Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (26-27 stycznia)


Moi Mili,

z buziakami z tajskiej plaży, z malutkiej wysepki na samym końcu świata, posyłam Wam serdeczne pozdrowienia i… Weekendową Zajawkę, oczywiście.

Pięknego weekendu, pełnego tego, co ma sens.

.

 

Ps. Więcej propozycji na najbliższe miesiące znajdziesz TUTAJ.

Jeśli interesują Cię informacje o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach, zapraszam Cię do prężnie działającej grupy Dziecięca Mapa Warszawy.

S O B O T A – 26 stycznia

Rodzinne zagniatanie gliny godz.10.00

Rodzinne zagniatanie gliny. W czasie zajęć dzieci będą miały możliwość pobawienia się gliną i ulepienia dzieła. Rodziców także zapraszamy do naszej mini – pracowni i tworzenia własnych przedmiotów. Naszym tematem będą zimowe krajobrazy, bałwanki, iglo, śnieżynki, także karnawałowe maski i inne ozdoby.
Po skończonej pracy gliniane wytwory będzie można zabrać jeszcze mokre do domu lub odebrać je już wypalone w Fundacji (termin uzgodniony w czasie zajęć).

Wypalanie: 10 zł. od rodziny płatne na miejscu.
Ubrania: Takie, które mogą się zabrudzić gliną.

.

Ferie zimowe z Kinem Dzieci w Kinie Muranów 2019

☃ Z końcem stycznia zapraszamy na ferie z Kinem Dzieci w Kino Muranów. Przez dwa tygodnie będziemy grać specjalnie dla najmłodszych widzów.

W repertuarze produkcje znane z festiwalu Kino Dzieci oraz nowe odkrycia, m.in. pokaz japońskiej animacji, która otrzymała nominację do Złotego Globu – „Mirai” wizjonerskiego reżysera Mamoru Hosody to opowieść o buncie małego Kuna, podróżach w czasie i nauce, którą można czerpać od poprzednich pokoleń.
Ponadto dobrze znana młodym widzom „Basia” – pięć epizodów z życia przedszkolaka, przygody Pettsona i kota Findusa, które okazały się tegorocznym hitem na zimę, „Zimowe wakacje Kacpra i Emmy”, a wraz z nimi przygody Leo i Pani Królik oraz „Wielka wyprawa Molly”, czyli co się dzieje w rodzinie Potworowskich. Na ekranie pojawi się też uwielbiana para detektywów – Lasse i Maja z Valleby, a do XVI-wiecznej, historycznej przygody zaprosi widzów 12-letni Storm, który nie boi się nawet Inkwizycji.

☃ Po porannych sobotnich projekcjach zapraszamy młodych widzów na warsztaty – szczegóły w repertuarze. Już dzisiaj zaplanujcie zimowe wyprawy do Kina Muranów.

Opisy filmów i rezerwacje on-line: www.kinomuranow.pl

Bilety: 15 zł/ 13 zł (dla grup powyżej 10 osób)

☃ PROGRAM ☃

❄26.01 (sobota):
11:00 Basia 4+, 50’
po seansie zapraszamy na warsztaty
12:30 Kapitan Morten i Królowa Pająków 6+, 79’

❄27.01 (niedziela):
10:30 Pettson i Findus – Najlepsza Gwiazdka 4+, 82’
12:30 Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny von Broms 6+, 80’

.

Księżycowo- spektakl dla najnajów

🌙 „Ksieżycowo” to interaktywny spektakl dla rodzin z dziećmi do 2 roku życia inspirowany naturą i architekturą wyspy Lanzarote oraz twórczością hiszpańskiego artysty Cèsara Manrique.

📅 Zapraszamy na ostatnie pokazy w 2018!

Spektakl bez użycia słów, zaprasza do niespiesznego odkrywania wykreowanego świata i odpowiada na współczesny problem przebodźcowania. Budząc wyobraźnię i ekspresję uczestników, stwarza przestrzeń do rodzinnego spotkania i zacieśnienia więzi między dzieckiem i dorosłym.

twórcy: kolektyw Holobiont
koncepcja: Hanna Bylka-Kanecka
choreografia: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka
kreacja i wykonanie: Bożena Wydrowska, Hanna Bylka-Kanecka

muzyka: Michał Jacaszek
konsultacja scenograficzna: Alicja Bielawska

.

Gordonki w sobotę na Saskiej Kępie

każda SOBOTA godzinie 10:30
Mary Poppins' House Saska Kępa
ul. Zwycięzców 4D
zapisy: melozajecia@gmail.com
koszt: 40 zł (wejście pojedyncze), karnet 130 zł (4 wejścia, ważny 5 tygodni)

Cykl spotkań w Mary Poppins' House to zajęcia gordonowskie umuzykalniające dla dzieci w wieku do 3 lat. Dziecko uczestniczy w zajęciach z opiekunem. Koszt udziału w zajęciach to 40 zł jednorazowo lub w karnecie (4 wejścia) 130 zł. Płatność gotówką na miejscu. Zajęcia trwają ok.40 minut. Na miejscu w Mary Poppins' House można napić się ciepłej kawy lub herbaty lub zimnej wody 🙂

Na zajęciach dla najmłodszych prowadzonych w oparciu o teorię uczenia się muzyki Eliasa Edwina Gordona używamy przede wszystkim głosu, który jest najważniejszą zabawką. Śpiew osoby prowadzącej zajęcia, mamy, taty czy wreszcie samego dziecka. Śpiew który towarzyszy nam przez cały czas trwania zajęć. Dzięki temu dziecko oswaja się z muzyką tak samo płynnie i naturalnie jak z ludzką mową. Często używamy do lepszego rozumienia muzyki wstążek, piłeczek, woreczków, bąbelków…

W trakcie zajęć dzieci uczą się tworzenia muzyki za pomocą improwizacji. Wymyślają swoje własne piosenki, ale śpiewają też znane z domu czy przedszkola ulubione melodie. Zostało udowodnione naukowo, że nauczanie muzyki od pierwszych chwil życia wspomaga ogólny rozwój psychiczny i fizyczny dziecka. Częste spotkania z muzyką wzmacniają u dzieci wrażliwość na dźwięk, umiejętność śpiewania i improwizacji, poczucie rytmu, potrzebę poruszania się, a w dalszej przyszłości ułatwiają naukę języków czy matematyki… Poza tym dziecko ma okazję do spotkania z innymi dziećmi, które razem z nim kreują nową i harmonijną rzeczywistość.

Zajęcia wrześniowe i październikowe prowadzić będzie certyfikowana instruktorka gordonków Katarzyna Czapla prowadząca działalność pod nazwą Music City 🙂

ZAPRASZAMY! Zapisy melozajecia@gmail.com lub messenger MeloMaluchów.

.

Plastusiowy Pamiętnik. Scena Małego Widza z Teatrem Baj

Ten plastuś jest taki: cały z plasteliny, ma duży nos, odstające uszy i zielone majteczki. Wszyscy mówią, że jest śliczny. O Plastusiu PRAWIE WSZYSTKO wie Plastusiowy Pamiętnik, który jest największym przyjacielem Plastusia. To jemu Plastuś opowiedział PRAWIE WSZYSTKIE swoje przygody, to na jego Kartkach Plastuś narysował i opisał swój piórnikowy świat. Pamiętnik Plastusia i jego Kartki chętnie przedstawią mieszkańców piórnika, bo nie każdy wie, jakie to barwne towarzystwo. Poznacie też Tosię, Zosię, Jacka, a nawet niezbyt grzecznego Witka. Pamiętnik opowie PRAWIE WSZYSTKO o Plastusiu z nadzieją, że podpowiecie mu, gdzie ma go szukać, bo dawno temu, nie wiadomo dlaczego ich drogi się rozeszły.
Bilety: 25 zł
Czas trwania: 90 minut

.

Spotkanie z Harfą dla dzieci 2-5 lat

HARFA I TAŃCZĄCY SKRZAT – zajęcia dla dzieci
czas trwania spotkania: 40 min
wiek uczestników 2-5 lat

Wprowadzenie w świat dźwięków harfy:
– zapoznanie dzieci z instrumentem: zaprezentowanie jego kształtu, zbliżonego do łuku,
– wydobywanie różnych dźwięków z harfy przez dzieci
– zaprezentowanie klucza i sposobu strojenia instrumentu
– kilka zdań o historii harfy; o tym, że w bardzo dawnych czasach wędrowni poeci potrafili grać
na harfach i opowiadać siedząc na koniach
– krótki quiz i dyskusja z dziećmi:
Czy harfa ma ostry czy łagodny dźwięk?
Czy można kogoś przestraszyć dźwiękiem harfy?
Czy harfa może usypiać grając kołysanki?
Czy struny mogą pękać?
Czy można równocześnie grać na harfie i wybijać rytm ręka o pudło rezonansowe?
Ile strun ma harfa

Bajka celtycka z akompaniamentem harfy celtyckiej.

– Chcąc powrócić do tradycyjnej formy przekazu o wysokich walorach artystycznych i edukacyjnych jakim jest opowiadanie z żywym akompaniamentem muzycznym, chcę
zaproponować wysłuchanie baśni celtyckiej. Kontakt z żywym słowem wyzwala u dzieci większą koncentrację, rozwój wyobraźni i słuchanie ze zrozumieniem. Muzyka na żywo
wzbogaca prezentowaną treść bajki o kolejny artystyczny wymiar, podkreśla emocjonalne momenty w przebiegu historii. Bajka osadzona w elficko-celtyckiej magii porusza tematy
pomagania sobie, wolności i umiłowania do żartów i psikusów.

Kasia Kolbowska – harfistka związana z zespołami „Libelid” oraz „Lady Aarp”. Szczęśliwa mama Adriany i Mikołaja. Pracowała z dziećmi w projekcie „Bajkodzieło.”, prowadzonym przez Przystanek Twórczość i Biuro Kultury m.st. Warszawa.

fot. Małgorzata Staśkiewicz/ Fundacja Przystanek Twórczość. Projekt „Bajkodzieło”

Bilety: 35 zł (dziecko plus opiekun) można kupić na miejscu w kawiarni lub przelewem na konto nr: 20 1950 0001 2006 8753 7120 0002

.

Mappingi w Muzeum Pałacu w Wilanowie

UWAGA! W związku z żałobą ogłoszoną w Warszawie w dniach 15-17 stycznia Królewski Ogród Światła jest ZAMKNIĘTY.

Są takie wieczory w Wilanowie, kiedy fasada pałacu zmienia się nie do poznania… Nie ma na niej wówczas charakterystycznego wilanowskiego żółcienia, można za to obserwować prawdziwą feerię barw i świateł połączonych z barokowymi dźwiękami – mappingi.

Mapping to trójwymiarowy pokaz łączący światło, obraz i dźwięk. Jest wyświetlany na fasadzie pałacu i wykorzystuje jego elementy architektoniczne do stworzenia iluzji ożywionego budynku. Podczas mappingów w oknach pałacowych pojawiają się król Jan III i królowa Marysieńka, widzowie są świadkami m.in. wjazdu orszaku oraz pokazu tańców dworskich.

Zapraszamy w piątki, soboty i niedziele o godz.:
↪ 17.30 – „Bajka o królewskiej wydrze”
↪ 18.30 – „Powrót króla”
↪ 19.30 – „W Wilanowie król jest jeden”

↪ dodatkowe dni z pokazami mappingów: 14 lutego
↪ 27 stycznia i 24 lutego godziny mappingów: 18.30, 19.30 i 20.30

Jeden pokaz trwa ok. 15 minut. Wstęp na mapping zawiera się w cenie biletu do Królewski Ogród Światła.

KOSZT: 20 zł bilet zwykły, 10 zł bilet ulgowy, dzieci do lat 7 bezpłatnie (bez biletu)

BILETY można kupić w:
↪ kasie na przedpolu (żółty domek)
↪ automacie biletowym na przedpolu
↪ budkach z biletami na przedpolu
↪ przez internet: www.bilety.wilanow-palac.pl
↪ przez e-Bilet: https://bit.ly/2y6ejKn

LIMITY WEJŚĆ NA DANĄ GODZINĘ w weekendy

W związku z dużą liczbą osób odwiedzających ekspozycję w soboty i niedziele na daną godzinę obowiązują limity sprzedaży biletów (1500 biletów na każdą godzinę, tj. 17.00–18.00, 18.00–19.00 itd.). Oznacza to, że kupując bilet na sobotę lub niedzielę, muszą Państwo wskazać nie tylko dzień, ale też przedział godzinowy WEJŚCIA do Królewskiego Ogrodu Światła. Na terenie ekspozycji mogą Państwo przebywać tak długo, jak Państwo chcą. Ograniczenia wprowadzamy ze względów bezpieczeństwa.

MECENAS: Raffaello
PROJEKTANT i WYKONAWCA: Multidekor

.

Mała Wisła / wyprawy dla rodziców z dziećmi / kalendarium

Fundacja Ja Wisła zaprasza na cykl 21 sobotnich spacerów wzdłuż warszawskiej Wisły. Wyprawy są dedykowane dla rodzin z dziećmi terenowymi. My zabieramy trzyletniego Jerzyka. Trasy liczą 4 km. Czas wspólnie spędzony nad rzeką to oglądanie unikatowych panoram, dotykanie przyrody, poszukiwane skarbów, zabawa nad wodą, wsłuchiwanie się w głosy i historie znad Wisły. Czas na karimacie, na pniu zwalonego drzewa. Woda, niebo i ptaki. Co tydzień gdzieś indziej.

Żoliborz
26 stycznia / Kępa Potocka

Bilety:
Dzieci do lat 3: bezpłatnie, ulgowy: 16 zł, normalny: 24 zł, rodzinny (2+1): 56 zł, (2+2): 64 zł, (2+3): 80 zł.
Rezerwacje na maila: fundacja@jawisla.pl, informacja: 508 328 803

Wycieczkę prowadzą świeżo upieczeni laureaci Statuetki Złotego Słonecznika: Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek. Nagroda Złotego Słonecznika została przyznana Fundacji Ja Wisła przez portal Czas Dzieci za wyprawy Mała Wisła, jako najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci, w kategorii przyroda, w Warszawie w 2018 r. Dziękujemy !

Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek

.

Warszawskie opowieści „Bajka o Bazyliszku”

Zapraszamy młodych warszawiaków na kolejną edycję spotkań z legendami pt. „Warszawskie opowieści”.

Dla młodych widzów przygotowaliśmy przedstawienie teatralne połączone z warsztatami plastyczno-ruchowymi. Spektakl „W poszukiwaniu Bazyliszka” w wykonaniu Teatru Puszka inspirowany jest wierszowaną baśnią autorstwa Jana Knothe pt. „Bajka o Bazyliszku”. Bajka w zabawny sposób opowiada jedną z najpopularniejszych legend warszawskich.

Spotkania w Pałacu Kultury i Nauki (sala Rudniewa, IV piętro, wejście od ul. Marszałkowskiej), będą organizowane w dwóch grupach wiekowych (prosimy o zabranie dla dzieci obuwia na zmianę):
9 lutego oraz 16 marca, w godzinach 11.00-13.00
dzieci w wieku 2,5-5 lat na spektakl i warsztaty.
26 stycznia, 23 lutego oraz 23 marca, w godzinach 11.00-13.00
dzieci w wieku 5-8 lat – spektakl i warsztaty.
Zapisy na poszczególne wydarzenia na stronie:
http://www.um.warszawa.pl/rejestracja_legendy/
WSTĘP BEZPŁATNY.

Gdzie mieszka Bazyliszek?
Każde stare miasto ma swoje tajemnice i legendy. Nie inaczej jest w Warszawie, która kryje w swych podziemiach studnię ze Złotą Kaczką, tajemnicze źródło na Rynku Nowego Miasta, czy też straszliwego smoka w piwnicach jednej z kamienic na Starówce. Czy jednak Bazyliszek na pewno mieszkał na Krzywym Kole? Czy rzeczywiście zamieniał niepokojących go ludzi w kamień? Skąd wzięła się ta legenda? A może mieszkał zupełnie gdzie indziej? Może znajdziemy go w podziemiach Pałacu Kultury i Nauki? Może kryje się tam do dnia dzisiejszego? Dzieci odbędą niezwykłą podróż w czasie. Podróż, która przeniesie je do malowniczego średniowiecza, kiedy Warszawa była niewielkim grodem na brzegu Wisły…

Warsztaty plastyczne
Wykorzystując trójwymiarowe dioramy oraz papierowe lalki, dzieci zbudują makietę starej Warszawy. Odtworzą klimat ówczesnego rynku oraz dowiedzą się o „straszliwym smoku” nazywanym Bazyliszkiem, który siał postrach wśród pierwszych mieszkańców miasta.

Po spektaklu dzieci i dorośli będą mogli wykonać papierowe lalki bohaterów występujących w przedstawieniu. Później każde dziecko będzie mogło w domu przygotować własny mini-spektakl. Druga część warsztatów będzie poświęcona grom i zabawom ruchowym związanym tematycznie z treścią przedstawienia.

.

Warsztaty Familijne: Dlaczego instrumenty grają?

Skąd się biorą dźwięki? Czy można je wydobyć tylko z instrumentów, czy także z innych przedmiotów?
Podczas warsztatów poznamy różne typy instrumentów i ich budowę. Zastanowimy się, w jaki sposób pojedyncze dźwięki mogą stać się utworem muzycznym i sami spróbujemy taki skomponować.

Warsztaty odbywają się w każdy weekend, a bilety można kupić on-line na bilety.kopernik.org.pl oraz w kasie nr 5 (kasa uprzywilejowana, nie trzeba stać w kolejce) już na dwa tygodnie przed zajęciami i tuż przed nimi. Sprzedaż biletów rozpoczyna się w poniedziałek.
Zajęcia są przeznaczone dla dzieci 5-8 lat (ukończone 5 lat i nieukończone 9 lat).

Opłata za udział w warsztatach: 30 zł (cena biletu dla jednego dziecka i maksymalnie dwojga opiekunów)

Więcej informacji:
kopernik.org.pl/warsztaty/warsztaty-familijne/

.

Pokazy świetlno-muzyczne w Królewskim Ogrodzie Światła

🎶✨ Odwiedźcie Wilanów po zmroku. Zobaczcie i usłyszcie Muzyczny Ogród Marzeń! Świetlno-muzyczne pokazy odbywające się na tarasie dolnym ogrodu barokowego można oglądać z wysokości tarasu górnego, co daje niesamowity efekt.

Światło wiernie odwzorowuje i wypełnia zmieniającymi się barwami geometryczne kształty ogrodu, a wszystko to w rytm znanych motywów muzyki klasycznej:
↪ „March Pour La Cérémonie Des Turcs” Jeana-Baptiste’a Lully’ego,
↪ „Burzy” z „Czterech pór roku” Antonia Vivaldiego,
↪ „Tańca cukrowej wieszczki” z „Dziadka do orzechów” Piotra Czajkowskiego.

Pokazy w Muzycznym Ogrodzie Marzeń odbywają się CODZIENNIE o godz.: 16.00, 16.15, 16.45, 17.00, 17.15, 17.45, 18.00, 18.15, 18.45, 19.00, 19.15, 19.45, 20.00, 20.15, 20.45.

Wstęp do Królewskiego Ogrodu Światła jest PŁATNY:
↪ poniedziałek – czwartek: 10 zł bilet zwykły, 5 zł bilet ulgowy, dzieci do lat 7 bezpłatnie (bez biletu)
↪ piątek – niedziela: 20 zł bilet zwykły, 10 zł bilet ulgowy, dzieci do lat 7 bezpłatnie (bez biletu)
↪ 14 lutego obowiązują świąteczne ceny biletów: 20 zł – bilet zwykły, 10 zł – bilet ulgowy

BILETY MOŻNA KUPIĆ w:
↪ kasie na przedpolu (żółty domek)
↪ automacie biletowym na przedpolu
↪ budkach z biletami na przedpolu
↪ przez internet: bit.ly/2IhsXmR
↪ przez e-Bilet: bit.ly/2y6ejKn

MECENAS: Raffaello
PROJEKTANT i WYKONAWCA: Multidekor

.

Radiowy Kurier Fryderyka V

W sobotę 26 stycznia odbędzie się piąte spotkanie edukacyjne dla dzieci, zorganizowane przez Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Teatr Wielki – Operę Narodową w Warszawie. Celem „Radiowego Kuriera Fryderyka” jest promocja wśród najmłodszych słuchaczy wiedzy na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina z czasów jego wczesnej młodości, edukacja poprzez zabawę oraz odkrywanie przed dziećmi tajemnic pracy dziennikarza radiowego. Początek wydarzenia o godzinie 12:00.

Najbliższe spotkanie w Salach Redutowych Opery Narodowej poprowadzą znani z anteny Polskiego Radia Dzieciom: Joanna Neuhoff-Murawska, czyli Dr Witaminka i Zbigniew Murawski – lider zespołu Oreganki. Rezultatem współpracy Państwa Murawskich jest m.in. płyta „Dr Witaminka” zespołu Oreganki wydana przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia oraz codzienna, autorska audycja emitowana od poniedziałku do piątku o godz. 14:30 na antenie Polskiego Radia Dzieciom, podczas której Dr Witaminka wraz ze swoim asystentem, Panem Dietetyczkiem, poprzez zabawę uczą o prawidłowych nawykach żywieniowych.

W programie wydarzenia zaplanowano m.in. prezentację projektu promującego zdrowy styl życia całej rodziny. Przygotowane piosenki będą nie tylko świetnym pretekstem do wspólnej zabawy, ale również doskonałym narzędziem edukacyjnym. To elementy „muzycznej piramidy żywieniowej”, które ułożą się w barwną i ciekawą treść zarówno muzyczną, jak i naukową. Artyści w zabawny sposób zaprezentują dzieciom instrumenty oraz zagrają utwory muzyki klasycznej i popularnej. Program spotkania podzielony zostanie na dwie części. W pierwszej – klasycznej – nie zabraknie „Hora Staccato” Dinicu Heifetz w wykonaniu Przemysława Skałuby (saksofony i klarnet), „Tańców Polskich na werbel” Marcina Lemiszewskiego (instrumenty perkusyjne), „Słonia” Camille Saint-Saens w interpretacji Adama Rakowskiego (kontrabas) oraz „O sole mio” według Zbyszka Murawskiego (gitara i śpiew). Z kolei druga część to już „domena” Dr Witaminki, która opowie dzieciom oraz ich opiekunom o kilku najważniejszych kwestiach związanych ze zdrowym odżywianiem w czterech blokach tematycznych („Alfabet Witaminkowy”, „Błękitne Kropelki”, „Królowa Południa” i „Kolorowy Talerzyk”).

Stałym punktem „Radiowego Kuriera Fryderyka” jest warsztat pracy dziennikarza i reportera radiowego. W słuchawkach na uszach i z mikrofonem w ręku, mali uczestnicy wydarzenia porozmawiają z reporterem i dziennikarzem Polskiego Radia Dzieciom o formach radiowej wypowiedzi. Dzieci dowiedzą się m.in. w jaki sposób należy nagrywać dźwięk oraz sprawdzą czy mikrofon lubi „wygłupianie”. Wezmą również udział w nagraniu rozmów do różnych audycji nadawanych na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Będzie też czas, żeby zastanowić się czego słuchać, na czym słuchać i jak słuchać, żeby usłyszeć. Reporterskie spotkania zakończą się nagraniem słuchowiska z udziałem chętnych dzieci. Tematem nagrania będą przygody małego Fryderyka, które wpłynęły na jego twórczość muzyczną.

Spotkania z cyklu „Radiowy Kurier Fryderyka”, czyli muzyczne układanki dla smyka, odbywają się w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Najbliższe spotkanie zaplanowano 26 stycznia o godzinie 12.00. Kolejne odbędą się: 2 lutego, 23 marca, 13 kwietnia, 11 maja i 15 czerwca. Inicjatywa adresowana jest do dzieci od 5. do 10. roku życia.

Więcej informacji: polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom.

Zapraszamy serdecznie!

.

SLIME

SLIME I wszystko jasne! 😉 Szalona zabawa, odkrywanie nieznanego i kreowanie radości w postaci pachnących glutków to jest to! 🙂 Przyjdź i zrób sobie SLIME jakiego nie ma nikt! Podczas zajęć przekonasz się jakie proste i fajne jest kombinowanie, łączenie i tworzenie glutków z różnych dostępnych pod ręką produktów! Szczegółowe informacje na temat zajęć znajdziesz na www.artkreacje.pl.

Uwaga, ważne! na zajęcia obowiązują zapisy! dzwońce: 602 50 44 33 lub mejlujcie: kontakt@artkreacje.pl – czekamy 🙂

.

Sobotnie zajęcia muzyczne dla przedszkolaków

Gdzie najlepiej spędzić sobotnie przedpołudnia? Oczywiście, że na naszych zajęciach muzycznych #pierwszekroki!

Widzimy się co tydzień o godz. 12:00 z dziećmi w wieku 3-4 lata w Klubik Dziecięcy Domówka na Powiślu! Będziemy śpiewać, bawić się i grać na prostych instrumentach. Zapraszamy na jedyne w Polsce zajęcia prowadzone metodą Colourstrings! Barwy Muzyki

Zapisy:
www.barwymuzyki.pl/lokalizacja/solec-klubik-dzieciecy-domowka-ul-rozbrat-16-18-lok-10-00-447-warszawa/

PS. Sobotnie zajęcia prowadzimy też dla starszych dzieci oraz w innej lokalizacji na Żoliborzu 🙂 Więcej info: Barwy Muzyki

.

Mali Einsteini w Ptaszynie – zimowe eksperymenty

Zapraszamy rodziców z dziećmi na warsztaty naukowe „Dlaczego kaczka nie marźnie na lodzie?”. Poznacie nasz pluszowy ptasi gang i ich odgłosy 🙂 Przyjrzymy się ptasim piórom, tłuszczykowi, a na koniec zrobicie swój ekokarmink dla sikorek, który weźmiecie ze sobą do domu!
Zajęcia są przeznaczone dla dzieci 3 plus 🙂
Koszt warsztatu to 40 zł. Zapisy na klubokawiarniaptaszyna@gmail.com lub w wiadomości na Facebooku.

Do zobaczenia w Ptaszynie 🐦

.

Just Dance Party

26. stycznia w sobotę zapraszamy dzieci i młodzież na pierwsze taneczne szaleństwo Just Dance Party !!!
Na pierwszą imprezkę wstęp bezpłatny !!!

Grupa 1. godz.10:30-11:30
Grupa 2. godz. 13:00-14:00
Grupa 3. godz. 14:00-15:00

Każdą z trzech grup dzielimy na dwie uwzględniając wiek dzieci: młodsze dzieci 4-7 i starsze 7+. Będzie lepsza zabawa i więcej miejsca. Pytajcie o stałe zajęcia Just Dance i Wielką Imprezką Karnawałową !!

Co: Just Dance Party vol. 1.
Kiedy: 26.stycznia 2019 r. (sobota), godz. 10:30-11.30 i 13:00-14:00 (opcja).
Gdzie: Park Trampolin New Age Jump Białołęka, ul. Modlińska 115, sala Energy.
Zapisy i info: +48 500 443 134.

.

N I E D Z I E L A – 27 stycznia

Warsztaty dla dzieci: Fińskie himmeli

Warsztaty etnograficzne dla dzieci 7-9 lat, na których zapoznamy się ze zwyczajami i kulturą Finlandii oraz wykonamy własnoręcznie tradycyjną ozdobę świąteczną.

sala: Akademia Pana Kleksa, 208, II piętro
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

.

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim

Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym

Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci

27 stycznia 2019 r.

godz. 12.00

Sala Koncertowa

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia
w Polsce:

Wiktoria Osińska z Nowego Dworu Mazowieckiego, urodzona w 2004 roku w Warszawie.
Naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku 7 lat w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie pod kierunkiem Anny Skibińskiej-Haponiuk. Jest laureatką m. in.: Międzynarodowego Konkursu im. Jana Vychitila w Pradze, Międzynarodowego Konkursu im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach, Ogólnopolskich Konfrontacji Wiolonczelowych im. Zdzisławy Wojciechowskiej w Bydgoszczy, Ogólnopolskich Spotkań Młodych Wiolonczelistów w Ełku, Ogólnopolskiego Konkursu Miniatury Wiolonczelowej im. L. Szymłowskiego w Warszawie, Ogólnopolskiego Turnieju Wiolonczeli
i Kontrabasu w Warszawie, Ogólnopolskiego Konkursu „Młody Polski Wiolonczelista”
w Bochni, a także konkursów zespołów kameralnych (w Gdańsku Sochaczewie, Sierpcu, Łomiankach). W 2015 i 2017 koncertowała podczas Dni Polsko-Szwajcarskich w Heiden
i Wolfhalden. Wiktoria uczestniczyła w warsztatach muzycznych prowadzonych przez prof. T. Strahla, prof. A. Zielińskiego, prof. K. Michalika. W roku 2017 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska. Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2015 roku.

Mateusz Dubiel z Bielska-Białej, urodzony w 2004 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat. W latach 2012-2018 kształcił się klasie Anny Lenart w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej. Obecnie uczy się pod kierunkiem Anny Skarbowskiej. Jest laureatem nagród na Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów im. K. i A. Szafranków w Rybniku (2015-2017). W 2017 zajął II miejsce
w VII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Broumovská klávesa w Broumov oraz III miejsce w VII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. M. Moszkowskiego
Per aspera ad astra w Kielcach. W 2018 zdobył I nagrodę w IX Konkursie Pianistycznym EPTA w Krakowie oraz III nagrodę w XV Konkursie Pianistycznym im. H. Czerny-Stefańskiej
i Ludwika Stefańskiego w Płocku. Uczestniczył w kursach z prof. Andrzejem Jasińskim, prof. Katarzyną Popową-Zydroń, prof. Joanną Ławrynowicz-Just, prof. Mirosławem Herbowskim. W 2017 wystąpił podczas Koncertu Świątecznego Polskiego Instytutu w Wiedniu oraz na festiwalu „Muzyczna Korzkiew”. Od roku 2014 gra na corocznych koncertach świątecznych fundacji „Soroptimist International”. Mateusz jest również pianistą w szkolnym Big-Bandzie. Interesuje się muzyką jazzową. Od roku 2015 uczęszcza na lekcje improwizacji do Wacława Srogi. Skomponował muzykę do filmu „Winogrona” w reż. Natalii Gajowniczek, ponadto bierze udział w tworzeniu opracowań muzycznych i komponowaniu muzyki do piosenek Ogólnopolskiego Konkursu „The bat kid”. Jedna z nich znalazła się w półfinale prestiżowego konkursu dla twórców piosenek International Songwritig Competition w Nashville.
Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2018 roku.

Adam Suska z Gdańska, ur. w 2000 roku. Uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej
im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Magdaleny Szczepanowskiej. W swoim dorobku artystycznym ma nagrody w międzynarodowych i krajowych konkursach muzycznych, m. in.: Grand Prix w 21. Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych im. Bohdana Warchala na Słowacji, III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych w Brukseli, I miejsce w II Podlaskim Konkursie uczniów klas skrzypiec i altówki Szkół Muzycznych II stopnia. Ponadto otrzymał tytuł laureata
16 International Masterclasses Schola Arvensis w Dolnym Kubinie na Słowacji. Jako młody muzyk brał udział w liczących się w środowisku międzynarodowym wydarzeniach
i koncertach organizowanych w największych ośrodkach muzycznych w: Bratysławie, Londynie, Kopenhadze, Reykjaviku, Sztokholmie, Olsztynie, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie czy Gdańsku. Był stypendystą Prezydenta Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego. Otrzymał stypendium „Drzwi do Kariery”. Obecnie jest stypendystą Rotary Club Gdańsk-Sopot-Gdynia. Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2018 roku.

Jan Walczak z Gdańska, urodzony w 2000 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku
w klasie dr hab. Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej. Zdobył wiele nagród i wyróżnień
w konkursach pianistycznych oraz konkursach muzyki kameralnej. Do najważniejszych osiągnięć zalicza: I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznych na Malcie (2017), I nagrodę w VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Młodych Pianistów Broumovská klávesa w Broumov (2016), I nagrodę ze specjalnym wyróżnieniem na VIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Simone Delbert-Février w Nicei (2015), II nagrodę na IV Ogólnopolskim Pianistycznym Forum Muzyki Polskiej w Skierniewicach (2017), III nagrodę na XIX Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie (2016) oraz III nagrodę na IX Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym uczniów szkół muzycznych II st. EPTA w Krakowie (2018). Jan Walczak brał czynny udział m. in. w Międzynarodowym Kursie Pianistycznym w Katowicach, Warszawskich Międzynarodowych Kursach Mistrzowskich im. M. Paderewskiego oraz Paderewski Piano Academy w Bydgoszczy. Kształcił się pod kierunkiem takich profesorów jak: Katarzyna Popowa-Zydroń, Zbigniew Raubo, Waldemar Wojtal, Józef Stompel, Tamás Ungár, Andrey Shibko czy Jan Jiraček von Arnim. Został wielokrotnie wyróżniony stypendiami Prezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Gdańska. Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2016 roku.

W programie: Bach, Beethoven, Chopin, Ginastera, Macalik, Paderewski, Skriabin, Tessarini, Wieniawski.

Serdecznie zapraszamy!

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci to organizacja pozarządowa o statusie organizacji pożytku publicznego (OPP) założona w 1981 roku. Jest stowarzyszeniem naukowców, twórców, lekarzy i studentów. Głównym celem Funduszu jest pomoc wybitnie uzdolnionym uczniom
w rozwijaniu zainteresowań naukowych i uzdolnień artystycznych, a także poprawa opieki nad zdolnymi dziećmi w polskim systemie edukacji. Przez Program Pomocy Wybitnie Zdolnym przeszło do tej pory kilkanaście tysięcy utalentowanych młodych Polaków – dziś to znakomici naukowcy, lekarze, propagatorzy nauki i artyści. Działalność stowarzyszenia opiera się na współpracy z licznymi uczelniami, ośrodkami badawczymi i instytucjami kultury,
a także – z bardzo wieloma indywidualnymi pracownikami naukowymi, którzy jako wolontariusze chcą pracować ze zdolną młodzieżą. Uczestnicy programu mają szansę wziąć udział w licznych warsztatach badawczych, seminariach, spotkaniach i konsultacjach
z najlepszymi specjalistami z danej dziedziny. Corocznie stowarzyszenie zaprasza utalentowanych nastolatków na 20 specjalistycznych warsztatów badawczych, 9-10 seminariów humanistycznych, warsztaty muzyczne, plener plastyczny, dwa spotkania wielodyscyplinarne i trzy wielodyscyplinarne obozy naukowe. Ponadto, organizuje dla nich około 20 publicznych koncertów i 3-4 wystawy. Część oferowanej pomocy to indywidualne stypendia celowe.

Szersza informacja o Funduszu dostępna jest na stronie internetowej: www.fundusz.org

Partnerzy:

Fundacja PZU i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

.

Sensoplastyka

Serdecznie zapraszam na warsztaty z sensoplatyki. Dzieci w wieku od 8 m-cy do 4 lat.
Zajęcia mają za zadanie pobudzać wszystkie zmysły potrzebne do dalszego rozwoju dziecka.

Sensoplastyka – na czym to polega?

Najprościej mówiąc są to zajęcia plastyczne, w których biorą udział wszystkie zmysły. Jak to możliwe? Przez wykorzystanie specjalnych naturalnych materiałów, którymi mogą bawić się już niemowlęta, które wszystko biorą do buzi.

Wszystko dookoła jest brudne i tak właśnie ma być. W ten sposób uwalnia się naturalna ekspresja twórcza.

Dzieci mają okazję obserwować, jak materiał, który jest suchy i sypki zmienia się w mokry i kleisty, a następnie w miękki i stały. Poznają sposoby przemiany materiałów i produktów, kształtując jednocześnie swoje zdolności manualne. Na tych zajęciach nie brakuje przesypywania produktów z jednego pojemnika do drugiego i malowania palcami po… wszystkim! -plastyczna od pierwszych chwil życia wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. edukacja sensoryczno-plastyczna od pierwszych chwil życia wpływa na optymalny rozwój całego organizmu.

Co należy zabrać?

Najlepiej ubranie zmienne, w ktorych może dziecko się ubrudzić 🙂
Proponuje wziąć ze sobą obuwie zmienne np. klapki kąpielowe (Bawimy się „na boso”, a obuwie na zmianę służy nam do przemieszczania się poza obręb „kolorowego” miejsca pracy:-)

Cennik: 40 zł/ dziecko
Obowiązuje przedpłata 20 zł zaliczki.
(Wpłat dokonujemy do 21 stycznia)

Czas trwania: 60 min.

Zapisy :
Anna Szulecka- Wnuk- 531377237

.

Wygibasy – zajęcia ruchowe dla najmłodszych

Zajęcia rozpoczną się po zebraniu grupy min. 5 osób

Mimo, że zapraszamy na nie najmłodszych, prowadzimy je na naszej największej sali. Do naszych Wygibasów potrzebujemy dużo przestrzeni, różnorodnych akcesoriów i bezpiecznej, miękkiej maty. Dzieci będą wspinać się, pokonywać przeszkody, skakać, turlać się, czołgać. Wygibasy to zajęcia ruchowe z elementami integracji sensorycznej, terapii bilateralnej oraz ruchu rozwijającego wg. Weroniki Sherborne. Poprzez zabawy ruchowe wspierany jest harmonijny rozwój dziecka na różnych płaszczyznach.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 2-3 lata.
Zapraszamy w środy o godz. 10.45. – 11.30 oraz w niedziele o godz. 10.00 – 10.45
Zapisy: tel. 533 340 217

.

Klasyka na Koszykach

Zapraszamy na jedyny w Polsce regularny cykl bezpłatnych koncertów muzyki klasycznej w przestrzeni komercyjnej!

W każdą niedzielę o godz. 15.00 prezentujemy muzykę klasyczną w niezobowiązującej atmosferze. W czasie recitali artyści opowiadają publiczności o programie, który wykonują – a wszystko to w przestrzeni, w której każdy ma szansę na bliski kontakt z artystami.

Nowością II Edycji “Klasyki” będzie „Kącik Młodego Wirtuoza” – specjalna część koncertu poświęcona najmłodszym pianistom, którzy podczas niektórych koncertów zaprezentują się przed recitalami swoich starszych kolegów i koleżanek.

„Klasyka na Koszykach” powstała we współpracy Julian Cochran Foundation z Hala Koszyki i firmą Yamaha Music Europe.

Partnerem niedzielnych koncertów jest firma VANK.

Zapraszamy, wstęp wolny. 🙂

.

Buntowniczki: opowieści rysunkowe | warsztaty rodzinne

Jak najlepiej uczcić superbohaterki? Zrobić o nich komiks!

Warsztaty z tworzenia komiksów to okazja, by dowiedzieć się, jak poprzez rysowanie opowiedzieć można czyjąś historię. Bohaterkami komiksów będą kobiety odważne, spełniające swoje marzenia, kobiety walczące i uparte, buntujące się przeciwko oczekiwaniom innych ludzi.

Warsztaty są częścią cyklu „Po co dzieciom artyści?” i towarzyszą wystawie „Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy”.

Działania przygotowane z myślą o dzieciach w wieku 6-12 lat wraz z opiekunem/ami.

Prowadzenie: Marta Przybył i Olga Wróbel

Szczegóły i zapisy: https://bit.ly/2zVxecI

Dla dzieci udział jest bezpłatny, dla opiekunów w cenie biletu wstępu na wystawę (1 zł).


Marta Przybył – graficzka, edukatorka, aktywistka. Studiowała grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz arteterapię na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Współpracuje z wydawnictwami, instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi oraz angażuje się w oddolne działania społeczno-kulturalne. Interesuje ją twórcza praca z ludźmi.

Olga Wróbel – kulturoznawczyni z wykształcenia, muzealniczka z zawodu, czytelniczka z zamiłowania. Czasami pisze (na blogu Kurzojady) i rysuje (na blogu Odmiany masochizmu). Autorka komiksów „Ciemna strona księżyca” i „Do kroćset!”. Mieszka w Warszawie z mężem, córką, kotami, papugami i pomniejszą zwierzyną.

.

Mary Poppins powraca

Musical
USA 2018, 97 min.
reżyseria: Rob Marshall
obsada: Emily Blunt, Colin Firth, Meryl Streep

Mary Poppins pomaga nowemu pokoleniu rodziny Banksów odnaleźć radość i zachwyt życiem, które zatracili w szarej codzienności. Niezawodna niania i jej magiczne zdolności jak zwykle przemienią każde zadanie w niezapomnianą, fantastyczną przygodę!

.

Przyrodnicze warsztaty dla rodzin | Muzeum Pałacu w Wilanowie

Zapraszamy na tematyczne warsztaty przyrodniczo-plastyczne.

Podczas spotkań poznacie ciekawostki na temat roślin i zwierząt żyjących w królewskich ogrodach, zobaczycie interesujące przyrodnicze eksponaty oraz spróbujecie swoich sił w pracach plastycznych i manualnych. Spotkania prowadzone są w zabytkowym budynku dawnej Pompowni, obecnie przyrodniczej pracowni edukacyjnej.

NAJBLIŻSZE WARSZTATY:

Zimowe spotkania ze zwierzętami
27 stycznia, godz. 11.00–14.00
W czasie warsztatów będzie można dowiedzieć się czym są tropy, a czym ślady zwierząt. Uczestnicy będą mieli możliwość spróbowania swoich sił w rozpoznawaniu odcisków łap różnych parkowych gatunków. Będzie można dowiedzieć się, co jeszcze świadczy o obecności zwierząt na terenie ogrodów. W części plastycznej spotkania stworzymy rysunkowe historie pisane tropami.

Zasady uczestnictwa: udział w zajęciach po wykupieniu biletu wstępu do parku. Bilety dostępne w kasie muzeum lub online. Liczba miejsc nie jest ograniczona. Można dołączyć w dowolnym momencie trwania spotkania.

Bilety: bilet wstępu do parku: 5 zł regularny, 3 zł ulgowy, 1 zł „Muzeum za złotówkę”

Miejsce: Pompownia (zabytkowy budynek nad Jeziorem Wilanowskim)

Więcej informacji
Biuro Rezerwacji
mejl: bilety@muzeum-wilanow.pl
tel.: 22 544 28 50 (poniedziałek – piątek, godz. 9.00–16.00)

Szczegółowe informacje
dr inż. Julia Dobrzańska
Dział Edukacji Muzealnej
mejl: jdobrzanska@muzeum-wilanow.pl
tel.: 22 544 28 38

.

Warsztaty z ciekłym azotem dla dzieci 4 -11 lat

Czy wiesz, że ciekły azot to ten sam azot, którym oddychasz? Jedyna różnica to temperatura i stan skupienia.

Jeżeli jesteś ciekawy kto wynalazł ciekły azot, jakie ma właściwości i gdzie można go wykorzystać na co dzień, przyjdź do nas i przekonaj się sam.

Zapraszamy dzieci w wieku 4 -11 lat wraz z rodzicami na warsztaty z użyciem ciekłego azotu.

Spędź niedzielę w miłej atmosferze i zobacz jak niesamowity może być jeden z najczęściej występujących pierwiastków na naszej planecie.

Wstęp: 40zł/os. W cenie biletu poczęstunek w postaci deseru lodowego lub ciepłego napoju. Rodzice/opiekunowie wstęp bezpłatny.

Do zobaczenia!

UWAGA zapisy na stronie www.nicecreamfactory.pl/warsztaty/

.

Bajo-Graje / Interaktywne słuchowisko dla dzieci 2-9 lat / 27.01

BAJO-GRAJE

Interaktywne słuchowiska dla dzieci (2-9 lat), oparte na bajkach i opowiadaniach, podczas których zabrzmi wyłącznie muzyka grana na żywo. Bajo-graje są odrębnymi projektami słowno-muzycznymi, którym towarzyszą za każdym razem inne instrumenty. Dzięki różnorodności w ich doborze, dzieci mają możliwość obcowania z różnobarwną paletą brzmień muzycznych. Zachęcamy dzieci, jak również rodziców, do wspólnych działań podczas naszych spotkań.

„Jestem Tuliś, Tuliś. Niech mnie ktoś przytuli…”

Do czego najlepiej się przytulić? Do czegoś wielkiego? Może małego?? Do czegoś twardego??? A może miękkiego?? W poszukiwania misiowego przytulania zabierze nas tym razem.. KONTRABAS. Nie zabraknie zabaw, pląsów i wspólnych śpiewów.

📅 27 stycznia 2019
⏰ 11:00
💰każde dziecko – 35 zł
opiekun – 20 zł
każdy kolejny opiekun – 10 zł
📌 Samo Centrum Wszechświata
✔️ samocentrum.com/produkt/bajo-graje/
📬 mamove@samocentrum.com

.

Rodzina w kinie / Kino Świt

 

Zapraszamy na cykl pokazów filmowych „Rodzina w kinie” przeznaczonych dla rodzin. Ideą cyklu jest wspólne oglądanie filmów przez rodziców i dzieci powyżej 12 roku życia (granica jest umowna). Cykl pokazów ma stać się okazją do wspólnego spędzenia czasu oraz do rozmowy na temat obejrzanego filmu. Wspólne oglądanie filmów przez rodziców i dzieci jest wspaniałą okazją do wzajemnego poznawania się, wymiany poglądów, wyrabiania gustów estetycznych. Rodzice uczestniczący wspólnie z dzieckiem w pokazie filmowy pokazują swoja postawą, że film i sztuka jest dla nich ważną sferą życia.
Wstęp na filmy jest bezpłatny. Pokazy odbywają się w sali nr 14.

Ze względów licencyjnych tytuły filmów dostępne są w grupie: www.facebook.com/groups/245872409281092/

.

Czytamisie. Kameralne warsztaty dla rodzin z dziećmi

Czytamisie – Cisza i dźwięk.

Na najbliższym spotkaniu z cyklu „Świat wokół mnie” wybierzemy się wspólnie na wyprawę w świat dźwięków. Jak powstają dźwięki? Jak i z czego możemy je stworzyć? Jak zbudować własny instrument? Kim jest kompozytor, a kim muzyk?
Na te i inne pytania spróbujemy razem odpowiedzieć w styczniu.

Spotkania odbywają się w Sali warsztatowej na Głębockiej 66 raz w miesiącu w wybraną niedzielę dla dwóch grup wiekowych. Na każdą grupę zapraszamy 10 dzieci i ich rodziców. Obowiązują zapisy pod adresem mailowym kasa@bok.waw.pl lub pod numerem telefonu 22 300 48 00 wew. 2.

Wstęp wolny, Zapisy od 12 stycznia 2019 r.
godz. 09:00 – 10:00 (dzieci 5-6 lat)
godz. 10:15 – 11:00 (dzieci 3-4 lata)

.

Księżniczka na ziarnku grochu / dla dzieci

„Księżniczka na ziarnku grochu” – spektakl lalkowy
Jak poznać prawdziwą księżniczkę? Kto komu się kłania pierwszy i czym jest królewski orszak? Nawiązując do etykiety dworskiej aktorzy wraz z dziećmi zbudują teatralne sytuacje na podstawie znanej baśni Andersena. Słowo, wyobraźnia, lalka i piosenka zamienią świat dawnych dworskich rytuałów w doskonałe pole do zabawy.

Pomysł, reżyseria: Ania Polarusz
Wykonanie piosenki: Dominika Buczek – Klimczuk
Muzyka: Krzysztof Kowalewski
Występuje: Ania Polarusz, Dominika Buczek – Klimczuk

spektakl dla widzów 1-100 lat
czas trwania: 45 min
bilet: 25 zł
bilet rodzinny: 60 zł (do 3 osób). Każde kolejne dziecko:10 zł

.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 15

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments