Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (6-7 kwietnia)

Za oknem słońce, w sercu radość – przyszedł kwiecień. Cudnie, prawda?! Zaczyna się czas leśnych wędrówek, pikników i budowania szałasów – wszystko to i wiele więcej znajdziecie oczywiście w dzisiejszej Weekendowej Zajawce. Bierzcie, korzystajcie i miejcie dobry, rodzinny czas! 😀

.

Jeśli interesują Cię informacje o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach, zapraszam Cię do prężnie działającej grupy Dziecięca Mapa Warszawy.

sobota, 6 kwietnia

Dzień ZERO WASTE w Galerii Łomianki

Odpakowani – ekologiczne zakupy w Galerii Łomianki.

Dzień Zero Waste.

Podobno jesteśmy sumą naszych wyborów. Czy aby na pewno tylko my sami ponosimy konsekwencje swoich decyzji? Kondycja Ziemi jest również zależna od naszych codziennych wyborów… a prawie każdemu z nas zdarza się podejmować te, niezbyt jej służące. Dobra wiadomość jest taka, że pozytywne nawyki możesz wypracować łatwiej niż Ci się wydaje! Wydarzenie „Odpakowani – ekologiczne zakupy w Galerii Łomianki”, które odbędzie się 6 kwietnia, to doskonała okazja by zacząć żyć zdrowo i odpowiedzialnie!

Podczas wydarzenia „Odpakowani”, organizowanego w Galerii Łomianki przez Fundację alter eko, dowiecie się jak żyć jeszcze bardziej ekologicznie i zdrowo oraz w jaki sposób ograniczyć produkowane przez siebie odpady do minimum. Nie zabraknie ciekawych warsztatów, konkursów i możliwości zaopatrzenia się w „bezodpadowe niezbędniki”! Szykuje się moc eko-atrakcji, takich jak:

1) Krawiecka Kawiarenka Naprawcza, czyli punkt napraw tekstyliów i szycia na maszynach. Będziecie mogli przeszyć sobie to i owo oraz poduczyć się sztuki krawieckiej. Tak więc przeszukajcie szafy i przybywajcie na Targi! Do szycia, gotowi, start!

2) Strefa wystawców ekologicznych zero waste, czyli kiermasz produktów, które pomagają redukować odpady w domu, pracy, podczas podróży, a wśród nich:

– BeePack®, czyli ręcznie wykonane opakowania (woskowijki) do przechowywania żywności. Używaj zamiast folii spożywczej i aluminiowej do pakowania i przechowywania pieczywa, przekąsek, kanapek, warzyw, owoców i nabiału. Są ekologiczne i wielokrotnego użytku, a żywność w nich przechowywana zachowa świeżość na dłużej. Ale to nie wszystkie atrakcje, które zaproponuje BeePack podczas Odpakowanych!

– Nożyczki – pracownia artystyczna, w ofercie której można znaleźć między innymi: EkoPłatki, Warzyworki, worki lniane i bawełniane, KanapkoZawijki, torby zakupowe, chusteczki bawełniane i wiele innych wielorazowych produktów. Ponadto Pracownia przygotowała dla Was moc atrakcji w postaci konkursów.

– Laboratorium Aromaterapii, czyli najlepszej jakości olejki eteryczne i oleje. Produkty stworzone przez pasjonatów, sprawdzone przez specjalistów. Olejki eteryczne to niesamowicie potężne wyciągi z roślin. Mogą wpływać na nasze zdrowie, samopoczucie, emocje. Pomogą odstraszyć insekty, zwalczyć pleśń i roztocza. W jakościowych olejkach eterycznych zapach jest miłym bonusem. Najważniejsze jest ich działanie i potencjał terapeutyczny. Przyjdź i poczuj różnicę!

– I wiele innych… szczegóły wkrótce.

3) Kącik z warsztatami i konkursami dla dzieci, a wśród nich między innymi warsztaty upcyklingowe.

4) Zbiórka elektroodpadów – zepsutego sprzętu elektronicznego i elektrycznego – w formie wymiany sprzętu na ekologiczne podarunki.

5) Strefa warsztatów ekologicznych dla dorosłych – warsztaty i konkursy dedykowane dorosłym, a wśród nich:

– warsztaty aromaterapeutyczne, podczas których uczestnicy dowiedzą się dlaczego ceny olejków są tak zróżnicowane, jak rozpoznać dobrej jakości olejki eteryczne, czy olejek zapachowy może zastąpić olejek eteryczny, jak prawidłowo i bezpiecznie korzystać z olejków eterycznych, podstawowe olejki eteryczne – „must have” w każdym domu, jakie jest ich działanie, wykorzystanie terapeutyczne i w recepturach zerowaste, stosowanie przy dzieciach. Oczywiście będzie też okazja do poznania i powąchania około 40 olejków z całego świata, w tym tych najcenniejszych.

– Wiele innych – szczegóły już wkrótce.

6) Spotkania z ekspertami – kącik porad na temat możliwości redukcji wytwarzania odpadów.

Wydarzenie odbędzie się 6 kwietnia w godz. 10.00 -18.00 w Galerii Łomianki (ul. Brukowa 25, Łomianki). Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

Masz pytania, sugestie, uwagę – napisz do nas: biuro@altereko.pl

.

Piknik rodzinny u Wikingów! Wiosno Witaj!

 

Sława! Sława! Sława!
#Wiosna🌿🎋🌾 nadchodzi wielkimi susami, a to oznacza tylko jedno: zbliża się coroczny #Rodzinny #Piknik u #Wikingów!

Drogie Berbecie, kochane Urwisy, szanowne Panie i Panowie – wszystkich Was👨‍👩‍👧‍👦 serdecznie zapraszamy do Warownia Jomsborg już 6 i 7 kwietnia, kiedy to wspólną zabawą przywitamy wiosnę!

W programie m.in. pokazy walki⚔, konkursy z nagrodami🥇 dla dzieci i dorosłych, opowiadanie sag o czynach dawnych bohaterów💪, pokazy dawnego rzemiosła, sokolnik z pierzastymi drapieżnikami🦅, stanowiska łucznicze🏹 i rzutu toporem oraz wiele więcej.

W naszej tawernie #Valhalla będzie można nabyć za srebro i złoto sycące jadło🍖 oraz zacne napitki🍺 – w tym nasz wspaniały miód pitny JomsViking Mead!

Niesamowity klimat wydarzenia podkreślać będzie średniowieczna muzyka grana przez osławiony zespół Fleurdelis🎶

Wśród kramów pojawią się m.in. Kram Sulika (biżuteria) oraz Uroczysko (średniowieczne gry, amulety i wyroby ze zdobionej wypalanej gliny)

Pokazy walki oraz rzemiosła będziemy zawdzięczać słynnej drużynie Jomsborg Vikings Hird – Drużyna Grodu Jomsborg

Koniecznie zaznacz WEZMĘ UDZIAŁ, UDOSTĘPNIJ WYDARZENIE i POLUB naszą stronę, a będziemy na bieżąco informować Cię o kolejnych szczegółach programu!

Bilety:
Dorośli 20 zł – w tym średniowieczna moneta do wymiany na piwo, napój lub kiełbasę.
Dzieci 10 zł – w tym magiczna runa do wymiany na napój.
Najmłodsze dzieci, które zmieszczą się pod zawieszoną w bramie włócznią wejście bezpłatne

Adres: Wybrzeże Gdyńskie 6, Warszawa-Żoliborz
Mapa: https://tiny.pl/tt6sm

.

Ekspedycja Przygoda – budujemy szałas.

Warsztaty dla poszukiwaczy, tropicieli i fanów przygody w terenie. Survivalowe wyzwania, wspólne rozpalanie ognia, przedzieranie się przez las na azymut, pokonywanie przeszkody terenowej – a przede wszystkim praktyczne ćwiczenia na świeżym powietrzu.

Na pierwszej lekcji będziemy kolektywnie budować szałas.
Szałas sprawdza się jako schronienie zarówno przed mocnym słońcem jak i przed deszczem lub innymi warunkami, które mogą być dla nas niekorzystne.
To też dobre miejsce na zregenerowanie sił przed kolejnymi leśnymi przygodami, w którym można się schować i poczytać książkę, zagrać w karty lub zaplanować dalsze eskapady.

Instruktor Łukasz Tulej

10.00 – 12.00 dzieci i rodzice 7 – 9 lat
12.30 – 14.30 młodzież 10 – 14 lat
koszt 40 zł/dziecko,
zapisy: info@bok-filia.eu

.

Zabawy z Puciem

6 kwietnia, w sobotę o godz. 11 zapraszamy dzieci 2+ i rodziców do wspólnej zabawy dźwiękami, inspirowanej serią książek o Puciu. Poznamy najnowsze tomy z serii: „Co robi Pucio?” oraz „Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem”. Razem z bohaterem książeczek będziemy naśladować dźwięki znane z naszego najbliższego otoczenia, a także stroić miny, dmuchać, puszczać bańki i poznawać rozmaite zabawy wspierające rozwój mowy dziecka.
Dzięki uprzejmości wydawnictwa Nasza Księgarnia pobawimy się także puciowymi puzzlami. A podczas warsztatów plastycznych wykonamy kukiełki, które jeszcze bardziej zachęcą dzieci do nauki mówienia.
Zajęcia dla dzieci od lat 2, zapisy. Wstęp: 11 punktów z karty stałego klienta w Badecie albo bilety: do czwartku, 4.04: 10 zł od dziecka, od piątku do dnia zajęć: 15 zł. Dorośli gratis.
Zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

.

Naturalne palmy wielkanocne – warsztat słomkarstwa

Słoma, len, trawy i źdźbła zbóż
…to przepiękne, naturalne materiały z których dzięki najlepszym narzędziom jakie mamy zawsze przy sobie (dłoniom) skomponujemy naturalne palmy wielkanocne.

Dla Ciebie – na Niedzielę Palmową – która będzie tydzień później!

Zapraszamy na zapoznanie się z ekologicznym materiałem i poddanie się zbawiennemu wpływowi rękodzieła. Odnajdźcie przyjemność tworzenia.
Nie potrzebne są zdolności jedynie zwinne ręce.
Zapewniamy wszystkie materiały.

Warsztat rodzinny, dzieci od 6 lat , młodzież, dorośli
Cena 40 zł/uczestnik/2 h warsztatów
Termin: 30 marca 2019, godzina 16:00-18:00
Zapisy przez stronę: https://www.kaliente.pl/rezerwacja

Miejsce: Galeria Łomianki „Współdzielnia” Galeria Łomianki

Warsztaty prowadzi: Anna Deynega
Zajmuje się słomkarstwem ponad 10 lat. Pochodzi z Ukrainy i tam się nauczyła wyplatania ze słomy. Wyplata z naturalnych materiałów, takich jak słoma żytnia, pszenica, owies, len różne tradycyjne oraz nowoczesne rzeczy.
https://www.facebook.com/ania.bezuglova

Obowiązują zapisy
przez stronę: WWW.KALIENTE.PL/REZERWACJA
Informacja
692-304-911 lub przez FB/pracowniakaliente

Obowiązują zapisy
przez stronę: WWW.KALIENTE.PL/REZERWACJA
Informacja
692-304-911 lub przez FB/pracowniakaliente

Regulamin warsztatów:

1. Udział w warsztatach jest płatny.

2. Warsztaty mają charakter zamknięty – prowadzimy zapisy.

3. Ilość uczestników warsztatów jest ograniczona i wynosi 12 osób.

4. Do udziału zapraszamy dzieci 6+, młodzież, dorosłych.

5. Pracujemy tylko w wyznaczonych miejscach – prosimy o nie wynoszenie materiałów poza strefę warsztatową.

Organizator zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia warsztatów w sytuacji zebrania się grupy min: 6 osobowej.

.

Wielka Wyprawa Króla Juliana

SPEKTAKL INTERAKTYWNY DLA DZIECI
WIELKA WYPRAWA KRÓLA JULIANA
Żyrafa Melman – wiecznie uskarżający się na kłopoty zdrowotne – namówiony przez króla Juliana udaje się do szamana Ganamana i otrzymuje niezwykły przepis na zaklęcie
spełniające życzenia. Zebra chce być młody i zdrowy – wypowiada zaklęcie – ale nie widząc żadnych efektów wypowiada zaklęcie kilkakrotnie – w rezultacie zamienia się w żyrafiątko. Tymczasem Alex i Marty przygotowują w wielkiej tajemnicy wielką imprezę z okazji imienin króla Juliana. Niestety nie wiedzą jak się zabrać do organizacji takiego przedsięwzięcia – a w dodatku, przez dziwne zbiegi okoliczności cały misterny plan okazuje się nie możliwy do wykonania. Alex jest sfrustrowany i o wszystko obwinia Martego. Z awantury wbija ich Gloria, która jako jedyna w tym gronie słynie z artystycznych talentów. Kiedy nasi bohaterowie dowiadują się o sytuacji Melmana początkowo wpadają w panikę. Jednak sprytny Alex wpada na pomysł aby wykorzystać znajomość zaklęcia spełniającego życzenia. Wypadki, które w tym momencie nastąpią będą spektakularna katastrofą, która na szczęście będzie miała szczęśliwy finał.
Rodzice i dzieci będą mogli robić zdjęcia z naszymi
bohaterami – co z pewnością będzie niemałą atrakcją dla wszystkich widzów.

.

Dzika Muzyka – interaktywny koncert rodzinny

„Dzika Muzyka”
6 KWIETNIA GODZ. 16.00

„Dzika Muzyka” to Koncert Rodzinny z cyklu Klasyka Dzieciom, autorski projekt Muzyka Łączy. Koncert przeznaczony jest dla rodzin z dzieci od 0 do 7 lat.
Tym razem będzie troszeczkę dziko.. jak sama nazwa koncertu podpowiada.. lecz nie warto się obawiać, gdyż będzie to przede wszystkim dobra zabawa!
Jak zawsze będzie bardzo interaktywnie, bo tak właśnie lubimy z Wami bawić się muzyką!
Naszym gościem specjalnym będzie wspaniały polski mandolinista Janusz Tytman. Dźwięki mandoliny w połączeniu z najlepszą muzyką klasyczną i ludową na pewno sprawią, że koncert na długo zostanie Wam w pamięci.
Do zobaczenia!

bilety w cenie 26 zł od osoby ( dzieci do 1go roku życia gratis) będą dostępne WYŁĄCZNIE poprzez portal kupbilecik.pl,
https://www.kupbilecik.pl/impreza-36046-dzika.muzyka.warszawa.html?fbclid=IwAR0wTca0-4v4gz2D28mK1hJNEI7IPKDSqnoJ4ofjbwAvkpFOeEfahF0T4KA

W koncercie wystąpia:
Gość specjalny:
Janusz Tytman – mandolinista, wspaniały artysta , koncertujący muzyk, grający w Polsce i za granicą, współpracujący z największymi gwiazdami polskiej muzyki.

Eva Piat – fortepian, kij deszczowy, marakasy
Anna Natalicz – skrzypce, sansula
Anna Martyniuk – Tofiluk – fortepian

.

Szewczyk Dratewka – bajka do zjedzenia| Targi Książki Dziecięcej

Szewczyk Dratewka na Targach Książki Dziecięcej w Warszawie.

Doskonale znana historia dzielnego Szewczyka Dratewki, który swoim sprytem pokonuje złego smoka tym razem opowiedziana zostaje w kuchennej scenerii przy użyciu kuchennych sprzętów, w towarzystwie smaków i zapachów. Wszystkie postaci bajki powstają na oczach widza. Cały baśniowy świat kreowany jest przed dziećmi, a w czasie trwania opowieści z warzyw gotujemy zupę. „Bajka do zjedzenia” ma zachęcić dziecięcą widownię do tego samego, a także rozbudzić wyobraźnię i pokazać, jak przyjemnie można bawić się w teatr, używając prostych, domowych przedmiotów.
Spektakl powstał dzięki współpracy z IKEA LUBLIN.

TWÓRCY i AKTORZY:
Wioletta Tomica, Bogusław Byrski i Gabriela Jaskuła

Strefa warsztatowa: scena główna.

Spektakl odbędzie się w ramach Targów Książki Dziecięcej.

.

Auto Nostalgia 2019 – Targi Pojazdów Zabytkowych

XI edycja AUTO NOSTALGII to wyjątkowa oraz nietuzinkowa odsłona targów!

Już 6-7 kwietnia 2019 r. zapraszamy wszystkich fanów motoryzacji do GLOBAL EXPO w Warszawie, gdzie odbędą się Targi Pojazdów Zabytkowych! Na terenie niegdysiejszej fabryki FSO na pasjonatów motoryzacji czekać będą świetnie zachowane zabytki i youngtimery oraz auta, które jeździły masowo po polskich drogach w okresie PRL jak i takich, o których można było jedynie marzyć oglądając książki oraz branżowe czasopisma.

⭐️⭐️⭐️

AUTO NOSTALGIA to obowiązkowe miejsce dla miłośników pojazdów i motocykli zabytkowych.
Nasza Gala jest najstarszą imprezą zabytkowej motoryzacji w kraju. Oferujemy nostalgiczną podróż w przeszłość – pełną emocji i wzruszeń, niespełnionych marzeń o kultowych pojazdach i wspomnień z dzieciństwa. Tradycyjnie przygotowaliśmy dla miłośników klasyków niepowtarzalne atrakcje!

.

Twórcze warsztaty z Marcinem Wichą | Targi Książki Dziecięcej

Wydawnictwo Mamania i Marcin Wicha – Laureat Paszportu Polityki i Nagrody Literackiej Nike – autor „WIELKIEJ KSIĘGI KLARY” zapraszają młode pisarki i młodych pisarzy na warsztaty – „Kartka z pamiętnika Klary” !

Warsztaty literacko-twórcze pod okiem pisarza odbędą się podczas Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka.

Będziemy czytać, śmiać się, złościć, rozmawiać o dziewczynach i chłopakach. Zrobimy kartkę z pamiętnika opowiadającą o dniu, w którym zdarzyło się coś ważnego.

Zapraszamy serdecznie!

Strefa warsztatowa: Laboratorium myślicieli.

Wstęp bezpłatny, KONIECZNE zapisy w aplikacji:

//goingapp.pl/evt/2101105/tworcze-warsztaty-z-marcinem-wicha-targi-ksiazki-dzieciecej

.

Znajdź nas w Ogrodzie!

„Znajdź nas w Ogrodzie!” – wystawa ilustracji przyrodniczych

Małych i dużych przyrodników zapraszamy do zabawy w poszukiwania!

Na terenie parku Ogrodu umieściliśmy osiem tablic z ilustracjami. Przedstawiają one rośliny, zwierzęta oraz grzyby. Wasze zadanie polega na uważnym poszukiwaniu gatunków, które ukryliśmy na tablicach. Dobry przyrodnik to spostrzegawczy przyrodnik. Wystarczy, że odwrócicie tablicę, a dowiecie się więcej o bohaterach i bohaterkach naszej zabawy.

Życzymy Wam udanych poszukiwań!

Wystawa ilustracji przyrodniczych „Znajdź nas w Ogrodzie!” jest efektem współpracy Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego i wydawnictwa Jacobsony.

Wszystkie ilustracje pochodzą z obrazkowej książki edukacyjnej „Znajdź nas! Woda, łąka i las” (wyd. Jacobsony). Realistyczne ilustracje oraz krótkie opisy uczą dzieci patrzeć uważnie, rozpoznawać popularne gatunki i dostrzegać różnice między nimi. Książką można się bawić na wiele sposobów, tworzyć samodzielnie reguły i je zmieniać. Można ją także zabrać na spacer albo wycieczkę.

Ilustracje: Robert Dzwonkowski.

Teksty: Marianna Darżynkiewicz-Wojcieska, Krystyna Jędrzejewska-Szmek, Iwa Kołodziejska, Izabella Mier-Jędrzejowicz, Mateusz Skłodowski, Paweł Pstrokoński (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego), Katarzyna Jacobson (Jacobsony).

.

Wielkanocne Warsztaty Rękodzieła

WIELKANOCNE WARSZTATY RĘKODZIEŁA

Warsztaty odbędą się 6 kwietnia, w Soho Factory przy ul. Mińskiej 25, hala 19

Zapraszamy na warsztaty wielkanocne przeznaczone dla uczestników w każdym wieku. Maluchy zapraszamy oczywiście z rodzicami.
Podczas warsztatów pod okiem doświadczonych ludowych twórców będziecie mogli nauczyć się, jak wykonać malowane woskiem batikowe pisanki, palmy z bibułkowych kwiatów, pająki ze słomy i bibuły, wianki z materiałowych kwiatów, czy też wiosenne stroiki z naturalnych kwiatów i gałązek.
Będzie też na was czekać kawiarenka z pysznymi domowymi ciastami i drobnymi przekąskami.
Warsztatom towarzyszyć będzie również kiermasz wyrobów naszych twórców. Znajdziecie tam pisanki, pająki i stroiki.
Prosimy o sprawdzenie kosztów pojedynczych warsztatów.
Zapisy na warsztaty pod adresem mailowym:

praktyki.artanimacje@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona. Zapewniamy materiały i narzędzia.
Rezerwacja zostaje potwierdzona po wpłacie należności na konto bankowe.

Dane do przelewu:
02 1240 6218 1111 0000 4618 3941
Stowarzyszenie Artanimacje
ul. Krakowskie Przedmieście 20/22
00-325 Warszawa
tytuł przelewu: imię i nazwisko uczestnika, nazwa warsztatu

.

Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka

Trzecia edycja największego święta literatury dla dzieci!
TARGI KSIĄŻKI DZIECIĘCEJ PRZECINEK I KROPKA 2019! 📚

❓KIEDY? Już 6 i 7 kwietnia 2019
❓GDZIE? Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera 2, Warszawa
❓WSTĘP? BEZPŁATNY na wszystkie wydarzenia!

.

niedziela, 7 kwietnia

Niedziela rodzinna na wystawie czasowej – Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca aż do maja zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na niedzielę rodzinną – wydarzenie towarzyszące Wystawa | W Polsce króla Maciusia.

Niedziele będą różnić się hasłem przewodnim. Za każdym razem czekać będzie na Was atrakcyjny, całodniowy program opracowany wokół tematyki wystawy. Będziemy zamieszczać aktualny plan każdej niedzieli z odpowiednim wyprzedzeniem.

Najbliższa niedziela rodzinna odbędzie się 7 kwietnia pod hasłem
„Jak zrobić, aby nam wszystkim było dobrze”. Zapraszamy do zwiedzania wystawy czasowej, do wspólnej zabawy z edukatorami podczas AniMaćków oraz na pokaz filmu familijnego „Traktorek Florek ratuje farmę”. Rodziców natomiast zapraszamy na wyjątkowe spotkanie wokół pedagogiki Janusz Korczaka.

Harmonogram niedzieli rodzinnej (7 kwietnia):

• 10.00-20.00 – Wystawa „W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości
Bilety: 12 zł normalny, 8 zł ulgowy, rodzinny 30 zł
KUP BILET: https://bit.ly/2FAyMvY

• 11.00-14.00 – Jak zrobić, aby nam wszystkim było dobrze – warsztaty rodzinne
BRAK MIEJSC

• 11:00-15.00 – AniMaćki na wystawie – spotkanie warsztatowe,
udział w cenie biletu na wystawę czasową
Bilety: 12 zł normalny, 8 zł ulgowy, rodzinny 30 zł
KUP BILET: https://bit.ly/2FAyMvY

Otwarte spotkania z animatorami na wystawie „W Polsce króla Maciusia”. Pobawimy się, pobudzimy kreatywne myślenie i porozmawiamy. Nasi animatorzy pomogą Wam odkryć wszystkie interaktywne gry i zabawy na wystawie.

• godz. 14:30-15.30 – Film familijny „Traktorek Florek ratuje farmę”, reż. Peder Hamdahl Næss, 2017, sala konferencyjna A
Bilety za symboliczne 5 zł
KUP BILET: https://bit.ly/2UX4EQG

Przyszłość farmy, gdzie mieszka Florek jest zagrożona. Pobliska góra zatrzymuje światło słoneczne, przez co rośliny na części pól uprawnych przestają rosnąć. Trzeba znaleźć rozwiązanie. Florek i jego przyjaciele wpadają na szalony pomysł: chcą zbudować wielkie lustro, które będzie przekierowywało promienie słoneczne na pole uprawne. Teraz wszyscy mieszkańcy będą musieli współpracować, aby farma została uratowana.

Film rekomendowany dla dzieci powyżej 6 roku życia.

• 16:00-18:00 – W co się bawić? O roli zabawy w życiu dziecka- spotkanie dla rodziców wokół pedagogiki Janusza Korczaka
WSTĘP WOLNY
Miejsce Edukacji Rodzinnej „U króla Maciusia”

Zapraszamy rodziców do otwartej rozmowy z zaproszonymi specjalistami na nurtujące nas wszystkich tematy wychowawcze. W czasie zajęć dzieci pozostają pod opieką edukatorów.

„Nie to ważne w co się bawić, a jak i co się przy tym myśli i czuje. Można rozumnie bawić się lalką, a głupio i dziecinnie grać w szachy”. Janusz Korczak – Rozrywki, Wybór pism T. IV s. 49

Prowadząca; Dominika Cieślikowska – psycholożka, trenerka, superwizorka pracy trenerskiej z ponad 12 letnim stażem zawodowym, w tym ponad 4500 przeprowadzonych godzin szkoleniowych. Jej pasją są zajęcia prowadzone dla najmłodszych dzieci wokół literatury dziecięcej i zabawy. Wykorzystuje zabawę także w procesie edukacji dorosłych.

Wydarzenie rozpoczyna cykl spotkań dla rodziców wokół pedagogiki Janusz Karoczka. Więcej informacji o cyklu i tematach spotkania znajdziesz tutaj: https://bit.ly/2XqJ2O2

.

ZooEgzotyka – 7 kwietnia 2019r.

Zapraszamy na kolejną wystawę zwierząt i roślin egzotycznych połączoną z targami, która odbędzie się już 7 kwietnia 2019r. na ul. Siennickiej 40 w Warszawie.
Tylko tutaj w jednym miejscu będziecie mogli zobaczyć węże, jaszczurki, żółwie, żaby, owady, pająki, ryby i rośliny z całego świata!

Zapraszamy serdecznie na nasze wydarzenie oraz stronę internetową, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje:
www.zooegzotyka.pl
Bilety na wydarzenie można nabyć w dniu imprezy w kasach biletowych lub online.

Zakup biletów online:
https://www.bilety24.pl/szukaj?search=zooegzotyka
(Bilety zakupione online upoważniają do wejścia bez kolejki do kas biletowych. Ilość biletów online jest ograniczona!)

INFORMACJE DLA ZWIEDZAJĄCYCH:
godziny otwarcia:
Niedziela 10:00-16:00
– Bilet wstępu normalny: 15 zł
– Bilet wstępu ulgowy: 10zł
(dla uczniów i studentów za okazaniem ważnej legitymacji oraz emerytów)
– Bilet rodzinny: 40 zł
(2 dorosłych+2 dzieci – tylko do zakupu online)
– Bilet wstępu, dla dzieci poniżej 6 roku życia: za darmo.
Bilety dostępne są do zakupu online: https://www.bilety24.pl/szukaj?search=zooegzotyka

.

Niedzielne Bajeczki – Konik na biegunach – Teatr Bliżej Nieba

7 kwietnia 2019 godz. 13:00 | Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 wej. B Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki
Niedzielne Bajeczki – Teatr Bliżej Nieba

Teatr Bliżej Nieba działający przy parafii Objawienia Pańskiego w Bliznem oraz Dobre Miejsce – Katolickie Centrum Kultury serdecznie zapraszają dzieci wraz z rodzicami na przedstawienie pt. „Konik na biegunach”.

7 kwietnia 2019 r.
Godz.: 13:00.
Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B

Bilety: bezpłatne, dostępne na: http://dobremiejsce.org/niedzielne-bajeczki-konik-na-biegunach/

Sztuka opowiada o niezwykłej przygodzie, która wydarzyła się w świecie zabawek.

Bohaterowie – Koniki, lalki, robot oraz gadatliwa papuga postanawiają wyruszyć w podroż, aby uratować lalkę Klementynę, która znalazła się w tarapatach.

Czy uda im się odnaleźć drogę do celu? Jak potoczą się ich losy i czy zdołają uratować Klementynę? O tym dowiecie się oglądając przedstawienie pt. „Konik na biegunach” .

Zapraszamy na wspaniała zabawę, podczas której obejrzycie niezwykła historię, będziecie mogli się też pośmiać, ale i zamyślić, a także posłuchacie piosenek i zobaczycie barwne i oryginalne kostiumy. Zapraszamy

Teatr Bliżej Nieba – „Konik na biegunach”
Scenariusz- ks. Janusz Stańczuk
Reżyseria – Aleksandra Perkowska
Muzyka – Paweł Roszatycki
Scenografia – Agnieszka Idźkowska, Marek Sujecki
Grafika – Bogdan Idźkowski

Wystepują:
Iwona Gas
Julia Trębacz – Mazuruk
Marcelina Idźkowska
Aleksandra Perkowska
Anna Kotlarczyk
Martyna Sztychmiller/Garysia Wiśniewska
Zbyszek Graczykowski/Sebastian Wiśniewski
Krzysztof Sztychmiler
Karol Szaciłło

„Teatr Bliżej Nieba tworzą nasi parafianie i przyjaciele. Jesteśmy rodzicami, nauczycielami, informatykami, bankowcami, studentami i… można by wiele wymieniać. Pochodzimy z różnych miejsc, mamy różne wykształcenie i jesteśmy w rożnym wieku, jednak jedno nas łączy – pragniemy poprzez nasze spektakle opowiadać o miłości Boga do człowieka W naszych przedstawieniach chcielibyśmy w sposób dowcipny, ale i wzruszający opowiadać o wartościach, o których często zapominamy. Chcemy zwrócić uwagę widzów na to, iż czasem warto spojrzeć w swoją codzienność i dostrzec w niej obecność Boga, jak również docenić obecność najbliższych ludzi. Tworzymy spektakle głównie dla dzieci, ale w każdym naszym przedstawieniu dorośli znajdą coś szczególnego dla siebie.”

Aleksandra Perkowska

.

Wielkie Targi Wielkanocne

🐇 🌿 🐇
Nasze targi, organizowane od prawie 30 lat, to niepowtarzalna okazja nie tylko do zakupów, ale również znalezienia inspiracji, a także możliwość spotkań pasjonatów rękodzieła. Najstarsze wielkanocne targi w Warszawie odbywają się w niedzielę 7 kwietnia w godz. 10:00-17:00, tradycyjnie na Kredytowej 1.

Ponad 100 wystawców zaprezentuje wyjątkowe rękodzieło, ozdoby i dekoracje świąteczne, wśród których nie zabraknie autentycznych, tradycyjnych form oraz nowego rzemiosła! Dajcie się ponieść świątecznej atmosferze – będą czekać nas Was pisanki, palmy, koszyczki, wycinanki, a także wianki, biżuteria, ceramika czy elementy wystroju wnętrz takie jak przepiękne łowickie pająki.

Coś dla oka coś dla… brzucha 😉 na dziedzińcu PME, uzupełnicie przedświąteczną spiżarkę o zdrowe i naturalne produkty: wędliny, ryby, sery, miody itp.

👉Bilety (wstęp na Targi i wystawy stałe):
10 zł (dorośli)
6 zł (emeryci, studenci, dzieci powyżej 7. roku życia) bezpłatnie (dzieci poniżej 7. roku życia)

.

Poszukiwacze rzeczy

Cała rodzina może wziąć udział w zabawie! W labiryncie muzealnych gabinetów czekają zadania przygotowane przez edukatorów. Bawcie się i odkrywajcie tajemnice rzeczy warszawskich w czasie niedzielnego rodzinnego zwiedzania Muzeum Warszawy.

DLA KOGO: Rodzice z dziećmi w wieku 4-12 lat
TERMIN: pierwsza niedziela miesiąca, godz. 11.00–13.00
WSTĘP: z biletem na dany dzień
MIEJSCE SPOTKANIA: informacja w kasie w dniu zajęć

.

Odczarować Gryzonie IV

Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, Rodent Club PL oraz Specializovaná organizace chovatelů potkanů mają zaszczyt zaprosić Was na IV odsłonę Bielańskiej Wystawy – wystawę szczurów, wystawę myszy rasowych, pokaz małej egzotyki oraz szczurze agility, które odbędą się podczas imprezy „Odczarować Gryzonie IV”!

Wystawy oraz pokaz odbędą się 7 kwietnia 2019 roku w budynku Urzędu Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy przy ul. Żeromskiego 29 (wejście od ulicy Jarzębskiego).

Wstęp dla odwiedzających BEZPŁATNY!

Wystawy oraz pokaz otwarte będą dla odwiedzających w godzinach – 10:00 – 18:00.

.

Biblioteka Małego Melomana

Biblioteka Małego Melomana

Czytanie literatury dziecięcej w interpretacji aktorskiej z muzyką improwizowaną na żywo

„Pradawny wszechświat przypominał drzewo… w jego koronie żyli niemal wszyscy słowiańscy bogowie.”

Zapraszamy młodych miłośników słowa w wieku 4-8 lat wraz z opiekunami na niedzielne spotkania z literaturą w bibliotece Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, podczas których zagłębimy się w magiczny świat wierzeń naszych przodków. Wysłuchamy historii o stworzeniu świata i ludzi, podążymy śladem białego konia z Arkony. Niezwykłe opowieści i podania, na nowo spisane przez Melanię Kapelusz, przeniosą nas w krainę bogów Peruna i Walesa, do krainy, w której losy bóstw i śmiertelników często się splatały się i gdzie wsłuchiwano się w potężny głos przyrody.

g. 11:30

Biblioteka Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina

Interpretacja aktorska: Aleksandra Krzaklewska-Sołtyk

Oprawa muzyczna: Natalia Czekała, Krzysztof Guzewicz

Koszt zajęć: 24 zł (1 dziecko + 2 opiekunów)

Bilety dostępne na bilety.nifc.pl lub w Kasach Muzeum Fryderyka Chopina.

.

Dzień dobry panie bobrze – rodzinna gra terenowa

Rodzinna Gra Terenowa „Dzień dobry panie bobrze”

7 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bobra. Z tej okazji zapraszamy do wspólnej wiosennej zabawy. Każda drużyna otrzyma mapę ze wskazówkami, które doprowadzą do kolejnych punktów. Trzeba będzie wykonać przeróżne zadania, przy okazji dowiadując się wielu ciekawostek na temat bobrów. Każdy uczestnik gry terenowej otrzyma mały upominek. Po zakończeniu gry zapraszamy na ognisko.

KIEDY: niedziela 7 kwietnia, godz. 12.00-14.00 (przejście trasy dla jednej rodziny zajmie około 1h).

DLA KOGO: zapraszamy rodziny z dziećmi oraz grupy osób (min. 2 – max. 6)

GDZIE: Pomiechówek – Park Dolina Wkry. Miejsce zbiórki – makieta przy promenadzie nad Wkrą.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ: rodziny oraz drużyny zainteresowane wzięciem udziału w grze terenowej prosimy o przysłanie maila na adres dolinawkry@pomiechowek.pl z tytułem „Dzień dobry panie bobrze”. W mailu prosimy o podanie liczby osób, wieku dziecka/dzieci oraz numeru telefonu. W informacji zwrotnej otrzymacie Państwo dokładną godzinę, o której możecie rozpocząć leśną przygodę. Nie chcemy, żebyście musieli oczekiwać na swoją kolej rozpoczęcia poszukiwań – dlatego będziemy Państwa umawiać na konkretną godzinę (co 5 min.).

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ: Przede wszystkim – ubrać się odpowiednio do pogody i do leśnych warunków.

ODPŁATNOŚĆ: 30 zł od drużyny

.

Dzień Otwarty w schronisku

Z okazji Światowego Dnia Bezdomnych Zwierząt (4 kwietnia) zapraszamy Was 7 kwietnia (niedziela) na Dzień Otwarty w Schroniska na Paluchu, w programie m.in
★Wycieczki „Schronisko od kuchni” miejsca na co dzień niedostępne dla odwiedzających o godz. 12,13,14,
15:00 tour for English speaking guests
★Zwierzozagadka z nagrodami
★Kiermasz charytatywny
★Porady adopcyjne
★Warsztaty robienia zabawek dla kotów
★Możliwość nabycia schroniskowej torby i kubka za symboliczną darowiznę
★Wystawa zdjęć psów najdłużej czekających na dom
★Porady żywieniowe i upominki od Dolina Noteci
★Możliwość dopasowania i zakupu bezpiecznych szelek, smyczy, obroży od PSOR – na ratunek psom

.

Rodzinne szycie na Mokotowie

Zapraszamy ponownie na rodzinne, niedzielne szycie 🙂
Dzieci wezmą udział w czterogodzinnych zajęciach, podczas których pod okiem instruktorki stworzą swój indywidualny projekt ♥ Rodzice w tym czasie uszyją kosmetyczki na naszym kursie dla całkowicie początkujących „Wstęp do szycia” 🙂

Zarezerwować zajęcia dla dorosłego można tutaj:
//ciekaweszycie.pl/wstep-do-szycia/

Zarezerwować zajęcia dla dziecka można tutaj:
//ciekaweszycie.pl/niedzielne-warsztaty-szycia-dla-dzieci/

.

Kolekcja tajemnic | Warsztaty detektywistyczne dla dzieci 4-6 lat

W labiryncie pałacowych sal wytropić można niejedną zaskakującą historię. Podczas detektywistycznych warsztatów będziemy rozszyfrowywać anonimowe listy z XVIII w., śledzić dziwne dźwięki, odgadywać znaczenie osobliwych śladów i łamać kody, otwierające skrzynie pełne sekretów

***
Czy okryliście już wszystkie zakamarki Pałacu na Wyspie? Zapraszamy na poszukiwania, dzięki którym odnajdziecie drzwi nieprowadzące do żadnego pokoju, zakręcone schody, komodę z niezwykłym wnętrzem i wiele innych pałacowych niespodzianek. W niedostępnych na co dzień miejscach czekać będą zadania, zagadki i łamigłówki. W ich rozwiązywaniu pomoże szczur Maurycy, specjalista ds. sekretów królewskiej kolekcji. Przygotujcie lupy i latarki. Nie pozwolimy przemknąć niepostrzeżenie żadnej tajemnicy.

Termin warsztatów dla dzieci 4-6 lat
🔎 7 kwietnia – Tajemnica dębowej komody

🌍 Lokalizacja👉 Pałac na Wyspie
🎟 Obowiązuje: bilet w wysokości 25 zł ( dziecko plus opiekun)
ℹ Zapisy: edukacja@lazienki-krolewskie.pl

***
👨Prowadzący: Mateusz Olszewski – absolwent aktorstwa w łódzkiej Filmówce, studiuje reżyserię na Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Współpracował z łódzkimi teatrami (Powszechny, Nowy, Szwalnia, Logos) oraz reżyserował spektakle w Warszawie, Płocku i w Gdyni. Prowadzi warsztaty teatralne w Ognisku Teatralnym „U Machulskich” oraz w VII LO im J. Słowackiego w Warszawie

***
Warsztaty detektywistyczne dla dzieci 7-10l. 👉

.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o psach. Pokaz naukowy

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat oraz ich rodziców na nieodpłatny pokaz naukowy pt. „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o psach”.
Pokaz odbędzie się 7 kwietnia 2019, o godz. 12:00 w Promie Kultury Saska Kępa

W ciągu 60-minutowego pokazu dowiecie się, jak doszło do udomowienia psa oraz jaką rolę u boku człowieka pełnił pies w przeszłości i pełni dziś. Rozwiejemy mity dotyczące psich zachowań i przyzwyczajeń. Nie zabraknie też czasu, przedstawić najbardziej popularne i najbardziej zaskakujące rasy psów.
Pokaz poprowadzi dr hab. Marta Mendel z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW.

WSTĘP: nieodpłatny, zapisy obowiązują.

Formularz zapisu: http://bit.ly/Wszystko_co_powinniście_wiedzieć_o_psach

Do zobaczenia na pokazie!

.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 15

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments