miasto ma swoje tajemnice i legendy. Nie inaczej jest w Warszawie, która kryje w swych podziemiach studnię ze Złotą Kaczką, tajemnicze źródło na Rynku Nowego Miasta, czy też straszliwego smoka w piwnicach jednej z kamienic na Starówce. Czy jednak Bazyliszek na pewno mieszkał na Krzywym Kole? Czy rzeczywiście zamieniał niepokojących go ludzi w kamień? Skąd wzięła się ta legenda? A może mieszkał zupełnie gdzie indziej? Może znajdziemy go w podziemiach Pałacu Kultury i Nauki? Może kryje się tam do dnia dzisiejszego? Dzieci odbędą niezwykłą podróż w czasie. Podróż, która przeniesie je do malowniczego średniowiecza, kiedy Warszawa była niewielkim grodem na brzegu Wisły…

Warsztaty plastyczne
Wykorzystując trójwymiarowe dioramy oraz papierowe lalki, dzieci zbudują makietę starej Warszawy. Odtworzą klimat ówczesnego rynku oraz dowiedzą się o „straszliwym smoku” nazywanym Bazyliszkiem, który siał postrach wśród pierwszych mieszkańców miasta.

Po spektaklu dzieci i dorośli będą mogli wykonać papierowe lalki bohaterów występujących w przedstawieniu. Później każde dziecko będzie mogło w domu przygotować własny mini-spektakl. Druga część warsztatów będzie poświęcona grom i zabawom ruchowym związanym tematycznie z treścią przedstawienia.

.

Bal Karnawałowy Just Dance Party

Bal Karnawałowy JUST DANCE PARTY zbliża się wielkimi krokami.
23. lutego zapraszamy aż na dwie imprezy taneczne:
— pierwszą dla dzieci w wieku 2-7.
— drugą absolutnie wyjątkowa dla dzieci 7+.

W programie:
— konkurs na najpiękniejszy kostium karnawałowy,
— karnawałowe atrakcje: robienie masek, zajęcia artystyczne, przebrania, konkursy i inne.
— tańce Just Dance,
— poczęstunek i napoje,

Dla rodziców specjalna atrakcja mająca na celu odwrócenie uwagi od dzieci: multimedialne quizy i konkursy, dzięki którym miło spędzą czas przy kawie i dobrym ciastku.

Zapraszamy na ponad dwie godziny dobrej zabawy.

Informacje i zapisy: +48 734 429 430.

Co: Bal Karnawałowy Just Dance Party
Kiedy: 23. lutego 2019 r. (sobota), godz. 17:00-19.00.
Gdzie: Sala Zabaw Białołęka New Age KIDS, ul. Modlińska 115, Warszawa

.

Otwarte zajęcia Kids Code Fun! Bezpłatny wstęp

Bezpłatne zajęcia z podstaw programowania, grafiki komputerowej i elektroniki!
-> Terminy: sobota 16.02, sobota 23.02
-> Godziny: 10:00-12:15
-> Miejsce: Politechnika Warszawska
*ZAPISY: https://bit.ly/2TaiE8B

Zapraszamy dzieci w wieku 8-14 lat na darmowe zajęcia programowania na Politechnice Warszawskiej, które będą wstępem do magicznego świata nowych technologii!
–> Coder Level 1
–> Graphics Level 1
–> Code & Engineering
–> JavaScript Intro

*Coder Level 1* to pierwszy krok dla młodych programistów. Na zajęciach nasi instruktorzy wykorzystują środowisko Scratch, stworzone przez Instytut Technologiczny w Massachusetts (MIT) oraz scenariusz na bazie materiałów Harvard University.

*Graphis Level 1* to pierwszy krok dla młodych pasjonatów grafiki. Podczas zajęć dzieci wejdą do kolorowego świata cyfrowego obrazu, myślenia projektowego i kreatywnego. Wprowadzone zostaną w zagadnienia kompozycji i estetyki, a wszystko to pod okiem doświadczonego grafika.

*Code & Engineering* na zajęciach uczestnicy poznają płytki micro:bit, wykreują dzięki technologii coś własnego. Podczas tego procesu, postawią pierwsze kroki w tworzeniu projektów, definiowaniu i rozwiązywaniu problemów oraz logicznym myśleniu. Jednocześnie oswoją się z elektroniką.

*JavaScript Intro* dla dzieci to krok w stronę profesjonalizmu, JS to jedno z najpopularniejszych narzędzi do tworzenia stron internetowych. Uczestnicy wykażą się przy tym kreatywnością oraz projektowym myśleniem. Kurs jest przeznaczony dla uczniów, którzy rozważają kształcenie się w przyszłości w naukach informatycznych i programowaniu.

ZAPISY: https://bit.ly/2TaiE8B

**Udział w warsztatach można odwołać 24 godz. przed rozpoczęciem wydarzenia, brak informacji o nieobecności skutkuje brakiem możliwości uczestnictwa w darmowych warsztatach organizowanych przez Kids Code Fun przez rok.**

.

II. Białołęka Kulturalna

Zapraszamy na dwa wspaniałe dni, odkrywania kultury prezentowanej przez naszych Sąsiadów. Wybitni Mieszkańcy Dzielnicy zaprezentują się już po raz drugi. W programie: wydarzenia familijne, pokazy teatralne, koncerty. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
Na każde wydarzenie obowiązuje rezerwacja wejściówek od 31.01.2019 *

PROGRAM WYDARZENIA:

23 LUTEGO:

10:00/ van Gogha 1
OPOWIEŚĆ O MOIM GOLEMIE
(spektakl i warsztaty teatralne dla dzieci)
GRUPA ZAPLECZE
Zapraszamy w podróż do krainy ludowych legend…Poznajcie historię Rebe Lwa, który przez dziesięciolecia bezskutecznie próbuje stworzyć Golema. Pewnego dnia udaje mu się to, co więcej, postać z gliny ożywa! Dobra wieść roznosi się po okolicznych miasteczkach, niestety, dociera także do złego i chciwego czarnoksiężnika Haim, który w nadziei, że Golem okaże się postacią bez litości, pragnie wykorzystać go jako postrach, by pomnożyć swój majątek. W historię wprowadza nas rodzeństwo, Franek i Zosia, których losy w zaskakujący sposób łączą się opowieścią.
Wraz z nimi spróbujemy odkryć, czy Golem rzeczywiście okaże się bezduszną istotą?
Po spektaklu odbędą się warsztaty dla dzieci, na których wspólnie spróbujemy stworzyć Golema.

Na wydarzenie obowiązuje rezerwacja wejściówek. kasa@bok.waw.pl (22) 300 48 00, wew. 1.

13:00/ van Gogha 1
WNIEBOWZIĘTE (komedia dla dorosłych)
wyst. Monika Nowogrodzka, Ewa Ostrowska – Kunert
Dwie stewardessy. Jeden hotel. Jedna szalona noc. Jedno marzenie …i coraz więcej przeszkód na drodze do jego spełnienia! Czy Iwona i Ilona wyrwą się ze szponów demonicznej Kociborskiej i odlecą za ocean? Co na to kapitan Jacek? A może nic nie jest tu tym, czym się wydaje? „Wniebowzięte” to nowy rodzaj komedii – napisanej i przygotowanej, a jednocześnie otwartej na improwizację i żywy kontakt z publicznością! Prosimy zapiąć pasy i nie rozpinać ich, dopóki spektakl nie przestanie kołować na dobre!

Na wydarzenie obowiązuje rezerwacja wejściówek. kasa@bok.waw.pl (22) 300 48 00, wew. 1.

16:00 / sala konferencyjna Urzędu Dzielnicy Białołęka, ul. Modlińska 197
SPOTKANIE WOKÓŁ KSIĄŻKI „Jakubowy Tarchomiński Kościół„
KONCERT „Jak przygoda to tylko w Warszawie”
BARTEK WŁODKOWSKI I PRZYJACIELE
Przypadający w 2018 roku wyjątkowy jubileusz 500-lecia wzniesienia gotyckiego kościoła św. Jakuba na Tarchominie, będącego najstarszym oryginalnym budynkiem gotyckim w obecnych granicach Warszawy, zaowocował wieloma inicjatywami. Jedną z nich jest wydana staraniem Urzędu Dzielnicy Białołęka i Fundacji Ave książka opisująca dzieje tej niezwykłej świątyni oraz wystawa przepięknych zdjęć zabytku autorstwa znakomitych fotografików Filipa Marka Klimaszewskiego, Dariusza Mysłowskiego oraz Macieja Zawistowskiego**. Zapraszamy na spotkanie promocyjne z „jakubowymi opowieściami”. Dodatkową atrakcją będzie prezentacja kolejnej varsavianistycznej publikacji Fundacji Ave „Białołęka w wycinkach” z artykułami prasowymi dotyczącymi dzielnicy od końca XVIII wieku do początku poprzedniego stulecia.
Uczestnicy otrzymają bezpłatnie egzemplarze książek.
Po spotkaniu usłyszymy niezwykły koncert piosenek warszawskich, które w nowatorskich aranżacjach Jerzego Cembrzyńskiego zaprezentują artyści Filharmonii Narodowej: Emil Zwoliński, zespół Con Passione oraz chóry Ars Chori i Ave, w wykonaniu na głos solowy, chór mieszany oraz skrzypce, saksofon, gitarę i kontrabas.
wstęp wolny

19:00 / 3 Pokoje z kuchnią – Głębocka 84
BÓG MORDU (spektakl teatralny dla dorosłych)
ZESPÓŁ TEATRU 13
Szykuje się dużo śmiechu! Po szkolnym incydencie, w którym jeden chłopiec wybił drugiemu dwa przednie zęby, ich rodzice spotykają się, aby sporządzić oświadczenie dla agencji ubezpieczeniowej. Dwa spokojne małżeństwa, dużo kurtuazji i konwenansów – czy może wydarzyć się coś złego? Stopniowo grzeczność zaczyna ustępować miejsca nerwom, frustracji i…rękoczynom. „Bóg mordu” to świetnie napisany tekst, rozpisany na popisowy kwartet aktorski. Jeden z najgłośniejszych utworów Yasminy Rezy.
Inscenizacja Zespołu Teatru 13 po raz pierwszy w nowej lokalizacji. Kto wie, co stanie się podczas tego spotkania?

Na spektakl obowiązuje rezerwacja wejściówek. kasa@bok.waw.pl (22) 300 48 00, wew. 2.

20:00/ van Gogha 1
KUBA JURZYK Z ZESPOŁEM
KONCERT
Po raz pierwszy na Białołęce, Kuba wraz z zespołem, zagrają swój autorski materiał. Przygotowania do wydania krążka idą pełną parą. Artysta w swojej twórczości stawia na jakość, szczerość oraz przekaz. Singiel „Uzależniony” jest propozycją, która łączy te trzy cechy. Niebanalny utwór o trudnej miłości może stać się początkiem wspaniałej przygody, w którą wyruszycie podczas koncertu festiwalowego. Uzależnicie się od tego spotkania!

Na koncert obowiązuje rezerwacja wejściówek. kasa@bok.waw.pl (22) 300 48 00, wew. 1.

24 LUTEGO

10:00/ Głębocka 66
BAJKA Z MORAŁEM W TLE (spektakl teatralny dla dzieci)
TEATR 356
…Niewielka kraina blaskiem miłości pokryta,
A w niej czarownica, królewna i kosmita…
No może z tym kosmitą to lekka przesada ,
bo kosmita różową smoczycą się okazał…

Przedstawienie niesie treści wielkiej wagi:
– szacunek, empatia, skromność i braterstwo.
Nie jeden bohater zdanie swoje zmienił
i jak za dotknięciem różdżki się odmienił…
Co przyniesie finał dowiedzcie się sami .
Na kolejne przedstawienie SERDECZNIE ZAPRASZAMY 🙂

Na wydarzenie obowiązuje rezerwacja wejściówek. kasa@bok.waw.pl (22) 300 48 00, wew. 2.

11:00 / Głębocka 66
ŚWIAT WEDŁUG CZOCHERA
WIDOWISKO IMPROWIZOWANE DLA DZIECI
Najbardziej utalentowana Pacynka Białołęki zagości na festiwalowej scenie, by bawić, cieszyć i zarażać dobrą energią. Improwizowana próba spektaklu, który nigdy nie będzie miał oficjalnej premiery. Jaki jest „Świat według Czochera”? Zapraszamy na kosmiczną podróż; nieziemska zabawa gwarantowana!

Na wydarzenie obowiązuje rezerwacja wejściówek kasa@bok.waw.pl (22) 300 48 00, wew. 2.

11:00 / van Gogha 1/Kino na BOKU
MALI GIGANCI 2D (5+)
SEANS DLA DZIECI
Mali giganci, to produkcja, która przeniesie was w zadziwiający świat miniaturowych bohaterów pokazując, że im ktoś jest mniejszy, tym większe są jego przygody. Ten fascynujący film ukazuje, jak wielką odwagą i „supermocami” muszą wykazać się małe stworzenia, by wygrać w tytanicznej walce o przetrwanie.

Na seans obowiązuje rezerwacja wejściówek. kasa@bok.waw.pl (22) 300 48 00, wew. 1.

12:00 / van Gogha 1/Kino na BOKU
SPACER Z DINOZAURAMI 2D (5+)
SEANS DLA DZIECI
Spacer z dinozaurami to pełen akcji dokument opowiadający o rodzinie Pachyrhinosaurusów, które rozpoczynają swoją epicką wędrówkę. Ten niezwykły dokument, czerpiąc z najnowszych naukowych badań, przywraca do życia wymarłe przed wiekami stworzenia, dając nam niezapomnianą możliwość obcowania z nimi na dużym ekranie.

Na seans obowiązuje rezerwacja wejściówek. kasa@bok.waw.pl (22) 300 48 00, wew. 1.

15:00 (Objazdówka) / Start: Metro Młociny
WYCIECZKA HISTORYCZNA ZABYTKOWYM OGÓRKIEM
Organizator: FUNDACJA AVE
Dwugodzinna wyprawa po Białołęce zabytkowym ogórkiem szlakiem miejsc i wydarzeń, które pojawiały się w artykułach w prasie warszawskiej XVIII i XIX wieku. Uczestnicy dowiedzą się m.in. gdzie miało miejsce lądowanie balonu, gdzie testowano kosiarkę Woodera oraz czym wsławił się pewien żołnierz z 1831 roku, który 24 lutego brał udział w Bitwie pod Białołęką.
Prowadzi Bartłomiej Włodkowski z Fundacji Ave. Start z przystanku autobusowego „Metro Młociny 04”, możliwość dołączenia o g. 15.15 przy Głębockiej 66 (przed siedzibą BOK). Koniec o g. 17.30 w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ulicy van Gogha 1.

Liczba miejsc na wycieczkę ograniczona, obowiązują zapisy na stronie www.fundacjaave.pl lub mailowo: avetki@wp.pl
Po wycieczce zapraszamy do sali widowiskowej na seans filmu “Arktyka”!

18:00 / van Gogha 1/Kino na BOKU
ARKTYKA (16+)
SEANS DLA DOROSŁYCH
W środku arktycznej tundry dochodzi do katastrofy. Rozbija się samolot z jedynym pasażerem. Samotny podróżnik wyciąga ze zrujnowanej maszyny wszystko co może być potrzebne i rusza przed siebie, ale mimo swoich najlepszych starań, jałowy krajobraz oferuje mu niewielką nadzieję na ratunek. W roli głównej wystąpił jeden z najbardziej utalentowanych i cenionych aktorów – Mads Mikkelsen, kreując wiarygodną postać w głęboko wciągającej i trzymającej w napięciu historii.

Na seans obowiązuje rezerwacja wejściówek. kasa@bok.waw.pl (22) 300 48 00, wew. 1.

19:00 / Głębocka 66
GALA FINAŁOWA FESTIWALU I KONCERT ANI RUSOWICZ
Gala Finałowa, to uhonorowanie laureatów konkursu Aktywni na rzecz Białołęki. Gala, która stanowi podziękowanie dla tych, którzy są kreatorami kultury i sztuki. W dzielnicy Białołęka mieszka wielu artystów, twórców, społeczników i aktywistów. Festiwal Białołęka Kulturalna, to ich święto, które nie tylko odsłania twórczy potencjał dzielnicy, ale także wielu z nich daje możliwość zaprezentowania się przed szeroką publicznością.

Ania Rusowicz – polska wokalistka, zdobywczyni czterech nagród FRYDERYK, kompozytorka, autorka tekstów ale przede wszystkim osoba, która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60-tych i 70-tych w Polsce, nagrywając trzy płyty w stylu retro, z których dwie okryły się statusem „złotych”. Koncerty w kraju i zagranicą, programy, sesje i wywiady w jej wykonaniu zawsze charakteryzują się niebywałym stylem i smakiem, a kierowane są do odbiorcy nietuzinkowego i wymagającego.

Ania Rusowicz– śpiew, klawisze
Hubert Gasiul– perkusja
Stanisław Wróbel – bas
Paweł Zalewski – gitara
Sebastian Stanny – saksofon
Rafał Gańko – trąbka

Na koncert obowiązuje rezerwacja wejściówek. kasa@bok.waw.pl (22) 300 48 00, wew. 2.*

NA KAŻDE WYDARZENIE OBOWIĄZUJE OSOBNA REZERWACJA MIEJSC. MIEJSCA SĄ NUMEROWANE.

*Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie imprezy

.

Warsztaty improwizacji dla dzieci 5 i 6 lat: kurs wiosenny

MAŁA IMPROWIZACJA
czyli WARSZTATY IMPRO DLA PRZEDSZKOLAKÓW 5-6 lat | kurs wiosenny

Zapraszamy na wiosenny cykl warsztatów skierowany do najmłodszych. Program składa się z 7 zajęć dla dzieci w wieku 5-6 lat i opiera się na nauce podstaw improwizacji teatralnej.

Zajęcia z improwizacji teatralnej składają się z rozgrzewek, ćwiczeń i zabaw, które prowadzą do budowania pierwszych scen, tworzenia historii, kreowania bohaterów czy scenografii z własnych ciał i pomysłów. Wykorzystując mechanizm gry, dzieci uczą się przez zabawę – a więc formułę najbardziej odpowiednią dla ich wieku.

Wiek przedszkolny to czas, w którym dzieci nabywają doświadczeń bycia w grupie, mają rozbudowaną ciekawość i potrzebę samodzielności. Cykl warsztatów rozwija i wzmacnia te cechy wykorzystując narzędzia gier improwizowanych. Poprzez ćwiczenia i zabawy dzieci poznają podstawowe zasady teatru improwizowanego, rozwijają się twórczo i społecznie.

Improwizacja pomaga dzieciom nabrać pewności siebie, uczy słuchania, obserwacji, współpracy w grupie, kreatywnego myślenia oraz szybkiego podejmowania decyzji.

Na naszych zajęciach pojawią się również instrumenty muzyczne, takie jak ukulele, okaryna, grzechotki. Przy ich akompaniamencie stworzymy przestrzeń wspólnego, improwizowanego muzykowania.
Finałem warsztatów będzie pokaz dla rodziców.

wiek dzieci: 5-6 lat
terminy: SOBOTY | godz. 14:00 – 15:15 | start: 23.02, 2.03, 9.03, 16.03, 23.03, 30.03, 6.04 (ostatnie warsztaty są dłuższe i kończą się pokazem dla rodziców)
koszt udziału we wszystkich zajęciach: 290 pln
miejsce: ul. Długa 44/50, sala 602

(miejsce odbywania się zajęć może ulec zmianie, będziemy informować na bieżąco)

ZAPISY, PYTANIA? SKONTAKTUJCIE SIĘ Z NAMI: improdzieci@gmail.com

✩✩✩
DANE DO PRZELEWU:

Nazwa: Fundacja ”Klancyk”
Nr konta: 62 1090 1056 00000001 3072 4277 (BZ WBK)

!!! Tytuł przelewu: KURS DZIECI, NAZWISKO UCZESTNIKA

✩✩✩
Instruktorki prowadzące zajęcia są animatorkami kultury, aktorkami teatru improwizacji, absolwentkami Szkoły Impro, grającymi regularnie dla dzieci i dla dorosłych: Paulina Drzastwa, Katarzyna Lalik, Agata Rozbicka.

Zapraszamy!

.

Weekendowe Rodzinne Swawole!

Zapraszamy wszystkich rodziców z dziećmi na weekendowe, poranne zajęcia dla dzieci z rodzicami.

Co tydzień zajmiemy się czymś innym, nowym, rozwijającym, poszerzającym naszą wiedzę o świecie, sobie i budującym relacje rodzic-dziecko dzięki wspólnym, nowym doświadczeniom.

Wszyscy pracujący rodzice, zajęci w tygodniu, szukający weekendowych zajęć dla dzieci, znajdą u nas to, czego szukają:
– salę zabaw przygotowaną do zajęć
– cudowne zajęcia grupowe z animatorką
– kawy / herbaty, ciasta i lody tajskie
– wygodne stoliki i fotele dla tych, którzy wziąć udziało w zajęciach nie chcą

Spotykamy się w każdą sobotę o godz 11:00 i do 12:00 zdobywamy nowe doświadczenia plastyczne, ruchowe i in. Szykujcie się na eksperymenty i niespodzianki! Takich zajęć jeszcze nie widzieliście. 🙂

Zapraszamy:
– soboty
– 11:00-12:00
– dzieci w wieku 2-5 lat
– w wygodnym ubraniu (można zabrać kapcie)

Koszt biletu: 30 zł
Grupa max 10 osobowa
Zapisy obowiązkowe: warsztaty@chopchopcafe.pl

.

Dyskoteka Dla Dzieci 23.02// Karrot

Uwaga! Zmiana daty! Ze względu na Żałobę narodową, zapraszamy Was 23 lutego.

Hej rodzice!

Chcielibyście potańczyć przy All That She Wants, ale boicie się, że sąsiad Was podejrzy? Zanim urodził Wam się syn, byliście królami nocy tańcząc do rana? Chcielibyście pokazać córce jak ruszać biodrami w rytm house’u z lat 90.?

Ta impreza jest dla Was!

Gorący karnawał, rodzice z dziećmi, feria kolorów, skaczące balony i wspólne zabawy organizowane do ciekawej muzyki (i do guilty pleasures czasem też ;-)) to nasza znana już na całym mieście impreza.

Dla łakomczuchów na pewno będzie jakieś ciasto, dla smakoszy pyszna kawa, a dla pasibrzuchów i lekkoduchów pyszne piwko już od rana.

Zapraszamy!

Karrot
ul. Częstochowska 20
Start: 11:30
Koniec: 14:00
Wstęp: 5 PLN

.

Jak smakuje sztuka? – Dla rodzin z dziećmi 5–10 lat | luty

{Jak smakuje sztuka?}
Warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 5–10 lat

bilet rodzinny – 30 zł (w cenie biletu wstęp na wystawę)
obowiązują zapisy: info@u-jazdowski.pl
zbiórka w holu głównym

💠23/02 (sobota), 12:00

Prowadzenie: Joanna Rentowska, Anna Szary

„Abstrakcyjne mozaiki”

Sztuka Janka Simona prezentowana na wystawie „Syntetyczny folklor” jest mapą jego fascynacji i podróży. Podczas zajęć zainspirowani jego pracami odbędziemy wyprawę do świata naszej wyobraźni i stworzymy niezwykłe, abstrakcyjne mozaiki.

.

Just Dance Party dla dzieci

Just Dance Party to taneczne zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Sekcja Just Dance zaczyna przygotowania do eliminacji do Mistrzostw Świata w Just Dance oraz do zrobienia własnego teledysku z… Pandą ⁉️. Tak – Pandą 😄

Trenujemy w
— czwartki: 17:00-18:00,
— soboty w godz. 10:30-11:30 oraz 13:30-14:30 😍😍.

Zapraszamy na:
— Bal Karnawałowy Just Dance Party — 23.lutego.
Wstęp w cenie biletu do Parku Trampolin.

Gdzie: Park Trampolin New Age Jump Białołęka, ul. Modlińska 115, sala Energy.
Zapisy i info: +48 500 443 134.

.

 

Kozia chałupka – Teatrzyk Raz Dwa Trzyk z muzyka na żywo!

Teatrzyk Raz-Dwa-Trzyk zaprasza dzieci na spektakl lalkowo-muzyczny „Kozia chałupka”.

Wspólnie wybierzemy się na skraj lasu i zajrzymy do koziej chałupki, w której mała kózka Bebe czeka na swoją mamusię. Oj, ktoś puka! Kto to? Czy Bebe otworzy drzwi?

Przedstawieniu towarzyszy muzyka wykonywana na starodawnych instrumentach: harmonii trzyrzędowej, barabanie, bębenku obręczowym, glinianych ptaszkach, piszczałce.
Scenariusz i reżyseria spektaklu: Agnieszka Kontny,
Muzyka: Katarzyna Szurman i Katarzyna Żytomirska,
Scenografia i lalki: Agnieszka Kontny,
Występują: Agnieszka Kontny, Katarzyna Szurman, Katarzyna Żytomirska

.

Nuty w półnuty | Kolekcja dźwięków (1-3 lat)

W świecie pełnym dźwięków najmłodsi będą słuchać, wydawać i naśladować dźwięki, grać, śpiewać, poruszać się oraz wspólnie bawić się i tańczyć

***
Dzyń, dzyń! Stuk, stuk, stuk!
Dźwięki słychać wszędzie tam i tu!
Hop, hop! Klap, klap, klap!
Chodź, muzykę z nami łap!*

W rytmie specjalnie skomponowanych piosenek i zabaw umuzykalniających, poznamy obrazy z królewskiej galerii i zainspirujemy się ich muzycznymi bądź dźwiękonaśladowczymi wątkami. Zajęcia staną się zaproszeniem do śpiewania, wplatania muzyki w zabawę i wspólnego spędzania czasu z dzieckiem. Towarzyszący temu ruch, bliski kontakt i dotyk, wzmocnią więź opiekuna i malucha.

Terminy warsztatów:
23 lutego – „Psssyt! Staruszka i chłopiec ze świecą”
16 marca – „Fiu fiu fiu! Satyr grający na flecie”
27 kwietnia – „Ci-ci-cisza przed burzą… Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem”

🌍 Miejsce: Stara Kordegarda 👉goo.gl/maps/Y3aNLkcfWLp
🎟 Obowiązuje: bilet w wysokości 25 zł (dziecko plus opiekun)
ℹ Zapisy: formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres: edukacja@lazienki-krolewskie.pl 👉bit.ly/2THTldU

***
👩 Warsztaty „Nuty półnuty. Kolekcja dźwięków” poprowadzi Agata Fandri – Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w klasie harfy prof. Urszuli Mazurek. Studiuje podyplomowo muzykoterapię w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Występuje solo, jako muzyk orkiestrowy oraz w zespołach kameralnych. Prowadzi klasę harfy w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie

***
* Fragment piosenki „Złap muzykę” Mateusza Fandri, która napisana została dla potrzeb warsztatów „Nuty w półnuty. Kolekcja dźwięków”

.

 

Warsztaty Familijne: Dlaczego instrumenty grają?

Skąd się biorą dźwięki? Czy można je wydobyć tylko z instrumentów, czy także z innych przedmiotów?
Podczas warsztatów poznamy różne typy instrumentów i ich budowę. Zastanowimy się, w jaki sposób pojedyncze dźwięki mogą stać się utworem muzycznym i sami spróbujemy taki skomponować.

Warsztaty odbywają się w każdy weekend, a bilety można kupić on-line na https://bilety.kopernik.org.pl oraz w kasie nr 5 (kasa uprzywilejowana, nie trzeba stać w kolejce) już na dwa tygodnie przed zajęciami i tuż przed nimi. Sprzedaż biletów rozpoczyna się w poniedziałek.
Zajęcia są przeznaczone dla dzieci 5-8 lat (ukończone 5 lat i nieukończone 9 lat).

Opłata za udział w warsztatach: 30 zł (cena biletu dla jednego dziecka i maksymalnie dwojga opiekunów)

Więcej informacji:
www.kopernik.org.pl/warsztaty/warsztaty-familijne/

.

Teatr naukowy – Hadwa-0!

„Teatr naukowy” w Teatrze Soho to cykl przedstawień teatralnych dla dzieci połączonych z interaktywnymi warsztatami stworzony przez autorów projektu „Pogromcy baśni i legend”, Bartosza Mazura i Mikołaja Tabako. Spektakle adresowane są do grup dziecięcych od 7 do 12 roku życia oraz do grup rodzinnych. Pierwszym tematem „Teatru naukowego” będzie woda. Woda to życie, nasze ciało, nasz mózg. Obowiązki i przyjemności. Jak to się dzieje ,że mamy wodę w kranie? Co to jest ciśnienie? Jak oczyścić wodę i jak ją transportować?

Pragniemy przybliżyć młodym ludziom skomplikowany, ale i pasjonujący świat, w którym żyjemy. Ogromna dynamika rozwoju technologicznego, a także łatwo dostępne i rozpowszechniane na szeroką skalę w sieci zjawiska paranaukowe czy twierdzenia pseudonaukowe powodują szum informacyjny. Prostym językiem, ciekawą formą i z poczuciem humoru mamy zamiar opowiadać dzieciom o tym, jak działa i rozwija się świat.

Będziemy pobudzać u widza ciekawość, rozwijać wyobraźnię, inspirować do stawiania trudnych pytań. Chcemy być dla młodego człowieka przewodnikiem w procesie poznawania świata i otaczających nas zjawisk. Nadrzędnym celem projektu
jest afirmowanie postawy, w której dzięki nauce i rozsądkowi znajdujemy rozwiązania problemów, z jakimi boryka się nasze społeczeństwo.

Nasz cykl opowiada o dwójce sympatycznych i szalonych bohaterów, którzy z pomocą światłych i lotnych umysłów, wyciągają mieszkańców swojego miasta z kłopotów, przezwyciężają napotkane trudności i omijają zagrożenia. Skutecznie
stawiają czoła kolejnym wyzwaniom i są autorami nowatorskich rozwiązań. W kolejnych odsłonach w myśl zasady „potrzeba matką wynalazku” będziemy śledzić rozwój cywilizacji i humanizmu. Prosta forma przedstawienia teatralnego będzie wzbogacona warsztatami tematycznymi. Wykorzystamy do tego technikę mapowania przestrzeni, dzięki której w scenografię wplecione zostaną animacje pomagające wyjaśnić omawiane tematy.

Cena biletu 25 zł.

.

Podwodna Plastyka Sensoryczna

Może i zima nie odpuszcza, ale już możemy przygotować się do lata albo chociaż powspominać ubiegłe wakacje. Zapraszamy Was do oceanu, gdzie naszą wyobraźnią sięgniemy daleko w głębiny. Odwiedzimy morskich przyjaciół, połowimy ryby a może nawet popływamy (?). Chodźcie i poczujcie z nami letnią bryzę jeszcze w lutym 😉 .

Warsztaty sensoryczne to zajęcia dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 2 lat. Są to zajęcia ogólnorozwojowe, nastawione w swoim założeniu na zabawę i rozwój wszystkich zmysłów dzieci. Maluchy mogą się beztrosko brudzić, kreatywnie tworzyć i uwalniać wrodzoną ekspresję.
Na zajęciach używamy tylko artykułów spożywczych. Zalecamy na zajęcia zabrać ze sobą ubranko na przebranie dla dziecka jak również dla rodzica 😊😊.

.

Plany na weekend: N I E D Z I E L A – 24 lutego

Sklep z zabawkami – przedstawienie teatralne dla dzieci

Zapraszamy najmłodszych na kolejne przedstawienie teatralne.
Tym razem proponujemy bajkę „Sklep z zabawkami”

Opowieść o chłopcu, który nie lubił swoich zabawek, nie szanował ich i nie chciał się nimi bawić. Pewnego dnia zabawki ożywają i chłopiec przekonuje się, że zabawa nimi dostarcza mu wiele radości. Spektakl ma na celu odciągnięcie dzieci od telewizji i internetu, a zachęca do bardziej aktywnego spędzania czasu. Bajka autorska, interaktywna, komediowa skierowana do małych i dużych dzieci.

Zapraszamy dzieci w wieku od 1 do 6 lat.

Kiedy? 24.02.2019
godzina: 17:00
Cena: 35 zł (dotyczy dziecka, dorośli wchodzą bez opłat)
Opłata obejmuje udział w przedstawieniu oraz nielimitowaną zabawę na sali zabaw przed i po przedstawieniu.

Zapisy przez wiadomość prywatną, mailowo lub na miejscu w Pląskowie. Wymagana przedpłata na konto lub w Pląskowie do dnia 22.02.2019

Dane do przelewów: Odbiorca: Jakub Pląska

Nr rachunku MBank: 93 1140 2004 0000 3702 7714 4127
W tytule prosimy wpisać „Przedstawienie 24.02.2019 oraz liczbę biletów”

.

Awanturka z leśnego podwórka

Pytał lisek Pannę gąskę, masz ochotę na przekąskę? Przytaknęła, ale zbladła, bo prócz niej nie było jadła!”
“Awanturka z leśnego podwórka” to pełna przygód i humoru bajka dla najmłodszych. Kolorowa i rozśpiewana w prawdziwie leśnej scenerii. Spektakl opiera się na interakcji z dziećmi, które biorą czynny udział w przygodach leśnych bohaterów. Dzieci nauczą się od zwierzątek, że wzajemna miłość i szacunek jest najważniejszy w życiu. Dowiedzą się, że zgoda pozwoli przetrwać nawet najtrudniejsze chwile. Czy leśna kompania znajdzie sposób na przechytrzenie cwanego lisa? O tym dowiecie się w najnowszej bajce Awanturka z leśnego podwórka …

Czas trwania: 50 minut

sala Broadway
wstęp: 10 zł, bilety do nabycia online lub w DK KADR

.

Darmowe Warsztaty deskorolkowe dla Dzieci – Zimowy Narodowy

Odpalamy kolejną edycję Warszawskiej Ligi Deskorolkowej!
Nieważne czy Twoje dziecko śmiga już na deskorolce czy wzięło ją pierwszy raz do ręki – zapraszamy do udziału w inauguracji trzeciej edycji Warszawskiej Ligi Deskorolki – bezpłatnym cyklu treningów dla dzieci i młodzieży w wieku 6 – 15 lat.
Odwiedź nas już w najbliższą niedzielę 2 grudnia na skateparku Zimowy Narodowy (Poziom -4).
Treningi rozpoczynają się o godz. 13.00 i 14.00 Każdemu dziecku zapewniamy deskorolkę, kask i ochraniacze.
W ramach WLD, dziecko weźmie udział bezpłatnym treningu pod okiem instruktorów Szkoły Deskorolki GoSKATE, rozpocznie sportową rywalizację z rówieśnikami. Poprzez udział we współzawodnictwie sportowym dzieci podniosą deskorolkowe umiejętności, niekiedy pierwszy raz staną na desce, poznają ducha sportowej rywalizacji.

Współzawodnictwo odbywa się w przyjaznej atmosferze w formie zabaw, warsztatów deskorolkowych, poznawania i opanowywania kolejnych trików na deskorolce.

Dla Zaawansowanych riderów mamy konkurs online , w którym możesz wygrać deskę.

Co miesiąc zostanie opublikowany temat triku, który trzeba wykonać w najlepszej dla swoich umiejętności opcji, nagrać i wrzucić na swój profil FB lub Insta z dopiskiem #WLD2019 z oznaczeniem naszego profilu WLD.
Najlepszy trick z danego miesiąca awansuje do finału, spośród którego wybierzemy zwycięzcę 24 lutego podczas zawodów WLD.

Cykl treningów kończą zawody w lutym 2019 r. z nagrodami w różnych grupach zaawansowania.

WLD adresowana jest do dziewcząt i chłopców na różnych poziomach zaawansowania.
Kolejne treningi odbywać się będą: 6 stycznia, 20 stycznia, 24 lutego.
Udział w zajęciach wyłącznie na podstawie zapisów na:

//docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc9GtyLhxXbbT0-9BILXoxlLO52JJAugzlugffdPY0tGNWGHw/viewform

.

LOLEK Dzieciom: Karnawałowy Bal Przebierańców

LOLEK Dzieciom: Karnawałowy Bal Przebierańców!
Jaka gra melodia, Lolku?

Dzieci kochające przygody i dobrą zabawę zachęcamy do wzięcia udziału w Karnawałowym Balu Przebierańców w Lolku.
Jaka gra melodia, Lolku? To pytanie będzie naszym przewodnikiem w podróży po krainie muzycznej zabawy. Tanecznym krokiem wejdziemy na wybieg podczas pokazu karnawałowej mody, słuchając przeróżnych melodii będziemy odgadywać znane i lubiane utwory. Dla głodnych wrażeń uczestników przygotowaliśmy słodki konkurs sprawnościowy. Pod koniec zabawy zasłuchamy się w przedstawieniu “Kolorowa wędrówka”.

PROGRAM:
– „Pokaz karnawałowej mody” prezentacja przebrań,
– „Taniec gwiazd” konkurs taneczny,
– „Jaka gra melodia?” konkurs muzyczny,
– „Karmienie ptysiem” konkurs sprawnościowy,
– „Bajka, film czy piosenka?” zgadywanka dla każdego,
– „Kolorowa wędrówka” przedstawienie teatralne.

Lolek kocha dzieci, a Karnawał to świetna okazja do zrobienia dla nich czegoś więcej niż zwykle. Zachęcamy dzieci i rodziców do przygotowania karnawałowych kreacji. Pamiętajmy, że najciekawsze zawsze są te zaprojektowane i przygotowane przez nas, z materiałów dostępnych w każdej szafie.

Zabawa zapowiada się wyśmienicie i z pewnością jest to przepis na udaną niedzielę i zadowolone dziecko.

Dla maluszków profesjonalna Niania.
Dzieci mogą zabrać ze sobą rodziców! 😉

WSTĘP WOLNY

.

Akademia Niepodległej – bezpłatne warsztaty rodzinne

Bezpłatne, niedzielne warsztaty rodzinne!

W najbliższą niedzielę (24.02.2019) spotkamy się pod hasłem NIEPODLEGŁA SAMOCHODOWA! 🚘

W trakcie spotkania posłuchamy opowieści o rozwoju motoryzacji w niepodległej Polsce!
Poznamy też historię wybitnego konstruktora Tadeusza Tańskiego. Opowieści o jego nowatorskich rozwiązaniach będą wstępem do warsztatów, w trakcie których uczestnicy własnoręcznie wykonają model samochodu!

🚗 🚗 🚗

Informacje praktyczne:
– na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 5-12 lat wraz z rodzicami/opiekunami,
– zajęcia są bezpłatne,
– ilość miejsc ograniczona, zapisy pod adresem: miejscespotkan@niepodlegla.gov.pl (co poniedziałek publikować będziemy informację o temacie kolejnego spotkania oraz otwierać zapisy na nie)

___

Akademia Niepodległej to cykl warsztatów kreatywnych poświęcony polskimi osiągnięciami naukowymi i technicznymi!

W trakcie 9 niedzielnych spotkań uczestnicy:
🔸 zapoznają się z barwnymi opowieściami Michał Malinowski o wybitnych, często nieznanych konstruktorach, wynalazcach, biologach, naukowcach i.in.,
🔸wykonają modele pojazdów kosmicznych, statków, samochodów, pociągów i samolotów,
🔸zaprojektują książeczki przestrzenne oraz papierowe teatrzyki.

Rozkład zajęć: 📌

5. NIEPODLEGŁA SAMOCHODOWA – 24 lutego 2019 r.
6. NIEPODLEGŁA BALONOWA i LOTNICZA – 10 marca 2019 r.
7. NIEPODLEGŁA PRZYRODNICZA – 17 marca 2019 r.
8. NIEPODLEGŁA MEDYCZNA – 24 marca 2019 r.
9. NIEPODLEGŁA ZAGADEK i SZYFRÓW – 31 marca 2019 r.

Będzie bardzo dużo zabaw twórczych i ani sekundy nudy! 😊
___

Warsztaty organizowane są w „Niepodległa. Miejsce spotkań” – kawiarnianej przestrzeni w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w niezobowiązujących, licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Niepodległa z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowywania polskiej państwowości.

Wykładowcą na „Akademii Niepodległej” będzie Michał Malinowski, pomysłodawca i kustosz Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści / Storyteller Museum.

„Niepodległa. Miejsce spotkań” znajduje się w samym parku Łazienki Królewskie, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

.

Biblioteka Małego Melomana

Biblioteka Małego Melomana

Czytanie literatury dziecięcej w interpretacji aktorskiej z muzyką improwizowaną na żywo

„Pradawny wszechświat przypominał drzewo… w jego koronie żyli niemal wszyscy słowiańscy bogowie.”

Zapraszamy młodych miłośników słowa w wieku 4-8 lat wraz z opiekunami na niedzielne spotkania z literaturą w bibliotece Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, podczas których zagłębimy się w magiczny świat wierzeń naszych przodków. Wysłuchamy historii o stworzeniu świata i ludzi, podążymy śladem białego konia z Arkony. Niezwykłe opowieści i podania, na nowo spisane przez Melanię Kapelusz, przeniosą nas w krainę bogów Peruna i Walesa, do krainy, w której losy bóstw i śmiertelników często się splatały się i gdzie wsłuchiwano się w potężny głos przyrody.

Wybrane niedziele, g. 11:30
24.02, 17.03, 7.04

Biblioteka Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina

Interpretacja aktorska: Aleksandra Krzaklewska-Sołtyk

Oprawa muzyczna: Natalia Czekała, Krzysztof Guzewicz

Koszt zajęć: 24 zł (1 dziecko + 2 opiekunów)

Bilety dostępne na bilety.nifc.pl lub w Kasach Muzeum Fryderyka Chopina.

www.chopin.museum
www.chopin.nifc.pl

.

 

Kamishibai Festival 2019

Już w niedzielę 24 lutego zobaczymy 3 spektakle Kamishibai Festival 2019. Zapraszamy dzieci na seanse ilustrowanych opowieści w tradycyjnym teatrzyku japońskim. Adresujemy programy dostosowane do trzech grup wiekowych dzieci. Bajki – piękne, refleksyjne historie otulone dedykowaną scenografią oraz dźwiękami autorskiej muzyki zobaczymy w następującym porządku:

Kamishibai Festival – DZIEŃ 1 – niedziela, 24.02.2019

godz. 10:30-11:00 – bajki dla dzieci w wieku 1-3 lat
godz. 11:15-12:00 – bajki dla dzieci w wieku 4-6 lat
godz. 12:15-13:00 – bajki dla dzieci w wieku 7-9 lat

Kolejne 4 spektakle festiwalowe, odbędą się w następujących terminach:
10.03, 07.04, 26.05 i 09.06.2019
Program przygotowywany jest na poszczególne dni festiwalowe i bajki nie będą powtarzane.
Ze względu na kameralną specyfikę seansów, ilość miejsc jest ograniczona.
Serdecznie zapraszamy!
Teatr Bajek Kamishibai & Mary Poppins’ House

Spektakle festiwalowe odbędą się Mary Poppins’ House, ul. Zwycięzców 4d w Warszawie.

.

Koncert dla niemowląt i dzieci do 6 lat!

24 lutego zapraszamy na koncert dla całych rodzin!!! Zapraszamy Niemowlęta i Dzieci do lat 6, starsze Rodzeństwo, Mamę, Tatę, Babcię, Dziadka! Będzie wspólne muzykowanie, świetna zabawa i jak zwykle liczne „niespodzianki” , które spowodują duuuużo uśmiechu na twarzach zarówno młodszej, jak i nieco starszej publiczności.

Cały koncert to interaktywne wydarzenie: wszyscy uczestnicy siedzą na podłodze, aktywnie uczestniczą w całym koncercie, wraz z Prowadzącymi wspólnie śpiewają i grają na instrumentach.
Współtworzą całe wydarzenie!

Będziemy wspólnie śpiewać, rytmizować i bawić się muzyką w iście rodzinnej atmosferze!

Podczas koncertu obowiązuje zmiana obuwia. Można również pozostać w skarpetkach.

DATA: 24 luty 2019
GODZ. 12.00
MIEJSCE: OPP2 Jordanek (ul. Alfreda Nobla 18/26 – SASKA KĘPA) – wejście od ul. Saskiej
Organizator: MusicBABYart Warszawa

BILETY: 30 zł/osoba*
https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/music-baby-art,990/koncert-dla-niemowlat-i-dzieci-do-lat-6,10775?eventId=139832

*osoba, czyli każdy słuchacz w wieku od 0 do 100 lat 🙂

.

Improwizacja dla dzieci i Kosmos dla dziewczynek

Zapraszamy na specjalny, improwizowany spektakl dla dzieci. Po raz czwarty spotykamy się w kosmicznym gronie, aby inspirować dziewczyny i chłopaków! Tym razem punkty wyjścia będą dwa: ósmy i dziewiąty numer magazynu „Kosmos dla dziewczynek”!

Weźcie dwa ostatnie numery i przeczytajcie swoje ulubione fragmenty! Będą one inspiracją dla improwizatorek i improwizatorów. Uwaga, dziewiąty numer w oficjalnej sprzedaży pojawi się 11 lutego. Spokojnie, wszyscy będą mieć czas na wybranie ulubionych fragmentów z najnowszego numeru.

Do zobaczenia!

Spektakl improwizowany dla dzieci to wydarzenie komediowe dla widzów od 4 do 12 lat. Improwizatorki i improwizatorzy wspólnie z widownią wymyślają historie, nadają im bieg i pobudzają wyobraźnię. Takie bajki pojawiają się tylko raz i już więcej się nie powtórzą!

Występują: Agnieszka Matan, Marta Iwaszkiewicz, Marta Podobas, Norbert Bajan, Ewa Gryczon, Piotr Gasik, Jan Wasilewski, Joanna Pawluśkiewicz, Aleksandra Markowska

Spektakl improwizowany dla dzieci
Resort Komedii, ul. Bielańska 1

24 lutego, niedziela, godz. 12:00
☞ Bilety: 25 zł (dorośli) / 20 zł (dzieci)
☞ Bilety dostępne wkrótce online i pół h przed spektaklem
ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/resort-komedii,844/improwizacja-dla-dzieci,5077/141193/kup

.

Sensoplastyka ciąg dalszy

Serdecznie zapraszam na warsztaty z sensoplatyki. Dzieci w wieku od 1 do 4 lat.
Zajęcia mają za zadanie pobudzać wszystkie zmysły potrzebne do dalszego rozwoju dziecka.

Sensoplastyka – na czym to polega?

Najprościej mówiąc są to zajęcia plastyczne, w których biorą udział wszystkie zmysły. Jak to możliwe? Przez wykorzystanie specjalnych naturalnych materiałów, którymi mogą bawić się już niemowlęta, które wszystko biorą do buzi.

Wszystko dookoła jest brudne i tak właśnie ma być. W ten sposób uwalnia się naturalna ekspresja twórcza.

Dzieci mają okazję obserwować, jak materiał, który jest suchy i sypki zmienia się w mokry i kleisty, a następnie w miękki i stały. Poznają sposoby przemiany materiałów i produktów, kształtując jednocześnie swoje zdolności manualne. Na tych zajęciach nie brakuje przesypywania produktów z jednego pojemnika do drugiego i malowania palcami po… wszystkim! -plastyczna od pierwszych chwil życia wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. edukacja sensoryczno-plastyczna od pierwszych chwil życia wpływa na optymalny rozwój całego organizmu.

Co należy zabrać?

Najlepiej ubranie zmienne, w ktorych może dziecko się ubrudzić 🙂
Proponuje wziąć ze sobą obuwie zmienne np. klapki kąpielowe (Bawimy się „na boso”, a obuwie na zmianę służy nam do przemieszczania się poza obręb „kolorowego” miejsca pracy:-)

Cennik: 40 zł/ dziecko
Obowiązuje przedpłata 20 zł zaliczki.

Czas trwania: 60 min.

Zapisy :
Anna Szulecka- Wnuk- 531377237

.

Warsztaty rodzinne: Patchworkowe “podwójne portrety”

warsztaty rodzinne (dzieci 7-10 lat)

Zapraszamy mamy i córki, babcie i wnuczki, ojców i synów, no po prostu wszystkie “Tandemy”, jakie są możliwe w Rodzinie – na warsztaty z tworzenia “Podwójnych portretów”.
To będzie wielka artystyczna przygoda z recyklingiem, bo do ich stworzenia wykorzystacie różne tkaniny i materiały czekające na swoje drugie życie:).
Przybywajcie tłumnie! Będzie przy tym dużo zabawy i efekt w postaci patchworkowych dzieł sztuki.

sala: Akademia Pana Kleksa, 208, II piętro
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

.

Spacerki Amelki

UWAGA! UWAGA!!!
Witajcie Drogie Dzieci i Drodzy Rodzice :)))))
Rozpoczynamy kolejny sezon niezapomnianej przygody ze SPACERKAMI AMELKI.
Zapraszamy Wszystkich Małych z Opiekunami na cykl spacerków po Warszawie dla dzieci w wieku 5-10 lat.
BĘDZIEMY spacerować, oglądać zabytki, słuchać ciekawostek o Warszawie i zdobywać ODZNAKĘ SUPER SPACEROWICZA WARSZAWSKIEGO!
JAK SIĘ ZAPISUJEMY?
Zgłoszenia wyłącznie przez Platformę Biletową evenea.pl
W celu uniknięcia potencjalnych nieporozumień potwierdzeniem chęci uczestniczenia jest wpłata z góry.
CENA: 18 zł każde dziecko/ opieka bezpłatnie max 2 osoby.
ZAPISY na każdy spacerek zawsze rozpoczynamy na tydzień przed danym spacerkiem w SOBOTĘ o godz. 8.00
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!
SPACERKI AMELKI odbywać się będą w dwie niedziele danego miesiąca o godz. 10.00

24.02. – Plac Trzech Krzyży – zapisy od 16.02.

ODZNAKA ! Każde dziecko otrzyma na swoim pierwszym spacerku KARTĘ SPACEROWICZA WARSZAWSKIEGO, w której zbierać będzie pieczątki za każdy spacerek.
Zbierając pieczątki Mały Spacerowicz zbliża się do otrzymania Złotej, Srebrnej lub Brązowej ODZNAKI SUPER SPACEROWICZA WARSZAWSKIEGO.

ZAPRASZAMY na SPACERKI AMELKI!!!! przez cały rok szkolny 2018/2019.
Do zobaczenia Amelka i Przewodniczka Mama :))))))))

.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o