Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (5 – 6 października)

Wszystkie znaki na niebie, jak i w aplikacji pogodowej na smartphonie, wskazują, że niestety to będzie deszczowy i wietrzny tydzień, a weekend nie szykuje się dużo lepszy. W tej pierwsze, w pełni jesiennej weekendowej zajawce znajdziecie ogrom inspiracji na czas z dzieckiem – nawet podczas dżdżystego dnia.

Spis treści:

sobota, 5 października

Kraina dźwięku i obrazu w Atrium Targówek!

Jak powstaje obraz w oku, skąd się biorą kolory i jakie mają zastosowanie w otaczającym nas świecie, jak działa prawo odbicia światła, a z jaką prędkością biegnie dźwięk? Tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć podczas bezpłatnego zwiedzania interaktywnej wystawy edukacyjnej poświęconej zjawiskom wizualnym i akustycznym, która zagości w naszym Centrum w sobotę, 28 września i będzie otwarta do soboty, 12 października. Wystawa jest adresowana głównie do dzieci i młodzieży, ale również dorośli mogą wynieść z niej wiele ciekawych informacji.

KAPSUŁA DŹWIĘKU

Uczestnicy, słuchając prezentacji, odkrywają meandry świata dźwięków. Uzyskują odpowiedź na pytania: czym jest fala dźwiękowa, z jaką prędkością porusza się dźwięk, w jaki sposób powstaje i jak dociera do naszych uszu, czym jest muzyka i po co ją tworzymy? Następnie, dzięki „dźwiękolotom”, urządzeniom transmitującym, używając przedmiotów domowego użytku uczestnicy ekspozycji sami bawią się w tworzenie melodii.

RUROTELEGRAF

Urządzenie ilustrujące prędkość dźwięku, ukazaną w prostym eksperymencie, zachęcającym do samodzielnego sprawdzenia opóźnienia słowa słyszanego wobec mówionego.

KAPSUŁA OBRAZU

Siedząc na kolorowych pufach, w kompletnych ciemnościach uczestnicy oglądają film edukacyjny dotyczący zjawisk wizualnych. Dowiadują się jak widzi pies, jak kot, po co zwierzętom kolorowe ubarwienie ich ciała? Poznają teorię fali świetlnej, powstawania barw, a także działania genialnego narządu, jakim jest ludzkie oko. W skład pokazu wchodzi również pokaz laserowych animacji oraz promieniowania UV. Interaktywne stanowiska z reflektorami pozwalają na samodzielne eksperymenty z budowaniem kolorów.

TELEPORTER

Stanowisko wykorzystujące tzw. „kluczowanie obrazu”, technikę znaną z telewizji i kina. Dzięki wizualnemu trikowi uczestnicy „przenoszą się” do znanych miejsc, takich, jak wieża w Pizie czy piramidy w Egipcie, a ich wirtualna podróż uwieczniona jest na zdjęciu i pamiątkowym dyplomie.

Wystawa będzie otwarta od 28 września do 12 października 2019 r. w godzinach 9.00 – 17.00 od poniedziałku do piątku oraz 11.00 – 19.00 w soboty i niedzielę (6.10. wystawa jest nieczynna).

W godzinach od 9.00 do 15.00 od poniedziałku do piątku przewidujemy odwiedziny zorganizowanych grup wraz z opiekunami. Informujemy, że obowiązują wcześniejsze zapisy. Prosimy o kontakt pod nr tel. 512 837 495 lub drogą mailową na adres: wystawa@alia-pr.pl

Wstęp bezpłatny.  

Serdecznie zapraszamy!

Motylarnia w Galerii Północnej

Kto z nas nie marzy o egzotycznych podróżach? Spacerach szlakiem lasów tropikalnych, pełnych rajskich ptaków, kolorowych motyli i bujnej roślinności? A co jeśli nie musielibyście wyjeżdżać z kraju, aby choć trochę poczuć ten niesamowity klimat? W naszej motylarni ? to możliwe!

Zapraszamy do jedynej na Mazowszu motylarni ???, która znajduje się na pierwszym piętrze galerii, w pobliżu rzeźby Wir. Na miejscu spotkacie kilkadziesiąt egzotycznych motyli, które zaskoczą Was zarówno swoim rozmiarem, jak i niespotykanymi barwami!

W motylarni będziecie mogli zobaczyć różne gatunki motyli z dalekich zakątków świata – Ameryki Południowej i Azji Południowo – Wschodniej, ale także z Australii czy Afryki,

Niech żyje papier! Powrót do biurek.

Ósmą edycją wydarzenia Niech Żyje Papier świętujemy powrót do biurek. Jak zwykle na salę targową zaprosimy śmietankę polskich twórców, wytwórców i dystrybutorów wyrobów papierniczych i piśmienniczych. Będą plakaty, wydawnictwa i sztuka.

Plan wydarzeń towarzyszących targom:
12.00 – Czy warto ściąć drzewo, żeby wydać magazyn?
Dorota Groyecka, redakator naczelna magazynu Non Fiction rozmawia z zaproszonymi gośćmi

13.30. – Jak oni pracują? – Agata Napiórska przedpremierowo rozmawia z bohaterami drugiej części swojej książki (Wydawnictwo W.A.B.)

15.00 – Czas jest mój. Jak zorganizować przestrzeń do pracy. Wykład Bozena Kowalkowska w formie warsztatowej

16.00 – Ziny walczące…
o ekologię, wolność, równouprawnienie i tolerancję

Rodzinne rysowanie w Muzeum Warszawy

? Twórcza zabawa dla całych rodzin!

By rysować nie trzeba być mistrzem czy mistrzynią ołówka – wystarczą chęci! ✏️
Na zajęciach wspólnie ćwiczymy uważną obserwację i poznajemy różne techniki rysunkowe w przyjaznej, kameralnej atmosferze. Naszymi modelami są rzeczy warszawskie – rzeźby, obrazy, medale i inne przedmioty na wystawie w Muzeum Warszawy.

Do rysowania zapraszamy nie tylko dzieci, ale i opiekunów!

? Uczestnicy otrzymują do dyspozycji podstawowe materiały plastyczne. Można przynieść własne przybory, lub zaopatrzyć się w stylowy szkicownik i zestaw ołówków w naszej muzealnej księgarni.

Ursynowski Festiwal Streetfoodu

?? Serdecznie zapraszamy na Ursynowski Festiwal Streetfoodu‼️?

Nakarmimy Was wszystkim, co najlepsze w polskim streetfoodzie❗? ????
Kuchnie z całego świata❗? ?

Chcecie wiedzieć więcej⁉️??
Zapisujcie się na wydarzenie i zapraszajcie znajomych❗ ??

Przewidujemy konkursy z nagrodami ???
Dołączajcie, udostępniajcie, obserwujcie, komentujcie i wpadajcie do nas licznie❗???

Dzień Otwarty w Schronisku na Paluchu

Zapraszamy Was 5 października (sobota) na Dzień Otwarty w Schronisku na Paluchu :) w programie m.in
★Wycieczki “Schronisko od kuchni” miejsca na co dzień niedostępne dla odwiedzających o godz. 12,13,14.
15:00 tour for English speaking guests15:00
★ Wykład ” Najczęstsze problemy po adopcji i jak je rozwiązywać” godz. 13
★Zwierzozagadka z nagrodami
★Możliwość nabycia schroniskowej torby i kubka za symboliczną darowiznę
★Wystawa zdjęć psów najdłużej czekających na dom

Five o’clock w szkocką kratę w Księgarni Dwie Siostry

Zapraszamy na pyszny brytyjski podwieczorek!
Wspólnie z Zosią Frankowską, ilustratorką książki Great! Wielka Brytania dla dociekliwych, zaprojektujemy nowe wzory słynnej szkockiej kraty, przygotujemy efektowne kraciaste pudełka i wypełnimy je własnoręcznie zrobionymi maślanymi ciasteczkami. A na koniec urządzimy sobie tradycyjny „five o’clock” i napijemy się pysznej angielskiej herbaty!

Prowadzenie: Zosia Frankowska, ilustratorka

Zapraszamy dzieci w wieku 8–12 lat

Gwarancją rezerwacji miejsca jest zakup biletu. Ilość miejsc ograniczona!

Międzynarodowa Wystawa Kotów/ International Cat Show

Rodzinna gra miejska – Pozdrowienia z placu Hallera

Zapraszamy!!! Już po raz szósty zapraszamy Was do wspólnego odkrywania sekretów najbliższej okolicy. Mapa, wskazówki, znaki – przygoda! Gramy do końca a potem jeszcze raz. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Dla kogo? Dla całej rodziny, a najbardziej dla dzieci, które lubią zagadki, zabawy na powietrzu i książki!

Weekendowe Warsztaty Minecraft – Dzieci mają wychodne!

Zapraszamy dzieci (5-10 lat) na warsztaty Lego Minecraft. Za pomocą klocków LEGO® stworzą niesamowitą przestrzeń i wypełnią ją postaciami Steve’a, Skeleton’a i Endermana.
Szczegóły oferty:
Kiedy: 5 października (sobota) 18:00-22:00
Gdzie: Globusowa 38 Warszawa Włochy, w budynku prywatnej polsko-angielskiej szkoły podstawowej
W ofercie:
– budowanie modeli w tematyce Minecraft za pomocą Lego®
– tworzenie maski i mozaiki minecraftowej
– pizza, pyszne przekąski, soki, woda
– fotorelacja dla rodziców
Cena: 55 zł za osobę
Przy zapisie DWÓJKI zaprzyjaźnionych dzieci cena warsztatów to 50 PLN za osobę.

Spotkanie dla dzieci z Edytą Jungowską

Pippi, Emil czy Lotta? Która z tych sympatycznych postaci jest najbardziej uwielbiana przez dzieci? Wyruszmy do magicznego świata książek Astrid Lindgren. Przewodniczką po nim będzie aktorka, Ambasadorka Dobrej Książki 2019/2020 – Edyta Jungowska, która w sobotę, 5 października o godz. 16:00 odwiedzi Bibliotekę Publiczną im. Zygmunta Jana Rumla, przy ul. Meissnera 5.
Spotkanie, na które zapraszamy dzieci w wieku 4-12 lat wraz z opiekunami, będzie częścią programu obchodów tegorocznej Nocy Bibliotek. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Festiwal Orkiestr w Mundurach na PGE Narodowy

5 października 2019 r. Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zaprasza wszystkich do Warszawy na Stadion PGE Narodowy na niezwykły Festiwal Orkiestr w Mundurach i największy w Polsce piknik wojska oraz służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Sobotnie zajęcia dla dzieci w Parku Żeromskiego

Zapraszamy dzieci w wieku 3-9 lat na nasze cotygodniowe sobotnie zajęcia ogólnorozwojowe w Parku Żeromskiego!

Uczestników treningów dzielimy na 4 grupy:

? GRUPA MINI (rocznik 2016), zajęcia w godzinach 10:00-11:15

<(“) GRUPA ŚNIEŻYNEK (roczniki 2015-2014), zajęcia w godzinach 10:00-11:30

? GRUPA JUNIORÓW (roczniki 2013-2011), zajęcia w godzinach 10:00-11:30

? GRUPA JUNIORÓW STARSZYCH (rocznik 2010 i starsi)
o ile zbierze się min. 5 os., zajęcia w godzinach 10:00-11:30

♥ Dla debiutantów: pierwszy trening za darmo! ♥

Narciarstwo ? i góry kochamy miłością totalną i to właśnie pod sezon narciarski chcemy zbudować kondycję. Ale poprzez nasze treningi chcemy pokazać dzieciom możliwie jak najwięcej sportowych zajawek, wszechstronnie ich rozwinąć (fizycznie i społecznie) i pokazać jaki świat (w tym świat sportu) jest różnorodny i piękny!

⚽ SPORT TO ZABAWA, CIESZMY SIĘ NIM!
⛳ SPORT MA TYSIĄCE ODMIAN!
? ODKRYWAJMY JE, A PRZY OKAZJI SWOJE TALENTY!

To właśnie myśl przewodnia, która towarzyszyła nam tworząc program cotygodniowych zajęć dla dzieci. Dlatego podczas naszych treningów będziemy biegać, pokonywać tory przeszkód, ćwiczyć równowagę i koordynację, tarzać się w trawie i śniegu, jeździć na łyżwach i na rowerach ?, poznawać tajniki sztuk walki ?? i samoobrony, a nawet szermierki! Słowem – będziemy próbować przeróżnych aktywności i genialnie dobrze się bawić!

Zajęcia prowadzą nasi zaufani, Snowflake’owi trenerzy (instruktorzy rekreacji ruchowej z doświadczeniem w pracy z dziećmi) oraz gościnnie “trenerzy specjalni”, czyli eksperci od danej dyscypliny.

?? Zajęcia odbywają się najczęściej w Parku im. Stefana Żeromskiego na Żoliborzu. Tradycyjne miejsce naszej zbiórki to Prochownia Żoliborz o godz. 10:00

Porcelana, ptaki i robaki – sesja popularnonaukowa

SESJA NAUKOWA – PORCELANA, PTAKI I ROBAKI

sesja popularnonaukowa dla dużych i małych wokół wizerunków zwierząt na porcelanie w zbiorach Zamku Królewskiego w Warszawie – Muzeum

5 października 2019 r.

Sala Wielka

10.00-10.30 RECEPCJA, ZAPISY NA WARSZTATY

10.30-10.40 OTWARCIE SESJI
prof. dr hab. Wojciech Fałkowski, Dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie – Muzeum

I PANEL
10.40-11.10 – Zamkowe zbiory porcelany miśnieńskiej i nie tylko ze skrzydlatymi stworzeniami, dr Anna Szkurłat, dr Mariusz Klarecki
11.10-11.40 – Sekrety ptaków na porcelanie miśnieńskiej, dr Andrzej Grzegorz Kruszewicz, dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie
11.40-12.10 – Cesarz wszelkich cudowności i jego zwierzęta. Praska kolekcja Rudolfa II Habsburga, Konrad Bielecki, Instytut Historyczny Polska Akademia Nauk

12.10-12.45 PRZERWA

II PANEL
12.45-13.15 – Karaluchy pod poduchy, pasikoniki na talerzyki, dr inż. Julia Dobrzańska, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
13.15-13.45 – W obronie robaka, dr hab. Marek W. Kozłowski, prof. SGGW, Polskie Towarzystwo Etologiczne
13.45-14.00 – Delfin z łuskami – nietypowe wizerunki zwierząt w światowych herbach, Sławomir Szczocki, Dział Oświatowy Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum

14.00-14.15 PRZERWA

14.15 – 15.45 WARSZTATY

(zapisy rano przed rozpoczęciem wykładów)
* Te co bzyczą i fruwają czasem na porcelanie przysiadają – uzupełniamy królewski serwis – warsztaty malowania na porcelanie
* Pod poduchy do torebuchy – warsztaty malowania na tkaninach (motywy zwierzęce na torbach płóciennych)
* Domki do wynajęcia – warsztaty budowy domków dla owadów, Fundacja Kwietna Łąka
* Mądrze karmić – warsztaty budowania prostych karmników dla ptaków
* Słowik to, a nie skowronek się zrywa – figurki ptaków, okaryna – warsztaty w pracowni ceramicznej

WSTĘP WOLNY

Święto Pieczonego Ziemniaka 2019

Urszula Kierzkowska, burmistrz dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, oraz Jarosław Dąbrowski, przewodniczący Rady dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy zapraszają na wydarzenie.

REKRUTACJA TRWA!

Zgodnie z rozporządzeniem zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rekrutacji.
Obowiązek stawienia się do kwalifikacji wojskowej mają zuchy, oraz chętni uczniowie z klas 1-3 szkół podstawowych. Sprawdzimy Waszą sprawność fizyczną, odwagę i współpracę w grupie, dodatkowo poznacie różne formacje wojskowe, by zadecydować, która Wam się najbardziej podoba, oraz dowiecie się co ma wspólnego husaria z czołgami.

Wszystkie jednostki mają obowiązek zapoznania się z regulaminem wydarzenia, oraz zgłosić swoją kandydaturę przez formularz do 20.09.2019r, a na koniec podać dokładną liczbę rekrutów w terminie 28.09.2019r

Widzimy się 5.10.2019r na terenach poligonu przy małej strzelnicy WAT przy wejściu od ul. Galileusza . Rekrutacja trwa od godziny 10.30 do 15.00.
Wstęp bezpłatny! Wydarzenie finansuje Urząd Dzielnica Bemowo.

Świnka Peppa – Wielka Niespodzianka

KUP BILET: http://www.swinkapeppanazywo.pl/kup-bilet/

GDZIE?
Warszawa, Dom Kultury Świt, Wysockiego 11

KIEDY?
5-6 października 2019

CZAS TRWANIA SPEKTAKLU:
60 minut plus przerwa, ok. 15 min.

Świnka Peppa – Wielka Niespodzianka!

Wśród piosenek, wesołej muzyki, tańców i wspólnej zabawy Świnka Peppa schodzi z ekranów, żeby na żywo spotkać się z dziećmi. Grzeczna, wesoła i niesamowicie sympatyczna, ucząca maluchy poznawania świata. Jest bohaterką jednej z najpopularniejszej kreskówek wśród dzieci w wielu krajach. Bajka oglądana jest na platformach SVOD, a sama Peppa jest znana w 85 krajach.

Razem z całą rodziną filmowych świnek, publiczność rozpocznie świętowanie urodzin Peppy. Będzie zabawa w chowanego i odkrywanie wielu niespodzianek w tym tej najważniejszej – Wielkiej Niespodzianki.
Artyści zaprezentują się we wspaniałych kostiumach, pośród dekoracji przeniesionych prosto z kreskówki na scenę.

Kocham Teatr! Legenda o Syrence Warszawskiej

„Legenda o Syrence Warszawskiej” przeniesie Was w niesamowity świat podwodnych głębin i przybliży dzieje Warszawy. Poznacie historię dzielnego Ziemowita, pięknych syren i nikczemnego kupca. Skąd w wiślanych wodach wzięła się syrena? Skąd pochodzi herb naszego miasta i kogo nazywano „syreniarzami”? Tego wszystkiego dowiecie się podczas spektaklu Teatru Cieni SAWA.

Reżyseria, scenografia i wykonanie: Berenika Szyszko, Anna Zajdel

Po spektaklu zapraszamy na warsztaty teatru cieni.

Bilet: 10 zł / osoba do kupienia w Filii Bielańskiego Ośrodka Kultury przed spektalem.

Mali przyjaciele książek

Księgarnia Świat Książki wraz z Galerią Północną serdecznie zapraszają na cykl warsztatów pt. Mali Przyjaciele Książek! Gwarantujemy świetną zabawę dla dużych i małych czytelników!

Przygotowaliśmy dla Was następujące tematy warsztatów:
05.10.2019 – Kolorowy „Elmer” – różność jest fajna – spotkanie z Elmerem, słoniem w kratkę;

niedziela, 6 października

Mały Przedsiębiorca

„Mały przedsiębiorca” już 6 października w Warszawie. To pierwsze wydarzenie w stolicy, które ma promować zdolności przedsiębiorczo-finansowe wśród dzieci. Jak mawiał Johann W. Goethe: „Sama wiedza nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć ją stosować”. Dlatego w myśl zasady “czym skorupka za młodu…” zapraszamy na ekonomiczne wydarzenie roku dla dzieci !

W programie:
– Wielki Kiermasz Zabawek Używanych
– wykład i spotkanie z Anią Czereszewską, autorką książki “Jak wychować dziecko zaradne finansowo?”
– biofeedback – trening koncentracji
– programowanie Minecraft
– kreatywna zabawa z klockami Lego
– nauka dodawania/odejmowania/mnożenia z Karty Grabowskiego
– arytmetyka mentalna z Indigo Mental Club – rozwój i doskonalenie intelektu
– warsztaty z oszczędzania
– konkursy z nagrodami.

CZY WIECIE, ŻE…
Niemal 80 proc. dzieci w wieku 5-17 lat mieszkających w Polsce samodzielnie wydaje pieniądze na zakupach. W sumie na słodycze i przekąski przeznaczają nawet 285 mln zł miesięcznie .

CZY WIECIE, ŻE….
Złotówkę można zaoszczędzić błyskawicznie, w czasie kilku minut, a nawet sekund, ale zarobienie dodatkowej złotówki, to już nie taka łatwa sprawa.

Chcemy nauczyć dzieci szacunku do pieniędzy, ich wartości i wysiłku, potrzebnego do zarabiania.
W obliczu wyzwań dzisiejszego skomercjalizowanego świata trzeba przeciwdziałać zjawiskom powszechnym wśród dzieci i młodzieży takim jak:
– brak świadomości wartości pieniądza wśród dzieci;
– brak szacunku dla pracy;
– braku wdzięczności;
– roszczeniowe podejście do życia.

Podczas imprezy dzieci będą mogły dowiedzieć się:
– Skąd się biorą pieniądze ?
– Jak określić wartość pieniądza?
– Dlaczego różne zawody mają różne wynagrodzenia;
– Po co oszczędzać pieniądze?
– Czym są podatki i dlaczego oddajemy część zarobionych pieniędzy?
– Jak wyznaczać sobie cele krótko- i długoterminowe i po co?
– Czy posiadanie większej ilości rzeczy sprawia, że jesteśmy lepszym człowiekiem?
– Jak przekształcić pomysł w biznes;
– Jak można zarabiać w młodym wieku i czy warto?
– Co to są inwestycje i jak je rozpocząć;
– Jaka wartość kryje się w zabawkach, którymi już się nie bawię…
– Jak zarobić na nowe zabawki i czy na pewno ich potrzebuję…

Rodzicom podpowiemy:
– Jak rozmawiać z dziećmi o pieniądzach;
– Kiedy i jakie konto bankowe założyć dziecku;
– Czy i jak zaplanować inwestycje długoterminowe dla dzieci;
– Jak wspierać dzieci w zakresie przedsiębiorczości;
– Jak pomóc dziecku odkryć swój talent;
– Jak kształtować postawy wobec nierówności ekonomicznych wśród dzieci;
– Czy na pewno warto kupować wszystko czego dzieci zapragną….
– Jak reagować na postawy dzieci, jakie nam nie odpowiadają – pozytywna dyscyplina;

W programie:
– trening intelektu
– trening koncentracji uwagi
– szkolenie dla małych przedsiębiorców
– artymetyka mentalna
– biofeedback
– robotyka
– LEGOmaniacy
– laboratorium eksperymentów
– “moje pierwsze konto”
– dlaczego warto wykupić ubezpieczenie NNW dla dziecka
na własną rękę.

Światło na smyczy – rodzinny pokaz naukowy

Serdecznie zapraszamy dzieci 7+ wraz z opiekunami na nieodpłatny pokaz naukowy pt. “Światło na smyczy”

Pokaz odbędzie się 6 października 2019 w Promie kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23

Podczas widowiska zabierzemy uczestników w wyjątkowy świat… światła. Wyjdziemy poza skalę ludzkiego widzenia obrazując to czego nie da się zobaczyć. Skupimy się na zjawisku luminescencji – czyli zimnego świecenia. Będziemy dyskutować o różnicy między potocznym a naukowym rozumieniu światła. O jego historii, zmianach w postrzeganiu czy zastosowaniu przez ludzi. Niezwykle atrakcyjnie wizualnie reakcje pozostaną na długo w pamięci dzieci jak i dorosłych.

Wydarzenie bezpłatne, wymagane zapisy: http://bit.ly/2lLujPw

Pokaz realizowany w ramach budżetu partycypacyjnego

Do zobaczenia na pokazie!

Minecraft Day z youtuberem – TRITSUSem

Twoje dziecko pasjonuje się Minecraftem❓ Jeśli tak zabierz, je do świata Minecraft, gdzie ze swoim ulubionym youtuberem TRITSUSem spędzi niezapomnianą przygodę❗️

Dzieci w wieku 5-12 lat zapraszamy na Minceraft Day z youtuberem TRITSUS, do Sal Zabaw Fikołki. Podczas 4-godziennego eventu czeka na Was wiele atrakcji. Fikołki zamienią się w świat Minecrafta. Będziecie mogli również wziąć udział w jednych z wybranych warsztatów, których opisy przedstawiamy poniżej:

✅ Warsztaty kreatywnego budowania bazy Minecraft

Pod czujnym okiem ulubionego youtubera Minecraft TRITSUSa dzieci na warsztatach budowania bazy będą mogły wykorzystać i dalej rozwijać swoją kreatywność i zdolność przestrzennego planowania. Nasi młodzi budowniczy będą musieli rozwiązać wiele problemów w tworzeniu konstrukcji i tajnej bazy za pomocą specjalnych kostek sześciennych w dużych rozmiarach. Przy okazji uczą się pracy zespołowej i integrują z rówieśnikami, a wszystko to z udziałem inżyniera TRITSUSa. Warsztaty trwaja 20 minut i odbywają się w grupie 8 osobowej. Po warsztatach wspólne pamiątkowe zdjęcie grupy z TRITSUSem. Każdy uczestnik otrzyma również pamiątkowy dyplom.

✅ Warsztaty programowania Minecraft

Pod czujnym okiem ulubionego youtubera Minecraft dzieci na warsztatach programowania uczą się kreatywnego myślenia. Nauka przez zabawę rozwija możliwości intelektualne i jest wstępem do profesjonalnego programowania. Uczestnicy zaprogramują m.in. zwierzęta i inne postacie Minecraft, za pomocą kodu zabiorą Alexa i Steva na wycieczkę. Przy okazji warsztatów dzieci uczą się pracy zespołowej i integrują z rówieśnikami, a wszystko to z udziałem znającego się na Minecraft jak nikt inny programisty TRITSUSa. Warsztaty trwają 15 minut i odbywają się w grupie 12 osobowej. Po warsztatach wspólne pamiątkowe zdjęcie grupy z TRITSUSem. Każdy uczestnik otrzyma również pamiątkowy dyplom.

✅ Warsztaty kulinarne Minecraft “Cook Creeper”

Pod czujnym okiem ulubionego youtubera Minecraft, dzieci na warsztatach kulinarnych będą mogły sprawdzić się w roli kucharza. Na specjalnie przygotowanych stoiskach stworzą danie, które przypadnie do gustu nawet Alexowi i Stevovi. Składniki, jak w grze Minecraft, zostaną pokrojone w kostki. Będzie smacznie, zdrowo i kolorowo. Przy okazji warsztatów dzieci uczą się pracy zespołowej i integrują z rówieśnikami, a wszystko to z udziałem szefa kuchni TRITSUSa. Warsztaty trwają 15 minut i odbywają się w grupie 12 osobowej. Po warsztatach wspólne pamiątkowe zdjęcie grupy z TRITSUSem. Każdy uczestnik otrzyma również pamiątkowy dyplom.

36 x Rembrandt – wystawa / Zamek Królewski w Warszawie

36 x Rembrandt to wystawa z okazji obchodów 350. rocznicy śmierci Rembrandta Harmenszoona van Rijna (1606–1669) – największego w historii malarza holenderskiego.

Włączając się w obchody Roku Rembrandta eksponujemy 36 autorskich dzieł wielkiego Holendra. Dwóm obrazom z naszej kolekcji – “Dziewczynie w ramie obrazu” oraz “Uczonemu przy pulpicie” – towarzyszyć będą 3 rysunki oraz 31 grafik Rembrandta z innych polskich kolekcji.Oprócz Roku Rembrandta świętujemy również 25. rocznicę wyjątkowego daru prof. Karoliny Lanckorońskiej , dzięki której Dziewczyna i Uczony znajdują się dzisiaj w kolekcji Zamku. Z tej okazji, na wystawie opowiemy nie tylko o samych obrazach, ale również o ich niezwykłej historii, a także ich popularności na przestrzeni wieków.

Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego 2019

Rodzinny piknik ekologiczny DZIEŃ ŚW. FRANCISZKA I LASU BIELAŃSKIEGO odbędzie się już po raz 8 na terenie Dobrego Miejsca przy Kościele Pokamedulskim. Zapraszają: Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce, Parafia p.w. bł. E. Detkensa oraz Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany.

6 października 2019 r.
Godz.: 10.00.
Miejsce: Teren wokół Kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP,
ul. Dewajtis 3.
WSTĘP WOLNY!

Jak co roku będziemy świętować na łonie przyrody, zdobywając wiedzę o niej i ucząc się jak ją szanować.

Po raz kolejny włączymy się w akcję Sprzątania Świata: Sprzątamy ścieżki Lasu Bielańskiego!

Bezpłatne zwiedzanie pałacu wilanowskiego dla rodzin z dziećmi

Zapraszamy na spacer po królewskich apartamentach! Zobaczymy, w co ubierał się król, i przekonamy się, ile czasu zajmowało mu przepasanie się pasem kontuszowym. Dowiemy się, jak wyglądało życie rodzinne ponad 300 lat temu. WSTĘP WOLNY. Liczba miejsc ograniczona.

ODBIORCY: dzieci w wieku 6–9 lat + rodzice/opiekunowie
MIEJSCE: pałac wilanowski
TERMINY: wszystkie soboty i niedziele sierpnia i września, godz. 10.30

WSTĘP: bezpłatnie | liczba miejsc ograniczona | należy pobrać bezpłatną wejściówkę w kasie w dniu spotkania lub w tygodniu poprzedzającym wydarzenie

Wydarzenie organizowane w ramach programu Kultura Dostępna
finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Brawl Stars z Sitr0x’em w Sali Zabaw Fikołki

Wpadnij na Brawl Stars z Sitr0x’em do Sali Zabaw Fikołki❗️

To pierwsze tego typu spotkania w Polsce i szansa na spotkanie się z Sitr0x’em na żywo.
W trakcie wydarzenia uczestnicy będą zdobywać “sprawności sławnego Youtubera”.

? Bezpośrednio od Sitr0xa dowiesz się ?

✅ Jak wygląda profesjonalne studio Youtubera❓
Uczestnicy wezmą udział w warsztatach prowadzonym przez Sitr0xa, na których znany Youtuber pokaże, jak wygląda jego studio i sprzęt do nagrywania. Odpowie na wszystkie pytania i wyjaśni, jak wkleić swój wizerunek do filmiku na Youtube? Dowiemy się co to jest Green Screen i jak wkleić tło do filmu, jak ustawić odpowiednio światło i kamerę, aby wyglądać profesjonalnie na Youtubie. Udział w tej atrakcji gwarantuje każdemu uczestnikowi zdobycie Odznaki Reżysera!

✅ Jak zostać sławnym Youtuberem❓
Uczestnicy wezmą udział w warsztatach prowadzonym przez Sitr0xa, który opowie swoją historię oraz zdradzi sekrety swojego sukcesu na Youtube. Przybliży, jak wygląda jego normalny dzień i praca, skąd czerpać pomysły i jak śledzić najnowsze trendy. Udział w tej atrakcji gwarantuje każdemu uczestnikowi zdobycie Odznaki Celebryty!

✅ Jak grać w Brawl Stars, żeby wygrać❓
Uczestnicy wezmą udział w turnieju w Brawl Stars z Sitr0x’em. Każdy będzie miał szansę pokonać go w rozgrywce na mapie Solo Showdown! Sitr0x będzie prowadził, komentował oraz walczył z uczestnikami o Złoty Puchar Zadymiarza i tytuł Mistrza Brawl Stars! Udział w tej atrakcji gwarantuje każdemu uczestnikowi zdobycie Odznaki Gladiatora!

Uczestnicy w trakcie trwającego wydarzenia, będą zdobywali Odznaki. Po zdobyciu 3 Odznak otrzymają dyplom „Wschodzącej Gwiazdy Youtuba” z autografem Sitr0x’a. Dla zwycięzcy turnieju w Brawl Stars do zdobycia jest Złoty Puchar Zadymiarza.

Przygotowaliśmy moc atrakcji, które ?
? pozwolą wszystkim poznać i spędzić czas, na żywo, ze sławnym Sitr0x’em!
? dadzą uczestnikom szansę zdobycia wiedzy o byciu Youtuberem, prosto od profesjonalisty!
? sprawią, że nasi goście będą się świetnie bawić przez cały czas trwania imprezy, w wyjątkowej atmosferze!

A na koniec… z pomocą Sitr0x’a zniszczą wielką piniatę Zadymiarza❗️

Wege Festiwal Warszawa // Pałac Kultury i Nauki

Wege Festiwal Warszawa w Pałacu Kultury i Nauki!

Szykujcie się na wegańską ucztę i wiele innych atrakcji w samym sercu miasta ? Program już niebawem :)

Wege Festiwal Warszawa to kilkadziesiąt pysznych stoisk z wegańskim jedzeniem z całej Polski w samym centrum stolicy ???.

Wege Festiwal to styl życia – naturalne kosmetyki, moda i dodatki bez składników zwierzęcych ??

Wege Festiwal Warszawa to wspaniała okazja do nawiązania kontaktów biznesowych – poznaj nowe produkty i porozmawiaj z producentami. Dzięki Wege Festiwalom produkty wegańskie trafiają do sklepów w całym kraju ♥

Wytańcz! Wymaluj! | Warsztaty dla dzieci 4-6lat

Podczas taneczno-malarskich warsztatów poznamy tajemniczych bohaterów grotesek z Sali Balowej w Pałacu na Wyspie. Mitologiczne postaci autorstwa królewskiego artysty Jana Bogumiła Plersha zainspirują nas do stworzenia tanecznych choreografii i malarskich kompozycji.

Każde spotkanie z cyklu “Wytańcz! Wymaluj!” będzie się składać z dwóch części: tanecznej i plastycznej. Na początek uczestnicy warsztatów wprawią w ruch swoje ciała. Uruchomią w ten sposób pokłady twórczej ekspresji, które umożliwią im nieskrępowane, artystyczne eksperymenty w drugiej części zajęć.

⏰Terminy: 29 września, 6 października, 10 listopada, 1 grudnia 2019 r., godz. 11.00
?Miejsce spotkania: Pałac na Wyspie
ℹObowiązuje: bilet w wysokości 25 zł (dziecko plus opiekun) na pojedynczy warsztat lub karnet w wysokości 80 zł (cztery warsztaty – dziecko plus opiekun)
?Zapisy: edukacja@lazienki-krolewskie.pl

?6 października – Kręcąc się w kole
Poszukamy, gdzie w Sali Balowej schowały się personifikacje Dnia i Nocy, by następnie sprawdzić, jak dobowy rytm może przełożyć się na taneczne kroki. Wykonamy mnóstwo piruetów, młynków i innych zakręconych figur. Na koniec damy się ponieść wirowi malarskiej twórczości.

Rozbieganki – zajęcia gimnastyczne dla maluszków

Rozbieganki to zajęcia ruchowe z elementami gimnastyki korekcyjnej dla małych dzieci. Na nasze zajęcia zapraszamy maluszki w wieku 2-4 lata z rodzicami – najchętniej odważnymi mamami lub tatusiami, którym niestraszne wspinaczki i przewroty.

Rozbieganki to zajęcia ogólnorozwojowe z dużą dawką ruchu. Przez 45 minut, rodzice i dzieci wraz z instruktorem, będą doskonale bawić się turlając się, biegając i rzucając. Nie zabraknie zabaw z przyborami: piłkami, chustami, piórkami, linami, materacem, piłką do rehabilitacji, tunelami i ścieżkami sensorycznymi. Będą też zabawy przy muzyce i proste układy taneczne.

Instruktor zaplanuje zabawy z asekuracją, tak, aby poznać każdego podopiecznego i jego predyspozycje oraz obszary, nad którymi można popracować.

Zapraszamy na zajęcia w niedziele o g. 11:15.

Najpiękniejsze Bajki Baletowe

Najpiękniejsze Bajki Baletowe to spektakl, który przenosi widza do roztańczonego i kolorowego świata baśni i baletu.

Spotkacie się na żywo z ulubionymi postaciami tańca znanymi z książek, filmów i opowieści. Która bajka jest najpiękniejsza? Sami to ocenicie z bliska: zobaczycie, usłyszycie i dotkniecie. Czyli najpiękniejsze bajki baletowe w trzech wymiarach.

A co zobaczycie? Będzie balet: Śpiąca Królewna, Dziadek do Orzechów, Jezioro Łabędzie, Czerwony Kapturek i wiele innych ulubionych postaci. Ale to niespodzianka. Niezwykła muzyka Piotra Czajkowskiego, Sergiusza Prokofiewa oraz przepiękne kostiumy zapierające dech oczarują Was i poczujecie się jakbyście byli w tej bajce i wraz z Waszymi ukochanymi bohaterami.

Poranek Familijny: Teatr Lalek Pinokio „Kłamstwa Kozy”

Spektakl dla dzieci od lat 3 oraz warsztaty artystyczne (prowadzenie: Klawa Planeta)

O spektaklu:
Sierotka Paulinka poszukuje pracy i miejsca dla siebie Trafia do domu gospodyni ma zaopiekować się podstępną Kozą. Kozucha okłamuje gospodynię, przez co dziewczyna musi szukać nowej pracy, jednak oszustwo szybko wychodzi na jaw i sama Koza zostaje wypędzona. Idzie do lasu, gdzie siłą zajmuje dom lisa, zrozpaczone zwierzę prosi o pomoc swoich leśnych sąsiadów. Czy ktoś pokaże kozie, gdzie jest jej miejsce? Jak potoczą się dalsze losy Paulinki?
Spektakl w sposób humorystyczny ukazuje, że kłamstwo ma krótkie nogi, a w życiu nie należy oszukiwać i żerować na cudzej dobroci.
www.pinokiosacz.pl

Sztuka książki z Elżbietą Wasiuczyńską

6 października, w niedzielę o godz. 11 zapraszamy na warsztaty ilustracji z Elżbietą Wasiuczyńską, pod nazwą „Między nami chochlikami”.
Podpatrzymy warsztat artystki, obejrzymy oryginały jej ilustracji, m. in. do serii o Figlu i Psikusie, o Panu Kuleczce Wojciecha Widłaka oraz do książki Jarosława Miołajewskiego „Zoo”, w tym do najnowszej: “Figiel i Psikus Między nami chochlikami”.
Poznamy obyczaje leśnych chochlików, zajrzymy do ich mieszkanek i dowiemy się, skąd czerpią natchnienie do płatania figli. Dzieciaki mogą liczyć również na sporą dawkę pracy twórczej: pod okiem artystki wykonamy chochlikowe kukiełki i kolekcję jesiennych czapek.
Informacje: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

Zajęcia w ramach projektu „Sztuka książki. Cykl warsztatów artystycznych dla dzieci” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Zapraszamy dzieci od 4 lat, wstęp wolny, zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

XX Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej

JUBILEUSZOWY FESTIWAL!
Już po raz 20 warszawską publiczność będzie bawił i zachwycał wyjątkowy program Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej. Rodzina Zalewskich, która z cyrkiem związana jest już od 8 pokoleń, na Jubileuszowy Spektakl przygotowała wyjątkowy program dla całej rodziny. Program został skonstruowany tak, aby bawił widzów w wieku 1-99 lat!
Cyrk Zalewski zabiera w nim widzów do baśniowego świata i przez dwie i pół godziny nie pozwala oderwać wzroku od swojej areny!
Cudowny świat cyrku, powrót do dziecięcych lat, wstrzymujące dech w piersiach pokazy akrobatyczne, majestatyczne pokazy wielbłądów, występy na granicy ludzkich możliwości, po raz pierwszy prezentowane w Polce latające trapezy z Brazylii, wspaniałe show iluzji, pokaz ultranowoczesnych laserów, a na deser – niesamowita walka dinozaurów i jedyny w swoim rodzaju Spiderman. Wszystko tylko w Cyrku Zalewski.

Leniwa niedziela ze zwierzętami

W każdą niedzielę października o godz. 11.00 zachęcamy najmłodszych do wzięcia udziału w zajęciach przeznaczonych specjalnie dla nich. „Leniwa niedziela z…” to cykl spotkań z fotografią, grafiką, architekturą, literaturą, komiksem, sztuką, muzyką, podróżą, a także książką i filmem z czasów dzieciństwa rodziców naszych uczestników.
Wstęp wolny po rejestracji: 22 629 60 78, rejestracjafw@1944.pl

W niedzielę 6 października zapraszamy do zabawy w świecie zwierząt! Stworzymy własne, upcyklingowe zwierzaki, rozwiążemy zagadki ze świata natury, zabawimy się w tropicieli i poznamy wiele ciekawostek dotyczących rozmaitych domowych i egzotycznych gatunków. Zajęcia zainspirowane Światowym Dniem Zwierząt poprowadzi kolektyw Sowaliska.
Spotkanie dla dzieci w wieku 3–12 lat.

Arabskie ABC- warsztaty rodzinne

Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie zaprasza na warsztaty rodzinne „ARABSKIE ABC”.

Język arabski brzmi dla większości z nas tajemniczo, a pismo arabskie przypomina raczej dziecinne szlaczki niż litery układające się w wyrazy. Podczas spotkania prowadzący przybliży uczestnikom język arabski, zarówno w mowie, jak i w piśmie. Opowie o podstawach tego języka, zwracając szczególną uwagę na różnice między językami arabskim i polskim. Następnie uczestnicy nauczą się podstawowych zwrotów w języku arabskim, a wielokrotne powtarzanie ich sprawi, że nawet najmłodsi doskonale będą je pamiętać długo po spotkaniu.

W części warsztatowej poznamy arabski alfabet i nauczymy się pisać arabskie litery. Kiedy egzotyczne znaki pobudzą wyobraźnię najmłodszych, stworzą oni rysunki w oparciu o arabskie litery. Starsi uczestnicy zaś samodzielnie napiszą własne imię po arabsku. Ci, którzy najsprawniej poradzą sobie z niełatwą sztuką pisma rabskiego, będą mieli okazję spróbować swoich sił w kaligrafowaniu za pomocą tuszu i patyczka.
Prowadzący: Samir Saadi z Jasmin – Stowarzyszenia Przyjaciół na rzecz Współpracy Międzykulturowej

Warsztaty odbędą się w niedzielę , 6 października, o godzinie 10.15 i 12.15. Liczba miejsc jest ograniczona.

Wstęp 25 zł (bilet rodzinny dla dziecka i opiekuna; dla drugiego i kolejnego dziecka – 15 zł).

Warszawski Dzień Konia

Już od 55 lat Warszawsko- Mazowiecki Związek Jeździecki kreuje i wspiera jezdziectwo na Mazowszu.
Właśnie z tej okazji zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców na pokazy jeździeckie i wiele innych atrakcji, które przygotowaliśmy dla Państwa.

Jesienna Międzynarodowa Giełda Biżuterii i Minerałów

Zapraszamy na Jesienną edycję Międzynarodowej Giełdy Biżuterii i Minerałów, która odbędzie się w dniach 5 i 6 października 2019 roku (sobota, niedziela), w godzinach 10.00 – 18.00, w Hali OSiR na ul. Nowowiejskiej 37B w Warszawie.

W Giełdzie biorą udział hurtownie, rzemieślnicy, jubilerzy, złotnicy kolekcjonerzy i artyści. W ofercie ponad 170 wystawców z całego świata: piękna biżuteria, niezwykłe minerały, kamienie szlachetne, wyjątkowe wyroby jubilerskie, kolczyki, bransolety, pierścionki, naszyjniki, korale oraz półprodukty do tworzenia biżuterii.

Atrakcje:
Cięcie agatów – agaty występują w formie szarych “kul”, dopiero po przecięciu ujawniają swoje wewnętrzne piękno. Za każdym razem jest to loteria – agat może zawierać piękne wzory i barwy, lub może okazać się “pusty”. Za symbolicznych kilka złotych będzie można zakupić agaty z polskich Sudetów, które zostaną przecięte przez specjalistów.

Płukanie złota – najmłodsi zwiedzający będą mogli bezpłatnie spróbować własnych sił i szczęścia płucząc złoto techniką używaną na Dzikim Zachodzie w XIX wieku. Ci którym uda się wypłukać drobinki złota otrzymają certyfikat “Poszukiwacza Złota”.

Geolandia – na targach będzie dostępne miejsce stworzone z myślą o dzieciach. Pod profesjonalną opieką pedagogiczną najmłodsi będą uczyć się rysować minerały, poszukają cennych „skarbów” w piaskownicach czy stworzą modele skamieniałości. Rodzice w tym czasie będą mogli spokojnie zwiedzać Giełdę.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Najlepsze seriale Netflix

zaburzenia integracji sensorycznej

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków - TOP 10

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil - Dziecięca Mapa Świata

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments